Új privát üzeneted érkezett!

Betti: ha mondod a dokinak, hogy sokat utazol akkor kiír, vagy ha mondod neki, hogy nem vagy jól és nagyon fárasztó a munka és sztresszes. Nekem mondta a dokim, amikor első uh-n voltam nála, hogy ha bármi van, akkor azonnal telefon és már ki is ír. Áh én mondtam neki, hogy nem, bírom én a munkát, pedig ő mondta, hogy ez a sok utazás nem jó főleg az első 12 hétben. Utána úgy gondoltam hogy igaza van és pénteken hívtam, hogy mégis csak jó lenne otthon maradni, azt mondta hogy semmi akadálya, hétfőn menjek a rendelőbe és már írja is az igazolást. Szerintem érezte a hangomon, hogy zavarban vagyok, hogy ilyet kérek, de mondta, hogy ez teljesen normális, ha szól a kismama azonnal kiírják és ad igazolást csak egy szavamba kerül. Sajnos szombaton elvetéltem, így már nem került sor a táppénzre. Lehet, hogy az én dokim exra rendi, de ő így állt hozzá a dolgokhoz. És a vetélés után mondta, hogy a következő terhességemnél nem lesz appelátta, otthonmaradok és kész.
Szóval Betti nyugodtan maradhatsz otthon és ki kell írni a dokinak. Azt hogy hogy érzed magad, csak Te tudhatod, hivatkozhatsz arra hogy rossz a közérzeted. Ha kukacoskodik a dokid, akkor mond azt neki, hogy nagyon hányingered van reggelente és nem tudsz elmenni dolgozni, mert sokat kell utaznod. Emiatt ne aggódj.
csige-bige
 
 


Tünci, nagyon szorítok a mai naphoz :!:
Vigyázz nagyon magadra, próbáld kicsit úgy felfogni, hogy ezen is túl kell esni, és akkor megint pár hét nyugalom jön. Végül is annyi mindent kibírtál az elmúlt hónapokban, az nagyon sokat erősített rajtad hidd el.
Ha nagyon nem bírod a hagyatéki tárgyalásnál tartani magad, a férjed biztos segít majd, majd ő beszél helyetted. De remélem gyorsan túl lesztek rajta.

Ha hazajöttél majd írd meg, hogy mi volt.
Vendég
 


Tünci kitartást, biztos hogy nem lesz könnyű, de erős vagy, még ha most nem is érzed
csige-bige
 
 

 
 

Csige, a kollégádékról van már valami info?
Vendég
 


Nem, nem tudtam meg semmit, bár állítólag a nődokihoz nem jutottak el, csak a házidokinál voltak. Majd ebédnél megkérdezem, hogy: babaprojekttel hogy álltok, mikor lesz, miért nem, nem értem, magyarázd el??! Nem, nem vagyok ennyire genyó, mint ugye egyesek.
csige-bige
 
 


Megjött!
Ma megjött! Percre pontosan négy hétre.
Örülök.

Ma megvettem a Hipp Natalt, tényleg olyan, mint a rozsdás szög.
Reggel bevettem egy elevitet fél folsavval, meg 20ml Natalt. Majd kicsattanok a vitamintól.

Tünci, írd meg majd, mi volt ma, kíváncsi vagyok nagyon.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, ez jó hír :D
Én is úgy örültem múltkor neki, ezek szerint kezd visszaállni minden a jó kerékvágásba.
Bocsi, hogy ilyen szita az agyam, de nektek meddig kell várni a próbálkozással?

Csige, az a gáz, hogy én sem tudok direktben genyó lenni. Persze a szeretteimnek mindent megmondok kerek perec ha valami bánt (pedig őket igazán nem akarom sosem megbántani), de, aki igazán megérdemelné, hogy beszóljak neki, annál nem megy. Elönt a düh, és egy szót sem tudok kinyögni...
Vendég
 


Ez jó hír Betti. Én is pont úgy örültem multkor neki, mint ha babás lettem volna. Nekünk most egyenlőre ez jelenti az "örömöt", de nem sokáig, mert akkor már azért fogunk drukkolni: Csak ne jöjjön meg :lol:
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Na az volt ma hogy idióta vagyok!!!!
NEm 9-én 10 óra, hanem 10-én 9 óra.... :evil: Bementem potyára...

Viszont a munkahelyemen voltam és .......ááááááááá........
Szar volt nagyon.Rosszabb mint amit vártam.Mindenki nagyon barátságos, kedves és mindenkinek az az egyetlen mondata van:majd lesz másik!!!!Komolyan alig bírtam ki bőgés nélkül.Én is remélem hogy lesz másik, de nem Viola lesz....tudom hogy vígasztalni próbálnak, de amikor a 15.ember mondja akkor már sajgott a szívem...
Egyetlen lány nem mondta ezt, neki két éve volt egyvetélése, ezer éve szeretne babát és azóta se sikerült.Ő csak azt mondta hogy sajnálja..

tudtam venni gyönyörű mécsestartót Viola sírjára.
tünci28
 
 
 


Tünci!
Látnod kell, hogy sajnos csak az tudja átérezni a helyzetet, aki már maga is átesett ezen a szörnyüségen... Mások csak a sablonszöveget mondják, hiszen nem is gondolják, hogy mekkora trauma.
Betti!
Az iwiwen nem tudtalak megkeresni, millió találatot dobott ki...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Tünci! Ne foglalkozz a kolégákkal! Ők nem tudnak mást mondani, mivel nem élték át ezt, így azt hiszik h ezek a megfelelő szavak. Akik pedig már átélték ugyanezt a szörnyűséget, inkább hallgatnak, mert nem akarnak fájdalmat okozni. Ezért ne haragudj rájuk!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Tünci, legalább az egyik letudva.

Igen, ilyenkor is csak belülről forrong az ember, ha ilyeneket mondanak, nem állunk le vitatkozni velük, hogy persze, lesz másik baba, de ő nem Ő lesz...
Próbáld meg holnap kicsit nyugodtabban indítani a napot, minden rendben lesz, hidd el.

Ma e-maileztem kollégákkal, és ugyanúgy jártam, mint Csige, hogy mindenről írtunk, de egyszer nem kérdezték meg, hogy hogy vagyok, hogy éltük át azt, amit átéltünk, semmi. Megírták, hogy ők hogy vannak, meg milyen a munka, és ennyi... Olyan, mintha a terhesség csak egy álom lett volna, baba sehol, mintha kitörölték volna az életükből ezt a 7-8 hónapot:(
Kicsit elgondolkodtam azon, hogy annyi éven keresztül azt hiszi az ember, hogy már többek mint kollégák, azt hiszem, hogy kialakult egy barátság, erre azt sem mondják, hogy bakfitty... vagy tényleg csak zavarban vannak :oops:
Vendég
 


Tünci: elhiszem, hogy nem volt kellemes előszőr bemenni a melóhelyedre, de valóban, ezen is túl vagy. El hiszem hogy rossz volt, de legközelebb már talán könnyebb lesz. Egy pár alkakomnak el kell telni, mivel aki most nem találkozott veled, az majd legközelebb fog, tapasztalatból mondom, de szép lassan egy pár nap után tudatosul az emberekben és Te sem fogod magad zavarban érezni. Én legalább is azt éreztem, vagy talán a kellemetlen a megfeleő szó.
Boboka: ugye milyen kellemetlen?! Gondold, nekem a legjobb barántőm csinálta ugyan ezt. Azóta nem is írtam neki, de ő se nekem. Egy párszór már nekirugaszkodtam, hogy írok neki, hogy hogy is vannak, de nem megy. Nem mondom, de belül érzem, hogy nagyon nagyot csalódtam benne. Komolyan mondom, még az is jobban esett volna, ha azt mondja: "majd lesz másik". Ő is anya, azt hittem érteni fogja, de nem. Szerencsés volt, ő nem esett át ezen, lehet hogy ezért nem érzi át.
Nekem lassan ismét pém lesz, ma már fájt egy kicsit a hasam. Remélem mihamarabb beköszönt a menzi, mert akkor már ismét próbálkozhatunk. Bennem most egyenlőre ez tartja a lelket, csak erre tudok gondolni. Sajnos nekem kicsit hosszabb szokott lenni a ciklusom, de a lényeg, hogy megjőjjön.
Jó éjt mindenkinek.
csige-bige
 
 


Tünci
Túlestél ezen is. Látod, túl lehet élni, és legközelebb már nem lesz olyan rossz.
Túl fogod élni, mindent, nekünk nőknek ez a feladatunk.

Boboka
Januárig kell várnunk.



Hát lányok ma úgy örültem tényleg. Én még így nem vártam menstruációt. Aztán lehet hogy ez még nem jelent semmit, de akkor is már egy jó jel talán, hogy a természet tudja a dolgát.
Reménykedem.

Holnap kelek 5.-kor, megyek be a munkahelyre. Kell egy kicsit segítenem, de csak délig, utána jövök haza.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára betti0412 2010.01.21 16:59-kor.

Betti
Kép
betti0412
 
 


köszi a sok vígasztalást! én is úgy gondoltam hogy túl kell esni rajta..
lassan elkészül a ház.. ma már a lábazat mintájáról meg a külső színről beszélgettünk a kőművessel..aztán nézegetem az üres gyerekszobát..
azért ha egyszer Tényleg kész lesz, teszek fel előtte-utána képet, mert nem semmi munka volt.Aki elvállalta vállalkozó, az ötödik volt aki kijött megnézni, atöbbi mindazt mondta,hogyakkor majd telefonálunk..na azóta is hívnak.. :evil:

Ja még a munkahellyel kapcs:aki lányt felvettek a helyemre, már most utál(ma találkoztunk először), mert hátha oda tesznek vissza..szuper..

NNNA,holnap tényleg megyek a jegyzőhöz, majd megírom mi volt.

Anyuval nem vettünk semmit, csak jó hullára sétáltam magam,ennyit nem mentem kb 4-5 hónapja..
tünci28
 
 
 


ma meghívtam az Apukám kislányát, a féltestvérem, aki 10 éves és még nem beszéltünk soha egy szót sem, hogy jövő héten hétvégén töltse velünk azt. (apai előzményeket korábbi oldalon leírtam, hogy 20 év után augusztusban ültünk egy asztalhoz újra)
Apumékat is hívtam, de a munkahelyi beosztás miatt nincs soha, hogy egy hétvége együtt legyen, a kislánynak meg suli, de már nagyon szeretne látni, én vagyok a példaképe neki, még a szobáját is kitakarította miattam, ha jönnék hozzájuk.
Szóval úgy alakult, hogy jövő héten 2 napot együtt leszek vele.
Egyébként van 3 tesóm, anyai ágról, velük éltem eddig, egy 16, 14 és egy 12 éves, remélem értek a gyerkőcök nyelvén még.

A mai nap mérlege plusz egy tesó.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Hogy viszonyulsz-elfogadtad, utálod hogy elváltak, féltékeny vagy az uj feleségre vagy közömbös? És ez vajon jelentkezni fog-e a féltestvéreddel való bánásmódódban? Őszintén kiváncsi vagyok hogy lehet felnőttként egy ilyen helyzetet kezelni? A jelek szerint a kislány ismeretlenül is szeret Téged.
Megpróbálom. Be kell ütni a városhoz hogy Csongrád? Én nagyon béna vagyok a netezésben :oops:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szia Melcsi!
Ha a részletes keresést használod és beírod a nevet, születési nevet, várost, akkor csak egy találat lesz Bettire.

Betti!
Tegnap elfelejtettem mondani....megjött nekem is.éjjel már ömlöttem..egész este bőgtem emiatt, be se jöttem aludni a hálóba a páromhoz, kinnt aludtam a kanapén.
Olvastam hogy mindenki örült neki, mert ez visszatérés , de engem annyira elkeserített..Nem is tudom megmagyarázni, de a szívem sajgott tőle..
Valamikor azt hallottam hogy a női szervezet képes azt produkálni, hogy bizonyos zárt közösségben összehangoják a ciklusukat a nők..De ha elfelejteném hogy legközelebb mikor is kell megjönni, megkérdezhetlek Téged.. :wink:
De majd amikor valamelíikötök újra babaprojetktbe kezd, lehet feltenni ovulásiós vonalzót.

A hugod biztos istenít majd Téged,két év múlva meg lekunyerálja rólad a jó ruháidat, meg ékszereidet amikor megy a bulikba... :D
tünci28
 
 
 


próba1

KépKépKép
tünci28
 
 
 


nahát, az összes korábbihoz ott a fejem...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szerintetek rövid időre lehet ilyenkor már használni tampont??
MÁr kb 10 éve nem használok betétet és így aggódok hogyha megyek valahová, "baleset" ér..Meg úúúúúúúúútálom a telifenekes bugyit...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, Betti, ha minden igaz, akkor nagyjából egyszerre indul majd nálunk a "babaprojekt" :wink:

Azt olvastam valahol, hogy a tampon az első pár ciklusban annyira nem jó, de ezt szerintem nem a császárosoknak írták. Én nem mertem az elsőnél még használni, de lehet, hogy már simán lehetne.
Végszükség esetén a libressnek van tangás betétje, én azt szoktam ilyenkor, mert a telibugyit én sem szeretem...

Én a ciklus.hu -n szoktam nézni meg jelölni a menstruációt, és tök jól kidobja, hogy mikor ovulálsz stb.
De tök jók a vonalzók :) Kb. 3 hónappal vagy "idősebb" mint én:)
Vendég
 


Hát én az első menzimnél már használtam tampont és hál istennek semmi bajom sem lett. Nekem is megfordult a fejemben, hogy nem kellene, de úgy ahogy Tünci mondta, mindig feszélyezve éreztem magam, ha el kellett mennem itthonról és teli fenekű bugyit csaj éjszakára használom. Akkor viszont betétet használok, de nappal tampon. Szóval nem tudom.
csige-bige
 
 


Nálatok is vacakol a babanet??alig tudja betőlteni, pedig minden mást meg egyklikkre...
Boboka!
Ne haragudj, kérdezhetek???
Ti hol szüntettétek meg a babakötvényt??Ma voltam a hagyaték miatt a jegyzőnél, nem volt semmi gond, egy perc alatt végeztem,de a babakötvény-start számla sötét ló náluk..
Nekem nem indulhat, csak legkorábban jövő nyáron....
A tampontól azért tartok még, mert bár császár volt, azt akkor kezdték amikor a méhszáj már eltűnt, az első doki nem is tudta lehet e még a műtét...szóval a méhszáj nekem is olyan mintha szültem volna..
Bementem a boltba betétért,mennyire kínos volt ahogy egyenként végignéztem... :oops: utoljára iskolás koromban vettem..végül megkérdeztem a boltost(ő a szomszéd,két kisgyerekkel), hogy szerinte????mondom ,nagyon kínos...

Még nem is mondtam, hogy pénteken elmegyek a fodrászomhoz..kérdezte telefonban, hogy és hogy bírod pocakosan??mondtam neki hogy majd beszélünk, ha megyek.. :(

Megyek a temetőbe,majd jövök..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Jaj Tünci, lehet hogy jobb lett volna, ha már most elmondod a fodrászodnak a történteket, mert biztos nagyon meg lesz döbbenve. Így legalább lett volna ideje, hogy "feldolgozza". Én legalább is úgy gondolom, hogy egy ilyen dolog, megdöbbenti az embereket, hogy a babavárásnak nem csak jó és szép vége lehet. Amikor pedig ilyet hallanak akkor "elszörnyülködnek". Én is most voltam fodrásznál egy hete és kérdezte, hogy hogy áll a babaprojekt, nincs még baba?! Én mondtam neki, hogy volt, de már nincs. Hát ő is meglepődött és mondta, hogy sajnálja. De én már tudtam róla beszélni vele a dologról.
A babakötvénnyel kapcsolatban nincs infóm.
csige-bige
 
 


Tünci, még a babakötvényt nem mondtam le, ma akarom őket felhívni. A magyar államkincstártól kaptuk a levelet. Amúgy is fel kell őket hívnom, mert igényeltük a családi pótlékot is, állítólag egy vagy két hónapig jár így is, de még nem küldték. Az anyasági támogatás egy héten belül a számlán volt, de a cs.p. még sehol.

Azt a tangás betétet tudom ajánlani, ha nem akartok tampont. Libresse Invisible a neve, és rózsaszín kemény papíros csomagolásban van. Ugyanaz mint a régi telibugyis betétek, csak tangásban.
Vendég
 


én meg pont most kaptam egyl evelet az államkincstártól, hogy megállapították a jogosultságot, az anyaságira..én ezt nem értem :shock: Most minek küldenek levelet, aztán meg külön a pénzt..na ezért áll az államkassza úgy ahogy...
babakötvény ügyben telefonálgattam, nem tudom kik ülnek a telefon túlsó végén, de ha én a munkahelyemen mindenkinek azt mondanám hogy nem tudom, karóba húznának...na mindegy..
Biztos azért vagyok idegbeteg, mert rajtam van az átok..nagyon görcsöl a hasam, nyilall a derekam..szuper...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Ezt találtam az áll.kincstár honlapján:

Hogyan lehet érvényesíteni a jogosultságot:

A gyermek születését követő hónapban a Magyar Államkincstár a gyermek születését igazoló adat és a részére az APEH által hivatalból adott adóazonosító jel megérkezése alapján kincstári számlát nyit, amelyen elhelyezésre kerül a 42.500,- Ft. Ehhez, vagyis a Magyar Államkincstárban az igény érvényesítéséhez sem a szülőnek sem a gyermek más törvényes képviselőjének semmiféle intézkedést, igénylést stb. benyújtani nem kell. A támogatás kincstári számlára történő elhelyezéséről a született gyermek gondozója, törvényes képviselője írásban értesítést kap a Magyar Államkincstártól. Ebben részletes tájékoztatást kap a támogatás egyéb kérdéseiről is.

http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/baba ... tudnivalok


Kb. 10-15 perce próbálom elérni őket, de foglalt, vagy nem veszik fel. Írok, ha van valami infóm

:lol:
Vendég
 


én is azt a számot hivogatom, ami ott van..azt kaptam a fehérvári irodától, mert itt ugyebár nem tudják...
és még azt is tudom kit kell keresni személyesen..Szebó Istvánné,Petrik Zita..állítólag ők foglalkoznak ilyen esetekkel...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Lányok!

Segítsetek már!
Az normális, hogy az éjszakai betétet óránként kell cserélnem?
Nem tudom, hogy hívjam-e a dokit.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Nekem azért annyira nem durva,ma kétszer cseréltem, de azt is inkább higiéniából, mint azért mert kellett.nekem régebben ennél több volt..
Szerintem hívd fel, ha ennyire vérzel.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Fentiek alapján nálam most a tampon szóba sem jöhet, egyszerűen átázik azonnal, a betét is, kicsit ideges vagyok.
De ha most felhívom a dokit, aki férfi, biztos hisztis picsának gondol. Figyelgetem ma, aztán ha holnap is ez van, telefonálok.

Tünci
Posta megjött! :D

Melcsi
10 éves koromban váltak, most vagyok 30, nem volt szép válásuk, azóta nem is beszélnek, de engem az ő múltjuk nem érdekel, nem is akarok róla hallani, ki hogy volt hibás, ki hogyan szúrta el, van az én életemben elég, nem kell ezt még fokozni.
Engem nem zavar, hogy újra van felesége, meg gyereke, a másik 3 tesóm is anyum új kapcsolatából van, csak velük együtt nevelkedtem, így közelebb állnak hozzám.
Olyan igazi apa - lánya kapcsolat nem hiszem hogy kialakul majd, nem is ismerem, ő sem engem, de annál lehet jobb, mint ami most van.
Ezt az elején tisztáztam, hogy nem érdekel a múltjuk, az anyám hibáztatása, mert ha hibás is volt, ő nevelt fel, ennyi tisztelet jár neki, kezdjük a mai naptól a történetet. Néha azért be-be mondogat, próbálja elmondani, mennyi mindent nem tudok, de hárítom, hogy nem is akarok.
Igazából nem erőltetek semmit, most még én is figyelek mi is lesz ebből. De semmi negatív érzés nincs bennem.
Anyum még nem tudja, na az lesz az igazi még majd.

Boboka
Úgy legyen! Babázzunk együtt!
Én az elsőnél magam számoltam és a szülinapomra esett, meg is próbáltuk és azonnal össze is jött. Érdemes számolni, mert az esély kicsit nagyobb.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Az aszisztensével beszéltem, azt mondta szerinte ez nem normális, hívjam fel, de én meg úgy nem szeretem azt a pasit, bár tudom ez nem szeretet kérdése, de olyan lekezelő mindig.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, szerintem, ha egy picit is ideges vagy miatta, nyugodtan hívd fel a dokit, vagy a védőnőt (szerintem neki is kell tudnia). Ezt az egyet legalább megtanultam a Picikém kapcsán, hogy nem kell itt udvariaskodni a dokikkal.
Én a császár előtti nap csak 4D-s babamozira akartam elmenni, hogy lássam, hogy hogy van a baby, de a férjem ragaszkodott a kórházhoz. Ha 4D-re mentem volna, lehet, hogy lett volna egy szép dvd, meg megnyugtattak volna, hogy minden ok, de a babám lehet, hogy már az estét sem érte volna meg... És csak azért nem akartam a kórházba menni, hogy a doki nőmet ne kelljen telefonon zargatnom...

Tünci, még mindig nem értem el őket :twisted: :!: De kitartóan telefonálgatok :roll:
Vendég
 


Betti!!
Tessék telefonálni!
Ez nem hiszti, a dokid kapja be ha fintorog, akkor is nyugtasson meg,ez a dolga..épp eléggé megtanultuk itt mindannyian, hogy a mi udvariasságunk hova vezet,én eldöntöttem, ezentúl az asztalra kell csapni...
Azért örülök hogy a postás megtalálta 4.5-es házat... Kép

Én is már telefonáltam, vagy tízszer... Kép

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Betti szerintem sem normális ez, úgy hogy hívd fel, mihamarabb, nehogy valami komoly gond legyen. Lehet hogy semmi baj nincs és minden rendben van, de mi van ha nem?! Az ördög nem alszik, tessék megkérdezni!! Nekem annyira nem volt durva, én tampont használtam, az első egy-két napban sűrűn cseréltem, viszont az éjszakai betét kibírta az éjszakát és egyszer sem áztam át. Holott volt már olyan menzim régebben, hogy az éjszakai betét totál tele volt reggelre. Szóval nekem teljesen normális volt.
Ő az orvosod, azért jársz hozzá, fizetünk nekik, hogy hívd és válaszoljon ha gondod-bajod van. Semmi lelkiismeretfurdalás, nyomás telefonálni!
csige-bige
 
 


Tünci, a jegyzőnél alá kellett írni valamit? Miről szól ilyenkor egy hagyatéki? Én semmit nem kaptam ez ügyben. Vagy lehet, hogy az önkormányzat intézné, és ugye ők állították ki a halotti anyakönyvi kivonatot, és emiatt nem küldenek semmit.

Én meg két napja tök zizi vagyok :roll: Folyamatosan az jár a fejemben, hogy milyen rossz anya vagyok. Minden percben eszembe jut a kisfiam, de pl. sírni múlt héten sírdogáltam csak egy picikét, meg a kis urnánál is két hete voltunk. Tudom, hogy nem ezen múlik, de néha kezdek magamtól megijedni, hogy hogy tudom viszonylag erősen ezt így kezelni. Attól tartok, hogy lehet, hogy tudat alatt valami blokkolódott bennem, és nehogy később jöjjön elő.
Az egyik ismerős kb. 20 éve vesztette el a kisbabáját, most kezdett el pszichológushoz járni, és azt mondta neki, hogy a mostani betegségei is arra vezethetők vissza, hogy anno nem kezelték a baba miatti lelki sérüléseit.
De úgy érzem, hogy a pszichológusnak kb. fél perc alatt eldarálnám a mondókámat, és ennyi. Akinél voltam, az is olyanokat kérdezett, hogy a dokit okolom e azért ami történt, meg lélekbúvárkodtunk, de nem tudtam neki fél percnél többet beszélni, mert úgy éreztem, hogy nincs miről.
Bocs, hogy ilyenekkel zaklatlak titeket :?
Vendég
 


bobka!
Azért vagyunk hogy ilyenekkel zaklassuk egymást!
Alá kellett írni, hogy nincs Viola tulajdonában semmi, mert már magzat korban jogképesek és elvileg lehet , ez a törvény..
Nálunk viszont nem itt állították ki a halottit, hanem a fehérvári okmányiroda,ma láttam egyébként, hogy ugyanazon a napon, ugyanaz az ügyintéző csinálta mindkettőt..
Az a helyzet Bobóka, hogy szerintem is maradhatnak dolgok bezárva a szívedben..a páromat is ezért féltem, mert látom rajta hogy magába folytja...Én minden nap megyek a sírhoz, minden nap siratom, amíg csak úgy érzem hogy így jó nekem..beszélek hozzá, mindig minden gondolatomban ott van...
Viszont nekem az internet lett a kábítószerem, állandóan itt vagyok, böngészek, hihetetlen mennyiségű cikket olvastam az elmúlt egy hónapban...ha a párom leül a gép elé, egy óra múlva a fene megesz hogy engedjen már ide...hát nem bizots hogy ez normális..Bár a bolondok nem tudják magukról hogy bolondok...

Viszont, ami szerintem csodálatos, hogy Anyának hívod magad!!!Mert az én környezetemben mindenki azt mondja, hogy Tünde, ha majd egyszer anya leszel.....az vagyok,gyermek nélkül...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Mi igenis anyák vagyunk, csak kicsit másképp, bárki aki az ellenkezőjét mondja, csacsi :roll: és nem kell figyelembe venni azt, amit mond...

Én is tök sokat internetezek. Na de majd, ha újra meló lesz, negyed ennyit se fogok tudni netezni, úgyhogy most kell kihasználni :lol:

Amikor elmegyünk az urnához, akkor is nagyon közel érzem magamhoz a kisfiam, de igazából úgy érzem, hogy itthon is és mindenhol velem van. Hetente egyszer kétszer gyújtok gyertyát, inkább akkor amikor egyedül vagyok itthon, és akkor szoktam picit pityeregni. Valahogy a férjem előtt nem megy, úgy érzem, tartanom kéne magam. Pedig az első héten megbeszéltük, hogy minden héten csütörtökön (amikor angyalka lett Lackó) gyújtunk gyertyát, és együtt emlékezünk rá, de ez csak két hétig ment.

Betti, sikerült a dokit elérni? Az asszisztense nem mondta, hogy mitől lehet, csak annyit, hogy ez nem ok?
Vendég
 


betti eltünt, szerintem végül elment dokihoz,remélem semmi gond..

Boboka!
a férjemmel én is így vagyok,a temetőbe is egyedül szeretek menni..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Betti!
Majd jelentkezz,hogy mi van veled!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Betti nem tűnt el, Tünci, Mr. Darcy-val töltöttem a délutánt. :D
Romantikus hangulatomban vagyok most.

Nem hívtam végül az orvost, valahogy úgy elmélkedtem, hogy nekem mindig sok volt az első napokban, rendesen sem tudtam az első 2 nap tampont használni, ez meg most ugye nem annyira rendes, figyelek még egy darabig.
Lehet, csak megrémültem picit, mert ennyi nem szokott lenni, de majd ránézek még holnap.
Fizikailag nem görcsölök, nem szúr, nem fáj semmi, még kábult sem vagyok, csak több van azért mint szokott.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Ma bent voltam a munkahelyemen, egy óra után éreztem, hogy elönt az idegesség és a stressz.
Már pici volt a gyomrom.
Eljöttem.
De holnap elmegyek egy ülésre itt Szegeden, meg jövő héten is részt veszek egy megbeszélésen, ami szintén itt lesz, mert nyert egy pályázatunk és nekem kellene tovább menni benne, ha már úgyis én kezdtem el, meg úgyis megyek vissza 1.-én.

Sétálgattam ma a kis városomban otthon, és szembejött egy egyidős kismama, akivel együtt szültünk volnak, és még ismerem is, azonnali reakcióm volt, hogy még mielőtt észrevett volna, befordultam egy boltba, még jö, hogy épp az ajtó volt ott és be bírtam rajta menni.
Ez valahogy előrevetíti, milyen lesz a hétvégén a lagziban, ahol mellettem fog ülni egy ugyanilyen.
Teljesen öntudatlan reakció volt és ez rémített meg, hogy nem tudatos volt, utána gondolkodtam, hogy tiszta hülye vagyok, de megláttam, hogy jön szembe és csak az volt bennem, el innen, minél hamarabb.
Normális vagyok?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Holnap lesz egy hónapja. Augusztus 11.-én engedtem el.
Hétfőn lesz érte szentmise, korán reggel a jezsuita templomban. Oda tudok virágot vinni neki.
Nincs egy hely, ami őt jelentené, nincs semmim, ami róla szólna.
Elegem van. Most én vagyok feladom hangulatban.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Igen normális..most cslekedtél úgy ahogy a szíved diktálta, nem ahogy elvárják...Velem is volt pont ugyanez valamelyik nap..

Kiváncsi vagyok legközelebb jobb lesz e már a melóban..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Elmentünk 4d-re, ahol semmit nem kaptunk, még meg sem nézhettük.
12 ezer Ft-t fizettem azért, hogy megmondják, beteg és az orvos eldöntötte, hogy nekem még az sem jár, tudjam kislány-e vagy kisfiú. Mert ebben az esetben ez maradjon titok. Még jó, hogy az itteni UH-n másnap kikönyörögtem.
Mi ez? Ahhoz jogunk van, mint anya, hogy életre hozzuk, és döntsek, hogy elveszem tőle, ehhez jogom van, de ahhozz már nincs, hogy ha kérek, kapjak is, ennyihez van csak hozzáférésünk, lehetőségünk, hogy mások döntsék el, mi jár és mi nem nekünk?
Igenis jó lenne, ha nem csak a nyitott gerincéről, és a citrom fejéről van egy nyomorult kis képem, hanem róla is, mert ő volt és ember volt és azt sem tudom ki volt.
Biztos a menstruáció miatt tombolnak ennyire a hormonok most bennem, de elég ingerült vagyok.
Szóljatok már, hogy nyugodjak le.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sajnálom Betti!

Nem is tudom mit mondjak, úgy sajnálom hogy ez történt és így..jogod lett volna..elbúcsúzni,karodba venni..sajnálom hogy elvették a lehetőséget ,hogy Te dönts..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Komolyan mondom rémísztő, amit a testem produkál.

Megijedtem az előbb, és felhívtam az orvost, miután két csomag éjszakai betét a mai nap termése, és még a fürdőszoba szőnyeget is mosnom kell.....
Azt mondta, mondjam gyorsan, mert rendel :shock: , előadtam neki gyorsan, hogy nem tudom, ez normális-e? Azt mondta, vetélés ???milyen vetélés, na mindegy után bővebben jelentkezik az első menstruáció és ha holnapig nem csillapodik, szólok neki és felír valami cseppeket, amit anyu is említett, de nem tudom mik azok.
Én nem vagyok tényleg hisztis, de ez nagyon sok, és ettől tiszta ideges vagyok, hogy honnan jön, meg miért ennyi, meg már kezdek szédelegni, nem is csoda, ami ma elfolyt tőlem.

Bocs az anatómiai bemutatóért....

Betti
Kép
betti0412
 
 


hát nagyon remélem hogy nem lesz semmi gond,egyébként dél óta nekem is sok van,cserélgetem szorgalmasan, de nekem szokott sok lenni a második napon.majd akkor aggódom, ha holnap is még így lesz..bár ahhoz képest hogy mennyire brutálisan szoktam görcsölni, most egy órácskát fájt, azóta meg semmi...
elhiszem hogy ideges vagy, az orvosod megabunkó,nulla együttérzés..legalább ne AZT a szót használná...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci
Dokitól már megszoktam a stílusát, elég lenéző alak, olyan tipikus orvos, aki már elért valamit, rengeteg a beteg és különben is ő jobban tudja, te meg ne merj levegőt se venni.
Ez van.
Megyek lepihenek, mert már húz a fejem.

Betti
Kép
betti0412
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: