Új privát üzeneted érkezett!

Verőfényes szép napot mindenkinek! :D

Isteni idő van megint, teljesen feldobódtam 8)

Ildikó, nem aggódom, csak már várom nagyon :) Hát ha még április közepe táján elkészül a gyerekszoba is...na onnantól végem lesz :mrgreen:

Lányok, lehet, hogy szégyen, de én a Húsvétot pár éve kiiktattam az életemből :oops: Pontosan azért, mert már rég nem arról szólt, amiről kellene - legalábbis a tágabb környezetemben. Vadidegenek becsöngetnek, és tartják a markukat a borzalmas szagú kölnis loccsintásért. Namindegy, nincsenek jó emlékeim :?
Viszont most, hogy kislányunk lesz, 1-2-3 év múlva családi berkeken belül újraélesztjük a dolgot :wink: A pici lánynak biztos tetszeni fog a felhajtás, a készülődés, miatta szívesen fogom csinálni :D
Anyák napjára nálunk is virágcsokor dukál :) Ha a gyerkőc nagyobbacska lesz, kiegészítjük házilag készített apróságokkal.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok Lányok!!!!


Na voltam ma a fodrásznál is,a kozmetikus is letudva úgyhogy full-extrásan akár már mehetünk is szülni :lol: (bár a tükörből nem teljesen a régi önmagam néz vissza,úgyhogy a kirakatokban nem magam lestem 8) )

Én ebben a nyuszis témában teljesen Balwin véleményét osztom.Ez az ünnep már nem az ami mondjuk 10-15 éve volt :cry:
Bár arra vonatkozólag nincs tapasztalatom hg most az oviban mit tanítanak erről, a szülőnek úgyis érdemes azt,vagy legalábbis 1 irányvonalat követnie hg a gyerkőc ne zavarodjon össze. Nyilván a kicsik mást élnek ebből meg mint mi annak idején. Tulajdonképpen szépen lassan így vesznek ki a hagyományos ünnepek.De ha vmi nagyon erőlködve van az sem jó!!
Ennek is inkább az "együtt van a család" együtt készülünk,kreatívkodunk szerepe és varázsa van.

Mit adnék most egy kertes házért ebben a gyönyörű időben........

Swen?

fanna3
 
 


Sziasztok!

BbJudit! Jajj már alig várom, hogy Botond is akkora legyen, hogy együtt tudjunk csinálni ilyen kis házi ajándékokat! (Na jó, nem neki kellene tojást festeni, bár szerintem nagyon élvezné! :oops: :) ) Egyébként én az ilyen kézi munkákban nagyon béna vagyok, de a gyerekekkel nyilván olyan szórakoztató ez a dolog. Védőnőd :cry:

Fanna! Ma voltam NST-n meg vizsgálaton is. Úgy látszik nekem mázlim van, mert sosem kell várnom. :oops: A doki szerint Enike nagyon jól érzi még benn magát, a méhszáj is zárt, magzatvíz is van elég, úgyhogy szerinte még nem szülünk. Egyébként olyan érdekes, hogy tegnap este is jöttek már a jósló fájások és akkor meg hirtelen teljesen bepánikoltam, hogy én még nem akarok szülni, mert annyi mindent kell még megcsinálnom. :lol: Most ahogy egyre közeledik az időpont, úgy halogatnám még a dolgot. :lol:

Elin! Igen, mi hatalmasakat sétálunk nagyon élvezzük a jó időt. Bár mióta Botonddal voltunk a Szántó krt-i játszóházban, azóta mindig oda akarna menni a drágám, így aztán tegnap délután is elvittem. Pedig már sokkal jobb a friss levegőn, na meg nem egy olcsó mulatság ez a játszóház. Mondjuk délelőtt három órát voltunk a játszótéren, el is fáradt rendesen. De azt már érzem, hogy menni csak olyan lassan, szépen tudok, mert már igen csak szurkál, meg fájdogál a hasam alja, meg ott alul. Szerencsére a vizesedés elkerül -kopp-kopp-kopp- úgyhogy módjával azért tudunk még menni. Erről jut eszembe! Nem tudjátok, hogy holnap mikor lesz a lovasfelvonulás?

Balwin! Annyira megértem a türelmetlenségedet, de hidd el, tényleg mindjárt itt lesz a ti időtök is. Látod én most már lassítanám a tempót! :lol:

A húsvét egyébként nálunk is a családlátogatásról szól elsősorban. Főleg azért szeretem, mert ilyenkor nem kell főznöm meg sütnöm, mert ez a nagymamák dolga! :) Bár idén ha minden terv szerint megy, akkor hozzánk jönnek, mert Enikével még nem nagyon fogunk kimoccanni.

Olga! Mi volt ez a vizsgálat? Ez valami kötelező? Csak mert nálunk ilyen nem volt. Örülök, hogy a kisfiaddal minden rendben!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 

 
 

Fenna!Balwin!

Én is voltam ma a fodrásznál, elég jó lett. Egész délelőtt csavarogtunk, amikor meg hazajöttünk, meglocsoltuk a virágokat a kertben.
Igazad van Fenna nagyon jó a kertes ház. Amióta anyukámék eladták a házunkat én mindig visszavágytam.
Az is jó, hogy csak kiszaladunk az udvarra, és nem kell azt nézni, hogy miben van a gyerek, vagy akár papucsba is kiléphetek.

A húsvét nálunk is leépülőben lévő hagyomány volt, de egy pár éve eljárunk a nevezetes alkalmakkor a templomba. Néha, ha meg tudjuk oldani, akkor a vasárnapi Istentiszteletre is elmegyünk. Amúgy én is borzasztóan útálom, a pacsuli kölniket, a hajamra nem is engedem önteni. Ilyenkor úgy szoktuk, hogy egy helyen összegyűlik a család és így mindenki le van tudva.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Swen, megelőztél!

Mármint mire megírtam a hozzászólást már előttem voltál.
Amúgy teljesen igazad van, ahogy közeledik a szülés ideje egyre jobban bepánikol az ember. Persze én nem tapasztaltam meg a várakozás kínlódását, mert én mindig váratlanul szültem, de azt tudom, hogy a harmadik gyerekenél is vannak bennem félelmek. Nem rutinból csinálja az ember akárhányat is szüljön.
Igaz én már arra számítok, hogy most is előbb szülök, de lehet Petike rácáfol, és esetleg túlhordom.
Tegnap találtalak meg az iwiw-en.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Amikor Olga szült én akkor kb.15.hetes lehettem és én is úgy éreztem hg a mi időnk sosem jön el :roll: És mégis olyan gyorsan elröpült az idő.....

Bennem most csupa pozitív érzések vannak,félelem egyáltalán nem,legfeljebb attól hg beöntés után eljutok-e a wc-ig :D :D :D

fanna3
 
 


Nyugi Fenna eljutsz a wc-ig.
Nekem csak a lánnyal volt beöntés, meg is lepődtem, amikor a fiammal "nem akarta" a szülésznő. Persze nem követeltem.
:oops:

Amikor a lányomat szültem, megkaptam a beön...és utánna én is rohantam a budira. Akkor még ajtó sem volt a wc-n így amikor jött az orvos, hogy mi újság én egy "kicsit" zavarba jöttem, mert hát ugye nem lehet szabályozni azokat az élettani eseményeket. Aztán már mondtam is neki, hogy talán egy kicsit később beszéljünk. Háromszor zuhanyoztam le, mire teljesen kész voltam, és már nem kellett rohanni . Amúgy akkor nagyon tré volt a zuhanyzó is, de most állítólag már szépen megcsinálták.
Eddig minden szülésemnél volt valami más, amit addig máshogy csináltak.
Már előre várom az újításokat :lol: , de legalább elmondhatom, hogy milyen sokat fejlődött azóta a kórházi ellátás színvonala.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

A kertes házikó nekem is ilyenkor, jó időben hiányzik a legjobban...bár mindkettőnk részéről el vagyunk látva kerttel - szülők révén -, nade az mégsem ugyanaz...

Swen, én meg azt tudom megérteni, hogy most már lassítanád :) Fura kettősség ez, mert azzal együtt, hogy naon türelmetlen vagyok már, tudom, hogy majd visszasírom ezeket az időket...olyan nagyon szeretem ezt az állapotot! :lol: Imádom, ahogy mocizik bennem - ez az érzés csak az enyém :oops:
Egyébként az idő rohanását "tapasztalom", 8 hetesen olyan távolinak tűnt a 20. hét, a baba mozgása, a növekedő pocak...most meg a 27-et töltöm mindjárt...nadekérem, nemrég csináltam a tesztet! :) Visszagondolva valóban rohan az idő :roll: :)

Fanna, gratulálok a nagygenerálhoz :D

Ildi, ha már iwiw...ismerősnek jelöltelek az előbb, ha nem baj...max. lepattintasz :oops: :lol:

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Swen!
Egyébként én is csak max. pálcikaembert tudok rajzolni, de a gyerekért mindent! Sztem Botonddal is majd, feltéve hogy lesz ilyenekre időd, nyugodtan maszatoljatok. Tavaly még hónapok múlva is találtam konfettit a lakásban, amit Gréti nagy műgonddal a tojásokra ragasztott.
Ötleteket lehet a netről szerezni, én már tegnap villámsebességgel jártam egy pár boltban, már előre kellékeket keresni, érdeklődni.

Egyébként tényleg fel van újítva a beöntés és borotválás utáni zuhanyzó, habár a wc-ben nem jártam, nem kaptam beöntést, de valszeg az is. Nekem nagyon tetszett, nagyon modern.

Ha valamit ajánlhatok a frissen szülő anyukáknak, akkor az osztályon majd inkább a túlsó zuhanyzóba, és wc-be járjatok, mert azt az én tapasztalatom szerint nagyon kevesen használták.

Nagyon fáj a torkom, az orrom is folyik, úgyhogy házi kúra. Remélem nagyobb baj nem lesz belőle, és Leti sem kapja el, Gréti már benne van, hátha nem esik vissza, mert már Ő kifele tart.

Na sziasztok, megyek egy kicsit vasalni, amíg törpillák szunyiznak.
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


BBJ!

A túlsó zuhanyzón a másik folyosón lévő zuhanyzót érted?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Olga!
Fel vagyok íratkozva a Pampers hírlevelére, és ez ma jött:


Mit tegyünk a kólikával?

A KÉZRÁTÉTELES KEZELÉS
A kólika legsúlyosabb időszaka az élet második és harmadik hónapjában tapasztalható. Öleljük a kisbabát gyakran magunkhoz és tartsuk kézben vagy egy babahordozó kendőben, ekkor ugyanis még elég pici és könnyü ehhez. Ha a kisbabát gyengéden testünkhöz szorítva tartjuk, az természetes masszírozást jelent a kisbaba hasa számára és hozzájárul ahhoz, hogy a levegő felfelé haladjon, majd kijusson a baba szervezetéből. Ez segíthet abban is, hogy a kisbaba kevesebbet fog sírni az elkövetkező hónapokban. Több tanulmány is bizonyította, hogy ha a kisbabát többet tartjuk kézben az élet első heteiben, az pozitív hatással lehet a baba későbbi kiegyensúlyozottságára. Ez egy nagyon jó hír, hiszen szülőként már néhány percnyi sírás is örökkévalóságnak tünhet!

GYAKORLATI TANÁCSOK
Sok olyan ötlet van, melyet érdemes kipróbálni, ha kisbabánk különösen sírós:

* Ringassuk a kisbabát!
* Tartsuk a kisbabát egyenes testhelyzetben vállunknak támasztva és ütögessük gyengéden popsiját, így könnyebben kimegy a levegő testéből
* Ringassuk a kisbabát hassal lefelé karunkra fektetve.
* Gyengéden masszírozzuk hasát vagy megnyugtató hangokkal tereljük el figyelmét,
* Tegyük bébihordozó kendőbe és sétálgassunk vele, vagy tegyük bébihintába.

Ezekkel a módszerekkel általában meg lehet nyugtatni egy nyugtalan kisbabát. Ha még sem sikerül, akkor még mindig megvan az éjszakai autózás lehetősége.

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de remélem segítségedre lesz. Most már legalább én is tudom, hogy mi az a kólika.

Ildi!
A túlsó zuhanyzón azt értem, amelyik ajtajára az van kiírva, hogy gyermekágyas zuhanyzó, és ugyanazon a folyosón van, mint a kórtermek, a látogatótól egy 10 m-re, a nővérpult felé. A wc pedig azon a kis folyosón van, ahol régen lehetett bemennni, és az közvetlenül a régi bejárati ajtó mellett van. Ezeket tényleg nagyon kevesen használták, mert én mindig csak a saját magam szemetét láttam viszont a szemetes kukában, és ez nem azért volt, mert a takarító néni a helyzet magaslatán állt!

Tegnap este annyira elkapott ez a náthás dolog, hogy lázam is volt. Két-három perc után már 39 fok volt, így elveimet félretéve bevettem egy aspirint, amit egyébként neten, és a javaslatban leírtak szerint, csak a terhesség utolsó három hónapjában nem lehet használni, azon kívül igen. Azért egy kicsit ideges voltam! Ja, meg egy Viburcol kúpot is felraktam. Ma reggel már tök jól vagyok, az orrom azért még mindig folyik, de más bajom nincs. Leti is írtó rendes volt tegnap, szinte egész nap aludt, amikor meg fent volt akkor is kémlelte a világot. Éjaszaka is csak egyszer kelt fel, meg már csak reggel 6 órakkor. Gréti meg puszizta a fejemet, hogy hátha meggyógyul az Ő gyógyító puszijától.

Na sziasztok!
Judit

Írjatok, kivel mi újság! Mit csináltok a 4 nap alatt, hogy mindenki otthon van?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Halihó,mindenkinek!!
Képzeljétek Robikánk lesz!
Apa vigyorát azóta le sem lehet törölni! :D


Ildi!
Azt mondta a doki,hogy szépen bevan állva a baba feje,nem túl korai ez még??????

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlin!

Az, hogy be van állva Robika feje, azt jelenti, hogy be is van ékelődve, vagy csak annyit jelent, hogy fejvégű a fekvése?
Szerintem még korai lenne, ha be lenne ékelődve, hiszen közvetlenül szülés előtt kell ebben az állapotában lennie.
Úgy a 36. héttől. Amikor már be van ékelődve, akkor már a méhszáj is valamenniyre nyitva lehet, de gondolom ez nálad teljesen rendben van.
Nekem legutóbb, amikor uh-n voltam, azt mondta a doki, hogy keresztbe fekszik bennem Petike.
Rákérdeztem, hogy az baj, mire azt mondta, nem baj, ilyenkor még forgolódnak, mert elég "sok"helye van. Az is lehet, ha a 30. héten mész uh-ra, akkor teljesen más lesz a fekvése.

Azt nevettük, a férjemmel, hogy mi lesz, ha nekünk is most derül ki, hogy nem is fiunk, hanem lányunk lesz, mert most ajándékoztam el Ancsika babaruháit, amik tipikusan lányosak voltak. Szóval elég mulatságos lenne. :wink: :lol:

Csak nyugi, semmi pánik!
Készülj a holnapi napra, bulizz, érezd jól magad, és ne dolgozd halálra magad. :P

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Katlina, gratu Robikababához :)
Szerintem is inkább koponyavégű fekvésről van szó, nem beékelődésről. Nekünk mindig máshogyan helyezkedik az uh-ok alkalmával; mindhárom lényeges pozitúrát produkáltuk már: far-, haránt-, fejvégű fekvés :) De mostmár "szabad szemmel" is érzem, éppen milyen pozícióban van :wink: Kb. kétnaponta váltogatja...
Ami a nemét illeti, még csak egyszer mutizta meg magát, a 20. héten. Nem tudom ennek alapján mehetünk e biztosra, de csupa lánykás rucit kapott eddig :oops: :D Hétfőn megyünk újra 4D Uh-ra, remélem most nem takargatja majd magát - se alul, se felül :roll: Legutóbb nem láttuk a kis arcát...

Ildi, ha mindketten tévedtünk, majd kicseréljük a ruhákat :wink: :mrgreen:

Judit, jobbulást nektek!
Jó ez a kólikás írás, el is mentettem.

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy mostanában nem írok, és nem válaszolok vagy reagálok, de Balázs mostmár többet van fent napközben, és ha el is alszik, nagyon nyugtalan, többször felkel. De azért olvaslak benneteket! Amúgy köszönjük, már jól van a kicsi, csak azt a fránya hajnal 2-4-ig tartó fentlétet hagyhatná el.


Swen! Ez a hasi ultrahang nem kötelező, csak a doki is keménynek érzete babóca pocakját, és biztosra akartunk menni, hogy minden okés odabent. A "pisilős" zacskóval nem mentem semmire, úgyhogy ki is dobtam.

Judit (bbj)! Köszi, hogy irtad a Pampers-ös infót, szerintem nekem is jött, fel vagyok én is iratkozva, csak sajna nem volt időm elolvasni. Még jó, hogy jött ez a négy nap, több a dolgom, mint előtte. :? Amúgy meg olyan ízzzzéééé vagy! Irtad, hogy Leti egyszer kelt fel éjszaka! A párom most kiabálja, hogy cseréljünk! :lol: :lol: :lol:


Katlina! Gratula Robikához!

Üdv mindenkinek!

Mindenórás kismamák sokat gondolok rátok és irigykedem a pocakért! :oops: :lol:

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Oh, most néztem meg, nekem az alvásról küldött infót a pampers!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga!
Na, na azzal a cserével! Mi Grétivel ugyanezt végigjátszottuk 2 éve, úgyhogy nekünk már kijár egy kis pihenés!
Na félre a tréfával, további kitartást, és pihenj napközben amikor csak tudsz. Örülök, hogy nincs semmi baja a pici manónak. Már azt hittem, hogy rosszat írtam, mert a Liberora is fel vagyok íratkozva, de gondolom, hogy mivel a Leti nevére jön, és meg kellett adni a baba adatait, így gondolom a babák korához igazítják a cikkeket.

Katlina!
Gratula a kisfiúhoz!

Már jobban vagyok, a pici egy picit szörcsög, de csak néha. Ez nem, lehet nátha ugye? Most egy kicsit el vagyok bizonytalanodva, de szopi, és alvás közben is minden rendben, meg amikor fent van akkor sem nyöszörög, csak néha felhorkant. Gondolom, csak egy büfi által feljött kis tejcsimaradvány amit ki kellene tüszizni, de természetesen ma nem tüsszentett egyet sem. Pedig cirógattam a hajammal is, hátha.

Na sziasztok!

Mi van mindenórás lányok? Csak nem megszültetek?
Hahó többiek is!
Tessék írni!!!

Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Balwin!

Ok a ruhacser. Nekünk minden megvan, ti hogy álltok?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Halihó mindkinek!
Ildi,balwin!
Biztos hogy a feje van lenn mert a lábát egészen fenn érzem,a mészályat nem tudom,majd a 30.héten nézi meg,az előző "megnézésnél"még zárt volt!
A 4d-en ahogy voltunk akkor haránt fekvéses volt,és azt mondta a méhlepényre,hogy jó még nem érett,így akkor meg is nyugottam egy picit,de most mégsem!
Hogy velem mindíg van valami!!! :twisted:

A buli jó volt,dolgozgattam,táncikáltam na jó úgy mint egy medve :D :D ,de jól meg is fájdultak a lábaim,így elég korán hazamentem!
Ildi!
Képzeld lehet már a jövőhéten vizsgázom forgalomból!Remélem sikerül!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!

Nincsen semmi baj, nyugodj meg. A gyerkőcök márcsak ilyenek, mindig a szívbajt hozzák az emberre.Ezt még tapasztalni fogod!
Az, hogy forgolódik, az teljesen normális. A lepénynek meg még tényleg nem kell érettnek lennie.
Mély levegő, relaxáció stb...

Vigyázz magadra a vezetés közben, nagyon figyelmes legyél!
Bár te két aggyal :P mész, de azért nagyon óvatos legyél.
Nagyon fogok drukkolni!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Ildi, a ruhácskákat folyamatosan szerezzük be, mindig 1-2 darabot :) A babakocsi, hordozó már megvan; kiságy, illetve pelenkázó kell még (nameg a járulékos textíliák), de azt majd csak április második felében vesszük meg, mert még hátravan egy szobafestés. Igazából onnantól fogom belevetni magam a készülődésbe :wink: Már alig várom :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!

Nekünk is van még hátra egy gyerekszoba festés, de a férjem azt mondja ráérünk arra még. Tegnap mondtam neki, hogy már elképzelhető, hogy hat hét múlva szülök, mert hát eddig minden babucim hamarabb jött.
Láttad volna, hogy elsápadt. :lol:
Na meg még egy fürdőszobafelújítás is előttünk van, de azt csak a adóvisszaigénylésből tudjuk megcsinálni.
Szóval a drágám eléggé bepánikolt.
Nekünk csak azért van meg már majdnem mindem, mert hát ugye Imike után mindent eltetem.
Még be kell szerezni a cumisüvegeket, és a textilpelusokat is át kell nézni, maradt-e meg használható.

Szép napot mindenkinek, ma nem leszünk itthon, megyünk anyukámékhoz.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!


Helyzetjelentés: még egyben vagyunk!! :oops:
Bár nagyokat sétáltunk a hétvégén fárasztásképpen........

üdv. mindenkinek :lol:

fanna3
 
 


Sziasztok!

Bocsi a kihagyásért, de elég zsúfolt volt a hétvégénk. A lényeg, hogy mi is egyben, a mai NST meg vizsgálat alapján Enikével minden oké. A méhszáj egy ujjnyira nyitva, a méhnyak is megrövidült, a fejecskéje már lejjebb van, de még jól érzi benn magát a kisasszony.

Ildikó! Mennyivel hamarabb jöttek a gyerkők? Anitának csak egy keresztneve van?

BbJudit! Hogy vagytok, elmúlt a megfázás? Nálunk sajna visszajött Botondnál, s annyira lelkiismeretfurdalásom van, mert valószínűleg úgy fázott meg ismét, hogy a lüke anyja nem öltöztette fel rendesen.
:( Pontosabban pénteken voltunk a Tiszaligetben egy egynapos játszóházban, s ahogy mentünk vissza a kocsihoz nem adtam rá a kabátot. Hiába sütött a nap azért hideg szél fújt, ő meg ki volt melegedve... Ma voltunk dokinál, szerencsére semmi komoly, csak nátha.

A rajzolásssal én is úgy vagyok, hogy Botond rendel, hogy mit rajzoljak le, én meg a semmi rajztudásommal úgy rajzolok Tiszaligetet, szobrokat, épületeket, mint a kisangyal. :D De nagyon rendes a kisfiam, mert még sosem reklamált, hogy nem is hasonlít. :D

Katlina! Gratula a kisfiúhoz!!!! :)

Olga! Az a lényeg, hogy jól vagytok!!!! A pocakért ne irígykedj, hidd el elég nehéz így a végére még Botondot is cipelnem ha olyanja van. Na és a szüléssel kapcsolatban is előjönnek azért a felejthető emlékek is. :oops:

Elin! Mi van veletek?????

Balwin! Mi volt UH-on? Ugye kislány maradt a bébi?

Na megyek ledőlök egy picit!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Swen!

Anitának csak egy keresztneve van, mert annak idején, amikor ő született nem volt divat, de valahogy nem is jutott eszünkbe.
Amikor Imike született, a férjem nem akarta, hogy az ő nevét kapja, mert mindenki Imre acsaládjukban, mármint a férfiak. :P Én viszont ragaszkodtam hozzá. A Lukácsot meg azért kapta, mert nekem van egy csodálatos nevelőapukám, őt hívják Lukácsnak és neki csak egy lány unokája van, aki nem örökölhette a nevét. Bár ő Luca lett. Szóval örök hálával tartozom neki, amiért ilyen szépen felnevelt bennünket, minha a sajátjai lettünk volna. Kilenc éves koromban váltak el a szüleim, őt tíz éves korom óta ismerem.

Ancsi a 36. Imike a 37. héten született.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Vizsga lefújva,voltam hétfőn és még az sem ment ami idáig jó volt,így még megyek ezen a héten és utána majd meglátja az oktató hogy enged-e vizsgázni!
Jövőhéten jön a festő szobát tapétázni,mondjuk mi még anyosóméknál lakunk,szóval most még a kis "odunkból"is ki leszünk túrva 5-6 napig!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!

Bárcsak már mi is ott tartanánk, hogy festünk. Bár apa azt mondta, hogy hétközben lefesti a mennyezetet, majd hét végén meg tapétázunk.
Szegény néha olyan fáradtan jön haza, nincs lelkem fezavarni festeni.
Mindenképp szülés előtt akarsz jogsit? Bár, ha belegondolok, tényleg jobb lenne, csak én biztosan félnék a forgalomba, mert annyi marha van az utakon.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Hát ez a festés nálunk is úgy van,hogy megtudnánk csinálni mi magunk is,mert igáig is mi csináltuk,de apa hétköznap Dunaújvárosban lakik a többi munkásunkal és csak ritkán van itthon,akkor meg annyi más dolog van hogy nem jut rá ídő,így maradt a festő!
Jogsit meg mindenképpen szülés előtt szeretnék mert akkor a baóval is sűrűbben tudnék hazajárni a szüleimhez,ami egy 20km de a busz az elég ritkán jár és így mindíg visznek meg hoznak!Meg amúgy nagyon élvezem,de mondjuk terhesen már én sem vezetnék be Szolnokra sem de így egyik faluból a másikba nem lenne akadály,na meg idáig is vezetgettem(jó ismerős a rendőr)így nem volt gond

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok :)

Fanna, Swen, ugye kapunk majd értesítést, ha megtörténik a nagy találkozás? :)

Ildi, én minden nap szembesülök azzal, mennyi minden nincs még meg :oops: Ma pl. vettem bimbóvédőt :roll: :D Listát még nem állítottam össze, de aminek a fontosságáról/hasznosságáról olvastam már valahol, és meg is látom az üzletben mászkálva (babarészleg sose marad ki :wink:), jó eséllyel meg is veszem. Ma a bimbóvédő volt soron...

Swen, igen, határozottan maradt kislány 8) Úgyhogy Ildi, ruhacsere-akció lefújva :wink: :lol:
Rendben van minden a lánykával, bár sztem kicsit nagy a feje a mért adatok alapján...node nem parázok, mert arányosnak láttam a felvételen :) Meg a doktornő se mondta, hogy gáz lenne. Sikerült végre 4D-s képeket is készíteni! :D Remélem holnap fel tudom ide varázsolni.
Az apja szerint szép gyerek, még akkor is, ha az anyjára ütött :mrgreen: Elég nehéz volt rávenni a portréfotózásra – volt hátatfordítás, bicepszmutogatás, középső ujj feltartás, köldökzsinór arc előtti rángatása -, de végül engedett a kis drága :) Sőt, a végén - mintegy prezentálva, hogy Ő ezt már unja - egy kiadós ásítást is produkált :) Hjaj, úgy imádom!
Egyébként az adatai:
BPD: 7,22 cm
HC: 26,24 cm
AC: 21,8 cm
TAD: 6,6 cm
FL: 5,13 cm
Becsült súly: 1020 g.

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!

Élvezettel olvastam az élménybeszámolódat. Tényleg nagyon aranyos lehet. Így legalább ti is benézhettetek, milyen sikerrel rendezte át a belső szerveidet! :lol:
Nekem Petikéről még sima uh képem sincsen, de nemsoká megyek dokihoz, majd kérek, bár lehet, hogy már csak egy - egy részlet lesz látható, mint az egész bébi.
Olyanokat rúg most is, biztosan érzi róla írok. Na meg esténként, akkora hancúrozást csinál, hogy beleremeg az egész hasfalam.
És a kis piszok, ha apa is odateszi a kezét a hasamra, akkor elhallgat, bújik, mintha ő ott sem lenne.
Már most mennyi örömet jelentenek nekünk, és ez még csak a kezdet kezdete.

Nemsokára itt ahúsvét, egy kis kedvcsináló:

Kép

Mindenkinek jó éjszakát, már aki tud aludni a nagy hasától!!!Hi, hi,hi

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Én simán alszok... :D :D :D !

Olga! Ma délelőtt voltunk arra a Jósika úti óvoda felé a játszótéren- korám indultunk ebédért. Jól meghintáztattam a kisasszonyt, közben sasoltam a gyerekeket, meg környezettanulmányt csináltam.
Mi van veletek mostanság? Volt séta a Tisza-parton apájával?

Katlina! Mikor vezetni tanultam, nekem mindig minden ment prímán, aztán amikor vizsgára került a sor, akkor vakultam meg és ment el az eszem. De világéletemben ilyen vizsgadrukkos voltam-azért mégis túl vagyok jó páron.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Nóri! Nemsoká szülinap, ha jól látom a vonalzón! :D Tegnap a nagy szél miatt egyedül mentem ebédért. Remélem ma már tudunk együtt menni. 15-ére a meterológia csúcsmeleget "jósolt", ami sajna nem jött be. Délelőtt id elindultunk, de csakhamar visszafordoltunk, mert fáztam. Délután is sétáltunk, akkor kimentünk a Zagyva cukrászdáig és vissza.

Kaptam beutalót saját részre a laborba, de nem tudom, hogy hogy ejtem meg. Elvileg a kisgeyerekeseket előre kellene engedni, de hát annyi jó akaratú emberrel találkoztam már... Meg félek is, hogy nehogy összeszedjen a kicsi valamit. Most nekem is rugdos a kicsi! Igaz, az ölemben... :lol:

Judit! Ügyi vagy, szerintem a legfontosabb dolgot már be is szerezted! Istenem, bárcsak mielőtt én szültem eszembe jutott volna... Na mindegy. Azóta is használom, bár azt olvastam, hogy igazából csak pár napig (mellgyógyulásig) javasolják. A múltkor próbáltam a bébit megetettni nélküle, de úgy nem kellett neki. :oops:
Nem összehasonlításképp, inkább megnyugtatásként a mi 28. hetes ultrahangunk:
BPD:80 mm
THQ: 83,3 mm
FL: 62,5 mm

Ugyhogy nyugi, biztos nagyon is arányos a kicsi lányotok!

Na lépek, nagyon ordít a gyermekem.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Ó-ó-ó-ó! Most nézem a vonalzókat! Fanna és Swen tuti befutó 10 napon belül! Csajok! Ha időtök engedi írjatok nekünk!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok :)

Ildi, egy-egy ilyen bekukkantás után pár napig mindig olyan halál nyugodt vagyok, aztán már kicsit görcsölgetek, hogy ugyan még mindig rendben van-e minden odabent :roll: :lol: Ezek amolyan megnyugtató felvételek...

Olga, igyekszem nem parázni :) Én úgy érzem, hogy minden rendben van a kicsivel.
A bimbóvédőért akkor majd hálát rebegek a fodrászomnak; ezt speciel tőle hallottam 8) Azért bízom benne, hogy szükségem majd nem lesz rá - de jobb előre felkészülni.

Sikerült kimenekíteni egy képet a DVD-ből, íme az első sztárfotó :)

Kép

Szép napot mindenkinek :)
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Mostanában annyit sétálunk és úgy elfáradok hg mire hazaérek csak olvasni van erőm benneteket!

Jajj de szép ez a kép!!!!!!! Valóban nagy élmény,bár én a 10ezret sokallom érte,de hát ez végülis "csak" szülőmozi.

Anyukák,ti vettetek orrszívó-porszívót és ha igen használjátok?

Mondta tegnap a dr.úr hg nagyon nagyok vagyunk,pontosabban: van magában gyerek rendesen.....olyan jót derültem rajta. Bár mondta hg 6 napunk van még és hát ugye a növekedés addig sem áll meg,kíváncsi vagyok hg mi lesz :D

Majdcsak megyünk már,ránk eddig semmilyen front nem hatott....


Üdv.

fanna3
 
 


Fenna!

Nekünk már közel tíz éve van orrszívó- porszívó és nekünk nagyon bevált. Ancsikáét nemrég dobtam ki, mert eléggé elhasználódott, de gyorsan vettem is helyette másikat.
Az orrfolyós mizéria nálunk három nap alatt elmúlik, mert így nem rakódik le a váladék, és nem fertőznek felül a baktáriumok és bacilusok.

Sokkal hatékonyabb, mint az elekromos orrszívó. Ja már én is kipróbáltam, és nekem is jó volt. Ez komoly.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Most csak nagyon röviden, úgyhogy előre is bocsánat. :oops: Sajna engem is elkapott valami kórság, de annyira, hogy tegnap egész nap csak feküdni bírtam. Aludni egybefügően csak kb. másfél órát. Ma valamivel már jobb a helyzet, de még mindig nagyon gyenge vagyok. Úgyhogy szorítsatok, hogy Enike tartson még ki egy pár napig, mert most egyszerűen nincs semmi erőm. :( :( :(

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Balwin!
Nagyon édes kis pofikája van! Nagyon jó felvétel! Annak idején nálunk Gréti mindig csak a hátsóját mutogatta, Letivel pedig ezért már nem is mentünk el. Bimbóvédőt én nem használtam, bár annak idején Grétivel nagyon ki volt repedve a mellbimbóm, most már egy kicsit edzettebb volt, annyira nem fájt. Nekem az anyatejgyűjtő kagyló vált be, de azt inkább csak a szülés után érdemes beszerezni, hogyha lesz csorgó tej, én azokat gyűjtöm, és fagyasztom le.

Fanna!

Mi a Living Lab félét vettük, és azt is használtuk. Keress rá a neten, szerintem érdemes rá beruházni. Nagyon ok, én mindenkinek csak ajánlom. A mi ajánlásunkra vett már egy pár ismerős is, úgyhogy a gyártó már visszaoszthatna egy kis pénzt!!! Ja, nekünk nem volt hagyományos porszívós változatunk, mert a porszívónk sem hagyományos.

Swen!
Sajna még én is fújkálom az orrom, úgyhogy sorstársad vagyok. Gondolok Rád, hisz ez Neked sztem ilyen "minden órásan" sokkal nehezebb! Igyál kamillát, feltéve, hogy szereted, jó mézes-citromosan (könnyen beszélek a méhészet a férjem egyik hobbija), az is fertőtlenít.

Sziasztok!

Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!!

Swenson, Judit: nekem tiszta dezsavü érzésem van tőletek!! Én is náthás voltam tavaly a szülés előtt!! Azon rimánkodtam, hogy mire az asztalra kerülök, elmúljon. De elmúlt...

Nekem még a mai napig nincsen orrszívónk. Úgy voltam vele, hogyha kell, majd akkor veszek. De eddig még semmi baja nem volt az én lányomnak, szerencsére.
Sok dolgot bevásároltam én is, aztán egy csomót nem is használtam belőle, de ti ne járjatok így! Bimbóvédőt, melltartó betétet sem vettem, de nem is kellett... :cry: .

Balwin: szerintem már most látszik a pofiján, hogy kislány. Olyan kis bájos.

A fejmérettel kapcsolatban: az utolsó UH-on volt a dokinak egy olyan megjegyzése, hogy "szép nagy feje van". Hát igen, az volt... :?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Igen Olga, vasárnap lesz valamiféle buli!! Tortát megrendeltem: szív alakú csokitorta, marcipánvirágokkal, felirattal, gyertyával...
A dekorációt meg csinálgatom s.k.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Nem tudok aludni,már megreggeliztem,írkálok kicsit.......

Judit! Ildikó!
Huh,rákerestem,már értem miért írtad a "beruházást" :roll:
Jónak tűnik! Bár tényleg nem lehet tudni hg lesz-e rá szükség....picit még tanácstalankodom hg mikor vegyünk.Előre,vagy ha majd kell.

Swen!
Szörnyű ez ilyenkor tudom,éppen nem hiányzott!! Én a múlt héten küzdöttem a fül és torokfájással,aludtam állandóan és reméltem elmúlik! Elmúlt de megint itt a szeles idő....
JOBBULÁST KÍVÁNOK ÉS HOGY KAPJ ERŐRE :wink: !!!!!!!!

Nóri!
De jó is készülődni a szülinapra :lol:
Vettél Lilcsinek valami meglepit?
Rakj majd képeket róla meg a buliról :lol:

Olga!
Mizu? Én a laborba mindig 12 körül mentem, már a kutya sem volt.
Mi újság Balázskával? Mesélj róla!!!! Milyen egyéniség,miket szeret?

Judit!
Te is írj Letiről,kíváncsi vagyok!


Szép Napot!

fanna3
 
 


Sziasztok!

Fanna!
Szörnyű lehetett korán kelni, de gondolom, már sehogy sem jó feküdni! Mi most ébredtünk, mert valaki szörnyen azt akarta, hogy vegyük fel a telefont, de mire odaértem letette. Leti még brumizik. Nagyon jó éjszakánk volt, 3-kor kelt először, aztán meg 6:30-kor, és még alszik. Jó kisbaba nappal is, nincs különösebb gond Vele.
Ha fent van, nézelődik, akkor szoktam a gyerekeknek mesélni, már ha Gréti engedi, mert Ő folyton a babaházzal akar játszani. Ilyenkor átpakoljuk az egész cuccot a francia ágyra, Letit mellénk fektetem, de Ő rendszerint belealszik. Gondolom még nem nagyon érdekli, hogy csenget a postás, a közvéleménykutató, a helyi tv, meg sok ilyen okosság, amiket anya, és apa nagy nehezen kitatál, hogy a gyereknek minél érdekesebb legyen a játék! Tegnap volt végre a védő néni, kb. 2 percig.
Ja, Gréti tud három kerekűvek közlekedni! Hurrá!!! Már nem kell tolni! Bár még irányítani kell, mert folyton hátrafele kukucskál, hogy ugye nem tolsz, és akkor rendszerint eldől oldalra.
Ja, babonából mi csak akkor vettünk orrszívót, amikor már kellett.

Na sziasztok felkelt Leti, megyek szoptatni.

Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok :)

Brr...nekem ez az orrszívó dolog mindig is életidegen volt :oops: Asszem ez lesz az egyetlen dolog, amit le fogok hagyni a listámról; úgy vagyok vele, mint Elin és Judit: majd ha kell, lesz...

Swen, jobbulást Neked! Enike biztos tekintettel lesz a mamájára.

Judit, édesek lehetnek a lányok :D Már alig várom, hogy az enyém engem is lefárasszon :lol:

Szép napot :) (annak ígérkezik)
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Azta csajok, mennyit írtatok már megint!

Orszívó téma: mi még csak ezt a kicsi kézi, párszáz forintos orrszívót vettünk, mert a bababoltban tanácsolták, hogy kicsiknél még ez is elég. És nekünk szükségünk is van rá, drága fiamnak minden reggel tisztítani kell az orrát, meg hát egyszer folyt is neki... Szóval tudom hogy nem sokáig használható, de nekem bevált. Én is gondolkodtam az elektromos Livinglabos orszívón, de többek szerint is megteszi ez a pórszívós. De aztán lehet, hogy mégis a másik fajtát veszem, mert takarítógépünk van, nem hagyományos porszívónk. Igaz állítható a szívóerősség. Na mindegy. Reméljük egy jó darabig még nem lesz rá szükség.

Anna! Én is az utolsó 3-4 hétben szülés előtt nem igazán tudtam aludni. Mostmár tudnék... :wink: Köszi a laboros tippet. A gáz csak az, hogy valamelyik nap felhívtam őket, és csak 11-ig lehet menni leletvételre, utánna csak kiadás van. Legalábbis telefonba ezt mondták.
Köszi az érdeklődést Balázsról. Tegnapelőtt elkezdett "beszélgetni"!!! Tegnap este jól el is sírtam magam rajta! Olyan édes!!! Egyem a pofiját! Annyira artikulál hozzá! Imádom!!!
Ezen az éjszakán viszonylag jól aludt. Remélem ez nem rosszabbodik (álmodj királylány...). A drágám próbálja megfogni a lábát, de nemigen éri el, ezen aztán fel tudja húzni magát! :lol:

Judit! Nagyon édesen szundizik a képen a kicsi lányotok! Igazán szép és formás kiscsajszli!

Swen! Szorítok érted, gyógyulgass!

Nóri! Öhm... öhm... Hány gyertya is kerül majd arra a tortára? :lol: Egyébként meg olyan kis izé vagy! 11-re már nem vagy az iskolánál! Nagyon éhesek lehettek mostanában! :D

Judit (bbj): Olyan jót nevettem Grétin és a háromkereküjén! Nagyon édes!

Na lépek, még bűnözök egy kicsit... olvasok, míg a gyermekem alszik.

Üdv!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép Kép Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga, nagyon édes a pici!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ó,Ó,Olga!! Elképzeltem a szép szívtortát 39 gyertyával > máglyarakás lenne. Szóval csak 1 gyertya lesz rajta. De a névnapom még csak az enyém....ha már a szülinapom nem is!
Már legszebb ideje volt, hogy tegyél fel új képeket erről a szépfiúról!!
Lehet, pénteken sem találkozunk, mert megyünk a Tescoba, és ha kevés lesz az idő, hazafelé kocsival megyünk be az ebédért is.. :cry:

Fanna! te is szülinapra készülsz, nem :wink: ? Vettem Lilcsinek sok mindent, de persze a játékokkal már vígan játszik. Mire szülinapja lesz, lehet már unni is fogja - ameddig tartani szokott nála az érdeklődés... :cry:
Majd teszek fel képeket!!

Tényleg mindenórásak! Jó lenne, ha megnyugtatnátok minket, hogy lesz, aki majd értesít bennünket a nagy eseményről!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

Bár én még nem szülök, de biztosan szólni fogok neked, ha jöhettek babát nézni! :wink:

Állítólag most kettős front jön, így nagy esélyük van, hogy a napokban lebabáznak a lányok.

Balwin?
Veletek mi újság? Jövő hét csütörtökön megyünk be a városba, esetleg ha van kedved találkozhatnánk.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildikó! Mi hozzád a kórházba is bemennénk! Muszály lesz :lol: :lol: meg kell tornáztatni a frissen repedt anyucit. Hú, de gonosz vagyok!! :roll: :twisted: :evil: :x :shock: :oops: :oops: :oops: Szégyellem is magam nagyon....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Ma én keltem korán, de nem merek visszafeküdni, mert akkor bealszok, ma most már tényleg meg kellene mutatni Letit a dokinőnek, és ha mi akarunk lenni az elsők, muszáj lesz 8-ra odaérni.
Tegnap egyik huncutka sem akart aludni délután, így eléggé kifáradtunk estére, de nem kellett ringatni senkit sem, mert már 1/2 10 kor úgy aludtak, hogy ágyút is lövöldözhettem volna mellettük. Na mondanom sem kell, engem sem kellett ringatni.

Olga!
Nagyon szép szeme van Balázskának, nagyon megkapó! Látom neketek is van foglalkoztatótok. Annak idején mi is vettünk Grétinek, Letinek is odaraktam már, de valahogy még nem érdekli. Talán egy-két hónap múlva.
Majd én is rakok fel fotókat, holnap esküvőre, aztán Gréti apával lakodalomba megy. Mivel elég közel lesz a lagzi, így lehet, hogy mi is beugrunk Letivel egy kis süti tankolásra, majd ahogy bírja a kisasszony!

Elin!
Én is kíváncsi vagyok a képekre! Nagy buli lesz? Sokan lesztek?

Mindenórások!
Egyben vagytok még? Annyira izgi! Mindig eszembe vagytok, hogy talán ...

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: