Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok ! üdvözlöm az új belépőket. Josit és Dadomit!

örülök, hogy egyre népesedik a táborunk, így több mindent hall az ember. szerintem eddig mi már elég sok témáról értekeztünk, úgyhogy érdemes elolvasnotok elölről a leveleket. Egy csomó kérdésetekre kaphattok választ.

Én is megkezdtem a 29.-ik hetemet (kisfiúval a pocakomban) , én bonyhádi vagyok, s mivel eddig itt a Bruncvik dokihoz jártam évek óta Bonyhádon,és ő is dolgozik április óta Szekszárdon és itthon is, én őt kértem fel dokimnak. Eddig csak jót tudok róla mondani. Aki szült már Bonyhádon ismerheti.

Remélem kismókus nagyon jól vagytok, és kíváncsian várjuk a részleteket.

Képzeljétek, az egyik kolleganőm most csütörtökön szült Szekszárdon, már betöltötte a 41.-ik hetet (előtte meg visszatartáson volt bennt). szegény elég sokat szenvedett, a Faludy volt a dokija, de a szüléshez be kellett hívni még a Vargát is, mert elakadt a baba, vákumozták, fogózták, szegényke magzatvizet nyelt és elkapott valami fertőzést. Most 2 hétig még bennt fekszik a koraszülött osztályon inkubátorban. az anyuka ugye a szülészeten, ő meg a kórház másik felén, az út túloldalán tök máshol van. Mindennap többször át kell másznia hozzá, ha látni akarja egyáltalán a gyerekét. Jó, mi?

Kép
timesz
 
 


kedves Josi
Gratulálok,hogy nem adtátok fel a próbálkozást.Már mástól is hallottam,hogy kezelésekre járt,nem lett babájuk,aztán mikor már kezdtek letenni a dologról,mégiscsak összejött egy pocaklakó.Ez nagyon szép dolog,szerintem.(mindjárt sírok :? )
A cukorterheléstől ne félj,maximum majd te is diétázol áfonyaaa-val,timesszel meg velem :?
Hát,tényleg nem vagyunk sokan ebben a topikban,elég nyugis így..beszéltük is áfonyaaa-val,hogy majd jó lenne összehozni egy találkát is.. :D
Én nem is tudtam,hogy az Imre doki már Pakson is van,mikor én még odajártam,akkor a Wallner mellett eg idősebb orvos volt(nem emlékszem a nevére).
Tudod,épp azt beszélgettük itt régebben,hogy ugye a mi elvárásaink is mások,ezért szimpatikus lehet épp az az orvos,aki a másiknak nem. De ez mindig így van..
Vendég
 


Sziasztok!

Josi!
Nekünk is nehezen jött össze mindkét fiúcska. Danira 2 évet, Dominikra 1,5 évet vártunk. Volt műtétem is ciszta miatt, itt megállapították, hogy endometriózisom van, erre kaptam 3 hónapon keresztül hormont (szörnyű volt!), aztán volt HSG-m is, mellette még a hormonjaim sem voltak jók, szedtem én is mindenféle hormonbogyót, volt egy sikertelen inszemem is, aztán egy Clostilbegyt szünetelős hónapban (mikor már én is lemondtam róla, és úgy döntöttem, hogy a nyáron elmegyünk mindenfelé, szórakozunk, aztán szeptemberben elmegyünk Pécsre további vizsgálatokra) azon vettem magam észre, hogy egész nap aludni tudnék, és barátnőm unszolására csináltam tesztet, ami pozitív lett, és ő már 3 és fél éves nagyfiú!
Dominik előtt nekem is volt egy vetélésem, bár még nagyon korán 5-6 hetesen, de aztán rá pár hónapra már ott csücsült a pocimban Domibaba. Nála se számítottunk abban a hónapban sikerre, megint be volt célozva Pécs, ráadásul a Varga is azt mondta, hogy ez sajna nem a mi hónapunk, mivel az UH-n csak egy kis lapos, "nyamvadt" tüsző volt. És milyen szép gyerkőc lett belőle!!! :lol:

Timesz!
Szegény barátnőd! Hát igen a koraszülött osztályt tehették volna a szülészet épületébe, durva, hogy át kell menni a gyerekosztályra. A Faludiról én csak nyomdafestéket nem tűrő dolgokat tudnék mondani........

Lépek, szemem fénye felébredt (ma valahogy nem megy neki az alvás :(
dadomi
 
 

 
 

Gondoltam én is küldök már pocakos fotót magamról, ahogyan ti is tettétek. Habár én nem akartam fej nélkülit küldeni.

Ez a kép 28 hetesen készült pár nappal ezelőtt. Kép Olivérrel 28 hetesen

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!! Imre doki csak hetente 3x van itt Pakson felváltva a Molnár dokival,mindketten félállásba vannak itt. Én Bonyhádon Kiss dokihoz jártam és áprilisba még azt mondta hogy esetleg neki is szóbajöhet hogy átmegy Szekszárdra bár nem igazán szeretné. Júniusba újra kerestem de akkor már Körmendre ment de állítólag ott is csak pár napokat van. Sajnálom hogy ezt a babát már nem nála szülöm. Timesz !!Nagyon csini vagy,szép a pocid!:). A cukortól azért félek nehogy kijöjjön mert azt mondta a védőnő hogy akkor Szekszárdra kell mennem terhelésre. Na de majd kedden kiderül.
josi
 
 


sziasztok,

Imre dokit nagyon szerettem, kár, h nem vele szültem!!!!
jó babavárást!!!!!!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Kismókus,
GRATULÁLOOOK!!! :D
Sok boldogságot nektek!!! :D
Dadomi,
velem itatják bőszen 4 hetente a cukroslötyit :? Üdv néked! :)
Ugye ha megkérlek elmondod (akár priviben) hogy mi volt Vargával? Én is hozzá járok.
Timesz,
Csini a pocakod! :)
Josi,
neked is üdv! :)
Zsanci,
gyere gyakrabban! :)

Mi kinyaraltuk magunkat, Keszthely, Sümeg és Hévíz is szép, csak hullák vagyunk :D

A csodababáról: februárban lett volna a lombikunk, összes hormon a hűtőben a kezdésre vártunk, csak a mensi sehol... azóta se :D
Vendég
 


áfonyaaa tudom,hogy nagyon jól éreztétek magatokat,de én nagyon örülök,hogy újra itt vagy :D

zsancikant...de rég hallottam rólad. Tényleg jelentkezhetnél gyakrabban :cry:

A gyerekosztályról(koráról)annyit,hogy még jó nnak a kismamának,akit átengednek.Barátnőm csak a 4. napon mehetett át a kisfiához,pedig nem volt császáros..csak a dokija nem engedte.Szegény,nagyon sajnálom..
Tök jó,a szd.i kórházban is van egy Kiss doki,először azt hittem,róla beszéltek.
A Faludiról én is hasonlókat hallottam,inkább nem írom le.

Timesz "lehet bevezeted a fejes pocakfotókat".
Holnap készítek én is ilyent,aztán jöhetnek a többiek :lol:

Egy találkához mit szóltok?
Vendég
 


Cseriani,
örülök hogy hiányoztam :) Ti is nekem! :)
A fejes pocakfotóról én a köz érdekében mondok le ami engem illet... kímélem a kismamákat :D
A talinak részemről semmi akadálya! Mobil vagyok Iván nevű Samaránknak hála, de ha helyszín kell az is megoldható, nagy kert homokózó-hinta-gyerekmedence és egyéb gyerekbarát felszerelés van nálunk.
Vendég
 


Áfonyaaa!

Priviben leírtam a Vargáról a dolgokat, itt nem akarom.
dadomi
 
 


Dadomi,
én nem kaptam privit! :shock: :(
Vendég
 


ok,áfonyaaa,akkor már csak közvéleménykutatás kell,hogy ki szeretne eljönni,és kinek mikor jó. Nekem most elég húzósak a hétvégéim,most hétvégén Pécs-két nap,jövő szombat férjem szülinapja,utána szombat hugom és anyósom szülinapja,vasárnap eljegyzés..
Tök jó,pont én mondom,hogy találkozzunk,aztán tessék. De megoldom valahogy,ha összejön egy találka,ezt megigérhetem :D
Kocsi nálam sem akadály,meg a hely sem(csak ne akkor legyen itt az egész família :? )

Tehát,lányok,ki szeretne jönni találkára? És kinek mi jó,illetve mikor nem jó?
Vendég
 


Áfonyaaa!

Akkor nem tudom hova szállt az üzim. :? Ahogy lesz időm beírom megint, jó? Remélem az már eljut hozzád.
dadomi
 
 


Áfonyaaa!

Akkor nem tudom hova szállt az üzim. :? Ahogy lesz időm beírom megint, jó? Remélem az már eljut hozzád.
dadomi
 
 


Na most meg kétszer elküldte az üzit ez a h.. gép. Bocsi
dadomi
 
 


Dadomi,
priviben elküldtem az email címem, írj oda, akkor nem száradnak le az ujjaid a felesleges gépelésben :lol:
Vendég
 


csajok ma megyek UH-ra,délután,szorítsatok,hogy minden rendben legyen...nem tudom,miért kell idegeskednem mindig elötte :?
Vendég
 


Cseriani,
alig tudok gépelni mert keresztben vannak még a lábujjaim is érted! :wink: Nyugi nem lesz semmi baj, kigyönyörködheted magad a kis cunásban! :)

Én most jövök a védőnőtől, egyelőre nem kell Kunhoz mennem (ÉLJEN!!!) hanem 28 hetesen megint megterhelnek (az lesz a negyedik cukorterhelésem! :shock: ) és ha az rossz akkor mindenképp Kun. Ha nem rossz akkor eldiétázgathatok itthon. A vérnyomásom 110/70, súlyom 4 kilóval haladja meg a kezdeti értéket, haskörfogatom 140 centi, de ugye már tudjuk hogy áltag feletti nagy babát várok. A szívhang rendben, még mindig faros, a vizeletem is oké. :)
Vendég
 


áfonyaaa neked szülés után szerintem már elvonási tüneteid lesznek,ha nem kaphatsz havonta cukroslötyit :?
Ha ez bekövetkezik,fel tudok ajánlani számodra egy zacsi porcukrot.. :lol: ok,citromot is küldök hozzá,hogy kicsit jobb íze legyen :lol:
Tényleg,natur iszod,vagy nyomsz bele kis citromot?

Én csütörtökön megyek a védőnőhöz,és veszett kiváncsi vagyok,mennyi lesz a súlyom.Ha nem szedem össze magam,még a végén nem érem el azt a súlyt,ahogy a terhességet kezdtem. Akkor mi lesz velem? :wink: Még a végén lefogyok :roll:
ÁÁÁ,az velem soha nem fog bekövetkezni :oops:

Benneteket nem terhelnek le az időjárási frontok? Én ma olyan vagyok,mint egy zombi. Alig bírok fenntlenni,szétmegy a fejem..nem is részletezem.És úgy ver a víz,mintha klimaxos lennék,arra viszon jelen pillanatban ugye elég kicsi az esélyem :wink:
Vendég
 


Cseriani,
fél citromot nyomhatok a lötyimbe. Tényleg elvonási tünetekkel fogok küzdeni lassan ha nem kapok havonta hányingerkeltő koktélt két szúrással álá SZTK :lol:
Frontügyben nem panaszkodom, de melegem van. És én is lóként izzadok. :?
A súlyod meg sokan irigyelnék! Márhogy nem hízol. Ha kibújik a baba milyen szép karcsú leszel! És a szopi is napi 600 kalóriát éget :wink:
UH után gyere mesélni!!!
Vendég
 


na,jöttem mesélni.Túl jó kedvem nincsen..végülis semmi baj nincsen,csak közölte a doki,hogy mivel cukros kismama vagyok(hahaha)ezért számíthatok rá,hogy szeptember elejével befektet,ha bármi értékem nem lesz jó. Repestem a boldogságtól :twisted:
Ráadásul szintén az állitólagos cukor miatt a 33.héttől kell mennem NST-re,eleinte hetente,majd hetente ktszer,végül minden másnap,és nem biztos,hogy azt meg tudják oldani ambuláns,tehát akkor is van esély,hogy befektessenek :twisted:
Mondtam,hogy ennek nem igazán vagyok híve,itt lakom Szd.tól max.8 percre,akkor megyek be,amikor kell,de nem fogok a 20 perces Nst miatt,meg az 5mp-es áramlás miatt befeküdni. :x
Ja,ráadásul a csöppségem megfordult,faros.. :? ennek is nagyon-nagyon örülök. A doki szerint a 37.hétig van ideje megfordulni.
Jelenleg 1470 g-os,a BPD 7.34, combcsont 5.78.
A többit nem írom le most,ezek a lényegesek.
És akkor jöjjön a kép... Kép
Vendég
 


Cseriani,
igazad van a befekvéssel kapcsolatban, főleg mivel nem is vagy cukros. Nekem is mondta a védőnő a sűrű NST-t meg áramlásmérést ha a 28. heti cukroterhelésem rossz lesz és "cukros kismamának" leszek kikiáltva. Én nem is tudnám hetekig megoldani egy ilyen miatt a befekvést. Hova tegyem a nagylányomat? :shock:
De hogy a babádnak milyen édes pofija van!!! :D Nagyon szép!
A farosság baj. :( De még megfordulhat! Reménykedjünk! Együtt! :wink: (Mi is farosak vagyunk)
A babáink súlya meg nagyjából azonos :lol: :shock: :D
Vendég
 


hát,én sem sok mindent tudnék kezdeni a Kristóffal. Persze,befekszem én,ha kell,de ne már,ha nem muszáj. Ha mégis kell,akkor se fektetgessenek,hanem indítsák meg a szülést,nem?Ha valami gond van,akkor nehogymár kisérletezgessenek..akkor szerintem mindegy hol vagyok,itthon vagy a kórházban,nem?
Annyira azért nem vészes a helyzet,csak nagyon felhúztam magam.
De látod,nekem minden cukormérésem jó,hisz az is egyfajta terheléses,amit mérnek a gondozóban,mégis szórakoznak velem...Bosszantó :evil:
Mindegy,kidühöngtem meg kibőgtem magam,aztán majdcsak lesz valahogy,nem? :cry:
Vendég
 


Cseriani,
ne sírdogálj! Tudod hogy semmi bajod! Nem is értem mit pánikoltatnak?! :evil: Sajnálom :( de ne hagyd magad megijeszteni!!! Százszor jobbak az eredményeid mint az enyémek, és ügyesendiétázgatsz, nem lesz semmi baj!
Kép
Vendég
 


köszi a biztató szavakat,nagyon jól esnek :wink:
Csak nagyon bosszant,ha minden rendben,akkor mi a fenének kell ilyeneket mondani,meg ilyesztgetni..vagy én vagyok túl érzékeny???Lehet más fel sem venné ezeket a dolgokat.
Á,mindegy,nem tudok mit tenni. Ha valami baj lesz,akkor az tuti nem a cukor miatt lesz,szerintem..
Vendég
 


Se élő nem voltam se holt mikor közölték: rossz lett az AFPm! Nem csak te vagy ilyen érzékeny! Ha az ember babájáról van szó nem csoda ha érzékeny. (Azt persze nem közölték hogy a vizsgálat mennyire elavult és megbízhatatlan, mint ahogy neked se mondták hogy kutya bajod a cukoreredményeid alapján! :evil: ) Kunnak ez a heppje, ehhez ért, és nem az ő magzata... ezért áll így hozzád. Te a szakmája vagy, neked viszont a kisbabádról van szó. Nem mindegy. Így könnyű riogatni... :?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!Tegnap én is átestem a "nagy" cukorterhelésen. Az éhgyomri 3.8 a terheléses 5.1 Nagyon örültem neki, + még a vérképem is jó pedig eddig se szedtem vitamint. Sikerült egy haskötőt is vennem így mégjobban tudom kímélni a hasfalam. Cseriani aranyos a babád!:)
josi
 
 


Josi,
gratula a szép cukoreredményhez!!!
Kép

Nem szedtél egyáltalán vitamint? Az elején folsavat sem? Miért nem?
A haskötő jó lehet, de ilyen melegben nem melegít még az is? Mennyiért és hol kaptál? Volt nagy nagy nagy méretű is? :wink: :)
Vendég
 


Remek elfoglaltságom volt ma du.átválogattam Kristóf jópár zsák ruháját,hogy mi lesz majd jó a huginak...hát,kisruhákat kell majd még vennem.Annakidején mi sokat kaptunk,de vissza is adtuk őket. Nem baj,élmény lesz beszabadulni egy babaruha boltba :lol:
Megnyílt Szd.on a Kenguru is,volt már közületek valaki?
Vagy hol vásároltatok-vásároltok inkább??
Megmondom őszintén,én sok ruhát vettem már a tescoban,de a vásárokban is.Néha tök jókat ki lehet fogni,jó minőségben,jó áron..
Vendég
 


Cseriani,
hát én nem a Brendonbajárók táborát gyarapítom :P Pakson van használt babaruha bolt, meg piacon, meg vaterán (sokszor fillérekért vannak olyan meseszép kisruhák!!! Nézz körül, kétszer is 2000 forintért vettem nagyon szép babaruha csomagot, 5-6 darabból álló tényleg jó állapotú alig használtat! :wink: ) szóval ilyen helyekről. A kenguruban nem voltam még, nem is tudtam hogy van. Enikőről sok ruhácska maradt, én is válogatom őket, jó velük babrálni :) meg lassacskán innen-onnan összetúrtam néhány sötétkék darabot is, a ruhatár már teljes. Még majd bébiőrt akarunk mert nagy és kertes a ház, kezdő peluscsomag kell (jópár nagy csomag hogy eleinte ne kelljen azért futkosni), pár gumis lepedő a kiságyba, aztán más már nem is. Majd ha közeleg az idő akkor mosok-vasalok. :)
Vendég
 


Sziasztok!
Áfonyaaa!
Küldtem neked e-mail-t, végre volt egy kis nyugi itthon. Dominiknak jön a foga, és eléggé nyügi, sokat felsír, alig lehet letenni. Vagy lehet, hogy az esőt is érezte, mert most egész jól aludt, hogy ideért az eső.
Nagyfiamban meg duracell elem van, de minimum 4 db, mert nem tud leállni egy percre sem, már totál átrendezte a nappalit (az összes plédet leterítette). :roll:
Kun dokiról egy megjegyzés: ő nagyon magáénak érzi ezt a terhesdiabétesz dolgot, engem még a szülés után sem hagyott vele békén.

Most mennem kell, Dominik pocija hangosan követeli a szopit :lol:
Majd később még benézek
dadomi
 
 


igazad van dadomi a dokival kapcsolatban,teljesen.Sajnos :?
Azt hiszem,rosszkor váltottam dokit. De mostmár nem tudok mit csinálni. Nekem ne mondják a terhelten 5.1-5.8-ig terjedő cukoreredményemre,hogy rossz a babának,mert sikítok. Meg,hogy ettől rossz lesz majd alkalomadtán az áramlástanom,meg egyebek... :evil:
Egy ismerősöm nemrég szült,szülés közben is kétszer néztek nála cukrot. szegény majd leesett két fájás között a szülőágyról,mikor mondta neki a nővérke,hog tartsa a kisujját.
Röhej. De hiába jók a cukoreredményeim,nem érdekli a dokit sajnos.Pedig ha tudná,hogy nem is diétázom :oops:
Az a legnagyobb baj,hogy úgy fel tudom húzni magam ezeken a dolgokon,hogy attól megy fel a cukrom :x

áfonyaaa én is hasonló helyekre járok,meg tök jó dolgokat lehet turizni is,szerintem...
A szívem szakadna meg,ha jó drágán megveszek egy kisruhát,és második-harmadik használat után a drágám már kinőtte...
Akkor inkább legyen neki azon az áron több ruhája,nem?
Vendég
 


Sziasztok! Nem túl meleg a haskötő egész vékonyka anyag csak alól van egy vastagabb gumis csík. Ez egy l-es méret most minimumon hordom bőven fér még bele,egyébként 95cm a hasam most."Használtan" vettem 3000-ért. A boltba 7000-től kezdődnek az árak. Azért nem is szedtem vitamint mert jó volt a vérképem mindíg,szinte csak gyümölcsöt és zöldséget eszem és annál is több levest. Valószínű hogy emiatt jók az eredményeim. Most kezdtem el 1 hete a magne b6-ot mert keményedett a hasam. Ruhákra én is számítok a családból annak idején én is sokat adtam kölcsön,általába bababoltba vásárolok de kilehet fogni a kínaisba is.
josi
 
 


Sziasztok lányok!

tegnap voltam védőnőnél és nem volt hála isten genny már a vizeletemben. A védőnő szerint csak felfázhattam, attól volt. remélem már nem is jön vissza.

Én kisruhákat eddig a bababoltban vettem, meg kínaiban is lehet jó minségüeket kifogni.Remélem kapok a barátnőimtől is még kölcsönbe. A Brendonban egyszer voltam, de hát el vannak szállva az árakkal. Hallottam hogy megnyílt a szekszárdi Kenguru is. Valahol a Tesco-nál van, nem ? Volt már ott valaki? vasárnap is nyitva van?

Kép
timesz
 
 


a Kenguru a Park centerben van,ahol a dm,stb...az egész épület szélén. Bemegyek majd jövőhéten körülnézni-szerintem nem csak körülnézni,ha olyanok az árak... :D Én Kristófnak sok Kengurus bodyt vettem a vásárban,tök jó minőségűek,és olyan 600-1100 ft volt darabja.

Timesz örülök,hogy minden rendben veled... :lol:

A haskötőn én is erősen gondolkodom. Nekem legutóbb 116 cm volt a haskörfogatom,de holnap megyek védőnőhöz,kiváncsi vagyok,mennyi lesz.. :shock:

Josi nekem akkor is fura,hogy nem kellett vitamint szedned.Nekem is mindig jó volt a véreredményem,a hatodik hónapig olyan volt,mint egy tök egészségesnek,aki nem is terhes,de nekem ajánlották a gravidát,hogy az tartalmaz folsavat is..(Kristóffal az Elevitet szedtem).De hát a dokid tudja..persze,ezt is,mint minden mást,orvosa válogatja..
A gyümöéccsel nekem sincs problémám,jöhet bármilyen,bármennyi.
Kristóffal a napi adagom a 6-8 barack volt,plusz még,ami épp volt itthon :D
Most azért ennyit nem merek enni,ugye a cukrom :evil:
De alma jöhet vödörszám,meg mostanában azért a barackot sem bírom már nélkülözni.Meg ugye jön a dinnye,stb... :oops:
Vendég
 


Heni te mikor csatlakozol már hozzánk? Lassan Zsombinak is kellene egy kishugi :D :D :D :D
Vendég
 


Cserani,
megkaptam a mailt!!!
Kép
Vendég
 


Cseriani!

Nekem szerencsére csak az első terhességnél volt magas a cukrom (8,1), de akkor minden egyéb eredményem tök jó volt, az áramlásvizsgálat is mindig oké volt, nekem is csak diétáznom kellett (220 CH). Amikor a Kunt megkérdeztem a diabétesz gondozóba, hogy ha betartom a diétát, akkor nem lehet baja a babának ugye, tök gorombán, a képembe vágta: "Különben minek csinálnánk ezt az egészet?" Előtte jól rámijesztettek, hogy mi baja lehet a babának, ha nekem magas a cukrom, aztán meg ilyen tuskó módjára válaszolt.
A második terhességemnél nem volt gond a cukrommal (mondjuk a cukros dolgoktól a Varga már az elején eltiltott), mégis Dominiknak lett nagyon rossz a szívhangja az NST-n, ami miatt császároztak.
Nem kell ahhoz feltétlen magas cukor, hogy valami gond lehessen, néha szerintem túl nagy feneket kerítenek ennek.
dadomi
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Leírom Nektek a születés-történetünket. Ez csak a szülés része (ezzel kapcsolatban igazából nem volt semmi rossz érzésem), az utána lévő dolgokat majd később írom le, ott azért volt jócskán negatív, kellemetlen tapasztalatom...

Vasárnap este 6 után értünk haza, akkor már időnként éreztem valami nagyon kis fájásocskákat. Ez kisebb-nagyobb időközönként, de teljesen rendszertelenül újra előjött. Ekkor már gondoltam rá, hogy ez talán „valami”, de nem tudtam, mit csináljak, mert feleslegesen semmiképpen nem akartam kórházba menni, ugyanis a felkészítő tanfolyamon mondták, hogy ha csak jóslófájás, akkor is bent tartják a kismamit, és ezt én nem szerettem volna. Szóval a párommal figyelgettük a fájásokat, de semmi erősödés, semmi rendszeresedés… Közben megfürödtem, rendet raktam a lakásban, meglocsoltam a virágokat, és vártuk, hogy mi lesz. Eldöntöttük, hogy ha még lesz 2 egymás utáni fájásocska, akkor indulunk, de természetesen ilyenkor mindig csak egy jött… Végül úgy határoztam, hogy nem megyünk sehová. Este 11-kor lefeküdtem aludni, és ekkor jött két egymás utáni fájás… Felöltöztünk és éjfélkor elindultunk. Út közben mintha 10 percesre beállt volna a fájás, de erősödni még mindig nem erősödött. Fél 1-kor értünk a kórházba (éjszaka jól lehetett menni). Ott felvették az adatokat (minimum 8 papírt töltöttek ki), átöltöztem, és megvizsgált az ügyeletes orvos. Láttam rajta, hogy jól meglepődött, de mondta is, hogy „ahhoz képest, hogy első terhesség, és láthatóan nem túl erősek a fájások, már bő kétujjnyira ki vagyok tágulva”… Felraktak az NST-re, ami ugyanazt mutatta, hogy vannak fájások, de nem rendszeresek, és nem túl erősek. Ezután jött az előkészítés rész, miután ez megvolt, felfektettek az ágyra. Szerencsére üres volt az alternatív szoba, és mehettem oda. Sokkal kellemesebb, mint a többi. A párom kapott ruhát, és ő is bejöhetett. Kiderült, hogy addig senki nem mondott neki semmit, pedig szegény már több, mint 2 órája várakozott a folyosón.
Felhívták az orvosomat, aki ¾ óra múlva már itt is volt, pedig Pécsről jött. Ezután minden nagyon „gyorsan zajlott”. Megjött az orvosom, aki megcsinálta a burokrepesztést. Kaptam infúziót, és kezdtek rendszeressé válni és erősödni a fájások. Utána várakozás. Ahogy erősödtek a fájások egy idő után kértem gázt. Először nagyon rossz érzés, mert elég erősen kell szívni, és az ember úgy érzi, hogy nem kap elég levegőt, de aztán rájöttem a nyitjára. Végül mikor már érzetem a „székelési ingert” hozták a steril cuccokat, és onnan már tényleg nagyon gyorsan ment minden. Ekkor volt pár bátorító szó, pár megjegyzés, ami nagyon sokat segített. Ilyenek pl. a szülésznőtől: „fél óra múlva már biztosan meglesz a baba”, az orvostól: „még 3 fájás, és kint lesz”, vagy a páromtól: „látom a fejét!”… Aztán tényleg jött a 3 fájás, és kint volt a baba. Furcsa érzés volt, hogy egyik pillanatban bent van, aztán érzem, hogy megy ki a hasamból, és a következő pillanatban kint van és SÍR!!! Ránéztem a páromra, akinek könnyes volt a szeme, és nem tudta levenni a szemét a babánkról. (A videók sem lettek jók, mert teljesen a történtek hatása alatt volt, és csak lógatta a kamerát, inkább nézte, hogy mi történik.) Kicsit megtisztogatták a babát, mondták, hogy minden rendben vele. Pár perc után a párom elvágta a köldökzsinórt, majd rátették a mellkasomra, és pár percig ismerkedtünk. Hihetetlen érzés volt! Aztán elvitték, hogy megvizsgálják, és teljesen megmosdassák, de már akkor hiányzott… Ezután jöttek a még szokásos dolgok (méhlepény, varrás, 2 óra pihenés a folyosón), de én már egyre csak azt vártam, hogy mikor láthatom megint a mi kis drágaságunkat!

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus gratula mégegyszer,nagyon ügyes vagy... :D
Annak ellenére,hogy egyszer már túlestem ezen az egészen,a leírtak alapján megsirattál rendesen.
Vigyázz nagyon pici babádra,és nagyon várom,hogy mit írsz majd még...
dadomi az ijesztésből kaptam én is az elején,volt olyan,hogy egy mondaton belül kétszer hangzott el,hogy a magas cukortól méhen belül elhalhat a baba :twisted: talán ez volt a legdurvább...
Mostmár kezdem magam túltenni kicsit ezen az egészen.Ha valami baj van,nincs az a hülye anya,aki ne feküdne be,nem? De baj nem csak a cukortól van,illetve lehet...

Ja,voltam ma védőnőnél...híztam 1.5 kg-t.Még egy kiló és utoléerem a kezdeti súlyomat. A haskörfogatom nem nőtt,pedig a baba rendesen megnőtt :) Vérnyomás,vizelet is rendben,viszont szívhangot nem hallottunk.Kislánykám miután sikeresen felébredt a kütyütől rugdosott,mocorgott,ahogy csak bírt,de a szívhang nem akart bejönni.Na mindegy,kedden minden ok volt,azóta is teszteli a hasfalam rendesen,csak nincs baj :shock:
Vendég
 


Mókuli,
GRATULÁLOK a szép szüléshez!!!
Majd ha lesz időd mesélj még a benn töltött napokról is, Klári babáról is (képet ne felejts tenni! :wink:) hogy mi hogy megy otthon, szóval mindenről! Jó ilyen szép történetet olvasni! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Cseriani!

Méghogy a férfiak nem pletykásak, hát szép!
Na szóval, tényleg szoktalak benneteket olvasni, (remélem nem baj) de írni nem igazán! Egyszer volt egy nagyon negatív tapasztalatom, amikor egy fórumra írtam, szinte szó szerint lehülyézett a csaj, pedig csak azt írtam le, ahogy nálunk megesett egy dolog. Ennek hatására úgy döntöttem, hogy csak passzív résztvevő leszek.
De hát erre mindenképp válaszolnom kellett.
A kistesó már fejben tervbe van, de sajna egy kisebb nőgyogyis bibi miatt halasztani kellett!
Szombaton találkozunk, remélem jó idő lesz.
Tényleg, ha már tudunk pár szót diskurálni, Kristófot hogy tervezed altatni délután ott kint a szabadban?
Hát ezt jól megfogalmaztam, na mindegy biztosan érted!

Amúgy mindenkinek egy kis bemutatkozás ha már írtam ide, a nevem Heni, van egy mindjárt 2 éves kicsifiam Zsombor. Igazi egy igazi kis huncutka, eleven, akartatos mint a legtöbb ennyi idős gyerkőc. Cserianival pedig férjeink által ismerjük egymást, akik egy munkahelyen dolgoznak.

Hát ennyit egyenlőre, aztán még lehet hogy többször jelentkezem.

Sziasztok!
Heni
hena
 
 


Hát,Heni,így én is voltam az egyik topikban,elég durva reagálást kaptam a véleményemre..
Írtam privit.
Vendég
 


Lányok,
itt a neten csak írni tudunk, nem látjuk egymás arcát, mimikáját, hanglejtését, így nagyon könnyű egymást félreérteni, és összekapni másokkal. Ezt ne vegyétek a lelketekre. Ha tudnátok hány parázs vitába keveredtem én is, legutóbb egy "homeó vagy nem homeó" butaságon, holott az első hozzászólást abban a témában még poénnak szántam.
Szóval Heni gyere bátran, itt még senki nem hülyézett senkit, remélem nem is fog! Egy rossz tapasztalat miatt ne maradj passzív! :wink:
Vendég
 


Cseriani!

Sajna nem jött privim! Vajon miért? Vagy én vagyok még nagyon kezdő.

Bocsi az előbb akartatos=akaratos!! Írni sem tudok!

Heni
hena
 
 


Sziasztok!

Kismókus! Gratulálok én is a babához és a szép élményekhez. Pityeregtem ám én is rendesen, mikor olvastam... De irigyellek, hogy te már túl vagy rajta. Jó neked. Várjuk a többi részletet is, ha lesz egy kis időd a baba mellett írj nekünk. addig is jó babázást!

Szia Heni!
Írj nyugodtan nekünk, itt nem olyan "agresszívak az emberek" mint máshol.

Cseriani! köszi a helyismeretet, már ami a kenguru-boltot illeti. hétvégén lehet beugrunk megnézni. Ha a Park Centerben van biztos nyitva van vasárnap is, mint a többi boltocska. majd megírom milyen volt.

Kép
timesz
 
 


Kismókus!! Gratulálok a babátokhoz és nagyon ügyesek voltatok. Jó egészséget! Várjuk a részleteket. Heni! Igaz hogy én nemrég vagyok még itt de visszaolvastam sokat és úgy láttam hogy senki nem bántott senkit remélem ezután is így lesz hiszen ide tapasztalatotcserélni jövünk és tanácsokat adni illetve kapni,ami szerintem jó dolog.
josi
 
 


lányok,én most elköszönök pár napra,majd vas.este vagy inkább hétfőn jelentkezem ismét,kicsit kirándulni megyünk.
Mindenkinek kellemes hétvégét :)
Vendég
 


Cseriani,
érezzétek nagyon jól magatokat!!! :)
Vendég
 


Sziasztok! Ma 6 éves a nagylányom:)Hétvégén buli!!! Legyetek jók.Kellemes hétvégét mindenkinek!
josi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: