Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is jelen vagyok, bár leginkább csak arra van időm hogy gyorsan elolvassalak titeket. :roll: Gergő múlt héten megint náthás volt, úgyhogy egész héten itthon maradt, de már alig várta hogy mehessen bölcsibe. Pénteken lesz a születésnapja, már nagyon várja a tortát meg a kis ünnepséget a bölcsiben. :D Peti jól van, szerencsére most nem kapta el Gergőtől a náthát. Már 4,02 kg tegnap mértük és már nagyon szépen tartja a fejét. Jövő héten fogom vinni csípő uh-ra, aztán kezdődnek az oltások... :roll: A dokink javasolta, hogy minél előbb adjuk neki be a pneumot, mert a bátyus közösségbe jár és így ki tudja mit hoz haza...szegény, már előre sajnálom.

Timi,
hányra mész ma a dokihoz? Én is ma megyek a 6 hetes kontrollra hozzá, én 1/2 2-re megyek...hátha találkozunk. :)

De ezt a kórházban nem fogadhat dolgot én sem értem...korábban rendelt a kórház melletti rendelőben is, nem? Legalábbis mintha valaki azt írta vagy mondta volna, én sose voltam ott nála.

Judyt,
ahhoz képest, hogy Gergőnek 1 évesen még nem volt foga, Vivinek tényleg sok van. :lol: Gergő majdnem 14 hónapos volt, mikor kijött az első foga, ráadásul neki a felső metszőfogak jöttek ki elsőnek.

Babaimádó,
drukkolok nektek!!!

Kia,
hogy álltok a lakással? (Képzeld, anyukámnak sikerült eladni a pesti panel lakását 3 hónap alatt egész jó áron, ez a mai válságos időkben még nekünk is nagyon meglepő volt.) Remélem nektek is hamar sikerül vevőt találni és új házat is.

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok!

Annyi történt, hogy múlt péntek reggel felhívtam mobilon és kértem, hogy a kórházba adjon nekem egy időpontot. Erre mondta, hogy ez most nem lehetséges, úgyhogy hívjam fel az asszisztensét.

Chessy nem fogunk sajnos találkozni és 1/2 6-ra megyek. Így most emiatt nem kell a munkából elkérezkedni.

Hízás: eddig kb. szerintem 3-4 kg-t hízhattam, bár a mérleget igyekszem elkerülni :) hogy mennyit szeretnék? amennyi sikerül. Ha bálna leszek,hát bálna leszek :D

HOlnap este írok, hogy mi volt. Köszönöm az érdeklődéseteket és a tapasztalataitokat.

Timi
Kép
vt72
 
 


vt72,várunk a hírekkel.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

 
 

Sziasztok!

Túl vagyok az első találkozáson :D Mit ne mondjak, azért izgultam kicsit, de gondolom ez természetes.

Minden rendben volt, nekem elsőre szimpatikus volt a doktor úr. Meg úgy az egész hely is. Az, hogy nem túl puccos, nem túl csicsás, nincs tele mindenféle reklámokkal. Nekem ez a fajta visszafogottság teljesen bejön.

Végignézte a leleteimet, mindent rendben talált, egy hónap múlva jövök majd újra a 18. heti genetikai uh-s beutalóért. Addig lesz 06.02-án egy magzatvízvételem, megpróbálom aznapra az asszisztensével leegyeztetni az AFP-s vérvételt, így nyugodtan pihenhetek azon a héten. Aztán majd jó 2 hétig agyonizgulhatom magam, hogy jó legyen az eredmény... bár tudom hogy jó lesz :D

Remélem Ti is jól vagytok!
Chessy Neked sok örömet kívánok a picurhoz, Babai Neked pedig szurkolok nagyon, hogy sikerüljön egy babó.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Azt olvastam ma, hogy 2010. ápr. 30. után fogant gyerek után fog
az új "rendszer szerint" járni a gyed, gyes... :P
...így ősztől tényleg próbáljuk összehozni a tesót (nem akartam 1 éves korában visszamenni :roll: )
..ez nagyon jó hír :P

Mi rengeteget vagyunk kint... Homokozunk, motorozik... :P
Ma pl. már fürdés után majdnem elaludt a vállamon :lol:
Egyre több új szavunk van :lol: (strand - TANN, csengő - TENN, takaró - TAKKA...stb )
Már van 12 fogunk - szépen rág mindent és még most is van napi 2 cici :P
Júni 17-től 1 hét nyaralás, Levi első nyaralása... nagyon várom :lol:
Kép

Judit
A lánc...? Nem tudom, hogy meddig lesz a nyakában.. még van 8 fog hátra...
lehet megvárom, míg mind kijön :roll:
Szerencsére nem zavarja.. hozzászokott. Kb 1 éve van már :P
Vivi 13 foga nem semmi :shock: Lehagyta Manót :lol:

Chessy
Gergőnek
Kép
Anyukádéknak szerencséjük volt... sajna mi még nem adtuk el...
Már "elég olcsón" adjuk (11-ről indultunk és 9.2 lett ) ...akár még el is cserélnénk
egy családi házra itt, de.. :? Egy ember hívott - csere - de az messze van. :(

VT
Szimpi :P nekem is az volt :wink:
...mi lesz velem a tesóval :(

Babai
Még most is mennek a +++++++++++++++ !
Az eredmények jók?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, majd 2-án megmondja az endokrinológus. Minden egyébként határértéken belüli. Ha jónak találja, akkor indulhat a lombik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


DRUKKKKKKK

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hogy van ez az új rendszer, amit írtál, mert azóta azon agyalok!?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Gergőnek utólag is sok boldog születésnapot kívánunk!!! :D :D :D

Én jártam a dokihoz a kórházba, a magánban egyszer sem voltam, igaz ez másfél évvel ezelőtt volt. Akkor ezek szerint már nem fogad kismamikat a kórházban?

Timi, miért kell neked magzatvízvizsgálat? Örülök, hogy szimpi volt a doki.

Kia húzzatok akkor bele, mire Vivinek lesz kistesója, addigra biztos visszahozzák a régi törvényt és újra 2 év lesz a gyed:)
Én egyébként valahol azt hallottam, hogy már idén júni 1 előtt fogat babákra vonatkozik, de szerintem ez még korai lenne, meg én csak hallottam, nem olvastam.

KépKép
b_judyt
 
 


Babai.
http://www.szon.hu/hirek/magyarorszag/c ... 0-06450671

Lassan kiderül, hogy mi lesz....

...ha idén júni 1 lenne, akkor már nem fognánk bele, Judit :(

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Judy: a korom miatt kell, mert elmúltam 35 éves. Igaz csak egy évvel, de már most felajánlák. Így legalább egy jó pár kromószóma rendellenességet kizárnak 100 %-ra.

Ha szerencsém van és dolgozik a doki asszisztense jövő hét kedden, akkor a vizsgálat napján le tudja venni az AFP-hez a vért és nem kell csütörtökön bemennem a magánra ezért külön.

Apró kérdés: a vérvételek ugyanúgy terhesgondozásnak minősülnek? Mármint a térítés szempontjából. Merthogy a dokihoz csak a 18. héten kell újból visszamennem.

Babai: ma elfogadtak valami törvénymódosításokat a parlamentbe az okosok, de részleteket nem tudok sajnos.

Timi

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Itt találhatók a jövő májustól bevezetésre kerülő gyed, gyes módosítások. Egyébként májusnál korábban nem is nagyon vezethetnék be, hiszen aki már most terhes annak nem lenne választási lehetősége, hogy így is vállalja-e a babát, hogy az ellátás változik...alkotmányellenes lenne, hogy nem választhatnak. http://index.hu/belfold/2009/05/25/jovo ... en_a_gyes/

Köszönjük a gratulációkat, elég hihetetlen hogy már 3 éves Gergő...még csak most született. :lol: :shock: Vasárnap megvolt a szülinapi bulija, pénteken pedig a bölcsiben köszöntötték fel, nagyon örült neki. Hogy bírjátok ezt a meleget? Mi délután - ahogy hazajön Gergő a bölcsiből - megyünk a medencébe, csak ott lehet kibírni. :wink: Persze Peti még nem pancsol, ő "csak" a pokrócon pihenget.

Babaimádó,
én is drukkolok...annyit gondolok Rád.

Timi,
nekem is a kórházban vették le az AFP-hez a vért. A kérdésed arra irányult, hogy a dokinak kell-e ezért fizetni, mint terhesgondozásért? Ha igen, akkor a válasz nem kell, mert a kórházban elvégzett vizsgálatok alanyi jogon járnak. A dokinak akkor "kell" fizetni, ha a magánrendelésére mész és ott lát el téged.

Kia,
drukkolok a lakás eladáshoz, hamarosan csak összejön valami.

Kép
Kép
chessy
 
 


Fogadok, hogy ránk már az új szabályok lesznek érvényesek :evil:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Az új gyed, gyes...
Megnyugodtam... Örülök, hogy 2 évig lesz gyed... attól féltem, hogy (ha lesz tesó)
1 éves korában vissza kell mennem melózni... de így már nincs gond :P
Indulni fog a project. :lol:

Nem akarom elkiabálni.. ma megy egy nő megnézni a lakást (nagyon tetszik neki) :roll: :lol:

Majd jövök - felkelt Manó..

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, nem azt mondja az új rendszer, hogy 1 év gyed+1 éve gyes? Aztán 3 helyett 2 éves korában mármunka???Pont fordítva értelmezemén, mint te. :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai: A GYED 2 év, a GYES idejét csökkentették le 3-ról két évre. Én így tudom. Itt a lap oldalán van egy cikkajánló, abban le van írva részletesen, csak most nincs időm elolvasni.

Más: képzeljétek, már a kórházban a vért sem szabad levenniük. Most beszéltem az asszisztensével a dokinak és ő mondta, hogy be kell menjek csütörtökön a Bajcsy-ra, hogy levegye a vért. Sajnálom, de mivel pont ezt a vérvételt nem lehet eltolni, így elmegyek :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy a 2 év gyed megmarad. 1 évesen még olyan picik...

Timi, hogy-hogy már nem vesznek vért sem a kórházban? De szülni azért lehet ott? És akkor most a doki hol dolgozik? Csak a magánban fogad kismamikat?

KépKép
b_judyt
 
 


Hát remélem, hogy szülni azért lehet ott :) :) :)
Annyit mondott az asszisztense, hogy ellenőrzések vannak és ezért nem vehetik le ott a vért, mert őket ezért kirúghatják. Ami azért tényleg nem lenne jó. Ezek szerint akkor tényleg már csak magánrendelésen fogad a doki.
Lehet, hogy azért, mert a volt Honvéd kórházban van a kórházas rendelés? Nem tudom... ezt csak találgattam.

Timi
Kép
vt72
 
 


Ez felháborító.... :evil: Olvastátok? http://index.hu/belfold/2009/05/22/somo ... _az_allam/

Miért gondolja ez az isten barma, hogy szórakozásból járnak az emberek lombik programra? Mit gondol mennyi embertől venné el a lehetőséget, hogy gyerekük legyen, ha az állam kevesebbet finanszírozna?! :shock: :evil: Ja, és szembetűnő a cikkben, hogy "a milliárdos vállalkozó"....menjen a ..... oda, ahova gondolom.

Húúú, bocsi de ezt most olvastam és nagyon kiakasztott.

Kép
Kép
chessy
 
 


Chessy, sorstársaim és a magam nevében is:köszönöm az együttérzésed. A hozzászólásaimban olvashatod itt-ott a véleményem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Én eddig azt hittem, hogy a kismamák 3 évig maradhattak otthon, amiből 2 év gyed, 1 év gyes volt. Akkor én ezt eddig rosszul tudtam?? :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Chessy, én is olvastam már..., undorító.
Mindig más országokkal példáloznak, hát kit érdekel, máshol hogyan csinálják??
Itt is látszik, hogy arról szól az egész, hogy minél kevesebb gyerek szülessen, az emberek elöbb haljanak..., a nyugdíj is 63 évtől van. Ki él addig?

Babaim. most úgy van, hogy 2 év gyed+1 év gyes. Ez 3 év. A törvény úgy hozta, hogy ez a 3 év csak kettő. Az anya dönt, 2 év gyed és utána meló, vagy 1 év gyed+1 év gyes.
A lényeg, ha el akarsz menni dolgozni, akkor vissza kell adnod a gyed-et és gyes mellett lehet dolgozni.
Remélem nem voltam bonyolult nagyon... :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Egyetértek, abszulót arról szól, hogy egy már nagyon gazdag ember, hogyan legyen még gazdagabb. Felháborító!!!!

Judy: tudtommal a nyugdíjkorhatárt, kitolják 65 évre... persze folyamatosan, de szerintem mi kb. már beleesünk... ha megéljük :(

Én a két év Gyed mellett döntök valószínűleg, bár majd az idő eldönti, hogy hogyan jövünk majd ki. 1 évet mindenképpen szeretnék itthon lenni... aztán majd biztos sajnálnám még beadni bölcsibe a csöppet :D

Timi
Kép
vt72
 
 


na, végre értem!

Lombikról friss infó:
http://index.hu/belfold/2009/05/27/elha ... klinikaja/

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

A lombik :evil:
..mintha azt mondták volna ezzel, hogy sok-sok párnak ne is legyen gyereke :evil:

Levi mostanában szereti a lábbeliket - minden cipőt felhúz... ma pl. az anyósé volt soron :P
Egyre több szó szerepel a szókincsében :lol: A legújabbak: méter-MÉTE, majom-MAM,
krém-KÉM (állandóan be akarja kenni a kezét :P ),....
Imád enni.. A cicit reggel kéri, de néha esténként már nem... főleg, ha előtte sok tejpépet eszik..
..lassan leszokunk..

..fogyok, már -3 kg-nál tartok :lol: ...és még rengeteg van :(

Nyugdíj - ha belegondolok... pl. egy 60 éves rendőr mit csinál az utcán?
Több kolléga járt úgy, hogy 50 év előtt elment nyugdíjba...és - csak az első 1-2 hónapban tudta felvenni :(
...aztán nem kellett neki már utalni :cry:
20-30 év alatt kikészültek.. mi lesz 40 év munka alatt??
...de ez még sok másik állásra igaz...

Milyen volt a gyermeknap?

Kép Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, Levi nőgyógyásznak készül? :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ez jó :lol: :lol: :lol:

Hát hol jár a keze LeviManónak?:)

KépKép
b_judyt
 
 


:lol:
..lehet az lesz, ha nagy lesz... nem lehet tudni :P

Ott el van törve és azt nézte :lol:
Pár napja mindenhová cipeli magával a babát (jó, hogy itthagyta a keresztlányunk) :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Lassan levezetheti a szülést is :lol: .Mire a tesó megjön, egész profi lesz. Addigra meglesz a szókincse is, hogy irányítsa a szülészorvost.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


:shock:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

A vevő a hónap végén már költözni akar... :? lehet, hogy nem veszik meg a lakást... :(
Nagyon tetszik nekik... csak ez ügyvédjük egy... :evil: pár nap és kiderül, hogy mi lesz... :roll:

Manó mostanában olyan cuppanós puszikat ad (főleg nekem, de már kapott 1-2
alkalommal apa, papa és mama is :lol: )
Pár hónapja nem hízik semmit... most szépen lemegy róla a felesleg, pedig
szereti a hasát. :roll: (magassága 83 cm)
A cicit néha elfelejtjük... Még este van, de a hónap végén jó lenne az estit is elhagyni..
Rengeteg szót mond.. eddig írtam is...már nem bírom követni sem :lol:
Kikészítettük a wc szűkítőt... már csak egy alkalom kell és ki is próbáljuk :lol:

Ti hogy vagytok?

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Ügyes ez a LeviManóka, hajlandóságot is mutat a WC iránt? Én majd talán télre, esetleg csak jövőre veszek bilit. Bár lehet nem ártana egy most nyárra is, hiszen már mutatja, ha van a pelusban vmi.
Viv sem hízik, megnyúlt inkább, bár estére akkora döbrögi hasa van, hogy majd szétpukkad :lol:

Babaimádó hogy vagy? Képzeld bnőmnek nem sikerült, teljesen el van keseredve :cry: Azt mondja, hogy még egy inszem, és jön a lombik.

Többiek?

KépKép
b_judyt
 
 


A látszat csal, nem eszik még egyedül :lol:
Kép

KépKép
b_judyt
 
 


Judit, sajnálom a barátnőd, de üzenem neki, hogy kitartás és eljön az ijő, amikor megajándákozza a sors a kisbabájával.
Mi nemsokára kezdünk.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Új vagyok itt a topikban. Én is Gulyás dr-hoz járok szinte csak a magánrendelőjébe, mert a kórházba nemigen lehet menni hozzá, bár igazából nem értem ezt az egész rendszert... :?
Már néhány napja olvasgatom a hozzászólásaitokat.
vt72-höz hasonlóan én is november közepére vagyok kiírva (nov.13) úgyhogy a 18. heti UH-ra megyek legközelebb. Remélem minden rendben lesz :) !
Üdv!

Kép

Kép
ripley
 
 


Levi azóta nem mondja, hogy kaka. :shock:
..lehet rájött/megértette, hogy mit akarok :? ...de nem adom fel... :lol:

Vivi is nagyon ügyes!
Nyáron azért ismerkedhet a bilivel... akkor könnyebb a dolog, mint télen.
Nagylány lett... olyan, mintha egyedül enne :P
Manó még csak a reggelit eszi egyedül... kanállal még nem megy...

Babai.
DRUKK DRUKK DRUKK ! ! ! ++++++++++++++++++++++++

Ripley Szia!
Gratulálok a bébihez! :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ripley szia :) Én is a 18. héten megyek legközelebb és az új rendszer kicsit zavaros nekem is :), de gondolom, amit kell, majd időben megtudjuk.

Szívem szerint én is 13-án szeretnék szülni (akkor van a szülinapom is), de persze tudom, hogy ez nem kívánságműsor :D

Babai: drukkolok Neked nagyon!

Judy, Kia: Titeket továbbra is csak "irigykedve" olvaslak, nézegetlek... de majd hamarosan remélem én is játszhatok majd igazi babával :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Ripley,
Szia! Gratula a babához. Első?

Kia,
fog az menni. :) Nyáron tényleg könnyebb, de szerintem próbáld meg kivárni, míg ő kezdeményezi, mert akkor nem fog rossz élményt társítani hozzá és nem fogja érezni, hogy "elvárás". Nálunk Gergő teljesen egyedül kezdte el a kakilást szűkítővel, élvezte hogy ő is ülhet a wc-n. A pisilés annyiból könnyebb volt, hogy mindig utánozza apát, ebben is, úgyhogy ő eleve állva kezdett el pisilni a wc-be. Bilink nem volt, mert játszott vele mikor kisebb volt és eltört. :lol:

Judyt,
tényleg nagy lett Vivi, olyan mintha megnőtt és "nagylányosodott" volna hirtelen.

Képzeljétek itt nálunk van egy állami bölcsi és most hallottam, hogy ha be akarom íratni 2011 (!) szeptemberétől Petit, akkor már most jelentkezni kell. :shock: Annyi a jelentkező, hogy évekre előre írják fel a gyerekeket, sőt olyat is hallottam hogy valaki terhes volt és már felíratta a gyereket. Döbbenet, én még most sem tértem magamhoz...még csak 2 hónapos lesz a fiam és már most írassam be? :shock: :x

Egyébként jól vagyunk, Gergő továbbra is imádja az öccsét szerencsére nyoma sincs féltékenykedésnek, sőt inkább arra kell vigyázni, nehogy összenyomja a nagy puszilgatásba meg simogatásba. :)

Ezt az új kórházi rendszert én sem értem, bár őszintén szólva a szülésnél, illetve utána a kórházzal kapcsolatban nekem elég sok negatív tapasztalatom volt. Már nyomokban sem hasonlít a régi MÁV kórházra, tényleg olyan lett, mint egy születésgyár. :cry:

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok!

Üdv Ripley minálunk :lol:
Hogy viselted a terhesség elejét? Biztos minden rendben lesz!! Első baba? Mennek a pocakosok 4D-s UH-ra?

Babaim. sok-sok drukk, akkor lenne kerek ez a topic, ha te végre itt pocakosodnál. Én nagyon-nagyon várom!
Bnőm már eléggé benne van a korban, úgyhogy neki is ideje lenne egy baba.

Chessyi, Petibaba még csak most született, és már 2 hónapos :shock:
Nálunk a bölcsiben azt mondták, hogy elég augusztusban beiratni, ha jövő áprilisban szeretném vinni. Ezek szerint nálunk van még hely.

Kia, én is gondolkozom a bilin, mert Vivi tépi le a pelust ha tele van. Bár szerintem ő is még játszana vele, tudatosan még nincs ott szellemileg. Mit eszik LeviManó reggelire? Vivi néha már vajas zsömit kis darabkákban, azt szépen elnyámmogja egyedül.

Timi, majd ha az utolsó héten leszel, vannak praktikák, amik megindíthatják a szülést :wink:
Szólj mikor és felsorolom :lol: :lol: :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Judy ez jó hír, kíváncsivá tettél, keresni foglak ígérem :)

Mi nem tervezünk 4D-s uh-t. Két-három ilyet már láttam és nem tetszettek, bevallom őszintén. Lehet, hogy rossz időben csinálták őket, de elég furik voltak azok a babók. Mi úgy gondoltuk, hogy azt a pénzt inkább a babakocsira vagy az ágyra tesszük félre :) A Babót úgyis nézhetjük még jó sokáig :) :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Hello mindenki!

Köszönöm a gratulát.
A pocaklakó (a nemét még nem tudom) a második gyermekünk lesz, van már egy közel 5 éves fiam, Győzőnek hívják :twisted: .
kedves vt72: anno a fiam születésénél én is szerettem volna úgy időzíteni, hogy a férjem születésnapjára essen a dolog (júl.23) de végül három nap eltérés lett. A szülinapjukat így is együtt ünnepeljük!
kedves judyt: némi hányingerrel járt az első időszak és gyakori fáradságérzéssel. Ez utóbbi most is megvan. Nem tudom ti hogy voltatok vele, de én folyton aludnék :roll: !
A kislányod a telekakis pelenkát is letépi??! :o
kedves kia: láttam, milyen nagy vihar volt felétek, nem is gondoltam, hogy ilyen durva idő volt.

Üdv.

ui: hogy tettetek fel ilyen "centiket"?
ripley
 
 


A nagyonbaba.hu honlapon tudsz ilyet csinálni Te is, de még sok ilyen van. Nekem ez volt a legegyszerűbb.

Babafalva.hu, Lilypie.com ezek is ilyesmik.

Nekem már a fáradtság csak hullámokban jön, vannak napok, amikor teljesen használhatatlan vagyok. Ilyenkor csak ülök a gép előtt... max a telefont veszem fel. Sok hasznomat nem veszik :) :) de szerencsére nem is terveznek velem már sok érdemi dolgot a munkahelyen... de viszont jó bejönni :)

Timi

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Szerintem a 4D nagyon szép élmény, a lényeg, hogy csak a 30.hét után menjetek, mert akkor már babaformája van a prüntyőnek:)
Mindjárt keresek egyet Vivről is.

Ripley, jól látom, hogy nem te választottad fiadnak a nevet? Szerintem szép:)
Én is folyton aludtam a terhesség elején, és akkor még éjszakáztam is a melóhelyemen, hát volt mikor bealudtam :oops:
Kép

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Timi
Már nincs sok hátra... néhány hónap és igazi babád lesz :P

Ripley
Ha tetszik neked valamelyikőnk vonalzója kattints rá kétszer és bejön az az oldal, ahol
tudsz készíteni...

Chessy
Tényleg rohan az idő - Boldog Hófordulót Petinek!

Szülésbeindítás... nekem is vannak ötleteim (kipróbáltak :wink: )

Judit
Levi szinte mindent eszik már..
(Reggeli: felvágott, kenyér, zsömi, vaj, májkrém, bundáskenyér, paradicsom, ubi, sajt, virsli...
stb... mindent darabolok és ő szépen szedegeti :lol: )

Ma megvolt a 18 hós szuri és a Meningoc.
Volt sírás :( Amióta kórházban volt nem szereti - már a vizsgálatokat sem :cry:
(pedig előtte milyen kemény legényke volt :( )

A bölcsi..
nekünk már most tél elején menni kell(ene).. beszoktatás... belegondolni is rossz :cry:
A III. kerületben is hamar be kellett iratni (születése után...) és így is késői időpontra vették fel.
Itt Nyh-n akkor voltunk, amikor úgy 8-9 hónapos volt... az eslő bölcsibe már nem
volt hely (az majdnem a munkahely mellett lenne), a másodikba (ahol voltunk)...
oda felvették rögtön. Idén nov. dec. környékén már megy... ha nem jön a tesó...
de jó lenne, ha még úgy 3 évet maradna itthon..

A vihar
Tényleg nagyon durva volt.. innen úgy 8-15 km-re volt a nagy jég..
Szerencsére itt nem... itt csak erős szél volt.. :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


...a 4D lemaradt...
Mi a 27. héten voltunk...
Szerintem is jó... a 30. hét környéke a legjobb időpont. (ahogy Judit is írta)

Ilyen volt:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szép napot mindenkinek,

Már nem emlékszem olyan élesen a babázásra, csak ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, (a már babázókét) jönnek be az emlékek és kezdem felfogni, hogy újra részem lesz ezekben: szülés, éjszakai szoptatás, sírás, pelenkázás és a többi...De ennek ellenére boldogan várom az egészet :D ! Ez a csodás a női lélekben. Ja, és hogy két gyerekkel, hogy boldogulok majd, az végképp izgalmas lesz!
A vonalzóval még nem jártam sikerrel :oops: . Ha kiválasztottam, akkor hova kell beilleszteni, hogy mindig megjelenjen?
Judyt, lehet félreérthető volt az ördögsmiley a "Győző" mellett, de ez nem a nevére vonatkozik, hanem ő magára... :wink:, na persze ez csak vicc. Egyébként többnyire jó gyerek a "nagyfiam" csak mostanában eltanult egyfajta ördögi nevetés típust az óvodában.
Timi, neked megvan már az AFP eredményed? Nekem az asszisztens Gabi vette le vért és tőle kell elkérnem az eredményt, mert állítólag vinni kell a 18. heti UH-ra (mondjuk így logikus)

Üdv.
ripley
 
 


Ripley
A profilodon beül az aláírásodhoz kell bemásolni a linket (PHPBB...
url=....stb...)
A tesó... én még csak tervezem, de érdekes lehet, amikor már két baba van.
Kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Ripley még nincs eredményem, múlt hét csütörtökön vette le Gabi .. jövő hét csütörtökön megyek a dokihoz... gondolom, akkor megkapom. Legalábbis nem mondta senki, hogy telefonáljak hamarabb.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Szerintem tiszta hülyeség ez az AFP vizsgálat. Nem elég, hogy 2 hetet kell rá várni, még aggódik is az ember. Az enyém kissé magasabb volt, de a doki mondta, hogy vszínű az ikerterhesség miatt. Az UH-on tiszta ideg voltam, de szerencsére minden rendben volt és van:)

Ripley, akkor csak félreértettem a smile-t:) Képet szívesen fogadjuk a fiadról:)

Timi, jó korán keltél te is, én is 5 után mindig fent vagyok, de minek? Pedig Viv van olyan kedves, és 7-ig biztos alszik mostanában.

Voltam bölcsibe iratkozni, erre azt mondták, hogy jövő áprilisra már nem biztos, hogy van hely. De akkor miért mondták a másik helyen, hogy ráérek augusztusban jelentkezni, hiszen rengeteg hely van még??
De ahogy számolgattam, lehet meg tudom oldani, hogy csak jövő szeptembertől menjen Manyóka. Mivel áprilistól a szabimat töltöm, ami legalább 3 hónap, csak 2 hónapot kell éheznem gyes-sel, és szeptembertől dolgozom. Nem egyszerű.

KépKép
b_judyt
 
 


Hello,

Az AFP vizsgálat jelentősége tényleg nem olyan nagy, mint korábban. A genetikai UH-k pontosabb eredményt adnak. A Győzővel való várandósságom idején én is tök ideg voltam miatta, mert kicsit alacsony volt, aztán az UH-n rendben volt minden :) .
Hallottam olyat, hogy a bölcsibe már most be kell iratkozni, mikor a gyerek még meg sem született?! Nekem fontos, hogy legyen hely a kis "mucikának", mert a munkahelyemre visszavárnak másfél év múlva (ha akkor meg lesz még a cég :? )

Timi, én is 4-én voltam levetetni a vért Dr. GI rendelőjében 17 óra körül. Lehet, hogy találkoztunk?

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: