Új privát üzeneted érkezett!

Szentpyr!

A 14. hétig hánytam max, de csak a 7. héttől! Most a 3. héten kezdődött, nem tudom, meddig tart majd. Ma nagyrészt talpalok, figyelek a srácokra, nem olyan egyszerű ez most, ugye Csabi is itthon van és mindig kitalálnak valami huncutságot! Anyósom 11h körül jön, onnantól majd pihizek, de már érzem, hogy talpon vagyok, megint szédülök és gyakran hányok. Reggel elmentem pislni, Csabim aggódva rohant uránam: "Jaj, ne, szegény Anya, már megint hánytál?" Imádom, nagyon drága mind, szerintem érzik, hogy most szükségem van a nyugira! A férjem is nagyon kitesz magáért! Tegnap 3 adag ruhát mosott-teregetett ki, a zoknikat párosával. Tényleg mindenki odateszi magát ezért a picikéért! Olyan jól esik!

Pandácska!

Tapossuk a 9. hetet, de én még így sosem vártam az 1.trimeszter végét! Persze, nem csak a hányás miatt, én általában a 12. heti uh. után szoktam megnyugodni!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti, azért ez nem sétagalopp, még ha az egész család körül is vesz a szeretetével, értem én:)!
apa nálunk is egy tündér, engem is sokszor meghat az odaadása... Pannikám is nagy türelemmel viseli, ezt a különleges helyzetet, de a napokban kicsit megváltozott, robbanásszerűen anyás (eddig is nagy volt a harmónia közöttünk, de most kis ragacs a drágám:)!) ez persze nem gond, sőt természetes is. én meg igyekszem, annyi szeretet sugározni felé, amennyire csak szüksége van, de ami nagyon nehéz, hogy az apa kap a nyakába minden elutasítást, harapósságot, hisztit... ráadásul úgy, hogy baromira nem szolgál rá! egy darabig tűri, de mostmár nála is kezd betelni a pohár és hát nem igazán tudja kezelni a helyzetet... meg értem! próbáljuk megbeszélni közösen, hármasban, de... Pannikám miután megkértük, hogy ne viselkedjen így apával és elmagyaráztuk, hogy miért esik neki ez rosszul, azt felelte: tudod, apa nem mindig van az amit az ember szeretne... nnna, ez van, azért nagyon igyekszünk, majd csak megoldjuk:), bár még a kis "csomag" itt sincs teljes sírós, cicinlógós valójában;).

Rita

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Kedves Lányok!

A segítségeteket szeretném kérni. A lányomat érzéstelenítés nélkül szültem. A vajúdás során 5h-n keresztül, két fájás között hánytam. Semmit nem tudtam pihenni, nagyon kimerített. Szülés után emiatt nagyon gyenge voltam.

Szeretném megkérdezni a véleményeteket az EDA-val kapcsolatban. Remélem van olyan közöttetek akinek van tapasztalata. Érveket és ellenérveket is mondjatok ha lehetséges. Nagyon sokat segítene a döntésemben, hogy kérjek, vagy ne kérjek.

Köszönöm előre is.
rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 

 
 

Szentpyr!

Az élet megoldja a dolgokat! Ahogy Te bekerülsz a kórházba, rájön a lánykád, hogy most Apára tud számítani és nagyon egymásra hangolódnak, majd meglátod! Nálunk a középső kisfiam volt ilyen anyás, aztán rájött, hogy amikor csak Apa van itthon,Ő nyújt mindent, amit egyébként én szoktam! Azt gondold végig, hogy jobb a lánykádnak, amikor kórházban vagy? Ha minden nap lát vagy ha csak 1x beviszi Apa, kistesót nézni? Az én kisfiam minden nap bejött, de végül már szinte sokkot kapott a kórháztól, szembesülnie kellett minden nap az elválással és a kórházhoz meg a babához kötötte mindezt!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti,
nagyon jó amit mondasz a mindennapi elválásról! mi is gondolkodtunk ezen és arra jutottunk, hogy az a pár nap, főleg hogy mostmár ez mindössze három nap (remélem így sikerül:)), akkor inkább ne jöjjön be egyáltalán, ne szembesüljön azzal minden áldott nap, hogy ott kell hagynia....inkább itthon készüljenek a nagy napra, hogy "hazahoznak" minket, persze azt sem zárjuk ki, hogy ha nagyon szeretne jönni, akkor had jöjjön. annyi, hogy most anyukámmal, különösen nagy az összhang közöttük és lehet, hogy az a három nap "nyaralásként" lesz aposztrofálva és a mamáéknál tölti... én próbáltam egy kicsit duruzsolni a férjem fülébe, hogy ezt együtt is tölthetnék és mindenféle közös kalandot tervezhetnének... akkor tetszett is neki a dolog, de most azt látom a mamás verzióra hajlik inkább. tudom a Panninak mindkét megoldás jó lenne, ezért nem akarok kavarni, inkább egy lépést hátra lépek, döntsék el ők, hogy mindenki elégedett legyen...
R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Pandácska,
Sajna (nem sajna), egyáltalán semmit nem érzek. Vannak néha fájásaim, de sorra elmúlnak. Meglepő módon most valahogy nem is úgy viselem, mint aki a 40-dik hetet tölti. :roll:
Elég jól érzem magam, viszonylag jól alszom, és nagyon nagyokat.

Szentpyr,
Tényleg tűkön ülök, szinte a szülés és a babám tölti ki a napom 90 %-át. Folyton csörög a telefon, hogy mi van már, de hát semmit nem tudok mondani. Nem gondoltam volna, hogy ennyire ki fogom húzni, én azt hittem, hogy Január végén megszületik majd.
De tudja ő, hogy mikor van itt az ideje. :)

Rozsaag,
Én egész eddig teljesen elvetettem az ötletet, hogy EDA-val szüljek, de a szüleim és ismerősök is meséltek róla, ajánlották. Nekem az volt vele a legnagyobb problémám, hogy úgy tudtam, hogy nem lehet utána felkelni, de a dokival beszéltem erről, és azt mondta, hogy ha jól érzem magam, akkor felkelhetek. Azt is mondta, hogy bármikor kérhetem, ne induljak úgy neki, hogy csak EDA-val szülök, de ezt itt a lányok is mondták. Amit még mondott a doki, hogy lerövidíti a vajúdást, viszont a kitolási szakaszt meghosszabbítja. A magas vérnyomásra is jó hatással van, ami nekem előnyös lehet. Én még azt hallottam ( olvastam), hogy a szoptatásra lehet negatív hatással, de a doki sűrű fejcsóválás közepette, homlokráncolva azt mondta, hogy nem talál benne logikát. Hát ennyit tudok neked mondani.

Még annyit szeretnék....
Olvasom itt a pocak megkeményedését. Nekem is szokott olyan lenni, hogy úgy érzem nagyon feszít a baba, és olyankor iszonyú kemény a hasam, de én arra gondoltam, hogy ezt ő csinálja.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, azért mázlid van, hogy tudsz aludni! Én az utolsó másfél hónapban igen pocsékul aludtam éjjel, napközben próbáltam pótolni, de akkor is csak max. 1,5 óra ment. Utolsó éjjel kb. fél órát aludtam, pont mielőtt elment a magzatvíz. Azért utólag belegondolva, nem tudom, honnan szedtem volna erőt, ha rendes úton születik meg a majd' 4ésfél kilós csemete. Azon is csodálkozom, hogy nem aludtam be napközben, míg a fájásokra vártam.
Keményedés: nekem volt olyan is, amikor az egész hasam befeszült, volt, hogy fél éjszaka ezt játszottuk 5 percenként, még a 8. hónapban, csak mert jött valami hülye melegfront. És volt az, amikor babuci lent feszegette a fejét, közben meg kitámasztott a lábaival. Egy kicsit akkor is keménynek éreztem a hasam, de az másmilyen volt. Az 'igazi' keményedésnél nekem a derekam is húzott rendesen. Utólag már tudom, hogy tényleg hasonlított a front-féle keményedés a fájásra, csak nem volt fájdalom.
danann
 
 


Danann,
Bevallom engem is meglep, hogy milyen jó lett az alvókám így a végére, mert sosem voltam egy jó alvó. Általában későn fekszem, és korán kelek. Most meg még néha 9 órakor is rosszul esik felkelni. :)
!,5 kg-os volt a babád? Hát nem semmi. Tartok tőle, hogy nekem is 4 kg fölött lesz, és akkor valószínűleg császár lesz belőle. :roll:
Néha én is úgy érzem, mintha kifeszítené magát a kis pocaklakóm odabent.

Lányok!

A sógornőmnek 4 hónapos a babája, és 4 napja nem volt széklete. Sosem volt még ilyen neki. Hétvégén először ivott teát, lehet ez kavart be?
Márti! Te 3 gyermekkel biztos tudod mi van ilyenkor?
Előre is köszi mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Bocsi Danann! 4,5 kg akart lenni :oops:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Gondoltam :D Amúgy 'csak' 4330 gramm volt, ezért csak majdnem 4és fél, de ez is elég szép :D
Azért mert ekkora, még nem kell automatikusan császározni, sok mindentől függ. Mi is úgy indultunk neki, hogy megszülöm, a doki nagyon jól tudta, mekkora, két nappal előtte voltam nála UHn, és nem akart feltétlenül vágni. Elég sok időt hagyott, de nem tágultam semmit, ez volt a baj.
danann
 
 


Danann,
Akkor rátok az 56-os ruha jó volt egyáltalán?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder! Dannan!

EDA-val kapcsolatban engem is a fekvés aggaszt. Nem szeretnék 12h-t mozdulatlanul feküdni. Ugyanakkor azt is hallottam, hogy 6h múlva fel lehet kellni. Ami inkább riaszt, az az ágytál lehetősége ha 12h-t kell feküdni. Nem bírom a kiszolgáltatott helyzetet...
Nem döntöm el előre én sem, csak tájékozódni szeretnék. A hányások ellenére, nagyon pozitívan éltem meg a szülésemet. Miközben varrt össze a dokinőm, mondtam neki, hogy még 5 ilyen szülést szeretnék végigcsinálni. :D Mondta, hogy ritka az aki ezek után ezt mondja, de nagyon jó a hozzáállásom.

Dannan!
Nekem is ilyenek a keményedések mint neked. Furcsa, mert a lányomnál nem voltak ennyire erőssek. Nem tudom mennyire terhesség függő.
Amire kiváncsi leszek, azok a jóslófájások. A lányomnál egyértelműen jöttek a fájások és szüléssel fejeződött be. Azonban azt hallottam, hogy a másodiknál előfordul korábban is, hogy jönnek a fájások, de ezek még nem az igaziak. Honnan fogom tudni mikor kezdődött el ténylegesen a vajúdás? Hahó Márti, tapasztalt anyuka, Te biztosan tudsz majd erre válaszolni nekem. :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


susytunder írta:Danann,
Akkor rátok az 56-os ruha jó volt egyáltalán?

Hát, majdnem 3 hétig! :D 56 centivel született, de szerencsére rámentek a 'kezdőcsomagunk' darabjai :D Most 62es rucikat hordunk, de már passzentosak.
danann
 
 


rozsaag írta:Dannan!
Nekem is ilyenek a keményedések mint neked. Furcsa, mert a lányomnál nem voltak ennyire erőssek. Nem tudom mennyire terhesség függő.
Honnan fogom tudni mikor kezdődött el ténylegesen a vajúdás? Hahó Márti, tapasztalt anyuka, Te biztosan tudsz majd erre válaszolni nekem. :D

rozsaag

Én sem tudom, mennyire terhességfüggő, még csak egyszer próbáltam a dolgot :)
Fura, én mindig azt gondoltam, hogy csak elsőre kell azon izgulni, hogy ez most az-e, másodszorra már rutinos az ember. Bár ismerek olyat, aki a harmadiknál is produkált téves riasztásokat, nem is értettem, hogy lehet. Gondolom, elég meggyőző jóslói lehettek.
Azért ha elfolyik a víz, rohanjatok :D
danann
 
 


hááát, igen ez a nincs két ugyanolyan várandósság dolog nálunk is beigazolódott... Pannánál gyakorlatilag nem voltak jósló fájások. bár feszített elég rendesen, deformálodott a pocim jobbra-balra, de görcsökre nem emlékszem. a kiírás előtti nap délutánján elfolyt a magzatvíz, minden előzmény nélkül, szépen összekészültünk és mentünk a kórházba! Ábelnél szintén vannak a feszítések, de a görcsölős-keményedés az érezhetően más... de valóban, ha nem folyik el a magzatvíz...akkor a fene sem tudja, hogy hol tart a dolog, ráadásul a második baba ugye általában gyorsabban jön, mi meg "vidékről" robogunk majd, úgyhogy kicsit tartok majd az időzítéstől:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


DAnann, Tücsi holnap?
Vendég
 


Lafead, Tücsi, szerintem egyelőre menjetek nélkülem, mert dögrováson vagyok :( Két napja alig tudok nyelni és nem kapok levegőt. Remélem, csütörtökön már merek emberek közé menni, de egyelőre nem akarom másra átragasztani... megüt a guta, hogy pont akkor történik ez, amikor minden nap verőfényes napsütés van...
danann
 
 


Jut eszembe rozsaag! Nekem nem EDAm, hanem spinalis izém volt a császár miatt, és azzal kellett csak 12 órát feküdni mozdulatlanul, de más mondott 8 órát is. Mellettem az EDAsok jóval előbb felkelhettek, bár nem emlékszem pontosan, mennyi idő után.
danann
 
 


Szentpyr!

Mosolyogtam a magzatvíz elfolyáson. Az az egy ami nem kérdés, akkor tudom, hogy menni kell. :D Mi is vidékről megyünk, kocsival 55 perc a kórház, ha nincs dugó a Szentendrei úton.

Dannan!
Köszönöm szépen! 26-án megyek Szabó dokihoz, kiváncsi vagyok milyen tájékoztatást ad. Előljáróban annyit mondott, hogy sok tévhit kering az EDA-ról ami felesleges félelmet kelt a kisamamákban, emiatt szeretne beszélni róla. Kiváncsi leszek. Persze ő orvos, férfi lévén nem hiszem hogy valaha is megtapasztalja azt amit mi kismamák egy-egy érzéstelenítés után. Ezért kértem ki a véleményeteket, tapasztalatotokat.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rozsaag!
55 perc, anyám! Azért ha tényleg elfolyik, és csak akkor indultok, akkor lehet elég necces a beérés...
Azt én sem tudom, hogy konkrétan mi a különbség a 'sima EDA' és a császárnál használt spinálisnak nevezett dolog között, ha te megtudod, oszd meg velünk lécci! :)
Nekem semmi mellékhatás nem jött ki, amitől féltem, nem fájt a fejem, és eleve annyi víz volt rajtam, hogy nem tudni, bedagadt-e a lábam. Pedig iszonyatosan nem akartam, hogy a gerincembe piszkáljanak.
danann
 
 


Rozsaag,
Nem kell Edával 12 órát feküdni, az a spinális érzéstelenítés. Ágytáltól meg nem kell félni, még mindig jobb mint a katéter. Amúgy sok Edás nem tud pisilni az Eda hatása alatt ezért katéterezik őket, én tudtam ágytálba, de ez akkor egyáltalán nem zavart. Örültem, hogy tudok pisilni :lol:

Dannan,
A spinálist más helyre szúrják mint az Edát. Spinálisnál semmit nem érzel, Edánál igen én még a lábamon is álltam vele.
Vendég
 


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
Érdeklödnék hogy homeopátiás bogyókat ti szedtek??A málnalevél teát azt iszom.
nóri16
 
 


Hát, az már igaz, hogy semmit nem éreztem pillanatokon belül, illetve az egész műtét olyan volt, mintha valaki rángatná a hasamat. Legközelebb kihagynám...
Azért az nem jellemző, hogy hagynak mászkálni az EDAval, nem? Én úgy tudtam, hogy azzal már nem engednek felkelni, mert félő, hogy elesel vagy valami.
danann
 
 


Susy!

Ha csak szopik a baba, akkor akár 1 hét is eltelhet kaki nélkül, sok baba annyira jól hasznosítja az anyatejet, hogy gyakorlatilag nincs salakanyag! Az sem gond, ha eddig mindig kakilt, akár naponta, most lehet, hogy ennyit tökéletesedett az emésztőrendszere! Ha nincs hasfájás, nincs baj, akkor nem székrekedésről van szó!

Rózsaág!

Hát, erről tényleg van tapasztalatom! Egyik szülésnél sem folyt el a magzatvíz, kérdeztem én is a dokimat,mikor induljunk! Ami biztos: a jóslófájás egy jó meleg fürdő hatására elmúlik, ez elég megbízható módszer. Aztán, ha hasmenésed van "jóslófájásokkal" kísérve, az már tuti vajúdás. A dokim azt mondta, akkor induljunk, ha 5-7 percenként jönnek a fájások és 25-30mp-ig eltartanak.

Márti
borossné becz márta
 
 


rózsaág! egy kis történet az időzítésről, ill. a kórházba való beérésről... a múltkor, amikor görcsölt a hasam és be kellett mennünk az ügyeletre szűk 35-40 perc alatt sikerült odaérnünk (éjszaka). csakhogy a kórházba már nem jutottunk be ilyen könnyen :evil: !! legalább 20-25 percet kőröztünk és próbálkoztunk bejutni, valamelyik bejáraton a három közül! a kórház ZÁRVA volt! persze nekünk sem volt tapasztalatunk, legutoljára 3 éve kellett a szülészetre mennünk... hívtuk az ügyeletet telefonon, hogy akkor hogy is juthatnánk be, mert hát sűrgős lenne a dolog, azt monták, hááát a dózsa gy. útról be lehet jönni!!! erre mi: már a második kört futjuk, de ez bizony zárva van, sorompó leeresztve, fülkében senki!! kis idő múlva, valahonnan előbotorkált egy iq-bajnok biztonságiőr és szép komotosan leeresztette a sorompót... köszi!
nem ijesztegetés, dehogy, csak tapasztalat, hogy: a dózsa gy. útról kell bemenni, max. kinthagyni az autót és a vajúdó anyukát valahogy bejuttatni, sürgősségi helyzettől függően...:)

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Danann,
Igen nem hagyják, de egy picit muszáj volt felállnom mikor a labdára ültem, mert már nem bírtam fekve. Tökéletesen éreztem a lábam végig, még táncolni is tudtam volna :lol: lehet ezért se volt jó egy idő után az eda, bár megnézték és a bekötés tökéletes volt nem mozdult el, mégse reagáltam késöbb :roll:
Vendég
 


pandácska, én is így voltam, de nem bánom, mert így a kitolást teljes egészében átélhettem :D Igaz, az egyórás varrást is... :shock:
Vendég
 


Danann, sajnálom :cry: gyógyulj meg!!!!!!!!!!!És szólj, ha mehetünk, nekem minden nap jó!
Tücsi?
Vendég
 


Sziasztok!

Márti,
Köszi a választ, továbbítottam a sógornőmnek. Rácsodálkozott, amit írtál.

Kórházzal kapcsolatban, hát én sem vagyok túl közel. Ma reggel voltunk vérvételen és másfél óra volt az út. Persze éjjel más, de az még titok, hogy mikor kezdődik el.
Reggeltől furán fáj,görcsöl a hasam :roll:
Néha olyan erősen, hogy apába bele kell kapaszkodni, és megállni, viszont nagyon rendszertelen. Lehet alakulóban van valami? :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytuder!

Ha ilyen erősek a fájásaid, szerintem elkezdődött, függetlenül attól, hogy rendszertelen. Én 22h-t vajúdtam otthon a rendszertelenség miatt, aztán úgy döntöttünk inkább bemegyünk a kórházban. A beöntés és burokrepesztés után jöttek csak rendszeresen a fájások. :D Drukkolok!!!

Dannan!
55 perc szerintem ne olyan nagy idő. ( remélem ). A lányommal is beértünk és 5h múlva született meg.

Bemásolok ide két linket az EDA-ról és a Spinálról :

http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/572
http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... ?article.8

Pandácska!
Nem hatott csak egy darabig az EDA? Azt tudom, hogy a kitolásra már nem adagolják, hogy érezz mindent és együtt tudj működni.
Mennyit feküdtél EDA után? Közben a baba veled volt?

Márti!
Köszönöm szépen! Alkalmazni fogom ha eljön az ideje!

Szentpyr!
Köszönöm, igyekszünk majd megtalálni a megfelelő bejáratot. :)

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


ez izgalmasan hangzik:)))! csak ügyesen, Kristóf baba:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr! nekem azt mondta a dokim amikor ez éjszakai bejövetelről kérdeztük, hogy oldalt, a Rippl-Rónai felől, a mentőbejárón jöjjünk, ha biztosra akarunk menni, mert az mindig nyitva van! Assz'em van egy 'csak mentők' tábla vagy hasonló, de vészhelyzetben minden megengedett! :wink:

Rozsaag, ha nekünk annyi időre lett volna a kórház, apa szívrohamot kap, mire beérünk :lol: Taxiva újpestről még csúcsforgalomban is alig volt több 20 percnél, ha jól emlékszem, bár be kell vallanom, nekem az is hosszúnak tűnt. Azért én is izgultam, na. És köszi a linkeket, mindjárt kiokosítom magam!

Susy, ez szerintem is több, mint gyanús! Hajrá! Drukkolunk!

Pandácska, én meg a béna infúzió miatt feküdtem szinte végig, vagy max. az ágy mellett ácsorogtam, de az meg olyan uncsi volt. Aztán valahogy sikerült labdára is ülnöm, de azért gáz volt, hogy végig pórázon voltam.
danann
 
 


Hát már 1 órája semmi. :roll:
Anyukám azt mondja vele is így kezdődött, aztán mégis megszülettem :) Meglátjuk.

Nekem is van egy linkem az EDA-val kapcsolatban, bemásolom.
http://www.iboly.hu/article_anest.htm

Kép
Kép
susytunder
 
 


Én is infúzión lógtam 12 órán keresztül, de ha szóltam, akkor lecsatoltak :lol:
Vendég
 


Engem csak a beöntésre, meg utána a rohangálásra csatoltak le. Volt, hogy éppen nem volt nővér vagy szülésnő a közelben, akkor a dokim csinálta. Azért ez nem volt semmi, mert általában orvos nem fecsérli a drága idejét sem injekcióra, sem infúzió bekötésére, állítgatására.
danann
 
 


Danann,
a mentő bejárónál is voltunk, mondjuk én nem szálltam ki a kocsiból csak a férjem (szegény ő is teljesen kész volt;)) rohangált, mint pók a falon, de azt mondta ott sem tudott bejutni... főpróbának viszont jó volt ez az egész, talán mostmár nem érhet minket meglepetés... talán:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Minden érdeklődőt várunk holnap,szerdán este 6-kor a soronkövetkező SZÜLŐK ISKOLÁJA előadásra.
Témák:
- Mi történik a szülőszobán?Tágulási és kitolási szak.
- Elsőkézből az őssejtlevételről
- Szoptatás
- Szülőszobalátogatás

ÁEK ( volt MÁV kórház) II.emeleti tanterem.
vojõr
 
 


Susytunder - én is szorítok neked és Kristóf babának! Talán már ma meglesz a pici?

Valaki volt már ilyen előadáson? Milyen gyakran tartják és mindig ugyanaz a téma vagy ez változó?

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Panndi,
1 órás? Hű az nem semmi hogy kibírtad :shock:

Rozsaag,
Én még messze voltam a kitolástól amikor már nem hatott, vagyis gondolom hatott, csak éreztem mégis. 12.15kor szültem és 19-ig nem állhattam fel, igaz közben rosszul voltam lehet azért is volt ennyi idő, lett egy kicsi lázam is. Baba 17-ig volt velem, utána elvitték.

Dannan,
Póráz :lol: ez tetszik :lol:

Nóri,
Én szedtem homeopátiás bogyókat, és szerintem jól is tágultam. Málnalevelet is ittam.

Susy,
Drukkolok, ha már ennyire fáj az nem lehet véletlen, még akkor is ha rendszertelen :wink:
Vendég
 


Szia Mankabi!
Mi voltunk ilyen előadáson, havonta van, mindig lehet tudni, mi lesz a téma. Nekem hasznos volt, kicsit megismered a szemléletet, embereket. Mi kiscsopis előadásra is jelentkeztünk, néztünk szülőszobát stb. Én csak ajánlani tudom. üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi Ildi! Azon gondolkodtam ,hogy mikor is érdemes menni, de ezek a témák most érdekelnének és ha változóak a témák akkor lehet hogy erre most el is mennénk, ha a páromnak is jó az időpont.

Nem tudjátok szülésfelkészítőt szervez a MÁV kórház? Vagy ez az? Én ilyen papás-mamás felkészítőre gondolok itt légzőgyakorlatokkal, stb.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Rozsaag, kisértetiesen uígy szültem én is...érzéstelenítés nélkül, 15 órán át, és 5 órán keresztül vagy 6x hánytam. iszonyúan kimerített, ráadásul ki is száradtam. (tehát tovább fogyott az energiám). Kptam vmi infúziót, de soha nem mondták, hogy folyadékpótlás-e, vagy oxitocin. A hányással nem is foglalkoztak...

nemrég olvastam, hogy ha szülés alatt leesik a vércukorszint, akkor fájásgyengeség léphet fel. Na most nekem tuti a padlón volt a hányások miatt, és érdekes módon fájásgyengeség is fellépett, a kitolás 1,5 órán át tartott.

Mindent összevetve akkor is életem legszebb élménye eddig, de most nagyon szívesen kihagynám a hányásokat.

Az edá-t dícsérik, csak ne félnék úgy a tűtől....a spinálisnál még mindig jobb.
azt nem tudtam, hogy van öszefüggés a hányás és az eda közt...azt hiszem, elgondolkodom a dolgon.

Susy, ez már lehet, hogy AZ! drukkolok nagyon!

keményedés: nekem az egész hasam befeszül, betonkemény lesz, és nem kapok levegőt. Jóslófájásaim régóta vannak, mensi-szerű enyhe, derék felé is kisugárzó fájdalom, fél percig tart, naponta max. 3 van.

Pandácska, a babának tényleg nem kell bentre ruhát vinni?

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Pandácska, igen, folyton az a hülye vicc jutott róla eszembe, hogy:
-Mi van akkor, ha a nő bejön a konyhából a nappaliba?
-?
-Túl rövid a lánc!
Na kb így éreztem, hogy nem mozdulhattam az ágy mellől.

Szentpyr, hát ez fura, azért a mentőbejárónak csak nyitva kellene lennie mindig! Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy autót nem engednek ott behajtani, de gyalog biztos be lehet ott is hatolni, legalábbis szerintem. Bár gondolom, 5perces fájásokkal nem szívesen sétálgat az ember csak úgy viccből... Mennyire erőszakos természet az urad? Mert ha fizikailag lehetséges a behajtás, szerintem fenyegesse meg az őrt, hogy ott szülsz meg az orra előtt, tuti kinyílik mindenféle sorompó! A legtöbb őr nem szeretne szülést levezetni :lol:

Nóri, én is szedtem a bogyókat meg ittam a teát, de nem voltak erősebbek, mint a toxémia :cry: , így nem tudom, hatottak-e, de én nagyon hiszek a homeobogyókban. Ártani meg tuti nem ártanak, érdemes megpróbálni.
danann
 
 


Pandácska, rosszul bírtam ám, öt perc elteltével közöltem, hogy na akkor kész is vagyunk, és álltam volna fel :lol: Persze nem engetdék, onnantól meg végig kérdezgettem a dokimat, hogy mennyi idő még. Biztos örült nekem... :lol:
Vendég
 


Mankabi ez a szülésfelkészítő. Itt lehetett pluszban jelentkezni kiscsoportosra is. Ez 3 alkalom volt. Szülésznő tartotta, megmutattak szülőszobát, csecsemőosztályt, kórtermeket, lediktálták melyik bejárat mikor van nyitva :lol: , megmutatták hol kell csengetni, mi a szülés menete, mit kell vinni. Lehetett kérdezni mindent. Légzésgyakorlás nem volt, de nekem ezt a szülésznő nagyon szépen elmagyarázta előtte ill. a szülőszobán is segített, mert én eléggé kapkodtam a levegőt. :D

A varrásnál én is türelmetlen voltam. :(

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Dannan!

A lányom születése előtt én is izgultam, hogy beérjünk időben, és kívántam, hogy bárcsak még mindig újpesten laknánk. A Rózsa u-ban laktunk az uszoda és a Chinoin közötti szakaszon. Amikor eldöntöttünk, hogy babát szeretnénk akkor kiköltöztünk Pestről Visegrádra. :)
Most egy cseppnyi félelem sincs bennem, mert tudom, hogy a baba nem "pottyanik" ki olyan könnyen. (persze láttunk már csodákat!). Azonban ahogy közeledik a szülés, biztosan elkezdek majd ezen is izgulni.

Susytunder!
Köszönöm szépen a linket!

Pandácska!
17h után mikor kaptad vissza megint a babát?

Krisztina79!
Nálam a hányást egyértelműen a fájások felerősödése okozta. Amíg nem voltak erős fájások, addig jól voltam. Az EDA-t emiatt szeretném. Úgy gondolom, ha nem lesz akkora a fájdalom, akkor talán egy darabig elkerül a rosszullét. A kitolásra már úgy sem adagolják (ha sikerül úgy időzíteni) és akkor úgyis hányni fogok. Azonban az nem mindegy, hogy 5h-n keresztül, vagy az utolsó 1 órában. Szorítok neked, hogy most ne legyél rosszul a szülés alatt.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Kép

Még egyben vagyok, mégsem igazi fájások voltak.

Nóri
Én is szedem a homeos bogyókat, és a szülésznő a málnalevél tea mellé nekem még palástfű teát javasolt.

Pandácska
Használod a hasszorító(bugyit)? Kiváncsi vagyok a tapasztalatodra.

Lányok szülés alatt a legtöbb nő hányni szokott? :roll:
Én nem vagyok egy hányós tipus, jó lenne, ha nem hánynék.
Egyébként éjszakai bejutásra a szülésznő nekem is a mentőbejáratot mondta.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!

Szerintem ez változó. Előre nem tudod kiszámolni hogyan reagál a tested a méhösszehúzódásokra. Általában a nagyobb fájdalmakra hányással szoktam reagálni. pl. erős menstruációs fájdalmat biztosan kíséri a rosszullét is.
Ha van szülésznőd kérdezd meg, neki biztosan nagy a tapasztalata ezen a téren.

Lányok!
Hogyan kell képet betenni a vonalzó elé?

Köszönöm
rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Danann, Susy!
háát, kezdem azt hinni, hogy apa full pánikban volt és azért nem ment a bejutás :wink:
ugye azt írtam, már nem érhet meglepetés... na, tegnap szuperul sikerült eltévednünk a szülészetet keresve :shock: , már azt hittem, hogy én maradok is szülni:), tiszta ügyik vagyunk... egyébként a Fazekas Zsuzsival volt találkozónk, aki elfelejtette a randit, persze aztán szaladt és igazán nagyon aranyos volt!!! de előtte még lenyomtunk 1,5 órát(!!!) a dokinál a hároméves gyerkőccel, szóval gondoltam is, ha ezt kibírom, akkor sanszos a túlhordás is :wink: ! és tessék:), tudom-tudom a tapasztalt anyukák megmondták, nem lesz itt gond...küldöm is a puszit a sok kedves biztatásért:)))!

susy,
mielőtt elindítottam a gépet, gondoltam, na vajon itt leszel e, vagy lehet találgatni :wink: ! szegény, rossz lehet, hogy állandóan csörög a telefon és szinte már elvárás, hogy mikor szülsz már, pedig teljesen időben vagy, nem igaz 8) !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Susy!

Biztos a hidegfront okozta az erős fájásokat! Majd a következő a babát is előcsalogatja! :lol: Egyébként lehet, hogy közelebb jutottál a célhoz, kinyílhatott kicsit a méhszáj!
Én, mint tudod, nagyon hányós vagyok, de 1x sem hánytam szülés, vajúdás alatt, pedig kemény fájásokkal én is találkoztam, mire beértünk a kórházba, addigra már általában 2-3 percenként jöttek olyan erős összehúzódások, hogy a falat tudtam volna lekaparni!

Az jutott eszembe, hogy az egy dolog, ha már bent van az ember a kórházban, attól még a szülészetre nem jutott be ám! :lol:
A 2. szülésemnél jártunk úgy (éjjel 1.30-kor), hogy olyan mélyen aludtak az ügyeletes szülésznők, meg az orvos is, hogy bő 5 percbe került, mire a világ legfájdalmasabb arckifejezésével előbukkant az egyik szülésznő és kivette a férjem kezéből a csengetésre szolgáló telefonkagylót! 5 perc, persze nem sok, de ha közben 3 db 40mp hosszú fájást kell kibírni, akkor az is elég soknak tűnik! Hozzáteszem, hogy ránézésre kis híján hazaküldött, lámpát sem kapcsolt, sőt közölte, hogy át se öltözzek, majd, ha az ü.doki megvizsgált, és véletlenül itt maradok, majd ráérek! :lol:
Azt a fejet látnotok kellett volna, amikor kiderült, hogy bő 3 ujjnyira nyitva a méhszáj!

Voltam tegnap belgyógyásznál, tündér ez a dokinő! A cukor miatt mentem, de helyből közölte, hogy ki vagyok száradva, igyak többet! Mondtam, hogy a hányással van a baj, erre azt mondta, ha már nagy a gáz hívjam fel, meg lehet oldani befekvés nélkül, hogy helyre hozzanak egy kis infúzióval! Diétázni kell, 180 g és 2hét múlva megyek vissza hozzá.

Márti
borossné becz márta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: