Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

hát nekem is túlnagy az étvágyam, így a vége felé,de már nem is számolom a kilókat, viszont a bokám nagyon be van vizesedve :cry: nem baj,már nem sokáig
hajnalban felkeltem,hogy fáj a hasam,meg a derekam, és wc-re is kellett menni párszor, aztán vissza tudtam aludni,de ma reggel folyatódott...most megyek be vizsgálatra,net tudom, hogy mi lesz,drukkoljatok, majd jelentkezem,ha nincs semmi még :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Magdalena! Tényleg rakd fel a lábad amikor csak tudod, és próbálj meg kevesebb sót enni, engem a 6. hótól sómentes diétára fogtak, baromi nehéz volt betartani, de a végén már sikerült, és nagyon jót tett. Eleinte nagyon szörnyű, de meg lehet szokni.
Én is ettem az utóbbi időben sokat, de megálltak valahogy a kilók, biztos megkajálta a kicsi :lol:

Brinza! drukkolunk, kitartást mindenhez!
orsica
 
 


Sziasztok!

Brinza!
Lehet, hogy ma lesz a nagy nap? De izgi :lol: Drukkolok nagyon!

Magda!
Én leginkább gyümölcsöt eszem, pld. reggeli gyanánt majdnem egy fél dinnyét :wink: :lol:

Nekem is nagyon csúnya a bokám, hiába teszem fel napközben, csak éjszaka megy vmelyest lejjebb. Viszont a sómentes diétáról azt mondják rájöttek, hogy felesleges megvonni a kismamáktól, nem attól lesz jobb.

Mátéval már félidőtől vizesedett a bokám (illetve mindenem) és én tényleg mindent kipróbáltam, de igazán semmi sem segített. Amíg rendben van a vérnyomás, vizelet, addig baj nincs, max kellemetlen.

Nálunk minden ok, végre éjszaka aludni is tudtam (köszönhető a férjemnek és annak,h ogy Máté Anyukáméknál van), most pedig a gyerekszobát rendezgetjük, a nappaliba rakjuk össze az étkezőt, stb.
Még vasalok du. egy adagot, aztán Barni cuccai rendben lesznek :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 

 
 

Sziasztok!

Brinza: végre sikerült összefutnunk pár pillanatra a ctg-nél, majd írd meg mi volt. :) Az én babám se mozgott meg az előttem lévő lányé sem. A tied aktivizálta magát?
Holnap 8:45-re megyek.

Egyébként ilyen melegben még jobban dagadnak a lábak szerintem és még ráterhelődik a plussz súly amit hurcolunk, ez épp elég. Én álló munkát végeztem az utóbbi tíz évben, minden nyáron bedagadt a lábam.....mindig szenvedek vele ilyen hőségben. Ha pár napig hűvösebb az idő, akkor kicsit visszahúzódik.

Kitartás a melegben csajok :)
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok Lányok,

köszönöm a sok jó tanácsot, már felpocolom a lábam, amikor tudom, és a hidegfizes türcsit is kipróbáltam, bejött, hüsit, sőt a párom anyukája régóta kórházban van, mert már idős, és nem tudja ellátni magát, és egész héten rá gondoltam, hogy mi lehet vele bent, hiszen halljuk, hogy milyen állapotok vannak a kórházakban, elfekvőkben.
Most indul látogatóba az anyukájához, én mondtam neki, hogy alalmazza a mamájánál is a vizes törölközős megoldást...

Vigyázzatok magatokra!!!!

Kép
magdalena
 
 


Átkukantottam a másik Uzsokis topicba is, tök jó dolgok kerültek szóba, most már legalább tudom, hogy nyomni kell valami gombot az NST-n :) , legalább lesz valami fogalmam, hogy mire számithatók, hála neked Barbi. :D Biztos, majd rákérdezek, hogy mit kell pontosan csinálni, ha nem mondják.
Holnap megyek elöször, és kicsit aggodtam, de mostmár felvagyok vértezve , minden eshetőségre...
Csak nem tudom, hogy hol van pontosan a vizsgáló az uh. közelében, ha esetleg valaki bekukant még ma este, vagy holnap reggel, leirja nekem. :roll:
köszi.
én 10.45 re megyek holnap.

üdv. magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Magdalena: A folyosón van ctg/nst/, ahol a kismamák a babáikkal. Az uh-tól egy csapó ajtó választja el, de ki van írva az ajtóra. Biztos megtalálod, holnap sokan lesznek. Akivel ma voltam ctg-n kismama, ő holnapra már csak 13 óra körül kapott időpontot, addig telt ház van. A hasadra csatolják az érzékelőket, leültetnek a székbe. A kezedbe nyomnak egy nyomógombot amit akkor kell megnyomnod, ha te érzed a pocidban, hogy mozog a baba. Közben majd megkérdeznek pár dolgot tőled, pl. hogy volt-e fájásod vagy vérzésed eddig. Ha leszerelik a cuccost rólad, ne felejts el új időpontot kérni :wink:

Brinzát szerintem bent tarthatták, nem futottam ma össze vele a ctg-n. Holnap reggel én már becuccolok a kórházba, úgyhogy jó darabig nem leszek. A másik, sima Uzsokis topicba Sweetlady majd megírja, ha történik valami, rá fogok sms-t küldeni. :)

Kitartás lányok, vigyázzatok magatokra és szurkoljatok nekünk is utolsó naposoknak :wink:
Puszi: Barbi :)

U.I.: Magdalena ha esetleg pár pillanatig nem hallod a baba szívverését ne ijedj meg, csak elmászott a szerkezet alól :wink:

Kép
barbara_75
 
 


SZiasztok!

Magdi! Ha még nem késő... az uh-s előcsarnokból nyílik a gyermekágyas/újszülöttes részleg, egy dupla szárnyú ajtón kell bemenni, és balra az első ajtó a ctg. De meg fogod ismerni. :)

Kriszti! Hajrá! :) Bár most néztem, hogy ez szombat reggeli bejegyzés volt, talán már babázol is! :D

Barbi! Rád is gondolok sokat! Remélem, még bent érlek benneteket! :D

Tényleg izgi, ahogy felpörögnek az események! :D

Jó éjt, és kellemes felfrissülést, a kicsit lehűlt időben.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok,

nem volt késő, gyorsan feljöttem, hogy van e valami info még nst vel kapcsolatban, hála nektek találtam. :)
Köszi.
Még eszembe jutott valami, lehet, hogy hülyesség, ha már felcsatolták a szerkezetet a pocimra, és érzem, hogy nem akar mocorogni, akkor lehet még simogatni annak reményében hátha produkál valamit, vagy hagyam, mert befolyásolja az eredményeket, és tilos.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Bármit lehet, hogy megmozduljon, de a szülésznők segítenek is. Mondjuk a simire pont mondták, hogy attól pont még jobban megnyugszik. Viszont tapsoltak neki, próbálták felébreszteni, illetve volt, aki a talpát csikizte, és nevén szólongatta a babát! :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Brinza lehet, hogy már megszült? De izgi :lol:

Barbi!
Bár te már nem olvasod, de a legjobbakat kívánom Nektek :wink:

Magdi!
Te hányra is mész? 10.45? Akkor lehet nem futunk össze, mert én 11.30-ra, bár biztos előbb ott leszek.

Minden úgy van, ahogy Tekiroll leírta :lol:

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,

na megvolt az első ctg, és mocorgott rendesen, meg is lepődtem, hogy csak úgy nyomogatom a gombot, mert volt mozgolodás bőven. :D
Már felvoltam készülve, hogy milyen ciki lesz, ha nem mozog, mindenféle praktikát be kell majd vetni, meg olvastam más fórumon, hogy valaki csalodott is volt az első alkalomkor, felvoltam készülve a legrosszabbra, mert Ábris elég lusta, eddig azt hittem...
hát most nem hagyott cserben :D
Mivel első babámat várom, és eddig valahogy még nem nagyon jártam szülészeten minden új volt, rácsodálkozás. Kedvemre való volt a látvány, rengeteg kispapa jött hordozóval, hogy viszi haza a családot, jó sok baba születhetett az elmúlt héten.
Megkerestem a Sztakó Györgyit, hátha ráér, és körbevezet, de mondta, hogy most nem alkalmas, mert négyen vannak a szülőszobán. Végül is még van időm, biztos lesz majd nyugisabb nap is, amikor még megyek. Próbáltam bekukantani a szobákba, hátha felvilágosodok, és megérzem, hogy talán valaki ismerős fekszik valamelyik ágyon.
Majd teszek fel képet magamról én is, igy ha összefutunk talán könnyebb lesz megismernünk egymást.
Juditról, Briznáról már találtam. :D

Üdv: magdi.

Kép
magdalena
 
 


Rosszul emlékeztem: Barbiról találtam nem Briznáról fényképet.

Kép
magdalena
 
 


Magda!
Azt hiszem láttalalak ma :lol: Amikor mentem nst-re, te kint ültél egy széken és éppen kérted, hogy hadd írd át a neved Melindáról Magdára, ugye? Viszont ezt már csak akkor raktam össze, amikor bent ültem a tappancsokkal a hasamon. Szép nagy pocid van :wink:

Te mikor mész legközelebb?

Én is próbáltam kukucskálni, hátha Barbit meglátom, de nem sikerült.

Kép

Kép
csaju
 
 


Judit!

Az én voltam :D , te köszöntél is, gondoltam is, hogy ismerős az arcod, mert mintha láttalak volna már a Sztakónál is, de gondoltam, hogy a Judit nem lehet, mert a fényképen sötétbarna volt a hajad színe, és mútkor a rendelőben is sötétbarnának tűnt, pedig volt egy tippem, hogy ki lehetsz, csak a hajszín összezavart. Most meg egy kicsit melírosnak tűnt, viszont párszor a Sztakónál volt utánam olyan kismama, akit a Györgyi Juditként szólított, egy esetünk is volt: amikor végeztem a rendelésen, te vártad, hogy sora kerüljél a bejelentkezésnél, nekem fizetnem kellett volna, ezért mondtad, hogy menjek, én tök szórakozott voltam, mondom á, ráérek, erre mondta a Györgyi, menjek ne várjam míg ti végeztek, te meg a györgyinek, én szóltam neki (nekem).
Mondjuk nem nagy dolog, lehet csak én emlékszem rád, meg nem nagy sztori, de benem megmaradt.
Azért tök jó, hogy végül is így összerakjuk a kockákat.
Köszi a pocakra a dicséretet!!!!
Én megint nem tudtalak, annyira megvizsgálni, minden olyan gyorsan történt. :D
Jövő hétfőn kell menni megint, akkor is 10.45 re, még csak ilyen lightosan nyomom.

Hozzád benézett a Sztakó? Hozzám igen, de szerintem tök véletlenül, nem hiszem, hogy tudta, hogy ott leszek, vagy lehet téged keresett. (Mert neked közel az idő.)Rá nézett a papíromra, kérdezi július vége.
Mondom mi?
Hát, az idő. mondja ő.
Mondom, dehogyis, csak augusztus.
Remélem csak félre nézte a szülésznő írását a 35 hét helyett 39- et olvasott (csúnya volt a kézírás)
Persze az épület elött már kombinálam, hogy biztos lassú volt a szíverés, és hogy jövőhéten baba lesz.
Aztán rájöttem, hogy tök hülye vagyok!!! :D

üdv: magdi

Kép
magdalena
 
 


Hihi, ez vicces, mert erre a sztorira (most hogy meséled) én is emlékszem Györgyivel, és sztem onnan voltál nekem ismerős is :)

Igen, melírozott a hajam, de már hónapok óta.

Én hétfőn 11-re megyek, szóval tuti találkozunk, végre :lol:

Mi a szülésznővel megkerestük Sztakót, hogy ő értékelje a papíromat, mehetek is a héten még egyszer. Mert bár baj nincs, csak egyszer leesett BArni szívhangja 110-120 közé és fő az óvatosság alapon megyek csüt. is.

De már meg sem lepődöm Mátéval uez volt. VAgy mindkét gyermekem ilyen lusti vagy a doki nagyon alapos, aminek örülök :)

Ez a júliusi szülés jó, nekem múlt héten az ov. főorvos mondta, hogy ez rendben van, csak szülni nem akar, mi? Mondtam, hogy még nem is szeretnék, van 3-4 hetem :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Magdi! Én amikor bent feküdtem, és felhúztam magam egy szobatársamon (meg volt az okom! :roll: ), akkor szívesen jártam át a babás részlegbe, ott annyira nyugi volt, és olyan jó volt nézni az újdonsült anyukákat, apukákat. :D :D :D
Jah, és legalább párommal felkészültünk rá, hogy milyen picuri lesz a manócskánk, mert ennyire pici babákhoz még nem volt szerencsénk. :D

Szülésről álmodtam, és azt, hogy ikreim születtek. Nem csoda, mostanában többen kérdezték, hogy egy vagy két baba van a pocakomban... pedig szerintem nem is olyan nagy. Legalábbis láttam már nagyobbat! :lol:

Judit! Lehet, hogy Barni csak bealudt. Mondjuk azon csodálkoztam is mindig, hogy miért pont akkor kell mocorogni a babáknak, amikor épp nézik őket. Ambulánsan szerintem ez nem mindig jön össze. Akik bent fekszenek, azoknál könnyebb az ismétlés is, mert akkor mentünk vissza, amikor épp elemében volt a pici. SZóval, szerintem csak alapos a dokid. Mondjuk ez fel is tűnt már! Fő a biztonság. És azt hiszem, igaza van! :D

Holnap hajnali fél 7-re vagyok hivatalos az Uzsokiba: CTG, UH, áramlásvizsgálat és amnioszkópia, meg szerintem minden, amit el lehet képzelni. Ha semmi gond, akkor kapok egy nap haladékot, és csak csütörtökön kell befeküdnöm. Az én dokim is óvatos! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Bekapcsoltam végre a gépet, olyan lassan megy a házimunka, tök gyorssan eltelik a nap, és persze nem haladok sokat. (mondjuk kezdő háziasszony vagyok :lol: , de muszály lesz majd sebességbe kapcsolnom, ha itt lesz a baba, hiszen akkor még több dolgom lesz)
Délelött főztem egy kis lecsót, vasaltam a babacucokat, mosogattam, pihentem. (Hát nem nagy teljesítmény)
"Le a kalappal "a kisgyermekes kismamák elött.

Judit! Te hogyan csinálod? Mástól is szoktam kérdezni, hogyan oldja meg, eltérő válaszokat hallok. Volt, olyan anyuka,aki panaszkodott, hogy sokkkal nehezebben bírja a második terhességét, és veszélyeztetett terhes is lett mostanra. A hétvégén egy másik anyuka azt mesélte, akinek 2 éves kisfia, és 3 hónapos kislánya volt, hogy a terhessége nagyon gyorsan elrepült, hiszen nem volt ideje magával foglalkozni.
Mondjuk, a terhesség után kezdődik majd a nagy kaland, hiszen az igényel nagy szervezést, kreatívitást két gyerek esetén.
Judit, ti tudatosan terveztétek, hogy ennyi idő legyen a testvér érkezésekor?
Jó fej a Sztakó, de olvasom, te sem vagy szívbajos, nem paráztatod magad feleslegesen, azért majd írd meg mi volt csütörtökön.

Tekiroll! Olyan jó neked, hogy már ilyen közel van az idő, tegnap én is azt éreztem, hogy szívesen bent maradnék a kórházban szülni, persze még nem aktuális, hiszen a babának még hiznia kell, de olyan megnyugtató, családias volt minden. Nem éreztem félelmet a szüléstől.
Dolli, úgy tűnik a te lelked is már felkészült, hiszen tök jó álmaid vannak. :D Hogy bírtad a 37 héttől? Nem voltál nagyon türelmetlen?
Vagy pont így volt jó minden, tervezhető?

Üdv: magdi.

Kép
magdalena
 
 


Csak szeretném elmondani, hogy elvállalt a Mecsér doki, péntek du megyek hozzá!!!! Éljen! Valaki írta, hogy CTG-n a gyereke nem akar mocorogni! Én rostos gyümölcslevet hallottam egy gyakorló anyukától. Gondolom nem a light változatot! :lol:

Kép
nyafi
 
 


Szia Nyafi!

Nekem is Mecsér a dokim.
Tegnap voltam először NST-n, de sajna Zitus pont bealudt..
Jövő hétre már praktikát kell bevetnem.

Mecsér doki nagyon el volt havazva, épp csak rámkukkantott, a fizikai vizsgálatot áttette a jövő hétre. De azért megsimizte a pocimat.
(Igazi érzelmek az arcán, immáron negyedszer. Pocisimi.
Azt hittem, elájulok!!!)

Kép
metrum
 
 


Az Nst mocorgást én úgy hallottam:
sütivel, csokival lehet elérni.

Én Hétfőn du2re voltam behívva, 1/2 3kor már rá is tettek a gépre.
Du 1/4 2 re fejeztem be az ebédet, és még 2 fele nagyon szépen mozgolódott. Murpy, hogy mire bejutottam a géphez már nem....

Úgyhogy a taktikám: közvetlen előtte kell enni!!

Kép
metrum
 
 


SZiasztok!

Magdi! Nem hajt a tatár, csak szép kényelmesen csinálj mindent. Engem is zavart, hogy általában többmindent terveztem egy napra, mint amit sikerült összehoznom, de így utólag látom, hogy mire jön a nagy nap, úgyis minden elkészül! :)
A felkészültségről annyit, hogy egészen hétfőig én is úgy éreztem, hogy minden ok, aztán kicsit kiborult a bili, megingott a lábam alatt a talaj. De másnapra rendbejöttem! :)
Amikor bent voltam a kórházban, akkor éreztem csak azt, hogy akár meg is szülhetnék, mert akkor van értelme bent feküdni. :)
Egyébként pedig csak most tört rám az igazi türelmetlenség, pedig már tényleg nincs sok hátra. :)

Metrum! Jó az új taktika! :D

No kitartás mindenkinek az utolsó hetekre, ha már nem engednének haza! :wink:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Teki!
Megy a drukk, ha esetleg nem engednének haza :) Remélem valaki ad majd hírt Rólatok!

Magdi!
Nekem elég kusza terhességem volt, majd egyszer mesélek róla, azt gondolom nem volt lehetőségem nem bírni, vagy elhagyni magam. De vhogy minden olyan természetessé válik, pld. az is, hogy hiába vagyok fáradt vagy fáj valamim, a naggyal akkor is játszani kell, akkor is menni kell a játszótérre, nincs lehetőség ledőlni :)

Most jó dolgom volt, mert Máté Anyuéknál van vidéken (tavaly havi egy hétvégét mindig náluk töltött, de idén még csak másodszor van ott, mert Apu betegeskedett), így tudtunk hétvégén nyugiban mindent befejezni. És gondoltam, majd én kedd-szerda csak fekszem, milyen jókat pihenek, de nem így lett. Tegnap is főztem, el kellett mennem a postára, pedikűröshöz, bevásárolni, szóval szépen elment az egész napom.
Mára palacsintát igértem, aztán takarítanom is kell, mert a tegnapi nagy szél telehordta a lakás porral. De persze már az is pihentető, hogy nem kellett senkit körbeugrálnom :lol:

Fura, hogy ez az utolsó olyan napom, amikor magam vagyok, innentől már csak sokszorozódunk :o

Na jó sokat fecsegtem :lol:

Megyek, bekavarom a palitésztát!

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Kaptam egy nap haladékot! :D
A babával minden rendben, de ez a magzatvíz megtekintés nem hiányzott. :? Mindegy, túléltem! :D

Judit! Ez a palacsintás dolog tetszik. Azt hiszem, meglepem vele a párom estére. Brassói utáni desszertnek tökéletes! :)
Holnaptól úgyis egyedül lesz. Bár nem féltem! :lol:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Teki!
Ezek szerint akkor holnap kell befeküdnöd?
És mit mondott a dokid hogyan tovább? Vártok még pár napot, aztán meglátjátok?

Én már teleettem magam palacsintával :lol:

Már 3-an bent fogtok holnap feküdni és nem tudom melyik szobában, pedig megyek 11-re nstre.

Te találkoztál bent Brinzával és Barbival? Ha majd fogsz, akkor puszi nekik is :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,

csak röviden bekukantok, nem vagyok ma formában, sajnos csak hajnal fél 4 kor sikerült elaludnom addig vergődtem a háló és a nappali között, és aggódtam, hogy miattam a párom sem tud rendesen aludni. Már tegnap is éreztem meg ma egész nap a hüvelyem körüli fájásokat, most lehet hogy hülyességet kérdezek, de ti jobban tudjátok, ezek a jóslófájások? Vagy az nem ilyen. Minha a valami nyomást éreznék, próbáltam utána nézni, de nincs sok energiám keresgélni a netten.

Az a rossz, hogy napközben sem tudok mélyen aludni 1 órát sem, amivel behozhatnám az esti lemaradást, mert a bérházban most épülnek új lakások, és most csinálják a lépcsőházat már vagy 2 hónapja, és minden szar behallatszik, ráadásul mindent az ajtónk elött csinálnak.

Dolli egy kalappal, gondolok rátok!!!

Judit! Holnap jelentkezz, hogy mi volt a dokinál!!!

üdv: magi

Kép
magdalena
 
 


Dolli!

Engem is az érdekel, amit a Judit megkérdezett csak már nem forog az agyam.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok! :lol:
Hihetetlen, hogy csak most találtam meg ezt a topikot!
Csatlakoznék hozzátok, ha nem bánjátok! Okt 1.-re vagyok kiírva. Ma voltam bent ellenanyagszűrés miatt vérvételen és szerettem volna felfogadni szülésznőt, de egy hét gondolkodási időt kért, mert sok kismamája van. Most izgulhatok egy hétig, hogy elvállal-e? Ti kinél vagytok? Kit ajánlotok? Nekem azt mondta a dokim, mindenki nagyon jó. De most eléggé ráparáztam a dologra, pláne októberre tumultust mondanak. Help!
fehérliliom
 
 


SZiasztok!

Igen, holnap 2-kor találkozom a dokimmal, ő lesz az ügyeletes, de nem indít semmit, várakozó állásponton vagyunk, csak félt a vérnyomásom miatt. De ha így folytatom nem is kell indítás. Tegnap este másfél órán keresztül voltak 10 perces fájásocskák vagy mik. Persze ez szubjektív, mert fogalmam sincs, hogy mit kell érezni. Ma fél héttől folyamatosan vannak, de nincs bennük rendszer (7-15 perc), illetve egy darabig rendszeresnek tűnik, aztán kizökken egy kicsit.

A lányokkal nem találkoztam. Nem is csoda, hajnali fél hétre voltunk hivatalosak vizsgálatra.
Amikor bent feküdtem, akkor a terhespatológiások csak a 8-asban voltak, mert annyira sok volt a szülés. De szerintem a csajok már babáznak, sőt Brinza már lehet, hogy holnap haza is mehet! :D

Na megyek fájni! Jó éjt! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Fehérliliom! Üdv köztünk! :)
Én úgy tudtam, nem lehet szülésznőt választani. Legalábbis ezt mondták, gondolom ez a hivatalos álláspont. Bár szülni még csak most fogok, akikkel eddig találkoztam, mind nagyon kedves, szimpatikus, és tényleg állítólag mindenki nagyon jó! :)
Ki a dokid?

Éjjel nem aludtam, 5-7 perc, 8-kor találkozom a dokimmal, aztán utána valszeg szülőszoba. Remélem legalábbis, hogy nem véletlenül virrasztottam át az éjszakát!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Tekiroll! :D
Köszi az az üdvözlést! Nem is vettem észre eddig, hogy 4. kerületi vagy, ez tök jó, én is!
Dokim : Habermajer László, eddig még jókat hallottam róla, jómagam 10 éve járok hozzá, de azért biztos más szülni nála.

Remélem, veled minden rendben lesz!
fehérliliom
 
 


Sziasztok!

Teki!
Megy a drukk, kívánok Neked minél kíméletesebb és gyors szülést és természetesen egy egészséges, gyönyörű babát :lol:

Magda!
Ma csak nst-re megyek, a dokihoz holnap fogok. Neked mikor kell?

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Dolli!
Drukkolunk!

L.

url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Voltam nst-n és olyan volt, mintha Barbit láttam volna az egyik szobában már kisbabával :lol: Nem akartam bemenni, mert bent volt a férje is + a csecsemős, de sztem ő volt :)

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok csajok!

Mindenkinek drukk akinek nagyon közel van a nagy nap, a többieknek meg kitartást!
Üdv Fehérliliom! Kit akarsz felfogadni szülésznőként? Én az Ibolyánál szültem, nekem ő nagyon bejött, igaz, nem tudom, milyenek a többiek, de mindenki nagyon kedves volt.
orsica
 
 


Sziasztok!
Hogyan lehet volnalzót készíteni? Már megnéztem egy csomó helyen, de semmi!

Orsica:
Köszi neked is! Gratulálok a babához!
Nekem a doki Szépné Temesi Juditot ajánlotta. Még nem válalt el, kért egy hét gondolkodási időt, mert sok kismamája van.
Megkérdezhetem, hogy állnak a gátvédelemmel? Egyből vágnak, vagy használnak olajat? A másik rémálmom a beöntés. Kérdés nélkül megcsinálják, vagy ki lehet hagyni? :oops:
Köszi előre is!
fehérliliom
 
 


sziasztok csajok!

most csak röviden: ma jöttünk haza a kórházból, vasárnap hajnalbanszületett meg rebeka. bent találkoztam barbival is: ők is jól vannak, császárral szült. majd teszek fel ide is képet a rebekáról,addig is ,ha valakit érdekel: kishatala.fotoalbum.hu- n megnézheti őt. majd írok beszámolót is,csak mmost még nemvagyok elég erős. puszi mindenkinek :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Brizna! Gratulálok!!! Ez a baba gyönyörű!!! :lol:

Judit! Én csak szerdán megyek a dokihoz délután, addigra viszek neki csomó leletet. Mi volt nst-n? Minden oké? Ki ellemezte valaki, vagy majd holnap a Sztakó?

Fehérliliom! Vonalzót a www.babafalva.hu oldalon tudsz csinálni, több fajta közül választhatsz. Tök egyszerű!!!
A többi kérdéssel kapcsolatban a csajok szakavatotabbak, már volt szó róla, én is az elöző oldalakon találtam infót.

Üdv: magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Brinza!
Isten hozta Rebekát, jó egészséget és sok boldogságot kívánok :lol: Nagoyn édes baba, megnéztem :)

Magdi!
Rendben volt az nst, persze Barni alig-alig mozgott, de a protokoll szerinti 5 megvolt és mivel ma megyek dokihoz, így nem zaklattak további vizsgálatokkal :)

Kérdezted a múltkor, hogy így terveztük-e a korkülönbséget. Nem. 2 évet szerettünk volna, az nem sikerült, aztán felhagytunk a próbálkozással, mondván megyek vissza dolgozni és majd lesz 5 év korkülönbség a gyerkőcök között, de Barni jönni akart :wink: És most már nagyon örülök, hogy így sikerült. Eddig ideális ez a 3 év, a terhesség is könnyebb volt egy 2, 5-3 évessel, mint egy picivel (sajnos úgy alakult, hogy Apukám, a főbébiszitterünk beteg volt egész tavasszal, így szinte mindenhova vinnem kellett Mátét, de okosan, ügyesen viselkedett).
Viszont az együttjáték és ragaszkodás szempontjából jó, hogy nem lett több ez a 3 év :)

Ma du. megyek dokihoz, majd megírom történt-e változás a méhnyaknál :)

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Judit! Olyan sok emberrel beszéltem mostanában a második gyerek ideális jövetelével kapcsolatban, és mondták, hogy nem könnyű, én is azon gondolkoztam, hogy mi az ideális. Szerintem nálatok tényleg szerencsés ez a korkülönbség a két gyerek között, amikor olvastam a te példádat, nekem is elkezdett beindulni a fantáziám, és kombináltam, hogy jó lenne majd nekünk is így megoldani. Meg nekünk számításba kell venni azt is, hogy a párom 42 éves, bár nálunk a baráti társaságban sok 40-50 éves apuka van, ahol 2-3 éves gyerekek szaladgálnak.
Az apukádról olvastam a másik topicban, sajnálom.
Elképzeltem, amit írtál, hogy Máté ment veled a vizsgálatokra: elmosolyodtam, biztos nagyon aranyos lehetett a végén még orvos lesz belőle, mert olyan otthonos már neki az a közeg.

Üdv: magdi

Kép
magdalena
 
 


El is felejtettem, hogy Isten hozta Veronikát is és Barbi, sok boldogságot Nektek, Neked gyors gyógyulást és sok tejcsit :wink: :lol: :D

Magdi!
Köszönöm, hála Istennek most már tök jól van Apu, remélem így is marad :D

Én tényleg ideálisnak érzem a korkülönbséget, persze mindegyik variációnak megvannak az előnyei és hátrányai, de most láttam, hogy nem lett volna egyszerű pld. egy 1-2 évessel végigjárni ezt a sok vizsgálatot (vérvételek, doki, uh-ok). Könnyebb lehettt volna maga a terhesség, ha már Máté ovis, viszont látom a szomszédéknál, hogy sok az az 5 év.

Dehát mindenki maga dönti el, na meg a picurok is, hogy mikor jönnek :wink:

Egyébként Apukám is 40 éves volt amikor én születtem :)

Ti merre laktok?

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Brinza! Gratulálok Rebekához, nagyon cuki baba, remélem mielőbb erőre kapsz te is!

Fehérliliom! A gátvédelemről annyit, hogy engem vágtak, és repedtem is, de semmit nem éreztem egyikből sem, annál inkább a varrásból :?
A beöntéstől meg ne félj, én is attól paráztam a legjobban, két fájás között csinálta a szülésznő, és nem azzal voltam elfoglalva, azt elhiheted, örültem, hogy levegőhöz jutok, tehát az a legkevesebb.
orsica
 
 


Sziasztok !
Én is új vagyok itt, és remélem nem bánjátok, ha néha én is irogatok és ostromollak a kérdéseimmel titeket---
:oops:
Orsica,
téged már megtaláltalak a Csapó féle topiknál, és most végre megtaláltam a leirásaid is, amit amolyan szőke nőhöz illően idáig hiába kerestem - kutattam :lol:
irtam neked a Csapó topiknál... :)))) illetve természetesen kérdeztem megint :)
ne haragudj hogy zaklatlak :)

... a többiektől is előre bocs, most a 35. hétnél az információ éhség a tetőfokára hágott..... :)
aug.1-jén megyek először a "tappancsos ultrahangra" :) kiváncsi leszek.---- ez már annyira a finisht jelzi,... jó érzés !
a kisfiam most is nyújtja a hasam, mintha érezné miről irogatok :)

Már nagyon sokan jóval előttem jártok igy mindenkinek nagyon drukkolok és akinek pedig már bővült a családja, hát nekik meg sok sok gratula :)))

Ha valakinek van infoja és segitene, hogy szülés után milyen papirok kelleneka kicsinek és azokat hol kell...nagyon megköszönném, ha megosztaná velem-.----- :)
addig is üdv Mindenkinek
Bogár

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


sziasztok

Pár infó a szülés elött állóknak:

a beöntés: szerintem direkt jó volt, egyrészt nem fáj és tök jó, hogy kiürül ott minden,nem kerülsz olyan helyzetbe,hogy bekakilsz szülésnél,de egyébként azzal sem kell törödni.

gátmetszés: szerintem kell, főleg első szülésnél: és én egyáltalán nem éreztem,észre sem vettem az egésszet...mert mással voltam elfoglalva, akkor ugyanis épp arra kell koncentrálni nagyon, hogy ügyesen nyomjál.. a varrás csak az elején kellemetlen, és szerintem az is csak a tudat miatt,mivel kapsz fájdalomcsillapítást. ki lehet bírni.

a legnehezebb szerintem a kitolási szakasz,de az már gyorsabban szokott menni...szóval mindent bele,annak aki még nem szült.. :lol:
puszi

a kórház nekem nagyon bejött, mindenki kedves volt, a szobatársaimmal meg tök jól összebarátkoztam, kicsit már olyan volt mint egy táborban :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


bogárka: a kórházban kapsz majd egy papírt,amin minden infó rajta lesz,hogy milyen papirokat,hol tudsz beszerezni..és milyen sorrendben kell intézni az ügyeket.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Bogár!
Írtam neked a másik helyre, de látom megtaláltál itt is. Üdv
orsica
 
 


Sziasztok,

Brinza: köszönjük a kórházi infókat, jól jött!!! "iszuk a szavaidat" :)

Judit: én a Thököly úton lakom a Stefánia és a Hungária között, két bérház van a telken, mi a hátsóban vagyunk, ami nem az útra nyilik.
Ti merre? Mi volt pénteken a dokinál?

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Bogárka, ha akarsz tájékozodni elötte, hogy majd milyen intéznivaló vár rátok, meg a nyomtatványokat leakarod tőlteni a netről, akkor nézd meg az www.index. hu oldal porony menüjét.

Ide másolok egy linket : http://velvet.hu/poronty/2007/01/24/gye ... anyagi_ju/

ha ezt bemásolod te is, akkor eltudsz ide jutni rögtön.

üdv. magdi

Kép
magdalena
 
 


csajok

a gátseb egyhét után gyógyul, ma már rá tudok ülni a popómra, szóval csak egy hetet kell kibírni....szerintem valakinek hamarabb is :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


ÜDv Bogár :lol: A kórházban kapott papír tényleg jó, mi is az alapján intéztük annó a dolgokat!

Magdi!
Nem volt semmi különös a dokinál, még mindig teljesen zárt vagyok, a baba fent, így valószínű, hogy újra császár lesz. Holnap uh-ra megyek, ha ott mindent rendben talál, akkor következő hét elején lesz a csaszi vagy az indítás, attól függően addig változik-e vmit a dolog.

Mi az Örsnél, az Ikea mögött lakunk :)

Közben megtudtam a másik fórumon, hogy Barbi kislánya kedden született császárral, mert 4 kg-osra saccolták és még mindig faros volt, végül 58 cmrel és 3800 grammal jött a világra :lol:

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?