Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most szombaton lesz 1 hónapos a kislányom
(rohan az időKép)!Már kezdünk összeszokni, egyre többet van fent napközben, szereti ha mindenki foglalkozik vele egyszerre.Estére jön ki a hasfájós, nyügös időszak, de elég jól bírjuk idegileg a sakálüvöltésétKép
Különben imádnivaló és szépen gyarapodik, 2750 gr-al született és tegnap 3300 gr voltKép
Anyukám szerint szalonnásodik a háta és a védőnő szerint is tokásodik.
Próbálok majd képet küldeni.

Üdv mindenkinek

Timi

KépKép
tibicsoki75
 
 


Fricky!

Az előző nátha nálunk is kb 10 napig volt, engem az keserít el, hogy most minden kezdődik előrőlKép De megtaláltuk a bacigazdát: tesóm kisfia. Mi keveset vagyunk veszélyzónában (tömegközlekedés stb.), de ő szinte folyamatosan és szinte egyszerre lettek betegek, előző este meg összepuszilgatta Fruzsit. Na mindegy. Mi most kaptunk homeos orrsprayt és bogyikat, remélem segít, mert elég hisztis, de nem csodálom, hiszen nekünk is pokoli, ha nem kapunk levegőt, főleg éjszakaKép Mielőbbi jobbulást Bencének is!

Tibicsoki!
Tényleg rohan az időKép várom a képet!
picipocak19
 
 


Sziasztok!
Voltunk mázsáláson, kicsi fiam 9210 gramm, 75 cm.
Szépen fejlődik Kép
Azt mondta védőnéni, hogy a fejlődését tekintve nem viselte meg igazán a betegség Kép

Többiek?

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 

 
 

Sziasztok,

Igen, az tényleg egy repülő. Az ágya fölötti forgó-zenélő bigyó állt repülőkből. Azóta felköltöztettük a repülőket a lámpára, mert simán lekapta az ágyról. Nagyon szereti őket.
1 éves Danca méretei: 10 kg, 76 cm.

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok, olvaslak titeket, de mind a két gyerek beteg. Felváltva vannak fennt este, így lassan már két hete nem alszom, lassan kipurcanok!

Zsófi múlt heti (fél éves) adatai: 7,20kg és 68cm. Most nem hízott sokat a betegség miatt. Nincs nagyon étvágya!Kép

kizsó
 
 


Kizsó!
Ne aggódj a hízás miatt, ez nagyon jó súly és centi egy fél éves babókának Kép
Ja, és kitartás mindjárt vége! Most már biztos hamar meggyógyulnak!

Jelentem, túlvagyunk a náthán!!! KépKépKépKépKép
A hétvégén megyünk usziba!!

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudok mostanában vmi sűrűn jönni, mert Gergő nem nagyon alszik.
Dancának utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!!!!

Fricky: örülök, hogy végre elmúlt a nátha!

Mi pénteken voltunk 9 hetesek. A vasárnapi mérce szerint 6130 gramm és 61 cm. Tegnap kellett volna vinnem a 2 hós oltásra, de bedöglött az autom, elfolyt a hűtővíz, úgy kellett elvontatni a szervízbe. Kép Így az időpontot lekéstük, úgyhogy jövő héten kaptam új oltási időpontot.
Egyépként Gergő nagyon vidám emberke. Állandóan "beszél", és felfedezte a hüvelykujját, állandóan azt szopizza. Nagyon aranyos. Figyeli a színeket, fényeket, minden érdekli a lakásban. Viszont aludni azt nem akar. Már mindent kipróbáltam, de 1-2 óránál többet nem alszik egy nap. Szerencsére azért éjjel csak 1x kér enni.

Na, felébredt. Azért megpróbálok többször jönni!

Jucus

jucus1
 
 


Jucus!
Ne aggódj, Bence ugyanilyen. Napközben egy csomó érdekes dolog történik, és nem szabad lemaradniuk semmiről Kép Örülj neki, hogy éjszaka alszik! Inkább aludjon akkor, mint hogy nappal alszik, éjszaka meg megy a rajcsúr!
És te jó ég, már 9 hetes...

Kép Kép
fricky
 
 


Hé Csajok nem így szokás Kép az adatok magukban nem olyan érdekesek! A kép a lényeg Kép
Fruzsi 25.-én lesz 6 hónapos. Adatok: 8,7kg és 69 cm. Forog oda-vissza hasról hátra-hátról hasra és próbálkozik a mászással, egyenlőre hátrafelé halad csak minimálisatKépde nagyon dolgozik. Az alvás neki sem a kedvenc elfoglaltsága.
Kép
Kép
picipocak19
 
 


Picipocak!
Igazad van! Kép Mivel én már írtam a paramétereket, még egy pár jellemző dolgot azért leírok. Zsófi csinálja most is, amit eddig (forgás, négykézlábra áll, így hintázik), és most már huzigálja előre a lábát is négykézláb. A kezét még nem jött rá, hogy kell előrébb rakni, és már sikerült neki egyszer kiülnie is oldalra. Neki az alvással nincs gondja, de ezt be is bizonyítom! Kép
Kép
Kép

kizsó
 
 


De arik ezek a képek Kép Szép kislány Zsófi. Irigyellek az alvásért, de nem panaszkodom azértKép nálunk az éjszakával minden ok. csak nappal nem akarózik néha... vagy ha el is alszik 1 óránál ritkán tart továbbKép
picipocak19
 
 


Pocak!
Napközben Zsófi sem alszik sokat, sőt egyre kevesebbet, de ez így van rendjén. Már azt várom, amikor majd délelőtt meg délután is alszik 1-1 nagyobbat! Vagy ebéd után egy nagyobbat! Kép
De per pillanat az is jó lenne, ha már éjjel nem szorcsogna az orruk és nyugodtan aludnának.

Dóri, Eper és a többiek, veletek mi újság? Kép Jelentkezzetek! Kép

kizsó
 
 


Lányok!

Ha érdekel valakit, van egy doboz cerazette fogigátlóm, amit egyéb hormon probléma miatt nem tudok már beszedni. Ajándékba adnám, én is így kaptam. Lejárat:2007/11 hó. Email címem: adrvir@axelero.hu

Adrienn
vadri
 
 


Kizsó!

Kívánság dettó! Én is remélem, hogy Fruzsi kialakít majd valamit nappalra, de addig sincs baj, mert nagyon jókat lehet már vele játszaniKép csak fura, hogy eddig egy csomót aludt, most meg dajdajozik egész nap szinteKépNekem is olyan rossz érzés mikor hallom hogy szütyög éjjel az orraKép Ráadásul éjjel nagyobb patáriát csinál az orrszívásból isKép remélem nem tart már soká.

Tényleg Csajszik hol vagytok már?????
picipocak19
 
 


Tegnap írtam adatokat, most akkor egy képet is mellékelek.
Kép

jucus1
 
 


Olvasok ám rendületlenül!
Képet sajna nem tudok most feltenni, de igyekszem! Nagyon édik ezek a babócák ám!!

Kép Kép
fricky
 
 


Szóval Akkor közkívánatra Ági baba (betűk helyett meséljenek a képekKép
paraméterek: 7740 gr és 67 cm
Kép
Kép
Kép
A fotózás miatt a Csernus cikket sajnos már nem fogom a délutáni szundi alatt elolvasni, de Ági megtette, majd elmeséliKép
Vendég
 


Ez még lemaradt, így tud már lapozni
Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Nálunk szerencsére soha nem volt baj az alvással. Danca a mai napig 2x alszik napközben. Délután sokszor 3 órát. Éjszaka 11-et. Szóval nem panaszkodhatom. Ahogyan másra sem. Az az igazság, hogy egyre szerelmesebb leszek a gyerekembe:-) Egyre édesebb, ahogyan kinyílik az értelme.
Most éppen a tapsolás a kedvence, a régi kedvenc integetés most lekerült a műsorról. Szinte egész nap magyaráz a saját kis nyelvén, és megállás nélkül vigyorog. Járni még nem jár egyedül, inkább a kanapé mellett, ill. a járókában kapaszkodva, de nem is sürgetem.
Szinte minden nap előfordul, hogy rácsodálkozom: Úristen, ő az én gyerekem!!!

Judit
KépKép

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Csajok!
Tudtok tanácsot adni baby-komp terén? Érdemes venni?
picipocak19
 
 


Pocak!
Nekem annyit mondtak a bébikompról, hogy nem biztos hogy megéri megvenni, mert ha nem tudod tökéletesen beállítani, akkor nem tesz jót a gyermek járás tanulásánál. Ha mondjuk nem tudod kellően leengedni, akkor "pipiskedni" fog, ha meg túlságosan lent van az állás, akkor berogyasztja a térdét.
Szóval mi nem vettünk, és így a szobájában van szabadjára engedve, ott garázdálkodik a kiscsávó.

Kép Kép
fricky
 
 


Pocak,

Anyukám gyerekorvos, így egyértelműen ellenzi a kompot. Részben a Fricky által leírtak miatt. Másrészről, ő már borulni is látott vele gyerekeket, akik eléggé összetörték magukat...

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Köszönöm Lányok!
Mindkettő hozzászólás meggyőző volt, hát akkor ez kimarad az életünkből az tuti! De jó neked, hogy anyukád gyerekorvos!!
Jó hétvégét MindenkinekKép
picipocak19
 
 


sziasztok Csajok

édesek a babók:D Maja ma 4 hónapos. és nem enged ez a nyavajás képet feltölteniKép((

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Kép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Fricky!

Ti mit használtatok a náthára?
picipocak19
 
 


Sziasztok!
A változatosság kedvéért most a csepeli Helyi Témában írok. A Dél-pesti szülészetéről is lesz egy bemutató cikk, amihez képként úgy gondoltuk, hogy a kórházban - az elmúlt 1-2 évben - született CSEPELI gyerekek képeiből csinálunk egy összeállítást. Tehát, ha csepeli vagy, és a kórházban szültél az elmúlt időszakban, és szeretnéd, ha a gyerkőcöd képe megjelenjen, akkor keress meg e-mailben! vantal@inext.hu Ha lehet ma vagy holnap...
Kellene a gyermekről egy jó minőségű fotó - lehet újszülött kori, vagy új - a neve, és a pontos születési dátuma!

Doktornak is küldtem egy e-mailt az imént!
Viki
vantal
 
 


Pocak!
Ami nálunk bevált: naponta többször Fluimare orrspray-vel fellazítani a dakszlit, és leszívni. Este fürcsi után pedig bekentem a hátát babáknak való meghűlés esetén használható mellkenőcs, ez ilyen légzéskönnyítő, nyugatató hatású. Tiszta gyógynövényekből, leginkább eukaliptusz, mentol. És amikor elaludt betettem a kiságyhoz közel (hogy ne érje azért el) egy kis sámlira (hogy az arcával egy magasságban legyen) kamillát. Leforrázott kamillavirágot Diapulmon cseppekkel. Ez olyan, mint az aromaterápiás lötyik, 10-15 csepp kell a kamillába, és légutakat tisztítja, váladék távozását segíti elő. Ezekkel a trükkökkel múlt el 10 nap alatt.
Ja, és végig adtam neki a Vitacolan szirupot, ami leginkább C vitamin, B vitamin és multivitamin. Ezt egyébként egész ősszel és télen adom neki.
Remélem segítettem valamennyire, és gyógyuljatok!
Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky!

Nagyon köszi, hogy írtál. Az orrspray nevéből ítélve ez is valami tengeris? A mellkenőcs nevét még megírod? Nagyon nyügi szegénykém annyira sajnálomKép

Hahlihó Többiek!

Ezvicc!
Hol vagy már? Most komolyan mi történt a jó kis csapattal????
Kis Atti jól van? Megúszta ezt a náthahullámot?
Mizujs a tejcsivel?

Fruzsi ma 6 hónaposKép
picipocak19
 
 


Pocak!
Igen, a Fluimare is tengeri só porlasztva, receptre írva kicsit olcsóbb, de uaz mint a Stérimar. A mellkenőcs pedig kicsi narancssárga-fehér dobozban van, az a neve, hogy Baby Luuf kifejezetten bébi mellkenőcs, a DMben vettem.

Többiek!
Tényleg hol vagytok? Nehogy már kihaljon ez a topik!!

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Nemrég éretünk haza a 2 hós oltásról. Szegénykém úgy sírt, annyira sajnáltam, de szerencsére hamar elaludt. Még most is alszik a hordozóban. Megmérték, 6300 gramm. Azt mondta a doktornő, hogy ez egy fél éves baba súlya, és hogy ne adjak neki annyit enni. Dehát nemis eszik sokat. Jó, lehet, hogy a táptól kicsit fellpuffadt, de csak este elalvás előtt adok neki, mert addigra már semmi tejem sincs. Tényleg ilyen sok lenne az 6,3 kg? Pénteken lesz 11 hetes. És hát nem mondthatom neki, hogy ne egyen annyit, hisz annyit szopizik, amennyi kell neki. Tisztára elkeserített a doki. Kép
Este kúpot kell adjak neki, nem tudom mért csináljak olyan nagyra a kúpot, honnan tudjam mennyit kell lefarikcsálni belőle?! Félek, hogy túl nagyot adok neki. Á, kész vagyok...

Fruzsinak boldog 6 hónapos kórt! Kép

Jucus

jucus1
 
 


Jucus!

ne keseredj el, nálunk is ez volt, csak 5 hósan sokallta a doki a 7,4-et.
Aztán Ági elkezdett forogni, sokat mozogni és elkezdtük a hozzátáplálást, és 1 hó alatt csak 40 dkg-t hízott...
Úgy fél éves koruk körül megáll ez a nagymértékű gyarapodás, inkább örülj, a táposok amúgy is jobban híznak...
Mennyit eszik naponta?
A kúpot hosszában kell ketté vágni, elég nehéz, mivel törik, várd meg amíg egy picit megolvad szobahőmérsékleten (kb. 15 perc).
Szóval nem kell ezt annyira a szívedre venni.
Én Áginak csak akkor adtam kúpot, ha belázasodott, de ha a dokid mondta, hogy kell, akkor kell
folyt köv, csak csengettek
Vendég
 


Jucus!
Igaza van Dórinak, ha ennyi kajcsi esik jól neki, akkor ennyi kész. Nehogy má' fogyóztassál egy két hónapos bébit!!!! És tényleg: megindul majd, és pikk-pakk eltűnik róla minden fölösleg. Pont minap néztem én is Bencét, teljesen eltűnt a hordó pocak, meg a röcik a combjáról Kép és Bence is "csak" 300 grammot hízott az elmúlt hónapban Kép
Ja, és én is adtam mindig megelőzésként is a kúpot. Ettől (de lehet hogy egyébként sem) nem lázasodott be soha.

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!
Én már azt hittem, hogy meggyógyultak a lányaim, erre este már megint nem aludtunk. Kingus lázas lett, Zsófinak már megint szorcsog az orra, mikor lesz ennek vége? Most jöttünk meg a dokitól, és Kingusnak tüszös mandula gyuszija van, Zsófinak meg valószínű ki fog bújni 2 alsó fogacskája. Remélem most már hamar rendbe jönnek! Kép

Csajok, mit ne mondjak jól megfogyatkoztunk!
Hol vagytok? Ezvicc, Kira, Liu, Nnicole, Nyeste, Tibicsoki75, Marquez? Merre jártok? Néha benézhetnétek, hogy mi van veletek! Kép

kizsó
 
 


Köszi Jucus!
Fruzsi 8800g nem mondom, hogy sovány de nem is kövérKép, viszont fél éves Kép tehát a 6300g-al pálcika lenne, annak talán jobban örülnének a dokik? Sztem engedd el a füled mellett, te tudod mennyi kajcsi kell neki, mérlegen nem lehet szopiztatniKép és így van annyit szopizik amennyit akarKépMellesleg vannak nehéz csontozatú gyerekek is.
A Germicid kúp nem olyan erős dolog én is gyakran hallom, hogy megelőzésre is javasolják a dokik,meg nyugtatja is a babát, jobban alszik tőle. Bár Fruzsi nem lázasodott be a 2 hónapostól kúp nélkül sem. A 4 hónaposnál adtam viszont, mert megviselte, hogy mindkét lábába szúrtak, és fájt is szegénynek. Az első kúpadástól húúúú én is nagyon paráztam, de végül mentKép Igaz a 3. kúpnak maradt egyben a fele, 2 kukába landoltKép
picipocak19
 
 


Kizsó!

Nagyon sok baba beteg most ez a francos náthaKép, de látom nálatok sajnos komolyabb a dologKép Jobbulást a Lányoknak!!!!! Miből lehet tudni, hogy hamarosan bújik a fogacska?
picipocak19
 
 


Pocak!
Legjobban onnan, hogy állandóan rág, és masszírozgatja magának az ínyét. Az íny megfehéredik, és ha az ujjbegyeddel megnézed, akkor érzed is a kis tarajokat.

Kép Kép
fricky
 
 


Pocak!
Látta a doktor néni, hogy fehéredik el az ínye. Különben, ha bele gondolok, mostanában erősebben rág mindent és mindent rág! Kép De látom én is, hogy már nem sok hiányzik.

kizsó
 
 


Aha, és meg is dagad az íny olyankor vagy csak fehéredik?

És hogy viseli Zsófi?
picipocak19
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztató szavakat! Mára már megnyugodtam. A kúpot is sikerült felrakni, és szerencsére nem volt nyügös. Bár éjjel többször felkelt enni.
Mostanában reggel nagyon nehéz őt szoptatni. Eszik vmennyit, amennyivel egy darabig elvan, és nézelődik, dumál. Szoktam közben nézni a tv-t, de erről sűrgősen lekell szoknom, mert ő is nézni akarja, állandóan odafordítja a fejét. Gondolom tetszenek neki a színek. És ugye ha elfordítom a fejét, hogy egyen, sírni kezd. Már most akaratos, mi lesz később? Kép

Kizsó!
A lányok remélem hamar meggyógyulnak, most sokan betegek. Ez a fránya idő.

jucus1
 
 


Jucus!
Örülök, hogy minden rendben volt! Fruzsi is tv-zneKép

Hétvégén volt a keresztelő teszek fel egy képet!
Kép
Dóri!
Humana HA 2-t eszik már Ági? A tejpépet mikor szoktad neki adni?
Nagyon jók a képek amiket feltettél! Külön játszószobája van?
picipocak19
 
 


Jucus, Pocak!
Nálunk délelőtti program Bencének a Minimax nézése. Már van kedvenc meséje is Kép
Szopi közben én is tv-ztem, de le kellett szokjak nekem is róla, miután jobban érdekelte Bencét is Kép
Mi még mindig a sima Milumil HA-t esszük. Azt mondta a doki, hogy egy éves korig lehet felírni ezt a tápit.

Kép Kép
fricky
 
 


Lányok!

Mi küzdünk az esti hasfájással.17-21 óra között hol hosszabb hol rövidebb ideig.Ilyenkor semmi sem jó, állandóan cicire vágyik, de nem sokkal azután sírva hagyja abba, kifeszíti a hátát és üvölt. A felesleget persze bukja vissza. Szegényt nagyon sajnálom, eddig az Espumisan ért valamit, de ugyanúgy küzd maximum hamarabb megkönnyebbül.
Leginkább még az használ, ha felveszem és sétálunk, de ezt sem lehet hosszú ideig csinálni.

Van valakinek vmi hatásos segítsége? Már ha veletek is volt ilyen.Minden tanácsot szívesen veszek.
Az egyik ismerősöm Aloe Aktivátort ajánlott.Ki ismeri jobban?
Előre is köszönöm a segítséget.

Egyébként egy angyalka, éjjel és napközben semmi gond nincs vele.Holnap lesz 5 hetesKép

Üdv mindenkinek

Tibicsokoládé

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki!

Biztos, hogy a hasa fáj? Mert hasfájáskor felhuzgálják a lábukat nem kifeszítik magukat. Nekem Fruzsi születésekor 2-3 hétig este 5-től fürdésig sírdogált, de aztán elmaradt. Egyébként mindenkinek más válik be, de azt hallottam a masszázs a hatásos módszerek egyike. Nézz rá erre az oldalra: www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz7.htm
picipocak19
 
 


Pocak!

Felhúzza persze, csak szopizás közben homorít.
De azért köszi az oldalt, mindjárt nézem isKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Akkor biztos. Sajnos ezen át kell esniKép Mi egyébként az Infacolt használtuk. De van még a Grip Water vagy a Mecsek tea.
picipocak19
 
 


Tibicsoki!
Nekünk a GripeWater vált be. De azt mondják, hogy a homeo-s bogyók nagyon jók még. Azoknál több lehetőség is van attól függően, hogy hogyan fáj neki a poci. Mint amit írtál, hogy ő megfeszíti magát pl. De erről én nem sokat tudok, azt hiszem talán Vantal írt róla bővebben még a régi topikban. Ha gondolod, keress rá vissza.

Kép Kép
fricky
 
 


Kizsó!
Hogy vannak a Lányok?

Fruzsi szerencsére már meggyógyult! Kép
Nagyon kikészítette már az orrszívás. Úgy néz ki amiatt voltak az alvásgondok is. Mostmár visszaállt a napi 2x 1,5-2óra + éjjel 12 órás alvásraKép Anyukája nagy öröméreKép

Eperke!
Nagyon szép babóca Maja! Még szopizik?

Lányok valaki írta, hogy náluk nem volt gond a fogzás, de nem tudom visszaolvasni, hogy ki!
picipocak19
 
 


Pocak!
Köszi a kérdést, de nem valami rózsás a helyzet! Zsófinak még mindig szívni kell az orrát, de már csak reggel-este, Kingus este hányt, belázasodott, úgyhogy nem akar gyorsan meggyógyulni!

A fogzással kapcsolatban. Amikor Kingusnak jöttek a fogai, akkor csak a panadol szirup segített, én azt használtam.

kizsó
 
 


Pocak!
Nálunk nem volt igazán gond a fogzás. Csak a nyál dőlt belőle, és azon a napon volt nyűgibb, amikor ténylegesen áttörte az ínyt a foga.
Örülök, hogy meggyógyultatok!

Kép Kép
fricky
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: