Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

gyorsan benézek munkából, dolgozni semmi kedvem és energiám, a gondolataim teljesen máshol járnak. Apukám tegnap rosszul lett este és kórházba került infarktus gyanújával. Aztán megállapították, h nem az volt, hanem szívritmuszavar, de elég komoly és rosszabbul is végződhetett volna. Csak az aggaszt, hogy erre eddig is szedett gyógyszert és mégis ez történt. Délután utazunk haza.

Timi: kitartás Levihez, biztos kell neki idő a tesó miatt, és hát amúgy sem a legkönnyebb korszakban van. Férjed mennyire tud segíteni, ő jobban tud hatni Levire? Mert nálunk az van, hogy a legnagyobb cirkuszokat velem csinálja, az apja könnyebben lenyugtatja és meggyőzi dolgokról.

Anikó: szóval ti is bölcsisek voltatok, hát ezek szerint ez nem számít a gyereknek, pedig reménykedtem anno, h így könnyebb lesz az ovi meg minden. És abban is, h 3 éves kor körül már vége ennek a nagy dacolásnak, főleg h már másfél éves kora óta tart...
Mintha szó szerint a mi életünket ecsetelted volna, úgy érzem. :lol: Mi is a hasonló bekeményítés mellett voksoltunk, nem adunk 5x időt, h meggondolja magát... Előbb-utóbb csak lesz eredménye. Ma is így indult a napunk, felébredt magától, reggelizni akart, aztán mikor mondtam h csak kenyér van , zsemle nincs, akkor kiakadt, és mivel nem evett, vittem öltözni, onnantól persze enni akart, akár kenyeret is, de amikor még egyszer engedtem volna, megint nem kellett, csak utána természetesen... szóval ordítva indultunk ma is oviba, semmivel nem tudtam elterelni a figyelmét, még a du-i utazással sem, ami mindig feldobja.. :shock:
Ti egyébként merre laktok, hova jártok oviba?

Gabi: szólj, ha megtaláltad a receptet! :lol:

Judit: mi van veletek? tegnap próbáltam Mátét a kisjátszóra csalni, de nem akart, így előttünk hancúrozott egy jót az ovis társasággal. Ti nem szoktatok egyébként felénk sétálni, akartam kérdezni múltkor, de elmaradt.?

Dóriról tud vki vmit?

Na lassan nem ártana dolgoznom is, puszi mindenkinek, jó hétvégét.Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Nálunk tegnap este azon ment a cirkusz, hogy vacsora után, miután mindenki jóllakott még maradt egy kis lecsó, amit senki sem kért. Kb. egy óra múlva férjem megeszegette a kis maradékot. Bence ezt meglátta és éktelen hisztit csapott, hogy apa mit csinált, mert az az övé. Több mint fél órát üvöltött, csapkodott és próbáltam vele megértetni, hogy amit már megevett azt nem tudja visszaadni. Erre a válasz: Akkor azonnal köpje ki!
Na, és ezek mindennaposak.
Vagy az előszobába veri magát a földhöz, hogy nem tudja levenni a cipőjét = értsd nincs kedve (tépőzáras cipőről van szó, tehát le tudja venni) és mi vegyük le neki... Újabb fél órás hisztiroham.
Azt hogy "nem lehet" - egyszerűen mostanában nem hajlandó megérteni. És itt nem arra gondolok, hogy nem lehet ugrálni az ágyon, hanem a fizikailag képtelen dolgokra (pl. nem lehet visszaadni a kaját, ha már egyszer valaki megette).
Az néha segít, ha vicces irányba terelem a dolgot, na de este 7-kor már nincs energiám mindig poénkodni.
Kíváncsian várom hogy mikor lesz vége ennek az őrületnek.

A vicc az, hogy régebben ha ilyet látok, én is gond nélkül rámondom, hogy micsoda elkényeztetett, neveletlen gyerek! Na, de mióta nekem is van gyerekem, már nem mondanék ilyet senkire.
:oops:
Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Nagyon sajnálom a ritmuszavart, de azért az jobb, mint az infarktus. Most hogy van, hogy érzi magát?

Hiszti: ilyenkor megváltásnak tűnik az én Mátém ma reggeli pityergése :o

Mi nem szoktunk arra sétálni, Mátéval nem is lehet, számára du. csak az ikrek léteznek, oda kell mennünk, ahol ők vannak :lol: De tegnap mi sem játszóztunk, hanem az ovi előtt játszottak a gyerkőcök :)

Este nálunk is volt vita, éppen Barnust altattam, amikor Máté közölte, hogy ő bizony a hálószobában alszik. Ezen vitatkoztunk, persze sutyorogva, ami egy idő után olyan vicces lett, hogy Csaba arra jött be, min nevetünk annyira :lol: És végül az ágyában aludt, sikerült meggyőznöm :wink:

Timi!
Megnéztem, nagyon édes Szabolcs, milyen kis szöszi :)

És Barbiékkal mi lehet, ő is régen volt már :o

Dobok fel én is egy mosolygós képet :wink:

Még annyit, hogy mi jól vagyunk, BArnus egy angyalka, annyira jó fej, nagyon sokat mosolyog, huncutkodik és mintha Máté is kezelhetőbb lenne kop-kop-kop.


Kép

Kép

Kép
csaju
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon édesek a történetek...mindenkitől.Ez a "nem tudom megcsinálni "sztori nekem is ismerős.Ma mondtam is Márknak,érdekes,hogy egyedül is ki tudja fújni az orrát,amikor el van merülve valamiben,ha odafigyel akkor már nem is tudja,hanem csak én,még apa sem jó.
De azért így mindenkit olvasva - remélem ti is észreveszitek,hogy szinte tök ugyanolyan problémákkal küzdünk a 3-4 évesekkel,csak a körítés más. Ilyenko9r mindig megnyugszom,hogy nem csak az én gyerekeim ilyenek.
Ma megint a bölcsisnéni szétdícsérte Viktit,hogy bárcsak minden gyerek ilyen lenne,mint ő,mert egész nap semmi gond nincs vele.Játszik,eszik,alszik szó nélkül,nem pelenkás és mindig mosolyog.
Na itthon aztán hamar rácáfol mindenre!!! :?
Csaju:mikor szoktál menni Mátéért,ott alszik már ? Mi ált.4kor vagyunk az ovinál,ha egyszer úgy vagytok összefuthatnánk.Megnézném már Barnust élőben is. :D
Megyek,megpróbálom legalább az egyiket lelassítani.Nehéz lesz,mert apukám megint kergetőzött velük 10 percet és extra felpörögtek,aztán apu lement. Jópofa...
Krisz:nekem a nagypapám 77 éves és most kapott peacemakert,ami miatt 1 egész napott volt kórházban.Hihetetlen,azóta semmi baja.
gabi:én is irigykedek Tunéziára,én ott még sosem jártam.
jó éjt nektek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Hogy van Apukád?


Annamari!
Nem alszik még ott, bár ORsi szerint nem lenne vele gond, de várjuk meg, amíg rendeződik annak a kisfiúnak a sorsa, akinek viselkedési problémái vannak. És mivel októberben alig jár majd (jövő héten 4 napot mennek, utána az ünnep miatt 3-at, majd szintén 3-at, de akkor itthon lesz Csaba szabin, így nem is fog menni), így szerintem novembertől próbáljuk meg.

Egyébként nem kell arra várni, hogy összefussunk, ugorjatok egyszer fel, igazán nem lakunk messze az ovitól :lol:

Máténak hőemelkedése van, így nem vittem oviba, kihívtam a dokit, remélem nem lesz komolyabban beteg.

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!
Krisz, Apukádnak jobbulást kívánok, sajna az én anyumnak is volt már infarktusa és a kiserek nagyon meszesek a szív körül, úgyhogy olyan anginás rohama is többször volt.
Mi a kórházhoz elég közel lakunk, a Róna és a Thököly kereszteződésénél. Az Emma oviba járunk, ami tetszik, de hogy miért olyan nagy sláger ez az ovi arra még nem sikerült rájönnöm.
Anno olvastam, hogy a csecsemőket azért is kell egy kicsit sírni hagyni, mert az önfegyelmezés része, ha megtanulja magát lenyugtatni.
Lehet, hogy a nagyobbaknál is szükség van ilyenre? Mert, hogy annak a hisztinek nincs köze a pillanat eseményéhez az tuti. A lányom sokszor kis hüppögésből jutott el a nagy ordításig. Mintha muszály lenne eljutnia a maximumig ahhoz, hogy utánna megnyugodjon. Jegyzem meg nem egyszer elhányta magát a felzaklatott állapotban.
Remélem ez csak az első gyerekeknél ennyire nehéz.

Nem tudtok az Örs-ön a rendelőben normális fogorvost?
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


sziasztok Lányok,
nagyon régen nem jelentkeztem be, látom, hogy zajlik az élet mindenkinél, nálunk is.
Viszont: VÉGRE KÉSZ A SZAKDOGÁM!!!!!!!!!!!!!! :D
Most javítja a konzulens, hétvégéig kész lesz teljesen, bekötés és futás leadni hétfőn. emiattt semmire nem jutott időm, mellette meg dolgozni és gyerekek, húúúúúúúúúúúúúú :P
Jól vagyunk, fiúk nőnek, bölcsi és ovi jól működik szerencsére.
Krisz, apukádnak jobbulást!!!!
Nagymamám október 28án lesz 95 éves pacemakere van. HVG-t olvas!
Lányok, megyek aludni, jelentkezem majd még.
A játszóház még működik, vagy már bezárt, ahová régen mentünk találkozni?
tigris
 
 


Sziasztok!

Dóri:örülök,azt hiszem lassan rád is rádférne egy jó kis pihenés.
Mikor kell megvédened?
A játszóház még működik,mi néha elmegyünk,de most hogy már Viktinek is kell fizetni,azért nem maradunk túl sokáig.Bár most volt egy olyan akciójuk,hogy egy gyerek 1000ft/ 3 óra.Az így megérte.
Csaju: köszi a meghívást,lehet egyszer majd élünk vele,bár a fiaim lebontanak mindent.
Krisz: jobban van apukád?
Anikó: sajna fogorvossal nem használhatok,nem is hallottam ott még senkiről sem
Szaladok,mert kezdődik a Vészhelyzet
Jó éjt
A
kismuki
 
 


Sziasztok!

Dóri: szuper ügyes vagy! Két gyerek mellett még egy szakdogát is összehozni nem kis teljesítmény!
Én este 8-kor lefektetem a Manót, majd 8.15-kor én is elalszom... :roll:
Ezért aztán úszik a lakás, az esti házimunkát reggel próbálom bepótolni több-kevesebb sikerrel.
Melyik játszóházról van szó?

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok! Ismeri valaki Dr.Csapó Csabát az Uzsokiból?Ha igen meg tudjátok mondani mennyit kér a magánrendelésén,ill.a kórházban is vállal terhesgondozást? Az Uszokiban szültem az előző két bébimet is és most is ott szeretnék,csak nincs dokim mert aki volt az már nem dolgozik ott. Előre is köszi a válaszokat! :D Sziasztok!
anyo72
 
 


Sziasztok,

Köszi mindenkinek az érdeklődést, hálistennek jobban van apukám, talán ma du. már hazaengedik, új gyógyszert kapott, reméljük, nem fordul elő ez többet vagy legalább nagyon sokáig! Amúgy tiszta katasztrófa a kórház, meg az odafigyelés, ellátás, kétszer másik betegnek adták a gyógyszerét és még őket akarták hibáztatni, 2x sikerült elfelejtetniük odaadni, a hétvégén a kutya nem nézett feléjük... szóval jobb lesz, ha otthon lesz, mert a végén úgy felidegesíti magát, hogy megint baj lesz... :shock:

Dóri: gratula a szakdolihoz, nagyon ügyi vagy!!!
Én az interneten néztem a játszóházat, azt íják, nov. közepéig átalakítás miatt zárva van.

Annamari, ti mikor jártatok ott utoljára?

Gabi, tudod, a Gvadányi utcában, ahol régen is taliztunk, te is jártál ott egyszer -kétszer sztem!

Anikó, hű ez a hányás dolog azért durva, hallottam, hogy vannak gyerekek, akik ennyire túlreagálják.
Nálunk Máté nagyon nehezen adja fel a sírás dolgot, képes több mint egy óráig vonyítani, ha az ember bírja addig idegekkel... Ezért is lepődtem meg tegnap este, amikor iszonyú erős ordítás után magától abbahagyta viszonylag hamar, mert hát persze altatásnál sem mindegy hogy ki, mikor, hogy, mit, és minden percben változik, hogy mit akar, beszélni ilyenkor nem lehet vele, sajnos. Na de csak lesz egyszer jobb.
Te kinél fogod szülni a harmadik babócát?
Fogorvost csak egyet ismerek az sztk-ban, de nem igazán ajánlom, én sem mentem el hozzá szívesen, pedig már kellett volna.
Nem tud vki egy nem olyan drága, de jó magán fogorvost Zuglóban v a környéken?

Judit, Máté lebetegedett végül komolyabban, mi a helyzet? Jobbulást neki!

Timi, Barbi, hogy vagytok?

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Örülök, hogy Apukád jobban van :) Egészségügy :twisted:

Hétvégén Máténak is voltak hisztijei, de vagy elnevettük vagy megbeszéltünk, amikor pedig már semmi sem segített, elindultunk a fürdő felé, beígérve egy kis hidegvizes mosakodást, na az hatott :lol: Én tuti nem tudnék órákig, de még negyed óráig sem alkudozni, a hisztit, direkt ellenkezést nagyon rosszul tűröm :?

Annamari!
Akkor majd beszélünk róla :) Ja, és az enyém is szétpakol, nyugi :wink:

Dóri!
Klassz, hogy végre kész a szakdolid, ügyes vagy :)

Én ide járok az egyik tízemeletesbe fogorvoshoz, eddig mindig meg voltam vele elégedve, egy 60 körüli, mosolygós, nagyon aranyos nő és szerintem tök jó áron dolgozik, ha gondoljátok előkaparom a névjegykártyáját!

Máté nem lett betegebb, nem folyik az orra sem, csak láza volt, így holnap megyünk újra oviba :)
Egyelőre várja, semmi tiltakozás, kiváncsi leszek :lol:

Viszont ami jó volt, hogy nem kellett kétszer hurcolkodni az ovi miatt és reggel is aludhattunk, ameddig akartunk (ma negyed 10-ig).

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Hali, csak egy gyors bekukk munkából..

Judit, köszi! :) Nektek aztán jó volt, de aludnék egyszer végre sokáig! Végülis mit csodálkozok, hogy Máté nem akar reggel felkelni, mikor nekem is nehezemre esik mindig, csak én nem sírok! :lol: Örülök, h Máté jobban van, ovi hogy telt, nem volt rossz neki a kihagyás miatt?
Jó lenne, ha el tudnád küldeni a fogorvos elérhetőségét meg h kb. mennyiért dolgozik. Akár priviben is. Erről jut eszembe, próbáltál mostanában mailt küldeni nekem, vajon még mindig nem működik? Küldesz egy hellót, hátha átjön? Esetleg a melós címemre is, hátha oda átjön. Köszi.
Ja, tegnap láttalak benneteket a troliról, a Plus-os zebránál mentetek át épp, Máté szőke fejecskéjét láttam meg hirtelen meg a te zöld kishátizsákodat! :)

Puszi,Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Judit, az elérhetőség és az árlista engem is érdekelne. Köszi.
Mondjuk egy kísérletet biztosan teszek az Örsön, de nem reménykedem. Eddig a Szentkirályi utcában intéztem, de hát mit ne mondjak oda sem vágyom vissza.

A dokim a Halász Domonkos, de még csak egyszer találkoztunk. Majd most kell menni megint az AFP eredmény után. Eddig csak jókat hallottam róla.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Még a nevét sem hallottam a dokinak,valami új,fiatal doki lehet?

Fogorvos ügyben - én évente 1szer járok,eddig a Szabolcs utcába,most valahová a visegrádi utcába költözött,de jó volt és nem drága. Müller Tibor néven fent van az iwiwen,ha valaki kíváncsi rá.
Krisz: nálunk is hányt majdnem egyszer Márk,ilyen 3 éves kora körül.Mostmár szerencsére hosszú megbeszélésekkel le lehet nyugtatni. Viktike idegroncs mostanában de én is csak megemlítem a hideg vizet és lenyugszik,pedig még nem próbáltuk ki. :roll:
Mondjuk kb.augusztusban voltunk a játszóházban,a netet nem is néztem azóta.
Anyo72: Tigrisről biztosan tudom,hogy ő az orvosa,neki írhatsz privit,de amúgy azt hiszem a csapónak van oldala a neten,talán árak is vannak.Keress rá sztem!
Csaju: majd egyeztetünk,így télen ha nincs játszóház úgy is muszáj a fiúknak délutáni programokat csinálnom,különban megőrülünk majd itthon.
Szaladok élvezem tovább a hétvégi szabadnapjaimat!

Puszi
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Köszi Annamari, a dokit ismerem a Szabolcsból, mert ott dolgoztam, de, mint dolgozó akkor nem fizettem, úgyhogy az árakat nem ismerem. Azután másodjára, mikor mentem volna, akkor szabin volt, úgyhogy sürgősséggel a mellette dolgozó hölgyhöz volt "szerencsém". :evil: No, azóta oda sem mentem vissza. Azért jó tudni, hogy hol érhetem el. Sajna több kórházban már nem valószínű, hogy dolgozni fogok. Három gyerek mellett nem tudok három műszakot vállalni, úgyhogy a kis protekciók is ugranak.

A dokimról annyit tudok, hogy egy róla szóló topicban már valaki írt, hogy két és fél éve szült nála, úgyhogy akkor már biztosan ott dolgozott. Az újpestiből ment át azt hiszem.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Fogorvos ügyben: nekem "céges" dokim van (Art Medic Klinika - Dr. Gócza Eszter), tündér-bűbáj főov. asszony, de sajna azt hiszem nem túl olcsó, ráadásul Budán van.

Jó hír: tegnap volt az első délután, ami hiszti nélkül telt. Kezdek reménykedni.

Kistesó erőteljesen elkezdett mocorogni a 14-15. hét között. Holnap lesz az AFP, jövő héten csináltatom meg a qartett-tesztet, aztán ha mindkettő oké, akkor megúszom az amniocentézist. (Remélem...)

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi: milyen optimista vagy 1 nap után, tök jó! :D Drukkolok!

Nálunk is nyugisabb mostanában, igaz, most beteg Máté, 3 napja lázas, a fél ovi kidőlt vmi vírustól.

Judit, mi van veletek?

Annamari: hozzánk is benézhettek néha nyugodtan, a tél tényleg nehezebb lesz progi szempontból!

mennem kell, pusz, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok, sehol senki? Mi történt?

Máté még mindig beteg, itthon vagyok vele.

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Sajnálom a betegeskedést, lázas még? Jobbulást Máténak :)

Nálunk minden rendben, Máté a héten mosolyogva ment oviba, semmi pityergés, sőt az egyik nap még számon is kért miért mentem érte, ő ott akart aludni :lol: Persze másnap reggel már kérte, hogy menjek érte ebéd után. De azt hiszem novembertől megpróbáljuk az ottalvást, végre BArninak is nyugodtabb napjai lennének valamivel.

Barnus is jól van, már több mint 6 kg és 62 cm :)

Anikó!
A Domonkos nem egy fiatal, jóképű doki? Mert minket császárosokat a nehéz első napokban csak az ő látványa éltetett :wink: :D

A fogorvos névjegykártyáját nem találom, fogalmam sincs hol leeht, kutatom tovább.

Egyébként 6 e ft-ért tömött nekem egy éve.

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Végre van időm meg erőm is írni :)

Múlt héten kint voltunk anyuéknál, mert a férjem az USA-ban volt üzleti úton. Hát az a hét rémálom volt, pedig anyu otthn volt, tehát volt segítségem. De Levi olyan volt, mint a kisördög. Semmi nem kötötte le 2 percnél tovább, csak rombolt, rohangált, ordítozott. Persze megfázva mentünk ki, nagyon köhögött is, lehet hogy emiatt, meg hogy az apja nem volt ott, de nagyon rossz volt. Az apukám birka türelmű, de 1 hét után szombaton már ő is rákiabált. Én teljesen kiborultam, mondtam, hogy beadom Levit bölcsibe vagy magánoviba vagy akárhová ahova felveszik, mert különben a diliházban kötök ki. Na lehet hogy ezt meghallotta vagy nem tudom mi történhetett, de szombat este jött értünk a párom, hazajöttünk és azóta jó kisfiú. Néha persze vannak hisztik, de egész türhető a dolog. Sajnos most péntekre megint elkezdett folyni az orra és köhög, lehet hogy nem gyógyult
ki teljesen a multkoriból.... Így most megy az orrszívás, amit nem igazán szeret, bár már egyre kevesebbet üvölt miatta.
Eldicsekszem, hogy 2 hete már éjszakára sem kell neki pelenka! :)
Szabi nagyon édi, sokat alszik, de van hogy 4 órát is fent van egyben, de akkor is csak nézelődik, meg néha sikkant egyet vagy mondja, hogy aaa vagy eee. Figyeli hogy honnan jön a hang és a dolgokat követi a szemével.
Nagyon erős, gyönyörűen tartja magát.

Hát rólunk ennyit.

Visszaolvasok és reagálok, addig is szép hosszú hétvégét, a betegeknek jobbulást kívánok!

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom jó sokat írtatok, mindjárt megpróbálom majd visszaolvasni :)

Pár napja eléggé megfáztam, lázas is voltam és hiába használtam szájmaszkot úgy néz ki, hogy a kicsi is elkapta.
Láza nincs, remélem nem is lesz, de nagyon szürcsög. Tegnap éjjel felhívtuk az ügyeletet, azt mondták használjuk a porszívós orrszívót, meg Nasivin orrcseppet, meg C vitamin cseppet.
Úgy érzem béna vagyok nagyon az orrszívóval, pedig tényleg nagy találmány. A váladék színtelen, ami jön a kicsi orrából. Meddig kell szívni neki? Én pár másodpercig csinálom csak, míg ki nem jön valami az orrából. Mennyi ideig kell az orránál tartani? Kislányom olyan ügyes, nem is sír, csak kicsit riadtan néz. Olyan bénának érzem magam. :cry: :cry: :cry:
Hogy kell pontosan leszívni a váladékot, ti hogy csináljátok?

Köszi előre is, Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok,

Barbi: jobbulást nektek. Ha színtelen a váladék, biztos nincs nagy baj, inkább a sötétebb, zöldes-sötétsárgás váladék jelez fertőzést, vírust. Az orrporszit gyakorolni kell, majd ráérzel, hogy a legjobb. Mi kb. fél-1 percig szoktuk szívni, ha Máté hagyja, jól ki szokott jönni, próbáld irányítani, picit bedugni, hogy jól szívja, rátalálsz a megfelelő pózra hamar. Sok sikert!
Amúgy hogy vagytok? Remélem, ha lesz egyszer megint tali, eljöttök majd ti is.

Timi: szegény, sajnálom, hogy Levivel is ilyen nehéz. :shock: El tudom képzelni, ha ennyire kiborulsz tőle, milyen lehet. Pedig te sokkal nyugodtabb típusnak tűnsz, mint mondjuk én, nekem kevesebb is elég a kiboruláshoz. :oops:
Gratulálok a szobatisztasághoz! :D És remélem, kitart a szélcsend! :wink:

Judit: jó, hogy ilyen könnyen megy az ovibamenésetek, kíváncsi leszek az ottalvásra! Hogy nálunk mi lesz holnap, ennyi kihagyás után??? :roll:
Nem írtál az emaillel kapcs., próbáltad esetleg?
Nem semmi, hogy Barnus már 6 kg-n is túl van, Máté mikor volt annyi? Milyen nehezen hízott, emlékszem..

Anikó, nálatok hogy áll a hisztitéma? Fogorvost próbáltál már az sztk-ban?

Máténál változó a dolog, mondjuk a gyógyszerbevétel keservesen ment, iszonyú hisztivel körítve, de mintha enyhülne az a nagyon durva hiszti. Kopp-kopp. Szerencsére, miután szerdán elmentünk újra dokihoz, kértünk antibiotikumot, nagyon gyorsan rendbe jött. Addig csak szenvedés volt az egész, javulás nélkül. Sosem volt még 5 napig lázas... Vmi durva vírusunk lehetett. Vasárnap haza is tudtunk jönni végre egy kicsit anyuékhoz, húgomék is itt vannak, úgyhogy van élet, a gyerekek bent hancúroznak, ugrálnak egyfolytában, mert kint sajna pocsék esős az idő. Persze sajnos ma du. irány újra Pest és holnap egy hét után megint munka. :?
Még jó, hogy rövid hét lesz, szombatra úgyis szabira küldtek.

Puszi mindenkinek, krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Tkrisz: Persze, ha lesz tali igyekszünk elmenni mi is, hisz jó lenne találkozni veletek :)
Én eddig csak pár másodpercig tartottam az orrához a szívót....most az egyik szeme a szemgolyójától befelé meg bepirosodott.....totál kész vagyok már :cry: .....Van, hogy leszívom az orrából a váladékot és még mindig szörcsög, akkor nem szívtam le eléggé? :?

Kép
barbara_75
 
 


Barbi, a szempirosodás nem tudom, mitől lehet... Holnap mutasd meg megint dokinak, ha csúnya a szeme. Ki a gyerekorvosotok?
Hát, ha sok a váladék, előfordul, hogy úgymond hiába szívod, mert rögtön újratermelődik. Vagy persze az is lehet, hogy túl rövid az a pár másodperc és nem ürül ki rendesen, sztem próbáld meg tovább szívni neki. Ilyenkor érdemes sűrűn használni az orrporszívót, akár 1-2 óránként, nem tudom, most hányszor szívod neki naponta.
Sok sikert és jobbulást!
Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok, most csak rakok fel két képet, olyan rég raktam már fel:

Kép Máté Barnussal és a dédivel

Kép A kis cukorevő

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki küzd a megfázással... Nálunk nagy mázli, de Bence még nem kapta el, pedig én a szokásos egy hétig voltam beteg.

Orrszívóval én is bénáztam eleget, míg orvos barátnőm egyszer ki nem vette a kezemből és meg nem mutatta. Ő úgy "tanította", hogy először is az egyik orrlyukat be kell fogni, míg a másikat szívod, és a szívókát szorosan odatartani a pici orrlyukához (így biztosítod a vákumot), majd ha már benn van, körkörösen mozgatni kell az orrába, hogy jól kijöjjön a váladék. És nagyon gyakran ismételni kell.

Mi jól vagyunk, túl az AFP-n, ma csináltattam meg a Qartett-tesztet és talán a 31-i ultrahangon már megtudhatjuk, a pici nemét is.

Lányok: éjszakai szobatisztasággal hogy álltok? Bencének reggelre mindig teljesen tele van pisivel a pelus. Mondja ő, hogy már ne vegyünk fel, na de akkor éjjel arra megyek be, hogy tiszta pisi...
Ez ügyben Leventének gratulálok, nagyon ügyes!

Pussz, Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Barbi,
Amikor Misi pici volt, és náthás, akkor gyakran begyulladt a szeme, mert egyszerűen bele dörgölte a taknyot egy pillanat alatt. Szerintem mosd át langyos vizes vattával, és ahogy enyhül a nátha, az is rendbe fog jönni.
Gabi leírása a poszizásról nagyon profi :) én is így csináltam!
Jobbulást a betegeknek!
Sus
sus1
 
 


Sziazstok!

Krisz!
Jók a képek, aranyosak a gyerkőcök :)

Az emailt nem próbáltam mostanában, majd ma. Apukád hogy van?

Nem találtam meg a fogdoki névjegykártyáját, de kikerestem az elérhetőségét:

Dr. Hackel Ilona
1144 Budapest, Füredi utca 9/c fsz. Tel: 222-3449

Mi megyünk majd hozzá mindketten még idén.

Timi!
Ismerős, Máté is kiakaszt továbbra is, bár ő most nem hisztizik, inkább nem fogad egyszerűen szót. MEgfigyeltem vannak teljesen jó napjaink, amikor mintagyerek, aztán nem történik semmi és mégis megváltozik. De akár hol is panaszkodom, utánaolvasok, mindenhol azt mondják életkori sajátosság, csak túl kell élni :)

Gratulálok a szobatisztasághoz :)

Gabi!
Máténak nem igen volt már pisis éjszaka a pelusa, amikor elhagytuk, de tény, hogy azóta se pisilt be csak 1-2 alkalommal (egy év alatt és csak Anyuéknál).

Barbi!
Sajnos Barni is náthás, ő Mátétól kapta el. Én is úgy szívom, ahogy Gabi leírta.

Tegyél majd fel légyszi képet a kicsi lányról.


Mi jól vagyunk, Máté ma is örömmel ment oviba, pedig 5 napig nem volt, remlem ez már gy is marad :)
Tényleg Krisz, hogy telt a mai reggel?

Mi a négy napban pihiztünk, először itthon hármasban Máté nélkül, aztán hétfőn elmentünk Anyuékhoz és tegnap együtt hazajöttünk, klassz volt.

Puszi


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Vmi lemaradt :)

Krisz!
Máté nagyobb súllyal született és nem hízott nehezen, sőt! De azért Barnus már utolérte :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,

Judit, az én Mátémra gondoltam, bocsi... :lol: Utólag gondoltam is, hogy félreérthető! :wink: Ő hízott mindig is nehezen...
Nagyon szupik a képeitek, ahogy egymásra nevetnek, az valami csúcs! :D
Hát, reggel sírt Máté, de aztán menet közben már megnyugodott és örömmel nyugtázta, hogy a kedvenc óvónénije van ott reggel! :)
Jobbulást Barninak!
Köszi szépen a fogorvost, majd előbb-utóbb felkeresem, ha végre rászánom magam! :oops:
Egyébként nálunk is így van, egyik nap tök tündér a gyerek, aztán meg az ellenkezője, csak túléljük, tényleg! :lol:
Apu jól van, köszi! (bár a két gyerek rombolása néha kikészítette hétvégén :wink: ).
Tiéddel azóta minden rendben?

Sus, veletek mi van, rég írtál magatokról bővebben!?

Gabi: Máté nálunk is rögtön éjszaka is szobatiszta lett, csak amikor a legnagyobb hisztik voltak az ovi miatt, akkor pisilt be párszor éjszakánként. Lehet vmi lelki oka, szereti az ovit, tud a kistesóról, stb.? Vagy nagy ivó esténként, mint Máté uncsitesója?, nála is gond lesz az éjszakai szobatisztaság, mert rengeteget iszik, és még a pelusát is átnedvesíti éjjel, anélkül..hm.. nehéz lesz.

Annamari, veletek mi van?

Na lassan letelik végre a munkaidőm! :wink:

Puszi mindenkinek,Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Tegnapi kérdésem hatására, ma reggelre száraz volt a pelus! Pedig eddig tényleg mindig fullon volt, sőt néha ki is folyt belőle.
Kezdek reménykedni. Meg olyan jó volt látni a büszkeséget a kis pofiján... :oops:
Hát, lelki ok? Passz... Inni viszont iszok lefekvés előtt, igaz már csak pár kortyot adok neki, nehogy túlcsorduljon a pelus.
Kistesóról tud és imádja - egyelőre.

Csaju: olyan édesek együtt!!!

Ovi: ma volt az első reggel, hogy berohant a csoportszobába és nem integetett az ablakból, hanem önfeledt játékba kezdett. Férjem szomorúan ballagott hazafelé...

Egy praktikus kérdés az ovisokhoz:
- popsitörléshez hogy állnak az óvónénik, dadusok? Vagy lehet, hogy csak mi vagyunk lemaradva? Nálunk az oviban ugyanis a gyerkőcnek önállóan kell a WC-zést intézni, ennek aztán az a következménye, hogy általában kakis marad az alsónadrágja... Annamari, anyukádéknál is így van?

Egyébként tegnap lemaradtam a szülőiről, mert állítólag már régóta kint volt a papír, hogy lesz szülői - csak éppen nem ott, ahol a többi információs papír lenni szokott. Gyanútlan anyuka pedig nem nézi végig a váróterem összes papírját, hogy na, vajon melyik vonatkozik ránk... :? Kicsit az is gáz, hogy minden délután ha megyek a gyerekért én külön odamegyek az óvónénikhez, hgoy megtudjam mi történt, mi volt a Manóval. Olyan nagy dolog lett volna rákérdezni, hogy Anyuka, látta, hogy lesz szülői? - vagy hasonló... Szóval ez nem esett jól.
Minden esetre férjemnek kiadtam az utasítást, hogy ezentúl végignézi reggelente az összes falat az ovi várójában, aztán délután én is... :roll:

Szép napot!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok Lányok!
Újra megkerestelek Benneteket az aktualitás miatt. Ki a dokitok az Uzsokiban?
Én a Járányi doktornőhöz járok másodszor is! Nagyon meg vagyok elégedve Vele.
Gabi, úgy látom, hasonló "cipőben", vagy inkább pocakkal járunk! AFP-t a kórházban vették le Neked?

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!

Livi: az én dokim Habermajer és én is nagyon elégedett vagyok vele. Az AFP-t a kórházban vették le, jövő héten, vagy utána lesz eredmény, a qartett-tesztet meg magánúton csináltattam, annak elvileg mára lesz eredménye. Úgy látom ti már tudjátok a pici nemét, mi még izgulunk, hogy hátha kislány...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Hahó!

Gabi, ti melyik oviba jártok?
Hát igen, a tájékoztatás nálunk sincs top-on, még annyira sem, mint a bölcsiben volt. És sajnos nálunk is önálló vécézés van. Az elején még a dadus segített nekik, d e most már az sincs, kakilni és törölni is egyedül kell. Nálunk is fordult már elő kakis gatyó és még csak nem is figyelik, ki sem cserélik, pedig kértek pótcuccot. Abban rohad egész nap a gyerek. :evil: Épp tegnap beszélgettük Mátéval fürdés közben, hogy ez a helyzet, én nagyon csodálkoztam, hogy ilyen rövid idő után ezt így elvárják a 3 évesektől is, erre a válasza: "Hát ezek ilyenek"- azt hittem, szétszakadok a röhögéstől. Persze emellett szomorú a dolog. Bezzeg a fogmosást meg a tornaórát húzzák-halasztják, még mindig nem kezdődött meg egyik sem... :roll:
Többiek, nálatok hogy vannak ezek a dolgok?

Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Tkrisz: A belső szemzuga volt piros, kamillával ápoltam neki, most az alsó szemhéja alatt látom pirosnak a szeme szélénél. Keddig a Bethesdát hívogattuk mit csináljunk, aztán szerdán felhívtam a gyerekorvost, mindent elmondtam neki, mi a helyzet, mit csináltunk, azt mondta hogy jó. Ennyi. Ő is a kamillás borogatást javasolta így láthatatlanba. Hétfőn viszont vinnem kéne a kicsit oltásra. Végül is szürcsög még, láza nincs, a szeme kicsit piros.....szerintetek így vigyem oltásra?
Ja, Dr. Takáts Zsuzsanna a gyerekorvosunk. Egyik ismerősöm dícsérte.......állítólag a gyerekekkel nagyszerű, nekem egyébként egyenlőre nem szimpi......
Többször szívom neki naponta meg próbálom kicsit hosszabban csinálni......azért mintha egy kicsit már tisztulna.....
Nagyon jók a képek, cuki rajta mindenki! :D

Almadi: Kipróbálom majd így, ahogy te leírtad az orrszívást, remélem jobban fog sikerülni :) Hallottam, hogy anyatejet is lehet a pici orrába csöppenteni, állítólag az is fellazítja a váladékot.....de mivel csöppentsem bele? Jól elmerültem ebbe a témába.......

Sus 1: Köszi neked is, valószínűleg ez lehet....nekem gyerekkoromban állandóan begyulladt a szemem mindenre.....remélem nem örökli ezt a hajlamot....

Csaju: Jobbulást nektek is, nagyon szuperek a képek! :D

Próbálok én is feltenni :)
Puszi nektek: Barbi :)

Kép
Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Ma küldtem vmit e-mailen, de gondolom nem kapod meg...

Örülök, hogy nem volt gond az ovibamenettel!

Amit a kakilásról írtok elég furának tartom, azt, hogy egyedül kell feneket törölniük. Nálunk nincs ilyen, vagyis gondolom, mert Máté mindig reggel és este kakil, bent nem, de ma láttam, amint az óvónénink az egyik gyerek fenekét törölte.
Ha csak a saját gyerekemből indulok ki, brrrrrrrr,neki tuti kakis lenne, még a lába is + igen, valszeg nem fogják az összes gyerek bugyiját megnézni,h ogy kakis-e, pedig mutassanak nekem egy olyan 3 évest, aki tökéletesen kitörli a fenekét?! :roll:

Igaza van Máténak, ezek ilyenek :lol: Az enyém éppen most jött ki, fúrnak vhol és felébredt rá. Rám nézett: "Anya, csak azt nem értem, miért éppen ilyenkor kell fúrni" :D :D :D

Én egyébként nagyon meg vagyok elégedve az ovival, úgy egészében. Épp olvastam a falunkon, hogy fényképezkedés lesz majd, de az óvónéni külön is felhívta rá a figyelmemet.

Barbi!
Ez a kislány továbbra is gyönyörű :)

Érdekes, amit írsz, én mindenkitől azt hallom, hogy a dokinőtök a legjobb a környéken, rengetegen tartoznak hozzá. Egyszer ő helyettesítette a mi dokinkat és nekem nagoyn szimpi volt, gondolkodtam is, hogy átmegyünk hozzá. Mi a problémád vele?

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!:-)

Csaju, a gyerkőcfotók alapján most már bizonyos, hogy nem egyszer láttalak, 2-3 hete az Ond Vezér úti Plus környékén:-))) nagyon szép gyerekeid vannak!

Lányok, egy közérdekű dologról hoztam infót:

légyszi, csatlakozzatok:-)))




KISMAMABÉRLET



A kismama bérlet" lényege, hogy a gyermekét otthon nevelő szülő
ugyanolyan kedvezményes bérletet kaphasson a BKV járatain, mint a
tanulók és a nyugdíjasok. Ez a konstrukció a munka helyett GYES-en
vagy más jövedelempótló támogatáson (tgyás, gyed stb) levő szülő helyzetét könnyítené meg, ugyanis a gyermek után járó támogatások összege jóval
alacsonyabb a munkából szerezhető jövedelmeknél.

A Fővárosi Közgyűlés idén, június végén végre EGYHANGÚLAG elfogadta tervet,
Így már csak a GKM-ben kell átvinni!!!

Ehhez sokak támogatása szükséges .

A petíciót a következő oldalon lehet aláírni:
http://www.kismamaberlet.hu

:D :D :D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Csaju: A dokinő kicsit fura nekem. Mikor hazajöttünk a kórházból, akkor kijött ugye megnézni a babát. Eleve kiakadt azon, hogy nem jó a kaputelefon, hogy fog bejutni. Az egész házban rossz volt, nem a mi hibánk volt. Olyan élcesen jegyezte meg, de lehet hogy csak én vettem annak. Azóta már megjavították :) Aztán elkezdte sorolni, hogy a kedves szülők milyen hülye időpontokban hívogatják őt. Megadta a mobilszámát, lehet hívni bármikor, de most is mikor gond volt, nem mertem felhívni pedig délután volt. Inkább hívtuk a Bethesda ügyeletét, ott készségesek voltak, rendesek, pedig rengetegen voltak náluk......amúgy se szeretek én senkit zavarni telefonon hülye időpontokban....olyan kellemetlenül érintett az egész.....meg mikor vittem az első oltásra a gyereket. Örültem hogy odaértem vele, akkor mentünk először időre valahová, tökre izgultam és majdnem elfelejtettem kérni receptet a K vitaminhoz......rám is szólt rendesen, hogy nem lesz elég a mostani adag a következő vizitig.....valahogy a stílus ahogy beszél, az fura. A gyerekkel normális, leszarom az egészet, mert az a fontos, ezért ilyen irányban nincs bajom vele. Na, kicsit hosszú lettem.......de lehet, hogy én fogom fel rosszul......a védőnőnk pl. sokkal jobban bejön....nincs vele problémám.

Pelle: Ez tök jó ötlet, ez már nekem is eszembe jutott, milyen jó lenne egy ilyen :D

Ha nem lázas a kiscsajom hétfőn, csak kicsit taknyos szerintetek vihetem oltásra?
Pusza: Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Jaj, ma reggel 6-kor ébredt Bence, így mi is felkeltünk, majd fél óra után rá kellett jönnünk, hogy ma kell átállítani az órát, így 6 helyett csak 5 óra van...

Tegnap Manócska megkérdezte, hogy Anya, úgy születik meg a kistesóm, hogy te kiköpöd? :lol:

Krisz: Mi az Emma utcai ovi Újvidék-sétányos részébe járunk.
Egyébként most hallottam, hogy "tudományosan" sem lehet képes egy hároméves fenéktörlése, mivel a testarányai ilyenkor még nem megfelelőek, azaz még rövid a keze... Most azt találtam ki - barátnői tanácsra - hogy egyrészt megmutattam neki, hogy ne gyűrje a papírt, hanem hajtsa félbe és törlés után nézze meg, ha kakis, tépjen újabb papírt... Nincs jobb ötletem. Meg szóltam a dadusnak, hogy időnként nézze meg a gatyóját és cserélje le, ha kakis.
Krisz: nálatok sincs nedves törlő az oviban? Szerintem azzal sokkal jobban megoldanák a kicsik is a helyzetet.

Barbi: Veronika nagyon édes! (Gyűjtögetjük a lehetséges menyjelölteket, őt is felvesszük a "listára") :oops:
Én,ha jól emlékszem betegen nem vittem oltásra, de ezt a dokinőnek kell eldöntenie. Mégis fel kell hívjad, hogy mi legyen.
Egyébként én is ilyen furán vagyok az én doktornőmmel, mint te a tiéddel. Nekem is mindenki áradozik róla, hogy milyen profi, de jó néhány dologgal nem értek egyet (pl. amikor nátha idején azt mondja, hogy nem kell plussz C vitamin, ha megeszik egy nap 2-3 gyümölcsöt..). Meg úgy látom nem is szívesen jön házhoz.
Van egy másik dokinő, aki szimpibb, mert ő nagyon a természetes gyógymódok híve (pl. ő ajánlotta a fülgyertyát, meg az antibiotikum után adandó Protexin tablettát, hogy a bélflórát rendbetegye), de neki aztán katasztrófa a stílusa, elég pokróc, mindig hülye anyukának érzem magam a vele való találkozáskor.
Úgyhogy nem egyszerő ez az orvos dolog...

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!
Pelle! A kismama-bérlet cuccot átmásoltam egy másik topikba is! Már vagy 100 aláírást sikerült is összeszedni!
Szép vasárnapot mindenkinek!

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!

Judit: nem jött tőled semmi továbbra sem, neked hogy nem dobódik akkor vissza?? A mh-re is küldted v csak chellósra? Hát azért szomorú vagyok, hogy nem tudunk már levelezni, és nem is értem, mi nem működik... amúgy mindenki mástól kapok levelet!
Te mit tudsz az oviösszevonásokról? Minket összevontak a Naranccsal, hozzátok meg a Lurkókat csatolták, ahogy hallottam. Nem tudom, mi a jelentősége.
Annamari, rég jártál erre, anyukád biztos tudja a részleteket!

Ma kiakadtam megint, vittem Mátét reggel, erre sehol a csoportja. Közlik a szomszéd csoportból, hogy hát iskolai szünet van és összevont csopi van és pont a mi óvónőink nincsenek. Csakhogy erről egy árva szót sem mondott senki múlt héten, kiírva sem volt. Teljesen felháborítónak tartom, hogy nem közlik, pedig eléggé érinti a gyerekeket. Máté úgy sírt reggel, alig bírtam otthagyni, idegenek neki a nénik. Remélem, feloldódott azért, csopitársai azért voltak. Amúgy is, mi a túró köze van az ovinak az iskolai szünethez? Menjenek már a fenébe! Azért ezt nem hagyom szó nélkül jövő héten, ha újra lesznek az óvónők.

Gabi: sajnos nálunk nincs nedves törlő, rendes wc-papírt kérnek.Hát igen, az biztos jobb lenne...

Nem írtátok, nálatok van már tornaóra az oviban?

Barbi, Veronika tényleg csodaszép!!! Azóta hogy van, kapott oltást? Régen én is csak jókat hallottam a Takátsról, mi is voltunk nála, Juditékhoz hasonlóan, amikor Szerdahelyit helyettesítette. De ilyen kevésből nem annyira megítélhető, amiket te írtál, tényle érdekes reakciók.

Pá mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz, Judit, Barbi: Nagyon édesek a gyerkőcök!!! :)

Gabi: Az a pokróc drnő nem véletlenül a Salamon Zs.? Mi a véleményed egyébként az ovitokról? Azért kérdem, mert mi is oda tartozunk. Édes lehetett Bence, amikor megkérdezte, hogy hogy születik a kistesó :)

Levi is alkotott megint jó kis mondatokat, íme néhány:
" Anya, megmondom őszintén, ez egy rózsaszín cadillac."
"Nem érdekel a helyzet!"
"A Jóisten áldja meg ezeket, hogy sehol sincs málnaszörp."
"Banyek, a papának nem lesz így ajándék!"
Valami vicceset mondtam, mire Ő:"Anya! Te össze-vissza beszélsz. Összekevered a mondókát!"
És egy kis angol: Én:"Where is the mouse?" L: "Nincs nekünk mouse." Én: "Where is your mouth?" L: rámutatott a szájára :)

Képzeljétek ma voltunk csípőszűrésen a Budai Gyerekkh-ban. Hát ott sem voltak kedvesek. A dokinő fapofa, úgy megcsavargatta szegény Szabim lábát, hogy az én amúgy tök csendes gyermekem üvöltött. Persze minden gyerek üvöltött :twisted: Természetesen neki is felírták a terpeszpelust, mint Levinek annak idején. :( Már meg sem lepődtünk. 4 hónaposan kell kontrollra vinni, addig éjjel-nappal hordani kéne :(
Szerencsére a koponya és hasi Uh-n mindent rendben talált a dokibácsi, aki mellesleg még kedves is volt, aranyosan beszélt Szabihoz. Na ott meg se mukkant a picúr, pedig elég sok ideig macerálták. Felháborító viszont, hogy 5000Ft lett ez a vizsgálat. :(

Na megyek, megpróbálok felrakni néhány képet a fotóalbumba.

Puszi, jó éjt!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sikerült frissítenem az albumokat, nézzétek meg az én édes fiaimat! :)

("L" ill. "S" betűknél "Levente cseperedése képekben 3 és 4" ill. "Szabolcs cseperedése képekben" címszavak alatt)

Puszi
Timi

ui: Sajnos ide nekem nem enged még mindig felrakni :?

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Én is megkapom mindenki levelét, úgy látszik a chello nem akarja, hogy mi ketten levelezzünk :lol: Egyszer már készültem felhívni őket, mondván, hogy nálunk van a gond, de Csaba szerint ugyanígy nálatok is lehet, így akkor nem tettem. De ha egyszer lesz egy nyugodt percem és eszembe is jut, tuti felhívom.

Az iskolai szünetnek annyi köze van az ovihoz, hogy sok ovisnak sulis tesója van és olyankor a kicsiket nem viszik be, ezért vannak az összevonások is!
Én rákérdeztem múlt héten, mondta is az óvónő, hogy valszeg összevont csop-ok lesznek, így Máté a héten már nem ment.
Egyébként nem hiszem, hogy nekünk is szóltak volna, nekem is a háromgyerekes barátnőm hívta fel rá a figyelmem, náluk a 65 fős oviban 4 gyerek ment volna, de megoldották a szülők az ő elhelyezésüket is, ne kelljen már 4 gyerek miatt fűteni, stb.

Az összevonásról csak annyit tudok, hogy minket nem érint csak a vezetőket, de ez nem biztos. Volt róla szülői nálunk, de sajnos CSaba nem ért haza időben, így nem tudtam elmenni.

Timi!
Nekem szólt múlt héten egy barátnőm, hogy Schöpf-M-ben ingyen megcsinálják az uh-okat, így ma ott voltunk, hála Istennek minden rendben :)
Sajnálom a terpeszt :(

BArbi!
Értem, hát lehet, ha jobban megismerném nekem se lenne szimpi. Asszem most már maradok a mi dokinknál, mostanában nagyon meg vagyok vele elégedve, tök kedves, érdeklődő :)
Ki a védőnőd?

Pelle!
Tegyél már fel magatokról képet légyszi, akkor biztos én is láttalak már Titeket :)

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Krisz: tornaóra novembertől lesz, eddig csak akkor vitték be őket a tornaterembe, ha nagyon esett az eső és nem tudtak kimenni.

Timi: Eltaláltad! A szimpatikus, természetes gyógymódokat előtérbe helyező, ámde nagyon pokróc stílusú dokinő a Salamon. Mindig örülök, ha ő helyettesít, de nagyon nehezen viselem az olyan dolgait, hogy lecsesz azért, mert banánt merek adni a gyereknek, hiszen az agyonvegyszerezett... (Mintha ezt eddig bárki is mondta volna) Egyébként pedig Zemplén dr-nőhöz tartozunk.
Ovi: hát nagyjából, amit leírtam. Elég vegyesek az érzéseim. Egyrészt vannak ezek a fent említett problémák, másrészt Bence rajztudása rengeteget fejlődött és állandóan énekel. A dadus is mondta, hogyha elkezdenek mesét olvasni, ő az első, aki odaül és végighallgatja.
Az Emma és az Újvidék között választhattunk, végülis azért lett ez, mert Ildikó néni a dadus a szomszédunk és Bence nagyon szereti. Meg az Emmások a nyílt napon nem voltak túl szimpik. Aztán persze az egyik ismerős kislány mégis odament és anyuka el van ájulva hogy milyen szuper. Ha előről kezdhetném én is odavinném, már csak azért is, mert azóta utánaolvastam, hogy milyen hasznosak a vegyescsoportok egy oviban - ha jól működnek. (Vekerdy Tamás pszich. (nlc.hu)

Szuper emeletes ágyat vettünk Bencének (interneten, használtan), két hét múlva hozzuk el. Régi ágy pedig megy a kistesó szobájába.

Holnap reggel szorítsatok nekem, hogy pocaklakó végre megmutassa magát az UH-n... :oops:

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Judit, ne is próbálkozz, nem olyan egyszerű az a chellóval... Mi még régebben írtunk nekik, de kellene mindenféle adat tőletek is meg tőlünk is a beazonosításhoz, majd megnézem, ha megvan még a mail, hogy mit kértek..Persze, nem tudom, hol a hiba, de ahogy emlékszem, te megkaptad tőlem az emaileket régebben, csak a tiéd nem jött át nekem.
Persze, elvben tudom, hogy mi a köze az iskolához, na de sok gyereknek meg nincsen sulis tesója... na mindegy.
Tegnap még jobban berágtam, mert amikor Zoli ment Mátéért, már nem is a reggeli óvónéni volt, akit legalább ismertünk látásból meg Máté is, mivel mellettük vannak közvetlenül, hanem egy sosemlátott vki, akinek fingja sem volt semmiről... Ennyi erővel bárki elvihette volna a gyerekemet. Persze ma már nem vittük, még jó, hogy Zoli tud vele lenni, csak épp a munkájával nem halad szegény, de ez van.
Nálatok se tornáztak még eddig?
Jártok még játszózni?

Timi: tuti szövege van Levinek, még mindig... mi is gyűjtögetjük Máté beszólásait amior eszünkbe jut. :) A gyerekek meg gyönyörűek, mondanom se kell! :D

Gabi: akkor nem mi vagyunk az egyetlenek a késleltetett tornaórával, pedig már várjuk, mert M. úgy szeret otthon tornázgatni. :D
Egyébként nálunk is sokat fejlődött Máté kezdetleges rajztudása, nagyon ügyesen próbál énekelgetni, és hát a meséket, mondókákat nagyon fújja. De amúgy sok mindennel én sem vagyok elégedett, annyi dologra nem figyelnek oda, alig vannak kint, nem tájékoztatnak, stb. De gyanítom, nem sok tökéletes ovi van...

Senki sem tud semmit Annamariékról? Annyira eltűntek!

Gondoltam rá, hogy esetleg nov. végefelé rendeznék megint egy talit, ha össze tud gyűlni a csapat v legalább jó része, mi a babásoknak is közel vagyunk, ugye Judit, Barbi és Timi? Még Ediéket is megpróbálnám elcsábítani... :lol: Mit szóltok?

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Kislányunk lesz!!!!! :P
Kérdeztem a dokit, hogy ez mennyire biztos, mire megmutatta, hogy anyuka, nézze meg, ez az a szerv, amiből már sehogy sem lesz fütyi - és hát tényleg elég egyértelműen látszott.
El sem hiszem, hogy ekkora mázlink van!
Azt hiszem felvásárolom a környék összes rózsaszín babaruháját... :lol:

Szép napot nektek is!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: