Új privát üzeneted érkezett!

Rozsaag - és most hogy érzed magad? Veletek minden rendben a vizsgálat óta? Tényleg ennyire komolyan kell venni a pihenést? Azt hittem a házi munka még belefér, persze nem akartam nekiesni a lakásnak, de nem gondoltam, hogy tényleg ilyen sokat kell feküdni.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha szabad!

De mindenekelőtt meg szeretném köszönni nektek a dokimat, dr.Szabó Györgyöt, akit -bár ti nem tudtatok róla-ti ajánlottatok! Azzal, hogy 10 kismamából 10 dícsérte..és igazatok volt! a 24 hétben váltottam, mert meguntam az előző dokimnál az 5 órás várakozást a rendelőben (meg egyebeket is).

Szentpyr, méhszájjal kapcs. én is megnyugtatlak, a barátnőm a 24. héten nyílt ki, és 3 nappal túlhordta a kisfiát....azért drukkolok a céldátum eléréséhez!

Pandácska, gratula a kislányodhoz, csodaszép!
A kisfiamat én is 15 óra alatt szültem meg, és tényleg kemény, de gyönyörű érzés!

Rólunk: picivel kevesebb a magzatvíz, de nem vészes, és terh. cukrom lett, ennek következtében éjszakánként sűrűn álmodom dobostortákról, krémesekről... :D
Márc. 29-re vagyok kiírva, de tartok tőle, hogy beleszülök a Húsvét kellős közepébe.. :D de márc. 24 lenne a legjobb, mert akkor van Apa névnapja..de lényegeében mindegy, csak minden ok legyen!

lenne egy kérdésem azokhoz, akik Szabó dokinál szülnek:

Szabó doki ajánl szülésznőt, ez hogy működik nála?

Köszönöm!!!

Puszi, Kriszti

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Sziasztok!

Orsi,
Népligeti buszpályaudvarról csak átszállással tudod megközelíteni a kórházat. Nem egyszerű, legalábbis az én helyismeretem szerint. Én úgy gondolom, hogy metroval a nyugatiig, ott van a troli (hirtelen nem jut eszembe hányas, de utána nézek neked), és onnan 4 megálló a kórház. Vagy a Keletitől tudsz még menni, de a Keletihez eleve át kell szállnod mégegyszer. :roll:
A kórház a Dózsa György úton van, a Hősök Teréhez közel. Ha autóval arról jösz, akkor elmész előtte, és a vasúti felüljáró előtt, elkanyarodsz ballra a Podmaninszky u-ba. Ott már meg is állhatsz, csak figyelj a parkolásra, mert sok helyen ki van rakva a megállni tilos tábla, amibe mi is "beleparkoltunk" és 6.000 ft-ba került. :oops:
Honnan jösz egyébként?

Danann
Semmi gond, hogy nem reagáltál a linkre, a lényeg, hogy eljutott hozzád/hozzátok. Én nagyon szeretem ezt az oldalt, szerintem a legpontosabb előrejelzést adja, és az épp aktuális felhőképet is.

Kriszti
Üdv köztünk! Látom lesznek még mostanában szülő kismamák :)

Tegnap voltam dokinál és még mindíg teljesen zárt a méhszáj. Azt mondta, ha jövő hét végéig nem szülök meg, akkor csak abban az esetben hordhatom tovább, ha jó a babám szívhangja és nem száll el a vérnyomásom. Ellenkező esetben megindítja a szülést.
Drukkoljatok lányok van egy hetem. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 

 
 

Mindenkinek köszönöm a gratulákat Dóra nevében is :D
Kaális babavárók fórumába (Szülészetek, Kórházak) feltettem a szülést ha valakit érdekel.

Susy,
Drukkolok neked, hogy addig elinduljon magától a picikéd. Olyan váratlanul tudnak jönni, őket nem zavarja a zárt méhszáj :wink:
Vendég
 


pandácska: elolvastam, ügyesek voltatok :lol: De a doki :?
Vendég
 


Pandácska
Pityeregve olvastam a soraidat, olyan megható :oops:
Nemsokára én is átélhetem a szülés minden fájdalmát és élményét.
Mégegyszer gratulálok!
A homeos bogyóknak vetted valami hasznát?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, picit irigyellek ám, úgy szeretnék megint dzülés előtt állni :lol: Persze Zsófit nem adnám semmiért, de a kistesó jöhetne ;)
Vendég
 


Susy,
Igen, mert gyorsan kitágultam ha lejött volna a buksija és nem lett volna ekkora baba, gyors szülésem lehetett volna. A gátmasszázs is nagyon jó volt amit itthon csináltunk, mert olyan picike vágásom lett hogy nem is érzem, pedig nem pici Dóra. Csodálatos élmény lesz majd meglátod :wink:

Panndi,
Köszi :D
Vendég
 


pandácska, én is elolvastam, minden elismerésem! :D
Gondolom (remélem :?), a doki borítékját nem küldtétek el neki postán! Hát nem tudom, nagyon-nagyon jó indok kellene egy ilyen húzáshoz, de legalább az, hogy üzenjen, hogy bocsika, nem jövök. Pedig hagytál neki időt, hogy odaérjen...
danann
 
 


Panndi
Aranyos vagy! Én még nem tudom mi vár rám, de nem irigylem magam :)
Tegnap a doki asszinsztensnője, azt mondta, hogy már aki mögöttem volt is megszült, és hogy képes vagyok még jövőhéten is elmenni a dokihoz? :)
Jó lenne már szülni, elég nehezen bírom.

Pandácska
Nekem ez a gátmasszázs nem jött be. Valahogy nagyon kellemetlen érzés, de lehet újra megpróbáljuk. A homeos bogyókat szedem, remélem nekem is segít.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Tényleg Pandácska doki....
Azóta beszéltél vele? Mondott valamit?
Azért ez nagyon durva!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Mankabi!

Mostanában sokat keményedik a hasam. Igyekszem pihenni amennyit csak tudok, de a 4,5 éves lányom mellett nem könnyű. Ne hanyagold el a lakást, mindent szépen komótosan csinálj. Én hajlamos vagyok arra, hogy nekiugrom és egy nap alatt mindent végigsúrolok. Ezt nem szabad. A Húsvéti nagytakarítást pedig a védőnőm monta! :D
Nem kell szigorúan feküdni, csak sokat pihenj! Olvasgass, nézzél tv-t, tanulj ha van mit. Ahogy valaki írta, ne cipekedj, ne emelgess, ez nagyon fontos!

Krisztina79!

Jót nevettem a dobostortán! Nekem a terheléses cukrom terhelés után még a 3,5 alsó értéket sem érte el. Meg is ijedtem, de azt mondta a doki, hogy tökéletes.

Szabó dokinál múlthét pénteken rákérdeztem a szülésznőre stb. Azt mondta, hogy 30-32 hét körül szokott beszélni erről a három dologról: orvos-szülésnő-EDA. Nyugodtan kérdezz rá! Nekem azt mondta, ha legközelebb megyek végigtárgyaljuk ezeket, most még korainak tartja (25.hét), ajánlani fog szülésznőt és az EDA-val kapcsolatosan is tájékoztat ha igénylem.

rozsaag
rozsaag
 
 


sziasztok!
Pandácska,
én is elolvastam Dóra születését! Nagyon gratulálok, őszintén! Az orvos dolgon, viszont nagyon meglepődtem, tuti naív vagyok, de ilyen van??? hát micsoda gerinctelen, utolsó dolog ez.... hagyjuk.... legalább magyarázatot adott? ki volt a szülésznőd?

azt hiszem szülésznő ügyben jócskán késésben vagyok, az Irénke és a Zsuzsa között hezitálgatok, de talán már lépni kéne....

Kriszti,
igen, érdemes a Szabó doktort megkérdezni, hogy kit ajánl (kiben bízik, kivel dolgozik szívesen). Nekem a Panninál az Irénkét ő ajánlotta. különben a krémes álom nekem is nagyon tetszett:)! én is két kört futottam a cukorral, karácsony előtt dőlt el (egy havi diétázás után), hogy megúszom a dolgot. nem mondom, hogy jót tett ez a plusz kanyar, mert az addig tök normális édesség vágyamat, duplájára növesztette a "tiltás"... és ezt egy kicsit sok beigli bánta:)!

Márti,
remélem a doki mondott valami okosságot és tud legalább egy kicsit enyhíteni a tüneteiden! nagyon drukkolok, hogy elkerüld a kórházat... nagyon megértelek a többi gyerkőc miatt (is)!

Rita

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Dannan,
Az üzenés megtörtént 4-kor azt üzente két óra és ott lesz 8-kor már jött az ügyeletes doki bemutatkozni, hogy akkor vele szülök, mert a dokim nem jön be.

Susy,
Persze beszéltünk a kórházba, de nem mondott erről semmit, én meg nem kérdeztem mert már nem érdekelt a dolog. Én is irigykedem egy picit, hogy szülés elött állsz :wink:

Szentpyr,
Hát igen ilyen van és sajnos nem is ritka :? Szülésznőm Szamos Julcsi volt. Azt hiszem a történetemből jól kivehető, hogy számomra a világ legjobb szülésznője!
Vendég
 


susy,
szabó dokihoz jársz? nem emlékszem pontosan... egy bő hét alatt még lehet változás bőven:)! neked viszont az ellenkezőjét javasolnám, mint amit nekem írtak elő;)! szóval, jó nagy séták a pároddal, jó meleg fürdő, estleg egy kis sütés-főzés-takarítás, de csak szigorúan amennyi jólesik, persze most nem baj ha egy kicsit pihegsz a végére;)! hajrá kismama! :)

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Pandácska
Nagy Gratula Dórához!
A dokit sajnálom...
Ki volt a sz.nőd?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Pandácska, amúgy örülök, hogy az orvos dolgon nem akadtál ki, azért ez lehetett volna szülés közbe rossz hatással is rád. De szerencse, hogy nem így történt.
Azt szeretném még kérdezni, hogy neked hogy megy a szoptatás, én ettől picit félek. Kisebesedett a mellbimbód? Van tejcsid?

Szentpyr
Szabó doki, de az én dokim Szabó Gergely. Jó fej, bírom, elég rég ismerem.
A fürdésre én is gondoltam, jó meleg vízbe, de eddig nem mertem. Ma este kipróbálom. Holnap pedig jó idő lesz és ameddig tehetem levegőn leszek, megyek a páromnak lábatlankodni a papája telkére :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Kia,
Köszönöm :D Szamos Julcsi volt :D

Susy,
Szerencsére megy a szopi(kopkopkop) szerdán amikor elhoztuk Dorkát 3620g volt, ma pedig már 3730g, szóval hízik az Életem :D Sebes lett a bimbóm tejcsivel kenegettem meg néha krémmel, az 1ik rendbe jött, a másik gyógyul remélem az is megedződik.
Vendég
 


Sziasztok!
Szusytunder! Köszönöm szépen a választ, remélem gond nélkül odatalálok, elvégre nagyon közel van a volt OGYIK-hoz (szabolcs utca).

Pandacska! Szamos Julcsi melyik kórházból ment át az ÁEK-be?

Köszi,
Orsi
lborsi
 
 


Sziasztok!

nagyon köszönöm a kedves fogadtatást!

Szentpyr, már csak egy hét! menni fog, meglátod! sok pihi, egy jó könyv, 2-3 kötetes (gyűrűk ura, vagy harry potter összes, tuti kitart egy hétig), és úgy elrepül, hogy csak na!

Susytündér, a meleg fürdő tényleg jó lehet, vagy egy összebújás is apával, mert a prosztaglandin megindíthatja a szülést! bár a már említett barátnőmék hiába vetettek be mindent, csak 40+3-nál bújt ki a baba-pedig nekik direkt a doki javasolta a gyakori házaséletet!
persze ez csak akkor működik, ha a doki is zöld utat ad!

Rozsagi, ismerős a nem-pihenős dolog..főleg, mert emelgetnem is kell, ami szintén nem nyerő....csak hát a másfél éves kisfőnök itthon ezt nem nagyon értené, úgyhogy karból emelek, szülésre Kőbán Rita is megirigyli majd a karjaimat, az tuti... :D
takarítással uígy vagyok, de húsvétig visszafogom magam valahogy.

Fájdalmatlan a keményedés, vagy jósló jellegű? nekem mind2...

Pandácska, a medelának van egy szuper mellbimbó krémje, nem kell lemosni, 100 % lanolin, és 2 nap alatt rendbeteszi még a legsebesebb mellet is. (az enyém anno szinte rojtosra lett rágva, lázas is lettem, aztán bekentem, rajta hagytam a tejet is, szabad levegőn volt (egy pólóban), és 2-3 nap alatt nyomtalanul meggyógyult. a lemosandó kencék nem jók, mert a mosás is dörzsöléssel jár, ami nagyon tud fájni..
reméelm, hamar rendbejössz!
a történeted most fogom elolvasni, hát amit eddig a hsz-ekből kivettem a dokiról, az elég érdekes...de a lényeg a kislányod, hogy egészségesek vagytok, minden más eltörpül emellett!!!

most megyek, fürdetés van.. :D

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


azt elfelejtettem, hogy Szabó doki eddig még nem említette sem a szülést, sem a sznőt, de még az EDA-t sem... :shock:
a 35. héten megyek legközelebb, remélem, akkor azért beszélünk róla...a szülőágyon picit már késő lenne.. :D
eda-t nem szeretnék, félek a tűtől, pláne ha az a hátam mögött van. Szülésznőt szeretnék, de megbízom a doki ajánlásában. Szülés? ha nem muszáj végig feküdni, az már maga a csoda...
kb. ilyen igényeim vannak, remélem, belemegy a doki.. :D

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Borsi,
Szabolcsos volt.

Krisztina,
Köszi a tippet :wink:
Vendég
 


Krisztina79!

A dokira kérdezz rá mindenképpen! Szerintem ne várd azt, hogy ő beszéljen róla. Valószínűleg nem emlékszik rá, hogy kivel mit beszélt korábban, így arrra sem, hogy veled ezt a dolgot átbeszélte-e.
Én is rákérdeztem, de még korainak tartotta. 35. hét szerintem még nem késő arra, hogy szülésznőt válasz, de ne késlekedj!

A keményedések fájdalmatlanok, de egyre sűrűbben jelentkeznek.
Remélem nem fog alattomosan tovább nyílni a héhszájam. Kicsit korai lenne még a 26. héten.

rozsaag
rozsaag
 
 


Kriszti,
kedves vagy és köszönöm a könyv tippeket! (a Gyűrűk... már meg volt:), emlékszem a Pannival a végén az addig megjelent összes Joanne Hariss (Szederbor, Csokoládé ....) könyvet elolvastam, de most hímezgetek az se rossz:) )
a krémről még én sem hallottam, de nagyon jól hangzik!! én úgy álltam a dologhoz annak idején, hogy meg kell edződnie és a kisebesedés az bizony vele jár (ez igaz is, de ha lehet enyhíteni a fájdalmon, az nagyon jó!) köszi! mi is beszerezzük!

szép napos szombatot mindenkinek:)!

Rita

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Ma sütök- főzök, takarítok, nem mehettem a telekre, apa nem engedte, így itthon tevékenykedek. Este pedig befekszek egy kád meleg vízbe. Hátha lesz valami.
A mellbimbó krémet én is beszerzem, nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem már most elég érzékenyek a melleim, néha eléggé fáj, és elég sok az előtejem is. :roll:

Pandácska
Az éjszakáitok milyenek? Hányszor ébred Dorka?

Én elég hamar beszéltem a dokival a szülésről, de nem mondta, hogy még korai. Az tényleg úgy van, hogy nekünk kell kérdezni, mert mindenre és mindenkire nem emlékezhet. Én szülésznőt a ti ajánlásaitok alapján választottam, de mondtam a dokinak és azt mondta örül neki.

Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Pandácska, nekem is ilyen felemás volt a bimbóim állapota, szerintem azért, mert az egyik egy kicsit nagyobb, és azt nehezebben tudta rendesen bevenni. Az egyik nem csak kisebesedett, de rendesen be is repedt, és most ugyan már elméletileg rendben vannak, de ha kicsit figyelmetlenebb a drága, azt még mindig ki tudja dörzsölni.
Nekem a védőnő Garmastan kenőcsöt javasolt, de azt nem, csak Aventeset kaptam, azt sem kell lemosni, és az bevált. És igen, az anyatej is nagyon hatásos, talán az a legjobb!
danann
 
 


Sziasztok!

Pandácska! Hatalmas gratula! Ügyesek voltatok! :D A doktoron elcsodálkoztam én is. Nem semmi ez a hozzáállás. MÁV-os volt? Bocsánat, ha túl indiszkrét a kérdés. Ha MÁV-os volt megírnád priviben a nevét? Előre is köszönöm. :wink:
Mellbimbó ápolására nekem harmadszor is az anyatej és a szellőztetés vált be.

Danann és Lafead!
Lemaradtam a találkáról. :cry: Sajnos a gépemmel még mindig nincsen rendben az alaplap -ki kell cserélni- ezért későn értesültem a szervezkedésről. Pedig még az idő is jó lett volna...... :(

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi! Nem maradtál le semmiről, a nagy szél miatt nem mentünk. Jövő héten próbáljuk bepótolni, szinte egész hétre aránylag napos idő ígérkezik. Majd priviben pontosítunk (lehet több címzettnek írni vajon?), nekem a hétfő nem biztos, hogy jó, mert du. vendégek jönnek és készülődnöm kellene. De a többi jónak tűnik.
danann
 
 


Sziasztok!
Én is szülésznőről szeretnék érdeklődni. Biztosan írtam már, nekem nincs fogadott dokim, de szülésznőn gondolkodom, bár valahol azt olvastam, ha nem fodadok dokit, akkor a szülésznők nem állnak velem szóba. :roll: Azért, ha tudtok, ajánljatok valakit és esetleg a telefonszámát is szeretném elkérni. Egyáltalán, hogy működik a szülésznő fogadás? Felhívom és megbeszélek vele egy időpontot? Ja, és persze az is érdekelne, hogy mennyit szoktak kérni?
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! :lol:
vyktus
 
 


szia vyktus,
szerintem Pandácska szülésznője (feljebb olvashatsz róla) bizonyított:)! sokan dícsérik Fazekas Zsuzsát, Irénkéről (a vezeték nevét nem tudom) megoszlanak a vélemények (főleg az empatikus képességeiről), de szakmailag őt is mindenki elismeri!
én úgy gondolom, hogyha felhívod őket és találkozol velük ez dokitól függetlenül is működhet, de erről nincs tapasztalatom... írok még privit is:)

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szia Szentpyr!

Köszönöm szépen a választ. Várom a privit! :lol: :lol: :lol:
vyktus
 
 


Susy,
Hát nem is tudom nem számoltam hányszor, de cicizik és alszik tovább szóval nem vészesek :D Ne aggódj nekem is érzékeny volt a cicim, nem is szerettem ha piszkálják, de szépen megszokja nagyon jó érzés szoptatni :D

Dannan,
Garmastant adott a patikus is, de inkább tejcivel kenegetem és úgy látom én is, hogy ez a leghatásosabb.

Mtücsi,
Privi ment.

Vyktus,
Nem kell doki ahhoz, hogy legyen szülésznőd :wink: felhívod és megbeszéltek egy időpontot, utána a 36. héttől jársz hozzá ctg-re. Ez jó, mert ilyenkor ismerkedhettek. Pontos összeget nem mondanak szülésznők, leglábbis nekem nem mondott, ránk bízta.

Lányom még álmában is ciciért imádkozik :lol:
Kép
Kép
Vendég
 


Oh, Pandácska de édes a kislányod. Olyan boldog, nyugodt babának tűnik. :)

Vyktus,
Nekem Fazekas Zsuzsa a szülésznőm, én is felhívtam, egyeztettünk időpontot és mentem. Ha nem lenne gond a vérnyomásommal nem lenne dokim, ügyeletesnél szülnék. Ezt beszéltem a szülésznővel is, és azt mondta ne izguljak nem maradok orvos nélkül, mert 3 ügyeletes is van, szóval kétlem, hogy ne állnának veled szóba.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

elfelejtettem a krém nevét: purelan.
Az aventeset sem kell lemosni, tényleg!
egyébként tényleg a legjobb rá a tej és a szellőzés, ez a purelan addig kell igazából, amíg be nem indul a gyógyulási folyamat.
addig max. naponta 30x vált pólót az ember, mert félóránként beindul a tejleadó reflex...nekem egy liberó-reklám is elég volt, és már úsztam a tejben... :D sajnos ebben az iőszakban még a melltartóbetét is tud fájdalmat okozni, de pár nap alatt "megtanulja" az új rendet a mellbimbó, és prímán veszi az akadályokat.

Rozsaag, köszi, mindenképpen beszélek a dokival! már csak azért sem emlékezhet rá, hogy volt-e már téma, mert a 24. héten kerültem hozzá, szóval még egész új vagyok.
ha nincsenek fájások, az még a jobbik eset, remélem nemsokára elmúlnak a keményedések! nem nyílik okvetlenül tovább a mszáj, lehet, hogy marad ennyi végig, és simán bírod a 40. hétig akár!

Szentpyr, már csak 6 nap!!! tudsz hímezni? ez igen, nekem max. a keresztszemes megy, de az sem profi szinten. nekem a marad a keresztrejtvény meg az olvasás, kézügyességem nulla... :D

Pandácska, gyönyörű a kislányod! valószínüleg tejecskéről álmodik... :)

Susytunder, tarts ki! az nagyon jó, hogy van előtejed, hamar be fog indulni a szopi! nekem csak pici volt, és az első napokban elügyetlenkedem a mellretételt (meg nem is fejtem), és szegény kisfiamnak igencsak megzuhant a vércukra...aztán belejöttünk, és 10 hónapig egymáson lógtunk.. :D ahogy abbahagytuk, 6 napra rá beköltözött Balázs baba :D

Szülésznő: nem bánnám, ha empatikus lenne, kicsit tartok így látatlanban Irénkétől...meglátom, Szabó kit ajánl.

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Köszönöm szépen a váéaszokat. Amúgy néhány éve nekem is volt gond a vérnyomásommal ,ezért én is gondoltam rá, ha visszatér, akkor estleg fogadok dokit, de eddig semmi gond nem volt. :D

Pandácska, tényleg nagyon édes a kislányod és valóban nyugodtnak tűnik. A Gamastanról olvastam valahol, hogy nem a legjobb krém, de szerintem ez is egyéntől függ, hiszen nem vagyunk egyformák!
vyktus
 
 


SZiasztok!

Én is a MÁV-ba, illetve ÁEK-ban fogok szülni május közepén!
Most regisztráltam magam, és igyekszem szépen lassan végigolvasni az oldalt, hogy egy kicsit megismerjek mindenkit!
De addig is szeretnék kérdezni :D :
Ki ismeri Török Miklós doktort. Ő a dokim, és kíváncsi lennék, hogy mik a tapasztalatok vele kapcsolatosan?

Üdv, erika
simonfaicsenge
 
 


Pandácska, most már értem, miért akart a férjem 3 lányt! :D
Na azért Samut is imádja, de ha lehetne egy ilyen szép kislánya, mint Dóri... Remélem, legközelebb teljesül ez a vágya :)
danann
 
 


Szia Erika! :D Török dr.-ról a barátnőimtől és az ismerőseimtől csak jó tapasztalatokat hallottam. Sztem igen jó kezekben vagy nála. :wink:
És kislányt vagy kisfiút vártok?

Pandácska! Még mindig sehol semmi..... :(

Danann! Akkor mégsem maradtam le semmiről? :)

Márti! Hogy vagytok?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


simonfaicsenge írta:SZiasztok!

Én is a MÁV-ba, illetve ÁEK-ban fogok szülni május közepén!
Most regisztráltam magam, és igyekszem szépen lassan végigolvasni az oldalt, hogy egy kicsit megismerjek mindenkit!
De addig is szeretnék kérdezni :D :
Ki ismeri Török Miklós doktort. Ő a dokim, és kíváncsi lennék, hogy mik a tapasztalatok vele kapcsolatosan?

Üdv, erika


Nekem csak annyi a tapasztalatom vele, hogy szülés előtt egy nappal be kellett feküdnöm, és akkor ő is megvizsgált, mert ő volt akkor az osztályvezető. Bemutatkozott, megkérdezte, hogy megvizsgálhat-e, normálisnak tűnt. Bár a vizsgálat fájt... :?
Vendég
 


Sziasztok!

Rozsaag köszönöm a választ! A kislányod várja már a kistesót? Sajnálom a keményedéseket. Ezzel nem vagyok tisztában, hogy pontosan mit éreznek ilyenkor. Az egész hasad feszül, vagy pedig csak az alsó része keményedik? Nekem narancs nagyságú kidudorodás, keményedés szokott lenni, de az vándorol és én arra gondoltam a kisfia csinálja, illetve néha feszül az egész hasam. Ez a has keményedés?

Kicsit kényes téma amire kíváncsi vagyok, de a borítékról megszokták kérdezni a dokit, vagy pedig a többi kismamától érdeklődnek?

Pandácska - nagyon édes a kislányod!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Én nem kérdeztem :oops: A legelején megkérdeztem, mennyivel tartozom (magánrendelésen kezdtem, ott fix ára volt, de aztán mindig a kórházban randiztunk), azt mondta, amennyit gondolok.
Vendég
 


Mankabi!

Nálam a keményedés az egész méhemre kiterjed és kb. 1 percig tart.
A lányom tünemény, puszilgatja a hasamat és beszél a kistestvéréhez.

Én az előző dokimra is rákérdezetem, ő mondott egy tól-ig összeget. Most is rákérdezek majd, aztán ha nem kapok választ akkor nyomozni kezdek, a lányok biztosan mondanak valamilyen összeget.

rozsaag
rozsaag
 
 


Jaaa, azt szokták mondani, hogy a magánrendelése tarifájának a 10-szeresét szokás adni, de nem tudom, ez mennyire igaz. Egy drágább dokinál ez közelítheti a százezret... :shock:
Vendég
 


Sziasztok!!
Én is az ÁEK-ban fogok szülni febr.29.-én. Érdeklödnék hogy a szülésznőnek mennyi pénzt szoktak adni?
Nóra
nóri16
 
 


Sziasztok!

Újaknak üdv, szépen gyarapodunk! :lol:

Élek még, 2 napja fekszem, így csökken a hányás napi 4-re, viszont kevésbé vagyok gyenge. Anyósom gyakorlatilag átvette a háztartást, nagyon sokat segít, anyukám meg hozza- viszi Csabit az oviba és kilószámra kapom tőle az őszibarackbefőttet!
Kedden kell mennem a belgyógyászhoz. A háziorvosom kórházzal fenyegetett és szedeti velem a B6 vitamint. Ennyi!

Pandácska!

Nagyon szép szülésed volt és jól példázza, milyen sokat jelent egy jó szülésznő! Nekem is ilyen hosszú volt az 1. szülésem, a 2. viszont tokkal-vonóval az1. hasmenéstől a baba kibújásáig 5.5 óra volt, ilyesmire számíts! :lol:
A dokid, hát engem is érdekelne, ki tesz ilyet és nem is az a nagyobb baj, hogy nem ment be, hanem, hogy nem is szólt, hogy miért, nem kért elnézést stb. Személyesen kellett volna megmagyaráznia, de a lényeg, hogy nélküle is rendben ment minden!

Szülésznő: állítólag 20.000.-től határ a csillagos ég
Nem tudom, ki kérdezte, Kunné Irénnek hívják azt a szülésznőt, és a szakmai hozzáértéséhez tényleg nem fér kétség, bár nálam elszúrta a beöntést, de nekem nagyon sok keserű pillanatot szerzett a szülőszobán, privi-ben megírom annak, akit érdekel, de nem akarok nyilvánosan bántani senkit.

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Hát a sütés-főzés, takarítás, meleg fürdő sem hozta meg a kisbabámat. De majd a jövő héten :)

Én megkérdeztem a dokimat, ő kerek-perec megmondta, hogy ha azt akarom, hogy ő ott legyen a szülésnél akkor 70 000. ft. Aztán hallottam, hogy a vizsgálat tízszeresét szokták kérni/adni, és ha belegondolok, akkor ez fedi a valóságot. Mástól is ezt hallottam. Én szülésznőről 20-30 000-ret hallottam.

Márti,
drukkolok, hogy ne legyen kórház, pihenj sokat.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Mi a szülésznőnek 15 ezret adtunk, de nem volt fogadott, csak nagyon-nagyon elégedettek voltunk vele. Azóta többször maileztünk is :lol:
Vendég
 


Márti, Neked továbbra is jobbulást!
Vendég
 


Nóri,
Márti jól írta 20-tól szoktak adni neki ha fogadott, a határ meg amit bír a pénztárcád :wink:

Márti,
Örülök, hogy segítenek neked! Hanyadik hétnél vagy most?

Susy,
Hogy vagy? Nem érzel semmi különöset?
Vendég
 


szia Márti, de jó hogy itt vagy, vagyis otthon a saját ágyadban:)! sokszor eszembe jutottál... ennyi apróság mellett a kórház az többet ártana, mint használna, legalábbis lelkileg biztos és hogy a nagymamik ilyen tündérek... jól van lassan talán kikecmeregtek ebből a nehéz időszakból (vagy a többiekkel végig hánytál? :shock: )

susy, szóval még te is itt :wink: ! de nem szomorkodsz, igaz? persze, gondolom, hogy tűkön ülsz, de szépen eljön majd a Kristóf ideje is:)!

tegnap itt voltak a nővéremék és bár totál körbeugrált mindenki, mégis egy kicsit nyüzsgősebb nap volt! nnna, estére megint keményedett a pocakom (6 percenként) görcsölgetett is, persze elég enyhe volt a dolog, de egyértelműen jelezgetett a kislegény! bekaptam két magnéziumot és kialudtam:), ami viszont a lelki részét illeti, nagyon nyugodtan némi bizsergető izgalommal fogadtam a dolgot:)! nincs mese átléptem a vágyakozó állapotba:)))!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: