Új privát üzeneted érkezett!

Puszik Nektek kismamikák! Reggel megyünk megkeresztelni a kis Zsófit. Vasárnap du. jövök!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Csajszikáim! Most mailben írtam mindenkinek választ arra, amit éppen kérdezett, küldtem a cukkeres táblikat is a prevencióhoz.

Chilike! Nekem a terhesség alatt felszedett 10kg azonnal lement, ahogy kijöttem, huss (ebből 7 a szüléssel, 3 a kórházban) +még 5 kg mínusz lett 2 hét alatt, de azóta semmi...
Melír a "felszínre" mehet, de csak akkor, ha nem zárt a tér, hanem nyitva az ablak, ajtó! Ha nem vészes így sem a hajzatod, akkor hagyd ki.
A lisztra leírtam, ami miatt nem javaslom most.

Folytatom a visszaolvasást.

Julcsika! Itt is kérdezem, ugye, jobb a kedved Bébikém?

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!

Ma nem tudtam jönni, mert nem ment a net, most még gyorsan elalvás előtt, bár már elég kóma vagyok:

Moncsika,
Gratulálok és nagyon örülök a szuper eredményednek!!! :) Nem lesz semmi baj a genetikain sem, ez a baba egészséges!

Mi egyébként bejelentkeztünk erre a speckó szívUH-ra is. Állítólag a szív rendellenességeket nehéz szűrni sima UH-n, és elég gyakoriak...Apánk mindenesetre javasolta, pedig nagyon jó lett a kombináltunk.

Köldökzsínorvér: le fogjuk vetetni mindenképp. Sajnos donort találni nem egyszerű, hiszen még az édestestvéré sem biztos, hogy megfelel, hát még egy idegené. A botránynak természetesen semmi köze nem volt ahhoz, hogy nem lehetne felhasználható (akkor az egész értelmetlen lenne), csak annak a cégnek nem volt engedélye erre.
Nekem van ismerősöm, aki 18 évesen rákos lett... és Mo-on csak egy helyen tudtak őssejtet ' lecsapolni' egy felnőtt szervezetből, amire hónapokat kellett volna várni. Szerencsére neki nem kelllett, ha kellett volna, már nem élne.
Az igaz, hogy még sok szempontból gyerekcipőben jár ez a tudomány, de gondoljatok bele, pl. a mesterséges megtermékenyítés is mennyit fejlődött az elmúlt két évtizedben, lehet, hogy a gyerekemnek 15 év múlva lesz rá szüksége, és akkor már sokkal több mindenre felhasználható lesz.

Rencsikém,
Nagyon izgulok veled a holnapi UH miatt! léccilécci egy sms-t küldj, vagy gyere azonnal ide beszámolni! Tudni szeretném mekkora Domi, milyen a kis arca, mit csinál.... szóval mindent! :)

Moncsi, neked jó keresztelőt! Nekem is a jövő héten születik Zsófi unokahúgom :)

Szép hétvégét mindenkinek, és köszi, hogy bíztattatok tegnap!
(Chili, a Született feleségek tényleg jót tesz :D )
vjulcsi
 
 

 
 

Bodzikám,
Édes vagy! A leveleket még nem néztem, de megnézem holnap reggel!
Igen, jobb a kedvem, ráadásul ma Apa itthonról dolgozott, szóval nagyon jó dolgom volt.

Bodzikám köszönjük ezt a rengeteg segítséget!!! Jó éjszakát, azért pihend ki magad :)
vjulcsi
 
 


Jaj, de jó Julcsika!
Nagyon szívesen!!!!

Kismamik! Köldökvérileg Julcsi véleményét osztom.
+ én be nem oltatnám magam.

Rencsi! Szuper lesz a leselkedés!!!

Moncsika! Írj majd a keresztelőről bővebben, jó? Köszipuszi!

Meli???


A Szülifelik még ismétlés, nem? Szóljatok, ha már új részek jönnek léccccike, mert akkor felvesszük + House-t is jelezzétek plíííííz! Mostanában (8hónapja) nem nézünk tv-t. ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok.

bodzi:a tegnapi Született feleségek már nem ismétlés volt!!!!!!Én is néztem.
Ma meglátogatott az első reggeli rosszullét.Ébredés után vacakul voltam aztán párom dezodorja csak tetézte a dolgot.Étvágyam sincs sok.Egyáltalán nem kívánom a húst pedig apánk rámparancsolt hogy napi háromszor egyem de nem birom. :oops:

moncsiga:Gratula a szuper eredményetekhez!!!! És jó szórakozást a keresztelőhőz!!! :lol:

Julcsi:hogy vagy??? pihengetsz? Nem unatkozol???

Kép
Kép
melánia
 
 


Kép

Sziasztok !Küldök egy képet magunkról.
chilike1
 
 


Bodzikám,
Jól mondja Meli, tegnap már nem ismétlés volt, hanem új rész. Mondjuk szerintem nem volt olyan jó (én mindig sokat nevettem rajta- kivéve a terhesség első heteiben, mert akkor végigbőgtem :D) de most olyan 'elmegy' kategória volt.
Péntekenként 21.20 vagy 21.30-kor lesz elvileg.
House ügyben nem tudok nyiltakozni, én csak Született fel-eket és Tudorokat nézek rendszeresen.

Melike,
Hol is tartasz most? Hányadik hét+nap?
Lehet, hogy te is rosszullétes leszel, de ne keseredj el, az is olyan hamar elmúlik. Én már alig emlékszem rá...

Köszönöm jól vagyok, pihenek, olvasok, dvd-zek, netezek. Alapvetően én nem szoktam unatkozni, mert általában kitalálok magamnak valamilyen tevékenyéget, de azért vannak persze rosszabb napok (pl. csütörtök).

H1N1: én sem tervezem egyelőre, hogy beoltom magam, de a férjem mindenképpen beoltja magát. Ha nem várnék babát én is beoltatnám magam, így viszont nagyon félek...
vjulcsi
 
 


Chilke,

Jesszus mekkora pocak! Nekem hozzád képest nem is látszik még a hasam :D
vjulcsi
 
 


Na hoztam Nektek én is képet.
Felrakom az eddigi UH-kat, hátha az új kismamiknak érdekes lehet:)
Kép UH 5+5
Kép UH 7+5
Kép UH 12+5
Kép UH 12+5 4D
Kép UH 14+5
vjulcsi
 
 


És akkor a ma reggeli pocakfotó:
Kép Pocak 15+1
vjulcsi
 
 


Sziasztok,

megjöttünk!!!!!
Julcsikám, akartalak hívni, de tegnap Domiapu ott hagyta a vendégségben a telcsijét és ma ők vidéken vannak, így csak holnap kapjuk vissza, ráadásul több hívást is várt, így átírányítattuk az övét az enyémre én meg le voltam tiltva a telcsimről......


Szóval:

Eszméletlen jó volt majd fél óráig gyönyörködtünk Domcsikában, annyira cukimuki volt!!! Olyan fejeket vágott, hogy meg kell zabálni és eszméletlen sok haja van..... Majd este teszek fel képeket, csak főznöm kell mert ma meg hozzánk jönnek vendégek.
Hatalmas a bébike....a kora szerint 1 kg-nak kellene lennie, ehelyett ő már 1,5kg!!!!!( 50%.kal TÖBB!!!!)
Majd 3 héttel nagyobb a koránál...... :oops: :oops:
a feje már most 8cm....Melcsikém, neked mennyi is volt ennyi idősen??? Ja és 2 placentám van....szóval kiszámoltunk a tisztán a baba és tartozéka: 5-6kg (baba, 2 placenta, magzatvíz...)
Szóval nem csoda hogy nem látom magamon a kg-okat.....

most rohanok főzni este még jövök és visszaolvasok, puszika

Kép
rencsi79
 
 


rencsike
küld a képeket, kiváncsi vagyok :lol: biztos cukika
nekem is mindig nagyok a babáim, vagyis ahoz képest, hogy azt szokták mondani a két baba külön-külön kisebb szokott lenni, mint az egy baba, de nekem mindig akkorák, mint az egyke babák, csak ugye nekem duplán vannak. :lol:

julcsi
Eddig nekem se volt ilyen nagy a pocim, az elmúlt két-három hétben lett "hirtelen" ekkora :lol: :lol: , előtte kb olyasmi volt, mint a tiéd, mondjuk én akkortájt csináltam csak fotót , úgy a 12-14 hét körül meg most , hááát én is látom a különbséget :lol:
Párom lánya is egyik nap meglátta meztelenül, kjött a szeme, mint a csigának... :lol: :lol: , de olyan fura, mert nem mer hozzáérni, mindig oda akarok rakni a kezét ahol nagyjából a babák vannak, de nem mer hozzámnyúlni, nehogy megnyomjon vagy ilyesmi, pedig kemény a hasam, úgyhogy sztem a babák meg sem érzik , pedig én is sokat simogatom a pocim. :lol:
Múltkor olvastam, hogy az ikres mamáknak kb 2 hónappal nagyobbnak néz ki a pocakjuk és mindig magyarázkodni kell miatta, hát ezt én is megfigyeltem, múltkor a házidokimnál is 6 hónaposnak néztek :lol:
A párom viszont szerencsére nyugodtan simogat, sőőt. :wink:
Ja még a cicim is nagyon sokat nőtt :lol:
chilike1
 
 


ja egyébként nagyon csinike vagy, szép kis pocak :wink:
chilike1
 
 


Sziasztok Pocakos Kismamik! :)

Hogy milyen édesk vagytok!
Julcsi, szerintem az én "pocim" nagyobb! :lol: :lol: :lol: :lol:
De most már sikerült leadnom 4kgot, és még igyekszem, hogy amikor kismami leszek legyen mire híznom. :lol:

Nagyon csinosak vagytok, mindannyian, remélem nem is olyan sokára az én pocimat is csodálhatjuk..... :lol: :lol: :lol:

Rencsi, kár volt a súlyod miatt aggodni, basszus, meg van, hogy hol van aza 8kg! Egyél nyugodtan! Nagy babának több kaja kell! :wink:

Chilike: Tök jó, hogy az ikreid ilyen szépen fejlödnek! :lol:

Moncsiga, Neked meg az eredményeidhez gratula, szerintem, a továbbiakban is minden rendben lesz!

Bodza Drága! Köszi az infokat, nagyon Drága vagy! Esztikének külön puszi!

Hú, de jó, hogy ilyen sokan vagytok!

Melánia természetesen Neked is puszi! A rókákat meg elkergetjük!
Kinek van vadász ebe? :lol:
emerenc
 
 


Jaj Julcsikám, nagyon klasszak a képek, jó, hogy feltetted !
Tanulmányozom! :lol:
emerenc
 
 


Helló!
Moncsi,gratula!!!Látod,nekem a 2.vérvétel rontott az eredményemen,neked meg mekkorát javult az arány!!!Mostmár tessék megnyugodni! :D
Rencsi,nagyon klasszak a képeid!Biztos nagyon szép lehetett a tónál!És nagyon jól nézel ki! :D Egyébként nekem is dupla méhlepényem volt..Úgyhogy tessék felkészülni egy kis zabagépre! :lol:
Kismamik!Nagyon jók a pocakfotók,kicsit irigyellek titeket,mert azért hiányzik az az állapot,de olyan jó látni titeket,h ilyen szépen gömbölyödtök..
A köldökvért szerintem ha megteheti az ember(mert nem olcsó mulatság)lekell vetetni,ne adja isten,h szükség legyen rá,de jó,ha van.Az oltás?Háááát..nem tudom.Ezzel kapcs.bennem nagy a bizonytalanság,h a gyereknek is beadassuk-e..
Julcsi,neked is klasszak az uh képek!Remélem már jobb kedved van! :D Barnázás van még?
Új rész volt tegnap a szüli feliből?Hát ez tök jó!Én úgy emlékeztem,h azt mondták h okt.2. lesznek új részek,én ezen megnyugodva,nem is kapcsoltam oda.. :evil:
Meli!Hogy vagy?Jó a vonalzód!Várod már a hétfőt szegénykém,izgulsz?Család mit szólt?Jövőhét végén megyünk arra felétek Szegedre,mert a sógorom odavalósi és megyünk a 7végére.Ti merre laktok,az Újszegedi részen vagy a régin?Párom teljesen a város szerelmese lett,mióta lejárunk oda,mindig azt mondja,h oda leköltözne szó nélkül..
Na puszi mindenkinek,megyünk fürdeni!

Kép
cs.andi
 
 


Julcsi, nagyon édi a baba, és cuki a pocakod is. :D

Chilike, tényleg nagy a pocid, de nagyon formás. :D

Rencsikém, 8cm :shock: :shock:
Mi 28+6 voltunk 4D-n, ott a fejecskéje 7,8cm volt és 1,5kg volt Marci. Bár előtte egy héttel már 8cm mérte Apánk a fejét. Kezet foghatunk Domi is szép nagy baba lesz. :lol:
Azt megnéznéd nekem, hogy mennyi az FL, légyszi?
Rakj fel képeket.

Andi, puszi nektek, Petiről is jöhet még több kép, annyira gyönyörű. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Rencsikém,
Ez szuper lehetett! És hogy milyen nagy fiad van már :) hihetetlen!
Akkor jól saccoltuk, hogy tényleg a hasadra mentek a kilót, esetleg megemlíthetnéd Apánknak, hátha végre hisz Neked....
Örülök, hogy ilyen szuper élményben volt részetek, és nagyon várom a képeket a csodababáról! :)

Chilike,
Hát igen, azért a két baba nagy különbség, meg két hét van köztünk, és pont ilyenkor két hét alatt is sokat nő a poci. Meg én még mindig minuszban vagyok, ami a kilókat illeti....
A cicim nekem is óriásit nőtt, persze ez a képen nem látszik, de nekem nagyon mini volt előtte :))

Andi,
Köszi, igen, minden rendben! Nem, dehogy, nincs már barnázás, a kórházból tünetmentesen jöttem már ki. Ha barnáznék, még mindig ott lennék.

Lányok, hogyhogy 2 placenta? én még ilyesmiről nem is hallottam. Ez azt jelenti, hogy a védettésgük is jobb? És mitől alakulhat ez ki?
vjulcsi
 
 


Julcsikám,
először rögtön arra gondoltam, hogy na tessék ezért hízok, majd elmondom neki, de végül úgy döntöttünk domiapuval, hogy nem is szólunk hogy voltunk máshol is uh-on.
annyira csini vagy a képen!!!!

Andika,
miért lesz zabagép? ti mit tudsz a dupla placentáról, mert ez nekem teljesen új információ volt, jelent valami előnyt vagy hátrányt????

Melikém,
én még minden reggel rosszul vagyok, bár csak öklendezek, drága, küldd át a rókákat nyugodtan hozzám, én már megszoktam az elmúlt 6 hónapban őket.....

Melcsikém,
pont erre gondoltam én is hogy kezet foghatunk....azt mondta az uhos doki, hogy min.4kg lesz Domika....
az FL:5,9....az 30+3napnak felel meg.......ja és a HC a legdurvább 28,5 ami betöltött 31!!!!hétnek felel meg, DURVA!!!!!
óriásbébim lesz..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Chilikém,
szent ég, neked tényleg nagyon nagy a pocakod!!!!!!!

A képek:
Kép

Kép

Kép

Kép
rencsi79
 
 


Jaj,de szép Rencsi!!!Kitudtok venni belőle valamit,h kire hasonlít?(csak mert mi 4d-n láttuk,h Peti az én számat örökölte,meg a férjem szerint olyan durcásan tartotta mint ahogy én szoktam-na de én nem is szoktam durcás lenni!!! :oops: :D )
Nagyon édes kis pofija van!!!
A dupla méhlepényről igazából nem tudok semmit,nekem csak a szüléskor derült ki,h az van,amit én láttam,h jó nagy volt(és csúnya),meg nem olyan"veseformájú"volt,hanem szép kerek.A doktornő mutatta is ott a gyakornokoknak,h ilyet ritkán látni,volt egy nagyobb főrésze ahoz csatlakozott Peti,és egy kisebb része,de az is élő,dolgozó rész volt,de mégis látszott,h az egy különálló vmi..A dokim arra tippelt,h lehet,h ikreknek indultunk,aztán a Peti elnyomta a másikat,ezért nem fejlődőtt tovább az az oldal.De ez csak felvetés volt.Szerintem jelentősége nincs,max.majd a végén amikor nézik,h öregszik-e a lepény.De majd rákeresek a neten,hátha okosabb leszek.A zabagép alatt meg azt értem,h mi Petire mindig mondjuk,h aki bennt dupla lepényből élt(nem is csoda h ekkorára nőnek),kinnt sem lesz normál kajaadag elég.PL.van egy ismerősünk,ugyanaznap született kisfia,mint nekünk,Apa összetalálkozott vele a TB-ben amikor a taj kártyát intézte a gyereknek(egyébként itt laknak a szomszéd utcában,jó mi?),két kispapa nekiállt beszélgetni,h mennyit esznek a gyerekek.(eltudom képzelni :D ),a férjem mondja,h kb 90-100 ml,a másiknak kikerekedett a szeme,uram meglepődőtt,kis naiv,megkérdezte,miért az kevés?Erre mondta a másik fiú,h az övék kb.40-50 et eszik..Jó kisebb súllyal is született,de ez tényleg így volt.Akkor volt a gyerek 2-2 és fél hetes..Megis hízta eleinte a heti 250 g-ot.. :D Csak persze ezmellé fájt a hasa,mert a gyomra ezt a mennyiséget még nem bírta.
Egyébként ezt a diéta,hízás dolgot még mindig nem értem,de örülök,h megnyugodtál!
Melcsi,úristen neked már mindjárt itt van a Marci..Izgulsz már?Apa bemegy veled,h tervezitek?
Egyébként az uh is bőven csalhat a méreteket illetően,látod neked is össze-vissza mérték Marci fejét..Kiváncsi leszek mekkora lesz a végén,mi jön be a méretekből!!
Fogadtatok szülésznőt?És másik dokit?
J.héten már kezdődik a ctg?Jánosba mész?
Julcsi,te mikor mész uh.ra?háth a megmutatja magát a pici
!Ez olyan izgalmas!Van valami megérzés egyébként,vagy amit inkább szeretnétek?S nevekkel hogy álltok?
Na puszi.
Ui:holnap megyünk Etyekre a fesztiválra,volt már valaki ott?

Kép
cs.andi
 
 


"végig "egyke" volt a lányom, igaz hormonkezelést kaptam, így benne volt a pakliban, hogy iker terhesség lesz, de már a 6 hetes UH-on csak egy petezsák volt. Furcsa volt, hogy míg más babák "kidugták" kezüket, lábukat az anyuka hasán én ilyet nem tapaszltaltam, pedig nagyon mozgékony pocaklakó volt. A méhlepény elől tapadt. Császároztak szülésnél, a 42. hétig bent csücsült a lányom, és miután kiemelték mondta a doki, hogy ez volt a késlekedés oka, dupla méhlepényem volt, csak mivel fedték egymást nem látszódott az UH-on. Az egyik embrióm elhalt pár hetesen, viszont a méhlepény rácsatlakozott a lányomra és tovább fejlődött, így kettő táplálta. A doki azt mondta, hogy a 30 éves praxisában még ilyet nem látott. "
RencsieEzt találtam a "gyakori kérdéseknél "egy válaszolótól..Érdekes.Végül is lehet.És nekem is mellső fali lepényem volt(bár én néha láttam a lábát,kaptam is rendesen.. :D ),és Peti is késett,indítani kellett.Na nézelődők még tovább.

Kép
cs.andi
 
 


Mást nem találtam.Szerintem nincs más jelentősége,csak + súly.Látod,ettől hízol te oly"veszettül"!!! :lol: :lol: :D
Jó éjt.Puszi.

Kép
cs.andi
 
 


Rencsi,
Jaj de gyönyörű!!! Hihetetlen jók a képek, és Domi tényleg gyönyörű :) Tényleg, engem is érdekelne, hogy hasonlít-e ezek alapján most valamelyikőtökre? :)
Nekem úgy tűnik, hogy az arcformája az apukájáé :)
De jó nektek hogy már ilyen nagy fiatok van! Olyan, mint egy 'kész' baba :)
A dupla méhlepénynek nem hiszem, hogy lehetne hátránya, illetve az már biztos kijött volna. Szóval szerintem is lehet, hogy ezért is ilyen nagy Domibaba.

Andi,
két hét múlva megyünk a genetikai UH-ra, nagyon reménykedünk benne, hogy kiderül a neme! Fiúnevünk van biztos (Tamás), a lánynevek még képlékenyek, nálam most a Lola és az Emma a befutók. Most mindketten inkább kislányt érzünk, és az elmúlt hetekben nem is látszódott fütyi az UH-kon...:)
Ti mikor tudtátok meg, hogy kisfiú??
vjulcsi
 
 


...ha szabadna nekem is itt megszólalni

Sziasztok!

Köldök vérrel kapcsolatban: amikor a "botrány" kitört azt mondtam, 15 év múlva hősként fogják őket ünnepelni, mint a tudomány élenjáróit.
A vírussal kapcsolatban: én úgy tudom vírus ellen nincs oltás. A már közismert vírusok "kezelésénél" is a szövődményeket kezelik. Egy "egyszerű" influenza vírus fertőzésnél pl. a fertőzést a szervezet 1 hét alatt legyűri magától, csak a vírusfertőzést követő, a legyengült szervezetet támadó, baktériumos fertőzésekre adnak (tüdőgyuszi,hörghurut,stb) antibiotikumot.
Kérdeztük orvos rokonunktól, volt-e már H1N1-es paciense? Azt válaszolta: ki ér erre rá megnézni, nem csináltathatok minden paciensnél tenyésztést, nekem gyógyítanom kell! Egyébként szerinte a H1N1 influenza fertőzés gyengébb lefolyású, mint az eddig ismert változatok. A lényeg: védekezés a fertőzés ellen, (gyakori kézmosás, zsúfolt helyek kerülése), és orvosi ellenőrzés.
Volt olyan idős ismerősöm aki minden évben beoltatta magát influenza ellen, és utána hosszú ideig olyan levert volt, mintha átesett volna a fertőzésen. :shock:

Köszi a fotókat!!!!! Ilenkor mindik olvadoszok!
Rencsi!
Láttam én, hogy nincsenek rajtad fölösleges kilók! Dévai is rájöhetett volna, ha csinál ultrahangot! :evil:
...hogy Domi kire hasonlít? Hát az Apukájára!!!!!!! Szerintem tiszta RencsiApu a szeme, a szája és a pofija is. Fantasztikus!

VJulcsi!
Nagyod édi!!!!! Jó látni ahogy fejlődik!( a kis maszat )


Chilike!
Pont ilyennek képzeltelek! Talán kicsit vékonyabbnak! :lol:

Bocs a bepofátlankodásért! Nem birtam megállni, már megint! :roll:

Szép álmokat!

Sajo
sajo
 
 


sajó
na akkor jól képzeltél -csak biztos még a terhesség és hormonkezelés előtt képemet képzelted el, ahol úgy kb 58 kiló voltam(na jó ez nem most volt, hanem amikor az első stimút kezdtem :wink: )
egyébként élőben nekem nem tűnik ilyen nagynak a pocim, mint a fényképen :P

rencsike
tényleg nagyon édike domi bébi, jó, hogy igy lehet már látni mindent :lol:

julcsika
Igazságszerint én már a stimú alatt is úgy néztem ki, mint aki terhes :lol: , óriásira "puffadt" a hasam, és azóta csak növöget. Én abszolút nem voltam rosszul, soha nem hánytam, szóval én nem fogytam az elején, sőt a fekvés-evéstől még hiztam is, mostmár rendeződni látszik a súlyom, azt a normális súlyt hizom amit szabad. Apánktól többször kérdeztem a tornát, de nem javasolta, igy most az marad, hogy tervezgetem hogy fogom visszanyerni a szüés után az álomsúlyom-ami utóljára 3 éve volt, amikor a legelső hormonokat kaptam-


Figyeljetek csak, megint nagyon sok a savam, irtó szar, a mellkasom nyom, féligülve tudok aludni, és evés után is rendszerint felbüfizem a savat, függetlenül attól, hogy mit ettem. Valakinek valami tippje?
chilike1
 
 


Normális állapot,szerintem..Chilike,nyomd a Rennie-t azt bármennyit lehet!!!!Nálam is az használt,pedig soha nem voltam"savas".. :D

Kép
cs.andi
 
 


Rencsi, Domi nagyon szép, és nagyon aranyos. Micsoda fintorok. :lol: Nálunk az FL 5,5 cm volt. Domi még Marcikánál is nagyobb. :lol:

Andi, ne is mond. Én is egyfolytában azon gondolkodom, hogy lassan bármikor mehetünk szülni. Holnap megyek az első CTG-re a Jánosba. Ez is eljött. :wink:
Én is kiváncsi vagyok, hogy mekkora lesz a végén.
Mutattam tegnap apának a képeket Petiről és teljesen el volt ájulva. Azt mondta Marcit is ilyennek képzeli. :D

Julcsi, nekünk a genetikai uh-n látták először a fütyit. Ott már tuti meg fogják mondani. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Hello Kismamák! Hello Kisbabák!

Chilike!

Én is rendkívül savas vagyok, voltam. Talán mert mindkettőnknek nagy a pocakunk! :lol:
Hasonló gondokkal küszködtem én is. Cs.andi jól írta a savlekötő a megoldás, bár én a Rennit nagyon hatástalannak találtam. Gyengébb gyomorégések esetén egyszerűen almát eszem, attól általában mindig renbe jövök, végső esetben a késhegynyi szódabikarbóna mindig megszünteti a szenvedést. Hidd el mindegyik savlekötőben ez van, ezt patikus ismerősünktől tudom. Jó üzlet, mi? Ha mégis márkás cuccot szeretnél, tudom ajánlani a Zimpax nevűt. Ezt fel kell iratni,elég erős. Olyan barátunk használja, akinek az orrnyálkahártyáját marja a gyomorsav.
Tessék választani! :lol: :roll:

Sajo
sajo
 
 


Sziasztok,

merre jártok? sehol senki????

Moncsikám, milyen volt a keresztelő???

Sokat töprengtünk, hogy Domika kire hasonlít, a szája biztos az enyém, aztán az előbb talátam néhány képek Domiapuról és szerintem így más nem is kérdés....
Kép
Kép

Kép
rencsi79
 
 


rencsike
Hát igen, úgy tűnik Domiapu le sem tagadhatja majd Domi bébit :lol:
Én idáig azt hittem-de ezt már irtam is-, hogy a kisfiúk az anyukára a kislányok az apukára szoktak hasonlitani, de mostanában egyre többször látom, hogy ez nem igy van. Nálunk két lány is van a családban akik mindketten a nagymamájukra hasonlitanak.-Két külön nagyiról van szó, az egyik a sogornóm kislány 2 éves és olyan, mint a férje anyukája-sógornóm nagy örömére :lol: :lol: -a másik a párom lánya , tiszta olyan, mint a párom anyukája, a nővérem kisfia viszont apukámra hasonlit , úgyhogy úgy tűnik a nagyszülőkre is sokszor hasonlitanak a bébik.
Olyan furi ez, amikor megszületnek a babák, mindenki figyeli kire hasonlit, -még én is a mostani uh-kon keresem a tipikus jegyeket, hogy rám fognak-e hasonlitan vagy az apukájukra :lol: :lol: -aztán 1-2 év eltellik és teljesen megváltoznak a babák, saját kis egyéniségük , stilusuk lesz. :wink:
Jaj, úgy várom már az uh-t, de már csak 3-at kell aludnom. :wink:

melánia
merre vagy? Mik a jó hirek?

moncsika
na úgy látom te még a keresztelő hatása alatt álsz :lol:
Hol csavarogsz? :wink:
chilike1
 
 


Hali! Itt vagyok! Kicsit depis vagyok ma (különösebb okom nincs rá). Petikém éjjeles, délelőtt alszik ezért sem nagyon tudok korábban jönni.
A babalátogatás nagyon jó volt. Csudapofik a csajok! Már most homlokegyenest más karakter a két csajszi. Bogikánk annyit beszél, és olyanokat mond, hogy kifeküdtünk néhányszor tőle. A legjobb mondása: Hát ez meg milyen bohóc?! (nézte Zsófi ajándékát) Én ilyen bohócot még SOHA ÉLETEMBEN nem láttam!" -mondja mindezt a hatalmas, két és fél éves élettapasztalatával. :lol: :lol:
Ilyenkor, mikor hazajövünk tőlük, mindig elvonási tüneteim vannak, lehet ezért is szomorkodom.
Ja, a másik aranyossága:
Nem volt hajlandó bejönni a templomba a keresztelőre -pedig szépen föl lett készítve-, mert megijedt. Utána kérdeztük, hogy mért volt félelmetes neki ott: "Bementem....akkor jó hangosan bekapcsolták a rádiót, és a sok néni meg a bácsik "hiába"(?? :shock: ??) énekeltek. Mint az Eperke a mesébe, az is hiába énekel... :shock: (van egy rész, amit ki kell kapcsolni, mert nem tetszik neki.Állítja, hogy "hiába"énekelnek benne.) Elkezdtem óóódítani, mint a sakál, hogy : Apa!Menjünk vissza az autóba!...." Ennyi idősen, ilyen szépen el tud mesélni egy történetet, és válaszol a miértekre is! Csúúúúcs a csaj!

Zsófikánk meg békésen végigaludta az egész felhajtást. :lol: :lol:

Ha megengeditek mutatok róluk képet: Kép Kép

Bogi Béres Alexandrára tornázik. :shock: Kép
Itt meséli a templomos sztorit: Kép

Zsófika és én... :oops: : Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Julcsi! Rencsi! Gyönyörűek a képek! A Domika, tényleg tiszta apukája! :lol: :lol:
Rencsi, én szerintem megemlíteném Apánknak a két méhlepényt, meg a Domika "súlyfeleslegét".
El sem hiszem, hogy Chilike is rakott fel képet! :lol: :lol: Tényleg szép nagy pocakot eresztettél, lyányom! Nagyon csini vagy!
Figyeltétek, milyen mókás, hogy mindannyian fejetlen képeket rakunk föl:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


moncsika
de édike lehet, sogornőm kislánya is ennyi idős, és ő is nagyon cukikat szokott mondani. Igaz ő még nem beszél egész mondatokban, neki inkább a mozgása és a tánc tudása vesz le a lábamról :lol: Ha zenét hall, táncra perdül, de olyan mozdulatai vannak,hogy csúcs. Múltkor elmentünk Szentendrére és az utcai árusoknál vettünk neki ilyen plüsst ami zenét játszik meg "táncol". Ő meg leállt a macskaköves út közepén a német turisták elé és kezében ezzel a rózsszinű plüss állattal elkezdett táncolni, úgy hogy körbe állták az emberek, és az öregek beálltak mellé meg elé táncolni. Látni kellett volna a sok nyugdijjas csipőmozgását, nagyon röhögtünk :lol:

Én nem vagyok depis, de én se vagyok feldobva túlságosan.
Jó lenne már érezni a mozgást, kicsit megnyugodnék.
Ilyenkor uh előtt mindig be vagyok kicsit tojva, hogy minden rendben legyen.Ráadául egyedül megyek-vagyis el jön velem anyu-de a párom nem tud jönni, dolgozik, :roll: .
Jó lenne, ha meg tudnák mondani a neműket, viszont igy meg ő pont lemarad róla, na mindegy.

Veled mizújs? Miért vagy depis?
mikor mész a gentikai uh-ra?
chilike1
 
 


moncsika
jaj, de jól áll a kezedben a baba
mintha mindig is igy láttalak volna
nagyon édikék :lol:
biztos jó anyuka leszel :wink:
chilike1
 
 


Hali!
Köszi... :oops: :oops: Most már, hogy Bogin begyakoroltam, kicsit bátrabban fogom meg az ilyen csöppecskét is.

De kár, hogy a kispapa nem tud menni veled! Gondolom, ő sem örül neki, hogy ezt a ritka nagy pillanatot ki kell hagynia. Petim már úgy várja! Minden nap elmondja, hogy már nem sokára 9.-e lesz, és akkor megyünk megnézni a Babánkat. Mondjuk nekünk az első is csodálatos élmény volt, míg ha jól rémlik, Ti sajnos nem voltatok elájulva (a doki miatt). Ez a vizsgálat mennyibe fog kerülni? Nincs az árlistán, megkérdezni meg elfelejtettem.

Jaj, igen, a mozgáskultúrájuk külön műsorszám ilyenkor! Bogi is imád a tükör előtt táncolni. Teljesen el van ájulva saját tehetségétől! :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,
de jól áll a kezedbe Zsófi! :D :D hát igen, így neked sokkal könnyebb lesz mert már meg van a rutin..... :D
Nálunk is most ezen megy az agyalás, hogy elmondjuk vagy sem, hogy voltunk máshol is uh-on...egyre nagyobb az esély rá, hogy elbúcsúzunk Dévaitól,mert megint híztam, már elértem a 10kgt..... :oops: :oops: :oops:
ha jól emlékszem 14e volt a vizsgálat....


chilikém,
a savas cucc meg a fulladozás nekem is van sajna én nem tudok mit csinálni vele, ha neked bevállt valami, mai osztd majd meg velem lszi hátha..... :wink: amikro volt az uh, akkor domi fejecskéje lent volt és mindenét megnézte 3-4D uh-gal, de durva volt mert majnem a cicimig feljött a vizsgálófejjel, mert ott volt a tappancsa, majd megkérdezte hogy szokott levegőt kapni, mert teljesen fent van a baba....már szerintem nem sokára érezni fogjátok a mozgást aztán onnantól kezdve annyira zsuper érzés lesz, tegnap pl, akartam hogy anyu érezze, mert ő még nem érezte, így ittam egy pohár vizet, erre rögtön felébredt és el kezdett ficánkolni , nagyon mókás volt....

Melcsikém,
ma volt a CTG??

Kép
rencsi79
 
 


Jaj,gurítani kell! Kaptatok ajándékba egy "kupont" egy 4D UH-ra a mamáéktól...bla-bla-bla...
Én így a keresztelő után meg sem merem mérni magam. :shock:
Bár mintha már nem volnék olyan falánk,mint eddig. Pár napja nem érzem fél óránként, hogy mindjárt éhen halok. :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


moncsika
Hát igen, eredetileg szerdára lett volna dolga, de áttették neki csütörtökre, igy pont úgy jön ki, hogy nem tud jönni, de azért még próbálok valamit variállni, hátha.
Csak nem merek erőszakoskodni, hogy jöjjön , mert meg tudják mondani a baba nemét, mert akkor tutira úgy jönne ki, hogy biztos nem tudnák megmondani. Tudod amikor igy valamire nagyon készül az ember az milyen...
Nekem nem biztos, hogy az orvos miatt nem volt olyan nagy élmény a genetikai uh-(egyébként azóta olvastam arról az orvosról, hogy ő az intézmény vezetője és milyen nagy szaktudású ember :lol: , szóval tuti jó kezekben voltunk), hanem előző nap voltunk apánknál és ott már teljesen gyerekformájuk volt, stb, szóval mi ott már átéltük ezt egyszer.
Igen énis úgy tudom, hogy 14.000
chilike1
 
 


rencsike
Én próbálok ilyenkor kefirt inni, pár kortyot, az hűsit és általában be is vállik, meg azt mondják a hideg tej is jó. Veszek mindig lúgos vizet, azt is iszom, de nem merem túlzásba vinni, azt sem tudom, hogy ezt lehet-e egyáltalán terhesen, de sztem biztos, mert "sima ivóviz" csak lúgositva van.
Nekem soha nem volt ilyen gondom ezelőtt, gyógyszert nem merek rá bevenni. Az a legrosszabb amikor úgy érzem, hogy minden rendben, lefekszem(egyébként nayon laposan alszom/aludnék) erre olyan szintem vissza jön a sav, hogy szétmarja a nyelőcsövem, nyom a mellkasom, stb, stb. Na az nagyon szar.
Akkor már semmit nem udok csinálni, csak felülök az ágyba és várom hogy elmúljon.
azt mondta a barátnőm, hogy nő a haja a babáknak, attól is lehet sav. :wink:
chilike1
 
 


rencsike!
A savas büfi ellen: Feküdj olyan magas párnán ami még azért kényelmes,és lefekvés előtt 2 órával már ne egyél. :(
ez orvosi tanács.Én is kipróbáltam és bevált.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziasztok!

Moncsika, tényleg nagyon jól áll a kezedben Zsófi, és nagyon szép kislány mindkettő.
Én is el tudok olvadni, amikor Liza (most lesz 2 éves) dumál... sajnos abban még nem volt részem, amit a szülei mesélnek, hogy a lefekvés előtti program náluk az, hogy Liza fél órán keresztül egyfolytában meséli, hogy mi történt vele aznap. Aztán belealszik a nagy mesélésbe :)

Chilke,
Nem irigyellek ezért a savasodásért, nem lehet kellemes...:(

Rencsikém,
Titta apja! :)
Mondtam én, látod, hogy apukájára hasonlít :)

Mi jól vagyunk szerencsére, most egy kicsit minden szempontból felpörögnek az események.
Megint jönnek hozzánk barátok, picit térünk vissza az 'életbe', és ennek nagyon örülök!
A babával is jó sokat fogok most 'foglalkozni', e héten védőnéni, plusz egy előadás, amit ők tartanak, jövő héten AFP+hepa vérvétel, köv. héten Apánk, köv. héten genetikai UH, köv. héten a speckó szívUH. Szóval most lesz program :)

Szép estét!
Meli gyere, amint híred van!
vjulcsi
 
 


julcsika
ja annak én is mindig örülök, ha történik valami. :wink: Az olyan jó érzés foglalkozni a terhességgel a babával, stb.
figyuszka
mesélhetnél kicsit erről a sziv uh-ról. minek ez? ki javasolta? és miben más, mint mondjuk a genetikai uh? -az nem elég? ott is megnézik aprólékosan a babákat, nem? ott is látszik, hogy minden rendben van a szivvel, nem?
Csütin megyek a genetikaira, lehet ott rákérdezek, hogy menjek-e erre a sziv uh-ra, de azért addig mesélhetnél róla :wink:
chilike1
 
 


Jaja! Ez a szív uh nekem is új! Chilike, hogy irigyellek, hogy Te már csütörtökön látod Őket. Nekem csütörtök fogdokis nap. Egyik szemfogamról úgy felkúszott az ínyem, hogy teljesen kinn a fognyak. Úgy fáj fogmosásnál, majd betojok. :shock: A héten még a gégészetre is el kellene mennem, mert az egyik mandulám mögött felfedezett még a múltkor a házidoki egy fehéres göböt, ami azóta sem múlt el. Meg kellene mutatnom, mi a csuda az. Remélem, nem most kapok torokgyíkot. :shock: Ha meg már ott leszek, bekukkanthatnak a fülembe is, mert az meg folyton bedugul az egyik, és csak akkor dugul ki, ha oldalra döntöm a fejem (vagy nem...). Nagyon rossz érzés "belülről" hallgatni a hangomat. :lol:
Ha meg így ráérek bőrgyogyira is el fogok nézni, megkuksiztatni az anyajegyeimet. Nem mintha sok napsugárzást kapott volna a nyáron egyik is, de jó, ha látják. Amíg dolgoztam, ilyeneket úgysem volt időm elintézni.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


A szívUH-ról itt olvashattok:
http://www.ultrahangvizsgalat.hu/index_a.php?akt=4

Nekünk Dévai ajánlotta, minden előzetes 'baj' nálkül, biztos ami biztos alapon.

Most megyek, nincs túl jó napom, egész nap hányingerem volt/van, és fáj a fejem :(

Jó éjt!
vjulcsi
 
 


Rencsikém, Domi tényleg tiszta apáukája. Nagyon édi. :lol:
Sajnos ha megint híztál akkor Dévisz tuti kiburol. De tuti van valami, mert ha ennyit eszel, nem szabadna híznod. Egy a lényeg, hogy ne görcsölj és ne magyarázkodj neki. Mond meg, hogy ennél kevesebb nem tudsz enni, ez van. Szerintem nem fog elküldeni, csak megint letol. De az uh, ne hagyd neki, az jár. Főleg ennyi idő után. És szerintem nyugodtam megmondhtaod neki, hogy voltatok 4d-n. Én is mondtam neki, hogy megyünk, és mondta, de a 28 héten menjünk. Nem gond.
Tegnap volt az első CTG. Kicsit többre számítottam. A nő rám rakta a gépet, aztán ott ültem 20 percet, rám se nézett senki. Majd odaadták, a papírt és kész. Nem mondtak semmit.

Moncsi, gyönyörű a két csajszi. Nem csodálom, hogy rossz kedved van mikor már nem vagy velük.

Csajok, de jó lesz nektek a genetikai uh. Akkor élmény lesz, hogy egy hétig nem tértek észhez. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Melcsikém,
már nem érdekel mit fog mondani....elegem van az önsanyargatásból....tegnap is ittam tejet, mert úgy érzem attól mintha jobb lenne a savam, ha megint olyan lesz mint múltkor, akkor elköszönök....ja azt mondta, azért nem járok wcre mert, hogy keveset mozgok, ami akkor igaz is volt, azóta minden nap sétálok (mert állítólag csak azt szabad) de a helyzet változatlan..... :cry: szóval ha ennél is kevesebbet ennék, akkor szerintem már szintem egyáltalán nem lenne emésztésem, de tuti akkor sem fogynék....
Hát én többet vártam a CTG-től, és legalább végig hallod a kis szivecske dobogását??? és semmi értelmezhető nincs a papíron? Mikor kell menned APánkhoz?

Szurikám,
köszi a tanácsokat! nagyon ari vagy!!!!!

Kép
rencsi79
 
 


Melcsikém,
nem kapunk pocak képet? Annyira érdekel, hogy mire készüljek, mert hogy kb egyforma nagyon fiúk!! :wink:

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok csajszikák! :wink:

Moncsika
Igen, én is mindig tervezem, hogy majd ide-megyek oda megyek, csak az a baj, hogy nálunk nagyon sokat kell mindenre várni, mire van időpont.
Múltkor gondolkodtam rajta, hogy iratnék fel a sport cipőmbe betétet, mert kicsit fáj a lábam, de mondom mire megkapom az időpontot, lassan megszülnék, akkor meg már úgysem mászkálok sehova. :lol:
Bőrgyógyászaton én nemrég voltam, mivel én elég sokat napozom, szolizom, stb soktam menni rendszeresen(persze nyilván amióta terhes vagyok nem birom a napot), na szóval minden rendben volt az anyajegyeimmel, egyet talált a doki(férfi) az is a fenekemen volt.
Mondta menjek kontrollra, párom szerint nem véletlen, ha a bokámon lenne, biztos nem akarná mindig megnézni. :lol:
Fogdokihoz én rendszeresen járok, szerencsére nincs gon d a fogaimmal, viszont az inyem minden fogmosásnál vérzik. Van egy öblögetőm ami pont erre jó, de nem akarom nagyo használni, majd ha csak múszály.
A fül -orr és egyéb dugulások lehetnek attól, hogy meg van duzzadva a nyálkahártya és emiatt dugul el-ettől nem kell megijedni, de azért nézesd meg :wink:
chilike1
 
 


julcsi
köszi az infót a sziv uh-ról, ma átolvasom, mire is jó. :wink:

gmelcsi
Jaj, az olyan car amikor az ember készül valamire , beleéli magát, hogy húú, de tök jó lesz és közben meg semmi különös. :roll:
Mindegy, gondolj arra, hogy már mindjárt itt van Marcika és akkor minden nap láthatod, ölelheted stb. :lol:

rencsike
Szerintem se idegeskedj már ezen a hizásos témán, mindjuk én már sokszor elmondtam a véleményem erről, nálam nem is tudna célba érni ezzel a hozzáállással apánk(mondjuk ahogy látom nálad se :wink: ).
Én mindenesetre mondanám neki a 4D.-t, viszont az, hogy ő csinál-e uh-t vagy nem az nem egy dij, hogy ki kellene érdemelni, sztem ez alapvető dolog, hogy csinálnia kell. Ezt egyébként se értem, hogyha nem csinálnak uh-t akkor miből állapitják meg, hogy a baba jól feljődik???!! És akkor csak annyiból áll a terhesgondozás, hogy súly és vérnyomásmérés, meg egy kis duma és kész???!!! :roll:
Ja az emésztésről akartam mondani(nekem szerencsére nincs semmi gondom ezzel), hogy vegyél zabkorpát, kb 450 ft-250gramm, sokáig elég, és csinálj belőle tejbegrizt. Kevés kell belőle Kb 4 dl tejhez 1,5-2 kanálnyi, amikor felforrt a tej, zárd el a gázt, mert utánna besűrűsödik. Ez Kb két nagy adag, eheted nyugodtan, magában is finom(de én szoktam rárakni kakaóport, akár cukrozatlant is lehet) és nagyon jó az emésztésenk, csak igyál utánna vizet.
Nem tudja emészteni a szervezet, szóval csak "kisöpri" a bélből a felesleget és tele van vitaminnal, ásv. anyaggal, stb. Még apánk is javasolja, ha rákérdezel. :wink:
chilike1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: