Új privát üzeneted érkezett!

Közben megérkezett a hepatitis eredményem.
Védőnő hívott fel és közölte az eredményt.
Én is kb. 2 hónapot vártam rá. Tényleg nagyon lassan megy...

Kép
picuribaba
 
 


De jó neked! Nekem a mai napig nem érkezett meg, úgyhogy a következő, azaz utolsó vérvételnél újból meg kell kéni. Remélem az már megérkezik a szülésig! :roll:
Én tegnap voltam dokinál, jó nagy a baba, már két kiló fölött van, zárt a méhszáj. Olyan édes kis pofija volt, már most látszódik a kis "hörcsög arca". :D :lol:
Három hét múlva megyek az utolsó vérvételre, utána dokihoz és azt követően minden héten nst-re. De legalább nem kell a kórházba mennem, mert a magánrendelőjében megcsinálják. Már kezdek én is nyűgös lenni, pedig még most kell(ene) kihasználni az időt...

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Hébe: köszi a bíztatást. Én is ezen agyaltam ma, hogy hétfőn CTG-n kikérdezek mindent, a cukor és a szülésindítást is meg szülésznőt meg mindent. Az biztos, hogy bár most majrézok azért kinyitottam már párszor kh-ban a számat.. de szülés közben annyira kiszolgáltatott az ember és félti a gyereket is... De biztosan minden oké lesz.

Picuribaba: arra valahogy nem is gondoltam, hogy homeopátiás is van ilyesmi, mint a málnalevél... utánakérdezek a patikában, köszi. :)

Gyurmi: nekem most kell mennem az utolsó vérvételre, de még nem bírtam eljutni. Remélem holnap sikerül. Ma annyira rosszul voltam, azt hittem szülés lesz a vége. A gyereket is csak fél 10-re sikerült bevinnem az oviba.. olyan voltam mint akit agyonvertek, és egész nap tudtam volna aludni. Alig bírtam lábra állni, a méhem is húzódott és a medencém ahogy tágul..

Hasonló méretűek lehetnek a babáink, én 9-én voltam a dokinál, épp 34 hetesnek saccolta és 2293 g-ot mért a UH-val. Én most nem láttam a pofikáját, édes lehet a fiacskád:)
kchriske
 
 

 
 

Kchriske: A baba mérete sosem pontos!!!! Attól függ milyen szögben kapja el a doki... Hiába a szuper uh...Néha nem a valóságot adja... Egy héttel a szülés elött kb 3kg volt a baba uh szerint,1 hét mulva megszületett 3.95-el!!!!!!! Ja,és mindkét gyerekkel cukros voltam,a lányt a 35. a fiut 36. hétre szültem!!!! Magától indult be!! Pihengess,és ne vidd oviba a csjszit ha nem vagy jól!!!! Vigyázz magadra!!
hébe
 
 


Hébe: persze tudom, hogy az UH nem pontosan mér. Lilit is kissebbnek mondták és nagyobb lett. Legalább valami viszonyítási alap, így tudom, hogy stramm kiscsajszi :)
Pihengetnék, de Lilcsi már óvodaköteles, és hát öt éves. Sokszor jobban lefáraszt, mint az, ha elviszem oviba. Néha kiíratom az orvossal, kértem hadd maradjon otthon velem, hogy egy hetet pihenhessek. De így is korlátozottan hiányozhat, mert szeptemberben szeretném suliba vinni, hogy az első évben itthon lehessek vele.
Van, hogy nem jövök haza, hanem Gödön maradok, dédinél, vagy anyámnál elütöm az időt és korábban megyek érte az oviba, így csak egyszer kell lépcsőznöm is a 4.-re, meg legalább nem takarítok egész nap. Azért igyekszem a helyzethet képest kímélni magunkat a babuval.

Neked elég korán indultak be a szüléseid. Hát kíváncsi vagyok velünk mi lesz.. persze benne van a pakliban és aggodalmaskodom, de mégis úgy érzem, hogy nem fogja nagyon elsietni.
kchriske
 
 


Sziasztok!

NAgyon régen írtam ide,most bekukkantottam,én is ajánlom MINDENKINEK(aki még előtte áll)KISKUTI NOÉMIT!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy honnan lehetne előkeríteni az eltűnt hepa. eredményemet? Még a mai napig nem érkezett meg a védőnőhöz, ő meg azt mondta, hogy a következő vérvételnél ismételjük meg. De mi rá az esély, hogy az is megérkezik a szülésig? :x :roll: :evil:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok kismamák.
Lenne egy kérdésem, talán elég furmányos, de tanácstalan vagyok.
Sajnos elkezdtem vizesedni, ezért mehetek érsebészetre. A körzeti javasolta a betegállományt, de csak nődoki ajánlásával. A dokihoz viszont a 28-héttől kell mennem, ami még 6 hét. Szeretném megbeszélni a dokival, de nem merem, hisz nem az a célom, hogy otthon üljek, viszont nehezemre esik az egész napos ülés és állás egyben- (kereskedelem átka). Szerintetek ha a 24 hét utáni vérvétel és vizeletvétel (vércukorszint) után megkeresném ezzel a próblémával, nem lenne késő, vagy túl korrai? Na ezt elég furrán fogalmaztam meg, de remélem érthető. A vérnyomásom mérem esténként, és eddig nem volt nagyobb 120/75-nél, tehát még nincs gáz.
Kép
töri
 
 


Töri!
Szerintem ne várj. Hívd fel telefonon, mondd meg neki hogy ez van és mit tanácsol. Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy ugorj be és odaadja a papírt. Nekem az elejétől fogva írja az ajánlást, néha elfelejtem és ő szokta kérdezni, hogy írjon-e. Én kb. 2 havonta viszek a körzetinek ilyen ajánlást. Szóval szerintem nyugodtan hívd fel, nem fogja leharapni a fejed! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Töri: egyetértek Gyurmival. Hívd fel a dokit. Terhesség alatti nincs az, hogy nem merem, vagy várok még... inkább kérdezz és kérdezz, úgyis mondja, hogy mi a teendő. Inkább kérdezz feleslegesen, minthogy a várakozásból baj legyen. Ráadásul addig te is őrlődsz, ami megint csak nem túl kellemes.

Gyurmi: én érdeklődnék ott, ahol levették a vért a Hepához. Hátha csak nem jutott tovább, vagy utána tudnak nézni... A védőnő azért igazán utána járhatna, egy-két telefont igazán megereszthetne, hiszen úgyis neki küldik, akkor érdeklődhetne, hogy miért nem kapta meg és a kismamája már nagyon a végén van. Hiszen nincs már két hónapod (mert alapból legalább annyi, míg megvan).
Nem értem hogy mondhat ilyet, hogy legfeljebb újra leveszik. Szerintem a köv. vérvételed a 36. héten lesz, nekem is most volt múlt héten, tehát biztos, hogy nem érkezik meg szülésig, ha jól gondolkodom.

Pilchard: köszönjük az ajánlást. :)

Ikverus megvagy még? Rég hallottunk rólad.

A CTG- n minden rendben volt, áramlás is rendben. A kicsim fel volt húzva, éjszaka is nap közben is hihetetlen miket produkál odabent.
Képzeljétek de. óta majd leszakad a derekam, a méhem is keményedik, de a legrosszabb, hogy a szeméremcsontomat mintha kétfelé akarnák tépni. Menni alig bírok. A doki azt mondja, jósló, keresztanyám is azt mondta és nyugtatott, hogy neki volt, hogy napokig is eltartott egy ilyen jósló... :shock: :shock:

Vigyázzatok magatokra és a babáitokra. Kchriske
kchriske
 
 


Kchriske!
Vácon vették le a vért, amit állítólag Bp-re küldenek és onnan küldik a védőnőnek. Jövő héten bemegyek a terhestanácsadásra az sztk-ba és megkérdezem, hogy esetleg nincs-e ott. Ha nincs, akkor adok inkább megint egy fiolával, csak minél előbb meglegyen! A védőnő nálunk elég érdekesen "működik". Nincs pocak mérés, sem szívhallgatás, csak a vérnyomást és a súlyt nézi, a vége felé meg a vizeletet is. :?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Gyurmi elég furi nálatok a védőnői szolgálat. Nálunk van szívhallgatás is, és sokat beszélgetünk, mindent szépen kivesézünk, mindent megnéz és nekem mindig, elejétől fogva néznek vizeletet. Még amikor nem volt magas vérnyomás akkor is!!! Lilivel Erzsébeten laktunk és ott is kezdettől fogva nézték a vizeletfehérjét és cukrot, pedig csak a végén voltunk vérnyomásosak. Tehát alapból nézniük kellene. (hova is tartozol pontosan?)
Itt a váci védőnőmtől még könyveket is kapok kölcsön, meg mindenféle érdekes olvasni valót. Még cukor diétához is kaptam kölcsön receptkönyvet :), meg cukormérő szerkentyűt is. A felsőgöditől (amíg ott laktunk) meg tesztcsíkot, hogy itthon is tudjam nézni a vizeletfehérjét, ha nagyon megugrana a vérnyomásom.

Sok sikert az eredmény megtalálásához vagy újra vételéhez. Drukkolok, hogy időben megjöjjön, ha újra le kell venni.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Megjártam az érsebészt, és felírt harisnyát. Hát elég kellemetlen egésznap hordani, de legalább meglesz a hatása. Ő azt javasolta, ha súlyosbodik a vizesedés, és esetleg a kezemen vagy az arcomon is jelentkeznm, rögtön dokibácsi, és keressem meg őt, mert ír fel gyógyszert. A tanácsotok minden esetben a nődoki felhívása, szerintem ráveszem, magam. Szeretném még decemberig kibírni a munkát. Az anyagi része miatt is, de főként az otthoni semmitevés rémiszt. Emiatt kiírhat a doki táppénzre?Kép
töri
 
 


Töri!
Simán kiír! Ne izgulj, lesz otthon mit csinálnod, hidd el, tapasztalat! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


gyurmi: Ha felhívom, akkor megkér, hogy mennyek el hozzá? Vagy majd akkor, ha mennem kell a következő vizsgálatra? Mert ezt sem értem, a védőnő által kapott papíron 18 hét Uh- után a 28 heti Uh jön, közte nincs írva, hogy nődokihoz kellene mennem, csak a 24-26 hét közti vér,vizelet vételt és vércukor, amit a körzeti beutalóval itt helyben (Gödön) csinálunk meg. Tehát nem tudom, hogy a dokihoz most kell mennem 4 hetente, vagy nem, mert a dátumok marhára nem ezt mutatják. Mármint a papíros szerint. Huu nekem ez most nagyon bonyolult. Bocsi, hogy ennyire bonyolult vagyok, de még nincs tapasztalatom ezügyben.
:oops: :oops: :oops: :oops: Kép
töri
 
 


Töri!
Ált. minden doki 4 hetente szereti látni a kismamáit, illetve, ha úgy érzed, hogy valami gondod, bajod van, akkor is elmehetsz. Ha te hétfőtől szeretnél táppénzre menni, akkor nem kell megvárnod a következő kötelező vizsgálatot, menj el hozzá és kész. De szerintem a védőnő is azért mondta, hogy akkor menj, mert meg szokták nézni a vérvétel eredményét. Amúgy meg nem a védőnőnek kéne megmondania, hogy mikor menj UH-ra, hanem a dokidnak...
Ha valami nem tiszta nyugodtan kérdezz!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!


Rég jártam itt, azóta már 3 és fél hónapos a leánykám. :lol:
Ha esetleg bárkinek lenne kérdése a váci kórházal kapcsolatban, szívesen válaszolok, amire tudok.

Mindenkinek további boldog babavárást, jó egészséget és problémamentes, gyors szülést kívánok! A babákat külön pusziltatom! :D

Márti
fmarti
 
 


Szia Márti!
Először is gratula a kiscsajszihoz!!!
Minden friss infó érdekel így a szülés előtt nem sokkal. Te hogy szültél? Normál vagy császár volt? Segítettek a csecsemősök cicire tenni a babát? Hány napot voltatok bent?
Magyarul minden érdekel!!! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


gyurmi: Köszi! :lol:
Én hétfőn délelőtt szültem "hagyományosan", és pénteken délben engedtek haza úgy, hogy semmi komoly problémánk nem volt (én voltam nagyon bevizesedve, de ez nem lepett meg odabent senkit:D). Szóval elvileg ez úgy van, hogy a szülés napja plussz 4 napig van bent aki simán szül.

Nekem Kiskuti Noémi volt a szülésznőm, nagyon sokat köszönhetek neki, ezt szavakkal le sem lehet írni. Tényleg nagyon profi és emberséges, én is csak jókat tudok mondani róla. A doki Kondér volt, ő is tudta a dolgát, bár ő nem egy túl beszédes fajta, szóval nem ült ott mellettem a szülőszobában a kezemet szoronatva, arra ott volt a férjem. :D Nekem szerencsére pozitív élményem maradt a szülésemről, és azt hiszem, ez nekik is köszönhető volt.

Összességében én jókat tudok mondani a kórházról, nem volt semmilyen negatív élményem a kórházi személyzettel kapcsolatban. A szülészeten elég modern a berendezés, bár én semmilyen fájdalomcsillapítási lehetőséggel nem éltem, de van gáz, meg lehet kárni valami koktél elnevezésű cuccot is, plussz aki akarja és előtte konzultál a dokijával, epidurálisat is kérhet. A szülés után a babával és az apukával 1.5-2 órát együtt lehet lenni a szülőszobában, utána feltolnak a gyerekágyas részre. Két ágyasak a szobák, és kicsit olyan, mintha pár évtizedet az ember visszautazna az időben, de engem ez annyira nem zavart. Inkább legyen tisztaság meg normális szobatársam. :D Két tusoló van, egy elvileg a császárosoké, az a normálisabb, én csak oda mentem. Mindig olyankor, amikor már lement a turnus, éjjel, hogy ne zavarjam a császárosokat, nem voltam hajlandó a másikkal bajlódni. Senki nem szólt érte.
A nővérkkel sem volt semmi bajom, nagyon segítőkészek, alapjában véve normális társaság. Persze van, aki mágától jön és kérdezi, hogy minden rendben van-e, miben segíthet, de vannak olyanok is, akikhez én mentem oda megkérdezni dolgokat, ők is segítettek, nem néztek hülyének. :lol: A legaranyosabbak Tünde és Csilla nővérek, ezúton is nagy puszit küldök nekik! :) A babák akármennyit veled lehetnek, de néha azért jó, hogy "le lehet adni" őket, ha pl el akarsz menni tusolni és nincs szobatársad, aki addig vigyáz a babócára. Most nem adnak pótlást a babáknak, ha nincs gond, csak max vizet. És nem is méregetik folyton, hogy mennyit szopiznak! Ez szerintem nagyon jó. Nekem többször is segítettek cicire tenni a babámat, megmutatták, hogyan kell pelenkázni, köldökcsonkot ápolni. Az alkoholt nem hagyják kint, azt mindig el kell kérni (ez azért van, mert egyes emberkék folyton lenyúlták...). A csecsemős főorvos asszony is egy tündér, nagyon korrekt, elmond mindent magától, nem kell faggatni. Az orvosi vizitek mondjuk viccesek, mármint amikor a nőgyógyászok jönnek megnézni a kismamikat. Bevonul vagy féltucat doki, megkérdezik, jól vagyunk-e, és mennek is tovább. :D Engem egy dolog zavart: a látogatók hada, mert nem volt valami jó a függöny a szobánkon, ezért simán beláthattak a teraszról. :D De ki lehetett bírni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valami kérdésetek lenne még, szóljatok.
fmarti
 
 


Márti! Nagyon jó, amiket írtál! Ezt a Kiskuti Noémit már sokan ajánlották!!! Szerintem megkeresem! Nekem is a Kondér a doki, egyenlőre szimpi.... Nekem gáz volt az első két szülésnél, ezért is váltottam most, remélem semmi gond nem lesz! :)
A kórházi lét akkor nem is olyan rossz...volt aki nagyon ki volt tőle! Mondjuk az István se volt egy élmény, így én nem sok jóra számítok, de kit érdekel, ha a baba ott lehet melettem!!!!

Még egy kérdés: Kondértól te megkérdeztetd mennyiért vállal szülést, vagy csak adtál neki, amit gondolsz? És kb. mennyi nála az "elvárt" összeg??? Jó erre felkészülni....igazából megkérdezni félek, mert aztán mond egy olyan összeget, hogy lehidalok...a mostani anyagi helyzet nem épp rózsás. :(
Köszönöm!

Amúgy hogy vagytok kismamik? Én nagyon fáradtan! Soha nem voltam ilyen fáradt egyik terhességgel se, de muszály bírni, talpon lenni..... :) Tiszta izomlázas vagyok mindenhol, és néha nagyon fáj az egész hasam...biztos nyúlik, meg ilyesmik (remélem)
Amúgy a hangulatom nagyon jó, és az étvégyam meg kitűnő :):):)
Jó 7végét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


verus: Mondjuk a kórházban én sem szerettem lenni, de hát nem is üdülni megy oda az ember. :D Alig vártam, hogy hazajöhessek, de főleg azért, mert nagyon hiányzott a párom. :oops: :lol:

Írok neked privit a többi kérdéseddel kapcsolatban.
fmarti
 
 


Sziasztok!

Töri: ha nincs olyan gondod, amit meg kell mindenképp néznie a nőgyógy dokinak akkor a háziorvoshoz is elmehetsz kiíratni magad. Mikor nekem 22 hetesen felment 180-ra a vérnyomásom akkor itt még nem volt orvosom és a háziorvos írt ki betegállományba. Azt mondta szó nem lehet arról, hogy tovább dolgozzam. Ő írta fel a gyógyszert is, és utána mikor Kondér dokihoz kerültem, elmondtam mindent előzetesen telefonon,nyugtázta, hogy ezzel egyenlőre rendben vagyok és ha valami gond van, vagy ennek ellenére emelkedik akkor azonnal jelentkezzem, vagy ügyelet.
Ha felhívod valami gonddal akkor lehet, hogy telefonon is le tudjátok beszélni, hogy mi a teendő, ha pedig olyan, hogy mindenképp látnia kell akkor nyilván el kell menni hozzá, de nyugodtan mehetsz a kh-ba is szakrendelésére. Be kell jelentkezni időpontra a kh központi számán és akkor nem kell órákat várni, nagyon pontosan szólítanak. Én most voltam ott csüt. streptococcus szűrésen, kb. 10 perc alatt kész voltunk úgy, hogy még a gyereket is megvizsgálta.
És az UH időpontját tényleg a doki mondja meg, mert ő szokta csinálni amikor 4 hetente menni kell hozzá. A védőnős időpontok ettől függetlenek. Általában úgy hív vissza, hogy a vérvételi eredmények már meglegyenek, meg az UH eredmények, mert mindent bevezet a kiskönyvbe... de kb. oda is 4 hetente kell menni, a végén sűrűbben.

Fmarti: üdv újra itt. Gratulálok a babához, és köszönjük az infokat.

Csütörtökön felmentem a szülészetre körülnézni. Tényleg nagyon szép és praktikusan van kialakítva. Középen van a babaellátó. Ott van a szomszédba a császáros műtő is, így nem kell rohangálni a kismamával másik szintre, ha mégis császározni kellene. Nagyon kedves volt az a fiatal szülésznő aki körbevezetett, azt hiszem Berninek hívják.

Ikverus: szerintem pihengess, már amennyire két gyerkőc mellett lehet, nem kéne fájnia a pocidnak. De lehet, hogy ez a sok front teszi, rám is nagyon hatással volt.

Mi még egyben vagyunk, de már leereszkedett a pocim, alul nagyon feszeget, sőt fáj, mintha két felé szaggatnák a szeméremcsontom, meg a medencém, a derekam is hasogat és a méhem, folyton azt hiszem, hogy most megyek szülni :lol: Van, hogy alig bírok lábra állni. Kíváncsi vagyok meddig bírjuk még. Ha addig egyben leszünk akkor talán eldöcögök 5-én arra a felkészítőre. Jön még valaki?

Vigyázzatok magatokra és a babákra..
kchriske
 
 


Sziasztok! Én mennék a felkészítőre!!!! Mikor kezdődik????vagyis hány órakkor? És hova kell menni????

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok kismamák!

fmarti: A beszámolód megnyugtatott. Én is a Kondérnál vagyok, ezért amit Ikerverus írt kérdést, az engem is nagyon foglalkoztat. Megkérhetlek, hogy elküldöd nekem is priviben. Köszike.

kchriske: Ha jól értelmezem, 4 hetente kell menni nődokihoz, tehát 18 Uh után 22héten, bár akkor itt nem lesz UH-csak kivizsgál?
A vérvétel 24-26 hét között lesz.

lkverus : Én is megyek a szülés felkészítőre, szerdán 16.30-kor azt hiszem, de még utána nézek. Vácon a nővérszállóban. Remélem találkozunk.

Egyébként én is a Kiskúti Nóémit szeretném szülésznőnek.

Kezdem elfogadni a vízesedést, tehát jót tesz a harisnya, kicsit többet pihenek, bár a munkahelyemen vagyok még. Tehát egyenlőre nem fogom erőltetni a Tápénzt.
töri
 
 


Sziasztok!

Ma voltam az sztk-ban és ott ki van írva, hogy minden hét első szerdáján 17-18.30-ig van a szülésfelkészítő a nővérszálló előadótermében. A sürgősségivel szemben egy lapos tetejű épületben van a nővérszálló.
Ha minden igaz, akkor én is megyek. Ott találkozunk remélem! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Közben én is hívtam a kórházat és a mostani előadáson a szoptatás/babaápolás lesz a téma. Érdemes időben menni, mert mi a múltkor épp, hogy 5-re odaértünk és már alig voltak szabad helyek.
Szerintem én is megyek. :)

Friesz Erikáról (szülésznő) hallott már valaki valamit? Jelenleg én is ott tartok, hogy a Kiskuti Noémit választom, de beszéltem egy nagyon aranyos szülésznővel, Erikával és hátha szült már nála valaki...

Kép
picuribaba
 
 


No akkor az időpontott nem tudtam jól, de a lényeg, hogy én is előbb szeretnék odaérni. Tehát ott leszek.
Kép
töri
 
 


Sziasztok!!! necces, hogy tudok e menni, vagy csak 2 gyerekkel....3-4ig a váci usziban edzenek a drágáim, ha apa odér hogy átvegye őket, akkor megyek! Úgy reménykedtem, hogy délelőtt van, de hát ez van..... Azért remélem találkozunk!!!!Jó lenne látni más kismamikat is! Bár a sulinhoz egyre többen hozzák pocakosan a csemetéket, de valahogy nincs idő trécselni, na meg alig ismerek valakit! engem többen ismernek a gyt miatt :)
Szép napot! Sok napsütést!!! Tegnap is oylan meleg volt délelőt!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Voltam kismamajógán Dunakeszin! Tök jó volt! Csak ajánlani tudom!!! Próbáljátok ki!!!!
Gödön is van, de szombatonként( Aphrodite hotelben)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Töri!
Tudtam, tudtam, tudtam, hogy te voltál az! Mikor mondtad a kislányod nevét olyan ismerős volt, de nem tudtam honnan, hát innen! Örülök, hogy találkoztunk, nagyon szimpi csajszi vagy! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


gyurmi: Te kis hamis! Én nem ismertelek fel, szégyellem. És talán csak a picuribaba lehetet aki a párjával jött, barna felsőben, szökésbarna hajjal. Mert mikkor megérkezett, mondta, hogy ő rákérdezett a kórházban az aktuális témára. De ez sem biztos. Na mindegy, jó volt téged látni, és nekem is szimpi vagy. Ahogy mondtad a nagy pocakot, hát kicsit megrémültem, hisz nagyobb is lesz :lol: . Csak a lábbam szakadt le az előadás végére, míre hazaértem olyan voltam mint egy kötözött sonka. Az egészben az a legégőbb, hogy csak én voltam ennyire ki az állástól, megpróbálom elviselni és türni a fájdalmat, mert ciki, hogy rajtam kivül senkin nem lehett látni semmit. Kis szenvedő kismama vagyok! :twisted: :twisted: Nekem nagyon tetszet a szülőszoba, igazán megnyugtató volt bemenni, és szerintem nagyon jó az elrendezése. Sajnálom, hogy nem tudtam maradni a végéig, de majd lesz alkalmam megtapasztalni. :lol: Kép
töri
 
 


Töri!
Lehet, hogy nem kéne annyira erőltetni azt a munkát, ha így elfáradsz! Gondolj bele, mi lesz később, még a fele hátra van?!?! Tudom, a pénz nagy úr, de a babára is, magadra is gondolni kell!
Szerintem nagyon szép, formás pocakod van és talán még nagyobb is, mint az enyém, pedig én már a végén vagyok a terhességnek, neked még sokat fog nőni. De nekem a Mátéval sem volt nagy hasam, meg is lepődtek, hogy mit akarok én a kórházban... Pedig nem kis kölök volt, 3550-nel és 53 cm-rel született. Kíváncsi vagyok, hogy a kicsi mennyivel jön a világra, úgy várom már!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


gyurmi
Jó neked, hogy már mindjárt túl leszel rajta. Én azt hittem, hogy más is szokott ilyen helyzetben lenni, mint én. Úgye vízesedés, végtag fájdalom, meg hátfájás, ami a terhességgel együtt jár. Azért dolgozom még, mert otthon sem csinálnék mást, meg inkább elfoglalom magam, hogy ne gondoljak a kellemetlen érzésekre.. Ezt az időt megpróbálom kihúzni (januárig), de jövőhéten a doki majd eldönti, hogy még meddig dolgozhatok. Már én is nagyon várom, hogy láthassam életem értelmét, ezért is várom már annyira a végét. A császárral kapcsolatban peddig egy kérdést, ha lehet. Hátpróblémával császározhatnak? Én meg sem merem említeni, hogy gerincfedülésem van és 2 helyen kopást, 3helyen meszesedést találtak. Szerinted megemlítsem a dokinak, vagy ez nem fontos! Kép
töri
 
 


Sziasztok,

új tag lettem itt a babaneten. Tudna nekem vki tanácsot adni, hogy kinél érdemes szülni (szülésznőre gondolok) és mennyit illik ilyenkor adni nekik? Vagy megmondják?
köszi
hagi1224
 
 


Töri!
Nem emléxel mit mondott a szülésznő, hogy mi a honlapjuknak a címe? Az én agyam szita már egy ideje...
Hagi!
Azon a honlapon (most indították a váci szülésznők) vannak fényképek, nevek a szülésznőkről és mindenféle kérdést fel lehet nekik tenni.

Töri!
Neked elég korán kijut a jóból, a vizesedés engem csak nemrég ért el, de a hátam már régóta fáj, de ezt betudtam annak is, hogy még most is elég sokat kell emelgetni az én drága kisfiamat. A gerinc problémádról szerintem jó, ha tud az orvosod, arra is gondolni kell, hogy ha esetleg egy sürgősségi műtétre kerülne a sor, nehogy valami baj legyen, ha nem szólsz, mondjuk epidurál beadásánál ...
Nem tudom mit dolgozol, de azért ha otthon vagy, akkor fekszel le, akkor ülsz le egy kicsit, ha úgy érzed szükséged van rá. Egy munkahelyen azért kötött dolgok vannak. És még csak most jön a java...

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Gyurmi!
Én is voltam a szerdai szülésfelkészítő tanfolyamon a férjemmel Vácon. Te is ott voltál? Hogy nézel ki? Hátha beugrik, bár elég pocsék a memóriám mióta baba van a pocakomban. Ja és persze ezért nem emlékszem a honlap nevére én sem:(
köszi: hagi
hagi1224
 
 


Sziasztok! Sajnos én nem tudtam elmenni, mert emiatt a sok útfelújítás miatt apa nem ért oda időben, és késve meg nem akartam már bemenni......:( Majd legközelebb

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Én is voltam a szülésfelkészítőn, apával.
Töri: én barna felsőben voltam és a hajam hááááááát, szőkésbarnának már nem mondanám... :) Inkább kopott semmilyen színű... :) Honnan sejtetted, hogy mi vagyunk azok? És Ti hol ültetek?
Ikverus: én azt hittem, hogy Te is ott voltál, mégpedig apával. Rövid volt a hajad és szemüveget viseltél. No, akkor tévedtem. :( Az a lány is a 3.babáját szüli és az volt a megérzésem, hogy csak Te lehetsz az.
Ezer bocsi, hogy nem a szoptatás/babaápolás volt a téma, de nekem a telefonban azt mondták, amikor rákérdeztem.
Gyurmi:
Én már végre otthon vagyok. Ez az első tp-s hetem. Már nem tudtam a stresszhelyzeteket kezelni és szorongásokkal kellett megküzdenem és így inkább kiírt az orvosom. Először én is nagyon aggódtam, hogy mit fogok otthon egyedül csinálni. Elég pörgős ember vagyok és nem szeretek "semmit" csinálni. De elég gyorsan bele lehet rázódni. :D

Kép
picuribaba
 
 


hagi1224: Párban 2-3 kismama volt fent a szülőszobán. Te melyik voltál? Na már én sem emlékszem. A lényeg, hogy egyedül csak én meg a Gyurmi voltam.
picuribaba: A férjed beült a hátad mögé. Onnan sejtettem, mikkor megérkeztetek, mondtad, hogy te telefonáltál be a kórházba a téma miatt. És úgye itt írtad is! Én és Gyurmi egymás mellett ültünk elől. Rövid sötétbarna haj, zöld felső. Szerintem megyek a következőre is.
gyurmi: A szülőszoba után mit néztetek meg?

Kép
töri
 
 


Töri, Gyurmi:
igeeeen, emlékszem! Szemben ültünk veletek. :D
Na, ennek örülök. Még néztük is a könyvben, hogy nektek már nincs is sok hátra, csak pár hét. :)
Szerintem mi is megyünk a következőre.
Ugye, milyen klassz a felújított szülőszoba/szülőszobák? Én nagyon meg vagyok elégedve.
Választottatok már szülésznőt?
Én rákérdeztem a dokimnál, hogy kit válasszak (Erikát vagy Noémit), de ő azt mondta, hogy neki teljesen mindegy. Mind a két szülésznő nagyon-nagyon jó. Szerintem én Erikát választom (Friesz Erika), mert vele már beszéltem és nagyon szimpi volt. Ha nem tud elvállalni, akkor marad a Noémi. :)

Kép
picuribaba
 
 


picuribaba: nekem még sok van hátra! De gyurminak tényleg decemberi manó lesz. Ti is fent voltatok a szülőszőbán, mert akkor nem biztos, hogy tényleg rád gondoltam. Jobb oldaladon egy csinos, fiatal,hosszúhajú kismama ült, a baloldaladon peddig egy apuka, férjed peddig a hátadmögött, a szekrény mellett ült. Bocsi, de probálok biztosra menni. :lol: :lol: :lol: :oops:
töri
 
 


Töri: mi az asztal szélén ültünk, pont a szülésznő előtt és veled szemben. :) Mellettem (bal oldalon) már nem ült senki, jobbra a férjem ült. Rajtad zöld felső volt és rövid fekete hajad van... Nekem hosszú kopott fekete hajam van :) és vajszínű szűk felső volt rajtam.

Mi nem mentünk fel a szülőszobát megnézni, mert mi már a múltkori előadásnál megnéztük.

Kép
picuribaba
 
 


picuribaba: akkor nem te rád gondoltam, ezért volt rossz a hajszín meghatározás. Így már okés. Milyen nemű a bébid, lehet már tudni?
töri
 
 


De jó csajok, hogy így utólag beazonosítjuk egymást! :D :D :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Picuribaba! Neked is szép nagy pocakod van már és ha jól láttam a köldököd is kukucskál már kifelé...

Hagi! Még téged nem tudtalak beazonosítani! :roll:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


picurbaba! Én Erikát csak ajánlani tudom neked!!! Nála szültem és egy "tündér", szülés után még meg is fürdetett meg ő vitt fel az osztályra. Ja amelett, hogy nem volt fogadva sem ő, sem az orvos aki a Mónika volt de azt hiszem Mónika már nincs Vácon. Szóval ajánlom!!!
szpidi
 
 


Sziasztok!
Töri: no, akkor minden világos. :D
Fiú a kis drága! És Nálatok?

Gyurmi: hát, a köldököm már nagyon régóta kikukucskál. Nekem eleve kikukucskálós köldököm van, de a terhesség alatt méginkább kijött. Nekem nagyon tetszik :)

Ti tudtok éjszaka "normálisan" aludni? Én már nem. Pedig azt hittem, hogy én milyen szerencsés vagyok, mert eddig nem volt gondom. Hol itt feszül, hol ott feszül. Hol ez a kezem bizsereg/zsibbad, hol a másik.... :(

Szpidi: Szia! Üdv! Nagyon köszönöm. Örülök, hogy valaki ismeri már őt. Annak ellenére, hogy nem volt fogadott, kért valamit a szülésért? Bocsi, hogy így nyíltan rákérdezek, de előre fel szeretnénk készülni, ne érjen minket meglepetés.

Kép
picuribaba
 
 


Töri és Gyurmi!
Azt hiszem megvagytok:))))) Töri, neked rövid, fekete/sötétbarna hajad van és pár nélkül érkeztél.

Gyurmi: te pedig a 2. fiút várod dec. elejére császárral, ha jól emlékszem:))))

Én a férjemmel voltam, ő folyamatosan elöl ment és kíváncsiskodott meg próbált jófejnek tűnni, ő ilyen:))) Megvan nektek is?

Dec.-ben is szeretnék menni, akkor férj nélkül sajna, majd odamegyek hozzád Töri, ha ott vagy és tisztázzuk. Én továbbra se találtam meg a szülésznők honlapját amúgy, tudtok róla vmit?

puszi mindenkinek, úgy örülök, hogy rátok találtam:)
hagi1224
 
 


Jó hogy már ennyien taliztatok egymással, remélem decemberben eljutok én is! Jógára nem jön valaki???? van Gödön, Dunakeszin, és van Nevelekben is!!!! Én jövő 7en 7főn kipróbálom a nevelekit, hoplnap meg megyek dunakeszire!!!!! (11től van, a szines házaknál,a tempo aerobicnál, dunakeszi göd felőli végén) utcanév ismeretlen.... :) azon az úton kell bemenni, ami a komphoz megy...

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Hagi!
Megvagy! Tök jó fej volt a férjed is, hogy ennyire érdeklődő, csak maradjon meg a szülés alatt is a lelkesedése. :lol:

Csajszik!
Én már a decemberire nem tudok menni, ha minden igaz, akkor már babázni fogok, de feljöhettek hozzám... :D :D :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: