Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó rég voltam, megint elúsztam :D

Judit, örülök, hogy már jobban vagy, és teljesen igazad volt, hogy lehordtad a rokonokat. Nekem a mai napig egy-két ismerősre rá kell szólnom, hogy mosson má' kezet, vagy ne menjen cipővel a fürdőbe se, mivel én takarítok, és a gyerekem csúszik-mászik a földön. Betegen mondjuk sosem jöttek.

Ez a kajarendelés nagyon jó dolog, igaz nekem már van időm főzni, de ha megszületik a pici, lehet én is igénybe veszem.

Voltam 12. hetes Uh-on, minden rendben van Babóval.
Nem tudjátok, hol lehet kismamaruhát venni a közelben? Esetleg tesco-ban lehet? Brendon és társai messze vannak tőlünk.

Mivel már nem tudom titkolni, tegnap elmondtam a bölcsiben a gondozónőnek, hogy Vivinek kistestvére lesz. Nagyon örült, és mondta, hogy nyugodtan vihetem egész napra, nem kell kivennem a bölcsiből sem. Úgy hogy viszem továbbra is :D

Sun, nem akarok átmenni az előző oldalra, de olyat olvastam, hogy Anna Svájcban van? Miért ment ki?

Na megyek és visszaolvasok rendesen.

KépKép
b_judyt
 
 


Köszönjük mindenkinek a köszöntést, drágák vagytok, nagyon jól esett anyukájának :-)
Átadtam a babónak is!

Sun.. igen, jól leordítottam a fejüket, meséltem apjuknak, hogy kiosztottam a húgát, mondta is, hogy ezek szerint már jobban vagyok :-)

Csak az autóért jöttek, de ha tudták, hogy betegek mi a lóf......ért jöttek be???????? (nálunk van az autó, mert itt nem kell a parkolásért fizetni). Tudom....... látni akarták a leányzót, de akkor is....., velem jól kibabráltak.

Sajnos olyan magas a hitelünk, hogy nem tehetjük meg, hogy rendeljünk kaját, de ti okosan csináljátok. Nekem is könnyebb lenne, de amit kapok én pénzt az sem fedezi a hitelt (úgy megnőtt), így marad a konyhatündérkedés amikor alszik a drágám.

Jucuss és mindenki köszönöm, hogy megnyugtattatok, hogy akkor a fogzás lesz a hunyó, de vajon meddig nem fogja elfogadni a főziket? Ma is megpróbálom, aztán hagyom ha nem megy.
Olyan jó, hogy mindig a segítségemre vagytok. Nem is tudom mi lenne velem nélkületek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:oops:

Judyt... én tavaly pont ilyenkor a Tescoban és Corában vettem kismama dolgokat, figyeld az újságot szokott lenni baba-mama hetek. Pl. kismama nadrágot csak a corában kaptam rám valót. Nahh jó, de gyárilag kistehén vagyok (aki ül a fatetején, lábamat lógatom......én a kistehén)
Jahh meg a Háda turiban is nagyon jókat vettem még újak voltak. Örülök, hogy rendben volt az uh.

Timi írtad, hogy 38,5-nél csillapítasz lázat. Ez már a levont érték?

Kia jobbulást nektek! Növekszik a pocak és a pocaklakó. Nagyon helyes. Bátor kislegény a Levi, hogy így bírta a szurikat.

Ripley Zalánnak tessék beszerezni egy saját egeret! Vagy küldjek egyet innen a kertvárosból? Milyet kérsz ami már egérfogóban van, vagy még szaladgál? :wink:

Sun mami hogy vagytok? Nem fázott meg Dodó a fagyasztásnál? Holnapra már melegebbet mondanak.

Kép
judit70
 
 


Azt nem írtam, hogy eddig én sem főztem, rá sem bírtam nézni a kajára, apa ette velem a pirítóst. Nagyon ízlett neki, mondta, hogy húúúúúúúú de rég ettünk. :lol:
Mondjuk 1 napig egy falat sem ment le a torkomon, deeeeee ma reggel már farkas éhesen ébredtem :-)

Kép
judit70
 
 

 
 

Ripley,
Anna volt iskolanézőben és tetszett neki. Csináltak feladatot és kapott 4 piros pontot. Úgyhogy volt sikerélmény :)
Három szakosított osztály indul elsőben!!! (én még 14 évesen sem tudtam mit akarok, nemhogy 7 évesen) Lesz sport tagozat, népnevelés?? és dráma tagozat. Asszem Annának az utóbbi ami nagyon testreszabott.

Judy,
Anna apukája Svajcban dolgozik. Azért vándorolt ki Anna :)

Judit,
Nem fagyott meg. Még mozgolódik bár az elmúlt éjjel eggyel többször kelt mint szokott. Ez rajtam is mély nyomot hagyott. :) Ha ma melegebb van akkor ma negyed órát próbálom fagyasztani. Igazság szerint ki kellene menni és a háztömb körül kéne egy kört tenni mert ott süt a nap. Mi észak felé nézünk (és a lakás is) ezért elég fagyos a hangulat akkor is ha kint tombol a nyár.

KépKép
sunflow
 
 


Sun..... a napon jó idő van, itt nálunk. Nem is vagy te para mami, olyan bátran viszed ki Dodót, én valószínű, hogy jobban félteném, én fosós vagyok. Főleg a héten voltam az szó szerint :lol:
Mondjuk ahogy írtad te is inkább túlöltözteted, rám is ez jellemző :-)
Milyen édes kettesben Dodóval?

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Köszi!

Jucus
Neked már csak 20 nap :shock:

...de nekem is már csak 100.. bár szerintem május végén megszületik.. nem várja meg a június 5-öt. :roll:

Hétfőn a pajzsmirigyem miatt lesz vérvétel...
Aztán csüt-ön vár az endokrinológus, pénteken a védőnő...
Szerdán Levit is vinni kell egy kontrollra...
Mozgalmas hetem lesz...

A pocak - Levit mostanában nem érdekli úgy a tesó...
Ha szólok, hogy gyere érezni fogod, ahogy "verekszik".. kb. 10 mp-re ráteszi a kezét és ennyi...
Nem türelmes pasi :lol:

Judyt
Örülök, hogy rendben volt az uh-on minden.

Sun
Remélem Anna jól érzi magát...

Mai mű:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Köszi!

Jucus
Neked már csak 20 nap :shock:

...de nekem is már csak 100.. bár szerintem május végén megszületik.. nem várja meg a június 5-öt. :roll:

Hétfőn a pajzsmirigyem miatt lesz vérvétel...
Aztán csüt-ön vár az endokrinológus, pénteken a védőnő...
Szerdán Levit is vinni kell egy kontrollra...
Mozgalmas hetem lesz...

A pocak - Levit mostanában nem érdekli úgy a tesó...
Ha szólok, hogy gyere érezni fogod, ahogy "verekszik".. kb. 10 mp-re ráteszi a kezét és ennyi...
Nem türelmes pasi :lol:

Judyt
Örülök, hogy rendben volt az uh-on minden.

Sun
Remélem Anna jól érzi magát...

Mai mű:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok! :)

vt
Nekem szakmába vágó a varrás... :wink:

jucuss
Te sem panaszkodhatsz akkor Izára. Igazi kis hölgy. Ha ennyire várja a tesót, akkor biztos nem fogja megzavarni az érkezése. Mikor voltál GI-nél? Én 3 után voltam nála, de nem láttam kislányt... Amikor Bercimet vártam, akkor a bátyám kisebbik lánya (aki kb annyi idő volt, mint most Iza) szintén azt játszotta, hogy neki is pici baba van a pocijában. :) Szép a pocakod. :D Számolgatsz már visszafelé?

Sun
Legközelebb én is valamikor márc. végén megyek hozzá, de még nincs időpontom. Majd említsd meg az előtte levő napok valamelyikén, hátha... :)

Kia
Brrr... Én majd 9-én megyek terheléses cukorra, de már most borsózik a hátam tőle...

Voltam GI-nél csütörtökön (most első alkalommal). Csinált néhány képet Bercimnek Pocokról. És 100 %-ra mondta, hogy kislány lesz! :lol: Bercim itthon majd kiugrott a bőréből. :D

Kép Pocok a 23. héten.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Kia...biztos fel kell dolgoznia Levinek, hogy jön egy újabb jövevény a családba.

Nammado...gratulálok a kislányhoz!
Berci biztos nagy és okos bátyja lesz a hugicának :)

Judyt...én is a turkálót javaslom ruha beszerzésre.
De a Tesco-Cora is jó ötlet.
Én anyum ruháit hordtam...nem voltam túl divatos kismama, de méretileg pont jó volt :) Még a kabátot is tőle kértem ősszel :D

Judit...a 38,5 igen a levont érték. De hallottam már ennél szélsőségesebb lázcsillapítási értéket is.
Örülök, hogy jobban érzed magad!

Sun...tényleg furcsa, hogy már most tagozatok indulnak az iskolában. Anna ezek szerint érdeklődik az irodalom és a színház iránt?

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi,
Anna valóságos Blaha Lujza :) A szó átvitt és tényleges értelmében is :) Nagyon szeret szerepelni. Rengeteg mesét talál ki és sokszor előadja őket. Ezért gondoltam, hogy a három közül a dráma a legtesthezállóbb nála. A sport eleve szóba sem jöhet nála, sajnos. Szeret mozogni, meg rohangálni de ha azt szigorú "keretek" között kell tenni akkor könnyen feladja.

Nammado,
majd szólok. Helyes a baba, tiszta anyja :)

Kia,
Anna nagyon jól érzi magát. Nem is nagyon óhajt ilyenkor velem beszélni. :) Mikor feltetted a havas képeket addigra nálunk már híre hamva sem volt hónak :(
Levi gyerek, majd érdeklődik a pocak iránt ha elfogadja, hogy jön a tesó. Annánál is voltak "csendes" időszakok. Én ezt úgy vettem, hogy amikor nem érdekelte akkor éppen a feldolgozás folyamata zajlott nála.

Judit,
jól telnek a napok kettesben. Tegnap tettünk egy nagyobb kirándulást kettecsként. Kenguruban.... az életben többet nem veszek magamra kengurut!!! A leghülyébb találmány a tűsarkú után :) Annyira rám melegedett, hogy azt hittem garantált a tüdőgyula. De nincs semmi bajunk szerencsére. Viszont anyu nem jön a héten mert az öcsém egész családja göthös.

Legyen már tavasz!!!! (vagy ezt már mondtam?)

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a csillapítós infókat hőemelkedés/láz ügyben! Judit, a gyerekorvosunk saját bevallása szerint is öncélúan javasolta a fülhőmérőt, mivel ő is azt használ a rendelésen, így jobb, ha ehhez szokik Blanka. Persze ez félig vicc, mert a lényeg, hogy kényelmes, fájdalommentes és pontos. De engem meggyőzött, hogy orvos létére ezt ajánlja. Tudod, a fogkrémeket is úgy hirdetik, hogy 10 fogorvosból 9 ezt-azt ajánlja :lol: :lol: :lol:
Képzeljétek, Blankának van egy foga :D Nem áttört/előbújt, hanem van egy foga :oops: Recés, szép fogacska, amire eddig csak gyanakodtam, de nem mertem a szájában turkálva utánajárni... Tegnap apájának viszont megmutatta :D Pontosan a bal-alsó-középső :lol: De nem sokáig gyönyörködhettünk benne, mert már tömött is befelé valami játékot... Ebből és az éjszakáinkból - no comment :roll: - kiindulva jön a következő is :D
Judit, örülök, hogy jobban vagy!
Judyt, szerintem is a turi a legjobb. A Corában már volt baba-mama hetek (lőttem ott pár dolgot :D ), akkor sok kismamaruhát láttam. A Kik-ben nincs ilyesmi? Babaruhát nagyon olcsón vettem már ott (zokni, szabadidő nadrág stb.).
Kia, annyira jók a képek :D
Sun, irigylem Annát :) De biztosan hiányoztok egymásnak... Sokat érdeklődik Dodóról ha beszéltek?
Nammado, Pici Pocok nagyon szép! Milyen volt a doki?

KépKép
Kép
szecs
 
 


szecs írta:Képzeljétek, Blankának van egy foga :D


Gratula!!!!
Lesz még 19 :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm én már jól vagyok, viszont apa az előbb jött haza (amióta ismerem ilyen még nem történt, betegen is dolgozott, mondjuk akkor taknyos volt általában), alig bír a lábán állni, gyenge. Még nem tudjuk, hogy kimerülés (szeptember vége óta minden szombaton dolgozik+ pár hete vasárnaponként is), vagy elkapott valami göthöt. Ami gyanús, hogy étvágya sincs, fáradt, álmos. Reggel már 3x volt wc-n. Ma kiderül, hogy melyik variáció van.
Már alszik is.

Nammado, milyen helyes a kis hugica. Nem csoda, hogy örült Berci. :-)

Szecs, gratulálok az első fogacskához. Mik történnek éjszakánként? Mesélj, így fel tudok készülni. Bár lehet, hogy nálunk is fogzás van már. Étvágya milyen?
Fülhőmérő... köszi.
A fülhőmérőnél és a homloklázmérőnél nem kell levonni, ugyi?

Kia, jóóóóóóóó nagy hó esett nálatok. Nálam a tulipánok, krókuszok, nárciszok, jácintok bújkálnak elő. A hóvirág még virágzik.

Sun... egyetértek veled, jöhetne már a tavasz!!!! Holnap március van! :-)

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Sun, milyen az a népnevelés? :D
Nálunk az oviban vannak foglalkozások, mint az angol és az úszás. Iskola még messze van. De Vivit biztos valamilyen sportra iratom be, szegénykém olyan most télen, mint a kutya, szaladgál össze-vissza a lakásban, hiányzik neki a mozgás.

Kia, jó nagy hó esett nálatok, azt a hóembert ti csináltátok? Nekem annyira nincs türelmem hóembert készíteni, előbb elkezdek fázni, és elmegy a kedvem :D Bár itt nálunk nem is érdemes, kutyaszar hátán kutyaszar.

Nammado, már most nagyon aranyos a kislányod! Vivi is azt játssza mostanában, hogy baba van a pocijában, de ő még azt hiszi, hogy lenyeltem :D A babát :lol:

Szecs, gratula a foghoz!
Lázat én mindig Vivinek a popójában mértem higanyossal. Fülhőmérőért sajnáltam kiadni a pénzt, és a higanyosban hiszek, a digitálisban nem nagyon. Digi is van itthon, sőt a homlokra ragasztható mutyi is, ami csak tájékoztató, de szerettem, mert nem kellett kelteni a gyereket éjjel.
Kik-et is megnézem majd, mert itt nálunk nem lehet gyerekruhát kapni. Sorra zárnak be az üzletek, bár nem is baj, mert kínaiak. Kíváncsi vagyok, ha majd kész KöKi, ott mi lesz.

Judit, remélem nincs komolyabb baja párodnak, esetleg most jött ki rajta, amiben te is szenvedtél, nem?

No megyek rántott husit csinálni.

KépKép
b_judyt
 
 


Sun...a téli kenguruzásról én is hallottam hasonló történetet anyukáktól. Én párszor nyáron vettem fel...de akkor se volt túl kényelmes :(

Judit...jobbulást Apának! Lehet, hogy a kimerültségtől jobban elérhető volt a vírusoknak :(
Lilla meglepődött, hogy napközben hazajött?

Judyt...érdekes hóembert építenél :lol:
Remélem színvonalas boltok lesznek majd a Kökin. Jó régen jártam arra...alakul már?
Hétvégén kipróbáltuk a sütőben sült rántott gombát...nagyon finom!!! És nincs forró olaj, olajszag, nem kell ott állni mellette...szóval ezentúl csak így rántok :)
Vivi aranyos nagyon...végül is le is lehet nyelni :D :D :D

Zsolti dél óta alszik...bár ebben a szürke, nyálkás időben nem is nagyon lehet mást csinálni :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs,
Gratulalok az elso fogacskahoz. (Timi, tobb lesz mint 19 :) legalabbis remelhetoleg )
Anna jol erzi magat, de tegnap nem erdekolodott a teso utan. Igazabol nem nagyon van idonk hianyozni egymasnak mert engem lekot Dodo ot meg az unokatesoja aki szinten kint van nehany napot.

Judy,
dobj neki egy csontot :)

Judit,
jobbulast a parodnak. Remelem nem kapott el semmit hanem csak faradt.

A kenguru helyett Mei Tai-t varrok.... Dodo egesz jol turi a varrogep kattogasat. Majd csinalok kepet ha kesz.

KépKép
sunflow
 
 


Sun...tejfogakra gondoltam :)
Abból 20 lesz ha jól tudom :D

Dodó egy hős...jó a zajtűrő képessége :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Zsolti ma délután 3,5 órát aludt. Egyéni rekord :)
Sajnos így a közös sétánk Zalánnal elmaradt :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

A hóember lassan elolvad...

Levi jobban van, már néha nem lehet vele bírni... biztos hiányzik a bölcsi, a gyerekek...

Már csak a villanyóránál kell egy - két dolgot cserélni... de arra engedélyt 2 hét múlva kaptunk... így addig nem tudunk költözni... de így legalább van időm szépen kitakarítani ismét és mindent a helyére pakolni...

Nammado
GRATULÁLOK a pici lányhoz!
(orr , szemek, száj... minden látszik :D )

Judyt
Kismamaruhák...
Én a Bakáts tér Krt. felőli oldalán lévő boltba vettem a ruhák nagy részét.. atöbbit padig kaptam innen - onnan... ha még megvan a bolt...
Jó áron voltak...
A hóembert mi építettük - ketten Levivel :lol:
Azért is lett kicsi... nem bírom felemelni a nagy golyókat..

Sun
Az nem tul jó érzés, hogy nem is akar veled beszélni, de örülök, hogy jól érzi magát..

Szecs
GRATULÁLOK a fogacskához!

Judit
JOBBULÁST a párodnak!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia,
:) mar megszoktam. Ha az apjaval van akkor altalaban rendkivul elfoglalt. Az apjaval ugyanezt csinalja sokszor. Olyankor en szamolok be a dolgairol apukanak. Mint tegnap apuka meselt nekem.... :) Ugyhogy annyira nem nagy gond.
sunflow
 
 


Judyt, hogy száll az idő, már 12. hét :D ! Örülök, hogy rendben volt az UH!

Kia, talán a pocaklakó hatására a pajzsmirigyed is "összekapja" magát és öngyógyul :D . De jó nektek, hogy új házba költöztök!

Nammado, szép fotó, gratulálok :) ! Nálatok bejött az egyenlő ivararány :lol: .

Szecs, hozzánk képest korai fognövesztő Blanka. De ez nem jelent semmit, ettől még akár vegetáriánus is lehet nagy korára :)

Judit, jobbulást kívánok a párodnak!

Timi, ennyi szabadidővel már azt sem tudom, mit kezdenék :wink: . Na persze el tudnám tölteni a 3,5 órát hasznosan :) ! Csak azért nem panaszkodom, mert Zalán éjjel többnyire szépen hagy aludni minket és nappal is megvan a kb. 1,5 óra alvása.

Sun, nem t'om mi az a Mei Tai, úgyhogy majd muti.
Győző leendő iskolájában 2 osztály lesz: egy tornászós és egy számtech. Az utóbbi valószínűbb nekünk, mert Győző sem szeret keretek közti mozogni, csak ahogy kedvére való. Gépeznés viszont nagyon érdekli és amellett is lesz 4 torna óra + napi mozgás.

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Apuka tegnap amikor napközben hazajött aludt, pihent, enni csak egy kis húslevest evett. Ma reggel ment dolgozni, már jobban érezte magát, úgy látszik fáradt volt, de mondjuk most is gyengének érzi magát, meg a végtagjait fájlalja. Reméljük ennyivel megússzuk. Étvágya sem nagyon van, mondjuk van tartaléka!!!!!

Voltunk 6 hós vizsgálaton. Minden ok. 8100 gramm, 67 cm.
Mindjárt utolérjük Zsoltit :-)

Fogzást igazából nem lát a doki, de azt mondja, hogy a tünetek lehetnek azok is, lehet, hogy Lilla már érzi, csak az íny még nem duzzadt.
Ami érdekes volt, hogy tegnap 4 kakis pelus is volt (nálunk 2-3 naponta 1 is jóóóóóó). Most nem tudom, hogy fogzás, vagy a vírus.
Remélem nem a vírus, ma még csak pisi volt.
Nahhh, meg jó nyűgös a Lujzám.

Szecs nálatok nappal-éjszaka milyen tünetei voltak/vannak a fogzásnak?

Sun....... tényleg nagyon jó bírja Dodó a zajt, nem semmi!

Kia, látod a költözés megvárja az igazi jó időt. Óvatosan a pakolászással, takarítással, na és a hóember építésével :-)

Judyt, jajjjjjjj nekem KÖKI a lánykoromat adja vissza, nosztalgia. Mennyi randi volt ott :oops:
Amikor kész lesz, egyszer elmegyek megnézem, most már nagyon kiesik.
Én Lőrincen laktam.
Hol fogsz szülni?

Nammado, de jó lehetett látni a kis picurkát. Én kb. ilyenkor voltam az első 4D uh-n. Nekem nagyon nagy élmény volt.

Jucuss, március van!!!!!!!!!!! Hogy vagytok? Már csak 10 nap.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Sun
...akkor nincs gond...
...bár Levi is úgy van néha, ha az apja nincs itthon és már nem látta 1-2 napja, néha akkor sem akar vele beszélni telefonon...
....fontosabb a játék :)

Ripley
Igen, régi, de nekünk mégis új ház :P

Judit
Örülök, hogy minden rendben veletek... Szép méterek...

Itt olyan szépen süt a nap...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Judit, írtad, hogy bújnak elő a virágok nálatok :D ! A hóvirág gyönyörű, az egyik kedvencem.
Úgy örülök, hogy jön a tavasz :) ! Bár a telet is szeretem - annak is meg van a varázsa - de már elég volt belőle.

Jucus, nagyon közeledik a te időd is :) ...

Kép

Kép
ripley
 
 


A Mei Tai

Kép

Kiprobaltuk. Mukodik :)

KépKép
sunflow
 
 


Sun...ez szuper!!
És gyönyörű a 3 hetes lakó benne :D

Judit...tényleg mindjárt utoléri Lilla Zsoltit! Zsolti a 15 hós oltásnál kerek 9 kg volt a mérlegen :D
Örülök, hogy a párod jobban van!

Ma csak 2,5 órát aludt Zsolti délután, igaz egy órával később kezdte, mint tegnap :)
De azért 4 után még elmentünk egy rövid sétára...mert két napot bezárva már nem bírok ki :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Kép Sok a mosnivaló :)

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...ez nagyon jó kép :D :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Ripley,
jo fej a kis szennyesruha :)

Timi,
jovo heten mar egy honapos lesz :) Ez a februar....

Mi nem a setakat hagyjuk ki hanem a furdest. Dodokanak a napokban belelogattam az arcat veletlenul a furdovizbe. Azota ordit ha furdeni viszem. Szegeny. Ugy latszik nem mult el nyomtalanul a buvarkodas. Remelem hamar elmulik neki.

Ma elinteztem a csaladi potlekot es nagyon rendes volt az ugyintezo. Felhivta a figyelmemet, hogy intezzem mar most a kulonbozo tamogatasokat mint egyedulallo, mert sokaig tart es nekem az jar. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire rendesek es segitokeszek. :)

KépKép
sunflow
 
 


Ripley...fantasztikus ez a kép, aranyos a kis mosnivaló! :-)

Sun... szegény Dodo, elég korán szoktatod a búvárkodáshoz :-)
Majd elfelejti szép lassan.
Tényleg meglepő, hogy ilyen kedvesek voltak! Ritka. Személyesen, vagy telefonon intézted?

Ma volt a védőnő, szerinte egyértelműen fogzásunk van. Képzeljétek, nagyon érdekes volt, akkor ébredt Lilla, először mosolygott rá, utána pedig úgy sírt végig, hogy nem lehetett megnyugtatni, még enni sem evett. Amikor elment evett és alszik.
Akkoriban sírt így egyfolytában és ennyire amikor hasfájós volt, én úgy megijedtem. Annyira hüppögött szegénykém. Mi a fene lehetett ez. Ha felébred meglátom milyen lesz. Védőnő szerint ez is összefüggésben lehet a fogzással?????!!!!! :(
Mondjuk a sírás azzal kezdődött, hogy megpróbáltam ebédre főzit adni, ami nem nagyon megy amióta a fogas tünetek vannak.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Nagyon édes a kis Dodó
...és a kis huncut mosnivaló :P

Judit
DRUKK a fogacskákhoz!
Kenegeted néha?
Mi simán vettük ezt az akadályt anno...
/biztos segített a borostyánlánc is valamit :roll: - vagy csak a hit benne /

Ma fodrásznál járt a nagyfiú
Tegnap pedig csatokat tett a hajába :P
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia,
meg kislanynak is siman elmenne olyan kis helyes gyerkoc :)

Judit,
Nalunk tegnap volt vedoneni. Kis Buvar Dodot ma nem furdetem. Hatha holnapra elfelejti a serelmeket :)
Szemelyesen inteztem mindent. Dodo es Apuka addig kint maradtak a kocsiban.

Ma lemertem es 3720gramm (3310-el szuletett). Utana evett 140grammot!!! Nincs is ekkora a pocakja!

KépKép
sunflow
 
 


Sun...valahová biztos elraktározza azt a hamit :D
Jó étvágya van a kisasszonynak :)))
Remélem a víziszonya hamar elmúlik.

Kia...jó lett Levi új frizurája. A fodrászos és a csatos is :) :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Lanyok!

Itt a tavasz :)

Na jo csak vicceltem :)

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Timi, már csak 18 lesz (mármint tejfog Sunflow :lol: ) :D Tegnap láttam, hogy a második is szépen előbújt :D :D De a tünetek maradtak, szóval Blanka szerintem sorozatgyártásba kezdett :lol: Judit, a tünetek: nyűgösség, nyálzás, örökös kézben-/ölben levési törekvés :lol: Amúgy is 'cicalány' szerencsére, de ilyenkor nagyon bújós :shock: És ha kicsit kialudta magát, hajnali egy-kettő körül csak a nagyágyban hajlandó tovább aludni :roll:
Ripley, nagyon jó fotó :lol: Nagyon helyes Zalán :D Nálatok most hogy megy a napközbeni altatás?
Judit, tényleg szép méretek! Mi 6,5 kg-nál járunk :D Örülök, hogy a férjed jobban van!
Kia, minden rosszban van valami jó: csúszott a költözés, így internet közelben maradtál és társaloghatsz velünk :D Tényleg nagyon szép, babaarcú nagy fiad van :)
Sunflow, szépen fejlődik Dodó! Azt mondják az okosok, hogy ha galiba volt a fürdetésnél, akkor meg kell próbálni pár napig máshová helyezni a kiskádat (fürdőszoba padlója pl.) és az újdonság varázsa feledteti a rossz élményt. Nekünk volt hepinet márkájú fürdetőhálónk, nagyon szerettük, de vigyázni kell vele, mert függőséget okoz :D Blanka jó nehezen szokott le róla, gyakorlatilag csak amikor áttértünk az ülve fürdésre - fürdetőgyűrűben természetesen. Szuper a hordozó - bár bevallom, én hosszú ideig csak a lakójában gyönyörködtem! Én is akarok kisbabát :D
Judyt, leszek a következő, jó? Tényleg, a Mávban fogsz szülni?
Jucus, hogy vagytok?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sun...Te hol laksz?
Rossz vicc volt :twisted:

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs,
lefotozom neked a furdoszobat es abbol egyertelmuen latszani fog, hogy mashova nem nagyon tudnam athelyezni a furodkadat :) Ha a furdoszoba padlojara teszem akkor nekem labfurdo lesz :) De azert megprobalom hatha ha behozom es a szobaban furdetem akkor jobb lesz.
Kisbabat szeretnel? Miert, nincs?? :D

KépKép
sunflow
 
 


Itt vok!

Kia, nagyon tuti a csatos fiúcska! Látszik várja a hugicát! :-)

Sun, mi a szobában fürdetjük székre rá a kis kád és úgy, mert, pici a fürdőnk, zuhanytálca van benne. Nem is tudom, hogy lesz később. Már most kinőtte a kádat. Nem tudom, hogy érdemes-e nagyobbat venni, vagy várjam meg, hogy ül és akkor nem kell?
Jó vicc volt a tavasz :-)

Szecs.... húúúúú már 2 fogacska. Szupi, legalább gyorsan túl lesztek rajta. Étvágytalanság nincs? Pépes kajcsikat elfogadja?
Nekünk is most még bújósabb.

Úgy tűnik a tegnapi nagy sírás részben a védőnőnek szólt, akkor ébredt a csengőre, + még megpróbáltam főzelékkel etetni is, na minden összejött.
Tegnap jól megijesztett. Egyszerűen nem tudtam megvígasztalni, csak amikor elment a védőnő. Eddig nem volt ilyen, mondjuk 2 hónapja látta.
A dokinál meg végig mosolygott, fogta a kezét amíg vizsgálta.

Tegnap vettünk a gyógyszertárban Dologel-t. Meg Viburcol kúpot javasolt a védőnő. Még nem néztem meg, de az nyugtalanságra jó? Ti adtátok? Mikor kell adni? Jahh meg Chamomilla homeos bogyókat. + tápszert kiváltottuk 7.000.-Ft. Brrrrrrrrrrrrrrrrr.
Még nem adtam semmit sem neki, mert ma a "kis" nyűgösségen kívül más extra nagyon sírás nincs.

Timi, Zsolti még mindig akkorákat alszik napközben újabban? Szombaton 1 napig jó idő lesz, utána megint telet jósolnak. :(

Kép
judit70
 
 


Szecs most olvastam, hogy kisbabát akarsz. Nosza-rajta, éjszaka 1 órai közös családi ágyba bújás előtt, AKCIÓ indulhat :-) :lol:

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Judit, nálunk Zalán még mindig az újszülött kori kádjában fürdik ülve - amíg elférnek a sonkái, így marad :) (igaz, néha fürdik a nagykádban is együtt Bátyussal - hát az a látvány tömör gyönyör :D )
A fogzásra nálunk bevált a Camomilla bogyó és a dentinox gél...legalábbis én lelkesen adom Zalánnak, ő pedig élvezettel eszi mindet :)

Kia, ilyen volt - ilyen lett :) . Mintha Levi nemet változtt volna :lol: , nagyon cuki!!

Sun, búvároktatást is vállalsz? :lol:

Szecs, úgy látom "csonton vagy" :) mármint, hogy kisbabát szeretnél...
Jelenleg 1 db du-i alvás van Zalánnak. Így zajlik: a hálóba viszem, dúdolok neki (szerencsére csak ő hallja :roll: ) kicsit besötétítek és beteszem a kiságyába, majd melléfekszem én is a nagyágyra és mondom neki, hogy "tente". Erre eldobja magát és elalszik. Szuper, nem :wink: ?

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley én is tente-t mondok Lillának. Megyünk tentézni, én is besötétítek és Ő már vigyorog is, persze ez csak akkor jön be, ha már kellően fáradt és nyűgös, de bejön :-)

Kép
judit70
 
 


Timi,
A havat nem en csinaltam, isten bizony!!! :)

Judit,
En adtam a Viburcolt Annanak. Nalunk hasznalt. A Chamomillat meg mindig adom neki ha nyugtalan (mig pici volt osszetortem neki es egy kiskanal vizben elkevertem ugy adtam be, mert ugye szopogatni meg nem tudna). Ma kiprobalom a szobaban furdetest.
Es szerintem nem erdemes nagyobb kadat venni, csak a helyet foglalna kesobb.

Ripley,
csak szigoruan buvarfelszereles nelkul :) vallalok oktatast.

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Köszi! :lol:

Sun
Jó étvágya van. :wink:

Judit
A krémmel kenegesd..
Bogyókat nem adtam... :?

Ma voltam endokrin /pajzsmirigyes/ dokihoz...

Az eredmények jók, de azt mondta, hogy szülés után biztos felborul a hormonszint... még az is lehet, hogy műtét lesz, mert most is nagyobb a jobbos, mint kellene... :(

Ma is vért vettek... /egy hét alatt ez már a 3./

Honap védőnő - meghallgatjuk a nagylány szívverését, aztán megyünk haza /Anyuékhoz/ Levivel... egy "hosszúhétvégére".

A jövő héten pedig indul a ház takarítása, aztán vasárnap - hétfőn... a költözés... :D

Márc. 15 után eldöntik a UPC-nél , hogy mikor kötik be a tv-t és a netet... így max csak pár napig nem lesz net...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés!Még 2:1-ben.
Meg volt a Nagy utazás ,ma a G.I látogatás.
Minden rendben ,a kicsi dudorkával.. :lol:
Ügyesen mozog ,a vérnyomásom volt kicsit magasabb.Bármi történik azonnali császár :shock:
Most sajnos ennyi.Gondoltam írok nektek 1gyors állapot jelentést
:lol: :wink:
Mindenkinek Pusziii!!
Jók a fotók,mert azért olvastam :wink:

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Hétvégi Kiruccanás képei!!!
:lol: Kép
:D

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Szecs…gratula a 2. fogacskához :)
Kisbaba ügyben nem tudok segíteni…esetleg a férjedtől próbálj segítséget kérni :D

Zsolti egy jó ideje a nagy kádban fürdik, de volt egy hosszú időszak, amikor nem volt hajlandó leülni a kádban, csak állt benne és kapaszkodott a szélébe. Aztán ez elmúlt, most már boldogan ücsörög és megy is kádban. Persze vettünk az aljára csúszásgátlót…ami könnyíti neki a benti mozgást.

Judit…Viburcolt vettem anno én is, de aztán rájöttem, hogy Zsolti nem szereti a kúpozást. Így ha nem muszáj, akkor próbálom nem adni. A Dologélt az enné szerintem étkezés helyett is…tényleg finom íze van :)
Aludni még tegnap is 2 órát aludt délután, de valószínű, hogy ezt az oltás váltotta ki, mert éjjel 38,8 volt a láza. Kapott Nurophent, aztán közöttünk aludt viszonylag jól tovább. Én kevésbé jól, de az nem számít. Most viszont láztalan…úgyhogy remélem letudtuk ennyivel.

Rájöttem, hogy nem szeretem a februárt…jó, hogy rövid…de 7000 Ft-tal kevesebb a GYED-em :)

Ripley…szuperül alszik Zalán :D Gratulálok!

Sun…hiszek Neked! A hócsinálás nem elég kreatív munka Neked szerintem :D

Kia…van még véred? Jó sokszor vesznek Tőled vért!
Jó pihit a hétvégén Levivel!

Jucuss…pihenj sokat! Jók a képek!

Timi
Kép
vt72
 
 


Jucuss,
szep pocak :) De mar nem sokaig. Drukkolok, hogy ne legyen semmi extra.

Timi,
nem a kreativitassal van a problema a hocsinalasnal, hanem hogy nem eleg szines :D

KépKép
sunflow
 
 


Jucuss, nagyon jók a képek, vigyázz magadra, 1 hét múlva ilyenkor már valószínű, hogy babázol :-)
11.-ét írtál ha jól emlékszem!?!
Nekem reggel 1/2 8-ra kellett bemennem a szülőszobára.
Vigyél tollat, mert marha sok papírmunka van előtte.

Timi, az jó jel, ha Zsolti nem szereti ha a fenekébe dugdosnak kúpokat :wink:
Reméljük az oltás utáni lázat már tényleg letudjátok ennyivel.

Kia, jó pihenést a hétvégére.
Jó sokszor megszúrtak a héten. Reméljük a műtétet el tudod majd kerülni, nem lesz rá szükség.

Sun... azon gondolkoztam, hogy milyen érdekes, hogy Dodó ennyire megijedt a búvárkodástól, eddig végig vízben volt és a babaúszásnál is víz alatt is vannak. Nem?
Sok sikert az esti fürdihez.

Szecs, ha Blanka véletlenül megmutatná a fogacskáit, dobjál róla képet!

Itt nagyon szépen süt a nap, ebéd után séta. Holnapra még jobb időt mondanak, aztán jön az újabb lehűlés. Reméljük ez már egy utolsó lesz és itt lesz a tavasz :-)

Kép
judit70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: