Új privát üzeneted érkezett!

szia Csézjang!
hát jó, h visszatértél:) azt hittem elvesztél..:)
nem tudsz vmit nszokeről?? aggódom érte.
Nagyon jó kis rendszeretek van, irigyellek Téged is, a jó alvásokért... én nem akarok neki tápot adni, a tejemet meg öntöm a mosdóba.. bizti a cici melege is hiányzik nekik éjjel, teljesen igazad van, de nekem kidurranna a mellem, és kelhetnék fejni, plusz melegíthetném a tápszert, dupla annyi idő. Most éjjel, hogy 4 és fél órát aludt egybe először, már felébredtem és vártam h mikor kel, és még meg se nyikkant, de már kikaptam a kiságyból és etettem, tudom ez sem jó, de már úgy aggódtam, h ennyit alszik:) sose aludt ennyit egybe:O
én is lefárasztom fürdetés előtt, nem hagyom aludni, olyankor nézeget, minden tetszik neki, Jázmin énekel, sokszor mesél neki, megzabálom őket!!!
mirenán még gondolkodom,átbeszélem dokinkkal, és meglátom.
na és niincs kedvetek majd talizni? lassan szünet lesz oviban, összehozhatnánk vmit majd a nyáron egyszer.hmm?
na most megyek, lassan fekszem, hogy tudjak pár órátaludni.
kviki23
 
 


csézjang, balázska mennyi idős? hogy ennyit eszik. :lol:

nálunk tegnap hiszti volt, néha kezelhetetlen. :? ja és 670 milit evett tejet + tápszert egy nap alatt... kicsit aggódom, hogy ez túl sok. :shock:

bocsi, megint sír. :(

hibernia
 
 
 


Csézjang, én meg azon taktikáznék, h ne kelljen pelusozni éjjel ,ert annyirafelédred arra, h neheze naltatom vissza legtöbbször evés után.

Nszoke, kérlek írj!!!!!!

Hibernia, húú, az elég soknak tűnik, tényleg, emrt annyira nem nagy súlyú még..Bátor most eszik kb ennyit ,v egy kicsit kevesebbet.
6*100-120(4250 gr.)
De ha se ki nem bukja ,se nem fáj a hasa, akkor hagyd, had egye.

KépKépKép
tünci28
 
 
 

 
 

Napi 1 max 2x bukik, de nem sokat, csak olyan... módjával... :) Hasifájás hálistennek ritka, legalábbis nem látom rajta...

Nem tudom miért ilyen kis falánk... :oops: És iszonyat ideges lesz, ha nem kapja meg, ami jár szerinte... Ha akkor cicire rakom, tiszta erővel rácuppan. aztán persze semmi nem jön, jön a tápszer.

hibernia
 
 
 


Hát akkor had faljon..:)))
tünci28
 
 
 


Csajok!

Én éjjel nem pelusozom át/ ezt olvastam is hogy nem muszáj/ és észrevettem hogy így nyugodtabban alszik, / a pelus nem ázik át reggelig/ mert az első héten folyton átpelusoztam és fel is ébredt....
Ja Balázska 10 hetes, tegnap meg kiakasztott a védőnő hogy már tartania kellene a fejét, de ő még csak próbálgatja. Hát nekem a nagy fiam is ilyen volt, meg a családban minden gyerek, és mégis tök egészségesek, hát lehet hogy később érők...Szerintetek 10 hetesen már tényleg tartania kellene a fejét?????? :? :shock:
Jól belémb...ta az ideget.....
csézjang
 
 


Csézjang!

képzeljétek ma a férjem aludt Bátorral,hát nem végigdurmolta az éjszakát???ilyen nincs..:)

szóval nekünk átázik,ha nem cserélem,a libero.te milyet használsz?

tartani a fejét hgy?amikor függőlegesen pl a válladon van,vagy hason felemelve?

szerintem függ kell tartani ilyenkorra,de a hasonfekvésből az elég egyéni.a másik topiktársammal pont ezt beszéltük,h mit kell tudni a a babának,s minimális eltérés van,mindjárt küldenek gyógytornára.


http://www.szuloklapja.hu/baba/body/cik ... 7%3Bd%E9se

KépKépKép
tünci28
 
 
 


sziasztok

hát ez a tartás dolog engem is idegesít, ha végre nem kéne arra figyelnem, hogy ne bicsakoljon ki, talán biztosabban tudnám fogni. :roll:

ti mikor fürdettek?

ha Peti felébred, mindig éhes, ha tisztába tesszük + fürdetjük kaja előtt, üvölt, mint a sakál, gondolom, mert éhen hal. de kaja után nem lehet fürdetni, nem? ti hogy oldjátok ezt meg?

hibernia
 
 
 


Hibernia, én úgy, h az esti etetés-fürdetésnél nem várom meg a három órát, hanem evés után kb bő két órával elkezdem a fürdetési "procedúrát"..először ha alszik simivel ébresztgetem ,aztán picit masszirgálom, beszélgetünk:) ,aztán fürdetem még mielőtt éhes lenne.és a fürdetés végeztével van meg kb a 3 óra, tehát ha sír és ideges ,akkor tudom, h semmiképp nem azért mert éhes.kb este 8-9 között van a fürdetés.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Csajok!

Én Huggies pelust használok, egyáltalán nem ázik át mint a Pampers, abban nagyot csalódtam, már az első fiamnál se szerettem. A Huggies jó puha és mégis megbízható, nem ereszti át a pisit - kakit, legalábbis nekem sohasem, amíg a pampers-ben többször átázott...

Amúgy ha függőlegesen tartom a bébimet róbálja tartani a buciját de még nyeklik nyaklik, kis ingó bingó a fejecskéje, de nem izgulok mert amúgy teljesen egészséges, csak hát ezek szerint a nyakizmát kell fejleszteni, azt mondták....Mondták hogy erőltessem a hason fekvést mert egyébként utálja, pedig attól erősödik a nyakizom..hát nagyobb fiam se aludt sosem hason mert ő is utálta....Gergő is Balázs is ordított ha hasra tettem, úgy látszik családi vonás.
De tényleg annyira tartania kellene már magát?????Én azt hittem ez így normális....Mondták hogy nem gáz csak hagyjam hogy hadd erőlködjön a fejecskéje hadd erősödjön a nyaka... :?: :roll:
Most azért kicsit szar érzés hogy ezt mondták, , de elfogadom ha így van és erőltetem ha muszáj, mert kis lusta, inkább anya vállán pihenteti a buciját, bár azért néha már ügyesen emelgeti, szóval nem nagy a gond, csak lehet hogy ő későn érő mint nálunk mindenki a családban egyébként........
csézjang
 
 


Csézjang,én azon vagyok kiakadva, h nekem aztán a kutya nem mondta, h tegyem hasra..sőt, úgy jöttünk ki a kórházból, h korababa, plussz kis súylú, nehogy hasra tegyük ám..aztán se a védőbanya, se a gyerekorvos nem mondta, h majd aztán ez gond is lehet.CSak azért figyelek rá oda, mert a topiktársbarátnőm is mondta, meg a 28 hétre szült barátnőm is mondta..

azt meg h karban tartja a fejét, nekem olyan természetes volt ,h fel se tűnt, a férjem barátja mondta a múltkor ,h milyen szépen tartja már a buksit.De a hasonfekvés továbbra is üvöltős és inkább hátra fordul ,mint kinyomja magát..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


áá,a huggies pont a legdrágább,nem?:(

Mi lehet már Nszoke-val...áá, remélem nem az, mire gondolok.
tünci28
 
 
 


tünci mi is huggiest használunk, néha átpisili magát, de pl a többinél gyakrabban volt baleset.

28 db 990 ft a dm-ben, szerintem egész okés az ára.

köszi a fürcis tippeket, lehet akkor ezentúl ez lesz.

nekünk amúgy kifejezetten mondták, nehogy hasra tegyünk, mert megfullad. :shock: ehhez képest most írjátok, hogy az jó...
Peti szeret hason aludni, ha ébredezik, tök magasra emeli a fejét fel, pedig nagy neki. :oops:

hibernia
 
 
 


Csajok!

Na igen ettől van elegem hogy azt írják mindenhol hogy ne tegyük hasra mert bölcsőhalál meg blablabla....nem is nagyon tettem, ha meg néha tettem akkor is üvöltött, most meg olvasom hogy tenni kell mert nyaki - háti hypotóniás lehet a gyerek.

Hát tartok tőle hogy nálunk ez is lett....És az a legnagyobb jó az egészben hogy a védőnőm észre se vette hanem egy másik ismerős védőnő vette észre tegnap oltáskor amikor a dokihoz vittem tegnap reggel. Na ehhez mit szóltok????A védőnőm hetente elcsacsog velem, megnézi hogy milyen aranyos a gyerek ahogy alszik aztán kész, ezt eddig egy szóval sem említette, hogy gond lenne, hát majd jön most megint a héten és megkérdezem tőle, hogy ugyan mondja már meg ezt miért nem vette ő még észre ????!!!
Ja egyébként az is észrevettem hogy Balázskám jobban szeret az egyik oldalra nézelődni, konkrétan jobbra, és bal oldalra nem szeret figyelni, azt hiszem ezt én rontottam el mert mindig a jobb oldalra akasztottam neki a játékokat a járókába és nem gondoltam hogy így nem fog majd akarni balra nézni, de most azt is erőltetem, tegnap óta már bal oldalra pakolom a játékokat így kénytelen balra is fordítani a buciját.
azt olvastam az egy oldalra nézés is a nyaki hypotónia jele.A védőnő szerint nem gáz, de tornáztatnom kell, király....
:? Remélem nagyobb gond nem lesz, főleg hogy 10/10-es lett az Apgar-ja, azt hittem így minden oké lesz.... :?

Csajok fáj a hasam és barnázok 10 héttel szülés után, szerintem ma meg fog jönni először a szülés óta.... :roll:
csézjang
 
 


NSZOKE !!!!

GYERE! MIZUJS VELED???
csézjang
 
 


detto, ugyanez CSézjang nálunk is.Na most majd megyek nemsokára a 3 hós státuszra aztán ha csak egy szót is szól ,h mért nem tartja meg magát a gyerek, akkor majd én megkérdem, h mondta-e bárki,h mit csináljak?????

hibernia, nem úgy értettme ,h jó hasonfektetni, nem is ajánlják, de ebben az esetben kell, csak éppen felügyleet mellett.De én nem is hagyom üvölteni fél órát úgy.Hasra teszem, pár percig hagyom küzdeni ,aztán mikor megsajnálom hyanyatt fordítom.Nekem sokat van karban, vállon, akkor is erősödik a háta,nyaka, ha úgy tartja magát.
És mért lenne nagy a babád feje??? :shock:

azon kínlódunk ,h nem nyomja ki magát ,nem azon ,h nem emeli a fejét.

Ráadásul nekem vinni kell kerek 3 hósan a neurológushoz, aztán majd az is jól megforgatja, h mit tud,mit nem.
Tőle hallottam én is azt, h semmit sem számít az apgar érték ilyen szempontból, mert kérdeztem ,h hogy lenne már oxigénhiányos 9/10-el, azt mondta, h a legtöbb magas apgart kap, mert csak később a mozgásfejlődés elmaradásával, v magatartás problémákkal látszódik majd meg. :?

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Megnéztétek a kiskönyvben ,h "mit kell tudnia" 3 hósan?????????
Az agyam eldobom!!!A csörgőt meg kell tartani a kezében!!!!Ki a picsu próbálgat már ilyet?????????????????????????????????????????Nekem eszembe se jutott ,h a kezébe adjam!!!!!!!!!!!!!!

egyébként ott az van ,h hason fekve fejét 45 fokban emeli..már látom is, ahogy előkapja a háromszögvonalzót a védőbanya méricskélni. :twisted:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


hát csajok ,remélem Nszokenek nem született meg a baba... :(
tünci28
 
 
 


Csézjang, ne legyen rá szükség, de ha bármi izomprobléma is lenne a gyereknél, nézz utána a tornáknak a Dévény Annáéknál. Abszolút profik!

Kép
manguszta
 
 


Szia Elveszett Manguszta!:)

Én nagyon elszomorodtam ,mikor megnéztem a dévény féle honlapot, a világ minden kincséért sem árulnák el ,h hol érhető el vidéken dévényes terapeuta.Legközelebb egy kisvárosban találtam Fejérben, nekünk az fél npai buszozás lenne, kétszeri átszállással, alkalmanként 3-4 ezer a busz.Ennyiért ha volna a közeli nagyvárosban, akkor házhoz is hívhatnám szerintem.

Kérdeznék vmit:nemsokára megyünk vissza a neurológushoz.Ha netán az a diagnózis, h bármilye nfokú oxigénhiány miatt fejlesztő tornára szorul ,akkor kérhetem az emelt családit??
Őszintén szólva már így is a speciális táp, meg a gyógyszerek a remegésre, meg a gyomrára, meg a magánorvos(mert ugye csak ott van hely, az államiban nem tud fogadni a doki..) hát elég sokba van.Persze kifizetem ,ha én nem eszek akkor is, de pl a torna miatt nem lenne mindegy, h va n-e plusszban 12 ezer.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szia!

Bocs, hogy eltűntem, de eléggé magam alatt voltam a múlt hét közepétől... de már jobban vagyok lelkileg.

Szerintem holnap hívd fel őket, hátha van közelebb is, csak nem írják... szerencsére most már tanít is (régebben nem nagyon akart, mert az időt a kezelésre váró gyerekektől kellett elvennie és ezt nem akarta...)

Hibernia, a sebhez azt mondanám, hogy lehet, hogy azon a részen többet ráncigáltak, ezért más. Tök' fura, rajtam is a vágás egyik része szép, vékony kis csíkocska, a mások meg széles, keloidos, lila (na jóóó, most már rózsaszín). Arra jutottam - mert a dokik mind azt mondják, jaj de szép, hát, nekik lehet, hogy szép - hogy ez csak attól lehet, mert ott visszahajtották a bőrt, turkáltak meg minden...?

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok

hát tünci, nem egyszerű, hogy minden halál drága. :? :? én azon is kivagyok, hogy a sima tápcsi is 2400 ft és nekünk az egy hétig sem elég. meg azt veszem észre, hogy itthon eléggé lehúzzák a szülőket... :( nem itthon élünk, csak szülni jöttem haza és esküszöm, itt minden drágább, pedig a fizuk alacsonyabbak. :shock:

manguszta, igen, ez a de szép seb ismerős. :) hiszek neki persze, tuti több ilyesmit látott már, mint én. :lol: azon filóztam, lehet azért van a pukli + lilaság, mert megerőltettem - azon az oldalon... (nekem a jobb oldal cinkes, jobb kezes vagyok, az a felem erősebb talán... :)) persze az is lehet, hogy a doki csinált ott másképp vmit és már rögtön a műtét után megvolt a különbség - csak épp én nem láttam akkor még.

hibernia
 
 
 


Csajok már komolyan kezdek aggódni a kis csacsogó NSZOKE miatt..... :? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: hol vagy?
csézjang
 
 


Írtam Nszoke-nak e-mailt, válaszolt is, nincs semmi baj ,csak sűrűek a napok,kedden megy majd dokihoz, meg majd ír is!

Nopara nekünk..:) :idea:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Örülök,hogy minden rendben Nszokékkal!!!!!!! Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintikém Te mért nem írsz gyakrabban?(ejnyeszmájli)
tünci28
 
 
 


Hibernia, az is lehet ám! Vagy pont alatta mennek vmi belek és kinyomják, éppen ott, és akkor már nem tudnak szépen egymásra simulni a sebszélek. Azellen meg nem nagyon lehet mit tenni.

Anno a műtét után hordtam a fűzőt, de annak is elég behatárolt a hordási módja-lehetősége - ha sokat ül az ember, akkor nem szabad hordani, fekvéshez minek, tehát csak ácsorgáshoz-járkáláshoz lehet. Azt meg nemigen lehet így előre megtervezni :roll: Eredmény: nem-lapos poci és a szélesebb sebhely se nagyon tudott jobban lesimulni ott bal-fölül... :?

Kép
manguszta
 
 


hát csajok,egy órája hallgatom a kiságyból ,h :
őőőő-háőőőőőő-áááááááááőőőőő-hőhőőőő-jiiiiii--hőőőőőő--

:lol:

Megzabálom, de már alhatna. :lol:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


tünci: bátor is nyugtalan alvó? :) vagy ez kivételes eset?

manguszta: belek?? te jó ég, ne rémissz... :shock: amúgy MINTHA kicsit kisebb lenne a pukli, mint egy hete... nem tudom... már inkább sárgás... barnás... a vágás amúgy tényleg szép... (most néztem meg. :lol:)

hibernia
 
 
 


váá..most azt mondom, h inkább hááőőő-zött volna egész regelig..mert fél 6-körül rázendített olyan sírásra, h még be is lázasodott.gyanítom, h most meg a hasa, mert olyan galambokat ereget ,h az nemigaz..a rohadt sűrítő táp..pedig tegnap kétszer is csak simán szoptattam(meg is lett az eredménye, éjjel fröcskölt az orrán tejet..:( ).bíztam benne, h a sima tejtől legalább kakilni tud.

na, meg olyan vihar volt az éjjel ,h az nemigaz,majd szétszakadt a ház.

Hibernia, igen,MO-n olyan hihetetlen lehúzás van..de mindenben.Anyu pont mesélte, h amikor én voltam csecsemő akkor nem volt nagy divatja a szoptatásnak, azt mondja kb 2-3 nap próbálkozott(amikor még be se indult a tej), nem megy,nem megy, akkor táp.ÉS INGYEN volt, akármennyi receptre..mindig azzal poénkodik ,h vidéken malacgenerációk nőttek fel a megmaradt embertápon.. :shock:

Azért kicsit irigyellek Titeket, h "szép" a hegetek.Nekem ott a legcsúnyább, ahol ki tudták venni a varratokat.(kb másfél ujjnyi a heg szélessége)Ahol benntszakadt ,ott elfogadható.És még mnidig sajog, ha ilyen idő van ,mnit most.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hibernia, milyen tápot használtok?Mekkora kiszerelés, h elfogy egy hét alatt???Így akkor csak a táp 10 ezer???
Én a 90-100 mili tejhez teszek egy kanállal,(sűrítés) ha rendesen pótolnom kell egy étkezést, akkor a 90 vízhez 3 kanállal.MÁsfél hete váltottam ki, 450 gr a tasak és még kb egyharmada megvan. :shock:

a szmájlinak a 10 ezer után kellene lennie,de nem teszi oda...
tünci28
 
 
 


tünci sajnálom a heget. :(

mi nestle beba hipoallergént használunk, 600 gramm. ez egy hétig (se) elég. mondom, hogy irtó sokat eszik. :(
az előbb volt 60 ciciből + megevett 40 + 45 mg-t. jól ki is bukott 2x. meg most a poci is fáj. 10.30 óta tutujgatom, most kicsit bealudt talán. :?
nem tudom, mit csináljak, de megőrülök.
mi a francért eszik ennyit??????

hibernia
 
 
 


Csajok!

Az előbb volt itt a védőnőm és azt mondta hogy teljesen normális a babám 10 hetesen, tartja a fejét annyira amennyire kell, rengeteget rúgkapál a lábacskáival és sokat nevet, meg élénken figyel és hadonászik meg "beszélget" úgyhogy mondta hogy ne parázzak azon amit az előző védőnő mondott mert tök hülyeség,a gyerekek nem egyformák, nem lehet őket skatulyába rakni,az enyém ahhoz képest hogy nagy baba/ mert hirtelen sokat szedett fel annyit eszik, már majdnem 6 kiló pedig 3320 grammal hoztuk haza, /nagyon ügyes, csak a nyakizmait ezért emelgeti nehezebben mert hirtelen nagyot nőtt, de ez még tök normális mivel hozzáfog majd erősödni a testéhez a nyakacskája.
Azt mondta hogy ha gond lett volna már szólt volna, mivel neki az egyik gyereke nyaki-háti hypotóniás így pontosan tudja hogy az milyen és az én gyerekem tök normálisan tartja a fejét meg a testét....Hú csajok, nagyon megkönnyebbültem, és rájöttem hogy nem szabad egy ember véleményére adni, de legfőképpen siettetni a babákat mert egyéni a fejlődésük, persze ha komoly gond van azt azért észreveszik és időben segíteni kell rajta.Azt mondta hogy hasra tegyem pár percekre hogy erősödjön a nyaka egyébként teljesen jó ahogy tartja, csak minden nap gyakoroljuk.Mellesleg én éreztem hogy nincs baj mert nagy fiam is ugyanígy tartotta 5 éve és tök egészséges, nem is értettem miért erőlködött a másik falu védőnője....az orvos is azt mondta hogy rendben van, szóval megnyugodtam. :lol:
csézjang
 
 


Mennem kell hazajött az oviból a nagyfiú majd átolvaslak titeket később, pusza! :)
csézjang
 
 


Sziasztok! alig győzlek visszaolvasni Titeket:)

húú de jó, h nszoke-vel minden rendben, már én is aggódtam, elvileg ma volt dokinál, várom, h írjon!
csézjang tényleg nem szabad egy véleményre adni, és örülök h minden rendben Balázskával.
Nálunk most jött ki gond, babómnak sérve van, és doktornőt hívtam vas este, h mi legyen, úgy beparáztam, és látatlanba mondta h meg kell műteni mindenképpen.. ilyen pici fiút!!! aludni se tudtam, ezen agyaltam.. aztán tegnap voltunk nála, és mondta h nagyon könnyen visszahelyezhető a sérv,így még várunk az operációval! fú, nagyon szeretném ha nem kerülne rá sor. öcsémet 7 hetesen műtötték,nekem is volt, de nekem visszahúzódott. Úgy sajnálom szegényemet, annyit erőlködik, és rendesen ott a kis pukli..
hibernia, tényleg rengeteget eszik a baba, de bizti változni fog, nekem Ricsi is falt eddig, most lesz 6 hetes, most kezd kicsit visszavenni, 4 hét alatt másfél kilót hízott eddig, éjjel is csomószor fent volt, és most pár napjah visszábbvett, bizti veletek is így lesz. Azért az durva h a táp majd 10000 Ft, anyatejen nem gondolkoztál? én most fogok adni, és úgy tudom aki igényli annak ingyen van, állam támogatja. Vagy neked mondta doki, h nem ajánlja? Sajnos amúgy maygarországon lehúznak mindenen, én ezen lepődtem meg h az anyatejért nem kel lfizetni..de nagyon.
Császár seb nekem sem minden oldalon egyforma, de idővel majd halványodikés a pukli is megszűnik, nekem előzővel csúnyább volt eleinte, de az is pár hét után tök szép lett.
kviki23
 
 


Viki,húúú, másfél kilo, anyááám.Nem szóltak érte??A barátnőmet a havi egykilóért csesztették, pedig nem is picinek született a babája.Hogy az már felső határ.De tényleg olyan könnyen kijelentenek minden apró eltérésre mindent..áá.


Csézjang, mnit nektek is..én olyan pipa vagyok ezért.már nekem is pedzegette a hason való fejtartást, meg ,h tolja ki magát, a védőnőm, de könyörgöm még 3 hét múlva lesz 3 hónapos, még van ideje...


És hol van az a sérv Viki??Nekünk köldöknél,de szerintem nem olyan nagy, remélem elmúlik magától.

A tecet csak koraszülött v speciális igényű, beteg babának írják fel, utoljára 1800/l volt,ezt így lehet venni ,de sokkal többe lenne, mnit a táp.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


szia Tünci!

sérv a kis kukija felett jobbra sajna.
másfél kiló úgy jött össze h a kórházból mikor kijttünk egy hetesen volt 3600 gr, pedig 3750nel született, és 5 hetesen, azaz múlt héten volt 5100g, hát kicsit sok, de enm kövér , mert hosszra is nőtt, olyan kis masszív. nem csesztek le, egyszerűen nem bírtam leállítania ciciről, nem akartam hagyni ordítani, látod így is sérvünk lett.. és szépen magától leállt, már csak kétszer kel éjjel.
Tejért valóban fizetnek a tejet adó anyának 1800 Ft-ot literenként, de neekm védőnő azt mondta aki igényli a tejet, annak ingyen van. és ő több litert is oszt a kerületben, köztük majd enyémet is. én ezen lepődtem meg, h ingyen van, de épp pár napja mondta. Mesélte, hogy valaki ellene van, valaki pedig könyörög érte, ha marad több üveg, ő azt is vinné, mert bármit megadna h gyerekének anyatejet adjon, minden ember más. Hozzám minden nap fognak jönni érte Heim palból hétfőtől.

ez meg h ki mikor tolja ki magát, meg emeli fejét, annyira gyerekfüggő. én lányom képzeljétek nem tudott mászni, aztán meg 14 hónaposan indult csak el önállóan, mászás helyett vezetgetni kellett, na a védőnőm akkor rendesen a nyakamra járt, de nem nagyon érdekelt, és láss csodát semmi baja, 6 éves, egy örökmozgó kislány, aki táncol, tornázik este alig tudom ágyba parancsolni, nem fárad el:)
kviki23
 
 


Csajok!

A sérvet hogy lehet észrevenni??? Mitől van??? ti vettétek észre vagy a gyerekorvos???? :shock: :?:
csézjang
 
 


Ja az én fiam 15 hónaposan kezdett el járni, mindenki ba...tatott hogy egy probléma, de hittem a megérzéseimben és leszartam, és igazam lett, makk egészséges az 5 éves fiam.Én már megválogatom kinek hiszek.... :x :wink:
csézjang
 
 


Csézjang, észre lehet venni,akárhol van.Van egy pukli(borsónyi, v nagyobb, v bármekkora) és ha ne mtúl vészes, akkor visszamozdítható és nem fáj neki.ezeket elnőhetik, végső esetben műtét.Mucimnak a köldöke, ha sír ,akkor babszemnyire kidudorodik ,ha nem sír, akkor csak kicsit dudorodik és visszanyomható, nem fáj neki.Doki is látta, nincs vele teendő egyelőre.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!
Tünci régi topiktársa vagyok, szoktalak titeket olvasni, főleg mivel egykorú babáink vannak és nagyon azonos gondjaink, örömeink. 12 hetes a kisfiam, Attila, és a védőnő nálunk is kritizálja a fejtartást.... :D
Szeretnék írni hozzátok néha ha megengeditek, tényleg sok téma felmerült, ami engem is érint, érintett.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szia Betti! szívesen látunk bármikor!:)

lágyéksérvet mi vettük észre, fürdetésnél így megfeszítette magát, olyan szilvamagnyi nagyságban kidudorodott ésvissza is ment.
Sajnos a lágyéksérvet szinte mindig műtik, itt csak az a kérdés h mikor, de én még bízom benne h megerősödik a hasfala, és nem dudorodik ki többet. Nálunk hajnalban-kora reggel van mindig egy kakilós időszak, akkor erőlködik a drágám, és akor kint is van neki.
én tudtam hogy néz ki, mert nekem is volt/van, ill öcsémenk is, férjemnek is a mai napig kijön néha, csak ezzel nem jó játszadozni, mert ugye kizáródhat. Gyerekorvos mikor látta, inkább megnyugtatott, h még várjunk az operációval.
jaj annyira nem szeretem ezt az időjárást, Ti hogy vagytok vele? azt se tudom mibe öltöztessem ha kiviszem, hol kánikula van, hol eső, hideg.. na meg a szél, azt utáljuk rendesen, akkor nyüglődik sokat.
Szintus mi van veletek? nagyon elmaradoztok
kviki23
 
 


Betti de jó,de jóóóóó gyere,gyere!!! :D :D :D

Természetesen én is olvaslak benneteket!
Hogy miért is nem irtam?Nem tom... :?

Tünci azért amit írsz a hegről az nem épp a legjobb!
De amúgy izééé... :oops: ...volt már az is? :oops: :wink: :lol:

Császárnál persze nem nagyon változnak a dolgok ott lenn/ok,semennyire/és nekem semmi külömbség sincs a terhességeim
elötti vagy mostani szex.ben!
Valahogy most még jobb is.... :oops: :lol:

Hibernia tényleg nagyon /sokat/jól evő babád van!
Hogy miért eszik ennyit?Bizti éhes!Vagy gondolod csak hobbiból eszik ennyit?

Csézjang örülök,hogy megnyugodtál,hogy minden okés.
Az én lányaim sem egyformák,kicsit sem.
Fruzsina ebben a korban már forgott,sokkal mozgékonyabb volt!
Míg Hanna lustibb és persze,ő azért majdnem 2 hónapig megvolt
kötözve a kengyelell.Gondolom ez is közrejátszik nála!

Viki drukkolok,hogy minden rendben legyen a sérrvel és ne
kelljen műteni!
Én úgy hallottam,hogy a mászás a tanulás,olvasás miatt fontos!

Hannus ma kapott almát!:)Pár kanállal és tetszett neki!
Egy pár napig almát adok neki,majd répát,utánna keverem a kettőt!Tejpépet is már kostolta,tetszett neki!Humana,amit vizzel kell csinálni.
Fruzsinak megtartottuk a szülinapját,szűk családi körben!
Kapott szép ajándékokat.

Kép
Kép
szintus
 
 


Betti!

Te írtál privit nekem? Ne haragudj csak nem volt időm még válaszolni, de nagyon örülök hogy te is írsz ide!!!! :D
És mindennel egyetértek amit írtál!

Totál paráztatják az embert a semmiért....holott nincs két egyforma fejlődési baba, de ezt valahogy nehezen veszik figyelembe, pl: anyukám mondta hogy régen amikor én voltam kicsi 30 évvel ezelőtt még nem vitték túlzásba ezt a dolgot hogy aki egy napot késik az lemarad a fejlődésben...
Én már a másik kisfiamnál /aki most 5 éves/ is utáltam ezt mert ő is mindent később csinált mint az átlag pedig nem volt oxigénhiányos vagy ilyesmi egyszerűen csak későn érő volt és vele is folyton csesztettek, szegény mindig úgy sajnáltam úgy néztek rá még anyósomék is mintha nem lenne normális mert 1 évesen még nem jár pedig a másik unokái már járnak.Hát ki nem szarja le? mi ez, verseny??? Jól össze is vesztem akkor velük, tököm ki volt hogy mindenki okosabb volt mint én de végül nekem lett igazam!
Az itteni védőnőm pedig mondta hogy neki 5 gyereke van de mind az 5 teljesen más ütemben fejlődött úgyhogy ő se paráztatja az anyukákat a hülyeségekkel. Csak az a másik védőnő akasztott ki, aki folyton okoskodik....
:twisted:
csézjang
 
 


Szintus!

boldog szülinapot nektek!!! :D

KVIKI!


Szegény babó, remélem nem kell majd műteni a csöppséget. Voltál már 6 hetes kontrollon? Bocs ha már voltál csak elkerülte a figyelmemet.... :oops:
csézjang
 
 


Szinti!

Fruzsonak boldog szülit!!Mé'nemtod', h mért nem írtál,Te csaj??!!!fenékenbillentéskell??? :lol: :lol:

hát izé, voltunk,izé.. :lol: :oops: egyszer,de nem mostanában lesz a második..megmondom őszintén jobbra számítottam.előtte persze már feltérképeztük a terepet, aztán lefektettük a szabályokat, nem lehet heves mozdulat, nem tarthat soká..aztán egymást bíztattuk, persze így aztán egyikőnk idegesebb volt, mnit a másik, de mondom ha már idáig eljutottunk.. :? érdekes mert anyu rákérdezett és még a férjemet sajnálta, mikor panaszkodtam a sebgyógyuládra neki. :shock: hogy Ő már egy hónappal szülés után vígan és dalolva...pedig én is majd 5 kiloval születtem.ne mtudom mit csináltak odalennt, de jól elintéztek a dokik,a hasi seb ehhez képest sokkal jobban regenerálódik.


Sérv:közben utánanéztem ,h a köldöksérv szinte mindig magától meggyógyul ,ahogy erősödi ka hasfal.már annyi minden összejött szegény BÁtornak h remélem ezzel már nem lesz gond..
:cry:

Csajok ma megint annyit sírt, szinte folyamatosan két evés között..pár perceket alszik aztán újra.

most hagyom kicsit tovább aludni, de minddjárt kelni kell fürdeni, bekentem a fejét olajjal a koszmó miat, tegnap nem tudtam leszedni.

Ez az idő meg durva.pont mondják a hírekben h GÁnt(FEjér m) biztonsági blokád alatt van a víz miatt.

Csézjang, Betti
Anyumi s azt mondta, h soha semmit nem mondtak ,h mikor mit kell tudni a gyereknek, azt mondja még csak nem is emlékszik ,h bármikor hasra tett volna mondjuk a doki,h tartom -e a fejem..NÁlam van a gyerekkori kiskönyvem,5 hónaposan 8 kiló voltam, hát tutira meg se tudtam mozdulni !:)12 hósan meg 12 kilo. :lol:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tüncikém Kép

Apám,akkor te igazi kis szumós voltál!
Tápos,igaz?

Nálunk a tápot egyáltalán nem támogatja az ország!:(Sajnos!
Nekünk is havi szinten olyan 15000ft-ba kerül.

Kép
Kép
szintus
 
 


Köszönöm a fogadtatást!

Szintus, én is 4 hónaposan elkezdem a kajákat neki, merthogy a tápi miatt megbeszéltem a védőnővel, hogy hamarabb kezdjük, anyu nekem és tesóimnak 3 hónaposan kezdte, az azért még korai.

Csézjang, én írtam neked, igen, mert annyira magamra ismertem benned, mármint a szokásainkban, meg a védőnőben is.

Az én kisfiam talán két hetes kora óta hason alszik, és háton nem is képes, ez is babafüggő, Tüncié meg nem is tűri a hason fekvést, mégsem emelgeti még magát, forgatja a fejét, keze-lába jár. 14.-én megyek vele a 3. havi oltásra, kíváncsi leszek mit mond a dokinő, ott lesz a védőnő is, lehet ezt a rublikát nem tudják kipipálni a kiskönyvben.

Sérve hugimnak volt, 8 hónaposan műtötték, egyem meg úgy sajnáltam, de nem tudtuk elkerülni vele sajnos.

Gátmetszés nekem szépen begyógyult, nem is érzem igazán, de a házaséletről hát még nem nyilatkoznék.......

Betti
Kép
betti0412
 
 


Pár kép!

Bevigyorogtam a kép kedvéért Kép

Hanna baba Kép Kép Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Akinek már van tapsztalata a hozzátáplálásban, az segítsen nekem ezt értelmezni, mert úgy látszik hülye vagyok ,de nme értem az alább icikket.Most, ha hozzátáplálunk kb 4-5 hósan, akkor a táp adását váltjuk ki???Mert ez meg azt írja, h két étkezés között kell adni a rendes ételt.de akkor mi értelme, ha úgyis adni kell a tápot(már akinek tápos a baba)és akkor mi van a szoptatással?azt is el kell hagyni, vagy van 6 szoptatás egy nap ,meg rendes kaja is??Most én vagyok ilyen értetlen????
http://picibaba.hu/picibabaval/anyatej_ ... lvalasztas

Viki,én így tudtam ,h nem írják ki akárkinek csak úgy az anyatejet.de azért téged úúúgy irigyellek.van vmi extra trükk a sok tejcire??


Szinti, h kitábláztad Hannust!:)
Hatalmas már ,nem éppen 4 hósnak néz ki, milyen magas most??Érdekes, h ekkora baba ,pedig ha jól emlékszem Te nem vagy égimeszelő:)
Nagyon cukkerok!!!!
:lol:

KépKépKép
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: