Új privát üzeneted érkezett!

Beus: valahogy nekem is az az érzésem, hogy hamarosan kibújik a babóca! :) Remélem minden rendben lesz!!!!

Attiláékat mi is szeretjük, szomszéd faluban laknak, szinte minden bálban és szabadtéri rendezvényen ők játszanak.

Ki az a Lövey doktor? Én még nem is hallottam róla. Neked van valami infód róla?
Te szerettél volna szülésznőt fogadni? Bnőm 1 hónapja szült, nem fogadott, szülés előtt csúsztatott neki x Ft-ot és rögtön nagyon kedves és segítőkész volt vele.

pussz!
judy-t
 
 


Judit!

Annyit tudok, hogy Hatvanból jött át és egy csomó olyan dolgot áthozott, ami ott szokás. Pl. most már a babák csak este 10-ig vannak kint a mamiknál, utána éjszakára beviszik. Ezt most hallottam...és nem értem... :shock:

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy visszatértetek:)
Ágotáról tud valaki valamit???? Nagyon eltűnt... :roll:
Most, hogy rátaláltam... :roll:

Beus,
nagyon izgalmasak ezek az utolsó hetek, napok...hű, nemsokára karodban tarthatod kicsi Babócát:) :)
Ezek szerint már a babás szobákban sincs kint éjszaka a bébi???
Pedig a szopizás sikeres elindulásáért azért az fontos lenne.
hmmm...ki érti ezeket a dokikat.


MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!!

puszi nektek,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Voltunk Uh-n szerdán, minden rendben van. Persze a baba felvette a szokásos "azért se mutatok semmit " pozíciót. Megint összerakta a lábát, az arcát is elfordította... Már ezek szerint meglepi lesz a neme.
Nst-re két ünnep között kellett volna menni, de ma már nem kaptam időpontot, így jan. 2-án megyünk. Tegnap a doktor bácsi nagyon megdicsért, hogy nem lettem kiselefánt, és úgy örül, mert nem egyszerű kihordani kétszarvú méhhel egy babát. Félt is az előző vetélés miatt, de már azt mondta, a nehezén túl vagyunk.:)

Ilyen nyugisan se vártam még a karácsonyt! Takarítani már alig kell, főzni se kell sokat, anyu meg ellvállalta helyettem a sütést. Ajándékok nagy része becsomagolva. Remélem minden ilyen nyugis lesz az ünnepek alatt is.:)

Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!

Pussz! Magdi

Kép
magdica
 
 


Sziasztok! :)

Mindenkinek Békés, Boldog karácsonyi Ünnepeket kívánok!

Nem vesztem el, ígérem hamarosan jövök!

Zsu! :)
Köszönöm az ajándékot! Bocsi, hogy csak most írok, de nem tudtam jönni. :oops:

Puszi. Ágota :)
Vendég
 


BOLDOG KARÁCSONYT!
ZSU

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Puszi

Kép
Kép
beus.
 
 


Drága Csajok!

Nagyon-nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek!

"Minden szívből szóló karácsonyi énekben, A kandalló ropogásában és melegében, Az ünnepi ebéd közben, a beszélgetésben és nevetésben, Minden képeslapban amit egy barát, vagy a család küldött, Minden amit ebből meghallunk, és ami elgondolkodtat bennünket… az maga a szeretet."
-Noreen Braman-

Judy-T

Kép
judy-t
 
 


Hahó lányok hol vagytok???

Segítsetek nekem: képzeljétek, főnök most közölte velem, hogy március 1-től munkanélküli vagyok. Teljesen el vagyok keseredve.... :cry:

Egy kis "jókedvrederítés" igazán rám férne :wink:
judy-t
 
 


Hello!

Judyt: sajnálom!remélem sikerül újra elhelyezkedned!
sajnos semmi jó pofa nem jut az eszembe!
Fel a fejjel kívánom, hogy a jövő éved a terveid szerint alakuljanak!

üdv mindenkinek!
Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Judit!
Ez igazán nem jó hír így az év végén...:(
Mondd meg a főnöködnek, hogy nagy hibát követ el, és ilyen jó munkaerőt úgysem talál....beeee :lol: :lol:
Kép
BEEEEEEE

....és hogy kezdje el felkötni a gatyát, mert mindent nélküled kell csinálni, és igyál egyet az egészségére....
Kép

különben meg BE HAPPY :wink: :wink: :wink:
Kép

Remélem jobb a kedved :lol: :lol:

puszi,
Ancsi[/img]

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Köszi csajok a biztatást, nagyon aranyosak vagytok!

Zsu: én is remélem, hogy sikerül valami jó helyet találni Gyöngyösön, s akkor hozzád is beugorhatok végre :))

Ancsi: ez édes volt, jót nevettem :))))
Egyébként ezek után akkor sem maradnék, ha könyörögnének!

Amúgy meg szilveszterkor igenis inni fogok!!!! :))) És nem fogok szomorkodni, mert új élet kezdődik számomra. Talán olyan valamivel foglalkozhatok, amit igazán szeretek, s a munkám a hobbim lesz. :)

Puszi mégeegyszer!!!!!!!
judy-t
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek. Én sajna 24-ét a kórházban kezdtem, ma engedtek csak haza. :cry: A pici ugyanis rátelepedett a vesémre és a húgycsőre, így begörcsöltem, aztán fél óránként pontosan jöttek a görcsrohamok. Kaptam 3 infúziót meg szurikat, aztán minden rendben lett. Inni kell napi 4l folyadékot és csak bal oldalon fekhetek. Na ez elég szörnyű, mert ettől rendesen fáj a tomporom. Ezt leszámítva megvagyunk. Azért el se tudom mondani, mennyivel jobb végre itthon!!!
Az én drága férjem pedig átvette a karácsonyi feladataimat, sütött-főzött, takarított. A bejglije annyira jó lett, hogy a mákosból még kóstoló se maradt.:)

Judit én csak annyit tennék hozzá, hogy használd ki a lehetőségeket, az utolsó héten menj el passzív táppénzre, ez 3 hónap.( Ha baba lenne, akkor sima ügy, mert vesz. terhesként teljesen ki tudnád használni a 3 hónapot, bár akkor ez eltörpülne a tény mellett!:) ) Aztán ha lejár, 3 napon belül kell jelentkezni a munkaügyibe. Az első 3 hónap amikor egész jó pénzt kap az ember, aztán felére csökken a pénz. De reméljük erre nem kerül sor!!! Amúgy ha valami magánakcióba akarsz kezdeni, a központoktól jó kis pénzhez lehet jutni, bár nem nagyon híresztelik a dolgot. Nem csak külső pályázataik vannak, hanem van nekik is saját kis keretük és egész jó feltételekkel adnak kölcsönt. Egy részüket nem is kell visszafizetni. Szóval ha saját tev. forog a fejedben, kérdezz rá.
Az biztos, hogy én már nem nagyon törném magam munka terén, ha a kedves főnök karácsonykor ilyet beszólna!
Pukkadjon meg ő, és főljön a saját levében! Ha valami nem tetszik, csinálja meg saját maga!

Te pedig érezd jól magad! Bulizz nagyot, ne is foglalkozz a témával!

Pussz! Magdi

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!
Sikerekben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek!
Kép

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Nem, még nem vagyunk itthon...csak eltávot kaptam holnap reggel 6-ig. :)

Magdica! Kár, hogy nem láttuk még egymást személyesen. Én 26-tól vagyok bent és láttam pár pocakost, aki hazamehetett, jó lett volna tudni melyik is vagy. :)

Judit! A főnököd kapja be, legalább várhatott volna ezzel a hírrel januárig. De nagy kalappal a keresgéléshez!!! :)

Ja, a reggeli NST megmutatta az első keményedésemet!!! 40-es volt (egyébként 100-as a max) és egy db volt belőle a 20 perc alatt kb az 5. percnél, aztán pocaklakóm bealudt. :D

Estefelé majd még benézek.
Puszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :) Kép

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!!!

Először is mindenkinek Boldog Új Évet szeretnék kívánni!!!!

Kép

Beus: elkezdődött a visszaszámlálás! Remélem jól vagy, nagyon szorítok neked!!! :) Már a férjedet is megkerestem iwiw-en, hogy történt-e 31-e óta valami :)) Mond meg neki, hogy feltétlenül írja ki az adatlapjára, ha kis Marci megszületett :))))

Magdica: sajnálom ami történt. Kitartás, már nincs sok hátra! :)

Kép

Egyébként köszönöm a sok jó tanácsot, sokat segítettél!!!

Képzeljétek! Szilveszteri buliban a férjem beszélt egy nagyon kedves ismerősünkkel, aki elég befolyásos pozícióban van egy intézménynél (direkt nem írom ki, hogy hol és mit csinál). Kiderült, hogy irtó jó ismerőse és munkakapcsolatban is állnak azzal az illetővel (igazgatóval), ahová be szeretnék adni egy állásajánlatra való jelentkezést. Ez egy számomra ideális állás lenne, azt csinálnám végre amit szeretek és amihez értek is :)))
Szóval: az ismerősöm ma személyesen viszi fel a jelntkezésemet az igazgatóhoz és szól egy-két jó szót az érdekemben. :))) Szorítsatok, hogy sikerüljön!!!! :))))))

Kinek hogy sikerült a szilvesztere? Mi bálban voltunk, előtte nálunk iszogattunk. 12-en voltunk a házban, olyan, mintha mindenütt emberek lettek volna: konyhában, nappaliban, fürdőszobában, WC-ben :))))))))) Imádom, mikor jól érzik magunkat nálunk az emberek :) A buli átlagos volt :)))

Millió puszi mindenkinek!!!!

Kép
judy-t
 
 


Sziasztok!
Először is mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!
Sajnálom hogy régen nem voltam,de ünnepek elött elutaztunk haza és csak szilveszter elötti napon jöttünk haza!
Beus!
Izgalommal teli napok ezek már :wink:
Nagyon szorítok hogy könnyü és élményes legyen a szülésed!Gondolom már alig várjátok a kis tündért!Egy kicsit még irígyellek is:)Nekem az NST soha nem mutatott semmit.Már-már azt hittem hogy a kis asszony ki sem akar jönni soha:)Lehet hogy neked már csak napjaid vannak hátra?-úgy legyen!
Magdica!
Most már neked sincs sok hátra!Hogy érzitek magatokat?Sajnáltalak hogy ilyen problmáid voltak,de remélem már jobban vagy!Tessék megbeszélni a babóval hogy nem rosszalkodunk odabenn!!Majd elég lesz ha megszületik :D
Judit!
Nagyon jó lenne ha azt tudnád csinálni amit szeretsz is!Ha sikerül akkor még hálás is lehetsz a volt főnöködnek!Szorítok hogy össze jöjjön!!!
Zsu!
Hogy megy a bolt?Szégyenlem is magam hogy még mindig nem voltunk!De ami késik nem múlik!!

Mi amúgy jól vagyunk,Alízkát majd hamarosan már a 3. hónapos oltásra viszem!Nagyon megy az idő!
Nagyon édes a kicsi bogár!Sokat szokott kacagni és beszélget is a lelkem!Barnika is nagyon szeretni még mindig hála istennek!Most ahogy otthon voltunk jól kifáradtak a gyerekek,mert minden napra jutott valaki akihez el kellett menni!Barnika este úgy dölt szinte az ágyba!És ugye autó híján szinte mindenhova gyalog mentünk!Barni ráadásul otthon látott először havat és ne tudjátok meg hogy mennyire élvezte!Hempergett,rugdosta,esett-kelt,térdig gázolt abban:)
Alízka meg türelmes kis tündér,otthon sem volt vele semmi gond!
Mi ugye itthon voltunk szilveszterkor.Egyik ismeröünkket hívtuk el és lehet hogy csak 3-an voltunk,de nagyon jó volt a hangulat és jól éreztük magunkat!Aztán 4-kor feküdtünk,de reggel 7-30-kor kelhettem fel!Gondolhatjátok hogy mennyire fitt voltam :?

Lassan kész az ebéd!Mennem kell!Majd még jelentkezem!
A kismamákról mindenkép szeretnék tudni!Főleg ha eljön a fontos esemény!!!
Puszi:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok Lányok! :)

BUÉK mindenkinek!

Remélem most már gyakrabban tudok jönni! :oops:

Az utolsó naposoknak nagyon szorítok, hogy kibírják a babócák a megfelelő időpontig! Kérdés, hogy a mamák bírják-e még addig? Lányok! Hogy vagytok?

Judy-t!
Sajnálom, hogy így zárult az év vége nálatok! Jó pár évvel ezelőtt a nővérem dec. 24-én tudta meg, hogy január 1-től nem kell neki mennie dolgoznia. Remélem, minden jóra fordul, és még március előtt tudsz váltani egy jobb helyre! Azért, ha sikerül, elárulod majd, hogy hol dolgozol? Egyébként az új állás Gyöngyösön lenne? A férjeddel együtt tudnál járni dolgozni.
Egészségügyileg hogy vagy? Most hol tartotok? A műtét eredményére nem emlékszem, mármint, hogy a szövettan mit mutatott? Mi a következő lépés? Bocsi, ha már írtad, de tényleg nem emlékszem. :oops:

Még jövök!

Pusz,
Ágota
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Segítséget szeretnék kérni. 19 hetes kismama vagyok Hatvanból, és a napokban sikerült arra az elhatározásra jutnom, hogy második gyermekemet a gyöngyösi kórházban szeretném megszülni. Melyik dokit tudjátok ajánlani, aki így közel félidősen is elvállal? Eddig Hatvanba jártam szakrendelésre, de már nagyon elegem lett a bizonytalanságból a hatvani szülészet jövőjét illetően. Azt szeretném megtudni, hogy ha én hatvani lakos vagyok, de Gyöngyösön szeretnék szülni, akkor ez most körzeti kórháznak minősül vagy sem? Kell még pluszban fizetni a szülésért vagy "csak" a fogadott orvos tarifáját kell megfizetnem? Ha a dokim gyöngyösi, akkor onnantól kezdve nem a hatvani hanem a gyöngyösi kórházhoz tartozom és az egyéb szükséges vizsgálatokra is (pl. vérvételek, NST,uh) oda kell járni? Védőnőm marad a hatvani? Egyszerűen nem látom át ezt a helyzetet. Köszönöm a segítséget.
töki29
 
 


Csajok!!!!!!!!!!!!!!!!

Megszületett Beus kisfia Marcika :))))))))))))))))))))
Gratulálok Beus, jó egészséget, sok boldogságot nektek!!! Annyira örülök :))))))))))))))))))))))))

Kép

Helga: örülök, hogy minden rendben van! Küldj majd még fotókat a gyerekekről! És köszönöm a biztatást :)
Ünnepeket hogy teltek? Alízka valszeg még nem érzékelt túl sok mindent.

Ágota: na végre, már hiányoztál! :))) Jól vagyok, bár ma voltam dokinál és a műtéti eredményem nagyon rossz lett. Jövőhéten egyeztetünk a továbbiakról. De leglaább meg van a hiba oka. Nem tud a méhfalon megtapadni a bébi.
Nálatok mizujs? Bébiprojekt??
Mindenképp Gyöngyösön szeretnék dolgozni, és azonnal elárulom hol, ha meg lesz az új hely.

Szia Töki! :)

Én elfogult vagyok, így csak a saját dokimat tudom ajánlani neked. Ő Dr. Szelva István. Nekem is Zsu ajánlotta, s egy kicsit sem bántam meg, hogy őt választottam.
Fiatal, kedves, nagyon lelkiismeretes. Én egy éve járok hozzá, nem jött még össze a baba nálunk. De mindent megpróbál, hogy segítsen. Olyna vizsgálatot is végzett, amit máshol (pl. Pesten) még nem is hallottak. És meg is lett a hiba oka.
Szóval, ha kell a telefonszáma, szívesen átküldöm privibe. Vagyis ez az aszisztensé, ott tudsz időpontot kérni, szerda délután van a magánrendelés, nem messze a buszmegállótól.
Tényleg nme hallottam még rosszat senkitől róla, még a férjem nagyon rossz természetű nagymamáját is ő műtötte tavasszal, s teljesen oda volt érte :))))))))
Egyébként nagyon sok boldogságot kívánok a terhességedhez! Majd írj magadról, ha van kedved.

Pussz mindenkinek!
judy-t
 
 


Itt van még egy fotó Marcikáról, Beus: remélem nem harapod le a fejem, hogy itt vagánykodok a kisfiaddal, de olyan édes :)))))))

Kép
judy-t
 
 


SZIASZTOK!

Beus! GRATULÁLOK!!!!!! :D Nagyon aranyos a kisfiad! (még el is pityeregtem magam.) Remélem jól vagytok mindketten!

Én tegnap voltam a dokinál, a belső méhszáj kinyílt. Még 2 hetet azért jó lenne kihúzni. Sokat kell pihenni, bár az igazat megvallva mást úgyse tudok mostanság csinálni, mert hamar elfáradok. és keményedik a hasam.

Töki! A hatvani kórházat összevonják Gyöngyössel, de nem tudni, hogy bezárják- e teljesen. A gyöngyösi nőgyógyászatnak most a hatvani főorvos a vezetője, és Nadim az oszt. vezető helyettes főorvos. Elég hülye viszonyok vannak. Én Hrabár doktorhoz járok, és szintén elfogultan őt és Szelva doktort tudom ajánlani. (Ha visszanézel az első oldalakra, ott írtam egyszer, hogy miért.) Amúgy nekem úgy tűnt, hogy ők szeretnek együtt dolgozni, meg jól kijönnek egymással.
Nem vagyok én sem körzetes. Nekem itt csináltak minden vizsgálatot, uh-t, labort, ekg-t. Az eredményeket az orvosomhoz vittem vissza a magánrendelésre. Most, hogy karácsonykor bekerültem se kellett semmit fizetni. Szerintem most se kell, "csak" az orvosnak. De talán Beus jobban tudná. (Judit nem kérdeznéd meg valamikor Beus férjétől?)
Állítólag szülésznőt már nem lehet fogadi. Igazándiból nekem csak egy volt szimpi közülük, ha jó napom lesz, akkor ő lesz ügyeletben.:)

Mindenkinek jó hétvégét!
Magdi

Kép
magdica
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából Szelva dokiról már én is hallottam, és egyik ismerőstől már meg is kaptam a telszámát. Akkor azt hiszem megpróbálkozom nála. (Tarifákat tudnátok mondani)
Magdica!
Ha jól értettem, akkor területileg te sem a gyöngyösi kórházhoz tartozol, és mégsem kellett fizetned egyetlen vizsgálatért, ugye? Az nagyon megnyugtató lenne számomra.
Amúgy tudnátok pár szót írni a gyöngyösi szülészetről? Milyenek a szobák, a szülőszobák, van-e apás szülés, milyen fájdalomcsillapítást lehet választani. Semmit nem tudok a gyöngyösi kórházról. :(
Magamról annyit, hogy második gyermekemet várom, 2006-ban született a kislányom Hatvanban. Fantasztikus élmény volt, nagyon meg voltam elégedve mindennel. Időközben azonban a kórházban megváltoztak a körülmények, a dokim elment, káosz az egész, ezért én is kórházat váltok. Az eddigi 19 hét úgy telt el, hogy a szakrendelőbe jártam, szinte majdnem mindig más dokihoz. De sokkal nyugodtabb lennék, ha egyetlen személy kísérné végig a babám fejlődését a hátralévő időben. Amúgy, jövő héten megyünk 4D Uh-ra. Már nagyon várom, hogy kiderüljön, hogy kislányom lesz vagy kisfiam.
Köszönöm mégegyszer a segítséget.
töki29
 
 


Sziasztok!

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!
A kispasi gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sok örömet, egészséget,rengeteg tejcsit kívánok!!

Töki:Szelva doktort én is ajánlani tudom!!!

Judyt:remélem mihamarabb a te babádnak is örülhetünk!!

Magdica:kitartás!!sok pihi!szorítok a 2 hétért!!híreket kérünk!!

Helga:hogy bírod a két kismanóval,van segítséged?képeket kérünk!

Ágota:hu de rég voltál!gyere ha tudsz gyakrabban!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!
Beus nagyon gratulálok én is a kicsi kis fiúhoz!!!!
Sok boldogságot és tejcsit kívánok nektek és majd kérünk szülésbeszámolót:)

Töki!
A mi helyzetünk merőben ugyan az!Én is a 2. gyermekemmel kb fél idős lehettem vagy esetleg kicsit fiatalabb terhes mikor úgy döntöttem hogy a gyöngyösi kórházat választom!Én is hatvani vagyok és megnyugtatlak hogy egy fillért sem kell fizetni,hiszen az is egy választható kórház!Igen,minden vizygálat és uh. ott van,de a védőnő az marad itt Hatvanban!Mivel én 3 hónapja szültem Gyöngyösön,így elég frissek a szülőszobai élményeim és ráadásul voltam is bent szülés elött 1 hetet és a nővéreket is sikerült megismernem és biztosíthatlak hogy tökéletesen meg voltam elégedve!Én is kissé szkeptikus voltam mert az elsőt Tarcsán szültem és ott nagyon szépek voltak a szülőszobák,a gyöngyösiben sem csalódtam.Nekem nem volt fogadott dokim ,de nem érzékeltem különbséget!A szülőszobáról:
Van egy közös rész ahol csak függöny van elhúzva és van 2 apás szoba is amik különálló helységek!Nagyon tiszták voltak a szobák és aranyosak is voltak a szülésznők is.Én bátran ajánlom neked és nagyon sok boldogságot!
Majd írj hogy mit választottál:)

Minden jót!

Kép
Kép
xemer
 
 


Szia xemer!

Nagyon köszönöm a válaszod, már majdnem teljesen megnyugodtam. Szóval te egyáltalán nem fogadtál orvost? Ügyeletesnél szültél?
Ha átmennék Gyöngyösre, akkor azt nekem itt Hatvanban jeleznem kéne valakinek, vagy csupán Gyöngyösre jelentkezem be mondjuk pl. vérvételre?
A babák azok végig kint vannak, vagy elviszik őket néha? Azt hallottam, hogy nem lehet látogatókat fogadni? Ez igaz?
töki29
 
 


Szia!

Nem,én nem fogadtam orvost,csak fogtam magam és átmentem az ottani rendelésre.Én úgy hiszem hogy mindenképpen elöbb menj el ott orvoshoz hogy ő állítsa ki a beutalót vérvételre és úgy tudsz majd elmenni vérvételre és más egyéb vizsgálatra!Egy jó tanács,ha mész orvoshoz mindenkép nézd meg hogy hánytól hányig van vérvétel.
Én ügyeletesnél szültem igen és nagyon jó szülés volt és én abszolut nem bántam meg.Pedig pont az a doki nem volt valami szimpi,de nagyon aranyos volt,elmagyarázott mindent hogy mi mikor fog történni,majd szülésre rá be is jött megnézni hogy hogy vagyok,a papírjaim hamarabb készen lettek mint akinek volt fogadott orvosa.Szóval nekem egy fillérembe sem került.Amikor én voltam akkor igen,kint voltak,bár az én Alízom besárgult,ezért kék fény alatt volt,így 3 óránként kaptam meg!Hát a szobába nem mehetnek be,de hidd el hogy ez jó valamelyest,mivel ha éppen szoptatsz akkor nem zavar senki!A babót egy ablakon keresztül tudod megmutatni ami az ajtón van (dugiban azért kezébe adtam a mamának:) )

Ha tudok akkor még segítek ha van kérdésed!
Jó éjt!

Kép
Kép
xemer
 
 


Szia Xemer!


Rám se hederítesz a hatvani topikban. Olyan rossz ott egyedül.

Üdv:


Alíz.
Vendég
 


Szia Xemer!

Ha nem bánod tovább faggatnálak a kórházzal kapcsolatos szokásokról, ugyanis úgy veszem észre, hogy teljesen másképp működik itt minden mint anno Hatvanban volt.
Szóval, ha a babák végig kint vannak az anyukáknál, akkor teljes egészében ők gondoskodnak róla, tehát a pelenkától kezdve a popsikrémet, fürdetőt, ruhákat mind be kell vinni a kórházba?
Őszintén szólva számomra egy kicsit furcsa ez a megoldás, mert Hatvanban 3 óránként adták ki őket, és hát bevallom-bár nagyon könnyű szülésem volt- éppen hogy elég volt a köztes idő arra, hogy magamat is ellássam és pihenjek is egy kicsit, meg hát ugye jöttek a látogatók is... szóval nekem ez egy picit jobban tetszett. De gondolom a gyöngyösi módszernek is megvannak az előnyei. Kérlek, ha időd engedi írnál pár szót arról, hogyan teltek a kórházban töltött napjaitok.
Ja, amúgy az új rendszer szerint hány napot kell bent tölteni szülés után? Érzéstelenítést lehet kérni? Hatvanban nem lehetett semmit (csak a gátvarrásnál), de nekem irtó mázlim volt, szinte nem is éreztem fájdalmat, olyan könnyen ment minden.
Szóval, ha van időd és kedved, várom válaszod, és persze másokét is akiknek van tapasztalata a gyöngyösi kórházzal kapcsolatban. Köszönöm
töki29
 
 


Szia!

Akkor megpróbálok leírni mindent:

Amit magadnak ajánlatos bevinni:
-mellszívó
-a cicire valami krém
-nagy betét(de ezt tudod)
-tisztálkodási szerek
-evöeszközök
stb...

A babának:
-lehet bevinni saját rucit,de azt adnak
-textil pelus
-normál pelenka
-popsi törlő
-a krémre nem emlékszem,de tudom hogy nekem Bepanthen-em volt,mert a cicimre kellett és azzal kentem a popsiját

most ennyi ami eszembe jut!
Úgy zajlott a dolog,hogy szülés utáni reggelen(én este szültem)meghozták a babát és ott is maradt,adnak pár pelust,de ha kint van a baba akkor jobb ha neked is van tarcsiba.De. azt hiszem hogy 9 tájékán összeszedték őket a vizit miatt ami a babáknál is ugyan úgy van és 11 és 12 között hozták vissza!Ezek után mind végig nálad marad a baba,ha csak nincs valami baj(besárgul vagy egyéb).
Én 3 napig voltam bent,majd mivel Alízka el kezdett hízni,így haza mehettünk.
A fájdalom csillapításról nem igen tudok mert nem kértem,de azt hiszem hogy mikor szültem a mellettem lévő szobában a csajszi kért és a szülésznő adott neki azt hiszem vallami injekciót,de nem epid-et,mert ezt szülés közben kapta.
Ja és én vettem ilyen hálós bugyit is,mert nem lehet bugyit használni bent.
Persze vizitre ezt is le kellett venni
:?
Most más nem jut eszembe,de ha valami még beugrik akkor megírom!

Szép napot!
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Judit! :D Köszi, hogy hirdettél, nagyon aranyos tőled!
Ma jöttünk haza, jól vagyunk csak fáradtan. Ha lesz időm jönnek a részletek!

Köszi mindenkinek a jókívánságokat!

Puszi

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Beus!
Gondolom nem nagyon van időd benézni, de szeretnék gratulálni a babádhoz. Jó egészséget és sok-sok tejcsit kivánok nektek. Te is Gyöngyösön szültél? Leírnád pár szóval a tapasztalatodat, mi hogyan zajlott, az ottani szokásokat.
töki29
 
 


Szia Beus! :)))))

Persze, hogy hirdettelek, úgy megörültem a fotó láttán :) Vigyázz magatokra, s ha lesz egy kis időd, tényleg gyere leírni az élményeket.

Töki: megy az üzi.

Puszi nektek!!!!!

Magdica hogy vagy? Tessék jelentkezni többször is, hogy nincs semmi gond!
judy-t
 
 


Sziasztok!

Csak bepillantok. Minden rendben. Hétfőn voltam ekg-n , laborban, nst-n, aneszteziológusnál. Az útviszonyok miatt 6-kor indultunk, és du. 4-re már itthon is voltunk.:? Jól elfáradtam, de minden rendben.
Hétfőn kell menni megint nst-re.

Töki vérvétel 10-ig van, és jó ha reggelről bejelentkezel a vizsgálatokra, mertl 8 után már tömegnyomor van mindenhol. Van aki a rendelőbe jár dokihoz, aztán csak az utolsó hónapban fogadja meg. Én nem bántam meg, hogy magánrendelésre jártam. Nem kellett többször menni, mint amennyire szükség volt, ráadásul karácsonykor is sokat jelentett, hogy az orvosom egyből a gondjai alá vett. Most az nst-s papírokat is vittem megmutatni, de nem várta el, hogy fizessek neki.

Helga vizitkor a rádnézésen kívül csinálnak valamit, hogy le kell venni a bugyit? :shock:
A szülésznőnek, szoktak adni valamit? Hát a nővéreknek mikor hazajöhetünk?

Majd még benézek picit!
Szép estét!
Magdi

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!

Magdica!
Hát megnyomkodták a hasamat,de a bugyit a gátseb miatt nem lehetett viselni,mert hogy akkor befülled és begyulladhat a seb.
Azt mindenki eldönti hogy kinek mit ad én senkinek nem adtam semmit köszönésen kívül!

Most mennem kell!
Jó éjt!

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantok, mert nem nincs sok időm, szerencsére. :)

Hosszú lenne leírni, hogy is volt minden. A lényeg, hogy beszűkült Marci szívhangja és Fehér(ő volt ügyeletes) jobbnak látta, ha megcsinálják akkor a császárt. Visszahívták Szelvát és fél 8-kor bementem lábon a szülőszobába. 20:56-kor kivették babót, majd 10-re már én is kint voltam. Epidurálisan érzéstelenítettek, szerintem ez a legjobb módszer. Éjszaka még aludni is tudtam, mert kaptam az infúziómba fájdalomcsillapítót. A többi napról inkább nem írok, mert még nem hevertem ki... Amúgy egyes nővérek sokat segítenek, de van aki le se...
Sajna a szopival kínlódunk, mert nem tudom rendesen rátenni hiába próbálkozunk. De nem adom fel. Ha esetleg van valakinek hasznos tanácsa szívesen venném.
Ja, a kórházból tetvesen jöttem haza, de szerencsére jó szert vett rá a férjem és kiírtottuk. Erre azért vigyázzon minden kismama! Ha bent fekszik és NST-re megy, nézze vagy kérdezze meg ki volt ott előtte. Ma voltam varratszedésen és mondta Szelva, hogy volt tetves akkor nem is egy.
Kicsit hosszú lett mégis... de most mennem kell, Marcika éhes. :)

Mindenkinek szép napot!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek, hogy hozzászólásával megosztotta tapasztalatait, véleményét a gyöngyösi kórházzal kapcsolatban. Hát én is döntöttem, és most már biztosan ott fogok szülni. A héten voltam Szelva dokinál, aki nagyon szimpatikusnak tűnt, voltam már fent az osztályon is, és nagyon tetszik minden. Csütörtökön voltunk 4D Uh-on, és kiderült, hogy kislány van a pocakomban :D
Beus, a hozzászólásod egy kicsit megrémisztett a tetvekről. Akkor még sincs akkor tisztaság ott? Ha lesz időd oszd meg velünk élményeid. Sziasztok
töki29
 
 


Megint én vagyok!

Elfelejtettem megkérdezni, hogy itt Gyöngyösön van szülésfelkészítő tanfolyam? Konkrétan az érdekelne, amikor a szülőszobát is meg lehetne nézni. Ha az első apás szülés volt, és ezt is úgy szeretnénk, akkor most is meg kell szerezni a szükséges papírt?
töki29
 
 


Hello!

Beus: Jesszus!!!!
Sajnálom hogy császár lett a vége,tudom min mentél, mész keresztül Benci is császáros volt.
Szopi:amennyire tudsz mozogni próbálj ki sok poziciót hát ha valamelyikkel jobb lesz!Én sebesen jöttem haza a párnát markoltam amikor szopott úgy fájt, 1 hét alatt helyre jöt.
Ha tudok valamiben segíteni írj nyugodtan privit megbeszéljük.

magdica:mi újság?

velünk:Sajnos elmegy az alkalmazottam hát ettem ideget bőven a héten!Benci mindjárt 1 éves odáig vagyunk!

judyt:mi újság a munka terén?

üdv mindenkinek!
Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Megy a szopi!!!! :) Kicsit még fáj mikor elkezdi, de már nem rágja sebesre. Most viszont nincs elég tejem. Komolyan el sem hiszem...ma szopizott 10kor, majd 11kor és még kellett neki adni tápszert is annyira hisztizett a kaja után. Iszom a Laktoherbet, szopogatom a homeopátiás golyókat, sőt a férjem még alkoholmentes sörrel is itat, de egyszerre akkor sincs több másfél deci tejcsinél, és az én kicsifiamnak nem elég. :(

töki! Itt nincs semmi tanfolyam. Egyszerűen csak szólj, hogy apás szülést szeretnél és a külön szobába visznek be. Amúgy gratula a kiscsajhoz! :)

Zsu! Írok privit!

Többiekkel mizujs?

Puszi

Kép
Kép
beus.
 
 


Beus!

Ne aggodj,a tejcsi be fog indulni! :wink:
Tedd minnél többször a melledre,annál több termelődik!A kisebesedés pedig attól van,hogy nem jól kapja be a cicit a babád!FGigyelj oda,hogy amikor bekapja,akkor alul is legyen a szájában még a bibmóudvar is.Nekem is ki volt sebesedve és tudom hogy borzesztó fájdalmas mikor kisebesedik,de kitartás!Nekem sokat segítettek a golyócskák és én szedtem akkor is mikor esetleg azt hittem hogy kevesebb lett a tejem!
A másfél deci nagyon jó,ne viccelj már!Az ugye 150 ml és nekem azt mondta a doki néni mikor megjöttünk hogy Alíz ugye közel 4 kg-val született,így legalább 40ml-t kell hogy egyen!Szóval az a 150ml nagyon jó!Sokszor van olyan a babáknál hogy csak szeretnének anyával lenni és ezért sírnak!Barnim ilyen volt és fél óránként tettem mellre ez miatt!
Remélem én is tudtam kicsit segíteni!

Rakok fel új képet!Ez a napokban készült: Kép

Kép
Kép
xemer
 
 


És van egy másik jó képünk is:)
Kép

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Mostanában nagyon gyakran gondolok a szülésre, és az azt követő időszakra, amikor már a tesó is velünk lesz.
Érdekelne, hogy nálatok hogyan történt a kistesó hazahozatala a kórházból? A nagyobb gyerkőc kapott-e ajándékot a kicsitől, volt-e féltékenység? Egyáltalán hogyan zajlott a kicsi bemutatása a nagynak amikor hazaérkeztetek a kórházból? Nagyszülők jelen voltak a nagy pillanatban, vagy ez csak a ti napotok volt, vendégsereg nélkül? Mikortól fogadtatok vendégeket?
Azért szeretném tudni, mert sajnos az első gyerkőccel elég szerencsétlenül sikerült a hazajövetel, és a második alkalmat szeretném felejthetetlenné tenni.
töki29
 
 


Töki! Nekem ő az első, akit hazahoztam. :) Apu és a férjem jött értünk a kórházba 1-re. Apu csak elfuvarozott bennünket, aztán hazament. Csak késő délután jöttek(anyu, apu, hugom) vissza megnézni Marcit. Addig hagyták, hogy "belakjuk" hármasban a lakást.

Helga! Köszi a bíztatást! mindenkitől jól esik! :) Még mindig kevés neki sajnos, de majd csak változik előbb utóbb.
Nagyon szépek ezek a gyerkőcök. A második kép pedig tényleg tök jó! :)

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Nálunk amikor hazahoztuk Alízt nagyon féltem mert mikor bejöttek a kórházba akkor Barni nem fogadta valami kedvesen a kicsit,de ez valahol érthető volt!
Én valahol számítottam is rá mert Barni nagyon anyás és nagyon aggodtam hogy milyen hatással lesz majd rá.Igen mikor hazahoztuk Alízt akkor kapott Barni ajándékot,mert ezt fontosnak tartottam és azt hiszem hogy nagyon bejött:)
De már a terhességen alatt is próbáltam felkészíteni amennyire lehetett.Most imádja a hugiját,kedves hozzá,bár néha elege van belőle amikor pl. sír és ilyenkor mondja neki hogy :
Hugi!Ne ordítsál!
Én meg jót derülök rajta:)
Mivel nekünk minden rokonunk lent lakik az Alföldön és Barninál szó szerint özömlés volt,így most mindenkit megkértem hogy hagyjanak békén minket,mert Barninál kiborultam ez miatt teljesen.Most voltunk otthon az ünnepekre és akkor mindenki talizhatott a kicsivel.
Érdekes volt,mert mikor Alízzal megérkeztünk és mondtuk Barninak hogy ez itt az ő kicsi kis hugicája és ezentúl ő is velünk fog lakni,akkor Barni körbe járta,az ajándék után megpuszilta és azt hiszem hogy fel is fogta amit mondtunk neki.Ezek után nem tudom hogy a kis tesó vagy "csak" a dackorszak,de iszonyat kezelhetetlen és szófogadatlan lett.Azt hiszem hogy most talán már kezd lenyugodni,de lehet hogy csak én szoktam hozzá:)!
Az én fiam sajnos iszonyat lett,ami miatt sokszor kiborulok a mai napig is.
Hát nálunk ez volt/van!Remélem tudtam segíteni!

Beus!
Örülök hogy jól vagytok!Ne add fel,lessz ott tejcsi!:)
Apa mit szól a kicsi fiához?Hogy tetszik neki az apa szerep? Kép

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Na, lesz itt tejcsi tényleg, csak nem kell annyit görcsölni miatta. :) Köszönöm mindenkinek a bíztatást!

Helga! A férjemnek már van egy 8 éves kisfia, de nem élünk együtt (Lacika Berettyóújfalu mellett lakik az anyukájával). Azt hiszem ez a szerencsém is, hogy egy tapasztalt apukával hozott össze a sors, aki rengeteget segít a baba körül. Szóval most babázás van ezerrel. Imádják egymást, délután együtt szoktak a mi ágyunkon aludni. :) Én meg ki vagyok túrva...
Alíznak boldog 3. hónapot! :)

Többiek? Mindenki jól van?

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, mióta nem jártam itt!:)
Mi még egyben vagyunk, bár szerintem nem sokáig. Itthon már mindent elrendeztem. Hétfőnként kell menni nst-re. a biztonság kedvéért utóbb vittem a bőröndöt, de haza is került.:)
Ezeken a tetveken kiakadtam! Máshol valóban nem tudja összeszedni az ember, csak az nst-n. Szerencsére én nem tapasztaltam, hogy lennének. Bár ami azt illeti, hétfőn az uh-ra se mentem volna szívesen!

Tegnap volt itt a védőnő, mesélt pár sztorit, mire úgy beijedtem, hogy aludni se tudtam éjszaka. Azt mondta, hogy egyik csajszi elesett a jégen, nem jutott be Gyöngyösre, császározni kellett Pásztón. Aztán meg, hogy pár hete valaki itthon szült, mire kiért a mentő, kint volt a gyerek is. Majd induljak el időben a kórházba, mert ugye bármikor szülhetek. Én hülye meg éjszaka azt figyeltem, hogy nem csorog-e a magzatvíz. Nem vagyok normális!

Helga nagyon aranyosak a gyerkőcök!:)

Beus veled is kint volt egész nap a baba? Vagy csak szopizni hozták? Jók azok a bogyók is! A szomszédnak beszóltak az osztályos nővérek, hogy nem tud szoptatni, nem hízik a baba, ráadásul koraszülött volt, nem is nagyon tudott szopizni. Aztán saját felelősséégre hazahozta, érdekes módon, itthon minden jó lett. Van teje bőven, a gyerek is kis pocakos.:)

Töki állítólag van tanfolyam szerdánként, de szerintem neked nem kell újrajárni.

Üdv. Magdi

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!

Beus! :)
Először is Neked szeretnék gratulálni, mert még nem tettem meg. Nagyon aranyos a kisfiad! Örülök, hogy tejcsi ügyben minden jól alakult! Egyébként, hogyan telnek a napjaitok? Éjszaka tudsz aludni, vagy nem hagy a pici fiad?

Töki! :)
Üdv közöttünk! Bár mostanában Te többet voltál, mint én... :oops:

Zsu! :)
Sajnálattal olvasom, hogy elmegy(nt) az alkalmazottad. Azért az üzlet nem zár be, ugye? Találtál már valakit a kolléganőd helyére?

Helga! :)
Nagyon jók ezek a fotók! Jól vagytok? Bár a képekről ez sugárzik, remélem a férjed körül is minden OK!

Magdica! :)
Izgatottan várom az eredményt! Jelentkezz, ha megszületett a bébi! Addig pedig kitartás, ne stresszeld magad butaságokkal.

Ancsi! :)
Te is nagyon eltűntél? Remélem minden ok, csak lusta vagy jönni! :wink:

Judy-t! :)
Mi van veled? Állás ügyben mi újság? Már régen nem jelentkeztél!
Remélem nem azért, mert a doktor bácsi elszomorított valamivel? Jelentkezz légyszi. Hiányoztál, amíg nem voltam! Most már ne tűnj el!

Puszi mindenkinek!

Ágota
Vendég
 


Lányok!
Úgy látszik, amikor én tudok jönni, akkor itt senki nem akar velem dumcsizni! :( :?

Most szomorú vagyok... :cry:
Jelentkezzen valaki! :oops:

Szép napot mindenkinek!

Én munka után megyek kozmetikába, rendbetetetem az arcomat. Ilyenkor mindig úgy érzem, hogy fiatalodtam egy tizest!

Puszi: Ágota
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: