Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Mindenkinek nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

Zafi, Beja!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e a MÁV-ban a Herczeghnél széken szülni a kitolási szakban, mert még senkitõl sem hallottam, hogy ez lett volna?

A másik pedig, hogy ha 2-3 nap után lövell be az ember lányának a teje, akkor addig mit eszik, iszik a baba, kell-e cumisüveget bevinni emiatt?

Zafi! Tényleg volt akit elküldtek máshová szülni? De gondolom annak nem volt a MÁV-ban választott orvosa? Ugye? Te vitted a labdádat szülni? Úgy emlékszem, hogy annak idején azt mondtad, hogy vettetek.
Volt azért olyan hely, ahol kettesben vajúdhattatok a férjeddel? Vagy mindig kellett valakihez igazodnotok? Ja és nálad mennyire jött szóba esetleg az, hogy gátvédelemmel szülsz? Mondtad a dokinak vagy a szülésznõnek? Vagy egyátalán, hogy álltáll hozzá a szülés elõtt?

Ne haragudjatok, hogy ennyi kérdéssel zaklatlak titeket! Gondolom, hogy eléggé fáradtak és kimerültek lehettek. Szóval ráértek a válaszokkal, inkább babázzatok! Kép

Menta
Menta
 


Szia Mia !
nagyon szurkolok neked hogy minden rendben legyen a terhességed alatt.pihenj sokat és ne törödj a világgal.

Zafi !
nagy örömmel olvastam tõled. hát örülök hogy nem egyszerre szültünk, eltudom képzelni mi lehetett a kórházban.még egyben vagyunk,bár olyan fájásaim is vannak már hogy a párom mindig az autót akarja melegíteni.reggel megyek CTG-re meglátjuk mit mond a Herczegh.
sajnálom Rékát hogy ennyire besárgult.negatív vagy? én az vagyok és nagyon félek hogy Kisbence pozitív.Roli fiam is pozitív és olyan sárga volt mint a citrom.már ott tartottak hogy vércsere lesz amikor kezdett javulni az állapota.
vigyázz magadra és a babára!

szia Menta!
én úgy láttam a MÁV-ban a szülõszoba látogatáskor hogy a szülõszéket teljesen függöleges állapotba lehet állítani és ez olyan mintha széken szülnél.én szeretném ezt a poziturát megpróbálni majd kitoláskor vagy a guggolást.
én mindenféleképpen megpróbálom a gátvédelmet.remélem lesz annyi erõm és kitartásom hogy a szülésznõ segítségével sikerülni fog. a Herczegh támogatja,megbeszéltem vele.

a tejjel kapcsolatban.mindjárt a szülés után beindul a tejtermelés.elõször az elõtej pár cseppben és pár nap múlva a belövellés után a teljes nagyüzem.a babának az a pár csepp elég akkor ott a születéskor és utána is amíg beindul a tejed nem éhezik, amennyi termelõdik annyi elég neki.nem az számít hány grammot szopott minden babának más az igénye.a testkontaktus ilyenkor még fontosabb. semmiféleképpen ne kezd el cumiztatni mert teljesen megzavarja.más a szopás és más a cumizás technikája.a cumizás sokkal könnyebb és ha erre rájönnek akkor elég nehéz vissza szoktatni õket a macerásabb munkára. az a jó ha a tej belövelléséig megtanulja a szopási technikát mert egy bekeményedett tejtõl duzzadó mellet sokkal nehezebb bekapni és szopni mint azt ami puhább még. a babának az anyatej az ennivaló és az innivaló is.nem kell tea vagy más folyadék kiegészítés. az elsõ cseppek mindig oltják a szomjukat és utána jön a laktatóbb amitõl tele lesz a poci.a lényeg a szopási reflex ami ösztönzi a mellet a tejtermelésre.minél többet szoptatsz annál több tejed lesz,fõleg mivel a tej nagy része a szopás alatt termelõdik mindig a baba fejlettségének megfelelõen.
ha besárgulnak akkor nagyon aluszékonyak lesznek általában.de ha lehet ilyenkor is szoptatni kell õket bár az anyatej lassítja a sárgaság felszívódását de mindennél fontosabb a babának.ha nem megoldható akkor marad a fejés arra a pár napra. én 7 napig fejtem mire visszakaptam a fiam.rémálom volt.
ha valakinek nincs teje akkor is érdemes a babát cicire tenni a tápszeres cumiztatás mellett is mert nagyon sokat számít nekik lelki szempontból.

biztos vagyok benne hogy menni fog neked is.az ösztönök mûködnek.sok sikert!!

Kisbence
Kisbence
 


Sziasztok!

Mia!
Második reggelre sárgult be a kislányom, és felvitték egy emelettel feljebb az intenzív osztályra - most volt a híradóban, hogy bezárták, holnap lesz tüntetés. Szóval egy emelettel került feljebb és napközben háromóránként lehetett menni szoptatni. Mivel a sárgaság aluszékonysággal jár, az én babám szopiidõben mindig aludt, egy napon át szinte semmit sem szopizott, de még be sem kapta a cicimet. De adtak neki pótlást központi anyatejbõl. De szerencsére nem volt olyan vészes a dolog, negyedik napra már egész szépen javult és felállította a rekordot a "sárgák-csoportjában", 55 grammot szopizott. Még aznap haza is engedtek minket. Azóta nagyon jól szopik, volt hogy 160 grammot is megevett, szóval tényleg mûködik a természet!

Menta! Én is úgy tudom, hogy lehet minden pozitúrában szülni - elvileg. Gyakorlatilag már nem biztos, de próbáld meg. Igazából nekem jó volt fekve, de azt hiszem addigra már annyira nem bírtam a fájdalmat, hogy bárhogy jó lett volna.
Nem vittem labdát, mert ott is van, de nem vágytam labdára, pedig tényleg úgy gondoltam elõtte, hogy az nekem milyen jó lesz. Fájások közbe gondoltam a labdára, de úgy éreztem, hogy nem bírnám ki, ha abból a helyzetbõl egy másikba kellene ülnöm. Nem vonultunk külön szobába, mert amíg nem jött a Herczegh, hogy megvizsgáljon, nem adtak szobát, az elõtérben a fotelokon ücsörögtünk - nagyon kényelmetlen volt. Aztán mikor a Herczegh megvizsgált, már mehettem is szülni, úgyhogy nem nagyon volt idõ vajúdni egy külön zugban. Persze ezt egy cseppet sem bánom! Kép
Gátvédelemrõl nem beszéltünk, mert nagy babát jósolt. Végülis így utólag meg lehetett volna próbálni, de nem hiszem, hogy lett volna hozzá türelmem. Az az igazság, hogy vajúdás alatt egy kicsit megijedtem, hogy mennyire nem bírom a fájdalmat, mert minden szülésznõ azzal jött nekem, hogy ez még semmi - senki nem hitte, hogy ilyen gyorsan tágulok. Szóval valahogy az az emlék maradt bennem, hogy nehezen viselem a fájdalmat, holott azok már nagyonis igazi kemény fájások voltak!
Viszont nagy hasznát veszem az intimtornának, mert a pisiléssel semmi gondom nem volt, rögtön a szülés utáni elsõ alkalommal is tudtam már szabályozni, és most már kezdem edzeni az izmokat, elég jól tartanak.

Kisbence!
Igen, negatív vagyok! Nem is tudtam, hogy ez is összefügg a sáérgasággal! Ha ezt tudtam volna, biztos nem keseredek el ennyire, mikor közölték, hogy elviszik tõlem a babámat. Azért az nagyon rossz érzés volt! Akkor éreztem csak igazán, hogy anya lettem! Ott a kékfény alatt olyan kis védtelennek tûnt egy szál pelusban és keservesen sírt én meg nem vigasztalhattam!
De szerencsére most már nagyon jól van, nyoma sincs a sárgaságnak!
Kíváncsi vagyok, hogy jelentkezel-e még szülés elõtt! Gondolok rád! Íg két hét távlatából szerintem nagyon jó a Herczeghnél szülni! Már lassan kezdek ott tartani, hogy szülném a következõt! Kép
Szurkolok nektek! Ügyesek legyetek, aztán majd számolj be mindenrõl!

Pussz mindenkinek,
Zafi
zafi
 
 

 
 

Szia Zafi,

Nagyon is osszefugg a sargasag a negativ vercsoporttal. En az elso babanal azt hittem, ez csak a masodiknal lehet gond, de a Heim Palban felvilagositottak, hogy azert sargult be a fiam. 55gr tenyleg szuper egy sarga babanal, Bendu elsore csak 5-10grammot szopizott, es tok jo volt, hogy a nover ezen is tudott lelkendezni. (Nem ugy az anyosom, aki meg volt gyozodve, hogy nem fogok tudni szoptatni, mert o is feladta a fia ket honapos koraban. Szerencsere ot nem engedtek be a szobankba, ugyhogy nem hatott az ellendrukk.)
Az nem tul jo, hogy betartattak a harom orat. Nekunk sokat segitett, hogy csak kb. harom orankent volt szopizas, valojaban akkor, mikor a baba felebredt. Mindenben a gyerek erdekeit neztek, persze azert gyermekkorhaz.
MIndegy, most mar otthon ugy szopizhattok, ahogy jolesik.
Szerintem a kezdeti nehezsegek segitenek megtanulni, hogy ki kell tartani akkor is, ha nem megy minden a legnagyobb rendben. A baratnom pl. csak negy honapos koraig szoptatott, pedig volt teje es a baba is szopott volna, csak egyszeruen neki "nem jott be a szoptatas". Az en fejemben ilyesmi meg sem fordult, rettenetesen orultem, hogy taplalhatom a fiam, es ejszaka is szivesen keltem fel hozza annyiszor, ahanyszor csak akarta.
Jo babazast!
Mia.
mia
 
 


Zafi, Kisbence!

Köszönöm a válaszokat! Tényleg kivácsi vagyok, hogy milyen lesz majd! Nekem azért az egy kicsit fura, hogy tulajdonképpen az elõtérben egy fotelben kellett vajúdnod! Tudom magamról, hogy én biztos sírni fogok a fájdalom miatt mert az mindig segít és nagyon zavarna, ha mások is "részesei" lennének ennek. Kép
Hát csak reménykedem, hogy szerencsém lesz és épp valami csoda folytán akkor nem lesznek sokan.
Na majd meglátjuk...
Zafi! További jó babázást! Kisbence! Neked pedig kitartás!
Menta
Menta
 


Sziasztok lányok!

(Fú, bocsi, hosszú lesz...)

Most jövök a MÁV Kórházból... illetve még dec. 12-én szültem ott, s gondoltam, ami eszembe jut a kórházról, nõvérekrõl, ellátásról, most megosztom Veletek.

Elõször is, szülés: a szülésznõk roppant kedvesek voltak, 3 db. volt éppen "forgalomban", mikor mi szülni mentünk (megjegyzem, éppen egy erõs hidegfront volt, és sorban érkeztek a vajúdó kismamák, aznap 8-an szültünk).
Létezik a fõ-szülésznõ, Kõrös Ottília, Róla csakis és kizárólag jót tudok mondani. Kedves, megértõ, segítõkész, bíztató és humoros. Bár Nekem nem Õ volt végül is a szülésznõm, de aznap Õ is ott volt, és késõbb is volt még alkalmam többször is találkozni vele, "lelki segélyszolgálatot" is tartott nekem. Az én szülésznõm Irénke volt (nem tudom a teljes nevét, szemüveges, alacsony, vékony testalkatú). Vele sem volt semmi bajom, amikor kellett, ott volt, amikor úgy látta jónak, nem szólt semmit, csak hallgatott és némán ült mellettem, szóval pont úgy tett mindent, hogy "ne zavarjon", ill. mikor kellett, ott termett. A harmadik szülésznõ bizonyos Saci volt (kb. 30 éves, szõke hajú), õ a humoráról és lazaságáról híres, két fájás között, mikor még a TV-szobában ücsörögtünk a párommal, baromi nagyon nevettünk valamin, bár már nem emléxem, mi volt az, de jó benyomást tett Õ is. A beöntéstõl és borotválástól ne féljetek, bár kellemetlennek mondható, de nem fájdalmas dolog, és jobb, ha elvégzik mindkettõt... Az én beöntésem alatt Irénkével az Indul a bakterház-ról beszélgettünk, idéztünk a filmbõl, nevettünk, stb...
A dokim Herczeg Szabolcs volt, a szülés alatt kitünõen "viselkedett", bíztatott, kedves volt és szintén segítõkész.
A szülésem végül is "felemásra" sikeredett, mert bár maga a szülés úgy zajlott, ahogy én azt "megálmodtam", (akik már ismerik a sztorit, bocsi) túl nagy volt a baba hozzám képest, és bár a medencén hamar áthaladt, a hüvelyem túl szûk volt, és tropára szakadtam odabent. Herczeg doki a szülés után egy kismûtétet hajtott végre rajtam, összerakott, aztán ecsetelte, hogy lassabb lesz a felépülésem, mint másnak, stb... szó mi szó, ebbõl azt akarom kihozni, hogy korrekt volt velem szemben, bár bíztatott, de nem kertelt, az igazságot mondta (igaza is lett, 2 héttel késõbb éreztem úgy, hogy "na, jól vagyok", mint a többi kismama, akinek nem volt semmi gondja). Rengetegszer meglátogatott az osztályon, érdeklõdött a hogylétem felõl, és továbbra is bíztatott, sokat beszélgettünk. Arra nem akarok kitérni, hogy esetleg az Õ hibája-e, hogy így alakult, nem tudom, hogy kellett-e volna tudnia elõre, hogy esetleg így alakul a szülésem a baba nagysága miatt, de ezzel már nem akarok fogalkozni, a lényeg, hogy nem hagyott cserben, mindvégig foglalkozott velem, odafigyelt a felépülésemre.
Szülészet: a híresztelésekkel ellentétben én nem találtam kivetnivalót sem a csecsemõs nõvérekben, sem az osztályos nõvérekben, mindenki kivétel nélkül nagyon segítõkész volt. Mivel én napokig még szinte állni sem tudtam a fájdalomtól (nemhogy ülni vagy normálisan járkálni), mindegyik nõvér sokat segített, bevallom, jól is jött a segítség. A csecsemõs nõvérkék is tündik voltak, mindegyik segített, ha megkértem Õket, türelmesek voltak, normálisan magyaráztak, mosolyogtak.
A koszt a tipikus "kórházi" volt, ezt nem ecsetelem, biztos tudjátok, mifélére lehet számítani, de hát nem lehet minden tökéletes. Szóval jó, ha van tartalék elemózsia (amúgy van hûtõ a folyosón, elég nagy, mindenkinek belefér a cucca).
Viszont - talán többen láttátok a TVben - a MÁV Kórháznak felszámolták december 22-vel a csecsemõ- és gyermekosztályát, ami azt jelenti, hogy ezentúl, ha egy újszülöttel gond van (akár kékfény-kezelésre szorul, akár inkubátor, stb.), nem tudják "házon belül" megoldani, hanem át kell szállítsák egy másik kórházba, mert a csecsemõosztályon volt eddig az a részleg, ahova a kékfényes, inkubátoros babákat vitték. Ez roppant szomorú és felháborító hír, gondolhatjátok: így megfosztják a MÁV Kórházat a "bababarát" címétõl, mert egy bababarát kórházban szerintem alapfeltétel, hogy a problémás újszülöttek megfelelõ ellátást kapjanak. Nekem az a véleményem, hogy én ha még egyszer szülni fogok, nem fogom a MÁV-ot választani abban az esetben, ha nem lesz speciális újszülött ellátás, mert néha perceken múlik egy baba élete, és mi van, ha ráadásul még másik kórházba is át kell szállítani szegény picit, míg átérnek vele, sok minden eldõlhet, na nem ecsetelem.... Szóval ha tényleg nem lesz spec. újszülött ellátás, meggondolandó az ott szülés, de ezt döntse el mindenki maga... Azt nem tudom, hogy mennyire végleges az osztály bezárása, de egyelõre nagyon úgy néz ki, hogy végleg becsukták, de pl. ma tüntetés van, a szülõk szervezték, hátha elérnek valamit... A TV-ben is nagy port kavart....
Volt szerencsém egy-két ügyeletes dokihoz is, innen Harsányi Lehelt emelném ki, aki szerintem fergeteges jó fej lehet, és baromi szimpi volt nekem külsõre is, valamint úgy is, hogy hallottam beszélgetni Õt egy szobatársammal, szóval jó doki lehet.
Létezik bizonyos Petõ Zsolt is, õ egy 45-50 év körüli pasi, Õ is szimpatikus volt, egy másik szobatársamnál végzett császárt, és soxor bejött meglátogatni a betegét, és sokat beszélgettek.
Van egy bizonyos Szabó doktor, aki tök fiatal és baromira nem néz ki szülész-nõgyógyásznakKépKép Róla csak annyit tudok, hogy egy harmadik szobatársamnál (jöttek-mentek a szobatársak, míg bent voltam...) végig váltig állította, hogy fiúk lesz, és közben lány lett a baba... de hát talán ez mindenkinél elõfordulhat. Nekem picit furi volt, hogy ennyire "tejfeles" szájú, de attól még lehet jó orvos...
Na... asszem ennyi hirtelen... kösz a lehetõséget a fenti kiselõadásra, még egyszer bocsi a bõ léért, remélem, van, akinek segítettem vele...

Puszi mindenkinek,
Beja
Beja
 


Szia emmama!

Köszi a válaszodat, igazából nincs konkrét kérdésem, alpjába véve eléggé szimpatikus a doki, nincs is vele semmi gondom. Ami talán érdekelne, hogyha megindul a szülés bejön-e?

És még azt szeretném kérdezni Töletek, ha szülni megyünk hol kell jelentkezni a korházban? -Tiszta lüke vagyok, ahányszor a dokinál voltam mindíg elfelejtettem megkérdezni Töle. itthon jut az eszembe:-)))

Az elsõ babámat nem itt szültem, és nem ismerös a korház.

Köszi elõre is Nektek


Sziasztok: Hajni
0611viki
 
 


Sziasztok!

Beja! ma azt mondták a hírekben, hogy az újszülött ellátás részleg marad! Kép
Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

A MÁV kórház új igazgatójánál szültem és most megyek kontrolra, ha van kérdésetek, megkérdezem szívesen.

pussz

Tikk
tikk
 


Szia Hajni!
A doki éjjel Dunakeszirõl bejött a szülésre. (És még a következõ két éjszakán is, mert sorra szültek a kismamái)
A szülésre mi éjjel a harmadik emeleten, a szülõszobánál jelentkeztünk. Akkor a Rippl-Rónai utcából, a baleseti ellátás helyérõl lehetett felmenni.
Emmama
emmama
 
 


Sziasztok! Egy ismerõsöm egy fiatal, lelkiismeretes orvosnál fog szülni itt a MÁV-ban. A neve kimondhatatlan, megjegyezhetetlen... Vagy én vagyok túl béna....! Aki Õs MÁV-os talán ismer egy ilyen orvost. Segítsetek! Véleményt keresünk róla.
Köszi
Egy nagyon béna Szofi
Szofi
 


Kedves Szofi2 kérlek más nevet válassz, mert egy ideje már ezzel a névvel futok. Köszi.
Szofi
Szofi
 


Kedves uj Szofi,
gondolom a Tidrenczel doktor lehet, akire gondolsz: o az osztalyos orvos a szuleszeten..
Beja, kifejtened mit ertesz "fergeteges jo fej" alatt?
Mimi
Mimi
 


Sziasztok !

én is úgy hallottam hogy marad az osztály a MÁV-ban. megnyugtató számomra.

Beja !
nagyon sok infot mondtál nekem.remélem gyorsan és véglegesen felgyógyulsz.olvastam a másik topicban a szülésed történetét.hát nem semmi.én kb már ötvenszer megkérdeztem a Herczeghet, hogy kifér-e majd Kisbence hüvelyi úton és mindig azt mondja, hogy ahol a bátyja kifért /3kg55 dk 54 cm-vel/ ott a második babának is ki kell férnie.NEM VAGYOK EBBEN ENNYIRE BIZTOS!!
keskeny a csípõm és már a 3.hónapban annyira fájt ahogy csúsztak szét a csontok hogy sikítani tudtam volna.
a te történeted után egyenest betojtam ...ha mégis beszorul és õt is vákumozni kell akkor nem hiszem hogy tolerálni fogom a doki felé. remélem igaza lesz.

szia Zafi !
hajnalban arra ébredtem hogy lassan távozik a nyákdugó. semmi vérzés csak szépen több darabban kijött és azóta leszakad a derekam.holnap megyek megint a Herczeghez szerintem ha megvizsgál onnan indulok szülni.szerdán még mindig csak 1 ujjnyira voltam kinyílva és Kisbence teljesen kifordult a szülõcsatornából. az Ottilía meg a Herczegh is a fejét vakargatta. szerintük Kisbence inkább torkomon jönne ki mint alul.valamit tudhat ha ennyire nem óhajt kibújni.nem féltél az idegen anyatejtõl? rám a frászt hozták azzal hogy nem tökéletesen biztos a szûrése mindenféle vírusokkal szemben és nem tudják garantálni ezért hogy megfertõzödik-e a baba vagy nem.azt hiszem én nem fogom megkockáztatni hogy idegen anyatejet kapjon Kisbence mert félek.inkább akkor tápszer.

Menta !
most voltam a MÁV-ban CTG-én és direkt rákérdeztem hogy mi van ha teltház lesz és én nem akarok a kinti fotelekben vajúdni? a Herczegh annyit mondott hogy legfeljebb bedug az orvosi szobába ha nagyon zavar. szaván fogom ha szükség lesz rá!!egyébként eltolodnak a határok szülés közben lehet hogy nem is fog zavarni téged ha a többi kismama lát sírni vagy szenvedni. végül is sorstársak vagyunk.ne szégyeld ha fáj mások elõtt, nyugodtan sírj vagy ordíts.ha a kispapák ettõl frászt kapnak az is egyfajta eredmény...

Kisbence/ a lassan kettéváló.../
Kisbence
 


Szia Menta!
Én eddig csak olvastalak bennneteket, mert most éppen nem várok babát, majd tavasszal szeretnék, de már hármat szültem a MÁVban. A két utóbbi alkalommal a Herczeghnél, és nagyon jó élmény volt - amikor kellett, teljesen ott volt, de azt is megérezte, amikor fölösleges. Minden szülõszobában állítható szülõágy van, amit gombnyomással ferdére/függõlgesre ("szülõszékké")lehet varázsolni, és tényleg sokkal jobb ülve szülni, mint fekve (próbáltam már mindkét variációt)! Van még egy kis luk-szoba, ahol a "sajt" van(egy körcikk alakú kb.40 cm magas matrac), ott van egy direkte szülõszék, de nincs szülõágy. Nem tudom voltál-e szülõszoba látogatáson, érdemes megnézni a helyet. A Herczeghet meg szerintem, ha határozott vagy, és kitartasz mellette, hogy ez neked fontos (ülés, guggolás, gátvédelem elsõ babánál),bármire rá tudod beszélni, ha nem látja károsnak. A legutolsó alkalommal (két éve) a szülésznõ odahozta a labdát, és a kitolásig végig azon ringatóztam órákon át, úgyhogy egy labda biztos van.
Mikorra várod a babát?Szia:Csilla
Csilla
 


Kisbence! Köszi az infót!
Hát nem tudom, azért azt hiszem engem mégiscsak zavarna mások jelenléte. Tudom túlzás, de én igazság szerint csak biztonsági okokból szülök orvosnál, szülésznõnél. Legszívesebben a "férjemnél" szülnék!

Csilla! Február 6-ra vagyok kiírva. Ha nem lesz túl nagy a feje a kicsinek, akkor nagyon szeretnék gátvédelemmel szülni és úgy tudom, hogy annak tényleg a szék a legjobb, de mindenféleképpen a vízszintes helyzetet kell elkerülni! Hát majd meglátjuk!

Beja köszi az infókat! További jó babázást!

Menta
Menta
 


Lányok, asszonyok akik más jártatok a szülõszobákban!

Hogy-hogy egy labda biztosan van? Lehet hogy nincs több?
Lehet esetleg vinni sajátot?
bubu
 
 


Kisbence!
Nem hittem, hogy még egydarabban fogsz jelentkezni!
Remélem ezt már babával a karodon olvasod el Kép
Szóval én ott a kórházban sokmindenbe bele sem gondoltam, csak zajlottak velem az események. Most, hogy már nyugi van, elég sokat gondolkodom, fõleg szoptatás közben jut eszembe mindenféle. Akkor örültem, hogy szegénykém eszik valamit, mert egy álló napig nem szopizott tõlem, csak a pótlást ette. De ha nem sárgul be a babád, akkor nem kap semmilyen pótlást. Ha meg tudsz fejni, akkor azt adhatod neki. Nekem akkor még nem nagyon indult be a tejem - elég hamar felvitték Rékát, meg aztán fejni sem sikerült azóta sem, de ezt nem is nagyon erõltettem. Annyira sokat szopizik, hogy az a pár gramm, amit még le tudnék fejni, tök fölösleges.
Várom jelentkezésed, remélhetõleg már a szülés-storyval!

Sok sikert,
Zafi
zafi
 
 


Menta! A gátvédelemhez még annyit, hogy érdemes rendesen csinálni az intimtonát. Ég és föld a szülés utáni hetekben, hogy vágtak-e vagy nem, de azért a gátvédelmes szülés jobban igénybe veszi a hüvelyfalat meg a gátizmokat (nekem például a két gátvédelmes szüléssel összejött egy elsõ-hátsó olali hüvelyfalsérv).Úgyhogy nem árt edzeni rá,most már tudom! Az ülve szüléssel kapcsolatban meg az a tapasztalatom, hogy nem árt a Herczegnek egy párszor még szülés elõtt megemlíteni, hogy így szeretnél, hogy neki is a fejében legyen a dolog. Élesben ugyanis úgy megy a dolog, hogy a kitolás akkor jön, amikor az orvos elõtte megvizsgál, hogy tényleg teljesen eltûnt a méhszáj, ehhez pedig fekszel. Viszont ilyenkor nem biztos, hogy az ember olyan tudatos állapotban van, hogy nagyon asszertíven jelezze a kívánságait, ezért nem árt, ha az orvos is elõre képben van.

Bubu! Azért írtam, hogy egy labda biztos van, mert azzal találkoztam. Hogy van-e több, vagy be lehet-e vinni,az már nem biztos, kérdezd meg az orvosodat. Reklámozzák az elõadásokon, hogy mi minden van, bordásfal, kötél, lehet vízben vajúdni stb. A gyakorlatban az van, hogy az említett kis luk-szobában van a kötél, a vajúdókád megint csak egy darab (másik) szobában, és mázli is kell ahhoz, hogy éppen az a szoba legyen szabad, amire vágysz.

Csilla
Csilla
 


Sziasztok!

Beja!
Itt is gratulálok a babához! Kép

Amit a zsúfoltságról írtatok, az nekem elég furcsa. Amikor mi mnetünk szülni (hajnal 1/2 5-kor), az egész szülészeten összesen egy szülésznö tartózkodott, még a lámpák sem égtek. Hangulatosan, egy kislámpánál ctg-ztünk, választhattunk szülöszobát... A labda spec. a mi szobánkban volt, de én nem használtam, valamikor a szülés vége felé (úgy 3 körül) vitték el, hogy kell valakinek.
Az én szülésznöm tündéri volt, Király Évának hívják,de akik akkor benn voltak, azok közül mindenki odajött érdeklödni, hogy kell-e segíteni, biztattak, szóval iszonyú jó emlékeim vannak róluk. Szerintem a MÁV-ban nincs értelme szülésznöt választani,mert az egyik jobb mint a másik.

Eszter
eszter
 


Sziasztok lányok!

Szia Mimi! Fergeteges jó fej? Puszta megérzés, amit abból merítettem, ahogy a szobatársammal beszélgetett... poénkodtak, nevetgéltek minden feszültség nélkül, mindemellett beszéd alapján intelligensnek is látszott... egyszóval nekem szimpatikus. Késõbb kérdeztem a szobatársamat, aszonta, hogy már a második babáját szüli nála és le nem cserélné semmi pénzért... mármint a dokit.

Kisbence, szió! Bízz a Herczegben, nekem sem arról volt szó, hogy a medencémen nem fért ki a baba... A medencén semmi perc alatt átment a feje, tehát téraránytalanságról nem beszélhettek nálam... Nekem sajna a hüvelyem volt nagyon szûk, és nem tágult annyit, amennyi Bálint 37-es nagyfejének kellett volna... Ráadásul a fejét sem úgy tartotta, ahogy kellett volna, a legnagyobb átmérõvel jött kifele. És ezt szerintem elõre nem látják az orvosok, hogy vajon a hüvely hogy fog viselkedni a kitolás alatt... Az én alfelemnél is ott gubbasztottak mindvégig a kitolás alatt (Herczeg meg a szülésznõ), mégsem látták, hogy mit csinál a hüvelyem... Ez puszta pech... Viszont nekem is többször hangoztatta a doki, hogy Bálint kitaposta az utat az esetleges következõ babának, legközelebb ilyen már nem fordulhat elõ... Nálad is ez van, kérlek, ne izgulj, és ne haragudj, hogy "betojattalak", nem akartamKép

Szülõszoba/labda: Én több labdát is láttam, abban a szobában is volt labda, ahol a kád van, és abban a szobában is volt, ahol én szültem, még ültem is rajta kb. fél órát, nem is rossz, pattogtam, rugóztam rajta a fájások alatt, mint akit jól érzi magát, közben meg a könnyem folyt... Párom meg folyton aszitte, hogy leesek róla, folyton el akart kapni, annyira rugóztam néha... na szóval jól nézhettünk kiKép

Igen, tényleg megmarad a MÁV Kórház újszülött részlege, hála a jó Istennek... Így már én is "maradok"... A tüntetés szerintem sokat segített, köszönet a sok tüntetõ szülõnek!

Puszi lányok, legyetek jók!

Beja
Beja
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Sziasztok !
a friss kismamák topicban leírtam a szülésemet.
kiegészítõnek a leendõ MÁV-os kismamák részére:

a szülésznõk mindegyikre tündéri volt.hatot fogyasztottam el a húsz óra alatt de le a kalappal elõttük.
az szülészeten fizetõs szobában voltam a férjemmel,ami nekem nagyon fontos volt és nagy erõt adott.mindenki nagyon aranyos volt a nõvérek,szülésznõk csecsemõsök.segítettek ha kértem.önként ritkán jöttek be de ezt megértem teljes nagyüzem volt az osztályon.láthatóan örültek hogy békén hagyom õket.
a gyerekorvosok már nem tetszettek ennyire.sikerült egy nagyon bunkót kifognom aki személyes sértésnek vette hogy két nap után haza jövök.ijeszgetett hogy sárga Bence és nem fogja tudni visszavenni az osztályra.annyira volt sárga mint a frissen esett hó.na mindegy.
kérdezzetek ha érdekel valami!!

Kisbence
Kisbence
 


Kisbence,

Oriási gratula Kisbencéhez, aki ahogy nézem nem is olyan picur. Nagyon sok boldogságot. A történeted tényleg tanulsagos. Én is a H. dokinál fogok szülni márciusban. Tehát ha jol ertem kicsit legyen az ember lánya rámenõsebb. Persze a fájdalmak között ez nem olyan egyszerû. Azért ha a Picur ilyen szépen mosolygosan született, biztos legalább neki jo élmény volt. Talán ez lehet vigasz. Ami engem érdekelne. A mandulaolajas gátkenegetés az elõre megbeszélt dolog volt, vagy a szülésznõ saját ötlete? A gátvédelmet te kérted, vagy a szülésznõ magától nem metszett?
Még egyszer nagyon sok boldogságot tejcsit és minden szépet és jót neked, a babának és persze a hõsiesen kitarto kispapanak. Vigyázzatok egymásra.
Zuzu

PS, A válasz ráér, tudom hogy most sokkal fontosabb dolgokal vagy elfoglalva.
Zuzu
 


Kisbence!

Én is gratulálok Kisbencéhez.

Elolvastam a szülésedet, és hát nagyon nem tetszett néhány dolog.
Az én dokim is azt mondta az elsö szülésemnél, hogy csak és kizárólag akkor ajánlja az EDA-t, ha olyan anesztes doki van. Látom, igaza volt, miért sikeredett féloldalasra?
Egyébként a MÁV-ban amúgy is nagyon törekednek a mesterséges fájdalomcsillapítás nélküli szülésre.
Én is csak 9 óra elteltével (a felvételtöl számítva, mert a szülés +6 órával korábban kezdödött, csak akkor még nagyobb fájdalmak nélkül) kaptam fájdalomcsillapítót.

Örülök, hogy azért Kisbencével minden rendben van.Kép
Sok örömet.Kép

A fizetös szoba részletei engem is érdekelnének.

Beszti
Beszti
 


Sziasztok!

Akik még elõtte állnak: több olyan esetet is hallottam a MÁV-ban, hogy féloldalasra sikerült az EDA! Gondoljátok jól meg!

Zafi
zafi
 
 


Szai Zafi!!!!

Hogy érted hogy féloldalasra sikerült??
Én igaz nem tervezem hogy kérni is szeretném egyáltalán, de soha nem lehet tudni mi lesz -az elsõt is megszültem nélküle, most is simán akarom- de van még nyolc napom a kiírásig.

várom válaszod

szia: Hajni
0611viki
 


Szia Hajni!

Ahogy Kisbence is írta az õ történetét a Frissben, neki is féloldalas lett az EDA, vagyis csak az egyik fele érzéstelenedett el. Nem tudom, neki mit csináltak utána vele, de az a lány, aki szintén így járt azt mondta, hogy neki utána megcsinálták rendesen, csak gondolom elég kellemetlen dolog, ahogy az ember gerincében matatnak. Nekem volt egy térdmûtétem, amikor gerincbe érzéstelenítettek, az elég is volt ebbõl a mûfajból, úgyhogy én sem szerettem volna EDA-t. Aztán mikor megéreztem, mennyire fáj ez a dolog, megfordult a fejemben, hogy mégiscsak kéne, de szerencsére gyorsan zajlottak az események, így végül szóba sem került.

Zafi
zafi
 
 


Szia Zafi!

Köszike a választ, mostmár képben vagyok!!Kép

Szia Hajni
0611viki
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy Herczegh doki mikor szokott szabira menni? Amikor szabin van ki vezeti le a szüléseket, az ügyeletes doki?
Köszi elõre,
Marcsi
Marcsi
 


Marcsi!

Sajnos nem tudok róla, de talán érdemes lenne az asszisztens nõjét, Flórián Hajnit megkérdezni, vagy akár a dokit! Egyébként remélem nem mostanában megy... :-)
Menta
menta
 
 


Menta!

Nyári szabadságra gondoltam, tudom még kissé korai erre gondolni, de akkorra várható a pici. Még csak most tudtam meg, dokinál még nem voltam. Másfél éve szültem nála, akkor szeptemberben nem volt. Hát ezért a kérdés, jó lenne megint nála szülni!
Marcsi
Marcsi
 


Marcsi, én úgy hallottam, hogy a Harsányi Lehelnek szokta átadni a kismamáit, ha elmegy, de inkább kérdezd meg!
Csilla
Csilla
 


Sziasztok!

Marcsi, nyugodtan kérdezz rá a dokinál, én már nyáron megkérdeztem, hogy Karácsony elõtt megy-e szabira... Kép Ahogy Csilla írta, Harsányinak szokta átadni a dolgokat, vagy a Kisfalvy-nak. Utóbbit nem ismerem, a Harsányi viszont nekem szimpi.

cupp,
Beja
Beja
 


Köszi a segítséget. Meg fogom kérdezni.
Marcsi
Marcsi
 


Kedves Kismamák!
30 éves vagyok és elsõ gyermekemet várom. Eddig két orvost kerestem föl, de pechemre mindketten szabadságon lesznek augusztusban. Szeretném, ha ajánlanátok olyan dokit, aki megbízható, mind a gondozásomat, mind pedig a szülést vállalja, és augusztusban tutira nem lesz szabin.
Ami a kórházat illeti, egyelõre a MÁV-ot szemeltem ki, de ez még nem 100%-os döntés.
Várom a tanácsaitokat és elõre is köszi.
Judit
Névtelen
 


Kedves Judit!

Én a Mávban fogok szülni napokon belül. A második babánkat várjuk, és az utobbi két hétben háromszor is voltunk a szülészeten is, ami igazán tetszik - föleg az elözö korházhoz képest. Ahányszor fent voltunk - CTG miatt- mindig más szülésznökkel találkoztunk, és igazán szimpatikus, segitökész volt mind.
Az én orvosomat Dr Szabo Györgynek hivják, és igen fiatal, de nagyon szimpatikus nekem is és a férjemnek is.
Nekem is ajánlotta két közeli ismerösöm, akik Nála szültek, és eddig meg vagyunk elégedve.
Szülésem után ha gondolod leirhatom az én tapasztalatomat Vele kapcsolatban.

Üdv: Hajni
0611viki
 


Szia Judit,
merre laksz? én szeptemberben fogok szülni, és én is a MAV-ban szeretnék. SZia Olivia
Olivia
 


Kedves Olívia,
Én az Õrstõl lakom gyalog kb. 10 percre.
Választottál már orvost?
Szia, Judit
Az e-mail címem egyébként: kovaju@freemail.hu
Judit
 


Kedves Hajni,
Úgy tûnik, lesz orvosom a MÁV-ban , bár ez még nem 100%.
Petõ Zsoltnak hívják. Hallottál róla valamit?
Szívesen várom az élményeidet mind az orvosoddal, mind pedig a szüléssel kapcsolatban. Különösen a szülõszoba, illetve a körülmények érdekelnének.
Sok sikert a szüléshez.
Szia, Judit
Judit
 


Szia Judit!!

Petöröl is nagyon jokat hallottam. Pont egy hete szült nála az egyik közeli ismerösöm,aki reggel 8-tol bent volt és este 8-kor szült meg. Az orvos ott volt egész nap velük. Csak dicsérni tudják azota is.
A szülöszoba tényleg nagyon korrekt, nagyon bizalom keltö számomra. De azt hiszem minden honap második szerdáján lehet menni délután szülök iskolájába, és ott ugy tudom mindent elmutogatnak, elmondanak, bármit szeretnél tudni.
A lányomat másfél éve nem itt szültem, és már csak a szülöszoba miatt is bánom, hogy nem jöttünk már akkor is ide. Kép
Ha szülés után hazajövünk, szivesen megosztom Veled a tapasztalataimat.Remélem mostmár minnél elöbb. Kép
Mivel a mai napra vagyunk kiirva. Kép Kép
Addig is nagyon jo pocakodást? és majd jelentlezem:

Szia Hajni
0611viki
 


Szia Moncsur,

Végülis te Harsányinál szültél? Nem találtam sehol beszámolót, bár lehet, hogy csak béna vagyok.
Én még mindig dokit keresek, és nagyon gondolkodom dr. H.-n. Írnál nekem róla? Akár maganban is: nyszilvia@hotmail.com

Hercegh dokitól elvették a kedvem a szülésznõk.
Nagyon köszi. Mia.
mia
 
 


Mia!Írnál arról,mit mondtak a szülésznõk a Herczegh dokiról? Én korábban nála szültem, de az utóbbi idõben hallok róla bizonytalan dolgokat, és érdekelnek az infók, mert tervezzük a következõ babát.Nagyon köszönöm.
Csilla
Csilla
 


Szia Csilla,

Semmi negatív a személyével kapcsolatban, csak annyi, hogy mivel az õ neve merül fel a legtöbbször mostanában, mindenki hozzá akar menni szülni. Szerintem sem jó, ha egy doki túl elfoglalt. Mikor ottjártunk, akkor is épp egy szülés végére esett be.
Én nem akarok vajúdás közben túl sok idõt az ügyeletessel tölteni, mert azzal ugyebár nem beszélted meg elõre mit hogyan szeretnél.
Mia.
mia
 
 


`Kedves Mia
ha az elfoglaltsag a gond, akkor szerintem a ket dr.H kozott egyaltalan nincs kulonbseg- mindketto eppen olyan kedvelt a kismamak koreben, s eppen ezert nagyon elfoglalt...Mimi
Mimi
 


Sziasztok!

Kedves Judit! Én a Petõnél szültem okt.-ben. Nyugodt szívvel tudom õt ajánlani Neked. Nálunk ott volt reggel 7-tõl 22.30-ig, nagyon tetszett a viselkedése, a férjemnek is mindig mindent elmondott, egyszóval jó volt vele szülni.Kép Utána pedig minden nap benézett hozzám. Korrekt doki.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Akkor tényleg tanácstalan vagyok.
Mia
mia
 
 


Sziasztok!

Itt szeretnék gartulálni 0611Viki- Hajninak! nem semmi méretek! Nem sem-mi!!!!! Kép Kép Kép

Mi ma voltunk a Herczegh dokinál és azt mondta, hogy elképzelhetõ, hogy egy héten belül szülök. Tisztára úgy beindultam, mint annak idején Zafi!
Ami viszont kiborított!
Képzeljétek: ha valaki EDA-t akar, akkor azért 5000 Ft-t kell fizetnie az alatatós dokinak. Sõt!!!!! A császárért is! Én ettõl teljesen kiborultam!!!!! Bár lehet, hogy félreértettem mert a doki úgy mondta, hogy neki kell fizetnie érte az anesthesnek!
Kisbence, neked kellett ezért külön fizetned? Szerintem ez már tényleg etikátlan! Mert ha külön saját altatóst fogadna elõre az ember akkor azt mondom, hogy hát jó, na de így? Ezek elfelejtették az esküjüket??? Na jó, eldugulok! Drukkoljatok nekünk!
Puszi!
Menta
menta
 
 


Kedves Katica!
Köszönöm a tanácsod, pénteken lesz az elsõ randim Petõ doktorral, remélem rám és a páromra is jó benyomást tesz majd.
Szia, Judit
Judit
 


Judit!

Légyszi írd le részletesen, milyen volt, mert én még mindig nem tudtam választani! Azt is, mikor lehet Petõt elérni, ha mégis õ lenne...
Mia
mia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: