Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Olga!
Nem korai még elkezdeni a hozzátáplálást? Ha eddig semmi probléma nem volt a Babó súlygyarapodásával, akkor miért akarsz mellé már mást is adni? Gréti 6 hónapos koráig semmi mást nem kapott, csak anyatejet. Még teát sem. Azt is csak sokkal később, előbb vizet kapott, ásványvizet, aminek megfelelő a ásványisó tartalma. A mai napig azt részesíti előnyben, nem kis örömünkre, az üccsi helyett.
Továbbra is azt javaslom, hogy 3 órán belül csak az egyik melledet add oda neki szopásra, hiába érzed úgy esetleg, hogy abban már nincs semmi, mert a belső lebenyekben van a "nehezebb" tej, ami nagyon jól táplál, és nem ébred fel éjszaka, éhség miatt. Hogyha felsír éjszaka, esetleg először csak büfiztesd meg, járkálj vele egy pár percig, vagy apa. Nálunk az is bevált, hiszen tényleg igaz, hogy Te vagy az aki a kaját adja, és akkor rögtön szopni akar. Ha minden ok, mármint nincs pocakfájás, kakás pelus, hideg, meleg, akkor próbálj csak szoptatni. Cumitok van? Én nagyon jó nyugtatónak tartom, hiába mondják, hogy így, meg úgy. Itt vagyok rögtön ellenpéldának. 4 éves koromig cumiztam, és nem volt olyan fogdoki, aki ne mondta volna, hogy milyen szép rendezett a fogsorom, és hogy ez természetes úton milyen ritka. Nálunk már Letinek is van saját, külön bejáratú, nyugtató cumija.
Nem okoskodni akartam, csak tanácsot adni, mint tapasztalt anyuka, aki a magam kárán tanultam meg mindezt, hiszen ugyanezt játszottuk hónapokig Grétivel, mire minden ok lett. Viszont, az okos ember más kárán, a hülye meg a sajátján sem tanul, tartja a mondás.
Mi is vettünk 8 hónapos kora körül különféle tejpépeket, hogy talán majd akkor nem ébred fel még éjfél előtt legalább 2-szer. Na ne hidd! Hiába adtuk Neki vacsorára!
A 10 perc szopi, sztem megfelelő egy 3,5 hónapos babának. Gréti a vége felé (18 hónap) már jó, ha 2-3 perceket szopott, de talán még annnyit sem.
Na sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Olga! Nagyon egyet értek Judittal, szerintem is felesleges a hozzátáplálást megkezdeni! Attól, hogy szilárd kaját adsz a kisfiadnak vagy épp teát, az éjszakai felkeléseket nem tudod kiváltani! Elveszed tőle viszont a számára jelenleg legjobb és legfontosabb táplálékot az anyatejet! A hozzátáplás megkezdését amennyiben az anyának van elég teje, csak hat hónapos kor után javasolják az orvosok és a védőnők is. Akkorra edződik meg ugyanis a baba bélflórája annyira, hogy az anyatejen kívül más táplálékot is feldolgozzon és hasznosítson. Nyilvánvaló, hogy ebben is minden baba más és más, s nem lehet azt mondani, hogy amint betöltötte a hat hónapot máris kész egyéb táplálékot is fogyasztani. Illetve hogy előtte egy-két héttel ne lehetne elkezdeni a hozzátápit. De három és fél hónaposan úgy hogy van elég tejed -márpedig Balázska képeiből meg az általad leírt súlyadatokból ez következik- hidd el, hogy inkább ártanál, mint használnál neki. Ebben a korban -főleg a mai világban- az immunrendszere fejlődése szempontjából is nagyon fontos a kizárólag anyatejes táplálás, amilyen sokiáig csak bírjátok. Ez azt jelenti, hogy még teát sem. Az új tíz körüli felkelésének az oka lehet az is, hogy most gyarapodik a súlya kicsit jobban, mint egyébként, s ilyenkor a több szopival veszi magához a szükséges táplálékmennyiséget, illetve a kereslet-kínálat elve alapján termelteti meg veled a szükséges mennyiséget. Vagy az is lehet, hogy az idegrendszere fejlődése miatt egyszerűen többet akar anyán, anyával lenni, s inkább beiktatott plusz egy ilyen komfortszopit is. Hidd el, hogy szép lassan majd ritkulnak ezek a dolgok, s Balázska is megtanulja hogy éjszaka aludni kell. Tudom, hogy nagyon nehéz, de az éjszakai felkelések a hozzátáplálással nem válthatók ki!

Nyilván én sem okoskodni akarok, csak segíteni amennyi a tapasztalatomból meg az ismereteimből telik! Ettől persze csináld úgy, ahogy nektek a legjobb!

Kitartás!!!!

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Swenszon!

Léci írj már magadról valamit, mert írtad, hogy ismerjük egymást. Privit is írhatsz.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Sziasztok :)

Swen, örülök, hogy túl vagytok a nehezén! További gyógyulgatást :)

Olga, én ugye nem tudok érdemben hozzászólni a témához, de mindig is úgy gondoltam, hogy mindegy mennyit fogunk kínlódni, ha lesz elég tejcsim, legalább 6 hónapos koráig csak azt fog kapni a gyerkőcöm. Most még csak remélhetem, hogy tudom is majd tartani magam ehhez :)
Köszi az apaságis időpontot, még nem kezdtük el intézni.

Anna, egy jó kis fodrászkodás már rám is rámférne :) Irigyellek ;) És persze jó kényeztetést kívánok :)

Lányok, volt valakinek fogászati kezelése (érzéstelenítős) terhesség alatt? Engem elkapott rendesen a fogfájás (pedig voltam ellenőrzésen a 19. hét körül), több fogam is bemondta az unalmast, úgyhogy az elmúlt 2 hétben a kezelések alkalmával kaptam 3 szurit... :( Legutóbb már kihúzattam a fájós fogat, amikor megtudtam, hogy gyökérkezelni kéne (az ugye több alkalom=több szuri). Tudom, azt mondják, ártalmatlanok ezek a szerek a babára, nade annyit kaptam viszonylag rövid idő alatt... szóval kissé beaggódósodtam... Kislányunk jól elvan odabent, mocorog szépen, remélem tényleg nem okozott nála semmit...

Már 100 nap alatt vagyunk! :D

Szép napot:
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Olga! Még mindig nem hívtad fel a doktornőt?? Vagy ő mondta ezt?

Kicsit többet magunkról...? A fogacskák most megálltak a növésben, így az éjszakák most elég tűrhetőek. Éjfélig megy a kínlódás, utána aztán Lilcsi is mélyebben alszik.
Most a beszédre gyúrt rá a Kincsem. Mondom neki a szavakat, ő meg nézi-nézi a számat, ő is mozgatja, de persze egészen más jön ki neki belőle :lol: . Olyan édes, szinte látom, hogy odabent a kis buksijában kimondja.
Bezzeg, mijkor azt mondogatom, hogy "anya", akkor meg csak szégyenlősen mosolyog...
Most, hogy itt a jóidő, rengeteget sétálunk, kiabál a kutyák után. Minden érdekli, mindenre rácsodálkozik. Szinte, mint egy száraz szivacs, úgy issza be a sok újdonságot.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Képicsku:
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szió Balwin!

Írtam privit.

Hát anyukák.....én még egyáltalán nem vagyok felkészülve a virrasztásra :( ! nem is tudom mi lesz......most hg írjátok.......én még délutánonként szunyókálni szoktam :wink: mondjuk most meg is vagyok fázva,izzadok rendesen.

Akkor mi a jó recept az alvásra?????? :?: :?:

Olga! Édeskevés az együttérzés tudom,de akkor is :wink: :)

fanna3
 
 


Köszi Anna, már válaszoltam is :)
Ejh, jobbulást!

Hm, az alváshiánnyal nekem is gondjaim lesznek, de még nagyon bízom abban, hogy kislányom kegyes lesz hozzám... :wink: Tudom, naív vagyok :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Swenson, Fanna!
Már összepakoltatok a nagy napra, igaz?
Egyébként én is minden délután aludtam Grétivel, és most is egy-másfél hétig, mert úgy alakítottuk a napjainkat, hogy a két lány egyszerre szunyizzon. Ma éppen nem sikerült, mert Gréti egy szemhunyásnyit, annyit sem aludt, és Leti is folyamatosan fent volt.

Egyébként annak idején nekem is azt tanácsolták, hogy a lakást hagyni kell a francba, és rögtön pihizni kell, amint a gyerkőc elaludt. Ez nagyon igaz!

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit rosszul érzem magam... Én is tiszta szopis párti vagyok, én is úgy vagyok vele, hogy fél éves korig semmit, csak anyatejet! Se víz, se tea, se semmi.
A hozzátáplálást mostmár biztos, hogy nem kezdem el. Azért merült fel bennem, mert azt hittem azért kér 2 óránként enni, mert esetleg apad a tejem.
Elmentünk ma gyerekorvoshoz, mert már nagyon nem tetszett nekem a gyerköc viselkedése. 2 óránként 5-10 perc szopi, kevés alvás, majd ordítva kell fel és semmivel sem tudom megvigasztalni csak szopizással.
Tehát, a doktornő azt mondta, hogy túl van táplálva a gyerek, és valószínű kolikás. Kérdezte adok-e teát. Mondtam nem, 3 napja próbálkozok vele, de nem fogadja el. (Megmondom őszintén, a teáztatásra való szoktatást is azért kezdtem el, mert az idősebbek a környezetemben napi szinten baszogattak már ezzel. Na, mondom lehet, hogy tényleg jó lesz a gyereknek.) Szóval az a lényeg, hogy dokinő még majdnem lebaszott, hogy miért nem tartom a 4 órás etetési időt (erről nem szólt 2 hete), meg vizet, teát adjak a gyereknek, egy éjszakai etetést váltsak ki azzal. Végül adott egy laborbeutalót, és egy hasi ultrahang beutalót is. Az eszem majd megállt! Az ultrahangot a kórházban csinálják, és időpontot kell kérni. Jövőhét. Tök jó, hogy a gyermekem meg most ordít a fájdalomtól. Na mindegy.
A kicsi a vizet elfogadja, azt ittattam vele. Remélem megkönnyebbül a kis hasa.

Majd még jelentkezem.

Üdv nektek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Bocsánat nagyon kevés az időm, úgyhogy Olga elsősorban neked:

Nem tudom ki a doktornőtök, de én a helyedben nem venném készpénznek azt amit mond. :evil: Bárhol ahol a szoptatással kapcsolatban olvashatsz -ígérem keresek neked ilyen oldalakat- mindenhol azt írják, hogy a kizárólag szoptatott babákat NEM LEHET ANYATEJJEL TÚLETETNI!!!!! S nekem ez a tapasztalatom is! Én mindig igény szerint szoptattam, így aztán Botond akkor kapott cicit, amikor csak kért. Volt hogy fél óránként, volt hogy két-három óránként. Azt hiszem kb. fél éves kora körül állt csak rá a négyóránkénti szopira! Na jó nekünk az éjszakák addig nyugisak voltak, mert kb. 22 órától 5-6-ig aludt. A napközbeni szopik viszont volt, hogy másfél óráig is tartottak. Fogalmam sincs mennyit evett egy-egy etetéskor, mert sohasem mértem, de nagyon sokszor tuti, hogy csak cumizott. Nem biztos, hogy én jól csináltam, de azt tudom, hogy sosem volt túletetve a gyerek.

Ha úgy látod, hogy valami nem okés a kisfiaddal, nagyon másként viselkedik, mint eddig, szerintem mutasd meg egy másik dokinak is!

Az idősebbek engem is mindig piszkáltak, hogy egy ekkora gyereknek miért nem adok már mást is, de én sosem foglalkoztam vele! Ja és azt is sokan ellenezték, hogy a kicsi 20 percnél tovább lógjon a cicin, de mivel ez volt a legjobb nyugtató, hát én mindig hagytam, hogy maga váljon le, amikor akart.

Balwin! Köszi a jókívánságokat! :) Én ugyan nem kaptam szurit a terhesség alatt, de tényleg mindenhol ez olvasható hallható, hogy vannak olyan érzéstelenítők, mint ahogy gyógyszerek is, amik nyugodtan adhatók a babavárás alatt, semmi károsodást nem okoz!!! Higgyj a dokinak! Teljes együttérzésem a kezelések miatt!!!! :(

Elin! Lilcsi nagyon huncut!!!! És az a hajszín....gyönyörűűűűű!!!! :D

Anna! Gyógyulj meg mielőbb!!!

BbJudit! Már megint nagyon egyetértek veled!!!! Minden percet pihensére kell használni, amit a baba csak enged!!!! Minden másodlagos ehhez képest!!!!Ez egy ördögi kör: ha fáradt vagy, türelmetlenebb leszel, ezt a baba is rögtön megérzi, így ő is érzékenyebbé, nyűgösebbé, sírósabbá válik, nem alszik, ezt te még nehezebben kezeled, még fáradtabb leszel stb stb. Ja és összepakoltam tegnap!

Swen

Ildikó! Írok privit! :)

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Olga!

http://www.lll.hu/main s ezen belül is ajánlom a LLL-füzeteket!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Elin, most látom, eltűntek a Lilcsi-copfocskák...de így is tündéri :D Meg tetszik a közös képetek is :)

Swen, túléltem :) Hiszek én az orvosoknak, csak azért mégis munkált bennem a kisördög: ez így nem természetes... Biztos azért lihegem túl a dolgokat, mert első baba, a másodiknál talán már jóval rutinosabb leszek :)

Olga, az "idősebbek" szerintem minden kismama rémálmai. Nekem édesanyám is mondott már olyat, hogy ott helyben lepetéztem. Pedig imádom, tisztelem, ideális a kapcsolatunk, és liberális szemléletű is a szentem. Csak hát Ők ilyen módszerekkel neveltek fel minket... Annyiban vagyok szerencsés, hogy Ő bár megemlíti, de nem erőlteti rám ezeket :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Elin!

Hogy van Zsanadark?
Mikor jöttök el, ruhát válogatni?


Swen!!

Isten éltessen sokáig neved napján!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Olga!
Mi az hogy kolikás? És tényleg nem lehet túletetni egy csak szopis csecsemőt! Ha szopni akar, hát szopizzon, és amikor napközben alszik azonnal feküdj mellé pihenni, akkor talán egy kicsit elviselhetőbbek lesznek az éjszakák.
Én a magam részéről biztos, hogy semmilyen kivizsgálásra nem vinném a kicsit, nem törném, mert mi annak idején 1,5-2 órát szoptunk egyszerre, aztán 10 perc szünet, és kezdtük újra. Ezt játszottuk 6 hetes koráig. Volt, hogy pisilni nem tudtam kimenni, mert már rögtön felsírt. Azt nem hiszem én sem, hogy folyamatosan szopott, sztem csak cumizott, amin persze mindenki el volt hűlve, de én nem foglalkoztam senkivel sem. Feltéve, ha jól értem, hogy azért kolikás, bár továbbra sem tudom mi az, hogy sokat szopik.
Nekem is tanácsolták az idősebbek, hogy adjak neki vizet, de én mondtam, hogy ma már más a "divat".
Egyébként a védő nénink, aki 63 éves! mondta, hogy a gyerekneveléssel és táplálással kapcsolatos vélemények a 40 éves praxisa alatt úgy változtak, mint az 5 éves tervek. Egyszer hason kellett altatni egyszer háton, majd oldalt, stb.

Swen!

Sok boldog névnapot!

Elin!
Tényleg a sárga és a zöld a ti színetek. Nagyon jól megy mindkettő Lilcsi vörös hajához! Tényleg jó a közös képetek, már én is írni akartam.

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Megint én!

Olga!

Azt elfelejtettem írni, hogy vannak intenzívebb növekedési periódusai a babáknak 6 hét, és 3 hónap. Gondolom itt is van +/-, gyerek válogatja. Bár valaki már ezt írta, ha jól emlékszem!
Tornáztatni szoktátok? Nem hasfájós Balázs? Nálunk apa minden este adjusztálja a lányokat. Egy kis lábkörzés behajlított lábbal a kicsinek, hogy a felesleges buborékok eltávozzanak (úgy mint amikor a csipőjét kell tornáztatni), este fürdés után pedig én jövök a babamasszázzsal, különösen nagy gondott fordítva a hasi részre. Talán ezek a praktikák is segíthetnek. Szopi előtt kap valamilyen cseppet?

Na sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Swen!
Vona Ildikó!


Nagyon Sok Boldog Névnapot Kívánok!
:wink:

fanna3
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek voltunk 4d-és uh-án,nagyon nagy élmény volt,itt azt mondták talán kifiú,de előtte a doki tippje leány volt szóval most már az a biztos ha meglesz és meglátjuk!!
Amúgy minden rendben van a babónkal,aranyosan játszott az újacskáival,dörzsiszte a szemét utána a szályába nyúlkált,majd mosolygott!!!!Nagyon jó volt!
Az adatai is jók 70dkg-ak vagyunk ez is jó,viszont visszavettek egy héttel(az orvos is)Így csak 25hetes vagyok!

Kép

Kép
katlina
 
 


Hűha, névnapozunk? :oops: :D

Boldog névnapot minden kedves Ildikónak! Ahogy látom Swennek, és Vona Ildikónak :D

Katlina, gratula az élménydús, sikeres uh-hoz :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Ja voltam védőnőnél,mert a terheléses cukorvizsgálat nem olyan jó,sok volt a vizeletemben a cukor!
Erre a védőnő nem tudott semmit sem mondani,hívtam a dokit,ő azt mondta hogy kismamiknál előfordulhat,és addig nincs baj amíg nem a véremben van!
Na meg vérszegény vagyok!
A védőnéni azt mondta,hogy:""Majd ír ki az orvosod,mert tudjuk hogy kismamiknak nem kell vizitdíjat fizetni de a doktorúr(háziorvos)rendszere ezt nem dobja ki"""""

Kép

Kép
katlina
 
 


Ildikóknak Boldog Névnapot! Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Köszi a köszöntést lányok!

Katlina! Mit jelent, hogy visszavettek egy héttel? Na jó értem, de miért? Mi indokolja? Nekem ez nagyon furcsa :shock:

A védőnő meg egyáltalán nincsen a helyzet magaslatán. A doki indokolt esetben eltekinthet a vizitdíj megfizetésétől, márpedig ez mi, ha nem indokolt. Gondolom nincsen kedve elmondani a te 300 Ft-ról.
Biztosan van egy megjegyzés rovat a számítógépben, ahova ő le tudja könyvelni, miért nem kért tőled vizitdíjat. Az is lehet, hogy az Állam visszamenőleg megtérítené.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Katlina! Ennek a vizitdíj mizériának nagyon utána kéne járnod!! Vagyis hát nem neked, de hát ha az orvosod nem képes rá :evil: . Neten vannak oldalak, biztosan találkoztál már ezekkel. Kinyomtatni és az orra alá dugni ennek az okosnak!

Olga! Annyit én is tudok, hogy egy babát nem lehet túletetni. Akár tejes, akár tápszeres. Ha többet eszik a kelleténél, alul, vagy felül, de kijön belőle.
Azon az LaLacheLigás oldalon vannak tanácsadók, akik telefonon tudnak neked segíteni. Annak idején én is igénybevettem a segítségüket. Igaz, én azt nem tudtam megtenni, hogy egész nap a baba szájába lógjak-igény szerinti szoptatás címén. Mert az első 2 hétben azt csináltam, mégis ordított, és nekem is azt mondták, hogy így nem tud kiürülni a gyomrocskája, folyamatosan terhelve van és azért fáj neki.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Ildi!
Úgy vettek vissza egy héttel hogy ügyi legelősször a védőnő kiszámolta szülés várható időpontját,és ahogy mentem orvoshoz én egy héttel fiatalabb hetet mondtam,de kiis helyesbítettem akkor rögtön,és az orvos ahogy lemérte babó méreteit,az uh-ás gép nekik kiírja hogy a szerint hány hetes vagy!És így lettem akkor 17-ről,16-ra visszavéve!
Az orvos azt mondta hogy nem annyira számíthat az utolsó menstruációra,mert mióta elment a legelső kisbabánk nekem utána,voltak hormonális problémáim,így ezt annyira nem vették figyelembe


Elin!
Már kinyomtattam a törvényt,csak az a furaság benne hogy az orvosnál is kivan rakva ugyanaz!
Ezért nem értem én sem,hogy akkor mért nem működik neki a rendszere?
mert ügye a pénz nála marad,csak a számlákkal kell elszámolnia Tb felé,és ezt nem értem hogy akkor mért nem írja rá a kismamák kartonjaira hogy kismama!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Olga! Próbáltad már fürdetés után a babamasszázst?
Én most rendeltem egy ilyen könyvet,rengeteg mindenre jó,többek között alvási problémák,hasfájás evési zavarok stb.

BBJudit! :) én már rég összepakoltam:) nagyon mennék!! :lol:

fanna3
 
 


Fanna, maradjál csak még nyugodtan! 27-e még odébb van :lol:

Swenson, Fanna! Nagy a pocakotok??

Katlina: akkor passz! :cry:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Köszi a névnapi köszöntést!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Tom,tom ......de már eléggé pupu-teve vagyok :D
Már nagyon nehezen kapok levegőt,zsibbad mindenem....nem panaszkodásiból.....de már innék egy finom KÁVÉT is!
(még az elején úgy 12 hét körül megpróbáltam,de beremegősödtem tőle pedig nem is volt erős,azóta nem ittam)

Én vagyok bénusz vagy miért nem tudok képet feltenni?
Nem itt a melléklet feltöltésénél kell?

fanna3
 
 


Fenna nem te vagy a béna, nem mindig engedi feltenni nekem sem. Ma már én is próbálkoztam, de nekem sem sikerült.

Ezek a legrosszabb napok, a szülés előtt.
Nekem még van egy kis időm, de néha én is úgy érzem, hogy daruval kellene éjszaka megforgatni. :roll:

Próbáltad már a tejes kávét?
Én az elején nem tudtam meginni, mert a szagát sem bírtam, kb. két hónapja reggelente egy felet meg tudok inni. Nekem alacsony a vérnyomásom, és azt mondják nem ártalmas napi egy kávé.

Megpróbálok feltenni egy pocakos képet magamról. Remélem most sikerül!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép

Petike és én!

Húh, csak sikerült!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Swen, küldenél képet magadról?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Lányok, nem lehet, hogy túl nagyok azok a képek?

Katlina, ha szép szóval nem érsz el semmit, akkor egyszerűen ne fizess neki. Innentől csinálhat bármit, hiszen mindenképpen jogosan jártál el (kezedben a kismamakönyv, vizsgálati papírok). Kérdés, hogy megéri e, ha az orvos felszívja magát...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Nem szóltam :oops: :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!

Igen én is lekicsinyítettem a képet, és lám sikerült!

Elteszem magam holnapra pá!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a névnapi köszöntést mindenkinek!!!! Ildikó, téged szintén isten éltessen! :D

Ne haragudjatok, de most tényleg rövid leszek. Egész nap mentünk ebben a csodás időben, úgyhogy hulla vagyok. Azt hiszem ma először éreztem, hogy most már tényleg vissza kell venni a tempót, ami nagyon jó eredmény szerintem. Mármint hogy ilyen későn jött el ez az érzés. :wink:

Olga!!!! Miért nem írsz????? Ugye nem a jótanácsainkból lett eleged? :oops: Ezeket tényleg csak segítségképp írjuk, de a döntés a tiéd, s egyáltalán nem baj, ha másképp csinálod a dolgokat! Csak írj kérlek, hogy mi van veletek!!!!

Fanna! Tegnap éjszaka olyan jósló fájásaim voltak, hogy magam sem tudtam nem történik-e meg a nagy találkozás a kicsi lányommal! Bevallom én is annyira de annyira türelmetlen vagyok!!!! Pedig elvileg már csak 18 nap! :oops: :wink:

Jó éjt mindenkinek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szió!

Vona Ildikó!
Csinos vagy!! És ahogy látom kertes házikóban laktok :D milyen jó. Tegnap beszélgettünk apával hg kellene egy hobbi a gyerkőc is nagyon élvezné meg mi is! Hiányzik a kert,olyan helyen nőttem fel :lol:
Most próbáltam a tejeskávét,még elvagyok :lol: köszi

Swen!
Örülök hg így érzel a lánnyal kapcsolatban már azt hittem csak én vagyok ilyen a környezetemben.....persze nem azért hg ne cseperedjen még odabent...
Jósló fájás......le tudnád írni milyen az? Nekem 2 napja lefekvéskor volt olyan érzésem mindtha tűvel szúrkálnának alulról de nem olyan mintha megjönne. Na?
Ha nem indiszkrét kit szeretnél hg ott legyen veled?


Anna

fanna3
 
 


Fenna!

Igaz, hogy kertes házban lakunk, de a kép a bölcsi udvarán készült.

Mi lassan egy éve költöztünk szandára, nagyon jól érezzük magunkat. Még folyik a felújítás, a fiúk szobája van az emeleten hátra és a tusoló, de remélem mire Petike megérkezik addig minden elkészül.

A jósló fájások olyanok, mintha görcsölne a hasad, de csak rövid ideig tartanak. Aminkor már az igazi fájások jönnek, azok sokkal intenzívebbek, és adott periódusban ismétlődnek. Értem ezt tíz- tizenöt,/ majd egyre sűrübb /perces időközönként.
Az, hogy szúrkál alul, csak annyi, hogy valószínűleg teljesen beékelődött a buksija a szülőcstornába és ott nyomja a húgyhólyagot és egyebeket. Tudom ez olyan érzés, mintha bármelyik pillanatban kidugná a kezecskéjét. Ilyeneket már én is érzek.

Lassan iszogasd a tejeskávét, de a Maci kávé is finom, próbáld ki. :wink:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Fanna! A jósló fájások tényleg olyan menzi szerű görcsök, ahogy Ildikó leírta, nekem egy ideig még ismétlődtek is olyan tíz percenként, de aztán szépen elaludtam és azóta sem tértek vissza, tehát még nem szülünk. :D Ez a szurkálás tényleg a beékelődéstől lehet, meg ha megerőlteted magad. Nálam például akkor jelentkezik, ha gyorsabban megyek, mint tudok és akkor így jelez a pocakom, hogy vegyek vissza a tempóból! :wink: Egyébként Apa benn lesz velünk a szülésen, na meg remélem a dokim. Botondot is így szültük. :wink:

Nálatok?

Az meg hogy türelmetlenek vagyunk, szerintem abszolút természetes, pedig már tényleg alig vannak napjaink még a kiírásig is. Mikor mégy Nst-re? Egyébként ilyenkor az a legjobb, ha abszolút a kiírási dátumot próbálod szem előtt tartani, bár tudom, hogy nagyon nehéz ez. Mivel Botond is csak egy nappal érkezett meg a kiírás előtt, így én is a 28-29-re próbálok koncentrálni. Egyébként ma is teljesen le vagyok lassulva eddigi magamhoz képest. Délelőtt a Tiszaligetben voltunk a kisfiammal, hát bizony mindig azt kerestem hol lehet leülni. :oops: De azt a 17 napot csak kibirom már féllábon is!

Elin! A pocakom, mintha az utóbbi egy hétben óriásit nőtt volna. Enike néha úgy mozog, hogy azt hiszem kireped a pocakom! S a ruháimon is látom, hogy még szűkebbek! :wink:

Ildikó! Te dolgozol? Próbálok képet is, de ebben én nagyon béna vagyok, majd megkérem Apát.

A kávét egyébként én sem bírtam vagy hat hónapig, azóta viszont újra iszom, persze sok tejjel és tejszínnel. Nekem annyira jól esik, s nálam is vérnyomásnövelő szerepe van hivatalosan!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szió!

Holnap megyek Nst-re,remélem több sikerrel mint múlthéten :twisted: :twisted: :twisted: meg lesz UH is mert a megfázás miatt nem volt.

Oké! Kitartunk!!! 8)

Csevegjetek "lányok"!!!! Addig is elterelődik a figyelmem.

Yda,Olga,Bbj,Kiss Krisztina???

fanna3
 
 


Sziasztok!

Elég sűrű volt a hétvégénk, és a tegnapi nap is. Leti újabban nem akar du. 3 és 7 között egy szemhunyásnyit sem aludni. Megint volt egy tisztulós korszakunk, illetve remélem, hogy volt. Szegény, gondolom már a fáradtságtól nem aludt, de nem is sírt, csak nyöszörgött. Viszont, hogy valami pozitívumot is említsek, éjszaka 5 óra hosszát aludtam én egyhuzamban, így Leti egy kicsivel többet.

Grétinek egy kicsit folyik az orra, de remélem, hogy egy kis Cebion, meg Ca tabletta hamarosan megszünteti ezt kis problémát.

Nagyon ok, hogy süt a nap, bár én inkább a telet kedvelem, de az idei nem volt a kedvemre, csak fűtés szempontjából a pénztárcánknak kedvezett, de megőrülök attól, hogy mindig elbizonytalanít, hogy hogyan kellene a gyerkőcöket felöltöztetni. Ti már eltettétek a téli kabit, meg sapit, vagy még mindig azt veszitek fel?

Ja, és nemsokára itt van húsvét, és anyák napja. Szokott valaki valamit csinálni, mert most semmi ötletem sincs, de mi mindig házilag gyártunk dolgokat Grétivel. Adjatok ötleteket. Eddig még mindig jobban örültek a nagymamák, nagypapák, dédik a házilag gyártott dolgoknak, mint egy csokifigurának, vagy virágnak.

Írjatok!!! Olga, Swen, Betty!

Sziasztok
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, megvagyunk... Kicsi fiam elég jól bírja a 4 órás etetéseket, persze nem mindíg bírjuk betartani. Gyerköc kevesebbet alszik napközben, ami tudom normális, de ez egyben azt is jelenti, hogy kevesebb az időm. Amúgy minden nap olvaslak benneteket!

Ajaj, ébred! Megyünk mindjárt az SZTK-ba, délután meg az ultrahangra.

Na sziasztok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

BbJudit! Hihetetlen, hogy mindjárt egy hónapos Leti baba! Hogy repül az idő! :) Hát igen, ezek a hosszabb ébrenlétek lesznek húzósabbak a két kicsivel. Gréti még mindig ilyen jól viseli a megváltozott helyzetet? Jobbulást szegény picúrnak, remélem hamar átestek a náthán!!!

Húsvétra mi nem szoktunk ajándékozni a családban csak a gyerekeknek. Anyáknapi ajándék nálunk a virág, egyébként a nagyik dédik mindig a Botondról készült képeknek örülnek a legjobban.

Igen, az öltöztetés nekem is fejtörést szokott okozni. Ilyenkor nappal a napon már olyan meleg van, hogy harisnyát nem adok a nadrág alá, s ma a játszón már levettük a kabátot meg a vékony sapit is. Estére azonban még eléggé lehül a levegő, úgyhogy akkor még van kabát meg sapka is. A téli kabátokat most mostam ki, remélem már nem kell felvenni csak télen.

Olga! Mi volt az SZTK-ban meg az UH-on?

Fanna! Mi volt NST-n????

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szió!

(Hogy a fene megeszi újra kell írnom,szörnyű ez néha)

Ma csak 3.5 órát vártam. Még jó hg van előnye ha eü-s az ember. Kicsit töketlen ez a szülésznő....
még így is egy anyuka elé kellett tolakodnom hg elcsípjem a dokit. Olyan rossz ez, meg lelkiismeretfurdalásom van tőle.
Az eredmények jók lettek,bár alukáltunk,de engem nem zavart.Tudom hg jól van. Semmi jelét nem mutatta az elindulásnak.
Ti mikor mentek?

fanna3
 
 


Sziasztok :)

Ildi, elfelejtettem írni, hogy szépek vagytok Petikével! :D

Tök jó olvasgatni a Swen-Fanna célegyenes közvetítést :wink: :lol: Mikor fogok én itt tartani?! :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!
Ne aggódj a mi időnk is eljön.
Ha megszülnek a csajok, majd irígykedünk egy kicsit és hipp hopp nekünk is meglesznek a babucik.
Nem sok hét van köztünk, talán Katlina ennyi idős terhes mint te.


Lányok egy kis mosolyt kérünk! Kép

Swen, azt hiszem most találtalak meg az iwiw-en!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Olga! Majd írd le, milyen lett az UH!!

Anna! Van szülésznőd, ott is van és mégis várnod kellett az NST-re???? ...ez "szép". :cry:
NST-re én is sokat vártam legtöbbször, de nekem ugye nem volt se fogadott dokim, se szülésznő. De UH-ra egy percet sem kellett várnom sosem, mert Balogh dokihoz jártam végig terhesség alatt, és bár nem volt megfogadva, végig rengeteget segített. Volt olyan, hogy az NST-n, mikor mondtam a nevem, mondta a szülésznő, hogy szólt neki a doki, hogyha itt leszek, szóljon neki. Szóval rendicsek volt. Pénz nélkül is....

A mi családunkban sem volt divat Húsvétra ajándékot adni. Tojást persze igen, de mást...
Anyák napjára pedig, mint ahogy Swenson is írta, virág dukál.

A betegeknek jobbulást!!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Cső csajok!

Nálunk is csak a gyerekek kapnak "ajándékot" húsvétra, persze csak tojást, meg ilyesmit.
Az anyák napját mi úgy ünnepeljük, hogy körbelátogatjuk a szülőket, nagyszülőket és virággal ajándékozzuk meg őket.
Nekem a Kislányom mindig készít valami szépet a saját kezével. tavaly, még egy cd-t is kaptam a kis családomtól, az anyáknapi válogatást.
Támadt egy ötletem, felhívtuk anyukámat, majd anyósomat és bekapcsoltuk a zenét. Az úgy szeretném meghálálni szólt és hát hallottuk, hogy zokognak! Aztán én is bőgtem, de olyan jó volt.
Szoktam sütni is ilyenkor, amit a legjobban szeretnek.

Na most lépek, majd még benézek.

Szép napot mindenkinek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Elin!
Azt hiszem félreértettél. Nem ajándékra gondoltam, hanem kézzel készített kütyükre. Tavaly kártyát adtunk anyák napjára, amin egy kivágott szív volt, belül pedig selyempapírból virágot csináltunk. Húsvétra pedig vettem hungarocell tojást, beragasztóztam különféle minta alapján, Gréti konfettibe mártotta, és ezt adtuk a férfiaknak, a gyerekeknek persze csokitojást is.
De ez úgy gondolom, hogy maradandó, és jópofa dolog lesz 20 év múlva előszedni, hogy miket csináltunk. Úgy, mint az óvodai rajzok.

Egyébként mi is adtunk tavaly előtt Gréti albumot mindenkinek, de a filmelőhívás manapság olyan drága, hogy mindig megvárok egy akciót, és akkor is csak magunknak rendelek, aki kér annak elküldöm mailben, és akkor majd előhívatja.

Lányok egyben vagytok még? Már úgy izgulok!

Olga!
Mizu volt a dokinál? Írjál, mert roppant kíváncsi vagyok!

Egyébként mérges is, mert a védőnő már második hete szivat. A múlt héten sem, volt, meg tegnap se, ami a megbeszélt időpontunk, így minden reggelem maga a téboly, hogy mire jön, azért a lakást rendbe pakoljam, meg a lányok is készen legyenek!
Na megyek is reggelit csinálni.

Sziasztok
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, ultrahangon minden rendben volt. Az SZTK-ba nem tudtunk menni, mert a zacskó, amit a "pisilőre" kell ragasztani nem fogott fel egy csöpp vizeletet sem, ugyhogy most újra ráadtam a kicsire. Ha ma sem lesz benne semmi, akkor ez a vizsgálat egyenlőre elmarad. Gyerköc éjjel fél 2-4-ig volt fent. Most is az ölemben van. :D

Nóri! Jól kicseleztél tegnap! Fél 11kor már lent voltunk, és az iskola mögött, a graffitis garázsoknál vártunk benneteket egy padon. Aztán fél 12kor elmentünk az ebédért, de addigra már az üres ételhordotok volt ott. :wink:

Na, nyöszörgünk.

Bocs, hogy nem írtam nindenkinek.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szia Olga!!

Tegnap a volt melóhelyemen voltunk pletyizni, a József Attila úton. Az ebédért sem én mentem, hanem a volt főnökasszonyom hozta el az övével együtt :lol: . Majd a jövőhéten találkozunk, remélem!
Erről a zacskózásról már sok "jót" hallottam, remélem szerencsével jársz!!

UH-ra annak idején én is szerettem volna elvinni Lilcsit a hasfájása miatt, de kérni nem kértem beutalót, magától meg nem ajánlotta fel a doki...

Judit, akkor tényleg félreértettelek!! Tudod van egy barátnőm, neki már nagy fia van, de húsvétra nem ki ajándékokat szokott kapni-persze a pénzen kívül, amit locsoláskor összeszed :evil: , azt hittem, ilyenre gondolsz. Ez olyan rossz szokás lett. Az én időmben még azt számolgatták a fiúk, kinek van több tojása...a szatyorjukban :oops: .
Akkor a te védőnőd sem áll a hivatása magaslatán, úgy látom!

Tényleg mindennapos kismamák, hogy vagytok?? Sétálgattok sokat??

Én ma voltam egy cukrász bácsinál, az 1. szülinapi torta felől érdeklődi. Rengeteg fajta van neki, azt sem tudom, milyet válasszak?? Csoki, Dobos (cukormáz nélküli), túró....? Vagy valami vaníliakrémeset? Áááá, nem tudom :cry: !

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: