Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Itt egy elég friss kép,kicsit nehéz volt rájönnöm hogy kell átküldeni,de sikerült.
Szóval ilyen lett a mi kis Márkunk 6 hónaposan.
kismuki
 
 


Kismuki!

Ezt a nagylegényt én is nagyon szívesen elfogadnám... Nagyon szép kisfiatok van.

Timcsusz!

Gratula a fütyishezKép Nálunk is apa+fia lesznek többségben a baba születése után. Apa már azzal ugrat egyfolytában, hogy a pici fiú milyen fiatal csajokat fog majd hazahordani, neki meg csak válogatni kellKépKépKép

Mi is sokat fantáziálunk a kissrácról. Egyfolytában látjuk lelki szemeink előtt, ahogy jövő nyáron mászik a strand zöld füvén a pelusos posijával, meghódítva a strand közönségétKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Kismuki: Tünemény a picúr!!!!Megtudnám dögönyözni:-)))
Csirkesz: már csak ilyenek ezek a fiús apák... csak a foci meg a csajok:-))))
Te mikorra vagy kiírva? Én október 10.

Timcsusz

Kép

Kép
timcsusz
 
 

 
 

Timcsusz!
Szeptember 25-re várjuk a picit. Nálunk az apuka már gyerekbicajt is nézett a bicajos magazinjában, hogy együtt tekerhessenek.. Na meg sílécet, szörfdeszkát... stb. Nem tudom leesett-e már neki, hogy előbb a járás nagy művészetét kell elsajátítaniuk a pindúrkáknak, és utána jöhet a többiKépKép
Mindenesetre szerelmesen várja a gyermekét, beszél hozzá, és esténként hallgatózik a hasamon, közvetítve a bugyborékolást, és a szerinte hallani vélt csobbanásokatKépKép
Imádom mind életem két férfijátKépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz!
Én még nem nagyon érzem a mozgást a hasamban, de apa nálunk is ugyan ezeket a hangokat közvetíti esténként.Úgy várom már a 4D-t!Remélem jól lehet majd látni a kis pofiját, meg mindenét....

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Köszi lányok a dícséretet,be kell vallannom hogy én rájöttem...szerelmes vagyok a kisfiamba.
Majd meglátjátok az apukákat amikor sétálni viszik a fiukat.
Az én férjem a múltkor a Pólusban sétált vele amig én a Tescoban voltam és kb.6 csaj ment oda hozzá,hogy milyen édes gyerek.Ezek után ő közölte,hogy nem gondolta volna,hogy ennyi nő rárobban csak egy baba miatt. Azóta nem engedem őket egyedül sétálni-hehehhe-dehogyis!!!

Amikor ultrahangra mentek a kórházba akkor azt a Szilvi szülésznő csinálja?
kismuki
 
 


Kismuki!

Én csak a dokinénim miatt járok az Uzsokiba, őt pedig azért választottam, mert közel van a munkahelyemhez, és dicshimnuszokat zengtek róla. Így én csak az abszolút kötelező vér és vizelet vizsgálatok alkalmával ruccanok ki a kórházba, a többit a dokinéni rendelőjében intézemKépKép
Így az uh-ról nem szolgálhatok infóvalKép

Az én férjem is arra készül, hogy a kisfiával fognak együtt csajozni a strandon jövőre.... Mondam neki, hogy nyugodtan, addig én monokiniben hódítom a hapsikatKép Erre ő azt mondta, hogy mégis csak az lenne talán a legjobb, ha közösen vigyáznánk a babáraKépKépKép

Lányok, szerdán jöttök az előadásra?

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Kismuki: a képet elnézve a szerelem érthető, egy ilyen kópéval én is kiegyeznék Kép
Ja, én a kórházba járok UH-ra, de nekem azt mindig a saját dokim csinálja.

Ezek szerint nem csak az én párom lökött, ő már azt tervezi, hogy fogja a nyakában hurcolni a gyereket, meg mekkora vizicsatákat vívnak majd a kádban.... Kép Talán jobban várja, mint én Kép

Csirkesz: én nagyon szeretnék elmenni, meg a CD-t is viszem neked! Mondtam a páromnak, hogy szeretném ha eljönne erre, meg megnéznénk a szülőszobát, mire a férfias kérdés: "de ugye ODA nem kell egyedül bemennem?!" Kép

Bea
23+1
tikobaba
 
 


Sziasztok!
Mi már lehet nem megyünk az előadásra,szerintem már nagyon kikívánkozik a manónk.Legalábbis már lecsúszott a pocakom és este meg éjszaka már alig tudtam megmozdulni,úgy nyomja a csontjaimat a buksijával.
Egy jó tanács,ha mentek ctg-re egyetek előtte valami édességet.Legjobb a forrócsoki.Tegnap nekem a ctg alatt semmire nem volt hajlandó megmozdulni a manó,így majd a frász tört ki,hogy mi baja van neki.
Ha eltünök hosszabb időre akkor mi már babázunk Kép

Sziasztok
Anita
37+3

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Kismuki: nagyon édes a kisfiad, kis csibészes a mosolya isKép
Timcsusz: ugye, neked is a Csapó a dokid?

Anita: juj de jó, szorítunk, vigyázz magatokra!!!Kép

Csirkesz, Bea: sajnos nem tudok menni a holnapi előadásra, mert férjem holnap dolgozik délután 3-tól, anyukám meg kórházban van a héten, kisfiamat nem tudom másra bízniKép
Remélem, majd be tudtok számolni egy-két dologról!Kép

Szép napot!

Lau
22+0
lau
 
 


AnitaKép
Drukkolok nektek. Amikor olvastam a leveledet tisztára bezsongtam. De azért jó lenne, ha a kismanód még maradna egy darabig a pocakban, nem? Hogy bírod egyébként az utolsó heteket? Elviselhető még a nagy pocak, vagy a szülés már csak megváltás?

Lau!
Sajnálom hogy nem tudsz jönni. A mamádnak jobbulást. Csütörtökön majd beszámolunk Neked.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Anita: szorítok nektek én is! Annyira izgalmas lehet ez az utolsó pár nap, pár hét, el se tudom képzelni..

Lau: mindenképpen beszámolunk az előadásról! Kép
tikobaba
 
 


Sziasztok csajok!
Lau: igen a Csapó a dokim nekem is és eddig nagyon elégedett vagyok vele.
Lányok: még 2 nap és látom én is a kis lurkómat!!!Remélem jól lehet majd látni a kis pofiját, lábacskáit, kezeit.....meg mindenét:-)))
Anita: de irigyellek!! , bár csak október lenne....valószinű hasonló sorokat írogatnék én is:-)))

Kép

Kép
timcsusz
 
 


BeaKép

Tudsz ma jönni előadásra? Én ha minden jól megy, ott leszek. Lehet, hogy kések egy picit - attól függően, hogyan tudok a munkahelyemről lelépni.

Csirkesz
(22+4)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Meséljétek majd el,hogy mi volt az előadáson.Nem merek már elindulni,nehogy út közben legyen valami akció Kép
Ezek az utólsó napok tényleg ideg borzolóak.Én már minden pici fájdalomra azt hiszem ,hogy szülök.


Anita
37+4

Kép

Kép
anita23
 
 


Anita!

KitartásKép Részletes beszámolót írunk holnap a távolmaradók kedvéértKép
Hogy állsz egyébként a méhszáj nyitottságával? Milyen gyakran nézik ilyen terhességi korban az állapotát?
A férjem sajna továbbra sem jön, de jobb, mint ha erőltetném a dolgot.
Azt viszont felajánlotta, hogy értem jön, ha már vége.
Hát ilyen az én hősömKépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Anita!!! Én is nagyon drukkolok neked hogy minden tökéletes legyen,remélem azért megkérsz valakit hogy írjon nekünk egy sort amikor kibújt a pici.Szerintem mindenki nagyon fog izgulni érted.
ha már nyomja a csontjaidat akkor tényleg nagyon közel lehet az idő. Sok sikert!!!
kismuki
 
 


sziasztok!

Csirkesz: két hetente kell dokihoz menni és minden héten kell ctg-re menni.Most nem tudom,hogy hogyan állok,mert szombaton megyek legközelebb dokihoz.
Az én férjem is ilyen,visz hoz mindenhova,de bejönni nem hajlandó.

Kismuki: köszi a támogatást,meg mindenkinek.
Ha ad valaki egy telefonszámot akkor küldök sms-t,ha megvan a pici.

Anita
37+5

Kép

Kép
anita23
 
 


AnitaKép

A profilodban található e-mail címre elküldtem a számomat. Várom majd az sms-tKép

A tegnapi előadás is nagyon jó volt, bár nem voltunk sokan. Ha jól emlékszem 9 kismama volt, 3an a gyerkőc apukájával, 1 kismama pedig a saját anyukájával érkezett. (Én persze férj és apajelölt nélkül futottam beKép)

Mindenkinek volt lehetősége, hogy elmesélje, mit is vár az együtt szüléstől. Mariann annyit mondott csak az elképzelések után, hogy 2 dolog nagyon fontos, amit a kísérőknek mindenképpen be kell tartani:
1. - Minden a szülő nő akarata szerint történjen. (Nem szabad személyes sértésnek venni az esetleges ugráltatásokat (pl. nyisd ki az ajtót - csukd be - nyisd ki - csukd be..), fő szempont a segítő szándék legyen - és arra előre fel kell készülni, hogy ha a szülő nő úgy szeretné, hogy egy bizonyos ponttól egyedül akar lenni, akkor azt is tiszteletben kell tartani)
2. Minden fájást egy víz alá merülésnek fogjon fel a kísérő - Előtte, utána lehet a szülő nőhöz beszélni, kérdezgetni, stb..., de fájás közben igenis hagyni kell, hogy befelé figyeljen - így tud majd eredményes lenni. Fájás közben ne léceljen le a kísérő wc-re, szendvicsért, stb.., mert a szülő nő a fájás végén lehet, hogy keresni fogja. A szüneteket kell kihasználni minden ilyen irányú tevékenységre, vagy arra, hogy ezt elmondja a szülő nőnek.

Ami praktikus - szendvics és papucs a kísérőnek. Állítólag a nylon lábzsák irtó rossz közérzetet nyújthat már fél óra elteltével is. A vajúdás hosszától függően pedig a kísérő nagyon megéhezhet.

Volt most is kérdezz-felelek rész, az is érdekes volt. Az az anyuka, aki a lányával fog bemenni (fent említettem) régen szülésznőként dolgozott, ő is mesélt, mondott megnyugtató dolgokat. Nagyon kedves volt, ahogy bíztatta a vaciláló apukákat, hogy életük legszebb élménye vár rájuk. Ő is, és Mariann is elmondta, hogy a legtöbb férj azt képzeli előre, hogy mennyire rosszul lesz, de az esetek nagyon nagy százalékában ez nem következik be.

Összefoglalva nagyon jó találkozó volt. Azt hiszem, hogy csatlakozni fogok a kismama tornára járókhoz, hogy rendszeresen találkozhassak kismamákkalKép

Szép napot mindenkinek!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Hello lányok!
Ma voltam bent a kórházban, csak egy sima vizsgálaton a dokimnál,(10 perc alatt megjártam,senki nem volt csak én) és ő mesélte hogy 1 hónap múlva lesz kész az összes szoba.Marad régi is,de az újak 1-2 ágyas,füris,WC-s,tv-s szobák lesznek,de valami minimális összeget mindenkinek kell majd érte fizetni,mivel csak így kaptak rá pénzt,hogyha valami majd vissza is térül belőle.
Hát gondolom nem lesz valami eget verő összeg és a szülés úgysem 2 forint,tehát szerintem ez már csak aprópénz lesz mellette. Ráadásul gondolom mindenkinek megéri hogy sokkal nyugodtabban és persze higénikusabban teljen majd az az 5 napja bent.
Olyan jó olvasni titeket kismamákat hogy jövőre tuti szülök még egy babát.
kismuki
 
 


Szasztok!
Hát nagyon szupi ez a 4d!!!! Annyira édes volt a picúrom az egyik fotón még bele is vigyorgott a felvételbe:-))))Ha itt lehetne feltenném, nagyon muris:-))Nagyon kedves volt a Györfi doki is.Ő is mosolygott a fotón. Szerinte nagyon jókat ehetek, (na meg sokat:-)) mert 400g-os a bébi:-)
Ami a szobákat illeti,ahhoz képest, hogy aug.végére tervezték ez nagyon jó hír!!!!!

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Sziasztok!

Csirkesz: köszi a részletes beszámolót, mindenképpen megmutatom apának, csakhogy megnyugtassamKép
Kismuki: ezt meg is fogom kérdezni holnap a dokitól - lehet, hogy tud mondani valamit -, mert 1-2 ágyas szobák nagyon pozitívan hangzanak.
Jobb, mint 6 évvel ezelőtt az 5-6 ágyas, ahol még mosdó sem volt, csak a rooming-inben, az viszont katasztrófális állapotban.
Melyik dokihoz jársz?

Szép napot ebben az esős időben is!!

Lau
22+3
lau
 
 


Sziasztok!
Lau:én a Tibához járok,és ő mondta ezeket a dolgokat tegnap.Én ugyan tavaly szültem és akkor már az 5 ágyasban voltam ahol volt külön fürdő,de az is eléggé lepusztult volt már.Kíváncsi vagyok hogy most melyik szobákat hagyják meg?! Majd aki először meglátja attól szerintem mindenki várja a beszámolót.
Timcsusz:gratula a szép babádhoz így látatlanul is.Az egyik barátnőm is volt 4D-n és ő valahogy kapott digit.fotót is mert át tudta küldeni e-mailben.
Hát nektek is szép napot bár ez a hülye idő nem hiszem hogy túlságosan feldobná a kedélyeket.
kismuki
 
 


Sziasztok!

2 hete, amikor a szülőszobákat megnéztük, akkor a folyosó azon része volt teljesen lezárva, amelyik a nővér szobától az ideggyógyászat felé helyezkedik el. (Vagyis a kislépcső felé) Hogy most az egészet felújítják-e a lezárt résznek, vagy csak egy részét, azt nem tudom. De remélem az egészet.

Timcsusz!
Ha tudsz, mejd tegyél fel képet a profilodba a kismanóról. Biztos nagyon aranyos, ahogyan vigyorogKép

Azt javaslom, cseréljük fel a hétköznapokat a hétvégére. Unom már, hogy mindig hétvégére romlik el az időKép

Csirkesz
(aki napozni akart a hétvégén, mert útálja már a hypo színtKép)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!!
Köszi Kismuki! Neked is Csirkesz ezt a profil dolgot:-)Sikerült felteni a vigyori fotót, bár én többet tettem fel, de csak az az egy jelent meg rajta.Mi is egy kis szinfelvételt terveztünk apával a hétvégén,de maradt helyette a Liget.Sétáltunk egy nagyot(Timike teletömte a bendőjét főttkukoricával) aztán meg alig vártam, hogy hazaérjünk, nyomtam egy szunyát, ahogy ilyenkor kell:-))))

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Sziasztok lanyok!

Tavaly aprilisban szuletett a kislanyom Kalocsai dr.-nal, es most ismet babat varok. (Talan van koztetek, aki a szulestortenetemet is olvasta, korabban feltettem ebbe a topikba. Ezt csak azert irom, hogy hatha ez alapjan emlekeztek ram.Kép) Jelenleg meg csak 8 hetes a pindur, es erosen remenykedem, hogy minden rendben lesz, mert nem indul tul egyszeruen ez a terhesseg.Kép Ami miatt irok, az az, hogy mint megtudtam a dokimtol, az UH-n uj rendszer van, es elore be kell jelentkezni. Ennek meg orultem is. Annak viszont nem, hogy amikor megprobaltam idopontot kerni, pontosan ket hettel kesobbre kaptam csak, pedig a dokimmal megbeszeltuk, hogy nehany nap mulva jo lenne mennem. Az lenne a kerdesem, hogy ez altalanos, hogy ennyit kell varni az idopontokra, vagy csak en fogtam ki egy zsufolt idoszakot?
Egyebkent a Kalocsai doktort csak javasolni tudom mindenkinek, a terhesgondozas alatt, es foleg a szulesnel minden szempontbol elegedett voltam vele.Kép

Kellemes pocisodast mindenkinekKép:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!
Leszter: üdv,ha egy javaslatot elfogadsz próbáld megbeszélni a dokiddal hogy ő csinálja meg az
UH-t,akkor talán nem kell annyit várnod.
Én amikor terhes voltam általában szombaton vagy délután jártam a dokimhoz és ő saját maga csinálta az ultrahangot nekem,így kb.max.negyed órát kellett ott várnom.
De most voltam bent én is és tényleg láttam a falon kiírva hogy csak előre megbeszélt időpontban lehet menni.Bár gondolom ez csak arra vonatkozik akinek rendesen a szülésznő csinálja meg délelőttönként.
kismuki
 
 


Sziasztok!

Csirkesz: örülj,itt a jó idő Kép)

Leszter: én a Csapóhoz járok UH-ra és neki saját napja van,így nem kell várni,időre megyek mindig.


Jó hétvégét mindenkinek.

Anita
38+1

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Na mizujs Anita? Hogy vagy? Én ilyenkor kezdtem izgulni...
Mikor voltál utoljára CTG-n és mit mondtak?
Tudod ha jön egy front az általában segít megindítani a szülést...és most nagyon meleg van.
Sok sikert!
És persze szép pünkösdöt mindenkinek!!!
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kismuki: semmi változás,még mindig egyben vagyok.Én már egy hónapja izgulok,mert azóta ijesztget a doki,hogy ez már a vége. Ctg-re holnap megyek,múlt héten még semmit nem mutatott.
A frontokat egész jól bírjuk,egy kis fejfájástól eltekintve.De hát még van végülis 12 napunk.Addig kiélvezem,hogy aludhatok meg pihizhetek,utánna gondolom úgysem tudok majd.

Szép napot mindenkinek!

Anita
38+2

Kép

Kép
anita23
 
 


Leszter: szia ujra ittKép
Mi meg egyutt jartunk a felkeszitore....vagyis te mar csak keveset, en meg sokatKép)

boszen olvasgatlak titeket, mert mi is keszulunk egy ujabb projektre bar az meg kicsit kesobb lesz...
Majd meseljetek milyen az uj rend a korhazban (UH)...illetve hogy milyenek lettek az uj szobak es hogy hogy lehet bejutni Kép
monique
 
 


Anita! Akkor majd mindenképpen írd le hogy mit mondott a doki. Kíváncsi vagyok hogy fog menni?!
Én reggel még kocsit porszívóztam,aztán nagybevásároltam,stb...este meg mentem a kórházba.Jópofa volt.
Tényleg élvezd ki az utolsó napokat,aludj ameddig csak tudsz,mert erre a közeljövőben vajmi kevés esélyed lesz. Utoljára olvass ki egy könyvet,foglalkozz magaddal,mert én már 7 hónapja arra várok hogy legyen két szabad napom amin csak magammal foglalkozhatok.
kismuki
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszi a tanacsokat mindenkinek, de en ugy tudom, a Kalocsai nem UH-z. Legalabbis eddig nem emlitette, pedig mar jartam nala egy parszor.Kép Ugyhogy marad a korhazi, amire ugy tunik, varni kell... Most penteken fogunk amugy menni a megbeszelt idopontra UH-ra, es nagyon remelem, hogy a problemaim ellenere is minden rendben lesz! Izgulok!

Monique,
Egyutt jartunk elokeszitore?? Arra emlekszem, hogy ide irogattunk mindketten, de kene emlekeznem az elokeszitorol is? Bocs, de en asszem nem... Irj valamit, ami alapjan azonosithatlak, lecci!Kép A te babad mennyi idos? Es mikorra tervezitek a kistesot?Kép

Na lepek, mert mindjart iderogyok a gep ele, jo ejt:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!
Csirkesz, annyira sajnálom a múlt hetet, de a munka közbeszólt megint Kép( De elolvastam a beszámolót, megmutattam a kispapának is, és képzeljétek: azt mondta, hogy papás szülés lesz Kép mert ha nekem ez ilyen fontos, és ennyire szeretném, akkor ő bejön, mert értem, értünk mindent megtesz Kép De csak ha állhat a fejemnél Kép Olyan aranyos volt, egy igazi hős Kép
Viszont a CD-t tényleg lemásoltam, ha kitalálod, hogy jutassam el hozzád, szívesen elküldöm. Posta, futár, mi legyen?

Holnap megyek az Uzsoki cukros vérvételre Kép

Bea
24+1
tikobaba
 
 


Anita!

Élveztem is a jóidőtKép Eredménye, hogy egy igazi traktoros nő is megirigyelné a színemet. Igaz, hogy csak fél órát engedélyeztem magamnak a napon, de a hypo bőrőmnek ennyi is elég volt. Kiültem a teraszra feltűrt melegítőgatya-szárral, cici alá felhúzott, ujjatlan pólóban. Most piroskás a hasam, karom és combom - de a nyakam, arcom nem. Pucéran igazán csini a jelenségKépKép
Hogy vagy egyébként? Még hasban-a-baba a jellemző állapot? Izgulok, hogy könnyen bírd ezt a változékony időt. Kispapa mennyire van már betojva? Vagy higgadtan tűri a várakozás utolsó napjait?

Bea!
Örülök, hogy tetszett a beszámoló. Nincs kedved mama tornára járni hétfőnként? Vagy az Arany J. utcába? Jövő héttől én mindkét helyen felbukkanok, a héten viszont csak az Arany J. u-ba megyek (holnap). Ha neked egyik sem jó, akkor majd kitatálom, hogyan/hova küldd el a cd-t. Egyébként nagyon rendes tőled, hogy megírtad - köszönöm szépen még egyszer.
Megy a drukk a holnapi cukros vérvételre.Kép

Csirkesz
(23+4)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Csirkesz: én is szoktam napozni,de nekem nem nagyon használ,egyedül az arcom van már lesülve.Baba még a pocakban,kispapa meg a család már tűkön ülnek./főleg a párom Kép /Mondtam nekik még én nem vagyok ideges addig nekik főlösleges izgulni.A ctg még nem mutatott semmit.Azt olvastam valahol ,hogy az utolsó vizsgálaton /ami nekem jövő csütörtökön lesz / az orvos úgy vizsgál meg hogy ha akar akkor attól megindul a szülés.De már mindegy mert az utolsó időpont is 17 nap múlva lejár,akkor már tuti babázunk.Most még ablakot pucoltam,meg ágynemüt mosok.A Frontokat meg simán átvészeltük.

Szép napot mindenkinek!

Anita
38+4

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Megvolt reggel a vérvétel, szerencsére nekem a zsömle-tej variáció volt, előttem egy kismami a cukros vizet itta brrrrr..... még nézni is rossz volt Kép Remélem, jó lesz az eredményem, és nekem ez kimarad az életemből Kép A nővérke nagyon helyes volt, úgy gondolta, ha már ott vagyok, megnézet mindent a véremből, úgyhogy vagy 5 ampulla vért levett, meg még vizeletet is kért Kép Ez volt a reggeli meglepim, de jól viseltem Kép
És nagyon megy ám a kopácsolás, meglesz az a felújítás hamar Kép

Csirkesz: én nagyon szeretnék járni, de nem merem megígérni Kép Talán a hónap közepétől kevesebb lesz a munka, és akkor hétfőnként tényleg el tudok kéredzkedni hamarabb, de nem merem megígérni Kép Pedig nagyon szeretnék. Ahhoz ugye kell egy igazolás a dokimtól, hogy tornázhatok?

Bea
24+3 (teljesen megzavart ez a hétfői ünnepnap Kép
tikobaba
 
 


Bea!

Állítólag mindenhová kell az igazolás, hogy terhestornára járhatsz. Az Uzsokiba hétfőn megyek először mozogni, az Arany J. u-ba elvileg kell, de gyakorlatilag nem kérték el tőlem az igazolást. Vigyorogtam is magamban, mert a dokinénitől kértem az igazolást, ő pedig 2 szóval adta meg az igazolást: Terhestornára járhat. (dátum+aláírás+pecsét) Nem tudom, hogy direkt emelte-e ki a TERHEStornát - éreztetve, hogy mást nem nagyon javasol, vagy véletlenül sikerült ez így.
Tök jó fej a nővérke, hogy mindent levett, hiszen neked is jobb, ha tudod, az eredményeid minden szempontból jók, és nem csak a cukrot nézték meg. Eredmény mikor lesz?

ANITAKépKépKép
Most nézem a naptáramat az asztalon, és mit látok??!! Anita napja van ma. Nem tudom, hogy ma ünnepled-e a névnapodat, mindenesetre szeretnék neked nagyon Boldog Névnapot kívánniKépKép

Kép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Anita Kép Boldog névnapot!!!!

Csirkesz: akkor szombaton kérek ilyen igazolást a dokimtól, biztos, ami biztos Kép És lesz nyáron is torna az Uzsokiban?
Eredmény nem tudom, mikor lesz, mert az ÁNTSZ-be küldik a vért, bár szerintem a vérképet, cukrot megcsinálja ott a labor és azt hamar megkapja a doki Kép
tikobaba
 
 


Sziasztok!

Köszönöm.
Hogy bírjátok ezt a pocsék időt?Én már teljesen kivagyok tőle.
Tikobaba:általában mindenkinek megcsináljáka másik cukros vizsgálatot is.Nekem is volt mind a kettő.

Anita
38+5

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Nekem is most a cukros lötyit írta elő a doki szemben a 8-9. héten végzett zsömle-tej variációval. Akkor magasabb lett a cukrom a felső határnál, biztos azért megy már a cukros izé.
Jövő hét utáni héten megyek, de már most rázom miatta a lábamat.

Anita: le a kalappal, hogy átvészeled itt a frontokat, annak idején - decemberben - én egy helyre kis melegfront hatására szültem meg a kisfiamat a 36. héten.Kép

Az engem is érdekelne, hogy nyáron van-e terhestorna, mert eddig nekem sem volt igazán időm elmenni se előadásra, se tornára.

Viszont azt hiszem, el kell kezdenem komolyan diétázni, mert úgy vettem észre, kezdek vizesedni. A lábamon látom, sehol máshol, de még csak a 24. héten vagyunk, hol van még a vége.Kép

Szép napot,
Lau
23+3
lau
 
 


Sziasztok!
Igen, nagyon jó lene, ha nyáron is lenne torna, én június közepétől úgy tűnik, tudnék is menni. Ezek szerint te is, Lau?

Anita: én most elég jól viselem a frontokat, leszámítva, hogy az ilyen esős idő előtt szét akar szakadni a fejem, annyira fáj Kép De a múltkor is kihúztam gyógyszer nélkül, nagyon büszke voltam magamra Kép Viszont a babám, aki idáig ebben a hűvös időben nagyon kis nyugis volt, két napja szinte folyamatosan mozog Kép De nem egyszerűen, kívülről is lehet látni Kép Hol hosszában, hol keresztben van a pocimban, hihetetlen, mit művel Kép

Bea
24+5
tikobaba
 
 


Bea: igen, jó lesz majd nekem is mostantól, mert szerencsére anyukám is helyrejött egészségileg, így tud vigyázni a fiamra is.
Szóval muszáj elkezdeni, és a tornát dícsérték az Uzsokiban.
A fejfájás nálam tegnap volt, ma viszont nagyon álmos vagyok.

Lau
lau
 
 


Leszter: nem kell emlekezned ramKép en emlekszem csak rad, mert lattam rolad fotokat itt es megneztelek a felkeszitonKép
Amugy en lanykam 27-en lesz 1 eves!!! huuuu de rohan az idoKép
Majd szeptember kornyeken kezdunk probalkozni a kovetkezo babaval...sajna nalunk nem egyszeru meg ez sem, mert Lili is lombikbabaKépde remelem hamarosan en is pocakos lehetek ujra...

Nagyon jo olvasgatni a mar pocakosok irasait
monique
 
 


Sziasztok!

Olvastam az anyák lapjában,hogy a 39-40.héten úgy vizsgál meg az orvos hogy lehetőleg meginduljon a szülés.Szerintetek van ebben valami igazság? Csütörtökön megyek dokihoz és akkor már csak két napom marad hátra.Nektek van ebben némi tapasztalatok /mármint aki a második babáját várja/ ? Most olyan jó lenne a jövőbe látni!
Szép napot mindenkinek!

Anita
39+1

Kép

Kép
anita23
 
 


Anita!

Még csak az első babámat várom, de pont tegnap este olvastam a Szülés - Születés c. könyvben a szülés megindulásáról. (Egyébként ezt a könyvet hozta be Mariann is az egyik előadására.) Szóval azt olvastam, hogy a szülés megindulása összetett folyamat. Főként két dolog kell hozzá, az egyik a progeszteronszint csökkenése az ösztrogénszint emelkedésével, másrészt azon anyag mennyiségének csökkenése, amely lebontja a simaizom összehúzó hatású oxitocint. Tehát az oxitocin és ösztrogénszint emelkedése kell mindenképpen, valamint az érett baba által termelt "nemtudom-milyen-nevű" hormon vagy enzim.
Nem hiszem, hogy az orvos fizikai vizsgálattal be tudja indítani a szülést, hacsak nem titokban burkot repeszt. Persze orvos sem vagyok, gyerkőcöm sincs, de valahogy számomra furán hangzik, amit olvastál.

Itt a jó idő megint, élvezd egy kicsit, és ne aggódj a vizsgálat miattKép Ha meg beindul a szülés, legalább találkozhatsz végre a babáddal. Olyan jó neked, hogy már ilyen közel a nagy pillanatKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Voltunk szombaton dokinál, minden oké, kaptam papírt, hogy tornázhatok (hallod, Csirkesz? Kép ), a vércukrom jó lett (5,11), viszont a vasam a határértéken van, úgyhogy kaptam Ferro-Folgammát Kép Ezt csak az emésztésem miatt bánom Kép Babóka a doki szerint szép nagy, de UH-ról nem volt szó, úgyhogy a párom beleegyezett egy 3d-be Kép Alig várom Kép Ja, és híztam 2 kilót, úgyhogy már 3-nál tartok Kép

Bea
25+1
tikobaba
 
 


Bea!

Tök jó, hogy mozoghatszKép A vasam nekem is nagyon alacsony, bár mindig vérszegény voltam. Én Maltofer-Fol nevű készítményt eszek, szerencsére nem zavar be az emésztésembe. Bár lehet, hogy csak a rengeteg zöldség és gyümölcs miatt van, hogy a vas nem okoz székrekedést. Az én férjem továbbra sem szeretne 3D-t úgyhogy én most UH-koplalok. Nem is tudom, mikor lesz a következő kötelező uh vizsgálat.

Na és hol tervezted a tornát? Ma nem tudtam kimenni az Uzsokiba. AZt a tornát jövő héten tesztelem. A másik továbbra is nagyon kellemes.

Még csak most tartasz 3 kg-nál??? Nem semmi. Ügyes vagy. Gondolom a dokid az egekig dícsért.

Csirkesz
(24+2)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne az uzsokiban torna, felkészítő stb. Ha minden jól megy októberre várjuk az első kis manot, de még nem tudták megmondani, hogy kisfiú vagy kislány. De azt hiszem nem is akarjuk tudni. Nekem is Kalocsai az orvosom és nagyon meg vagyok vele elégedve, sőt!
Leszter én sajnos nem olvastam de szivesen elolvasnám a szülésed történetét! Az ultrahang meg csak mostanában ilyen zsúfi, remélem, hogy az épitkezés után már nem lesz ennyire telitve!
További szép napot mindenkinek!
katuska75
 
 


Csirkesz: amíg dolgozom, az Uzsokiban lenne a legjobb a torna, mert abszolút közel van. Az Arany János már kicsit bonyolultabb, bár persze megoldható. Máshol én nem is nagyon tudok kismamatornát, bár biztos sok helyen szerveznek Kép
A következő UH ahogy én néztem, úgy a 30. hét környékén lesz - elég soká, pláne nekem, aki a 18. héten voltam utoljára. Még jó, hogy a férjem is ilyen kis kíváncsi, mint én Kép
Igen, a doki mindig mondja, hogy jó a súlyom, csak továbbra is figyeljek oda. Hát igyekszem, bár anya csinált nekem hétvégén egy lavór tiramisut.... még van belőle egy kicsi ;)
tikobaba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?