Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Feltettem néhány képet Álmosról a netre:
[url=http://kep.tar.hu/vocsok/index.phtml?aid=27544245" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/vocsok/index.phtml?aid=27544245[/url]

Vöcsök
Névtelen
 


Sziasztok!

Vöcsök Kép

Nagyon édiiiiii!!!!
Gratulálok!
[url=http://kep.tar.hu/vocsok/index.phtml?aid=27544245&pid=1626708" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/vocsok/index.phtml?aid=27544245&pid=1626708[/url]

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Újabb kérdés merült fenn bennem. A szülés alatti fájdalomcsillapításról elég keveset tudok. Közületek ki kért eda-t, vagy más fájdalomcsillapítót?
Elõre is köszi a választ!

Ha esetleg már nem "találkoznánk" akkor mindannyiotoknak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldod Új Évet!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Sziasztok

Vöcsök gyönyörü Álmos baba Kép Hihetetlen mennyit változnak napról napra Kép

Myssnia

Én nem kértem fájdalomcsillapitást, mert jobban félek a gerincembe a tütöl, mint a fájdalomtól. De nem is nagyon reklámozzák az orvosok. Van EDA de nem hivják fel rá a figyelmed.

Lucus
L.
 


Sziasztok

Szeretnék mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt és Gyönyörü Uj Évet kivánni.

Lucus
L.
 


Sziasztok!

Boldog Karácsonyt Kívánok mindannyiatoknak!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telik a karácsony. Kép
Nekem persze újabb kérdésem van, ami eszembe jutott:
A szülés után mennyire szigorú a hálóing viselet, mert én inkább pizsamás vagyok. Vagy lehet, hogy nem vágyom pizsamába? Szóval hogy is van ez? Kép

Elõre is köszi Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia myssnia!

Én hálóingeket vittem, ezért nem tudom, mi a helyzet a pizsamával. De arra ügyelj, hogy gombosak legyenek, hogy tudj szoptatni bennük. (És legalább kettõt vigyél). Egyébként a gombos azért is jó, mert szoptatás közben nem fázik majd a hátad. Itthon használok egy egyrészes pizsamát, elöl gombos, amit nagyon szeretek, éppen azért, mert szoptatás közben sem fázom benne.

A szülés után néhányszor bejött az orvos leellenõrizni a méhösszehúzódást, amihez persze fel kellett húzhom a hálóinkget, de szerintem pizsamában is meg tudta volna nézni az orvos.

Lucus! Most volt idõm megnézni a kislányod és a kisfiad. Nagyon édesek, és a kutyus is jópofa. :-))

További kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.

Vöcsök
Névtelen
 


Szia Zsunya,
Én abszolut apás-szülés párti lettem volna, a férjem is, de a császárhoz nem engednek be senkit a Jánosba, csak ha a hozzátartozó is egészségügyis. Egyébként nem hiszem, hogy az uram kibírta volna ájulás nélkül, nekem is nehezen ment. Így legalább õ fürdette a bébiket, és fotózni is tudott, szóval mindenkit megörökítettünk. Az örzõbõl meg egész egyszerüen kivágták, de én sem marasztaltam, vannak helyzetek, amikor nem segít, ha vígasztalnak, sõt...
Szóval, õszintén senkinek sem kívánom, de a végeredmény a lényeg.

Myssnia!
Nyugodtan vigyél pizsamát, FONTOS: a János szülészete nagyon MELEG hely, kb 28 fokos, és a fûtõtestekrõl leszedték a tekerõt, szóval a rövidujjú pizsama, vagy hálóing, vagy kisgatya pólóval, vagy bármi, amiben tudsz feküdni, szoptatni, és könnyû le, és felvenni, tökéletes.
Senki nem szól Rád, hogy miben vagy. Én a harmadiknál pamutgatyában, és farmeringben volta, sõt reggelente még ki sminkeltem is, lényeg, hogy jól érezd magad.
Jótanács: szülés elõtt bementem a Váci u-ban lévõ kozm. szereket árusító boltba, és vételeztem egy "kényeztetõ csomagot", ugyanolyan márkáju és illatu sampon, tusfürdõ,krémek, stb., minden reggel boldog voltam tõle. Baby-blues ellen nagyon remek, valahogy önbizalmat ad, és MEGÉRDEMLED.....Tudom ajánlani, a válogatott zeneanyaggal együtt, az is sokat segíthet, csak semmi érzelmes nóta, a pörgõs zene fájdalmat is csillapít, és a tejtermelést is elõsegíti, a saját kispárnahuzatról már nem is beszélve.
Még egy /mára utolsó/ ötlet: vigyél eg szép takarót, és egy kis kabalát a babádnak, mert nagyon jól mutat a kis kocsiban, és késõbb a fényképeken. Ha van karmolás-elleni kesztyû, azt is vigyél, de erre a célra egy bébizokni is megteszi. Apróság, de nagyon csúnyán össze tudják magukat karmolni, és még nem lehet a körmüket vágni.
Kellemes ünnepeket, és nagyon boldog 2003-at kívánok,
oa
Vöcsök,
Ez a bébi egy tündér..
orbananna
 
 


Szia Anna, köszi a választ.
Mindenkinek boldog új évet. Remélem a karácsony gyönyörû volt nálatok is.

puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok

Boldog Békés Új Évet Kivánunk Mindenkinek

Lucus és kicsinyke családja Kép
L.
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Minden János Kórházosnak, és családjának! Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

3,5 éve szültem a János Kórházban, akkor még nem volt felújítva a szülõszoba, úgy hallottam tervezték, hogy megcsinálják. Tudja valaki, hogy készen van-e már? Májusra várjuk a 2. kisbabánkat és õt is ott fogom szülni. Különben nekem semmi negatív nem volt a szüléssel kapcsolatban, de jobb lenne egy szeparáltabb szülõszoba és lenne benn zuhanyzó és WC. Lehet szülésznõt is választani? Kinek van tapasztalata, tudtok valakit ajánlani? Üdv.: Andrea
ander
 
 


sziasztok! Kép

Lányok, Lucus
Pénteken megyek az elsõ CTG-re. Ilyenkor ott szokott lenni a doki? Vagy keressem elõtte, utána? Hogy folyik a CTG? Elõre is köszi a választ!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Kép

A ctg-t lent a földszinten csinálja egy nagyon aranyos hölgy. Én mindig ctg után megkerestem a dokit,mert neki is látni kell, hogy jó-e az eredmény. Van idöpontod ctgre?
Mert oda csak idöre lehet menni. Egyébként nagyon egyszerüen zajlik, odamész felrakják rád az érzékelöt és figyeled a szivhangot Kép 20 perc körül szokott lenni. Majd utánna mutasd meg a dokinak.
Már a 36. hétnél tartasz? Hogy szalad az idö Kép Lassan itt van picurka Kép Megvan neki már minden?

Andrea

Szerintem még nincs kész az uj szülöszoba legalábbis 4 honapja még nem volt. Szülésznöt lehet választani ha akarsz ,kérdezd meg a dokidat ö kivel dolgozik szivesen együtt. Egyébként a Judit nagyon aranyos szülésznö és érti is a dolgát Kép

Lucus
L.
 


Szia Lucus!

Köszönöm szépen a választ, reméltem, hogy így lesz valahogy.
Ma beszéltem a dokival, és monta is, hogy kérjek idõpontot ctg-re. Kértem is 11-re. Majd utána esett le, hogy azt nem a doki csinálja, és valahogy neki is látni kellene. Hívtam is, de nem vette fel, így küldtem neki sms-t az idõpontról. (Õ mondta,hogy bármi van hívjam, vagy küldjek sms-t. Kép )
Szóval elküldtem neki, hogy 11-re megyek, és felhívom ha ott leszek, végzek. Akkor valószínû jól csináltam. Kép
Gyütörtökön töltöm a 35. hetet, de az UH szerint idõsebb vagyok. Most kezdek kicsit izgulni, hogy minden rendben menjen, fõleg azért, mert eljöttem Pestrõl egy néhány hónapra vidékre a szüleimhez, amíg nem veszünk saját lakást.
Innen kell majd elindulni szülni, de ha olyan lesz az idõ, mint a mai nap, akkor nem örülök, mert ma is azért nem tudtam menni a Nyugati pu-i rendelésre.
Még hiányzik a babakocsi és tartozékai, valamint pelenkázó.
Érdekel ilyen irányú tapasztalataid is. Kép
Eddig egy háromkerekû babakocsit néztem ki (Quinny Freestyle). Nem igazán elterjedt modell, de kompatibilis a Maxi Cosi által gyártott termékekkel. Gyerekhordozó-autósülésre is gondoltam, amiben már eleve is haza lehetne hozni a kicsit. Kép
A pelenkázó lehet, hogy a fürdõszobában kapna helyet, mert a szobában alig van neki hely Kép
Szerettem volna az ágyikó mellé egy komódos pelenkázót, de ami van komód, nem fér oda. Szóval még nem tudom hogy lesz, de pénteki ctg után szeretném ezeket is elintézni.

Ti hogy vagytok?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Kép

A babaholmikhoz: Én nem vettem drága babakocsit ( ill. kinek mi a drága, a miénk egy pierre cardin nagykerekü, áthajthatókaru, 2 funkcios 32000 ft-ért), mert Luca is alig használta. Hamar elindult és nem nagyon lehetett a kocsiba tartani. Inkább az esernyö kocsit használtuk vele többet. Azzel még tömegközlekedni is jobban lehet.

A pelenkázó nem baj szerintem ha a fürdöbe van Kép ha nálunk elférne lehet hogy ott lenne nekünk is. Tisztába tenni bárhol lehet, de fürdés után jobb meleg helyen felöltöztetni.

Mi is autosülésbe hoztuk haza. Nagy hasznát vesszük az autosülésnek, mi sokat megyünk hétvégenként kocsival és itthon is jo az ülés. Pl ma délelött jó sokat ült benne és jol lehet benne etetni is Kép( mármint gyümit )

Mi köszönjük jól vagyunk. Bár Barnusnál vagy igénynvekedés van vagy csak velem szórakozik Kép Mostanában sokkal többet kér enni és éjjel is felkel. Pedig ugy örültem, hogy erröl leszokott 1 hónapos korában. Most kelhetek hozzá ismét Kép

Hirtelen ennyi
Szólj ha segithetek még Kép

Lucus
L
 


Sziasztok!

Nekünk is fürdõszobai pelenkázónk van (olyan babkáddal összeépített), és nagyon praktikus, mivel Álmos minden elõvigyázatosság ellenére gyakran nagyívben lepisil mindent a legváratlanabb pillanatokban :-)) És ez a szobában gondot jelentene. Néha fürdés közben a kádból is kipisil, egyenesen a nagy kádba, vagy ha rosszul céloz, akkor magára vagy ránk :-)) Valamelyik hétvégén ki fogja próbálni a nagy kádat is, mivel a kicsiben már csak összehúzott lábakkal fér el. De sebaj, még néhány hónap, és ha ülni fog, megint lesz elég helye.

Vöcsök
Névtelen
 


Vöcsök, Lucus Kép

Köszi a válaszokat, azt hiszem én is a fürdõszobába rakom a pelenkázót. Kép Így megoldodott a gond, mert ahogy írtam nem sok hely van a kiságy mellett már. A fürdõszobában meg van egy pult szerûség, amin bõven van hely. Kép De jó!
Honlap megyek CTG-re, és babakocsinézõbe, remélem eredménnyel járok. Majd beszámolok. Jó éjszakát!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Elõkerültem végre, kicsit zsufi volt a hétvége.
Voltam pénteken CTG-n, dokim szerint tökéletes. (Jó ilyenket hallani) Majd volt kenetvétel, ami a szüléshez kell majd. Utána UH, amin a következõ adatok lettek:
BDP: 95 mm
THQ: 97 mm
Becs súly: 3100 gramm. (Most vagyok 35 hetes)
Szóval szépen nõ, pedig van elméltileg egy hónap, bár a dokim szerint nincs.
Valószínû elõbb be kell költöznöm a kórházba, mert mindenki így látta jobbnak a Budapestõl lévõ távolság miatt. (kb. 80 km) Mert ha jön egy hasonló havazás, mint kedden... Így gyakrabban vizsgál a dokim, és ha közeledni látja az eseményt, akkor megyek. Jó hétvéget mindenkinek!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Biztos hülyeséget kérdezek, de Ti itt mind bõven elõttem jártok, és remélem tudtok informálni.
Szóval: most vagyok 23 hetes, és jövõ héten kell mennem terheléses vércukorra. Azt elmondta a dokim, hogy hogyan zajlik, de én nem tudom, hogy ott adják-e a tejet+kiflit, vagy vinnem kell? Biztos butaság, de amilyen helyzetben van az egészségügy... Szóval, kedves tapasztalt kismamák, segítsetek nekem!
Köszönöm
Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Nem a Balog a dokidKép))? A tejet és a kiflit vagy otthon kell elfogyasztani, hogy ne kelljen kétszer vért venni, csak a "kajált" értéket is elég nézni, pusztán csak, hogy Neked egyszerübb legyen. Vagy, úgy szokták, hogy kaja elõtt, és utána fél órával, és akkor is Te viszed a kiflit és a tejet.
pusz
orbananna
Névtelen
 


Szia Réka!

Én otthon ittam 2 deci tejet, és ettem egy zsömlét, és elindultam a kórház laborjába. Kb. fél óra alatt odaértem. Ha letelik az egy óra, (nekem egy órát kellett várnom) akkor elõretolakodsz (A kismamák vércukormérése soron kívûl történik, így nehogy beállj a sorba. Kép ), és mondod a laborban, hogy kismama vércukormérésre jöttél, és most telt le az egy óra. Ennyi az egész. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Nagyon szépen köszönöm mindkettõtõknek, ez így tényleg lényegesen egyszerûbb.
A Márkus a dokim, igazság szerint el is mondta, csak annyira bele voltam merülve a Picike fényképébe, hogy utólag jutott eszembe, hogy nem nagyon figyeltem, és ezek után kicsi ciki felhívni.
Még egyszer köszönöm, jó pocakosodást, ill. babázást mindenkinek!
Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Réka
Nekem Márkus doki vette le az AFP-t. Sokan nem bírják a stílusát, pedig csak nem az a csöpögõs. Velem pl. kedves volt, és segítõkész.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Tudom, hogy sokan nem kedvelik, én már a terhességem elõtt is hozzá jártam a magánrendelõjébe, és teljesen elégedett vagyok vele. Évek óta tartó bajomból kezelt ki 1 dob. tablettával, és velem együtt örült, mikor babás lettem. Most persze sûrûbben járok hozzá, de azóta se volt panaszom rá, mindig készségesen válaszolgat a kérdéseimre. Most se lett volna semmi baj, ha egy picit jobban figyelek arra amit mond. De hát olyan szép az a Picike!
Különben a sógornõm is nála szülte a kislányát május 14-én, és én is pont arra a napra vagyok kiírva. Érdekes lenne, ha pont egy év különbséggel születnének az unokatestvérek ugyanabban a kórházban, ugyanannál a dokinál!
Szia
Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

Márkus Doktorról szeretnék információkat kapni, ha lehetséges. Nem a stílusa érdekel, inkább az tudása, szakmai háttere.

Sziasztok:

Linda21
Névtelen
 


Szia Linda!
Én, mint fentebb láthattad, hozzá járok, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Most vagyok a 23. héten, szóval a tûzkeresztségen (szülésen), még innen vagyok, de a sógornõm is nála szült, és neki sem volt rá panasza, Rebeka gond nélkül született.
A tudásáról, szakmai hátterérõl nem tudok nyilatkozni, nekem mindig minden kérdésemre türelmesen választolt, és magyarázott. Én teljesen megbízom benne.
Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok !

Jelentkezem, én mint "hûtlentopikelhagyó".
Sajnos az elmúlt év második felében ért pár tragédia, ami miatt egy idõre felhagytam a netezéssel, de most új év, új élet...

Látom, azóta sok baba született és sok picur van útban. Gratulálok Mindannyiótoknak !
Azt hiszem pár napba beletelik, amíg olvasásilag bepótolom a kihagyott hónapokat.
Lucus, Vöcsök...megkukkoltam a babáitokat...tündérkék !!! :-)

Eszter lányunk, aki április 8-án született, már nagylány, elmúlt 9 hónapos, 9 kg és 75 cm. A 7.-14. hétig volt némi szoptatási probléma, de miután kapott tápszert, én is megnyugodtam, hogy a gyerkõc nem éhezik, és ennek köszönhetõen a tejtermelõdés is visszaállt annyira, hogy a tápszert gyümölccsel és gyümölcslével ki tudtam váltani.
Most is még naponta legalább 3x szopizik + amikor bújik :-)
Reggeli: anyatej, Tízórai: tejpép, Ebéd: fõzelék+anyatej, Uzsonna: gyümölcs, Vacsora: anyatej.
Haja nem nagyon van még, ami van az vékonyszálú és szöszke...így még elég kopaszkának tûnik. A fogacskák is késnek...ahhoz képest, hogy 3 hónapos kora óta folyik a nyála, még nem bújt ki egy sem.
Nagy kislány révén (születési adatok: 3850 gr, 58 cm) nem volt nagyon mozgékony, de amilyen késõn fordult hasra, olyan hamar jött a kúszás, mászás, felállás (ez utóbbit 7 hónapos kora elõtt 1 héttel produkálta). Most ott tartunk, hogy a kapaszkodás nélküli megállás produkcióját napról napra 5-10 másodperccel megnyújta, ma már fél perces mutatvány is volt.
Eszter múlt héttõl már tapsol, ha kérem tõle a kezében lévõ tárgyat, azt ideadja, a "Nem szabad"-ra DE-vel felel...
Apukáját nagyon szereti, reggelenként az ajtóig kíséri, és már tudja hogy mikor jön haza, ha késik, türelmetlen.

Csak hogy ne legyek teljesen offline...
Én is Márkus dokinál szültem (a szülésrõl és a kórházról vmikor májusban írtam). Nagyon elégedett voltam vele.
Szakmai hátterérõl nem sokat tudok, de azt elárulta, hogy valamikor beat zenész is volt :-)
Réka, meg tudnád adni a magánrendelõjének a telefonszámát ? Én valahova elkevertem és mostanában útba kéne ejtenem egy vizsgálat erejéig...amire egyelõre nem sok hajlandóságot mutatok :-)

Vigyázzatok a babákra !

Üdv.
Liz
Névtelen
 


Szia Liz Kép))))))

Nem tudtam hová tüntél. De nagyon örülök Neked Kép. Ha van kedved irj nekem magánba nagyon kiváncsi vagyok rátok Kép

Mi tegnap kaptuk meg a 4 hónapos oltásokat. Volt is egy kis nyügi este ( férfiböl van a lelkem már most Kép elhagyta magát és csak ugy volt jo ha magamhoz öleltem ) Egyébként velünk minden rendben doki néni szerint gyönyörü gyerekeim vannak Kép Büszke is vagyok rájuk. Barnusról: 4 hónapos adatok: 7115 g és 69 cm. Lassan kinövünk minden ruhát, ugyhogy mehetek beszerzökörutra.

Réka üdv. itt Kép
Olyan jó, hogy van ez a topic és tartjuk még a kapcsolatot a babák születése után is.

Márkus doki: Én csak látásból ismerem, nekem szinpatikus dokinak tünt.

Irjatok Kép

Lucus
L.
 


Szia Liz!

Márkus doki rendelõjének adatai:
1113 Bp., Bartók B. út 92-94. IV/22.
Telefon: 361-1147 Minden hétköznap 12 után van ott az asszisztens.

Réka

U.i.: Örülök, hogy Neked is jók a tapasztalataid Márkus dokival. Igazából nem nagyon értem, hogy sokan miért nem kedvelik??

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok !

Lucus,
Barnus óriás baba :-))
Esztert csak a szúrás viselte meg, egyszer még le is pisilte a dokinénit :-)
Összeválogatok pár képet és felrakom valahova. A címet majd küldöm. Írok levelet is.

Réka,
Köszi szépen az infókat, sokat segítettél vele.
Egyébként én sem értem hogy mi a gond Márkus dokival. Velem mindig nagyon rendes volt...persze nem csak õ, hanem az összes doki akikkel csak vizitkor találkoztam, mindenki segítõkész és udvarias volt.

Még nem vagyok teljesen képben hogy ki hol tart a babavárással, de igyekszem bepótolni.

Liz
Névtelen
 


Ja, most jöttem rá hogy van pár kép az egyágyas alapítványi szobáról, amol én is feküdtem...asszem 7-es szoba (a nõvérpult mellett).
Ha érdekel Benneteket felteszem vhova.

Liz
Névtelen
 


Szia Liz!

Én a 23. héten tartok. :-))) Kb. két hete nagyon virgonc lett a Picike.
Engem érdekelnének a képek az alapítványi szobáról, ha lesz szabad, én is szeretnék odakerülni.

Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Lucus,
Küldj légyszi egy e-mailt hogy hova írhatok levelet.
Most néztem végig a fényképalbumotokat (elejétõl végéig !!!) :-))) nagyon tündér gyerekeitek vannak !
Az órát és a fényképkeretet Te dekupázsoltad ?

Réka,
A profilodban lévõ e-mail címre küldhetem a képeket ?
Bevallom, irigykedek...olyan jó babát várni. Na de ami késik, nem múlik :-))

Megyek aludni, mert kisasszony ma 4-kor ébresztett, azóta talpon vagyok.

Liz
lizi@fw.hu

Kép

Kép
liz
 
 


Nekifutottam :-)

A 7-es(alapítványi)szoba:
[url=http://kep.tar.hu/lizi/index.phtml?aid=27547704" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/lizi/index.phtml?aid=27547704[/url]

Eszter:
[url=http://kep.tar.hu/lizi/index.phtml?aid=27547590" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/lizi/index.phtml?aid=27547590[/url]

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Szija Liz Kép

Eszter nagyon szép kis hölgy Kép Ö sem panaszkodhat arról, hogy soványka Kép
e-mail cimem pegaso@chello.hu
várom a leveled Kép))

Lucus
L.
 


Sziasztok!

Feltettem 2-3 képet az alapítványi (fürdõ)szobáról és Álmosról a netre:
[url=http://kep.tar.hu/vocsok/index.phtml?aid=27544245" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/vocsok/index.phtml?aid=27544245[/url]

Vöcsök
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszönöm a képeket. Nem is gondoltam volna, azt hittem sokkal "kórházibb".

Nagyon édesek a Babák, most én is nagyon-nagyon irigy vagyok! Nem panaszkodom, nagyon élvezem a pocakosodást, kezdettõl fogva semmi problémám nem volt, de mégis úgy várom már hogy kibújjon!

Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Szia Réka,
A "Picike" az elsõ babád? Nagyon felkészült és elszánt kismama vagy! Én az elsõnél azt se tudtam, hogy hogy néz ki egy újszülött, nemhogy a kórház...
Tudod már, hogy fiú, vagy lány?
A János király hely, a Márkus jó doki, szóval emiatt egy cseppet se aggódj, a szülés megy így is, úgy is max egy nap, most aztán feldobtalak, ugyeKép)?
A legnagyobb baja a fizetõs szobának, hogy kevés a csatorna, és az is grízes...ha véletlenül mégegyszer odakerülök viszek egy videót...mert olvasni egyszer sem bírtam
Bocsi, hogy beleszólok, de a 23. héten még ne gondolj arra, hogy milyen jó lesz, ha kint van, erre még van bõ négy hónapod, hajrá babonaság
Voltál háromdimenziós UH-n? Az én bébim arca egész jól látszott, a 26. héten már.
anna
Névtelen
 


Vöcsök,
Ez a gyerek tényleg ilyen szép, vagy leszedted valami díjnyertes bébi képét?
El vagyok ájulva, kis husi csillag....pedig már nagyon sok babát láttam, de ez az Álmos fiú nagyon bombázó...
anna
Névtelen
 


Szia Anna!

Igen, elsõ baba. Az utolsó UH-n, karácsony elõtt azt mondta a dokibácsi, hogy "hááááát, talán inkább fiú". Szóval még nem 100%. 3D UH-ra jövõ csütörtökön megyek a Bartók B. útra, akkor megint bekukucskálunk. A neve ha fiú, akkor Dániel, ha kislány, akkor Luca lesz.
A "felkészültségem" onnan jön, hogy 4 gyerek közül vagyok az elsõszülött, átéltem három baba születését. 14 voltam, mikor a kishugom született, õt már fürdettem, pelenkáztam, stb. Persze egész más egy gyakorlott anyuka mellett "asszisztálni", meg a sajátomat ellátni, biztos lesz azért egy-két sírógörcs. De mint írtad is - és teljesen igazad van - az még odébb van egy kicsit, nem is siettetem a dolgokat.

Réka

U.i: jó ötlet, akkor a táskámba majd bekészítem a videot is. :-))

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

A fizetõs szoba tényleg klassz. Bár nem tudom melyik lenne a jobb, de úgy néz ki, hogy elõbb megyek be a kórházba, mert 80 km-re lakom, és nem szeretnénk kockáztatni, ha esetleg megint esne egy jó nagy adag hó. Bár még ez sem 100%.
Ha elõbb mennék be, akkor eleinte jobb lenne egy saját szoba, a szülés után meg sima. Szóval lehet variálni szerintetek? Mondjuk 3 nap fizetõs, utána meg nem? Vagy ez így elég logikátlan? Mert azért kicsit drága lenne végig. Vagy épp fordítva kellene? Mikor megszületik lenne sajátszoba? Szóval fogalmam sincs. Ha szimpatikus kismamik lennének a szobában akkor akár végig megelédenék a többágyas szobával, de erre nincs garancia. Na majd meglátjuk.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Myssnia

Én a helyedben nem feszegetném a többágyast, lutri, eléggé. Hamár becuccolsz egy jó kis egyágyasba, maradj is ott, hányszor szülsz egy életben, élvezd ki, utána már úgyis csak a baba a fontos. Egyébként barátkozni mi átjárogattunk, vagy ültünk a folyosón, a padon./ persze, már aki tudott ülni.../
Réka,

Ha a videót nem is, de egy kisrádió sosem árt...szurkolok Dánielnek, ha Luca, lesz, akkor majd irigyellek érte, nekünk három Sárából lett Áron,Ábel, és Benõ...ja a Benõ már Petra lett volna.
Anna
Névtelen
 


Anna
Köszi szépen a választ. Kép Ha egyásban szeretnék lenni, azt elõre kell jeleznem, vagy "vagy lesz vagy nem" alapon mûködik?

Nem tudom, Ti hogy voltatok a 37. hét környékén, de ma pocsék éjszakám volt. Fájt a méhszáj, ahogy mocorgott a babó, és tegnap óta már ülni sem esik jó. Szerintem lentebb költözött a tökmag. Éjszaka eddig úgy ahogy ment egyik oldalról a másikra való megfordulás, de most az sem akart. Kép Hajnalban meg szépen görcsöltem. Ez már josófájás lenne?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia myssnia !

A kórházba való bejelentkezéskor az "irodában" (1. emeleten jobbra az 1. ajtó) felveszik az adataidat, ott kell jelezned, hogy 1 ágyas szobát kérsz.
Egy jó tanács: csak akkor fizessétek ki a szobát elõre, ha már megszületett a baba, akkor ugyanis már meghatározzák a napot hogy mikor mehetsz haza, és csak addig számláznak. Én 8-án befeküdtem, 10-re voltam kiírva, és a csaj azt mondta hogy akkor másnap 6 éjszakát fizessek ki. Viszont Eszter 8-án megszületett, így természetesen csak 4 éjszakát kellett fizetnem. Így én is, ha a baba születése elõtt kifizetem, akkor bukok 14.000 Ft-ot...azért nem mindegy...

Annával egyetértek, szerintem is cuccolj be az 1 ágyasba.
Nekem Eszter elsõ baba, de nagyon jól éreztük magunkat együtt. Ha látogatónk érkezett, bejöhetett hozzánk, stb.
Éjszakára én is "beadtam" a csecsemõsökhöz, hogy tudjak pihenni...ami tényleg kellett is.
A befizetés egyébként alapítványi befizetésnek minõsül (nem feltétlenül kell a Te nevedre kérni az igazolást - ezt majd jövõ év elején küldik meg -, ha esetleg a valaemylik családtagod egyébként is önadózó, akkor érdemes az õ nevére kérni, mert különben adóbevallást kell készítened.

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Szia Liz Kép

Köszi a választ, aranyos vagy, hogy ilyen részletesen leírtad. Mivel úgy néz ki igencsak sok látogatom lesz, még a másokra való tekintettel is ajánlott lesz az egyágyas szoba. A befizetés saját nevemre jól fog jönni, mert vállalkozó vagyok.

Holnap megyek NST-re, utána jelentkezem.
Üdv:myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

megpróbálok belépni, mert olyan régen irtam, hogy a jelszóra nem emlékszem...
flower
 
 


SIKERült belépni!!!

Sziasztok kismamák!

2002. június 18-án szültem a Jánosban, ha van kérdésetek szívesen elmondom milyennek láttam én a dolgokat és hogy mire kell szerintem nagyon ügyelni.
A júniusi archívumban van az én történetem, amit a szülés után kellett átélnem...
Fél évvel ezelöttig amig terhes voltam, sokszor irtam ebbe a topic-ba, csak utána nem volt idõm rá.

Szia Zsunya, L. és Liz!!!
Hogy vagytok?
Bíbor Blanka baba most szombaton volt 7 hónapos. Nagyon gyorsan fejlõdik pár napja már rám támaszkodva felállt.jön két fogacska is stb...
Novemberben államvizsgáztam.
Rengeteg a mesélni valóm...
Minden szuper nálunk!!! :-)

Jövõ héten tudok irni, mert holnap elutazunk, de hétfõtöl már ráérek. Remélem addig valaki jelentkezik.

pussz:
Virág
flower
 
 


Még egy kérdés:

Hogyan tudom felrakni ide a képet Bíbor babáról?
Ciao.
flower
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: