Új privát üzeneted érkezett!

Jó estét,

ugye nem haragszotok meg, ha a szokásos napi mesélőkémet inkább holnap délelőtt ejtem meg? Kép Nagyon fáradt vagyok, az imént értünk haza az Auchanból a párommal a szokásos 3 heti kajacuccal, mindent elpakoltam, ráadásul mexikói kaját ettem ott vacsira, és máris fáj a hasam... de nem bírtam ellenállni. Kép De most dőlök az ágyba.

Szóval jövök holnap és mindenre reflektálok, ígérem, ölelek mindenkit

Norka (20+4)
s_norka
 
 


Jó reggelt!
Na csak hogy én se maradjak ki ma megyünk a kicsi keresztlányomnak asztalkát és széket venni ha beszerezzük teszek fel képet nektek. Meg vettem már neki gy kis kardigánt azt nem tudja az anyukája, majd azt is megmutatom. Kép Kép Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Én csak gyorsan, mert mennem kell a Szabolcs u.-ba.
Kriszta, a kád került 29euroba, az utazóágy 140euro körül volt. Ez lesz lent a nappaliban, a szobájába gyönyörű faágyikót kap. És a bölcsőjéről még nem is beszéltemKép
Látom gyűlik a kisfickó ruhatára isKép nagyon szépek
Stella, örülök, hogy ilyen szépen nőnek a fiúk!!! Érzel különbséget kettejük mozgása között?
Majd jövök
reno
27+6
Ja, és köszi Lara!
renoka
 
 

 
 

Sziasztok!

Valami biztos van a levegőben, mert az én tegnapi napom sem volt a legfényesebb Kép Bár aztán estére kiderült némi konkrét ok is, megkergült a Mikulásom, és 3 nappal hamarabb érkezett KépKép Pedig eddig szigorúan 4 hetente szombat délután érkezett, biztos nem kapott jegyet a szombati EasyJet-re KépKép

Mka, Wish Kép
Nálam ilyenkor két film szokott segíteni: Dirty Dancing és Házibuli Kép Ja és 80-as évek zenéje Kép De hát én már öreg vagyok KépKép
Drukkolok, hogy mielőbb jobb legyen a kedvetek Kép!

Mniki Kép
Merre jártál Németországban??

Kriszta Kép
Nagyon aranyos bébiholmik gyűlnek Nálatok is Kép
Igen, a fenyő puhafa, a mi ágyunk is az! De nem törvényszerű ám ez a nagyfokú rágás, szerintem nálunk az okozta, hogy nagyon gyorsan jöttek a fogacskák, Eszter féléves korában még csak 2 foga volt, aztán 1 évesen már 16 Kép
Látom, ügyesen kezdted a szabidat! Kép

Reno! Kép
A Ti babacuccaitok is nagyon helyesek Kép Biztos nagyon szép lesz a bútor is Kép Nekem speckó az utazóágy tetszik a legjobban Kép

Unique! Kép és a többi sírós kismama Kép
Én életemben nem bőgtem annyit, mint pocakosan Kép Néha teljesen értelmetlenül is, de a csöpögős filmekről ne is beszéljünk KépKép Zokogás Kép

Zsebi Kép
Na nehogy már kikerüljünk megint a táblából KépKép!

Lara Kép
Nagyon ügyi Andor Kép Tényleg, sikerült kiheverni már a kórházi rémségeket ?? Melyik kórházban voltatok?? Mi a Tűzoltó utcát "élveztük" 3 napig, de még az is sok(k) volt Kép Belekerült egy kis időbe, míg "visszakaptam" az igazi Eszterkét Kép
Irigy-irigy a buliért, biztos jól érezted magad!! Kép

Még valami eszembe jutott: légzésfigyelő!! Nekünk AngelCare volt, szerintem nagyon megbízható, és nem bánom, hogy megvettük Kép Nem sokszor riasztott, de akkor tutira oka volt, mert Eszter nagggyon mélyen aludt! Hozzáteszem, Eszter nem volt veszélyeztetett baba: időre (ráadásul nyáron) született, nagy baba volt, cigifüstöt soha nem szívott, a hátán aludt, és mégis majdnem baj történt!! Nem akarok ám senkit riogatni, se rábeszélni, de szerintem megéri beszerezni!! Kép

Bocsi, ha megint sok voltam! Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Na jó reggelt!

Nyugodtan üssetek le, hogy panaszkodni merek. Tegnap este még beírásom után fürödtem, a hasfájás szépen elmúlt, szép álomba szenderedtem, erre valamikor fél 3-3 fele Bogi megint rákezdte a dobszólamot odabent. Kicsit ijesztő, de most kezdek vele először türelmetlen lenni... Kép Pedig tényleg nagyon szeretem! De miért nem hagy aludni sorozatban? Tényleg olyan vagyok már, mint a mosott sz.r! Az a baj, ha felébredek, nehezen alszom vissza, ő ráadásul minimum negyedóráig pumpol bent. És még csak 21 hetes! Komolyan nem tudom mit tegyek,eddig még elvicceltem a dolgot, de mostmár a sorozatos kialvatlanság hatására nyűgös vagyok és fáj a fejem... tény, ez eddig a várandósságom egyetlen, de annál negatívabb élménye (a kezdeti émelygéseken kívül)!

Na, szóval, kezdem Renóval! Hát, nagyon halálos cuccokat vettetek a kiscsajnak Kép Ezek a kis aranyozott japános stílusú kisrucik nagyon bejönnek nekem! A macsek is aranyos, bár gondolom, őt nem vettétek. Kép Van egy lökött csaj, aki terhes, és már nagyon előre csinált mindent, megvette a szuper babakocsit, de érezte, hogy még nem tologathatná, ezért belerakta a 6 kilós macskát, és azzal debütált. Kép Renó, még ez a verzió is fennállhat!
Egyébként, apropó, macska. Ti hogyan fogjátok kezelni a kérdést? A babuci a nagy nagy részében velünk lesz lent a bölcsőben, kanapén stb., ha kell, a szobájában fent, de legalább félig nyitott ajtó mellett. Luca macskánk meg mindent imád, ami puha és jószagú, abba belefekszik. Ha én ledőlök napközben lent egy pléddel, már bújik is be ő is. Szóval, van valami ötlet? Azért nem akarnám, hogy Boginak szőrallergiája alakuljon ki idő előtt, csak mert a cica úgy gondolja, hogy megy oda ő is őt melegíteni...

Kriszta, nagyon aranyos cuccokat kaptál te is! Elnéztem, ezek a kis ruhácskák kellően bővek derékrészben, én meg tegnap az Auchanban - tényleg nem direkt, csak úgy, ha már ott voltam - vettem 4 tiszta pamut 60/62-es kombidresszt, mert leárazás volt (4 db került össz. nem egészen 3000 Ft-ba), de most ahogy elnézem, ezeket lehet, hogy giliszta babákra varrták? Kép

Lujzi, isten hozott köreinkben. Kép Larával együtt nagyon sokat érnek ám a tanácsaitok! Én erre a babaágy-rágcsára még nem is gondoltam, bár ha belegondolok, én még a kutyaproduktumot is megrágtam anno az udvaron. Kép
Az IKEA bababútorral sajna egyet kell, hogy értsek... Reno bocsi, most ti végülis milyet rendeltetek?? ne haragudj, de totál keverednek az infók, mert egy másik terhes lány is most rendelt, ő végülis IKEA-st, de már késő volt neki szólni, hogy gondolja meg (Diktad). Ezt csak onnan tudom ilyen magabiztosan, mert a férjem régebben is, most is a Retz-nek dolgozik be mint szoftveres, és neki elmagyarázták mellékesen egyszer, hogyan kell tesztelni a bútorokat, mire kell figyelni. Én erre írtam, de valójában a férjem kifejezése, hogy az IKEA bútorok csak illegnek-billegnek... nem igazán komolyak. Bár a babaszobába valóban nem kell igazán fajsúlyos meg évtizedekig kitartó bútor, így is lehet nézni, de nekem azok a kollekciók tetszenének, amelyek átalakíthatók később kisgyermek-bútorra. Szerintem így éri meg igazán.

Ja, most látom Reno, hogy ti mégis másmilyet rendeltetek, de már nem törlöm ki... Kép

Mi a helyzet babakocsi-fronton? Engem folyamatosan beszélnek le a 3 kerekű monstrumokról. Jó-jó, de az tény, nekem inkább sportos, strapabíró, nem kecses (ugyanis nem BKV-zok, kisboltozok), inkább ide városszélre-faluba-kiserdőbe való kocsi kéne, lehetőleg tényleg strapabíró kerekekkel, változtatható menetirányú babaüléssel, ilyesmi, rászánnánk egy százast. Olyannal, amivel ha kedvem szottyan, egy sima járdán mégis elbohóckodnék a gyerekkel vagy 5 percig kocogva akár, tehát bődült nehéz se legyen azért, és jó rugózású. Na feladtam a leckét, van tippetek? Kép Én nézegetem a Neten, de nehezen tudok dönteni, a tapasztalatok sokat érnek.

Na most eleget írtam, asszem, próbálnék dolgozni.

Norka (20+5)
s_norka
 
 


Nori!
Hát én "szakember" szemmel semmelyik témádhoz nem tudok hozzászólni. Egyet tudok javasolni hogy próbáld a kicsit elviselni és valahogy megszokni ezt a helyzetet mert ez egyre "rosszabb" lesz, ahogy nő ahogy kisebb lesz a helyecske egyre nagyobbat fog rugni. A tesómnak is ez volt végig a "baja" nem tudta kipihenni magát. Kép De napközben (mivel itthon) volt iskerült neki, aludni és akkor a baba is szundított. Kép

Babakocsiba nekik Brengon van nekem nagyon tetszik elég strapabíró, az biztos ha ilyet választasz és nem sima aszfalton tologatod bolygós kerekűt csak akkor válassz,ha lehet fixálni a kereket ha nem akkor nem fogod tudni tolni, mert a kerekek mennek aztán össze, vissza.

Puszi mentem én is vásárolni. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Norka Kép
Egyszerre írtunk Kép Hát a babák már csak ilyenek Kép Eszter is mindig akkor kezdett vircsaftba, ha én már lepihentem, csönd volt stb. Kép) Viszont tény, hogy napközben nem mindig volt ilyen ugri-bugri, így én is inkább akkor próbáltam pihizni.
IKEA-bútor: az a legszebb, hogy ez olyan bútorcsalád, amiből az ágy átalakítható heverővé, a pelenkázó komóddá, de szerintem lassan nem lesz mit átalakítani KépKép

Babakocsi: Nekünk Graco van, de ezzel nem kezdenék el futni Kép Nagy hátránya, hogy nem lehet változtatni a menetirányát, viszont a kerekei elől bolygósak, de fixálhatók, hátul stabilak, és a közlekedés elég jó vele Kép Annyi volt még az előnye, hogy a hordozónk is Graco volt, és könnyen rá lehetett rakni fixen!
Viszont egy baba-katalógusban láttam olyan kocsit, amit kifejezetten sportos mamáknak ajánlottak, majd utánanézek, jó ???

Na most tényleg el, mert felébredt Esztiti! Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Sziasztok !

Lujzika : egy Bensheim nevű kisvárosban voltam (Darmstadt alatt...). Tudom, hogy nem kéne összehasonlítgatnom, de akármikor megyek, mindig megjegyzem magamban, hogy én egy nagyobb lélekszámú városban lakom de... szóval tudjátok Kép Néha nagyon elvágyódom innen ... Talán ez az egyetlen amit mindig is bánni fogok, mármint az, hogy nem próbáltam kint élni.

Kriszta : nagyon szép rucikat kaptál, a legjobb szerintem a kombidressz, édes a zoknicipője Kép

Stella : nagyon szép méretűek a fiúk ! Téged nem akarnak még befeketeni a kórházba ?

Lara : na, milyen volt az esti buli ?

mniki
 
 


Norka és még akit érdekel! Kép

Szóval ez egy sportos kocsi, ami a Baby-Walz-nál ca. 90 e Ft-ba kerül mindennel együtt. Elvileg van Ausztriában is Baby-Walz, de azt az oldalt nem tudtam megnyitni Kép!

http://www.baby-walz.com/neu/SyEngine.php?Act=28344&Do=28148&_SSL=0&pArtikel=706 97&pPosition=4

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lujzika, köszi, csak sajnos nekem így nem jön be ez az oldal... Kép Esetleg tudnál "navigálni", hogyha bejön a kezdőoldal, onnan hova menjek, így verbálisan?
Esetleg, hogy mi a kocsi pontos megnevezése?

Egyébként most nézegettem, és van egy ilyen, hogy Neonato Tris3 új típusú multifunkciós, 3 kerekű, az nagyon király, csak hát még akciósan is 130 rongy...

Norka
s_norka
 
 


Norka Kép
www.baby-walz.de, aztán Deutschland, aztán felül találsz egy olyat, hogy "Auf Achse", azon belül (bal oldalon) Kinderwagen, és a képek között már ott van egy "Sinus 3" nevezetű kocsi. Ha a képre ráklikkelsz, megtalálod a leírást és a többi képet is. A kocsi ára 229 Euro, a tartozékai hozzá még 130 Euro, de így is "csak" 90 e Ft-ra jön ki kb.!

Megyek, mert a lányom most épp az újságaimat szanálja Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lujzi, köszönöm Kép

Hát meg kell mondjam, ledöbbentem. Teljesen ugyanaz szinte, mint az előbb említett Neonato Zeta Tris, ugyanaz a modell. Mondjuk nem tudok németül, de gondolom ebben is van mózeskosár? Ausztriában 20 euróval drágább amúgy, meg a tartozék is picivel, de még így is olcsóbb, mint itthon az olasz Neonato, ami br. 180-ba kerül nem akciósan... ezek megőrültek, komolyan mondom!
No, meg fogjuk nézni, csak azt kell kideríteni, hogy Bécs környékén van-e ilyen bolt, vagy rendelni kell, vagy hogy működik ez...

Norka
s_norka
 
 


Megnéztem a Neonato-t is, annak az a nagy előnye, és valszeg ezért is drágább, mert van hozzá hordozó! Kép Amit én néztem, ahhoz nincs Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Nem baj, megnézzük apjával mindkettőt, mert nagyon hasonlóak, fazonban, tudásban és stílusban is! Egyébként a hordozót nem is tudom... autóba tényleg kell valami, de nem mózeskosaraznék, ha nem muszáj, ezek itt meg aszongyák, a hordozó mindkettőre alkalmas, csak venni kell valami rögzítő bizbazt is hozzá. Kép

Még egy utolsó kérdés, aztán tényleg eldugulok, csak most rámjött ez a téma Kép : Mi a véleményetek a megkötős hordozókendőről, pici babának? Nem a merev, ültetős kengurus megoldásra gondolok, hanem a másikra. Annyi érv és ellenérv van...

Norka (20+5)
s_norka
 
 


Norka Kép

Megnéztem, Ausztriában nincs üzletük, csak kiszállítással foglalkoznak Kép Ha gondolod, megkérdezem, mennyi??
Amúgy nekünk nem volt mózeskosarunk. Hordozóból viszont érdemes olyat venni, amiben majdnem vízszintesen lehet a babát fektetni (ill. van hozzá egy betét, amivel ki lehet emelni a popsiját), mert amíg pici, nem nagyon szerencsés ültetni! Kép

Hordozókendő: erre nekem esélyem sem volt, mert Eszter hozzám képest már picinek is nagy volt Kép De pont most olvastam egy cikket, hogy a kemény felületen (pl. aszfalt, beton) való sétáláshoz nem egészen jó, mert jobban rázkódik a baba Kép Hát nem tudom Kép Viszont hallottam róla sok jót is Kép De személyes tapasztalatom nincs, így már én is eldugulok Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lujzi, hagyd, mert anyós osztrák, és el tudja nekünk intézni telefonon, ha úgy döntünk. Kép De a páromat már lebombáztam most MSN-en a Sinus és a Neonato látványával is, szegényt nem hagyom dolgozni Kép

Köszi mindent!
s_norka
 
 


Persze, anyóst elfelejtettem Kép Igazán nincs mit Kép

Jut eszembe: mi a különbség az anyós és a hagyma között??
Ha anyóst szeleteled, nem könnyezel Kép

Na jó, ez durva volt, de nem tudtam kihagyni Kép

Kép
lujzika
 
 


Lujzika : köszi a poént, most ettől talán kicsit jobb kedvem lett (na jó, ez is durva megjegyzés volt, de én sem tudtam kihagyni) Kép

mniki
 
 


Niki! Kép
Hát, fene tudja Kép Nekünk ez most egy nagyon jó lehetőség volt (a párom a követségen szakács), otthon nagyon kicsi a lakásunk és most legalább 4 évre megoldódott a gondunk, na meg van lehetőségünk gyűjtögetni Kép De úgy nem tudnám elképzelni, hogy véglegesen külföldön telepedjünk le!

Na most már tényleg el Kép!

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


A fenébe, vasalnom kéne, de annyira nincs kedvem Kép
Így most felrakom a képet a hód-ágyról Kép Nem is az a baj, hogy a kisasszony megrágta, hanem az, hogy néha gyufanagyságú szálkákat kellett kivadásznom a szájából Kép Most már istenes a helyzet, mert ha nagy néha rágja is, már saját maga szedi ki a faanyagot Kép

Kriszta/L. aki ígéri, hogy végre hagy mást szóhoz jutni Kép

Kép
lujzika
 
 


Kép

Kép

Kép
lujzika
 
 


Kriszta!
Ez az ágy nagyon durva!!! Mármint hogy ilyen anyagból csinálják nem két forint és így szét tudja szedni egy kismeber. Kép

Sikerült megvenni a széke és a kisasztalt de még nem tudok fotot feltenni mert darabodkban van. De nagyonaranyos. Kép

De a kis kardigánt és egy kombrideszt is vettem azt felteszem Kép
Kép
Kép
a kép nem adja úgy vissza. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


NikiKép
Hál'Istennek a doki meg sem említi a kórházat! Mármint olyan értelemben, hogy be KELL feküdnöm, de azt mindig elmondja, hogy ha akarok, akkor megoldható!
Szerintetek én akarokKép???
Majd ha tényleg lesz rá okom! Addig is itthon vigyázok magamra. Bár folyton mehetnékem van, de a pocakom mindig tudja hol a határ és én hallgatok rá!

LujzikaKép
De jó, hogy szóba hoztad a légzésfigyelőt!
Két hete ezen agyalunk apával.
Sokkal nyugodtabbak lennéenk, ha lenne, de kettőt venni... hát elég nehéz, illetve nem olcsó!
Gondoltunk a bérlésre, illetve van egy fajta (Nanny), amit ki lehet bővíteni ikreksre!

Szerintetek? Ti vesztek?
OrsiKép
Nektek volt légzésfigyelő? Ikres, vagy két külön? Volt riasztás?

Babakocsi: ezen a héten mentünk volna megvenni. Említettük anyóséknak, hogy szinte már csak ez kell, de hamarosan megvesszük, erre néztek nagy szemekkel, hogy "Előre meg akarjátok vanni???".
Erre az én drága párom azóta nem akarja előre megvenni. Néha meg tudnám zabálni, olyan önálló és úgy kitart az eredeti elképzelései mellett!!!

Na, megyek, mert kezd picit görcsölni a pocim Kép!
Stella
30+0

Kép
stella9
 
 


Lujzika!
Jól néz ki az ágyatokKép Deaz biztos, hogy a kiscsajnak jó fogai vannak!!!Kép

ZSebike, cukik a cuccok, és narancsszín most nagyon menőKép

Stella, szerintem kell légzésfigyelő. Soha ne legyen rá szükség, én biztos szívbajt kapok, ha megszólal. Nekünk ígért egyet egy ismerős pár, de az már elég régi szerzemény, szerintem veszek egy AngelCare-t, még nem tudom pontosan az árát.

Erre az előre megvétel témához: nálunk is elámult a nagymama, hogy így meg úgy, nem szabad előre stb. Na most ez az ő babonája, nem az enyém, így is 8 hét mire megjön a bútor, a babakocsit is rendelni kellett. Arról aztán nem is beszélve, hogy a párom nagyon elfoglalt üzletember, hol lesz neki ideje, türelme, hogy egyedül szaladgáljon mindenért, amikor szerintem inkább nálunk lesz bent a kórházban, amikor csak teheti. Na mindegy, mindenki másként vélekedik erről. Ráadásul nálatok duplán szükség lesz a papára a két kismanóhozKép Én titokban szeretném, ha a következő "alom": ikerfiú banda lenne...Kép

reno
renoka
 
 


Stella!
Az egyikismerősömnek koraszülött volt az unokája és ott a körzeit rendelőből adtak nekiklégzésfigyelőt. Kérdezték hogy ez jár mindenkinek? Mondák hogy általában az ikreseknek és a nagyon kis súllyal született babáknak adják ota (teljesen ingyen) illetve ha éppen nincs ilyen akkor bárkinek aki rászorult. Talán érdemes lenne megkérdezni hátha nálatok is van ilyenre lehetőség.

Én személy szerint babonás vagyok a korán vett cuccokra, de azért a félidőtől én is elkezdenék bevásárolni, azrét reméljük akkor már nagy baj nem lehet. Az meg tényleg lehetetlen hogy a kispapa vegyen meg mindent mig a mama kórházban mosson át mindent, stb......Na meg én imádok gyerekruhákat vásárolni nem hagynám ki semmi pénzért. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!

Szupi a kardigán, nygon jó a színe.

Renoka!

Jobb előre a lehető legtöbb cuccotelőre megvenni, mint az utolsó pillanatban kapkodni. Egy pasi egyébként sem tudja, hogy mi kell az elején egy babának. (Az én párom szinte semmit nem venne meg a babának. A kocsi, a babaágy eszébe jutna, de más semmi. Fogalma nincs az egészről).
Ha kijöttök a kórházból, nem hinném, hogy a beszerzéssel kéne foglalkozni. Néhány dolog megvásárlása úgy is elmarad ment közben. Ha meg nem veszitek meg előre, akkor azért izgulnál, hogy jót vesz-e párod. ( Kifogyhat a raktárból az a kocsi, kisbútor..., amit kinéztetek.) legalábbis én ilyen vagyok.

Timi
latimi
 
 


Lujzika, Eszterke tényleg egy kismókus és hód keveréke lehet, hihi... Kép

Zsebi, ez a narancssárga kardigán nagyon trendi!

Renó, idefigyelj, nagymama aranyos meg minden, dehát ha véletlenül mostanában kezdenétek el szülni, akkor már mire kéne babonásnak lennetek? Ebből már mindenképpen baba van, nem igaz? Nem értem... Kép Hiszen nagyjából túl vagy azon a választóvonalon, amikortól már életképes a magzat.

Érdekesek amúgy, az én nagyanyámmal se lehet beszélni még róla, mert mindig csak legyint, hogy "hol van az még, mire megszületik". Kép Szeretem, de látszik, hogy egy dolgos parasztasszony volt, aki megszült párszor, és gyermekágyból kikelve már mindig ment is a mezőre, és ezt a bevásárlósdit úri flancoskodásnak tartja...

Norka (20+5)
s_norka
 
 


Zsebi!
Nagyon helyesek a babadolgok Kép Sajnálom, hogy itt nem lehet Kenguru Gold cuccokat kapni, még otthonról van egy jó pár és nagyon szeretem őket Kép

Stella Kép
Még a tegnapihoz: gratula a babák méreteihez Kép
Légzésfigyelő: mi is megkérdeztük anno, hogy mennyi a bérlés, hát szerintem horibilis volt Kép Így hogy megvettük (megkaptuk), fél év alatt behozta a bérlés árát, márpedig egy éves korig ajánlják Kép Tudom, nehéz ám, hogy nektek mindenből 2 kell, de erre az egy dologra azt mondanám, hogy megéri Kép Igaz, mi sem voltunk 2 éve éppen topon anyagilag, így végülis mi a nővéremtől kaptuk ajándékba! Kép

Renoka Kép
Két éve az Angel Care (ez csak légzésfigyelő, utána láttuk, hogy lehet kapni bébiőrrel együtt is) kb. 20 e Ft volt, de szerintem ez olyan termék, aminek inkább lefelé megy az ára. Persze lehet, hogy tévedek Kép
Amúgy jobban megérte volna, ha a kombit vesszük meg, mert így kb. 10 ezret buktunk rajta Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Sziasztok!

Az este nagyon jól sikerült, megbeszéltük a lányokkal, hogy minden hónapban egyszer talizunk Kép

Előre megvétel: mi mindent megvettünk előre, egyrészt azért, mert Peti nem tudott itthon maradni velünk, melóznia kellett, így elég nehéz lett volna neki a kelengyevásárlást is megoldani. Másrészt nem lettem volna nyugodt, ha nincs minden a helyén, mire hazamegyünk. Harmadrészt elég sok mindent sikerült így akciósan, olcsóbban megvenni.

Autósülés-hordozó: nem mindhez kell fixáló talp, a miénkhez sem kell (Maxi Cosi), a biztonsági övvel lehet 3 ponton rögzíteni.

Hordozókendő: nekünk se volt esélyünk kipróbálni, Andor több, mint 4 kilóval született, meg nekem nem is tetszett igazán.

Légzésfigyelő: nekünk is Angelcare van, szuper!!! Bolti ára olyan 25e körül van, de itt a keres-kínálban lehet használtan is venni. Mi így 15e-ért vettünk, talán pár hónapot volt használva és még garanciális is volt. 3* riasztott, amikor Andor nagyon mélyen bealudt még pár hetes korában. Azóta nem volt riasztás, de el sem tudom képzelni, hogy ne legyen bekapcsolva, ha az ágyában van.

Zsebi,
cukik a rucik nagyon Kép

Lujzika,
nem semmi a szétrágott ágyikó. Nekünkl is fenyő van, majd meglátjuk, mi marad belőle Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lujzika!
A tesóm is a kengurus cuccokat veszi neki mindig én is ott szokat ezért vásárolni. Bírják a strapát rendesen. Kép És mindamellett szépek is szerintem. Kép
A kombidressz nem is volt drága (sőt) kettő volt egybe csomagolva, de a másikat azért nem fotoztam le mert az sima krémszínű semmi díszítés nincs rajta és a kettő volt egybe 999.- Szóval megérte. Kép

Lara!
Szuper hogy jól éreztétek magatoka és tényleg jó lesz egy hónapban legalább egyszer ilyen jelleggel kikapcsolnod. Ilyenkor Andor a papával van otthon?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


CsajokKép
Mihez is kezdenék nélkületek!

ZsebiKép
Köszi a tippet a körzetiről, majd megérdeklődöm, nálunk hogy megy ez!
Pusza

Kép
stella9
 
 


Zsebi,
persze, Peti ugyanúgy ellátja az első perctől, mint én. Nagyon szerencsés vagyok vele Kép Azért megvártam a kaja végét, mert nagyon behisztizett a fiatalúr. Látta, hogy készülődök és nem nagyon tetszett neki.
Holnap pedig anyuéknál lesz szinte egész nap, csak kettőnkké lesz a nap Kép Mozi, ebéd, csavargás...
Kezdek visszatérni az életbe Kép

Stella,
érdemes a védőnőt is megkérdezni. Van egy ikres barátnőm, őt a védőnő hozta össze egy másik ikres mamival és ők egymás között rengeteg mindent adtak-vettek, köztük légzésfigyelőt is.

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok!

Olyan jó látni, ahogy készülődtökKép
Néha belesek, hogy ki hogy van és, hogy épp mit vett.
Örülök, hogy minden babóca és mamóca jól van.Kép

Norka-nak nappali boxot kívánok!

Stella!
Nektek sok-sok ölelést küldök!

Üdv Süni
Kép
süni_renóca
 
 


SünikémKép
Köszi, mi is küldünk nektek minden jót!
És csak várjuk-várjuk a jó hírt!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Lara!
Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Halihó Lányok! Kép
Nem baj, ha csatlakozom? Még sosem néztem be ide, azt gondoltam, csak a babások írnak ide, de úgy látom: itt van mindenki, akit megkedveltem. Kép

Odaát nem tom mi a túró van, de kezd kicsit elég lenni abból a hangulatból.

Seszi
seszi
 
 


Almodó!
Ha olvasol légyszíves válaszoljál. Mi is volt annak a "csodaszernek" a neve amit a gyógyszertárban vettél. Valahova felírtam, de egyszerűen elkutyultam. Segítséged előre is köszönöm. Kép

Seszi!
Üdv. itt. Kép Kép KépKép
Végülis miért ne írhatnánk ide nem? Elvégre előbb utóbb mindannyian ide kerülünk hála Istennek. Nagyon remélem inkább előbb. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Jó'stét,

Zsebi tudom másokat kérdeztél, de mivel Almodo is ritkábban jön, Kisegér meg nem is szokott, ezért hadd adjak választ:

- Almodo a Premens-t ajánlotta (barátcserje). PCO-soknál úgy tűnik - nála legalábbis igen - hogy beválik, az okát nem tudjuk.
- Kisegér az Adimetről beszélt, de az metformin, inzulinrezisztenseknek, mint nekem is van, szedtük a babásodás előtt, szerencsére azt nektek nem kell. Kép A PCOS kiváltója az inzulinbaj, arra való!

Én amúgy a magam részéről ezekre a "gyerekcsináló" teákra szavazok, csak a lényeg, hogy reggel, éhgyomorra kell inni őket, brrr.... Kép

Szerintem előbb-utóbb mindenki átvándorol ide... Kép Ami jó, csoportdinamika, de most nem kezdek ilyen fejtegetésbe, de vicces hogy pont a szemem láttára zajlik most egy ilyen, amiről írni is fogok tényleg majd a disszertációban... Kép

Norka (20+5)
s_norka
 
 


Nóri!
Köszönöm a válaszokat. Kép
Gyerekcsináló tea amire gondolsz: cickafark, palázstfű, vagy valami más?
Na megyek még azt hiszem visszabújok az ágyikóba, csak a párom most indult el és bekukkantottam. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lujzika : aztaaa ! Hú, ez azért gáz, hogy egy kiságyat így szét lehet rágni Kép

Gyerekruhák : A Kenguru Gold-os rucikon kívül én a Prince Olivért imádom ! Nagyon jó minőségű és szerintem csini dolgaik vannak !

Stella : ami a légzésfigyelőt illeti, a 3-as ikres ismerősünktől tudom, hogy valóban nagy segítség és biztonságérzetet ad. Én még egykénénél is tutira használni fogom Kép

Zsebi : érdekes dolog ez a tea kérdés. Ui. már korábban is ittam a cickafark + egyéb keverékeimet. de akkor semmi nem történt. Nem volt PÉ-m. Most viszont, hogy novembertől újra ittam, volt. Szóval nem tudom, hogy akkor miért nem, most meg miért volt Kép

Tényleg csajok, szerintetek stimu alatt lehet pl. cickafark teát inni ? Nem lehet túladagolni ?

Lara : szerintem jól csináljátok, hogy kettesben is elmentek időnként ide-oda. A környezetemben sokan nem fordítanak erre figyelmet és sajnos meg is van az eredménye.

mniki
 
 


Zsebi Kép!

Ahogy Nóri is írta, a Premens-ről írtam, azaz a barátcserjéről, hogy nálam nagyon bevált. Ezt a gyógynövényt kifejezetten a hormonális zavarok okozta menstruációs problémákra ajánlják, így a PCO-soknak is sokszor segíthet.
Emellett még a premenstruációs szindrómára is kedvező hatással van - szintén azáltal, hogy a hormonok működését helyre teszi.
Bár úgy tudom, neked nincsenek mensi problémáid, de mintha írtál volna egyszer olyat, hogy a mensid mindig 1 nap barnázással indul. Ha ez így van, ez akár valami kisebb progeszteron problémára is utalhat Kép(persze egyáltalán nem biztos, most csak az agyamat járatom... Kép), és azon a barátcserje határozottan javíthat.
Szóval, ha azon gondolkodsz, hogy elkezded szedni, akkor hajrá - szerintem kockázatot nem vállalsz vele, legrosszabb esetben semmilyen hatását nem fogod tapasztalni. De 2 hónapot legalább érdemes összefüggően szedni, hogy egyáltalán esély legyen a hatásra... Kép

Még ajánlottam a kecskeruta füvet annó, de ez kifejezetten az inzulin rezisztenciára használhat, ezt a teát tuti nincs értelme innod.

Még ajánlják a cickafark-palástfű keveréket szintén menstruációs problémákra, erről sokat nem tudok. Én ittam a cickafark teát rendszeresen, de igazából észrevehető hatása nem volt rám Kép. (vagy ki tudjaKép) Egyébként a gyógynövényekből készült teákat minden ízesítés nélkül kell inni (különben jelentősen veszítenek a hatásukból), és általában éhgyomorra, vagy viszonylag üres gyomorra étkezés előtt fél órával.

Remélem tudtam segíteni Kép

puszi, Almodo

Kép
almodo
 
 


Zsebi Kép
Remélem, csicsikálsz még!! KépKép

Niki Kép
KépKépKép
"Ne vegyük komolyan az életet, a végén úgyse kerülünk ki élve belőle" és különben is "jó pap holtáig él" Kép!!

Ugye, milyen szép az kiságyunk ??? Kép Pedig tényleg kap elég kaját Esztiti!! KépKép

Lara Kép
Ezt a kimenősdit nagyon jól csinálod Kép Az én párom is ellátja a lányát rendesen, de mivel Esztiti hozzászokott, hogy az elalvásnál mindig ott vagyok, az ilyen esti kiruccanás szinte kivitelezhetetlen KépKép

Jó tanács mindenkinek: már akkor vezessétek be az ilyen kimenőket, amikor még kicsi a törpe, hogy szokjon hozzá, hogy anya néha nincs ott! Kép Én ezt elbaltáztam Kép

Norka Kép
Azért arra a disszertációra majd kíváncsi lennék, ha lehet !! KépKép

Szép napot mindenkinek Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Almodó!
Igen jól emlékszel nekem mindig baránzással kezdődik és pont az aggaszt amit mondtál progi hiány. Hiszen nemek a lombiknál is megjött idő előtt. Pedig akkor tök nagy mennyiségű progit kaptam. Most is úgy jött meg hogy négy nap barna két nap normális és ennyi. Kép De hiába mondom a dokiknak mindenki mondja jó a hormon értékem.

A progi működét a 3. napi vérvétel mutatja a legjobban vagy melyik mert akkor csináltatok megint egyet és bemutatom, bár K. is mindig azt modnta minden rendben.

Lujzika!
Már nem mert a párom 9-kor rámcsörgöt, szóval azóta nem alszom, megértét valamire hogy küldjem át mailon, így most itt nezetek veletek. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Almodo, Nóri!
Rákerestem erre a "gyógyszerre" a neten és a néni ahova járok szoktam kapni cseppeket szerintem ezt a barátcserjéből készítik. Fú ma úgy is megyek és megkérdezem este meg beszámolok. Mondjuk amikor azt ittam (mert sajnos most másfél hónapja nem ittam) tök jól éreztem magam. Kép KépKép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi Kép!

A progi-t a 21. napi vérvétel (vagy a pé után kb. 1 héttel) mutatja, a 3. napiból arra túl sokat nem lehet következtetni.
Próbáld meg a Premenst. Ha használ nálad valamit, akkor 2-3 hónap alatt észre kell venned a változást... Kép Kép

puszi, Almodo

Kép
almodo
 
 


Stella : a februári Kismamában pont cikkeznek a légzésfigyelőkről, árakat is írnak Kép

Zsebi : a márciusi lombiknál én kérni fogom Krizsát, hogy nézzen progi szintet beültetés után is. Nekem mindig barnázással indul a mensi Kép

mniki
 
 


Nóri, tegnap elfelejtettem reagálni a macskatémára: nem igazán tudom, hogy mi vár ránk, de egyy biztos, hogy megválni nem fogunk tőlük. Nagyon hozzánk nőttek, képtelen lennék túladni rajtuk. Biztos vagyok benne, hogy létezik egy egészséges megoldás arra, hogy összeférhetőek legyenek a babával. Persze 100szorosan oda fogok figyelni, hogy távol tartsam a babától őket, de a szomszédunkban is van két cica és le sem bagózzák a kisbabát, gyűlölik a gyereksírást. Ha meg már naygobb lesz, meg fogja tanulni, hogy nem bánthatja őket. Hozzánk is felugranak az ágyra, ezt elrontottuk, takarítani is gyakrabban kell, valamit valamiért.

Ahogy ígértem, itt a 28 hetes pocakom, ami igazán nem nagy, a baba mégis 2 héttel nagyobb a koránál, nem tudom hogy van ez. Mindenestre nem akadályoz semmiben, kíváncsi vagyok 1 hónap múlva mekkora lesz Kép

reno
28+0

Kép
renoka
 
 


Almodo!
Akkor azt hiszem ebbe a hónapba beiktatok egy 21. napi vérvételt. És akkor is lehet minden hormont nézni, vagy csak a progit?
Azért ez baromi jó nekem ilyet még soha senki nem nézett. Kép

Niki!
De mikor nézze meg közvetlen a transzfer után? Én is már gondoltam rá hogy felvetem neki, hog szerintem nálam itt van a kutya elásva, de hát nem mindig jut ott eszembe, de most bevésem és élni fogok a lehetőséggel. Kép
Nálad megállapították a progi problémát?

Renó!
Tök jó a pocakod Kép mi is kíváncsiak lszünk egy hónap múlva a pocidra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Reno : wouuu, nagyon szép a pocid !

Zsebi : nálam nem állapítottak meg progi problémát, mondjuk egyszer volt (anno a BMC-ben) olyan 3,14,21 napi vérvétel és akkor tökéletesen működött (attól függetlenül, hogy mensim 35-40 naponként volt). Itt, a Kaáliban csak a 3. napon nézték. Valahogy én is úgy érzem, nálam ez is gond lehet, ezért is akartom most progit szedni a barnázásomra, de lehet, hogy késő volt már. Kép

Szerintem transzfer után 5-6 nappal kéne nézni, most tutira kérni fogom Kép Viszont valami miatt nekem nem akar adni progiszurit Kép

mniki
 
 


Renoka!
Minden rendben van a pocak mérettel.
Alényeg, hogy jól van a baba és Te is.Ez a legfontosabb.


Zsebi!
Begyűjtöttünk gyógynövényes bogyót, hátha nekünk is segít. Jó drága volt, de mindent a gyerekért.
Már néhány nőgyógyász alkalmazza. Egy meddő házaspárnál bevált. 10 évig vártak gyerekre. 4 hónapig szedték, rendbe rakta hormonháztartást.
Teljesült az álmuk, jön a baba.

Timi
latimi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?