Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudom mi van ma velem. Egész nap olyan vagyok, mint aki agyoncsaptak.
Már hetek óta ne éreztem magam így!
Le kellett dőlnöm most délelőtt is egy órára, mert egyszerűen nem bírtam el a fejemet.

Kép
nika28
 
 


Nemone,
Örülök, hogy jól vagy és minden ok. Azért majd jelentkezz néha. UH után mindenképpen és ha kapsz képet, akkor rakd fel, hagy nézzük mi is! :)

Bessy,
Örülök, hogy Te is jól vagy és minden ok! most mi fog következni? 18. heti uh után mikor kell menni újra?

Nika,
lehet, hogy az időjárástól fáj a fejed, pihenj le és probálj meg aludni, lehet, hogy jobb lesz.

Amúgy még régen Gabicsibe ajánlott egy oldalt, amin ilyen homeopátiás bogyók voltak, amiket a kismama nyugodtan szedhet és ott volt fejfájásra is gyógyszer.

Witch,
Hogy álltok a felújítással? Azért vigyázz magadra és ne cipelj sokat!

Este 20-kor kell hívnom a diétás nővért és 180 vagy 160 g szénhidrát diétára fognak fogni, majd vérvétel és utána a többi, hát remélem, hogy nem lesz baj.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kép
tubikriszta
 
 

 
 

Kriszta
A legközelebbi a kötelező UH-ra betöltött 29 hetesen kell mennem október közepén :shock: :shock:
De csütörtökön megyünk doktor bácsihoz, és láthatom megint a babót :lol: :lol:

Nika
Én is szoktam így lenni. Ilyenkor alszom egy jót és mintha kicseréltek volna :D
bessy76
 
 


Kriszta, Bessy!

Köszi a tanácsot! :)
Már aludtam egyet.....egy kicsivel jobb.
Arra gondolok, hogy nagyon lenn lehet a vérnyomásom. Tegnap is csak 110/ 70 volt. A védőnő azt mondta, hogy ez tökéletes, csak Ő nem tudja, hogy nekem mindig 140-150 szokott lenni és akkor vagyok jól :)

Bessy!

Jó sokára kell menned uh-ra. :shock:
Még jó, hogy csütörtökön megnézheted a bébit. :)
Már én is várom a jövő hetet. Kíváncsi vagyok ki lapul idebent. :) Hátha megmutatja magát.

Kép
nika28
 
 


Kriszta,
Köszi, persze hogy fogok jelentkezni, de most tényleg annyira nem történt semmi, de most már azért szép lassan talán mozgalmasabbak lesznek a napjaim.

Nika,
Sajnálom a fejfájást. :(

Ti voltatok már 4D UH-on? Hányadik héten érdemes szerintetek elmenni?

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Már jól vagyok! :)
Egyik percről a másikra, mintha elvágták volna. :shock:


Nemone!

Én megkérdeztem a dokimat, és azt mondta, hogy a 18-20 hét között érdemes, mert akkor már nagyon jól látszik minden. Ez egybeesik a kötelező uh-gal.
A Kárpát u.-i Kleopátra házat ajánlotta, azt mondta, hogy nagyon profik.
Ha gondolod szívesen átküldöm a linket. :)

Kép
nika28
 
 


Nika
Jól értem? 4D-re mentek jövőhéten? :D De izgi, remélem, kiderül a neme. :D
bessy76
 
 


Kriszta!

Haladunk, de lassan...
Te hogy vagy? Olvastam a diétát, nem semmi, nekem sem ártana cukrot nézni, nekem a terhesség előtt az inzulinom volt sok...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Nekem sem volt baj a normál vércukor értékemmel, amit vérből néznek, hanem csak a hasnyálmirigyi inzulinommal, épp azért szedették velem a merkformint, de amikor babás lettem abbahagyatta a doki, hát sajnos emiatt is kialakulhat, meg hajlamos vagyok rá....majd este megbeszélem a nőcivel, hogy mikor tudok hozzá menni a diétát átbeszélni és 5-6 nap után pedig kontrollra kell mennem a dokimhoz, mármint vércukrot néznek.
Remélem, hogy veled nem lesz semmi, amúgy is néztek volna 20. héten terhelésest, csak nekem most kiingott egy két tizedet a normál reggeli cukorérték és ezért kértem inkább most. De jobb is!

Amit írtál, hogy csináljátok a házat, hát nem kis munka, mikor lesztek remélhetőleg kész vele, van ki segítsen a szüleiden kivül? mi majd szeptemberben szeretnénk, mert bútort kell csináltatni, meg festeni is.

Lányok,

tud róla valaki, mert én úgy hallottam, hogy aki előbb elmegy betegállományban és nem dolgozza végig mondjuk a 8 hónapját, az a GYED és a TGYÁs alatt többet fog kapni, ez igaz?

Nemone,
Reméljük, hogy nyugodt terhességed lesz és nem olyan mint nekem :) egyszer a cukorral, többször meg a vérnyomással hozzák rám a frászt, pedig ma is megmérettem a háziorvosommal, és ő sem találta most magasnak. Holnap megyek az egy napos vérnyomásmérésre, csütörtökre lesz eredmény, majd meglátjuk.
A 4D ultrahangot azt mondták nekem a géndiagnosztikai központban, hogy a 28. hét körül érdemes nézni, de lehet, hogy én sem bírom ki addig :) megnézte a doki anno a 12 hetesen 4D-sen, de szinte semmit nem lehetett látni, és mégis úgy hirdetik az intézmények, hogy már onnantól lehet....


Nika,

Láttod a pihenés az segít! De ha majd egyszer, reméljük ilyen nem lesz de kibírhatatlanul fájni fog a fejed, akkor kérd meg a gyógyszerészt hogy adjon valami homeopátiás bogyót, amit terhesek is szedhetnek és nem árt a babának.

Bessy,
Az jó soká van, mármint ha kötelezőre mész, én ki sem bírnám, hogy több héten át nem láthatnám.
Érzel már mozgást?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Adri, Witch, és még akit érdekel, babakocsi témában: nekünk nagyon bevált a többfunkciós - travel system - kocsi. Amikor mentünk valahová, és elaludt a fiam, nem kellett megpiszkálni v. a hordozót cipelni, hanem csak rátettük a vázra a hordozót, és mehettünk. főleg akkor volt jó, ha egyedül mentem vele.
Witch, sejtem melyik kocsit néztétek ki. http://www.balamber.hu/PCPS692RED.HTM
Nekem is bejön nagyon, de nem tudom, lecseréljem-e a mostanit. Inkább egy tesókocsi kellene, mint egy újabb verziója a réginek - ehhez nincs mózeskosár, és nekem is arra fáj a fogam.:lol:

Méhlepény: nekem mélyen, a méhszáj közelében van, és onnan még simán elmozdulhat. minden UH-n alaposan megnézik, és minden doki biztatott eddig azzal, hogy el fog még mozdulni felfelé. néha lefelé is, de az ritkább.

Vérnyomás: alapból alacsony, de mostanában 100 alatt tengődöm. A fiam mellett nem tehetem meg, hogy heverészek, néha becsúszik egy tejeskávé, ami miatt lelkiismeretfurdalásom van. :cry:

Magzatmozgás: ma a dokira várakozván akkora bulit rendezett odabent a pocaklakó, hogy csak lestem. Lehet, azt hitte, UH lesz, és szépen elhelyezkedett, nehogy valamit lássunk. :wink:

Kriszta, kitartás a diétához! Nem irigyellek!
A nemét még nem tudjuk, mert szemérmeskedik. 16. és 18. hetes uh-n is keresztbe tette a lábát. Szeptemberben megyünk 4D-re, talán majd akkor. De, ha nem tudom meg, az sem lesz baj. Nekem tényleg mindegy. :wink:
Máté fiamnak beszélünk a kistesóról, hogy anya pocakjában van, és vigyázni kell rá, de nem igazán érti még. 17 hónapos, 1 héttel ezelőttig még szopott. Mit érdekli őt, ki van anya hasában? :wink:

Ne haragudjatok, hogy nem írok mindenkinek! Gyorsan átfutottam, és úgy írogattam.

Kép
Kép
share
 
 


Bessy!

Jövő héten a kötelező 18. heti uh-ra megyünk.
Szeptemberben megyünk 4D-re. :)
Már nagyon várom mindegyiket. :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
Sajnálom, hogy gond van a cukroddal, meg a vérnyomásoddal!

Köszönöm Lányok, akkor szerintem a 20. hét körül elmegyünk majd egy 4D-s UH-ra. :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

tegnap felhívtam a diétás nővért és pénteken 20:30-ra kell mennem hozzá konzultációra, mert akkor dolgozik és utána már csak 20-a után lesz ami késő. Azt mondta, hogy egy 160g-os diétát állítunk be és utána kb egy héttel meg kontroll, de nem terheléses, mert az nagyon gáz lenne, hanem éhgyomri és utána meg kell enni egy zsömlét meg valamit inni és egy óra múlva újra megméri.

Megkérdezte tőlem, hogy nem mondta senki, hogy amikor abbahagytam a merkformint, hogy rögtön diétáznom kéne, mert amúgy is veszélyeztett vagyok amiatt. Hát sajnos senki nem mondta :( na mindegy, a babáért mindent megteszek.

Most rajtam van a 24 órás vérnyomásmérő - nagyon klassz :) - és reggel elég magas vérnyomást mért, szóval szerintem arra is fogok kapni valamit, igaz holnap lesz eredmény....

toxoplasma eredményem még mindig negatív....afp eredményem még nincs szerintem olyan péntek környékén.

Nemone,
Annak örülök, hogy mégi dőben észrevették ezeket a dolgokat, sajnos,, hogy mindkettő összejött, de remélem, ha figyelik és én is figyelek mindenre, akkor nem lesz baj.
Lassan mész már a 12 hetes ultrahangra, gondolom már nagyon várod :)

Share,
A 4D-s ultrahangon biztos, hogy megmutatja magát :) az nagyon jó, hogy még nem olyan régen szoptattál, hogy sikerült vagy ennyi tejcsid volt?
Hát én sem irigyellem magam a diéta és a vérnyomás miatt, de legalább időben észrevettük....

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Én nagyon szorítok neked, hogy elég legyen a diéta!
Annyit gondoltam Rád e miatt!

Az én védőnőm eleve úgy méri a vér cukrot, hogy enni kell előtte 1-1,5 órával egy zsemlét, és inni kell hozzá 1 pohár tejet.

Kép
nika28
 
 


Kriszta,
Drukkolok, hogy elég legyen a diéta!
Igen, hétfőn megyek UH-ra, és már nagyon várom, mert baromi rég láttam már a babónkat! :D

Lányok,
Írjátok, hogy a cukrot úgy mérik nálatok, hogy enni kell egy zsemlét, és inni hozzá 1 pohár tejet, de én nem tudom meginni a tejet magában. :? Lehet majd helyette mást inni? A tejet én vagy kakaóként, vagy mézzel iszom, mert nem szeretem az ízét... Sőt, régen ami fehér volt azt egyáltalán nem ettem meg, most már azért eszek gyümölcsjoghurtot, sajtot, de a tej, tejföl, natúr joghurt nem megy. Nagyon válogatós vagyok, mi? :roll:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone!

Kérdezd meg a védőnődet.
Biztos van megoldás.

Én is bajban voltam, mert az elején kb. a 12-14. hétig nem tudtam tejtermékeket fogyasztani, mert ment a hasam tőlük.
Mostanra hála ez égnek lemúlt. :)
Ismét ihatom literszámra a tejet, :D

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!
Hogy mennyi vizsgálatról van itt szó! :roll:
Gondolom, majd én sem fogom megúszni. :)

Nálam továbbra is csak a sok alvás, ami feltűnő, semmi egyéb. Munkában most nem vagyok úttörő, de nem is bánom. :)

Mi jövő hét csütörtökön megyünk uh-ra, kíváncsi vagyok, mennyi lesz a változás a múlt hetihez képest.

Masut
masut
 
 


Kriszta,
azért jellemző a magyar eü-re, h a lényegesebb dolgokat elfelejtik megemlíteni. :evil: :evil:
A fiam a 28. héten mutatta meg magát 4D-n. :wink: Ha korábban megyünk, lehet, h még el tud bújni a kis szemérmesem.
Szoptatás: kitartóak voltunk. :lol: Igazából soha nem volt elég tejem, de rendületlenül fejtem (Máté 1 éve koráig), és szerencsére a gyerkőc is szeretett szopizni, nem kellett erőltetni. Kapta a tápszeres pótlást, de mindig a cici volt az első, azon aludt el sokáig. Aztán szépen abbamaradt. Szerencsésnek mondhatom magam. Nem tudom, h, ha ismét kevés lesz a tej, meddig fogom bírni az állandó fejést, és tudom-e annyit mellre tenni a babát, amennyit szeretné - nemcsak a kicsi körül forog majd a világ, Máté igényeit is figyelembe kell vennem. Bizakodó vagyok! :wink:

Nálunk a terheléses cukor-mérés sziruppal történik. Szerintem, nem gáz. ha gyorsan megiszod, miután bekavarták, és a kezedbe nyomták a bögrét - egy húzásra, levegő nélkül, nincs baj. Én utána szenvedtem, a nemevéstől. Ja, és előtte is. :( Amint kinyílik a szemem, kaja után kell néznem.

Mindenkinél van a 18. és a 20. héten is UH?

Kép
Kép
share
 
 


Share!

Igen, ezt néztem ki :). Nekem nagyon bejön...

Tegnap voltam védőnőnél, és magas volt a vérnyomásom, és sokat híztam, de nem tom hova, mert még mindig fel tudom venni a gatyikat... Na mindegy, diétáznom kell, csak azt nem tudom, ha nem ehetek kenyeret, krumplit, tésztát, akkor mit ehetek ? :oops:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Share, Witch
Köszi az infókat babakocsi ügyben!!!
Nemsoká dönteni kell!

Aranyos az új védőnő is, meghallgathattam a pici szívhangját, felemelő érzés volt!

Ma megyek dokihoz, és kiderül, mehetek nyaralni, vagy sem!
Úgy izgulok!
adri1983
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a 24 órás vérnyomásmérés eredménnyel. Teljesen jó a vérnyomásom, van, hogy alkalmanként felmegy. Összesen a mérő 67* mérte meg a vérnyomásom és abból összesen 5 alkalommal volt magas. A doktornő azt mondta, hogy erre még nem szabad gyógyszert felírni, főként úgy, hogy a második értékem meg nagyon lent van és éjszaka meg még lejebb, úgy 48-50 körül.

Amúgy én az utolsó egy hónap alatt 30 dkg-ot híztam, pedig úgy éreztem, mintha vagy 5 kilót így összesen a négy hónap alatt 2,5 kg, amire azt mondják, hogy még jó. Mondjuk én sem bánom, mert én is túlsúlyos vagyok amúgy, így ez nem baj.

Witch,
Ha többször mértek magas vérnyomást, akkor érdmes szerintem egy 24 órást kérni, mert az mutatja meg jól....ha én nem megyek el most arra, akkor lehet, hogy gyógyszert szedetnek velem, ami valljuk be, ha tényleg magas a vérnyomás, akkor jó, de ha nem akkor annyira nem szívesen szedtem volna.
Holnap megyek a diatetikushoz utána majd átküldöm neked a diétát amit kaptam, igaz én cukorra, de ha Neked is volt problémád az inzulinszinteddel, nem árthat. ok?
A magas vérnyomásra nekem azt mondta ma a doki, hogy sószegény diétát is tartanom kell, semmi sót, de komolyan...ha főzők teljesen sómentesen és a páromnak meg külön.....vagy vegyek ki belőle, mert mondta, hogy most jó a vérnyomásom attól még a harmadik trimeszterbe felmehet, ezért is javasolja a sószegény diétát.

Share,
Az nagyon jó, ha nem adtad fel és fejtél akkor is amikor már más feladta volna. Én nagyon szeretnék szoptatni, a kórházban amúgy meg fogják mutatni, hogy kell vagy ki fog ebben segíteni?
Én a 18. héten megyek UH-ra, mármint jövő hét pénteken az a genetikai uh az AFP eredménnyel kell mennem. Miért kérdezted? Te voltál már?

Masut,
Ne ijedj meg, remélem, hogy neked sem a cukorral sem a vérnyomásoddal nem lesz probléma és akkor csak a kötelező vizsgálatokra kell járnod :)

Adri,
Majd írd meg, hogy mit mondott a doki a nyaralással kapcsolatosan.

Nemone

Szerintem is beszéld meg a védőnőddel, mert ha hányingered is van a tejtől nem biztos, hogy célszerű, ha beléderőltetik, biztos van más megoldás is. Majd írd le, mert kíváncsi vagyok rá!

Nika,
Neked már mértek vércukrot, rendben volt minden ugye?

Többiek,
Hol vagytok ?mindenkivel minden rendben?

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Nika
Akkor kicsit félreértettem :oops: :D
Mi is szeptemberben szeretnénk menni 4D-re úgy 27-28. hét környékén. Belinkeled azt a helyet, amit neked ajánlottak?

Kriszta
Sajnálom, hogy miken kell átmenned, nincs felhőtlen kismamaságod :o :?

Kedden éreztem először a mocorgást :lol: csak nem írtam, mert nem voltam benne biztos, hogy az. De már bizti, mert azóta is érzem :lol: :lol: :lol:

Witch
Csak óvatosan a munkával :wink:
Klassz a babakocsi! Mennyibe kerül?
Sajnálom a magas vérnyomást :?

Share
Nekem a 18. héten volt a kötelező UH. Pontosan 18+6-on voltam. A köv. 29. héten lesz

Masut
Nagyon sok változás lesz 2 hét alatt :D sokat nő ennyi idő alatt
bessy76
 
 


Kriszta!

Oda figyelek, csak nehéz átállni, a diétát szívesen veszem :)!

Bessy!

A neten találtam már olyan helyet, ahol 67-70 ezer Ft a babakocsi...
De nagykerbe is megyek majd, hátha ott olcsóbb...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Bessy,
Ez tök jó :), hogy elkezdte a baba a mozgást! Milyen érzés volt?

Azért az hozzáteszem, hogy inkább mindenre kivizsgáltatom magam, ha már a gyanú felmerül, minthogy baj legyen.....a cukrot sem vette volna észre most senki, mert csak egy két tized eltérés volt....és tessék kiderült, hogy gigamagas a cukrom....meg ilyen típus vagyok :oops: ami nem mindig jó :)

Witch,
Akkor fogom küldeni a diétát ahogy megkapom holnap éjszaka....remélem, hogy nem lesz nagy vihar és be tudunk jutni a városba, mert nincs kocsink, így bkv-val megyünk :)
Hova mentek nagykerbe? oda kell valami vállakozói igazolvány, hogy vásárolni tudjál?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Witch
Ez nagyon jó ár, én 100 fölött láttam ilyen típusúakat.
Mi 38ezerért vettünk babakocsit, mózes+sport, a hordozót kell még megvennünk.

Kriszta
Nagyon jó érzés :lol: :lol: az előbb láttam is a pocakomon amikor rúgott :lol: remélem majd apa is látja :D
bessy76
 
 


Sziasztok!

Látom szépen növesztgetitek a hasatokat. Hihetetlen hogy már a 10. héten is túl vagytok! :shock:
Mindenkinek jó egészséget és problémamentes babavárást kívánok!

Nekem jövőhét csütörtökön lesz a fagyis beültetésem. Wiegandt doki csinálja, mert Zeke dokim szabin van. Szombaton kell beadnom az Ovitrelle-t és hétfőtől 3*3 Utro és 1*1 Agolutin.
Az utóbbival kapcsolatban lenne kérdésem, aki már használt ilyet:
azt mondták nekem a laborban a használatáról hogy fel kell szívni felszívótűvel, majd tűcsere, 3/4-ig be kell szúrni izomba, a csípőmbe, egy kicsit vissza kell szívni, ha tiszta akkor mehet, ha vér van benne akkor ki kell húzni a fecskendőt, ki kell a vért nyomni és új tűvel kell keresni másik helyet
Ti használtatok már ilyen progi szurit?
Magatoknak adtátok be?
Tényleg ilyen macerás?
Azt mondta a doki hogy hétfőn kezdjem és este adjam be, de lehet hogy hétfőn 3-ra bemegyek a BMC laborba és ott adatom be, úgy hogy a férjem is ott legyen és lássa és hogy a továbbiakban ő be tudja adni.
MI van ha eret találok el és úgy adom be?
Ennél a szurinál is úgy van hogy mindig ugyanabban az időben kell beadni? Te hát nem gáz ha az elsőt hétfőn 3-kor adatom be, utána meg este?

Kép
vucuska
 
 


Kriszta!

Nem kell oda semmi, maglód felé van a pesti úton, most ajánlotta egy ikres anyuka, megnézem, és majd beszámolok...

Lányok!

Akinek lánya lesz, szívesen felajánlok 15 liter rózsaszín festéket, mert maradt, nekem barack lett a szoba, a rózsaszíntől rosszul vagyok... Odaadom szívesen csak írjatok privit... :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta,
Ez jó hír, hogy mégsem magas a vérnyomásod! :)

Nika,
Tegnap elfelejtettelek megkérni, hogy légyszi küldd át azt a 4D-s UH linket! Köszönöm!

Witch,
Tényleg elég jó ára van ennek a babakocsinak! Ez lehet, hogy engem is érdekelni fog. :wink:

Vucuska,
Én kaptam Agolutint, és az elsőt a BMC-be adták be úgy, hogy én próbáltam nézni, hogy csinálja a nővér, és nekem kellett elmagyaráznom a férjemnek. Én nem emlékszem, hogy mondták volna, hogy vissza kell szívni, és végig úgy csináltuk, hogy beszúrta a tűt, és benyomta az egészet. Utána masszírozgasd, mert becsomósodhat, sőt nekem egy idő után már mindegy volt, hogy mit csinálok, akkor is becsomósodott.
Szerintem nem olyan nagy gond, ha nem ugyanabban az időben kapod meg. Nekem az elsőt dél körül a BMC-ben adták be, a másodikat meg már Horvátországban kaptam meg másnap, és sajnos elég későn értünk oda (este 11-re).
Drukk jövő csütörtökre!!!+++++++++++++++++++++++++++++

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone!
Köszi szépen.
Remélem sikerül majd jövőhéten megoldani.
KÖszi a drukkot!

Kép
vucuska
 
 


Bessy, azért kérdeztem a 18. és 20. hetes uh-t, mert ahogy olvasgattam, nem sok helyen volt kötelező kórházi mindkét alkalom. Az dokim ragaszkodott hozzá, hogy más is nézzen meg, másféle géppel. Több szem-többet lát.
4D-re a 27-28. hét tökéletes időpont. Gyakorlatilag teljesne kész van a baba, már csak növekszik. Kevesebb a helye, nehezebben tud elbújni :wink:

Kriszta, a szoptatást, szerintem, kórháza válogatja, hogy hogyan állnak hozzá.
Nálunk első alkalommal segítenek mellre tenni a babát, és utána is rádnéznek, hogy megy-e. Sajnos nálunk egy kb. tényleg annyi volt, hogy rámnéztek. Senkinek nem tűnt fel, hogy rosszul van mellen, véresre sebesedett mindkét mellbimbóm - szerintük ez első gyereknél belefér! :roll: Aztán itthon hetekig tanítottam helyesen bekapni a cicit, de meggyőződésem, hogy soha nem tanult meg igazán helyesen szopizni, a korai berögződés benne maradt: mivel a kórházi ágyam közepén egy nagy teknő volt, és csakfekve tudtam szoptatni, mert szék nem volt a szobában :shock:, a gyerek mindig csúszott befelé, rá a mellkasomra, ezért tartanom kellett, amitől v.szeg félig kicsúszott a cici a szájából, a baba azt hitte el akarom venni, ezért borzasztóan szorította. Ezt csak így utólag elemeztem ki, akkor csak az volt a szörnyű, hogy nem tudtam 4 napig aludni és ellazulni.
A másik, hogy nálunk nem engedtek fejni. Én is készültem, hogy majd megmutatják, és kapunk steril poharat v. ilyesmi, de semmi. Utolsó előtti napon hozott be a barátnőm kézi mellszívót, anyukám próbálta szóban elmondani a váróban, hogyan is kellene, de akkorra már kikészültem teljesen, csak az érdekelt, hogy ne fogyjon tovább a baba, mehessünk haza. Így is behazudták az éjszakások a mérést, hogy mehessünk. Számomra a szülés utáni 4 nap egy borzalom volt. Ide tudom visszavezetni, hogy nem is indult be rendesen a tejem - persze, alkati tényezők is közrejátszhatnak, ha később sem. De majd most kiderül. Én legszívesebben hazajönnék szülés után.
Ne haragudjatok, nem akartam senkit elriasztani. Ez nálunk - JNSZM Megyei Kórház - így működött, én így éltem meg. VAn akinek semmi problémája nem volt. AMúgy emberileg nem panaszkodhattam a csecsemősökre, kedvesek voltak. Én pedig hiába olvastam el egy csomó irodalmat, készültem a szoptatásra, simán elbénáztam.

AKi az első babáját várja, annak azt tudnám tanácsolni, hogy beszéljen babás ismerőssel, rokonnal, barátnővel, és, ha mód van rá, nézze meg, hogyan működik élőben a fejés, a szoptatás. Úgy igazán! Nem csak azt, hogy de szépen szopizik a baba. Persze, ehhez partner kell, de próbálja meg az, aki fél attól, hogy majd nem fog menni a szoptatás.

Witch, én is ennyiért láttam ezt a babakocsit! Ebből a típusból nagyon is barátságos ez az ár. :lol: Ha első baba lenne, simán rácsapnék.

ADri, mennyi idős kismama vagy, hogy nemsokára dönteni akarsz? Úgy hallottam, hogy év vége felé közeledve olcsóbbak, mert januártól jön az új kollekció, és addig szeretik eladni a régebbi típusokat.

Bocsi, hogy sokat írtam. Nem lehetett röviden. :oops:

Kép
Kép
share
 
 


momó6!

Írtam emilkét :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


szia witch26 !!!!!!!!!válaszoltam email-ben. szióka
Vendég
 


Sziasztok!
Hű de sokat írtatok! Nem győzöm visszaolvasni. Mindenki jól van?? Hogy bírjátok ezt a giga meleget???? Engem már csak az nyugtat, hogy nincs sok belőle hátra. Soha az életbe nem vártam a nyár végét, de most... :) A lakásba hűvös van, de még itt sem bírom. Na már ha a 26 fokot hűvösnek lehet mondani!
Jövőhéten én is megyek védőnőhöz és nagyon kivi vagyok mennyit híztam. Én úgy gondolom, hogy nem sokat, sőt semmit. Max. a hasam miatt. Witch! A diéta biztos nagyon nehéz. De ha muszály hát muszály. Ne síma kenyeret egyél, hanem azt a magvasat, próbálj meg kinézni Netről sokféle sali receptet... Neten azért nagyon sok dolgot találsz amit diéta közben is lehet enni! :) És dolgozol még otthon?? Vagy a szobát csináljátok inkább?? Mi is lassan nekiállunk csinálni, de tényleg csak lassan. :?
Lányok nekem mennyit rúgdos ez a kiskölök! :) Tök jó érzés. Néha még úgy csikiz is! Tök vicces! :lol: :lol: De biztos Neki is marha melege van odabent! :)
Na pussz mindenkinek és jó hétvégét!

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!

Vucuska,
Sajnos én nem tudok segíteni, mert ilyen szurit nem is kaptam és nekem a két inszemnél kollégám vagy az ügyelet adta be az injekciókat.

Share,
Hát reménykedem csak én is benne, hogy sikerül szopiztatni majd a pindurt. Nem semmi a kitartásod, de nagyon jó, hogy leírtad.
Sajnos nincs olyan ismerősöm aki mostanában szült és szopiztat, mert inkább olyan van akinek van pici babája, de amúgy sem szeretett volna szoptatni sajnos...ezzel mondjuk annyira nem értek egyet....de mindenki másképp gondolja...

Lányok,
A 4D ultrahangra mikor kell bejelentkezni mondjuk, ha szeptemberben szeretnék menni akkor már most vagy még ráérek?Tudtok mondani jó helyet amit ajánlottak nektek és dvd-t és színes képet is adnak?

Kira,
Nagyon el vagy tűnve! :)

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Vucuska
Sajna, én sem tudok segíteni a szuriban, de nagyon szorítok neked, hogy felébredjenek a babók és nagyon jól megkapaszkodjanak! :wink: :)

Tegnap voltunk dokinál, és úgy néz ki, hogy kiscsajom lesz :lol: :lol:
bessy76
 
 


Bessy,
Gratula :D mennyire biztosra mondta a doki?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Az istenhegyin nem mész genetikai uh-ra? Ott van 4D-s része is, és ott képet és dvd-t is kapsz, én 26.án megyek...

Kira!

igazából kéne dolgoznom itthon, de meghalok a melegtől, a felújítás folyamatban, bár most anyuék higitóznak, én be vagyok zárva a másik szobába...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Bessy!

Én is gratulállok :).
Remélem 26.án már én is biztosra fogom tudni :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
én most a szülészetre megyek, mármint a kórházba, most különösen nem megyek oda. Téged odahívott a dokid? Elvileg én 22-én megyek. Szerintem majd 4D-re szeptemberbe lehet, hogy oda fogok menni, ha ott csinálnak külön olyat....

én is reménykedem, hogy 22-én megtudom, hogy milyen nemű a baba, de ha eltakarja magát az sem baj :)

TE érzel már valami mozgást? néha úgy érzem, hogy az néha meg egyáltalán semmit, mintha terhes sem lennék :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Néha én is úgy érzem, hogy manó mocorog, aztán nem. Néha én is úgy érzem mintha nem lennék terhes... Pedig de :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 



Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


witch26 szia írtam emailt.
Vendég
 


momó6!

Nem kaptam emilkét :oops:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Bessy!
Gratulálok a kislányhoz! :) A következő meg kisfiú lesz... :lol:
Kriszta!
Írtam multkor, hogy nem leszek, mert itt van a barátnőm egy hétig! De lassan visszatérek...
Witch!
Hát akkor most pihenésre vagy itélve? :) Se munka se semmi. De azért túléled, nem??? :lol: :lol: Én túlélném... Hú hogy megy az idő!! Már 16 hetes vagy? Assszta! Lányok, mindjárt szülünk! :lol: :lol: :lol:

Kép
kira76
 
 


Kira!

igazából, a 17. héten vagyok, csak rosszul van kiírva, mert a vonalzóm csak a betöltöttet írja, és a táblában is szoszul van. :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Witch!!

És akinek még tetszik ez a babakocsi szivből tudom ajánlani nagyon nagyon szuper. Nekünk ez a második babakocsink de egy percre sem bántam meg !!!! Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
fiona66
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltam a diétás nővérnél, kaptam egy sok papírból álló táblázatot, hogy miben mennyi szénhidrát van és 160 g-os szénhidrátos diétát kell betartanom.
Napi ötször kell étkezni (20-20-50-25-40g szénhidrát) Azt elfelejtettem kérdezni, esetleg tudja valaki, hogy az étkezések között olyat lehet enni, amiben egyáltalán nincs szénhidrát vagy csak ennél az öt étkezésnél? Mert most is nagyon éhes vagyok és mondjuk egy 10 dkg párizsit megennék, de nem tudom, hogy lehet-e vagy sem.
Azt ajánlani tudom, ha valaki merkformint szedett, hogy kezdje el minél előbb a diétát, mert mondta a nővérke, hogy nem akar ijesztgetni, de egy idő után tuti, hogy rá kell majd térnünk az inzulinra, mert ez csak romlani fog......hiába tartom a diétát...
kedden mennem kell vérvételes kontroll-ra, éhgyomri és utána reggeli és egy 1 óra múlva megint.


Witch,
Majd írok privit és el tudom neked faxolni a papírokat?

Ez a babakocsi tényleg nagyon jó!

Fiona,
Könnyű vele közlekedni, buszon meg ilyen helyeken?

kellemes hétvégét mindenkinek!
puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


szia witch26 nem tudom miért nem ment el az email,annyit írtam,hogy jövőhéten mennék,hány szám?vagy elküldenéd a tel sz-at?ha ott vagyok hívlak .hétfő vagy csütörtök lenne jó.írj,majd nézem az emailen.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat! :D

Kriszta
Százalékot nem mondott, hanem, hogy ő lánynak látja. Egyébként én is annak láttam vagyis inkább nem láttam golyókat :lol: Nem szégyenlős fajta, széttárta a lábait :lol:
Szerintem a nem szénhidrátot lehet enni bármikor.
bessy76
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: