Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
mi is megvagyunk, zajlik az élet.
Gabi gratula a kislányhoz!
Ha lesz tali, mi nov 25 után jövünk haza nyaralásból, szívesen mennék a fiúkkal.
Puszi
tigris
 
 


Gabi, alábbi kérdésedhez:
Egy praktikus kérdés az ovisokhoz:
- popsitörléshez hogy állnak az óvónénik, dadusok? Vagy lehet, hogy csak mi vagyunk lemaradva? Nálunk az oviban ugyanis a gyerkőcnek önállóan kell a WC-zést intézni, ennek aztán az a következménye, hogy általában kakis marad az alsónadrágja...

Nálunk a hiperszuper oviban a nagyközépsős+nagycsoportban (4,5-6 évesek) még mindig mennek az óvónénik/dadus a gyerekekkel WC-re. Ha valamelyik gyerek úgy dönt, hogy önállóan intézi, akkor is utána néhány alkalommal ellenőrzik, hogy rendesen működött-e a törlés, és csak akkor engedik a gyerekeket egyedül, ha már meggyőződtek róla, hogy ügyes egyedül. Ja és az "ellenőrzés" négyszemközt a WCben megy, és nem a többi gyerek előtt.
És egyébként van nedves WC-papír az oviban, ha valamelyik gyerek azt szokta meg.

az udvarra meg ácsoltak egy fedett részt, hogy esőben is tudjanak levegőzni a gyerekek. Ahogy a barátnőim is mesélik, ahhoz viszonyítva egyszerűen nem tudok hibát találni ebben az oviban, talán csak azt, hogy kissé túl van szabályozva :-)
tigris
 
 


Sziasztok!
Kicsit elutaztunk, de gyorsan pótlok.
Judit, szerintem Ő lesz a Halász doki, akiről írtál. Igazából még mindig csak egyszer találkoztam vele, mert a 18. heti UH-ra a Szabolcsba küldött, úgyhogy majd a jövő hét elején találkozunk.
Krisz, Ha nem utazunkel, már írtam volna, hogy kitartás, hamarosan alábbhagy a nehéz idő. De anyuéknál megint volt 3 olyan napunk, hogy ismét orvosi segítségen gondolkoztam(agyturkász).
A fogászatot keddre tervezem, csak "erősítést" kell hívnom, mert egyedül nem merek elmenni.
Nálunk a féltékenység még az orrszívó problémát is megoldotta: ordítva követelte, amikor mindketten betegek voltak, hogy az övét szívjuk előbb le. :shock: Amúgy is sokszor megengedtük, hogy magának tartsa oda, meg, hogy előbb ő nekünk. Ki lehet bírni.
A szobatisztaság annyi volt, hogy hó elején elmentem megvenni a pelust, és a Dm-ben rájöttem, hogy én 22-re vagyok kiírva a másodikkal és nekem még egy csomag pelus kell. Hazamentem és közöltem a csajjal, hogy anyának sokba van ez így, legyen ez az utolsó csomag. Így lett, ekkor volt 2 és fél éves, úgyhogy nyilván nem értem tette, hanem valahol mélyen már készen állt erre a feladatra.
A másik dologgal viszont gond van, nem is hajlandó még a megtörölt fenekéhez sem hozzányúlni. Hiába kérem játsza el.
Gabi, mi az Emma Emma oviba járunk. Ez mitől jobb szerinted, mint az Újvidék, vagy egyébként más ovik? Persze nekem tetszik, de nem tudom mitől sláger ez az ovi. Nincs is összehasonlítási alapom.

Azt hiszem, hogy a picivel már a Salamonhoz fogunk tartozni, úgyhogy ott kell hagyni a régi dokinkat sajnos. Minden megjegyzést szívesen fogadok Róla.
Köszi.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 

 
 

Sziasztok lányok!!!

Borzasztóan el voltam tűnve,be vagyok munkailag havazva. Most haza is kellett hoznom egy kis fordítást,ráadásul minden este k.o. vagyok az 5 órai keléstől,így már nincs erőm ideülni.

Na a lényeg: velünk minden oké,fiúk kicsit megfázva,de semmi komoly.Minden gondolatuk a szülinapjuk körül forog,holnap lesz a nagy családi party.Jövő héten ovis torta,stb... Bent a cukrász lány elvileg rajzol cukorból Scoobyt a tortájukra,bentre meg olyat viszek,amin az összes gyerek jele rajta van(mindenkinek jusson marcipán) . Én is izgulok,bár sajna Márknak nem sikerült biciklit vennünk,helyette lesz Scoobys ágynemű.

Az oviról: nálunk év elején kellett vinnni egy doboz törlőkendőt,mert egy 3 éves gyerek inkább ahhhoz van szokva. Idén annyit kértek az óvónénik,hogy ha lehet wc-be dobhatósat vigyünk,mert úgy nekik egyszerűbb.Mindig a dadusnéni vagy óvónéni törli ki a feneküket,mert" anatómiailag" tényleg igaz,hogy egy kisgyereknek kb.5 éves korára lesz olyan hosszú a keze,hogy elérje a fenekét.ha kell még nagycsopiban is kimennek segíteni,de azért akkor már illő egyedül intézni.A mi8 csopinkban senki sem tudja még egyedül intézni.... és ez tök természetes sztem.
Gratulálok azoknak az óvónéniknek akik egy 3 éves picinek nem segítenek.
Igen,anyuékat is összevonják a zöld lurkók ovival,de a kántorné lesz a főovi.Nem tudom,ez pl.anyu állását hogy változtatja meg,mert a lényeg,hogy csak 1 vezetője legyen a 2 ovinak. Még nem tudni ki lesz az. (remélem anyum marad)
faliújság: nálunk elég jól tájékoztatva van mindenki sztem mindenről,bár vannak anyukák akik szerint nem.Csak ők eleve dumálva jönnek be,szét sem néznek is mennek ki....aztán problémáznak,hogy nem volt időben kiírva. :x
Márknál is összevonás volt a szünetben és a 2 szombati napon is,a mi óvónénink szólt a gyeses anyukáknak,hogy inkább ne hozzák a srácokat ha megoldható.Persze élő példa,hogy a Csajuék csopijában a kolléganőm végig vitte a Patit(kisláynát) pedig ő is otthon van.
Viknél szóltak a bölcsiben,hogy ne vigyem szombaton,mert ő lenne egyedül,amikor mondtam,hogy dolgozunk,mondták,hogy akkor nagymama.Mondtam,ő is dolgozik.Erre ők: de hát ő óvódavezető. Azt hittem megőrülök.Így az öcsémet kértem meg hogy az egyetlen szabadnapján vigyázzon Viktikére. :roll:

Na most ennyit,már így is regényt írtam.
tali nekünk is szupi lenne, 26. után. Keddenként angolon vagyok,többi nap jó.
Minden fotó tök szupi,édesek a gyerekek.Én is teszek fel,ha lesz bulis kép.
puszi mindenkinek
Jajjajajaj: Gabi: gondolom már be is vásároltál,gartulálok a kiscsajhoz!!!

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok Lányok!

Almadi: Oké a listázás, rajtunk nem múlik, sőt megtiszteltetésnek vesszük :lol:
Végül is elvittem Veronkát a dokihoz, már alig szürcsögött, láza sem volt. Megvizsgálta, torka nem volt piros, meg is hallgatta, nem talált semmit úgyhogy beadta az oltást. Érdekes, hogy most sokkal hamarabb megnyugodott a kisbabám, mint a múltkor, ennek nagyon örültem. :D Jólesett, hogy a dokinő emlékezett rá, hogy beszéltünk telefonon, tájékoztattam mi volt a gyerekkel. Legalább nem kellett mindent újra elmondanom. :)
Nekünk ajánlott C vitamint, cseppekben, megkóstoltam, baromi savanyú, úgyhogy mindig fejek le tejet és abba kapja.
Gratula a kiscsajhoz! :D Aztán majd légy résen, a miénk tud sugárban pisilni, szégyenbe hozna egy fiút szerintem :lol:

Tkrisz: Igen, megkaptuk az oltást, túl vagyunk rajta :) Most is mikor ott voltam, mesélte a dokinő az asszisztensének, hogy reggel egy órán belül hányszor hívták telefonon utána meg senki. Pedig nekünk is mondta, hívjuk nyugodtan bármikor, ha gond van. De mikor ezt hallod, hogy egy picit kiakadva mesél ilyeneket....hát nem tudom....nem jön meg a kedvem hozzá, hogy felhívjam....legfeljebb marad az ügyelet....
Nem semmi, ami az óvodában történt veletek, még nem is hallottam ilyet......kérdezz majd rá, kíváncsi mit mondanak, miért nem értesítettek időben, hiszen akkor te is fel tudtad volna készíteni a kicsit, hogy mire számítson......
A tali időpontja nekünk egyelőre jó, örülnék neki nagyon, ha összejönne :D

Sweetlady1: Sajnálom, hogy így jártatok a csípőszűrésen, ilyenkor minket anyukákat is megvisel ez lelkileg rendesen. Uh-on hol voltatok? Nekünk a Bethesdába kellett menni, de a bejelentkezéskor már szóltak, hogy úgy kérjük a beutalót, hogy NE legyen ráírva, hogy SZŰRÉS és akkor nem kell érte fizetni. Rendes volt a nő, aki szólt, de mint kiderült a gyerekdokink már tudott róla.
Tényleg drága, rablók!

Csaju: Védőnőnk a Vidra Judit. Nagyon aranyos, mindig kedves, de határozottan elmondja a véleményét, esetleg mit hogy lehetne másképp, vagy hogy ő hogy látja a dolgokat :)

Na, jó hosszúra nyúltam, megyek is, további jó pihit mindenkinek :)
Barbi
Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat kiscsaj ügyben!

Anikó: nekem az Emma ovit az egyik anyuka dicséri nagyon, Csenge nevű kislánya odajár. Majd kifaggatom, hogy neki mi tetszik benne pontosan, nekem a vegyes csoport szimpi.

Miért kell otthagyni a régi dokitokat? Tudtommal ahhoz mész akihez akarsz. Vagy nagyon messze lennétek tőle?
Salamonnal az van, amit leírtam. Nekem a holisztikus megközelítése nagyon bejön, mindig "tanulok" tőle (elteszem a papírjait, amire felírja, hogy mit kell adni a gyereknek, ami nem gyógyszer, hanem gyógynövény, vitamin vagy épp a múltkor említett fülgyertya.), de a stílusát túl kell élni - persze az is lehet, hogy a saját betegeivel nem ilyen.

Hát ovi ügyben most mit mondjak? Minden esetre mostmár kicsit határozottabban fogom kérni őket - tudatában a fent leírt infóitoknak - hogy ugyanmár legalább nézzék meg...
Dóri, ti melyik oviba jártok?

Gyerekszáj:
Nov. elsején vidéki rokonlátogatáson voltunk reggeltől estig. Voltunk vagy 4-5 helyen, persze kicsi fiúnk semmit nem evett, csak ropit, csokit meg hasonlóakat, ezekből jó sokat, hiába kértük, hogy egyen rendesen - pedig sejthetitek mennyi kaja volt mindenhol. Na lényeg, hogy 6 után indultunk hazafelé és a bájos gyermek 10 perc autózás után közölte, hogy éhes. Elmondtuk neki, hogy jó lett volna akkor enni amikor ott voltunk és mostmár csak otthon lesz kajcsi. Na, erre a következő a reakciója:
"Éhes vagyok! Éhes vagyok! Hát mondjátok meg, hogy most mit egyek, FÜVET?!?"
Férjem itt lassítani kezdett, mert a röhögéstől majd kiestünk a kocsiból. Szegény hátrányos helyzetű gyerek...

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!
Köszi Gabi, tényleg nem néztünk körbe anno. Internetről kerestem tel.számot ide a védőnőkhöz, hogy megkérdezzem hová kell beíratni a gyereket, mivel nem tudtam az utca felosztást. Akkor az Emmát mondták. Őket is felhívtam, megkérdeztem mikor van nyílt nap és beíratás. Csak a nyílt napon vált világossá, hogy nem is oda tartozunk, hanem a Szuglóba. De mivel azt már megnézni sem tudtam, ezért abba maradtunk a férjemmel, hogy ezt az ovit legalább láttuk, a másikat meg nem. Így kerültünk ide, felvettek, de semmi kiugrót nem tapasztaltam eddig. Mindenki aranyos, de volt már olyan is, ami nem tetszett volna, ha az én gyerekemnek mondják. De ez nem akkora tragédia.
Mi is a Dorka néven gondolkoztunk, de elvetettük, mert úgy véltük, hogy az kicsit pajkosabb és mi lesz, ha elnökasszony lesz belőle. Ezért lett Dorina, mert kicsit olyan "távolságtartóbb" (nem találom a jó szót), de gondoltuk attól még ugyanúgy hívhatjuk/ hívjuk Dorkának is.

A régi dokinkat nagyon szeretem, főleg a lányom, de nekem régen két hetente kellett a picivel járni tanácsadásra és ez innen sok lenne. Azóta azt hallottam itt errefelé elég havonta. Ha nekem is elég lenne, akkor lehet, hogy maradnánk. A nyolcba kell a Szigony utcába visszajutni, ami még tömegközlekedéssel is elég jó, mert alacsonypadlós buszok vannak(7-es Asztoria, 9-es ott tesz le), csak épp nem lehet délután felférni.
Azt pedig azt mondták ne tegyem, hogy csak a csajjal járok vissza.
Addig még gondolkozom és informálódom.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok Lányok!

Az Uzsokiban még mindig nem lehet szülésznőt választani??? Én legutóbb nagyon rosszul jártam sajnos. Most nem szeretnék! :roll:

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Livi!

Legutóbbi infoink szerint elvileg nem lehet szülésznőt választani,de az igazgatónak címzett kérvénnyel igen. Nem tudom ez pontosan mivel jár,de Tigris így csinálta. Ő majd ír róla biztos.

Sus: a leírásod az orrszívásról egyszerűen tökéletes volt!!!

Nálunk a szülinap tuti jó lett,dobok pár képet,ha sikerül
Annamari
kismuki
 
 


Kép

Kép

Kép
kismuki
 
 


Sziasztok,

Annamari: boldog szülinapot a fiúknak! :) Tuti jó ez a torta a két oldalán a kül. számú gyertyákkal! Vik hogy megnőtt, hihetetlen! :)

Gabi, gratula a kislányhoz, tök jó nektek! :) Bencének jó a szövege! :lol:

Barbi, remélem, azóta meggyógyultatok már.

Nálunk tovább folyt az ovis tortúra, a :lol: héten egyik óvónő sem volt betegség miatt, Máté alig akart menni, sírt már nemcsak reggel, de alvásnál meg du. is, az ajtóban pityergett mindig, mire mentünk érte. Több óvónő vigyáz rájuk, ki nem mennek, torna még mindig nem kezdődött, ráadásul aki legtöbbször van velük, valami szörnyen unszimpatikus, ha ő lett volna az óvónője, tuti átiratom máshova... Máté se akar bemenni hozzá reggelente. Remélem, végre jövő hétre helyreáll a rend, már két hete hiányolja a megszokott óvónéniket.
Amúgy is rettentően anyás mostanában. Most hugom hazavitte a gyerekeket anyuékhoz, alig akart elszakadni, nem tudom, hogy telik nélkülem majd a hétvége...

A munkahelyem is szörnyű mostanság, csak úgy rugdossák ki az embereket, ránk meg minden hülyeséget ránklőcsölnek, mintha nem lenne elég így is... jó lenne már végre találni vmi mást...

Zoli anyukájának kiújult a daganatos betegsége 2 év után, nagyon aggódunk, hogy mi lesz, múltkor szinte csodával határos módon gyógyult meg... Ennél rosszabb hírt már nem is kaphattunk volna...

Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Szülésznő választás engem is érdekel - nem szeretnék mégegyszer ahhoz a nőcihez kerülni, akivel kezdtem a szülést (szerencsére reggelre megérkezett Vera és ő szuper volt).

Krisz: látom nálatok sem rózsás a helyzet az oviba. Nálunk megint mi voltunk az "ejnye-bejnye anyuka/apuka". Ugyanis mint kiderült tegnap volt az első tornaóra (ezt a szülőin már előre jelezték, de mi arról lemaradtunk). Reggel apukát hazaküldték, hogy miért nem hozta a gyerek tornacuccát. Apa rohan haza, mire is mondom neki, hogy szeptember óta ott lóg a gyerek fogasán... Telefon az ovinak, elmondtam nekik ugyanezt. Erre délután derül ki, hogy mégsem voltunk ügyesek, mert reggel át is kellett volna öltöztetni tornaruhába a gyerkőcöt... :evil:
Viszont a jó hír az, hogy egyik anyuka begyűjtötte az összes szülő e-mail címét és mostantól jönnek a hírek, így talán már mi is tudni fogjuk, hogy mikor mi lesz.

Krisz: szomorú mindig újabb és újabb daganatos betegekről hallani. Szorítok, hogy legyen ereje újra helyrejönni.

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Zoli Anyukája :( Annyira sajnálom, nekem is ez a rémálmom... Kontrollon derült ki vagy tünete volt? Nagyon kívánom, hogy ismét sikerüljön neki meggyógyulni, legyőzni ezt az alattomos szarságot, de most végleg!

Az ovi nem semmi... persze ez a hiányzás bárhol előfordulhat, nálunk is volt már az egyik csoportban, tudod az ikreseknél. Ki is volt igencsak akadva a kislánya.
Nekünk a héten volt először torna (mondjuk kiírva nálunk is előző délután lett, ha nem szól az egyik anyuka telefonon, akkor meg sem tudom, mert délben még nem volt kitéve). Máté először nagyon tartott tőle, el sem tudta képzelni milyen az a tornaóra, de utána nagyon tetszett neki, végig mosolyogta az egészet. Még Annamari anyukája is mesélte tegnap, hogy milyen édes volt :)

Féltem az egy hetes kimarad miatt, hétfőn nem is volt semmi gond, de három napja megint pityereg reggelente. Bár azt már másoktól is hallottam, hogy az egyik óvónőnél többen sírnak reggel. Na majd kiváncsi leszek hétfőn mi lesz, főleg,hogy először fog ott aludni :?

Annamari!
Isten éltesse a fiúkat sokáig :)

NAgyon édesek és Vik tényleg milyen nagy lett, kész heyles pasi :wink:

Gabi!
Gratula a kislányhoz :)

Én ismét elkaptam vmit Mátétól, még jó, hogy rajta nem jön ki, de nekem lázam volt, fájt mindenem, elég szarul voltam két napig. Rá se tudtam gondolni, hog ykimozduljak, pedig a fiúkat rendezni kellett. Aztán Csaba is elkapta, de most már jól vagyunk. A lényeg, hogy a fiúk nem kapták el :lol:

Bár ma rám hozta a frászt Máté. Ebéd után mondta, hogy fáj a hasa, itthon pedig már jajjgatott. Hívtam Csabát, hazajött, elvitte dokihoz,de szerencsére semmit sem talált, valszeg bélgörcs lehetett. Már semmi baja, kakilt is, étvága is van. De Máté nem igen szeret dokihoz menni, most pedig alig várta, hogy hazaéjren az apja, szóval tényleg szarul lehetett.

Barnus jól van, már alszik, a nagyok pedig diavetítőznek :)

Dobok fel egy képet!

Puszi

Kép

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Judit, Barbi: Hát jó mérges lettem, amikor láttam, hogy ingyen is lehetett volna UH-ra vinni Szabit. :evil: Ki vagyok akadva, hogy a Salamon mániája a Budai Gyerekkh. :( A picivel a szemészetre is oda akart küldeni, és beutalóért el kellett volna ugrani hozzá a rendelőbe. Még jó, hogy volt annyi eszem, hogy felhívtam az Örsöt és ott megkérdeztem, hogy kell-e beutaló, persze nem, így oda jelentkeztem be ahhoz a szimpi dokinénihez, akinél múltkor Levivel voltunk :)
Nagyon édik a fiúk és Veronika gyönyörű nagylány! :)

Krisz: Kösz előre is a meghívást, jó lenne már talizni veletek, múltkor is olyan jól sikerült. Bár két gyerekkel még nem utaztam a trolival, de majd valahogy megoldom! Nekünk viszont csak a csüt. vagy a péntek jó, mert hétfőn és kedden Levi kint van anyuéknál, szerdán du. pedig angolon. Természetesen, ha a többségnek e közül a 3 nap közül jó valamelyik, akkor majd átszervezem a dolgot, vagy megyek csak a picurral!
Sajnálom anyósodat, sajnos mi is átéltük ezt, szorítok, hogy Ti szerencsésebbek legyetek....

Gabi: Gratula a kislányhoz! Bár nem akarlak lelombozni, de Levinél nekünk is megmutatta a 20. héten a Gyarmati, hogy "itt a kisajka és itt a nagyajka"....
Ovi: Nekem is a barátnőm dicséri az Emmát, oda jár a nagyobb lánya (Hanna) a vegyes csop.ba. Igen én is hallottam már, hogy a hozzáértők javasolják a vegyes csoportot. A kicsiket húzzák a nagyok, a nagyok pedig megtanulják, hogy vigyázzanak a kicsikre pl. Egyébként nekem is szimpibb, mert ott zártabb és árnyékosabb a kert, ill. az Újvidéken van egy transzformátor ház, ami benyúlik a kertbe és nem hiszem, hogy nagyon jót tesz az onnan jövő sugárzás/mágneses tér vagy mi, de ezt Te jobban tudod :)
A Salamonnak nekem is szimpi a természetes dolgok iránti szeretete, de azt én sem birom, hogy leszúr, mer imádom a tejterméket és sajna Szabi kipöttyözödött tőle (legalább is szerinte attól, de ő minden problémát a tejtermékekre fog) :( Viszont a lehellete....:oops:

Dóri: Képzeld egyik nap pakolásztam a ruháimat és találtam még egy zöld pulcsit, ami tőled van. Bocsánat. Ha megyünk a találkára és ti is jöttök, akkor viszem. Addig még szétnézek, mert lehet, hogy még maradt itt valami :)

Annamari: Boldog szülinapot a fiúknak így utólag is! Nagyon jók a képek! Hol csináltattátok azt a szuper tortát?


Rólunk:
Eldicsekszem, hogy Levente múlt szerda óta önállóan alszik el :) Ez úgy zajlik, hogy a meseolvasás után befekszik az ágyba, betakarom, puszit adok neki, megfogom a kezét, aztán kb. 2 perc múlva mondom Neki, hogy mostmár megyek, met szabi nyöszörög és megnézem, vagy mert dolgom van és megkérem, hogy aludjon szépen. Ő mondja, hogy jó alszik és kimegyek. Kb. 10 perc után benézek rá és gyönyörűen alszik. Volt olyan is, hogy miután kijöttem még pár percig hallottam, hogy magyaráz, vagy az ajtónál matat, de nem jött ki, és amikor visszamentem ránézni, akkor már bent volt az ágyban betakarrózva és durmolt. Annyira örülök! :)
Aztán magamra is büszke vagyok, vasárnap életemben először mentem el a Tescoba kocsival (1 éve van jogsim), ill. aznap sütöttem muffint, ami szuperul sikerült. És elkezdtem a francia nyelvet átismételni, mert szeretném folytatni a tanulást. Remélem nem hagy el a lelkesedésem :)

Egyébként jól vagyunk, a fiúk édesek, Szabi egyre többet van fent, sajnos többet sír is, mint eddig általában a hasa miatt. Néha megijedek, hogy lehet, hogy kevés a tejem, pedig most jelentkeztem tejadónak, már csak a vérvételre kellene elmennem, hogy kezdhessem a tejadást. Elkezdtem inni a tejserkentő teát, most figyelem, hogy növekszik-e a mennyiség, ha igen akkor megyek csak
a vérvételre.

Na röviden ennyi.

Készültök már a Télapóra/ Karácsonyra? Mi már csináltunk sógyurma
hóembereket, várjuk, hogy kiszáradjon és akkor jöhet a festés!

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Judit, milyen kis aranyos dundi Barnus, jó étvágya lehet! :lol:
Remélem, nem vagytok betegek!
Na milyen az ottalvás??? :)
Tényleg, diavetítőt lehet manapság kapni vagy nektek régitek van? Biztos h Máté is élvezné.
Van kedvetek vmikor összefutni, átjönni v ilyesmi?

Köszönöm a bíztatást Zoli anyukájával kapcs., holnap kapja az első kemoterápiás kezelést. 3 hónapja vannak fájdalmai a mellkasában és mostanra sikerült kitalálniuk, hogy áttét jött ki a mellhártyáján. Addig mindenfélével kezelték már és senki nem jött rá, csak a végén egy prof. aki újra átnézte az anyagait, többek között a ct felvételt!, hogy daganat lehet. Azért ez irtó gáz... és ha ő nem nézi át még egyszer??? Szóval az egészségügy újabb katasztrófális epizódja... :evil: Aztán szövetmintát vettek és sajnos az igazolta, hogy rosszindulatú daganatok. Szóval nem ugyanott, mint 2 éve volt. Sok apró van meg egy nagy, így kemoval próbálkoznak, anno sugárkezelést kapott. Nagyon-nagyon drukkolunk neki, hogy legyen ereje és legyőzze, máshogy nem is történhet!

Gabi: hát igen, hasonló az ovihelyzetünk, ahogy látom. Most végre van az egyik óvónéni, ezt vártuk, erre Máté megintcsak sír reggelente... Mikor lesz ennek vége??? Nem tudom, érdemes -e oviváltáson gondolkodni, ha az ember sok mindennel nincs megelégedve, csak az a baj, hogy Máté így is olyan nehezen szokta meg a dolgokat, most ezt előlről kezdeni, és hát semmi biztosíték h máshol jobbak a dolgok... Meg persze gondolom, sehol sincsen hely.
Judit, nálatok kiviszik a gyerekeket most is a hidegebb időben? Mátéék hetek óta nem voltak kint, egyszerűen el sem hiszem... katasztrófa... a többi apróságról ne is beszéljünk...

A talival kapcs. eredetileg 22 v 23-ra gondoltam, de írtátok h inkább 26-27 után. Vkinek konkrét dátumjavaslata?

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz: ismét volt egy kalandom, mert ma fognak fényképezkedni, kérték, hogy vigyünk szép ruhát. Viszem reggel (7 után), erre közlik, hogy adjam is rá mindjárt, mert azt nem ők adják rá... Próbáltam finoman jelezni, hogy addig még fognak reggelizni és hát nem vagyok biztos benne, hogy a csini ruha "túléli" a reggelizés viszontagságait, de nem igazán hatottam meg őket. Talán annyit sikerült elérnem, hogy legalább valamit tesznek a nyakába reggelizés közben, bár ebben sem vagyok biztos...
Egyébként tegnap nekiesett játék közben valami kosárnak az oviba, így mikor mentem érte a kis szája alul-felül pirosas-lila volt és a jobb szeme alatt is volt valami horzsolás. Ezen kívül van a homlokán egy lila folt, még múlt hétről. Csak hogy szépek legyünk a fotón!
Szerintem elkészülnek a fényképek és aki meglátja, azt mondja, hogy verjük a gyereket... :roll:

Nálunk legalább levegőzni kiviszik őket minden nap - kivéve ha esik az eső. Egy gondom van, hogy harisnyát nem adnak rájuk, pedig szerintem télen majd nem ártana. (Persze lehet, hogy csak én vagyok túl fázós.) Most megy rá a hosszú szárú zokni, amit napközben lehajtok neki és - remélhetőleg - amikor mennek ki akkor felhúzza térdig.

Képzeljétek szuper KIKÁS emeleteságyat (alul szekrény+íróasztal, felül 90x200-as ágy) vettünk neki a Vaterán! Majd lefotózom és teszek fel pár képet róla.

Annamari: nagyon tuti ez a torta! Látom, nálatok sincs kevesebb játék, mint nálunk...

Csaju: Barni nagyon édi, látszik, hogy jó étvágya van. Bencének is ugyanilyen kis sárga plüss rugdalózója volt.

Timi: én is tartok tőle, hogy ne az legyen egy hónap múlva a 4D-n, hogy mégis fiú (már vettem egy halom kislány ruhácskát)

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Krisz: ezt ma kaptam a postaládámba, lehet, hogy nektek segíthet:
http://www.natursziget.com/page.php?sho ... benarakkal

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


SZIASZTOK!!!!!!!!!!!

Ezer éve nem "találkoztunk"!!!!!!!
Hogy vagytok!!!!

Mindjárt elolvasgatlak titeket!

Almadi!!! Jön a kislányotok a fiúcska mellé?
Mi is most tervezzük a második manót!!! :D

Jaaaj, de örülök, hogy nem tűnt el a társaság! Egészen elfogott a nosztalgia, mikor idekattintottam, és megláttam a neveiteket!!!

Írok majd hamarosan, csak előbb visszaolvasok, ne kérdezzek feleslegesen!!!
Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!
Krisz, sok-sok erőt, kitartást az egész családnak!

Gabi, én holnap megyek 4D UH-ra és abban bízom, hogy kinől neki, mert nekem a kórházban kiscsajt mondtak a múltkor.
A szülésznőválasztás engem is egyre jobban érdekel.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasgattam egy pár oldalt, de még van saram az utolsó belépés óta! :cry:

Húú, ezek a gyerkősök csodaszépek, és mekkora nagyok már!!!

Orsi még bölcsi, januártól mehetett volna oviba, de mivel évközben nincs hely már sehol, ezért a doki adott egy igazolást, hogy maradhasson bölcsiben, és jövő szeptemberben mehessen oviba. Én ennek örültem. Április óta jár bölcsibe, picit nyafog reggel, de 5 másodperc múlva már játszik a gyerekekkel. Ott lenni szeret, de szeretné, ha én is ott lennék. A dadusok aranyosak. Egyelőre Orsi még nem szobatiszta, nem erőltetem. Párszor már pisilt vécébe. A kakival még nem próbálkoztunk, nem tudom belőni, mikor is kéne.

Négy órában dolgozom az előző munkahelyemen, ez így pont elég.
Tudok mellette tanítani, és sokat vagyok Orsival.

Ha szeretnétek látni képeket: http://www.flickr.com/photos/boeszter/


Egyelőre ennyi röviden!
NAGYON GRATULA AZ ÚJ JÖVEVÉNYEKHEZ, és akik még csak most vannak úton!!!

Most már leszek!

Puszi nektek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Eszty, üdv újra itt!

Gabi, hát nektek sem semmik a sztorijaitok az ovival kapcsolatban... Úgy látszik, mi vagyunk a szülők, akiknél minden balul sül el... :lol: Na hátha lesz ez még jobb is!

Máté ma reggelre lebetegedett, úgyhogy nem élvezte túl sokáig a visszatért óvónénit... Így most szabin vagyok kénytelen lenni holnap-holnapután, Zoli ilyenkor van Szegeden. Hááát, nemigen marad már szabim, remélem, kihúzzuk ezt az évet...

Köszönöm a biztatást mindenkinek.
Timi, köszi neked is, a Culevittel gyógyult meg múltkor is, most is újra intenzíven szedni kezdte, nagyon bízunk benne ismét. Végül holnap lesz az első kezelés, ma még csak infúziózták, elég gyenge és kiszáradt volt.
Levi nagyon ügyes az alvással, gratulálok! :D Bárcsak nálunk is így lenne már, d e olyan makacs a fiam... :lol:
Milyen ügyi vagy hogy ennyi mindenre jut időd a két gyerke mellett! Remélem, el tudtok majd evickélni hozzánk vhogy, ha összejön a tali.
Esetleg nov. 29.csütörtök du.? Egyelőre ez tűnik jónak 26. után, amikor nem dolgozok egész nap a kolléganőm helyett.
Nyilatkozzatok légyszi,mindenkit szeretettel látunk, nem csak az ősi csapatot. :lol: :wink:
Jut eszembe, láttam a játszóház weblapján, h a 16. kerületbe költöztek. :(

Anikó, majd tudósíts az UH-ról!

Puszi,Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz!

Nagyon sok kitartást kívánok! Imádkozni fogok!

Puszi nektek!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Krisz: kitartás,a Culevitről én is csak jókat hallottam. A 29-e sztem tök jó ötlet. Fél ötre sztem ott tudunk lenni mi is.
Timi: néha én is trolizok velük.Mondjuk Márkkal még elmegy,de amikor Viktort is cipelem,Márk kezét fogom,netántán egy esernyőm is van,az gáz. Ilyenkor a nagy álllatokat haza sem engedem nekik hozni,azt már nem bírnám fogni.Bár be kell vallani szerencsére mostanában mindig átadják a helyet nekünk. Hozzáteszem,sosem a fiatalok!!! És az idősebbek sem,mindig a középkorú nők a rendesek.

Gabi: ez szörnyű amit írsz,nálunk mindig vesznek harisnyát. Ők már egyedül veszik fel,de a bölcsibe szólnak,hogy reggel ne vegyem le róla,mert nekik úgy könnyebb öltöztetni. Már most dög hideg van,sehová sem megyünk harisnya nélkül.

Eszty: üdv újra itt. Tudsz valami hírt Lau családjáról,hogy hogy vannak?Szokott a másik topikban jelentkezni a férje?

Most lépek,puszi
A
kismuki
 
 


Sziasztok!

Köszi, Barnus tényleg szereti a hasát, bár mintha mostanában kevésbé lenni pufók, majd hétfőn kiderül mennyit hízott egy hónap alatt :)

Krisz!
Sokat gondolok Anyósodra és nagyon drukkolok Neki!

Csodálkozom, amiket írtok az ovikról, óvónőkről, azt hiszem mi akkor nagyon szerencsések vagyunk.

Nálunk mindig kimennek, még akkor is, ha éppen picit csepereg az eső. Ezt már a nyílt napon elmondták és mivel nekem a mániám a levegőzés, ez a hozzáállás nagyon tetszett.

Volt szülői is a héten, utána beszélgettem az óvónőkkel és csupa jót mondtak Mátéról. Állítólag mintagyerek, jól viselkedik, nem verekszik, szépen eszik és sokat, de részt vesz a játékokban, szeret szerepelni, sorolja a versikéket, meséket. Csak úgy dagadt a mellem a büszkeségtől, amit el is mondtam Máténak, azt mondta, majd este bekenjünk a mellem, ha így megdagadt :lol:

Hétfő óta ott is alszik és alszik is :) Reggel nincs sírás sem, pedig azt hittem az ottalvás miatt lesz, de nem. Már első nap ott is uzsizott, csak azután jött ki.

Meséltem az óvónőnek, hogy itthon milyen kisördög a gyerkőc, azt mondta örüljek neki, hogy itthon tombolja ki magát (mert vhogy ugye ki kell), mert mindig az a fontos, hogy az intézményekben "megfeleljen". Tudja, hogy nehéz itthon elviselni, az ő gyerekei is ilyenek voltak, de ez a szerencsésebb felállás :)

Azon egyébként Krisz kiakadtam, hogy milyen régóta nem viszik ki a ti ovitokban a gyerekeket, azért voltak egész jó idők.

Én nem adok harisnyát még Mátéra, egy órát vannak kb. kint, az idő alatt nem hiszem, hogy megfázna, főleg hogy szaladgál. Mivel ügyesen fel tudja venni a zoknit, így én itthornól bokazokniban viszem, de a zsákban térdzokni van, azt eszi fel, ha kimennek. Ha már most harisnyát adok, mit adok majd amikor igazán hideg, mínusz lesz???

Szia _Eszti :)

Most mennem kell, majd még jövök!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Kismuki! Sajnos nem csak tőletek, de az egész Babanet-től eléggé távol voltam, így nem tudok semmit Lau családjáról.
Utánanézegetek majd, és értesítelek.

Most kilábalóban vagyunk Orsival együtt egy elég gázos vírusos nyavalyából, hangom az még nincsen, levegőt sem igen kapok, de ez írásban legalább nem érződik. :D
Csinálok egy intenzív méregtelenítést is most éppen, mert találtak valami árnyékot a beleimnél és a májamban sérüléseket (talán a fogamzásgátlótól, amit gyorsan abba is hagytam, vagy ettől a sok szutyoktól, amit megeszünk), de ez biztosan használni fog. Aztán jöhet a babaprojekt! :)
Ha érdekel valakit a méregtelenítés: www.drnatura.hu


Minden beteg picúrnak és nagynak jobbulást!

Puszi

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Kismuki!

2006. májusa óta nem írt a másik topic-ba sem.
Rákérdeztem, tud-e valaki valamit. Ha írnak, mondom.

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Nekem is sokszor eszembe jut szegény Lau és hogy mi lehet a gyerekekkel. Hátha tud róluk vki a másik topicban!

Eszty, jobbulást nektek.

Egyelőre akkor tűzzük ki a nov.29.-et, úgy fél 5-től. Azért várom a többiek jelzését is, h kinek jó, kinek nem.

Judit: tök jó, hogy ilyen jól viselkedik Máté az oviban és elhiszem, hogy dagadsz a büszkeségtől! :D Klassz, hogy az ottalvás is simán megy!
Egyelőre még mi sem használtunk harisnyát, csak vastagabb nadrágokat, én is úgy vagyok, mint te, hogy akkor mit adok rá a kemény télen? Mondjuk amennyit ő kint van mostanában... :shock: Tényleg durva h egyáltalán nem viszik ki őket... ilyet lehet egyáltalán? A helyettesítő is ki tudná vinni őket ha akarná... Megint én leszek a károgós anyuka, ha egyszer lesz módom végre szóbahozni ezeket a dolgokat, de most mondjátok, mindent hagyjunk szó nélkül, amikor semmi sem úgy van szinte, ahogy előadták a kezdetekkor???? :shock: Pedig bíztam benne, hogy jobb lesz a helyzet, mint amit ecseteltek páran erről az oviról...

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Azt mondták a babókánkkal minden rendben van, ámde aprócska, elnézhető hibája, hogy tényleg kislány. Épp mondtam a férjemnek, hogy ha lehetne választani nemet, akkor mi most felborítottuk volna a természet eredeti rendjét.
Gabi, vigasztaljon a gondolat, hogy a lányt már csak beadod majd kisruhában és mindig lehet rajta harisnya. Ezt mi is így oldjuk meg jelenleg.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Hogy van Máté, voltatok végül az ügyeleten? Füle fáj még, remélem nem!

A többi szülő se hiszem, hogy örül, amiért nem mennek ki, fogjatok össze és szóljatok az óvónőknek!

Kisani!
Akkor ezek szerint ti kisfiú-pártiak vagytok? Tök jó :D Olyan ritkaság, mindenki lányt szeretne inkább!
Örülök, hogy rendben van a Kiscsaj :)

Mi jól vagyunk, Barnus ma oltást kapott, le is mérték 65 cm és 6900 gramm :)
Máté az oviban, remélem jól érzi magát. Azt mondja olyan sokat kell ott aludni, pedig itthon 2x annyit szokott :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Hellóka!

Judit: voltunk az Ilka utcában, tök rendes volt a dokinő, sokkal jobban elmondott mindent, mint valaha a Szerdahelyi... pedig "csak" ügyeletes orvos. Először megijedtünk, h át kell mennünk a Heim Pálba, mondta az asszisztens, amikor előre megkérdezte kint, mi a panasz, hogy fül-orr-gége csak ott van. De hálistennek nem volt rá szükség, nincs komoly baj a fülével. Viszont tüszős mandulagyuszija van, kapott antib-ot meg egy csomó ilyen-olyan cseppet. Tegnap iszonyú bágyadt volt, egész nap csak feküdt és nem szólt senkihez, ma már talán jobban van. A hét biztsi h kimarad az ivoban, lehet megint szervezkedni hogy hogyan oldjuk meg a felügyeletét.
Hát igen, össze kéne fogni az ovinál, csak nem nagyon találkozunk a szülőkkel, sajnos... hébe-hóba egy-egy emberrel, de mindenki máskor hordja a gyerekét. :(
Gratula Barnushoz, szépen fejlődik!
Erről jut eszembe, tesóm Barnusa is sokat beteg, így sokat hiányzik a bölcsiben, és közölték velük, hogy kizárják, ha nem jön még egy-két hétig, mert sokan várnak a helyre... basszus, már beteg se lehet a gyerek??? Nem feltétlenül két nap, mire vki meggyógyul...

Anikó, gratula a kislányhoz. Nevetek van már?
Tényleg, fogászaton voltál végül az Örsön? Mik a tapasztalataid, kihez kerültél?

Taliról nem nyilatkozik senki. Judit, nektek jó, eljöttök, ha lesz?
Kinek van még kedve?
Jövő hét elejére már biztosan meggyógyul Máté, úgyhogy részünkről elvileg ninc skaadálya a csüt-i összeröffenésnek.

Puszi mindenkinek, vár a munka. Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Bocs Krisz, tiszta szita az agyam, ezért nem is szülök még egy gyereket, mert beszélni is elfelejtek :lol:

Már 2x is írni akartam,h ogy örülök a talinak és megyünk :)

Örülök, hogy Máté gyógyulgat! De amit a bölcsiről írsz az undorító, jó fejbe kellene verni aki ilyet mond, basszus, de ideges lettem :evil:

Puszi, engem az ágyikó vár!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül kérdezek Töletek. Ismeri valaki közületek Habermajer doktort? Hysterescópiás beavatkozást fog elvégezni rajtam, mert lombikozun és meddőségibe kérik ezt a vizsgálatot. Segítséget előre is köszönöm.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókivánságokat!
Már alakulunk, bár Orsit még nem engedtem bölcsibe, mert köhög és folyik még az orra. Nem szsretném, ha így szaladgálna az udvaron. Inkább legyen teljesen jól, aztán mehet.
Én már dolgozom, néha elmegy a hangom, de az a gépnél mindegy.
:lol:

Mindenkinek jó egészséget!!!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Kismuki: szuper a torta és édesek a fiúk! :D

Tkrisz: Meggyógyultunk, csak valahogy nem tudtam mostanában a géphez férkőzni. Munkahelyi gondjaidat átérzem, én nem is akarok visszamenni a régi helyemre, ha lehet a kereskedelembe egyáltalán nem. Inkább megyek wc-t pucolni, az is annyit keres, mint amennyit én kerestem. :?
Remélem most már jó dolgok fognak veletek történni a sok rossz után, drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön. :)
A nov. 29. egyelőre nekünk is jó! :D

Csaju: Jó nagy baba Barnus, ti sem panaszkodhattok :lol: Aranyosak nagyon együtt :D
Hasonlnóak vagyunk, imádok én is a kicsivel levegőn lenni. Meg is viselt, mikor pár napig nagyon nagy szél volt, akkor nem mertem kivinni 3 hónaposan. A hideg nem zavar meg a csapadék se, de nagy szélben azért óvatos duhaj vagyok, lábzsák sincs a babakocsin, úgyhogy akkor inkább itthon maradtunk. Ma is kint voltunk legalább másfél órát, klassz volt :D

Mi jól vagyunk, csak a gyereküléssel szenvedünk, ami a kocsiba kell. Hiába jó 13 kg-ig, 8 és fél kiló Veronka csak vékony rugiba fér bele, téli cuccba már nem. A nagyobb üléseknél úgy láttam, hogy már ülő babáknak van kitalálva akik legalább 8 hónaposak. Ilyen félig fekvős betétes kellene.....na, ezt jól elmondtam :? ......nektek volt ilyen gondotok? Valami tipp, milyet vegyünk?

Pusza Mindenkinek
Barbi :)
Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Barbi! Mi olat vettünk, ami dönthető is kicsit, és volt benne szűkítő, és az övét is át lehet fűzni magasabbra, valamint a szíj hossza is állítható. A téli időszakban kivettem a szűkítőt és hosszabbra engedtem a szíjat, így belefért kabátban is. Nyáron meg persze meg kellett húzni. Szerintem szinte mindegyik ülés ilyen.

Remélem, tudtam segíteni.

Sziasztok! Puszi mindenkinek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Barbi!

Nekünk ilyesmi van. Most 8-9 ezer forint körül nagyon jókat lehet kapni.
Nem tudom, látszik-e majd a melléklet. Nem tudom, hogy tegyek be képet.
1195673430.1212.doc

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok,

Dóriéknak nem jó a 29-e a talira sajnos, úgyhogy keresni kéne más időpontot. :( Nem tudom, hogy a dec. eleje a kari közeledte miatt mennyire jó még nektek... Egyhéttel későbbi csüt. meg pont Mikulás napja, nem tudom, van -e vkinek mikulásos progija (lehet h az ovikban is van vmi ilyenkor?) , vagy az is jó lehet esetleg... írjatok légyszi. vagy 4-e kedd du.?

Remélem, senki sem beteg, nekem furcsán fáj a torkom pár napja, lehet, h Máté átadott vmit a tüszőkből... :shock:

Barbi, köszi neked is a drukkot, a lányod egyszerűen ennivaló, még mindig! :) Örülök, ha ti is eljöttök majd!

Képzeljétek, tegnap voltam egy olyan vicces állásinterjún, négyünket kérdezgettek egyszerre, hehe, hát eltartott egy darabig, kicsit bosszantó is volt...

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Judit, valóban sokat jelentett volna nekem egy kisfiú,de nem tudom, hogy miért. Bár, kétségtelen, hogy könnyebb a fiammal jelenleg, mint a csajszival, de nem hiszem, hogy pusztán ennyi lenne az oka.

Nevünk az még nincs, ez pár éve is gond volt. Akkor a férjem a Petrát dobta vissza, (Dorina végül 2 héttel korábban Petra névnapon született meg), most pedig a Renátát. Én meg a Nikolettet nem szeretném, de azért remélem megtaláljuk ismét mindkettőnknek a legjobbat.

Fogászat jól sikerült. A 217-es szobában voltam Csorba Endrénél. Mivel az előző terhességem alatt feladtam a fogászati kezeléseket, így mostanra lesz vagy 6 fogam, úgyhogy még megyek egy párszor. Addigra biztosan kiismerem. Az első alkalom, amikor az ambuláns betegek jelentkeznek az borzasztó, szerintem kb. 3 órát vártam, de a következő már időpontra ment, és így csak 3/4 órát.
Ráadásul az első alkalommal két perc alatt kész is voltam, mert csak helyzetfelmérés volt, mivel akkor csak a panaszosokat látták el, nekem meg olyan szerencsére nem volt.
Szóval eddig csak a várakozások voltak szörnyűek.

Krisz, remélem megtalálod a legjobb helyet és ők is megtalálnak Téged.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok Lányok!

Krisz: Nekünk a 29-e jó, de közben látom, hogy Dóriéknak nem :( A 4-e ill. 6-a nem bizti, mert azon a héten a párom külföldön van és lehet, hogy nem leszünk itthon, de ha igen, akkor jó lehet bármelyik nap a kettő közül.
Anyósod hogy viseli a megpróbáltatásokat?

Betegeskedőknek jobbulást!

Én a hét elején 2 napig 39 fokos lázzal feküdtem, de semmi egyéb bajom nem volt, csak a melleim néha furán szurkáltak. Lehet, hogy mellgyulladásom volt? Nem tudok másra gondolni...

Barbi: Ez a kiscsaj egyre szebb!!! Már úgy szeretném élőben is látni!

Judit: Barnus szép nagy, ha így folytatjuk szerintem mi is hasonló méretekkel bírunk majd 3 hónaposan. Szabi most 5,93kg és 60cm. :)

Na megyek, mindenki alszik próbálok picit tanulni.

Jó hétvégét!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Mi is betegek voltunk a héten kezdődő kötőhártya + láz, orrfolyás. Remélem hétfőn már mehetünk oviba.

Csibe: e-mailbe írtam neked Hábiról (csupa jót)

:P

Nekünk elvileg a hétfő és a kedd kivételével minden nap jó a talira.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Hello lányok!
Sajnálom a 29.-ét,nekem is amúgy a kedd kivételével bármelyik nap jó. nekünk a Miku nem nagyon zavar be,mert az oviban délelőtt megy úgyis,céges meg vasárnap lesz majd. Egy okos ember 3 órára tette.Biztos nincs kisgyereke.


Nálunk szerencsére senki sem beteg,nég orrfolyás sincs,ma kezdtük el a Broncho - vaxonos kúrát,tavaly az Márknak nagyon bejött,most meglátjuk Viktinek is jó lesz-e.

Nekem lassan szemészetre kellene elmennem,de tuti csak beugrok egy Vision-ba mert ami az Őrs rendelőben van,az tragédia.A sok öreg,órákig.tegnap a Lidl-be szaladtam el reggel,de ott veszekedtek előttem,nevetséges volt.Néha teljesen kiborulok tőlük.Csak azért nem szólok soha,mert egyszer én is ilyen leszek.
Mondjuk minden "olcsó" boltban ezt látom.Szerencsétlen pénztároscsajok nem is értem hogy bírják.

Megyek,mert balhé van legozásnál..
pusz
Annamari

Krisz: megint van állás,ha érdekel dobj egy mailt, a hiltonos HR-nek.Ha kell priviben küldöm a címét.[/b]
kismuki
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,

Azon gondolkozom, hogy nem kellene -e mégis maradni most 29-nél, ha az amúgy mindenkinek jó! Sajnálom nagyon, ha Dóriék nem tudnak jönni, de utána a dec. szerintem már mindenkinek zűrösebb lesz. Mit szóltok? Aztán januárban lehetne tartani még egyet, amikor tényleg mindenki, ők is ráérnek. :wink:

Annamari: milyen pozíció van kiadó? :D Most azért is vagyok kiakadva, mert habár ígérték, hogy 8órázhatnék jan-tól, most meg nem akarja az igazgató, hanem maaajd egyszer, persze... csak annyira kéne egy teljes fizetés.. amúgy persze a több munka nem hiányzik... :lol:
Mi ez a kúra, amit írtál? M-nak se ártana vmi immunerősítő, katasztrófa, h milyen könnyen beteg lesz... Gondoltam, hogy elviszem esetleg egy homeopatához, hátha tud vele vmit kezdeni, mint velem annak idején.

Timi: remélem, nem betegedtek le!
Köszi, anyósom jól van a körülményekhez képest, majd dec. közepén derül ki, hogyan tovább, hatott -e már vmit.

Gabi, örülök, ha ti is el tudtok jönni! Hogy ment az első tornaóra? Máté lemaradt róla múlt héten a betegség miatt...

Anikó, akkor csak hajrá a fogorvossal és a névválasztással. :D

Na megyek, benézek majd holnap munkából,aztán dönteni kéne taliügyben. Kinek van még kedve jönni? Anikó, Eszty? Sus, bár te nem jártál erre mostanában! ?

Puszi

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

TKrisz!
Megpróbálunk elmenni Orsival. Mi elég messze lakunk, a XVIII.ker.-ben.
Le tudod írni pontosan, hogy hánykor lenne és hol?

Köszönjük a meghívást előre is! :P

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Olyan ülést vegyetek, ami dönthető, abban később is tud aludni.
Nálunk is nagyon aktuális már Máténak ülést cserélni, 1-2 hónapja nézelődünk a neten, de Csabának csak egyfajta tetszik, vaslzeg azt fogjuk megvenni, persze, ha Máténak is kényelmes.

Nagyon édes Veronika továbbra is :)

Krisz!
Na az ténylég vicces interjú lehetett :D Akkor most nem lesz tesó?

Anyósodnak továbbra is nagyon drukkolok!

Én benne vagyok a taliban :lol:

Anikó!
Nem semmi mennyit kell várni basszus, hú én nem bírnám! Hajrá nevek :)

Timi!
Az biztos, hogy mellgyulladás lehetett, jó, hogy már túl vagy rajta!

Lányok!
Adjatok már légyszi ötleteket, ki mit vesz az anyukájának. Apunak már tudom, de Anyu nehéz eset..

Köszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Magunkról annyit akartam, hogy a szüleimnek ma van a 30. házassági évfordulójuk, ezért tegnapra készültünk tortával, ebéddel és az ajándék pedig az volt, hogy a létező összes fényképüket albumokba tettük, nagy volt az öröm :wink: :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Lányok, sztem akkor maradjon a 29. fél 5 körültől, jöjjön mindenki, aki tud.! Aki még nem járt nálunk: Ond vezér út 43. 8/32. 32-es csengő, park felől!!! Ha vkinek kell bővebb magyarázat, szóljon!
Azért addig még aki tud, jelezzen, hogy jön -e! :)

Judit: ha lesz, lesz, ha nem most lesz, akkor nem most lesz! :) Sztem a tesó könnyebben összejönne, mint egy új állás! De addig is, próbálok találni vmi 8órásat, jobb lenne úgy elmenni újabb szülési szabira...
Én még nem nagyon tudom a kari ajándékokat, Máté és Barni kivételével... nehéz lesz!

Puszi, várom a további visszajelzéseket. Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Ja, Judit, gondolom, hogy nagyon örültek anyukádék tegnap, szupi ötlet volt!!!! :)

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Nekünk jó a 29.Ha mégis most lesz akkor mi tuti megyünk.Fiúk egészségesek,remélem addig sem lesz semmi.Szabadnapos is leszek,úgyhogy sütök is akkor valami finit.
Krisz: a férjedtől viszont rendelj légyszi muffint,isteni volt a múltkori. :D
Sales-es állás van megint...állítólag.Pont most hallottam egy fiú kollégádról is,aki eljött tőletek.A nevét nem tudom,csak egy barátom említette.
Immunerősítő por- 3*10 napos kúra. 4500ft,többit majd szóban.

Judit: tök jó ötlet,elhiszem,hogy örültek.
Kari ajándék ügyileg: mi anyuméknak vettünk egy repcsijegyet.Ezer éve terveznek Brémába menni egy barátjukhoz,de mindig csak halogatják. Erre most a ryanair -nél foglaltam nekik jegyet.25eft két jegy oda-vissza mindennel együtt.Sztem ennél jobb ajándék nem kell.Remélem értékelni fogják.Ráadásul ha csak egy-egy parfümöt vagy könyvet veszek,már akkor is szinte itt tartok.
Az Örsön viszont nagyon szép nagy világjárós könyvek vannak pár ezer forintért.Az Ázsia centerben meg mamás kardigán 2500ért.

Képzeljétek,ma ahogy hoztam haza Viktit,megint nem állt fel senki,erre egy pasi rászólt egy fiatal gyerekre,hogy adja már át a helyet.Tök ciki volt. :oops: még nekem is
Márk ma cirkuszba ment anyuval,kíváncsi vagyok hogy bírja.

Ha lesz tali,akkor mi,Csajuék,Timiék,Barbiék és Esztyék tuti.???
Susnak kéne e-mailt dobni.Többiek? Gabi? Én egy felnőtt-egy gyerek kombinációt fel tudok még venni a kocsiba.

MÉg benézek holnap,de akkor véglegesítsünk.
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!
Krisz, aranyos vagy, hogy gondolsz mindenkire, de nekünk kicsit nehézkes lenne arra eljutni. Főleg, ha troliról is szó van. Az valami borzalom, én inkább kézbe cipelem a Rolit, mint babakocsival, ha muszály lenne az Örs-re menni.
Hamarosan ki is próbálhatom majd, mert a férjem elvállalta az állandó éjszakát (hétfőtől-péntekig), úgyhogy nem sokat számíthatok rá. Teljesen kétségbe vagyok esve. Azt hiszem befejezem a fogászatot minél hamarabb és utánna a nő-dokimmal csak az Uzsokiban szándékszom találkozni.
Két hét múlva kiderül milyen a kicsivel vérvételre menni, mert cukorterhelés lesz.
Ti vittetek már hivatalos helyre kicsi gyereket? Eddig megúsztam, mert amikor még csak a Dorka volt, akkor ha a Rolcsival mentem tgondozásra, akkor megszerveztem az osztályomon a gyerekfelügyeletet.
Kezdődik a sok nappali alvás, szegény gyerekeket tarthatom kordában késő du-ig, ha tudom, aztán apa megy dolgozni.

Azért érdekelne, hogy mit csináltok egy ilyen találkán? Főleg ilyen bennmaradós időben. És mennyi időt tart?
És mi ez a hely pontosan?
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: