Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Itt vagyok nem vesztem el. CSak csütörtökön fodrásznál voltam, meg egy jó pár dolgot kellett intéznem. Aztán pénteken délelőtt főztem, délután pedig hivatalosak voltunk férjem nagybátyjának a 60. születésnapjára, onnan este értünk haza.

Gátseb van akinek jobban van akinek kevésbé fáj. Nekem a másodiknál abszolút nem fájt. Annyit mondott a dokim hogy mivel ezek felszívódó varratok annak jó ha állandó nedvességben van. Tehát minden wc-zés után jó ha lezuhanyoztatjuk, és akkor nem fog feszülni, és sokkal hamarabb felszívódik. Nekem ez használt.

Tegnap este ettem egy almát, utána olyan gyomorégés jött rám, hogy már a falat kapartam, szétmarta az egész nyelőcsövemet. Ittam tejet, piritost ettem, meg végül kekszet ettem, na utána már jó volt.

16.-án megyek a terheléses cukor kontrollra, utána este meg dokihoz. Már nagyon várom, régen láttuk már a picurkát.

Annyit mozog már, hogy már kívülről is látni. Gyerekeknek is megmutattam, nagyon tetszett nekik ahogy ficereg meg rugdos. Állandóan kidugta a lábát a köldökömhöz.

Niki én az elsőt a 16. héten éreztem, a másodikat a 15. a harmadikat a 14. héten, és most is a 14. héten éreztem. Én általában először olyat éreztem mintha simogatna belülről. Az erőteljesebb mozgásokat kb a 16. hét után kezdtem el érezni. Most meg már rendes rugdosások vannak.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi!
Jó, hogy itt vagy!
Nekem is gyanús, hogy őt érzem, már ilyen korán. CSak olyan furi érzés, és ilyen eddig nem volt...

boris! nagyon irigyellek a fodrászat miatt, nagyon fárasztó volt hajatmosni délután. Már egyre lustább vagyk. az arcom is káosz... :cry:

Voltunk most délután a Brendonban. Hogy az milyen drága bolt!! inkább elmenekültem a több ezer forintos kis ruhácskák elől. a váci úti boltban még a babakocsi választékkal sem voltam megelégedve...

a tescóba viszont álomszép ruhákat láttunk, jó anyagból, jó minőségben, szerintem onnan be fogok majd vásárolni :)

sziasztok! csak a délutáni friss tapasztalataimat akartam megosztani veletek :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Nikilány!
Nekem is voltak furcsa érzéseim, elég korán. Olyan kis bugyogás szerűség, illetve, mint ahogy Gabi írta, mintha belülről simogatnák a hasam egy lepkeszárnnyal. Nagyon furi, de finom, kellemes érzés.

Legenyb!

Az UH képpel kapcsolatban. Először én is megijedtem, hogy nincs lába a kisfiamnak, de a doki megnyugtatott, hogy csak nem látszik, mert olyan szögből van felvéve. Ez volt az első UH ahol már emberke formája volt. Mikor megláttam a képernyőn, elsírtam magam, úgy meghatódtam.
A kutya nálunk is gyerekpótlék volt ezidáig. Először folyton odaszalad a szobaajtóhoz, mikor felsírt a Babóka. Mára már megszokta, de félek, hogy nem rajong a Zsombiért, mert ellopta a "Mamiját".

Évi!
Remélem rendben megtörtént a költözés. Tényleg azt nem is írtad, hogy anyósod mit szólt, hogy elköltöztök?
Ha berendezkedtetek írj nekünk!

Jó éjszakát Mindenkinek!

Kép
boris13
 
 

 
 

Sziasztok

Hoztam nektek egy pár képet ha nem bánjátok.
Pénteken készültek, szülinapra mentünk


Kép Ez volnék én Kép Kép Ő Réka a sógornőmmel Kép Három gyerkőc

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

itt vagyok nem tűntem el, de annyira meg kell szokni hogy itt vagyunk, pedig segítség is van, mert édesanyám ugye nyugdíjas és így itthon van és ha kell Hanna babázik. Így tudtam most is elszakadni a babó mellől.

Na szóval rendben átcuccoltunk szombaton, hát mint a vásározni indulók úgy néztünk ki. A kocsi fullon megpakolva hogy ne kelljen csak egy utat megtennünk! Hát HAnnus az egész utat átaludta!Én meg hátul nyomorogtam a kiságy, és a sok csomag alatt!!!
:lol:

Na de itt meg összeszereltünk mindent, estére még fürdetési időre végeztünk is. Hannust annyira elnyomta az egész napi macera, hogy este 22órára már aludt mint a bunda, pedig rendszerint éjfél felé szunnyad el, addig követelve a cicit. fel is borult a mostanság megszokott éjszakai felkelési "rendszer". Most már 2kor felkelt a kisasszony és szinte összefolytak az órák annyi ideig volt fent, de úgy 7kor el is szenderedett,...erre meg az alattunk lévő szomszéd orbitális (vasárnap reggel 8kor és panelba!!!!!) kalapálást végzett mert éppen cserélik a konyhába a csempét! Én el is indultam köntösbe hogy kiszedem a saját testéből (persze csak finoman)de aztán édesanyám térített ép észre! De tényleg annyira dühös voltam mert Hanna végre elszundított és nem akartam hogy egy bolond szomszéd miatt felkeljen! Szerintem ez érthető!
Na de hála aludtunk 10óra30ig. Maga volt a mennyország. A férjem, Tomi is itthon volt és így hármasban feküdtünk és hancúroztunk az ágyban. Ja nem hiszitek el, de a kiscsaj annyira "zsarnok" személyiség hogy ha a csodaszép kiságyába teszem aludni le akkor fél perc múlva követeli anyát vagy apát (főleg anyát mert apa ugye reggel mindig megy dolgozni:-( ) Így ha jót akarok magamnak akkor ott alszik velünk. Hát így esett hogy éppen tegnap ötlött fel bennem és mondom a férjemnek hogy hogy fogunk így, hogy Hanna az ágyunkban alszik MI Szegény felnőttek a 6 hét szigorú szexmegvonás után újra házaséletet élni???? Merthogy keserves 6 hét ez, nem tudom Ti hogy lesztek ezzel, de én...! :oops:
Na majd feltűnés nélkül kiadjuk zaciba anyáéknak egy órácskára....Biztos nem lesz feltűnő. Tisztára mint kamaszkorban, csak akkor még gyerek nélkül. :lol:

No de ennyit erről.

Itt vagyok csak annyira sok minden történt itt veletek hogy nem tudom követni. Na mindjárt visszaolvasok mindent!
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Évi
Örülök, hogy sikerült gond nélkül átcuccolni! Tényleg! anyósod mit szólt hozzá? Majd, ha lesz időd kérlek írj nekünk egy kicsit a napirendetekről!
Még a macskákról akartam mondani, hogy én minden állatot szeretek, a cicákat is. De lakásban, NEM!
Ma voltam védőnőnél, az orvosomnál, és uh-n is! Szerencsére minden ok! :) Múlthéten kicsit megijedtem a sok keményedéstől, mert eddig ilyen nem volt! Mióta megint szedem a magneb6-ot (3x2), már csak néha keményedek, de ez a doki szerint normális!
Szóval: Méhszáj teljesen zárt, magzatvíz közepes mennyiségű, szívhang jó! Kisasszony koránál 2 héttel nagyobb méretű (nem kórosan)! 1770gr! :) Az orvos szerint, ha ilyen ütemben nő és időre érkezik, akár a 4Kg is meghaladhatja! (fiam 3700gr, 57cm volt mikor megszületett)
Szóval:
:D :D :D
legenyb
Én a 16. héten éreztem meg, hogy mocorog. Először csak finom rezgéseket aztán egyre erőteljesebb mozgást, mocorgást, rúgásokat!
Most, hogy már ilyen nagylány időnként bizony kicsit megtapos bent valamit. :) Máskor meg olyan mintha az egész pocakom elindulna! Imádom, hogy mocorog! :D

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Gabi!
Igazán csini vagy! Nem látszik, hogy már 3 gyermeked van és az sem, hogy a negyedik picurral már a 23. hét-nél tartasz!
Nagyon helyesek a gyerkőcök is! Mit szólnak a tesó érkezéséhez? Várják már? Nagylányod majd biztos besegít neked?!?
Évi, legenyb!
Írjatok majd, hogy mikor jártok a kórház környékén, jó lenne talizni!
:wink:
Én legközelebb 16.-án megyek előkészítőre. (legalábbis ezt tervezem)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi köszi. Igen nagyon várják már, de főleg a kicsi RÉka. Állandóan puszilgatja a hasamat. Meg ölelget. Ma mondta reggel, anya jó nagy már a pocid:)

Ez mai pocakkép

Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


SZiasztok

Hannát azóta meg is etettem, de megint itt vagyok mert Hannus levegőzik az ablakban.
Hát újra átolvastam minden és igyekszek reagálni mindenre.
:lol:

Először is jó újra itt.

Legenyb
neked mi volt az anyóssal a vita alaptémája, ha ujól értettem a ygerek nev? Hát abban igazad van hogy Tőled kérdezik meg hogy fogják hívni és nem tőle így ő mondhat bármit. Nálunk ez hála nem volt probléma, már mikor terveztük a babát rögtön Hanna projektnek neveztük, így mindenkit erre kondicionáltunk. Szereti is mindenki!

Nekünk egyébként a macskákon kívül volt két teknősünk (egyik enyém még a fősulin adoptáltam, a másik a Férjemé) akiket tudván hogy kevés figyelmet fogok tudni rájuk fordítani (őket hetente nagy takarítani meg beszélgetni hozzájuk, etetni őket...)adoptáltuk két kolléganőmnek akik imádják őket. Így könnyebb mert én a sajátomhoz nagyon ragaszkodtam, még meg is sirattam őt mikor elvitték. Tudom hülyén hangzik, de az a teknős segített át az államvizsgán és egyéb nehéz időszakon. Úgy hozzám nőtt. Amúgy a cicókat is én vittem "haza", mert anno az ügyfeleim kitették őket még pici korukba egy nagy szemetes konténer mellé a nyugati pályaudvaron télen (abszolút fagy és éh halálra ítélve őket). Nem volt szívem nem hazavinni őket. Persze meg lett beszélve anyósékkel előre. Orvosi kezelésen is rögtön átestek, nehogy vmi gond legyen velük. Na ezt hallgattam tőlük állandóan, még a legutóbbi összezörrenéskor is, de én erre azt mondtam hogy nem normális hogy a macskát mindenhova felengedik, mindenhol szőrőznek, fürdőbe mosdón kádon mászkálnak, a konyharuhán fekszenek amit aztán használnak (én soha nem mertem látván ezt használni őket!), meg a fürdőbe is egy flakon domestos után mentem fürdeni. gondolhatjátok. De most már vége.

A saját otthonunkba remélem minél hamarabb bekötözhetünk, ez a szocpolon múlik, mert a pénzünknek amivel tartoznak már szerintem csak pislogva gondolhatunk utána(bár egy ügyvéddel megrángatnám az embert!). Egyébként 90%-an kész vagyunk csak egy kis burkolás hiányzik, a gyerekszoba és a mi hálónk kész van, a konyha burkolása is csak a fürdőt és a nappalit kell burkolni meg a lépcsőházat illetve azt még festeni is de az én is meg tudom csinálni, tehát nem sok van hátra de ahhoz éppen elég hogy ne tudjuk megcsinálni.

Marcsi
Hanna nagyon szépen eszik (most három héttel a születése után már 4840gr, mai mérésalapján, mert kaptunk kölcsön egy mérleget), de a tejcsit még fejem is utána mert azt szeretném hogy sok legyen hátha valami gikszer adódik. Csak sajnos fagyasztani nem tudom már mert elfogyott a tárolóm (mind a fagyasztóba van már).Aludni elégé nehezen alszik el, általában csak cicin vagy ha a férjem járkál vele, de ha leteszed pl a kiságyába akkor már a szeme ki is akadnak és megy az óá-óá! Rajtam (a mellkasomon) nagyon szeret elaludni, még ha a has fáj akkor is rendszerint ez megnyugtatja, csak ha leteszem a szemei rögvest kipattannak megint. Na ezért van az hogy a csodás kiságy csak mutiba van, mert a kisasszony velünk alszik el és velünk kel egy ágyban. Egyébként a hátán és az oldalán alszik (főleg az oldalán) mert ha bukik akkor ne legyen gond! Mert az csak mese habbal hogy rögtön kajcsi után bukik ha bukik, nálunk legalább is kb egy órával a kajálás után bukik, vagy változó de soha sem a kajálás után. Pedig a filmekben mindig úgy volt...
Amúgy HAnna baba a pocakban szintén nagyobbnak mérték mindig a terhességi héthez képest, de nagy is lett a maga 4060gr-val! Sebaj mert annyira szép baba formája volt és van, mindenki a csodájára jár!!!! BÜSZKE IS VAGYOK RÁ!
Én a mozgolódását (Hannáét)először pontosan szeptember 9-én éreztem (sajnos egy tragikus esemény miatt pontosan belém égett, bár akkor ez segített át rajta, mármint hogy éreztem őt). Ez akkor a 20 terhességi héten volt. Előtte tényleg vmi bugyorgáshoz tudnám hasonlítani AZ ÉRZÉST AMIT BELÜL KELTETT. :lol: :lol: :lol:

Majd folytatom de mennem kell fejni a cicit mert folyik kárba a tejem!
:oops:

Jövök vissza
viccvucc
 
 


Sziasztok

Nikilány
Az előadáson említett fura szag nálam is megvolt de nem tudtam hogy az normális. Most megkönnyebbültem mert eddig azt hittem, bár most már nem tapasztalom a fura szagot, mégis azt gondoltam hogy belül "rohadok". :oops: Az aranyér ténylerg gáz bár nagyon jó kúppal kezeltem és mára szinte teljesen rendbe jött, bár a szülés után (nyíltan kimondom) olyan lett mintha egy karfiol nőtt volna ott hátul ki.
Hannának egyébként több a tescoból vett ruhácskája van és tényleg nagyon jó minőségű ruhácskák azok. Úgyhogy majd ahogy nő biztos hogy ott fogunk méretek szerint további ruhácskákat beszerezni. Ugyebár az áruk is barátságos.

Gabi

A szülinapi buli tök jó lehetett, látom nálatok nagy feneket kerítenek az ilyen családi alkalmaknak. Összetartó család lehettek. Szépek a gyerkőcök és annyira édes a pocakod. A köldököd szépen kidudorodik már. nekem a gyomorégésre nem jött be a keksz meg a tej bár qa doki azt ajánlotta. Én rennit antacidumot (szabad a terhesség alatt)szedtem zsákszámra, bár néha az sem segített.

Boris

Még egyben a gép ezek szerint. Küldtem privit remélem megkaptad, mert háromszor kellett megírnom mert mindig eltűnt a kép, valami rossz gombot, billentyűt nyomhattam meg.

Marcsi

Tök jó hogy amúgy az uh szerint minden rendben. A magne B6-ot amúgy nem lehet csak kb a 36-37-k hétig szedni, de ezt majd az orvos biztos mondja majd. Akkor már ugye jobb ha érzed a görcsöket (elég hülyén hangzik de most nem tudom jobban megfogalmazni).

Kép
viccvucc
 
 


Marcsi

Azt sajnos nem tudom mikor járok a kórház felé de tényleg nagyon jó lenne összefutni. Az a baj hogy a 6 hetes kontroll miatt 20-án kell a dokimat felhívnom. De egyébként most a kórháztól nem messze, Kispesten vagyunk. Legalább nem kell majd messzire mennem ha megyek Hannával is a hallásvizsgálatra.
Tényleg valaki nem tudja mi van a 6 hetes kontrollvizsgálaton? Gabi esetleg?

Képzeljétek Hannus annyira édesen alszik a hordozóba. Ma lettem erre figyelmes. ott mindig megnyugszik és elalszik.

Legyetek jók kismamik!

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Viccvucc! jó, hogy ennyi időd lett és jobban érzed magad, a panellakás ellenére. Mi is régi panelban lakunk és engem is gondolkodóba ejtett már egy-két zaj, hogy mi lesz, ha Babóval itthon leszünk...

Gabi! nahát, mekkora pocid van! mármint először a ruhás képet láttam, utána az igazit :) vagy "rossz" lett a kép, vagy ennyire jó a ruha! ami nagyon szép is!

Mindannyian később éreztétek, mint én az első mocorgásokat, úgyhogy lehet, hogy még nem a Babó volt... :( viszont bugyborékolást én is sokszor hallok, de mindig azt hiszem a beleim... lehet ez a Babó?? :)
annyira figyelek néha, és úgy szeretném már érezni, hogy tényleg bennem van egy kis lény :)

Segítségeteket kérem... ma a dokinál tök ciki volt, összekevertem a most szerdai vizsgálatmat. Azt hittem AFP-re megyek, de ehelyett genetikai vizsgálat lesz. No, ez mit jelent? Mármint, mit fognak csinálni? egyébként az afp-n sem tudom, hogy mi lesz... :oops:

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Viccvucc na azért ekkora buli nem szokott lenni mindig. Most a férjem nagybátyjának volt a 60. szülinapja és a lányai meglepetés partit szerveztek neki, ahova meghívták a családot, munkatársakat, barátokat. 50-en voltunk. Étteremben volt megtartva.

A hathetes kontrollon csak egy normál nőgyógyászati vizsgálat van amikor megnézi a doki hogy améh visszahúzódott e a normál nagyságára. Elmúlt e folyás. Ilyesmi. Semmi különleges nincsen benne.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


niki az a ruhás kép szemből van, és azért nem látszik úgy.

A 12 hetes genetikai vizsgálat áll egy uh-ból ahol megnézik a tarkóredő méretét ami a Dow-kor szűréshez kell. Majd a kombinált tesztet is leveszik vérből, amiből 3 féle rendellenességet vizsgálnak. Ehhez kell a tarkóredő mérete.
A 16. héten AFP vizsgálat, ami szintén DOwn-kor a szűrésre, és a nyitott gerincszűrésre szolgál. Majd amikor ennek az eredménye meg van kb 1-2 hét akkor a 18. héten menni kell szintén a genetikai uh-ra, ahol az afp ismeretében alaposan megnézik a a babát. Szívet, érrendszerét, agyat, tüdőt, májat, veséket, gyomrot, hólyagot, végtagokat. Kizárva mindenféle rendellenességet.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi!
Akkor szerdán nekem csak egy uh lesz? (ez lesz a genetikai vizsgálat)
Aztán 16-án megyek az integrált tesztre a Bajcsy-ba (ezt már a Toldi dokinak köszönhetem:), akkor ez meg egy vérvétel lesz?

Kép
Kép
nikilány
 
 


Nikilány igen, így van. A Bajcsyban most ingyenes ez a vérvétel, amúgy pénzbe kerül, de a sejtbank kötött egy pár kórházzal szerződést, és azokban ingyenesen megcsinálják. Így aki a Bajcsyban szül azoknak automatikusan leveszik a vért.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


sziasztok lányok!

bocsi,hogy eltűntem,de valahogy el vagyok havazva.
most is csak gyors válaszokra jöttem,hogy ne érezzétek magatokat elhanyagolva.

nikilány:
most,hogy leirtad amit a védőnőd mondott,valóban azt érzem,és kétoldalt főleg,de van hogy alul.nekem is bugyog a hasam,de ez még szerintem is csak bélmozgás lehet,mert a gyomromban érzem,és nem alul ahol őkelme lakozik.IGEN,én is szeretném már érezni,hogy tényleg van ott valaki,mert olyan lehetetlennek tűnik,és csak addig hiszem el,amig látom az UH-on.és én is baromira lusta vagyok,de már annyira,hogy magamat is idegesitem.

viccvucc:
jót kuncogtam a nemi élet megoldásán... :lol:
igen,anyóssal a névválasztáson vitáztunk,de ma talált az uram egy jót a kispapa cimű könyvben:kedves anyuka,önnek már volt alkalma 1x,2x3x(kinek hányszor) nevet választani,most mi is hadd próbáljuk meg!szerintem ez ari,majd meglátjuk beválik-e

marcsi:
köszi

gabi:
nagyon csini vagy,tényleg a szembe-képen nem is látszik semmi,pedig hát láttuk oldalról is,és ott van aminek ott kell lenni.

sziasztok,jó éjt

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok!
Gabi!
A tegnapi pocakképen, ami oldalról készült valóban jól látszik, hogy lakik bent valaki! :)
Évi!
Örülök, hogy jól érzitek magatokat anyudnál! Köszönöm, hogy írtál a napirendetekről is. Azt még elárulnád milyen pelust használtok? Milyet vittél be a kórházba?
Na, megyek főzni! :(
Eddig szerettem főzőcskézni, új és fincsi dolgokat kitalálni, de mostanában utálok a konyhában ácsorogni!
Szép napot nektek!
Később még benézek.

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Marcsi
Pelusból az elején valami nevesincs pelust vittem, anno a novemberi bababörzén vettem de szuperül szolgált minket, bár elfogyott a bevitt mennyiség így liberót (2-es méret,3-5kg)vett a férjem. Azóta azt használjuk, mert árban most ez a legkedvezőbb. Bár én nem vagyok márkafüggő ezért megtenné a dm pelus is de most az is drágább! Egyébként ma léptünk be a Hannussal a DM bababónusz programjába amibe kaptunk egy kuponfüzetet amivel olcsóbban lehet vásárolni babához kapcsolódó termékeket. Ajánlani tudom, csak kell hozzá adategyeztetésre a születési anyakönyvije a babának.

Főzni én imádtam a terhesség alatt, én is mindig (főleg) magam kutyultam étkeket, de a terhességem utolsó 2/3 részében muszályvolt sószegény, majd teljesen sómentes diétát tartani így akkor már nem volt olyan szórakoztató a főzés! :?

Nagyon vizesedtem és a vérnyomásom is magas volt így komolyan vettem.

Most viszont már a felszedett kilók (25!!!) nagy része( 18!!!) le is ment a szülés óta három hét alatt így látszik hogy a nagy része víz volt, mert már van bokám! Ez szuper.


Na megyek én is főzni mert tejszínes csirkeragut főzök pennével. Nyami-nyami.

Majd még jövök

Sziasztok
Vigyázzatok magatokra
viccvucc
 
 


sziasztok csajok!

hát ez jó,amikor ti ráértek,akkor én nem,és forditva.
mi ez az ingerszegény levélváltás a mai napon?
:(

LÉGYSZIKE HOLNAP SZORITSATOK,MEGYEK A 12 HETI UH-RA.

jó éjt mindenkinek

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok!

Gabi! Nagyon szép családod és pocakod van. :)
Az alakodon meg sem látszik, hogy a 4. Babókádat várod.

Legenyb! Szorítok! Minden rendben lesz.

Zsombor ma 4 hónapos.
:D

Sziasztok!

Kép
boris13
 
 


Legenyb

ne izgulj, mert biztos minde OK lesz holnap az uH-ON! Veled leszünk lélekben.

Sajnos egyébként igen körülményes napom volt ma így van hogy ingerszegény a üzváltás a ami napon részemről. Tönkre ment a mellszívómba a membrán így el kellett mennem egy bababoltba hátha van alkatrész, de persze nem volt viszont kaptunk egy telszámot és címet ahol van és pénteken megyünk. Csak beparáztam mert duzzadt a cicim éjszakától a tejmennyiségtől és Hanna persze nem tudta az egészet leszívni, a para meg belém fészkelte magát hogy be fog gyulladni vagy el fog apadni. Kész röhej!

Este már kaptam kölcsön egy olyan alkatrészt péntekig.

Ráadásul reggel összevitatkoztam az urtammal mert volt olyen édes hogy hagyta Hannát teljes hisziig az ágyban ahelyett hogy a pelusát lecserélte volna, na persze egy egész átvirrasztott éjszaka után jól esett volna hogy ha aludhatok végre. persze a pelust én cseréltem le. Kérdeztem a férjemet nem hallottad hog nyöszörög Hanna? de folyamatosan. Ha...? Hát mért nem tettél vmit?Na mindegy ez van ha azt hiszik a férfiak néha hogy abból állaz apaság hogy kicsit játszadozunk agyerekkel és vége is.


Na megyek pihenni!

Sziasztok!
Szép estét mindenkinek!
viccvucc
 
 


Boris

GRATULÁLOK ZSOMBI 4. BETÖLTÖTT HÓNAPJÁHOZ!!!!


szia[/img]
viccvucc
 
 


jaj,de jó,jaj de jó!

köszi a szoritást csajok!

viccvucc:
hát én arra nem is számitok,hogy uram felébred ha nyöszörög a baba majd,mert a kutya is ugathat mellette,meg véshetnek fúrhatnak,mintha mi se lenne,még horkol is,úgyhogy reménytelenek...tisztelet a kivételnek!(azért még nem szeretném előre lehúzni a páromat,mert lehet,hogy tévedek.ÚGY LEGYEN!)


boris:
boldog szülihónapot Zsombornak,és nagy puszit neki,sokat!

pusz

B.B.
legenyb
 
 


legenyb!
Szorítok neked holnap! Ne izgulj, minden rendben lesz! :)

Sok boldogságot és egészséget Zsombornak!

Jó éjszakát minden mamának és babának! (azoknak is akik még a pociban vannak!)
:)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

legenyb ne izgulj minden rendben van. Mondom ezt én aki minden uh előtt tiszta ideg. Még ilyenkor is amikor már mocorog ezerrel. Tök jó, minden este fél 10-kor kezdi a hancúrozást odabent, olyankor szoktam lefeküdni általában, olvasok, vagy tv-zek, de nem hagy és kiköveteli hogy ráfigyeljünk apával. Állandóan kidugdossa a lábát a köldökömnél, és várja hogy apa oda tegye a kezét, meg simogatni szokta, akkor abba hagyja a rugdosást, de ha elveszi a kezét akkor újra kezdi addig apa újra nem simizi. Tökre édes, hogy már most ennyire kiköveteli magának amit akar.

viccvucc sajnos általában a férfiak ilyenek, az enyém is. Azt sem veszi észre ha beteg a gyerek és én kapcsolom a villanyt lázat mérni, vagy gyógyszert keresek. És ez akkor is úgy volt amikor még kicsik voltak. Gondolom most sem lesz ez másképp. A pelenkázás: hát azt meg sosem tette csak ha nem voltam valamiért otthon, de ha pont olyankor kakilt be na akkor jött a telefon hogy mikor megyek már:)Mert persze a gyerekek tudják mikor kell kakilni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gabi!
köszi a biztatást.én azt hittem,hogy ha megmozdul,akkor már nem izgul annyira az ember.mert most az a kényszerképzetem van,hogyha nem érzek semmit,akkor biztos már nincs is ott,vagy igen,de nem úgy ahogy kéne.komolyan mondom,hogy néha szeretném,hogy rosszul legyek vagy valami,mert az legalább jelzés lenne...

KÖSZI MINDENKINEK A SZORITÁST!

sziasztok

B.B.
legenyb
 
 


csajok!
nagyon sz..r lett az UH-om,holnap genetikus,szerintem egy pár napig nem fogok irni,szoritsatok.puszi :(

B.B.
legenyb
 
 


LEGENYB!

Ba...us! AzSzorítok hogy a holnapi genetikus igazából mindent rendben találjon! Nem akarok tolakodni, de mi az hogy sz.r lett. Mi lett rajta sz.r?Melyik érték nem ok? Ja nagyon VELED vagyok!

Az :twisted: -be hogy semmi sem megy simán!

Vigyáz magadra és ne idegesítsd magad teljesen fel holnapig!

Puszi Éva és Hanna baba
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Legenyb!
Én sem akarok tolakodni, de mi az, hogy sz*r lett?
Nagyon szorítok neked!!!!
Ha a Bajcsy-ban mész genetikushoz, csak azt tudom mondani, hogy ő egy tündéri doktornő! (most sajnos nem jut eszembe a neve :( )
Mindent el fog neked mondani és minden lehetőséget meg tudsz vele beszélni! (mi is nála voltunk)
Addig is vigyázz magadra és ne idegeskedj! (tudom, tudom, könnyű azt mondani)
Nagyon drukkolok nektek!
Kérlek ha tudsz, azért jelentkezz!
Puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Drága Legenyb!

Nagyon szorítok! Biztos vagyok benne, hogy holnap a genetikus megnyugtat, és minden rendben lesz.
Nem lesz semmi baj, próbálj meg piheni!

Tudom, mit érzel!Anno, én amniocentézis (hasfalon keresztül vesznek magzatvízet genetikai vizsgálat céljából) előtt voltam teljesen K.O. De végül minden rendben volt.

NAGYON DRUKKOLOK !!!!

Zsombi mindenkinek köszöni a jókívánságokat!

Kép
boris13
 
 


köszönöm lányok!próbálok kitartani!

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok!
Legenyb! ha hazaértél, dobj üzit, hogy mi volt a genetikusnál!
Szerintem azért küldtek rögtön oda, mert a genetikus pontosabb értéket tud adni a babáról!
Mindenképpen írj! Izgulok értetek! Este fent leszek újra!

Én tegnap voltam genetikusnál, és annyira nem akart velem kommunikálni és olyan sokáig nézegette Babót, hogy az elején nagyon izgultam!
Aztán továbbra is csak akkor szólalt meg, amikor a nővérnek diktálta az értékeket. Én teljes frászban voltam, annyira rá volt tapadva a monitorra. Aztán megkérdeztem tőle, hogy mia abaj, mire tök lassan mondta, hogy minen rendben van. normális baba.
ennyi. Remélem aki neked csinálja, beszédesebb lesz!!!

Viszont elemeztem az értékeket, és a legutolsó rendes uh-nál a tarkója 1,98 mm volt, tegnap meg 1,4mm mért. Ez most azt jelenti, hogy a genetikus pontosabb értéket ad? VAgy azt, hogy visszafejlődik a tarkója? Azt tudom, hogy 2,5 mm-től jelzi a Down-kórt... Mit tudtok erről?

Egyébként nagyon jó volt látni :) és végre az Apja is látta!!!

Kép
Kép
nikilány
 
 


sziasztok lányok!

sajnos jó értéket mért tegnap a doki,és meg kell szakitani a terhességet a jövő héten. :cry:
a tarkóredő érték nagyon magas,tuti,hogy meg sem maradt volna semmiképp.
azt hiszem,hogy most örülnöm kéne,hogy még most kiderült,de egyenlőre nem tudok.
majd irok.
sziasztok

B.B.
legenyb
 
 


Legenyb!


Nagyon sajnálom amin át kell mennetek!
Titkon reméltem hogy az uh csak egy rossz mérés eredménye és ma minden rendben lesz Veletek! Sajnos az élet most nem a jó oldaláról mutatkozik meg! És hogy ennek Ti legyetek szenvedő alanyai...
:cry:

Veled vagyok és ha bármilyen segítség kellene csak szólj.

Privit olvasd el ha tudod!


Puszi:Éav
viccvucc
 
 


Drága Legenyb!

Nagyon szomorú vagyok a történtek miatt.
Kérlek, írj, ha bármiben tudok segíteni.

Puszi

Kép
boris13
 
 


Drága Legenyb!

Borzasztóan sajnálom! Nem is tudom mit mondhatnék!?!

Veled vagyok lélekben! Kérlek, ha bármiben tudok segíteni, írj bátran!

puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Szia Legenyb!

Nem is tudok mit írni neked, le vagyok döbbenve, Annyi mindenért izgulunk, sokszor baromságnak tűnik egy csomó aggodalmunk... szörnyű hallani, hogy tényleg van miért izgulnunk, és tényleg attól még nem válik rószaszínné a világ, hogy végre teherbe estünk.

Nagyon-nagyon sajnálom!

Magaddal foglalkozz most, búcsúzz tőle el! Gyászold meg, hogy őutána, később, egy új életet is ugyanilyen pozitívan, és boldogan várj!

Várunk vissza!
Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


legenyb jaj istenem nagyon sajnálom. Nem is tudok mit mondani. Csak azt hogy próbálj meg elbúcsúzni tőle, már amennyire lehet ilyenkor. És utána gyászolni kisírni a fájdalmat, hogy utána a következő terhességnek már szívből tudj örülni.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Legenyb,

nagyon sajnálom ami történt, nem is találok szavakat!!

Amniocentézisre már el sem küldenek, bocsánat a tolakodásért ezt csak azért kérdeztem, mert az egyik barátnőmnek 3 mm-es lett a tarkóredője, a doki azt mondta, hogy biztos baj van, de azért menjen el amnióra. Teljesen rendben volt minden.

A kislánya 3 héttel idősebb a fiamnál és teljesen egészséges.

Bocsánat tényleg nem akartam tolakodni, csak úgy éreztem, hogy ezt el kellett mondanom, mert bár kimaradtam mostanában a levelezésből, lehet, hogy pont ezért nem tudom, hogy mekkora a gond.
Kérlek irj, ha van lelkierőd, hogy mi történt.

Puszi: Cukorka
cukorka
 
 


Kedves Legenyb!

Igaza van Cukorkának, próbálj meg beszélni a Dokiddal.
Nekem is van olyan ismerősöm, akinek rosszak lettek az eredményei, de amniocentézis után kiderült, hogy minden rendben. Nem is értem, ez tegnap miért nem jutott az eszembe!!!
Sőt, olyan ismerősöm is van, akinél, minden lelet jó volt, de az életkora miatt elküldték erre a vizsgálatra, és csak akkor derült ki, hogy beteg a babája. Képzeld el, ha nem megy el!!!

Bár én magam is voltam amnion, és úgy tudom, hogy azt csak a 15. hét után tudják csak megcsinálni, azért mindenképpen beszélj a dokival, hátha van valami más ötlete.


Nagyon sokat gondolok Rád, nagyon együtt érzek Veled!
Kérlek írj, ha tudok bármiben segíteni!

Puszi: Szilvi

Kép
boris13
 
 


sziasztok lányok!

muszáj ennyi szeretetre reagálnom.köszönöm mindannyiótoknak.

nem akartam leirni,mert annyira rossz az eredmény,de hátha más is igy lesz,persze nem kivánom senkinek,és olvassa,akkor estleg nem érzi magát olyan egyedül.
nyaki redő vastagság,kapaszkodjatok:7,4mm szerdán,és 11mm csütörtökön!!!!!!!!!!!
ez katasztrófális!!!2 orvos is megnézett,1 adjunktus,aki észrevette szerdán,majd csütörtökön a genetikán Ferenczi főorvos,aki a Schöpfm.-ben dolgozott,és az egyik legeslegjobb UH-orvos.sajnos ez annyira gáz,hogy még én is láttam az UH-on,a nyaka körül van egy nagy feketeség :cry: ,(tudom,hogy nem tud még levegőt venni),de olyan,mintha fojtogatná ez a ....

jövő hetem:

kedd reggel: méhlepény(korion)biopszia-ez azért kell,hogy megnézzék vajon mitől történt ez.lehet kromoszóma rendellenesség,virusfertőzés,és még ez csomó minden.ezáltal felkészülhetünk majd a köv. terhességre.

szerda este:bevonulok a bajcsyba,ahol előkészitenek

csüt. vmikor:megtörténik,altatásban,és fájdalom nélkül,azt hiszem estefelé haza is jöhetek.ha pár nappal később derül ki,akkor már nem ilyen kiméletes lenne,hanem infúzióval beinditanák...nem tudom az milyen,de rosszul hangzik.

ezt is Dr.Ferenczi végzi el.szóval nagyon jó kezekben leszek.egyébként nagyon ajánlom mindenkinek,aki szeretne amúgy is menni amnióra,vagy csak genetikai tanácsadásra ezt a kis bajcsys(söfis) team-et,mert fantasztikusan empatikusak,türelmesek,tényleg éreztem,hogy itt értem vannak,és mindenre válaszolnak,és nem utolsósorban több évtizedes tapasztalat áll mögöttük.

hát ennyi.
nagyon szomorúak vagyunk,de mindenképp jobb,hogy most kiderült,mintha pár hónap múlva,elvetéltem volna,ne adja a jóisten a hatodik,hetedik hónapban,amikor már mindene kifejlődött volna.bár azt mondták,hogy odáig nem jutottunk volna el...
még az is borzasztó lett volna,ha nekünk kellett volna eldöntenünk,hogy megtartjuk,vagy sem,ha mondjuk csak egy kisebb valami lenne ott,de igy annyira egyértelmű,csak szenved szegényke

:cry: :cry: ennyire tellett tőlem,köszönöm az együttérzéseteket,azért azt hiszem hogy néha majd felnézek,bár nem tudom,mennyire leszek lelkileg,és meddig.ezúttal egy új oldalamról kell magammal ismerkedni,mert gőzöm sincs,hogy fogom viselni.
puszilok mindenki

cukorka,külön köszi,hogy pont most előkerültél.remélem misikéd növekszik rendesen?

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok

Nagyon szomorú hogy ilyen borzasztó dolog történt Legenybel! Sajnos ez nekem most meghatározza a gondolataimat!


Legenyb

Rengeteg erőt és kitartást kívánok Neked! Valahogy most nem is jó másról szót ejteni.
NAgyon vigyázz magadra!

Puszi


Sziasztok

:cry:

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok

Én is nagyon sok erőt és kitartást kívánok.
Puszi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


sziasztok lányok!

mindenkinek köszönöm,azt szeretném mondani,hogy nem fogok feljönni a közeljövőben,úgyhogy nyugodtan irogassatok egymásnak,nem szeretném,ha ez a jó kis csapat eltünne.
azt szeretném,hogyha majd kb. fél év múlva megint erre járok,akkor még mindig legyen kivel beszélhessek.
szóval húzzatok bele,és irkáljatok egymásnak.én meg higgyétek el,hogy túl leszek rajta,mert én már hiszem.
csók mindenkinek

B.B.
legenyb
 
 


Legenyb!

Én visszavárlak, ha szabad most azt írnom, újabb pocaklakóstul. Csodállak a tartásodért, nagyon jól tartod magad, bár belül biztos gyászolsz, de az kell hogy tovább tudj lépni! Tényleg ha bármiben tudok segíteni akkor megtalálsz a megfelelő helyen! Nagyon vigyázz magadra.

Egy kis vigadalom, bár nem tudom hogy segít e, de éppen egy nagy mosakodáson vagyunk túl, mert Hannusi pelenkacseréje kicsit durvára sikeredett! :lol:
mikor kicsomiztam az én drágámat akkor trottyolt még (akkor hála a félig leszedett pelusba!), de mikor megemeltem a lábainál hogy törlöm a kis popóját, na akkor jött Attila az Isten ostora! Hozzávetőleg 40 cm-es sugárba slagolta a kis végbélterméket a szobának minden szegmensébe, és aki útba állt (ÉN) azt telibe kapta a kedves ajit!!! :lol: Volt utána pelenkázó mosás, szőnyegtisztítás, Hanna fürcsi, anyafürcsi! Ilyen még nem esett meg velünk de remélem ez volt ilyen formában az utolsó. Ennél enyhébb formációk jöhetnek, ahhoz már edzettek vagyunk, de hogy folyjon a kaki mindenhol....! :shock:

Amúgy most a drága 4870 gr és nagyon édesen növöget!


Puszi mindenkinek

Éva és HAnnusi

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok lányok!

Drága Legenyb!
Sok erőt és kitartást kívánok Neked! És mindenképpen visszavárunk!!! Pocakkal vagy pocak nélkül itt mindíg szívesen látunk!! :roll: (Szorítok neked, hogy mielőbb pocakos légy)

Lányok akik már babáztok, szeretném a segítségeteket kérni! Bár nem szeretném Bogit cumisüvegből etetni, de azért 1-2 db-ot be kell szereznem belőle. Az Avent-es (van benne valami szelep ami megakadályozza, hogy sok levegőt nyeljen a picur), és a Nuk között vacilálok! (és ha Nuk, akkor 1vagy 2 lukú?) Ti melyiket használjátok(ha használtok egyáltalán)?
Szinte már mindent megvettünk a kis drágának, mert később nem nagyon lesz időnk és én is egyre "nehezebb"leszek. Április elején kezdünk bele a lakásfelújításba! (nyílászáró csere, lamináltlap lerakás, festés) Remélem/úgy tervezzük, hogy ápr.20-ig elkészülünk. :roll:
Utána enyém a terep! :) Babaszoba berendezése, babaruhák mosása, vasalása. Apropó! Még egy kérdés! :oops:
Ti milyen mosóport, öblítőt használtok?
Bocs a sok kérdésért! :oops:
Évi!
Örülök, hogy jól vagytok és Hanna ilyen szépen fejlődik! Úgy tünik van elég tejcsid és Hannus rendesen eszik, ha ennyire össze tudott mindent kakilni! :D
További szép napot mindenkinek! (itt nálunk nagyon ronda idő van)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Drága Legenyb!

Nagyon vigyázz magadra! Szorítok nagyon, hogy mielőbb túl légy ezen az egészen, lelkileg is, és ismét belevághassatok a pocaknővesztésbe. Sokat gondolok Rád!

Marcsi!

Azt hiszem én tudok neked cumisüveg ügyben segíteni, mert nekem már sajnos nincs tejem :-( (Valószínűleg annyit sírtam, hogy elapadt!)
Csakis az Avent-est ajánlanám. Mi is Nuk-kal kezdtünk, kb. 1 hétig, utána már váltottunk is az Avent-re. Persze a legelején, mi is pohárból vagy kiskanállal adtuk a pótlást, de így egy idő után szegény Zsombi, már egész nap evett, de nem hízott semmit sem. Kb. 1 hónaposan még a születési súlya alatt volt, akkor mondta a védőnő, hogy akkor adjam cumisüvegből a pótlást. Zsombi pedig igazán hősiesen kitartott, mert nem volt "cicizavara", ami ilyenkor, ki szokott alakulni, de a tejem egyre kevesebb lett. 3 hónapos volt, mikor abbahagytam a szoptatást. Szóval Avent, és 1 számú gumit kell rá venni, ebből a legnehezebb kiszívnia a pótlást.

Én nem csináltam nagy ügyet a mosóporból, Arielt használok, és Coccolino Sensitivet. De a Zsombi bőre, hál'Istennek nem is érzékeny. Mi például már több fajta a pelust is használtunk és egyiktől sem lett kiütéses a feneke.

Remélem tudtam segíteni.

Évi!!!

Ez nem semmi!!!:D
A Zsombi ilyet még nem csinált, szerencsére!!!
Nálunk a legnagyobb kakis story az volt, mikor vendégségben bekakilt, jó folyósat, ami kifolyt és lett egy szép kis folt a hátán.
Először nem tudtuk, hogy mibe raktuk bele a gyereket, vagy ki fogta meg koszos kézzel, mígnem kiderült, hogy mi történt.
Persze Anyósom rögtön megjegyezte, hogy még pelenkázni sem tudom a gyereket!! :-(

Puszi Nektek!
(Nálunk is pocsék az idő!)

Kép
boris13
 
 


Sziaszto!

Marcsi
Bár én szoptatok de a lefejt tejcsit amit nem fagyasztok le azt cumisüvegből adom neki és pont az ellenkezőjét tudom mondani, mint Boris. Nekem az aventes úgy tűnik mintha slungolna (folyna belőle a tejcsi még akkor is ha nem szívja) így a nukosat használjuk, pedrsze mindegyikből az 1-est!!! Bár néha az aventre szorítkozunk mikor sterilizálni kell a másikat!
A gond az hogy ma vettem észre, hogy miután pl pénteken nem voltunk itthon mert ügyeket kellett intézni és Hannusi az édesanyámra hagyatott (persze ő nem szoptat :lol: ) így az előre lefejt tejcsit kapta egész nap cumisüvegből, ráadásul miután sok tejcsit vettem elő a fagyasztóból még szombatra is maradt, így két napig cumizta a tejet, ma persze már nem akart a cicivel "szenvedni". Na ennyit arról hogy a ygereket másra bizzal mert akkor csak cumizni tud és elszokik a cicitől! :shock:

Még azt nem tudom ha bármerre megyünk majd akkor hogy vagy hol fogok szoptatni ha épp közterületen jön rá az ehetnék!

A szoba rendezése igen izgalmas feladat lesz, irigyellek mert a kis lakásunkba már én is csinálnám de az még messze van! Pénteken az derűlt ki az FHB banknál hogy nem vagyunk egy hülyeség miatt jogosultak a szocpolra (nem mindehol éri el a téglafal magassága az 1m 90cm-t :evil: ). Úgyhogy lassan ki kell tényleg veretni az emberből aki tartozik a pénzünket. Csak ne én legyek mert kikaparom a szemeit!!!! :lol: :twisted:

NA nem bosszankodom mert az csak tejapasztó. Ja hogy most ennyi tejem van az még ugye nem biztosíték hogy ennyi is marad, de nagyon azon leszek hogy maradjon! Azért fejek állandóan még rá a szopi után. Ugye a kereslet kínálat harmónia, mintha Hannusi kereslete lenne a több így becsaphatom a cicimet! :lol:


Sziasztok
viccvucc
 
 


Boris

Az a kakis sztori is ari!!! Ja a koszos kézről jut eszembe! Te nem készítetted ki a látogatókat azzal hogy kezetmosni mindenkinek! Csakmert én állandó kontroll alatt tartok mindenkit aki Hannusihoz ér! Ez kéynszeres de nem akarom hogy bárki is mosatlan kézzel fogja meg vagy csak érjen hozzá mosdatlan kézzel. Ez normális vagy sem?
Én is persze annyiszor mosok kezet (bár ez nem most alakult ki, mert a munkahelyemen is ez volt!) hogy borzasztó száraz és kipirosodott amit csak esténként tudok vastag körömvirágos krémes kezelés alá helyezni! :shock:

Az idő itt is "kaka"!

Pusszancs
viccvucc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: