Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Nagyon kis helyes Babócátok van!Gratulálok Hozzá!
Már csak egy nap....Elvileg!
Már alig várom!!!!
Főleg miután már három napja alig tudok menni,mert nyom valami ideget a derekamban és a bal lábam nem mindig úgy mozog,ahogy szeretném...
Eszméletlenül szokott fájni.Mindegy,ezt a pár napot kibírom.Kép)))

Jók legyetek addig is!!

zsuh
zsuh
 
 


Málnalevél tea - én úgy tudom - a vajúdást könnyíti.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat! Igen, én is remélem, hogy önmagában a kisebb súly nem gond, ha amúgy minden mást rendben találtak. És különben is, a hátralévő időben még lehet, hogy elérjük legalább a 3 kilót, vagy legalább megközelítjük...

Zsuh, nagyon drukkolunk Neked, és siess haza, hogy aztán minden kérdésünket Rád zúdíthassuk!!! Kép Én is alig várom már a nagy napot. Kíváncsi leszek, hányan lesznek a szülőszobán, amikor épp ránk kerül a sor, mert nekem ez az egyetlen félelmem van, hogy épp mások is bent lesznek velem egy időben. Úgyhogy én el is határoztam, hogy csak akkor megyek be a kórházba, amikor már jól előrehaladott állapotban leszek! Úgy értem, szépen vajúdgatok otthon, aztán ha már nagyon gyakoriak és erősek a fájások, akkor bevonulok. Persze ezt én könnyen megtehetem, mert a kórháztól gyalog 5 percre, egy utcával arrébb lakom! Kép Meg ehhez persze az is kell, hogy ne follyon el a magzatvizem, mert akkor meg ígyis-úgyis muszály bemenni, bárhol is tartok.

Ezt a málnalevéltea-dolgot én is hallottam. Állítólag tényleg könnyebb tőle a vajúdás, de kérdem én: mi erre a bizonyíték? Hiszen egy adott fájdalmat csak valamihez viszonyítva lehet megítélni. Ha pedig vki iszik ilyet, akkor nem tudja, milyen lett volna, ha nem iszik, és fordítva. Nem gondoljátok? A fájdalomtűrő képesség meg amúgy is teljesen egyéni dolog. Van aki jól, van aki kevésbé bírja, és kész.

Tényleg, Ti fogtok ilyen bimbóvédő v. bimbókiemelő-féleségeket használni? Meg olyat, hogy "tejcsorgató"? (Amíg az egyik mellből szopik a baba, vagy fejünk, a másikból kicsorduló cseppeket felfogja, és azt fel lehet használni.) Ez állítólag nagyon hasznos kis szerkezet. Vett már valaki ilyet közületek?

Na jó, befejezem, mert mennem kell dolgozni. (De már csak 1-2 napig, és vége!!! Kép)

Mindenkinek további kellemes babavárást: Hello (36+4)
hello
 
 

 
 

Szia Hello!

Nem 4D uh-on voltunk, hanem a Honvédben genetikai uh-on. Sima hasi uh ugyanazzal a géppel csak most megadott rendellenességeket szűrtek ki: nyaki redőket nézte, baba veséjét, végtagjait, lábujjait meg az én veséimet meg ilyenek. Nem tudjuk még, hogy menjünk-e 4D uh-ra, mert riaszt az ára, nem állunk túl jól anyagilag. Kép úgyhogy én majd akkor gyönyörködöm benne ilyen részletesen, ha majd megszületettKép

A málnalevél tea nem a fájdalmakat csökkenti, hanem a méhszáj kinyílását segíti, amikor annak ott az ideje. Ettől lesz könnyebb, illetve gyorsabb a vajúdás. És pont ezért írják az utolsó hetekre csak, hogy akkor igyuk, nehogy előbb nyíljon ki miatta a méhszáj. Persze ez sem bizonyított, a népi gyógyászat témakörébe tartozik, én mindenestere készülök rá, hogy inni fogom, hátha segít tényleg. A tejképződést a Laktoherb tea segíti elő, azt szokták inni már az utolsó hetekben, meg szoptatás alatt.

Pont ilyen dolgokról, meg mindenről ami baba-gyerek téma szól egy levelezőlista, ahol rajta vagyok, onnan tudok én is ezekről a teákról is, meg egy csomó dologról: http://baba2.lx.hu a honlap címe. Feliratkozás: subscribe@baba2.lx.hu címre kell küldeni egy levelet. Naponta elég sok levél jön-megy ezekben a témákban és nagyon jó a társaság. Csak azért, hogy ha gondoljátok, csatlakozhattok a beszélgetéshez ott is. Kép De persze nem reklámozni akartam!

Sapi
sapi
 
 


Sziasztok!

Remélem, jól vagytok. Én piszkosul fáradt vagyok. Vajon Zsuh hogy áll? Tényleg szül ma?

HELLO:
tök jó neked, hogy csak átlibbensz a kórházba. Nekem már most feláll a hátamon a szőr, hogy szerdától hetente egyszer minimum be kell vánszorogni. Most érzem csak, hogy kicsit messze lakom.
Ja, és lehet, hogy velem együtt fogsz jajgatni. Ugye azért nem zavarsz el?Kép
A dokim azt mondta, hogy elég a 15 perces fájásoknál elindulni a kórházba. Jó, mondjuk ő azt is bekalkulálta, hogy hol lakunk.

És tényleg csak bevágtathatunk a CTG-re? A múltkor azt láttam kiírva, hogy "CTG csütörtökönként 14 órától, csak bejelentkezésre".

Linamina
linamina
 
 


sziasztok!

Még semmi változás...nincs még BabaKép((((((((((
voltam dokinál.Azt mondta,még 1-2 nap.Már alig várom!!!!
Egyébként én már négyszer voltam ctg-n,és simán bementünk,szóltunk,hogy ctg-re jöttünk és csinálták is.Nem kell előre jelentkezni.Csak 2után csinálják a külsősöknek.(akik bent fekszenek már,azoknak de.)

jó éjt mindenkinek
zsuh
zsuh
 
 


Sziasztok!

Zsuh, továbbra is nagyon szorítunk Neked! Ne türelmetlenkedj, majd a Babóca eldönti, ő mikor szeretne kibújni! Kép Addig próbáld meg elfoglalni Magad vmi mással, próbáld meg elterelni a gondolataidat, hátha az segít. Persze megértelek, biztos izgul már egy kissé az ember ilyen közel a szüléshez.

Én csütörtökön megyek majd a dokimhoz, akkor meglátom, elküld-e végre CTG-re. Én nem aggódom emiatt, a baba sokat és erősen mocorog, úgyhogy talán jól is érzi magát odabent! Kép Egyébként ma dolgozom utoljára, holnaptól már én is otthon pihizek végre....

Na, akkor most megyek is, hogy hamar meglegyek a munkámmal! Sziasztok, Hello (36+5)
hello
 
 


Zsuh!

Nagyon szorítunk NekedKép és várjuk majd a beszámolót.
subesz
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi változás...Kép
Ha lesz,feltétlenül írok!Addig is mindenki vigyázzon Magára!!!!!!!
zsuh
 
 


Szia Zsuh!

Nagyon ari vagy, hogy így törődsz velünk, és folyamatosan hallatsz Magadról, cserébe mi is egyfolytában gondolunk Rád és a kis Babócádra, aki így megváratja szegény anyuciját! Kép

Én most megyek a dokimhoz, majd én is jelentkezem utána, elmesélni, mi volt. Az éjszakáim újabban egyre rosszabbul telnek, mert míg napközben egész jól érzem magam, addig éjszaka valahogy elgémberednek a tagjaim, a baba is huzamosan ráfekszik vmi idegemre, és ettől reggelre alig bírom összeszedni magam a medence- és egyéb fájdalmaktól. Na mindegy, de ezt a 3 hetet már én is csak kibírom valahogy.... Meg egyelőre nehéz megszokni azt is, hogy vége a munkának, itthon vagyok egész nap, és kicsit magányosnak érzem magam. Ti hogy voltatok ezzel annak idején, amikor végleg abbahagytátok a munkát?

Más. Volt valaki azóta a kórházban tanfolyamon? Ha igen, derült ki valami érdekes? Én azóta sajnos nem voltam, csak azon az egy legelsőn, amit a szülésznő tartott. Mellszívóról mi a véleményetek? Vett valaki? Ha igen, hol érdemes? (Mert ahogy nézem, elég drága, főleg ahhoz képest, hogy viszonylag rövid ideig tudja csak használni az ember.)

Mindenkinek minden jót, Zsuh, Neked különösképpen!!! Sziasztok, Hello (36+6)
hello
 
 


Sziasztok!

Hello:
Én már október 3-a óta itthon vagyok. Eleinte nem volt semmi gond, mert bírtam tenni-venni. Aztán amikor kezdett kinyílni a méhszáj, akkor mindennel le kellett állni és azóta nagyon nehezen bírom az egyedüllétet. Most még nehezebb, mert már a legalapvetőbb tennivalók is hatalmas erőfeszítést kívánnak meg.
Én vettem mellszívót (Avent) a Brendonban 13590 Ft-ért a dobozos változatot. A csomagban van 1 mellszívó és két cumisüveg meg pár darab melltartóbetét, aztán otthon vettük észre, hogy a pénztárnál ajándékba kaptunk egy teáscumisüveget is. Eredetileg a táskás kiszerelést szerettem volna, de az nagggyon drága volt. Szerintem a fél év használati idő nem is olyan rövid, pláne, ha lesz újabb baba. Örökdarab.

Aztán tegnap voltam a dokibácsinál, meg ctg-n is. A gyerkőc alaposan szétverte a vizsgálófejeket és gyönyörűen tud már rajzolni.Kép

Remélem mindenki jól van. Ezt a kicsit már csak kibírjuk...

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Hello, mellszívót érdemes használtan is nézni. Nekem is az avent jött be, utolsó gyereknél adódott ezer ok amiért fejni kellett még 9 hós korában is. Úgyhogy nem rossz befektetés. És utána tovább tudod adni, ha már nem kell.

Zsuh, csak türelem!
sofka
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál és mivel még semmi változás nincs,holnap be kell feküdnöm...KépKépKép
Szóval nincs túl jó kedvem!!

Most már csak a Baba születése után tudok írni,de nem feletkezem meg erről!!
jók legyetek!

zsuh
zsuh
 
 


Szia Zsuh!

Ne szomorkodj, vigyáznak Rátok!Kép
Aztán sitty-sutty ölelgetheted a babócát.

Vigyázz magatokra!Kép

Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!

Zsuh: én is azt mondom, hogy ne szomorkodj, majdcsak kibújik most már végre az a Baba! Kitartás! Mi is hamarosan követünk Téged....

Képzeljétek, voltam dokinál, és még mindig nem küldött el ctg-re (37 hetesen). Jövő szerdára rendelt vissza, és akkorra adott időpontot uh-ra (utolsó), de ctg-re továbbra sem küldött. Viszont legalább annyi jó hír volt, hogy a hüvelykenetem negatív lett, se baci, se gomba nem tenyészett ki benne. (Pedig még mindig fürdök, a tiltás ellenére Kép ... de ne mondjátok el senkinek!!! Kép )

Most hallottam, hogy az én orvosom mindenképpen kikaparja a méhet szülés után, ha bennmaradt valami, ha nem. Jól meg is ijedtem ettől. Ti mit tudtok erről? Mert én úgy tudtam, hogy csak olyankor kell, ha hiányzik egy darab a méhlepényből. És ő pedig mindig csinálja! Kép Pedig gondolom rohadtul nem lehet kellemes. Légyszi érdeklődjetek Ti is utána a dokijaitoknál!

Minden jót, Hello
hello
 
 


Szia Hello!

Ki is az orvosod? Kicsit meszes az agyam, és nem emlékszem.

Linamina
linamina
 
 


Linamina!
Miért kérdezed? Végülis nem ez a fontos, hanem a kérdés! Meg persze a válasz.... Egyébként nem a Honvédban rendel, hanem külsős. Te tudsz valamit a témában?
hello
 
 


Erről a kaparásról én nem hallottam, pedig feküdtem bent eleget. Kérdezz rá szerintem.
Amit én tudok, hogy a 3. gyerek után általában áttapintják a méhet. Nem egy leányálom, de túlélhető.
sofka
 
 


Hello!

Ilyenről még én sem hallottam! Ha kell, ha nem kaparnak...Rákérdeztél a dokidnál, hogy tulajdonképpen miért csinálná akkor is, ha nem maradt bent semmi? Miért kéne az amúgy is megterhelt méhet még jobban piszkálni?!

Subesz
subesz
 
 


Hello!

Az ülőfürdés nemcsak a gombák és bacik miatt nem ajánlott, hanem mert a forró vízben üldögélés alhasi vérbőséget okoz, ami petezsák leválást, méhbevérzést, koraszülést okozhat. Nyilván nem minden esetben, vagy csak ritkán (szóval a statisztikákat nem ismerem), de én ezt olvastam róla.
sapi
 
 


Szia Hello!

Csak kíváncsi lettem volna, mindegy.

Mázlid van, megtaláltam a cikket (januári Kismama magazin - A szülés utáni percek).
Itt azt írják, hogy: "[...] csak akkor szükséges a méh belsejébe nyúlni, ha a lepény nem tud magától leválni, ill. ha feltételezhető, hogy a lepény egy darabja a méhben maradt. Akkor is szükség lehet erre a beavatkozásra, ha az orvos a szokásosnál erősebb vérzést tapasztal, vagy ha műtéti heg található a méhben. Ilyenkor ugyanis ellenőrizni kell, nem vált-e szét szülés közben a régi heg. A méh kézzel vagy műszerrel való kitisztítását méhűri betapintásnak nevezik. Ezt az eljárást - mivel fájdalmas - a szakmai kollégium ajánlása szerint altatásban, vagy a szülés alatti epidurális érzéstelenítést kihasználva szokták végezni. [...] Ha a lepény ép, és a vérzés mértéke elfogadható, nincs szükség beavatkozásra..."

Szóval csak indokolt esetben csinálnak ilyet. Viszont vannak olyan kórházak/orvosok, akik ezt rutinszerűen művelik. Bár ilyenkor felesleges fertőzési kockázatnak van kitéve a kismama, ha minden rendben zajlik.

Azért jobb, ha rákérdezel.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszi a sok hozzászólást. Nagyjából én is így tudtam, hogy ez fölösleges túlbiztosítása a dolgoknak (mármint a szülés utáni méhkaparás), és csak indokolt esetben kellene elvégezni, nem rutinszerűen. Szóval, legjobb, ha tényleg rákérdezek az orvosomnál. A méhűri betapintás, amit sokadik gyerek után csinálnak, az nem ugyanaz, azt kézzel végzik, és mivel igazán fájdalmas, azt tényleg altatásban szokták. De a kanalas verzió sem lehet túl kellemes. Na mindegy, azért mindenkinek köszi!
hello
 
 


Sziasztok lányok!

Mi ez a nagy pangás? Senkivel nem történik semmi? Hogy vannak a Babáitok? És TI? Kép Valaki adjon életjelt!! Én részemről holnap megyek a dokimhoz, valszeg lesz uh is, ha nem beteg az emberke, aki szokta csinálni (múlt héten az volt). Remélem már sokat nőtt a babócám, mert 2 hete még elég picike volt! Már nagyon várom, hogy lássam őt, remélem ő is, hogy lásson engem... Kép Mi újság a Honvédban? Remélem ír most már valaki végre!

Üdvözlettel, Hello (37+5)
hello
 
 


Szia!

Én is holnap megyek: terheléses cukorvizsgálatra (már harmadszor), aztán a heti kontrollra, aztán meg ctg-re. Egyelőre ennyi biztos.

Őszintén szólva azt szeretném már hallani, amikor a dokibácsi azt mondja: "ma már nem megy haza!"

Hogy érted, hogy picike volt?

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina!

Örülök, hogy végre írt valaki, főleg Te! Kép Hanyadik hétnél is tartasz? Ugye már Te is valahol a vége felé? Hogyhogy megint terheléses cukor? Kép Akkor holnap számolj majd be mindenről!
Az, hogy a baba picike volt, az azt jelenti, hogy a 36. hét végén saccolta az UH-s gép (4D a Praxisban) 2200 g körülire. Az pedig azért lássuk be, nem olyan sok! De a doki szerint a 3 kilót talán még elérjük a végéig, főleg ha kihúzzuk odáig. Hát ennyi! Akkor várom a holnapi beszámolódat, én is jelentkezem majd! Szia, Hello
hello
 
 


Hello!

Csak a saját bizimet tudom magyarázni: szóval vizsgaidőszakom van (22-e, 26-a, 28-a), és valahogy nem is történik velem semmi sem ill. egy valami. Eszméletlenül vizesedem. A gyűrűmet már a nyakláncomon hordom, mert a második ujj-percig jön csak fel. A dokim azt mondta még régebben, amikor a vizesedésről kérdeztem, hogy nem javasolja a kevesebb folyadékot, mert a vér besűrűsödhet, és ez gondokat okozhat a szülésnél.
Nincs valakinek ötlete?

Ugye mindenki úgy van vele a végén, hogy jó lenne már túl lenni rajta? Vagy csak nekem vannak ilyen vad gondolataim?

Még valami: normális 4 nap alatt 1kg plusz?

Zsuhról tud valaki valamit?

Linamina? Miért is kell 3-szor is terheléses?


Subesz
subesz
 
 


Most, hogy így végig olvastam, látom, nem is kérdeztem olyan sokatKépKép
subesz
 
 


Subesz: én már a közepén úgy érzem, hogy de jó lenne túl lenni rajta és a babámmal lenni Kép De hol van még a vége, hajajKép

Hello: Volt végül uh ma? Velem sem történik nagyon semmi azon kívül, hogy lakásfelújítok a férjemmel, ezért nem nagyon jutok gépközelbe. Viszont szép sárgára festettem a konyhát, véletlenül túl sok sárga került bele, a sajátkezű színkeverés gyönyörei ugyebárKép de már kezdem megszokni, mármár tetszik is, olyan mintha mindig sütne a nap a konyhábanKép

Híreim nekem csak jövő héten lesznek magunkról, kedden megyünk a dokihoz, alig várom már hogy láthassam a manónkatKép

Sapi (23. hét)
sapi
 
 


Subesz: az tényleg nem jó, ha kevesebbet iszol, inkább kicsit meg kell hajtani a vizet. Természetes vízhajtó a fagyöngy és a fokhagyma, ezek biztos nem ártanak a babának sem meg neked sem.

Sapi
sapi
 
 


ja, és Subesz (tudom máskor gyűjtsem egybe mit akarok mondani Kép, a 4 nap alatt 1 kg plusz valószínűleg a vízvisszatartás miatt van, úgyhogy telejsen normális. Készül a szervezeted a szülésre (a nagy folyadékveszteségre szüléskor), ezért tart vissza egyre több vizet, emiatt ne aggódj, a szüléssel lemegy.

Sapi (23)
sapi
 
 


Köszi Sapi, kicsit megnyugodtamKép

A sárga tényleg napsütötte színt ad a lakásnak, egy-két képpel a falon nagyon föl lehet dobni. Tényleg, a konyhabútor rusztikus hatású vagy modern?

Subesz
subesz
 
 


Nevezhetjük rusztikusnak inkább, mivel kb. 40 éve csinálta az apósom Kép Fehér barna fa, szép faragásokkal. De ahogy nézem nem üti egymást a két stílus, inkább jól esik a szemnek a fiatalos sárga az öreges faragás mellett. Úgyhogy úgy néz ki akaratomon kívül valami jót hoztam létre Kép

Sapi (23)
sapi
 
 


Na sziasztok, megjöttem!

Örülök, hogy hirtelen megint van élet a topikban! Kép

Subesz: ha vizesedsz, akkor a 4 nap alatti +1 kg tényleg nem tűnik rendellenesnek. Én pl. nem is vizesedek, és mégis felszedtem 1 hét alatt 2 kg-t, bár igaz, hogy előtte 3 hét alatt viszont semmit. Jellemző, mióta abbahagytam a munkát és itthon vagyok, rögtön nyugisabb lett az életem, és hízásnak indulhattam (meg főleg remélem a babám is!) Amúgy sok sikert a vizsgáidhoz! Tényleg, Te mikorra is vagy kiírva?

Ami a végét illeti, hát, én nem egészen így látom, ahogy Ti. Én még így a 39. héten is nagyon élvezem a terhességet, minden "nyűge" és az éjszakai fájdalmak ellenére is. És egyáltalán nem vagyok türelmetlen, nem szeretnék már túlesni rajta! Olyan jó érzés, hogy ott van a baba a pocakomban, és amikor mocorog, az meg pláne. Amúgy meg, ki tudja, lehet, hogy most vagyok életemben utoljára terhes, úgyhogy ki akarom élvezni minden egyes pillanatát...

Amúgy a mai történések: megvolt az utolsó UH, ahol mindent a legnagyobb rendben találtak. A doki szerint nagyot tévedhetett az a 4D UH-s gép, amelyik kicsinek becsülte a babát (2200 g 2 héttel ezelőtt), mert szerinte már most 3 kg fölött van. Megvizsgált a saját orvosom is: ő is ugyanezt mondta, úgyhogy talán igazuk lehet! Valszeg 3,5 kg körüli lesz a születési súlyunk. Amúgy a méhszáj teljesen zárt, a méhnyak pedig abszolút nem rövidült meg még egy kicsit sem, úgyhogy 1 héten belül még majdnem biztos, hogy nem szülünk. A doki hétvégére még a Balcsira is elengedett!! Kép A szülés várható ideje egyébként a gép szerint: május 31. Ja, meg volt még egy mókás dolog: a doki megmérte a pici fütyijét: 2 cm hosszú!! Kép Kép

Na, ennyi történt velünk. Zsuh-ról egyébként én nem tudok semmit, de már biztosan megszült azóta, és amint hazamegy, ha lesz ideje, biztos ír majd nekünk! Legalábbis ezt ígérte, és szerintem be is tartja!

Linamina, várom a Te beszámolódat is a mai napról!!!!

Mindenkinek boldog babavárást, üdv, Hello (38)
hello
 
 


Sziasztok!

Azért volt harmadszorra is terheléses, mert az első két alkalommal a 120. perces mérés 6.5, illetve 6.9 lett. Erre kaptam még egy beutalót, amit ma beváltottam. Igazából már letojom az eredményt. Sőt, erre már nem is diétáztam, mert már szinte éhezés volt, amit csak 2 napig bírtam. Azért vigyáztam, de ma elengedtem magam.Kép

Amúgy a mai ctg-n már bealudt a kicsike, ezért fel kellett ébreszteni. És láttam a szülőszobát is, mert ott csinálták a ctg-t. Ja, és ha úgy éreztem, hogy nem volt elég a reggeli 3 szúrás, ctg közben is szúrtak és 2 ampulla vért rekviráltak. Leszakad a karom.

Aztán a dokibácsi azt mondta, hogy a külső méhszáj kezd nyílni. Meg, hogy hamarabb fog jönni a baba, de ez így nagyon jó lesz. Uh majd jövő hét csütörtökjén, akkor már biztosabbat tudok.

Egyébként tök nyugi volt a szülészeten, egy kismamát fektettek be délután 20 perces fájások miatt.

Ja, még valami: tök jó vízhajtó a kígyóuborka. Lehet falni.

Hello: egészen pontosan jún. 7-re vagyok kiírva, de mivel tudjuk a pontos "akciónapot" abból is ki lett számolva és az már jún. 1. De lehet, hogy még hamarabb jön.

Azt olvastam, hogy az első szülők méhszája szinte kivétel nélkül belülről kezd nyílni, többedszer szülőknél nyílik kívülről a méhszáj. Majd csütörtökön meglátjuk, hogy belül mi a helyzet, bár 1 hónappal ezelőtt már rövidebb volt, mint amit eredetileg mértek.

Remélem, nem voltam túl zavaros.

Vigyázzatok Magatokra!

Sziasztok

Linamina
linamina
 
 


Sapi!

A 40 éve készült bútor tényleg rusztikusnak mondhatóKép De ha az összhatás harmónikus., akkor nincs gond. Szerintem nyugodtan lehet bemázolni a falakat intenzívebb színekkel. Ha lesz valamikor festés nálunk - majd a mikor kisfiam kellőképpen összemaszatolta -, én is egy kicsit erősebb színre fogok befesteni mindent.

Hello!

Köszi a drukkolást. A hátam közepére nem kívánom ezeket a vizsgákat, de inkább most csinálom meg, mint a pótvizsga időszakban, augusztusban. Macerásabb lenne egy 2 hónapos babával utazgatni.

Titkon bevallom, hogy reményeim szerint annyira nem fognak megkínozni ekkora hassal.

Amúgy bibibi, nekem 3 dátum is van a szülésreKép Júni 14. volt az első, utána rájöttek, hogy a gyerkőc 2 héttel fiatalabb, így lett júni 30. 2 héttel ezelőtti 4D-n azt mondták, hogy júni 21. Szóval, még választhatok isKép

Puszi mindenkinek

Subesz
subesz
 
 


Subesz!

Nem is mesélted, hogy voltatok 4D UH-n! És mi volt? Nem csináltak képeket a babáról? Miért nem teszed fel megmutatni nekünk, mid van? Kép Amúgy kíváncsi leszek, hogy mikor fog kibújni a babád a fenti időpontok közül, vagy esetleg egy negyediket választ magának? Kép

Linamina!

Meglett a 3. terheléses cukor eredménye? Milyen lett? Ha június 1-én szülsz, akkor lehet, hogy tényleg találkozunk még a szülészeten!! A kígyóubit egyébként én is imádom, én héjastul szoktam enni, magában.

Na, sziasztok, megyek dolgomra! Bár most fejeztem be az ablakpucolást, így a 39. hét első napján..... Üdv, Hello
hello
 
 


Hello!

Kép Hazajön a párom és akkor feldobjuk. Persze nem mintha nem tudnám kezelni a scanner-tKép, de a zsinór halom közül ki kéne választanom azt, ami bele illik, és idáig nem terjed a tudományomKép

A babcinak mindene a helyén, már most pufók egy kislegényKép, ép, szabályos agyszerkezet, ujjak száma rendben, plusz az egyik kép szerint lúdtalpa is vanKép (persze ez csak vicc)


Bátor vagy ablakot pucolni a 39. héten!!!! Én nem merném az biztos!

A kígyóubit én is ki fogom próbálni vízhajtónak...persze nem magában...mondjuk görög saliban kis feta sajttalKép Viszont a tejgyár rajtam gazdagszik meg! Napi 1 litert iszom meg, annyira kívánom. A népi hagyomány szerint állítólag a fiús mamák ilyenek...Kép

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Nézzétek meg az órát, hogy mikor írok.... Kép Most lettem kész mindennel! Az ablakpucolás az csak a "bemelegítés" volt, utána még jött a lomtalanítás! Meg persze a szokásos dolgok még: főzés, mosogatás, stb.... Na, mit szóltok? Igaz, hogy már nem érzek semmit, annyira elzsibbadt mindenem, de legalább megint jó sokat sikerült intézni. Subesz, az ablakokat csak úgy módjával tudtam megmosni, mert azért azt én sem mertem nagyon kockáztatni, hogy pl. felmásszak. Azzal nagyon óvatos voltam. Úgyhogy végülis az eredmény azért sajnos nem egészen ugyanaz, mint mikor "teher" nélkül csinálom...

Na jó, akkor most megyek is aludni. Holnap megyek a védőnőhöz, jön a szokásos mázsálás, vérnyomásmérés, stb. Ez lesz az utolsó látogatásom nála, legközelebb már ő jön hozzám!! Kép

Jó éjt, szép álmokat Nektek! Hello!
hello
 
 


Hello!

Egy rendes kismamának ilyenkor már ágyban a helyeKép Ejnye-bejnyeKép
Senki nem tudott volna segíteni neked?

Amúgy nem a végeredmény a fontos, hanem a részvételKép Kár, hogy ilyenkor az ember lánya nem tud egy igazi, lazító fürdőt venni, nem?


Nem tudod/tudjátok, hogy a cukor és az édesség van-e valamilyen hatással a babára? Néha elkap a csoki-veszettség, vagy a cukor-láz, és akkor sajnos nem bírok magammal. Mondjuk, ha az ultrahang és egyéb vizsgálatok szerint se lett semmi baja, nagy valószínűséggel ezután se lesz. Párom szerint megint találtam valamit, amin aggódhatok.


Subesz
subesz
 
 


Subesz: különösebb hatásról nem olvastam a cukorral kapcsolatban, a csokiról pedig azt láttam a Spektrumon Kép, hogy amellett, hogy endorfin szabadul fel a hatására, ami jó, izgató hatású is, akárcsak a kávé, úgyhogy nagy mennyiségnél (pl. két tábla csoki) izgágább a baba bent. De mivel rám is rámjön néha hihetetlen édességvágy jobban utánanézek, bár nemhiszem, hogy ártanánk neki, hacsak nem rendszeresen édességen élünk Kép

Hol lehet megnézni a babádról a képet? Kép

Sapi
sapi
 
 


Csatlakozom a több időpontosokhoz: nekem is először szeptemeber 4. volt, majd szept. 10. Tulajdonképpen nekem elég annyi info hogy szeptember eleje Kép

Sapi
sapi
 
 


Sajna párom tegnap jó későn (10 körül) jött haza, szegénykém, nagyon fáradt volt, nem volt szívem még ezzel is nyaggatni. Ma már - állítólag - hamarabb itthon lesz. De találtam egy korábbi képet, még amikor csak 23. hetes volt. Azt megpróbálom feltenni.

SubeszKép
subesz
 
 


Sziasztok!

A cukoreredményért már csak jövő héten megyek be. Már úgysem számít. Pláne, ha addig kijön a babóca.

Azért lehet a nagy édességéhség, mert a vércukor szint hirtelen lezuhant. Kicsit óvatosan kelle vele bánni, de semmiképpen se vonjátok meg magatoktól, ha nincs a vércukorral és a magzatvíz mennyiségével gond. Csak okosan!Kép

Jók legyetek!

Üdv:

Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!

Subesz: az édességfalás szerintem is csak akkor árt a babának, ha Neked is árt, Neked pedig csak akkor árt, ha nagyon megemeli a vércukorszintedet, de ez a terheléses cukorvizsgálaton derül ki. Ha kívánja az ember, akkor szerintem szüksége is van rá a szervezetének! Amúgy meg gondolom azért nem éjjel-nappal egyfolytában csak azt eszed, úgyhogy az az 1-2 kilengés nem hiszem, hogy ártana.

Nagyon aranyos a kép a babáról! Nagyon jól sikerült kép. Várjuk a frissebbet is, ha már lesz ideje párodnak foglalkozni vele! Kép

Amúgy a lomtalanításban természetesen részt vett a párom is, és főzni sem szoktam minden nap, csak tegnap pont úgy alakult, hogy megkívántam egy kis túrógombócot, (én is szeretem az édességet!! Kép ), és ezért főztem. Egyébként nálunk főleg a párom főz, úgyhogy az nagyon nagy segítség számomra. Az ablakpucolás meg a saját hülyeségem volt! Azért írom ezt, mert képzeljétek, hajnalban (1/4 4-től) olyan fájásaim voltak, hogy azt hittem, ez már tuti hogy a baba lesz, és most előbb meg fog érkezni az én ökörségem miatt... Kép Aztán csodák csodájára, meg párom nyugtató szavainak hatására, 1/2 6-kor sikerült visszaaludnom, és reggelre elmúltak a fájások. Nem tudom, mi lehetett ez, de higgyétek el, ilyen eddig még tényleg nem volt velem! Ezek nem azok a szokásos jóslófájások voltak, hanem igazi, fájdalmas, menstruációs görcs jellegű, ráadásul kb. 10 percenként (hol gyakrabban) ismétlődő, kemény fájások!! Úgyhogy mától kezdve aztán szigorúan kímélem magam, mert nagyon szeretném, ha kibírná a picikém odabent még június elejéig!

Na, ennyi van velem, egyébként délután megyünk a Balcsira (persze kórházi motyó megy be a csomagtartóba...), remélem, nem lesz ebből újabb galiba! Legfeljebb, Keszthelyen fogok szülni... Kép

Minden jót Nektek is a hétvégére, pihenjetek sokat, ne úgy, mint én (tegnap)! Üdv, Hello
hello
 
 


Hello!

El tudom képzelni, hogy megijedtél! Valószínűleg csak a megerőltetés miatt voltak a fájások, az ember lánya persze, hogy a szívéhez kap ilyenkor.

Vigyázz magadra és a babócára!Kép

Kicsit irigyellek a Balcsis kiruccanás miatt, biztos, hogy nem lesz semi gond. Tényleg, a kicsivel megbeszélted, hogy mikor szülessen meg?Kép Állítólag van eredménye.


Mindig is édesség-faló voltam, úgyhogy egy-egy "roham" már - szerintem - nincs hatással a szervezetemre. A vércukor szinten pedig jó volt. Igaz, csak egyszer csinálták a 28. héten. A doki szerint nem kell több, bár én azért szeretnék még egyet. Csak megnyugtatásomra.

Mindenkinek jó hétvégét és hasgömbölyödéstKépKép. Szorítsatok nekem a holnapi vizsgára.


Subesz
subesz
 
 


Subesz: tündéri a fotó, ezektől mindig elérzékenyülök és alig várom a következő ultrahangot Kép de már csak pár nap és kedden jelenésem van a dokinál, úgyhogy újból benézhetünk hozzá mi is Kép

Sapi
sapi
 
 


Sapi!

Kép köszi, én is mindig elérzékenyülök, sőt, a legtöbbször az ultrahang alatt el is pityergem magamKép

Nem teszed föl te is a keddi fotót majd?

Subesz
subesz
 
 


Subesz: Sajna mi nem kapunk fotót Hunkától sosem, mert videót viszünk és akkor nem jár fotóKép Pedig én legszivesebben minden elérhetőt begyűjtenék a babócárólKép De van egy képünk a genetikai UH-ról beszkennelve, azt megpróbálom, ha meg nem megy, majd felrakja a férjem ha hazajött. Nem túl jó minőségű, de határozottan nevet rajta a gyerkőcKép

Sapi
sapi
 
 


nyilván nem sikerül, nem is én lennék, ha sikerülne Kép Kép Na majd este felrakjuk Kép

Sapi
sapi
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de az szeretném megkérdezni, hogy a Budai Honvédban szült már valaki Dr. Miliánnál? Milyen tapasztalattal?

Üdv:
újbaba
újbaba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: