Új privát üzeneted érkezett!

Orsi, nagyon szep a kicsi fiad :) (es mennyi haja van :D)! gratulalok a szulesedhez, annyira jo, h minden rendben ment es megy :D :D :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Orsi,

Gratulálok mégegyszer,Zsombor nagyon szép baba és hatalmas.
:)
Holnap vigyorogva megyek Jancsibához,hálisten minden simán ment.
Megyek Vikihez,mert ma nagyon rossz esténk van,kiszívja az energiámat.
puszi
Zsuzsi
suezika
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen!
Gyerekek! Ez a gyermek ruhástul 4,5 kg!!! :shock: Egy kézben nem tudom megtartani.

Kata!
Te hogy bírod Petikét? Nem nehéz? Nekem így is súlyos, pláne ha rajtam van órákig... És hogy szoptatod? Kendőben? Én a keresztes elöl "ülős" megoldást találom a legjobbnak, de ha szorosan rajtam van, nem nagyon tudom benne szopiztatni. Van valami trükkje? :lol:

Sue!
KOntrollra mész? Én azóta sem voltam nála... De nem bánom.
Egyébként hogy van a leányzó? Jól vagytok?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 

 
 

Orsi!

Gyönyörű a történet, s még gyönyörűbb a pici! Nagy gratula, ügyesek voltatok! :D

Úgy irigylem, hogy "csak" 4 kilós a babád! Az nekem pici volt... :D


Lányok! Nem tudtok valakit, akinek szüksége lenne egy jó minőségű, alig-alig használt XXL-es hordozókendőre? Olcsón számítanám. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

GRATULÁLOK mindannyiotoknak, ügyesek vagytok! :)

Én ugyan mind a 4 alkalommal kórházban szültem, viszont ebből két esetet igen különösnek találok.

Én azért döntöttem úgy, hogy kórházban hozom világra a babákat, mert azt gondoltam, hogy ott nagyobb biztonságban leszünk, ha esetleg valami probléma adódik.

Ilyenkor ugye sokat számít 1-2 másodperc is...

Mégis meg kellett tapasztalnom, hogy sokszor nem jelent semmit ha az intézményes szülést választom, ugyanúgy megtörténhet jó és rossz is, éppen úgy mintha akár otthoni szülésre készültem volna.

A két történet:

• 2004-ben a 39. héten probléma mentes várandósságot követően, ikrekkel a pocakomban léptem a szülőszobába. Éjjel DVD-t néztünk itthon és egyszerre 5 perces fájásaim voltak, ezért gyorsan elindultunk a kórházba. 20 perc alatt odaértünk.

Megvizsgáltak, burkot repesztettek, majd ezt követően 30 perc múlva könnyedén megszületett természetes úton (gátmetszést alkalmaztak) Jázmin.

Ez után 20 percig egyáltalán nem voltak fájások, így az orvos megpróbálta pocakon át kinyomni a kispasit, ami persze nem sikerült, viszont ezt a próbálkozást követően Márk Axel mindaddig remek szívhangja hirtelen megszűnt egyik pillanatról a másikra.

A köldökzsinór félig kilógott, ezt látva azonnal póbálták a bébit hüvelyen át folyamatosan visszafelé nyomni, miközben gyorsan felvittek a műtőbe császármetszésre.

A műtét után kiderült hogy keresztbe fordult és a könyökével elszorította a köldökzsinórt. A kiemelését követően fél óráig tartott mire újraélesztették. Az oxigénhiány rengeteg maradandó, gyógyíthatatlan problémát, károsodást okozott neki amiből némelyik borzalmas fájdalommal is járt.

4 hónapig lehetett mellettünk, majd "váratlanul" egyik éjjel összeomlott a keringése és angyalka lett.

Az együtt töltött idő alatt a nap 24 órájában mellette voltunk, ápoltuk, szerettük, 2 naponta kontroll vizsgálatokra vittük különféle kórházakba, stb.

Azért hatalmas szerencse hogy legalább a kiscsajszinak simán sikerült megszületnie. HURRÁ! :)


• 2005-ben a 40. héten éjszaka itthon elfolyt a magzatvíz miközben az X-Akták c. sorozatot néztük, majd 20 perc múlva már a kórházban voltunk. Ezt követően a pocakomra kötötték a CTG-t ami folyamatosan, mindvégig csupán max. 40-es fájásokat mutatott, amit én is így éreztem.

5 percenként ellenőrzött a doktornőm és a szülésznő felváltva, én pedig egy óriás méretű kék gumilabdán ücsörögve egy számomra felettébb izgalmas könyvet olvastam, melynek címe: A Da Vinci-kód.

Hirtelen (két ellenőrzés között) amikor éppen nem volt a szobában senki, egyetlen pillanat alatt félredobtam a könyvet, mert nagyon furcsán éreztem magam. Felálltam, a szülőágyba kapaszkodtam fél kézzel és a mobilom kezembe véve hívni akartam a doktornőm, hogy megkérjem segítsen eltávolítani a CTG-t, hogy kimehessek a mosdóba egy pillanatra.

Erre ekkor nem került már sor, mert Márk Marcell duzzogó fejecskéje kibukkant, majd pár mp. múlva a teste is annak ellenére hogy egyáltalán nem nyomtam egy picit sem. Egy érett, gyönyörű őszibarackra emlékeztetett, valamint egy kölyök sárpej kutyusra.

Miközben egyik kezemmel tartottam őt, gyorsan felhívtam a doktornőt. Hirtelen azt sem tudtam hogyan kell előhívni a telefonkönyvet. Hihi!

Látni kellett volna őket amikor beléptek a szobába... :)

Hihetetlen, fantasztikus élmény volt! :)

Szóval az alapos felkészültség mellett azt hiszem kell egy nagy adag szerencse is mindenképpen, mert akárhogyis a várandósságok, szülések azért 1-2 %-ban mindenképpen kiszámíthatatlanok.

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Orsi, gratulalok még egyszer és köszi a szüléssztorit!!! Mindig végigizgulom az egészet :lol:. Csudajo, hogy ilyen jol ment mindent :)!
A kispasid nagyon édi :)!
Néha ugy érzem jobban fogok tartani a masodik szülésemtöl, mert mar tudom nagyabol mi var ram :lol:. Ti hogy voltatok ezzel? Vagy tényleg ennyire mas minden szülés? Azért gondolom ott van a fajdalom!

Vadvirag, nagyon durva, amit leirsz :cry: , nagyon nagyon sajnalom, hogy Angyalka lett az egyik kisbabad! Szörnyü lehetett :cry: !

Gratula a 4 lurkohoz! Lesz még kisteso?

Az Ina May féle könyvben par napja olvastam azt a szüléssztorit, ami egy szülészorvosnöröl (?) és férjéröl szol, biztos emlékeztek ra. Azt hiszem ott van minden összefoglalva, nagyon tanulsagos...
saara
 
 


Orsi,

Hát Peti sem könnyű, de már olyan bicepszem van hogy csak na :wink: Kendőben egyszer szoptattam csak, egy erdei gyalogtúra közben :lol: Akkor lehúztam az egyik vállamról a kendőt, kézzel meg emegtámasztottam Petit, és így menet közben szoptattam. De a nandu kendő elég merev, ami persze jó, bár én most egy pamut kendőt használok, ami nyúlékonyabb (ezért nem annyira tartós, sajnos)viszont könnyebb benne mozgatni a bébit, és van is egy oldal, ahol meg,mutatják, hogyan lhet benne szoptatni. asszem a wearmybaby.com-on. De azért szoptatás ügyileg nekem a kényelmes fotel vált be :lol: :wink:
a keresztes elöl ülős megoldás nekem is bejött, na meg Petinek is :lol:

Vadvirág,

sajnálom, ami veletek történt.
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Saara!
Naná, éppen most októberben kezdtük el a legújabb baba projektünket. :):):):):):)

Vadvirág
Vendég
 


Orsi,

a múltkor tök rossz website-ot adtam meg. Itt van, hogyan kell kendőben szoptatni.
http://www.mobywrap.com/instructions.php?link=11

Hogy vagytok egyébként?
sz_kata
 
 


Kata!

Köszi! :lol:
Jól-szerencsére. Zsombi a tejbelövellésig 3-4 óráig szopizott, nagyon várta már az igazi tejcsit. Ági szerint kevés volt a víz benne, ennek több jeléről is beszéltünk, de ez nem volt veszélyes. Aztán 2. nap be is indult a cici :shock:, ő meg szopizott és a tejleadó reflex után leállt, elfáradt. :D Aztán kezdte újból és újból. Szóval szopizik rendesen, éjjel egy ágyban alszunk, szerencsére pici szopi után általában visszaalszik. Azon az ágyon vagyunk, ahol született. Fura, de azt vettem észre, hogy a normális ágyunkban (mellette hozzáerősítve az ő 3 oldalú rácsos ágyikója) nem szeret aludni, nem tudom, megpróbáljak -e visszaköltözni...

Ma vette le a vért a doki a PKU-hoz :cry: Borzalmas volt. :cry:
Az egészben a legrosszabb, hogy azt ígérte, kijön, aztán egyszer csak meggondolta magát. A BCG miatt is nekünk kell bemenni a rendelőbe. Nem baj, így nem kenjük többet... :) Amúgy ma voltunk kint először, apa kendőzőtt, kissrác bírta :lol:

Vadvirág!
Sajnálom a történteket. Nem semmi a kicsusszanós történet :roll:
Tényleg szeretnétek ötödik gyermeket?

Dodó!
Az XXL-es kendő hány cm magas emberre van? Balázs is kendőzni akar, mióta látja a tesót is. Apának lehet, hogy jó lenne, ezen gondolkodék... :lol:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi!

Párom 190 körüli (némi gerincsérv következtében szerintem kezd összébb menni :cry: ), én 174-nél nem vallok be többet, de lehet, hogy jó sokat kell még hozzá tenni :wink:
Szóval ilyen nagyságban kell gondolkodni. :)

Ha érdekel valakit, csak szóljatok bátran!
(Most figyelem, hogy ide nem lehet képet feltenni? Na, akkor majd teszek fel róla képet valahova, s linkelem, hol lehet kukkolni, jó?)

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Igen, valóban így van. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Dodo, fel lehet rakni képet ide is! (az ablak alatt a melléklet feltöltésre kell kattintani :))
saara
 
 


Dodó!

Ha lenne képed a kendőről, megköszönném :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Na, akkor igyekszem feltenni, remélem sikerül. :D Kép Hordozókendő

Ja, megtaláltam a kis füzetet is hozzá, amiben csomó kötésfajta le van írva!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Aki Geréb Ágival szült, meg tudná nekem mondani, működik még a Napvilág Születésház? Vagy kizárólag otthonszüléseket vállal?

Sokat gondolkoztam az otthonszülésen, és ami visszatart (jelenleg) hogy szerintem én feszélyezve érezném magam amiatt, mit hall a szomszéd néni a falon át, és hogy mekkora trutyi marad itt szülés után. Az első babámat az Istvánban szültem, akkor is nagyon húztam az otthonszülés felé, de akkor 36. héten kaptam észbe, és akkor már Geréb Ági nem vállalt át, mert már nem volt felkészítő tanfolyam.

Most is tkp azért ingadozom, mert ha bejön ez az új rendelet, hogy nincs szabad kórházválasztás és ügyeletesnél kell szülni, aki isten tudja mit csinál velem, akkor inkább itthon maradok. Az orvosomat már ismerem, ő hagyott békén szülni, nem erőszakolt rám semmit, és bár nem volt háborítatlan szülés, csak az történt amit én magam kértem. De ügyeletesnél ki tudja mi lenne? És egy nem bababarát kórházban, ahol nincs rooming-in? Nézi az óráját, hogy már mióta vajúdom, akkor most gyorsan inkább császár mert megy haza vacsorázni???

Szóval. Aki otthon szült, és Geréb Ágival, hogy léptetek vele kapcsolatba? Hol kezdjem? Fel kell hívni őt, vagy első körben menjek a tanfolyamra?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia rokica!

A Napvilág születésház nem létezik már, anno 2002-ben én voltam az utolsó, aki igénybe vette. :D

Ágit eléred a www.szules.hu oldalon. Ha meg már ismered, akkor szerintem nyugodtan fel is hívhatod munkaidőben.

Az aggályaidat az orvosválasztással kapcsolatban nagyon megértem, az otthonszüléssel viszont nagyon nem. :)
Mit zavar az téged, hogy mit hall a szomszéd?? :wink: Ő talán még sose üvöltött életében? Avagy téged zavarna, ha hallanál egy szülést a falon át? Az olyan "szép" üvöltés! Én előtte szóltam a 16 családos lakóháznak, senkit se zavart, sőt. Nagyon kíváncsian álltak a lépcsőházban, s drukkoltak nekünk! :wink:
Én ezt a félelmet gyorsan sutba dobnám, emiatt ne szülnék otthon? Ugyan már! Az otthonszülés élménye szerintem ennél többet ér!
Ami meg a trutyit illeti:NINCS!! De tényleg! Egy csepp vér se került a földre, annyira ügyesek Ágiék! Minden készenlétben van, a kezük ügyében, nektek ilyesmikkel nem kell foglalkozni! Utána meg még a férjed is el tud indítani egy mosóprogramot, ha segítesz neki, mit nyomkodjon be. :D Én pl. reggel szültem itthon, 2 óra múlva jött a gyerekdoki, de semmilyen nyomát nem látta!

A tanfolyam meg akkor is zseniális, ha valaki nem otthon szül, azt mindenképp ajánlani tudom csak.

Remélem elmúlnak a félelmeid, s szuper szülésed lesz, lehetőleg otthon! :wink: Hidd el, teljesen más a kórházihoz képest, s bátran kijelentem, hogy sokkal jobb!!!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó,

a Napvilág Születésház nem szűnt meg, csak "átalakult", azaz beköltözött az Alma utcába. Szóval, aki valamilyen ok miatt nem tud az otthonában szűlni, az szülhet Ágiéknál is.

Rokica,

mi már cseréltünk eszmét egyszer :lol:
Hidd el, akkor amikor szülsz a legkevésbé az izgat, hogy mit gondol a szomszéd. De ha szólsz nekik előre, akkor biztosan nem fognak mérgelődni :lol:
És valóban, a lakásunk csodálatosan rendben volt már rögtön a szülés után, Ágiék mindent eltakarítanak, még a véres lepedőt is beáztatják :lol: De ha minden jól megy, és nem is repedsz, akkor nem lesz mit beáztatni :)
És nincs annál jobb, amikor az új jövevénnyel a frissen vetett ágyba fekszetek, és addig maradtok ott, amíg jól esik.
Nekem még az is jó volt, hogy nem kellett idegen WC-t és mosdót használnom az első pár vérezgetős napon.. :wink:

az első lépés pedig szerintem hogy mélyen magadba nézel: valóban akakarok otthon szülni? Biztonságban érezném magam otthon, távol az orvosi műszerektől és a feehérköpenyes dokiktól?
Ha mindkettőre őszinte igen a válasz, akkor beszélj Ágival, vagy menj el az információs estjükre.

Üdv, Kata
sz_kata
 
 


Sziasztok!

A többgyermekes anyukáktól szeretnék tanácsot kérni, nem igazán ide tartozik a dolog, de hátha tudtok ötleteket, javaslatokat adni. :roll:
2 hetes a pici Zsombor és Balázs fiam állandóan azt látja, hogy ringatok, szoptatok, stb. Persze jön ő is, ez nem gond, ő is visszaszokott a cicire :), de szívem szorul össze, olyan keveset tudok vele lenni és úgy hiányzik :cry: Apával jönnek- mennek, elvannak, de nem szeretném, ha sérülne a kistesó miatt. Vagy ez elkerülhetetlen?
Már ilyenkor fontos esetleg, hogy kettesben töltsünk valamennyi időt? Próbáljam apára hagyni a picit? Ez sem igazán jó, mert igény szerint szoptatom. Nálatok hogyan volt?
Remélem, idővel azért jobb lesz, amúgy Balázs imádja a kistesót, ölelgeti, puszilgatja, fürdeti, stb. De néha nagyon anya kell neki... :cry:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi!

Nem lehet, hogy alaptalanok a félelmeid, s csak te "liheged túl"? Néha az anyák képesek ilyesmire. :)
Nekem is volt olyan érzésem, hogy nem tudok egyszerre mindkettőnek, illetve mindháromnak megfelelni, de...
Ezen túl kell lépni, mert nem lehet egyszerre 2-3 felé szakadni.

Azért lehet ügyeskedni is. :wink: Pl. amikor a 2. szopott, a fiam odabújt hozzánk, közben megbeszéltük az ovit, s játszani is tudtunk olyan szerepjátékokat, amikhez nem kellett nekem mozogni. (Ha nem is fekvő, de ülő betegnek jó voltam :D )
Persze az se baj, ha néha cserebelélitek pároddal a gyerkőcöket. Két szopi között biztos akad azért pl. 10 perc, akkor mondjuk csakis a naggyal le lehet szaladni a boltba, s közben megbeszélni, milyen ügyes gyerek ő már, mekkora nagy segítség, s milyen jó, hogy ti összetartotok.

Amennyire lehet, érdemes mindent közösben csinálni....Én mindenbe bevontam az idősebbet: együtt pelusoztunk, együtt etettünk, stb...., mintha kicsit övé is lenne a baba, de persze csak tesó szinten.

Hát, most több "okosság" nem jut hirtelen eszembe, de a többiek is biztos írnak majd valami jót.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Köszi az infót! Felhívtam Geréb Ágit, és megyek, illetve megyünk december 1-én az információs estre. Mondta, hogy működik a születésház, és lehet oda is menni szülni.


sz_kata! :)

Hogy vagytok? :) Remélem minden a legnagyobb rendben a kislegénnyel.

Tudom, hogy ott és akkor amikor szülök, rohadtul nem fog érdekelni a környezet, elég fesztelen voltam a kórházban is mikor szültem, és kiabáltam torkom szakadtából mikor már az egybefolyó fájásaim voltak. De van bennem egy olyan, hogy a szülőszoba erre való, aki nem akarja hallgatni, menjen odébb. Viszont szülés előtt (és utána is) feszélyezne a gondolat, hogy a szomszédaim akarva-akaratlanul végighallgatták a szülésemet. Ezért én inkább mennék a születésházba, ott szerintem jobban el tudnám engedni magam.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Aki volt már az Alma utcában, meg tudja nekem mondani, miből is áll ez a születésház? Milyen szobák vannak, milyen berendezéssel? Meg ilyesmi... bármilyen infót szívesen veszek! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Orsi! Gratulálok a "kis"babádhoz! Csak most olvastam, hogy megvan, és hogy otthon... nagyon jó volt olvasni.

Remélem mind jól vagytok!

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Rókica,
én meg nem szóltam a szomszédoknak. Az első három panelben született, egyik éjjel, másik késő este, harmadik koradélután. És utólag mindenki(!) meglepődött, merthogy "nem hallottak semmit". Pedig nem én voltam halk. Egyszerűen nem olyan vészes.
Legutóbb pedig, amikor már nagyon hangos voltam, Ágiék amúgy is becsuktak minden ablakot, mert a friss babának még a júliusi huzat sem tett volna jót.

Hm. Milyen az Alma utca? A szülőszoba kb. 10 m2, van benne egy kinyitható kanapé, szülőszék, fotel, ha jól emlékszem. És saját, külön bejáratú fürdőszoba/wc, hatalmas, vese-alakú káddal, mindkét helyen tompítható fény... A lakás másik végében van, muint ahol a tanfolyam zajlik.
h_szilvi
 
 


Szilvi!

Köszi az infót! :) Persze majd megnézem magamnak ha ott leszek a tanfolyamon, de kiváncsi voltam addig is... na majd gondolkozom, melyik lenne jobb.

És még azt akartam kérdezni, úgy hallottam most egy ismerőstől, hogy ha Ági pl másik szülést kísér mikor én is szülök, akkor még van néhány képzett bába aki helyette kijön. Meg lehet beszélni előre hogy az ember kit választ helyettesnek? Vagy hogy kit szeretne?

És még csak annyit, hogy a pocaklakó is Szilvi! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jó kérdés...

Szerintem meg lehet próbálkozni a megbeszéléssel, veszteni semmit se vesztesz vele.
Viszont az is lehet, hogy ők osszák be magukat az igényeknek és elfoglaltságuknak megfelelően.

Egyébként nem mindegy, ki megy ki? :D
Ági szokta mondani, az a jó, ha édes mindegy, ki érkezik ki, mert akkor tényleg magában a dologban bízik az anya, nem egy személyben. Akkor a legsikeresebb minden. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó:

Szerintem azért nem mindegy, ki megy ki, mert nem egyedül szeretnék otthon szülni, mert akkor meghívnám a meghitt baráti/családi kört (vagy még azt sem) és megszülném egyedül a gyereket. A szüléskísérő szakemberrel mégiscsak egy bizalmi kapcsolatot kell kialakítani, mert ha baj van, ő tudja mi a teendő. De még ha nincs baj, akkor is nagyon sokat jelent az a támasz amit ez a szakember adni tud. Ezért nem mindegy, ki ez az ember, mi a hozzáállása, és milyen a szaktudása, és hogy milyen a kapcsolata velem.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


SZiasztok!

Rokica!
Én is magamban bíztam, bár ez nem volt végig így a várandósság alatt... Igazából mindegy volt, hogy ki jön, hisz szerintem minden bába ugyanolyan szemléletben kíséri a szülést. Persze vannak olyan kismamák, akik egy-egy személyhez ragaszkodnak. Mi nem kértünk senkit, és akik jöttek, teljesen elégedettek voltunk velük. És a szomszédok ügyében én is azt tudom mondani, hogy nem foglalkoztam velük, valahogy eltörpül ez szüléskor :lol: És valóban, nálunk sem hallott senki semmit, pedig vékonyak a falak... :D
A kérdés, hol érzed magad jobban? Egy idegen helyen, ahol nincsenek szomszédok (vagy ki tudja?), vagy otthon?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Rokica,

Orsival nagyon egyet értek: fő, hogy magadban döntésre juss, neked mi a fontosabb!
Persze fontos, hogy a szakember lehetőleg jelen legyen, s a személyes kapcsolat is. Ennél viszont még fontosabb a magadba-magatokba vetett hit, önbizalom. Így válik-válhat teljesen lényegtelenné, hogy Ágiék csapatából ki érkezik ki (néha Geréb Áginak is akad más dolga! még, ha nem is tervezte előre...), hiszen mindegyikben egyformán meg lehet, s meg is kell bízni! Valójában, ha az otthonszülésben bízol, akkor egyúttal az is benne van a pakliban, hogy netalántán egyedül kell végigcsinálnod, szaksegítség nélkül! Ha ezt végiggondolja valaki, s mégis felvállalja, akkor nyugodt és nyílt arra, hogy tökéletes szülése lehessen. A lelki oldala szerintem mindennél fontosabb, s ha az rendben, akkor szinte semmi se jöhet közbe! :)

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodóval és Orsival egyetértve azzal még megnyugtatnálak, Rókica, hogy lesz alkalmad megismerkedni a többiekkel is, ezen ne aggódj. Tehát nem nagyon szokott az lenni, hogy tök-ismeretlen megy hozzád. Dúlával más a helyzet, ha nem választasz, akkor Ági visz valakit, aki épp ráér, vagy akit ő szeretne. Az utolsó szülésemnél a választott dúlám épp útban volt Erdély felé, így Ági megkérdezte, hogy XY ellen van-e kifogásom. Nem volt, mert csak látásból ismertem. És jött, és aranyos volt, és utólag nagyon örülök neki.

De értem, hogy mire gondolsz. A szülés, különösen az otthonszülés, egy nagyon-nagyon intim dolog. Nem mindegy, hogy kit tartok "méltónak" arra, hogy jelen legyen. Mert nekem elsősorban nem a szakember-ség volt fontos, hanem a lelki kapocs, az ismerettség (ami az első szülésemkor még igencsak felszínes volt, de akkor is.)

Viszont azt is el szokták Ágiék mondani, hogy még akik nagyon Ágit szeretnék is, általában könnyen el tudják fogadni, ha ő éppen nem tud jönni. Én pl. - pont az Ági iránti érzéseim miatt,- bárkit elfogadtam volna, akit ő küld, megbíztam volna benne, mert Ági küldte.

Szóval továbbra is csak azt tudom mondani, hogy tanfolyam, és ott meglátod. Meglátod, hogy megnyugszol. :wink:

Kicsiszilvi: :D
h_szilvi
 
 


Rokica,

nálam pont úgy volt, hogy Ági nem tudott jönni. Király Ági jött helyette, és nagyon örültem neki. (egyrészt, mert ő jóval közelebb lakott hozzánk és negyed óra múlva megérkezett :lol: :lol:és ez akkor nagyon jól jött )Szóval, szerintem Ágiék csapatából mindenki egyformán jól képzett és egyforma szemlélettel állnak a szüléshez, csak legfeljebb nekik nincs orvosi papírjuk, ami nem jelent semmit, mert Ági is "csak" bábaként van jelen a szülésnél. :wink: Nekem választott dúlám volt, nem is Ági "csapatából" való, de nagyon flottul dolgoztak össze. És a szülésnél már annyira nem érdekelt, hogy Ági lesz ott, vagy valaki más, mert tudtam, hogy bárki jó lesz majd!! (amúgy asszem hárman vannak képzett bábák, tehát sok választás nincs is)

szomszédok: nálunk is vékonyak a falak, és nagyon csodálkoztam, hogy az ordításnak is csak finoman szólva nevezhető hangokat, nem hallotta senki :shock: :D

Jó készülődést kívánok neked :lol:
sz_kata
 
 


Lányok,

Ki volt szülés utáni "kontrollon" Áginál? vagy kontrollra nem hozzá szoktak menni? Illetve kell egyáltalán ez a kontroll vizsgálat?

2. kérdés: pénz. Mikor szokták küldeni a csekket? nekem még nem küldtek, pedig Ági nekem azt mondta, hogy majd küldenek valamikor egy üres csekket. Normális, hogy még nem jött? Szeretném már rendezni a "számlát" :)

Kata
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Én annyira megfeledkeztem a nagy szülésben arról, hogy szólnom kéne Áginak, hogy végül csak a férjem hívta fel. "Ági, tolófájásai vannak a feleségemnek!!!".

Tisztán éreztem, hogy semmi baj sem lehet.

DE: legalább fél éven keresztül gyűrtem, rágtam magamban a témát, készültem az otthonszülésre. A tanfolyam csak a kicsúcsosodása volt a folyamatnak. Ott megkaptam MINDEN szüléssel kapcsolatos kérdésemre a választ.

és TUDTAM, hogy akár egyedül is meg tudok szülni.

(nekem persze könnyű, mert az első szülés még kórházban is "komplikáció"mentes volt. Na, ja....

Emlékszem, be voltam írva NST-re ugyanarra a szülészetre, ahol szültem Zsuzsót és nem bírtam bemenni a kórház területére.... úgy kértem férjem, most aztán vigyen haza, mert én nem merek bemenni, akkora a gombóc a gyomromban. Akkor már biztos voltam benne, hogy mit akarok.

Kedves Kata!

Kontrollon voltam. Semmi különös, de megnyugtató. Ha jól esne, szerintem hívd fel és jelentkezz be.

"számláról" én nem tudok. teljes önkéntes. Sőt próbáltam KP. adni és nem fogadta el. Úgyhogy sz.tem kérj csekket, biztos küldenek ha nagyon erőszakoskodsz :)

Mindenkinek üdv!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kata!

Én mind2 lánnyal voltam szülés után kontrollon, kb. 3 hónapos korukban. Egybekötöttük a beszélgetéssel is. Jó volt, mert megnyugtatott, hogy minden rendben (ilyenkor csinál rákszűrést is), meg találkoztunk, átbeszéltük a nagy eseményeket, gyönyörködtek a babában, pelusoztunk, stb :D

Csekk sose jött, illetve születéspénztáros amúgy is járt. :wink:
Kp. tőlünk se fogadott el semmit, csakis a benzinpénzt, de még azt is fillérre pontosan kiszámolta, s alig hagta, hogy felfele kerekítsük. :)

Zsu!
Amit írsz, azt én is alátámasztom! :wink: :)

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Zsu!

Köszi! Minden rendben! :lol:
Csöppség 3 hét alatt több, mint 1 kg-ot hízott...

OFF!
Babának a K-vitamint (Konakion) Ti milyen sűrűn adtátok? Sokfélét lehet erről olvasni...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Kata,
Timó is elmúlt már 3 hónapos, mikor kontrollra eljutottam. Ha rákszűrést is akkor szeretnél, akkor ne menj, amíg a legkisebb gyermekágyi folyásod is van... (Nekem Abigél után két hónapig volt.)
És rákszűrést csak a B. utcában tud csinálni, tehát úgy időzítsd...

A pénzügyekkel "zaklathatod" K. Ágit. Én bankon keresztül fogom utalni, azonnal, ahogy megjön az anyasági támogatás (gondolom, a hó végén már meglesz.) (Már Abigél után is azt utaltam egy az egyben tovább.) De mivel a születéspénztárhoz is két bankszámla van :oops:, így itt is rá fogok kérdezni, hogy hova utaljak.


Orsi,
én nem adtam K-vitamin-t.
h_szilvi
 
 


Orsi!

Szerintem is lehet mellőzni a K-vitamint. Én néha adtam nekik, de közel se annyit, amennyit kellett volna. :wink: Max. egy doboznyi ment el, de nem 4 hónapig!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


K-vitamint igen rendszertelenül adtam anno a fiamnak. Tkp. amikor eszembe jutott, volt, hogy hetekig nem kapott. Mégis egészséges:))) Ezért még az orvos anyum sem szidott le.
lszg
 
 


Lányok!

Köszi!
Akkor jó, mi sem fogjuk túlzásba vinni...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ezt bemasolta-e mar valaki... :?:

http://www.kanditv.hu/zbaa.htm (8. rész).

Orsi, mi sem vittük tulzasba a K vitamint. A masikat sem (Vigantol) :D .

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


orsi,

én is csak az első héten buzgólkodtam a k vitamin adásban :) a vigantolt a cicimre cseppentve adom, ha eszembe jut :wink:

saraa,

jó a link. a férem tv-s és anno nagyon szerette volna videora venni a szülést, csak én nem akartam, monndván hogy inkább fogja a kezem.
most viszont olyan jó lenne, ha néha vissza tudnám nézni, mi is történt akkor. na m eg a fiamnak is megmutathatnám, hogyan érkezett közénk :lol:
sz_kata
 
 


Szia Orsi!
Végre tudtam Neked írni emilt hoszzú idő után.


Lányok ,bocsi,hogy idepofátlankodom néha,Titeket olvasva elgondolkodik az ember ,mennyire másként fogjátok fel a dolgokat ,mint azok akik kórházban szültek.Tetszik amiket írtok,próbálom ugy csinálni.
suezika
suezika
 
 


Ha még nem láttátok volna:

http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=314

Ez egy petíció a szabad szülészorvos választhatósága érdekében. Jó lenne, ha minél többen aláírnánk, terjesztenénk! Talán országos szintű megmozdulás is lehet belőle.
Tudjátok, összefogásban az erő! :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sue!

Nem kaptam meg a mailt :cry:
A múltkor is valami furcsaság jött... :shock:

Mikor küldted?

Puszi!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek... tegnap volt az információs est, amiről másfél órás dugóban araszolás (és egy kisebbfajta idegösszeroppanás) után lemondtam, hogy odaérjek. Mindennap megteszem ezt az utat fél-háromnegyed óra alatt Újpest és a Moszkva tér között a reggeli forgalomban, erre tegnap a fegyveres vadbarom idióta meg a miatta bevetett szintén idióta kocsimegállítós rendőrségi taktika miatt másfél óra alatt az Árpád hídig sikerült eljutnom nagy kínkeservvel amikoris visszafordultam.

Szóval a lényeg hogy lemaradtam mint a borravaló és iszonyúan bosszant... hétfőn elmegyek az első napra a tanfolyamból, de azt szerettem volna megkérdezni itt olyanoktól akik már voltak, hogy miről is szólt ez az információs est? Gondolom itt többek között elárulták a tanfolyam árát, meg tudja nekem mondani valaki, mennyibe kerül a tanfolyam? Gyerekeket lehet/célszerű vinni? Nekem van egy 15 hónapos kislányom, és mondjuk délig bölcsiben van, de utána nem biztos hogy mindennap lesz kire lepasszolnom őt. Ági a telefonba azt mondta, az információs estre vihetem, de nem biztos, hogy ilyen pici gyerekre gondolt.

A tanfolyam témáit olvastam az interneten, tehát ebből képben vagyok. Az egész tanfolyamot végig kell járni hogy Ági elvállaljon? Látom, hogy kedden van ismerkedés a dúlákkal, ha nem választok senkit, akkor hoznak valakit? Mik a feltételei, hogy az Alma utcában szüljek, és ne otthon? Stb... bárminemű információért nagyon hálás lennék...

Segítség, pleeeeease!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szió Rókica!

Bár az én legfrissebb emlékeim is lassan 2 évesek, de nem hinném, hogy túlzottan másképp működne a dolog. :)

Én se jutottam el egyszer se az infóestre, de semmi gond nem volt ebből.
Tanfolyam ára: legutóbbi ismereteim szerint 62.500.- ft. Lehet részletben fizetni, lehet később is....Olyan is akad, aki ezt se bírja kinyögni, de Ágiék ettől még soha senkit se hagytak cserben. Ha viszont egyszer ki van fizetve, az örökös belépőt jelent: bármikor el lehet még egyszer menni a tanfolyamra ingyen, akárhányszor. Ez nagyon jó pl. egy következő babánál. :lol:
Gyereket bármikor bármeddig lehet vinni, kivéve a párcsoportra, de az csak a várandósság 34. hete után van. Én kénytelen voltam vinni a középsőt mindig, mikor jött a harmadik, mert senkire se tudtuk lepasszolni. Vele szerencsénk volt, mert szép csendben elvolt magában, de azért még így is húzós a dolog. Szerintem, ha meg tudod oldani, jobb, ha nincs ott, de alapból senkit se szokott zavarni. :) Csak mondjuk neki is jobb, mint ott aludni, enni, pelusozni.... A picikkel szerintem könnyebb, mint az örökmozgókkal, bár talán már a tietek se számít olyan nagyon picinek. :D

Ha először megy valaki, akkor szerintem kell az egész tanfolyam, bár megbeszélés kérdése. Ágiék nagyon rugalmasan állnak bármilyen óhaj-sóhajhoz! De semmiképp se árt, gyakorló szülőknek is nagyon sok újat tudnak mondani, tapasztaltam! :wink:

Dúlát nem kell választani, természetesen hoznak valakit. Szerintem is mindegy, ki jön. :lol:
Az Alma utcában akkor szülsz, ha te ott szeretnél. :D Szerintem. Nem hinném, hogy bármi akadálya is lenne! Sőt. Ha túl távolra kéne utazniuk, akkor még jobb is nekik.

Na, remélem mindenre válaszoltam, ha nem, kérdezz csak nyugodtan!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Rokica,

a tanfolyam ára, 62500 pénz áfával. de persze ha nincs ennyid, lehet kérni részletfizetést, vagy csökkentett dijat. az infó esten csak arról beszélnek, hogy mi van a tanfolyamon, meg válaSzolnak a felmerülő kérdésekre. gyereket lehett vinni a tanfolyamra, Ági azt mondta erre, hogy senkit nem zavarnak, kivéve a szülőket :wink: szerintem célszerű a tanfolyam minden napján ott lenni, de járhatod úgy, hogy minden hónapban csak egy napra mész, januárban a hétfőire, februárban a keddire stb.
dúlát választhatsz természetesen, de ha nem, akkor az jön, aki épp ráér, de Ági szokta kérni, hogy azt mindenképp jelzni kell, ha valaki nem szimpi, nehogy épp az menjen, akit te semmiképp nem szeretnél. Szóval az van ott a szüléseden, akit te akarsz és elfogadsz.
Alma utcában szülni: nincs feltétel, viszont jó ha tudod, hogy onnan a szülést követő néhány órán belül el kell jönni, és ez nem biztos hogy kényelmes. Ill. ha tanfolyam idején van a szülésed, akkor arra gondolnod kell, hogy olyankor sok ember van ott és a hangok beszűrődnek a "szülőszobába" is.
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Bodó, Szkata!

Köszi az információt! Hétfőn mindenképpen elmegyek. Kata, most jól feladtad nekem a házi feladatot, hogy Alma utca vagy nem Alma utca, mert az se hangzik túl jól, hogy szülés után szinte azonnal haza kell jönni. Szóval nem tudom...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Roki!

Nem rábeszélés, de én az otthon melegét javaslom. :D
Én szültem Érden, épp dúlaképző volt. Semmi hang nem zavart, minden klassz volt, még a szülés utáni hazafele út is 1-2 órával később (kb. 3 óra hossza volt, mert nem volt pénz autópálya-matricára). Ennek ellenére, ha választanom kellene, maradok a saját parkettámon, mint a legkisebbel. :lol:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Róki,

mire elérkezel a szüléshez, pontosan tudni fogod, hogy mit akarsz :wink:
De a tanfolyamon Ági véleményét is megkérdezheted, mit gondol, aztán majd eldöntöd.
Én azért (is) akartam otthon szülni, mert engem az idegen környezet feszélyez. és ebbe az Alma utcai születésház is beletartozik.

tényleg, megkérdezhetem, hogy te miért kezdtél el gondolkodni az otthonszülésen?
sz_kata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: