Új privát üzeneted érkezett!

Szió!


Hm...nem mondanám hg jó éjszakánk volt.....mindig akkor kellett kelnem amikor épp álmodni kezdtem volna..-mosott rongy szindróma. Most meg bőgicsélek itt mert sajnálom...ebéd után megyünk a patikába. Elindítottam a párásító kézi-készüléket is..hátha javít a helyzeten.
Amúgy meg olyan kis bügyürü...nem sír csak pislog.....

Ja Judit!
Már akartam írni...hg vagy 1.5 hónapja nekem meg a nagylábujjam zsibbadt le...csöppet megijedtem mert nem múlt..meg idegesítő. Na most is úgy van,nem érzem...de már hozzászoktam! Nem valami szülés után idegbecsípődés...vagy fityfene.....
És akkor a buksit hogy műtik? Szurit kap vagy sprét? Jajj szegényke...ezen is bőghetnékem van!!!! :cry:

Dorka!
Hehh...jó...majd megkérdem...mert nem tudom ki az anyukád! De gondolom te sem az öreget.... :wink:

Jaimee!
Bele ne gondolj abba a sok baromságba tövig...amin az agyad jár!!!!!!!! Nem lesz semmi baja!!!!! Én is minden este na meg amikor csak unatkoztam hobbi képpen ezekkel idegesítettem magam! Már szóltak volna hidd el!

Szilbee!
Na milyen volt? Hogy van Levente? Reggeli?
Nekem a patikus pont fordítva mondta...hg nem tud a sterimár áthatolni a ny.hártyán ha el van dugulva...ezért először Nasivin aztán szívás..aztán sterimár...hát szóval.....na nekem akkor is szörcsög!!!! Pedig már a pórszívóra is csak röhög szegénykém......na hátha az a kenőcs kiszedi a dugulást.

fanna3
 
 


Annafanna! Ó, gondolok rátok! Nagyon gyors gyógyulást kívánok!!!
Télleg nem ismerem apudat...

Judit! Szorítunk ám értetek is! reméljük ügyes lesz a nagylány!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Ma tök boldogan keltem, hogy megyek Uh-ra és láthatom a kis picurt.Már tiszta exxtázisba voltam 3 napja erre elmegyek és technikai okok miatt elmaradt a rendelés!Olyan rosszul esett.Remélem holnap nem járok így :cry:

KépKép
viragb88
 
 

 
 

Jaimee!

Én is mindent beképzelek :cry: Eleinte úgy voltam hogy nem veszek semmit amíg nem leszek 26hetes mert hát ugye akkor már nagy esélye van az életbe maradásra, de most meg nem merek semmit venni de az utolsó pillanatra se akarom hagyni a dolgokat.
Bár én kétlem hogy attól függne hogy egészséges lesz-e hogy mennyi mindent vettél neki.

UH-ra is mindig úgy megyek hogy majd kiugrik a szívem hogy minden rendben van-e :P

KépKép
viragb88
 
 


Fanna!
Hát igen... mindenkinek más jött be. Azért a takonykórság se mindenkinek ugyan olyan.
Párom pl. arra esküszik ordugulás esetén, hogy át kell fordulni a másik oldalra, hogy átfollyon a cucc... nekem ettől csak mégjobban bedugult az orrom.
Egyébként az én anyukám is patikus... nekem meg ő javasolta. :lol:
Azért fura egyébként amit mondott, mert a taknyon nem tudja úgy ártágni magát a Nasivin... aztán ezért szokták mondani, hogy előtte legyen a szívás meg a sóoldatozás és utána már hozzáfér a Nasivin az orrnyálkahártyához, hogy a vérbőséget megszüntesse... vagy mi... szóval hogy lelohadjon a nyálkahártya duzzanata.

Judit!
Ez lényegében plasztikai műtét lesz?

Betty????
Tud róluk valaki valamit????

Rólunk!
Bölcsibe lényegében minden jól ment. Volt egy kis sírdogálás, mikor nem mehetett arra amerre szeretett volna, de ez nála normális dolog. A lényeg, hogy nem utánam vagy az apja után sírt. Egyébként kis ügyes volt. Sajna ebédet nem igen evett, mert ugye pont ma volt sárgarépa főzelék... :roll: ő meg azt úúúúútálja (csak a natúr ízeket szereti, ami már cukrozva van - kivéve tea - azt nem eszi és nem issza meg). Viszont megevett 4 körtét (gondolom felezettek lehettek). Itthon megebédeltettem mégegyszer (almaleves + rizs + hús + zöldségköret). Jó nagyon zabált. Majd holnap remélem neki is tetsző kaja lösz.
Most pedig alszik is, mint a mormota. :D
szilbee
 
 


Halihó mindenki!

Fanna, remélem Nimike gyógyulgat!

Jaimee, amikor megszületett Imike, nagyon sokára hozták vissza, mert egyszerre öten szültünk, teljesen futószalag íze volt a dolognak. Szerintem azért is féltem annyira a harmadik szüléstől. Na mindegy. Szóval, már nagyon sokalltam, hogy miért nem hozzák vissza és azt kérdeztem a férjemtől, hogy ugyen nincsen nyúl szája? Pedig hát azonnal láttam, amikor kibújt, még meg is puszilhattam. :oops:

Megvolt délelőtt a nagy bevásárlás! A Penny-ben ki volt írva a tejhez, hogy csak háztartási mennyiséget, vagyis egy kartont lehet venni. :?: Mi kapásból elfogyasztunk három kartont, úgyhogy nem szaroztam, betettem a kocsiba két kartonnal, ha kekeckedtek volna, akkor azt mondjuk, hogy a másik anyáéké.De nem kekeckedtek, és én nem mentem vissza a harmadikért. :?

Imike a játszótérem játszott apukámmal, Petike meg véggigaludta a bevásárlást, csak most ordít szegény a kiságyba...megyek kiveszem....most trónol a kagyló fotelben és rágcsálja a rágókát.

Hajhullás: amennyi hajam kihullott a terhesség után, abból egy komplett parókát lehetne készíteni. Szerencsére így is van elég, de hát azért elég idegesítő. Reggelre a párnám tele van, amikor meg zuhanyzok alig megy le a víz a sok hajtól 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Fanna!
Az orrszívást én is úgy tudom, ahogy Szilbee mondja! Kented már a hátát? Naponta kétszer kell, meg adhatod a kúpot is kétszer! Aztán hátha alakul a dolog! Meg lehet neki még adni cebion cseppeket is, bébiételbe elkavarod, aztán meghamizza.

Hát a műtét altatásban lesz az altatással, ébresztéssel 1/2 óra. Még konkrétunmot nem tudok, ezt akkor mondta, mikor legelőször megmutattuk. A menetét sem. A szomszéd doki azt mondta lézer. Hát nem tom, én azt hittem szike. Majd megmondják! Bár ha már most rágondolok is összetojom magam!

Szilbee!
nagyon ügyik vagytok! 4 körte! Az igen! én is azt pucoltam Grétinek az ebédhez. Érdekes gyerekem van. vagy csak a húst eszi meg, vagy csak a köretet. és egyszer olvastam egy kisgyerekről, aki szintén, mintha tudatosan választaná össze, akarom írni szét a kajákat! Elválasztó diétát tart? Már figyelem egy ideje. Figyelek tovább :o
ja, nekem is akkor dugul ki, ahogy Ádámnak is! ezt én is szoktam alkalmazni!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasz!


Na Szilbee! :lol: :lol:
Akkor mégis csak te vagy az "ismerősöm" :mrgreen: nem a patikus..... :lol: tehát úgy fújjuk,szívjuk ahogy mondod.

Olyan jól elsétáltunk( alszik szegény MINTA-BUNDA) délután..hg még most ültem le...vettem kenőcsöt..de még most fogom elolvasni a bötűit.
Jajj Judit! :cry: És be mehetsz vele végig? És babáknál is ugyanúgy van hg jobb ha fogad az ember orvost...mint nőgyógyászt?? Vagy ők nem úgy műtenek? Ebben nem vagyok képben....És akkor utána nem fog visszajönni neki? Együtt érzek!!!! KicsiPicinek biztos meg sem fog kottyanni!!!! (neked rosszabb lesz mint neki)

Ja haj! hajjaj!!!!
Igen nem elég hg szó szerint a fele kihullott!!!!! És nem csak annak aki szoptat...hanem a kismamáknak a megemelkedett hormonszint tartja vissza a természetes hullást...na ez szülés után amikor visszaáll kihullik egyszerre..és ezért tűnik soknak. Meg akinek van egy ilyen zabálnivaló Csemetéje....aki amikor nekiesek puszilgatni kitépkedi a maradékot ami a fejem tetején maradt....nem jár túl jól. Én nem tudom de ez a gyerek mindig nekiesik!!!!!!! (mondjuk amikor tehetem ....én is neki...:))))) :lol:

fanna3
 
 


Virág, :cry:
Én is mindig készültem és vártam izgatottan az Uh-t, de remélem sikerül gyorsan bepótolni! Biztos nagyon szépen fejlődik a kis Véda baba!! Gabesz be szokott menni veled?
Mi sem hagytuk az utcsó pillanatra a bevásárlást, bár nemegyszer eszembe jutott, hogy remélem nem feleslegesen veszem meg! Azért egy-két kisszoknya becsúszott, amit nem tudunk használni...

Lizocska! Elfeledtem írni, hogy köszi a tájékoztatást!!! :)

Ildi! Mennyi most ott a Pennyben a tej? A corában 200 Ft volt a legolcsóbb

Szilbee! Ma is ügyik voltatok! :) Ja és nekem is Ádám "receptje" jön be...

Képzeljétek, az egyik ismim 1 hete szült, és nem mondták meg neki, hogy el van törve a kislánya kulcscsontja. Miért nem szólnak az anyukáknak ilyenekről? Olvassa a zárójelentést, hát azon volt rajta.
:?: :?: :?:

BBjudit! Melyik nap kell mennetek? Szorítunk majd értetek! Hol fogják csinálni?

Katlina, merrre vagytok???
És télleg, Betti és Bettike is nagyon el van tűnve! Remélem jól vannak!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Fanna!
Szerintem próbáld ki mind a kettőt, aztán amelyik jobbam bejön, azt a módszert használd. :)

Judit!
A kajáról jut eszembe, hogy a bölcsiben nem kétféle kaja van, hanem csak egy főétel, meg valami desszert. Nekem ez olyan fura, én Leventének mindig csinálok levest, meg másodikfélét is. Ennek köszönhetően nagyon leveses lett, de így legalább sok zöldséget és gyümölcsöt eszik. Tízóraira is csak egy pohár gyimilcslé van a bölcsiben, míg itthon min. 1 pohár joghurtot megevett, meg egy almát/banánt/szőlőt/körtét.

Dorka!
Én az Interspariban veszem a tejet (most már csak 1,5%-at) 159-ért. Gondolom a 2,8%-os egy 20 forinttal lehet több.
Ja azért veszünk mostanában 1,5-et, mert baromira kívánom a tejet és nem akarom, hogy még nagyobb legyen a fenekem tőle... így is megtriplázódott már az eredetihez képest.

No menek hunyni, mert jó mozgalmas napunk volt megint...

Kép
szilbee
 
 


Dorka a Penny-ben 176 Ft volt a tej, azt hiszem, de nem is tudtam volna választani, mert csak 1,5-ös volt. Lehet venni kéne egy tehenet, bár a szagától is írtózok, mármint az eredeti tejnek. :roll: A kecsketejet is csak befogott orral tudtam meginni, pedig én fejtem, amikor volt kecskénk, anno 15 éve :!: :oops:

Bbj, mikor lesz a műtét, vagy micsoda?
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Megvagyunk,csak elég sűrűbeosztásunk volt Mütyivel!

Ma meg végre itthonvan apa!Mert viszi az autót szerelőhöz,és akkor talán betudnánk ugrani hozzátok Dorka egy fél órára,ha nem baj! :?: Szerintem délután valamikor persze csak ha ráértek!Majd írok sms-t

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina! Okes, nagyon jó lenne!!!!
Jóhogy nem baj!! Majd írj feltétlen!

Ildi,Szilbee! Köszi a tejárakat, nálunk is nagyon sok elfogy egy hónapban, nagyon nem mindegy, mennyiért tudjuk megvenni!

Szilbee! A fenék-témát hagyjuk...
:oops: Ahogy apukám mondja nekem: egyé, az legalább meglátszik rajtad... :? Persze csak poénból! Ja, anya puszil benneteket, tegnap már késő volt, nem akart zavarni benneteket a telefonnal! Ma mennek a bazárba, végre kiélheti vásárlási mániáját, főleg, hogy Magdival van, és nem apával!!! :P :P

Levente??? Bölcsi? Majd írj!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok :)

Hajhullás: épp azon filózok, hogy le kéne vágatni a hajamote :( 1-2 hete kezdett el jobban hullani, oszt jut belőle a gyerek kezébe is bőven :? Ráadásul nálunk ugye Apának is hosszú haja van, és ő is hullajtós, szal el van látva a lakás hajjal :? De annnnyira nem akarok rövid frizut! Hetekig azzal álmodnék, hogy levágattam a hajam, kurva szarul érzem magam, osztán ha felébredek, akkor sehol a mekkönnyebbülés (mégis hosszú)... :roll:
Amúgy én még szedem a Gravidát – amíg van a dobozban. Már csak pár szem... Meg még a vasat is, de ahhoz sincs mán sok kedvem. 3 hónapig javasolta a nőgyógyim, meg asszem a gyerekdoki is aszonta, hogy 2-3 hós korig kell, hogy ne legyen vashiányos a baba... Aki szedte/szedi...meddig??

Szilbee, eza nyálkép is jó :mrgreen:
Hát elismerésem, hogy ilyen jól bírod a bölcsit :lol:

Lehet, hogy mán írtam, de pöstön eza koponya-, hasi-, csípő uh kötelező vizsgálat... itt meg meg se említik, mint lehetőséget :? Pöttömöt még nem vittem el se pestre, se abonyba... :oops: Jövőhéten kérek már valahova időpontot :roll:

Judit, akkor most rádszakad az ég... Leti-műtét, lábad, Gréti ovi... :(

Virág, az uh-ot én is mindig nagyon vártam, mert utána mindig megnyugodtam :) Ez tartott is kb. két napig... :wink: Utána megint izgulás...merugye 2 uh között mindig hall az ember jánya olyasmit, amit csak úgy tud elhessegetni a gondolatai közül, ha látja a picikét a monitoron :)

Ildi, ez napi, vagy heti mennyiség? :lol: Monnyuk mi is vedeljük...főleg a terhességem óta. Előtte csak Atti itta (aaaaa...hát ez qva jól hangzik :lol: ) nagyobb mennyiségben, én nem bírtam (puffadtam tőle marhára), viszont a terhesség átállított bennem valamit, mer sokszor literszámra iszom :shock: Viszont már csak tartós tejcsit veszek (vagy lehet ez a kulcsa tejivásbírásomnak :roll: ), mert nem mindig kívánnyuk, osztán néha ott savanyodott meg a hűtőben :?

Nah, Annalucus fajinul átaludta a gépelést, mos még elmennék tusizni, de tuti közben felébred :?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hihetetlen, hogy valamit mindig elfelejtek :evil: És mindig csak egy mondatot :? És mindig fontos dolgot! :x

Fanna, Nimi baba gyógyul már??

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Dorka!

Gabesz be szokott jönni bár a múltkor ki kellett hagynia mert mellettem vizsgáltak egy csajt :cry: Ezért is várta annyira a tegnapot meg a mát,ma is voltunk de rossz az Uh gép szóval csak jövő héten tudunk menni :cry: Szabibaba egyre nagyobb :lol: Nekem teljesen olyan mintha csak tegnap született volna :D

KépKép
viragb88
 
 


FAnna!
Nimi hogy van???

Balwin!
ÓÓÓ dehogy bírom jól a bölcsit... nagyon rosszul viselem. :? :( De ha Dávid megszületik, majd jobb lesz... talán... :roll:

Dorka!
Anyudnak mond nyugodtan legközelebb, hogy hívjon csak (már kedd óta várjuk a hívását), ha altatunk vagy miegymás... akkor úgyis lehalkítjuk a telcsit. a múltkor is 7:30-kor jöttünk fel a játszóról , mert olyan jót fogócskázott Fannival, a lépcsőházunk beli 3-4 éves kislánnyal.
Hát most tényleg jól kishoppingolhatja magát. :lol: :lol: Magdi jó partner ebben.

BbJudit!
Hallod még mindig nem végeztem a vasalnivalóval!! :shock: Esküszöm, hogy sokkal csigább vagyok, mint mikor Levente itt van velem. Ki érti ezt??? :shock: :roll:
Ja ha gondolod jöhet a vasalni való, legalább ledógozom a tartozást! :wink: :lol:

Virág!
Tudsz esetleg képet tenni pici magzatodról???!!

Rólunk:
Bölcsiben minden oké volt. Nagyon jól érzi magát szerencsére. Ma tésztás kaja volt, így ebédelt is. Gondozónéni megdícsérte, mert most már nem kószált el a másik csoporthoz. :) Mikor érte mentem ,látszott rajta, hogy jól telt a délelőttje, pedig azt hittem hogy majd totál hulla lesz, mert hajnal 5-kor kelt.
szilbee
 
 


Szilbee, majd az idő... :roll: Há émmég bele se merek gondolni, hogy egyszer majd lesz oan is, hogy nem lesz velem Annalucus a nap 24 órájában :(

Asztajóbüdös>##&&&@{^/%!+!"ł$ŁŁßđĐ...
Van valakinek vörpúl előltöltős mosógépe?? Az agyamra megy :( Biztos nem jól csinálok valamit, mer beüzemelés óta ezt csinálja... Minden munkafázis után megáll, oszt újra kell indítani! :shock: Eddig csak a féltöltésű progit használtam, mer azzal gyorsan, cirka másfél óra alatt végez :? :twisted: Most másikat használtam, és már 3 órája ugyanaz az adag van benne, de még mindig az öblítést erőlteti :( Help! A használatiból nem olvasok ki semmit...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!
Passzolom a kérdést.... :? :( :( Garancia?? Van még rajta?

Dorka!
Milyen netes csomagot választottatok?

Jaimee!
Nagyon eltüntél... Betanítod az utódod???
szilbee
 
 


Itt vagyok, lóg a belem. Megyek is haza. :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Szilbee! Ügyesek vagytok még mindég!
Chello minimum a neve asszem, 3.600 Ft egy hóra, 2 évre írtunk alá hűségnyiltakozatot.

Judit! Mosógép ügyben nem tok nyilatkozni.
vasat még én is szedem, én nem is tom, meddig kell...
Uh: asszem beutalót kell kérni a gyerekdokitól. Aztán Abonyban én 1 hónappal későbbre kaptam csak időpontot...
:?

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok. Ma temettük el Misi mamáját. A lányokat a szomszédba adtuk le, és jól elvoltak. Egy kicsit féltem, hogy Leti hogy viseli, de tündér volt a szomszédcsajszi szerint.

Judit!
Nekünk is vörpúlunk van, hát, so-so, bár felültöltős. Ha garanciás hívd ki a szervízt! Ez egy olyan probléma, amit meg kell oldania. ÉN A GARANCIÁN BELÜL KÉTSZER HÍVTAM ŐKET, EGYSZER AZÉRT, MERT (bocsi) az öblítőt legelőször kimosta a mosással, egyszer meg azért, mert folyt alul.

Szilbee!
Holnap én is belekezdek a vasalásba, mert már égig ér!

Tanulós lányok!
életjel?

Fanna!
Nimi hogy van? Használt ugye a hátkenőcs?

Dorka!
ez nagyon ócsó! mit kaptok mindezért? Volt tali Robikával, és Katlinával? Képek?

Évi!
Te is régen írtál már!

Nekem nem mondták, hogy kell szedni vasat a szülés után!!!! Pedig, hát valamennyire logikus, asszem még egy pár napra való elevitem volt, aztán már nem vettem semmit. Kíméltem a pénztárcámat.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Na én is megérkeztem....

Holnap megyek suliba, úgyhogy ma takarítottam, főztem, virágokat tusoltam, és volt egy kis időnk csajozni is. :wink:

Balwin, azért egy hétre a három karton talán sok lenne, egy hónapban viszont elfogy. Volt olyan hónap is, amikor a negyediket is meg kellett venni! :roll:

Nekem is vörpulom van, a felültöltős fajta, már hét éves a drága, egy kicsit rozsdállik a teteje, de bírja az iramot! :lol:

Na cső, holnap jók legyetek, majd szombaton jövök! :twisted: Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, inkább csak olvasó üzemmódban :oops:

Most éppen tiszta ideg vagyok, mert vacsi közben lejött a korona a fogamról. Felülről, legelöl. Nagy nehezen visszatuszkoltam, holnap hívom a fogdokit, de tartok tőle, hogy újra kell csináltatnom és nem lesz elég azt az egyet. Egyrészt egy vagyon, másrészt, hogy fogok én addig kinézni??? Juj, szörnyen szarul érzem magam!

Anyuéknak is vörpul van, felültöltős, ugyanúgy járt vele, mint Te BBJudit! Öblítő ki, öblítő lenn folyt. Azt mondták, semmi baja, anyu nem használja jól :twisted:
Ha leáll két folyamat között, annak tuti valami baja van, hívj szervízt, Balwin!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasz!

Köszke az érdeklődést!!!! :lol: keblemre!!!! :lol:
Én rosszabbul vagyok..kezdek lázasodni....Nimi csak estére...most ötkor visszarohantam a dokihoz hg csak ne idnuljunk neki megint az éjjelnek...hát Bogyóm!!!! Azt csinálta amit a dr.néni mondott + még (már) igézte a szemével is...mondták hg hazaviszik:))) :mrgreen: jajj én büszke anyuka!!!!!!! Szóval én megmaradok algopirin+neocitran.....De ja...Nimi meg itt bágyadtkodik...de nem sír egyáltalán...sőt inkább röhög!!!!! Még ilyen beteget.....

Hol is hol is....mert mennék már vízszintbe is.....de fontos írnom!!!!

Évi!
Rá se ránts...lehet kérni ideiglenes koronát...igaz nem olyan mint a porcelán de arra az 1 hétre amíg kész lesz a másik megteszi.....nálunk a tavalyi ára 3000.- volt/db

BBJudit!
Igen nagyon jó! Aludt...illetve nem ...de szívni nem kellett éjjel az orrát...csak a cumiért nyöszörgött extrán 30 percenként??!!!!......ezt nem értem....de mindegy. Szóval én is szagolgatom a gyereket itt:))))
Na de ha lesz hangulatod írjál mán hg amiket kérdeztem: kell-e magndoki stb!!!Jóó?? :wink:

BalwinJudit!
Hehhhhhhh!! Nah ezen csak röhögni tudok!!!! Segíteni nem tudok a mosógép ügyedben de az enyimét elmesélem....
Tavaly mikor felújítottunk babavárásra állandóan folyt a mosógép...ott ahol a mosópo+öblítő adagoló van....egy idő után már az ajtajánál is....(elöltöltős Fagor, kék:))) szóval 2 különböző szerelő jött ki és persze amikor itt voltak és vizsgálták nem csinálta... :oops: na elég az hozzá hg hagytuk is a fenébe....de egy idő után magától helyrejött.
Most 1 hete meg kimos,de b...ik centrifugázni. Na az uram szétszedte...és 3 napig 3 különböző alkatrészt vitt be a munkahelyére hátha vki ért hozzá. Na ! Senki nem csinált vele semmit...3. napon összerakta és azóta mMŰKÖDIK!!!!!! Apám én ezt nem értem!!!!!!!!!! Ha ez a mosógép normális???????!!!!!!!! :mrgreen: :idea: :mrgreen: :idea: :mrgreen: :idea: :mrgreen:
Szóval hasonló jókat kívánok...járjatok szerencsével!!!!!!!! hehehehehehehe


Jajj még Szilbee-t akartam kérdezni..hg minden nap főzöl levest meg másodikat is???? Nem vagy sámli!!!! És el is fogy nálatok? Vagy kis adagokat főzöl??? Én nem tudom...hétköznap nem eszünk annyit hg elfogyjon....pedig egészséges lenne nagyon! Ügyi vagy!!!!!

Jó éjt!!! :shock:

fanna3
 
 


Fanna, ezek a mosógépek már csak ilyenek! Az enyém is elfelejt néha centrifugálni :?
Hú, te is elkaptad? Hát jobbulást az egész családnak!

Na, írtam az iwiw-en a fogdokimnak, sajna már nem rendel Szolnokon, csak nov. 1-től Kisújszálláson. Azt ajánlotta hívjam fel holnap a régi asszisztensét és hivatkozzak rá, biztos segítenek...

Apropó, ajánljatok már nekem fogdokit, aki nem kontár, gyorsan dolgozik, és lehetőleg nem méreg drága! Köszike előre is!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Mosógép: nem traktáltalak vóna benneteket ezzel, de ma kiborulta bili...3 órás mosás!!! Nah, amúgy beüzemelés óta (3 éve) ilyen szar, csak nem foglalkoztam vele :oops: Nem szeretem, ha idegen bácsik gyünnek be a lakásomba :oops: Garancia persze mán diccse. Úgyhogy mégiscsak muszáj lesz beengedni azta idegen bácsit...JÓ DRÁGÁN! :? Anyukáméknak felültöltős van (énis asztakartam, csak nálunk a konyhapult alatt vana gépezet), azon is szinte az elején jött ki a gubanc: elromlott a progibeállító szerkezet...a tekerős rész...garanci nélkül a mosógép árának felibe került volna :? Bele se merek gondolni, a mijénk mennyibe kerülhet :evil: Lehet eccerűbb (olcsóbb) lesz újat beszerválni :( Na az nem vörpúl lesz, az tuti. De Fagor se, ha jól sejtem :mrgreen:

Évi, én is arra gondoltam, hogy nem jól használom a gépet, de ilyen természetű probléma nincs a használatijában... Meg mán ezerféle módon mostam...

Jaaah! Asztat még nem is írtam, hogy az öblítő mega mosópor adagolásával is kezdettől gond van...Gyanús, hogy a cég legselejtesebb gépét sikerült megvennünk :? Ez is azé van, mer nem ott vettük meg, ahol akartam! :?

Há éncsak drága dokit ismerek...Veszely. Mikor terhes voltam, kérdezés nélkül betömött 3 fogamat (1-el mentem hozzá), a végén köpni-nyelni nem tudtam, amikor közölte, 21.000 kemény forint valuta! És ez, úgy vettem észre, még kedvezményes ár volt :shock: Életem nagy alakítása volt az akkori faarc, amivel kifizettem az összeget. Engem többé nem látnak :? Úgyhogy nekem is kéne egy jóldolgozó, nem túl drága fogdoki :D

Annalucus ma naon nyűgi volt, fenemód gyűri az öklét is...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Haligali!

Anna!
Gyógyulgass! :(
Hát a gyerek nagyon jól viselik a betegségeket. Levente is feszt rohangál, mikor lázas vagy zaknyos. Viszont ha tényleg nagy gond van... mármint fájdalmai vannak vagy pl. megy a hasa, akkor nagyon el tudnak bágyadni.
Nem főzök minden nap, hanem 2-3-ra előre megfőzök. Van hogy a maradékot lefagyasztom és ha nincs időm, akkor onnan választok kaját.

Ildi!
Jó tanulást!
szilbee
 
 


Dorka / Katlina!
Tudtatok tegnap találkozni?????

Menek KV-t csinálni...


Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!
Ma jól aludtam. Nem mondom, hogy tökéletesen, de Leti egyszer sem kelt, még most is húzza, Gréti mocorgot 1/2 3 körül, ezt csak gondolom, akkor szokott, aztán hogy rosszat álmodott, vagy mi a fene, de rugott vágott, még azt is gondoltam, hogy nem-e pisilnie kellett :?:
Majd megkérdezem, ha felébredt
:lol:

lányok!
Nem vagytok Ti egy kicsit telhetetlenek? mi az hogy jó, és olcsó is egyszerre? Én csak jót, és drágát ismerek :lol:

Szilbee!
Gondolom, hogy ennyit főzöl, szereted is. Én is szeretek főzni, de már vagy 3-4 hónapja nem főztem :oops:
Ugye nekünk hozzák, szombat általában pizza, vagy kínai, vagy grillcsirke játszott, mostanában pedig minden vasárnap oda voltunk, így ott ettünk, vagy az úton valahol.
De most megjött a kedvem, és bevásároltam a corában. Hát, közelebb voltunk a 30-hoz, mint a 20-hoz! :oops:
Misi mondta is, hogy mi ez?
Úgy veszem észre, hogy főzabásom sem fog sokáig bébiételezni, már az első Mcis kaja is befigyelt, na persze csak a zsömle!
Ja, vetettek már bébi kétszersültet? A corában vettük, nagyon jó. Anno Grétivel ilyen nem volt! Dörzsizi az ínyét, meg tudja fogni, de utánna tuti ruhacsere, és porszívózás. De finom, és bejön neki.
Akik még előtte állnak azoknak nagyon ajánlom!

Fanna!
Jobbulást Neked is!

Évi!
Azt mondta anno a szerelő, hogy tipushiba. Anyának, meg anyósomnak is ilyenje vlt, már mindketten túladtak rajta! Ja, még mamának is ilyen van, de azt hiszem őneki is folyt! (egy kicsit bevásároltunk a JÓBÓL?)

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Hát fogdokinak nem ajánlom a Szikora Gabriellát. Ugyanis elfelejt rendelési időbe jönni. Nem túlzok, de soha nem hívott be időbe, legalább egy-másfél órát mindíg várakoztatott! Igaz, nem magánrendelésen. Most én is mennék, de nem hozzá...

A szoptatás idejére ajánlják végig a terhesvitaminokat. Mondjuk már én se szedem. De igazából bánom is. Lehet újra rákezdek.

Anna! Én úgy tudom szoptatás alatt nem lehet neocitránt és társait inni. Legalábbis a mi dobozunkra az van írva... :oops:

Mosógép: a miénk jó! :D Vegyetek felültöltös indesitet.

Na lépek, gyerek hisztizik.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Judit!
Én a héten vettem a hippes kétszersültet, de sajna Balázs nincs oda érte. Kettőt is vettem. De az apja eszi! Balázsnak jobban izlik a babakeksz.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


No megjöttem...

Judit!
Szeretek is főzni, meg nem is tudunk honnan kaját hordani. Amit meg futárral hoznak ki, az min. 600 Ft... mármint, ami ehető is. Volt olyan 2 hetünk, mikor belefáradtam a főzőcskébe és Ádám hozott kaját onnan ahol ő eszik, de olyan fűszeres és hagymás volt minden étel, hogy nem bírta a gyomrom egy idő után.
Most viszont leálltam a főzéssel, így hogy Levente a bölcsiben eszik.
A kétszersült nagyon jó dolog!!!! Levente is imádta! :D Most már pirítós eszik ugyan helyette... de anno nagyon jó volt!! No meg tettem a banánpüréjébe, meg az almapüréjébe is régen... arra már nem emléxem, hogy pontosan mikortól... :roll: de az bizti, hogy a gluténmentes határ után jóóóóóval. (Hiába no,,,, nagyon parás vagyok allergia terén.)

Olga!
Én is szedtem szopi alatt a vitamint, aztán mikor 2-3 hónap után felhagytam vele pár héten belül beteg is lettem. :?
A neocirant meg egyebeket én is úgy tudom, hogy nem szabad szopi alatt szedni.

Rólunk:
Tegnap nagyon felhúztam az agyam.
:oops: :? :(
Történt ugyanis, hogy már megint megkaptuk, hogy nem hall e rosszul a gyerekünk. Mindenki baromira aggódik Leventéért... de sajnos nem értem, hogy mire fel. Ez a sok jószándék nekem már sokkk.
Szerintetek a magas vagy a mély hangokra reagálnak jobban a csemeték??
Én úgy emléxem régről, hogy akkor van gond (és akkor se minden esetben.... ugye BbJudit? ;) ), ha a gyerek a magas hangokra nem reagál. Nos múltkor megkaptam, hogy Levente milyen élénken reagált arra, hogy valaki mellette magas hangon megszólalt. :shock: Most én tudom rosszul, hogy ez nem baj, hanem éppen jó?? :oops: (Nincs hozzászokva egyébként a magas hangokhoz, mert nem kiabálunk és nem sikoltozunk mellette...)
Egyébként Levente minden nap új szóval hozakodik elő, épp ezért úgy gondolom, hogy nincs miért aggódnunk. Ráadásul a gyerekorvos, a fül-orr-gégész és Károly Éva doktornő sem találta furcsának, hogy csak most kezdett el beszélni. Van akinek az is furcsa, hogy milyen jól eljátszik magában is... :shock: Rögtön azzal jönnek nekem, hogy lehet autista... Ezt álltalában olyan emberek mondják, akik havonta vagy még ritkábban látják Leventét és gőzük sincs róla, hogy milyen aktívan lehet vele játszani... építeni, rajzolni, vonatozni, mesét olvasni... stb.
Bocsi hogy így kiadtam magamból, de már lassan egy éve, hogy ezt hallom majd minden honnan (nem innen a fórumról!!!). :( :x Kicsit besokaltam már tőle.... :oops:

No de nem rontom tovább a morált... :oops:
Megyek, aztán ráveszem magam, hogy befessem a hajam.... olyan nyomi vagyok ettől az időtől... :? :( :roll: ... is.
szilbee
 
 


Végülis jövőhétre raktuk át!Nem akarok 10perces vendég lenni! :D Szóval készülj Dorka,berobbanunk hozzátok aztán majd lehet hogy rugdosni kell kifele :D :D :D :D


Szilbee!
Láttalak ám tegnap!!!!!!!!!!Mentünk haza Szolnokról és ti meg lenn voltatok az udvaron!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katilna!
Akkor bizti hat után járhattatok arra. Hintáztunk vagy csúszdáztunk?
Szóljatok már majd lécci, hogy mikor taliztok, mert ha időm engedi, lehet elugranék én is... de ez még bizonytalan, mert Levente jövő héten kezdi az ottalvást a bölcsiben....
szilbee
 
 


Szilbee: Én úgy tudtam, hogy amelyik csemete későn kezd beszélni, az hamarabb fog mondatokat alkotni és tisztábban is beszél. Az én "nevelt" gyerekem bébi sintér múltamból sem beszélt 2 évesen, aztán egyszer csak 2.5 évesen rájött, hogy tök sokat elér, ha szóban is kommunikál. A gyerekorvos azt mondta a szülőknek (ez ugye nem itthon volt), hogy jól ki van szolgálva a gyerek, 3-an is lessük minden kívánságát, szép rendszerben él, mintakörülmények között, ilyenkor előfordul, hogy később beszélnek a gyerekek.
Ez persze csak egy tapasztalat...Ja, hallásvizsgálat nála is volt, tök negatív lett persze. Most 14 éves a drágám és eminens egy magánsuliba. Jóakarók mindig vannak....Én is megkaptam tegnap, hogy nem hízom, nem kisebb a gyerek, mint kellene? Mondtam tök nyugodtan (marha büszke voltam magamra, hogy nem estem neki a nőnek) hogy nem, pont jó a mérete és a súlya is, ne aggódjon.

Sztem a mély hangokat hallja nehezebben az ember. Az autizmust egyébként sztem korábban ki lehet szűrni...

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!
Köszi! :) Megnyugodtam, hogy nem én vagyok félreinformált. :) Egyébként az apja brummogó, mély hangját tökéletesen megérti ( én már kevésbé :oops: )... és amit kér tőle, meg is csinálja...
Pont ezt mondtam Ádámnak én is, hogy nagyon kiegyensúlyozott fiunk van és valószinűleg épp ezért nincs olyan mértékben szüksége még a beszédre, mint más gyereknek. A legfontosabb kifejezéseket, szavakat egyébként mondja... pl.: aluka=aludni, esz=eszik, isz=iszik, pisss=piskóta, aama=alma, tej, tea, kakó=kakaó, pisül=pisil, beta=betakar, megke=megken (pl. kenyeret), hinta, csúsz=csúszik, ámpá kapcsold be=lámpát kapcsold le, ülj be=ülj le, sütő, hűtő ... stb...

ÓÓÓ már én is igen magas szintre fejlesztettem, hogyan kell fisszafognom magam, vagy hogy tudom elengedni az ilyen dolgokat a fülem mellett. De éppen ezért olyan vagyok már, mint egy kibiztosított ézigránát... túl sokat nyeltem és hallgattam a hülyeségeket. Félek, hogy épp egy olyan valakin fogom kiadni a dühömet, aki még első alkalommal szól, hogy "nem hall jól a fiad?"... :roll: Előre sajnálom az illetőt. :oops:

Tényleg már akartam kérdezni, hogy milyen magas vagy?? és milyen gyakran tudsz majd párod melóhelyéről írni??? csak hogy ne aggódjunk ha esetleg kevesebbszer jelentkezel.
Ja igen... és mikor van a köv uh?
szilbee
 
 


Ja az "isz apa söjt" kihagytam... :lol:
szilbee
 
 


Dorka!
Privi ment reggel! Remélem megkaptad!
szilbee
 
 


Szilbee: :shock: Milyen magas vagyok? :D :D 167 centi. De miért kérdezted?

Még nem látom át az új napirendem, hetirendem, de sztem legalább hetente egyszer-kétszer. Ha bármi van, úgyis szólok ám. :wink: Egyszer Mosonyi papánál is talizhatnánk, úgyis szétunom az agyam, amíg sorrakerülök. :lol:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Szasztok, csak villámválaszok!

Judit, INDESITET se! De van egy jó mosógépszerelő, ha kell a száma, szólj!

Fogorvos: NAgy Gabriella nagyon-nagyon jó, életemben először nem féltem a fogorvosi székben! De ő sem olcsó, 7000 egy tömi, de tud adni számlát, ha egészségpénztár tag vagy, így a 30%-át visszaigényleheted.

Fanna! Gyógyulgasss!!!

Szilbee! Írok, ha Kicsimuki elaludt!!!

Huh, mennem kell!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Jaimee!
Csak hogy megismerjelek, ha összefutunk valahol! Mosonyinál jó lenne összefutni, csak mi mindig 15-16 órára megyünk péntekente, mert 7-kor már fürdetéshez készülünk Leventével. Asszem 19-én megyünk majd legközelebb... :roll: ha jól számolom...

Dorka!
Okes!
Ja és ma nagybevásárolnunk kell... azért nem jó a ma.

Fogorvos:
Lugosi Anna az enyim... 4000 egy fehér tömés. A férjét nem tartom ugyan jó orvosnak, de vele nagyon meg vagyok elégedve. Ráadásul garanciálisan töm... ill. ha kicsi a lyuk akkor nem 4000-t kér a fehér tömsért, hanem csak 2000-et.
Két-három éve rakta rendbe a foagimat és azóta nincs is gondom. Mondjuk járunk is félévente, ahogy kell.
szilbee
 
 


Katlina, vendégágyazható a lakásunk! :D :D
Azt már én is néztem, hogy az univeresek jöhetnek majd szóba, ha eljön az ideje!!!

Olga, nekünk is felültöltős az Indesit gépünk, 3 éves, de elkezdett rozsdásodni, meg ilyenek. Nekünk ezé nem jött be...

Judit! Nyűgi? Most mi is a "sz@r is keserű"-állapotában vagyunk. 2 hónapja átaludta az éjszakát, ma azonban....Többször felsírt, 3 körül meg kellett etetni is... Meg most sincs a toppon...

BBjudit! Ennyi pénzért egész gyors netet kaptunk, meg egy mélcímet. Többet nem tok róla... :oops:


Szilbee! Várunk ám benneteket is!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Szilbee!
Na, hogy megnyugtassalak. A szomszéd kisfiú ugyanolyan idős, mint Ti, és ő sem mond többet. Olyan 1 hónapja kezdett el "beszélni". Csak szavakat, vagy azok elejét mondja. Mondata a "hó va?"-ban ki is merül Az anyja tiszta para volt már, mert csak hadovázott össze-vissza. Menni is későn indult el, de még most is csetlik-botlik. A szobatisztaságra szoktatás már három hónapja tart, és még mindig naponta kétszer bekakál, előfordul, hogy be is pisil. A barátnőm kislánya 3,5 éves, 3 évesen kezdett beszélni, még mindig Dodónak hívja magát, a névmásokkal sincs tisztába, és én egy kukkot sem értek abból, amit mond! (bár ott voltak olyan dolgok, hogy a szájhúzás jelentett akármit, amit az anyuka hajlandó volt megérteni :shock: , így nem volt "rákényszerítve/ülve" hogy mondja, hogy mit is akar. )
Úgyhogy no para, mindenki a saját dolgával foglalkozzon! Meg különben is, akit a gyerek havonta, vagy még ritkábban lát, miért gondolja, azt, hogy szóba fog vele állni?! Még akkor az anyjának sem válaszol, nemhogy "idegennek"?

olga!
mi is vettünk babakekszet, az is jó! Nálunk főzabás mindent megeszik, amit a szájába rakunk, meg azt is, amit nem :lol:

Fanna!
Na, most nem felejtek el neked is írni, nem megyünk magán sebészhez, van itt egy angyon jó gyereksebész, aki itt rendel az SZTK-ba Kürti László, és hozzá visszük Letit, aztán így gondolom ő is műti majd.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Dorka! Miénk is már vagy 4 éves. De még jól bírja. Nincs rozsda rajta.

Na főztem, mostmár tanulok. Fél óra múlva kell a fiam.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Judit!
Köszi! :D
Hát igen! Mi is játszuk már az értetlen szülőket egy ideje... Nagyon pipa tud olyankor lenni. :lol: Ilyenkor mindig megkérem nézzen rám (a szemembe), hogy lássa érdekel amit mondani akkar, csak nem értem. Ekkor megnyugszik és megpróbálja elmondani mégegyszer, ha valóban olyan dologról van szó, amit nagyon szeretne... ha nem .. akkor meg puffog egy kicsit, de 10 másodperc után megnyugszik.

Rólunk (a szokásos bölcsis hírek):
Levente nagyon élvezte ma is a bölcsit. Ebédelt is egy pár kanál borső főzeléket. Megette az egész omlettet, ami rajta volt a főzeléken és elrágcsálta az almát is.
Gondozónő mondta, hogy megfigyelte mindent egyedül szeret csinálni és hogy néha egyedül veszi le a cipőjét/szandiját néha pedig lusti és kér segítsget. Gondoltam erre magamban.... tipikus pasi az én fiam...
Jövő héten megpróbáljuk ott altatni. Hétfőn ha 12:30-ig elalszik, akkor csak 14 óra körül kell majd érte mennem, ha nem alszik el addig, akkor pedig hamarbb. Kíváncsi vagyok, hogy mit szól majd hozzá. :)
szilbee
 
 


Dorka!
Hétvégén hogy tudunk találkozni?
szilbee
 
 


Ja úgy akarnánk menni, hogy meg tudjuk gyumázni a KisMukit!!! Tehát amikor ébren van és nem sétáltok éppen!!!

No eszek valamit! Kép
szilbee
 
 


Szilbee! Valszínű holnap Peti szüleinél leszünk, vasárnap meg itthon. Olyan 10 után van ébren, meg du. 2 és fél 4 közt, meg este fél 6 és fél 9 közt. Ezek a hosszabb ébrenléti periódusai. De bármikor jöhettek, szívesen látunk!!! Majd írok még, most megen nyűglődünk.... :? :?

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasz!


Megmaradunk........ :D

Hááát Szilbee, Jaimee akkor ti már tovább fejlesztett változat vagytok:))))) én még nem bírom türtőztetni magam.....igaz a véleményemet sem ordibálom rá másra.....ergo felhívom az uramat és elordítom neki :shock: ...aztán lehiggaszt:)))) és ha olyan elintézi ő.

Na mármost sokan beszéltetek a fogorvosról.....írtam is neked Évi...de már 1 órája nem megy el.....!!!!!! Másnak is ilyen itt a privi? vagy csak nekem ilyen gány?????

Dr. Fekete Nóra (főni+barát) 20/3669978
Óvoda u. 7/B(magán) +Tmiklós Sztk.
tömés 5-7e.....most mióta nem dolgozok más árral nem is vagyok képben....de fogügyileg máshoz a városban nem mennék!!! Ja és ami fontos sokan nem dolgoznak garanciában ő igen. A 2 legjobb fogtechnikussal dolgozik a városban ismerem a munkáikat...ha kész a fogszabim nekem is onnan lesz koronám.

Ja segítsetek cipőben!!!
Évi! Melyik is a ti cipőboltotok???
Voltam a 101-ben de 19-es fiús fűzős első lépés cipő nincs:(((( és valszeg idén már nem is lesz.(5990)
Aztán pelikán alatt van Marci cipő az tetszik de (6700)
aztán Tófenék úton vmi pécsi gyártó (3390) de ez meg kemény talpú nem első járásra való.

Szóval hol nézzem még meg? Kezdek elkeseredni......pedig már próbálna talpalni picit...de csúszik..meg zokniban hideg van.

Szilbee!
Nem rontod a morált!!!!!! Sztem másnak is bőven vannak sajnos ilyen kedves ismerősök amin lehet puffogni. Spec. most a családom azt olvasta vhol hg nem kell még cipő ilyen idős gyereknek?????!!!!!!!Na inkább nem részletezem!!!! De könyörgöm ősz van!!!!!!

fanna3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?