Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a mesét, legalább valmi serkentő is van a mai napon.

Bárány nekem is könnyek szaladnak a szemembe ha rád gondolok, a helyzetre, az a rohadt pénz nem lehet ilyennek az oka.

Én adok neked babakocsit és egy drága cucc már levan tudva. Meg amit tudok. Na gyere kérlek mesélj mire jutottatok?

Addig nem alszom amíg nem tudom a fejleményeket.

Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Klauszka
köszönjük a szép mesét

Bárány
Hogy vagytok? Egész délután és még most is rátok gondolok én is, hogy mi lehet most veletek!

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Holnap reggel megyek orvoshoz,majd máglátom,hogy mi lesz!
Mármint,hogy mit mond a doki.Én már bebeszéltem magamnak,hogy biztos már vagyok vagy 8 hetes csak megjött,mert ugye olyan is van.
Sőt már azt is kitaláltam hogy ikrek,mert akkor még szörnyübb az egész...
Össze vissza jár az agyam.Most el kell mennem mikire ajándékot venni a gyerekeknek,de ma még jövök...
Vendég
 

 
 

Jajajajaj.
Ez a sz@r nem engedett belépni tegnap. :evil: :evil:

Na akkor téma lezárva részemről, majd a doki után újra.

Mi ma lustizunk, nem csinálunk semmi különöset.
Az unokanővérem kórházba, már 38hetes és magas a vérnyomása meg rossza a vizeleteredmény.
Ha nemm indul be neki akkor hétfőn, de ha nem olyan rossz az eredmény akkor legkésőbb csütörtökig húzzák és császár lesz utána.
Hozzá kéne bemenni a kórházba.

De tényleg lusti vagyok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Bárány
ne idegesítsd magad, majd holnap a dokinál minden kiderül. Most nyugodj meg egy kicsit.

Nszoke
mentek látógatóba? Húúúúúúúúúúúúú olyan nosztalgiás érzés fogott el, nekem muszály mégegyszer oda kerülnöm,

Mi is csak annyit csinálunk ma mint máskor + jön az anyós.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Tőlem is kérdezte anyukám akarok e másodikat, mert ha igen húzzak bele, mert minél később vagyunk terhesek, annál komplikáltabb. Mint pl.az unokatesómnál, ja és ő is Erika. :lol:

31éves.

Szóval szeretnén ugye, de nem ide. :?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Ebben is eggyet értünk,én is nagyon félek a 30fölötti szüléstől,és ha még egyszer mégis szeretnék egy gyereket akkor ugye, még sokkal 30 fölött leszek,és modern felfogás ide vagy oda elég gázosnak tartom!Olyan gyorsan repül az idő észre sem veszi az ember és leketyeg a biológiai óra!!Ezért is bosszant nagyon jelen helyzetem,mert most még "csak"31 vagyok,még nem lettem volna elkésve...Időben nagyon jó lett volna a korkülömbségek miatt is!
De sajnos ...
Egyébként Nszöke,te vagy az aki még 7-8év múlva is időben lesz,neked aggodalomra semmi ok.Még elég pici a Málna is.
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány, Noémi!
Én most nov. elején voltam 36 éves, és Gesztenye augusztusban született... Szerintem 30 fölött is bátran lehet vállalni gyereket, inkább a 40 év környéke ami már kérdéses. Mi is szeretnénk egy kistesót kb. 2-3 év múlva, max. 39 évesen még bevállalnám, de később semmiképpen nem. Ha nem jön össze, akkor Geszti marad egyke...

Amúgy ma nekünk is pihi napunk van, és a párom főz :lol: micsoda isteni illatok jönnek a konyhából!... :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Mamy ez királyi lehet! Főznek neked? Nekem sosem fognak.
Ez igaz hogy én még fiatal vagyok, (23leszek márcban) :? de mivel hogy Málna már van nem akarunk nagy korkülönbséget, max 4-5évet, de ha 4-5év akkor visszakellene mennem dolgozni 1évet és ezt sem akarjuk, mert elég bizonytalan lett a helyem. Nem lenne szükségem feleslegesen hergelni magam a munkahelyemen.

Kockázat: ez igaz hogy a 40 az az igazán "gázos", de akinél már 20as éveiben gond van mint nekem annak a későbbi időpont még veszélyesebb.
A 30is vészes, legalábbis eddig minden ismerősőnél bajok voltak, nem nagy de voltak.

Na megyek mert apa néz tágra nyílt szemekkel, hogy ő is itt van.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Életkor
én 32 évesen lettem babás, 33 évesen szültem az 1-sőt (és hát ügye ha sikerül is a kistesó akkor már 34-35 éves leszek - mert sajna jövő hónapban már 34 leszek), és hát ügye azt mondják, hogy az első baba szülessen 30 alatt, úgyhogy ne izguljatok az életkor miatt, és a sógornőm 38-39 éves volt mikor a 3-at szülte.

Mamy
de jóóóóóóóóóóóóóóóóóó neked, hogy a párod főzi az ebéd!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Párom nagyon jól tud főzni, és szereti is csinálni. :wink:
Általánosságban igazatok van az életkort illetően, nekem nem azért nem lett 20-as éveimben gyerekem mert nem lehetett, hanem mert nem volt apajelölt... Sajna "későn" taliztunk a párommal, ezért vállalkoztam csak most rá. De egyáltalán nem bántam meg, nekem Geszti az első babám, mégis 36 évesen szültem.
Bátorság, nem vagytok még elkésve semmiről.

Kép
mamy
 
 


A főzés az tök jó, hogy csinálja a párod.

Kor: ide-vagy oda az évek száma, mindkettőnek vannak jó oldalai is meg rossz is. Sokan akik fiatalon szülnek néha óriási hibákat vétenek, de ugyanez fordítva is igaz és néha pedig a fiatalabból lesz a jobb anya, de ez is fordítottan is megjelenik.

Mindegy a lényeg az az, hogy én hiszek abban, hogy: sors.
Az életünkben a dolgok nem véletlenül ott és akkor történnek amikor történnek. Annak oka van. Nem vagyok nagy vallásos, de abban hiszek hogy fent van mindenkinek egy NAGY KÖNYVE.
Az életünk egy út és két lehetőség (válasz) közül kell döntenünk mindig amikor az életben van egy kérdés, onnan ágazik két úu, s amit választunk arra megy tovább a könyvünk, de ha másképp válaszolunk a másik irányba mehetnénk.

Na ezt jól leírtam. Kicsit nagyon szájbarágós.

Akkor itt mindnyájan kb.3év korkülönbséggel szeretnénk babát megint ugye? Klauszka ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Karácsony: kinél hogy zajlanak az ünnepek, mik a szokások, van e valami amit megosztanátok itt velünk, gondolok valami ötletre, valami kreatív csináld magadra, ilyesmire.

Ki mit eszik ünnepekkor, mit süttök?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Mamy
mi is ahhoz képest későn találkoztunk, én akkor már 27 voltam.

Nszoke
én értem hogy mit mondasz-írsz

Karácsony: Szenteste: az elmúlt években 2-esben, az idén már 3-asban, másnap jön ebédre az anyós, anyukámékkal telefon, mert ők sajna kb. 300km-el távolabb laknak (de megyünk hozzájuk kb. 1,5 hét múlva 1 hétre és sajna nekik nincs internetük)
Nálunk nagymamám süt (jan. 4-én lesz a drágám 83 éves) volt hogy elküdte anyukám csomagban, de ügye az idén mi hozzuk haza: finom mézes krémes, sajtos stangli, zserbó, diós-mákos beigli
főzés: a töltött káposztát anyukám megfőzi nekünk, így azt is hozzuk, és én főzök majd még halászlevet, sült halat, (otthon + még szokott lenni mákos kifli).
Másnap: fincsi húsleves, töltött káposzta, sült húrka-kolbász, ilyesmi szokott lenii
és persze imádom a kocsonyát, úgyhogy a kamrám elkészül akkor azt is főzök, rettenetesen imádom, akár 1nap 2x is megenném, akárcsak a finom csíkos dinnyét, de hát ügye az nincs ilyenkor
és persze az asztalon lesznek gyümik is kirakva.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Na sziasztok!

Bárány, légy szí rögtön írj... habár holnap nem vagyunk itthon (kari bevásárlás), de este jövök!!!
Mi 23 évesen találkoztunk. mégis 30 voltam (vagyok), mikor Elcsó született. :) mi először "megalapoztuk" a jövőt, hogy ezt a manapság divatos és buta ( :?: ) kifogást mondjam. Én 2-3 év különbséggel szeretném a másodikat. Anyósom "nyúz", hogy kisfiú legyen, mert nincs vér szerinti fiúunokája, de én mondtam neki, hogy én megint kislányt szeretnék. :D
Én karácsonykor mindig tejszínes rókagombás harcsát sütök (férjem fogja, nagy horgász...), de nemrég csináltam egy vagon harcsapörköltet, amit napokig ettem, úgyhogy most a hátam közepére se a halat... :x
Szóval valszeg kacsát sütök. Én nem tudok halászlét főzni. Vagyis inkább nem akarok. :D szerintem utálnám a paszírozást. :D mint ahogy gyúrt tésztát sem csinálok, mert utálom, hogy kulimájszos lesz tőle a kezem. háklis vagyok, mi???? :lol:
mai esti mese: kids multivitamin tabletta. 6 féle gyümölcs és 5 féle zöldség értékes anyagait (fitonutriensek) tartalmazó vitaminkomplex. A fitonutriensek közvetlenül a héj alatt található anyagok, amelyeket a gondos hámozásunkkal egy pillanat alatt el is távolíthatunk, de ez még csak az egyik probléma a mai gyümölcsökkel. a másik az (a vegyszerek és a génkezelés mellett), hogy általában éretlenül szüretelik le őket, és a fitonutriensek csak érett állapotban termelődnek. tehát az ilyen gyümölcsök kevés vitamint tartalmaznak. A kids rágótabletta 2-102 éves gyerekeknek ajánlott. :lol: Kis gyerekeknek napi 2, nagyobb gyerekeknek (felnőttek) napi 4 az ajánlott. A gyerekek kedvéért vidám állatfigurás az alakjuk, és szét kell őket rágni, mivel száj nyálkahártyáján keresztül a legjobb a felszívódásuk. nekem az íze nem ízlik, terhesség alatt meg egyenesen öklendeztem tőle, de a gyerekek szeretik (a férjem is). :D
Szép álmokat!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok

Klauszka
nagyon szépen köszönjük a szép mesét.

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Jó volt a mese. Amúgy pedig nektek igazatok volt Klauszka. Mármint a megalapozással. Én is később szerettem volna, de becsúszott. Apa pedig örült neki. én 18voltam amikor megismerkedtünk ő meg 27. Most 23-31leszünk. Ő szeretett volna a kora miatt. Most gyerekkel sokkal nehezebb, főleg hogy szeretnénk is a másodikat, meg mennénk külföldre is, de gyerekkel...? Vagy külön?

Vérszerinti fiút? Ez hogy is van nálatok? :roll:

Ha az én mamám élne 83éves koráig (reméljük fog) akkor ismerné az ükunokáját is :lol: a nagyim 59éves :)

Kaja: utálom a halat. Eszegetem ha nagyon muszáj, de inkább ne.
Nálunk igazából Anyuval csinálunk közösen mindent, de ő a főszakács én meg a főrendfelelős, takarító, díszítő.
A Mama étterembe dolgozik és a halászlevet onnan szoktuk rendelni, azt viszont megeszem, de szigorúan csak levet.
Karácsonykor a szokásos sütik vannak nálunk is és a tiramisu a családkedvenc az kihagyhatatlan.
A kocsonyát sem szeretem, de az is van mindig, válogatós vagyok mi? Pedig élőben nem annyira.

Ja de a karácsonyi sütik nem érdekelnek, mert két napja fogyizom.
Azért most harangozom még csak be mert nem is hittem hogy egyáltalán elkezdem-e, de igen. :lol: Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Jó reggelt!

Nahát rögtön saját magammal találkozhatok újra reggel. :?

Nemsokára megyünk orvoshoz, apa táppénzezik :arrow: halálos beteg :wink:

Sétálni is fogunk közben, bár ma elég hideg van.
És ma megyünk a kórházba az Erikához ebéd után. Lehet a kisfia is meglesz addigra.

Na további szép napot.
Bárány mikor mész? Szorítok nektek Bárány Család. Erőssek legyetek, s kívánom a legjobban döntsetek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja mert ám Bárány gyanús hogy még nem írtál, tán már orvosnál vagy?

Ilyenkor már rég itt "kukorékolsz". :)

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ne hari, de tiszta dinka vagyok a Bárány-kukorékol, na ez nem semmi.

Elmonologizálok nem számít. :oops:

Na bedugultam. Végre, mi?

Tényleg legyen mindenkinek szép napja.

Viki merre vagy, van?

Mamy írtad az elején, hogy jó hogy van egy ilyen topic is, ahol így fogadnek...tralal...tralala. Ez mit jelent pontosan?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Noémi!
Ezt írtam? Akkor az biztos arra vonatkozott, hogy császárosok között lehetek. A mi régi topikunk is nagyon jó, de ott csak egy-két csaszis lány van, a többség "természetes" úton szült, és azt tárgyalták ki leginkább. Engem meg nagyon foglalkoztatott a csaszi még utána is, nem tudom miért. Talán mert én is császárral születtem anno, és valahogy úgy érzem, ez "meg volt írva" abban a bizonyos könyvben. Itt bátran írhatunk egymásnak mindenfélét erről a témáról, nem untatunk vele senkit. A régi topikon volt némi összekülönbözés is köztem és egy másik lány között, aki otthon szült. Erről nem akarom bővebben, ha gondolod olvasd el, a lényeg, hogy persze nincs köztünk harag, mert nem ez volt a célom, csak a tudtára adtam, hogy aki császárral hozta világra a gyermekét, az ugyanolyan "ősanya" mint bárki más. Ezt persze nyilván ő is tudja (most már).

Bárány!
Nagyon-nagyon szorítok neked... Tudom, hogy már döntöttél, de mégis... talán mégis... :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Bárány????????????????????????

Nszoke
külföldön mit szeretnétek csinálni?
Én is rettentően válogatós vagyok, sok mindent nem eszek meg, pl. a halászlét én magamnak 6x átszűröm, hogy jó átlátszó legyen és minnél kevesebb halmaradvány maradjon benne, és a felvágottakat is nagyítóval nézem meg, Ja és én csak a szín szín húsit eszem meg, leszedem róla az utolsó ici pici hártyácskát is.
Fogyókúrázól? És hogyan ha szabad érdeklődni?
Én az elmúlt 2 karácsonyt és a közte lévő időt végig diétáztam, úgyhogy most egy kicsit adok az élvezeteknek, nem nagyon de egy kicsit, aztán folytatom én is az önkinzást!

Mi is voltunk ma gyerekkel pesten dokinéninél (szemészeten a Heim Pálba) azt mondta hogy ő nem lát rajta semmit, és hogy igazán csak 1 éves kor után érdekes hogy hogy állnak a szemei, mert addig kinőheti, mondjuk már egyre ritkábban látni, de néha még most is van hogy nem egyformán állnak a szemei. De azt mondta hogy ha még utána is sokszor lessz ilyen vigyük vissza, és hogy esetleg gyakrabban kell vizsgálni esetleg, merthogy az én családomban a hugomon kívűl mindenki szemüveges, + kivétel most én pár éve.

Mamy
otthon szülés: én semmi pénzért nem szültem volna itthon, már csak azért sem, mert ha bármi baj adódik akkor ott rögtön ott vannak a dokik és már rohannak is vele (épp ezért nem Esztergomban, hanem pesten a II-es klinikán szültem ahol ügye van korhaszülött intenzív is).

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Megjöttem,bocsi de még mindent nem olvastam vissza,nem volt még időm.Nszöke én tényleg itt szoktam kukorékolni, :D de ma reggel Szilvivel orvosnál kezdtük a napot(nem jutottunk be annyian voltak)Tiszta nátha már megint!!No majd holnap!
Én is voltam dokinál,valószinű,hogy el van halva legalábbis nem mutat semmi életjelet,pedig 6hetes,jövő hétfőn megint lesz egy uh.és ha akkor is úgy látja,hogy nem él akkor ingxen megcsinálják.Mondta,hogy addig be se fizessem a csekket.Há ez nem lett valami happy and....
Vendég
 


Szia Bárány!

A párod mit szólt hozzá?

És a lányodnak mi baja van szegénynek?
Milyen UH-ot csináltak, csak kívűl a hasadon, vagy hüvelyen keresztül is megnézték?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Mamy: tudod sokakat nagyon érzékenyen érint, ha nem szülhetnek simán. Én nem ezek közé tartozom, sőt mióta ugye császár lett azóta császárpárti vagyok és örülök is, mert én nagyon féltem a sima szüléstől, bár a csaszi felsem merült bennem de így jobb volt.
Lényeg hogy azok akik nem fogadják el a csaszit illetve később nehezen vagy nem tudják feldolgozni, azokban gyakran felmerül az a kérdés hogy anya vagyok e, nem is vagyok igazi anya..stb.

Szerintem ez nem ettől függ, de aki így gondolja...az nem normális szerintem. Nem az minősít hogyan szülted, hanem mondjuk hogyan hordtad ki vagy nevelted éppenséggel fel, nem?

Otthonszülés: ha nekem olyan sima ügy lett volna, meg lehetőség lett volna és bevállalnám, miért ne? De csak ha rendben lett volna terhesség meg ilyenek, de én már sosem szülhetek itthon ez az egyik a másik, meg hogy egy kizáró ok lenne hogy mindent összevérezni, meg kenni ... háááát, nem tudom.

Viszont elolvasgatom szívesen ha van időm csak mond meg kb.mikor irtátok, mert 700egynehány üzi közül nem könnyű kikeresni.

Erika!
Külföld: legfőképp dolgozni és sokat keresni, ezenkívűl ha olyan jól mennének a dolgok ki is költöznénk. Itt nem tudunk boldogulni, jelen végzettségünkkel, lehetőségekkel.

Fogyi: állítólag egy hét -7kg. Szabály egyél 5ig (ha bírsz csak kevesebbet mint eddig) igyál ásv.vizet és napi 3almát egyél, ha több nem baj. Alma lehet 5után is. De nem kiloszámra. Elég kíméletes nem?

Majd jövök, mert vacsi van.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Na beugrok még fürdésem előtt. Meg én nézem ezt a két sorozatot, a jóban rosszban, meg a barátok közt. Pedig utálom ezeket a szappanoperákat, de megnézem.

A fogyi eddig bejött, már 3napja kemény vagyok magammal csak ilyenkor 5után elkap a láz hogy micsoda szendvicset tudnék enni, na de gyorsan lebeszélem magam róla. Vettem ma mandarint és állítólag tök finom, imádom, de 5után csak alma, így kitartok, s holnap reggel rögtön kezdek mandarinnal. :lol:

Kellene mennem vérvételre is. Voltam endokrinológián (mostantól csak endo, mert hosszú leírni) Mindenféle hormon, meg cukorterhelés, de most ha elmegyek akkor csak 10-és 5között ehetek, hogy egyek ugy 3-4szer, de 5ször is kicsit? Jó igazából a tűtől félek, csak azt hittem már nem félek, mert a terhesség alatt 1000szer szúrtak, de mégsem szoktam meg. :(

Bárány! Hogy nem lehet bejutni a dokihoz? Te jó ég!
És ha elhalt akkor nem baj hogy 1hetet még "együtt" vagytok? Hmm? Mert az veszélyes nem?
Akkor viszont mégis az abortusz mellett döntöttetek...?!
A párod is ezt akarta? Vagy ki mit akart?

No cuppanat mindenkinek.
Még benézek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
A férjem szomorú annak ellenére,hogy nem akartuk megtartani,hasi uh volt.A fiam náthás taknyos nem a lányom.De lassan nála ez már alap,ilyen az ovi....Sajna minden ovitársa folyton köhög taknyoös ugyhogy egymást fertőzik....

Visszatérve,azt mindta a nődoki,hogy csak egy petezsákot lát semmi mást,pedig ilyenkor már kéne valami életjel.

Jó össze vissza írok,de mindegy tudom,hogy értitek,lassan már tök megismerjük egymást.
Vendég
 


Jaj,Nszökének nem válaszoltam!
Szóval ilyen kis terhességnél,nem kapok semmilyen fertőzést,azt mondta akkor sem,ha,még 2 hetet várnánk.Igazábol,nem egy halott embriot kell elképzelni csak egy üres petezsákot.

Orvos:annyian voltak,hogy nem akartam kivárni mert akkor a nátha mellé még össze szedtünk volna valamit.Így is vagy kétszer 10 percet bent voltunk abban a kicsi vároban és már szinte látni lehetett a bacikat,persze ez tulzás,de ne volt kedvem kivárni.Tlán holnap.
Vendég
 


Szio!

Értelek! Igazad van végülis ez nem egy "bébi".

Ha jövőhéten kiderül hogy mégis él akkor sem tartjátok meg?

Jobbulást!

Na mentem.

Jó éjt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=314 nem tudom jó e így, de nagyon nyomják mindenhol.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Nszoke
igen sok felé látni, csak az a baj, hogy csak kinyomtatott íven lehet elküldeni, és én itt ahol most lakunk csak bevándorlók vagyunk és magamon kívül csak 2 embert ismerek akik nem a helyi kórházban szültek (a sógornőm-ő ajánlotta nekem is a pesti dokit, és az egyik fogjuk rá szomszédnő-ő is pesten szült tavasszal), az lenne a jó ha itt a neten is alá lehetne írni. Mert akkor én is aláírnám.

Majd megírod hogy mennyire volt sikeres a fogyókúrád? Mert ha neked sikerült (akár csak a beígért -kilók felét is leadni 1 hét alatt, akkor én is kipróbálom)!

elhalt baba: épp a múlt héten olvastam a Kaális babásoknál, hogy az egyik kismami akinek 3-as ikrei voltak hogy a 30. héten derült ki hogy az egyik baba visszamaradt a fejlődésben és el is halt, és így voltak még a 31. hét betöltéséig, és utána csaszizták meg. Én egy kicsit inkább nagyon lelekileg belehaltam volna, hogy a 3 babóka közül 1 angyalka lett. Mondjuk én is megtartottam volna mind a 3-at ha úgy hozta volna a sors.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

később jövök, most csak visszaolvasni volt időm. Bárány, sajnálom...

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!
Az már nagyon rossz lehet amikor a 30.héten elhal egy magzat,még szerencse,hogy akiről beszéltetek,neki van még kettő!
Ilyenkor az elején még semmi,amikor még nincs has,még nem mozog...
Sokaktól halottam már hogy azt mondták"elvesztettem a babámat"és utána kiderül,hogy egy 8-10hetes terhességről beszél...
Vendég
 


Sziasztok!

Elámultam tegnap a Győzi show közben. Nekem semmi bajom vele, nem vagyok rajongója, de meghallgatom, megnézem, viszont ha igaz hogy a kutyát emberek tették oda, meg esetleg kínozták meg, akkor az ilyenek nem normálisak. Hogy lehet valaki ilyen? Csak mert nem bírja a Győzőt, vagy irigy mint állat?
Nem kell ártani senkinek mert nembírjuk valaki pofiját.
Hát ezt ki kellett mondjam, mert felháborító számomra.

Na megyek, indul a nap. :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Én is felháborodtam a kutyakínzáson, de igazából nem ezért akartam írni.

én is csaszis voltam, hirtelen döntöttek úgy, mert toxémiát kaptam.Veszélyben voltunk mindketten, de szerencsére még időben léptek. Eleinte én is azt hittem, hogy ez nem ugyanolyan anyaság, mint atermészetes szülés, de rájöttem, hogy ettől nem vagyok semmivel se kevesebb. Igazatok van, az számít, hogy vártad és hogy neveled.Ma egy fantasztikusan jó fej 10 hónapos bébim van, akit imádok, és ő is imád engem.

Minden jót nektek!

Egy kép erről a gyönyörű manóról:

Kép
zsutita
 
 


Szia Zsutita!

Nagyon Édik vagytok!

Tudnál mesélni a toxémiádról, mikor, hogyan volt és hol szültél?

Csajok hol vagytok.

Ja képzeljétek végülis voltam Erikánál tegnap a kórházban, s ma reggel 9kor megcsászározták. Ugyhogy megszületett a kisfia. rossz lelet, kezdetleges toxémia, de nem vártak tovább mivel 38hetes volt.

Olyan izgi ez az egész terhesség, szülés, meg ilyesmi, hogy csak na.
Azért fogok ilyet (eü-t) tanulni. :lol: :lol:

További szép napot.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok !
Ez egy örület annyira elvan dugva ez a topik hogy nem találtam 4-5 napja :roll:
Köszönöm szépen a szives fogadtatást aranyosak vagytok
Elraktam már kedvencnek most már tuti meglesz :lol:
Én Újpesten lakom és itt szültem a szülöotthonban és nagyon megvagyok elégedve a korházzal ugy szerettem ctg-re is járni meg bent is lenni tökre hiányzott egy ideig miután megszültem.
Zétinek brutális hasfájása van a szivem szakad meg ugy sajnálom már megvettem neki mindent amit lehet de semmi hatás.
Még van homeos valami talán még azt kiprobáljuk és lassan csak letelik a 3honap :?
Ébredés van ugy hogy majd jövök
Pussssssz mkinek
Gyönyörüek a babák :lol: :P :D

viki28
 
 


Szia Viki!

Szegénykém!!!!!! JAjajajjaja nagyon sajnálom őket amikor így fáj a pocijuk.

szerencsére nekünk nem fájt a hasunk, csak néha egy picit s nekünk az infacol nevű izé jött be.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia nszoke!

Az egész terhesség alatt jól voltam, minden rendben volt.Bekerültem a szülőszobába(elfolyt a magzatvíz,de nem voltak fájások), ráraktak a gépre, és csodálkoztak, hogy nincs semmi fájásnak jele sem. Aztán úgy egy óra múlva megmérték a vérnyomásomat, és kiderült, hogy 190 felett van. Akkor kaptam gyógyszert, amitől meg 100 alá ment, akkor újra fel, megint gyógyszer, majd infúzió. Aztán egyszer csak rosszul lettem, de azt mondta a szülésznő, hogy biztos a méhem nyom valamilyen ideget. Rá egy fél órára éppen a WC-ből jöttem ki, amikor már csak annyit tudtam szólni a férjemnek, hogy rosszul vagyok, és összeestem. A következő kép, hogy fekszem a földön és két szülésznő próbál ébresztgetni. Felültettek, amikor már meg tudtam mozdulni, bementem a szobámba és kezdődött az előkészítés, jött az aneszteziológus, borotválás, katéter. 20 perc múlva már érzéstelenítettek. Mire felnyitottak, már Balázs belekakált a magzatvízbe, így még éppen időben voltunk. Akkor valahogy fel se fogtam, hogy milyen veszélyben voltunk.De szerencsére a dokiknak, minden rendben volt. Egyébként a Margitban szültem, Szép József doktor úrnál. Balázs napon született meg Balázs, február 3-án. most voltunk 10 hónaposak. Kép
zsutita
 
 


Sziasztok

Bárány
ne bánkódjál, úgy látszik hogy az angyalkátok tudta hogy most nem szabad megszületnie, de nefélj mikor itt lessz az idő vissza fog jönni hozzátok

Szia Üdv itt közöttünk Zsutita!
nagyon szép nagy fiad van, gyönyörű!
Nem csinálsz a babókádnak vonalzót?

Nszoke
én néha nézem a Győzi showt, de csak azért, hogy, na mindegy is hogy miért.
Az az egy bizti, hogy ha mással csinálták volna nem lett volna ennyi folytatás, mert szerintem mások csendesebben élnek, és normálisabban. Remélem ezzel nem sértettem meg senkit, ha mégis akkor bocsika.
Ja és most úgy irigylem az unoka tesódat.
Néha azon szoktam morfondírozni, hogy mi lenne ha néha még most is a kis drágámat vissza rakhatnám pocaklakónak és időnként újra élhetnénk mindketten a baba világrajöttét, és persze én a fájdalmat is. Nehogy már túl jól érezzem magam. És mekkora lett a pici baba?

Viki
szegény babócád! Nagyon sajnálom a kis drágát. Szerencsére nálunk nem volt poci fájás.

De van most helyette (tegnap este láz - ez már elmúlt - kapott rá 1 kúpott az este - és azóta OK minden ezen a tére) + hurutos köhögés + orr mizéria. Az orrszívás kész horrorr, ti hogy csináljátok, de ez nálunk jelenleg 3 emberes feladat, vagyis ketten fogjuk a csepp gyereket és közben próbálkozunk szívni de ő üvölt közben + kitekeredik, úgyhogy elég nehézkes a dolog, de ha belegondolok hogy holnap csak 2-en leszünk hát.......

Már annyiszor akartam kérdezni, hogy nektek szokott viszketni a vágás helye? Mert nekem néha rettenetesen.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok!Szinte már nem is tudom követni annyian vagyunk!De ez a jó!Most hirtelen nem is tudok mit írni,olyan álmosság van rajtam egész nap.
Az állatkinzást én is utálom!!!Végignéztem én is a győzit,és sírtam Evelinnel!!!
A császárrol meg csak annyit,hogy én még soha senkitől nem hallottam olyat,amiket írtatok,márhogy az nem olyan jó érzés,stb.
Én ilyen véleményt most hallottam először,úgy látszik én még nem találkoztam ilyen hülyékkel...
Egyébként én az örögbefogadó szülőket is pont egyenértékünek tartom az igazi szülökkel,pedig ők sehogy nem szültek se simán se császárral.Még se gondoltam soha hogy kevesebbek lennének...
Azért felnevelni nagyobb teljesitmény egy gyereket mint megszűlni,mert az nem olyan nagy kunszt.Remélem eggyet értünk?Siasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Mondjátok el, hogy kell a vonalzót csinálni légyszi, mert a babafalva.hu-n megcsináltam, de nem tudtam űátrakni ide.
Köszi
zsutita
 
 


Szia Zsutita!

kaptál a babafalvától e-mailban kódot?
mert az kell berakni a profilodba az aláíráshoz.

Szia

Erika

Ui: ha ez így kevés írj és leírom részeletesen is.

Bárány
nevelőszülők: persze hogy ők is rendes szülők, arról ők (sokan) nem tehetnek hogy nem szültek (akár én is szaporíthattam volna táborukat)

Kép

Kép
erika13
 
 


Jaj de jó jaj dejóóóó!!!!
Nem csak én nem értek a vonalzó gyártáshoz!!!!
Nekem Nszöke csinálta!!!!
Örök hálám neki
Vendég
 


De Erika és Klauszka is segitett!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok!

Sajna át kell adnom a gépet a drága páromnak.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Bárány, az jutott az eszembe, hogy nem lehetnél te főállású anya? nekem úgy rémlik, az jóval több pénz!
Más: én szülés után 3 hétig voltam baby blues-os, és egyik oka a császár volt, mert úgy éreztem, hogy még egy gyereket sem vagyok képes megszülni... aztán elmúlt, és most már nem probléma!!! :lol:
Erika, nekem is szokott viszketni a császár!!!!
Viki, ne tévedj el! :lol:
Zsuita, nagyon édes Balázs! nem kicseszés vele ez a névnap szülinap? :D

K.
Kép
klauszka
 
 


sziasztok!

Egész nap nem engedett fel.

12:31 kor született Vaszilkó Dominik László 2870gr és 51 centi hajas baba, holnap meglesem. Jaj olyan jó neki, mindenki ott van nyüzsögnek stb. Én is lennék a helyébe, na de csak kicsit később.

Nekem is nagyon viszket néha, meg nyilal, de az olyan gyorsan hogy el is felejtem mindig.

Klauszka:hipp-hipp-hurrá! Igazad van Bárány főállású anya jóval több pénzért :) Van itt remény...
Pontosan mit jelent a baby blues?

Zsutita Balázs édes óriás, jó nagy baba. mennyivel született? Amúgy olvastam irományaidat hogy valamiért szemetek voltak mert nem csípik egy páran a dokidat, mert külsős vagy mi? Pontosítasz?

Nevelőszülők mind olyanok mint az igaziak. De én már mondtam hogy nem normális aki azt hiszi hogy ha nem hüvelyen szül az nem anya, ez egy badarság.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Csak egy vonalzó próba!

Kép
zsutita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: