Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Doki,
Nem mintha nem mondták volna el, hogy mi a százalék. :-) Azonban nem gondolom, hogy csak a szerencsére kellene bíznom a dolgokat. Sok minden olyan összetevője lehet a nem-megtapadásnak, amire az egyébként általam igen nagyra tartott és tisztelt "GyerekCsinálóDoktor" nem gondolhat minden esetben és nem lehet ott mindig minden eseténél száz százalékban. És mivel már csak két lövésem van, azért alaposan szeretnék felkészülni mindenre.

Köszönöm válaszát, megkeresem a fent emlitett orvost.

Antónia
anto_nia
 
 


Kedves Doktor Úr!

8 hetes vagyok és csak azt szeretném megkérdezni, hogy természetes az, hogy állandóan puffad a hasam? Elevitet szedek 2 naponta. A széklettel nincs problémám. Nem emlékszem, hogy az első terhességemnél lett volna ilyen.
Köszönöm.

Sys
sys
 
 


Korábban én érdeklődtem dr. Weidnerről, a kórház talán lefiatalabb(?) orvosáról. Csak jelezni akartam, hogy egyre inkább úgy érzem, hogy jól döntöttem, hogy hozzá járok.
Főleg, hogy volt egy kis kitérésem a Csepeli Kórház ex osztályvezető főorvosához. Remek összehasonlítási alap volt...
Az utóbbi olyan szinten lekezelt, hogy azt inkább nem részletezném! Dr.W. figyelmessége kész felüdülést jelentett utána, ráadásul ő tényleg mindig elérhető, és még egyszer sem fordult elő, hogy ne hallgasson meg figyelmesen, vagy ne vegye komolyan a problémáimat. Talán azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy a fiatalabb orvosok kétségtelen előnye az, hogy sokkal lelkesebbek és jobban él bennük a bizonyítási vágy.
Két barátnőm is a doktorhoz jár - az egyik nála is szült - és eddig kifejezetten pozitív a mérlege nálunk.
Csak gondoltam jelzem, hogy elmúlt a korábbi bizonytalanságom a fiatal orvosokkal szemben. Már meg is beszéltem vele, hogy (ha minden igaz) február első hetében nála fogok szülni.
Viki
vantal
 
 

 
 

Kedves Gyuri!

Párommal néhány hónapja dolgozunk egy baby összehozásán, és mivel egyébként is szüksége volt a szervezetemnek némi vitaminra, az Elevit mellett döntöttem.
Kb. három hete szedem, 2-3 napos gyakorisággal. Eddig nem okozott semmiféle problémát, viszont most a szokásos 28 napnál három nappal korábban kezdtem menstruálni. Mivel más okot nem találtam, felmerült a kérdés, hogy okozhat-e ilyen problémát az Elevit, és ha igen, akkor mit tegyek. Hagyjam abba a szedését?

Üdv:

Zsana
zsana75
 
 


Kedves Doktorúr!

Ma, a 34.napon pozitív lett a tesztem.Kép
A kérdésem a következő, jelenthet-e valamilyen bajt, hogy időnként az alhasam bal oldalán szúró, tompa nyomó fájdalmat érzek. Kb. 2-3 hete éreztem először, akkor hol a jobb, hol a bal oldalon, volt, hogy akár több, mint egy hétig sem éreztem, aztán ma újra. Nem nevezném fájdalomnak, inkább csak kicsit kellemetlen. Ja, és ami érdekes, hogy kinyújtott lábnál jobban érzem, mint amikor felhúzom a lábam. Lehet ez ciszta vagy akár méhen kívüli terhesség is? Ez utóbbinál ugye azért hevesebb tüneteim lennének? Vagy létezhet olyan, hogy a petefészkeim fokozott működése okozza a tüneteket? Vagy ilyen nincs?
Hétfőn tudok csak orvoshoz menni, és addig is nagyon izgulok, nehogy valami baj legyen!
Köszönöm válaszát!

Móni
Monik
 


Sorry, elég régen voltam itt ....

Sys!
Ha más tünet nincs, akkor csak kellemetlenség.

Vantal
Köszönöm, átadom. Bár Kerényi főorvost is igen lelkiismeretes orvosnak találom, talán csak a stílusa nem fekszik ...

Zsana!
Elevit biztosan nem okoz ilyesmit, de szeretném, ha többet szedne, mert a 2-3 naponta szedett Elevitben nincs elég folsav. Vagy irasson fel külön folsavat és Bvitamint és úgy szedje a "magzatvédő" szert. Tényleg hasznos.

Monik!
Ez azt jelenti, hogy kb. két hete lett terhes, tehát komolyabb kóros nem valószínű. El fog múlni.
gyuri
Szeged
 
 


Monik!
Nekem ue. volt, csak jobb oldalon. Most vagyok 6 hetes terhes és minden oké. Amúgy el is múlt már közben.
Amúgy most hallottam erről pont valamit, amit ne vegyél túl komolyan szerintem. Anyukámék 6 gyerekes (3 fiú, 3 lány) szomszédja megfigyelte, hogy ha bal oldalon fájt, akkor fia lett, ha jobb oldalon, akkor lány :o)
V.
vantal
 
 


Kerényi doktorról azért megvan a véleményem. Húsz évesen volt egy elég csúnya méhszájsebem, amit lejegelt úgy, hogy két napig nem tudtam ülni, pedig ez elvileg fájdalommentes lenne. De ez csak egy dolog. Utána közölte, hogy műteni kell, de jó, ha szülök előtte, mert utána akár meddő is lehetek. Még jó, hogy nem csináltattam meg, hanem elmentem egy másik orvoshoz, aki elmondta, hogy már régen van egy lézeres módszere is ennek a beavatkozásnak (nem szikés!!!), ami semmi ilyen károsodást nem okozhat. Még le is rajzolta nekem, hogy melyik műtét, hogy megy. Megcsinálta, és minden oké lett.
Most a két pozitív terhes tesztemmel valahogy megyint a Kerényi doktornál lyukadtam ki, aki megvizsgált, és közölte, hogy nem vagyok terhes. Aztán meg megkérdezte, hogy tudom-e értelmezni a tesztet, illetve mikor vettem, mert biztos lejárt a szavija. Közben meg lenéző félmosollyal nézett rám, és közölte, hogy jó, ha annyira akarok, akkor menjek újra be a következő héten, de biztosan elrontottam valamit a teszttel.
Még aznap elmentem a Weidner doktorhoz, aki eleve nem feltételezte, hogy nem vagyok képes megcsinálni egy tesztet, sőt, már akkor talált egy pöttyöt, amiről valószínű volt, hogy bébi. Az is lett.
Gondoltam, hogy bemegyek a Kerényihez a lelettel és... hát na, inkább nem folytatom, hogy mit gondoltam, hogy hova teszem neki...
Szóval ennyit a jó szakemberről. Ez persze csak az én laikus véleményem róla, de hogy többet az életbe nem megyek hozzá, az egészen biztos. Nekem az jött le róla, hogy egy pályakezdő orvos is előbb veszi észre a gyereket, mint a kedves főorvos, és a stílusukat sem lehet összehasonlítani.
V.
vantal
 
 


Vantal!
Nem hiszem, hogy meg tudom változtatni véleményét, mely kedvezőtlen tapaszatlaton nyugszik. De Kerényi dr. is nálunk dolgozik, ügyeleteben akár, ha szülni jön találkozhatnak ....
gyuri
Szeged
 
 


Hurrá...
Ha ilyen "szerencsém" lenne, akkor majd vajúdás közben elbeszélgetek vele arról, hogy kell megszülni egy szerinte nem létező babát.
Ismerve vehemens természetemet, ezt közben is megoldom majd :o)
vantal
 
 


Mindenesetre az tényleg nem egy hétköznapi dolog, hogy egy szülészet vezetőjét ennyire érdekli az anyák véleménye, és fordít erre a fórumra energiát. Ez előtt le a kalappal!
A befeketítés nekem sem stílusom, ha jobban megnézi, a Kerényi doktor nevét sem én írtam ki először. Azt sem írtam, hogy mi a gondom vele. Csak miután nevesítve lett, és jó szakembernek nevezve, akkor nem bírtam már ki, hogy ne reagáljam le konkrétabban.
Mindegy.
A véleményem él róla, és bármikor el is mondom neki is. Valószínűleg sor fog erre kerülni úgyis, bár gyanítom, hogy ez őt kicsit sem fogja felkavarni.
Csak az bánt ezek után, hogy anno, amikor a Csepeli Kórház "megszüntetése" miatt mentek a tünetetések, egy egész halom pozitív cikket írtam az ottani vezetőségről, a szülészetükről. Még majdnem sajtóperbe is keveredtem a "másik oldallal" emiatt. Abban a szituációban a kedves doktor valahogy egészen máshogy viselkedett velem szemben...
vantal
 
 


Kedves Gyuri!

Jelenleg 10 hetes + 2 napos terhes vagyok, pont tegnap voltam ultrahangon, szerencsére minden rendben van, szépen fejlődik a baba.

Azonban ami nagyon aggaszt, hogy apósomat tegnap reggel a fertőző osztályon vizsgálták fertőző májgyulladás gyanújával. Tegnap délután mégis kiengedték, mert nyomásra nem volt érzékeny a mája, és nem is volt megnagyobbodva. Azonban ma reggel mégis befektették, mert a vérvételből kiderült hogy valami nem stimmel, de nem tudják még, mi van, ki kell vizsgálni. (Mondjuk nekem az elég furcsa, hogyha esetleg Hepatitis A, akkor tegnap miért engedték ki??) Amúgy apósom kb. 1 hónapja fájlalja a gyomrát, de eddig nem ment orvoshoz. Anyósomnak és férjem öccsének semmi baja, ők vele élnek, és a férjem is jól van, ő pedig egy irodában dolgozik apósommal.

Ma beszéltünk a fertőző osztály vezetőjével, aki megnyugtatott, hogy ne izguljak, még ha Hepatitis A vírusról is van szó, akkor is nagyon kicsi az esélye, hogy elkaptam volna, de ahogy lesz gyanú a Hepa. A-ra, azonnal jön az ÁNTSZ, és beoltanak minket. És állítólag ez nem baj, gamma-globulint így állapotosan is kaphatok, ne izguljak a babának nem lesz baja. Amúgy én az elmúlt hónapban összesen 2 alkalommal találkoztam apósommal, akkor is csak pár órára. Állítólag kb. 1 hét, mire pontosan tudni fogják, mi baja van, bár a háziorvosom szerint az ÁNTSZ-nek van olyan gyorstesztje, ami egy nap alatt kimutatja, hogy Hepatitis A-ról van-e szó. Én azért is furcsállom, hogy még nem tudják.

Kérdésem az lenne, hogy tényleg nem kell-e izgulnom, mert nagyon zavar, hogy még a 12 hetet sem töltöttem be, és az is, hogy ahogy olvastam, ennek a betegségnek elég hosszú a lappangási ideje (2-6 hetet írnak), mi van, ha esetleg már itt lappang bennem??? Bár lehet, hogy már túl kombinálom a dolgokat.... Amúgy rákérdeztünk, hogy nekem nem kellene-e így vérvételre menni, de azt mondták nem szükséges. De pont tegnap intéztem az első labort is, ahol a HBSAg-hez is levtték a vért, bár az tudtommal Hepatitis-B, nem tudom, az A-t ilyenkor nézik-e.

Előre is köszönöm szépen a válaszodat, kérlek írd meg, tudok-e valamit tenni, vagy csak üljek a fenekemen, és tényleg ne izguljak.

Lina
lina
 
 


Én meg vérezni kezdtem szombat este :o(
Bementünk egyből a kórházba, de szerencsére minden oké a bébivel.
Viszont az ügyeletes nővér(?) valami nagyon profin viselkedett. Két perc alatt helyre tette a kétségbeesett idegbetegségem, aztán meg is nyugtatott, úgyhogy nem fakadtam sírva :o)
Tényleg csak felsőfokokban lehet beszél róla. Nem tudom, hogy hívják, de 50 körüli hölgy volt és a legemberibb nővér akivel eddig találkoztam.
Viszont most még inkább ágyba lettem parancsolva :o(
V.
vantal
 
 


Kedves doktor!
Vasárnap is ugyanúgy barnásan vérezgettem, mint szombaton, szintén csak egy törlés erejéig. Estére elmúlt. De ma reggel megint arra keltem.
Nem kéne erre gyógyszer? A Juvel (?) doktor - aki szombaton ügyelt - nem írt, mert szerinte enyhe volt a vérzés. Most is enyhe, csak már 3. napja jelentkezik 1-1 alkalommal. Pedig tényleg fekszem egész nap és minden "szabályt" betartok.
Menjek be megint megnézetni?
V.
vantal
 
 


Kedves Gyuri!

Ma megint vettek vért apósomtól, de eredmény csak szerda-csütörtökön várható, mert itt az ÁNTSZ (Miskolc), csak hetente 1x csinál szerológiai vizsgálatot. Úgyhogy még mindig nem derült ki semmi. De azt mondták neki így, hogy nem tudnak még semmi biztosat, hogy valószínűleg pénteken kiengedik.

Engem továbbra is megnyugtattak, hogy nem lehet semmi bajunk, csak a idegesít, hogy azt hittem, ma már tudunk valami biztosat Kép . Meg az a másik, hogy csak ülök itt, és nem tudom, tehetnék-e valamit.

Lina
lina
 
 


Közben az én problmám - remélhetőleg - megoldódott, kaptam hormonpótlót, és bízom benne, hogy oké lesz minden.
Viki
vantal
 
 


Kedves Doktorúr!

Az orvosom Gyno-Pevaryl hüvelykúpot írt fel nekem, mivel kicsit gyulladtnak találta a hüvelyemet. (nekem semmi panaszt nem okozott)Természetesen tudja, hogy nagy valószínűséggel 5-6 hetes terhes vagyok, de azt mondta nyugodtan használhatom. A gyógyszer tájékoztatója szerint viszont terhesség alatt csak nagyon indokolt esetben javasolt. Most akkor lehet vagy sem használni ilyen koraterhességben? Nem fog ártani a babának? Más helyeken is alkalmazzák terheseknél?

Köszönöm válaszát!

Móni
Monik
 


Hú de el vagyok maradva.

Monik!
Én se adok semmit ha nem muszáj az első 12 hétben. De tudtommal a G-P nem árt. Sőt csak gomba esetén hatásos. Van?

Lina!
Az "A" és "B" tényleg más, a "B" vérrel terjed, az "A" un. járványos, másként is elkapható, ritkán. Após sárga (?), ha nem akkor vszeg nem hepa (de lehet, hogy sárga lesz). Nem tehetsz mást mint vársz, esetleg sürgeted a dokit. Amit írtál abból szerintem fifty-fifty a hepatitis "A" ...

Vantal!
Kalandos hétvégéd volt. Juvel talán Illanitz dr. volt? (magas, fiatal, kopasz) helyesen járt el, én sem adok ilyenkor "hormon pótlót" semmi sem igazolja hatásosságát, de azt se igazolta senki, hogy árt. Csak drága. Szerintem a pihenésen kívül ilyen koraterhességben nincs más gyógyszer. Ha az UH jelzi, hogy "ketyeg", nincs más szer, mint a pihenés.
Szeretném tudni, és nevesíteni a "jó nővért", mert éppugy ahogy dr. K-t is én nevesítettem, az a véleményem, hogy mindenki maga felelős a tetteiért és nem csak a szidást, hanem a dicséretet is megérdemli. Kimásoltam Weidner dr.ról szóló dicséretedet és K-val kapcsolatos véleményedet is, felolvastam a társaság előtt... szerintem ez így helyes, ha van aki különösnek találja, akkor is.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Sajnos az ÁNTSZ-t nem tudom sürgetni. Csak bízom benne, hogy most már 1-2 nap múlva biztosat tudunk. Tudom, hogy az A vírus a járványos, csak épp ez az érdekes, hogy általában ilyenkor több emberen szoktak jelentkezni a tünetek, nem? Járványszerűen. De itt közel s távol egyedül apósomnak van valami baja. Szerencsére nekünk semmi. (Ezt le is kopogom.) Ja, állítólag após nem sárga. A fertőzős dokinő szerint azért az A-t sem olyan könnyű elkapni, főleg, hogy alig találkoztam apóssal, akkor is csak a kertben ültünk.

Arra esetleg tudnál nekem válaszolni, hogyha kiderül, hogy tényleg A-ról van-e szó, és gyorsan beoltanak minket, akkor tényleg nem kell félnem a továbbiakban, és nem kell féltenem ettől a babát?

Válaszodat előre is köszönöm!

Lina
lina
 
 


Kedves Doktor!
Nagyon szívesen megmondtam volna már korábban is a nővér nevét, de nem tudom. Abban az állapotomban nem kérdeztem meg tőle, ő meg nem mondta. Kb. 50 éves lehet, rövid, ha minden igaz szőkés göndör hajú, talán szemüveges, kicsit teltebb, és ő regisztrálta az adataimat egy füzetbe. Határozott volt és kedves, tehát mindenképpen dícsérendő.
Szerintem jó ötlet, hogy felolvassa a véleményeket, mert a visszajelzés mindenképpen fontos az összes szakmában. Én a újságíróként is szerettem, és szeretem is az olvasói leveleket, még akkor is, ha nem mindig pozitív a kicsengésük. Ezekből lehet tanulni és hosszútávon építő jellegűek - ha valaki jól fogja fel.
Igen, magas, kopasz fiatal orvos volt - feltűnően vidáman, pedig éhes és fáradt volt - nem tudom, hogy honnan vettem a Juvel nevet, de hogy ezzel a névvel is nőgyógyász valaki valahol, az biztos :o)
A hormonpótlás talán felesleges fizikálisan, de mentálisan nekem mindenképpen jót tett, mert azóta úgy érzem, hogy most már nem lehet semmi gond, hogy szedem. Talán ez terhesség esetén ez a legfontosabb.
V.
vantal
 
 


Kedves Gyuri!

Közben beszéltem a saját orvosommal, ő is megnyugtatott. Kép Bár még nincs meg apósom eredménye, de az ÁNTSZ igen gyanúsnak találja, így már ma kapunk gamma-globulint, majd este adja be a háziorvos. Én csak fél adagot, állítólag azért felet, mert terhes vagyok, de azt mondják, ez is elég. Remélem, most már tényleg semmi nem történhet.Kép

Lina
lina
 
 


Doktorúr!

Nem tudom gomba van-e, annyit mondott csak az orvos, hogy gyulladtnak találja. Nekem panaszt nem okoz. Legszívesebben nem használnám, de a kérdés, nem ártok-e ezzel nagyobbat a babának?
Az interneten több helyen is azt olvastam, amit Ön is mondott, hogy ha nem muszály, a 12.hétig inkább ne. De mi számít muszálynak? Inkább az esetleges gombától vagy inkább a kúptól lehet baja a babának?
Nagyon nem tudom, mit tegyek.

Móni
Monik
 


Kedves Gyuri!

Miután tegnap este beoltottak minket, ma reggel kiderült, hogy apósomnak tuti nem Hepatitis A-ja vagy B-je van, úgyhogy tovább vizsgálják, de minket ez már nem érint.

Lina
lina
 
 


Kedves Tanárúr!

Múlt hónapban sajnos eg ynapra az önök kórházának vendégszeretetét élveztem, nem éppen a legnépszerűb beavatkozás miatt.
Szeretném megköszönni, hogy a felvételt intéző asszisztenstől kezdve az összes ápolónő, műtős, anesztes, orvos, takarítónő kivétel nélkül mindenki emberséges és normálisan bánik a bent lévőkkel. Sok csúnya történetet hallani, amikor a kórházi személyzet az ítélkezésével, viselkedésével megnehezíti az amúgy is nehéz helyzetet.
Az Ön osztályán szemmel láthatóan mindenki a maga dolgával törődik, végzi a munkáját és emberségesen bánnak mindenkivel függetlenül attól, hogy milyen okból fekszik bent.
fido16
 
 


Doktorúr!

A gyógyszer ügyében úgy döntöttem végül, használom. Most más jellegű kérdésem lenne. Május 9.-én volt az utolsó vérzésem, ettől számítva tehát a 6.hét elején lehetek. (sok késés aligha lehet, mert Clostyt szedtem, és ettől általában a 16.napon volt tüszőrepedésem)
Ma voltam hasi UH-on, ahol egy 5mm-es gestatios gyűrűt láttak, és azt mondták, ez csak kb. 3 hetesnek felel meg és majd jövő héten újra nézik, mennyit nőtt.
A kérdésem, mi egyáltalán ez a gyűrű? Akkor ez még a petezsáktól is fejletlenebb?(lehet, hogy hülye szóval fogalmaztam!)
Nem probléma, hogy még ilyen kicsi? Mikorra lesz kimutatható a szívhang? Én úgy tudtam, a 6.héten már van szívhang, nekem meg még "csak" egy gyűrű van. Ugye attól még minden rendben lehet? Nagyon aggódom.

Köszönöm

Móni
Monik
 


Móni! Tudom, hogy nem tőlem kérdezted, de úgy tudom, hogy a betöltött 6. héten van szívhang.
Meg lehet késői petérésed is, mint nekem. Most lennék 9 hetes terhes a mensi idejéből kiindulva, de valójában csak 7 hetes. Ha ilyen eltérés van, akkor az UH időt veszik alapul, nem a mensi időt.
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor úr!

9 hetes terhes vagyok. Zeitler dr.úrhoz csak másfél hét múlva jutok el a leleteimmel, ezért szeretném kérdezni, hogy mit jelent az, hogy : "hüvelyi kenet: Zsúfolva gennysejt. Kevés vegyes baktérium intracell. is! Tisztasági fok:III."
A védőnő szerint ez utalhat Clamydiára is, és hogy szerinte már most kellene rá szednem valamit, és lehet, hogy a férjemnek is.

Önnek mi a véleménye?

Köszönettel:
H.K.Anett
anettka
 
 


Szia!


Szerintem ne várj másfél hétig, most , ( MOST !!!!)menj el egy jó orvoshoz. Ha gondolod, tudok ajánlani.
Minden jót!


Renáta
jarenata
 
 


Anettka, szerintem se várj! Miért nem hívod fel az orvosod? Szerintem terhesség esetén nem "szentírás" követni az orvossal leegyeztetett időpontokat. Ha gáz van, akkor tök mindegy mikor, de hívd fel! Legalábbis nálunk ez így van az orvosommal. Megbeszélünk egy időpontot, de mindig vagy háromszor még hozzáteszi utána, hogy ha közben bármi gond van, azt azonnal jelezzem, és hívjam. Ezért az orvosod, nem?
V.
vantal
 
 


Kedves doktor!
Azok az infók amelyek ezen az oldalon találhatóak a kórházról, még aktuálisak, vagy történt azóta változás?

http://www.kismama.hu/cikkonly.php?id=61&cid=9721
vantal
 
 


Mónik!
Már látszani kellene a szívhangnak, de a Clostyl. ellenére sem biztos a fogamzás napja. Ld. Vantal hozzászólásást is.

Fido16!
Kösz.

Anettka!
Semmiképpen se a védőnő döntsön ilyen űgyben, ráadásul majdnem biztos nincs igaza. Nem kell 10 napot várni! Miért kellene? Ld. JArenta és Vantal hozzászólását is.

Lina!
örülök, hogy gond megoldódott (meg hogy nekem lett igazam és apó nem hepás). Az idő látod, mindent megold.(csak nem mindíg szabad megvárni)
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Tanár Úr!

Menzesz alapján a terminusom június 11. volt, de az első uh alapján június 19-et írtunk be a kiskönyvembe.
Hétfőn, 21-én megyek reggel ctg-re, uh-ra, Ön szerint - az osztályos gyakorlat alapján- van esélyem arra, hogy befektetnek szülés-megindításra? Vagy ez csak akkor történik meg, ha a méhlepény vagy a flow azt indokolja? Meddig szoktak várni, ha nincs különösebb panasz?

Első babámat Prepidil gél "segítségével" szültem meg, ilyet -vagy hasonlót- Önök alkalmaznak, ha nem indul meg a tágulás? Anno folydogálni kezdett a magzatvizem, de nem akartam kinyílni sehogysem. A zselé felhelyezése (majdnem zárt méhszájnál) és a szülés között alig telt el 5 és fél óra...Azt mondta az uzsokis doktornőm, velem csodát tett a zselé. Ezért félek, hooy nélküle milyen lesz? Önök csak oxitocint adnak ilyen esetben?

Köszönöm válaszát, remélem, még el tudom olvasni a Bevonulás előtt!

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Vantal, Móni! Nekünk 8. héten volt elöször szívhang, addig hetente 2x volt UH és csak annyit láttak folyamatosan nö a baba, ez nyugtatott meg minket. Ja és mindig 28-30 napos ciklusaim voltak.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kedves Doktor úr, Vantal, és Reni!

Ma, azaz szombat reggel olvastam, hogy mindenkinek az a véleménye, hívjam az orvost a lelet eredményével. Ezt már csak hétfőn tudom megtenni, csak kicsit idegesít, hogy a dokim is megkapta még hét elején a leletemet, (hozzá megy az eredeti, én egy másolatot kunyiztam a leletkiadóba) azóta beszéltünk telefonon, UH időpont miatt, ami meg is volt, és úgy látszik, hogy ez őt egyáltalán nem izgatta, hogy kellene előbb foglalkozni az eredménnyel, mint 28-a, akkorra kell hétfőn megbeszélnünk időpontot. Azt meg tudom, nem szeretik az orvosok, ha a páciens próbálja őket kioktatni, hogy mit is kellene tenniük, ők értenek hozzá. (Arra is én beszéltem rá, hogy küldjön már el az első UH-ra, így, majdnem 9 hetesen).

Anett
anettka
 
 


Karmen! Nekem már a 6. héten hallható volt a szívverése a bébinek, igaz gyengén. Most voltam a 7. héten megint UH-n, és most már nagyon hangosan hallható (az orvosom szerint nagyon szépen fejlődik a kicsike). A fene se tudja mitől függ akkor ez. Lehet, hogy technikai kérdés, hogy mondjuk úgy fordul, hogy nem érzékeli a gép, vagy nemtom, csak találgatok.

Anettka! Ez tényleg fura hozzáállás. A helyedben én dokit váltanék. Ha érdekel megadom az orvosom mobilját, írd meg a mail címed. Bár lehet, hogy kínos egy kórházon belül orvost váltani. Persze ettől még jogos lenne.

Ezúton is köszönöm Erizsikének a laborban, hogy szépen vett tőlem vért, pedig nagyon féltem tőle :o)
vantal
 
 


Az ikerterhesség mikor mutatható ki?
Már látnák a 7.-ben, vagy észrevennék ha két szívhang lenne, ugye?
V.
vantal
 
 


Vantal! hát megvallom mi is akkor nyugodtunk meg igazán amikor már hallottuk a szivét dobogni. Gratulálok a babához! Szerintem elvileg látható már ha ikerterhes vagy.

Anettka! és is keresnék másik orvost a helyedben.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Vantal, Karmen!

Ez nagyon ciki, mert ennél az orvosnál szültem az első gyerekem,és, bár akkor is voltak fenntartásaim vele kapcsolatosan, megbeszéltem magammal, hogy én viszem túlzásba a dolgokat, én vagyok túl aggódós, végül is ő a szakember... és tényleg még nagyobb ciki lenne kórházon belül dokit váltani, de most meg fogalmam sincs, mit csináljak. Ilyenkor az ember csak elmegy másik dokihoz úgy, hogy az előzőnek nem is szól?

Doktor úrnak mi erről a véleménye?

Anett
anettka
 
 


Nézd Anett, szerintem mérlegelned kéne, hogy mi a fontosabb. Az, hogy a bébinek jó legyen, azaz olyan orvosod legyen, aki odafigyel rátok, vagy az, hogy kínos az orvosváltás neked, illetve az orvosodnak. Az egyik oldalon áll a bébi egészsége, a másikon pedig rossz szóval a protokoll.
Az én véleményem az, hogy nem illik kórházon belül dokit váltani, de ha a gyerekedről van szó, akkor ki a fenét érdekel az, hogy mi illik?
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy idepofátlankodok,de mindig el szoktalak olvasni titeket,föleg a Dr Ur miatt!
Vantal!Én az 5. héten voltam UH-n,ahol mindent rendben találtak.Utánna a 12.héten,akkor közölték,hogy ikreket várok!Csak a 16. héten derült ki,hogy az a kettö nem is kettö,hanem 3!!KépKép
Álltalában az orvosok csak a 12-16. .hét után szokták közölni az ikerterhesség tényét,mert addig felszivodhat az eggyik magzat.
Nekem az elsö terhességemnél/1992/ csak a szülés után derült ki,hogy ikerterhesség volt,én nem is tudtam rola.Igaz,akkor még nem küldtek ennyit UH-ra,az elsöt a 12.héten csinálták.
Miért gondolod,hogy ikreket vársz?

Bea

Kép
beatrix2
 
 


Vantal!
Igen, aktuálisak, sőt még javultak is a "szolgáltatásaink", van már tini és gyerenő ambulanciánk is.

Drbusb!
Szülést csak anyai vagy magzati okból indítunk, azaz, ha kell. A módszert, a méhszájlelet alapján válaszjuk meg, a felsoroltak közül. Befekteteés is csak akkor indokolt, ha fenti oka van. A terminus túllépése nem indokol bevonulást.

Anettka!
Először is beszélje meg orvosával, hogy mi a problémája. Nyíltan. Nincs veszteni- félnivalója! Ha nem kap kielégítő válaszokat, akkor ezt is mondja meg neki (tanuljon ő belőle!), hogy mi a véleménye, és váltson, ha úgy érzi, hogy úgy jobb lenne. Ez így korrekt.

Többeknek:
ikerterhesség a mai UH készülékekkel a 6-7. már biztosan kimutaható. Hogy sikerül is ez a viszgáló felkészültségétől, tudásától függ.
A magzati szívműködés a betöltött 6 hét után (norm ciklus esetén) azaz a fogamzástól számított 29. nap után már biztosan kimutatható, megfelelő gép és felkészültségű vizsgáló esetén. Persze tévedni mindíg lehet.

Beatrix2: kösz.
gyuri
Szeged
 
 


Beatrix: teljesen irreális okokból gondolom. Ne nevess, de jártam egyszer egy jósnőnél, aki nem átalgos, mindenkire ráhúzgató dolgokat mondott nekem és a páromnak is. Azóta meg szépen lassan beteljesülnek. (pl. hogy egy fontos irata elkeveredik a közeljövőben a páromnak, személyi, vagy valami hasonló lényeges papír. Erre pár napra rá kiderült, hogy az akkori főnöke elkeverte a tb kiskönyvét.) Korábban nem hittünk az ilyesmiben, tényleg csak poén szinten mentünk el ide is, de ez a nő tudott valamit az biztos! Fogalmam sincs, hogy csinálta!
Szóval ő mondta, hogy két gyerekem születik, akik nagyon közel születnek egymáshoz, az is lehet, hogy ikrek lesznek :o)
Hát, csak ennyi az indok, semmi több.
Ha pár évvel ezelőtt mondja ezt nekem valaki, biztosan hülyének nézem, de az előzményeket tekintve...
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!

Nekem azt jósolta egy jósnő 5-6 éve, hogy talán lesz egy gyerekem, az is fiú, ha lesz egyátalán. Most van egy 2 éves lányom, és most várjuk a kistesót. Pedig amiket egyébként mondott a nőci a múltammal kapcsolatban, minden igaz volt, ezen akkor le is esett az állam. Mert olyan dolgokat is mondott, amit senki sem tudott rajtam kíül. De hát tévedni mindig lehet Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Én se veszem ezt komolyan, csak azért eszembe jutott. Inkább kíváncsi vagyok rá, hogy bejön-e neki, de nem gondolom, hogy hű, ez csak így lehet, és sehogy máshogy! Szerintem ezek jó dolgok, ha az ember nem veszi túl komolyan. Ha meg bejön valami, azt mesélhetjük az unokáinknak is, hogy "képzeld, lánykoromban azt jósolták nekem..." Ez olyan hideg, téli estékre való "mese". :o)
V.
vantal
 
 


Én is így vettem. Azért is mentem el, hogy na mi a francot tud mondani, nem azért, hogy jaj akkor most ő megmondja a jövőmet. Abból egyébként semmi sem jött be, nem csak az egy kisfiú ( most azért szurkolunk, hogy másodikra ő jöjjön be ). Viszont amit a múltamról mondott, az ledöbbentő volt. Szóval szerintem sem szabad ezt komolyan venni Kép

Kép
Kép
yndi
 
 


T. Doktor úr!

Örömmel olvastam, hogy a Vantal által megadott kismama újságban megjelent cikkhez képest is javult a helyzet az osztályon. Ezt örömmel olvastam, hisz már csak 8 hetem van a szülés kiírt időpontjáig (3. baba). Voltam bent UH alkalmával a kórházban, de sajnos a szülőszobát megnézni nem tudtam, mert "teltház" volt. (Majd legközelebb.) Engem legfőképpen a gyermekágyas osztályon való elhelyezés illetve látogatás érdekelne. Pl. hozzátartozó a szobában tartózkodhat-e,vagy erre külön helyiség szolgál látogatóknak.Megfoghatja -e a picit, vagy csak megmutatni lehet üvegen keresztül. Kiskorú (6 és 3 éves) gyermek is látogathat-e. Mint már írtam korábban, én az első két lányomat Csepelen szültem.
Előre is köszönöm válaszát.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Vantal, Monik!
Én még a bal illetve jobb oldali fájáshoz, mozgáshoz szeretnék hozzáfűzni valamit. Mint már írtam két lányom van, velük nem volt a terhesség során mégcsak émelygésem sem, és mindkettő jobb oldalt mozgott. Ez idáig tükrözi a megfigyeléseket. Most a harmadik terhességemné a 31. héten tartok,ezzel émelyegtem, hánytam, a mai napig öklendezek, ő többnyire bal oldalt mozog, mégis az UH szerint egyértelműen lány ez is. Pedig jó lett volna, ha a régi megfigyelés beválik nálunk is, de hát én úgylátszik kivétel vagyok. Azért nem keseredtem el.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Gyuri!

Miért írtad,hogy kösz? Én csak a tapasztalatom irtam le,meg azt,amit az ikrek könyvében olvastam!

Én a rosszullétekhez,fájdalmakhoz annyit szeretnék hozzáfüzni,hogy talán lehet benne igazság,de szerintem nagyrészt csak babona!
Nekem,mert két nagyobb gyermekem után jöttek az ikrek,nem jöttek be.A nagylányomnál,aki 39.héten született,rettentöen égett a gyomrom erre mondják azt,hogy nagy haja van,még egyévesen is csak RITKA,de nem szép hajrol beszélhettem.A három pici lányomnál/ikrek/semmi ilyen problémám nem volt.Ők a 32.hétre születtek,és hatalmas hajuk volt.
Szerintem ez ember válogatja dolgon alapszik.

Kép
beatrix2
 
 


Bea: valószínűnek tartom, hogy ha lenne komoly alapja ezeknek a lány v. fiú "népi megfigyeléseknek" - hol van a bébi, meg mikor ég a gyomor, édeset v. sósat kíván stb. - akkor tudományos tényként kezelnék. Mivel nem így van, ezért szerintem ez inkább babona. Ettől még jópofa, és érdekes meghallgatni. Pl. én folyton kovászosubit eszem: erre az ismerőseim fele azt mondja, hűűűű, akkor ez tuti, hogy fiú, a másik fele meg állítja, hogy pont ezért csakis lány lehet :o)
V.
vantal
 
 


Szerintem a doktor "kösz" megjegyzése nem az ikres részenek szólt, hanem ennek a mondatodnak:
"el szoktalak olvasni titeket,föleg a Dr Ur miatt"
vantal
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?