Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi :)
még a 34. héten is meg tudnak fordulni... Máté megtette :D egyik éjjel, mint1 40 percen keresztül küzdött. Farosból ellentétes irányú farosba fordult át :D

miért félsz a gerincérzéstelenítésről? nagy móka :D
és ha csaszármetszés, és van rá lehetőség, akkor sokkal jobb, mint az altatás, mert altatásnál a tubus miatt köhögsz utána... nos... friss császáros sebbel köhögni és tüsszenteni, az felér egy merénylettel :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
Ha jól emlékszem akkor mindenhol 30 nap van írva a házassági anyakönyvi kivonatra, de ha jól emlékszem akkor a gyerekágyas osztályon kivolt téve 1 lap és azon már 300 nap volt. De ez majd csak a kispapának kell mikor intézi a babáknak a papírokat . (az én férjemnek sikerült mindent elintéznie kb. 3-4 óra alatt, pedig kb. 4 helyre kellett mennie, de azt mondta, hogy mindenhol nagyon szervezetten ment a dolog, pedig én attól féltem hogy 1 hét is kevés lesz, de sikerült)
Ja most jutott eszembe, hogy a II. klinikán januárban minden kismama kapott 2 bemutató csomagot, ha jól emlékszem akkor az 1-Pamperses-et és 1-Liberósat, az egyikben volt 1 kicsi sudocrem- nekem ez kb. 6 hónapig elég volt arra, hogy csak ott kentem be vele és akkor amikor muszály volt, pl, a nyaka, hónalj ahol nagyon kipirosodott. egyébként nagyon jó az amit a gyerek orvos ír fel a gyógyszertári készítmények.

mint Icsilya írta nagy móka a gerinc érzéstelenítés - láthatod őket, meg is simogathatod a babókat
hátránya - nevetni - köhögni - tüsszenteni -- tényleg felér 1 merénylettel, ill. mint írtam az érzéstelenítés miatt mielőbb produkálni kell a WC-n különben infúzió, és a fájdalom a vágásnál,,
De szerintem megéri a látvány amikor megmutatják a babókat. Én még 100X is megtenném, olyankár hogy néha nem lehet vissza menni az időben arra a pillanatra, semmihez sem fogható az érzés és a látvány, a fájdalmak meg úgyis elmúlnak seperc alatt, és már nem is fogsz rá emlékezni, csak arra a pillanatokra amikor megmutatták neked őket és meg is érinthetted őket, és már nagyon fogod várni hogy mikor foghatod őket a kezedbe.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsebi :lol:
Mi is megvettük mindkettejüknek a kiságyakat, éppen azok miatt amiket leírtál. Novembertől már te is vásárolsz, de jó!
Te mikorra vagy kiírva?
Nem értem :cry: mi az,hogy a szülés kérdés feljött-e nálam?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Orsi!
Persze hogy hordozó! Tudom hogy Te nem szereted, de mi ugy itéltük meg, hogy 1 ujszülött picit nem tuszkolunk bele. Kb 1,5 hónapos lehetett, amikor legközelebb autóztunk Vele, akkor már persze a hordozóban.
Házassági kivonatról.
Én ugy tudom, hogy 30 napos kellett. És csak a kórházban volt rá szükség, mert ott adták a születési kivonatot. Később már a születésivel tudta Dezső intézni a gyást, stb.
Gerincérzéstelenitésről.
Ne féljetek asszonyok! Tőlem a doki félt, hogy tudja belém szurni, volt készültség a mütőben, meg minden, de elsőre sikerült, és csodálatos élmény volt az egész mütét!Kb 10 perccel a zsibbadás után már ki is szedték Pörit, de nem én kaptam meg először, hanem Apa, aki a kisajtónál várta Őt. A mütét alatt folyamatosan kommunikáltunk az ablakon keresztül, Ő mondta a születési adatokat, meg biztatott, hogy minden oké, és mondta, hogy milyen gyönyörü kislányunk van. Életem legszebb élménye, sokkal sokkal jobb volt, mint Máté szülése. Peig féltem tőle nagyon, utolsó percig biztam a rendes szülésben... Olyan bensőséges élmény volt, főleg látni a férjemet Emesével, mert Ő ha lehet, még jobban akarta mint én. Örülök, hogy ezután már csak császárral szülhetek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :)
én tényleg azért nem értem igazán ezt a hozzállást, mert egy baba, ha a kezedben van és baleset történik, akkor
1. nem tudod megtartani (ez elemi fizika, hogy mekkora erőt kell megtartanod mondjuk 50 km/h-nál és 3 kg-s gyereknél)
2. mivel nem tudod megtartani repülni fog, és abba simán belehal egy
újszülött.

a hordozóba én a 2kg-s gyerekeimet is beraktam... iszonyú picik voltak benne, de be voltak kötve.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Erika,
Győrben fogok szülni.Most nézem,hogy Te is Kom.-Eszt.megyei vagy.Hol szültél?

Jók ezek az ágyból felkelős ötletek!
Megpróbálom majd a polg.-i hivatalban megkérdezni az anyakönyvi kivonatot,mivel én nem a helyi kórházban fogok szülni.

Zsebi,
én sem félek a gerincérzéstelenítéstől,mivel 9 éve térdműtétem volt és elsőre eltalálták a pontot.Fantasztikus élmény volt,hogy a monitoron nézhettem,ahogy kotornak a térdemben.Utána semmi kómázás,fejfájás nem volt.Csak azt a 24 órát kellett kibírnom a felkelésig.
Tényleg csajok!Császár után meddig nem szabad felkelni?

Orsi,

Te műtét után mikor kaptad meg a babákat?Szeretném,ha az enyémek is min. 2 kilósra megnőnének!

Vásárlás:találtam egy jó oldalt,ahol árak is vannak:www.bebibolt.hu

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :)
azonnal láttam őket. De nálunk volt 1-2 probléma, így szobába csak később kerülhettek ki.
1. ingadozott a cukruk, ezért 3 napig infúziót kaptak.
2. elkaptak egy méhen belüli fertőzést, ezért Máté 3 naposan bekerült a koraszülött intenzívre 3 napra, ő akkor nem is volt táplálható, mert a gyomrát is megtámadta a baktérium.
levi először 4 naposan szopizhatott és 6 naposan jöhetett már ki hozzám a szobába, Máté 1 hetesen szopizhatott és ő 10 naposan jött ki hozzánk. 2 hetesek voltak, amikor hazamentünk.
ezen kívül szoliztak a sárgaság miatt az elején kb. 4x8 órát.

ezek közül sokminden nem törvényszerű, hogy egy babávla megtörténik, de ált. a 2 kg körüli babákat sokszor nem hagyják az elején azonnal szopizni, mert gyengék még.
az enyémek annyira elfáradtak - 2 napos volt Levi, mikor egyszer megpróbáltuk- hogy utána cumisüvegbl sem evett semmit. náluk fontosabb a táplálék, mint az, hogy milyen forrsból jön.

koraszülötteket ezen kívül azonnal elkezdenek táplálni - ez igaz a 2.5-3 kg alatti babákra is- mert nekik nincs annyi tartalékuk, hogy kibírják a tejbelövellésig. (3-4 nap általában)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Aanda
én pestre jártam nőgyógyászhoz, és így pesten a II. Klinkán szültem (nem akartam Esztergomban - mivel nincs esetlegesen koraszülött osztály, ill. van bennfentes ismerősöm, aki sokmindent elmondott az ottani dolgokról, és szerintem a pesti nőgyógyászom sokkal jobb is mint az ottaniak - szakmailag is és anyagilag is)

Melcsi
nálatok a kórházban adták a születési anyakönyvi kivonatot? nálunk az apukának kellett azt is elintézni a hivatalban

Icsilya
az én babám 2670g-al született de csak a 3. napon adtak tápszert nekünk, addig cukrosvizet, pedig szerintem addig szegénykém nem tudott mit kiszívni belőllem

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :)
ez tök furcsa... nekünk anno azt mondták, amit le is írtam.
Amikor mi bent voltunk minden 2500 gr körüli és alatti babának már az 1. napon adtak tápszert.
ezek szerint mminden változik.

Te Esztergomból mentél oda szülni?
egyre inkább meg vagyok győzve, hogy a tesót is majd Pesten szeretném szülni. Annyira szeretem az orvosom, annyira nem szívesen váltanék. Végülis 1 óra alatt fenn vagyunk, ha bármiért menni kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Azért ez a házassági anyakönyvi kivonat is jó ki van talva ebbe az országba. Megkérdem majd konkrétan a kórázban mert mi Tolcsván házasodtunk 250 km. Gondolják az embernek nincs más dolga mint oda rohangálni. MEgkéredem hány napos legyen maximum aztán beszerezzük.

Nem tudomnekem a fóbiám ez a gernices érzéstelenítés félek tőle. Talán az ismeretlen miatt nem tudom, de ha nem lesz más az lesz. Majd a sors eldönti.

Viki!
Úgy értettem hogy a szülés kérdése hogy az orvossal beszéltetek-e az alternatívákról, illetve hogy Te magad mit szeretnél hogy gondolod.

Orsi!
Kálciumból milyet lehet szedni? Pezsgőtabletta?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
én a ca-sandozt szedtem, abból is a c-vitaminosat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszönöm!
Mikor mentek a babókért? Nem is írsz magadról. :(

Lányok!
Van egy szekrényünk amit szeretnénk eladni 5000 forintért rakok róla fel két képet (mert egyre nem fért rá) ha érdekel valakit vagy tudotok valakit akit érdekelné segítenétek az eladásban? Köszönettel

Lapra szerelhető variálható az összerakása. Mérek méretet ha szükséges.
Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebike :D
jah, a kaális simába írtam :D bocs :D
szóval mind a 7 kis gonoszka szépen nő. Holnap fél 9kor telefonálok, akkor dől el, ogy holnap vagy hétfőn lesz a transzfer.
Ha lesz min. 4 db, amit olyannak ítél meg a biológus, hogy kibírja az 5. napig, akkor megyünk a blasztós transzferre. Ha túl kockázatosnak tartja, akkor meg holnap kapom vissza őket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Icsilya
Igen, Esztergom mellől, mert sajna már onnan elköltöztünk Kesztölcre (de nagyon remélem, hogy 10 éven belül sikerül vissza költözni, de ha nem előbb akkor utóbb), de ha jövőre megint sikerül akkor megint pestre megyek a pesti dokimhoz (Gimeshez), Én ide a helyiekhez csak max rákszűrésre,

Zseboroszlán
Mi Esztergomban házasodtunk össze, és most 4 éve kesztölcön lakunk, de itt az ismerős mondta a hivatalban hogy ők nem tudják kiadni a házassági anyakönyvi kivonat másoatát, csak ott ahol összeházasodtunk - Esztergomban, úgy hogy szerintem sajna nektek is csak ott fogják kiadni.
És ne félj az érzéstelenítéstől, az altatásnak is vannak árnyoldalai, (engem mikor tavaly Gimes műtőt akkor az ébresztésnél voltak gondok - de szerencsére megoldották, és ezértsem ajánlották mégegyszer az altatást)

Mindenkinek nagyon szép álmokat

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Bizony, csütörtökön szültem, pénteken már ott volt az anyakönyvvezető néni, és hétfőn már hozta is az iratot, hogy Pöri megszületett :D Mindenkivel igy csinálták.
Nagyon irigyellek, hogy Esztergomban lakhattál. Szivesen költöznék oda, pl. abba a kis utcába, ami a Kálvária dombon van :D Kesztölcön nem szeretsz lakni?
Zsebike!
Sajna csak ott adják ki, ahol összeadtak Benneteket. De elég az egyik félnek menni a másolatért.
Orsi!
Igen, igazad van. De 17 éve még hire-hamva se volt hordozónak, aztán mégis hazaértek a babák... Mi már csak ilyen konzervativ szülők vagyunk... De aztán,mint irtam, soha többet...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Erika!
Bizony, csütörtökön szültem, pénteken már ott volt az anyakönyvvezető néni, és hétfőn már hozta is az iratot, hogy Pöri megszületett :D Mindenkivel igy csinálták.
Nagyon irigyellek, hogy Esztergomban lakhattál. Szivesen költöznék oda, pl. abba a kis utcába, ami a Kálvária dombon van :D Kesztölcön nem szeretsz lakni?
Zsebike!
Sajna csak ott adják ki, ahol összeadtak Benneteket. De elég az egyik félnek menni a másolatért.
Orsi!
Igen, igazad van. De 17 éve még hire-hamva se volt hordozónak, aztán mégis hazaértek a babák... Mi már csak ilyen konzervativ szülők vagyunk... De aztán,mint irtam, soha többet...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Orsi,
köszi az infókat.Akkor neked fertőzés miatt indult be a szülés?Durva lehet a méhen belüli fertőzés!Volt valami tünete?
Végülis jó hogy 2 hét után hazajöhettetek.Én min.4 hétre állítottam be magamat,így nem fogok csalódni,ha nem engednek haza minket.

Erika,
így értem hogy miért nem szültél a helyi kórházban.Én sem teszem be a lábam soha többet a szőnyi kórházba.

Mit szóltok ehhez a hideghez?Hurrá,lassan itt a tél!Még 11 hét!Remélem hogy ez lesz életünk legszebb Karácsonya!

Kismamik!Már Ti is visszafelé számoltok?Vagy csak én?

Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Andi
Kép
aanda
 
 


zseboroszlán!
nekem is van tolcsvai ismerősöm!a férjem meg s.aljaújhelyi!
erika!te nem az egomi tékára jártál?én igen.
sajna nekem is van egyfajta rossz érzésem a gerincbe adott érzéstelenítéstől.
egy ismim rossz helyre kapta,kissé lebénult.az anyja pelenkázta al ányát,meg az unokáját.most 2 év elteltével jól van, csak a gyerek a nagyanyjához megy inkább...
nehéz dolgok ezek.
anyósom mondta-orvos nagyon nehéz azt a pontot eltalálni.csak az a baj,ikreknél általában egyből császár van.
1000-bő egy ilyen eset van!
lola29
 
 


Andi :)
igen nagy valószínűséggel ez a fertőzés indította be a szülést ill. előtte már méhen belül megfertőzte a babákat.
Nekem a 33. héten kinyílt a méhszájam, így a fertőzések könnyebben jutottak fel.
Tünete semmi sem volt - mármint amíg pocakban voltak. Amikor megszülettek a vérképükön látszódott a fertőzés ill. Máté gyomra teljesen megszűnt működni, ezért majdnem 6 napig nem volt táplálható.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Melcsi
jó itt Kesztölcön (már csak azért is mert így együtt vagyunk a férjemmel és van 1 babócánk, és külön az anyóstól, ott 1 fedél alatt laktunk 3) de én hiába laktam ott csak 2 évet - és jóformán csak aludni jártam haza mert pesten dolgoztam, én nagyon vissza vágyom oda, és majd egyszer a gyerek-gyerekek is oda fognak suliba járni, - engem a Duna - Erzsébetpark stb. húzza nagyon vissza a szívemet oda. És a buszjárat innen oda fölrtelem. Úgyhogy amint bármikor pénzhez jutunk megmondtam, hogy költözés, 10 v. 15 év múlva de akkoris vissza akarok menni. És Esztergomba is ha lehet akkor a Bazilákától Visegrád fele irányba, mert arra laktunk.

Lola
bocsi a tudatlanságomat de mi az a téka egomban?
ne félj az érzéstelenítéstől nekem 1-sőre eltalálta szerintem legalábbis, megse éreztem jóformán, én jobban félek az altatástól, nekem tavaly a laparoszkópos műtétemnél az ébresztésnél I-II fokú AV blokkom volt, úgy hogy a szülésnél már nem is javasolták az altatást,

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép szombat délutánt

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Lola
Te egomi vagy?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Andi :lol:
Miért csak 11 hét? 34.héten fogsz szülni?

Zsebi :lol:
Persze, már én is megkérdeztem a dokit, hogy mennyi esélyem van a természetes szülésre. Azt mondta ez leginkább akkor fog kiderülni, ha szülni kell, mert ha be van állva a lenti baba és vannak fájásaim akkor mehet, ha mindkettő keresztben van meg összevissza, akkor sajnos császár. Én ettől a lehetőségtől vagyok kicsit beszarva, nem kivánnám, hogy felvágjanak, meg gondolom akkor a babákat sem fogják rögtön ideadni, meg sokáig kell kórházban lenni, meg ilyesmi.....
De, végülis az tökmindegy, hogy hogy jönnek elő csak ne legyen semmi bajuk. Nem? És neked mit mondtak?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
nekem is ezt modnta az orvos amit neked. :)
Én is félek a hasvágástól az érzéstelenítéstől, de úgy lesz ahogy lesz. Ezzel nem tudok mit tenni. Akkor már szerintem minden mindegy lesz csak a babák legyenek egészségesek és nekik legyen jó.

Lola!
Nekem a férjem Tolcsvai. :)

Orsi!
További drukk hegyek mennek a kicsiknek. Úgy látom eddig bejött. Ne feledd már most kismami vagy a naptár szerint. :)
Puszi neked és drukkolok.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Viki :)
az, hogy mikor kapod meg a babákat ill, mennyi ideig kell bent lenni, nem igazán függ a császártól.
persze, ha term. szülés, akkor azonnal ott maradHATnak melletted, de én spec. nem tudok olyan ikrest, akinél ott is maradtak volna. Mert kell a pihenés.
és a 2 hét alatt éjjelre mindig leadtam őket, mert egyszerűen kellett az annyi alvás.
a csaszival annyi függ össze, hogy akkor nem 3 hanem 5 nap utána mehettek haza, ha minden OK.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Látod Zsebi :D ezt el is felejtettem :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika!
Voltunk párszor Esztergomban, mindig rácsodálkozom, hogy milyen szép, békés kisváros. Először a hidavatóra mentünk, Máté még olyan kisfiu volt :D , és aztán jópárszor jártunk ott. 1x 1 lombik előtt pont, felmásztunk a bazilika tetejére :D Rengeteg lépcső volt, de megérte! Az idén pedig elmentünk a fürdőbe, mostmár Pörivel. Az viszont sajnos nem tul nagy szám :( Mostanában épültek sokkal szuperebbek is. És igen, a Duna parti sétány is a legszebbek közé tartozik.
Lányok, most tudatosult bennem, hogy mennyien vártok itt ikreket! :D Ha minden igaz, uj kismami jön közétek :wink: igaz, Orsi?
Zsebi felvetése teljesen bizarr, de bizony igaz! :D
Bizony, gyorsan haladtok kifelé!
Andi!
Orsinak egész szerencséje volt, hogy akkor jött a fertőzés, mikor már esélyesek voltak a babák...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Hát az hogy békés kis város az nem bizti, de vannak olyan részei az biztos. Éppen ezért akarok egyszer amint lehet visszaköltözni. Egomban melyik fürdőben voltatok, a régiben v. az újban? Én még egyikben sem voltam, de nekem az új sem tetszik már kívűlről sem, meg az sem tetszik, hogy nem ültettek 1-etlen 1 fát sem a belső zöld térbe.

Nviki
mikor én voltam most januárban a kórházban ismertem olyan ikres kismakákat akiknek akkora babóik voltak hogy cszászár ellenére is csak annyit voltak császár után kórházban mint én vagyis 6. nap már mehettek is haza. Nekem a császár után 6. nap délelőtt mielőtt hazamehettünk már ki is szedte az orvosom a varratot. És utána már csak 6 hetes vizsgálaton látott.
Úgyhogy ne félj tőle. Császár után legalábbis a II. klinikán csak megmutatják a babákat - megsimogathatod, és csak a gyerekágyas osztályon kapod meg őket.

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Erika

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1160254306.33.jpg[/img] Kicsiknek és Nagyoknak is Nagyon Szép Álmokat Kívánok [/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Viki, Orsi!
Én például azon nem aggodóm hogy mennyi ideig kell a kórzázban maradnoma picikkel. Mert úgy vagyok vele hogy legalább jó lenne egy kicsit összeszokni és a sebnek gyógyulni, hogy itthon ennyivel könnyebb legyen.

Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Orsi!
Te pedig jelenkezz, hogy mit modnott a biológus remélem marad a hétfői költözés. :)

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Viki,
igen,a 34.héten lesz a csaszi,de ha bírom,akkor a 35.-en.3-as ikreknél tovább nem igazán lehet húzni,mert akkora az összsúlyuk már kb.6 kiló lesz,és a méhlepény is elöregedik addigra.El sem tudom képzelni,hogy a végén mekkora lesz a hasam!Még csak most fognak igazán beindulni a növekedésük!Még csak kb.fél kilósak.

Orsi,
mit mondtak,mikor lesz a beülti?

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi :)
azért xar a kórház, és viselt meg engem az a jó 1.5 hét, amíg már a babákkal bent voltunk. mert téynleg szó szerint semmi segítséged nincs. Nem az összeszokásról szól, hanem a túlélésről.
Azért akartam már iszonyúan hazamenni, mert akkor fürdetés után nem egyszerre kapm meg a két visító gyerekem, mert akkor van még 1 ember, aki ringatni tudja őket.

Andi :)
az egyik 3asikres bnőm 36+0ra szülte meg a lánykáit :D

Vásárolós mamik :)
hol van jó kókuszmatrac? átköltöztünk almádiba, ahol a hálórész félpincében van - eleve elég nagy a páratartalom- , és Máté matracára szerintem kiöntötte az ivójoghurtot és alul penészes lett. Le akarom cserélni, mert ez így nem túl szimpatikus.
Merre nézzem most?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi :D
jah :D holnap f2 :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Kókusz pl. nálnuk is, irtam már, hogy butorboltunk van, többek között Novetex matracokkal, velük azonos áron... 70x140 méretig 12.700 Ft, 4 év teljes körü garanciával (helytelen tárolás miatti penész sajna nem garancia).
Azért mondhatom, hogy lehet hogy Te nem voltál szerencsés a gyerekágyon, mert én pl. a Tétényiben minden,de minden segitséget megkaptam, hozzám állandóan jöttek, hogy minden rendben van-e, segitettek a szopinál, telefonáltak, hogy jó-e, ha most fürdetjük, stb. Majdnem megnyugvás volt hazajönni, annyian akartak segiteni :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok lányok!

Van köztetek valaki, akinek fáj a dereka? (Remélem nincs, de olyan van aki tud segíteni!) :lol:
Iszonyúan fáj a derekam kb. 1 hónapja, ha 2 óránál többet vagyok az ágyban. Úgyhogy az éjszakák egy részét az ágyon ülve meg sétálva töltöm, ettől másnapra elég kifacsart vagyok. Mit lehet tenni?
(A matracra gyanakodtam, de szerintem nem az a baj, gerincbarát Cardo matrac - aludtam már a földön, a nappali kanapéján, polifómon - semmi nem segít.) :cry: :cry: :cry:
Tudtok valami jó tanáccsal szolgálni?
Másik kérdésem: baktérium van a vizeletemben, de a doki szerint nem kell vele foglalkozni. Ez így oké?

dkata
 
 


Sziasztok lányok! Kép
Elnézést az eltünésért de összesürüsödtek a programok kicsit!

Orsi! :D
Olvasom milyen jol alakulnak a dolgok nagyon szoritok továbbra is!

Andi! :D
A 30-ik hét után már minden nap egy ajándék!
De ügyes lány vagy minden ok lesz!

Zsebike! :D
Mozgolodnak már a kicsikék?
Választottam orvost!A Szabolcs utcában Dr. Vajda Miklost ma délután megyek hozzá 14.15-re!Már izgulok kicsit!

Kata! :D
Nekem is nagyon fájt a derekam a kisfiamnál de a fekvés volt jo rá!De ha pont akkor kezd el fájni akkor tuti a matraccal van valami!

Hajni! :D
Hogy vagy?

Anna! :D
Mikor mész dokihoz?

Melcsi! :D
Végül mikor kezdtek?
November?

Lányok én nem irom le hogy miket vettem a kisfiamnál mert sok felesleges hülyeség volt benne! :shock: De nagyon jegyzetelem a teiteket! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok

Dkata
ne a hátadon feküdj hanem az oldaladon, nekem is fájt mikor babás voltam, a doki mondta, hogy ilyenkor nem szabad a háton feküdni mert így a babóca elnyom egyfontos eret és csak csak oldalt fekve szabad feküdni, és így már nem is fájt legalábbis nekem.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi!
Megnézem a kismamaában vagy a neten láttam pont most akciózik valahol 10000-re. Utánalesek és megírom. :)

Anikó!
Igen mocorognak nem fájdalmas egyáltalán - egyenlőre gondolom. Jó érzés, de nem sokat egy nap inkább csak este. Bár lehet akkor többet mikor én alszok. Igazából azt szokták csinálni hogy ide-oda kuporognak és ott nagyon kiudoprodik a pocim.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi!
Mennek a babatapik már biztos beköltöztek. :)
Hányan vannak a fagyiban?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Dkata,
Az elején nekem is nagyon sokat fájt a derekam meg a hátam. A földön aludtam szivacson, mást igazából nem tettem vele, és a ahogy múlt az idő ez is elmúlt.
A baktériumokról annyit, hogy az én dokim is ezt mondta amit a tiéd, terhesség alatt állítólag normális, hogy több lesz.

Andi,
Aha, értem, szóval nem kivánságműsor. :lol: Bár valószínű, hogy kettővel sem lehet a végéig kihúzni.

Zsebi :lol:
Igen, ez a szó nagyon találó: "kiudoprodik", bár nem értem. :wink:
Az enyémek is inkább este mozognak nagyon, remélem majd ha előbújnak különbséget fognak tenni az éjszaka meg a nappal között.
Vagy nem?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Orsi!
Megtaláltam a www.bebibolt.hu (Mária nagyker Visegrádi utca 25.) Kókuszmatrac mintás huzattal 70X140 9350.- ennél olcsóbban még nem láttam. meg lehet rendelni neten is és akkor nem kell menni érte, bár nem tudom vidékre mennyiért szállítnak.

Viki!
Hát nem tudom meg fogják e tudni különböztetni hogy este vagy reggel, bízom benne. Ha nem hát megtanítjuk nekik. :) :) :)
Nekem mondjuk abszolut finom mozgások olyan ovatossak. :) Nem fáj sehol, bár majd az biztos ezután fog fájni. :)

Megmértem a pocakomat 90 cm-nél tartok. :) és plusz 4-5 kg van attól függ reggel vag yeste méreckedem. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kedves Anikó!
Pont tegnap kértem időpontot, Harcikánk vette fel a telcsit. Október 27. 1/2 11. Készülök mindenhogyan.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hello :D
Tessék engem megdicsérni :D
most fél12 van és már itthon vagyok :D pihenek.
emellett lebeszéltem magam arról, hogy kitereessem a törölközőket :D nem is a teregetés, hanem a cipelés miatt.

szóval úgy gondolom, mos tjó kislány voltam :D eszem egy kis csokit :D :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :)
köszönöm a kókuszmatracos infókat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Szóval én nagyon megdícsérlek. Tessék is pihenni, hisz most arra szükségetek van.
Én a teregetést úgy oldom meg a mai napig ha nincs ki kivigye az erkélyre hogy fogom kiviszem az üres kosarat és pár darabot viszek csak magammal aztán mikor mind kikerül akkor teregetem fel. :) Kicsit hosszadalmas, de nem kell emelni. :)

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszi :D

lassan indulok a fiúkért. Játszótérre nem megyünk, hogy mászóka tetejéről ne kelljen lehalászni őket :D
itthon azért elég jól meg tudom úszni emeletés hajongatás nélkül :D
apa elvileg fürdetésre hazaér, ha mégsem max. nem fürdenek :D :D 1szer ki lehet hagyni :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello lányok!

Olvasgatlak benneteket, látom minden halad a szép kis nyugodt medrében, hál' Istennek! :lol:

Orsi,
gratula, nemcsak a pocakban lévőkhöz, hanem a fagyikhoz is! :lol: Nagyon szerencsés vagy, hogy sikerült balsztokat fagyasztani, igen ritka eset. Nekem se sikerült egyszer sem! Szorítok neked a babákhoz, bár szerintem e nélkül is sikerülni fog. Megkérdezhetem, hogy gondolkodtatok-e már azon, hogyha most 1 v. 2 megtapad, mit csináltok a fagyikkal? Persze, ha nem akarsz, ne válaszolj.

Én tegnap elmentem a privi nőgyógyimhoz, megnézett UH-on is. A baba 15,6 mm volt a 7+1. napon. Azt mondta, hogy már most az apjára ütött, aki elég nagy ember! :lol: Apa olyan büszke volt! :lol:

Lányok, abban tudnátok segíteni, hogy mi az, amit beszedhetek vagy megihatok náthára és torokgyulladásra? Félek, nehogy a torokgyulladásom ártson a babának! :( Ilyet! Sose vagyok beteg, erre pont most! :twisted: :evil:

Kösz, Hajni
20140901102739
 
 


Hajni :D
ha ez sikerül, akkor úgy gondoljuk, hogy most egy darabig nem szülünk :D
ha a nagyobbak olyan 8-9-10 évesek lesznek, akkor majd vállanánk megint babát, akkor használnánk fel a frigósakat.

gyógyszer ügyben minden esetben a nőgyógyászoddal eszélj! Hívd fel telefonon. az első 12 hét ilyen szempontból elég kritikus.
én azt mondom, amíg bírod, amíg nincs 38..5 feletti lázad, akkor ne vegyél be semmit. Később már inkább lehet, de most jobb kerülni.
egyébként az algopirin, amit szoktak engedni,d e tényleg hívd fel a dokid, ha már úgy gondolod, hogy be kell venned valamit.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Hajni
nekem tavaly a nőgyógyászom azt mondta, hogy megfezásra bevehetek 3X1 algopyrint, v. panadolt, és C-vitamint is szedhetek, ill. sok csümölcsteát is ihatok, fekete teát ne igyál ha lehet, és napi 1 Béres Actival Max -ot is engedélyezett, de én ezt végülis nem szedtem, Én csak néha fejfájásra ha már nem bírtam akkor 1 algopyrint kaptam be.

És nagy nagy gratula a szép babócához.

Szia Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Hajni
nekem tavaly a nőgyógyászom azt mondta, hogy megfezásra bevehetek 3X1 algopyrint, v. panadolt, és C-vitamint is szedhetek, ill. sok csümölcsteát is ihatok, fekete teát ne igyál ha lehet, és napi 1 Béres Actival Max -ot is engedélyezett, de én ezt végülis nem szedtem, Én csak néha fejfájásra ha már nem bírtam akkor 1 algopyrint kaptam be.

És nagy nagy gratula a szép babócához.

Szia Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi,

ez nagyon szép dolog, hogy még ennyi gyerek mellé is vállalnátok babát! Biztosan nagyon szerethetitek a gyerekeket! :D Én olyan 3-4 körül lehet, hogy megállnék... de nem biztos :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsi, Erika,
köszi a gyors választ, a hőm most 37.7, de félek, ez még följebb is mehet estére! :cry: :twisted: Hívom a dokit!
20140901102739
 
 


Hajni :)
a 37.7tel még ne aggódj! semmi baja nem lesz a babának!
beszélj a dokiddal, hogy mit enged.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: