Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi Rita a szobával kapcsolatos gondolatokat.
Én még vívódnék, de a párom már döntött: ott akar lenni velünk amint lehet és annyit amennyit lehet. Megmondom őszintén, nem bánom.
Gabi, szerintem csak jó a fotó :? Mert 12 kilót híztam a terhesség előtti időhöz képest.
Az megnyugtató hogy vannak olyan babák, akik csak 2-szer kelnek fel enni éjjel, lásd Marci!
Mostanság sok olyat hallok, olvasok akik arról panaszkodnak, hogy gyakorlatilag nem alszik Anyuci, mert vagy szopiztat, pelenkát cserél vagy csak ringatja a baba popsiját.
Remélem a név kötelez majd :lol:

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Sztem nagyon jól döntött a férjed :wink: Aranyos :wink:

A babucik éjszakai felkeléséről csak annyit,hogy tényleg babája válogatja...nekem az első csakis ölben,ringatva volt hajlandó aludni egy éves koráig és éjszaka 3-4x szopott.A második fiam 2 hós korától végig alussza az éjszakát és addig is csak 1x kelt szopizni :wink: Szal minden bab más,mások az evési-alvási igényei...Sajna az is tök normális amelyik éjjel 3-4x szopik mert éhes a drága :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita! Akkor szerencsés vagy, Marci rendes kissrác :)
És a kiságyában alszik, vagy melletted?
Mekkora most a súlya, mennyit hízott?
Képeket nem kapunk?

Andi, tényleg rendes a férjed! Az enyémnek azvolt az első kérdése, mikor kijöttünk a szülőszobalátogatásról, hogy: "ugye, Te nem akarsz ilyen egyágyas szobát???" Persze az anyagi helyzetünk most nem engedné semmiképpen... :roll:

Kórházba indulás: asszem én sem mernék ennyi ideig várni, mint Rita, nekem Lili születésénél nagyon hamar 2-3 perces fájásaim lettek, jó, persze akkor burokrepesztéssel indítottunk, ami ugye felgyorsítja a folyamatokat, de akkor is, ki tudja mi lesz most.... nagyon nem szeretnék a kocsiban szülni... a párom szerintem behajtana a dunába a rakpartról idegességében... :roll: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

 
 

Panni!!!! Mizujs?????

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Hát igen, azért az elég kényelmes, hogy nem kell egész éjszaka fent lenni Marcival. Éjszaka az evés után elég gyorsan el is alszik. Viszont "cserébe" napközben hasonló mint Panny első gyereke: sokat van fent, sokat is sír két és leginkább csak akkor nyugodt ha kézben van, ső t néha még a kezemben sem bírom megnyugtatni. Így most tegnap óta elkezdtünk cumit használni. Annyira nem vagyok ada érte, de úgy tűnik elég jól beválik: megnyugtatja Marcit és sokszor így jobban el tud aludni és nem kell egész nap a kezemben tartani, tudok haladni 1-2 dologgal itthon így én is kiegyensúlyozttabb vagyok. Próbáltam húzni halasztani a dolgot, de úgy tűnik neki ez kell az elalváshoz. Vagy persze a cici, mert van hogy ott is elalszik evés közben :D Szóval így állunk, tegnap beadtam a derekam... :)

Most már a kiságyban alszik éjszaka. Az első pár nap valamelyik étkezés után mindig ottragadt az ágyunkban, de most volt már két éjszaka is, amikor egész éjjel a saját ágyában aludt! :D

Tegnap mértük a meztelen súlya: 3690 gr, egy hét alatt 80-at hízott, úgyhogy nyugodt vagyok, szerintem ez teljesen jó. Két hetesen már túlhaladta a születési súlyát.

Andi,szerintem jó lesz az egyágyas, főként hogy bárki bemehet majd segíteni! :D Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!

Kórházba indulás: én mondjuk még azért is voltam ilyen türelmes, mert hogy hajnal volt, így tudtam hogy gyorsan beérünk a kórházba. Azért ha éppen valami dugós időszak lett volna, akkor biztosan hamarabb indulunk. Ja és egyébként úgy történt a dolog, hogy épp a férjemmel tanakodtunk hogy meddig várjunk még (3/4 órűja voltak 5 percesek), amikor jött egy fájás 3 percre, na ez megadta a löketet, azonnal lekezdtünk készülődni, meg telefonálni! :D

Panny?

mpuma
 
 


És akkor közkívánatra mai fotók. Evés után ilyan fejeket vág az én drágám:
Kép

Kép

Kép

mpuma
 
 


Édes a kicsifiad! Micsoda kerek feje van :lol: Nagyon helyes. Nekem főként a 3. kép tetszik!!
Cumival kapcsolatban nekem csak elgondolásaim vannak, de nem értem mostanság mi ez a nagy cumi ellenes hangulat. Mi is cumival nőttünk fel, meg még millióegy gyerek, és nem lett tőle semmi bajom :o
Ha a babát megnyugtatja, hogy valamivel nyammog a szájában és így gyorsabban elalszik, akkor miért ne?
Oké, hogy szoptassuk meg vegyük kézbe, nade ha ő ezt igényli a nap 24 órájában.....? Akkor mi lesz? És ez meddig tud így működni?
Nem nagyon tudom elhinni, hogy egy újdonsült Anyuci a sokadik héten, félórás alvások után, nulla "magánélettel" nem kezd el azon gondolkodni: lehet hogy valamit másként kéne csinálni :?
Vagy nagyon rosszul gondolom?

Kép
p.andi
 
 


Rita! Tüneményes Marci! ezt az elégedettséget! :lol: Nagyon helyes!!! :D :wink:

Elhiszem, hogy fárasztóak a nappalok, de sztem örülj neki, hogy legalább éjjel hagy aludni. Most úgyis az az elsődleges dolgod, hogy vele foglalkozz..még annyira picurka...aztán majd ahogy nő, egyre jobban kinyílik előtte a világ... elnézelődik, lekötik a játékok, színes dolgok, könnyebb lesz, meglátod...:wink:

A cumival kapcsolatban annyit, hogy Lilinél először én sem akartam, de első nap, mikor hazajöttünk a kórházból, a szájába nyomtam.... (jó türelmes voltam :oops: ) De nem kellett neki. Aztán még legalább 5 féle cumit vettem, hátha a formája nem jó, de egyik sem kellett neki, csak a cici...teljesen függő volt, állandóan rajtam lógott, akkor jobban örültem volna, ha cumizik. Mostmár örülök neki, hogy nem szokott rá, de ha ez kell a nyugalomhoz... valszeg kistesónál is be fogom vetni, hátha.

Ja és még azt akartam kérdezni, hogy férjednek szülőszobára adtak ruhát, vagy nektek kellett gondoskodni róla, mert sokaktól hallom, hogy az "apás szett"-et meg kell venniük a gyógyszertárban (ez ilyen műtős ruha szerű hacuka). Nemtom itt a sote-n hogy van ez?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket, szerintem is a 3.kép lett a legjobb. De hihetetlen jó fej pofákat tud néha vágni. Szopizás után csak tartom a kezemben és röhögök rajta hogy milyeneket grimaszol. Nagyon cuki... :-)

Hát igen, ez a cumi kérdés nem egyszerű. Én is és a férjem is cumin nőttünk fel és pl. a fogainknak nem lett ettől semmi baja! De persze én is olvastam egy csomó rossz dolgot róla, ezért is próbáltam ki mindent hogy ne kelljen neki adni. De azt látom most, hogy az a legfőbb gondja Marcinak, hogy a kezét nem mindig találja meg. Ha azt megtalája nagyon édesen szopizza és ez megnyugtatja, ekkor nem kell a cumi. Csak hogy egy csomószor ez nem jön össze és akkor csak behergeli magát, ekkor már semmi sem nyugtatja meg, sokszor nekem sem sikerül. Ilyenkor jól jön a cumi. Aztán lehet hogy ha egy picit ügyesebb lesz és mindig megtalálja már a kezét akko rnem is fog kelleni. Majd meglátjuk...

Persze nem panaszkodásképpen mondtam a nappalokat én is örülök hogy éjszaka tudunk alduni, főként a férjem miatt hisz ő minden nap jár dolgozni. És azért neki ez elég nehéz lenne, ha Marci az egész éjszakát végig ordítaná. Szóval ez azért mindenképpen jobb helyzet, én nappal bírom, meg persze tudok pihenni ha úgy alakul.
És persze igyekszem minél többet vele foglalkozni, de én azért nem vagyok az a tipus aki egész nap kézben bírja tartani a gyereket és ez leköti. Kell egy kis "kikapcsolódás", még akkor is ha az éppen a házimunka.

Gabi, a férjemnek adtak zöld köppenyt meg a cipőjére olyan védő huzatot. Ha a férjed visz papucsot akkor nem is kell a huzat, de az én férjem inkább sportcipőben akart lenni, nem papucsban. A zöld köppenyt meg épp csak magára kapta, be sem kellett kötni, szóval nem igazán értem, hogy így mitől véd, de mindegy... Szóval ezt nem kell vinni.

mpuma
 
 


Sziasztok!

Látom pörögtetek ma csajok!! :lol: :wink: Helyes... :lol:

Velem minden változatlan(ismerős szitu ugye Rita?! :wink: )...külső méhszáj nyitva,belső totál zárt,CTG ok.
Sztem a húsvétot itthon töltöm(mehetek a srácokkal locsolkodni :wink: )

cumi:én is ellen voltam/vagyok de sajna mindkét gyerekem nagy cumibajnok lett :wink: A fő indok az volt hogy sajna annyira sebes volt a mellem végig(!)a szoptatás alatt hogy nem tehettem meg hogy komfort szoptassak és muszájy volt a cumi,ami meg nagyon jól megnyugtatta őket.A nagyfaimnaka anno a Mikulás vitte el 3 évesen,a kicsinel is valszeg az viszi majd el télen...Most eléggé cumizik,de folyton pörölök vele hogy beszéd közbe vegye ki :x
Valszeg a kistesó érkezezése miatt nem is erőletetm tél előtt a leszokást...de tény hogy könnyebben le lehet róla szoktatni mint a saját kezéről,nem?!A unokatesóm még 9 évesen is bekapta az újját ha elfeledkezett magáról :roll: :oops:
Szal mi tutira bevetjük most is a cumir sajna...mert az én mellem annyira érzékeny...de egyébként egyik fiúnál sem zavart be a cumi egyátalán...imádtak szopizni :wink: Tudom hogy van ellenpélda,én is sok rosszat olvastam,de nálunk jól alakult.

Rita!

Csúcs édes a kisfiad!! :wink:

Nekem a Márk se nappal-se éjjel nem aludt,csak kizárólag a babakocsiban a levegőn,vagy ringatva kézben...Én mint egy kilométerhiányos meneteltem hóban -fagyban :wink: Nkeme is sokszor elegem volt de nem tudtam mit tenni...anyuék sokszor elvitték sétálni hogy tudjak legalább takarítani vagy kicsit pihizni vagy csak úgy egyedül lenni...ja és fél éves volt emikor kezdetm az egyetemet... :roll: A második fiam álom volt(amúgy az első is :wink: ).Krizsike ahogy a nagy könyvben meg van írva.evett-aludt éjjel-nappal :wink: :lol: :wink:
Tudjátok...mindenkinek jár egy ilyen-egy olyan baba :wink: :lol: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita, még egy kérdés:
Szüléshez adtak hálóinget, vagy a sajátodban szültél?

És Marcinak mit adtak és mit kellett neked vinni? Gondolok itt olyanokra, hogy pelus, popsitörlő, popsikrém.....stb...

Panni! Kitartás!!! Már semmiképp nincs sok hátra... :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Olyan érdekes, hogy mennyire különbözőek bírnak lenni a bébik, még 2 tesó is!
Értem én, hogy külön egyéniség mindenegyik baba, nade ez már az első nappal elkezdődik? Akkor miről szólnak a nagykönyvek, csupa általánosítás az egész? El tudom képzelni. Mint ahogy a szülésről is csak általában beszélhetünk, mert 1 nőnél sincs 2 egyforma szülés!
Na mindegy. Nem filozofálgatok tovább.
Még annyi, hogy ha nem cumi, akkor előbb-utóbb az ujját fogja szopizni. Azt pedig nehezebb "elvenni" tőle :wink: Nem?
Andi

Kép
p.andi
 
 


Gabi!
Nekem azt mondta a Kisfalvi, hogy a babának csak pelust kell vinni, minden mást kap a kórházban. Aztán majd meglátjuk mit ír Rita ehhez képest.
Figyeled, hogy a mi vonalzonkon 67-68 nap szerepel már csak a babák megszületéséig :shock: :shock:

Kép
p.andi
 
 


Gabi,

Én a saját hálóingemben szültem, nem adtak, és nem is ajánlották hogy adnának. Persze azt gondolom mondanom sem kell, hogy olyat vigyetek, amit nem sajnáltok... :D

Igazából Marcinak sem sok mindent adnak. Ruhát kap, meg ami a köldökcsonk kezeléshez kell (alkohol+hintőpor) mást nem. Én vittem pelust, meg popsitörlőt. Popsikrémet nem, mert azt a doktornéni írta fel, így csak addigra volt meg mire hazaértünk. Így a kórházban nem krémeztem neki. A csomagban amit kapunk van egyébként popsitörlő meg krém (meg egy csomó más) csak nem biztos hogy azonnal megkapod, így biztosabb ha visztek.

Ha még nem indul be a tej azonnal, akkor pedig van cumisüvegben cukros víz, azt lehet adni, 3 nap után pedig adnak tápszert.

Panny, ismreős a helyzeted, nagyon drukkolok hogy már ne tartson soká, mert tudom hogy ez milyen idegörlő már egy idő után. :D

mpuma
 
 


Rita!

A MÁV-ban is a saját hálóingemben szültem de nem is lett annyira gáz.Anya szépen kimosta,kifehérítette nekem.

De figyi,az a 3 nap utáni tápszer meg a cukrosvíz ugye nem kötelező??Úgy értem nem ők adják be a babának,ugye? :roll:
Hát igen,sz@r ez a várakozás...Bár egy jó van ebbenm...legalább a srácaimmal vagyok Húsvétkor :wink:
De kicsi kikészít, hogy úton-útfélen mindenki kérdezgeti ,hogy mi van már -személyesen is meg telefonon is... :?

Andi!

Rátapintottál a lényegre :wink: ...a nagykönyvekben csakis álalánosítások vannak és tényleg nincs két egyforma baba,se két egyforma szülés....Ezért eleve így kell a könyvekhez meg a védőnőkhöz állni....nem lehet egy sablont ráhúzni minden babára...
De majd te is meglátod!! :wink: :wink:


Hú,csajok...szinte már ömlik az előtejem :roll: Bár annyira nem újdonság, így volt mindkét fiamnál is :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi! Mint írtam, Lilinek nem kellett a cumi, de az ujját sem szopta soha... Csak a cici kellett neki, amiről azt hittem sosem tudom leszoktatni.. és aztán nem is volt olyan nehéz, 10 hós kora körül már csak éjszaka adtam neki, és azt is csak 15 hós korig. Ahhoz képest, hogy azt hittem még 3 évesen is szopizni fog.... :roll: :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Rita, köszi az infokat!
Nyugodt éjszakát Nektek! :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


[quote="panny"]
írta:
panny

Hú,csajok...szinte már ömlik az előtejem :roll: Bár annyira nem újdonság, így volt mindkét fiamnál is :wink:

Panni


Akkor már most elkezdheted a melltartóban alvást??? De legalább bizti, hogy lesz tejcsi!!!
Nekem Lilivel csak a szülés előtt 2-3 nappal volt, és csak pár csepp.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


[quote="p.andi"]G írta:p.andiabi!
Nekem azt mondta a Kisfalvi, hogy a babának csak pelust kell vinni, minden mást kap a kórházban. Aztán majd meglátjuk mit ír Rita ehhez képest.
Figyeled, hogy a mi vonalzonkon 67-68 nap szerepel már csak a babák megszületéséig :shock: :shock:


Igen ez érdekes, mert amúgy mindkettőnknek 30. hét 3. nap.... de ezt az 1 napot már letisztáztuk :lol:
Hát..... már csak 2 hónap és 1 hét...rohan az idő!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Hát igen,nálunk a tejcsivel nem volt gond,sőt...Az első fiamnál természetellenen sok volt,amiből volt is gondom.Kétszer volt mellgyuszim,úgy hogy fel is kellett vágni mindkét mellem :(
A második fimanál már szedtem homeos tejtermelés csökkentőpt és így valamelyest rendeződött a szitu.De csak hogy szmléltessem(pont ma írtam amúgy a SOTE-s topicba is) :wink: szal amígy az egyikből szoptattam a másikból 100-150-200ml is kifolyt a gyűjtőbe...úgy hogy nem is fejtem.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jesszusom Panni! Ez nagyon rossz lehetett.
Nekem egyszer durrant be úgy a mellem, hogy lázas lettem, én annyira be voltam tojva, hogy mi lesz.... De szerencsére elmúlt, egész nap fejtem, szoptattam, borogattam....

Lehet, hogy egy ilyen után 2x is meggondoltam volna, vállaljak e még gyereket.... :roll: :oops: :oops:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panny,

Ne izgulj a cukros víz csak lehetőség, ki van téve, aki ad a babájának az ad, aki nem az nem. Mondjuk szinte biztos vagyok benne hogy első éjszaka amikor nincs velünk a babó akkor adnak neki. Bár lehet hogy ha viszel lefejt tejet, akkor adnak abból csak kérned kell. Amikor Marci a kék fény alatt volt, akkor pl. vihettem neki tejecskét. Csak nekem első nap még nem, volt tej, ezért nem tudom, hogy ez működik-e.

Nekem csak péntek reggel (3. nap) indult be a tejecske, így csütörtökön adtam Marcinak vizet, hogy nehogy kiszáradjon meg. De volt olyan anyuka, aki már elő perctől adott, bár volt teje. Nekem csütörtök este azt mondták, hogy ha még péntek este sem lesz tej, akkor tápszert kell adnom. Valószínűleg ebben szigorúbbak lettek volna, de szerencsére ezt már nem tudtuk meg. :D

mpuma
 
 


Panny,

Nemn is gondoltam volna, hogy ilyen durván be tud indulni a tejtermelés. A SOTE-s topicban is olvastam amit írtál. A lefejt tejjel mit csináltál? Én is fejegetek, bár messze nincs ennyi (én kb. nap 100-at fejek) de nem tudom mit csináljak vele? Ha lemélyhűtöm, azt később mire használjam fel?

Egyébként engem is ez készített ki az uitolsó napokban hogy mindenki állandóan hivogatott, kérdezgetett. Annyi volt a vicces, hogy miután eltelt a kiírt nap, utána már senkit nem érdekeltünk. Mintha letettek volna arról, hogy valaha is szülni fogok. :D

mpuma
 
 


Gabcika!

Hát igen...a második fiam előtt csakis a szoptatás miatt féltem de nagyon :( ...aztán a homeo segített és ezért is mertem most vállalni a 3. babót :wink:


Rita!

Akkor megnyugodtam cukros víz és tápszer ügyben :wink: Én nem adom be első éjjel se,úgyhogy remélem teljesen elkerülhetem a vizet és a tápit :wink:

A gyűjtött tejet a mélyhűtőben tároltam bébiételes üvegekben feldátumozva.Mivel a Márkkal annyira durva volt a szitu, hogy fél éves korában el is kellett apasztatni a tejem :( sajna,szal utána még fél évig ezeket a lehűtött tejeket tudtam neki adni cumisüvegből.Krizsikénél szintén odaadtuk neki cumisüvegből(pl.ha épp suliban voltam vagy akárhol,akkor anyu oda tudta neki adni)

Többféle nézet van,van aki azt mondaj fél évig szabad tárolni a mélyhűtőben,van aki azt hogy egy évig.Sztem simán lehet egy évig.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hellóka!
Hadd kérdezzek hülyeséget:
ha a szülés után nincs rögtön tej(ami sokszor előfordul, ugye?) akkor a bébinek nem feltétlenül adnak bármitis enni 3 napig, csak ha a mama kéri? És ez nem baj a babának? Vagy van előtej, ami elég az első napokban?
Andi

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Igen a babát úgy áldotta meg a Jóisten :wink: hogy annyi zsírtartalékkal születik ami addig elég amíg beindula a rendes tej.És igen,addig is ott az éltető előtej(ami tele vitaminnal és hasznos anyagokkal) :wink:
Én(nem csak én,már egyre többen-szakmeberek is)ezért nem látom indokoltnak idő előtt se a cukros vízet,se a tápit..
Persze vannak kívételek mint mindenben...ha életveszély áll fenn,ha koraszülés akkor más a helyzet...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi,

Én sem adtam semmit első két nap (kedden és szerdán) Marcinak. Csütörtökön is csak egy kevés cukros vizet, azt is azért, mert olyan meleg van a kórházban hogy én is egész nap ittam, és gondoltam, hogy azért a folyadék nem árt neki. De egyébként valószínűleg azt az egy napot is kibírta volna még! :D Péntektől meg jött a tejecske. Tényleg jól bírják ezek a kicsik, jól ki van találva ez a dolog! :D És persze mondanom sem kell hogy semmi baja nem lett Marcinak a "koplalástól". Sőt most már 2 hetesen el is hagyta a születési súlyát, már 3690 gr volt, szóval behozta a lemaradást! :-)

Panny,

Köszi az infókat a tejjel kapcsolatban, azt hiszem én is elkezdem majd betárazni a mélyhűtőnket. Bár remélem hogy minél tovább lesz tejem, de utána is még jól jöhet majd. Vagy persze akkor ha épp valakire rábízom majd Marcit.

mpuma
 
 


Érdekes, sosem gondoltam volna, hogy így telnek az első napok!
Tényleg ki van ez az egész találva. Tökéletes, ahogy a természet kitalálta. Csak néha mi piszkálunk bele a dolgokba :cry:

A lefagyasztott tejről jut eszembe, ha használni akarod, akkor kiveszed szobahőmérsékletre és megvárod türelemmel, míg magától szépen lassan felolvad? Vagy lehet ezt kicsit siettetni?

Kép
p.andi
 
 


Andi!

A tejcsit soha nem szabad mikrózni!!!Általában az a jó ha hagyjuk szobahőmérsékleten kiolvadni és utána egy forró vízel teli edénybe állítjuk, hogy kicsit melegedjen.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Na, mi a helyzet lányok/asszonyok?
Sehol senki? Mi ez a lazítás? :wink:

Kép
p.andi
 
 


Én itt vok :wink:

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Nektek!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok én is mindenkinek!
Meg sok locsolót, hogy el ne hervadjunk!
Meg egy kicsit jobb időt :twisted:
Andi

Kép
p.andi
 
 


Jó reggelt!

Jelentem nálunk semmi változás... :wink:

Az idő kegyetlen sz@r :x szószerint szakad a hó már vagy 3 órája.... :evil:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hó???

Itt csak az eső szakad. És ez Marcinak nem annyira tetszik. Tegnap is meg ma is elég nyűgös, zaklatott, nehezen alszik el és hamar ébred. Remélem csak a front és hamar elmúlik!

Én is szép ünnepet kívánok mindenkinek! Pihenjetek sokat! :D

Panny, neked pedig kitartás, remélem azért nem itt az ünnepek alatt akar kibújni Oliver, azért az nem lenne olyan jó a családnak!

mpuma
 
 


Rita!

Igen,rendesen esett a hó több órán keresztül tök nagy pelyhekben...A srácok még hóembert is akartak építeni :wink: Azért az nem ment mert hamar el is olvadt a magas hőmérséklet miatt.
Kellett ma mennünk CTG-re a kórházba...amikor elindultunk még tiszta fehér volt itthon minden,mire hazaértünk már minden elolvadt és felszáradt :wink:
Amúgy minden OK a CTG-vel...várakozás tovább... :wink:
A terhespatológián mérték először...hát ott milyen undok volt a nőci és milyen dzsuva volt :( :(
Aztán a szülőszobán is megismételték...és ég föld a kettő..a szülöszobákon olyan tisztaság van és szép..de a gyermekágyas rész tényleg nagyon gáz :( :(

Nem csoda ,hogy a babák sem bírják ezt a hülye időt... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Nektek!!!

Nem nagyon van időm jönni, takarítok napok óta, de a fürdőszobánk már gyönyörű :D

Ma sütöttem, főztem, nagyon hulla vagyok... Már nem bírom az iramot... :roll:

Legyetek jók!

Panni, Neked megy a drukk!!!! :D :D :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Jóreggelt!

Reggel távozott a nyákdugóm :wink: ...érdekes élmény volt mert eddig egyik gyereknél sem volt...szal végre haladunk legalább előre...majd meglátjuk mit... :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hűha, izgalmas. Nekem is vasárnap kezdett elmenni a nyákdugó (több részletben távozott) és kedden lett meg Marci. Talán ti is kihúzzátok a Húsvétot. :D

mpuma
 
 


Halihó!
Micsoda izgalmak :lol: :lol: :lol: !
Elment a nyákdugó és akkor most hogyan tovább???
Lehet, hogy Panni nem mész te locsolkodni a srácaiddal sehova?
Vagy nem olyan sürgős még ilyenkor a dolog?

Izgi nagyon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
p.andi
 
 


Húha!!! Panni, de izgi... :D
Jelentkezz, ha van vami fejlemény!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Jó Reggelt!

Jó hírt hozok :D

[color=red]Hajnal 3 óra 27-kor megszületett Menyhárt Olivér Levente, Panni kisfia, 56 cm, 3900 gramm. :lol: :lol: :lol: A nyuszi hozta!!! :D[/color]

Panni! Gratulálunk és kívánunk Olikának hosszú, boldog életet!!!

Na ez a húsvéti locsolás csak nem jött össze!!! :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panni!
Majd ha hazajöttél és olvasod:

Gratulálunk Olikához!!! :lol:

Micsoda Húsvéti locsolóajándék!!
Jó egészséget kívánunk nektek!!!

Andiék

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Először is köszi a gratulációkat!!!

Gabcika!

Köszi hogy megírtad a többi topicba is!! :wink:

Egy gyors helyzetjelentés a kórházból....
Ma hajnalban 3.óra 27 perckor megszületett Olivér,56 cm,3900gr,sima szüléssel gátvédelemmel!

Röviden annyit hogy tegnap reggel ugye elment a nyákdugó és egész nap fájdolgáltam de rendszertelenül...Rokonoztunk egész nap,locsolás...stb..Aztán este 9-10 fele elkezdett rendszerese lenni és egyből 5 perces.Felhyvtam a szülésznőt,azt mondta menjünk be...11-re beértünk,a dokim pont bennt volt szülés miatt,aztán jött a szülésznőm is...egy újnyira voltam kitágulva..aztán fél1-kor burokrepesztés és 3óra 27-kor nagyon nehezen8ez volt a leghehezebb szülésem )iszonyat sok nyomásra kibújt....az arcával felfelé érkezett ezért is volt neéz,de a lényeg hogy itt van!!!Már van előtej,szépen suopizik és nagyon édes!

Rakok képeket!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép

Csak még annyit hogy Kisfalvi is és a Zsuzsi is fantasztikus volt!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Azt hittem rosszul látok, mikor nézem, hogy Pannié az utolsó hozzászólás!!
Aztán a képek........... :lol:

Jó nagy haju babát növesztettél Panni!! És micsoda hurkák :lol:

Örülök, hogy minden rendben nálad és Olinál is!!
Vigyázzatok magatokra!!

Ha tudsz jelentkezz!!
Jó pihenést és kitartást (mikor mire van szükséged)!

andi

Kép
p.andi
 
 


Panni, Olivér nagyon szép!!! Mégegyszer nagy gratula!
VÁrunk vissza Téged!!!!!
Addig is minden jót Nektek!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panni, nem vagy semmi, hogy máris jelentkeztél!

De persze nagyon örülünk, főként hogy rögötn képeket is láthattunk! Nagyon helyes Oli baba, gratulálok még egyszer.

Gondolom a szülés nehézségei hamar feledésbe merülnek amikor látod ezt a kis lurkót!

Örülök hogy Kisfalvival meg Zsuzsával is elégedett voltál Te is! :-)

mpuma
 
 


Szisztok!
úgy látom kicsit leült a fórum. 2-en babáznak, mi meg Gabival mit csinálunk?
Gabi, jelentkezz!!!!
Mi ujsi veletek? A fürdőszoba kész? Hogy vagytok a babával?
Rita, hogy haladtok az összeszokással? Eszik rendesen Marcika?
Sokat sírogat?
Valaki!!!!!!!!!!!!!

Kép
p.andi
 
 


Szia Andi!

Igen én is épp néztem, hogy nagyon lecsöndesedtünk. Mi egészen jól vagyunk, Marci szépen eszeget, az elmúlt héten 130 gr-to hízott, már 3820 gr, bőven elhagyta már a születési súlyát! Kezd egészen rendszeres lenni az életünk, szépen alszik 3 órákat két evés között. Van amikor kicsit hamarabb felébred, vagy nem alszik el rögtön hanem nézelődik. Én is egyre jobban tudom már hogy mikor mi lehet a baja.

Sajnos egy kicsit hasfájós, de kedden volt itt a doktornéni adott rá cseppeket, ami úgy tűnik hogy most kezd hatni. Eddig délutánonként volt hgy nem is aludt két evés között hanem szinte végig sírt, mert úgy csikart a hasa. De tegnap egész délután nagyon szépen aludt, örültem neki hogy nem fáj a hasa.

A másik dolog, hogy a tejtől tiszta kiütéses az arca. Nem csak 1-2 pötty, hanem nagyon sok, sőt a nyakán meg a mellkasán is van. Úgy néz ki mint egy rossz kamasz... :-) Erre is kapott valami nyugtató krémet, meg mondta a doktornéni, hogy ez bár rosszul néz ki de teljesen ártalmatlan.

Imád fürdeni, akkor mindig nagyon megnyugszik, rugkapál a vízban a lábával, meg nézelődik. Egyébként nagyon érdeklődő, ha az ölemben van akkor is nagyon sokat nézeget. Ja és tegnap már olyan ügyes volt, hogy hason fekve átfordította a feját egyik oldalról a másikra, meg vissza. Szerintem az is a kiváncsiságának köszönhető, nhogy már csak az egyik oldalát nézegesse a kiságynak! :-)

Sajnos apa most a héten Berlniben dolgozik, csak szombaton jön haza. De szerencsére a nagyik minden délután átjönnek és segítenek, így nem olyan vészes. De persze nagyon hiányzik Apa és már nagyon várom a szombatot, hogy jöjjön haza!

Na szóval mi így állunk, azt hiszem elég alaposan pótóltam a lemaradást! :-)

Ti hogy vagytok kismamák? Hogy bírjátok a finist?

Panny? Ha jól számolgatom lassan hazajöttök a kórházból, ha nem volt semmi gond...

Rita

mpuma
 
 


Köszi Rita, hogy ilyen gyorsan írtál. És az is tök jó amit írtál.
A finishez közeledve már sokat agyalok, hogy milyen lesz ha már itt lesz velünk a mi Marcink, és nem a pocakban.
Sokat olvasgatok is erről különböző forumokon és ujságokban, könyvekben.
Kezdtem parázni, hogy minden gyerek sokat sír, nem lehet tőle aludni, stb..... Ne értsd félre, nem gondnak tekinteném ezeket a dolgokat, csakhát kezdőként nem tudom mit kezdenék a helyzettel. Sokkal egyszerübb lenne egy "ideális" babával.
De megnyugtató, hogy vannak olyan babák akik nyugodtak, esznek, alszanak, nézelődnek, élvezik az életet és hagyják hogy Anya is élvezze az életet.
Nem tudom pontosan hogy is kell számolni, hogy mennyit kéne enni a babának? Ti mérlegeztek rendszeresen?
Van anyatej elég? Szedsz valamit ez ügyben?

Én pont ma megyek a dokinhoz? Ma már lemázsálja a babámat :lol: Nagyon kiváncsi vagyok a méreteire. Néha úgy érzem kicsi neki a hely, vagy lehet hogy csak nem kéne keresztbe feküdni anyában :?
A jövő héten intéznem kell már a táppénzre vételt is, lassan az apasági nyilatkozatot is intézni kell. Van egy csomó dolog ami most kezd aktuálissá válni :shock: Most hogy közeledünk a végéhez.
Fizikailag egyébként minden ok. Megszoktam már a méreteimet és a korlátaimat.
Én is várom Panni bejelentkezését!
Na és Gabi????????

Kép
p.andi
 
 


Itt vagyok én is!!! :D

Csak pár napja inkább csak olvasgatok, mindig van valami, jövünk-megyünk.... De jól esik, hogy hiányol valaki... :D

Fürdő majdnem kész, már csak a zuhanykabint kell beállítani, de majd csak szombaton jön a vízszerelő haver, aki segít. Utána már teljesen használható. Viszont jövő héten meg nekiáll a párom az előszobának, az is újra lesz járólapozva, emiatt majd pár napig nem lehet ki-be járkálni a lakásba/ból, szóval költözünk anyuékhoz... Akkor megint nem nagyon tudok majd jönni, mert bár az öcsémnek van laptopja, de néha hurcolja magával a melóba.

Vasárnap lesz a bnv-n a bababörze, ha esetleg nem tudnátok és érdekel.... bár gondolom Rita nem nagyon tud még elmozdulni Marci mellől, de Andi Neked hsznos lehet. Én nagyon szeretem, minden tavasszal és ősszel megyünk, mióta Lili megvan, nagyon klassz alig használt és nagyon jó minőségű rucikat lehet kifogni, nagyon olcsón!!! Pelenkát is olcsóbban lehet venni.

Rita, örülök, hogy Marci ilyen jó fiú! A hasfájást sajnálom, de ha használnak a cseppek, az jó! Infacolt adsz neki, vagy valami mást?

Mi is jól vagyunk, csak már kicsit unom ezt az állapotot...
:roll: Nagyon bálnának érzem magam, és rá sem bírok nézni a terhes gatyákra, márpedig más nem jön rám :roll:
De tudom, hogy már hamar el fog telni ez a 2 hónap.

Andi, mi is kb hónap közepe felé megyünk megcsináltatni az apasági nyilatkozatot.

Panniék szerintem ma mennek haza, ha minden ok! Remélem minél előbb jelentkezik!

Ma végre olyan szép az idő... :D

Andi jelentkezz majd, hogy mi volt a dokinál!!!!
Én csak 7-én megyek.

Na mindenkinek szép délutánt! :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?