Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Én sem tűntem el, csak ma ultraf.s kedvem van, így inkább nem rontom a hangulatot.
Ma nagyon sajnálom magam, plusz az Apeh is szivat.
De nem baj, annyira jól kisajnálom magam ma, hogy holnapra már nem marad belőle :)

Én is készülök képeket felrakni, de az munkás, nekem meg most nincs másra erőm az önsajnálaton kívül....
vjulcsi
 
 


hehe, laptető
Ez babás topikban vajon mit jelent? :)
vjulcsi
 
 


julcsika
háát ez is a terhességgel jár sztem, hogy az embernek vannak ilyen depisebb napjai. Nekem is szokott lenni, néha minden ok nélkül. Múltkor engem horror összegre büntettek, mert lementem a leállósávba, de nem idegesitettem fel magam különösebben. Inkább az a fura, hogy amióta terhes vagyok azóta van rajtam valami "mámor" és nem húzom fel magam annyira. A környezetemet ez néha idegesiti is, mert kicsit nemtörödömnek tűnők, nem ezt szokták meg tőlem, mert egyébként én elég pörgős vagyok.
Ne búslakodj, holnapra jobb kedved lesz, ha megnézed a született feleségeket :lol:

moncsika
tényleg mi van a lakás eladással, nem is meséltél róla mostanában?
chilike1
 
 

 
 

rencsike
nem csak igérgetem felteszem majd...látom ismered a tempóm :lol:
hát ma nem csináltam semmi különöset, csak ebédelni voltunk, postán ilyesmi, délután meg tudtam picit aludni a teraszon, igy már jobb, mert éjszaka nem alszom, de eddig nappal se tudtam.
tegnap elég mozgalmas napom volt, de általában igy szokott lenni, hogy egyik nap pörgök egész nap, másnap pihenek kicsit. holnap például megyünk bevásárolni, mert hétvégén jönnek anyumék vendégségbe, csinálok -ja nem irom le mit, mert diétázol. :wink:
Te kávézol? Szerinted a norbi lisztet lehet használni? Én általában nagyon sokat sütök, igaz most nem különösebben kivánom az édeset, de azért csinálnék valamit, de csak diétásan.
Múltkor csináltam sztrapacskát tönköly lisztből, juhtúróval, tök finom lett, az egész család azt ette. :lol:
ilyesmit te nem ehetsz?
chilike1
 
 


Julcsikám,

mindenkinek van szar napja, holnap meg jó napod lesz majd meglátod :D


Chilikém,

én régen sem kávéztam, most meg kimondottan még a szagát utálom.....már a teát is abbahagyom, mert apánk mndta, hogy már ne igyak...

Ezt nem rég kaptam, nekem nagyon tetszett! :D


Két (iker) magzat beszélgetése:

- Te hiszel a születés utáni életben?
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Butaság! Semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni és majd a szánkkal eszünk.
- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni… ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok
én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínûleg kicsit másképp, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerûen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös
zsúfoltság a sötétben.
- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát és õ majd gondoskodik rólunk.
- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted õ mégis hol van?
- Hát mindenütt körülöttünk! Benne, és neki köszönhetõen élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
- Ezt nem hiszem! Én soha, semmilyen mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
- No de néha, mikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

Kép
rencsi79
 
 


Édes Drágáim!
Albi levele a gmail-en van.

Chilike!
1. Ne szórakozz már, sok jó dologról maradsz le, ha mindent magadra veszel!
2. az írtad, hogy raktál fel az ikrekről képet, de én nem találtam.
3.gondold el, milyen hosszút fogok neked írni egyszer, ha mindenre válaszolok. Most pl. teából képeztem ki magam a kedvedért.
4. ha eladtuk volna, már tudnál róla,mert telekiabáltam volna a fórumot vele. Volna tŰzijáték, meg minden...

Bodzika! A pólókra nemtom,miért nem reagáltam, mingyá pótolom!
Az áraktól egyelőre sokkot kaptam. Hogy szokták mondani: Tudtam én, de nem sejtettem????

Julcsi szívem a Pascalok tehetnek mindenről! Jön a hidegfront.

Rencsike, reggeli vagy esti fotót kérsz? A két állapot között kb.1 hónapnyi különbség látszik...

Na, most visszaolvasok, mert a többire nem emlékszem :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melike! Neked nem írtam még, hogy Isten hozott!

Te,Chilike, szedd már össze, hogy mire nem válaszoltam, mert én nem találom...
Még a csoportos UH-ra is írtam választ....

Na, tea! Én is unom már a vizet, szeretnék inni valamit, aminek íze van. Utánaolvastam, hogy a fehér és a rooibos tea nem tartalmaz koffeint. Én simán megiszom bármilyen teát ízesítés nélkül, így plusz cukorral sem hízlalom magam. Tehát így...

" A javasolt maximális koffein adag naponta 300 mg. De vigyázzunk, mert vannak olyan élelmiszerek, amikben úgynevezett "rejtett koffein" van, vagyis nem tudjuk róla, hogy van benne. Csak hogy pár példát említsek: 10 dkg tejcsokiban 20 mg "koffein" van, míg az étcsoki 10 dekagrammjára 70 mg "koffein" jut. Sőt, 3,5 dl kólában kb. 38 mg koffein van (persze függ fajtától is). De még a koffeinmentes kávéban is akad egy kevéske, úgy nagyjából 1-5 mg/2,5 dl.

A teáknál nézve ugyanezt, a következő adatokat találjuk:

fekete tea - 2,5 dl-ben van kb. 45 mg

zöld tea - 2,5 dl-ben van kb. 20 mg

fehér tea - 2,5 dl-ben van kb. 15 mg

rooibos tea - nincs benne koffein (tein)

tisztán gyümölcsteák - nincs bennük koffein (tein)

gyógynövény teák - nincs bennük koffein (tein)

(forrás:http://coffeetea.about.com/library/blcaffeine.htm)

Persze az itt megadott adatok csak körülbelüli értékek, hiszen a teák koffein (tein) tartalma sok mindentől függhet (fajta, származási hely, elkészítés módja, stb.)

Természetesen ezen szempontokon felül is vannak a teák között különbségek, így vannak előnyösebbek, és vannak kevésbé jó hatásúak az áldott állapotra. Mi most a kifejezetten ajánlottakat mutatjuk be:

1Rooibos tea

Koffeinmentes, enyhíti az allergiás tüneteket, ellazít, enyhíti a depressziót, segíti az elalvást, jó a has és a belek gyulladásos megbetegedéseinek enyhítésére, nagy mennyiségben tartalmaz az egészséges terhességhez szükséges vitaminokat (vas, C-vitamin, folsav, stb.).

2Borsmenta tea

Koffeinmentes, idegnyugtató hatású, természetes fájdalomcsillapító és görcsoldó, jó felfúvódás ellen, hatásos lehet a reggeli rosszullétek enyhítésére is.

3Málnalevél tea

Koffeinmentes, jó émelygés és hányinger ellen. Segítséget nyújthat a szüléshez, mert egyszerre ellazítja és megerősíti a méhizmokat, így megkönnyítheti a vajúdást. Fogyasztását ezért elsősorban a 36. héttől ajánlják, napi 1-2 csészével.

4Csipkebogyó tea

Koffeinmentes, magas a C-vitamin tartalma, immunerősítőnek is kiváló, gyenge vizelethajtó."

Ja, ezek szerint a fehér teában mégis van egy kevés.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Persze, most meg mindenki szeleljen el! :cry: :cry:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Én itt vagyok, most megyek sétálni, mert egész nap alig mozgok és Domiapuval elvisszük a kutyukat, egy óra múlva jövök vissza, ha lesz még itt valaki....
a teát a koffein miatt direkt mondta Apánk, hogy igyak mert így lesz vérnyomim....most viszont a sav miatt tilos....

Kép
rencsi79
 
 


moncsika
hááát mostmár én se emlékszem mire nem válaszoltál :lol: :lol: :lol:
teából én is csipkebogyót iszom, meg borsmentát-egyébként is ezeket szeretem. Egyébként köszi, hogy képzed magad a kedvemért, látod úgyis panaszkodtál , hogy nem tanulsz semmit és neheztelsz magadra , igy legalább kiengesztellek, máris tanultál csomó mindent :lol:
nem tudom hogyhogy nincs fennt a kép, mindjárt megnézem, lehet valaki kitörölte :roll:

bodzika
lehet kicsit szőke vagyok , de én nem találtam árakat a póloknál :roll: szerinted norbi lisztet lehet enni? mármint nem úgy magába elkanalazgatni :lol: , hanem abból sütni valamit?

rencsike
nagyon szép kis "vicc" volt, én még meg is hatódtam-biztos ezek a hormonok :lol:
chilike1
 
 


fúúúúúúúú, moncsika, bocsi, nagyon gáz vagyok :roll:
a tesztjeim vannak fennt, nem a bébikéim fotói :lol: :lol: :lol:
bocsika, hát ilyen lükét, mondom én, hogy semmire nem emlékszem.
elküldhetnétek azt a kicsinyitő programot, akkor raknék fel ide is képeket, csak nem tudom, hogy kell kicsinyiteni :roll:
chilike1
 
 


http://www.kepmeretezo.hu/index.php

Moncsikám,

1-t a reggeli pocakról 1-t az estiről..... :D :D :D

Kép
rencsi79
 
 


Kèsz vagyok!!!:-)))) Chilike!Az àrakat külön mèèlben küldtem,a szülès kapcsàn.Te a pòlòkat kèrdezed???Itt vihogok. Ne egyèl olyan lisztet!!!!
Pussssz!!!

Kép
bodza2005
 
 


Melikém! írtam privit is+méééélt is.
Na és ezt olvasd el, ezt TE írtad:
"Apánk közölte velünk reggel,hogy 4-en vannak.Na mi gondoltuk,hogy akkor 3-at visszakapunk egy meg elveszik.De nem így lett.Apánk javaslatára mind a 4 beültire került.A 2db-ot tegnap szúrták meg és mára már szépen osztódott.Őket is visszakaptam, így 8.lombikra apánk javaslatára 4 van.Mondta hogy sokat szenvedtem már megérdemlem. Jó fej volt,szeretem!!!
Két puszit kértem."
Szóval 2 Babucika lesz végül, ne aggódj!!!
Ne emészd magad rossz gondolatokkal, ne foglalkozz most semmi mással, mint a boldogságotokkal!!!!!! Puszik!!!!

Kép
bodza2005
 
 


SZiasztok Csajok,

Andi, Petivel nem lehet betelni, valami gyönyörű ez a gyerek. :D

Rencsim, nagyon csinos vagy, Apánknak hol a szeme, mikor leb....

Chilike, én eszem norbi lisztet és túrórudit is, meg lekvárt is. Minden reggel csökkentett koffeines kávét iszom. Szerintem ettől semmi baja nem lesz a babának. Gondolom a norbis kaják nem hiába lettek egészségvilágdíjasok, ha valami szar lenne benne, akkor az ott kiderült volna. De ez az én véleményem. :wink:

Drága muci, én minden emaildre reagáltam, még a pólósra is írtam, mert annyira jól néznek ki.
A szülés áras emaild, az amelyikre tegnap írtam? Vagy küldél másikat is?? Puszi Ezstibabucinak. :wink:

Julcsi, ne is foglalkozz Apánk beszólásiaval, nekem is mondott sokszor ilyeneket, de mostmár elengedem a fülem mellett. Ehhez nagyon ért, hogy életünk legcsodálatosabb időszakában, beszól egy olyat, hogy egyből depis legyél. :evil:

Akit kihagytam annak sok puszi, de nem voltam pár napig.

Kép
gmelcsi1
 
 


Jó reggelt csajszikák!!!

Melcsikém, ari vagy köszi. múltkor mesélted, hogy most te is híztál, most már nem szólt érte Apánk ugye???? Hány kg-nál tartasz? Neked ettől a héttől kell menned hetente a Jánosba? Már Apánkhoz nem is mész?

Julcsikám,
hogy vagy??? Kicsit jobb a kedved? Mivel szívat az Apeh?

Én annyira várom már a holnapot, megnézzük, Domit!!!!!! Július közepén láttam.....már meg sem fogom ismerni..... :wink: :wink: :wink: :lol:

Kép
rencsi79
 
 


Jó reggelt!
Nem bírnám elviselni, ha Rencsi még egyszer letolna a kép miatt: Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,

kösszi!!!!!!! baromi vékony vagy csajszika!!!!!!! a pocak nagyon édike!!! nem ma lesz eredmény???? vagy erre rosszul emlékszem??

Kép
rencsi79
 
 


Rakok egy olyat, hogy a 14.meg a mostani 17. heti egymás mellett.

Kép

Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Most hívtak!!!! 1:5000akármennyihez!!! Negatív! :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


hűűűűűű, így baromira látszik, hogy növekszik a drága babóca!

Kép
rencsi79
 
 


SSSSSSZZZZZZUUUUUUUPPPPPPEEEEEEERRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
rencsi79
 
 


megkönnyebültél?

Kép
rencsi79
 
 


Nagyon! Majdnem rosszul lettem, mikor láttam, hogy pesti számról hívnak, ráadásul a megbeszélt idő előtt...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


gondolom, szegénykém kivert egy percre a víz......
tényleg görcsökkel szurkákkal hogy állsz? vagy mostanában sokszor vagy szabin?

Kép
rencsi79
 
 


lakás eladással kapcsolatban semmi fejlemény?

Kép
rencsi79
 
 


csáóka mindenkinek!

Moncsika
Előszőr is szuper, grtaula, örülök neki-mondtam én, hogy jó lesz az eredményed :wink: Akkor már csak a jövő héten mész genetikai uh-ra? Vagy kell még menned valamire?
Jaaaaaj, hát a pocikád nagyon édike.Olyan fura, amikor utoljára láttalak még alig volt egy kicsike hasad, mostmeg rendesen ki vagy gömbölyödve. :lol: Na ma csináltatok a párommal én is egy képet :wink: . Én azt hittem csak nekem jött ki a gyomrom és neked még csak alul van hasad-látszik, hogy nem értek a terhességhez-de, látom te is egybe gömbölyödsz. Igy, hogy mostmár láttalak nem is tartom olyan nagynak az én pocimat a két babához képest.-Na mindegy majd délután eldöntitek. :wink:
-amikor felteszem a képem-

bodzika
Ja , én a polóra gondoltam :lol: :lol: -na mindegy, az ilyen húzásaimtól akadnak ki rajtam itthon is :lol: :lol: :lol:

rencsike
köszi a képméretezőt, délután letesztelem :wink:
Veled most mi újság? Elvesztettem a fonalat... :roll:
Mész még apánkhoz vagy már csak az új dokidhoz mész? Ha mész apánkhoz és most normális lesz veled akkor meg nem lesz ciki lemondani a másik dokit?
Biztos szuper lesz látni Domikát.Nem kell ár olyan sok ahhoz se, hogy élőben debütáljon :lol: .
Szerintem is csini vagy a képeken, szép hosszú a hajad. Nekem amikor megtudtam ,hogy terhes lettem, nagyon elkezdett hullani, ezért inkább csak 1x mostam hajat a héten, hát nem voltam topp forában az biztos, de mostmár rendeződni látszik, szinte nem is hullik, csak amennyit normálisan "kitépek" a hajkefével. :lol:

julcsika
Jobb kedved van szivem? :lol:
Néd meg a kisbabád fotóját, attól biztos felvidulsz. :lol:

gmelcsi
Norbi rudit én is eszem néha, igaz én nem kivánom az édességet-még-, de mivel sokszor sütögetek itthon, jó lenne, ha nem sima réteslisztből kellene csinálnom, hanem valami diétásabb változatból.Tönköly lisztet használok,de tudod azért a sütésnélk az elég nehéz fajta liszt, szóval nem olyan könnyen kezelhető.
Én lekvárt nem nagyon eszem, max. palacsintába, de akkor házi sárgabarackot használok hozzá.
Hogy vagy/tok különben? Készülőtsz már a kórházra?
Milyen vizsgálatok vannak ilyenkor a vége felé? Kicsit mesélhetnél...Tényleg engem is érdekelne, hogy hány kilót hiztál, meg milyen elosztásban, mármint, hogy havonta mennyit, stb. Habár én 2 gyermekkel többre számitok,de mostmég próbálom tartani magam. :wink:
chilike1
 
 


Ja, nem csak ez az egy pólóm van ám, hanem az összehasonlíthatóság kedvéért vettem ugyanazt, mint először.

Nem nagyon szurkálok mostanában, néha-néha a pocakom, "odalenn" gyakrabban, de nem ijesztő.

9.-én megyek a genetikai UH-ra a Bátorfihoz. Most már csak ezt javasolta a genetikus aki hívott, de mondtam, hogy már rég be vagyok jelentkezve.
Képzeljétek, még mindig nincs készen a rubeola, toxoplazma stb. labor eredménye! Már 3 hete levették a vért! Mondjuk, akkor mondták is, hogy nem tudják, mikorra lesz készen, mert még az egy héttel azelőtti hepás tesztre váró véreket sem vitték el. :shock: :shock: Na,így legyen valami baja az embernek. Mire megtudod, már rég késő!

Rencsikém, ettől a hülye lakástól már nem bírunk megszabadulni... Pedig még csend is volt mindig, amikor jöttek megnézni. Soha nem azon múlik, hogy nem tetszik. Mindenki odavan érte, elintézik a kölcsönt, aztán meg rájönnek, hogy akkora törlesztőt nem bírnak bevállalni. :shock:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Julcsikám, depis vagy még?
Meli! Tetszik a vonalzód és az is, hogy nem féltél megcsinálni és fölrakni! Hogy vagy?

Annyira cuki kis cuccokat vettem tegnap! Már az őszi kollekcióm első darabjait. :lol: Érdekes, hogy eddig inkább a laza, sportos ruhákat kedveltem, most meg a nőcis, finom fazonokat kerestem.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


figyuszka csajok
szeretném megkérdezni a véleményeteket a terhesség alatti hajfestésről..-tudom moncsika, hogy te már befestetted a tiéd :lol: -
Aki nem ismerne, annak leirom, hogy eredetileg is szőke a hajam, csak olyan seszinű ezért szoktam belerakatni világosabb hamvas csikokat. Soha nem szivják le vagy ilyesmi, mivel eleve világos a saját szinem is , de amióta terhes vagyok azóta nem voltam fodrásznál. :lol:
Ha kockázatos akkor nem megyek, mert nem olyan gáz igy se, nincs sok eltérés a festett és atermészetes hajam között, de most egyébként is mennék frufrut vágatni, szóval nem tudom, hogy meliroztassak is, vagy ne?

A másik kérdésem főleg azokhoz a kismamikhoz szól, akik már szültek:
Szülés után magától elkezd fogyni az ember ugye? De mennyi idő alatt lehet leadni amit terhességnél felszed az ember?
Sogornőm 3 éve szült és most lett olyan megint, mint szülés előtt, azt mondja a hormonjai most álltak vissza :roll: De lehetséges ez, hogy 3 évig nem áll vissza a hormonháztartás?Ráadásul ő nem is szoptatott, és természetes úton lett terhes, tehát nem is szedett plussz hormonokat. :roll:
chilike1
 
 


moncsika
Ja én is ezt mondanám-a polóra- :lol: :lol: :lol:
Én meg pon forditva vagyok, hogy amióta apánk rámparancsolt, hogy ne járjak magas sarkúba azóta csak sport cipőben járok, és ahoz meg nem tudok felvenni nőcis ruhákat :roll: .
Pedig most is láttam az újságba egy felsőt a Brandonba lehet kapni, nagyon kis cuki, sárga-barna mintás, V nyakú és a cici alatt van egy megkötő, amiből egy szép barna masni lesz. Nagyon tetszik, de , ha meg is veszem, mindig variálnom kell milyen cipőt húzzak.
Te milyen cipőt hordassz?
chilike1
 
 


hol vásároltál egyébként?
chilike1
 
 


Chilikém,

az új dokihoz nem jelentkeztem még be, meg várom a köv randit Apánkkal, de anyósom nála szült, akkor még nagyon kis fiatalka orvos volt, és a mai napig hozzá jár és nagyon jóban vannak,
így van egy kis protekcióm, ha váltanom kell.....
nálam detto ugyanez volt a helyzet, + én a csapban mosom a hajam és már nem tudok odahajolni, így én is heti 1x mosom....szerencsére nem zsírosodik, bár nincs olyan szép esése mint régen...

Moncsikám,

sajnálom ezt a lakás ügyet, meg vagytok vele áldva.......
Miket vettél, hol és mennyiért????

tényleg kismami társaim, vettetek már valamit a bébiknek?????
Ja és már sokszor meg akartam kérdezni, hogy mit gondoltok a köldökzs.vér levételéről??????


Na megyek a vérvétel eredménykért, bár a pajzsmirigy(a lényeg, csak egy hét múlva lesz kész) majd egy fél óra múlva jövök....

Kép
rencsi79
 
 


Cipő: Nekem van a sportcipőn kívül egy fehér, meg egy fekete lapos cipőm (olyan balerina fazon, de mégsem az) azokat föl tudom venni bármihez. Ősszel meg marad a sportcipő...

Nálunk sok variáció nincs, ezért a helyi kínaiakat gazdagítottam. Most hoztak új, őszi készletet és nagyon jó kis cuccok voltak közte. Vettem egy fehér együttest (vasárnap keresztelő az öcséméknél) vékony kötött anyagból van. Nem kifejezetten kismama fazon, de még jó ideig jó lesz rám. Áll egy ujjatlan fölsőből és hozzá bolero. (3500) A másik egy szürke rövid kardi olyan kis fodroska (ez nagyon tetszik). (2800) Ezek azért jók, mert föl tudom venni a rövid ujjas fölsőim fölé is őket, meg mivel rövidebb fazonúak, ill. elől nyitottak, így nem növi ki a pocakom. Szerettem volna még egy hosszú fazonú vastag kötött kardit, de rémesen idétlenül áll rajtam az összes fazon (pedig volt választék!). A hasamon összeér, alatta meg nem...val.sz. a csípőm is szélesedett...

A babának mi még jó ideig nem fogunk vásárolni. Nem merünk... Ami megtetszik, megveszem a Zsófinak. Majd visszaadják...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Nálam az volt a helyzet, hogy a 24. hétre 9 kg-nál tartottam. Na megkaptam a csomagom Apánktól. Gondolhatjátok. :evil:
Akkor elkezdtem a diétát, de elég durván, tehát csak natur hús, saláta, reggelire tojás. Se tejet nem ittam, és napi egy alma, azt is délelőtt. Fogytam 2kg-ot. Ez kb 2 hét alatt. Nagyon rossz volt.
Aztán mentem a cukorterheléses vérvételre. Ott a sima étgyomor cukor 2,9 lett, ami nagyon alacsony. Felhívtam Apánkat, erre azt mondta, hogy akkor egyen naponta 3 szelet kenyeret. Azóta én norbi kenyeret eszem és gyömölcsöket mostmár többet, de este már nem. Így az utolsó uh-ig tartottam a 7kg-ot. Most ment fel 1kg. Tehát összesen 8 kg-ot híztam. Erre azt mondja nekem, hogy m ost leszidom a súlya miatt. Mondta neki, hogy azt meg ne próbálja, mikor 2 hónap alatt híztam vissza az 1kg-ot. Erre elkezdett nevetni.
Hozzátenném, hogy most elkezdtem zabálni, tuti megint híztam 1kg, most megint le fog cseszni az öreg, de nem tehetek róla, nálam most kezdődött a zabálás. :lol:

Moncsi, nagyon gratulálok a negatív eredményhez, és nagyon cuki pocakod van.

A csajok a szüléssel kapcsolatban nem túl közlékény Apánk, erre készüljetek fel.
Nagyon úgy érzem, hogy inkább simán elkezdi, aztán császároz ha valami van.
Nálunk például nagy a Marci feje, meg mindene, de mégis csak a sima szülés jöhet nála szóba. Pedig a barátnőm orvosa, azt mondta, hogy ő nem kezdi el simán a szülést, ha a BPD 10cm eléri. Na MArcikájé egy hete már 9,5 cm volt és még van 5 hetünk.
Mikor kérdeztem tőle, hogy ki fog-e férni, arra azt mondt, hogy nem biztos, de ha elakad, akkor majd kivesszük. Gondolhatjátok, mennyire nyugodt vagyok.

Jánosba hétfőtől csak a CTG-re járok, uh-ra továbbra is az intézetbe. Pénteken megyünk a CTG eredménnyel.

Kép
gmelcsi1
 
 


ja a vérképről akartam még mondani, hogy nálunk is mindig tök sokára van kész minden. az első vv-nél volt az a hepatitsz arra is vagy 3 hetet kellett várni, másodiknál volt toxoplasma, az már nekem kész lett 1 hét alatt, negativ lett-ezen kicsit féltem, mert állandóan nyalom -falom a két "kiskuyámat", de szerencsére teljesen jó lett, most várok arra a hepatitiszre, amit elméletileg múlt héten kellett volna megkapnia a házidokinak, de még nem jött meg :roll: az AFP-m meg elméletileg, köv. hét szerda körül meglesz.

most olyan kis mélabús vagyok, tegnap óta nem nyom a hasam, megint nem érzek semmit, mindig mielőtt megyek uh-ra, azelőtt 1 héttel leszek ilyen aggódos, ilyenkor meg már alig tudom kivárni az uh-t.mindig ráteszem kezem, hátha úgy jobban érzem a mozgást, de semmi. olyan jó lenne már érezni, meg nyugodnék kicsit
chilike1
 
 


Ja és megkérdeztem tőle, hogy eljön-e az intézetből, ha akkor szülök és azt mondta nem. Tehát vagy csak éjszaka, csütörtök és hétvégén lehet szülni csajok. Erre készüljetek.

Kép
gmelcsi1
 
 


ja nem a hepatitisz van kész hanem a szifilisz és most várok a hepára.
moncsika
amúgy tök jó, hogy vettél magadnak rucikat, engem mindig feldob a vásárlás :wink:

melcsi
nagyon ügyes vagy, ami a súlyodat illeti , én a legutóbbi mérlegelésnél tartottam 6,5 kilónál, de nem szólt semmit-egyenlőre-
Én nem értek sajna a szüléshez, csak azt tudom, hogy én császárral szeretnék/fogok szülni, de ha nem múszály én nem kockáztatnék, ha nagy a baba. Persze ezt apánk jobban tudja mi fér bele, de az egyik barátnőm most szült-igaz külföldön és vallási okokból nem császároznak, csak nagyon kivételes esetben- szóval 20 órát vajjúdott, a barátnőm pici a baba nagy volt a végén be is szorult vákumozni kellett. szeretett volna több babát, de azt mondta a szülési élmények miatt soha többet!
Szóval, ha lehet "kényelmes és szép "élmény a szülés akkor én inkább arra voksolnék :wink:
Húú én tejet nagyon sokat iszom, legalább 2 nagy bögrével naponta.
Tegnap reggelire ettem sütőtököt, ebédre 1 szelet rántott husit(párizsiasan) rizi-bizivel, vacsorára meg tökfözeléket sült virslivel.
Kb ennyit eszem minden nap, meg persze néha azért eszem banánt meg ilyesmit, de ne eszem sokat, viszont, ha rámjön az éhség nem birok várni, azonnal ennem kell, ja és 3 hetente járok apánkhoz, ebből 2 hétig nem hizok semmit, a 3. héten pont amikor mennem kell tuti több vagyok itthon 1 kg.-val, az ő mérlegén rendszerint 1,5-el :lol:
chilike1
 
 


na vissza is értem,

Melcsikém, és akkor ki lesz a beugró dokid? ez a szülés dolog engem már most érdekel, de akkor nem lesz túl sok információm Apánktól..... :cry: mennyire szupi ügyes vagy a kg-dal....nekem is alacsony volt terheléses cukrom, de nem ennyire pont a határérték... és akkot most Apánkhoz mikor mész legközelebb? nem teszel fel egy pocakképet???Naaa lszi!!!! hű most megnéztem mennyi 10 cm....hát durva, nem tudom domcsi fejecskéje mekkora, holnap kiderül.....Marci mekorra is volt a 28 héten?

Moncsikám, tök jó rucikat vettél és jó áron....én a kabáttal leszek bajban mert pont a leghidegebbre lesz a legnagyobb a pocak és 1 hónapra nem akarok venni egy új kabit.....


köldökzsvér vétel????? ti nem gondolkodtok rajta??

Most hogy voltam vérvételen tegnap és mindenki össze-vissza köhögött, eldöntöttem, hogy 2 héten belül beoltatom magam.....ott paráztam végig, hogy el ne kapjak valami......
olvastátok a Istenhegyis génközpont vezetőjének a véleményét??? nekem meggyőző volt!

Kép
rencsi79
 
 


rencsike
nem akarlak befolyásolni az oltást illetően, mert néha én is elbizonytalanodom(például amikor voltunk a várban a tűzijátékon, csomó ember volt körülöttem, nekem végig azon járt az eszem a tömegben, hogy remélem mindenki egészséges :lol: ), szóval az oltásról én elég össze-vissza hallottam mindent. Anyukám pl. minden évben beoltatta magát influenza ellen, de minden évben beteg lett(állitólag a vakcina is maga a virus, tehát azt oltják be csak lightosabb kivitelben és igy a szervezet tud termelni ellenanyagot-tehát végülis olyan, mint a homeopátia :lol: , a szervezet magát gyógyitja meg).
A másik, hogy nem tudom, hogy a babának nem árt-e az oltóanyag?Ha arra gondolok, hogy nem veszek be semmit amikor fáj a fejem, mert félek, hogy a babákba is feslzivódik, vagy nem megyek fodrászhoz, meg kozmetikushoz, még az itthoni arc krémeimet is nayon itkán használom csak...hát nem tudom, nekem kockázatosnak tűnik.
A harmadik dolog, hogy az egyik orvos ismerősőmnek a barátja kapta meg a megrendelést , hogy az itthoni dobozokat legyárthassa, amiben forgalomba kerülnek az oltóanyagok.
Háát mit mondjak, óriási üzlet ez-hiába oltanak csomó embert ingyen, attól még az államnak ki kell fizetnie a gyártónak, és vannak csomóan akik saját költségükön oltatják be magukat, rengeteg pénzt keresek ezzel, érdekükben is áll a pánik keltés.
Ettől függetlenül, lehet, hogy nekem is kapnom kell, mert utazom majd olyan helyre ahoh kötlezeően beolják a kismamákat, akkor meg már inkább itthon adatom be, de még nem biztos, majd meglátjuk :wink:
chilike1
 
 


ja véletlenül azt irtam, hogy : "rengeteg pénzt keresek ezzel..." :lol: :lol: , na most lebuktam :lol: :lol:
szóval azt aartam irni, hogy ők keresnek rengeteget akik előállitják az oltóanyagot.

A köldökzsinór vérről már én is gondolkodtam, csak nem értem egészen. :roll:
Leveszik a vért, tárolják, a szülők fizetnek mindezért egy csomó pénzt, és a végén meg nem használhatják fel az orvosok? :roll:
Nem ebből volt most a botrány a nyirőben, hogy köldökzsinór vérrel próbáltak gyógyitani, ami illegállis? :roll: :roll:
Ha meg más köldökzsinór vérét is fel tudják használni transzplantációkhoz, akkor minek levetetni mindenkinek a sajátját( vagy a saját gyerekéét?)? Főleg, ha nem is gyógyithatnak vele. Egyébként múltkor azt olvastam, hogy a felnőtt ember szervezetébben is van csomó őssejt, pl: a gerincvelőben, tehát ahogy fejlődik az orvostudomány szerintem, ha valakinek szüksége lesz új májra akkor le fogják tudni venni a gerincből is az őssejtet, és abból "kitenyésztik".
Na most nem sokat segitettem, mi?
Ja és mi a garancia, hogy az én gyerekeim vagy a te gyereked őssejtjét nem használják fel másoknak, más élra, kutatásra vagy ilyesmi?
Lehet utánna kéne járni ennek, hogy mi hogy van, mert bennem nagyon sok kérdés merül fel e-kapcsán.


Figyú rencsike
neked volt olyan, hogy 1-2 napig nem éreztél semmit? Általában nyomogat a hasam meg olyan nehéz is, mostmeg tegnap óta nem érzek semmi különöset még lefekvéskor se, pedig akkor mindig szokott nyomni. A petefészkem viszont beszúr egyszer-kétszer , vagy ez a normális?
chilike1
 
 


Chilikém,
én is kb. 7-8 éve minden évben beoltatom magam, és azóta soha nem kaptam el...én már elégé utána jártam, már írtam korábban hogy anyósom ezzel foglalkozott évekig a KÖJÁLban és megkérdezte az ottani szakértőket. én nem akarom ezt a parát még hónapokig átélne, szerintem ezzel többet ártok magunknak....

Új ajánlás a kismamákra vonatkozóan is

A CDC új ajánlását azt követően tették közzé, hogy a Lancet című rangos orvosi folyóiratban napvilágot látott egy új tanulmány, amely a terhesek H1N1 fertőzésének hatásait vizsgálta amerikai kismamák körében. A kutatók ebben 34 olyan terhes nő esetét követték nyomon, akiknél idén áprilisban és májusban diagnosztizálták a H1N1 fertőzést. Közülük 11-en szorultak folyamatos kórházi megfigyelésre, hatan pedig belehaltak a fertőzésbe. Ez alapján elmondható, hogy a H1N1 fertőzés a terhesek körében jóval fokozottabb kockázattal jár, mint az átlag népesség esetében - írja a Scientific American.

Az új influenza ugyan a kismamáknál is hasonló tünetekkel jár, mint bárki másnál, náluk azonban a Lancet tanulmánya szerint jóval magasabb a különféle szövődmények kialakulásának esélye. Az új influenza terhesség alatti hatásait kutató munkacsoport, a Novel Influenza A (H1N1) Pregnancy Working Group szakértői ezért azt ajánlják, hogy a kismamák a fertőzés gyanúja esetén már azelőtt kezdjék el a Tamiflu szedését, hogy a teszteredmények beigazolnák a H1N1 fertőzést.

Megjegyzendő, hogy sok egészségügyi dolgozó eddig vonakodott a Tamiflu terheseknek történő adásától, aminek a tanulmány szerint az az oka, hogy az antivirális készítmények kismamáknál tapasztalt hatékonyságáról és biztonságosságáról egyelőre csak igen hiányosan állnak rendelkezésre a megfelelő adatok. Denise J. Jamieson és munkatársai ennek ellenére most mégis az antivirális készítmények kismamáknál történő alkalmazását javasolják, hiszen a kutatók szerint az előnyök ebben az esetben meghaladják a szerek magzatra gyakorolt lehetséges és még nem kellően ismert kockázatait.

A védőoltás veszélytelen a fejlődő magzatra

A H1N1 elleni védőoltással kapcsolatban megkérdeztük rovatunk szülész-nőgyógyász szakértőjét, Dr. Gasztonyi Zoltánt, az Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum szakmai vezetőjét is, aki szerint a vakcina nem jelent veszélyt a fejlődő magzatra. "Régóta ismert, hogy a kismamáknál a sejtes immunvédelem kisebb hatásfokkal működik, ezért például a vírusfertőzések, daganatos betegségek súlyosabb lefolyásúak lehetnek. Ezt támasztja alá az a Lancet folyóiratban megjelent tanulmány is, amely az új influenza terhesség alatti súlyosabb lefolyásáról ír. Ezért elsődleges fontossággal bír, hogy a védőoltás piacra kerülése után a fokozottan veszélyeztetett állapotos nők - 12 hetes terhességi kor után - és a gyermekek - a 6 hónaposnál idősebb csecsemők és gyermekek - jussanak hozzá. A védőoltás veszélytelen a fejlődő magzatra, segítségével pedig elkerülhető az új influenza fertőzése és a vele járó szövődmények" - mondta a szakember.

Kép
rencsi79
 
 


Chilikém,

persze, hogy volt hol fáj hol nem hol szúrt hol nem :wink: ja és volt hogy olyan volt, mintha megkéselnének.....

Kép
rencsi79
 
 


rencsike
köszi az infót az oltásról, utánna érdeklődök majd mindenkinél én is. :wink:
chilike1
 
 


Csajok, én nem hiszem, hogy beoltatom magam. Apánk véleménye sem volt semmi a védőoltással kapcsolatban, bár a végén azt mondta, hogy én döntök. Én inkább nem kockáztatnám meg. És honnan tudják, hogy nem veszélytelen a magzatra, mikor még most tesztelték??

Az őssejttel kapcsolatban, hasonló a meglátásom, mint Chilié. Nagyon sokat olvastam erről. És még annyira gyerekcipőben jár. Egy csomó mindenre nincs jogszabály, hogy használható lenne. Plusz felnőtt korban is nyerhető, és vannak bankok, amiből donort lehet szerezni, ráadásul azok nem magán intézmények. Szerintem mi nem fogjuk levetetni, nem azért mert sajnálom rá, ha nem mert még nem alakult ki az egész.

Rencsi a Marci már a 28 hetesen is 2 héttel nagyobb volt, megkeresem és leírom a méreteket. Kiváncsi vagyok Domi mekkora, mert szerintem nektek sem lesz kis babátok. Holnap írd meg egyből, hogy mi volt és mekkora Domi, mert nagyon kiváncsi vagyok. Teszek fel majd képet magamról megigérem, csak le kell tölteni a fényképezőről és lekicsinyíteni és még nem volt energiám, de igyekszem. :oops:

Chilike nekem is ez a véleményem a szülésről, ha lehet nem szeretném végig szenvedni, ráadásul nem szeretnék kockáztati, hogy Marcinak valami baja legyen. Majd még azért beszélek Apánkkal ezzel kapcsolatban.

Kép
gmelcsi1
 
 


Chilike elszóltad magad tehát Te is a gyógyszergyártó businessben utazol. Jól megszeded magad a védőoltásokból. :lol: :lol: :lol:

Kép
gmelcsi1
 
 


gmelcsi
Ja-ja, lebuktam :lol: :lol: :lol:
Na milyen "egyformán " gondolkozunk mindenről :lol:
Mondjuk neked kicsit könnyebb döntést hozni az oltás ügyben, mint rencsinek vagy nekem, mert neked már nem sokat kell kibirni a szülésig , utánna meg majd gondolom óvod Marcikát még a széltől is, de rencsinek is van még hátra bőven, rólam meg nem is beszélve :lol: -de egyébként egyet értek veled, ha lehet elkerülöm a szurit én is. :wink:
Szerintem meg tudod beszélni apánkkal a szülés részleteit, ha meg beugró orvosnál fogsz szülni én tuti azt mondanám neki, hogy már apánkkal lebeszéltem, hogy császár lesz :lol: :lol: Na jó nem akarlak rávenni egy kis kamúzásra :lol: , de néha lehet csúsztatni egy kicsit :wink: Lebukni meg úgysem lehet, mert ha még ki is derülne, hogy nem volt előre lebeszélve a császár , akkor is azt gondolnák, hogy: ÁÁááá, hagyjad , szegény nőci, most szül, beszél össze-vissza, azt se tudja mi a helyzet , épp valyúdik .... :lol: :lol:

Egyébként én úgy tudom, hogy a babákat a pociban sokszor többnek nézik, mint valójában, nem lehet , hogy apánk is erre alapoz, hogy lehet, hogy nagyobbnak mérik, aztán mégis belefér abba a határértékbe?
chilike1
 
 


moncsika
pont most néztem, hogy a 11 órás hsz-nél, ahol raktál fel képet, tisztára úgy nézel ki , mint a nőci a vonalzódon, ugyanaz a forma :lol: , csak rajta nincs ruha :lol:
Ja vagy rencsi igy értette, hogy rakjál fel ilyen képet is meg olyat is, áháá, jó ötlet volt :wink: , mindegyik kép(ed) jól sikerült :lol: , a piros pólós is meg ahol szexizel az is :lol: :lol: :lol:
chilike1
 
 


Chilike, én is egyfolytában azon gondolkodom, hogy miben lehetne kamuzni, hogy jobban rávegyem a császárra. De lehet addig hisztizek nála, még vagy kidob, vagy megcsinálja. :D :D
Az uh.-nál is megkérdezi mindig, hogy a multkor volt uh?? Mi meg bőszen állítjuk a férjemmel, hogy nem. Erre mindig csinál. :lol: :lol:
Lehet egyszer lebukunk, de akkor meg már úgy is mindegy. :lol: :lol:

Kép
gmelcsi1
 
 


Melcsikém,
te milyen kis csalafinta vagy!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:
és tudod ki lesz a beugród, vagy ez nem került szóba, amikor mondta Dévai, hogy nem megy be ha rendel......?
Lehet hogyha nekem is ilyen közel lenne a szülés én sem oltatnám....szerintem onnan veszik, hogy nem veszélyes, hogy biztos hasonló az oltóanyag szerkezete, mint a sima infulenza oltóanyagé, azt meg már tudják, hogy nem árt a magzatnak...vagy...???

Kép
rencsi79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: