Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Katuska,
A szulestortenetemet inkabb nem tennem fel ide meg egyszer, mert nagyon hosszu, es biztos nem mindenkit erdekel, de megtalalod eme topik 2003. december 18-ai arhivjaban, azon belul szeptember 10-ei datummal.

Udv mindenkinek:

Leszter
leszter
 
 


Leszter!
Elolvastam a szüléstörténetedet. Igazán meghatódtam, olyan "valódi". Sokat írsz a fájdalomról, de valahogy mégis minden sorából a szeretet sugárzik, és nem is a gyötrelem.
Gratulálok a babáhozKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Eszter:
elolvastam az igen részletes születéstörténetedet én isKép
Nagyon jó volt, szinte megint átéltem a saját szülésemetKépKép
Ki is az orvosod? Írtad már egyszer szerintem, de nem tudomKép

Lau
lau
 
 

 
 

Sziasztok!Kép

Koszikoszi a dicsereteket!Kép Oromomben en is ujraolvastam a sajat tortenetemet.KépKép

Lau,
A Kalocsai doktornal szultem. Es te, kinel?

Monique,
Szoval felismertel, de nem szoltal, hogy te vagy Monique? Kar, en is kivancsi lettem volna rad.Kép
Hatha a kisteso mar konnyebben osszejon! Vagy nem olyan jellegu a problematok? Mindenesetre en drukkolok!Kép

Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Eszter:
Csapó dokinál szültem, most is nála fogok. Kalocsait sajnos nem ismerem, csak azért kérdeztem, mert a stílusa hasonló az én dokimhozKép

Lau
lau
 
 


Sziasztok!

Lau: Nem is tudtam,hogy te is a Csapóhoz jársz.Én is.Írsz nekem egy kicsit róla,hogy milyen a Csapó szülés közben? Eddig csupa jót hallottam róla.Igaz már csak két napom van,úgyhogy ha jó ha rossz ,mindenféle képpen nála fogok szülni Kép


Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Szia AnitaKép

Nagyon korrekt szülés közben, rengeteget segít, és abszolút megértő!! Segít abban is, hogy ne veszítsd el a fejed, egyáltalán nem azt a távolságtartó formáját hozza, még viccelődik is közbenKépKép
Sok időt nem töltöttem a szülőszobán, mert - ha jól emlékszemKép - a 4.-5. tolófájásra megszületett a fiam.
De mástól hallottam, hogy órákon keresztül ott van a kismama mellett.
Aztán a gyerekágyas kórteremben minden reggel már 7kor odajött kisvizit előtt, megvizsgált, megkérdezte hogy vagyok, szóval én nagyon kedvelem őt, jó orvosnak tartom.
Kassai Magdolna szülésznőnél szültem, állítólag vele és Verával szokott együtt szülni, és mindkettőről jó tapasztalatim vannak.
szóval, összeszokott kis csapat.

Hu, már csak két napod van a kiírt időpontig?? De jó nektekKép Nemsokára találkozol a kislurkóvalKép
Majd - ha lesz rá alkalom - értesítesz minket?
Vagy majd megkérdezem a Csapótól 26-ánKép
lau
 
 


Sziasztok !

Most voltunk a Csapónál.Hát minden változatlan,nem úgy néz ki hogy a manócska kíváncsi ránk.

Lau!
Csirkesznek megvan a száma,ha meglesz a babóca írok neki.Ennek örülök,hogy a Verával és a Magdival vannak egy csapatban.Minkettőt ismerem és szimpatikusak is.

Jövő hét csütörtökig kaptunk határidőt,utánna be kell feküdnöm a kórházba.Remélem manócska meggondolja magát és megszületik addig.Vera mondta ma,hogy a hétvégén ne szüljek,mert telt ház van.Na majd meglátjuk.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Anita)

Kitartást a hátralevő napokhozKép
Ha megjön az sms, rögtön megírom a többieknek itt a topikon. Könnyű, és gyors szülést kívánok Neked. Utána meg sok tejcsit a babánakKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Anita:
beszéld meg a pocaklakóddal, hogy várjon hétfőigKép
De tudom, ilyenkor az ember már nagyon szeretne túllenni a szülésen és a kezében tartani a babáját.
Sokat gondolunk majd rád, és persze várjuk az üzit!! Kép

Lau
24+2
lau
 
 


Sziasztok!

Na ennyit a szülés várható időpontjáról Kép Manócskának esze ágában sincs kijönni.Reggel végig aludta a ctg-t is.

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Anita,ne nyugtalankodj,csak jobb lesz ha már nem lesznek olyan sokan a kórházban.
Az egyik barátnőm 10.-ére volt kiírva és még mindig semmi jele a babának,most nincs igazán front,de ha jön egy kis lehülés akkor majd sorban fogtok szülni!!!
Remélem minden rendben lesz,kedvcsinálónak leírnám neked hogy én hogy szültem de nem akarlak titeket untatni,meg amúgyis lehet hogy már késő is lesz és már pont bent vagy a kórházban.
Remélem amint tudsz majd leírsz nekünk mindent hogy milyen volt és felteszel fotókat is a picikéről.
Nagyon drukkolok!!!
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kismuki: írd le a szüléstörténetedet,én szívesen elolvasom.Vagy küld el e-mailban.
Tudod,minidg tanulhat valamit az ember belőle Kép

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Anita: látod, milyen jól érzi bent magát a picurka, hogy nem akar előbújniKép De szépen megvárta a hétvégét, holnap indul a hét, ő is indulhat kifeléKép
Nekem annak idején egy melegfront hatására döntött úgy a fiam, hogy kicsi bent neki a helyKép
DecemberbenKép

VIgyázz magadra, mindenkinek további jó pihenést vasárnap estére!!

Lau
24+5
lau
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hozzátok. Most keresek új dokit, és az Uzsoki korházat választottam, azt szeretném megkérdezni, hogy ismeri e közületek valaki a Kalocsai Géza doktorurat?
Előre is köszönöm a segítséget.
Anna
nagyanna
 
 


Üdv Anna!

Sajna én nem tudok neked segíteni, nem ismerem a dokibácsit. Talán a többiek.

Anita!

Hogy vagy? Legyűrted az összes frontot? Vagy talán már javában babázol? Mindkét esetben drukkolok, hogy jól menjen mindenKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Szia Anna!

Nekem sem Kalocsai doktor az orvosom, én Csapó dokihoz járok, de mástól jót hallottam róla.
A kórházat tudom ajánlani, ott szültem az első fiamat is, és meg vagyok vele elégedve. A gyermekágyas kórtermeket is most újítják fel, szóval, szép lesz majd, nemcsak jó. A szülésznők is nagyon aranyosak.

Csirkesz: tőled akartam kérdezni, mi van AnitávalKép Múlt héten azt írta, hogy ha nem indul meg a szülés, csütörtökön befektetik.
Szorítok neki nagyonKép

Lau
25+0
lau
 
 


Lau!
Csapóról én sokat hallottam már, ha esetleg írnál róla azt megköszönném, mert ez a két doki közül szeretnék választani.
Ami érdekel a magánrendelőjében van uh? Meg hát milyen doki, milyen a benyomásod meg ilyenek. Köszönöm.
nagyanna
 
 


Anna:

Nem tudom, mit hallottál róla, én jót tudok mondaniKép Nála szültem először is, most is ott fogokKép
Lelkiismeretesnek ismertem meg, és odafigyel a pácienseire. Nem bratyizó, stílusa kicsit hűvösnek tűnhet, de maximálisan ért a dolgához. A magánrendelőjében van ultrahang is.
Nem tudom, miért keresel új dokit, babát vársz, vagy pedig csak váltani szeretnél. Eddig sok ismerősömnek ajánlottam, és nem hallottam vissza negatív tapasztalatokat róla, sőt, ajánlják tovább.

Lau
lau
 
 


Lau!
Azért keresek másik dokit és korházat, mert a MÁV korházba jártam és csalódnom kellett bennük. Az elműl 1/2 évben 2 vetélésem volt. Sajnos a dokim úgy műtött meg a második vetélésnél, hogy nem tisztított ki rendesen ezért még egyszer meg kellett műteni. Most telik lassan le a 6 hét és mennem kell kontrol vizsgálatra, amire már másik dokihoz mennék. Azért fontos az uh is, mert sajnos van egy myomám amit ki kell vizsgáltatnom. Azéer fontos a doki tapasztaltága is, mert amint látszik nem vagyok könnyű eset. Nagyon szerettük volna már a babát, de sajnos nem maradt velünk. Amint lehet megint probálkozni szeretnénk. Köszönöm a segítséget.
nagyanna
 
 


Sziasztok!

Még javában itthon vagyok és várok.Manócska hallani sem akar róla,hogy megismerjen minket Kép
De reggel a ctg-n már egyáltalán nem volt hajlandó megmozdulni,a macerálás ellenére sem.Holnap elválik,hogy mi lesz,berendeltek egy utolsó uh-ra.

Képzeljétek ,tegnap nem volt bent a Csaőó és egy másik orvos írta alá a ctg-s papírjaimat és még meg is szidott,hogy nincsenek fájásaim.Úgy meglepődtem hirtelen ,hogy szóhoz sem jutottam.Persze utánna mérges lettem,de nem szóltam neki semmit.Nem is tudtam volna,mert egyfolytában magyarázott hogy ilyenkor már rég fájásoknak kellenne lennie,meg hogy nem mehet ez így tovább.Teljesen idióta volt.Mintha én tehetnék róla hogy nincsenek fájásaim.Na mindegy,biztos rossz napja volt.
Kellene már egy jó nagy melegfront,hátha attól megszülnék,de a héten csak hidegfrontok lesznek,úgyhogy készüljetek fel,aki nem bírja .
Holnap még beszámolok,hogy mi volt,talán többet tudok mondani.

Anita
40+3

Kép

Kép
anita23
 
 


AnitaKép
Továbbra is drukkolok. Fel a fejjel, a kismanó úgyis tudja, mikor kell a világra jönnie. Egy kolleganőm a múlt héten szült, és kereken két héttel hordta túl a kislányát, aki teljesen egészségesen, szépen jött világra.
Légy türelmesKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Anna:
Sajnálom, hogy ez történt veled!Kép
Tényleg csak ajánlani tudom, én is kissé problémás eset vagyok, gyerekkori műtétből kifolyólag, de benne még sosem csalódtam. De ha elmész mindkét orvoshoz, akkor saját magad is meggyőződhetsz róla, hogy NEKED ki a szimpatikusabb.
Remélem, jól alakulnak majd a dolgaid, és hamarosan babás leszel Te isKép

Anita: Egyáltalán nem baj, hogy a baba még bent vanKép Én is 10 nappal tovább húztam annak idején anyukám pocakjábanKép
Majd holnap Csapóval tudsz beszélni, ő biztos megnyugtat. Ráadásul, ha azt mondta, hogy csütörtökig várjatok, akkor egy másik doki miért mondja, hogy kedden már gond van?? 3 nap még nem időKép
Vigyázz magadra nagyon!!

Pénteken reggel 1/4 8-ra megyek cukros vérvételre a kórházba. Nem várom, de jó lesz már rajta túllenniKép Lehet, hogy meglátogatlakKépKép
lau
 
 


Lau!
Köszönöm. Már csak annyit kérdeznék, mennyi idővel előbb kell bejelentkezni Csapóhoz, időpont miatt?
nagyanna
 
 


Anna: a magánrendelésére jó, ha egy héttel előtte telefonálsz, időpont miatt, mindig nagyon sokan vannak nála.
Remélem, nem gond, ha leírom a rendelő telefonszámát: 220-7991
Bocs mindenkitől!Kép

Lau
lau
 
 


Lau!

Ha már bent fekszem pénteken a kórházba,tényleg ugorj be hozzám.Úgyis két órát kell várni.A "hivatalos nevem" Kép Rádi Ferencné.De addig még írok.

Kép

Kép
anita23
 
 


Anita:
okés, megkereslekKép
Ha más nem, majd Vera segít, melyik kórteremben vagyKép
Lehet, hogy addigra már külön lesztek!!

Lau
25
lau
 
 


Lau!
Nagyon szépen köszönöm.
nagyanna
 
 


Anna!

Remélem most már minden rendben lesz veled. Elképesztő, hogy milyen dokik vannak. Nekem pont a bizalom, a megértés miatt van nő nemű nőgyógyászom, de azt hiszem, ha lelkiismeretes dokit talál az ember, akkor nem számít milyen nemű az illető. Csak nehéz ezeket az egyedeket megtalálni.

Lau!

Neked holnap névnapod lesz??????

Anita!
Még mindig megy a drukk. Ha a baba tényleg csak a melegfrontra vár, akkor még pár napig a pocakosban marad. De legalább nem hőségben kell elviselned a pocakodatKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz:
igen, holnap lesz a névnapomKép

Ez jóKép Orvos, mint egyedKép
De tényleg igaz. Én mindig is valahogy idegenkedtem kicsit a női orvosoktól, és nem tudom, miért, pedig, mint nő, jobban megértene.
De nagyon fontos az empátia, főleg a nőgyógyászatban, ahol amúgy is kicsit kiszolgáltatottnak érzi magát az ember lányaKép

Anita: mizujs? Szorítok én is nagyon!!

Lau
25+1
lau
 
 


Anna! Egyetértek a lányokkal,hogy keress másik orvost. Én Csapóhoz jártam, a vetélésem után meggyőzött, hogy nem kell hónapokig várni az újabb próbálkozással. A következő hónapban teherbe is estem, és meg is született az egészséges baba. Ez azért is jó, mert az ember könnyebben feldolgozza a tragédiát. Míg ha a régi orvosomra hallgatok, akkor most nincs a kisfiam. Úgyhogy nagyon szorítok Neked.
tigris
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi.Ma megyek az orvoshoz délután ,utánna beszámolok,hogy mi is fog most történni.Mostmár én sem tudok semmit.

Szép napot mindenkinek!

Anita
40+5

Kép

Kép
anita23
 
 


sziasztok!

Tigris: mikor született a kisbabád?

Anita: kíváncsi vagyok, mit fog mondani a dokink! Holnap reggel megyek, majd megnézlekKép

Anna: telefonáltál a dokinak? MIkor mész hozzá? SZorítok nagyon!Kép

Napsütéses szép napot kívánok!Kép

Lau
25+3
lau
 
 


Sziasztok!

Holnap sajna be kell feküdnöm a kórházba,de nem indítja meg a doki a szülést.Ha szerdáig nem történik semmi,akkor is csak méhszáj érlelőt kapok.Remélem úgy gondolja a kismanó is ,hogy ne feküdjünk hiába bent.Ha lesz valami akkor jelentkezünk.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Anita: akkor holnap, csak nyugalom, nem lesz semmi baj, ott már jó kezekben leszel!!Kép
általában 7-10 napig még szoktak várni, az még nem okoz problémát.

Csirkesz:
Sajna, valamiért nem tudom megnyitni az Őszi babák topikot, de láttam még dél körül, milyen édes lapot rakták fel nekem!Kép
Már meg is írtam, hogy köszi, meg minden, és azóta képtelen voltam elküldeni.
Szóval, nagyon aranyos vagy, és köszi mégegyszer!KépKép
lau
 
 


Anita!

Remélem gyorsan telnek majd a kórházban töltött napjaid, és a kismanód könnyen, gyorsan fog megszületni.

Lau!
Sajna tegnap dél óta én sem (de ha jól látom más sem) tudok bejutni az őszi kisbabák topikba. Nekem szinte már hiányzik, hogy bele-bele olvassak. A szerkesztőnek már tegnap kora délután írtam, hogy legyen kedves a hibát elhárítani, de nem veszem észrem hogy bármi is történt volna.
Remélem jó hangulatban sikerült megünnepelni a névnapodatKép

Lányok!
Tudja valaki, hogy az uzsokis kismamatornára milyen szerkót kell vinni? Mármint kell-e tornacipő, törtölköző amire fekszik az ember lánya a gyakorlatok közben, stb. Csak azért kérdezem, mert a másik helyen, ahova járok, nem kell sem cipő, sem zokni, csak úgy meztelen tappanccsal nyomjuk, minden egyéb kelléket adnak. Nem szeretnék magammal cipelni hétfőn reggel egy egész tornaszertárat a mozgás kedvéért feleslegesen. Ha kell, akkor persze örömmel szórok be mindent a tatyómbaKépKép

Kellemes pénteket mindenkinek!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem működik az őszi babás topik, már nekem is hiányérzetem van, mi van a lányokkal!Kép

Csirkesz: még nem tartottuk meg, szerintem szombaton megyünk apával vacsizni, kollektív családi bulizás nem tudom mikor leszKép Férjecském majdnem minden hétvégén (péntek-szombat-vasárnap) dolgozik délutántól hajnalig, és egyszerűen nincs idő rá.
Voltam ma reggel cukros terhelésen, és találkoztam AnitávalKép. Még mindig semmi, pedig mesélte, hogy már mindent kipróbált, lépcsőzőtt, szaladgált, de kismanójuk még jól érzi magát bentKép Amúgy jól van, csak gondolom, ilyenkor már nem olyan könnyű a várakozás.

Lányok!! Beszéltem Verával, a szülésznővel, és mondta, hogy nemsokára kész a gyermekágyas rész is, és nagyon szépek lesznek a szobák. Tényleg lesznek fizetősek, de egyelőre még pontos tarifát nem tudnak mondani, egy ill. kétágyasak lesznek kialakítva.
Férjemmel beszéltem, és mondta, hogy mindenképpen szeretné, ha kényelmes kétágyasba kerülnék. Beszélni fogok az orvosommal, remélem, lesz majd pont akkor hely, ha megyünkKép

Szép napot!

Lau
lau
 
 


Lau!

Linato beindított egy Őszi kisbabák 2 topikot átmeneti jelleggel.Kép
Mikor lesz eredménye a terheléses vizsgálatnak?

Én is szeretnék majd szép szobába kerülni, de nem szeretnék egyedül lenni. Jobb, ha a kezdeti bénaságomat nem egyedül kell legyőznömKépKép

Tegnap én fogorvosnál voltam. Sejtettem, hogy itt-ott gyulladt az ínyem, de olvastam, hogy ez a babavárás egyik következménye, ezért nem aggasztottam magam. A doki a fogaimat megdícsérte, az ínygyulladás gyógyítása miatt pedig teljes fogkőlevételt, csiszolást, ecsetelést javasolt. Én meg kértem a kezelést. Azt mondta, hogy 3 nap alatt így elmúlik a gyulladás, a továbbiakban cserszömörcés szájöblítőt használjak heti 3 alkalommal. Az ínygyulladásos állapot a szoptatás végéig tart a dokim szerint.
A lényeg, hogy már a ma reggeli fogmosás alkalmával nem volt nyoma a gyulladásnak, és csak fogkrémet köptemKépKép Jó érzés, hogy egy darabig rendben tudhatom a fogaimatKép

Hmm... Szegény Anita. Biztosan szívesen tartaná már a karjaiban a kislurkóját. De ilyet még nem hallottam, hogy a lépcsőzés, szaladgálás nem segített. Talán az eszkimó módszert kellene kipróbálniuk... De más helyében persze könnyű okosnak lenni, úgyhogy inkább nem szóltamKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CsirkeszKép
Egyágyas szobába én sem mennék, egyrészt szerintem drága - nekünk -, másrészt pedig tényleg jobb megbeszélni a dolgokat más kismamákkal.
Emlékszem, nem indult be rögtön a tejem a második nap, és teljesen kétségbe voltam esve. Aztán harmadik nap ömlöttKép
Milyen az az eszkimó módszer??Kép

Lau
lau
 
 


Lau!

Az eszkimó módszer egy igen kellemes szexuális együttlétet jelent az apa és az anya számára. Cél az anyai orgazmus, mert ennek méhösszehúzó hatása van, ami megfelelően előrehaladott terhesség esetén a szülés beindulásához vezet(het). Kép Ilyenkor már senkire nézve nincs rizikóKépKép
Állítólag az eszkimók tényleg alkalmazzák, innen ered az elnevezés.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CsirkeszKép
Nem is hallottam még rólaKép De jól hangzikKép

Lau
lau
 
 


Sziasztok!

Nalunk bevalt annak idejen az eszkimo modszer (bar a nevet meg akkor nem tudtuk)!Kép

LeszterKép
leszter
 
 


Sziasztok!
Erről az eszkimo módszerről én is csak jókat mondhatok,mindenkinek érdemes lesz kipróbálni amikor már a végénél jár és bármikor jöhet a baba.Az én dokim is javasolta,persze vannak orvosok akik már a 8. hónaptól tiltják a házaséletet...
De a lényeg: nincs még semmi hír Anitáról?
Az én barátnőm is megszült,igaz 5 napot húzott rá.Képzeljétek ő a Bajcsyban szült és csak 3 napot kellett bent maradniuk.Az Uzsokiban kötelező az 5 nap a sarokvér levétel miatt,nem??? Ha megjön az sms Anitától remélem azonnal megírjátok nekünk!!!

Kismuki
kismuki
 
 


Hello Lányok!

Anitától még nem jött sms. Remélem csak azért, mert elfelejtette, nem azért, mert a babó még a hasában táncolKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Csirkesz: jaj, már nagyon várom a hírt, hétvégén is gondoltam rá, hogy biztos már babázikKép
Szerdáig mondta a doki, hogy várnak, de jó lenne, ha hamarabb megindulna.

Lau
lau
 
 


Sziasztok!

Az egyik kollegámnak másfél hete született kislánya. A múlt hetet otthon töltötte. Ma pedig ragyogó szemekkel mesélt a kislányról, szopi, fürdés, alvás. Büszke apuka, mondhatom. Annyira szépen beszélt az otthon töltött hét élményeiről, hogy a maradék munkakedvem is elszállt, és tisztára irigy vagyok, hogy ők már babázhatnak.

Így érzek Anitával kapcsolatban is. Nem szeretnék korababát, de már nagyon várom, hogy hozzá hasonlóan csak napok, órák válasszanak el a babázás örömeitőlKép Remélem minddketten jól vannak.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz: hu, a munkakedv....sajna már nálam sem igen van, főleg, mikor mocorog a piciúr és én meg bárgyún vigyorgok. Akkor jöhet bármilyen problémás telefon vagy ügyfél, nem érdekelKép
De még augusztusig ki kell tartanom:
Én is irigylem a kollegádat...
De hamarosan nálunk is lesz babázás, sőt, néha szeretné az ember kialudni magát, de nem tudja megoldani..Kép

Lau
lau
 
 


Sziasztok!
Azt hittem mire megjövök a Balatonról meglesz az Anita babája,de nem.Én is nagyon szorítok neki,remélem már megszületett a picike.
Én ma voltam babát nézni a barátnőmnél,aki csak rosszakat mesélt az ő kórházáról.Olyan sok kórházról hallottam már, de nyugodtan kijelenthetem hogy aki az Uzsokiban szült - csak jókat mesélt.Szóval remélem Anita is hasonló jó élményekkel fog majd hazaérni.
kismuki
 
 


Lau!
Ma megyek dokihoz délután. Remélem minden renden lesz, és csak jóhíreket fogok tőle hallani.
Tigris!
Miért váltottál dokit? Mit mondott Csapó miért nem kell többhónapot várni a probálkozással?
nagyanna
 
 


Anna:
örülök neki, hogy elmész hozzá, majd írd meg, milyen volt a tapasztalatKép

Csirkesz: Van már valami hír Anitáról??

Lau
26+0
lau
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?