Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Marcsi, most légy okos! :-)
Ezek szerint ki kell tapasztalnia mindenkinek! Azért még hozzá tenném, hogy az Aventesnek úgy van kialakítva a cumija, mintha anyamell lenne. Így kevésbé módosul a szopótechnikája.
Az igazság az, hogy nagyon hamar rájönnek a babókák arra, hogy mennyivel könnyebb a cumit szívogatni, mint a cicit, úgyhogy, ha lehet
szoptatni kell, és utána fejni.
Nálunk, az a tény, hogy csak a szülés után 24 órával kaptam meg a Zsombit, és közben telenyomták cukros vízzel és tápszerrel, sajnos behozhatatlan hátrányt jelentett. :-(
Ráadásul én nem is voltam ilyen felkészült, csak szoptatásban tudtam gondolkodni, úgyhogy a férjem rohangált cumisüvegért, miután hazamentünk.

Évi!

Én láttam már olyat, aki közterületen szoptatott, de szerintem ilyenkor vigyél magaddal lefejt tejet, és etesd azzal Hanna babát.

Nálunk, úgy általában mindenki tudta, hogy kezet kell mosni, de nem is jött igazából senki, az első 6 hétben.
Az én kezem is egy botrány!:)

Puszi

Kép
boris13
 
 


Sziasztok

Boris

Te szerencsés! Én is azt gondoltam hogy senki sem fog látogatni 6 hétig és az az időszak csak a miénk, de a család nem így gondolta! Na mindegy!
A fejést én is úgy csinálom hogy szopi után (leszámítva az említett két napot) de azt a kis tejcsit nem tudom lefagyasztani mert már elfogyott a tárolópoharam! Venni kéne de sosem jutok el oda! Ha iegn akkor meg elfelejtem!
Egyébként a kórházban Hannus is cukros vizet kapott az első éjszaka a csecsemősöktől, de elötte nekem bele kellett egyeznek és alá is írnom azt hogy engedem. Tápszert nem engedtem, de a bajcsyba nem is bevált dolog. Később cukros vizet kértem én is mert nem tudtam elhinni hogy a kilenc hónapig "éhező" csemetém nem igényel több bevitt táplálékot mint az a pár csepp előtejcsi, amit amúgy is nagyon nehézkesen szívott ki, mert rosz volt a technikánk! A csecsemősök "beavatkozása" után már minden rendben volt, mert aztán ők úgy megfogták a cicim és Hannus fejét és és ismertették meg a kettőt egymással hogy aztán Hanna úgy szívta hogy a bimbi belesajdúlt, de legalább evett!



Marcsi

Tényleg nem könnyű így választani, de azzal egyetértek hogy az aventesnek a fje hasonló kialakítású egy anyai mellhez, és lehet hogy a használatban lévő nukos cumi miatt szokott el HAnnusi a szopitól. De egyébként az utóbbi két szopi során nagyon ügyi volt újra Hanna baba. Végre újra annyit evett ciciből ami elég (RENDESEN SZÍVTA HOSSZÚ IDEIG, nem csak immel-ámmal pár percig, azt pedig a hiszti és az erőlködés követte)volt és nem követelte a cumit pluszba, el is szunnyadt!

Lehet hogy az aventes cumit újra bevezetjük és újra teszteljük????

Na sziasztok asszonykák

Szép estét!

Legenyb

Gondolok Rátok és bár tudmo nem lépsz fel ide, de azért írok hogy ha mégis akkor tudd hogy várunk és gondolunk rád!

Puszi
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a cumisüveges hozzászólásokat! Párom közben hazaállított egy Nuk-os cüveggel, de én azért beszerzek egy Avent-est is!
Jó, hogy írtatok a fejésről is előbb-utóbb biztos arról is kérdeztem volna! :oops:
Évi!
Te még nem nyilatkoztál arról, hogy mivel mosod Hannus ruháit?!?
Mi Persilt használunk és Lenor sensitiv öblítőt. A védőnőm szerint ezek megfelelőek, de engem a ti tapasztalatotok is érdekel!
Hogy érzitek magatokat anyukádnál? Anyós nem hiányol titeket?
Nekünk is tartozik valaki egy nagyobb összeggel és nem tudom mit csináljak vele, mert rokon! :( Ha nem az lenne már meglátogatta volna néhány ember, na de így??
Délután megyek előkészítőre, majd mesélek!
További szép napot mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 

 
 

Sziasztok

Marcsi

Én is persillel mosok és lenor aromatherápiás lila öblítöt használok, de néha silant aromatherápiásat mert ha a férjem hozza ő rendszerint összekeveri a kettőt! A Hannusi bőrének ezektől nincs semmi baja, de remélem ez nem csak egy kezdeti elviselése a bőrétől. Remélem nem kell valami babamosóporra átállni ert az borzasztó drága! Egyébként gondoltam amway termék vásárlására, de amíg nem reagál rosszul a baba bőre addig nem veszek 8000ftért 2.5kg mosóport.
:?

It anyuéknál teljesen kivirultam úgy érzem, persze csak annál jobban amit az anyóséknál éltem át. Vele azóta nem beszéltem de holnap megyünk a ygerekorvoshoz és akkor beugrunk persze hozzájuk mert jó néhány cuccom még ott van (nem is fogjuk elhozni mert nem fér el)zsákokba és néhány ruha kelleni fog belőle mert hogy majd 20 kg lement rólam a terhesruhatáram már nagy rám, gatyát nem is tudom hordani mert mind nagy ami itt van. Ki kell keresnem a terhesség előttieket.


A tartozással kapcsolatban már felmerűlt nálunk is hogy vannak cégek akik (nem veréssel de valahogy jó taktikával) kiszedik a pénzeket a tartozó féltől de sajnálom akércsak egy részét az ő fizetségükre áldozni, bár így a több mint egymilióból egy forintot sem látok viszont! Pedig valamit tennünk kell mert a férjem fizetéséből és az és jövedelmemből a gyerek mellett nem tudunk plusz tőkét mozgósítani hogy befejezzük a lakást és hitelt nem akarunk felvenni, főleg hogy a lakáshitelünk már 100ezer most is. Persze ezzel biztos nem egyedűl vagyunk.


Na puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra

Majd írd meg Marcsi hogy mi volt az előkészítőn.
viccvucc
 
 


Sziasztok

Én most aventes üveget vettem. Nekem mondjuk Réka egyáltalán nem fogadott el cumisüveget. És az anyatejen kívül semmi mást. hónapos volt mikor először üvegből ivott.
De nagyon hamar a csőrös poharakból ivott mert abból jobban megitta, utána meg rendes pohárból.

Én persilt használok folyékonyat, és silán öblítőt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Legenyb! Mi egyidősek vagyunk/voltunk, mármint a Babóink, és nagyon megrázott, ami veled történt. Még jobban parázok minden érzésen, és elővettem az összes papírt, amit eddig róla kaptam. Olvastam, hogy már nem leszel itt köztünk, és teljes mértékben megértelek. De remélem ezt még elolvasod... És tényleg várunk vissza, akkor is ha bátorításra vágysz, vagy csak, hogy megoszd velünk a bánatod.
Pocakosan meg pláne!!!
Csodállak a kitartásodért! Amiket mostanában írtál, az felemelő, mármint nekem az volt, hogy ennyire bátran viseled!
Szia.


Ma reggel voltam az integrált teszten, mármint a vérvételen. 2 hét múlva lesz meg az eredmény. Remélem addigra a Toldi dokival is tudok találkozni.

A mosóporos/öblitős válaszokat én is köszönöm, mert már vettünk 1-2 kisrucit, és azokat persze a mostani szerekkel kimostam, de felmerült, hogy a Babónak esetleg majd más kell, vagy legalábbis külön mosni őket...

Évi! a kakis sztori jó volt. némileg átgondoltatta velem a mi legyen a Babó alatt kérdést :) de a sugárhajtóműre valszeg így sem tudok majd felkészülni :lol:

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok

Nikilány
A baba ruhácskáit mindeképpen külön kell mosni a saját ruháktól, mi mé g külön szennyestartóba gyűjtjük. Igaz sokszor félig telt géppel indul a mosás de a baba egészsége megéri.

Majd még jövök később de hamarosan fürcsi

JA holnap mewgyünk egy hónapos orvosi vizitre, kivácsi vagyok mit szól a gyerekdoki!
viccvucc
 
 


"Amikor először megpillantottalak,jól a szemedbe néztem hogy egy életre belevéssem az arcodat a lelkembe.Szóval ez az én anyukám gondoltam.szerettelek volna megnyugtatni hogy nem lesz semmi baj,majd meglátod jól felnövünk mi ketten.Mert tudtam egy picit te is kisbaba lettél ismét s a nagy utat eggyütt járjuk végig fokról fokra.A hangodat már jól ismertem s azt az érzésedet is amelyet mindannyiszor átéltél ahányszor jeleztem neked odabentről.Nekem te vagy a legszebb,legjobb a világon az én ÉDESANYÁM"

Ezt egy másik topic-on találtam. Gondoltam nektek is látnotok kell!
Olyan szééép! :)
Holnap majd mesélek az előkészítőről!
Jó éjszakát!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Én folyékony dreft sensitivet és coccolino sensitivet használok a babaruhák mosásánál(nagyon jó illat kombináció),meg ajánlották is,

Cumis üvegből én is Aventet vettem,de most ajánlották,hogy sokkal jobb a Tommee Tippe(lehet rosszul írtam),mert jobban hasonlít az anya mellhez,tapasztalt anyuka mondta,
a bababörzén lesz ilyen stand megnézem és lehet kibpróbálom.

most megyek Nst-re kiváncsi vagyok ,mennyire lesz élénk a kisasszony.

Szép napot nektek!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!
Évi!
A tegnapi előkészítő témája: Az orvosi beavatkozásokat igénylő szül. kórképek, Szülés alatti fájdalomcsillapító eljárások, Sejtbank: őssejtvétel és tárolási lehetőségei
előadók: Dr.Tóth Ágnes, Deákné Nyirkos Zsuzsa szülésznő
Megint sokan voltunk, tele volt az étterem. Az előadás nagyon tetszett, mindent elmondtak a fájdalomcsillapításról.
A szülésznő (Zsuzsa) nekem különösen szimpatikus volt! Beszélt a szülésről, szülőszobáról, arról, hogy mit kell és mit lehet bevinni a szülőszobára. Nekem az is tetszett, hogy elmondása szerint lehet homeopátiás szereket, gyógynövényeket bevinni. Sőt ők is használnak orbáncfüvet ill. parafaolajat a gát védelmében/re. :)
Előadás után meg lehetett nézni a szülőszobákat. Én már láttam, a párom most sajnos nem tudott eljönni! De szülés előtt mindenképpen bejuttatom valahogy! Szeretném, ha ő is látná hova kerülünk majd!
Mi volt ma a gyermekorvosnál? És anyósnál? Remélem minden rendben, csak még sok dolgod van!?!
Mesélj majd!
Nikilány, Boris, Gabi!
Nálatok mi újság? Remélem mindenki jól van?

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!


MArcsi!

érdekes napunk volt ma. Reggel korán elindultunk a gyerekorvoshoz de fele úton rájöttem hogy otthon maradt a gyerek összes papírja, még a gyerekeü kiskönyv is! Persze ezek kellettek így vissza kellett fordulni. Még jó hogy abszolút időben indultunk Pestről Veresegyházra hogy anyós is lássa Hannusit. Anyós igen furcsa volt de engem nem érdekel inkább nem foglalkozom vele és a megjegyzéseivel, de majd nagyot fog nézni ha rájön hgy ha látni akarja az unokát akkor ne azt várja hogy én cipelem majd le a Hannát, hanem meg kell emelni a csinos kis hátsóját és Pestre feljönnie!
ne róla ennyit, bár valószínű hogy nem volt annyira rossz mint ahogy én éreztem csak nagyon ki vagyok rá élezve, már a kocsiba ülve is letargiába estem pedig mióta itt vagyunk Pesten annyira jól érzem magam, rendszeresen eszek és iszok eleget! Érzem belül hogy nekem itt jobb! :lol:

Szerintem nagyon jó témája volt az előadásnak, én is jobban tettem volna ha járok ilyen előadásokra, csak ugye pl nekem december végén derült ki hogy a doki a Bajcsyba jön át így ha a flórba járok ilyenre és ismerem meg az ottani szülnőket akkor sem értem volna semmit. Amúgy nekem is össze volt készítve a homeopátiás kis csomagom részletes leírással az adagolást tekintve (több szer máshogy szükséges adagolással),amit már a 37 héttől kellett volna elkezdenem de valahogy nem kezdtem el, ja és a gátvédelmet szolgáló olajjal sem kezdtük el masszírozni a gátat időben (36 héttől) . De amúgy én a homeopátia híve vagyok, pedig a terhesség előtt nem foglalkoztam ezzel a témával. Biztos hogy lélektani felkészüléssel felvértezve sokkal jobban fejti majd ki a hatását a bogyó.

Gyerekorvosnál minden rendben volt Hannus nagyon szépen fejlődött, a fejkörtérfogata 1,5cm-t a hossza 2,5 cm-ert nőtt, amúgy ma annyit evett hogy az esti mérlegelésnél 5010 gr volt, pedig reggel az orvosnál 4900 gr-t mértek!!!!
Olyan hálás és gyönyörű baba!

Ma amúgy hála a férjem is itthon volt (holnap is :lol: ) és együtt pihentünk Hannusival az ágyban, holnapra is csak egy kis gyerekruha mosást tervezek mást nem a pihin kívül.

Jaj mi lehet Legenybel! MA volt a korion vizsgálat (nem tudom így írják e?) Holnap megy a kórháza!
Szorítok érte!

Puszi mindenkinek

Jó pihenést, szép álmokat

Kép

Kép

Kép
viccvucc
 
 


Bocsi csak ki akartam választani a kedvencet!
Véletlenül elküldtem az előnézet helyett!

Éva :oops:
viccvucc
 
 


Sziasztok

Nálunk minden rendben van. Tegnap voltam a terheléses cukor kontrollon, 7 lett az eredmény, így nem kell többet mennem. Viszont a vasamnagyon alacsony, kaptam másik gyógyszert, mert a neo ferro folgamma nem használt, most a tardyferon folt szedem, és ha 4 hét múlva nem lesz jobb eredmény, akkor sajnos injekció lesz belőle. De pozitívan állok hozzá, és ez jó lesz, szépen emelkedni fog a hgb.
Dokinál is voltam, minden rendben, zárt méhszáj, és 1 héttel nagyobb a koránál. Április 20.-án kell mennem újra, előtte még vérvétel, és 22-én 4 d uh. Azt már nagyon várom.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Hát reggel én is gondoltam legenyb-re. Meg arra, hátha a tegnapi vizságlata azt mutatta, hogy minden rendben van.
Anyukám is ma vonul be a kórházba, holnap műtik, és tegnap a mamámról is kiderült, hogy valszeg műteni fogják. Kicsit gáz ennyi rossz hír, régebben jobban feldolgoztam ezeket, de most már nem igazán. Pedig azt gondoltam most sem vagyok érzékeny, a reklámokon és a negédes filmeken nem kezdek sírni, de a nehézségeket sokkal nehezebben viselem el.

Éva! nagyon jók a képek!Nekem az első tetszik a legjobban :) a szöveg miatt :)

Gabi! tök jó, hogy mész 4d-re! én is akarok. még sehol nem kaptam képet a Babóról, és már most azon gondolkodom, hogy most elmegyek... de tudom, hogy ha nagyobb lenne, akkor jobb felvételeket készítenek róla... szóval azért még vacilálok.

Jó nagy lesz majd BogiNóri :) ha már most ilyen ütemben nő! Egyébként a növekedésük arányosan változik? Tehát ha már most nagyobb,akkor valszeg a születési súlya is nagybb lesz, vagy elképzelhető, hogy csökken a súlygyarapodása, és átlagos súllyal születik meg? De nem tudom, mi az átlagos, és mi a nagyobb súly, csak a baba mostani súlyából lehet e kalkulálni, hogy mennyivel születik meg. Na, jó hosszan sikerült körülírnom, de remélem értitek a kérdésemet :)

Azért is merült fel ez bennem, mert nézegettünk babaruhákat, persze a leges legkisebbeket, és Anyám mondta, hogy felesleges venni még neki, mert nem tudom mekkora lesz, mikor megszületik. És igaza van, lehet hogy túl kicsit veszek, pedig óriásbébim lesz :roll: Én szeretném ha a legkisebb ruhácskát kéne megvennem, mert azt még el tudom képzelni, hogy akkorka kibújik belőlem, de nagyobb??? Lehet, most nagyon gonosz vagyok... :oops:

Valszeg, csak este jövök!
Sziasztok! Süt a Nap! menjetek sétálni! csak a szél ne fújna...

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok csajok!

Március 13-án pénteken megszületett kisfiúnk, Gergely 3500 grammal és 53 cm-el.
Rendes hüvelyi szülés volt, 12 óra vajúdással, eda-val.
Elég nehezen bírtam, de végül sikerült, ebben a legtöbbet a férjem segített, a dokival és a szülésznővel is nagyon meg vagyunk elégedve.
Azóta hazatértünk, szenvedünk egy kicsit az evéssel, most bőszen méregetek és várom a csodát.
Bízom benne hogy nem kell tápszer.
A védőnőm és a doki még nem tanácsolta a fejést, nem értem miért.
Igyekszem majd benézni, de most még olyan új minden.
Remélem ti jól vagytok!
Üdv

anikusz
 
 


Anikusz: Gratulálok a babához!
nem értem miért nem javasolják a fejést,nekem szinte mindenki azt mondja ,hogy fontos mindig fejni,mert így jobban tud termelni.

Valaki jön bababörzére vasárnap,remélem el tudok még cammogni.

mindenképp leírom majd a szülést,csak már ott lennék,elég nyügösek a napjaim.babáznék már.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!
Anikusz
Gratulálok Nektek a kislegényhez! Sokat gondoltam rád mostanában, reméltem csak azért nem írsz mert már babázol! Majd, ha lesz időd és kedved is kérlek írd le a szüléstörténeted! És kérünk fotókat is! (ha lehet)
Laktoherb teát vagy Urtica Urens5CH-t nem próbáltad? (tej szaporítók)
Éva
Örülök, hogy tegnap minden rendben lezajlott és Hannus is szépen fejlődik! :)
Mondtam, hogy menni fog! Szerencsére tejcsid is van és a hangulatod is jó! Jó látni, hogy a kezdeti nehézségek után így egyenesbe jöttetek! Remélem majd mi is ilyen ügyesek leszünk mint ti! :roll:
Használjátok ki, hogy párod otthon van! Úgy is annyit dolgoznak és olyan ritkán látjuk őket! ;)
A homeos csomagot én is beszerzem és a 37-38. héten el is kezdem "eszegetni"! Szülőszobára is viszem, bár nem tudom mennyire tudok majd arra odafigyelni, hogy mikor mit és mennyit kell bevenni?!? Én hiszek a gyógynövényekben, remélem segíteni fognak Boglárkának és nekem is a szülésnél! :roll:
Legenyb-re is sokat gondolok! Szegénykém lassan túl jut a nehezén! Drukkolok neki, hogy lelkileg is gyorsan felépüljön és újra itt legyen köztünk!
Na, megyek dolgomra. Később benézek!
Vigyázzatok magatokra! Szép napot!
pusz

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Anikusz! Üdv a világon Gergő! Te aztán szerencsés baba vagy! :)
Ha lesz időd én is kiváncsi lennék a születésére!
Mikor engedtek haza a kórházból?

A bababörzét én is kinéztem már, de mégsem ..., mert hétvégén megyünk Anyósékhoz bejelenteni Babó érkezését!
Már nagyon várom a vidéki nyugalmat!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Anikusz óriási gratula nektek. Majd teszel fel képet?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Anikusz

Óriási gratuláció a kisfiad világrajöveteléhez! Az én Hannusom is péntek 13-án született csak február!!! Szerintem tökéletes nap a szüléshez és születéshez!
Most biztos rengeteg feladat és csoda vár Téged!

Kívánok Nektek sok boldogságot!

HA tudsz és időd engedi kérlek többed magammal hogy mesélj hosszabban a szülésről és képet olyan jó lenne látni a legényről!

Puszi Nektek!

Éva

Marcsi
Küldetem privit!
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Évi
Küldtem privit!
Köszi!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni!
Dia vagyok, 39 éves múltam, ( de decemberben, tehát idén már a negyedik x-be lépek :) ) .
Harmadik gyermekemet várom szeptember 9-re vagyok kiírva. Nagylányom 20 éves lesz, őt anno a Bajcsyban szültem, kisfiam májusban lesz 2 éves.

egyelőre ennyi, most mennem kell, mert én még csak most fogok kiskönyvet csináltatni.

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok

Békefiné!
Amikor legutóbb börze volt a bnv-n (november) akkor én még csak a 6 hónap végén jártam. Már akkor is megterhelő volt (nekem) a nagy tömeg és a börze területének alapos bejárása, vásárlás! Nem semmi hogy te a 36 hétbe mész! Le a kalappal!!! :lol:
Az biztos hogy nagyon sok jó és hasznos, szükséges dolgot tudunk ott megvenni kedvezőbb áron (pelus, törlőkendő stb...). Valószínüleg mi is kimegyünk a férjemmel, bár szeretném a Hannust is vinni de nem biztos hogy jó ötlet. Szerintetek? De még addig sok víz lefolyik a Dunán :lol:
Előre is jó börzézést és vigyázz magatokra!

Tengdi!

Üdvözölve légy a kis csapatban! Bármi kérdésed van csak szólj. Örülök hogy bővülgetünk! A Bajcsy szülészete egyébként most is szuper!!! Gondolom 20 éve is az volt! A kisfiad hol született?
Ki az orvosod ha van választott?

Pusza
Majd még benézek!

Gabi
A pozitív hozzáállás sokat segít, ne veszíts belőle!!! A 4d uh-t a kórházban csinálják vagy máshol?

Vigyázzatok magatokra
Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Tengdi
Üdv közöttünk! Örülök, hogy egyre többen vagyunk! :)
Most megyek, mert ma szépítkezem (kozmetikus, fodrász).
Este benézek!


legyetek jók!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Tengdi üdv a fórumon,hát igen nem egy pörgös fórum,de sok hasznos infót tudunk egymásnak nyújtani és jó kis csapat szerintem.

Napok óta keménykedem és kis görcsök is vannak,hát nem tudom mi lesz a börzéből,de tényleg jó lenne eljutni,én amikor novemberben voltam,még nem igazán tudtam hogy mire lesz majd szükség,most jó lenne,de fárasztó lesz biztos.

novemberben is 2*72 db-os huggies popsitörlőt vettem 500ft-ért,pelust is jó áron,remélem most is lesznek akciók.ja és novemberben a kismamújság keretén belül nyertem ott helyben egy 4d ultrahangot,szóval nagyon élveztem:)

visszatérve a homeópátiára,tényleg tipus függő valkinek használ,de nagyon valakinek semmit,de úgy vagyok vele ártani nem árt.majd meglátjuk,hogy segít e.

kedden megyek nst-re,mivel nincs fogadott dokim ,így már nem kell mennem sztk-ba,kicsit zavaró is,hogy nem néz meg senki,de hát nincs pénzem magánra,sajnos.minden eredményem jó volt eddig.

lassan babázunk,drukk mindenkinek,hogy könnyű szülés legyen

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


sziasztok!
Andy!
Csak óvatosan, lassan a bababörzén! Remélem nem egyedül mész!?!
Vigyázz magadra! Aztán majd mesélj, miket sikerült beszerezni!

csajok!
Köszönöm a homeopátiás leírásokat, tanácsokat! Úgy döntöttem, ha eljön az idő megveszem és használni fogom az ajánlott szereket!
Jövőhéten szerdán megyek az orvosomhoz, megkérdezem neki mi a véleménye!? :wink:

Én még várnék a szüléssel, babázással 7-8 hetet! Bízom benne Boglárka is így gondolja!! :roll:

További kellemes hétvégét mindenkinek!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


SZiasztok

MA megvolt HAnnus első sétája! Végig aludta az egészet pedig még boltba is beugrottunk! Egyszerűen imád a friss levegőn alukálni amit már a szobai levegőztetések alkalmával is megfigyeltem!
NA mindegy, mert most már hisztis Mirtillt játszik! Az igazság az hogy követeli a sok sok anyatejcsit és teleeszi magát! Olyan mohó! :lol:
Tegnap volt a védőnő és nagyon meg volt Hannával elégedve, egy hét alatt 250 gr-t hízott ami jónak számít, mert állítólak 100-150 gr az elvárt! Én kérdeztem hogy a sok sok anyatej és a sok "hízás" nem árt e HAnnusnak, de azt mondta nem , akkor lenn gond ha tápszertől hízna ennyit egy hét alatt! Hát megnyugtató.

Egyébként muzikális a kisasszony mert már 3szor nyugszik meg Dolhai Attila hangjától, a besame muchó meg a kedvence!

Sajnos mi nem tudunk elmenni börzére pedig nagyon jó lenne! :lol:

Marcsi!
Érdemes mindenképpen várni a Bogi születésére, bent úgysem marad viszont az egyik legszebb élmény hogy testeden belül növekszik egy lény, amit a szülést követően már úgysem tudsz átélni hacsak nem várandós újra az ember lánya! Magadhoz ölelni meg a születése után bármikor magadhoz ölelheted!
Én nagyon szeretnék újra a várandósság magasztos állapotába kerülni! De majd az idő és a férjem eldönti mi lesz.

Egyébként Marcsi mi április 4-én megyünk végül a "6 hetes" kontrollra! A férjem legnagyobb bánatára egy héttel a szükséges után, így az első együttlétünk tolódik, pedig nagyon készülünk rá! Remélem minden rendben találtatik! :oops:

Vigyázzatok magatokra!
Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
viccvucc
 
 


köszi mindenkinek az üdvözlést!

Nem 20 éve egyáltalán nem volt szuper a szülészet :(
Akkor nem volt fogadott orvosom, mentem az ügyeleteshez, mondjuk egyedül ezzel nem is volt semmi baj. Meghalt már az a doki, Dr. Burján.
Bementünk, egy elég baraátságtalan szülésznő volt , már biztos nyugdíjas, akkor sem volt fiatal, beküldött egy vajúdóba, mert még nem voltam igazán kitágulva.
Ott egy anyuka majd egy napja feküdt, ergo vajúdott, próbáltam beszélgetni vele, de nem nagyon volt benne partner. :)

Akkor még túl sok könyv nem volt a témában, azok is régi felfogásúak, pl, gátmetszés abszolút szükségesként volt beállítva meg ilyesmik, így túl sok ismeretem nem lehetett a szülésről, de ösztönösen éreztem, hogy mennyivel jobb, ha állok, vagy sétálok. Ugyanis a szülésznő egy ágyra parancsolt, és azt mondta nem kelhetek fel, azon kell feküdnöm. És elvonult. Mikor észrevette, hogy az ablakban állok, nagyon letolt...és többször rám reccsent amiatt, hogy menniyt mászkálok vécére....nagyon barátságtalan volt végig.

Nem volt nehéz szülésem és gyorsan átkerültem a szülőszobára, 45 centis 2550 grammos lánykámat nem is volt nehéz 20 évesen világrahozni.

De abba félig belebetegedtem, hogy akkor az volt a szokás, hogy amelyik nap szült az anya, aznap nem vitték ki szoptatni a babaát. Én reggel 5-kor szültem és aznap nem láttam Jettát!!! Ott álltam az üvegfal előtt, és ezzel elválsztva néztem több méterről...borzalmas volt!!!! Ma már nem tűrném és ellenszegülnék, de akkor olyan fiatalon eszembe sem jutott...

A nővérek tlaán egyszer ha ránk néztek egy nap, volt olyan, hogy a szeme láttára ejtettem le az evőeszközöm szülés után 3 órával, és nem volt képes odajönni felvenni.

Na tehát akkoriban nem véletlenül Pest egyik legutolsó kórházaként volt számontartva.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Kisfiamat Békéscsabán szültem - pár évig vidéken éltem - hát épphogy beértünk a kórházba, nem is volt idő beöntésre és hasonlókra, már jött is kifele.
Ott már jó lett volna pl a vajúdó, - de erre ugye nem volt szükségem - számomra egyetlen, de nagyon fontos dolog volt negatív, hogy maga a kitolási szak nem volt választható, azt szülőágyon kellett és fekve, de ráadásul nemhogy lefele lett volna állítva, még csak nem is vízszintesen, hanem a fenekem volt legfelül, olyan volt a dőlésszöge.
Mondtam is a dokinak, még jó, hogy nem fejjel lefele kell kitolni. Szóval ez nagyon orvoscentrikus volt, az volt a lényeg, hogy nekik kényelmes legyen. De ez ott helyi szabály volt, leírva!!! az én kezdő orovosom nem mert ennek ellenszegülni.

Azt mondták 24 órás rooming-in van, ehhez képest csak nappali volt...s ilyen-olyan ürüggyel amúgy is sokat oda voltak a babaák az első napon.

Na remélem itt harmadszor már összejön, ahogy szeretném!!!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Andy! én éppen annak örülök, hogy anniyra nem pörög a fórum, mert voltam olyano és azt nem tudom követni. Ha túl sokan vannak, akkor szerintem személytelenné is és követhetetlenné is válik, meg ha 3 napig nem mész fel, akkor több oldal iromány, aminke az olvasása is nagyon sok idő, nekem arra nincs, meg nem is akarok anniyt a gép előtt ülni.

Lehet azért nem jöttél fel, mert már szülni vagy? :)

Kép
Kép
tengdi
 
 


Én most tudtam meg, ( pedig azt hittem már többet nem olvashatok a témában :) ) hogy az Afp eredménye függ a magasságtól és a testsúlytól is és amiatt van elég sok téves eredmény....jajj de utálom ezeket a vizsgálatokat!!!


Mátéval mi is úgy jártunk, hogy a 6 hétből 7 lett, szülés után, én férjem sem örült! De nemmmertem kockáztatni, bár éreztem, hogy minden oké, de akkor sem. :)

Na szép hétvégét nektek, ami még hátravan!

Dia


Ja, még nem fogadtam orvost...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Férjemmel megjártuk a babbörzét,hát jól elfáradtam mit ne mondjam,de annyi csodálatos dolgot vettünk,
Brendonos habos babos ágynemű+fejvédő 1500ft,babatornáztató szupi szintén 1500 ft. egy csomó rucit,hálózsákot,kisszoknyát olyan 200-300 ft -ért ,hihetelen,hogy milyen jó áron lehet dolgokat venni.

kiccipőt is tündérit,meg játékokat,szóval sikeres volt,egyedül a Huggies nem volt kint így abból nem tudtam bevásárolni.

de tommee tipee cumisüveget és játszócumit is vettem,tényleg sokkal jobb kialakítása van mint az aventnek,remélem a hannának is tetszetni fog.

Szóval élmény volt,ha nem keménykedem akkor még tudtam volna maradni,de a kis hercegnőnek elég volt,alig bírtam haza jönni.
egész délután mocorog,leszakad a derekam,szóval megkínoztam magam,no de megérte.
novemberben tuti ott leszek.

na megyek pihenni.

puszi mindenkinek

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi nem jutottunk ki a börzére de én is ott leszek novemberben Hannával!
Olyan szél volt ma hogy majd elfújt minket Hannástul babakocsistul mikor sétáltunk!
Elég elborzasztó az első leány születésének körülménye, még jó hogy sok mindenben filozófia váltás történt és annyira a világ sem torzult el rossz felé! Legalább a szülés lett emberibb!

Egyébként bár én is mindent rendben érzek az alsó fertályon, a gátseb már nem is látszik (pedig azt olvastam hogy a felszívódó varratok felszívódási ideje 90 nap, de nekem már egy db sem látható és érezhető), de mi sem kockáztatunk, majd a doki ámenje után duruzsolunk! :oops:
Gátsebre szuper jó kezelés a Hyperol oldattal való borogatás! Csak ajánlani tudom, ez egyébként a régi hipermangános kezelést váltotta fel!

Már többször hallottam erről a tommee tipee cumiról! Milyen áron lehet azt beszerezni és hol, mert látni még sehol nem láttam és érdekelne!

Szép estét mindenkinek!
Sziasztok

Kép
viccvucc
 
 


hol van ez a babaörze? És csak ilyen ritkán?

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
Én sem voltam a bababörzén, mert már majdnem mindent megvettünk Boginak! Én inkább kisebb börzéken jártam,(nem bírom a nagy tömeget) pl. 2* voltam Rákoskerten. Babakocsit, hordozót, kengurut, pelenkázós kiságyat pedig az expressz.hu-n néztem ki és így nagyon jó áron sikerült beszereznünk! Már csak légzésfigyelőre "vadászok".
Tengdi!
A babanet főoldalán a hol-mi rovatban van bababörze figyelő, ott megtalálod, hogy mikor-hol lesz bababörze!
Évi!
Ápr.4 egy szombati nap. Akkor mész a Bajcsyba? (jó lenne találkozni, de hétvégén végre együtt a család, nem szívesen hagynám itt őket) :?
De valamikor mindenképpen szeretnék veled/veletek találkozni!
Esetleg, ha már mindegyikünk babázik, valamikor nyáron összehozhatnánk egy baba-mama találkozót!
Mit szólnátok hozzá?
Én szívesen látnálak benneteket! (kerti party-t is csinálhatnánk) :wink:
Jó éjszakát!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Hali!

Tommee tippee honlapján fenn vannak,hogy hol forgalmazzák őket,de a brendonba az tuti.

Börze az a hungexpon volt és egy évbe két nagy börze van,amúgy tényleg jó a börzefigyelő,mert sok kisebb is van különböző kerületekbe.

Ti milyen pelust használtok vagy fogtok használni és popsitörlőt?

viccvucc köszi a gátsebre való tippet.

Este majd megörültem a hátfájdalomtól,meg a szem,csont iszonyítosan fájt, nagyon készül a szervezetem.

szép napot!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Én is a Bajcsyban fogok szülni, és szeretném a véleményeteket megkérdezni pár dologról! :wink:
Először is: hallottatok már erről a szüléselőkészítő-előadásról?
Nos én voltam pár hete, és egy szülésznő, akit Deákné Zsuzsának hívnak, tartotta ezt az előadást!
Nekem végtelenül szimpatikusnak, hozzáértőnek és lelkiismeretesnek tűnik! Valaki esetleg szült már nála?
Bár azt hiszem, hogy ez már biztos, hogy ő lesz a szülésznőm! :)

Nekem az első babám lesz! :D
Nagyon izgatott vagyok! :)
Jótanácsokkal bombázhatnátok! :D

További nagyon szép napot nektek! :wink:

Sissy
szilviamarosi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék én is hozzátok? Kriszti vagyok és június 15-én fog születni a lányunk a Bajcsyban és ahogy közeledik az idő, egyre jobban izgulunk! Olvastam, hogy ti nagyon jól ismeritek a kórházat, meg sok más ügyben is jól jönne majd pár jó tanács! :)


Kép[/quote]

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!
Sissy!
Üdv közöttünk! Jó, hogy jöttél! Olyan jó, hogy egyre többen vagyunk! :)
Hányadik hétben jársz? Van már választott/felkért orvosod?
Én szoktam menni előkészítőre, és nagyon jónak találom! Sok fontos információhoz jutottam már így! Zsuzsa nekem is nagyon szimpatikus, gondolkodom, hogy felkérem! Az orvosom szerint nem szükséges szülésznőt fogadni, de hát ő úgysem tud végig mellettem "ácsorogni"!
Andy!
Én Pampers new baby-t vettem, a csecsemősök is ezt, vagy a Libero-t ajánlották amikor voltam előkészítőn(jan 12.-én)! Popsitörlőből én Neogranormont vettem volna (Én használom a krémet pl.gyantázás, borotválás után és nagyon bevált a hámsérülések, pirosodás, kipattogás kezelésére!), de a párom szerint borzasztó büdös, így Pampers sensitivet vettünk!
Aztán meglátjuk hogy válnak be!
De erről a gyakorlott anyukák többet tudnak!
:wink:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Szia Crissy!

Légy üdvözölve! Én nagyon örülök, hogy gyarapodik a csapat! :D

Na, most, hogy "kiörömködtem" magam, megyek dolgomra!
:D
Később benézek!
A baba-mama találkozó mindenkire vonatkozik, aki szeretne jönni!!! (az újakra is!)
Én nyár végére, ősz elejére gondoltam! Mit gondoltok???
Várom a véleményeteket, ötleteiteket!
pusszancs

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, ha lehet. Én most töltöttem be pont a 12. hetet, október 7-re vagyok kiírva. Bajcsyba fogok én is szülni. Dr. Kardos Gábornál. Ismeritek esetleg? Nekem most ő új dokim, mégcsak egyszer jártam nála...
Első baba lesz, és hát nagyon jó hogy így olvasgatni tudok előre... :-)
édi16
 
 


Sziasztok!

Mindenk új kismamát üdvözlök! Nagy boldogság ha a fórumunk annyira elnyeri a tetszését mindenkinek hogy csatlakozik hozzánk! Gyarapszunk és ez jó! Ja és persze GRATULÁLOK MINDEN KISMAMINAK A BABÁJÁHOZ!
Tehát ha bármi kérdés van vagy csak mondandótok van akkor itt velünk nyugodtan meg lehet beszélni! Én egyébként már túl vagyok a szülésen, február 13-án szültem meg (péntek 13!!!) Hanna lányomat. Csodás szülésem volt és bár nem volt fogadott szülésznőm, egy csodás női segítő volt az orvosom mellett, és így ketten nagyon szuper csapatot alkottak!
Az én orvosom Dr Toldi László, és viszonylag új a kórházban így én sem jártam oda régóta, ebből következik az hogy a többi dokit nem nagyon ismerem, de Gabi orvosa is a KArdos doki azt hiszem és ő nagyon dicsérte! Sajnos mostanában nem jön fel a fórumra!
Remélem nincs semmi gond vele!

Marcsi
Én nagyon örülnék a baba mama találkozónak! Pártolom az ötletet! Az időpont is ideálisabb mint egy fülledt nyári nap! Tehát ha valóban össz akarjuk hozni én mindenben segítek!
Amúgy a szombati "találkozó" vagy vizit :lol: nálunk már bevált dolog. Mármint hogy mindkettőnknek alkalmas időpontban megyek a dokihoz! Így van hogy a leglehetetlenebbnek tűnő időkben keresem fel! :?
Ha popsikrémet választotok akkora sudocrem-et ajánlom, bár az elején mi a gyógyszertári kutyulékot használtuk, majd váltottunk mert a Hannusi popója kipirosodott, majd az új krém(naturlandos) sem vált be és most kezdtünk sudocrem-et használni és szerintem beválik, javul a popó állapota! Legnagyobb örömömre. És persze Hannus örömére és közérzetére!

Hol vagytok régi csajok!!!!!!
Boris, Gabi és a többiek!
Tudom mindenki elfoglalt, :cry: egyébként én is Most már csak el-el kell slisszannom az alvó Hanna mellől és egyszer tudok feljönni de jó itt így jövök!

Andy
Emlékszem nekem is nagyon kellemetlen, fájó érzés volt ahogy a alsó csontozat tágult, készült fel a baba születéséhez! Sajnos ez a szülésig nem múló érzés lesz! Tehát végigkísér, de a szülés utáni regenerációt már észre sem fogod venni! :lol:
A hátam meg szinte a terhesség elejétől fájt, még reumatológushoz is elmentem de persze a terhesség miatt nem tehetett semmit, a probléma azóta elmúlt. Hozzáteszem hála mert a falat kapartam a fájdalomtól néha, a lábaim össze össze akartak rogyni néha a fájdalomtól, a férjem is örül hogy elmúlt mert biztos elege volt az esti rutinszerű masszázsokból :lol: .

Ami egyébként most is jól esne, de sajna nem tudom mire fogni, mert a szülésig a terhességre fogtam de most már nincs szívem "kizsarolni"!
:roll:
Na búcsúzom

Szép estét mindenkinek, bár ha még tudok benézek!

Éva

Kép
viccvucc
 
 


Én is Üdvözlök minden új fórumozót!

Én is az első babámat várom,szóval nincsenek nagy tapasztalataim.
De úgy néz ki én jövök a szülési sorban,szóval utána tudok infókat adni a kórházban történtekről.

felkészítőt ajánlom én már nem fogok többre eljutni.

Ha bármiben segíthetek szóljatok.

Szívesen részt vennék a partyn,marcsi majd szólj ha kell szervező társ,bár még odébb van.

na megyek,mert nem szereti a hanna ha sokat üldögélek rajta,már nincs nagy helye és tudtomra is adja,ha valami nem okés.
remélem a hétvége felé úgy gondolja,hogy kint jobb neki.

pusz mindenkinek

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Hát nekem bizti, hogy lesz egy csomó kérdésem a szülésig. Első baba a családban és teljesen amatőrök vagyunk. :D

Viccvucc, elsősorban tőled kérdezem, mert te már túl vagy rajta:
miket vittél magaddal a kórházba? a férjed bennt volt veled végig? mennyire tolerálták az orvosok és egyáltalán odaengedték a közeledbe vagy csak a sarokból figyelhetett? neki vittetek valamit pl. ruhát, enni, inni? ha lesz időd egy kicsit tudnál mesélni, hogy a gyakorlati dolgok hogyan mentek onnantól, hogy beértetek a kórházba a szülésig :) bocsánat a sok kérdésért, de ezidáig a kórházaknak a közelébe se kellett mennem és még a legapróbb, egyértelmű dolgokban is nagyon amatőr vagyok :oops:

ezenkívül még mindenki mástól is kérdezném, hogy miket vásároltatok a babának előre (kiságyon és babakocsin kívül :D )
mert ezekben az apróságokban is bizonytalanok vagyunk, annyi minden kellhet ami eszünkbe sem jut amíg ott nem tartunk, hogy kellene, aztán majd akkor kapkodhatunk :?

előre is köszi a válaszokat


Kép[/img]

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


crissy!

én ajánlom neked,hogy 30-32.hétig szerezz be mindent és készíts is elő őket,(rucik kimosása vasalás,),mert így a vége felé,örülök,hogy az alapvető házimunkát eltudom végezni,már nem lenne erőm vasalgatni a sok kisruhát.

Hogy miket vásároltam előre,hát szinte mindent,nem is nagyon tudok olyan dolgot amit még nem vettem meg.

ha szeretnéd privibe küldök kelengyelistát,de a neten sok helyen találsz és mind hasonló.

pelusból is több félét vettem,mert hát az elején derül ki melyik válik be igazán.
írd meg szerintem miket vettél és írunk hozzá,hogy mi kell még.

patikából például:
steril vatta
steril gézlap
alkohol(de majd a doki is ír fel)
Homeós Urtica Urens 5CH tejserkentő
lactoherb tea
tena bugyi és betét
én vettem kis hálót,amit a pocóra lehet húzni a köldökcsonk védelmére.
fültisztitó
hexaclorofenes hintőpor

szóval ha gondolod dugig ellátlak tippekkel,

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Andy!

Kedves vagy, igénybe venném a segítséged! Már amiket most írtál azok is újdonságok számomra. Annyira kezdő babázó vagyok, nem is gondoltam ilyenekre. Olvasgattam már én is neten ilyen listákat, de mindegyik leragad a kisruháknál és hát ennél azért jóval több kell :D
Mi eddig még csak nagyban gondolkodtunk. Vettünk már babakocsit, ajándékba kaptunk már bodykat, fürdőlepedőt, szoptatóspárnát csupa olyat ami jó is meg kell is, de nem létfontosságú dolgok. :?
A héten szeretnénk bevásárolni, ezért kérdeztem rá. Kiságyat, pelenkázót, kádat, pelenkát, körömvágó ollót, pelust írtam össze. De hát ezenkívül még rengeteg minden kellene gondolom.
A mellszívón még gondolkodom, szerinted vegyünk vagy várjuk meg míg kiderül, hogy kell-e? Nem tudom, cumisüveget kell már most vennünk? Vagy az csak később fog kelleni? :oops:
Örülnék, ha írnál még pár dolgot! :D
köszi

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


sziasztok!
crissy! (és a többi új kismami!)
Gyere/gyertek el a szüléselőkészítő tanfolyamokra! Érdemes! A bajcsyszul.hu oldalon, az elérhetőségek címszó alatt megtalálod az előadások dátumát és témáját! Utána, ha nincs telt ház a szülőszobán azt is meg lehet nézni! Én már láttam és tényleg olyan szép és modern mint ahogy a honlapjukon látszik!
A legutóbbi előadáson azt tanácsolták, hogy az apukának papucsot, játszóruhát (nagyon meleg van a szülőszobán), szendvicset, innivalót vigyünk!
Zsuzsi (szülésznő) kért minket, hogy Tenna lédy extra betétet (20-24db.) vigyünk magunkkal, mert ők csak pár darabot tudnak adni! Hálóinget, papucsot, ásványvizet, szőlőcukrot vigyünk/vihetünk magunkkal a szülőszobára!
Éva, Andy!
Örülök, hogy jó ötletnek tartjátok a találkozót! Akkor majd nyáron visszatérünk rá! És nyár végére, ősz elejére jól megszervezzük! :wink:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi!

Köszi a tippeket :) A szüléselőkészítőre mi is szoktunk járni, de csak akkor szoktam menni ha a férjem is tud jönni. A most következőre mindenképpen elmegyünk (Videó a szülésről).
A szülőszobát is láttuk már :D Van fogadott szülésznőm és vele néztük meg amíg vártunk a terheléses cukornál. Tényleg csodaszépek, alig akartam elhinni!
Csak a kórtermek voltak egy kicsit lehangolóak, de szerencsére nem kell sokáig bennt lenni :D

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok Csajok!
Szeretnék én is csatlakozni a topichoz :)
Aug.8-ra várom a babámat, és a Nyitray dokit fogadtam meg, ő kellően lazának tűnik :wink:
Már van egy 2 éves kislányunk, és ma kiderült, hogy kisfiú rejtőzik a pocakban :lol:
Igaziból én szeretnék szülésznőt is fogadni, olyat,aki nagyon profi gátvédelemben! Akinek sikerült így szülnie, az tudna nekem szülésznőt ajánlani?

Előre is köszi: Petra
t.petra
 
 


Sziasztok!

Egy másik fórumon találtam,ha érdekel valakit,gondoltam feldobom,

http://www.simonmed.hu/termekb.php?azon=6954

crissy majd jövök az ötletekkel,szét nézek ,hogy mit is szereztem én be.

Örülök,hogy jöttél petra,várjuk az infót,hogy ki bújik a pocakban

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: