Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Annamari, Márki keze hogy van? Úgy sajnálom a történteket.... :(

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Barbi: köszi a listát, az evőeszközöket kihagytam a csomagból, a többi dologra én is gondoltam. Még jó, hogy rákérdeztem :)

Hát igen próbálok pihizni és beszéltem is a babóval, remélem ő jobban szótfogad, mint Levi :) :)

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Tök hülye vagyok, Viket akartam írni.... :shock: :lol:

Kép

Kép
tkrisz
 
 

 
 

Szai Timi, látom egyszerre írtunk! :)
Na én most már eltűnök, de tényleg... :lol:

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Hali,
Haza jöttünk a közös nyaralásból (Kismaroson voltunk). Nagyon jó volt, csak kicsit rövidnek éreztem :(
A fiúk hét végén mennek tovább vizitúrára, én meg maradok itthon dolgozni, mert aug. végén több határidőm is van. Egyrészt jó lett volna, ha én is tudok menni velük, másrészt régen volt egy "nyugodt" hetem úgy, hogy senki sem piszkál munka közben :roll:

Annamari, hát ez a sérülés elég rosszul hangzik, attól is kiakadtam, hogy olvastam. :cry: Jobbulást a gyerkőcnek! :)

Az "új" anyuciknak gratula! Jó babázást! :lol:
Pussz: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Krisz: Szept.4-re, de számításaim szerint inkább 10-e körül a megfelelő időpont, szóval még tényleg ráérne jönni :)
A védőnőtől ma megkérdeztem, azt mondta, hogy ott nagyon lement a baba szívverése/pulzusa, majdnem 80-ra, ami oxigénhiányos állapotot idézhet elő és ezért veszélyes és kell rá odafigyelni. Hogy mitől lehetett az rejtély... Ma voltam kontroll ctg-n, jó lett, a dokinéni azt mondta gyönyörű és rajzolt rá egy csillagos 5-öst és egy szivet is. Szóval minden rendben!!! :)

Annamari: Én is rosszul lettem a történeteteken, el is meséltem a páromnak, hogy nagyon vigyázzon, mert ő is hajlamos ilyesmire, multkor majdnem a gyerek fejére csapta rá a kocsiajtót... Persze jól leszidott, hogy muszály nekem ilyeneket megosztani vele, és amikor mondtam, hogy igen, pont azért hogy tudja, hogy erre is kell gondolnia, de már nem is figyelt.... ilyenek ezek a pasik :)
Jobbulást Viknek!

Tud valaki valamit Gabiról és Bannamariról? Úgy eltűntek!!!

Jó éjt!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok,

Timi, örülök, hogy jobban néznek ki a dolgok! :) Vigyázz magatokra!!!
Képzeld, én az iwiwen láttam Gabinál, hogy babát vár, írtam is neki, de nem válaszolt megint, mint múltkor sem, amikor a talira hívtam... nem tudom ,miért .. én sosem értem, amikor vki nem válaszol, legalább udvariasságból, nem tudom, mi lehet vele...

Sus: hát ezzel a nyaralás dologgal én is így voltam, lehetett volna hosszabb! :lol: Jó munkát akkor neked nyugiban! :wink:

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Látom Krisz volt olyan aranyos és tudósított rólunk :)

Csak pár sort írok, mert Barnit mindjárt megmozgatom, olyan jót alszik itthon, nekem pedig szétdurrannak a cicijeim

Minden rendben velünk, annyira boldogságos vagyok Barnabás hihetetlenül jó, nyugodt baba (még), imádom.

Máté is bejött tegnap Anyuékkal a kórházba, nagyon tetszett neki az Öcsi, nem is gondoltam volna El sem mozdult mellőle, simogatta, puszilgatta, segített etetni, pelenkázni, még a saját autóiból is hozott neki

Holnapig még Anyuéknál van, addig Csaba elintézi az elintézendőket, aztán végre teljes lesz a család


Ja és baromi jó emlék marad ez a császár és a kórházi lét is, nagyon jó fej szobatársaim voltak, a dokival maximálisan meg vagyok elégedve, jöhet a 3. baba
:lol:

Krisz!
Ezt én sem értettem sosem, miért nem lehet legalább pár sort válaszolni :roll:

Barbi!
Nagyon édes Vera :)

Timi!
Jó, hogy így odafigyelnek a szívhangra, nekem is volt, hogy leesett, de max. 110-re. Drukkolok, hogy a tesó még bent maradjon!

Teszek fel egy képet a 3. szerelmemről :lol: Rájöttem, hogy én nem is akarok más gyereket, csak kisfiút :)

Puszi, húzok pihizni, amíg lehet, holnap jön a Haramiavezér :lol:

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Hahó, csak mint a villám:

Judit, gratulálok még egyszer Barnihoz, nagyon szép baba és tényleg hasonlít Mátéra!!! :D Jó összeszokást kívánok.

Én holnaptól két hétig non-stop dolgozom, úgyhogy biztos kevesebbet nézek be... :cry:

Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz!
Köszi :)

Mi újság a másik melóval, nem mentél végül bele?

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Judit: visszamondtam, mindenki szerint komplett idióta vagyok, nagyon jól fizető lett volna (bank), de nem szimpatizáltam igazán a feladatkörrel. Mindig van vmi bajom, így nem tom, mi lesz ebből, a végén bevállalunk egy tesót a munkahelyváltás helyett, aztán egyelőre nem foglalkozok azzal, h mi lesz pár év múlva, lesz -e munkám és hol... :shock:

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Mindenkitől ezer bocsánat hogy nem írtam és nem válaszoltam, igazatok van tényleg bunkóság, de mindig csak pár percre ülök a gép elé, mert eléggé tartok ettől a wifi nevű rendszertől (de erről majd később).

A hír igaz!!! Tényleg jön a tesó. Végre! El sem merem hinni. Mondjuk a non-stop hányinger emlékeztet rá, hogy tényleg van bent valaki. Volt már UH, meg labor, egyelőre minden oké, 7 hetesek vagyunk, április elejére várható a csöppség.

Visszatérve az internetre: nálunk itthon wifi van (ezzel internetezünk, besugározza az egész lakást, így egyszerre tudjuk használni a laptopot meg a rendes gépet is) ez jó ötletnek is tűnt, amikor megcsináltattuk, de azóta már van némi fogalmam az elektroszmog okozta bajokról és mivel a fő egység pont a gépemnél villog, így mióta a babás történet kiderült nem merek egy-két percnél tovább a gép előtt lenni. Persze, tudom, hogy ez nem mentség, de tényleg félek, hogy a picire rossz hatással van e a sugárzás.
Egyébként nem tudom, hogy ti második babásak hogy vagytok vele, de én most sokkal jobban parázok, hogy mi minden történhet a picivel, mint annak idején Bencénél.
A másik, ami már szerintem a terhesség egyértelmű jele volt, hogy képzeljétek elmentünk Vácra, valami búcsú-féleségbe (kirakodóvásár, hinták, ugrálóvárak) és Bence meg Apa felültek egy szerkezetre, ami talán egy ici-pici hullámvasútra hasonlított - na és én ezt bőgve néztem végig, gondolván, hogy szegény kisfiam ki ne essen, meg hogy biztosan fél (persze tele szájjal vigyorgott, annyira élvezte, amitől én még rosszabbul lettem... Szóval a hormonjaim elég gyorsan megbolondítottak.
Amúgy meg az év első fele katasztrófa volt: apósom és anyósom egyszerre betegedtek le (egyik fizikailag, másik szellemileg), apósom május végén elhunyt, anyósom pedig szellemileg annyira tönkrement, hogy mostmár éjjel-nappal egy asszony vigyáz rá itthon. Már semmit nem tud egyedül megoldani.
Szóval ez a baba most nekünk a megváltás. A férjem is nagyon boldog, át akarja építeni a lakást...

Na, hát ennyi futotta, mégegyszer elnézést, a levelek miatt (egyébként az is gond, hogy nekem a wiw a citromail-re nem küld üzenetet arról, hogy valaki üzent nekem - így a talis meghívót is későn láttam meg)

Ja, és a lényeg: gyönyörűek a babócák, remélem jól is van mindenki.

Próbálok gyakrabban írogatni, csak ez a folyamatos hányinger múlna már el.

Pussz: Gabi

Kép Itt már hárman vagyunk

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!!!

Gabi!!! Üdv ismét itt,már vártunk!!! És nagyon gratulálok nektek a kis bébihez,gondolom dokit sem váltottál,maradsz az Uzsokiban,ugye? Remélem a következő talira eljössz majd Dóriékhoz.

Csaju: neked is háromszoros gratula,örülök ,hogy ilyen pozitívan írsz a császárról is,nagyon kíváncsi vagyok az egészre,majd ha lesz szabad 15 perced,írd le nekünk mi volt!!!! Puszi Barninak és szeptember 3-án találkozunk az oviban!!! :D

Barbi: nagyon édes kiscsaj,te is írj le ám mindent nekünk!!!

Krisz: hál'Istennek Forma 1 után egy hét szabin voltunk,Keszthelyen 3 nap,onnan pedig irány szokásos Bükfürdő.Igza ott már kicsit szar volt az idő,de minden délelőtt volt gyerekprogi,sőt egy este gyerekdisco és még egy állandóan nyitva tartó játszószobát is berendeztek a szállodában.ráadásul most van valami "nagy csobbanás" nevezetű akciója az összes danubius hotelnek és így tele volt gyerekkel az egész szálloda. Most extra kipihent vagyok.

Köszönöm a sok aggódást,Viktikém keze tök jól van - a történtekhez képest. Már nem kell bekötni,varratokat kiszedték,körme leesett,de azt mondta a doki,rendbe fog jönni,teljesen, :D :D :D És azóta is teljesen szobatiszta éjjel is!!! HIhetetlen.Bár ma a bölcsiben bekakilt,de a gondozónő szerint azért ,mert 15 gyerekre most egyedül van és nem tudott odamenni Vikhez,amikor szólt,aztán meg már késő volt. De ez legyen a legnagyobb gond.

Olyan jó olvasni,ahogy a kis bébikről írtok,remélem egyszer még nekem is lesz egy. Bár még nem most.Olyan jó,hogy végül fiú lett nálunk is másodszorra is,egyre jobban elvannak együtt. És milyen jó,hogy semmilyen ruhára nem kell Viknek költeni,a cipőt leszámítva.

Márkot el kellene vinnem ortopédiára,oda csak úgy lehet menni,vagy beutaló kell a gyerekorvostól??? Úgyis meg kell mutatnom neki Vik kezét is,de a héten szabin van.

Na megyek,jó sokat szövegeltem,puszi mindenkinek,főleg is kis újdonsült babáknak!!!

Timi: hajrá!!! majd 2 hét múlva...addig ne emelgesd Levit!

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok Csajok!

Judit: Gratula! Barnabás egyszerűen gyönyörű!!!! :) :) :)
Annyira jó, hogy ilyen pozitív dolgokat írsz, szinte sugárzik a monitor. Nagyon irigyellek ám! Remélem nekem is kijut másodjára egy nyugodt baba :)

Gabi: Na végre, hogy előkerültél! Gratula neked is a pocaklakóhoz és kitartást, egyszer csak elmúlik a hányinger! Jó eredményeket kívánok és sűrűbben nézz be hozzánk. Bár megértem ezt a sugárzás dolgot, a párom hálózati mérnök és ő a munkahelyén kapott vezeték nélküli modemet, de azt mondta inkább vesz egy rendeset, de ő azt be nem üzemeli, mert nem akar örökös sugárzásban élni. Így is sajnos a szomszédnak az van és gondolom valamennyire az is hat ránk. Na és ő még ráadásul rengeteget mobilozik, ez is a munkaeszköze, így pont elég (még sok is) az abból jövő sugárzás!

Ma voltam bent ctg-n, meg Uh-n, minden szuper. A Babóca 3056gr, úgy néz ki nem lesz sokkal nagyobb, mint Levi volt :) A dokinéni megvizsgált, a méhszáj egy ujjnyi, de még hosszú. Várok és pihenek, de már egyre kíváncsibb vagyok rá. Annyira szép az UH-n, kíváncsi vagyok mennyire hasonlít majd Levire. Ja és akkora fütyije van, hogy beterítette a fél képernyőt :)

Megyek is pihizni.

Puszi mindenkinek!
Timi

ui: Csajok! Ez a fütyihúzogatás tudom már sokszor volt téma, de nincs erőm visszakeresni. Sajna mi elhanyagoltuk, most ránkszólt a védőnő, hogy csináljuk. Én úgy látom teljesen nem jön fel, főleg alul. Ti hogy csináljátok/tok? Este a fürdővízben? És hányszor? Esetleg valami krémet használtatok, ami megkönnyíti a feljövetelt?
Köszi az infókat!

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Hello Lányok!

Tkrisz: Mi a 81-es troli vonalán lakunk, az Őrstől a 3. megállónál. Elég érdekes az első pár hét, rendszer még nincs az életünkben, dehát majd csak kialakul :) Minden nap más, valamikor egész nap nyűgös, valamikor meg átalussza a napot, csak kajálni kel fel. Azt megfigyeltem, hogy akkor nyűgösködik, ha kakilási problémái vannak vagy ha kézben szeretne lenni. 8)

Csaju: Gyönyörű a babád, az orra szerintem kicsit hasonlít a mi lányunkéra :lol: Megpróbálok én is feltenni majd képet, akkor jobban látszik talán....

A szülés sztorit majd leírom egyszer, amint lesz egy pici időm :) Ma elkényeztetett a lányom, elég jól aludt délután ezért volt időm levágni a körmöm a lábamról meg a kezemről! Micsoda örömök, mindjárt más embernek érzem magam! :lol:

Puszi nektek, vigyázzatok magatokra, Sweetlady pihizzél, most jön az enyhébb idő, talán kicsit könnyebb lesz :wink:
Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókivánságokat!
Hányinger egyelőre tartja magát, nem sikerül visszaverni.
Ráadásul tegnap vonattal jöttünk vissza kettesben a Manóval Balatnról és hála a jó kis vasútvonalaknak kb. 2 órát állt a vonatunk Érd után. Azt hittem lekaparom a falat. Próbáljon meg bárki órákon át nyugiban tartani egy háromévest... Már a csomagtartón is tornázott, szegénykém annyira unta magát.

Fütyitéma: mi voltunk már vele dokinál, mert Bencének meg sem mozdul. Azt mondta a sebész, hogy szept. 5-én menjünk vissza, előtte meg három hétig kenjük Ftorocort nevű krémmel. Hát kíváncsi leszek rá. Állítólag ez fellazítja és így majd könnyen fel tudja neki húzni.

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Ajaj, valamit elszúrtam a második vonalzó készítésénél...

Kép
Kép
almadi
 
 


Na végre sikerült!

Kép
Kép
almadi
 
 


Timi!

Nekünk bejött ez a ftorocortos módszer,amit Gabi is ír... nekünk 2 hétig kellet kenni,aztán simán felhúzta a Bethesdában a doki.Igaz az első hét brutális volt,utált minden este,de mostmár megy minden.Igaz megmosni szappannal most sem hajlandó,de lagalább feljön rendesen és meglötyköli vízzel.

Megyek,mert kijött,hogy ő nem alszik...muszáj elaltatnom,különben az egész napunk gallyra megy miatta,olyan nyűgös lesz
puszi
kismuki
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Sűrűk a napjaink, nem igazán tudok ideülni :) A két nagyfiú most csavarognak, srákányt eregetnek, BArnabás alszik, a lakás rendben, így jöttem olvasni :)

Krisz!
Látod, legjobb, amit tehetsz, hogy szülsz egy Tesót Máténak :wink: Asszem inkább én is szülök még egyet :lol:

Gabi!
Gratula a Tesóhoz :)

Annamari!
Örülök, hogy Vik keze jól van :) Igen, az ortopédiára beutaló kell, nekem is időpontot kell kérnem (egyben én is megmutatom Máté lábát) először, aztán elblattyogunk majd a beutalóért is.

Mindjárt írok a szülésről is :)

Most én is azt gondolom, hogy szeretnék még egy babát, pedig 2 hete még elegem volt végképp a terhességből, éjszakázom is, Mátéval sem könnyű, mégis :wink: :lol: És nagyon örülök annak, hogy Barnabás is fiú lett, az sem bánnám, ha a 3. baba is az lenne :)

Timi!
Már nem sok van hátra neked sem, drukkolok, hogy ilyen nyugis babád legyen :)

Barbi!
NAgyon édes a kiscsaj, tényleg hasonlít az orruk, lehet ez uzsokis orr :wink:

Teszek fel egy közös képet, aztán írok egy picit a szülésről is!

Kép


Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Sűrűk a napjaink, nem igazán tudok ideülni :) A két nagyfiú most csavarognak, srákányt eregetnek, BArnabás alszik, a lakás rendben, így jöttem olvasni :)

Krisz!
Látod, legjobb, amit tehetsz, hogy szülsz egy Tesót Máténak :wink: Asszem inkább én is szülök még egyet :lol:

Gabi!
Gratula a Tesóhoz :)

Annamari!
Örülök, hogy Vik keze jól van :) Igen, az ortopédiára beutaló kell, nekem is időpontot kell kérnem (egyben én is megmutatom Máté lábát) először, aztán elblattyogunk majd a beutalóért is.

Mindjárt írok a szülésről is :)

Most én is azt gondolom, hogy szeretnék még egy babát, pedig 2 hete még elegem volt végképp a terhességből, éjszakázom is, Mátéval sem könnyű, mégis :wink: :lol: És nagyon örülök annak, hogy Barnabás is fiú lett, az sem bánnám, ha a 3. baba is az lenne :)

Timi!
Már nem sok van hátra neked sem, drukkolok, hogy ilyen nyugis babád legyen :)

Barbi!
NAgyon édes a kiscsaj, tényleg hasonlít az orruk, lehet ez uzsokis orr :wink:

Teszek fel egy közös képet, aztán írok egy picit a szülésről is!

Kép


Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Szülés: először is azzal kezdődött, hogy hétfőn befeküdtem és nem sok jó értéket produkáltam. A szervezetem már mérgezés tüneteit mutatta a vérvétel szerint, a hegem nagyon elvékonyodott, viszont Barni feje még mindig magasan volt és teljesen zárt volt a méhszáj is, mese nem volt, egyértelmű lett, hogy császár lesz, meg is egyeztünk a keddben.

Reggel a folyosón Anyuval és CSabával nevetgéltünk, aztán jött a dokim felesége, hogy menjek be a szülőszobára előkészítenek. Megkaptam a beöntést, a katétert és Csaba is bejöhetett, amíg folyt az infúzió (kb. egy óra) addig poénkodtunk, bejárkáltak a nővérkék is, egymást szórakoztattuk.

Aztán jött a műtősfiú (szintén nagyon jó fej), végignevettük az utat a műtőig, ott egy végtelenül aranyos aneszteziológus asszisztens várt, aki végig közvetített és beszélt nekem.

Megkaptam a szurit a hátamba, majd jött a dokim egy másikkal és végigpoénkodtuk az egész császárt. Közben a dokim és az asszisztens is mondták mikor mi történik, szóltak Barni kiemelése előtt is, aztán végignevettük a varrást is, közben szólt a Sztar Fm, még énekeltünk is :lol:

Barnit megmutatták, aztán elvitték Apukához, majd miután készen volt visszahozták és odatették hozzám.

Végül kikerültem az örzőbe 2 nagyon jó fej csajszival és egy hebrencs nővérrel. Anyu és CSaba egész nap ott voltak, Barnit pedig délután és este is odahozták.

Este fel kellett kelnem, na az nem volt egy leányálom, de nagyon jól esett a zuhanyzás. Uezt bevállaltam reggel is, majd délelőtt, amikor lett hely a babás szobában, átkerültünk. Onnantól velem is maradt Barnabás, kicsit nehézkes volt még a mozgás, de a szobában akkor ketten, másnaptól hárman voltunk császárosak, így segítettük egymást, klassz kis csapat alakult ki, remélem tartani fogjuk később is a kapcsolatot :)

Hát kb. ennyi :)

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziszatok!

Csaju: hát régen olvastam ennyire pozitív szüléstörténetet...főleg császárról.
Tök jó,annyira sokat segít,ha ilyen jó élményeid vannak,nem pedig azon töröd még 3 napig a fejed,hogy milyen szar volt.Ha pedig a szobatársaid is jó fejek voltak,az külön szuper.

Ennyire futotta,mert vikti itt idegroncsoskodik,hogy nem vele foglalkozom.
puszi
A
kismuki
 
 


Sziasztok!

Barbi: Nagyon édes a kiscsaj! És hihetetlen, hogy már 1 hónapos! :)

Gabi, Annamari: Köszi a tippet, utánanéztem ennek a krémnek, de nekem sajna nem nagyon szimpi, mivel szteroidot tartalmaz. De úgy láttam egyébként is csak orvos írhatja fel. Egyenlőre húzogatjuk, Levi magának is csinálja, remélem így is rendbe jön. A párom folyamatosan nyugtat, hogy ne izguljak, mert ő 6 éves volt, amikor kiderítették és utána szorgalmasan dolgozott rajta és megjavult....:)

Judit: Szuperek a képek, annyira édik a fiúk! Köszi a jókívánságot, már egyre jobban várom, hogy a kezemben tarthassam a csöppséget :)
A szüléstörténetedet pedig öröm volt olvasni, annyira pozitív. Az első nekem is az volt, remélem most sem lesz csalódás....

Egyébként jól vagyok, 1 ujjnyira nyitva, de minden ok, a ctg-m szép, keményedéseket érzek, de remélem még egy hétig bírom, aztán jöhet a baba! Most állítólag jön majd a lehűlés, bár egyenlőre nem úgy néz ki az idő, de lehet, hogy a hidegfront előbb meghozza.

Puszi és mindenkinek szép napot kívánok!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok Lányok!
Kicsit beleolvastam végre a hozzászólásokba, sajnálom, hogy nem tudok jönni gyakrabban.
Mindenkinek gratulálok a családi gyarapodáshoz!
A kisbabák gyönyörűek!!!!! Gabi, örülök, hogy újra kismama vagy :D
Most a fiúk Balatonon vannak,
nem tudok elég hálás lenni anyunak, hogy ennyi energiával
gondoskodik a gyerekeimről, amíg én itt önmegvalósítok. előtte egy egész hónapig itthon voltak, akkor persze semmire nem jutott időm, csak élveztem a gyerekeimet.
Már rájöttem, hogy nincs értelme ha a 24 órás napból próbálok 30órást csinálni. Így most éjjelnappal a feladataimmal foglalkozom, hogy ha hazajönnek, akkor érezzék, hogy rájuk figyelek. Ráadásul kezdődik Viktornak az új ovi, Marcellnak pedig a bölcsi (családi napközibe megy végül). Olyan a gyerekeim természete, hogy szerintem a csaknem ötéves, aki már két évet járt oviba, nehezebben veszi majd a váltást, mint a kicsi, aki még soha nem volt közösségben. Amikor elmentünk megnézni a családi napközit,
bement a szobába, mosolygott, majd közölte: "Azta!!! Sok szép kislány!!!!!) :lol: Majd köszönt a gondozónéni édesanyjának: "Szia mama néni" És leült játszani.
Kicsit kimentem, észre sem vette, majd amikor visszamentem megkérdezte: "Ebéd kész?"
Olyan kis napfény gyerek Marcikám. Viktor meg olyan, mint az egész naprendszer. Mármint bonyolultságát tekintve. Most olvastam az indigó gyerekekről egy cikket. Ti hallottatok már erről?
Kezdem azt hinni, hogy Viktor is ilyen. Nem akarok túl sokat belemagyarázni a gyerekembe,és mindig is igyekeztem objektíven szemlélni, de valahogy annyira bonyolult a világszemlélelete és iszonyú intuitív. Egy egyszerű példa, pl ha azt szeretném,hogy M egye meg a főzeléket, akkor azt mondom: "Jó étvágyat kisfiam, anya főzte, finom." És bekanalazza. Viktor pedig leül az asztalhoz és megkérdezi: "Anya, miért dönt úgy egy anyuka, hogy éppen borsófőzeléket főz?" Ezt megválaszolva még kiselőadást kell tartanom az egészséges rostdús táplálkozásról stb. Itt további kérdések következnek, kb 100. Ebéd kihűl, újabb kiselőadás a mikorhullámú sütőről. Hú nem mindig van energiám hozzá.
Vagy pl udvariassági rokonlátogatás, Vik közli: "azokhoz a buta emberekhez be nem teszem a lábam, iszonyú ostobák" És nem merjük erőltetni, mert kínos megjegyzéseket fog tenni, ha valamit észrevesz pl: "anya, ugye gusztustalan a lábgomba?" Úristen, annyira ciki helyzetek :oops:
Ugyanakkor meg örülök, hogy analitikus a szemlélete :)
Egyébként teljesen átlagos gyerek szerintem, csak valahogy a körülötte levő világot sokkal élesebben és más szemszögből nézi mint a többi gyerek.

A diplomamunkám befejezése elérhető közelségbe került, így már biztos, hogy kész leszek szept 30ig. és a kiadótól is kaptam plusz egy hónap határidőt a könyv fordítására, azt is befejezem okt 30ig.
Közben pedig egy jobsharing-ről szóló könyv írásában is közreműködöm. Ezek mind olyan dolgok, amelyek egyrészt feladatot adnak, másrészt nagyon érdekesek és jobban érzem magam tőlük.
Ígértem, hogy szervezek nálunk találkozót. Szeptember 10 délután jó Nektek? Azért lenne jó minél korábban, mert még akkor jó idő lesz talán és lehetünk a kertben. és amíg leülünk a homokozó mellé teázgatni, addig a gyerekek tudnak játszani. Fél öt körül esetleg?
Bocs hogy ilyen hosszú voltam, de ritkán írok.... :D
Puszi
Dóri
Timi, épp gondoltam Rád, hogy mi a helyzet Veled. Biztos nem könnyű a kis örökmozgó mellett, de már nemsokára a kezedben tarthatod a kicsit! Nevét tudjátok már? Vagy titok?
tigris
 
 


Haliho,
Dóri, jó, hogy írtál, a te leveleidből, lendületedből én is mindig meríteni tudok :D Hát Vik nem lehet egy egyszerű eset, ennél csak a suli lesz nehezebb, amikor jobban fogja tudni a dolgokat, mint a tanító néni, vagy minden részletbe bele fog kérdezni :lol: Egyébként miért kell ovit váltanotok?
A szept 10 délután szerintem nekünk jó lenne, ha a többieknek is!

Na én is megyek dolgozni, amíg Misi alszik.
Pussz mindenkinek: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Timi!
Hihetetlen, hogy itt van már a te időd is :) Nagyon drukkolok!

Krisz!
Hol vagy? Ne dolgozz már annyit, hiányzol :wink: :lol:

Edinával beszéltél mostanság, hogy vannak?

Dóri!
Örülök, hogy írtál, jelentkezhetnél gyakrabban is. Kicsit Mátéra ismerek, ahogy Vikről írsz, én is félek az ovitól. Egyrészt nem tudom, mi zajlik a lelkében Barnabás miatt, nem jött-e rosszkor az ovikezdés. Másrészt viszont tudom, hogy kell neki a közösség és nem is igazán tudok vele foglalkozni Barna mellett, főleg nem egész nap. Majd meglátjuk...

Ügyes vagy a dipimunka és a fordítás kapcsán is :lol:

Mi biztos nem megyünk a talira, de majd készítsetek sok-sok képet :)

Egyébként jól vagyunk, Máté most Anyuéknál van, élvezi az ovi előtti utolsó napokat. Azt hittem nem is akar majd menni, nem hagy minket kettesben Barnival, de 6 lóval sem lehetett volna itthon tartani :)
Tegnap megvolt a szülői is, nagyon fura nekem ez az egész, olyan érzés, mintha legalábbis elköltözne itthonról Máté, pedig csak pár órát lesz távol :lol:

Így Barnabással vagyunk kettesben, tele vagyok szabadidővel most, tegnap és ma délelőtt viszont egyfolytában cicin lógott, biztos az időt érzi ő is.

Teszek fel egy képet a büszkeségeimről, aztán írjatok ám :)

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Dóri: De jó, hogy benéztél hozzánk! Hát igen, fantasztikus gyerekeid vannak! De ez nem csoda, mert Te is fantasztikus vagy. Mindig irigyellek és csodállak, hogy ekkora energiád van. Én asszem fele ennyinek is örülnék....
A mai gyerekek szerintem nagyon értelmesek és érdeklődők. Én is mindig elcsodálkozok Leventén, hogy milyen dolgokat mond. Van amikor ráismerek, hogy ezt tőlünk hallotta, de van amikor teljesen a saját gondolatait adja elő. Pl.: Egyik este leszúrtam, mert mindig dobálja a játékait és az egyik favasút sín eltörött. Erre a válasz, széttárt kezekkel: "Hát ha ezt csináltam, akkor ezt csináltam. Nem tudok mást mondani." Vagy: Este vacsoránál: "Apa, azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség rá, hogy én megeszem a kenyér héját, te pedig a belsejét?" És a kedvencem: Vas. du. amíg aludt leültünk megnézni egy epizódot a Halló, halló c. angol sorozatból (abszurd humor). Közben Ő felébredt, átjött és odaült mellém. Egy darabig nézte, majd megszólalt: "Valami értelmeset kapcsoljál be, mert ez nagyon borzalom."
Én is el szoktam gondolkodni azon, hogy már annyi mindent tud, pl. 16-ig számol, a színeket nagyon jól felismeri, de nem csak az alpszíneket, hanem megkülönbözteti a narancsot a citromsárgától, a rózsaszínt, a barnát, stb., hogy a suliban majd unatkozni fog. Lehet hogy egyből az egyetemre iratom...:)
Persze biztos mindenki elfogult azért a saját gyerekével szemben. De múltkor jót nevettem, amikor valamelyik babaoldal küldött egy levelet, hogy 27 hónaposan mit tudnak általában a gyerekek. Azt írták, hogy 3-ig számolnak, 2-3 szavas mondatokat mondanak stb. Hát ezen mi már rég túljutottunk.
Persze van a játszón olyan gyerek, aki már 3 éves és még alig mond néhány szót. Biztos, hogy sokat számít, hogy ki mennyit foglalkozik a gyerekével. Az biztos, hogy én rengeteget foglalkozom vele, és ezért félek is, hogy a tesó jöttével már nem lesz annyi időm rá. Azért remélem nem fejlődik vissza :(
Melyik családi napközibe mentek?
Gratula a diplomamunkádhoz! És köszi a meghívást, de mi nem hiszem, hogy el tudunk menni, pedig nagyon szerettem volna. Kár hogy nem jött össze az eredetileg tervezett júliusi időpont. Na majd legközelebb!

Judit: Köszi! :) Annyira jó ez a kép! Édesek a gyerekek! :)

Na jó hosszúra siekrültem, eldugulok!

Puszi mindenkinek!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok,

végre ma letelt a sokmunkás időszak, így van időm benézni, Máté még holnapig nyaral anyuéknál.

Judit: nagyon aranyos vagy, jól esett, :D de tényleg nem volt energiám sajnos, tiszta zizi voltam, sose értem a végére a munkának és hát jó későn értem haza. Múltkor még azt a lehetőséget is bambán elszalasztottam, h megnézzem Barnit, annyira arra koncentráltam hazafelé a sétányon, h nem üssek el senkit bicajjal :lol: , és már csak az utolsó pill-ban realizáltam, h Csaba tolja a fiatokat velem szemben, aztán már olyan messze jártunk egymástól hirtelen, h nem fordultam vissza. :oops:
Remélem, azért vmikor majd láthatlak benneteket ha levegőztök v ilyesmi. Jövő héten szabin leszek, bár igazából fog.sincs, mennyi időt igényel az ovis beszoktatás, de rámfér a "munkanélküliség". És hát a du.- ok nagyjából szabadok lesznek.
Tényleg nagyon klassz a szüléstörténeted, örülök, h ilyen jóélmény volt!

Gabi: üdv újra itt, és gratula még egyszer a kistesóhoz!


Timi: kitartás, hihetetlen h már ennyire közel vagy te is a dátumhoz! Levi szövege szenzációs, de tényleg! Okos gyermekeink vannak, meg kell h állapítsam! :lol:

Dóri: igen, tényleg hihetetlen az energiád és türelmed, pozitívságod, én is mindig csodálom, a többiekhez hasonlóan! Viktor tényleg különleges srác, ezzel a gondolkodással, nagyon édes! :wink:
Nekünk jónak tűnik a szept. 10., de nem tudom, munka, ovi után mikorra érünk ki Csömörre. Persze szívesen megyünk!

Az ovira még nem nagyon készültem fel, bár sokminden elég homályos és a szülői elég béna volt még nyár elején, nem is lesz már másik a kezdés előtt, na mindegy. :shock: Ti hogy álltok ezzel?

Ja, Barbi, akkor szinte egy helyen lakunk, csoda h még sosem futottunk össze... Hogy vagytok?

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Ja tényleg, Judit, Edina gratulált múltkor Barni születéséhez, és elfelejtettem átadni! :oops: Jól vannak, talán most már lesz idő meglátogatni őket, Dórika nagyon rendes kiscsaj, sokat eszik és szépen fejlődik! Építkeznek közben, úgyhogy unalom egy szál se! :wink: Teszek fel képet a csajokról, amit Edi küldött nemrég:

Kép
Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Nagy szerencséd, hogy írtál :lol: Na, de hogy nem loholtál a családom után, ejnye-ejnye :wink:

Máté holnapig még Anyuéknál, de ha az idő engedi, akkor jövő héten délutánonként lent leszek a fiúkkal a játszón!

NAgyon szépek Edina csajai, mond meg neki :) És köszönöm a gratulációt!

Nekünk hétfőn volt a szülői, nekem tetszett, aranyosak voltak az óvónők, sok infót megtudtam. Persze bele kell majd rázódni a dolgokba, te már előnyt élvezel a bölcsi miatt :lol:

Timi!
Nem semmi beszólásai vannak Levinek is, tényleg okos gyerekeink vannak :wink:

Végül megvan a Tesó neve?

Nekem nagyon bejön a Barnabás, minden nap rácsodálkozok milyen klassz nevet adtunk a gyerkőcnek :lol:

Na, én is eldugulok!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csaju: ez a kép a fiúkról igen jól sikerült.
Az ovi miatt meg nem izgulj,előbb utóbb mindenki beszokik.Bár Márknak nehéz volt,de túlélte.Csak a lényeg:nekem mindig mondani kell,hogy megyek dolgozni,különben itthon akar lenni velem.Amióta Vik is bölcsibe jár,azóta meg sokkal könnyebb vele.
Dóri:köszi a meghívást,szívesen élünk vele,bár mi biztos csak 5 előtt érünk oda,mert ált.4-re érek az ovihoz és csak aztán jön a bölcsi.Én is nagyon "büszke vagyok rád" nekem sosem lesz ennyi kitartásom.Most éppen arra próbálom rávenni magam,hogy egy angoltanfolyamra elmenjek,mert ha leteszem a középfokút mindent kifizet a cég.1 évem van rá.Bele kéne vágnom,csak ugye a nagy kérdés,a mikor???Ugye én este általában egyedül vagyok,anyumra meg nem akarok még egy terhet akasztani.

folytköv
kismuki
 
 


Lányok, ez egyébként is egy igen pozitív topic, nagyon örülök neki, hogy így tudunk örülni egymás sikereinek, ez nagyon sokat jelent.
Judit, nagyon szépek a gyerekek, és Edina kislányai is, meg úgy egyébként igazatok van, hogy szép és okos gyerekeink vannak. :lol:
Bár Timi,én tényleg látom Marcellen, hogy vele nem tudtam annyit kizárólagosan foglalkozni, tehát még sok mindent nem tud, amit más gyerek ennyi idősen igen, de egyébként is más a tempója. Neki viszont sokkal fejlettebbek a szociális kompetenciái, konfliktuskezelés, kapcsolatteremtés stb. Mert egész életében testvére volt :) Ez az igazi művészet, elfogadni a gyermekeinket olyannak, amilyenek.
Judit, nálunk azt kell hogy mondjam, hogy viktor mostanra akceptálja Marcellt teljes jogú családtagnak, tehát kellett neki két év. Van akinél ez gyorsabban megy. Illetve ha minimális a korkülönbség, talán kisebb az esély a féltékenységre is. Én mindenben támogattam Viktort, hogy megtalálja az új felállásban a helyét, de neki sok időre volt szüksége.
Annamari, tanulás :( nagyon nehéz lenne, ha anyu nem segítene, és a nagynéném. viszont óriási pluszt tud adni, ha az ember szellemi enerigáit is megmozgatja. De segítség nélkül én nem tudnám, mert a férjem is az új munkahelyén nagyon sokáig dolgozik, tehát csak a késő esték maradnának, amikor agysejtek már az ágy felé tendálnak :)
Na megyek lányok, szept 10 akkor várunk mindenkit!!! Bocs hogy nem előbb,de nem nagyon vol,tunk itthon teljes létszámban.
Timi, hogy vagy???? Hidegfront?
tigris
 
 


Sziasztok!

Most csak bekukk....

Még egyben vagyunk hidegfront ide, vagy oda.

Puszi mindenkinek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Csaju: Én is császáros voltam, de azért én akkor abban a pillanatban nem tudtam ilyen jól hozzáállni, mint ahogy te leírtad. Mikor az infúziót bekötötték előtte, akkor gondoltam bele az egészbe és nagyon berezeltem, mi lesz most. Nekem pl. kifejezetten fájt, ahogy a katétert betették. Az is fájt, mikor a gyomromnál nyomták ki a babát....gondolom, mert látni persze nem láttam. Mégis legnagyobb gondom az volt, hogy nagyon melegem volt, a műtőben rosszul is lettem emiatt. De! Egyébként tök rendes volt mindenki, meg borogatták a homlokom a műtét alatt, odafigyeltek rám. Egy szavam sincs. Mikor megláttam a babát először, zokogtam, a nővér már úgy szólt rám, hogy hagyjam abba, mert ő is velem fog sírni. Aranyos volt mindenki, a cipelő fiú is, poénkodott ott mindenki mindenkivel, olykor úgy éreztem magam, mintha a vészhelyzetbe csöppentem volna, mégis figyeltek rám. Le a kalappal a dolgozók előtt. Az örzőben én egy napig voltam, mert csak fizetős szobában lett volna hely. Egyedül voltam, de élveztem, jó volt az ágy is meg a levegő is :) Másnap reggeli zuhanyozás őrület volt, derékszögben mentem ki, de mindent megtettem, hogy sikerüljön. :) Aztán már volt hely az egyik kórteremben és átsétáltam oda. :)

Tkrisz: Megvagyunk köszi, csak baromi fáradtan, mármint én, a kiscsaj él és virul. Remélem hamarosan kialakul már egy napirend, amihez tudjuk magunkat tartani. Le szoktam vinni sétálni minden nap, ha tehetem. Egyik nap jól jártam, itthon megszopiztattam, büfi, minden ami kell, aztán előkészültem a sétához. El is indultunk és egy kis idő múlva elkezdett sírdogálni, nem akarta abbahagyni. A vége az lett, hogy meg kellett szoptatnom a patak parton, éhes volt megint, pedig 1 óra telt el az előző etetés óta. Igaz hogy meleg volt, talán szomjas lehetett, mert keveset szopizott. Végül is belegondoltam, jó idő volt, jó levegő, így én is szívesen lakmároznék :) Valamikor meg 4-5 órát kibír kaja nélkül.....kiszámíthatatlan még.....nálatok is így volt az elején?

Sweetlady1: Minden nap gondolok rátok, izgulok értetek, biztos minden rendben lesz. Jön a hűvös, talán a kórházban se lesz annyira meleg, mint mikor én voltam. Vigyázzatok magatokra :)

Hűvös időben ti adtok vagy adtatok a babákra rugdalózó alá zoknit? Még nem tudom, hogy kell öltöztetni hűvösebb időre, próbálok felkészülni :)
Hasfájásra használunk Infacol-t, egész jól bevált, nálatok volt ilyen probléma? Hallottam borostyán nyakláncról babáknak, segít mikor fogzanak, meg nyugtató hatású. Valamelyikőtök használ vagy használt ilyet?
Na, megint feltettem egy-két kérdést, előre is köszi a segítséget :)
Puszi: Barbi :) Kép

Kép
barbara_75
 
 


Csajok tudna valaki segíteni? Intézem a gyes-t, azaz intézném, de még egymillió papírt kérnek......pl. a terhes-gondozási kiskönyv másolatát. Ti annak idején hogy csináltátok, lemásoltátok az egészet, minden lapot? Meg a terhességi állományba vételről is kell egy igazolás, de azt már le kellett adni az anyasági támogatáshoz.........nem értem....minek bonyolítják ennyire?

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Megint csak egy mondatra van időm,a múltkor is mennem kellett gyorsan.
Barbi: nagyon édi kis csajod van.Sajnos nem tudok neked papír ügyben segíteni,mert nekem szerencsére csak le kellett adnom a hiltonban mindent és másnapra el volt intézve. :D
Timi: mikorra vagy pontosan kiírva?Levi mégnem izgul?
Dóri: köszi a 10.-ét remélem nem lesz ilyen szemét idő,mint ma volt. A gyerekeken is látszik,hogy nem voltak egész nap kint az udvaron.Viknél szinte minden gyerek új a bölcsiben,de még így is ő a legkisebb,szinte!!! Hihetetlen.
Márk hót jókedvű,mert végre minden visszazökkent a régi kerékvágásba,saját óvónéni,saját csoport,minden kispajtása megjött.Nagyon örült hétfőn nekik.

Csaju: ma mikor vittem Márkot meglestelek,pont a konyhánál játszott Máté,te meg háttal ültél az ajtónak.Nem akartam szólni,nehopgy bezavarjak a beszoktatásba. hallom változott az óvónénitek,de Orsi nagyon aranyos. 0 éves kora óta ismerem,imádják a gyerekek.

Krisz: nektek hogy megy? Máté hogy bírja?
Sus: nem is tudom,ti is most mentek oviba?Vagy rosszul gondolom?

most szaladok tovább,puszi nektek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok mamik!
Értesítek mindenkit,hogy péntekenként újra lehet jönni zenebölcsizni a II. ker.be(Máriaremetei út ), 9.30 és 10.30-kor lesznek a foglalkozások. Illetve szerda délután zeneovi indul lelkes csemetékkel Várlak Titeket szeretettel. Ha kérdésetek van, írjatok bátran az info@sunizene.hu cimre.
Jó pocakosodást, szoptatást, beszéditanitast Mindenkinek! Es éljenek a gyermekdalok, mondókák!
üdv.
Norka
norkini
 
 


Sziasztok! Gratulálok a kis jövevényekhez!!! :D :D :D

Barbara, tőlem nem kértek terheskönyv másolatot :roll: A dokinőm (Sweetladyvel közös:-) adott a kórházban egy igazolást, hogy x számú alkalommal részt vettem terhesgondozáson, és azt kellett benyújtani!
VERONIKA OLYAN SZÉP!!!! (és nagyon kedves arca van, elfogadnám menyemnek:-))

Már korábban szerettem volna megkérdezni, hogy nem jár valamelyikőtök Zuglóban az Ond Vezér sétányon lévő játszótérre (amelyik az ikea felé menet van), mert lehet hogy egymás mellett homokoznak a gyerekeink, és nem is tudjuk egymásról:-)

Esőűző bűbájt....:-))) puszi

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Barbi: olyan szép a leányod, hogy az csuda! Nekünk is jöhet menynek! :lol:
Sajnos én már nem emlékszem a papírügyekre pontosan, csak azt tudom, h kiakasztó volt az intézése, nekem a cég könyvelője is jól bekavart. Hát rég volt, több mint 3 éve. Remélem, vki azért tud tanácsot adni!
Ne aggódj, ha nem arányos időközönként éhes Veronika, ez teljesen normális. Sztem mindenkinél így van ez az elején, meg aztán később is vannak periódusok, amikor többet eszik az átlagosnál (amikor jobban növőben van :wink: ), lényeg, h odafigyelj rá és az igénye ill. érzésed szerint tápláld.
Mi a rugi alá sosem húztunk zoknit, elvégre az védi a lábát, de biztos van, aki ad alá hűvösebb időben. Ha lábfázósnak látod, adhatsz alá nyugodtan zoknit is.
Az Infacol nálunk is kiválóan bevált. A fogzással nem voltak különösebb gondjaink, nem használtunk borostyánt v hasonlót.
Mi is szoktunk időnként "patakozni" Mátéval, ha egyszer meglátlak titeket és felismerlek, majd leszólítalak! :wink:

Timi, te még mindig egyben?

Lányok, én írtam Dórinak, h mi sajnos nem tudunk menni 10-én, mert szülői lesz az oviban, arra meg mindenképp akarok menni, infót azt igen keveset kaptunk eddig, tök béna... Már az indulás is furcsa emiatt, remélem, azért nem lesz rossz az ovi, és nem bánom meg, h ha már a Zöld Lurkókba nem jutottunk be, nem próbálkoztam anyukádnál, Annamari.... :shock:
Amúgy első nap tök jól elvolt Máté, nem lehetett velük egyáltalán ottmaradni, de délben elhoztam akkor és tegnap is, ma alszik ott először. Hát tegnap meg ma reggel már sírt, de azért bizakodom, h ez nem tart sokáig. Tudom, h utána hamar lenyugszik és élvezi a játékot. Én a héten szabin vagyok, tengernyi az időm mindenre, így h Máté oviban van, azt hittem, rendes beszoktatás lesz, hát szépen melléfogtam, de azért élvezem az itthonlétet.

Sus, tényleg, nektek hogy megy az ovi?

És Judit, továbbra is minden oké nálatok?

Pelle: mi ritkán járunk arra a játszóra, de azért előfordul, Juditék viszont sűrűn, de majd mondja, ha erre jár! :wink:

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Timi!
Még egyben?

Barbi!
Tényleg nagyon szép Veronika :)

Papírt nálunk is a melóhelyen intézik.

Annamari!
Klassz, hogy végre minden a régi kerékvágásba került! Azért majd jó lenne pár szót váltani az oviban, ha nem rohansz egyszer :)

Krisz!
Ááááááá, ne is kérdezd, tiszta lelkibeteg vagyok :cry: MA otthagytam Mátét fél 10-kor és most megy érte az apja. Nagyon sírt mkor eljöttem, kérdeztem, hogy ne jöjjünk-e előbb érte, de azt mondták az óvónénik, hogy ne, csak ebéd után. Remélem nem sírta végig a 3 órát. És persze attól is tartok, hogy ezek után holnap hogy lesz kedve menni... hát ez van!

Annamari, egyébként tényleg nagyon kedves az Orsi. Először olyan csendesen mosolygósnak tűnt, de ma is ő vette pártfogásba Mátét és reggel is ő puszilgatta, ölelgette a sírós gyerekeket. Mivel Gyöngyi néni nem ilyen, azért örülök, hogy az Orsi igen :)

Pelle!
Melyik játszóra gondolsz? Mert mi az O.V. sétányra járunk, a hosszú ház mögé, ahol két homokozó is van, ti is?

Ja és még anynit, hogy tegnap összefutottam Sussal az Árkádban, de nagy rohanásban voltunk, ráadásl hirtelen sztem meg sem ismertük egymást, így csak köszöntünk :lol:
Mátéval elmentünk vássárolni (cipő, nadrág, fehérneműk, pulcsik) és kicsit csavizni, na olyan jól sikerült, hogy fél 9re értünk haza :lol:

Egy kérdés: gumicsizmát láttatok vhol? Mert végigjártuk a kínait, Árkád összes cipőüzletét,de 30-as alatt már sehol sem volt :(

Rohanom, mert mindjárt jön Máté :)

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csaju: Neked is az Örs vezér téri ortopédiára kell vinned a babád? Oda kell beutaló? Próbálom őket hívogatni időpontért 2 napja, senki nem veszi fel......

Tkrisz: Ez az ügyintézés tényleg borzalmas, már kezdek kiborulni tőle, amúgy is elég fáradt vagyok. Olykor ide-oda toligálnak, mikor kit hívjak, már nagyon elegem van, ráadásul persze csak akkor tudok telefonálni, ha a kicsi csöndben van. Már jó lenne túllenni ezeken a szarságokon, most kb. 5 dolgot kell intéznem telefonon, tegnap ebből semmi nem jött össze, vagy nem veszik fel vagy foglalt. Őrület.
Majd szólíts le nyugodtan, ha meglátsz, én is figyelni foglak titeket :) Szürke-fekete színű babakocsival szoktunk csavarogni :wink:

Pelle: Köszi a szép szavakat, aranyos vagy :D Az a papír, amiről te írsz, nekünk az anyasági támogatáshoz kellett leadni, nincs belőle több, de kiderült már, hogy nem is erről van szó. Pár telefon után rájöttem. Mikor a körzeti doki írogatta a táppénzes papírjaimat, az utolsóra ráírta, hogy mikortól vagyok szülési szabin. A hivatalnak meg nem ez kell, hanem egy kocka alakú nyomtatvány. Amit én kaptam, az tulajdonképpen kettő az egyben, táppénz végét jelöli és a szülési szabi kezdetét. Ez is meg kéne hogy feleljen, de nekik nem jó. Őrület az egész.....De megtaláltam az interneten, hogyha nincs ilyen nyomtatvány, akkor el kell hogy fogadják a terhes kiskönyv eredetijét és pár sort arról, hogy mikortól igényelem a tgyes-t.....lehet, ezt próbálom meg, ha nem jön be, még mindig el tudok menni a dokihoz azért a k...... papírért. Később könnyebb lenne, egy-két hét múlva talán még jobban tudok rohangálni a kiscsajjal. Most csak kb. egy óra időtartamra tudok elmenni a környékre.

Bocsi csajok a kiakadásért, de fáradt vagyok és inkább babáznék minthogy ilyenekkel foglalkozzak....de kéne a pénz.....már tartoznak pár hónappal.....

Puszi nektek, kitartás a rossz időben :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Barbi: Köszi :)
Sajna papírügyekben én sem tudok segíteni, hála nekem is a mhely intézte.
Veronika nagyon bájosan mosolyog! :) És sztem nagyon hasonlít az apukájára.

Annamari: 4-re vagyok/voltam kiírva. :) Ma a dokinéni megnézte a magzatvizet is, szép tiszta. Holnaprra viszont beírt uh-ra, mert szerinte nagyobb a baba, mint Levi volt. Ezért kicsit izgulok ( a vérnyomásom is ezek után 120/60 volt, ami nálam magas a 90/60 ill. 100/60 átlaghoz képest), remélem nem lesz 3500 felett, Levi 3450 volt és nem volt könnyű őt sem megszülni :(
Levin nem látom, h izgulna, bár most vas. óta anyuéknál van, ma jön haza, de jön vele anyu is...
Márk nagyon ügyi, hogy így örül az ovinak. Csak szegényekre nem jó ez az idő, ki sem lehet vinni őket a kertbe. :(

Pelle: Szia! Örülök, h felbukkantál. Mi újság veletek?

Krisz, Judit: Igen, még egyben :) de ma azt mondta a dokinéni, hogy bármelyik pillanatban megindulhat. Jó lenne már, főleg, hogy egy ismerősöm is ma reggel ment be és már bent is maradt, izgulok érte. És megbeszéltük, h jó lenne együtt bent lenni. Hát van rá esély asszem, bár különösebbet nem érzek, néha keményedek, de az sem sűrűn....
Sajna a kórházban folyamatos a teltház, remélem nem a folyosón fogunk szülni és valami kulturált szobába kerülök...

Puszi, megyek ledőlök és olvasom a Harry Pottert :)

Az óvodás manóknak könnyű beszokást kívánok!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok,

Na, nálunk jól indul az ovi, ma reggelre Máté tisztára benáthásodott.... úgyhogy itthon vagyunk...

Judit, a gumicsizma engem is érdekelne, Máté tegnap is végigtrappolta az összes pocsolyát, meg is lett az eredménye. Elmentünk ovi után Edináékhoz, hát, lehet, h nem kellett volna ebben az időben... most már mindegy. Amúgy a kis Dóri egy tünemény, igazi nyugis, kiegyensúlyozott baba. Én is kedvet kaptam! :)
Szóval visszatérve, az rossz hír, ha sehol nem lehet kapni...
Hogy telt végül a tegnap Máténak nélküled? Könnyen megnyugodott? Hogy lesz egyébként, meddig leszel ott vele, mikortól lesz teljesen egyedül?
Én tegnap kicsit letámadtam az egyik óvónénit, hogy milyen rossz, h semmi infót nem kapunk így a kezdet kezdetén, és rögtön itt kellett hagyni a gyereket, eléggé meglepődött, biztos elkönyvelt hülye anyukának... csak a szülőire tudott hivatkozni, ami ugye viccesen kezdés után egy héttel van, addig meg legyél teljesen tudatlan... meg hogy lehet bármikor kérdezni... csak hát ugye itt jön megint a bibi, h reggel is nyüzsi van meg du. is, közben a gyerekekre is kéne figyelniük. Hát nem indul 100 %-osan sajnos.

Timi: Harry P. - az jó! Angolul olvasod az utolsó részt talán?
Drukkolunk, h mihamarabb eljöjjön a nagy pillanat és ne legyen nagy tumultus! Várjuk a híreket!!! :wink:

Barbi: Hát ez tényleg kiakasztó, és teljesen érthetetlen, h miért kell ilyen tortúrának kitenni a családokat, főleg a frissen szült anyukát. Katasztrófa ez a bürokrácia. Sok sikert és türelmet kívánok!
Na majd ha újra jó idő lesz és sétálni megyünk, figyelem a szürke babakocsisokat! :lol:

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Sweetlady, hú, nagyon drukkolok! Szuperügyesek lesztek a kis vasgyúróval!:-) /hogy nézik meg egyébként a magzatvizet?/

Köszi a kérdést, jól vagyunk, készülünk a jövő heti első szülinapra, ennek örömére végre megkapja a kisszobát Somi, most a nappaliban van egy sarka:-)

GUMICSIZMA minket is érdekelne, mi is 30-tól felfelé láttunk eddig:(

Csaju, igen a két homokozós O.V sétányos játszóra:-))
látod, jól rászóltam, azóta egyfolytában esik az eső, nem tudunk kimenni! egyik nap elmentünk az ikeába, az éttermi részen lévő játszórészre, nagyon jól érezet magát a kismanusz, csak dél felé már nagyon sokan lettek:-)

Puszi mindenkinek, öltözzetek melegen :D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Krisz: Sajna nem megy annyirra az angol....:( Most a 2. részt kezdtem el, a múlt héten 3 nap alatt kiolvastam az 1. Ezeket már több éve olvastam, de most felfrissítem és sorban akarom mindet. Sztem mire eljutok a 6.hoz addigra az utolsó is megjelenik :)

Köszi a drukkot, ma voltam bent, a dokinéni szerint meglesz a hétvégén, én már azt hittem, hogy az éjszaka rohanhatunk, furcsa érzéseim voltak és vannak azóta is. A ctg is mutatott 40-es fájásgörbéket. Minden esetre, ha keddig nem lesz meg a fiatalúr, akkor kedd reggel be kell feküdnöm és a dokinéni vagy zselével vagy burokrepesztéssel megindítja.
Ma van anyu szülinapja, na szám lenne, ha még ma meglenne a 2. unokája. Azt hiszem ennél szebb ajándékot nem is kaphatna az ember.:)

Pelle: Neked is köszi a drukkot. A magzatvizet úgy nézi, hogy felhelyez valami fém csövet és bevilágít és látja, hogy tiszta-e vagy belekakilt-e a babóca. Nekem szerencsére tiszta, és látta a haját is :)

Puszi mindenkinek, használjátok ki ezt a szép időt!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Krisz: Máténak jobbulást!

A gumicsizmát nem néztétek a MiniManóban? Igaz én nem figyeltem, hogy milyen méretek vannak, de volt 2-3 fajta.

Puszi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

De eltűnt mindenki!

Dóri, azért tartasz talit végül?

Timi: Hát igen, jó meglepi lenne anyukádnak! Nálunk Máté anno apu szülinapjára volt kiírva, jún.27-re, na most ugye ez nemigen jött össze, mert a kislegény ráhúzott még 12 napot, így egész nagy lett a szülinapbeli különbség papi és unokája közt! :lol: Remélem, nálatok azért ez nem így lesz!!! :wink: És hát szorítok, h ne kelljen indítani, csak jobb az, ha magától beindul! Várom az sms-t! :D
Milyen jó ötlet, nekem is lehet h ezt kellene tenni a H.P. könyvekkel, azért sokat felejt az ember. Nem is tudom, talán februárra várható a magyar fordítása az utolsó résznek?
Köszi, Máté talán jobban van már, bízom a hétfői ovifolytatásban! :wink:

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Ja, köszi a Minimanós tippet, most nem is jutott volna eszembe!

Kép

Kép
tkrisz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: