Új privát üzeneted érkezett!

Josi,
Kép

a nagylányodnak!
Vendég
 


Josi nagyon-nagyon boldog szülinapot a lánykádnak.
Neked már komoly segítséged lesz a személyében,ha megszülsz :D
A hétvégi buliban azért csak mértékkel ám alkohol terén :lol: :wink:
Vendég
 


áfonyaaa honnan vannak azok az édes kis ugráló micsodák?
Még nem mentünk el,pakoltam eddig,de tuti valami itthon marad :?
Már megint annyit pakoltam,mintha hetekre mennénk :lol:
Vendég
 

 
 

Igazán aranyosak vagytok, köszi!!!Sofőr leszek,tehát nem iszom. :wink: Már nagyon várja a kistesót!
josi
 
 


Cseriani,
a beilleszthető kis animációkat úgy lopkodom... ha látok valahol (itt a fórumon) olyat ami tetszik elmentem egyszerű jobbklikkel a gépemre sima GIF formátumba, átnevezve. Aztán ha kell, simán csatolom a mondókámhoz mintha kép lenne. Próbáld ki!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Két kép a mi kis Klári babánkról!

Kép
Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Egyszerűen tündérszép és huncut a mosolya! :D
De megdajkálnám! Nagyon aranyos Klári baba! :)
Vendég
 


Igazi kislány,a fiúk biztos bomlanak majd utána. :wink:
josi
 
 


sziasztok. Megjöttünk a mi kis kirándulásunkról,rendesen elfáradtam. Szerintem kell egy hét,hogy regenerálódjak. Pocaklakó is alig mocorgott,elringattam egész nap :)

Kismókus nagyon édes a kislányod,és milyen sötét,sűrű haja van :D
Nagyon-nagyon aranyos. Én még mindig csak azt tudom mondani,hogy igenis bevallom,irigyellek benneteket :oops:
Jó baba? Szopizik? Hogy bírja a meleget? És te hogy vagy,így szülés után?

áfonyaaa köszi,elkezdek majd én is lopkodni :wink:

Olyan édes bodykat meg kis felsőt vettem Pécsen a C&A-ban,és csak 580 ft volt darabja..a szd-i ban rég voltam,biztos vannak itt is.
Nagyon jó anyag,és szerintem ennyiért nem drága.
Volt már valaki a Kenguruban? Milyen?
Vendég
 


Kismókus!

Nagyon szép Klári baba! Gratulálok hozzá! Nőjjetek nagyra! Hihetetlen nagy haja van. Az én 6 hónapos kisfiamnak meg alig van haja, a feje tetején egész hosszú, de két oldalt alig van valami (olyan kis punk-os:) )

Hogy sikerül nektek képeket felrakni? Nekem mindig kiírja, hogy hiba az oldalon, amikor fel akarom tölteni a képet :evil: Vagy csak én vagyok boca?
dadomi
 
 


Dadomi,
a képnek megfelelő méretűnek, és JPG formátumúnak kell lennie, csak akkor tudod csatolni.
Cseriani,
üdv itthon!
Mi holnap indulunk Szegedre barátnőmnél (babanetes) töltjük a hetet, pénteken jövünk haza, átmegyünk Ópusztaszerre, meg vadaspark is van Szegeden, várom nagyon. Hiányozni nem fogok, mert ott van net.
Vendég
 


áfonyaaa nagyon jó kirándulást nektek,érezzétek jól magatokat.
Nagyon sok szép látnivaló van Szegeden és környékén,gondolom barátnőd mindent megmutat(mi Kristóf születése előtt voltunk arrafelé).
Örülök,hogy nem fogsz hiányozni,csak időd is legyen írni nekünk :D
És jó utat holnapra,állitólag nagyon meleg lesz megint :?
Vendég
 


Sziasztok! A szülinapi buli jól sikerült, sokat ettünk :D !! Most 2 hétig a mamánál nyaral én pedig megigértem hogy sokat fogok pihenni,remélem sikerül betartanom. Kissebb kirándulást én is tervezek mert ebbe a hónapba lesz a szülinapom,névnapom,házasságiévfordulónk(8).Remélem a 2hétbe ez is belefér majd.
josi
 
 


sziasztok lányok!

remélem mindenki jól van ebben a tikkasztó hőségben. Holnapra már hűvösebbet mondanak. Holnap megyek 30.-heti UH-ra, majd rakok fel képet. Remélem nem változott, már a mi a nemét illeti, mert már csupa fiús cuccai és szobája lett a kis nyusziegeremnek. Sebaj, a kislány is szép kékben, csak egészséges legyen.

Kismókus! Írtó édes "kis mókuskád" van, és micsoda hajkoronája van! Igazi hölgy. le sem tagadhatná. Irigyellek ám érte!

Cseriani! én szombaton voltam a Kenguruban, de mit mondjak... ahhoz képest, hogy a megye legnagyobb bababoltjának hírdeti magát, bepréselődőtt a DM melletti J-Press fehérneműboltba, tehát 2 bolt van egyben. Tök kicsi így. Ruhácska van bőven benne és szépek is, de drágák. 2000 alatt nem kapsz rugdalózót. kiegészítőkből (babakocsi, etetőszék, játékok...stb.) meg alig van valami. én jobbra számítottam.

Kép
timesz
 
 


timesz köszi az infót,akkor inkább kihagyom a Kengurut. Benézek inkább a C&A-ba,mint Pécsen,meg még egy-két helyre,meg vásárba majd,ha lesz. Azok legalább nem olyan drágák.
Nekem a meleggel nincs bajom-minden kövér szenved melegben-én is :lol:
Nekem inkább a frontok kellemetlenek,kegyetlenül tud fájni a fejem olyankor.Mi is megyünk majd nemsokára vacsizni,férjem szülinapja,névnapom,házasági évfordulónk...csak az a gond,hogy pont aznapra terveztük,mikor én másnap megyek cukorterhelésre.Mindegy,majd vigyázok,mit eszem :? (de értelmesen leírtam az előző mondatot :oops: )
Meg bejelentkeztem ma NST-re,ugye a cukor miatt 33 hetesen kell kezdenem...28-án töltöm a 33-at,és 31-ére kaptam időpontot,reggel fél nyolcra mehetek.Tök jó,mert lehet menni reggel héttől már,nem gondoltam.Nekem nagyon jó,mert így Kristófot is tudom hova tenni,a délelötti órákban nehezebb lenne.
Vendég
 


Cseriani!

Lehet, hogy én vagyok kicsit értetlen, de akkor sem értem, hogy miért csinálnak neked megint terheléses cukor vizsgálatot. Ha magas a cukrod, minek itatgatják veled azt a borzalmas löttyöt? Diétázol, ugye? Ha te betartod a diétádat, megvan, hogy mennyi a napi szénhidrát mennyiséged, akkor ez a lórúgás minek kell? Ez nem árt a babának?????? A diétának pont az lenne a lényege, hogy ne vigyél be túl sok szénhidrátot, mert azt a te szervezeted nem tudja lebontani, így megy át a babába, aki ezért rengeteg sok inzulint termel. Ha viszont állandóan ismételgetik neked a cukorterhelést, fél óra alatt megiszod a 3 napi CH adagodat. Nem?
Nekem is magas volt, a vizeletemben a terhesség egész ideje alatt kimutatható volt a cukor, mégsem csinálták meg, csak egyszer a terhelésest, utána már csak a diabétesz gondozóban jártam, ott nézték a vércukromat (nem éhgyomrit, meg volt, hogy mikor kell ennem a vizsgálat előtt, meg az is, hogy mit).
Bocsi az értetlenkedésért, lehet, hogy azóta változott az egész diabétesz gondozás, de nekem ez akkor is durva, hogy ezt csinálják veled meg a babáddal.
Na léptem, megtámadom a konyhát, még mielőtt a mosogatnivalók engem támadnának meg.:)
dadomi
 
 


Egyetértek dadomival,az én barátnőmnek is magas volt a cukra 11körül azóta diétázik és jár a gondozóba de neki se csináltak azóta ilyen lötyis terhelést csak előtte eszik valamit és kész. Megnézik evés előtt és után. Én most jövök a konyhából,almás sütit csinálok!!Kis meglepi a férjemnek :D
josi
 
 


lányok,én nem iszom a löttyöt,nem is ittam egész terhességem alatt,a 12.héttől diétázom(elviekben :lol: ),meg a cukorgondozóba járok 4-5 hetente.
De diéta nélkül is tök normális a cukrom-5-6 körüli...
Szegény áfonyaaa iszogatja,már háromszor itta eddig.
Vendég
 


Bocsi,az elöbb korán elküldtem...
Én a 24.heti terhelésesen sem voltam. A 12.heti vérvételnél volt gond,6.7 lett az eredményem,ezóta járok a gondozóba. Minden nem éhgyomri cukormérés terheléses cukornak számít,csak nekünk a gondozóban meghatározott ch-mennyiségű reggeli után 1-1.5 órával mérnek cukrot,tehát az is terheléses. Vannak országok,ahol nem is itatják a lötyit,csak egy szalámis zsömit kell megenni,meg egy pohár tejet meginni,és azután mérnek. Kicsit humánusabb megoldás,mint amit itt Mo-n csinálnak...
Vendég
 


Dadomi,
én iszogatom a cukroslötyit, mégpedig azért, hogy NE kelljen diabéteszgondozóba járnom. Én ezt tartom humánusabb megoldásnak. Nekem nem kórosan magas a cukrom, csak közelít hozzá. Ezért figyelnek. Először lett 7,5 utána teljesen jó lett 6,1, és most az utolsó megint magas lett: 7,3 és mivel a kóros érték határa 7,8 így én ezt tulajdonképpen sosem értem el. Diétázni kell meg figyelni a kismamát 6,8 felett, ezért nézegetnek engem 4 hetente, szerintem még mindig jobb mintha a védőnőm első szóra a Kun "karmai közé" tolt volna.
A megivott szénhidrát pedig 75 gramm, a napi diétás adag pedig 200, így közel sem akkora lórúgás, és nem itatnak meg veled 3 napi adagot!
Josi,
akinek 11 körül van a cukra az diétázzon is, ha nekem is annyi lenne, én se járnék 4 hetente terhelésre, én is diétázhatnék nonstop, meg járhatnék a Kunhoz. De engem "csak" figyelni kell, hátha romlik a helyzet.
katica30
 
 


Ja,
elfelejtettem szólni hogy "Katica30" most Áfonyával azonos.
Szóval Áfi vagyok, csak Szegedről, így a barátnőm bejelentkezését használom.
katica30
 
 


hali áfonyaaa
Hogy vagytok ott a messziben? Milyen az idő ott?
Látod,mekkora eltérések vannak orvosok-védőnők között?!
Nekem azt mondták,hogy 6.3-tól kell figyelni,és ha valakinek tízes körüli a cukra,az már inzulint kap.Egy ismerősöm is így járt,a második lányával inzulinozta magát. A kiscsaj egészséges,időre született,normál súllyal.
Szóval,mivel itt 6.3 volt az érték,ezért küldtek el engem már az elején gondozóba 6.7-tel(nem éhgyomri).
Viszont áfonyaaa tudod mi a gond a csak figyeléssel? Ha betartod,úgyis lejjebb megy a cukrod,mikor legközelebb mérik,és,ha nem mérik sürübben(én hetente is mérem itthon),vagy nem csinálnak hemoglobin A1C-t,akkor csak az az egy érték a meghatározó,nincs képe se a dokinak,se a védőnőnek,hogy nemked máskor milyen a vércukrod.Nekem ez volt legutóbb 5.5,ez azt jelenti,hogy volt benne 6-6.5-es érték is,meg 5.5-nél kevesebb is,az elmúlt 3 hónapban,és az teljesen normális.Viszont a havi egyszeri terheléses nem nyújt teljes képet.
Egyébként tök röhej,hogy neked magasabb a cukrod(7.5 és 7.3 is volt),nekem ekkora soha,és engem jobban figyelnek.
Mindegy,már nem érdekel,a hízásom szempontjából meg még örülök is :D :oops:
Vendég
 


Cseriani,
igazán azért nem vagyok kétségbeesve, mert ha utánaolvasol akár itt a neten, akár máshol, a terhességi diabétesz 7,8 fölött kezdődik. Onnan veszélyes. Mégpedig ez az érték a terhelés utáni 2 órás vérre értendő. Téged nem az értékeid miatt figyelnek jobban, hanem az orvosod szakmai megszállottsága miatt. Mivel a baba a leleteim alapján nincs veszélyben (Enikő lányomnál is 2x terheltek, mindkétszer 7,0 lett és semmi baja a gyereknek) így ha lehet inkább messzire elkerülöm a diabéteszgondozót, inkább ellenőrizzenek havonta.
Szeged nagyon jó, nagyon jól érezzük magunkat. Ma egész nap esett, így múzeumban voltunk, nagyon szép! Aztán a barátnőm unokaöccséhez ugrottunk be a kórházba, neki vittünk pár cuccot, sajnos koraszülött és beteg a kisfiú, de valami tündérszép! :)
katica30
 
 


persze,persze,ezért mondom,hogy dokija,védőnője válogatja a dolgot.Nálam szerintem tényleg elsősorban a súlyon volt a hangsúly :oops:
Tudjátok,én egyszer azon akadtam ki nagyon,mielött mentem Uh-ra,megnéztem két babás oldalon is,hogy mekkorának illene lennie a babának. Az egyiken azt írták,hogy kb.800 g,a másikon meg azt,hogy 1300-1400 g. Ez azért szerintem hatalmas különbség,nem?
A cukor dolog már engem sem igazán foglalkoztat,csak ha hallok egy-két extrém esetet,vagy valaki szóba hozza,kicsit felhúzom magam. Tudom,ha engem esetleg be is fektet a dokim,az nem a cukor következménye lesz,nem hiszem,hogy 5-6-os cukorértéknél gond lehet.
De azt is tudom,ha be akarna fektetni csak a minden másnapi NST meg áramlásvizsgálat miatt,akkor alá kell írnom egy bizonyos lemondó nyilatkozatot,hogy köszönöm,de inkább bejárok,de nem fekszem be.
De tök jó,hogy már megint ez a hülye cukordolog került elő,mikor már 125-ször végigrágtuk a dolgot :wink:
Szerintem én csak egy szerencsétlen eset vagyok ebben a dologban. :cry:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Még adós vagyok a kórházzal kapcsolatban tapasztaltakkal.

A szülést már leírtam. Azt mondom, ott minden rendben zajlott, az egyetlen dolog, amit negatívumként említek, hogy mikor engem felvettek, 2 órán keresztül senki nem mondott semmit a páromnak, aki a folyosón várakozott.
Egy jótanács azonabn eszembe jutott: abban a csomagban, amit a szülőszobába (ill. a szüléshez) készítetek, legyen sima papucs, vízálló papucs, tusfürdő, törölköző, vagy ha egy csomagotok lesz, akkor ezek legyenek legfelül.

A szülés utáni dolgok már nem ennyire rózsásak. Vannak nagyon kedves csecsemősök, ill. gyerekágyasok, de sajnos vannak kifejezetten undokok is.
Mindenesetre a legfontosabb szabály: HA VALAMIT TUDNI AKARTOK, KÉRDEZZETEK (akár többször is), ÉS HA VALAMIT EL SZERETNÉTEK ÉRNI, MONDJÁTOK (akár többször is)!!!
Néhány negatív észrevétel. Ezek olyanok, amiken az ott dolgozók kis odafigyeléssel könnyedén javíthatnának, és akkor az ember nem jönne el ilyen savanyú szájízzel…
- a szülés napján olyan szobába kerültem, ahol két oldalról süt be a nap, és nem volt függöny az ablakon. Persze aznap volt vagy 35 fok, és egész délután az én ágyamra/rám sütött a nap. Végül a délutáni látogatásnál anyukám kért egy lepedőt, és a párom azt rakta fel függöny helyett, hogy legyen egy kis árnyékom…, de ez nekik maguktól nem jutott eszükbe (másnapra lett függöny, állítólag akkor jött meg a mosodából).
- miután elhelyezkedtem a szobában, mondták a gyermekágyasok, hogy jön tőlük valaki, és először vele menjek ki a mosdóba/WC-re. Ez tényleg így is volt, de sajnos nagyon gyenge voltam, és inkább visszafordultunk az ajtóból. A csaj azt mondta, hogy 1 óra múlva újra jön, és akkor megint megpróbáljuk. Azt hiszem ezután el lettem felejtve, mert nem jött senki, és végül az egyik szobatársammal mentem ki. A délutáni látogatásnál anyuval mentem fürdeni, és ő kért nekem tiszta hálóinget is (nem akartam még sajátot). A csaj rámutatott a szekrényre, hogy ott van, onnan vegyen ki anyu, ahelyett, hogy felállt volna, és adott volna egyet.
- többször is rákérdeztem, hogy mi a vércsoportja a babának, mert én ugye Rh- vagyok, és egyre csak azt mondogatták, hogy majd ekkor meg akkor lesz eredmény. Végül egy reggeli gyermekágyas vizitnél mondták meg, hogy mi a helyzet, pedig ez az eredmény a csecsemősöktől származott, vagyis már előbb tudhatták, de nem mondtak semmit (nem kellett szuri, mert a baba is Rh-).
- az igény szerinti, kizárólagos szoptatásról: hát ez a kórházban a 3 óránkénti szoptatást jelenti. 3 óránként hozzák ki őket, és a papíron, amit az anyuka vezet, hogy mikor mennyit evett a gyerek, ott is 3 óránkénti beosztások vannak. És ha az én gyerekemnek nem a 3 óránkénti az igénye???
- a kedvencem: a gyereket meg kell mérni evés előtt és után. Igen ám, de nem minden szobában van mérleg. Például nálunk sem volt, így minden etetés előtt és után át kellett mennünk egy másik szobába lemérni a babát. Ez egyrészt nekünk is kellemetlen volt, meg nyilván azoknak is, akikhez állandóan bejártunk (nem mondták ugyan, de hát gondolom, nem örültek olyan nagyon). És ha hozzágondoljuk, hogy én pl. nem álltam be a 3 óránként evők közé, és nekem pl. éjszaka a két etetés közé jött ki a szopi, akkor hogyan mérjem le a babát. Éjszaka rontsak be valahová, ahol éppen alszanak???
- volt egy szobatársam, akinek csak 3. nap körül lett teje, és addig mivel nem evett a baba, etetés után elvitték, hogy adjanak neki valamit, de vissza nem hozták, hanem csak a következő etetéskor. Majd egy „kedves” csecsemős közölte a csajjal: „ez így nem rooming-in, ha a baba állandóan bent van”…. Kérdezem én: miért nem hozták vissza a babát, vagy miért nem adnak az anyukának vizet, amit ő odaadhat a babának, és akkor nem kellene bevinni???
- és a cukros víz: azt hiszem, adnak a babáknak (első nap még nincs az anyukával). Szóval, ha ti ezt nem szeretnétek, akkor előre szóljatok! (Én is csak a papíron láttam, hogy „c. víz”…)
- egy furcsa dolog: szegény apuka tulajdonképpen csak üvegen keresztül láthatja a gyerekét. Az egyetlen „kibúvó”, ha azt mondjátok, hogy együtt fürdetitek meg a babát, de ilyenkor el kell érni, hogy valamelyik etetés előtt ott tudjon lenni, és a szobatársadnál ne legyen ott a babája.
- látogatás: nagyon szigorúak (vagy legalábbis van olyan nap, amikor szigorú a biztonsági őr), pl. 5 perccel sem lehet hamarabb feljönni, mint a látogatás kezdete.
- utolsó nap kicsit nehézkes a távozás: bár mindkét fél azt mondta, hogy mehetünk haza, a papírok sajnos csak délutánra készültek el, és így, csak akkor mehettünk haza.
Most ennyi jutott eszembe. Mondhatjátok, hogy nem nagy dolgok, de ezeken tényleg egy nagyon kis odafigyeléssel sokat javíthatnának az ott dolgozók. Persze vannak, akik tényleg segítőkészek, készségesek, róluk sem szabad elfeletkezni!!!

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus,köszi a beszámolót,tanulságos..
Azt hangoztattam már én is,hogy ami nem tetszik,vagy máshogy szeretnéd,annál igenis a sarkára kell állni az embernek,és szólni,szólni a végtelenségig.
Nálam a katétert felejtették el,és a végén a férjem szólt már,hogy szétreped a hólyagom,de akkor sem tudok pisilni.Na,5 perc múlva már hozták is.
Tudom,rossz,ha apuka nem veheti kézbe a babát,és most biztos sokan fújolni fognak rám,de valahol érthető,nem? És ez a véleményem arról is,ha a másik babája a szobában van,akkor ne menjen be látogató..-nehogy már valaki megfertőzze bármivel is az újszülöttet..
A mérleg dolog nagyon bosszantó,ez két és fél éve nem így volt. Akkor már inkább tegyenek ki a folyosóra egyet,és nem alkalmatlankodsz másoknál,nem?
Ha babás szobában voltál miért nem szoptathattál igény szerint?
Nálunk is 3 óránként voltak a rublikák,de ha máskor szoptattunk,át kellett írni az időpontot,a csecsemősök mondták.
Igaz,biztos sokat változott már ez is.
Ja,és mit hallottam:én nem ítélek el senkit,de az azért röhej,hogy aki sötétebb bőrű,annak nem mer szólni a b.őr,és akkor megy fel látogatni,mikor akar...ez azért durva....
Kismókus,kitártás ,és hidd el,hamar elfelejted a kellemetlenségeket.
És ha még valami eszedbe jut,írd ám le...
És ne haragudj,amiért így leírtam a véleményem..hidd el,nemsokára te is máshogy látsz majd sok mindent...
Vendég
 


Cseriani! :)

Igen, egyetértek Veled, hogy ne mászkáljon ki-be mindenki, mikor ott a baba. De valahogyan módot kellene találni arra, hogy legalább az apuka a baba közelébe férkőzhessen.

Igény szerinti szopi: ott volt velem a baba, de 3 óránként olyan nagy ricsajt csaptak a babák kihozatalával, hogy arra mindenki felébredt (mi is, ha éppen nem kaja idő lett volna), és a csecsemősök is ezekben az időszakokban jöttek ránézni a kismamákra, hogy megy-e a szopi, vagy sem. És mivel én ebben a témában kezdő voltam, kénytelen voltam úgy időzíteni, hogy rám is rámnézzenek... de itthon már tényleg tzeljesen igény szerint szopizunk!!!
Ja! Még valami, amit az előbb elfelejtettem: elvileg jár minden napra 5 pelus. Hát, ha nem felejtik el, akkor adnak is, de volt, hogy csak délután másodszori szólásra hoztak pelust, és tiszta ruhácskát, meg kenceficéket... (volt nálunk persze,m de ami jár, az jár)
Szóval a lényeg: KÉRDEZNI ÉS MONDANI!!!

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!
Cseriani, bocsi a cukor miatt, akkor összekevertelek Áfonyaaa-val.

Kismókus!
A három ágyas szobában voltál ott a kanyarban? Én is abban voltam!:) A csecsemősök velünk aranyosak voltak (talán kettő kivételével). Nálunk nem volt gond az igény szerinti szopival, mondták is, hogy mivel kint vannak a babák akkor szoptathatunk, mikor szükséges, nem kell három óránként.
Látom nem tetszett a látogatás szigorú rendje. Pedig hidd el nagyon jó, hogy így bekeményítettek! Három éve, mikor az első fiam született, még boldog boldogtalan felmehetett látogatni, amikor eszébe jutott. Egymásnak adták át a kilincset a látogatók. Szoptatás alatt kiküldték őket, de amint kivitték a babákat, már tódultak is be a látogatók, nem foglalkozva azzal, hogy nekünk le kéne fejni a tejet, ami a babának nem kellett. Én akkor azt hittem már megőrülök a látogatóktól, nagyon rossz volt, nem lehetett pihenni. Én nagyon örültem, hogy ez megszűnt, és már csak meghatározott időben engedték fel a látogatókat. Így legalább tudtuk, hogy mikor számíthatunk rájuk. Bár nekem nagyon jó szobatársaim voltak, soha nem volt gond, ha valamelyikőnk akkor szoptatta pont a babát, mikor a látogatók jöttek, akkor kint a folyosón fogadtuk őket, ebből nem csináltuk problémát.
dadomi
 
 


dadomi nagyon szépen köszönöm,hogy mellém álltál...tudom,csak képletesen,hisz neked is a saját tapasztalatod,véleményed,de akkor is örülök,hogy nem egyedül gondolkodom így ebben a témában. :shock:
Mikor én szültem,akkor is átjáróház volt,szobatársam férje és kolleganői sokszor szopi alatt is bennt voltak..nem akartam bunkó lenni,hogy szóljak,de néha felment a pumpám.
Vendég
 


Áfonya vagyok,
Kismókus,
köszi a beszámolót, a férjem is leültettem, és elolvastuk mindketten hogy mire számítsunk. Nem vagyok boldog. De még mindig jobb ha tájékozottan megyek, mintha azt se tudom mire lehet számítani. Köszi!
katica30
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Még valami eszembe jutott. Bár ez már nem közvetlenül a kórházzal kapcsolatos.
2 hetes korban el kell vinni a babát hallásvizsgálatra. Én jó anyukához méltóan, a hazajövetel után azonnal telefonáltam (na jó, pénteken jöttünk, és hétfőn délelőtt telefonáltam időpontért :oops: ), hogy kérjek időpontot. Erre közölték, hogy 3 hónapja ( :!: :!: :!: ) rossz a gép, nem tudnak időpontot adni. Kb. 2-3 hét múlva lesz jó, majd akkor érdeklődjek, vagy ők is szólnak a védőnőknek, akik meg értesítiuk az anyukákat. De akkor hogyan lesz meg a gyerekem hallásvizsgálata 2 hetesen. SEHOGY! Végül a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy annyira nem gond, ha később lesz a vizsgálat (mivel a kórházban végzett vizsgálat rendben volt). Na de akkor is....... és mi lesz, ha minden április óta született babát majd most egyszerre fognak vinni??? Jó hosszú várólista lesz, gondolom.

A másik, hogy 6 hetes korban kell (lehet pénzért, erről már beszéltünk) vinni a babát ultrahang szrésre. Erre jó előre kérjetek időpontot, mert én pl. múlt héten telefonáltam nagy pironkodva, hogy időpontot szeretnék, de csak aug. 6-án lesz a baba 6 hetes, erre a csaj közölte, hogy a legközelebbi időpontja aug. 8-ra van!!! :shock:

Szóval a jótanácsom, hogy ezekre a vizsgálatokra IDŐBEN KÉRJETEK IDŐPONTOT!!!

dadomi! :)
Igen, a 3 ágyasban voltam, a kanyarban (107). Ennek a szobának külön "előnye", hogy éjszakára nem tudsz ablakot nyitni, mert az egyik ablak a főútra néz, és onnan irtó nagy zaj jön be (persze nap közben is), a másik ablak alatt meg pont egy babaágy van, azt meg azért nem szerencsés nyitogatni... :? Szóval ha egy kis levegőt szeretne az ember, akkor a folyosóra hagyja nyitva az ajtót, ott meg 3 óránként jön a sírás-rívás.... :x

Kép Kép
kismokus
 
 


a hallásvizsgálatról én is hallottam,unokatesóm lánya márciusban született,azóta várnak. _Ezt elvileg a baba fél éves koráig lehet megcsinálni.
De mostmár mondja meg valaki,miért kell,ha a kórházi hallásvizsgálat rendben van? Ezt nem értem.
A csípőuh-val mi már a kisfiammal pórul jártunk:akkor még a kórházi záróra írták rá az időpontot,hogy mikor kell menni a 6 hetes uh-ra,na mi 3és fél hónaposan mentünk,akkorra kaptunk időpontot.
Én ugye végigizgultam az időd,nálunk a családban 2 embernek is 1 veséje van(veleszületett),és azért szerettem volna tudni,hogy minden okés-e a Kristóffal..
Vendég
 


Kismókus!

Hát nekünk nem kellett ablakot nyitni, én januárban voltam bent, és olyan hideg volt a szoba, hogy az ablakot nem is igazán mertük kinyitni, szellőztetni akkor tudtunk, mikor a babákat elvitték valamilyen vizsgálatra, vagy látogatás alatt, amikor a babák nem lehettek bent. Egyébként csak ez a szoba volt hideg, a többi nem. Szóltunk is a nővéreknek, hogy az illetékeseknek igazán szólhatnának, mert jéghideg volt a radiátor. A főorvos erre közölte, hogy rossz, levegős a fűtésrendszer, ezért hidegek néha (?) a radiátorok. Volt, hogy a babákat meg sem fürdettük, nehogy megfázzanak. Történnek érdekes dolgok ebben a kórházban. :?
dadomi
 
 


Ő a "nagyfiam", bár a haja azóta már nyárias lett, levágtam neki jó rövidre:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dadomi 2009.10.07 12:14-kor.
dadomi
 
 


Sziasztok! Na én most rendesen félek ettől a kórháztól. Eddig se volt a szívem csücske de ezek után amiket itt leírtatok tapasztalataitokból meginogtam. Bonyhádon ilyenek nem voltak hogy külön szólni vagy kérni kellett volna bármit is stb...Mostmár hajlok arra hogy Siófokra menjek szülni,mert Kiss doki oda ment. Nagyon sajnálom hogy ilyenek megtörténnek,mert annyira elrontják az anyukák bent töltött napjait. :(
josi
 
 


Ő pedig a pici fiam:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dadomi 2009.10.07 12:15-kor.
dadomi
 
 


Dadomi helyesek a gyerekeid!! :wink: Most már én is keresek egy jó képet a lányomról.
josi
 
 


Ez egy kicsit frissebb kép Daniról, az előző még decemberben készült, ez már a tavasszal:) Na ígérem, nem rakok fel többet:) ennyi elég lesz belőlünk:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dadomi 2009.10.07 12:16-kor.
dadomi
 
 


Dadomi! :)
Egyik gyerek szebb, mint a másik! :lol: :lol: :lol:

Lányok! :)
Nem akartam senkit elrettenteni. :? Én csak leírtam a saját (negatív) tapasztalataimat! :? Lehet, hogy másnak ezek a dolgok nem is jelentenek problémát... :roll:
DE! 5 napot azért ki lehet bírni!!! :wink: :) És a szülésről pl. szinte csak jókat tudok mondani, és Nekem talán ez a része volt a fontosabb. Az, hogy azután voltak negatívumok is, inkább csak bosszantó, és elkeserítő... és azt eredményezi, hogy kissé keserű szájízzel távozik az ember! :?

Kép Kép
kismokus
 
 


dadomi nagyon aranyosak a gyerkőceid :lol:
Lányok,szerintetek miben jobb egy másik kórház? De most komolyan...abban,hogy mit hallottatok róla?
Aztán ki tudja mi lesz,ha odakerül az ember.
Nekem egyesek ódákat zengtek a pécsi kórházról,aztán mikor egy ismerősöm ott szült...hát,menekült onnan.
Nálunk a szobában(én a legelsőben voltam,a szülőszobához a legközelebb),kegyetlen meleg volt.az ablaknál viszont olyan huzat volt,hogy csak na :(
Persze kinyitni nem lehetett,meg rendesen becsukni sem. Mi is csak a folyosó felé tudtunk szellőztetni,de csak akkor,ha éppen nem ott tartotta egy-két anyuka a fogadóóráját :?
Ja,én decemberben voltam bennt...és akkor még egyfolytában lehetett látogatni,egyfolytában jöttek-mentek az emberek,hát,gondolhatjátok,milyen volt a szellőztetésünk.
Aki arra ment éppen,az bámult a képünkbe. Nagyon kellemetlen volt.
Én most megint érdeklődtem egy illetékestől a cukrosvízzel kapcsolatban-azt mondta,csak akkor,ha muszáj,akkor adnak a babának.
Hát,én akkor már tényleg nem tudom,mi van.
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi lányok, aranyosak vagytok!:) Szép kis pasik - elfogultság nélkül :lol: . Lányos anyák retteghetnek néhány év múlva :P , vagy majd én? :)

Josi!

Azért annyira nem szörnyű a helyzet, a szülésnél rendesek voltak dokik is meg a szülésznők is, a műtőben is mindenki. A csecsemősök között talán 2 volt,aki nem volt igazán szimpi, de a többi rendes volt (van egy kicsit duci, Anikó a neve, na ő nagyon sokat segített, és nagyon aranyos volt).

mennem kell, Domi megunta a játékot
dadomi
 
 


Dadomi, Köszi a bíztatást azt hiszem rám fért! :)
josi
 
 


Sziasztok lányok!


Írtó helyes gyerkőceitek vannak, egyik helyesebb, mint a másik!

Kismókus!
Köszi a beszámolód folytatását, azt hiszem jó ha valaki "felhomályosít" minket arról, mire is számíthatunk. inkább tartsunk a rossztól és csalódjunk kellemesen, mint fordítva, nem?

Cseriani!
én is találtam a szekszárdi C&A-ban bodykat 590-ért, 56-98 méretig. Szépek.

Voltam a héten 4D UH-on. Megpróbálom csatolni a képet, ha sikerül. Már 1560 gr-os és 38 cm a 30 hetet betöltve. azt mondta a doki, 1 héttel nagyobb a számítottnál és lehet előbb is jön 1 héttel, vagy rosszul számolták ki. A ti adataitokkal összehasonlítva tényleg nagyobb? szerintem nem feltétlen.

Kép
timesz
 
 


timesz,szerintem ne aggódj..
A kicsi lányom betöltött 29 hetesen (szombaton voltam 29 és utána kedden voltam uh-n)1470 g volt. Cm-t én nem tudok mondani most,egyéb adatok: BPD 7.3 , HC (fejkörfogat) 27.2 , AC (haskörfogat ) 25.5 ,FL (combcsont) 5.8
Nálam a kicsi fiam is majdnem ugyanekkora volt. Akkor is azt mondták,hogy normális,meg most is azt mondta a doki.
Szerintem nem nagy a babád. Meg az sem nagy baj,ha 39 hetesen szülsz,nem? :D
Tudod,valamelyik dokinak a 4 kilós gyerek is tök normális,valamelyiknek meg már óriásbébi.. :shock:
Vendég
 


Sziasztok lányok,
megjöttünk a szegedi pótnyaralásról, nem megyek már szülésig sehova (illetve egy topiktali még vár rám, vagy 2 ha ti is úgy akarjátok). Nagyon jó volt, esőben múzeum, jóidőben vadaspark és Ópusztaszer (Feszty körkép életem egyik legnagyobb élménye!!! Aki még nem látta annak kötelező!) megnéztük a szegedi dómot is, ettem szegedi halászlét is, nagyon szuper volt.
Igazából annyit akartam hogy mostmár a saját nevemről írogatok, csak élménybeszámoló kerekedett belőle :lol:
Vendég
 


Lányok! :)

Eszembe jutott pár dolog, ami viszont kifejezetten tetszett a kórházban. Gondoltam, az igazsághoz ez is hozzátartozik, így leírom ezeket is:
- a WC és a fürdő láthatóan nemrégiben lett felújítva, és mindig tiszta volt!!! Kézmosó és papírtörlő is volt!!!
- a kaja is elég volt, és ha engem kérdeztek, még finom is! :lol: :oops: A húslevesben volt sok finom (száraz) hús, és egyik nap pl. túrógombóc volt, az pedig egyszerűen zseniális volt!!!
- volt pár csecsemős, akik tényleg nagyon aranyosak voltak: volt pl. két fiatal (szerintem még tanuló) lányka, és egy másik, aki hazajövetelkor kiadta a babát (neki akartam pénzt adni eljövetelkor, de nem fogadta el, azt mondta, inkább vegyünk rajta valamit a babának)!
- volt egy csaj a szobánkban (1 napig), akinek a babáját át kellett vinni a koraszülöttre, mert szegénynél találtak valamit. Ezután szegény csajszinak végig kellett néznie, ahogy mi ott vagyunk a rooming-inben a saját babáinkkal..... nos viszonylag hamar áttették őt egy másik szobába, ahol szintén egy olyan anyuka volt, akinek a babája a koraszülöttön volt. Szóval azért erre odafigyeltek!

Most hirtelen ennyi! Ha még eszembe jut valami, írok!

Áfonya!
Ópusztaszer nekem is nagyon tetszett, de szerintem így egyben az igazi, csak külön a Feszty körkép nem lenne olyan vonzó!!!
A topictaliról sajna nem követtem az infókat. Ha én is meghívott vagyok :oops: , és el tudunk menni, szívesen találkoznék Veletek!

Kép Kép
kismokus
 
 


Ksimókus,
semmi konkrét nincs megbeszélve a taliról, csak Cserianival megállapítottuk hogy jó lenne :D
Természetesen aki ide ír és kedve van szeretettel várjuk, bár sem hely, sem időpont nincs még megbeszélve, de ez csak rajtunk múlik. A babásokat dupla szeretettel (és babadajkálási kedvvel :D ) várjuk! :wink:
Vendég
 


üdv itthon áfonyaaa
Legyen a topiktalidból kettő,rajtunk ne múljon :lol:
Kismókus még szép,hogy gyertek(persze,ha tudtok),nagy-nagy szeretettel látnánk a kicsi lányotokat-persze benneteket is :)
A kaja annakidején nekem is ízlett bennt,nem is kértem mást itthonról,csak a jó hideg pudingot-valahogy azt kívántam december közepén,a kánikulai szobában :oops:
Lányok vigyázzatok a jövő héten,nagyon meleget mondanak 8)
Ja,áfonyaaa nem baj ám a beszámoló,nagyon tudok én örülni az ilyennek is. Mi ma grillezünk egy kisebb társasággal egy hatalmasat,talán ma még nincs olyan meleg :?
Igaz,ahogy a hőmérőre nézek,nem mondom inkább ezt.
Vendég
 


Lányok,
döbbenetesen dagad a bokám! HELP! Ti mit csináltok a dologgal? A nagy meleg és a mászkálás határozottan nem tesz jót neki. Lehet valamit tenni a feltett lábas pihenésen túl? Van valami borogatás vagy krém a dologra? A vérnyomásom nem magas, és eddig a vizeletem is rendben volt, úgyhogy valószínűleg csak sima bokadagadás nem toxémia, de kellemetlen és sajog is :(
Vendég
 


Áfonyaaa! Az első terhességem alatt én is vizesedtem de nagyon. Ez betudható a nagyon meleg napoknak is,és az utolsó 2-3 hónapban ez előfordul ilyen időbe. Tipp: kevés só sok víz ha szereted az uborkát és a dinnyét akkor egyél belőlük sokat mert vízhajtó hatásuk van és feltett lábas pihenés. Remélem segít kicsit.
josi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: