Új privát üzeneted érkezett!

Jankica,
Az e-mail cimem: zmenko@hotmail.com
Zsuzsa
menkozsu
 
 


SziasztokKép

Jankica, írtam Neked mailtKép
Zsu!

köszi szépen az epino-s infót, azt hiszem nekem is jó szolgálatot fog tenni a készülékKép

Suzy!Kép

Én majdnem betöltöm a 39.- et, mire meglesz a negyedik kis jövevény, és bizony én is tartok attól, hogy lassúbb lesz a felépülés...
azért majd igyekszemKép

pénteken megyek újra Hajnalkához, utána jelentkezem,

Sheila
8+4

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sziasztok

tudna nekem valaki segiteni abban,hogy telkiben kb. mennyibe klerul egy szules vegig vezetve terhesgondozassal stb.
Ja es az is erdekelne,hogy ilyen magankorhazakban is szokas-e halapenzt adni?

koszonom

ancsi
anita76
 
 

 
 

Hálapénz nincs, sőt tilos! De mire mindazt kifizeted, amit felsoroltál, biztos lehetsz, hogy belegebedsz.Ha az első labortól az utolsó UH-ig, CTG-ig,gyerekgyógyászig, hotelszolgátatásig...stb.mindent csak ott veszel igénybe, megközelíti az 1 millát. A kórháztól kérhetsz részletes árajánlatot.
culika
 
 


Sziasztok!
Úgy látom, majd 2 hónapja nem történt hozzászólás, így csak remélem, hogy még nem halt el ez a topik.

Én is Telki és főleg Varsányi Hajnalka doktornő hívő vagyok, de ta lálkoztam már a korházban más orvosokkal is, pl: Fenyőházi Jenő doktor. Õ is rendkívül kedves és segítőkész. A Lovas Györgyi doktornőt is nagyon tudom ajánlani (ha Õ nincs, akkor nem is biztos, hogy most 15 hetes terhes lennék), bár úgy tudom, hogy Õ nem teljes állású a Teliken.

Mindenki babájához és örömeihez gratulálok, és kívánok mindenkinek további örömöket.
banig
 
 


Szia Banig,
Gratulálok a babához! Én néha benézek ide, de mostanában nem nagyon történik itt semmi. Én is V.H.-hoz járok és én is nagyon meg vagyok vele elégedve (persze a többiekkel is). Te mikor fogsz szülni? És V.H.-nál?
Jankica

jankica
 
 


BanigKép

Gratulálok a babához!
hogy érted azt, hogy nem lennél 15 hetes terhes Lovas doktornő nélkül?

Szia JankicaKép

Örülök, hogy írtálKép
Hol tartotok most?
Légyszí írj ám, ha meglesz a Picur, nagyon szurkolokKépKépKép
és persze a szüléstörténetet várom részletesen, akár mailben isKép
Én az októberi vetélés ill. műszeres befejezés óta nem voltam Telkiben, és bár Hajnalka várt volna egy kontrollra, úgy döntöttem, legközelebb csak akkor megyek, ha már túl leszek azon az időn mikor az előző babát elvesztettem ( 9-10. hét).
A ciklusom rendben,most a Czeizelhez járunk, alapos vizsgálaton estünk át, minden eredményünk tökéletes egyet kivéve: a férjemnél +++ genny jelenlétét mutatták ki, amely régóta lappanghatott.
esetleg ez okozhatta az októberi vetéléstKép
most antibiotikumot szedünk mindketten, utána kontroll, és Czeizel dr. szerint minden esély meglesz egy sikeres terhességreKép
Hajnalkához azért nem megyek most még, mert minden év februárjában megyek egy nagyon szimpatikus és alapos idős cytologus főorvoshoz szűrésre, akit Hajnalka is ismer és elismer.
Úgy érzem, csak babával szabad újra visszamennem oda, ahol az előzőről megállapították, hogy már nem él...különben újra felszakadnának az elhalványult sebek...
Nagyon elégedett voltam mindennel Telkiben, de bárcsak szülés kapcsán tapasztalhattam volna mindezt...

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Köszönöm a gratulációkat!

Jankica!
Én július 29-re vagyok kiírva, császárra és természetesen a Varsányi doktornőnél szeretnék szülni. Tavaly egész júliusban szabin volt, így még nem tudom, hogy az idén hogy alakul.
banig
 
 


Sheila!

A történetem úgy szól, hogy 2003 szeptemberében egy rutinvizsgálatnál megállapították (Telki, Varsányi), hogy a méhem tele van myómákkal. Október végén megoperáltak (Varsányi). 5 napig voltam bent és a hétvégi ügyeletes a Lovas doktornő volt. Õ engedett el vasárnap. Pénteken este és szombaton többször beszélgettünk és Õ győzőtt meg, beszélt rá, hogy ne féljek a lombik programtól. Hozzá tartozik a dologhoz, hogy a műtét során elvégezték a petevezeték átjárhatósági próbát és kiderült, hogy mind a két vezeték el van záródva. Nem lehetett megnyitni sem. Így biztossá vált, hogy természetes úton nem lehetek terhes. A Kaáliba irányítottak. Ezért mondtam, hogy a Lovas doktornő (és persze a Varsányi doktornő és a nővérkék) nélkül nem lennék most terhes.
Mellesleg júluisban nekem is volt egy terhességmegszakításom. A 4. visszaültetésből terhes lettem, de az embrió a 9. hétre felszívódott,de nem vetéltem el, így műszeresen kellett befejezni a terhességet. De rögtön az utána következő beültetésből most megint terhes vagyok és már a 16. hétben.

Hát ennyi dióhéjban.
banig
 
 


Sziasztok - Sheila !

Én már az "utolsókat" taposom, még egy hónap és megszületik Ketteske. Már nagyon nagy a pocim, szóval leginkább úgy érzem, hogy csak elgurulok egyik helyről a másikra, de persze ez nagyon élvezetes gurulás.
Örülök, hogy jók lettek az eredményeid és kíváncsi vagyok, mikor lehet ismét jó hírt hallani. Már most is folyamatban van a dolog vagy még meg kell várni a gyógyszerszedés végét?

Banig!
Szuper, hogy már a 16. hétben jársz, akkor már nem sokára a félidőhöz érsz! A nyár mindig húzós gyerekszülés szempontból - mindenki szabira szeretne menni, te viszont gyereket akarsz szülni...Kép))) Én is aggódtam az elsőnél (augusztusban született), de végül is kisakkozta a doki néni és így mindenki jól járt (bár nálunk véletlenül még egy héttel korábban is jött a gyerkőc, mint, ahogy vártuk).
Furcsa, amit a kaális érzéseidről írtál, én is jártam oda, de félelem egyáltalán nem volt bennem.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok,
Egy kérdésem van a tapasztalt "Telkisekhez". Van arra lehetőség, hogy császárral szüljek ott? Mondjuk problémamentes terhesség végén. Az elsővel nem volt minden rendben. A másodiknál erre esélyt sem akarok adni. De volt olyan állami intézmény ahol kerek perec azt mondták próbálkozni kell, nem kell annak megismétlődnie. Persze nem az ő gyereke.
köszi ha tudtok válaszolni.
Anikó
poteczin
 
 


Jankica!

Nem a Kaálitól féltem, hanem az eljárásról. Csak nagy vonalakban hallottam róla, hogy hogyan zajlik az egész. Régebben még a hasfalon keresztül szívták le a petesejteket. Na ettől féltem a legjobban. Meg a többes terhességtől. De végül a kezelések nem okoztak problémát. Felesleges volt az aggodalmam.
Egyébként ki volt az orvosod ott?

Potenczin!

Szerintem erre a kérdésre nem lehet egyértelműen válaszolni. Szerintem az előző szülés problémájától és persze az orvos hozzáállásától függ. Bár én azt olvastam valamelyik kismama újságban, hogy általában az orvosok nem szeretik az ok nélküli császárt. De tőlük kellene ezt megkérdezned. De az is biztos, hogy a Telkiben nem hagynának feleslegesen szenvedni.
banig
 
 


Volna egy kérdésem hozzátok, bár azt hiszem, hogy nem igazán ehhez a fórumhoz tartozik.
Mennyi ideig szenvedtetek a terhesség elején a rosszullétektől?
Én már nagyon kivagyok. Leginkább idegileg. 9 hete kínlódom.
banig
 
 


Poteczin!

Bocsánat, hogy az előbb elírtam a neved. Így este 8 körül már csillagokat látok az émelygéstől és a hányingertől.
Legközelebb figyelek, megígérem!
banig
 
 


Anikó!
Írtam emailt neked.

Banig!
Neked is mindjárt válaszolok, de még dolgozom és most van egy kis munkám, utána Te jössz.

Jankica

jankica
 
 


Szia Banig!

Na, itt vagyok végre. Szóval a Kaáliban nekem dr. Kovács Tímea volt a dokim (én általában igyekszem nőket választani orvosomul...Kép))) és a lányom inszemmel sikeredett. Mi nem jutottunk el a lombikig, mert szerencsére már az első próbálkozásnál összejött a "dolog".
A rosszulléttel kapcsolatban nem túl sokat tudok mondani: nekem semmilyen rosszullétem nem volt, csak a végén égett a gyomrom, azon a keksz és a tej segítettek. Azért kérdezd meg az orvosodat, mert szerintem azért lehet gyógyszert is szedni, ha már nagyon nem bírod a dolgot, csak azt eleinte nem nagyon propagálják - jobb, ha gyogyi nélkül átvészeled.

Jankica

jankica
 
 


Jankica!

A doktornőt már kérdeztem. Ajánlotta a B6 vitamint és a Deadalont, de egyik sem vált be. Holnap megyek hozzá terhesgondozásra, majd újra megkérdezem, de én sem szeretnék feltétlenül gyógyszert szedni.
Egyébként irigyellek a rosszullétek nélküli terhességért és hogy elsőre sikerült. Nekünk csak az ötödik beültetésre sikerült. A Kovács doktornőt ismerem, egyszer Õ csinálta a leszívást, mert a mi dokink (Dr. Bernárd Artúr)nem volt egészséges, az utolsó ciklusban meg egyszer vizsgált. Nagyon kedves orvos.
Ugye Te is Varsányi doktornő paciense vagy? Az utolsó hónapban milyen gyakran kell menned?
banig
 
 


Szia Banig!

Igen V.H. páciense vagyok én is. Az utolsó harmadban is havonta kell járni terhesgondozásra, az utolsó hónapban pedig hetente ctg-re. Én most vagyok az utolsó hónapban, jövő héten lesz az első ctg, szóval nem tudom, hogy van-e ebben változás, minden esetre az előző babánkánál így volt. Ja, és az utolsó hétben nekem kellett volna naponta ctg-t csináltatni, de erre már nem került sor, mert megszületett a gyerkőc. Azt nem tudom, hogy az utolsó hétben mindenkinek naponta kell-e mennie, lehet, hogy egy egyénfüggő.
Ez a lombik dolog nagyon kemény, sokszor beszélgettem lombikos lányokkal és nagyon sokuknak csak negyedszerre vagy ötödszörre sikerült... Amúgy nem szabad feladni a reményt és már majdnem visszamentem kistesóért a Kaáliba, aztán hihetetlen módon (minden vérvizsgálat és uh ennek ellent mondott) spontán lettem terhes. Ezt egyéábként még a mai napig sem vagyok képes felfogni!!! És nem én vagyok az egyetlen ilyen példa.

jankica
 
 


Szia Jankica!

Én is sokat hallottam már arról, hogy meddőséggel kezelt pároknál akár hónapokkal a kezelés után spontán összejön a gyerek. Örülök, hogy nektek a második ilyen könnyen sikerült.
Egyébként azt hiszem hogy épp itt az ideje, hogy felfogd, hiszen hamarosan a kezedben fogod tartani a "tárgyi bizonyítékot"!
Én ma voltam a doktornőnél és szerencsére eddig minden rendben van. A baba szívverése 155 volt, ami nagyon jó. Nálam van egy kis szívzörej, rögtön meg is nézetett kardiológussal, aki azt mondta, hogy valóban hall valamit, de szerinte ez csak a szív megnövekedett terhelése miatt van és nem kóros, de a biztonság kedvéért előjegyzett szívultrahangra. Szerencsére egyszerre le fogom tudni két hét múlva a gen.UH-gal együtt. Aznap legalább az is kiderül, hogy a babával is minden rendben van-e?
Ti tudjátok, hogy fiú vagy lány lesz?
banig
 
 


Szia!

Azt sok helyen olvastam, hogy a terhesség alatt gyakran produkálnak a kismamák szívzörejt, a fent említett ok miatt. Szóval ne nyugtalankodj, pihenj sokat és biztosan minden rendben lesz. A gen.uh után úgy megnyugszik az ember! Meg akarjátok tudni a gyerkőc nemét?
Nálunk kiscsaj fog születni, úgy tűnik egyelőre mi csak lányokat tudunk produkálniKép)))
Ott fogsz szülni Telkiben? És mikorra vagy kiírva?
Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!

Gratulálok a kiscsajhoz! Nevet választottatok már?
Nem, még nem próbálkozunk, most fogyott el az antibiotikum, két hét múlva megyünk ellenőrzésre, hogy megszűnt-e a gyulladás.
Utána megkezdem a három hónapos felkészülést a terhességre.
Szeretnék addig sokat sportolni egyrészt azért, hogy jobban teljen az idő, másrészt Melissa óta még mindig "kapaszkodik2 rajtam pár felesleges kiló, a lustaságom / és étvágyam / miatt.
Ha szorgalmasabb lettem volna, már nem lenne ilyen gondom...
Most jutottam el arra a szintre, hogy már tűrhetetlen az állapot, így holnaptól újra konditerembe járok, mint a régi szép időkben.
Kiváló fizikai erőnlétben szeretném kezdeni a babavárást, mert tudom, hogy egyre nehezebb lesz visszaalakulni.

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Nagyon nem izgulok a szivem miatt. Csak zavar.
Szeretnénk tudni a nemét, mert mi kislányt szeretnénk. A neve Réka lesz. A fiúval nagy bajban leszünk, mert nem tudunk megegyezni a nevében. A mi nekem tetszik, azt megvétózza a férjem, és fordítva. Július 27-29-re vagyok kiírva és a Telkiben fogok szülni a doktornőnél. Pénteken azt mondta, hogy nem lesz szabadságon akkor.

Sheila!
Irigylem az elszántságodat az edzés terén. Nagyon jól teszed, ha fizikailag felkészülsz. Én 4 kilós súlytöbblettel kezdtem a terhességet. 1 év alatt jött fel a hormonkezelések miatt. És persze csak a hasamra. Már a terhesség előtt is úgy néztem ki, mint egy 5 hónapos kismama. A szerencsém az, hogy azóta az úszógumi nem nőtt, bár feljött már 3,5 kiló.
Tudom, hogy elcsépelt amit mondok, de biztos vagyok benne, hogy össze fog jönni a baba, és szép, egészséges babátok lesz. Én is voltam olyan lelkiállapotban, amikor nem hittem benne. Én minden beültetés után úgy éreztem, hogy biztos terhes vagyok. Az elment babánál gyakorlatilag a visszaültetés utáni 3. napon tudtam, hogy megtapadt. Az élet fintora, hogy most biztos voltam benne, hogy NEM vagyok terhes és én lepődtem meg a legjobban, mikor pozitív lett a teszt.
Úgyhogy legyél optimista.
banig
 
 


Sziasztok!

Banig!
Érdekes ez a "nem-dolog" én is mindigtudni akartam, hogy fiú lesz-e vagy lány, de nem azért, mert lányt jobban szerettem volna, hanem szerintem sokkal bensőségesebb kapcsolatot lehet kialakítani a babóval, ha tudod, hogy milyen nemű. Nekem teljesen más lett velük a viszonyom, miután megtudtam, hogy lányok: pl. rögtön a nevükön tudtam őket szólítani, ráadásul a bevásárlás is könnyebb lett (nem mindig unisex cuccokat kellett vennemKép))). Egyébként Emília Sára lesz a kishölgy neve. A fiú nevekkel mi is bajban voltunk, most el is kellett gondolkodnom, hogy milyen nevet válaszottunk arra az esetre, ha fiú lenne, de úgy rémlik, hogy Gáspár Sámuel lett volna.
Egyébként nem szoktál benézni a Kaális párok babás fórumára? Nem tudom, van-e egyáltalán szükséged rá, de ott nagyon sok jó tanácsot kaphatsz és ugye, ott meg van az embernek az az érzése, hogy "egy alomból valók vagyunk" - egy lombik- vagy inszem kezelés után iaz ember másképp látja a dologkat.

Sheila!
Ez igen! Bravó! Bámulatos az elszánásod, de megértem, hiszen ez a gyerek-téma elég húzós tud lenni, bírni kell energiával. Ráadásul még Melissával is el kell majd tudnod bánniKép)))) A visszaalakulás valóban nem könnyű, de az odaalakulás sem: már így a végén semmi sem jó, ha ülök az a baj, ha fekszem az, ha állok az, hol ég a gyomrom, hol nem bírom bekötni a cipőfűzőmet...stb. De persze nem panaszkodom: mindig is erre vágytam!!! És már úgy sem tart túl sokáig.

Olyan furcsa volt, két hete voltam a doki néninél és amíg vártam rá, bejött egy külföldi pár a recepcióhoz és a lány kissé elgyötört hanggal és arccal azt mondta: "It's time!" Nem lehetett túl fitt mert már csak a lifttel tudtak felmenni az emeletre. Ez valahogy olyan közel hozta a dolgot hozzám, egyszerűen olyan kézzelfoghatóvá vált, hogy nemsokára mi is jövünk.

Na, jól elfecsegtem a helyet, megyek melózni egy kicsit.

Sziasztok és írjatok!

jankica
 
 


Sziasztok!

Mi nagyon kislányosok vagyunk, de ha fiú lesz, az sem lesz tragédia, csak egésszséges legyen. Körülöttünk több fiú is született az elmúlt 2 évben, így jó lenne, ha majd nagyok lesznek, lenne aki vigyáz rá, ha elmennek bulizni. Persze csak, ha barátok lesznek.

Csak mostanában találtam meg ezt a fórumot is, ezért már nem keresgélek Kaális kapcsolatot. Az az igazság, hogy nem hiszem, hogy még egybe belevágnék. Már csak 1 TB-s próbálkozásunk lenne. Meg aztán már benne vagyok a korban (36) és ez a mostani sem megy fényesen. Bár a hétvégén megtaláltam, hogy mitől múlik el a rosszullétem. Az alkoholmentes sörtől. Nekem a Schlossgold vált be. Már harmadik napja próbálom és 1 óra alatt elmúlik minden rossz érzés.
banig
 
 


Sziasztok,
még nem jártam itt, de 2003ban a Telkiben szültem, most 20hetes terhes vagyok és ha összejön rá pénz, akkor megint a Telkibe mennék...nem tudjátok most kb. mennyibe kerül egy császáros altatásos szülés?
és még egy kérdés: anno ottani orvosnál szültem, de azóta már elköltöztünk Telki közeléből és most más orvosom van, akkor úgy hallottam, hogy lehetőség van arra hogy saját orvost vigyél...nem tudjátok esetleg ezzel most mi a helyzet?
előre is köszönöm az infókatKép
puszi
Erzsi
erzsi100
 
 


Sziasztok!

Banig!
Gondoltam, hogy azért ha mégis fiú lesz, csak hazaviszitekKép)))). Manapság a 36 már nem számít vészesnek gyerekvállalás szempontjából, de egyébként abszolút megértelek.
Ez a sör dolog nem semmi!!! Azt azért elárulod, hogy hogyan jöttél rá? Éppen ittál egy pohárral és jobban lettél? Nekem ez nem menne, mert gyűlölöm a sört. De ha ez segít, akkor szuper. Mondtad a doki néninek?

Erzsi!
Gratulálok a babához! Én 2004-ben szültem, szóval nem vagyok túl naprakész az árakban. De hívd fel őket és biztosan segítenek. Orvost szerintem vihetsz magaddal, azt hiszem, ilyen esetekben szerződést kötnek a dokival és akkor arra az alkalomra mehet oda "dolgozni". De nem tartod túl kockázatosnak? Mi van, ha éppen más betege is kerül akkor, amikor indulnia kellene Telkibe? Persze, lehet, hogy ennek megvan a maga menete, amit én éppen nem látok át, de azért ezt elég rizikósnak találom. De Te tudod.

Jankica

jankica
 
 


Jankica!
A sör dolog valóban úgy történt, ahogy gondolod. Imádni én sem imádom a sört, inkább vörös boros vagyok, de néha jól esik. Most is megkívántam egy pohárral, de mivel alkoholosat nem ajánlatos inni, ezért vettünk 2 üveg a.menteset. Ebéd után jól esett egy pohárral és láss csodát, délutánra elmúlt az émelygésem. Bár tegnap nem volt olyan átütő hatása, mint szombaton és vasárnap.
A doki néninek még nem mondtam, mert pont előtte voltunk nála és csak 28-án megyek újra, bár akkor nem biztos, hogy találkozom vele, mert a Bábinszky doktornő csinálja a gen.UH-t.
Te mikorra vagy kiírva?

Erzsi!
Nekem is császárom lesz, bár én nem altatásost szeretnék, de én még nem kérdeztem meg a pontos árat. 2 éve az altatás 80.000 volt (műtétem volt), de a többit nem tudom. Jankica jól mondta, vihetsz saját orvost, de előre kell szólni, hogy szerződést tudjanak kötni vele. Abban nekem is fenntartásaim vannak, hogy épp akkor el tud-e szakadni a saját korházától, amikor neked lesz rá szükséged. Hiszen nem Te vagy az egyetlen paciense.
De mindenképpen a Telkitől érdeklődj a biztos válaszok után.
banig
 
 


sziasztok,
köszönöm a válaszokat.
hát azt én sem látom át,hogy hogy megy a nőgyógyászoknál hogy épp merre rohannak, de a dokim megkérdeztem hogy mit szól hozzá és nem emlitette ezt a problémát, tehát lehet hogy megoldható, mivel úgynevezett programozott szülés a császárom, mert a 38.héten akarja megcsinálni, mivel ez már a 3. lehet szabadnapjár teszi vagy nemtom...az az igazság, hogy az elsőt nála szültem és semmi gond nem volt utánna a sebemmel, és mikor a második császárom volt a Telkiben, akkor direkt egy ottani dokihoz jártam már előtte, hogy ugye ismerjenKép és nála, hiába volt nagyon nagyon rendes doki, de a sebem...hát szal kicsit elrontotta...utánna voltak komplikációk, és a régi,( vagyis akinél az elsőt és most is szeretnék szülni)dokim hozta helyre...újra kellett felvágni , stb...pedig egyik sem kezdő orvos, sőt...nevet direkt nem akarok emliteni, mert lehet vkinek rossz napja és azért nem jön össze, lehet én voltam a 1000-ből az 1...de mindenesetre nekem tanulságos volt, és nagyon félek megint ismeretlen kése alá feküdni..hát ösznintén szólva annyira nem tom még mi és hogy is lesz, hogy inkább nem is gondolok bele..mondogatom még ráérekKép se a hely, se a doki nem 100%, mivel a lakóhelyemhez a dokim kicsit messze van..
szal nemtom értitek e, lehet kissé bonyolult vagyokKép vagy csak nő?Kép
mennem kell, mert hallom hogy a gyerkőcök ölik egymást a kádban.pusssz
erzsi100
 
 


Sziasztok!

Én március 10. körülre vagyok kiírva, de ugye, sose lehet tudni. Ma azt mutatta a ctg, hogy minden ok, úgyhogy remélem, egy kicsit kitart még a kiscsajKép))).
Nekem császár volt az első szülésem, de még nem tudom, hogy vállaljam-e a sima szülést. Az előző szülésemkor 16 förtelmes óráig vajúdtam, aztán úgy döntött a kislányom, hogy mégsem akar kijönni. Nem tudom, kitartok-e, de egyelőre úgy gondoltam, próbáljuk meg simán, aztán, ha nem megy jöhet a császár. Az előző nekem igazán szuperül sikerült, nagyon jó tapasztalatom volt vele.
Szegény Erzsi, az elég brutális, amit írtál. Utána visszamentél reklamálni? Azért szerintem ilyen árak mellett fenntartható a reklamáció joga, nem?Kép)) És miért lesz altatásos? Nem bírod ha babrálnak a gerincednél?

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Erzsi!
Sajnálom, hogy rosszul sikerült az első. Nekem 2 éve a Telkiben a Varsányi doktornő csinálta a myoma műtétemet. 2 órát voltam a műtőben és tökéletes lett a sebem. Sőt az azóta végzett számos UH szerint a méhen lévő kb.10 varrat is tökéletesen gyógyult. Nekem ezért lesz programozott császár.
Az altatást én sem értem. Én szeretnék észnél lenni, mikor a babát kiemelik, bár az igazság az, hogy én is nagyon félek, hogy a gerincemet szurkálják. Dehát valamit valamiért. Ha jól tudom a Telkiben a komplikáció mentes császárnál az apa is bent lehet (bár ezt még nem beszéltem meg az orvossal), de az altatásosnál szerintem nem.

Jankica!
Majd március elején gondolok rátok, és ha pár napig nem jelentkezel be, akkor tudni fogjuk, hogy miért. Én febr.28-án megyek legközelebb és utána csak 15-e körül terhesgondozásra, de ha úgy látszik, hogy bent vagytok, akkor lehet, hogy meglátogatlak, ha nem zavar. Nagyon kiváncsi vagyok az élményeidre.

Na megyek, mert határidős munkám van!
banig
 
 


Szia Banig!

Amit Erzsinek írtál azt nem értem teljesen jól: ha tökéletesen begyógyult a sebed, akkor miért kell programozott császár? (Bár, ha kicsit jobban belegondolok, abszolút meg tudom érteni: nekem nagyon jó volt a császármetszés és förtelmes a vajúdás...)
Én tapasztalatból tudom, hogy az apa bent lehet a császárnál, nálunk is végig ott volt a műtéten és együtt örülhettünk a picinek. Én arra emlékszem, hogy nagyon mulatságosan festett abban a kékes-zöldes ruciban, amibe belenyomorították (196 cm magas.....)Kép)))).
A gerincérzéstelenítéstől ne félj, mielőtt beszúrnak, kapsz a gerinced mellé érzéstelenítőt és csak annyit érzel, mintha jó keményen megnyomnák a gerincoszlopodat. Én féltem tőle, aztán beszéltem egy aneszteziológussal, aki elmagyarázta, hogy mekkora baroimságokat képesek mondani az emberek erről (lebénulsz...stb.). Ahova adják az érzéstelenítőt, ott már régen nincs gerincvelő, úgyhogy, aki jó anesztes, azzal minden ok. Nekem semmi problémám nem volt vele, egyáltalán nem fájt a fejem, semmim és tényleg ISTENIEN csillapítja a fájdalmat!!!
Ne félj attól, hogy nem jeletkezem, viszem a számítógépet és írok majd, nem szabadulhatsz tőlem...Kép))) Ha éppen ott leszünk, látogass meg nyugodtan, abban a nagy nyugiban minden látogató jól jön!
Amúgy Bábinszki doktornő egy tündér, mi mindig olyan jól megbeszéltük a dolgokat és nagyon megnyugtató volt.
Ti egyébként hol laktok? Mennyit szoktál autózni a kórházig? Mi Budatétényben lakunk és kb. 30 perc az út, ami nem tűnik túl rossznak.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok,
irtatok az altatásról ill, hogy én miért azt? hát először Szombathelyen szültem, ahol nem kérdezték mit akarok, csak vittek a műtőbe és úgy tudom , hogy ott nem is csináltak akkor/most nemtom/ gerincest...aztán meg nálam lehet h jobb is igy, mert mint egy éve kiderült vhogy meg van tekeredve a gerincem vagy mi, legalábbis a röntgenre azt mondta a dokinő, hogy születési vmi lehet..mert gyerekkoromban már kialakult két elég nagy gerincferdülésem, ami amúgy nem zavart, csak gyógytornáztam..de most a második terhesség után eléggé fájt a hátam, recsegett a nyakam és szédültem, igy mentem dokihoz..voltam most megint tavaly gyógytornán ami nagyon jót tett..szal én nemtom h ilyen ramaty gerincbe merjek-e kérni szurit..és múltkor a Telkiben megkérdezték hogy melyik legyen, majd nem is győzködtek másról, igy altatás volt, persze nagyon nem jó..utánna sem, dehát ébren azért mégsem lehetKép én szivesen szülnék simán, de lehet csak azért mert még nem próbáltam igazánKép Marcinál az egy perces fájásokig jutottam, mikor is vittek császárra..mert állitólag túl fennt volt a baba és nem csúszott le..én nemtom..két doki is "turkált bennem" és mondták hogy akkor császár..olyan gyorsan történt minden..de már nem akarok ezen rágódni..ha császárok hát császárok..
puszi nektek
és Jankica hajráKép
erzsi100
 
 


Jankica!

A sebek jól gyógyultak, nem lett összenövés, vagy lenövés, vagy mifene. Ezt nem nagyon értettem. A császárra azért van szükség, mert a méhemen lévő hegek nem bírnák a vajúdást. Ezért van az például, hogy császárosokat, pláne, ha többször volt már, nem engednek rendesen szülni. A vajúdás során megrepedhet a méhfal. Nekem 10 göböt szedtek ki. Ez annyi, mintha tízszer vágták volna a méhemet (a doki néni így magyarázta). Ezért nem enged rendesen szülni. Az első előtti perctől kezdve ragaszkodik ehhez. De én nem bánom. Amúgyis félek a fájdalmaktól.
A gép bevitele jó öttlet. Úgy emlékszem, hogy minden szobában van internet csatlakozási lehetőség. Lehet, hogy majd júliusban én is elkérem a férjemét. Jó ötlet!Kép
Ha biztosan tudom, hogy mikor vagytok bent, akkor majd megpróbálom a márciusi terhesgondozást úgy időzíteni. Szerencsére rugalmas a dolog.
banig
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ilyen élénk lett a topic!!

Erzsi, üdv Neked és boldog babavárást!Kép

Banig és Jankica!Kép

Köszönöm Nektek a kedves biztatást testedzésileg, talán így most végre kitartó tudok lenni, mert volt már néhány "fellángolásom" ami elmúlt...Kép

de most, a következő kb. négy hónapot a próbálkozásig intenzíven szeretném tölteniKép
eddig jól haladok, másnaponta edzek, mert elég erős izomlázam van, és eléggé el is fáradokKép

hiába, nem szokta a cigány...az elmúlt pár évbenKép

és délutánonként, ovi után Melissa is igénybe vesz rendesen, jól gondoltad JankicaKép
Te hogy boldogulsz Jankával, így a "finisben"?

Lányok, őszinte leszek: nagyon irigykedem Rátok, persze szigorúan jó értelembenKép
bárcsak nekem is kismama gondjaim lennének újra...

érdekes, hogy napról-napra jobban vágyom rá, talán ez jó jel...és az is, hogy úgy érzem: ezúttal nem lesz baj...

Igazad van Jankica abban, hogy talán jobban tud az ember kötődni, ha előre tudja a baba nemét...
én az első két babánál nem tudtam, mert akkor még nem nagyon tudták előre megmondani ( vagy nem szerették ) de Melissánál már a 18. hét körül tudtuk, és ez nagyon jó voltKép

tavaly októberben, mikor jöttünk haza Telkiből a lesújtó UH diagnózis után ( elhalt a baba),
azt mondta a párom, hogy ha legközelebb sikerül, ne is kérdezzük meg a nemét előre...így biztos, hogy bent tud lenni a szülésnél, mert azon is izgulhatunk, hogy lány v. fiú lesz-e...
(sajnos Melissánál hasmenése volt végig, annyira izgult és féltett engem, ezért mondtam, hogy inkább kint várjon)

de legközelebb mindenképp bent szeretne lenniKép

én is jó ötletnek tartom, hogy ne kérdezzük meg, talán az én figyelmem is jobban elterelődik így a fájások alatt...
abban is megegyeztünk, hogy lánynevet Õ választ, fiút én, és nem mondjuk meg egymásnak, csak ott derül majd ki...most nagyon izgalmasnak találom ezt, aztán majd meglátjuk.

Banig!

A sclossgold szerintem is jó, nekem is bevált.
Melissával rengeteget megittam, szegény tavalyi babánál is jó volt émelygés ellen.
Szerintem nyugodtan fogyaszd, egészségedre!Kép

egyébként én is vörösbor párti vagyok!

további jó gömbölyödést Nektek, Jankica Neked nagyon drukkolok, és izgatottan várom a hírt!!!

Janka is izgatott már nagyon, ugye??
írj Róla, mit szól a leendő húgocskához??

Melissa minden nap elmondja: "rózsaszín" kistesó legyen, és EGYKép ezt azért hangsúlyozza ki, mert szombatonként nézzük a Spektrumon az ikres műsort, és megrémül az egyszerre bömbölő picik láttánKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Erzsi,
most már értem az altatást... Hát, gondolom az anesztes a legkompetensebb ebben a témában, hogy mit lehet és mit nem. Meg neked is döntened kell, amit el kell ismerenem, hogy nem könnyű. De ha neked ez az altatás bejön, akkor mindegy is, a fő, hogy neked jó legyen!
Hogy kerülsz Szombathelyről Telkibe?

Banig, Sheila,
Számítógép nélkül mit is csinálna a modern kor gyermeke a szülészeten?Kép))) Végül is csak egy gyerek lesz ott velemKép)))) Amúgy tapasztalatom szerint azért van idő számítógépezni, olyankor még folyton szunyálnak a kisdedek, csak otthon kezdenek végetérhetetlen nyikorgásba....Kép))
Sheila,
Az szerintem biztosan jó jel, hogy vágysz a babóra, mindent megteszel érte és hogy azt érzed, nem lesz baj. A legtöbb minden az agyban dől el!!!!
Mi lesz, ha teljesen különböző neveket választotok? Mi egy csomót vitatkoztunk rajta, aztán megegyeztünk, de a férjem egy fél év után így is megkérdezte, hogy miért is neveztük el a gyereket Jankának?Kép)))) Úgyhogy nem mehet az ember teljesen biztosra, ami a férfiakat illeti!
Janka egyébként csak a reggeli, az ebéd, a vacsi meg a játszás miatt izgatott, a kistesó nem nagyon érdekli. Néha odajön a pocakomhoz, benéz a pólóm alá és mondja, hogy baba, de semmi több. Vettem Ketteskének egy bölcsőt, na, ez még talán izgatja: folyton bele akar ülni és nekifutásból hajigál bele mindenfélét. Nem tudom, hogy fog sikerülni majd meggyőznöm, hogy mikor a kistesó benne van, akkor ilyesmire nincs lehetőség....
Amúgy Sheila, csodálkozom, hogy ilyen naív vagy, hogy majd a név feletti izgalom eltereli a figyelmedet a fájásokról...Kép))) Nálam, ha sárkányok masíroztak volna át a szülőszobán az sem keltette volna fel a figyelmemet, ha valaki azt ígérte volna, hogy többet nem fog fájni, hát Rumcájsznak is elneveztem volna a kölyköt...
És miért fontos a rózsaszínség Melissának? vagy ezzel a kislány tesóra próbál utalni?

Jankica

jankica
 
 


JankicaKép!

Fergeteges a humorodKépKépKép
Látod: három gyerek megszülése után is lehet naiv az emberKép DE: én ezt már próbáltamKép
a két fiúnál nem tudtam előre, így azon hezitáltam szülés közben /is/, hogy vajon ki érkezik?

persze, lehet hogy csak most vagyok ilyen határozott, aztán az első adandó alkalommal UH-n majd kísértésbe esem, és meg szeretném tudni mindenáronKép de ez még odébb van.

A párommal azért beszélgettünk már nevekről, és általában hasonló az ízlésünk névügybenKép
szóval, nagy meglepi nem ér majd, mert azokból fog választani, amikről már amúgy is szó volt és mindkettőnknek tetszikKép

egyébként a vetélés óta azt mondom: mindegy milyen nemű, a név sem olyan lényeges, csak sikerüljön, legyen szerencsénk végig,Ámen.

Melissa kedvenc színe a rózsaszín, mindent rózsaszínben lát, és igen, kislánytesót szeretneKép
Apukája elnevezte Õt Rózsaszín BombázónakKép


Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Lányok, Ti fantasztikusak vagytok! Kép A humorotok és a szavakon átütő vidámságotok mindíg feldob!! Már tudom, hogy majd kiktől kell tanácsom kérnem gyereknevelés terén!!Kép

Jankica!
Pár napja kérdezted, hogy merre lakunk. Nos, mi elég messze Telkitől, Csömörön. Hétköznap kb.másfél-két óra az út a forgalomtól függően, hétvégén és éjjel simán átérünk a városon 1 óra alatt. Nagyon bízom benne, hogy ez a távolság nem jelent majd gondot, ha itt az idő és esetleg sietni kell. Csömör egyébként Budapest É-K-i szélén van, Gödöllő előtt. Teljesen hozzáépült a XVI. kerülethez.

Sheila!
Három gyerek mellett gondolom "viszonylag könnyű" volt feldolgozni az utóbbi baba elvesztését. Nem sok időd lehetett gondolkodni. Ezért vágysz már újra rá. Ez szerintem is nagyon jó jel. Sajnálom, hogy ilyen sok időt ki kell hagynod a babacsinálás Kép terén. Nekem a terhességmegszakítás után csak 1-2 ciklus kihagyást mondtak, de elfoglaltság miatt hármat hagytunk ki. Az is sok volt. Bár nekem csak a 9.héten ment el a baba.

Örülök, hogy valaki másnak is volt már tapasztalata a Schlossgolddal. Bátrabban merem mostmár inni.

Már kezdek egy kicsit izgulni a 28-ai gen.UH miatt. Remélem azt is megtudjuk már, hogy milyen nemű lesz.
banig
 
 


Azt el is felejtettem mondani, hogy ma töltöm be a 17. hetet, de már kétszer éreztem a baba mozgását. Senki nem akar nekem hinni, pedig teljesen egyértelmű érzés volt.
Mit gondoltok, tényleg csak képzeltem?
banig
 
 


Sziasztok!

Az uh hatalmas csáberő! Mondjuk, én mindig is azt gondoltam, hogy az első adandó alkalommal meg szeretném tudni a gyerkőc nemét, tehát nem sokat kellett gondolkodnom,m amikor a doki néni kérdezte, hogy akarom-e tudni, hogy fiú vagy lány.
Ami a lány vagy a fiú neveket illeti, nekünk mindig az okozott gondot, hogy fiú nevet találjunk, valahogy mindig lány nevek ugrottak be és egy fiú név sem. Aztán mire nagy nehezen kiízzadtuk magunkból a fiú nevet, akkorra meg kiderült, hogy lányok lesznek, úgyhogy kár volt a sok erőfeszítésért...Kép)))
Persze, abban nyilván mindenki egyetért, hogy mindegy, hogy fiú vagy lány, csak mindene meg- legyen.
Képzeljétek, az unokatestvéreméknél már van két fickó (én vagyok a keresztanyjuk), de ők (mármint a szülők) valahogy mindig kislányt vártak (aztán fiúk letteka kölykök). És most, hogy a két srác nagyobb, jön a harmadik babó. A fiúk nem nagyon lelkesedtek az ötletért, talán a kisebbik egy kicsit, de azt aztán végképp nem értik, hogy az anyjuk miért van olyan nagyon oda a kislánygyerek gondolatáért - mikor ők már mondták neki, hogy minek ide lány, mikor ott a macska, aki nőstény....)))))

Sheila,
nem tudom, hogy vagy vele, de a kiscsajok általában meg vannak őrülve a rózsaszín színért, engem viszont a hideg lel tőle. Kissé tartok tőle, hogy egy kis idő elteltével Janka is bolondulni fog érte és akkor vehetek mindent rózsaszínben. Rózsaszín Barbie van már - ez lehet a borzalmak netovábbja!Kép))

Banig,
gyereknevelés terén bátran bízhatsz bennünk: ha baj van velük csak jól meg kell őket verni, aztán kész....Kép)))))). Nem ám idióta észérveket és kedvességet meg türelmet kell elővenni, hö!
Ne izgulj, tapaisztalataim és a sorstársak véleménye szerint az 1-1,5 óra semmit sem befolyásol, ennyi idő alatt nem születnek gyerekek, szerintem ilyen csak a mesében van!!!! Bár halgassuk meg Sheila véleményét is: ő ugye a legtapasztaltabb köztünk. Ámbár ő is Győrből jön.....
Akkor ezek szerint még mindig tart a Schlossgold áldásos hatása?

Na, megyek mert be kell vásárolnom: a hétvégén a férjem szülinapja lesz, nyilván nem elég az egyik gyerek a hasamban, a másik a hátamon, még főzni is fogok. És még mondja valaki, hogy nem vagyok CSODÁLATOS ANYA és FELESÉG!!!

Jankica

jankica
 
 


Halihó!Kép

Éljen a CSODÁLATOS ANYA és FELESÉG!!!!KépKépKép
Holnap mi is ünneplünk: Patrik belépett a 13 éves morcos kamaszok táborábaKép
Tortát kell sütnömKép

Bizony, mindenkit el kell keserítenem: sajnos nem adják ingyen a kölyköket, én legalábbis 3 órás szenvedés alatt még sosem úsztam meg a dolgotKép
bár vannak kivételes szerencsének örvendő kismamik, de szerintem kb. a fehér hollóval vetekszik a számukKép

Banig!

Hát nem volt könnyű feldolgozni...egyrészt azért, mert én extra-hiper érzékeny lélek vagyok, kis dolgokon is képes vagyok keseregni napokigKép
másrészt volt bennem némi egészséges önérzet, hogy háromszor sikerült minden gond nélkül, negyedszer hogy alakulhatott így??
és miért pont ÉN? ( de ezt mindenki így érzi)
és annyira beleéltük magunkat, hogy lesz egy csöppség újraKép
valahogy azért éreztem az elejétől, hogy valami nem stimmel...

de már túl vagyok rajta, optimista vagyokKép
de azt hiszem, nem fogok tudni nem aggódni az öröm mellett, ha + lesz a teszt...

varsányi doktornő nekem is 2-3 hónap várakozást mondott, ám Czeizel dr. jobbnak látta fél évet várni...a vizsgálatok és a speciális felkészülés miatt...
teljesen igaza volt, hiszen lelkileg csak mostanság jöttem rendbe, valóban kell ennyi időKép


jankica!Kép

Én kislánykorom óta vonzódom a rózsaszínhez, annak ellenére, hogy szinte semmim nincs, ami rózsaszínKép
talán tőlem örökölte ezt a kislányKép
egyébként a terhesség alatt megfogadtam. én ugyan nem veszek rózsaszín babacuccot...aztán mikor bebizonyosodott Melissa neme, mi volt az első dolgom?
el a legközelebbi bababoltba: rózsaszín hálózsák, body, rugi stb. Kép

javíthatatlan vagyokKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok már megint!

Nemrég hívott a Varsányi doktornő, mert megkapta az Integrált tesz (Down kor szűrés) eredményét.
TELJESEN NEGATÍV!!!!!!! Egészséges a baba!!!!
Alig bírok magammal.
Kép Kép Kép
banig
 
 


Sziasztok!
gratula minden babavárónak!
El szoktalak olvasni Titeket, bár nem a telkiben szültem (csak volt róla szó).
Banig, sztem nem lehetetlen, hogy a babócádat érezted! Én is éreztem, (hamarabb is, mint 17. hét, rajtam spec meg Anyu is nevetett).
Aztán jártam terhesmeditációra, ahol ennél többet is lehet néha "érezni". (www.anoezerarca.hu)
Üdv Mindenkinek, és szép tavaszt kívnok!
Iza (aki először a mávban, másodszor a söfiben szültKép)
masodik
 
 


Banig!KépKépKép

Ez FANTASZTIKUS HÍR!!!
Gratulálok, csak így továbbKép

Biztos, hogy a bébit érezted (millió irigykedésKép)

Jankica!Kép

Gyönyörű nevet választottatok a kisasszonynak!Kép

Nálunk lezajlott a szülinap, Patrik Mozart tortát rendelt, elég pofásra sikerült és finom isKép
most marha büszke vagyok magamra, nem is reméltem ilyen eredménytKép

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Remélem Te is túl vagy a főzőcskézésen, Sheila! Nálunk egészen jól sikerült a buli.
Gondolom, hogy a 13 évesek már morcosak, utálják a szüleiket és a világot és minden ciki, amit nem ők csinálnak....ahhhhh, édes babaévek. Ilyenkor érzem, hogy minden pillanatot ki kell használnom, mert pitty-putty elszalad és már mi is cikik leszünkKép))))
Egyébként elárulom, hogy én is vettem egy két "kissé" rózsaszín rucit, de azért még mindig nem a kedvencem.

Banig, ez igazán nagyon jó hír (de hát mi is lehetett volna más az eredménye::Kép))! Mikor nálam csinálták ezt a vizsgálatot, utána engem is felhívott a doki néni és első percben teljesen rosszul lettem, mikor hallottam, hogy ő keres: azt hittem, valami baj van, azért hív. Amikor Jankával voltam terhes, akkor is csináltattam ilyen vizsgálatot, de utána nekem kellett visszatelefonálnom az eredményért. Szóval nem tudtam, hogy megváltozott az információ-áramlás útvonala és teljesen kétségbeestem, hogy miért keres a doki néni. De aztán szerencsére gyorsan kiderült, hogy nekem is csak a jó hírt akarta elmondani!!!Kép))
A babamozgást pedig akkor érzed, amikor érzed!!!Mindig van olyan, aki éppen jobban tudja, de ez nem számít, mert ha te érzed, akkor igenis ő mozog, szerintem ez összetéveszthetetlen érzésKép)) Én a 18. héten éreztem először mind a két gyerekemnél, de nálam is volt olyan, hogy az egyik azt mondta még nem érzehetek semmit, a másik meg azt, hogy eddig még nem éreztem???!!!! Hehehehehe, szóval ennyit erről. Nekem egyébként nem hasonlít a mozgásuk sem "lepkeszárnyalásra", sem "buborékra", sem "bélmozgásra", egyetlen egy dologra hasonlít: valaki rugdos belülről, hát ez van.

Második,
üdvözöllek, örülök, hogy néha új emberek is betévednek ide. Nem baj, hogy nem Telkiben szültél, gondolom, ezt mindenhol egyformán "kell"Kép))) Amúgy miért "csak szó volt róla"? Pénz vagy valami nem tetszett?

Képzeljétek, kötöttem szerződést a Sejtbankkal. Remélem, kidobott pénz lesz és soha nem lesz rá szükségünk!!! Amúgy nagyon profik és könnyű az ügymenetük is.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtatást, hogy tényleg a jövevényt éreztem. Szerintem is olyan érzés, mintha rugdosnának, vagy szurkálnának.

Jankica!
Velem is ugyanaz játszódott le a doktornővel kapcsolatban. A második vérvételnél a laboros azt mondta, hogy hívnak, ha baj van. Erre egy hét múlva meghallottam a doktornő hangját a telefonban. Hát én sem jóra gondoltam először. De már rutinos lehet, mert rögtön azzal kezdte, hogy nyugalom, minden rendben.
Mi is gondolkodunk a Sejtbankon. Illetve nagyjából el is döntöttük, hogy mi is igénybe vesszük az őssejt fagyasztást. A tudomány olyan mértékben fejlődik manapság, hogy 10-15 éven belül lehet, hogy tényleg felhasználható lesz mindenfajta betegség gyógyításában.

Sheila!
Ne irigykedj! Te már háromszor érezted (ezért én irigykedem) és biztos, hogy fogod negyedszer is! Kép

Második!
Üdvözöllek körünkben és remélem, hogy gyakrabban bekapcsolódsz majd a beszélgetésünkbe.
banig
 
 


Jankica!Kép

Majdnem egyszerre írtunkKép
rózsaszín cuccok: mentségemre szolgáljon, hogy a két fiú után annyira ki voltam éhezve egy kislányra, hogy ezért vásároltam beKép
és hát mi lenne egyértelműbb egy kislányhoz:rózsaszínKép

Õssejt kérdés: már mi is eldöntöttük, hogy igénybe vesszükKép
sajnáljuk, hogy Melissánál nem tettük, de akkor még nagyon új volt a dolog, és sok volt az ellentmondás körülötte.
Szerintem itt a győri kórházban le sem vetethettük volnaKép

Banig!

az irigykedés csak a szó pozitív formájábanKép
hát igen: nagyon bízom benne én isKép

jó hogy említitek a dokinéni telefonhívását: akkor majd nem fogok talán szívinfarktust kapni, ha én jutok el idáig...Ó, Istenem bárcsak...

képzeljétek Melissa lómániás lettKép
mindenféle lómintás ruhaneműt kellett beszerezni, vannak plüsslovai minden mennyiségben, a szokásos kiscsajos My Little Pony gyűjteményről nem is beszélveKép

most rendeltünk a Criss-Crosstól 3 db keresztszemes lóképet, amit villámgyorsan ki kell varrnom majdKép

és arról álmodik a lány, hogy egyszer lesz egy IGAZI saját pónijaKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila!
A lómániával csak óvatosan. Ha egyszer elkapja a lovak iránti szerelem, akkor nincs megállás. Kép Tapasztalatból tudom. Mi már 10. éve "szenvedünk" tőle. Bár még azt hiszem, hogy a végleges szerelemhez túl kicsi. Még sokat fog változni az izlése.
De félretéve a tréfát! Tapasztalatból azt tanácsolom, hogy nézegessetek körül a környéketeken MEGBÍZHATÓ lovarda után. Az Õ korában már érdemes bemutatni neki a lovat. A simogatást először csak hozzáértő felügyelet mellett engedjétek, mert a lovak csipkednek, kóstolgatnak. Szerencsére kevés, amelyik szándékosan harap, de előfordulhat. Ráülnie még talán korai, bár álló helyzetben talán kipróbálhatja, ha nem félős. Az unokaöcsémet másfél évesen nem lehetett leszedni a lóról, természetesen nagy lóról, bár ő születésétől fogva ismeri a lovat.
banig
 
 


Hahó!

Hát igen, a kicsik elég gyorsan meg tudnak őrülni valamiért; gondolom, az lenne a legjobb, ha maga a póni is rózsaszínű volna...Kép)))
Amúgy én nagyon félek a paciktól, ám nagyon szépnek és okosnak tartom őket, meg azt is olvastam - hallottam, hogy nagyon sokat segít a gyerekeknek a mozgásuk-tartásuk-ügyességük finomításában. Szóval, ha vállakozókedvűek vagytok, akkor csak rajta.

Nálatok is ilyen gyönyörű idő van? Nem hittem el, amikor most ránéztem a hőmérőre, hogy 15!!!!! fok van.

Holnap megyek a doki nénihez a második ctg-re. Igazából, tudom, hogy gonosz dolog, de már hihetetlenül várom, hogy megszülessen Ketteske, mert a fekvés (meg tulajdonképpen minden más is) egyre rosszabb.
Képzeljétek, tavaly a férjemnek pont március 15-e körül vették ki a vakbelét. Olyan furcsa visszagondolni, hogy egy éve még csak nem is sejtettem, hogy pont egy év múlva már megint Telkiben múlatjuk majd az időnket: csak már egy személlyel többen....
Ma akartam szoptatós melltartót venni a budaörsi Brendonban, de csak csupa csipkével kihímzett csili-vili melltartót lehetett kapni. Nem vagyok ezeknek az ellensége, de úgy tapasztaltam, hogy ebben az időszakban az ember nem nagyon értékeli a csipkés-habos csodákat, inkább a minél egyszerűbb, finom, puha dolgokat (ilyen persze nem volt). Na, nem mintha szoptatós melltartó nélkül ne lehetne megetetni a gyerkőcöt.....

Holnap majd jövök és beszámolok a dolgok állásáról!

Jankica

jankica
 
 


Húúú Jankica, de izgi, hogy már itt tartasz!!!
Lehet, hogy a melegfront kicsalogatja KetteskétKép
Teljesen megértelek, emlékszem én is nagyon "terhesnek" éreztem a pocakomat ennyi idősenKép de nyugi: nem fog bentmaradni örökreKép

Banig!Kép

A lómániát örökölte tőlem Melissa: én 10 éves koromtól lovagoltam ( addig hiába könyörögtem a szüleimnek ), még versenyeztem is junior osztálybanKép
aztán egy gyengébb félévi bizi miatt abba kellett hagynomKép
de azóta is imádom a pacikat, és ritkán bár, de ha tehetem szívesen lovagolokKép

megfogadom a tanácsod és elviszem Melissát pacikkal ismerkedniKép
szerencsére a környékünkön van is rá lehetőség.

Igen, nálunk is jó idő van...csak a szél fúj /de az trópusi/,
mi nem voltunk kint, mert Melissának hőemelkedése van, és nagyon náthásKép
a héten nem is megy oviba.

csipkés melltartó: hát kismamaként én sem díjaztam, hihetetlen, hogy nem lehet egyszerűbbet kapniKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Hát igen, itt is csodálatos idő van, csak a lovardában borzalmas dagonya.Kép

Sheila!
Végre mégegy lovas! Milyen szakágban lovagoltál? Én ugyan nem lovagolok, csak a férjem, engem inkább a tenyésztés érdekel.
Jankicának igaza van a lovaglás hatékonyságában. Sőt nem csak a fizikaiban, hanem a koncentráció fejlesztésében, a felelősségtudat fejlődésében, stb. is. Csak ajánlani tudom minden gyereknek. De felnőttnek is.
Szerintem, ha megteheted, Te is kezdj el újra rendszeresen lovagolni a felkészülés hátralevő idejében. A combot, csípőt, hátat erősíti, önbizalmat ad. De csak nyugodt, jóindulatú pacival!!!

Jankica!
Én is néztem már melltartót, bár még nekem kicsit korai. A Triumph-nál nagyon szupereket láttam, nem csipkéset, de méreg drága. Nekem most nadrág kell, de gyorsan. Mindenemet kihíztam és már rettentően szorítanak. Csak melegítőt tudok felvenni. Képzelheted, hogy milyen édi vagyok menne!Kép Holnap megyek a váci úti Brendonba a sógornőmmel. Nagyon remélem, hogy kapok, mert ha nem, akkor baj lesz.
banig
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: