Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az első gyerekem a Margitban szültem,és ott volt egy szülőszék.Legalábbis szerintem az volt.De annak rendes szék forámája volt,annyi különbséggel,hogy csak a combnak volt kiképezve az "ülése".De nem próbáltam ki.Pénzügyileg magnyugtattatok,mert én 50-et gondoltam.Most megyek hozzá,lehet hogy megkérdezem,mennyibe fog "kerülni".Ha meg nem mond semmit akkor az meg legyen az ő baja.
Köszi az eddigieket.
Bea
bea77
 
 


Bea, az első babánál adtál pénzt a dokinak?
kyra
 
 


Mona.Adtam pénzt neki,de akkor nem a magánrendelőjébe jártam.Akkor azt hiszem 20-at adtam(4 éve).Most jövök tőle,és rákérdeztem.Azt mondta hogy ő nem szokta mondani hogy mennyi az annyi,neki az is elég ha ,megköszönöm.Amugy teljesen rámbízza.De addig erősködtem amig azt mondta hogy 40-60 között szoktak adni.Na én meg pont 50-re gondoltam.Megkérdeztem ezt a felkészítő dolgot apukáknak.Azt mondta hogy nem kell elmennünk rá.Megkímélok az apukát ezektől a dolgoktól,csakugy mint szülés közben.Azt mondták hogy ugy csinálják hogy az apuka ne sokat lásson belőle.Bár én szerettem volna ha videózik közben,de lehet hogy nem lesz belőle semmi.Régen rendőr volt,bírta a véres gusztustalan dolgokat,de a neten találtam pár képet a méhlepény megszületéséről,megmutattam neki hogy mire számíthat.Hát rendesen lesápadt.De azért szerintem ott lesz velem.Csak nem videózik.
Bea
bea77
 
 

 
 

Szia Bea, en is a Raftnal szultem... Az elsot a Margitban, a masodikat a Nyiroben... Eleg megdobbento volt a ket szules kozotti kulonbseg...
sampala
 
 


Bea!

Azt elfelejtettem írni, hogy én is magánrendelésre jártam, így 30, aztán 40. Nekem mindkét alkalom totál munkaidőben volt.
Azért kérdezz meg ott bent is más anyákat, aztán meglátod.
Üdv, Mona
kyra
 
 


Sampala!Mi volt,ami megdöbbentett?Kérlek mesélj el mindent,hogy feltudjak készülni.Igaz a Nyírőtől már igy is hidegrázásom van,dehát ez van,ezt kell szeretni.
Mona.Köszi az infót.Majd szerintem attól tesszük függővé,hogy milyen lesz szülés közben a doki.Mondjuk ha esetleg éjszaka szülök,akkor bejön e levezetni,meg ilyesmi.
bea77
 
 


Szia Bea...

A velemenyem abszolut szubjektiv, termeszetesen mindenkinek masok az elvarasai...

Nekem fontos volt, hogy a babat megszuletese utan rogton meg tudjam szoptatni, valamint az elso ket orat egyutt tolthessuk.
Szerettem volna EDA-t (ezzel a Margitban nagyon jo tapasztalataim voltak).
Elkepzelhetetlennek tartottam, hogy ne legyunk egy szobaban a babaval, es nem akartam, hogy barmilyen mas potlast kapjon... Kulonosen nem cumisuvegbol!!!
Elozetesen tajekozodtam a Nyirorol, es lattam, hogy nem kimondottan bababarat elveket vallanak. Komoly dilemmaba estem, hogy a Margitban szuljek mas orvosnal, vagy ragaszkodjam a Rafthoz egy olyan korhazban, ahol nem igazan azt kapom, amit szeretnek... Vegulis a Raft mellett dontottem (eleg problemas volt mindket terhesseg, tul.keppen neki (is) koszonhetem mindket csemetemet).
Lehet, hogy az egesz nem annyira szornyu, ha nincsenek elozetesen a Margit-os tapasztalataim...

Mert hat kezdodott eloszor is a korhazi vedonovel...:-(
Aztan barmennyire is probaltam elore leszervezni az EDA-t, a korhazi gyakorlat szerint nem alkalmazzak!!!
Szules utan nem szoptathattam meg a lanyomat, sot rogton elvittek, es az eloirasos ket orat egy folyoson toltottem egy betegkocsin... (Szemben a Margit korhazzal, ahol egy kis szobaban voltunk, egyutt az uj csalad, es egy zsurkocsin teat toltak be nekunk porcelan cseszekkel, kancsoval...)
Delutan 5-kor szultem, a lanyomat csak masnap reggel hoztak ki, annak ellenere, hogy baba-mamas szobaba kertem magam, es teljesen jol voltam. A masnap reggeli szoptatas utan rutinszeruen el akartak vinni a lanyomat a baba-mamas szobabol! es miutan megrokonyodtem, es kozoltem, hogy szeretnem, ha velem maradna a baba, nagy nehezen (de csak a kovetkezo szoptatas utan) otthagytak... Hangsulyozom, mindketten jol voltunk!!! (Egyebkent az egesz osztalyon csak az en, es a szobatarsam babaja volt egesz napra velunk - ejszakara termeszetesen elvittek -, a tobbiek valahogy termeszetesnek vettek, hogy az elso napokat bent tolti a baba a kozosben (pedig ok is baba-mamasban voltak...)
Termeszetesen kapott potlast is..., termeszetesen cumisuvegbol...:-(
Hianyzott a hasi es koponya UH - amit a Margit korhazban minden babanal rutinszeruen megcsinalnak a 2. napon. Szerencsere makkegeszseges a lanyka, de azert megis...
Nem adtak popsitorlot, sem kenocsot, hanem a promocios csomagbol - amit a szulest kovetoen kaptam - kellett kiszedni ezeket...(?)
Minden szoptatas utan merni kellett, es nem preferaltak az igeny szerinti szoptatast...
En szemely szerint orultem, amikor vegre hazajohettunk.

Ujra leszogeznem, hogy ez az en velemenyem, nem akarom egyik korhazat sem lehuzni, sem magasztalni, ott, es akkor ezeket en igy eltem meg...

Azert meg megjegyeznem, hogy a furdokadas vajudas lehetosege nagyon jo, bar enrajtam nem sokat segitett...:-)

Es a Raft-tal borzasztoan meg voltam elegedve!!!

Udv
sampala
 
 


Szia.
Köszi hogy leírtad.Mikor szültél a Margitban?Mert sajnos ott nekem a csecsemő osztályról nincs jó véleményem.Az ápolónők tök bunkók voltak,és ott is adtak a babáknak pótlást.Valami átlátszó tea szerű dolgot itattak velük.Persze 10 csecsemőt egy üvegből.Mondjuk ezt a pótlást csak azért tartom jó dolgonak,mert ahogy megszületik a baba azért nincs rögtön teje az anyukának,és addig is amig be nem indul kell hogy kapjon valamit.Én pénteken este szültem a lányom,de csak vasárnap délutánra lett tejem.És szülés után nekem is csak két órával hozták oda a babát.Baba-mama szobába meg csak vasárnap reggel raktak.Lehet hogy ezek a dolgok nem is a kóházaktól függnek,hanem attól hogy éppen ki a szülésznő,ki a nővérke....stb?Bár tegnap azt mondta a doki hogy az utóbbi időben a Margitban elviselhetetlen lett a csecsemő osztály.(Már amikor ő ott volt).Azt mondta hogy anyukák tömkelege zokogott és panaszkodott a nővérkékre.És azt mondta hogy azért a Nyírőben jobb.Na majd kiváncsi leszek.Irtad hogy sokmindent nem adtak a baba ellátásához.ímit vigyek majd magammal?Pelenkát,popsitörlőt....stb?Ruhát kapnak a babák,vagy vinni kell?Ki fürdeti őket?A csecsemős vagy az anyuka?
Viszont hogy nincs EDA az egy kicsit kőkorszak beli dolog.Talán ettől tartok a legjobban.
A Raft éppen bent volt amikor szültél vagy behívták,vagy te hívtad be?És ha kérdezhetek egy indiszkrétet akkor mennyit adtál neki?
Az elsőnél nagyon rendes volt velem,remélem most sem lesz máshogy.
bea77
 
 


Szia Bea

Nekem sem volt tejem az elso ket napban, de a szakirodalom szerint az elotej (azaz a kolosztrum) elegendo a babanak ebben az egy-ket napban... De elkepzelheto hogy megsem... akkor oke a potlas - de poharbol...
En 2002 nyaran szultem a Margitban, 2004 nyaran pedig a Nyiroben... Meg eleg friss volt az elso szuleselmeny es nekem nagyon jol alakult utana minden...
(Szuksegunk volt azokra a meghitt pillanatokra harmasban a szules utan, jo volt, hogy nem adtak neki tapszert, mert igy zavartalan volt a szoptatas - keteves koraig szoptattam). A fiam nagyon nyugodt, kiegyensulyozott baba, es ez szerintem annak is koszonheto, hogy mellette voltam/unk az elso pillanattol...)
Emiatt - es mert nagyon pozitiv elmeny maradt a szules - szerettem volna, ha hasonlokeppen tortenik minden. Vagy legalabb a valasztas lehetoseget megkapom.
(Hadd dontsem el en, hogy ejszaka is a baba mellett szeretnek lenni, vagy inkabb pihenni akarok, kerdezzenek meg, hogy adhatnak-e neki tapszert, vagy inkabb tegyuk cicire, es legyen jogom donteni arrol is, hogy kerek-e fajdalomcsillapitast, vagy anelkul kivanom vilagrahozni a gyerekemet.)
Nekem is azt mondta a Raft, hogy a noverkek kedvessege potolja a szakmai hianyossagokat, de hat ezt majd meglatod... (Nekem fontosabb lett volna, hogy szakmailag egyetertsunk.) Egyebkent meg tenyleg, ahany noverke, annyi fele.
Pelenkat adtak, de jo, ha viszel magaddal (vagy hozatsz be), mert ki van porciozva... (gondolom elofordult, hogy volt aki tartalekolt otthonra is:-), ruha is van, es ok oltoztetik, furdetik. Szerintem nem lenne olyan borzaszto nagy kiadas egy-egy tegely popsikenocs, de hat vegul is okosan megoldjak, hogy hasznald a sajatodat...:-)
A Raft "telefonugyeletet tartott" a szules varhato idopontja korul, de vegulis ugy alakult, hogy eppen ugyeletes volt egy vasarnapi napon, amikor - az emelkedo vernyomasom miatt - meginditotta a szulest. Szerintem azert celszeru lenne majd megbeszelned vele a szules elott, hogy milyen formaban ertesitheted, ha eljott az ido.
En 50-et adtam neki mindket alkalommal, de mint emlitettem, nekem eleg problemas volt a terhessegem... Elotte azert en is informalodtam, es hat eleg szeles skalan mozog a halapenz... 0-100-ig minden elofordul. A szazat tulzasnak erzem, es bar a baba szuletesekor minden forintra szukseg van, azert fontos volt, hogy kifejezzem az elegedettsegemet es a "halamat". En az otvenet realisnak gondoltam - az en esetemben.

Egyebkent a szules utan is mindennap bejott, erdeklodott, beszelgetett, megnyugtatott stb...
A szobatarsaim el voltak hulve, es ostromoltak a telefonszamaert...:-))))
sampala
 
 


Szia.
Nekem sajnos nem volt ilyen jó élmény a szülés.Tingált magzatvíz,amiatt indított szülés,rosszul bekötött EDA,és egy homlokfekvéses 4 kg-os csecsemő jutott nekem.Baromira megszenvedtem.Szóval remélem hogy ez már csak jobb lehet.De nagyon félek a szüléstől.Nagyon remélem hogy megindul magától,mert azt hallottam hogy ugy azért egy kicsit könnyebb.Mert amikor megindították kapásból 2 perces fájásaim voltak.Hét és fél órán keresztül.Szóval jó volna ezt most kihagyni.
Reménykedek.De a doki nagyon rendes volt velem.Sőt még a babát is többször megnézte míg bent voltunk,és mivel a nővérek parasztok voltak,ő látott el tanácsokkal a szoptatást illetőleg.KépKép
bea77
 
 


Sziasztok!
Bea, szerintem egy titka van a dolognak. Határozottnak és talpraesettnek kell lenni. A csecsemősök valóban nincsenek a helyzet magaslatán bizonyos szempoontból, de ha határozottan elmondod, hogy mit szeretnél, akkor azért segítenek, vagy teljesítik a kérésedet. Nem kell szívbajosnak lenni, nyaggatni kell őket. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy a baba nálad legyen, akkor mondd meg. Nem is fogják elvinni, csak amíg megvizsgálják és vért vesznek tőle. Nekem rögtön vissza is hozták, hogy ne bőgjön. Szegényke.
Valóban cumisüvegből itatják őket, de kérhetsz nyugodtan poharat és segítenek is, megmutatják, hogy kell egy újszülöttet itatni. Ha reggeltől estig ott van veled, akkor szoptathatod igény szerint, általában elég neki 10-20-30 ml. alkalmanként. Ahány napos * 10 ml. szoptatásonként. Császárnál ez egy nappal csúszik, de így is előfordult, hogy nem kapott éjjel semmit. Aztán volt, hogy kétszer is kapott. Arra azért érdemes odafigyelni, hogy este ne üres pocakkal add le őt. Reggel mindig kérdezz rá, hogy mit kapott és mennyit. Lehet, hogy csak teát kap, de legalább nem tápszert.
Elvileg 4 pelus/nap, de ha kér még egyet v. kettőt, nem fognak megenni.
Üdv, Mona
kyra
 
 


Sziasztok... fentiekbol kiderul, hogy nem lehet egyik korhaz jo, a masik meg rossz... Ami nekem jo, az nem biztos, hogy neked is, es meg szamtalan osszetevoje van az egyenletnek (noverkek hangulata, az orvos hozzaallasa, vagy eppen az, hogy melyik evben szultel...) (Ezt mar biztosan leirtak nalam sokkal okosabbak is...:-)
En mindenesetre sokat problemaztam a szules elott, mivel azok a dolgok, amiket en fontosnak iteltem meg, a Nyiroben nem valosultak meg teljes mertekben... (Legalabbis azon informaciok alapjan, amit sikerult osszeolvasnom a korhazrol.)
De nyilvan mindenkinek mas es mas fontos, es szerencsere adott a lehetoseg, hogy ki-ki az igenyeinek megfelelo korhazat valasszon.
Az, hogy az en orvosom menetkozben korhazat valtott, nekem pech volt, de Beanak lehet, hogy sokkal kellemesebb szuleselmenye lesz a masodik... Oszinten kivanom neki!
Mellesleg az en szilard hatarozottsagomat ugy letorte a korhazi kornyezet, hogy felenk nyuszi lettem, es engedelmesen mericskeltem minden szoptatas utan a csemetemet...:-)
Nekem egyebkent szoltak, hogy mindenkinek ennyi pelanka van egy napra, ezt kell beosztani! (Huh, lehet, hogy belolem kineztek, hogy haza akarok menteni nehanyat???:-)))))
Es egyebkent ha baba-mamas szobaban vagy, miert kell ragaszkodnod hozza, hogy a baba nalad legyen?

Udv
sampala
 
 


Azt én sem mondom, hogy a Nyírő a tuti kórház, de pl. a csepelihez képest gyögyörű és jól felszerelt. Kibírható. A szilárd határozottságról meg annyit, hogy az első gyerekkel én is szenvedtem, bőgtem, tehetetlen voltam. Csak azért vagyok ilyen okos, mert másodszorra megfogadtam, hogy nem hagyom magam, a baba az első, a többi nem érdekel. És ehhez tartottam magam. Hogy miért kell ragaszkodnod hozzá, hogy nálad legyen a baba? Ez jó kérdés. Mondták nekem is, hogy ráérek császár után majd a 3-4. napon. Mondtam, hogy nem érdekel, ha fel tudok kelni és a klotyóra kizavarnak, akkor meg tudom etetni a gyereket is. Összepakoltam és átkértem magam a babásba. Azért írom ezeket, hogy másnak már ne kelljen ezeket végigharcolni.
Szóval sok sikert!
Mona
kyra
 
 


Erdekes, a csepeli volt az orszag legjobb korhazanak kikialtva... Legalabbis "bababarat" szempontbol... De az nemregiben megszunt, nem???
sampala
 
 


Bababarát szempontból igen, mert kevesen szültek ott és a személyzet tényleg ráért foglalkozni a kismamákkal, úgy ahogy kellene, viszont olyan lapukkant volt, hogy borzasztó. Itt főleg a mellékhelyiségekre gondolok. Azért az sem mindegy. Persze ez is teljesen szubjektív, de akkor inkább a Nyírő.
kyra
 
 


Sziasztok Lányok!!

Sajna csak most találtam rá erre a nagyon nagyon jó oldalra.. REMÉLEM MÉG NEM KÉSŐN!Január 21 vagyunk kiírva.. Mivel ez az első babóm nagyon nagyon nagyon bevagyok kakilva.. Kép
Nagyon sok érdekes dolgot tudtam meg választott korházamról, viszont sajnos nem nagyon olvastam a
dokimról remélem azért talán ismeri valaki..
Tehát az én orvosom Fülöp István.
Hallott esetleg valaki, valamit róla?
Ami viszont még jobban nyomaszt, hogy nem kapok EDÁ-t egy sima szülésnél..?!!!???
Erre nem gondoltam. Az ember laikusként azt hiszi ez már alap. Bár azt is írta valaki, hogy azért ha nem is alap, de valahogy megoldható..
Kérlek akinek EDA-s élménye van sima szülés mellett a Nyírőben írjon..
Minden biztató szót, kicsinyke infót örömmel olvasok. Kép
bettimama
 
 


Engem biztattak, hogy talan meg lehet oldani valahogy... Aztan nem lehetett...:-(((
Allitolag van ott egy altatoorvos, akivel meg lehet beszelni elore, de azt mondjak, meg egyetlen egy szuleshez sem ert oda... Tehat nem mukodik...:-(((
Persze, ez az en tapasztalatom...

Azert majd szamolj be, hogy milyen volt a nagy esemeny...! Kitartast, konnyu szulest kivanok!
Mar nincs sok hatra!
Udv
sampala
 
 


Hát mit mondjak kedves Sampala nem ilyen választ vártam... Kép
Gyorsan "ráugrottam" a dokimra is.. Kép
Részletesen csak holnap mesél majd a dologról, viszont azt mondta hogy a korház nem nagyon tartja jónak az EDA-t ezért nincsen...(?) Szerintem ezt nem nekik kellene eldönteni.. De mindegy.
Állítólag ők másfajta érzéstelenítéssel dolgoznak..
Szóval valamit csinálnak.. de mit? Te kértél valami fájdalomcsillapítást?? Ha igen, csináltak valamit??
bettimama
 
 


Ne sajnáld, hogy nem kaphatsz EDA-t sima szülésnél, mert annak negatív következményei is lehetnek. Ha nem jól adagolják elhúzódhat a szülés, és gyakrabb a vákuumos,fogós befejezés. Hallottam már olyat is, hogy nem sikerült jól bekötni, úgyhogy nem sokat használt.
A lényeg, hogy ne félj a szüléstől. Ne aggódj, van azért más mód is a fájdalomcsillapításra. (Nekem valami injekció-t ajánlottak.)
Drukkolok!
Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszi Ági! Kép

Remélem nem lesz gond a szülésnél. Furcsa az ember baromi bátor egy ideig, de mikor már ott
van a célban hajlamos erősen beparázni..
Én sem hittem volna hogy ennyire izgulni fogok.
Kép
Holnap beszélek a dokimmal, és rákérdezek erre az
injekciós megoldásra.
bettimama
 
 


Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de a szülőszobában már biztos nem fogsz izgulni. Én is előre elterveztem mindent: velem lesz a férjem,az orvosom, akiben bízom. Mégis amikor már megindult a szülés teljesen mindegy volt,hogy ki van velem, beér-e az orvosom, stb. Csak a fiamra és a szülésre tudtam koncentrálni.

Jó egészséget mindkettőtöknek!
Megyek, mert a fiam ébredezik.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Fentebb irtam, hogy nincs jo es rossz korhaz, az a lenyeg, hogy a te igenyeid es a korhaz szolgaltatasai egymasra talaljanak. Az EDA-val is igy van... megoszlanak a velemenyek, van aki szeretne, van aki nem... De konyorgom, hagyjak meg a valasztas jogat nekunk, szulo noknek..
Persze, 100 evvel ezelott nem volt ra lehetoseg, megis megszultek dedanyaink... De 100 eve auto sem volt, mikro, tv, miegymas... Persze lehetett ugy is elni, de igy kenyelmesebb...!
A fiam 2,5 evvel ezelott egy masik korhazban szuletett EDA-val, a lanyom most nyaron EDA nelkul... En mar tudom, mi a kulonbseg a ket szules kozott...:-(
Persze tenyleg fontos az is, hogy allsz hozza a szuleshez... Gondold azt, hogy termeszetes modon szeretned megszulni a kisbabadat...:-)
Ne haragudj, nem viccelodni akarok ezzel, de engem szemely szerint felhaborit, hogy nincs meg a valasztasi lehetosegem..., amikor pedig maga a lehetoseg adott lenne...:-((((

Konnyu, komplikaciomentes szulest kivanok Neked!
Aztan majd tajekoztass minket...:-)

Udv
sampala
 
 


Sziasztok Lányok!


Két gyereket szültem a Nyírőben, a harmadikat a Schöpf-Méreiben. Nem tudok mindenkinek név szerint válszolni, de azért egy-két dolgot leírnék, ami szerintem megfontolandó. Az hogy betétet, meg popsitörlőt, adnak-e az gyakorlatilag teljesen mindegy. Bár az elsőnél még én is ilyeneket kérdezgettem:D
Amikor én voltam ott, semmilyen fájdalomcsillapítás nem volt, minket is elküldtek a szülésfelkészítőre, ami szerintem csak a pénz miatt fontos nekik,a végén minden apukát beengedtek, aki be akart menni. Bilics Kati ha jól hallom semmit nem változott, már akkor is borzalmas voltKép
Ami viszont tényleg fontos egy szülésnél szerintem, hogy nincs koraszülött osztályuk, úgyhogy a 2,5 kg alatti babákat, vagy ha bármilyen gond van velük, elszállítják, ami elég borzasztó, hogy te a Nyírőben, a gyerek meg valahol máshol. A másik az újszülött ultrahang, amivel sok problémát ki lehet szűrni. Persze el lehet menni a Madarászba, (fizetni kell érte), mire oda bejut az ember, már késő lehet.
Persze ezek csak akkor fontosak, ha gond van, ha nincs, akkor jön a csecsemősnővérek, meg a hozzátáplálás kérdése. Amennyire én látom szinte minden kórházban megetetik éjjel a csecsemőket, akármit is mond a kórház bababarát témakörben. Bár nyilván ez is ember kérdése.
Az első pár napban elég lenne a babáknak az előtej, de gondolom biztosra akarnak menni, és inkább egy kis hozzátáplálás, mint hogy gond legyen. Meg hát az igény szerinti szoptatás és az hogy 3 óránként kihozzák a gyereket, biztos hogy nem fér össze.
Az biztos hogy határozottnak kell lenni, és ha nagyon nem jut az ember dűlőre a nővérekkel, vagy a csecsemősökkel, lehet szólni az orvosnak is. Na már így is hosszú lettem, és bocs hogy beledumáltam, én már elég rég jártam arra.

Bettimama neked gyors, könnyű szülést!


Sziasztok,

Anna
annag
 
 


Sziasztok!

Régebben is írogattam ide, de azután eléggé kihalt a topik és nem is nézegettem. Örömmel látom, hogy most újra tele van élettel.

Én a kórház védelmében szeretnék szólni. Kép Lassan pont egy éve, 2004. január 27-én szültem ott a lányomat. Semmilyen tudatos választás nem volt benne, oda menetem, ahol az orvosom volt, akihez 12 éve járok. Nála szültem másik kórházban a nagy gyerekeimet is 11 és 9 évvel ezelőtt.

Nekem csodálatos élmény volt a szülés és ehhez a körülmények is adottak voltak:
A párom minden előzetes macera nélkül bent lehetett. Három szülésznőt próbáltam ki, mivel a szülés előtt másfél napig voltam bent és mindegyik nagyon rendes és kedves volt. Az orvosom szerint szakmailag is nagyon felkészültek. Ezt nem tudtam megítélni, hiszen nem nálam volt semmilyen komplikáció. Minden esetre a szülésznő ügyességének köszönhetően gátmetszésre nem volt szükség.
A szülés után két órahosszáig együtt lehettem a babával és az apukával és annyiszor szoptattam, ahányszor akartam.
A csecsemősök szakmailag valóban nem álltak a helyzet magaslatán, de mindent meglehetett velük beszélni. Mondták ugyan, hogy mérjem, hogy mennyit szopik a baba, de soha nem kérték számon rajtam az eredményt. A teát (amire mindenképpen szükség volt, mert Lili sárga volt) pohárból adták. Miután nekem sem volt tejem még a harmadik napon sem, akkor már javasolták, hogy adjak neki tápszert. (De ha azt mondom, hogy nem adok, elfogadták volna.) Cumisüvegben hozták, de én áttöltöttem a teás pohárba. Kép Nem szóltak érte. Szerencsére ez volt az egyetlen alkalom, hogy Lili tápszert kapott, mert ezután már lett tejem és azóta is túlnyomórészt szopik.
Az EDA-kérdéshez nem tudok hozzászólni, bennem fel sem merült, hogy fájdalomcsillapítást kérjek. És én azt sem bántam, hogy éjszakára elvitték Lilit. Ha kértem volna, biztosan kihozták volna szoptatni. De mivel csak az utolsó napon lett tejem, ez nem is nagyon merült fel. Napközben, amikor úgyis végig velem volt, senki nem szólt bele, hogy hányszor teszem mellre.

A nagy gyerekeimet az Uzsokiban szültem, szerintem ég és föld a különbség (a Nyírő javára), de lehet, hogy 9 év alatt minden kórházban sokat változott a szemlélet.

Mindenkinek könnyű és szép szülést kívánok!

Anna
tinalila
 
 


Sziaaztok!

Én csak az inkubátor témához szeretnék még hozzászólni. Szerencsére nincs ilyen személyes tapasztalatunk, de én is nagyon féltem a második gyereknél. Programozott császárnak indult a 39. héten és féltem, hogy kicsi lesz és elviszik. Mikor befeküdtem, még volt ott egy anyuka, ha jól emlékszem 2300 g-mal született a babája a 35. hét körül. Aztán visszaesett még ebből a súlyból is, de egészséges volt. Elvitték a babát, megvizsgálták és aztán visszahozták. Ez kb. egy nap. 2-3 hétig, amíg el nem érték a 2300 g-ot, addig bent voltak, utána hazaengedték őket.
Szóval ha "csak" az a baja, hogy kicsi, akkor sem kell izgulni, csak hosszabb időt kell bent tölteni. Azért remélem erre nem kerül sor.
Bettimama, ahogy nézem, Te már túl vagy a javán. Fel a fejjel!

Üdv, Mona
kyra
 
 


Sziasztok...

En sajnos ebben is mast tapasztaltam, mint Kyra...
Mi ugyan normal idore, normal sullyal szulettunk, megis megnyugtato lett volna szamomra a rutin UH vizsgalat a babanal (ami az elozo szulesnel, egy masik korhazban termeszetes volt).

Nekem a vercukor-szintemmel volt problema a terhessegem vegere, igy szules utan neztek a babaet is.
Az ove sem volt rendben rogton a szuletese utan, igy cukros vizet itattak vele. En aggodva toporogtam a gyerekemtol elvalaszto ajto elott es faggattam a novereket, hogy javult-e az ertek. Szerencsere egy-ket itatas utan rendbe jott, de bizony nekem is kilatasba helyeztek, hogy esetleg infuzioba kell kapnia a cukros vizet... erre viszont nincs naluk lehetoseg. (!!!) Ha megis szukseg lett volna ra, a lanyom mehetett volna a madaraszba, hogy 3-4 ora alatt lefolyjon neki egy kis cukoroldat...:-((((((

Szoval nemcsak a pici sullyal szuletett babak miatt lenne szukseg egy jol felszerelt csecsemoosztalyra, hanem azert is, hogy egy szimpla infuzio (vagy sargasag) miatt ne kelljen masik korhazba menni.

Udv
sampala
 
 


Sziasztok!

Én ahhoz szeretnék hjozzá szólni, hogy a babákat 3 óránként hozzák ki. Nekem a szülés napján valóban így hozták ki, de nehéz szülésem volt, menni is alig bírtam menni. De másnap reggel megkérdezték, hogy akkor hozhatják egész napra a babát? Ha én úgy akartam akkor igen, ha nem akkor nem. Sőt akkor is visszavihettem, ha mondjuk gyógyszertárba kellett mennem.
Nem védeni akakrom a csecsemősöket, de szerintem az anyán múlik, hogy mennyire határozott abban amit akar. Volt olyan anya is aki nem kérte ki a babáját pedig baba-mama szobában volt, így neki vitték 3 óránként.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


A határozottság tényleg fontos.
Mivel nálam sem ment minden simán, nekem a 4. napon úgy kellett kikönyörögnöm, hogy végre velem lehessen a fiam. Ugyanez volt a hazamenetellel is. Határozott fellépés nélkül talán 10 napot is kórházban kellett volna lennem. Brrr... Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ha jól sejtem, az orvoson is múlik, hogy a babát mondjuk egy infúzió után visszahozzák-e. Úgy tudom, elvileg nem viszik vissza, hanem majd pl. a madarászból kell hazavinni, de ha az orvosod kéri vagy elintézi, akkor visszahozzák a kezelés után.
kyra
 
 


Sziasztok!

Most olvasom először ezt a fórumot, és örülök, hogy megtaláltam. Én is szültem már a Nyírőben, 2002 májusában. Most is oda készülök, megint májusra vagyok kiírva a 2. babámmal. Én is sok jót és rosszat tudok mesélni, de arra is kiváncsi voltam, hogy 2002 óta változott-e valami.
Ahogy látom nem nagyon. Én a Szakonyi doktorhoz járok már kb. 11-12 éve, így nála fogok szülni is. Sajnos a fiamat nem nála szültem, mert egy kicsit előbb jött és a Szakonyi doktor éppen külföldön volt. Így nagyon örülnék, ha valakinek lenne személyes infója arról, hogy milyen nála szülni.
Sajnos a csecsemők gondozásával kapcsolatban csak megerősíteni tudom azt amit már leírtatok, hogy éjszakára elviszik, itatják, etetik őket, és nappalra is csak akkor marad ott, ha az anyuka kifejezetten kéri. Ez azonban szerintem néha inkább segítség. Persze ez nem a talpraesett, azonnal szaladgáló, tejben gazdag anyukákra igaz, hanem például rám. Mivel sajnos császárral szültem, és még utána is voltak komplikációk, gyakorlatilag 4 napig képtelen is lettem volna ellátni a gyerekemet, ráadásul tejem sem volt. Így legalább azért nem kellett aggódnom, hogy éhenhal a gyerekem. Sajnos emiatt én a hozzátáplálást inkább áldásként éltem meg. Persze amikor jobban lettem, már én is egész napra kikértem a babámat.
Ezt csak azért írtam le, mert szerintem sajnos sohasem lehet tudni, hogy a szülés után mely dolgoknak lesz igazán nagyobb a jelentőségük.
Mindemellett összességében nekem jó benyomásom volt a személyzetről (csak 1-2 kivételre emlékszem), pedig velem volt dolguk bőven.
Ja, 2002-ben én vetettem le köldökvért is, pedig nem is a saját dokim csinálta a császárt, hanem olyan doki, akit akkor láttam életemben először.
Szerintem ez orvosfüggő, hogy ki vállalja, és ki nem, a lényeg az, hogy a szükséges csomag ott legyen amikor kell, és utána az apuka dolga, hogy minél előbb továbbítsa a megadott helyre. Nekem is a férjem hozta-vitte a csomagot.
Remélem azért valamit segítettem a most szülőknek. Bocs, ha hosszú voltam, pedig még tudnék írni.

Üdv.
Krisz-kusz
kriszkusz
 
 


Lányok ! Hallottátok, hogy petíciót írtak az nlc-s lombikos lányok ?

http://www.PetitionOnline.com/IVF2005

Kérlek te is csatlakozz aláírásoddal, hátha el tudunk így érni valamit azért, hogy a lombik még nagyobb támogatást kaphasson !

mniki
 
 


Bettimama!
Ha már otthon vagytok, akkor írjál!

Zozo
Vendég
 


sziasztok, tudnátok jó orvost ajánlani ebben a kórházban? babát tervezünk, nemrég költöztünk újpestre, és a környéken keresek nőgyógyászt
köszi, előre is
szilva76
 
 


Szilva, szerintem a Nyírőben többnyire XIII. kerületi orvosokat talász. A magánpraxisuk is általában ott van. Újpesti szülőotthont nem próbáltad? Állítólag jó hely.

Mona
kyra
 
 


Szióka Mindenkinek!

Újra itthon!! Megvan a BABÓM!
Csodás! Édes kis Manócska!
Dorkababa lett. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Tehát ami volt.. Nagyon izgultunk az érzéstelenítés miatt.. A Nyírőben tényleg nincsen ilyenre lehetőség max. kád, labda, bordásfal..
Nekem sajna rendetlenkedett a vérnyomásom ezért császáros lettem..
Az EDÁ-t kihagytam, mert nem nagyon találta meg
a megfelelő pontocskát a bácsi. Kép
A Babóm meg már nagyon kiakart jönni. Ezért altattak.
Az orvosok jók. Az enyém nagyon nagyon aranyos mindenkinek csak ajánlani tudom. Fülöp Istvánnak hívják. Nem egy bőbeszédű, közvetlen fajta, viszont nagyon érti a munkáját lelkiismeretes doki. Aranyos odafigyelő (és hatlmas nagy bogárszemei vannak Kép
És milyen kicsi a világ, találkoztam Zozo-val
személyesen.. Kép
ZoZo ha nem zaklat a Babó még ma írok, kicsit
hasfájós szegényke de igyekszem.
Sok sok puszi!!!!
bettimama
 
 


Szia Bettimama!
Csaszi??????????
annyira izgultam értetek.
örülök hogy jól vagytok, majd írsz ha tudsz.
Vendég
 


Szia Betti!

Gratulálok, sok örömet és boldogságot kívánok Nektek!
Remélem azért jó tapasztalataid voltak a kórházban és nem viselt meg nagyon, hogy császár lett.

Ügyesek legyetek
puszi Mona
kyra
 
 


Köszönjük Mona!

Negatív tapasztalat tényleg nincsen. Furcsa de így visszagondolva nem volt olyan nagyon vészes az egész. Az a legszebb az egészben hogy ezt tényleg komolyan gondolom, bár akkor azt mondtam, ha megszülöm a Babót soha többet ilyet.. !
A korházban tisztaság van. A nővérek szuperek. A csecsemősök között van egy kettő barom. Sajnálom de ez a leggyengébb szó amit találtam rájuk.
Van egy szőke műkörömparádé, ő éjszaka szokott lenni. Van egy kicsi, vörös. Na amit ő mond azt biztos nem kell elhinni. Mindenkit csak bánt.
Viszont van egy idősebb Gabinak hívják. Hát ő
SZUPER! Aranyos, türelmes és elmond mindent nemcsak hozzád vágja a gyermeked.
Tényleg csak napközben lehet velük lenni. Csaszinál is már a második napon veled lehet. Ezért nem kell külön harcolni mert ők kérdezgetik mikor hozhatják a gyerkőcöt.
Reggel hatkor kezdődik a "műszakod", és este tíz körül viszik alukálni.
Ha nincs tejed akkor tápszert kap. Mivel a legtöbb
anyukának nincsen teje az első 2-3 napban tuti a tápszer. Viszont szerintem sem ott, sem késöbb nem okozott bajt a babónak az a 2-3 nap tápszer ill. cuclizás.
bettimama
 
 


Betti!

Gratulálok! Kép

Jól vagytok? Dorka mekkora? Jól szopik?

Pihenj sokat!

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Bettimama!

Gratulálok a kislányodhoz! És örülök, hogy összességében Te is elégedett voltál a kórházi dolgozókkal.
Meg irígyellek, hogy a császár ellenére nem maradt rossz élményed. Szerintem jobban jártál az altatással mint az EDA-val. Nekem attól is voltak utána komplikációk.

Szóval örülök, hogy jól vagytok! Gratula még1x.

Krisz-kusz
kriszkusz
 
 


Sziasztok!


Bettimama,
gratulálok Dorkababához, nagyon sok boldogságot,(meg alvást:-) kívánok nektek!


Anna
annag
 
 


Kedves Mona Anna Lányok!

Szerintem minden rendben van a korházzal. A császár sem volt vészes.
Már szinte szaladok.. Kép
Az orvosok nagyon aranyosak, csak egy barom volt, aki hagyott egy éjszakán át szenvedni.. De ez már nem számít, így legalább a saját orvosomnál születhetett meg a DorkaBaba.
A nővérek, szülésznők nagyon aranyosak voltak! A csecsemősök között viszont szintén van egy-két idióta.
Most szülő anyukák figyeljetek a szőke körömparádéra, ill. egy törpe vörösre.
Mindketten idióták.
Millió pusza Mindenkinek!

Ja CSODÁS DOLOG ANYUKÁNAK LENNI!!
bettimama
 
 


Szia Bettimama!
megkaptam amit írtál, a múltkor amit írtam, arra válaszoltál? nem kaptam semmit, én meg azt hittem te vesztél el.
nagyon édes a baba, gyögyörű.
sajna kitöröltem a címedet.
légyszi írj ide nekem.
oviandi@invitel.hu
amint írtál azonnal írok.
a freemail-esre nem jönnek a levelek.
Zozo
Vendég
 


Szia Bettimama!
írtam, de úgylátszik ma semmi nem működik.
nagyon édes a baba.
kitöröltem a címedet, légyszi írj nekem ide:
oviandi@invitel.hu
Vendég
 


Sziasztok,
a köldökzsinórvér levételt, hogy kell szervezni. Mi a menete?
Köszi,
rosalinda
 
 


Sziasztok gyakroló anyukák!! Kép

Megint itt vagyok. Kép Tanácsért jöttem!!!!
Tehát tegnap volt egy hónapos az én drága Babókám.
Viszont sokat fáj a pocója neki. A délutáni etetés után már sírdogál.
Adunk neki kanalas szélhajtót ill. néha használjuk a pukicsövet, de sajna még mindig sokat szenved szegény. Én már szinte csak vitaminokon élek. Nem tudom mit tehetnék még.
A büfi is nehezen megy.
Sokan mondják hagyjam egy kicsit sírni, de ez nagyon nagyon nehéz. Szerintetek hagyjam vagy nem????
Minden tanácsnak nagyon nagyon örülök!!
sok puszi mindenkinek!!!!!
bettimama
 
 


Szia Betti!

Én is sokat szenvedtem a fiammal. De sajnos semmi nem használt. A harmadik hónapra magától el fog múlni, addig legyél türelmes.
És a lényeg: nem a Te hibád, ha sokat sír.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Kedves Betti!

Sajnálom, hogy ilyen nehéz dolgod van! Az én fiamnak anno csak esténként fájt a hasa. Én a szoptatások - fejések miatt nem tudtam enni meg pihenni.
Szerintem ne hagyd sokat sírni (de gondolom úgyse hagynád), viszont arra nagyon figyelj, hogy te rendesen egyél! Az a babára is visszahat, ha kiütöd magad! Addig azért nyugodtan sírhat, amíg bekapsz valamit. Nem lesz semmi baja.
Szóval meg kell találni az arany középutat, külömben "zombi" leszel.

Kitartás!
Krisz-kusz
kriszkusz
 
 


Köszi Lányok!! Kép Kép Kép

Talán kezdjük megérteni, megtalálni egymást a babóval.
Mostanában többet eszik nem, ill. többször idáig négy óránként szopizott, most már kb. három óránként enni kér viszont kezd egy kicsit megnyugodni.
Valaki azt mondta az első vízválasztó a hatodik hét tájékán van. Mi most kezdtük meg a hatodik hetet... Remélem jobb lesz neki is, és talán nekem is.
Más. Most lesz májusban a bababörze. Mi voltunk még tavaly, de akkor nem néztünk nagyon körül.
Jártatok ott? Szerintetek ruhát érdemes nézni vagy nagyon gázok vannak? Nagyon gyorsan nő a drága pici lányka és egy barátnőm szerint érdemes lenne használt jó állapotú ruhákat is venni.
Más2 Kép
Most kell visszamennem a dokimhoz megbeszélni, hogyan is kellene a továbbiakban védekezni. Felmerült a gyogyi, spirál injekció. Kicsit tanácstalan vagyok inkább a hormonális mellett tennék voksot, de azért ott a dilemma.. Kép
A másik gázos dolog hogy a gyermekágyi vérzésem elmúlt ugyan, de most meg rendesen olyan mintha menstruálnék. Normális ez? Kép

Szoktatok chatelni valahol? Nagyon lassú ez az oldal..

Nagyon várom a válaszotok!!!!!!!!!!!

Bettimama
bettimama
 
 


Szia Bettimama!

Én voltam tavaly bababörzén, és igazából elég vegyes volt a benyomásom. Szerintem használt ruhát akkor tudsz venni, ha még az elején mész, és van időd meg energiád a tömegben tülekedni, és végignyálazni a rengeteg használt cuccot.
Én megpróbáltam, de fel kellett adnom, mert idegileg nem bírtam. Viszont volt egy-két nagy cég is, ahol pelenkát, bébiételt stb. lehetett venni kedvező áron, és voltak új ruhát áruló kereskedők is, viszonylag olcsóbb árakkal. Én inkább ott vásároltam. Mindenesetre gyerekkel nem ajánlom a programot.

Krisz-kusz
kriszkusz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: