Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hicudzsi, köszi szépen, ha lesz még kérdésem majd szólok, biztos lesz olyan, amiben tudsz segíteni. Sőt már így is sok hasznos dolgot tudtam meg.

Ami a fizetős szobákat illeti, én is azt hallottam, hogy a harmadik emeletet érdemes választani, de az árakról sajna én sem tudok.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Végre én is itt, de negint rohannom kell.. Kép
Sok mesélnivalóm van, kérdeznivalóm főleg, Hicudzsi, számítok Rád! Kép Kép Kép
Tegnap voltam végre-végre ultrahangon, hát elég vegyes érzelmekkel jöttem haza... Na nem mintha baj lenne a babával, de majd mesélek...
Most el kell rohannom a védőnőhöz, ezer éve nem látott.
De amíg visszatérek, az első dolog máris az: nekem Kósa doki azt mondta, az apuka nem lehet bent a császárnál!! Kép Kép Kép Én azt hittem, ez kórház- és nem orvosfüggő. Hicudzsi, Szőnyi hogyhogy megengedi...? Majdnem sírógörcsöt kaptam, annyira beleéltem magam... Kép
Na de most tényleg megyek, aztán majd írok!!
Zsizsa! Sok-sok boldogságot a pici babához! Kép

Pindur
pindur
 
 


Nem értem... Miért ne lehetne bent? Megkérdezem majd Tündit a szülésznőmet. Lehet, hogy ezt is megszigorították mint a vércukormérést???
Naaa, neee!!

Mesélj-mesélj!!!
Várlak!
Puszi!

hicudzsi
 
 

 
 

Beszéltem Tündivel. Nagyon pici a császáros műtő így gyakorlatilag nem fér be a papa. De ott lehet közel, szinte karnyújtásnyira. Ez most engem is megdöbbentett, de ez van...KépKépKép Az örzőben majd együtt lehetünkKép

hicudzsi
 
 


Hicudzsi!

Hát, sajnálom... Azért reméltem, Neked megengedik, mert orvosa válogatja vagy mittudomén. Gondoltam, biztos Kósa ilyen aggódó, vagy nem szereti, ha bent van az apuka. De úgy látszik, senkinek sem megy. Kép
Mindegy, az jó hír, hogy amíg Kósára vártam, ott várt rá két újdonsült kismama is a zárójelentésükre, aznap mentek haza a babájukkal. Beszélgettek, és így kiderült, hogy az egyik múlt hét csötörtökön szült császárral, és tegnap (kedd!) ment haza. És olyan frissan mozgott, hogy csak na! Kép Ez nagyon jó, hogy csak pár napot kell bent maradni, ha minden rendben van.
Sajnos most is mennem kell, és nagyon úgy tűnik, hogy csak holnap délelőtt leszek legközelebb. Ezek most ilyen zűrös napok.
De majd jövök, mindenképpen!
Ugye jól vagytok? Kép
Lehet, hogy egyszerre szülünk Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Hétfőn megyek AFP-re, annak mennyi idő alatt van meg az eredménye?
Egy hét? Két hét? Néhány nap? Azt hiszem már több ilyet hallottam.
Nektek mennyi idő alatt volt meg?

Köszi,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Hétfőn megyek AFP-re, annak mennyi idő alatt van meg az eredménye?
Egy hét? Két hét? Néhány nap? Azt hiszem már több ilyet hallottam.
Nektek mennyi idő alatt volt meg?

Köszi,
Tünde
rtünde
 
 


Bocsi, ez véletlenül 2x ment.
rtünde
 
 


2 nap. A 3. napon telefonálj be és kérd az AFP labort.

Üdv: Renáta
Renáta
 


Renáta!
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok Lányok!
Még új vagyok ezen a topicon, úgyhogy kezdem a bemutatkozással:
26 éves vagyok, első babát várom, aki kislány, 32 hetes terhes vagyok és Kósa doktornál fogok szülni.
Ha kihagytam valami érdekeset, kérdezzetek.
Szeretnék reagálni a fizetős szoba témára:
Van 1-, 2- és 3-ágyas. 1-ágyasból 3, de 2- és 3-ágyasból jóval több, asszem 6 (?).
Az 1-ágyas napi 6.000 ft, a 2- és 3-ágyas pedig napi 4.000. Telefonon is lehet szobát előjegyeztetni, méghozzá a főigazgató titkárnőjénél. De ha megmondjátok a központosnak, hogy mit akartok, tudni fogja, hova kapcsoljon. Csak a nevet kell megadni, a szülés várható időpontját, az orvos nevét és persze azt, hogy hány ágyasban szeretnél lenni.
Előfordulhat persze, hogy éppen nincs olyan szoba, amit kért az ember (pl. egyágyas), ilyenkor esetleg be kell érje 2- v. 3-ágyassal.
Felvételkor meg kell mondani, hogy az embernek van "szobafoglalása". Fizetni távozáskor kell. AZt még elfelejtettem megkérdezni, hogy TEMPO (e.pénztár) kártyával lehet-e fizetni, de elvileg a TEMPO kiskönyvben a ScHÖpf-Merei szerepel elfogadóhelyként.
Ja, és én is szerettem volna kérdezni:
szült már valaki közületek Kósa doktornál? Eddig el vagyok bűvölve tőle, de szeretnék több infót.
Nekem azt mondta, hogy nála nem lehet szülésznőt választani, mert ő mindig Horváth Gáborné Danó Máriával dolgozik együtt. Róla mit tudtok?
Előre is köszi.
Mackoo
mackoo
 
 


Szia Mackoo!

Üdv a közöttünk! És köszi szépen az infókat a fizetős szobákról.

Kósa dokit nem ismerem, viszont a múlkor, amíg a vérvételre vártunk, két kismama beszélgetett róla mellettem, és nagyon el voltak ájulva tőle, nem győzték dicsérni.


Tünde
rtünde
 
 


Mackoo!
Szia ! Nekem is lányom lesz és én is a 32. hétben vagyokKép Köszi az információkat a szobákról! Még visszajövök!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok! Kép

Zsizsa!!! Hatalmas gratula a babócához, nagyon várom az élménybeszámolót! Kép))

Réka: Evi aug. 26-án volt 4 hónapos, hatalmas baba, most 8500 gramm, 65 cm. Annak ellenére, hogy ilyen nagysúlyú, egyáltalán nem néz ki daginak, ezért többször is rátettük a mérlegre a dokinál, hátha elromlott. Kép) A hasrafordulás még mindig csak segítséggel megy, de oldalára már profin fordul. Hajacskája szőkül, és ritkul, kíváncsi vagyok milyen lesz. (Amúgy hosszú, sűrű, sötétbarna hajjal született.) A Te babócád mit tud?

Tünde, Mackoo, Renáta! Sziasztok! Kép)

Mackoo: Nekem Kósa volt a fogadott dokim, aki nekem is kijelentette, hogy csak Marikával hajlandó dolgozni. Kósa viszont az utolsó héten elutazott, így egy másik dokinál szültem, de Marika maradt. Az biztos, hogy nagyon profi, tudja a dolgát, szóval mellette aztán tényleg nem lehet félni, hogy valami baj lesz. Kedves, segítőkész, miután szóltunk, hogy megindult a babóca, 10 perc múlva már bent volt a kórházban, és végig velem maradt. Segített zuhanyozni, hozott labdát(mondjuk nekem nem volt kényelmes), és ő találta meg nekem azt a pozítúrát is, amiben kényelmes volt a vajúdás. A babócára is nagyon vigyázott, amikor megszületett, olyan ügyesen, és hirtelen tekerte le a nyakáról a köldökzsinórt, hogy észre sem vettük. A gátvarrásnál is asszisztált a dokinak, ő mondta neki, hogy vágjon, hogy kevésbé legyen fájdalmas a gyógyulás. Különben azt is neki köszönhetem, hogy mindössze 1 cm-t vágtak, mert már jóval a szülés előtt adott olajokat, krémeket, amivel lazítani lehetett a gát szöveteit, és a szülésnél is hihetetlenül profin védte. Tehát ilyen szempontból én csak dícsérni tudom. Egy ok azonban van, amiért legközelebb nagyon meggondolom, hogy őt választom-e. Amikor vizsgál, és tágítja a méhszájat, az felér egy pokollal. Az egész szülésem eltörpült a vizsgálatai melett. Kép Mindenesetre szerintem keresd meg, és beszélgess el vele, akár a pároddal együtt. Egy kicsit ijesztő külsőre, de nagyon szimpatikus. Kép

Hicudzsi!

Nekünk a Kósa kerek perec megmondta, hogy sima szülésért 60-at, császárért 80-at kér. Kép Még jó, hogy lekéste a szülést, így megúsztuk 30 ezerrel.

Most búcsúzom, később leszek. Kép

Zsófi
love
 
 


Zsófi!

80 000.- ??????
Azért, mert végzi a munkáját? Gondolom, plusz még a vizsgálatokkor is adtál pénzt. Azt is meghatározza, mennyiért vizsgál, ill. terhesgondoz? A kórház költségére végzett vizsgálatok, a munkaideje alatt? Na, ez nekem magas. Én nem a Kósánál fogok szülni, és egyébként én is e körül gondoltam a császárért. De az én orvosom NEM KÉRI! Hanem adom. A hálám jeléül. Egyébként én vizsgálatonként is 5000-t adok, azért, mert tényleg jó, hogy bármikor felhívhatom és max. megbízom benne, teljesen rábízhatom magam. De ezért még soha nem hívott be előbb, vagy mások előtt!!! Aki ezt nem engedheti meg magának, azzal is ugyanúgy törődik és nem kivételez!
Szóval ez nekem nagyon nem szimpatikus.
Egyébként, ha valaki nem tud ennyit adni ( van, akinek ez 2 havi fizetése) azt nem császározza meg? Ez nagyon gáz. Persze, ettől még biztos jó orvos.
Renáta
 


Renáta!

Igen, még a vizsgálatok alkalmával is kért pénzt, alkalmanként 5000-et, mondjuk cserébe tényleg alaposan, és lelkiismeretesen végezte a dolgát. Tényleg nem tudom, mi van, ha valaki nem tud fizetni, szerintem azt lepasszolják, mondván, hogy vannak ügyeletes orvosok, kevesebbért is lehet szülni... csak hát a törődés, az odafigyelés nem mindegy... Különben nekem még a szülésznőm is kért pénzt, 20e forintot.

Kósáról még annyit, hogy ő kísérte végig az egész terhességemet, de az utolsó pillanatban el kellett utaznia. Még a kórházban voltam, mikor megérkezett, a 3. emeleten feküdtem, ahol a rendelője van. Rám se nézett!!! Ezexerint, miután elesett a pénztől, már egyáltalán nem érdekli a páciense, aki 9 hónapon keresztül hozzá járt (mellesleg minden hónapban ott hagyott legalább 10e forintot??????

Zsófi
love
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Nem mondod komolyan!!!! Tényleg megmondta Kósa, mennyit kér?? Én eddig abszolút nem erről az oldaláról ismertem meg. Volt már nála műtétem, inszeminációm, lombikom, járok hozzá terhesgondozásra, és egy szót se szól a pénzről soha. Amikor nagyobb összeget - műtét, lombik után - adtam neki, akkor is nagyon kedvesen mondta, hogy nem ezért csinálja, és köszöni. (Persze azért elfogadta, de ki nem? Kép A ritka kivételek.) Én a kórházba járok hozzá, itt egy vizsgálatért 3000-et adok neki (az első időkben megkérdeztem, mennyit adjak, azt mondta, rám bízza. Persze azt tudom, hogy a magánrendelőjében 5000 Ft a tarifa, de az magánrendelő.) Mi 80ezret nem tudunk kifizetni neki császárért - az lesz -, az biztos. Mivel eddig egy szót sem szólt a pénzről, nem hiszem, hogy ne császározna meg, mikor arra kerül a sor!! Bár van még 6 hete, hogy közölje az árakat.
Miért adtatok neki 30at, ha nem ő vezette le e szülést, és végig fizettetek neki alkalmanként?

Szia Mackoo!

Látom, Te is "kósás" vagy! Kép
A fizetős szoba biztos ennyibe kerül? Én úgy tudtam, 6000-3000-2000 az ágyak számától függően. Ugyanannyiba kerülne lenne a három- és a kétágyas szoba is?
Én a 33. hét utolsó napján vagyok, lehet, hogy találkozunk a kórházban! Kép (Csak nem fogom tudni, Te vagy-e Te. Kép )

Hicudzsi,
még tartozom a keddi uh-élménybeszámolóval, de ami késik, nem múlik! Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

Nem szidni akarom Kósát, nagyon jó orvosnak tartom, aki tényleg törődik a betegével, óvatosan, odafigyelve bánik vele, ráadásul "emberszámba" veszi, és nincs az a zavaró "futószalag-érzés", amit sok orvosnál tapasztaltam. Én a magánrendelésére jártam, mert a kórházban képtelen voltam elviselni a sokszor 3-4 órás várakozást, ráadásul az ultrahang-rendelő előtti kis előtérbe jártak le a dolgozók cigizni, ami nagyon zavart. Annak ellenére, hogy Kósára tényleg mindenben számíthattam, az árakat elég magasnak találtam, és tényleg előre közölte őket. Ezexerint nem minden esetben teszi meg??? Ez meglep. Valakire rábízza, mennyit fizet, valakinek meg kiköti, hogy 60 rongy a bére??? Érdekes...
love
 
 


Pindur! Bocsi, egy kérdésedre elfelejtettem válaszolni. Kép) Nem a Kósa kapott 30at, hanem az új dokim, aki átvett. Nem akart pénzt elfogadni, de annyi mindent köszönhetek neki, hogy végülis megérdemelte. Az összes többi szülésemet csakis nála vagyok hajlandó véghezvinni. Kép))
love
 
 


Mackoo!

Megkaptam a mailt, köszi!

Zsófi!

Elárulod, hogy végül is kinél szültél?
Renáta
 


Sziasztok! Úgy látom, ma én nyitom itt a sort. Kép)

Renáta!

Végülis Dr. Olsavszky Szücs Gábornál szültem. Kb. 27 éves lehet, nemrég diplomázott, most a gyakorlatát tölti a Söfiben. Ránézésre teljesen úgy néz ki, mint Carter doki a Vészhelyzetből. Kép)
Egy hihetetlenül kedves, barátságos hapsi, és nagyon ott van a szakmában. Óvatos, türelmes, a szülésemnél pont szabinapos volt, de ennek ellenére péntek hajnaltól (amikor megérkeztünk) szombaton a lányom születéséig mellettem volt, bíztatott, segített mindenben. A szülésnél egyik oldalról ő, a másik oldalról az apuka támogatott, egyszerre bátorítottak (jól össze is barátkoztak közben) Kép))) Miután megszületett Evelin, ráborult a szülésznő vállára, és könnyekkel küszködve mondta: "Hát ez csodálatos, ezt nem lehet megszokni". Pedig kb ez volt az ezredik szülése. És mégis úgy kezelte a dolgot, mintha a saját gyereke jött volna világra. Amiért pedig nagyon hálás vagyok neki, hogy úgy varrt össze, hogy a seb egyetlen napig nem fájt, és olyan szépen gyógyult, hogy a negyedik napon már alig látszott valami, a cérna pedig magától kilökődött, így nem kellett varratot szedni, ami óriási megkönnyebbülést jelentett.
A kórházban töltött 4 nap alatt minden nap rámnézett, volt, hogy többször is. Megkérdezte jól vagyok-e, szükségem van-e valamire, sokszor csak ott maradt beszélgetni, úgyhogy a végén már össze is tegeződtünk, teljesen baráti volt a légkör. Na, számomra ilyen egy tökéletes orvos, és isteni szerencse, hogy már az első szülésemnél megtaláltam!!! Kép))
love
 
 


Sziasztok!

Előre szólok, hogy hosszú leszek, és sok lesz a kérdésem is. Kép De most végre van időm írni! Kép

Zsófi,
gondoltam, hogy nem szidni akarod Kósát. Kép Többször írtad, hogy mindig meg voltál vele elégedve. Te rákérdeztél az árakra vagy magától mondta? Mert én nem kérdeztem rá, és eddig nem is volt szándékomban. Az ember kb. tudja, hogy mennyit szokás adni, na meg azt is, hogy mennyit tud...
Fantasztikus lehetett a szülészorvosod, ő persze, hogy megérte a 30ezret. (Félreértettem, azt hittem, hogy Kósának is adtatok még.)

Mackoo,
látod, én nem kérdeztem rá még a szülés árára. Szerinted kéne? Kép Ez tőlem is annyira idegen! Miért nem fizethetek annyit, amennyit gondolok? Ha Kósa azt mondja, 80ezer, és látja rajtam, hogy nem igazán teteszik, akkor majd nem törődik velem rendesen? Ezt nem tudom elképzelni!!! Annyira tanácstalan vagyok.
Te mikorra vagy kiírva? Kép Én október 24-re.

Hicudzsi, és mások, akiket érdekel, Kép Kép

6 hét után végre kedden voltam ultrahangon a kórházban. Rengetegen voltunk, így mindenkire alig jutott idő. Teljesen kétségbeestem, mert az uh-n a becsült súly 1200 g volt (a 33. héten!), ugyanannyi, mint 6 héttel ezelőtt!!! Kérdeztem Kósát, ez mit jelent, de azt mondta, semmit, a múltkori volt sok, a baba szépen fejlődik, ne aggódjak. De ez akkor is olyan kevés! Kép Igaz, én is 2350 grammal születtem időre, a nővérem 5 dekával több volt Kép, az ő gyerekei is mind 3 kg alatt születtek. Én 152 cm vagyok, és most 48,5 kg... Tehát nyilván nem szülnék 4 kg-os gyereket, de akkor is... Kép Sokal nagyobnak kellene lennie. Remélem, a gép tévedett.
Aztán jött az újabb sokk: hogy a párom nem lehet bent a műtőben. Kép Hicudzsi, a 3. emeleti őrzőben velem lehet a párom? Tudom, Te fogadtál szülésznőt is. Neki pontosan mi lesz a szerepe? És mennyit kell adni neki?
Kósa azt mondta, ha beindul a szülés, menjek, és megcsászároz. Ha nem, a kiírt napon befekszem, és másnap csinálja meg. Mit tudtok erről: biztos császérnál, ha fájásokkal klezdődik a szülés (nem megy el a magzatvíz), milyen gyakori fájásoknál kell indulni a kórházba? Indulhatok már 10 perceseknél is? Ilyenkor az orvosom kell értesíteni (az éjszaka közepén pl. ...), vagy a kóház fogja hívni? Gondolom, ez utóbbi.
És még annyit: ha megindul a szülés, akkor is biztos a spinál, vagy akkor már félhetek attól, hogy altatnak? Kép

Hicudzsi,
Nálatok hogy lesz? Mintha írtad volna, hogy Szőnyivel majd kitűztök egy napot a szülésre.
Jó lenne bent találkozni! Kép Hivatalosan csak 4 nap van közöttünk? Kép Egyébként hogy vagytok??

Képzeljétek, mégis eljutok 3D ultrahangra!! Kép Kép Kép Anyagilag nagyon rosszul állunk, úgyhogy le is mondtam róla. Tegnap aztán voltunk a Megatoysban, kiságyat venni, apukámat (a sofőrt Kép ), beültettük az apukamegőrzőbe, ami ott az uh rendelő várója is egyben. Szerintem ő még nem is hallott erről, és gondolom, nagyon megtetszett neki, úgyhogy itthon közölte, hogy egy szót sm akar hallani, és azonnal jelentkezzek be. Kép Nem tűrt ellenvetést. Kép Végül a Praxisba megyünk, tőlünk gyalog 5 percre van, ráadásul ott van az 1000 Ftos kedvezmény. Kép És pont a névnapomra kaptunk időpontot. Kép Kicsit izgulok, hogy mekkorának fogják látni a babát, és hogy minden rendben lesz-e... De azért nagyon várom! Kép Az már a 35. hét lesz, remélem, azért látni fogjuk az arcocskáját is! Kép

Na most már eldugulok! Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Nekem csak egyetlen kérdésem lenne: mi alapján választottátok ezt a kórházat?? Én itt szültem most 5 napja (nem önszántamból), és azóta azon gondolkozom, hogy lehet olyan ember, aki ezt magától választja.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Pindur!
Ne aggódj, ha doki szerint jó a súlya akkor nincs semmi baj!Kép Nagyon jó fej a papád!!!
A szülésznőm, Tündi azt mondta, hogy a papa bent lehet velem az örzőben, a babát (mivel császáros) egy időre inkubátorba rakják, de utána hárman együtt lehetünkKép
Azért fogadtam szülésznőt, mert ő segít a szoptatásban is, és a császárnál is mellettem lesz, utána is gondoz (ugyanis ő is császárral szült, így tudja mire lesz szükségemKép)

Szerintem tuti a spinál. Csak sürgősséginél altatnak. Mi egyébként október utolsó hetét néztük ki de biztosat csak a 35. heti vizsgálatnál beszélünk majd megKép

Zsizsa!
Ez az ár amit szülésre mondtál a Szőnyi fix tarifája??? Megkérdeztétek? Végül annyit is tudtatok adni neki?
Bocs, hogy ilyen indiszkrét kérdéseket teszek fel, csak mi egyszerűen nem tudunk előteremteni ennyi pénzt. Elég lesz a harmadik emeleti szobát kifizetni. Persze az aneszteseknek is akarunk adni, meg a szülésznőnek is. De 60-70 E Ft! Ez borzasztó, nem került ennyibe összesen a kiságy a babakocsi és az eddig megvásárolt holmik, mert folyamatosan spórolunk...

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Hicu,
én megkérdeztem őt, hogy mennyit kér érte, és ennyit mondott. Nem tudom, hogy ha nem kérdezel rá konkrétan, akkor mi van.

Szűcs dokiról annyit szeretnék mondani, hogy tényleg nagyon kedves, és nagyon jó szándékú, engem is ő vizsgált meg, amíg Szőnyi nem jött be, meg ő volt a harmadikon az osztályos doki is, mikor bent feküdtem, és csak jót tudok mondani róla. Ha valaki még nem választott, ő tényleg nagyon jó választás. De Szőnyi is!Kép Ő is bejött, még vasárnap is, a szabadnapján (farmerben, ingben), hogy megkérdezze, hogy vagyok.

Na megyek az ágyba, mert végre alszik a pici, sajnos éjjel szokott éberebb lenni, ezért elég fáradt vagyok. De majd csak megszokjuk egymást. Amúgy nagyon édes, legszívesebben megzabálnám.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hicu,
most látom, hogy közben újra kérdeztél, mikor írtam. Igen, mi tudtunk annyit adni, mert a szüleink segítettek, amúgy mi sem tudtunk volna, de mikor a terhesség során problémák jelentkeztek, már előre megmondták, hogy segítenek majd, csak válasszak mindenképpen orvost, mindegy, mennyibe kerül (addig az ügyeletesnél akartam szülni a pénzhiány miatt). Szerintem egyébként tényleg sok a 60e, bár hallottam olyat, hogy valaki 100ezret kért.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Jó reggelt! Kép

Hicu, köszi a válaszokat! Kép
Kicsit félek attól, hogy beindul a szülés idő előtt (akár egy-két nappal korábban), és akkor mi lesz...
Bocs még egy kérdés: az anesztesnek, csecsemősöknek mennyit illik adni? (Csak próbálok kalkulálni, hogy mibe fog kerülni ez az egész... :-O ) Az anesztessel lehet beszélni korábban? Mikor, hogyan?

Cory,
kevésbé támadóan is kérdezhettél volna... Az nem jutott eszedbe, hogy valaki esetleg orvost, és nem kórházat választ? Az én dokim kezelt, műtött engem egy betegséggel, első lombikra összehozott egy babát (tudom, ehhez szerencse is kell), nem fogom a szülés előtt otthagyni, ha bízom benne. Mi volt a problémád a kórházzal?

Pindur
pindur
 
 


Zsizsa!
Köszi a válaszokat.. mi nem merünk rákérdezni. Most kell lecserélni nálunk a fűtést és még kb. sem tudjuk mennyibe kerül majdKép De majd csak lesz valahogy. Csak nem varrja vissza belém a gyereketKépKép

Pindur!
Én az anesztesnek 5-10E Ft-ot gondoltam, a csecsemősöknek pedig attól függően hogyan viselkednek majd, 2-3E Ft-ot.
Puszi!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!


Cory!

Először is neked válaszolnék, bár ez nem nagyon tér el Pindur válaszától. Az én orvosomhoz 10 éve járok, volt hasi műtétem petevez. elz. miatt, aztán inszemek, lombik, és a második babánál majdnem ugyanez elölről kezdve.6 éve jött át a Schöfibe a Klinikákról, mert sokkal jobbak a szakmai feltételek!! Nagyon sok ember véleményét osztom meg veled, amikor azt mondom, hogy ebben a kórházban van a legkorszerűbb ellátás, és a szakma legjava itt dolgozik. Csak egy kérdés: ha nagyon koraszülött a baba Bp-en, vajon miért ide hozzák kivétel nélkül?


Pindur!


Szerintem mindenképp spinállal fognak érzésteleníteni. Én anno 12 órás vajúdás alatt nem tágultam, 4 órán keresztül nem tudtam magamról csak a fájdalomról, tehát már tolófájásaim is voltak. És így is spinált kaptam.
és ne aggódj, a baba nem kicsi. Az enyém a 29. végén volt 1400 gr., és megnéztem a lányomét, aki 3,5 kilóval született - ő is kb. ekkora volt. Ja, én nálam is volt ilyen tévedés a baba combcsontjával. Két mérésnél ua. mérték, én meg bepánikoltam. ( A comcsont rövidsége gen. eltérést jelez). Aztán a harmadik mérésnél kiderült, hogy minden OK. Igaz, akkor már ismertem a kromosz. eredményt.
Nyugi!


Üdv: Renáta
Renáta
 


Sziasztok!

Hicudzsi,
köszi ezt is! Kép Ez nem olyan vészes. De hogy 80at nem tudunk kifizetni császárért, az biztos. Én eredetileg max. 50et gondoltam. Amikor Kósa 2 éve hasi műtétet csinált nekem, akkor 20ezret adtam neki, bár először kevesebbet gondoltunk. Nem éreztem, hogy azóta nem figyelne rám vagy ilyesmi. A lombikért 10et kapott, ami szintén nem egy nagy összeg.
Az anesztessel lehet beszélni előre? (Bocs, az előbb már kérdeztem, de nagyon izgat. Kép Amikor altattak, volt egy-két bajom, és megnyugtató lenne beszélni azzal, aki bent lesz a műtőben. Vagy nem is tudom majd előre, ki lesz bent? Kép A műtétemnél előző nap odajött az altatóorvos - hihetetlenül szimpatikus volt - és kérdezgetett. ... Bocsi, hogy "hangosan" gondolkodok, de mindig ilyenkor jutnak eszembe a kérdések. Kép )

Renáta!
Köszi a megnyugatatást! Igazából nem is értem, hogy mérhetett a doki ugyanakkora súlyt, mint 6 héttel ezelőtt, amikor a méretek (fej, combcsont stb.) változtak közben. Vagy nem abból számítja ki a gép?
Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod? Végül hogy sikerült a baba ill. babák?

Pindur
pindur
 
 


Cory!
Megértelek, hogy úgy érzel, ahogy érzel, de hidd el sokan nem a kórház miatt jönnek ide, hanem tényleg az orvosuk miatt, akikben megbíznak. Neked nagyon sok szerencsétlen dolog összejött, hogy nagyon rossz véleményed legyen a kórházról. Sajnos.
Én például tuti, hogy nem mentem volna a Beát megszülni a kistarcsai Kórházba, ha a mostani orvosom nem ott lenne. Én például attól rettegtem, de nagyon. Aztán én szerencsére kellemesen csalódtam, de nekem szerencsére minden klappolt ia ahhoz, hogy a Kórház váltás ellenére ne legyenek rossz élményeim.

Neked cory, meg még csak annyit, hogy ne idegeskedj! Nyugi!KépKépKép Nagyon hamar eltelik az idő, megerősödik Zsoma, és hidd el erősebb lesz minden vele egyidőben született babónál.
Nyugi! Nyugi! Ha idegeskedsz, csak rosszabb lesz, tudod, és akkor még sokáig benn lesz Zsoma. Tudod ezt Te is nagyon jól.

Szia Zsuzsa

beababa
 
 


Pindur!


Az orvosom Dr. Arnold László főorvos.
És mindkét manóm 4 év non-stop orvosi kezelés, beavatkozások után spontán fogant! ( úgyhogy igazi szerelemgyerekek).
A lombik nekünk nem sikerült, és mikor a másodikat kezdtük volna 1 év elteltével, pont a vizsgálat időpontja előtt 3 nappal derült ki, hogy terhes vagyok.
A mostani terhességemmel meg még 2 inszem lett volna hátra, ( tavaly így lett egy méhenkívülim) mert a lombikot már nem vállaltuk volna, amikor egy utazás miatt kihagytunk egy hónapot. És íme.
Úgyhogy nekem néha még ma is hihetetlen az a csoda, hogy anya vagyok.

Kicsit elérzékenyültem, bocsi.


Cory!

Úgy látszik, valamiből kimaradtunk, de ha jól értem, a babád a Schöfiben van. Úgyhogy hidd el nekem, ennél jobban sehol nem vigyáznának rá!!!!!
Őszintén kívánom, hogy a babáddal mielőbb egészségesen otthon lehess!


Renáta
Renáta
 


Sziasztok!

Bocsi, ha támadónak tűnt a hangnem, valszeg azért van, mert nemrég szültem, és még eléggé ki vagyok.

Ha valaki az orvoshoz ragaszkodik, azt megértem, az egy egészen más kérdés. Akkor valszeg, ha a doki más kórházba menne, követnétek, nem?
A koraszülött részen tényleg odafigyelnek a babákra, tökéletesen ellátják..., de azt gondolom, nem szabad eleve ebből kiindulni. Nekem negatívan egy nőgyógyászba és egy ápolónőbe sikerült durván belefutnom. Az ápolónő a koraszülött osztályon van, és félelmetesen pokróc volt. A dokiról, akinél végül szültem, csak jókat tudok elmondani, de valahogy az egész kórház maradi szemlélete az, ami engem nagyon sokkolt.
De hogy pozitívumot is mondjak, de ez csak a koraszülöttekre vonatkozik, az anya ágyát fenttartják, míg bentvan a baba, és éjszakára meg el lehet hagyni a kórházat, ha az ember akarja Kép

Renáta: köszönöm Kép Már csak híznia kell, és jöhetünk haza Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!


Ha van időd ( és türelmed) leírnád a tapasztalataidat, és az orvosod nevét?
Mit értesz " maradi szemlélet"-en? És az is érdekelne - ha nem nehéz neked leírni -, hogy hány hétre és hogyan szültél, mekkora lett a babád?
Szerintem mindannyian kíváncsiak vagyunk rá.

Minden jót!

Renáta
Renáta
 


Renáta!

Ha tényleg érdekel Kép
Időm van, mert kimenőn vagyok reggelig Kép
A doki, akinél végül szültem: dr. Nyéky Boldizsár. Csak pozitív dolgokat tudok róla elmondani, bár szerencsére nem sok dolga volt velem
Szombat este 3/4 7-kor elfolyt a magzatvíz, bekerültem a Schöpf-Méreibe. Innentől kezdve végig hanyatt fekvés, és se inni se enni nem lehetett. Délután 3-kor kaptam oxitocint, fél 7-re rövidült le a méhnyak (addig nem tágultam semmit, 2 ujjnyi volt, mint délelőtt), aztán hirtelen begyorsultak az események, és 19.09-kor kipottyant Zsombor, gátmetszésre sem volt idő. Egy öltésem van.
Maradiság: A szülés után felkelés és ivás nélkül kellett ágytálba pisilnem, vagy katéter. Elég nehéz volt a pisilés, mert már több, mint 24 órája nem ihattam semmit.
Hanyatt fekvés a kitoláskor és a vajúdás nagy részén (nálam ok, mert elfolyt a víz, és még nem illeszkedett be a gyerek feje, de a másik két szülésnél is ez volt, amit végighallgattam). Dokik kiabáltak szülés közben (velem nem, mert nem volt rá idejük Kép).
Csak 3 óránként lehet mellretenni a gyereket, és akkor is max fél óra a szopi idő. Az újszülött osztályon is a legtöbb szobában a 3 óránkénti szoptatás megy, és elviszik a babát.
Biztos benne van az is, hogy ehhez képest nagyon alternatív körülmények között született az első, de nekem ezek furcsák nagyon. Pl miért nem lehet folyamatosan az anyával egy 4kg-s újszülött?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory !

A Nyékyről eddig én is csak jókat hallottam.
A többihez nem tudok hozzászólni igazán, mert az első szülésemnél is rooming-inbe kértem magam, bár kevés rálátásom volt a többi szobára. Ezek alapján beszélgetünk itt arról fentebb, hogy melyik alapítványi szobába kérjük magunkat.
Szóval, sajnálom, mert neked nem volt időd sem lehetőséged, hogy előre javíts a körülményeiden.

De mostmár minden rendben lesz, a PIC és az orvosok tényleg a legjobbak. Úgyhogy ne aggódj, minden jóra fordul.

Üdv: Renáta
Renáta
 


Cory!

Hát ez tényleg nagyon szomorú, hogy még a normál időben született babóknál is hanyatt fekve kell vajúdni. Ez 10 és 8 évvel ezelőtt is így volt.Kép Habár én a Pityusnál rosszul lettem a hanyatt fekvéstől, és azt mondták, hogy ebben az esetben fekhetek oldalt is. Ezt már a Mikinél tudtam, így amikor le akartak fektetni hanyatt, rögtön közöltem, hogy ha nem akarják, hogy elájuljak vajúdás alatt akkor ezt felejtsék el.
Nekem egyiknél sem ment el a magzatvízem, mindkettőnél repesztettek, és amikor megkérdeztem, hogy sétálhatok-e a Miki születésekor, akkor a Schleffer doki közölte, hogy nem vagyok komplett, micsoda ötlet, hát a gyerek nyaka köré tekeredhet a köldökzsinór. Megjegyzem, a baba feje már a szülőcsatornában volt, tehát kis esélye lett volna erre.
Épp ezért amikor a Beánál burokrepesztés után azt mondták a kistarcsai kórhában, hogy amíg bírok sétáljak, teljesen le voltam döbbenve, bár sokkal jobb volt, mert a tágulási szakasz nagyon lerövidült. Kistarcsán meg még minden külön figyelmeztetésem nélkül közölte a szülésznő, hogy oldalt feküdjek, és amikor megvizsgált, meg is mondta, hogy melyik oldalamra feküdjek, mert ott még nem volt teljes a méhszáj eltűnés.

Bocsánat, hogy ezeket leírtam, de nekem is van összahasonlítási alapom, és nagyon el szomorít, hogy a 8,5 évvel ezelőtti módszerek még mindig nem változtak.Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Cory, természetesen az orvosom miatt szülök itt, így ha ő más kórházba menne, valószínűleg követném.
A szüléstörténetekhez nem tudok hozzászólni, mivel nekem ez az első babám, és ez is császár lesz.
Nem tudom, más kórházakban hogy van megoldva a szoptatás, az biztos, hogy baba-mama szobában minden másképp megy itt is, csak hát azért fizetni kell... Kép
Meddig kell még bent maradnia a babádnak? Sok boldogságot hozzá, remélem, minél hamarabb otthon lesztek!

Pindur
pindur
 
 


Szia Pindur!

Nem tudjuk még, de remélhetőleg max 1 hét még.
Na, pl elég gáz, hogy csak fizetős baba-mama szoba van, mikor elvileg jogod van hozzá, hogy vele legyél.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Úgy tudom, van nem fizetős baba-mama szoba is, csak ott a hagyományos kórházi körülményeket tudják csak biztosítani, az alapítványi szobáknak meg pl. van saját fürdőszobájuk, stb.
Mackoo
Névtelen
 


Cory, én is nagyon sajnálom, hogy így alakult a szülésed. Remélem, most már minden rendben lesz.
Azt már nekem is előre mondták, hogy szülés közben nincs evés-ivás. Ettől eléggé tartok, hiszen ki tudja, hány órát fogok vajúdni. De elfogadom (legalábbis megpróbálom), mert orvosszakmai érvek szólnak mellette és ugye az egészségem fontosabb a kényelemnél. Hallottam, hogy vannak kórházak, ahol pl. lehet inni, de számomra azért megnyugtatóbb ez a rendszer.
A katéterezést is mondták előre, azt is, hogy általában nehezen szokott ilyenkor menni a pisilés, és a katéterezés pedig nem valami kellemes dolog, de hát Istenem, majd csak túl leszünk ezen is valahogy.
Szóval szerintem ezek olyan kellemetlenségek, amik a biztonságos szülés velejárói és az ember nagyon hamar elfelejti, ha már rendbejönnek a dolgok és hazacuccol a babájával.
SZóval fel a fejjel. Bocs, ha sokat dumálok (eddig nem tudtam belépni, most dől ki belőlem a mondanivaló), nem akarom én itt osztani az észt.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Cory,
ebben teljesen igazad van, jogunk lenne együtt lenni a babával, ingyen is. (Bár én is úgy tudom, hogy van az első emeleten nem fizetős baba-mama szoba is.) De hát mennyi dolog van, ami így működik! Beteg gyerekkel sem lehet ott maradni a kórházban éjszakára, csak kevés helyen vagy ha szoptat az ember, esetleg fizet. Kép Pár év(tized), és talán minden jobb lesz.
Egy hét az már nem sok! Kép Hányadik hétre született a baba?

Mackoo,
nem baj, ha itt válaszolok? Kép
Természetesen én is azt vártam/várom Kósától, hogy nem mond konkrét összeget. Hallottam már ilyen orvosokról, és meg is volt a véleményem róluk. Erre kiderül, hogy Kósa is ilyen, és úgy látszik, szinte minden nőgyógyász... Elég tragikus. Úgyis fizetek, amennyit tudok, miért kell még ezzel stresszelni? Kép Én egyébként azt hiszem, nem kérdezek rá, mennyit kér. Nem értem, miért kéne. Lehet, hogy én csinálom hülyén, és utálni fog vagy nem figyel majd rám, de én nem hiszem, hogy megkérdezem előre, mi a tarifája. Ha azt mondja, 80 (császár), biztos sírva megyek ki a rendelőjéből.
Nekem nincs szülésznőm, hiszen biztos császárral szülök. Vagy akkor is kell mindenképp választani?
Mivel mi pontosan tudjuk a fogantatás időpontját (lévén lombikbaba), ezért biztos a kiírt idő. Persze attól még szülhetek korábban, későbben is.

Pindur
pindur
 
 


Mackoo!


Van nem fizetős babás szoba az elsőn. 4 éve még csak ez volt, és igaz, hogy nincs benne fürdő, de anno nekem csak jó tapasztalataim voltak. Pl. volt egy nővér, aki csak erre a szobára figyelt, mindenkit megtanított a baba ellátására, fejésre, köldökcsonkra stb. Az, hogy ide bekerülsz-e, teljesen lutri, mert nem lehet előre foglalni, a szüléskor derül ki, hogy van-e hely.


Renáta
Renáta
 


Szia Renáta!

Valamiért most vettem észre, hogy tegnap nekem is válaszoltál. Bocsi. Kép
Én Arnold doktorhoz kezdtem járni a Schöpfibe néhány éve, egy barátnőm barátnőjének az apukája, és éppen nem volt nődokim. Csak egy-kétszer voltam nála, aztán elment vidékre (erről biztos többet tudsz, mint én), akkor átmentem Kósához, közben kiderült a betegségem (endometriózis). Kósa meg is műtött, akkor jött vissza Arnold. De akkor természetesen már maradtam Kósánál.
Csodás, hogy sikerültek spontán a babák!!! Kép Kép Ha megműtöttek a petevezetőkkel, akkor miért kellett inszem és lombik? (Remélem, nem vagyok túl tolakodó a kérdéseimmel.)
Nem tudom, nekünk hogy lesz a következő baba, hogy próbálkozhatunk-e spontán, vagy rögtön lombik újra.
Jól olvastam, hogy Neked is császárod lesz? Az előző milyen szülés volt?

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
Elmegyek egy hétre nyaralni és nem győzök visszaolvasni. Már ez a topik is megint úgy pörög mint régen. Kép

MAckoo!
Én is Kósánál szültem volna, de nyaralni volt éppen. Viszont nagyon pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. NEkem az első orvosom sajnos meghalt mikor 20 hetes terhes voltam, ekkor kellett hirtelen váltani. Így találtam Kósát, aki nagyon kedves volt, a telefonhívásom után másnap már fogadott is és még a nevemre is emlékezett. Nagyon alaposan megvizsgált, úgy vett át. Végig kedves és figyelmes volt, sajnáltam, hogy nem nála szültem végül. Még olyanokra is hajlandó volt, hogy pont február elején derült ki, a babámról, hogy fiú és elmentem csak azért, hogy csináljon egy képet, amin biztosan látszik a neme, mert ezt adtam a férjemnek Valentin napra. Még feliratozta is képet, hogy pontosan mit látunk.

Marika volt nálam is a szülésznő, de szerintem nem kötelező őt választani, mert sok olyan ismerősöm van, aki Kósánál szült, de nem a Marikánál.
Marikáról egyébként pozitív tapasztalataim vannak. Jó volt, hogy ott volt, vfégig velem volt. Nekem is az általa ajánlott olaj miatt csak picit vágtak, egy naposan már a kórház fémpadján ücsörögtem.

Szobáról: Én az elsőn voltam három ágyas fizetősben. A babák ha akartuk velünk lehettek (nekem sajnos a koraszülött osztályra került egy naposan a babám), csak estére vitték el őket. Nekem jó volt, hogy három ágyasban voltam, mert így mindig volt valaki a szobában, figyelt a babákra, holmikra... és nagyon sokat tanultam tapasztaltabb szobatársaimtól.

Zsófi!
Nálunk a forgás a sláger és a forgással haladás. A legújabb, hogy az ujjamba kapaszkodva felül, és néha feláll, de ezt nem akarom még engedni, mert még kicsi hozzá.
NAgyon nagy a babád, gratulálok hozzá. Nekem a fiam 4 hónaposan volt 7200 gramm és 68 centi. Pénteken megyünk babaúszásra, ha a holnapi oltás nem viseli meg nagyon.
Íme az ifjú életmentő:

Kép

Cory!
Mi is töltöttünk egy kis időt a koraszülött osztályon a csecsemősök figyelmetlensége miatt. (A fiam a 38. hétre született 4100 grammal, 60 centivel, tehát ez nem igazán indokolta volna.)
Nekem a koraszülött osztályon dolgozókkal kapcsolatban pozitív élményeim voltak. Csodálom, hogy neked nem. Melyik ápoló volt ennyire rossz hatással rád? Neveket nem tudom, inkább kinézetet írj.
Tudni lehet, hogy miért indult be korábbnan a szülés?

NA megyek, mert hív a gyermek!

Réka
muki
 
 


Szia Réka!
De örülök, hogy ilyen pozitív dolgokat írsz! Nagyon megnyugtatóan hangzik.
Azt megkérdezhetem, hogy adtatok-e pénzt vagy ajándékot a szülésznőnek?
Meg egyáltalán: hogy kérdez rá az ember az ilyesmire az első találkozásnál? Vagy szerinted ezt nem kell megkérdezni, hanem annyit az ad az ember, amennyit gondol?
Elkezdtem összeírni a kérdéseimet, amiket szeretnék feltenni neki, de egyelőre nem sok gyűlt össze. Nekem valahogy nincs fix elképzelésem arról, hogyan akarok szülni. Azt hiszem teljesen alávetem magam a "kórházi gyakorlatnak". Szerinted mit érdemes megkérdezni tőle? (Tudom, ez így elég hülyén hangzik, de neked már van tapasztalatod, hogy mi az, amit jó lett volna előre tudni)
Ja, és azt megkérdezhetem, hogy miért került a babád a koraszülöttekhez ekkora óriási súllyal?
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Pindur!

A műtét ( mint látszik,) sikeres volt, de valamiért mégsem estem teherbe. Sehogyan. Úgy néz ki, velem akármit csinálnak, 4 évente leszek terhes. Senki nem tudja megmondani, hogy mi az oka.
Most is császárom lesz, mert az elsőnél műteni kellett. 12 órás vajúdás után sem tágultam és már tolófájásaim is voltak.
Egyébként én vakon bízom az orvosomban, meg emberileg is tökéletes. de hát ismered.


Renáta
Renáta
 


Szia Mackoo!
Marikával kb. a 33. héten vettem fel a kapcsolatot. Végig rendes volt, minden héten ő csinálta a CTG-t. Tartott egy pár előadást: szülésről, kórházba miket vigyen az ember(nagyon sok hasznosat mondott), a szülés előtti és utáni táplálkozásról. Megmutatta a szobákat, elmondta melyik miért jó.
A második találkozásunkkor adtam neki 5 ezret, aztán a szülés után még 30-at. Velem végig Ő foglalkozott, szerintem megérdemelte. Az ügyeletes dokinő kapott 20-at. Marika ezután amíg bent voltam végig figyelt rám, Ő csinálta a gátkezelést nagyon alaposan (nagyon gyorsan gyógyult és Kósa is dícsérte a sebemet). Hozott egy csomó betétet, mindig kérdezte szükségem van-e valamire, ráadásul a babómhoz is átjárt a koraszülött osztályra, érdeklődni mi van vele. És sokat mosolygott, ami nekem nagyon fontos, mert megnyugtat. És amikor szültem, pont 24 órás ügyeletből ment haza, amikor telefonáltam neki, erre egyből fordult is vissza.
Kérdések szerintem a beszélgetés közben egyből jönnek. Nekem mindig CTG közben jött az ihlet. Kép Most így hirtelen nem jut semmi az eszembe.
A szülést én is az orvosokra bíztam, nem nagyon ellenkeztem semmiben.

A babómról már írtam, de nem találom sehol, leírom röviden mégegyszer.

Miután megszületett hajnalban, 6-kor kihozták, akkor még minden rendben volt. Aztán a 10 órás szopira mikor kihozták fekete volt a feje, lógott a nyaka, és nem igazán lélegzett. Ott akarták nekem hagyni. Ekkor én (meg szerencsére az éppen akkor érkező párom) elkezdtünk orvos után rohangálni, mer a csecsemősöket nem igazán zavarta a dolog. Jött egy orvos, aki azt mondta, hogy a gyerek a hosszú szülés során szenvedett, ez látszik rajta. Mondtam neki, hogy összesen ha másfél órát vajúdtam, ezt kétlem. Mondta, hogy akkor a családban volt valami betegség. Mondtam, hogy ez sem nyert. Ezzel aztán elment, mint később kiderült nem foglalkozott többet a gyerekemmel. Én ekkor már zokogtam, annyira féltem, hogy az idő múlik a gyerek meg fuldoklik. 4-kor megmutatták újra, akkor már "csak" sötétkék volt nem fekete. Mondták, hogy ne aggódjak. Köszi.
A férjemmel és az anyukámmal rohangáltunk a kórházban orvos után. Szerencsére este 8-kor ( a kisfiam 10 órája! fuldoklott) jött a váltás. A férjem ekkor bemet a koraszülött intenzívre (ide egyébként tilos a bemenet) és szó szerint kirángatott onnan egy orvost. Ő amikor meglátta a gyereket teljesen elcsodálkozott, hogy miért nem foglalkozik vele senki. A karjaiban tartva rohant át vele az intenzívre, ahol egyből inkubátorba dukták és adták neki az antibiotikumot, mert addigra már tüdőgyulladás gyanús is volt. Itt szerencsére gyorsan helyrejött, 8 nap után hazamehettünk.
Mint később kiderült az történt, hogy a visszabukott magzatvíz bement az orrába és mivel ők még a szájukon nem tudnak levegőt venni, elkezdett fuldokolni. Ez szerintem előfordul máshol is, de az nem, hogy a csecsemősök ezt ilyen könnyedén vették. A síró babákkal teli kocsin kitolni egy nem igazán lélgző gyereket szerintem nagyon nagy fokú felelőtlenség.
Szerencsére a férjem uralta a helyzetet és szerintem neki köszönhetjük, hogy nem történt nagyobb baj. Ezért amit akkor tett a fiunkért örökké háláls leszek neki.

Kicsit hosszú lettem, bocsi.
Nem akarok senkit megijeszteni, nem azért írtam, ilyen nagyon ritkán fordul elő. A tanulság csak anny, hogy az ember itt is, mint szerintem minden kórházban csak magára számíthat.

Réka
muki
 
 


Réka!


Ki volt az a gyerekorvos, aki nem foglalkozott a babáddal és ki a másik?
Anno nekem is voltak " tapasztalataim" egy bizonyos doktornővel.

Köszi


Renáta
Renáta
 


Szia Renáta!

Küldtem mailt privátban a profilodban lévő címre, nem akarok itt bemártani senkit.

Réka
muki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: