Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,
A Szabolcs u-ban van külön szoba? Szóval lehet egyágyas szobát kérni? Ha igen, mennyibe kerül?
Köszi,
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzsó!

Én nem tudok róla, a legkisebb szobájuk is minimum három ágyas!!! De inkább hat...Kép

Süti
süti
 
 


Kedves Kriszta Nyanya!

Nem értem, miért lenne semmitmondó? Mégis, aki szülni megy mit vár? Hogy szállóvendég lesz a Ritzben?
Igen, a kórházakban keveset adnak enni, de ez teljesen helyénvaló, hisz mindenkinek a hozzátartozók viszik be azt amit a legjobban szeret, vagy ami ilyenkor neki a legjobb.

Névtelen
 

 
 

Zsuzsó
Van kétágyas szoba, én ott voltam.
Egyágyasról nem tudok.

Kedves Bé
Semmitmondó azért, mert érdemi információt nem adtál, viszont névtelenül kritizálsz.
Elöször is nem mindenkinek van lehetösége, minden nap hozzátartozót fogadni (pl. vidéki, több gyerekes stb.) Másodszor miért ne lehetnének az embernek igényei. Mindenkinek más a gyenge pontja. Van akinek az ebéd, van akinek a tisztaság, másoknak a növérek hozzáállása vagy az orvosok szakértelme. A babanet azért van, hogy ezeket kibeszéljük. Én nem hiszem, hogy szomorú lenne az, hogy valakinek mások az igényei vagy más a véleménye, mint neked. Örülök, hogy jó volt a szülésed, de lehet, hogy az ami neked jó az másnak nem. Ugyan azt a helyzetet mindenki másként éli meg. Nem vagyunk egyformák Kép Van akinek a HIETE maga a Ritz.

Kriszta
Nyanya
 


Kedves Kriszta Nyanya!

Miért baj az, hogy kritizálok?
Csak az a jó hozzászólás ami boldogságot sugároz, és nincs benne semmi kritika, negatívum, él?
És miért baj, hogy névtelenül? Neked van neved? Kriszta is vagy, meg Nyanya is, és van egy freemail-ed. Ha akarod, regisztrálok gyorsan egy krissta_2@freemail.hu címet, és akkor már nem leszek nételen!

Névtelen
 


Kedves Névtelen Bé!
Igazad van nem csak a pozitív hozzászólás a jó, de azért nem árt, ha a kritika építő jelleggel történik és nem csak arról szól, hogy beszólok a másiknak. Azért kiváncsi lennék vállalnád-e névvel ugyan ezt.
Az is igaz, hogy bármilyen névvel regisztrálhatok egy freemail-es címen, de azért nyomon lehet követni a hozzászolásaimat. Én vállalom a véleményem. Kriszta a rendes nevem, Nyanya a nick nevem. Ugyan ezen a néven Te nem regisztrálhatnál és egyébként is látni a regisztrálás dátumát. Ha regisztrálatlanul adod meg ezt a nevet elég feltünö a különbség. krissta_2 nem egyenlö krissta. A hozzászólások számából is lehet következtetni. Szóval elég nagy a különbség.
Nem tudom miért van, hogy a névtelenek többnyire csak beszólogatnak negatív megjegyzéseket. (tisztelet a kevés kivételnek). Tényleg ilyenkor elégedett vagy?

Kriszta
Nyanya
 


sziasztok!

én abszolút új vagyok ezen a fórumon. egy fiú gyermek büszke apja. félix most lesz 16 hónapos decemberben.

de nem is ezért írok. a fiúnkat a MÁV-ban szülte meg a feleségem a Herczegh doktornál. mellesleg nekünk nem volt vele semmi gondunk, sem a korházban, a magán rendelőben, sem a szülés alatt. a hallottak alapján és családi tapasztalat alapján mégis váltottunk orvost. most a Szepesi doktorhoz járunk és nála fogunk szülni természetesen a Szabolcs utcában.

engem / minket az érdekelne, hogy milyen mégis a Szabolcs utcai szülészet? voltam már ott egy párszor a feleségemmel, de eddig nem sokat láttam belőle. én csak a MÁV-hoz tudom viszonyítani. van itt esetleg olyan anyuka aki a MÁV-ban is szült már? apás szülés van? a gyermek az éjjel az anyával lehet?

előre is köszi a válaszokat & tapasztalatokat!

chris
cyber_daddy
 
 


Kedves Chris!

Gratulálok a kisfiadhoz és nagyon örülök, hogy néha apukák is idetalálnak Kép
Én csak látogatóban voltam a MÁV szülészetén, látszatra óriási a különbség a két kórház között. a MÁV nagyon szép és tetszik, hogy a babamama szobának 2 bejárata van, de nem részletezem, mert ezt ismered. Szerintem gyüjts össze minden információt a Szabolcsról és hasonlítsátok össze. Biztos vagyok benne, hogyha véletlen találsz is olyan anyukát, aki mindkét helyen szült már, más szempontok szerint fogja értékelni mint Te. Ha a külsöségek alapján kéne választanom, gondolkodás nélkül a MÁV kórházat választanám. Ha az orvosok és a kórház felszereltsége alapján akkor a Szabolcsot. De ez csak az én véleményem. Egyébként Dr Szepesi Jánosról jókat hallottam és nekem is szimpatikus volt.
Hogy azért a kérdésedre is válaszoljak. Igen van apás szülés, én is úgy szültem. Viszont úgy tudom császárnál itt nem lehet bent apuka. A babákat éjszakára elviszik ha jól emlékszem 22 óra fele és reggel visszahozzák, de ez a kis pihenés kell is az anyukának.
Ami engem nagyon zavart, hogy apuka is (mint minden látogató) ablakon keresztül 1 percig kukkolhatja a gyereket és ha egy kicsit hosszabban nézik a csecsemösök fintorognak, hogy menjen már. Mindezt sorbanállás után és egy bizonyos intervallumon belül, ha jól emlékszem 3/4 6- 6-ig.
Szülöszobát meg lehet nézni, ha megkeresed a fönövért, de szerintem bármelyik növérke segít. Én is körülnéztem szülés elött.
Olvasd el visszamenöleg a topikot, biztos sokmindenre találsz választ.
Kriszta
Nyanya
 


Szia Chris,

mit hallottál Dr.Herczegh Szabolcsról? Én is hozzá járok, de elég ellentmondásos híreket hallok róla? Érdeklődtem róla a Szabolcs u-i kórházban, de nem tudtak róla,hogy ott dolgozna.... Kérlek írd meg tapasztalataidat.
Hanuta
 


Hanuta
bocs, hogy beleszólok, de ha jól értettem Crist, akkor Herczeg doki a MÁV-ban van.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok

Bocsi, hogy idepofátlankodom.

A Hercegh megint a MÁV-ban rendel, több ismerősöm is hozzá jár.

Paracsimpo

Írtad régebben, hogy a Gál Krisztivel tartod a kapcsolatot, mi egy másik topikban társalogtunk, mit tudsz róla, akár magánban is írhatsz.

Köszike
Rózsa
rózsa
 
 


@Nyanya

köszi a választ.
igen. szerintem is nehéz lesz olyan anyukát találnom aki mindkét helyen "megfordult" már. a MÁV akkor, 2002. augusztusban, nagyon jó volt.

a családomban, pontosanbban a feleségem családjából, 4-en szültek ott a Herczegh Szabolcsnál. talán most ezt nem részletezem, akit érdekel róla a véleményem az jelezze és megírom emilben.

szóval a MÁV jó volt. a szülőszobák, a szülésznők, az "elhelyezés", stb. nagyon tetszett amit te is említettél, hogy 2 bejárata van a szobáknak. ami még jobban tetszezz, hogy akkor láthattam az újszülött fiamat "amikor akartam". tényleg. reggel és este jártam be meglátogatni őket és mindig ott volt a feleségemmel. igaz, hogy kell egy kis pihenés, de a feleségem annyira örült félixnek, hogy nem is akarta elengedni magától.

az fura lesz, hogy csak ablakon át láthatom majd. Kép ha apás szülés van a Szabolcs-ban az jó. a MÁV-ban tulajdonképpen én vehettem a karomba először a fiunkat és nagyon jó érzés volt. sosem felejtem el míg élek. az hogy a HIETE-n esetleg nem láthatom mindig az gáz, de hát nem maradnak bent örökre. pár nap és mindig vele lehetek.

a Szepesi doktort apám ajánlotta. ők ismerik egymást és gyerekkoromban együtt teniszeztem a fiával. a doktor úr is tenisz rajongó úgy tudom. őt a H.SZ. helyett választottuk. de a nem részletezném itt, mert ez a topic nem erről szól most (részeletek mailben akit érdekel). dr. Szepesi velünk nagyon rendes. igaz nem a magán rendelőbe járunk és várni kell néha sokat az UH-ra és minden másra is a korházban. de egyenlőre minden OK. igérte, hogy majd elvisz minket a szülőszobára. igaz, hogy nem rég újították fel őket és hogy nagyon modern?

@Hanuta
ha érdekelnek a részeletek privátban elmondhatom. emil mondjuk? christian_machan@yahoo.com A H.SZ. a MÁVban volt, aztán volt a "balhé" és úgy tudom, hogy átment a Szabolcs-ba. ami egy kicsit kellemetlen, mert pont miatta jöttünk a MÁV-ból! Kép
cyber_daddy
 
 


Chris!

Hogy mikor újították fel azt nem tudom. Mit értesz modern alatt? A felszereltség nagyon modern, de ha bemész nem ez az elsö benyomásod. Valószínü a régi falak miatt. Majd meglátod, ha úgyis felmentek.

Kép
jó babavárást!

Kriszta
Nyanya
 



töröld a postafiókod, mert nem tudok mailt küldeni Kép
Kriszta
Nyanya
 


Töröltem!Jöhet az emil!

Kép
arvaerika
 
 


Aerika
Emil ment?
Nyanya
 


Igen,köszi.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok,

új vagyok még nálatok, de nagyon érdekel, amiről írtok. Én 2000-ben a máv-ban szültem a kisfiamat a Herczegnél, most a 6 és feledik hónapban vagyok, szintén hozzá járok, de megtudtam, hogy átment a szabolcs utcába. Chris-sel némileg hasonló helyzetben vagyunk, bár én még nem tudtam eldönteni, hogy a mávhoz ragaszkodjak inkább vagy a Herczeghez. A mávban valóban királyi a szülőszoba, a gyerekágyas részleg viszont csak látszatra olyan klassz szerintem. A csecsemős nőverek egyetlen alkalommal láttam, amikor magam elmentem a kezelőbe megkérdezni, hogy hogyan kell a köldökcsonkot kezelni. Egyébként a bánásmódjuk kritikátlan volt. Két nap után jöttünk haza, abban a pillanatban, amikortól már nem saját felelősségemre hagytuk el a kórházat. Kérlek írjatok arról, hogy a Szabolcsban hogyan lehet megakadályozni, - ha egyáltalán lehet -, hogy ne kapjon a baba pótlást. Hogy bírtátok ki, hogy éjjel nem volt veletek a baba? Egyébként ezidő alatt a babák valami őrzőben bömbölnek? vagy mi az oka, hogy MINDENKITŐL elviszik, nem csak azoktól, akik ezt kérik.várom választotkat, bocs a sok részletért,
üdv benedek17
benedek17
 


azóta sikerült regisztrálnom is
bendek17
 
 


Benedek17
Jó hírem van, nem kell választanod, ha nem akarsz Kép
Olvasd vissza a hozzászólásokat, ha jól olvastam (bár engem nem érint) Herczeg ismét a MÁV-ban van.
Ha ezek után még érdekel a Szabolcs, szívesen válaszolok, én kerek 1 éve szültem ott.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya!

Itt érlek utól, nagyon boldog első szülinapot kívánok nektek! Akkor te előttem szültél a Szabolcsban. (Én 12-én!)
Kép

Süti
süti
 
 


Süti
Köszi a tortát Kép
Kép
Nyanya
 


Nyanya!

Én nem akarok ide bepofátlankodniKépKépKép, de épp tegnap (tegnapi hír) olvastam a MÁV-osban (én ot szültem), hogy HIETÉs...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
akkor biztos félreértettem
íme egy elözö hozzászólás:
"A Hercegh megint a MÁV-ban rendel, több ismerősöm is hozzá jár. "
ettöl még tényleg lehet HIETés.
Inkább nem szólok bele, mert tényleg nem tudom Kép

Benedek17
Nekem a harmadik nap indult be a tej, így kapott pótlást, de megkérdezték, mit szeretnék. Bennem fel sem merült, hogy ne kapjon, ezért nem tudom mi lett volna ha... Viszont megbeszélik veled és ez nagyon pozitív. Egyedül a más anyától származó tejet elleneztem. Én örültem, hogy éjjel nem volt velem, mert legalább tudtam aludni. Mivel (tudtommal) egyágyas szobák nincsenek, ezért elég nehéz megoldani. Azt fogod látni, hogy hova viszik éjszakára, mert ott van a babamérleg és neked minden szopi elött és után vinned kell leméretni. Úgy néz ki, mint sok nagy pelenkázó egymás mellett ha jól emlékszem 4 sorban. Itt megmutatják, hogy kell a köldökcsonkot kezelni és a fürdetést is.
Kriszta
Nyanya
 


Köszi mindenkinek,

Nyanya,
nagyon szeretném, ha írnál többet az egész időszakról, amit a Szabolcsban töltöttél, amikor szültél. Minden érdekel, ne fogd vissza magad.

Én is sok sok boldogságot kívánok egyéves csemetédnek szülinapja alkalmából.
bendek17
 
 


Kedves Benedek17
köszi a szülinapi jókivánságot Kép
Hát ha azt az idöt írom le, amit a kórházban töltöttem, akkor nagyom hosszú beszámoló lesz, ezért csak a szüléstöl kezdem.
Abban a szerencsés (vagy inkább szerencsétlen) helyzetben voltam, hogy szülés elött két hónapig élveztem a kórház vendégszeretetét, így volt idöm mindent és mindenkit megismerni. A szülöszobán mindennel meg voltam elégedve, bár volt egy kis negatív élményem is, de ezt a véletlennek tudom be. Beöntés után az elökészítöben valaki véletlen lekapcsolta a villanyt én meg épp a wc felett görnyedtem a korom sötétben és 3 percig kiabáltam, hogy kapcsolják fel, mire egy doktornö meghallotta. Gondolhatod.... Így utólag vicces, de akkor elég kellemetlen volt. A burokrepesztés, egyáltalán nem fájt, olyan volt mint egy egyszerü vizsgálat. A szülöágy elég modern és kényelmes, még párnát is kaptam a hátam mögé. Én még szülés elött megnéztem a szülöszobát, ha megkérsz egy növérkét biztos megmutatják. Választott aneszteziológusom beadta az EDA-t, nagyon ügyesen, alig éreztem, és a fájások is alig érezhetöek voltak. Az orvosom, szülésznöm és az anesztes majdnem végig ott volt a közelemben. Nagyon biztonságban éreztem magam. Szülés után egy mp-re a hasamra tették a fiam, aztán vitték is el, mert cukorterhes voltam és a babát meg kellett vizsgálni, de utána visszahozták egy nagyon rövid idöre. Gátvarrás után még kb 2 órát voltam a szülöszobán, azután levittek a baba-mama szobába. Na nekem itt kezdödött a rémálom. Szóljál, hogy baba-mama szobába szeretnél menni, mert vannak többágyas szobák, ami nem baba-mama. A csecsemösök elmondták, mit hol találok. Volt pelenkázó, pelenka és minden egyéb ami kellhet. Betétet is ad a kórház a kismamának, de nekem kevés volt, úgyhogy még vettem. A távozáskor volt némi összetüzésem a csecsemösökkel, de ez most nem részletezem. Nekem a legnehezebb a szülés utáni 5 nap volt, mert nagyon fájt a seb. 3 hét után tudtam elöször ülni. A csecsemös osztályon ez persze senkit nem érdekelt, még megjegyzéseket is kaptam. "Ne mondja már, hogy ennyire fáj" stb. Ha nem lettem volna tényleg annyira rosszul, elküldtem volna a francba, de még ahhoz sem volt eröm. A szülésznöm mondta, hogy a rostjaim rosszak voltak így sürübben kellett varrni, mert szakadt. Ez nem tudom pontosan mit jelent, majd egyszer meg fogom kérdezni a dokimtól, eddig nem volt rá idöm. Ráadásul otthon egy kicsit ki is nyílt a seb. Ha semmi különösebb problémád nincs, akkor akár kellemes is lehet Kép Nekem az nem tetszett, hogy alapból egy kényeskedö libának tartottak, pedig ez abszolút nem jellemzö rám, meg sem próbálták kideríteni, tényleg gondjaim vannak-e. Ez elég rosszul esett. Nagyon hiányzott, hogy a férjem nem jöhetett be segíteni ,csak látogatási idöben lehetett velem. A kórházról már elég sokat írtam elözö hozzászólásaimban, de ha valami még érdekel, kérdezz.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,
Köszönöm az egyáltalán nem hosszú válaszodat, nagyon érdekelt minden részlete. Hát tényleg elég rémálom amit írtál, a mávban szülés után két órán át velem volt a baba is meg a férjem is. Az EDA-t automatikusan adják, vagy megbeszéltétek előre? A szülésed alatt ill. amíg a kórházban feküdtél, a saját orvosodon kívül volt valaki, aki megvizsgált, a szülésnél jelen volt más doki vagy medikus, akinek hozzád semmi köze nem volt? Szülésznőt választottál vagy ha nem, választhattál volna? Férjed hogy bírta, hogy nem lehet veletek bármikor? Kaját is csak látogatási időben vihettek be? Arra mit mondanak, hogy egy hozzátartozó mindig ott lehet a beteg mellett? Befejezem, mert be fogsz sokallni tőlem.
Kiváncsian várom válaszodat,
Benedek
bendek17
 
 


Benedek17
na akkor kezdem Kép

A férjem velem lehetett szülés után, csak a baba nem. Nekem terhességi cukrom volt, ezért volt fontos, hogy elvigyék a babát és megnézze egy neonatológus. Lehet, hogy ha nincs gond tovább maradhat, ezt nem tudom, talán jön v.ki, aki erre választ ad.

EDA-t én kértem, de a cukrom miatt amúgy is javasolták, mert a fájdalom felviszi a cukorszintet. Nem kötelezö, de ha kéred kapsz. Én biztos, hogy kérni fogom másodszor is. Ha nem tudod eldönteni, nézz be erre a topikra: "Anyaságról / "mp" - Dr. Molnár Péter anaesthesiologus válaszol kérdéseinkre"

Mivel a kórházban feküdtem, szülés elött megvizsgált a förvos, mert neki kellet rábólintania, hogy indíthatják-e a szülést. Ha otthonról mész be, akkor csak a saját dokid vizsgál. Az én szülésemben csak az én dokim vett részt, de jelen volt más doki is a helységben, mivel nem csak én szültem.

Választottam szülésznöt, és nagyon meg voltam vele elégedve. Bátran merem ajánlani Palotai Évát.

Csak öt nap volt, amíg nem lehetett velünk, én nehezebben bírtam, mert nekem kellett volna a segítsége Kép Bármikor bejöhet a kórház területére, ha telefonon megbeszélitek és lemész elé a földszintre, akkor tud bevinni kaját, csak a csecsemöosztályra nem mehet fel. Addig leadhatod a babát a csecsemösöknek.

Te mit szólnál, ha a szobatársad férje mindig ott lenne? Én nem örültem volna, de az én férjemnek igen. Amíg nincs egyágyas szoba, addig ez a kérdés fel sem merül.


Mikor fogsz szülni?

Kriszta
Nyanya
 


Kedves Lányok!

Köszönöm az infot a Szabolcs utcáról. Még igy is nehéz a választás, hisz minden annyira szubjektiv. pl. többen elégedettek az egyik nődokival egy másik kórházban én meg nagyot csalódtam benne mikor baj volt.

Én borzasztónak tartom a magyar kórházi viszonyokat, és nem hiszem hogy az a normális, hogy otthonról kell várni az ennivalót, hogy a szülészeteken és ambulanciáikon olyan borzasztóak pl. a wc-k, zuhanyzók. Szerencsés akinek csak pár napot kell ilyen körülmények között kihúznia.

Ria
Ria
 


Sziasztok,

én most olvastam éppen egy szüléstörténetet, Belgiumban élő magyar lány írta. Az orvosok viselkedése épp olyan rémes volt, amilyen itthon is bír lenni, a szülésznőt és a nővéreket is beleértve. Második gyereke a Margit kórházban született, ami sokkal jobb élmény volt, mint a belga kórházbeli.
Pedig én eddig azt hittem, hogy Ny-Európában, legalábbis a magasabb életszínvonal miatt, jobb a helyzet.

Kriszta, még azt szeretném kérdezni, hogy a Szabolcsban van egyágyas szülőszoba?
Köszi az eddigieket!
bendek17
 
 


benedek17
Nincs egyágyas szülöszoba, fallal vannak elválasztva a szülöágyak. Van egy a sarokban ami talán jobban elkülönül.
Ugy látszik Ny-Európában is emberböl van az orvos Kép

megpróbáltam visszaemlékezni, kb így néz ki a szülöszoba

Kép

Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,

nagyon rendi vagy, hogy lerajzoltad nekem a szülőszobát. és köszönök minden eddigi infót. Elfelejtettem válaszolni arra a kérdésedre, hogy mikor fogok szülni. Febr. 20 +/- 10 nap. Remélem inkább -10 nap. Ezért is volt annyira idegesítő az információ-hiány, mert a Herczeg - a dokim - most ment át a Szabolcsba, és minél előbb szeretném eldönteni, hogy megfelel-e nekem is a Szabolcs vagy sem. Úgy tűnik, hogy bizonyos dolgokat leszámítva (a többágyas szülőszobát, meg hogy éjjel nincs nálam a baba) nincs nagy hátránya. Előnye viszont több is van a mávval szemben, nekem a legfontosabb, hogy normálisak és segítőkészek a csecsemősök, mert a mávban az egy tragédia volt.
Egyébként olyan érdekes, hogy amikor az első fiamat szültem 2000 aug. a mávban, akkor a dokin és a szülőszoba színvonalán kívül - ill. hogy a férjem ott lehessen -, semmi nem érdekelt. Most meg minden részletnek hihetetlen jelentőséget tulajdonítok, pedig a mávban 2 napot voltam bent és a kisfiam - minden gyorsítás nélkül - 3 óra alatt megszületett.
Remélem jól vagytok, és jól telt a szülinapozás. Fiad van vagy lányod? Hogy hívják? Miket utd már csinálni?
benedek17
bendek17
 
 


Benedek17
Vasárnap lesz a szülinapi torta, mert akkor jönnek a nagyszülök. Nézd meg a profilom (bal oldalt a nevemre böksz, ott leírtam, hogy miket tud.
Ha nekem kéne választanom én a Szabolcs-ot választanám annak ellenére, hogy a MÁV sokkal szebb. Hogy ki mit lát, tapasztal a szülés után (csecsemösöknél) az azért nagyban függ a lelkiállapotától is, szóval szerintem ezek az infók nem annyira reálisak, mint a többi. Második babánál amúgy sincs annyira szükséged a csecsemösökre, mert már mindent tudsz.
Majd írd meg, hogy döntöttél.

Kriszta
Nyanya
 


Kedves Benedek 17!

Én is a Szabolcsban szültem, nyanyával már ismerjük egymást, én is cukros voltam.Csak annyit tennék hozzá, amit ő leírt,hogy ha nincs gond veled vagy a babával szülés után, akkor a megfigyelési idő alatt(másfél óra)végig veletek lehet a baba,szépen bebugyolálják kék v.rózsaszín plédbe és nyugodtan ismerkedhettek,szopizhat is a baba.
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Nyanya!
Nagyon boldog szülinapot nektek!!!!
Erika

Kép
arvaerika
 
 


AErika!
Köszi Kép
Veled ott volt a baba?
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

2002. dec 11-én 2. gyekőcömet szültem a Hietén.
Sok mindent leírtak már. Én választottam szülésznőt is. Ica nénit bátran ajánlom mindenkinek. Beöntést és borotválást nem kaptam, egy kicsit csodálkoztam is, mert az első gyerkőcnél volt. Szülés után egyből rámrakták a babát, majd vitték rendbe rakni, ide ment az apuka is utána, addig engem is rendbe raktak. Már az apuka hozta vissza a babát és két órát még itt együtt töltöttünk hármasban. A szülésznő segített cicire tenni a babát aki már ekkor megpróbálkozott a szopival. Megkérdezte a szülésznő kérek e inni, mondtam, hogy igen hozott is, majd magunkra hagyott, másnap feljött még a szobába is érdeklődni, hogy vagyunk. Három ágyas baba-mama szobában voltam. Amikor felvittek apa bejöhetett (látogatáskor már nem) és még maradhatott is, de mivel már este volt nem akartuk zavarni a többieket.
Másnap reggel hozták a babát először. Úgy emlékszem, hogy reggel hattól este tízig volt ott, illetve amikor látogatás volt délután akkor bevitték őket, mert akkor volt a fürdés.
Egyébként lehet úgy csinálni, hogy ne csak az üvegfalon lássák a rokonok a babát. Pl én úgy csináltam, hogy amikor jöttek délben látogatni akkor ugye bekopogtak a látogatók a szobába és nem mentek ki a váróterembe, hanem megvártak az ajtó előtt, és ahogy toltam ki a kocsival a babát az őrzőbe, közben megcsodálhatták és ugyenez volt a látogatás végén is amikor hoztam vissza. Volt egy aranyos csecsemős nővér, ő még a felcsempészett kisfiamnak is megmutatta a babát ráadásul úgy, hogy kinyitotta az ajtót, és nem csak az üvegen át.

Most hirtelen ennyi.

Kata
Katalin
 


Kata,

örülök, hogy leírtad a veled történteket, ha hasonlóképpen történne velem is, minden rendben volna. Bent töltöttedd az 5 napot a kórházban?

Mindenkinek (és neked is Kata) szól a kérésem: Írnátok kicsit többet a szülésznőkről ill. a szülésznőválasztásról?

Köszönöm előre is
Benedek17
bendek17
 
 


benedek17
Egyszerüen odasétálsz (ha már eldöntötted kit választasz) és megkérdezed, hogy vállalná-e, hogy ott lesz a szülésednél.
Én Palotait ajánlom, de a másik Éva is nagyon aranyos. Neki nem tudom a vezetéknevét. Icanénit sokan dícsérik, én biztos, hogy nem választottam volna. Stílusra nagyon távol áll tölem.
Nekem annyiból könnyü volt a választás, hogy láthattam mindenkit, nem csak hallomás alapján kellett döntenem.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,

ha nem túl fárasztó, kérlek írj ezekről a stílusokról, mert nekem szerintem nem lesz lehetőségem jobban megismerni őket (legalábbis remélem, hogy befekvés útján nem), ezért csak a ti információitok alapján fogok dönteni. Egyébként egyre valószínűbb, hogy a Szabolcsba megyek szülni, inkább ragaszkodom a dokimhoz, mint a mávkórházhoz.
Amelyik szülésznőről éppen írsz, kérlek írd oda a nevét (amennyit tudsz belőle), különben nehéz lesz beazonosítani)
köszi mindent
benedek17
bendek17
 
 


benedek17
Palotai Éva: Teljes szívböl, csak Öt tudnám ajánlani, mert én nála szültem. Nagyon kedves és segítökész. Bármit kérdezhetsz töle, szívesen válaszol, de magátol is ad információt. Határozott és tapasztalt szülésznö. Én biztonságban éreztem magam mellette és ez fontos.
Többiekröl csak halvány infóm van.
Icanéni: nem tudom, de nekem kicsit túl kedves, ha érted mire gondolok. Én nem bírom az aranyoskámkedvesem stílust. Van akinek ez bejön.
Annamari: fiatal, nekem nem szimpatikus. sokat nem tudok róla.
Éva: nagyon kedves szimpatikus és másoktól is csak jót hallottam róla.
Katinéni: idösebb. nem sokat tudok róla
Többieket nem ismerem.
Nyanya
 


Benedek17
Igen 5 napot voltam bent.
Szülésznő
Ízlések és pofonok..
Nekem többen ajánlották Ica nénit, (közte az orvosom is)találkoztam is vele, én nem éreztem azt, hogy "túl kedveskedő" lenne, illetve nem bántam, hogy az. Nagyon tapasztalt és bármit kérdeztem adott tanácsot pl. hogy mit csináljak másként és akkor jobb lesz, ugyanakkor nem volt, rámenős. Nekem ő intézte el, hogy baba mama szobába kerüljek. szerencsére nem volt gátmetszésem és ez az orvosom és a szülésznő hozzáállásán múlt. Nem egy harsány, hanem egy csendesebb és nyugodt nő, lehet, hogy hülyeség, de az a nyugodság ami jött belőle engem is sokkal nyugodtabbá tett.
Az elsőt én is egy Éva nevűnél szültem, de a vezetéknevét nem tudom, szőke hajú volt és két gyereke, ő is nagyon aranyos volt, de én mégis az Ica nénire szavazok.
K
Katalin
 


Katalin
Akiröl beszélsz a Palotai Éva, akinél én szültem.
Gondolom nem az elsö gyereked volt, mert nekem azt mondta a dokim, hogy elsö babánál csinálnak gátmetszést. Kép
Kriszta
Nyanya
 


Második
Katalin
 


Kriszta!

Egy kicsit velünk lehetett,de elvitték megvizsgálni.A cukra egy kicsit leesett, de elég volt a cukros víz, nem kellett infúzióra kötni.

Benedek 17!
Én Kati néninél szültem, nem volt választott szülésznőm.Ő egy idősebb, tapasztalt hölgy,egy kicsit "katonás" a stílusa,nekem nem tudta bekötni az infúziót a kézfejembe(állítólag nagyon kanyargós volt az erem), de amúgy kedves ő is.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

A húgom a Hercegh-nél szült 4 éve, de szülés közben meghalt a kislánya. (Idôben volt, nem volt koraszülött.)
A MÁV-ban történt. Pereskedni is akartak, de késôbb letettek róla. Az anyósa a MÁV-ban dolgozik, ô mondta, hogy a közelmúltban 2 anyuka halt meg az ô keze alatt.
Én lebeszélnék róla mindenkit.
Nem véletlenek a "vegyes" hírek!!!!!!!!

Kata
Kata
 


Kedves Kata,

húzz innen a picsába.

Kösz.
Névtelen
 


Kedves névtelen
Miért nem nyitsz egy magán topikot, ott nem zavarna senki.
Engem érdekel Kata véleménye is
Kriszta
Nyanya
 


Kedves Nyanya!

Sajnos Kata eme "véleménye" csupán annak az ócska lejáratókampánynak a részét képezi, amelyet még hónapokkal ezelőtt kezdett meg HSz néhány "jóakarója" a Máv-os topikban. Kata is ott debütált e nagysikerű hozzászólásával néhány nappal ezelőtt, de mivel nem aratott osztatlan sikert, átjött ide - mintegy követve a doktor úr nyomvonalát -, hogy itt is megossza velünk gondolatait, melyek lényege: az említett orvos egy aljas és lekiismeretlen, többszörös csecsemő- és anyagyilkos.
(Hát, ha Kata mondja akkor biztos úgy van. Nem igaz?)

Egyébként ha a tények is érdekelnek: nem két kismama halt meg, hanem egy, és nem HSz keze alatt, hanem a vele egy műszakban dolgozó kolléganőjénél. (Megjegyzem, egyébként ő sem tehetett róla.)
Mindezek tetejébe jelenleg HSz nem is a Hietén dolgozik, de hogy hol azt nem árulom el, mert Kata jönne tovább a következő topikba is terjeszteni az igét. Ő maradjon csak itt ezen a fórumon Neked, ha annyira érdekel a "véleménye". Biztos még sok érdekes sztorival fog szórakoztatni Téged a továbbiakban is (bár egyelőre csak ezt az egy szösszenetét olvastam - igaz ezt mindjárt kétféle verzióban publikálva -, de biztos vagyok benne hogy lesz még több is). Azért a többieket - akik esetleg erre nem lennének kíváncsiak - egy kicsit sajnálom.

Üdv: Halacs
Névtelen
 


Kedves Halacs!
Ha igaz amit Kata írt (nem a kismamákról, hanem a húgáról) akkor megértem az indulatát, még akkor is, ha esetleg HSz hibáján kívül történt. Miután engem személy szerint nem érint a dokiról kialakult vélemény, most nem megyek át a másik topikra utánaolvasni, csak felbosszantott a hozzászólásod. Ha legalább a nevedett adtad volna ehhez a tömör véleményhez, vagy megmagyaráztad volna hozzászólásod indokát máris más fényben tüntetted volna fel magad. Ha ennyire ismered a sztorit, miért nem tudattad a többiekkel, hisz aki azért jön ide, hogy megtudjon v.mit orvosáról, azt biztos érdekli minden vélemény.
Nyanya
Nyanya
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?