Új privát üzeneted érkezett!

Üdv mindenkinek!
zpilla!
Ne aggódj a tüsszögés miatt, még tisztulnak a légutak, azért van. Eszter is sokat hapcizott.
Ő már 2 és fél hónapos :) Hogy szalad az idő...
Még mindig csak szopizik,néha 4 óránként eszik, de inkább a 3 óránkénti szopizás a jellemző. Nappal már elég sokat ébren van. Rengeteget mosolyog, kezd gügyögni is, és már néha megtalálja a kezével a száját. Este kilenckor leteszem és hajnali fél négyig alszik. Aztán kaja, és fél hétig megint alvás. Úgyhogy nem lehet egy szavam sem. Egy dolog van, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni, hogy nappal ha nem alszik, akkor csak keveset van el az ágyában nézegetve, és akkor kezdődik a sírás. Bezzeg a kezemben néma csönd, és néz nagy boci szemekkel..... Van olyan nap, hogy semmit sem tudok csinálni tőle, igaz ez nem gyakori hála istennek.
Velünk röviden ennyi :D
Többiek????
E.
Kép Eszter apával gügyörészik :)

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!

Enikő nagyon édes már Eszter,kis vagyány csajszi:) Gergőm is már 5 hetes, 5,5 kg, és nem tudom hány centi, de hatalmasat nőtt! Néha már ő is mosolyog, főleg nekem meg apának, de a mamának is szokott, és néha elejt 1-1 hangot! Olyan tündéri! Egyszer van fent éjszaka, és ma már fél 8-ig aludt, el sem akartam hinni!
Mátéval több a gond, nagyon próbálkozik ám, hisztizik ha kell ha nem. Eddig még bírom, csak nem tudom meddig. Néha ki tud borítani. Én azt hittem, h a kamaszkor még messze van:)

Kismamák hogy vagytok?
Ja, jövőhéten megyek a dokinkhoz, valaki?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


sziasztok,

enikő, nagyon édes kislány már Eszter. :)

mi jól vagyunk, ezt az időváltozást kicsit nehezen viselem. :oops:
ma jöttem rá, már csak 10 hét, és mehetünk szülni. :) az mindjárt itt van.
így itt az ideje, hogy belevessük magunkat a vásárlásba és a szoba kialakításába. :)
jövő hétvégén lesz bababörze, szerintem ki is megyünk majd. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 

 
 

Sziasztok!

Enikő, a lánykád nagyon hasonlít az enyémre! :) Bár lehet azért is, mert én is szerettem így öltöztetni, nem rugdalózóba, hanem nadrágocskába, pólóba, ettől már picinek is olyan nagyos volt :)

Neked is, és Zsuzska neked is gratulálok az éjszakák átalvásához! Nálunk ez sokkal-sokkal később alakult ki, nagyon rendes gyerekeitek vannak! :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Enikő milyen pici lány Esztibaba!!! nagyon édes!

Én voltam csütörtökön doktorúrnál, minden rendben velem.

Ez a gusztustalan idő kiborít!!! :evil: :evil: :evil:

ne essen máááár... :roll:
Puszik

Kép
zpilla
 
 


zpilla!
Kívánságod parancs :D Nem esik!!

Köszi mindenkinek a hozzászólást Eszterhez! Nagyon kedvesek vagytok.
Gyerünk csajok, itt a "jó" idő, most lehet nagyokat sétálni még a gyerkőcökkel bundazsák nélkül! :D :D :D

szalamandra!
Neked melyik játszótér lenne jó? Vagy hol fussunk össze egy kis sétára?
Pusssz mindenkinek!

E.

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!

Én 26 hetes terhes vagyok és orvost szeretnék váltani, mert a jelenlegivel nem vagyok elégedett. A doktor urat egy ismerősöm javasolta és itt a fórumon is nagyon jókat olvastam róla. Meg tudnátok adni a magánrendelésére való bejelentkezéshez szükséges telefonszámot? Illetve a cím is érdekelne.

Előre is nagyon köszi!

Üdv:
N.
nikicske
 
 


Sziasztok!
Jön valaki szombat délelőtt a börzére???
E.

Kép
Kép
enimeniko
 
 


sziasztok,

eniko: mi lehet, hogy megyünk a bababörzére, de még nem biztos. bár már el kellene kezdenünk vásárolni, mert még elég kevés dolgot vettünk, és már tul vagyunk a 30. héten is. :)

lányok, Ti kaptatok annó gomba elleni kúpot terhesség alatt? én most kaptam egyet, amit gyógyszertárba kevernek ki. mindenféle dolog van benne..
de amikor felhelyezem, éget, csíp kb 10 percig.. de gondolom normális, mert a többi ilyen jellegű kúpoknál is előfordulhat ez az érzés..

mi legközelebb szeptember 30.-án megyünk majd rendelésre.

valaki tud valamit a 4D uh lehetőségéről a rendelőben? múltkor én is olvastam, hogy lehet.. csak kb mennyi lehet, meg ki csinálja? :)
még tervezünk egy 4D-t jövő héten, eddig máshova mentünk.

nikicske: mi csak ajánlani tudjuk Neked a Doktor Úrat. a rendelőjének a számát megírtam Neked priviben.

Babás anyukák hogy vagytok? :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Enikő, lehet, hogy passzolnom kell, már csak pár nap van hátra, és folymatosan jönnek hozzánk család, barátok, barátnők, mindenki látni akar bennünket még a baba születése előtt :) Ha mégis látok megfelelő időt, jelentkezem :)

henne, szerintem ha aggaszt, kérdezd meg akár a dokit, akár gyógyszerészt. Inkább, mint hogy aggódj. A 4D ultrahangot mi nem próbáltuk de láttam én is kiírva, a recepciós csaj biztosan tud segíteni, hogy ki, mennyiért... (már ha itt nem találsz választ a kérdésedre :)).

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Köszi az elérhetőséget, meg a címet, már kértem is időpontot 30-ra :) Olyan sok jót írtatok a doktor úrról, hogy nincsenek kétségeim :)
Mi a bababörzére sajnos most nem tudunk kimenni, mert megyünk szülőlátogatóba Szegedre.. nagyon sajnálom, mert már lassan nekünk sem ártana beszerezni a babakelengyét. Milyen időközönként szokott lenni ilyen börze? Hol érdemes vásárolni babacuccokat? (Jó minőséget, nem túl drágán :D)?

Üdv mindenkinek!

N.
nikicske
 
 


szalamandra!
Semmi baj, majd sétálgatunk a babákkal! Jön még vénasszonyok nyara :D :D
Fontosabb, hogy pihenj még amikor csak tudsz! De jó, már csak nyolc nap!!!!! Már megint irigy vagyok... hehehe

henne!
Én is kaptam ilyen kúpot, de csak a fiamnál, most lehet hogy elfelejtette a Dr.Úr..... :D :D
Nekem nem volt ilyen panaszom a használatakor. Mindenképp felhívnám a helyedben és megkérdezném. Egyúttal kérdezz rá az uh-ra is, ő biztos tudja a tutit :)
Én mindenképp megyek a börzére, kinőtte E. az összes ruháját, be kell szereznem a téli kollekciót :D :D

nikicskének is ezt tudom ajánlani leginkább. Illetve én sok mindent az interneten szereztem be, vatera, teszvesz. Nagyon jó dolgokat lehet kifogni, és elég jó áron. Én rendes baba boltból a szoptatós melltartón kívül szinte semmit nem vásároltam....
Ha jól tudom a börze fél évente van, ősszel és tavasszal.

Szép napot mindenkinek!!!!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok csajok!
Tudom,hogy ez már sokszor volt téma,de most erről beszélgettünk a férjemmel:mennyit illik,mennyit nem ciki adni a dokinknak a szülésért??????????? :oops: És a legkényesebb dolog számunkra,hogy hogyan,milyen körülmények között adtátok?Mindenki pénzt adott?Ez annyira kényes téma...bocsi!
Ha megtudtatok valamit a 4D-ről,meséljetek!!!!!!!! :lol:
Köszi a válaszokat(akár priviben is)!!!!!
pusszant mindenkit: Perla
perla1979
 
 


Sziasztok!

Én 1 hete voltam a doktor úrnál, és kifaggattam a recepcióst a 4D UH-ról valamenniyre. 13000 Ft-ba kerül, fél óra, kedden és pénteken lehet menni, kapsz hozzá egy dvd-t, amin rajta van az egész vizsgálat, meg egy terhesvitamint ajándékba. Egy számomra ismeretlen doki csinálja, a nevét elfelejtettem:( Aztán kicsit nézegettem a neten, és azért ez az egyik legdrágább UH. Mi szeretnénk menni rá, de máshová jelentkeztem be. Van egy doktornő, Hajdú Krisztina, aki a legjobb a témában (már voltam nála). És a mozizás mellett nem árt, ha egyúttal azt is megnézik, minden rendben van-e. Ő garantáltan mindent észrevesz...

Engem is nagyon érdekelne, hogy kb mennyit kell adni a doktor úrnak a szülésért, ha végig a magánrendelésére jártunk! Aki volt vele ilyen helyzetben, megosztaná, akár priviben is? Tanácstalanok vagyunk... És még egy, ajánlotta, hogy legyen fogadott szülésznőnk. Gönczi Katalint ajánlotta. Tudtok róla valamit?

Annyira aranyosak a babák, olyan jó olvasni a beszámolóitokat!! :)

Henne, mikor fogsz szülni?

Szép napot mindenkinek!
handagúz
 
 


Sziasztok!

Handa én a doktorúrral és Katival szültem, és Kati egy tünemény, ő van veled végig a szülés alatt, sokat segít, beszél, kedves, és nagyon tudja a dolgát.
pénzügyről írok privit nektek!

Kép
zpilla
 
 


bocsi kétszer ment

Kép
zpilla
 
 


Sziasztok!

A 4d-s uh-t a klinikákon fellelhető Marcsi nevű magas, vörös hölgyemény csinálja, vezetéknevét nem tudom, de biztos láttátok már!

Én nem fogadtam szülésznőt, már nem is fért volna bele a keretbe, meg úgy gondoltam, hogy mindegyik szülésznő normális, kedves a kórházban, csak nem fogok ki rosszat. Végülis Zsoldosné Etelka volt bent velem( kedves idős tünemény "néni" ), abszolút nem éreztem, hátrányát hogy nem volt fogadottam, nagyon rendes volt velem, és minden nap feljött a szobába meglátogatni szülés után. Ja és a Gönczi Kata is bent volt szülésnél asszem, nem tudom miért, lehet a doki küldte, de nagyon aranyos volt! Jó mondjuk én csak kb fél órát töltöttem a szülőszobán, de mindenki aranyos volt!

Egy ismerősöm most ment a doktorúrhoz, még egy hónapja van hátra, eddig máshova járt, én ajánlottam neki, ő megkérdezte és azt mondta h kb 80 körül szokott kapni, volt h többet is kapott, de a feléért sem fogja átharapni senkinek sem a torkát! Egyébként meg én szülés után csak 25-öt adtam neki, ma voltam nála a kontrollon, most kapott egy 10-est még, meg hozattam neki Erdélyből pálinkát,(az sem volt olcsó) hát nagyon örült neki:)

De ez a pénz téma annyira személy függő, nyilván mindenki annyit ad, amennyit tud, én is adtam volna többet ha lett volna. Amúgy meg szerintem pontosan tudja, h kitől mennyire számíthat kb, és ha kevesebb a pénzed, akkor sem bánik veled másképp, mint azzal akinek több. Remélem értitek mit akartam írni!? :D

Szóval ma is jól elbeszélgettünk, meg viccelődtünk! Nekem biztos nagyon fog hiányozni, lehet kéne gyártani még egy bébit:)Mondjuk ez volt az első kérdése, h mikor lesz a kövi??

Na azt hiszem mára elég ennyi

Szalamandra már nincs sok hátra, kitartás!
Puszi

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


sziasztok,

hát, a 13000 kicsit sok talán a 4D uh-ért. ettől tényleg van olcsóbb is, akkor szerintem oda fogok menni.

köszi a tanácsokat a kúppal kapcsolatban. tegnap kellett használnom az utolsót. 30.-án megyek majd hozzá, azért majd megemlítem neki. :)

handagúz: én nov 19-re vagyok kiírva.

ez a szülésért mennyit adjunk engem is érdekel. :) igazából még meg sem mertem tőle kérdezni, félek a reakciójától. (a férjem ugyanis orvos, és ezt ő is tudja). de lassan csak meg kell majd tőle kérdeznem.. :) de látom kb annyira lesz zavarban mint én. :)

szerintetek fel kell kérnem még külön a szülésre? ugyanis már beszélünk róla, hogy akkor valószínűleg császárra készülünk, privát szobáról stb.
De gondolom illik megkérdezni. bár talán egyértelmű, ha magánba járunk hozzá, hogy vele akarunk szülni, nem? :)
Ti ezt hogy csináltátok? :)

tényleg, a bababörzén csak használt ruhák vannak, vagy lehet kapni új dolgokat is?

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Szia henne!

Nálunk nem került szóba az, hogy nála szülök-e. Ez egyértelmű volt nekünk is, meg neki is. A terhesgondozással együtt jár a szülés.

Nagyon sok dokinál nem kell fizetni a terhesgondozásért, hanem feketén fehéren közli hogy ennyi és ennyi a tarifa, és ebben benne van a terhesgondozás is.....El tudjátok képzelni az összeget....Csodálom, hogy van kismama aki ilyen dokit választ..

A börzén vannak új dolgok is. Kimennek neves cégek, és pár dolgot akciósan árulnak.
http://www.babaruhaborze.hu/?p=partnerek_logok
Itt mindent megtudhatsz!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


HAndagúz Zsigikémet is Kata segítette a világra! Végtelenül rendes .. én maximálisan meg voltam vele is elégedve! tünemény! :lol:
Vendég
 


Ja azt elfelejtettem kérdezni, hogy tőletek a rendelőben kért plusz pénzt az ultrahangért?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szalamandra mi a helyzet veled? Rég voltál már fent!

Lehet hogy már megvan a babó??

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska igen sajnos a rendelőben fizetni kell az UH ért. fenntartási költség.. ha meghibásodik vagy csere akkor ennek az árából finanszírozzák meg asszem...gondolom nem egy olcsó cucc...
Vendég
 


Sziasztok.

Lányok, milyen UH kell fizetni? Amit a magánba csinál?? És mennyit?

Nekem 1 szer nézte ott kb 12 hetesen és akkor nem kellett pluszt fizetni...

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Sziasztok lányok, csak egy gyors bejelentkezés: szeptember 18-án megszületett Júlia, édes, egészséges, ma jöttünk haza. Róza is tündérbogár volt, jól mulatott addig apukájával és a mamával, csak nekem facsarodott el a szívem, valahányszor búcsút intett és kilépett a kórterem ajtaján.
Majd mesélek meg hozok képet.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Naaaaaaaaagy gratula Szalamandra!!!
várjuk a képeket meg a részleteket!!!
Sok egészséget boldogságot a kis családodnak!!

Kép
zpilla
 
 


szalamandra!!
Gratulálok!!! Éreztem én, túl nagy volt a csönd :D :D :D
Rózának külön gratula a hugihoz!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Szalamandra, hatalmas gratula!!!!!

Enikő Eszter mese szép:)

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Sziasztok!

Milyen volt a bababörze? Úgy sajnálom, hogy lemaradtam :( Érdemes volt kimenni? Pont most utaztunk el Szegedre, ahol ráadásul meg 1 héttel korábban volt... :(
nikicske
 
 


sziasztok,

szalamandra: nagy gratula Nektek! :)) de jó :)

nikicske: hát én voltam börzén a férjemmel, de nekem valahogy nem jött nagyon be. volt egy pár jó dolog, és ennyi :oops:

mi nagy vásárlába kezdtünk a férjemmel a hétvégén. :)
mi még csak most kezdjük kialakítania babaszobát, és megvenni a dolgokat.
remélem, még nem vagyunk elkésve. :oops: :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok lanyok,

Szeretnem felvenni a kapcsolatot Dr. Gidai Janossal a maganrendelojeben, mert mobilon nem sikerul elerjem. Ha tudnatok segiteni nagyon orulnek. Koszonom szepen,
Agi
agi71
 
 


Szalamandra, nagy-nagy gratula, Isten hozta Júliát "idekint"! :) :) :) Klassz, hogy egészséges! Gyere majd, ha tudsz, mesélj, várunk!!! :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok, köszönjük a gratulációkat és jókívánságokat! :)

Hoztam két képet, írni majd később :)
Mindenkinek szép napokat!

Kép Róza és Júlia Kép Júlia

Kép
Kép
szalamandra
 
 


szalamandra írta:Sziasztok, köszönjük a gratulációkat és jókívánságokat! :)

Hoztam két képet, írni majd később :)
Mindenkinek szép napokat!


Gyönyörűek ezek a lányok! És milyen édes ahogy a hugit fogja!!
Gratulálok hozzájuk!

Kép
zpilla
 
 


Sziasztok csajok!
Mizujs veletek?Ti hol voltatok AFP-n?
Szalamandra!Őszinte gratuláció a gyönyörű lányaidhoz!
Mindenkinek jó babázást vagy babavárást! :wink:
Üdv:Perla
perla1979
 
 


sziasztok,

szalamandra: gratula a kislányaidhoz! :) nagyon édesek. :)

perla: nekem az afp-t a férjem intézte a kórházban ahol dolgozik, így ebben sajnos nem tudok segíteni.

mi jól vagyunk, egyre közelebb vagyunk a célhoz. :) már nagyon várom, hogy a kezemben tarthassam a picikémet. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!
Először is gratulálok szalamandra!!!!!!!!! Gyönyörű kislány! Majd mesélj az élményeidről, kíváncsi vagyok!

Perla!
Nekem kötelezően a klinikára kellett mennem AFP-re ,és akkor vették le a HbsAg-t is /hepatitis B/.

Henne, hogy rohan az idő! Már csak 1,5 hónap!! Kitartást neked! Talán azért könnyebb neked, hogy nincs 40 fok :)

Eszter szépen fejlődik, már megkapta a 3 hónapos oltást. Hála istennek ezt is átvészeltük láz nélkül. :)

Mindenkinek minden jót, további szép napot!
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


agi71 írta:Sziasztok lanyok,

Szeretnem felvenni a kapcsolatot Dr. Gidai Janossal a maganrendelojeben, mert mobilon nem sikerul elerjem. Ha tudnatok segiteni nagyon orulnek. Koszonom szepen,
Agi
agi71
 
 


Szia Ági!

Priviben megírtam neked a rendelő számát. Ott kell kérned időpontot. A rendelő a Deák téren van.

E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


henne írta:
nikicske: hát én voltam börzén a férjemmel, de nekem valahogy nem jött nagyon be. volt egy pár jó dolog, és ennyi :oops:



Szia Henne!
Hát ez a börze nekem sem jött be most.... Mindenhol rengetegen, alig tudtam haladni a babakocsival... Szoptatni sem tudtam bent, mert annyian voltak. Még szerencse, hogy jó idő volt. Kimentem a "kertbe", ott egy padon etettem. Hamar megvettem amiért indultam, és már mentem is :)

E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


sziasztok,

eniko: hát ezzel én is így voltam. gyorsan megvettük a férjemmel, amit akartunk, és jöttünk is. :)

ma megyek rendelésre, esetleg valaki? :)

elkezdtük festeni a babaszobát is, úgy hogy nálunk most minden babacucc széjjel van... és még 3 hét, még megjön a bababútor :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Nikicske!
Írtam neked privit,mert az előző nem ment át.
Milyen volt a ez első személyes találkozás?Mesélj,akár priviben is!
Minden jót mindenkinek!
Perla
perla1979
 
 


Szia Henne!

Én is voltam csütörtökön :-) Hétre mentem. Te mikor voltál?
Ja, egyébként ajánlottam a dr. urat az egyik barátnőmnek is (nem baba miatt, hanem az övé nyugdíjba ment) és teljesen odavolt tőle. Szóval, Gidai fan-ok, +1 :-)

Kép
manguszta
 
 


manguszta, én 17:40-re mentem.. de volt egy órás csúszás... akkor szerintem pont elkerültük egymást. :oops:

tényleg, nikicsike, milyen volt az első benyomásod?

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön voltam én is a dr úrnál :) Jó fej volt nagyon, mondta, hogy ha görcsöl a hasam, dobjak be egy felest, az jót tesz :D De ha nem szeretem a pálinkát, akkor sört, vagy bort is ihatok... higgyem el, az alkohol nem csak a feszültséget, de a görcsöket is oldja :) Szóval lazán megoldotta a kérdést. Furcsa volt, hogy nagyon gyorsan végeztünk, mert az előző orvosomnál minimum 45 perc volt egy vizsgálat, nála kb 10, de aztán rájöttem, hogy igazából mindent teljesen rendben talált, látta, hogy a kiskönyvem is rendben, vezetve minden, így mi a francért kellett volna több időt bent tölteni...

Henne! Mi pont egy időben voltunk ott, mert én 17.30-ra mentem :) Az 1 órás csúszás nekem meg sem kottyant, mert a korábbi orvosnál mi általában mindig 2-3 órát vártunk a vizsgálatra, hiába volt időpont. Ez mondjuk abból adódott, hogy negyed óránként voltunk beütemezve, de egy-egy vizsgálat, ahogyan azt írtam, minimum 45 percig tartott.

Szóval összességében pozitív volt a tapasztalatom így első alkalomra és igazából az is pozitív volt, hogy nem kezdte el húzni a száját, hogy 28 hetesen miért akarok váltani, illetve, hogy karácsonykor más programja lenne a szülés helyett. Annyit azért megjegyzett, hogy hát azért csaknem 26-án akar megszületni az a baba :D Azt már meg sem mertem neki mondani, hogy amilyen mázlink szokott lenni, inkább szentestére számítson :D
nikicske
 
 


sziasztok,

niki, akkor Te előttem voltál nála. :) sőt, egy lifttel mentünk is fel. :)
örülök, hogy jó véleménnyel voltál róla. :)
ez jó, Te karácsonyra időzítesz neki, én meg a szülinapja környékére... :) de megbeszéltük, vagy előtte, vagy utána szülünk. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Henne, akkor most már be tudlak azonosítani :D Egy szürke fekete csíkos felsőben voltál, majdnem, mint én :D Még mondtam is a férjemnek, hogy majdnem egyformában vagyunk... :)
nikicske
 
 


igen. :) én is mondtam a férjemnek. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Nikicske!
Küldtem neked üzit,remélem megkaptad! :wink:
Minden jót mindenkinek!
Perla
perla1979
 
 


Helló Csajok!

Tegnap vásároltam babaszoba dekorációt, szerintem nagyon jó áron az Elefáni Bababoltban, ha esetleg valakit érdekelne...

A kicsiknek (11x26cm) 390 Ft volt darabja, a nagynak (37,5x38 cm) 1290 Ft, a betúk pedig 390 Ft-ba kerültek/db.

Képeket csatoltam!

Szép napot mindenkinek!

Üdv:
Niki Kép Kép Kép
nikicske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: