Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kedves Névtelen!

Sajnálom, hogy veled is végig járatták a poklok poklát, de végül a bátorságodnak köszönhetően egy jó helyen kötöttél ki!

Gratulálok a kislányodhoz!
Erika
goczane
 
 


Kedves Péterffysek!
Szeretném a segítségeteket kérni! Február elején
fogok szülni és most váltanék kórházat. Két ismerösömtől is hallottam Czikmántory Péter nevét. Ha valaki ismeri kérem írjon róla, esetleg a magánrendelőjének a címét, tel.számát is megírhatná. Előre is köszönöm:Ági
E-mail cimem: csiti0@freemail.hu
Ági613
 


Szila, köszi:
ecccsi@index.hu
Edit
 

 
 

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni: Panyi doktor úrról mit tudtok? Szült már valaki nála vagy jár hozzá valamelyikőtök? Van magánrendelése? Úgy tudom, sok betege van. Még csak most szeretnék orvost választani és csak puhatolózom, de kezd sürgőssé válni a dolog.
Előre is köszönöm!
MKG
 


Sziasztok,
Tud valaki valmi infót Krasznai doktor úrról, úgy hallottam, hogy a faros babákat meg tudja fordítani...
Most vagyok a 39.héten, úgy tűnik ez az utolsó remény, hogy megússzam a császárt...
gabi38
 
 


Kedves Péterffysek!
Boros doktornőről szeretnék információt kérni tőletek!
Mikor és hol rendel, van-e UH a rendelőjében, normál esetben milyen időközönként rendel be? Mennyibe kerül egy alkalom?
Milyen tapasztalataitok vannak a csecsemős nővérekkel?
Előre Is köszönöm! Mariann
Mariann
 


szia Gabi! én nála szültem, mondjuk erről nem hallottam, de a kisfiunk szülés közben megfordult és mégis simán szültem. nagyon higgadt, nagy tudású doki. jó babázást és babavárást. Judit
B.Judit
 


Kedves Oti!
Én a Péterffyben a Serfőző doktornál szültem mind a két gyerekemet 2000-ben és 2002-ben. Mindenkinek melegen ajánlom nagyon alapos és emberséges, kicsit ugyan szigorú, de csak a mi érdekünkben.
Krisztina
gotilla
 
 


A Boros doktornőt senkinek nem ajánlom, csak az olyan szülésnél, amit a szülésznők is le tudnak vezetni. Sokat kér, 4000 egy alkalom, a korházban is, 40000 a szülés.....
megszenvedett
 


Kedves Megszenvedett,
szerintem egyáltalán nem sok a 4000/40000, sőt.
A többiről nem tudok nyilatkozni.
Névtelen
 


Köszönöm az információt Serfőzö dokiról... Köszi oti
Otili
 


Szia MKG! En kerdezoskodtem P. doktorrol mert szerettem volna nala szulni. Altalaban nem ajanlottak. Azt mondtak nagyon kedves a terhesgondozason de nem biztos hogy bemegy a szuleshez mert allandoan videken van. Eleg zuros a maganelete is. En vegul is Krasznainal szultem.
etelka
 


Sziasztok lányok! Én Serfőzö dokinál fogok szűlni.Meg tudná mondani valaki , hogy mennyit illik adni szűlés után az orvosnak? Én 7 éve szűltem és gondolom most a tarifák változtak.:-)
Köszi Oti
Otili
 


Szia Oti!

Az a pletyi járja, hogy annyit illik adni a dokinak ami a szülési segély összege. Jelenleg ez most ha jól tudom ötvenvalahányezer Ft (talán 59000.- ).

Erika
goczane
 
 


Erika,
szülési segély? Nem az egyszeri anyasági segélyre gondolsz? Amikor én szültem (2001 vége), kb. 25 ezer forint volt.

Szila
szila
 
 


De igen az a hivatalos neve, hogy anyasági segély. Mikor én szültem 2002 februárban, akkor 33 ezer valamennyi volt, most megint megemelték így most 59 körül van.

Erika
goczane
 
 


Köszi szépen lányok a segitséget. Oti
Otili
 


Szia Oti!
Én 2003, márciusában szültem, kezelőorvosom a terhesség alatt dr. Serföző volt, de a 38. héten közölte, hogy a várható szülés időpontjában ő Kubába utazik, így bemutatott dr. Abkarovicsnak, nála szültem.
Én érdeklődtem másoktól Serfőző magánrendelésén és általában 40 ezret mondtak egy szülésre, de volt aki csak 30-at.
Hisztike
Névtelen
 


Sziasztok!

Amikor én szültem a Pfy-ben,azt mondták, ha választott dokid van, a szülés a mindenkori vizsgálat 10x-e. Tehát,ha a rendelés 5e, a szülés 50e. Kép
Szül valaki febr. végén márc elején?
Barnimami
 


Barnimami,

ha ez így van, akkor stimmel a harmincezer, Serföző kismamáktól ennyit kért egy vizsgálatért. Legalábbis, mikor én terhes voltam.
Hisztike
hisztike
 
 


Sziasztok!

A Péterfyben szeretnék szülni, de orvost még nem választottam.
Segítsetek, hogyan zajlik ez? Először magánrendelésen kell felkeresni, vagy a kórházban?Nekem az is fontos szempont, hol van a magánrendelője, nem szeretnék pl. Dél-Budára járni, nincs autónk, és Újpesten lakom...
Fontos a mgánrendelésre is járni, vagy elvileg elég csak a kórházba menni, amikor odarendel?
Várom a segítségeteket, nagyon tanácstalan vagyok, még nem voltam ilyen helyzetben Kép
Köszi!
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Lenne egy kérdésem,remélem,tudsz nekem segíteni. Egy éve szültem a Péterfyben. Nem volt választott szülésznőm, és habár mondta a nevét, aki ott volt velem,bevallom,nem emlékszem.De ha jön a kistesó,ugyanott,ugyanúgy,ugyanazokkal az emberekkel szeretnék lenni.Meg lehet tudni valahogy a nevét?

Előre is köszi:
Erika
Erika
 


Kedves Névtelen és Mindenki

Én a Serfőző doktornál szültem kétszer, utoljára 2002 decemberben. Én akkor a többi pácienstől érdeklődtem, általában azt mondták, hogy Ő nem mondd összeget a szülésre, rád bízza, mennyit adsz, akkor is ha rákérdezel. De én is úgy tudom a tízszeresét illik adni annak, amit a terhesgondozáson kér. Egyébként akiktől a magánrendelésén kérdezősködtem, voltak akik ennek az összegnek a felét adták és a kapcsolatuk, mármint a dokinál ugyanolyan felhőtlen, vagyis a kevesebb összeg miatt nem lettek kegyvesztett betegek. Egyébként én az akkori terhesrendelés tízszeresét adtam ( a terhesvizit akkor 3e Ft volt).
Kedves Névtelen!
Ha valaki orvost választ, akkor annak illik a magánrendelésére járni, ha végig ő végzi a terhesgondozást ez feltételezi, hogy a szülést is Ő fogja levezetni. Ha a Péterffyben szeretnél szülni, a Serfőző doktor magánrendelője az Arany János utcai metrómegállónál van, ha érdekel tudok mondani bővebbet is.
gotilla
 
 


Sziasztok!
Péterfys császárosoktól érdeklődöm: kötelező-e a beöntés a császár előtt?
4 hét múlva lesz a programozott csaszim, és valahogy a beöntéstől parázok a legjobban Kép
Hihetetlenül megalázónak tűnik Kép
Lilianna
 


Szia Lilianna!
Elhiszem, hogy parázol a beöntéstől, de gondolj egy kicsit előbbre is. Melyik a megalázóbb: a beöntés, vagy ha a műtét alatt "történik" a dolog?
Névtelen
 


Hát igen, voltaképpen az egész szülés tele van megalázó momentummal Kép
Éppen ezért szeretném tudni, hogy ezek közül mi az, ami elkerülhető, vagy legalábbis csökkenthető.
Tehát a beöntés kötelező, péterfysek? És ha igen, akkor azt legalább el lehet intézni, hogy az ember magának adja be? Egyszerűen gyűlölöm, ha idegenek érnek hozzám, nekem még a nődoki elviselése is nehéz Kép
Lilianna
 


Kedves Lilianna!
Hidd el, nekik csak egy nő vagy a sokből, sokezer nőt láttak már alulról, a nővérek is igen sok beöntést csináltak, próbáld meg csak azt az oldalát nézni, hogy hamarosan megszületik a kisbabád, az ő érdekében tedd meg.
Én mindenképp kérek beöntést, hiszen ha nem kapsz a szülés alatt aztán jön minden, ott nincs finomkodás meg visszatartás. És ha lehet legalább ezzel a fertőzésforrással ne kelljen számolni.
Egyébként túl lehet élni, én nagyon nyafogtam és minimális adagot kaptam. Kellemesnek nem nevezném, de túl lehet élni. A vécén pedig szabályosan röhögnöm kellett a produktum sebességén és hangjain.Kép

Tudja valaki Zacher doktornak mikor milyen ütemben és mennyit "kell" fizetni? Szülésért? Terhesgondozásért? És meg fogja mondani vagy titkos elvárás?
Üdv Hurki
hurki
 
 


Kedves Erika,
ahogy írtam, nekem császárom lesz, és éppen azt kérdeztem, hogy akkor is kötelező-e a beöntés. A rendes szülésnél (talán) érthetőbb, de a császárnál miért muszáj? Muszáj egyáltalán?
Akkor nincs nyomás, az nem bolygatja meg a beleket...
Nem az zavar, hogy ők hány kismamát láttak (nyilván sokat), hanem az, hogy egyszerűen képtelen vagyok leplezni az undoromat akkor, amikor vadidegenek matatnak rajtam-bennem Kép
Lilianna
 


Szia Lilianna!
Császármetszésnél még fontosabb a beöntés, mert az érzéstelenítőtöl nem érzed, hogy jön-e valami vagy nem és műtét közben bolygatják a beleket! A műtő steril, nem szerencsés, ha ott történik valami. Amikor valamilyen beavatkozás zavar, gondolj a kisbabádra. Az ő érdekében történik nagyon sok minden. És persze a te érdekedben. Egyébként tényleg ki lehet bírni a beöntést.
És nem árt a következő napokra sem gondolni. Friss sebbel nem baj, ha nem kell rögtön felkelned és ki menni.
Névtelen
 


Köszi!
Az a baj, hogy nem vagyok valami fegyelmezett, és ha valami fizikai kellemetlenség ér, akkor eléggé képtelen vagyok távlatokban gondolkodni, kizárólag az lebeg a szemem előtt, hogy hogy tudnám elkerülni vagy megszüntetni azt, ami fáj vagy rossz. Nagyon durva fájdalom-fóbiám van (ezért is lesz császárom), de félek, hogy ennek ellenére is tuskó leszek a személyzettel, ha hozzám akarnak nyúlni. A dokimat már úgy-ahogy megszoktam, előre elmondtam neki, hogy mi a helyzet, de nem tarthatok hosszas előadást az összes nővérnek minden percben (és nem is lepődnék meg, ha egyáltalán nem érdekelné őket).
Ha fájdalom ér, akkor a lehető legkomolyabban úgy érzem, hogy én most inkább azonnal meg akarok halni, de ezt nem bírom ki. Így hiába mondják, hogy a baba érdekei, mert ilyen helyzetben azt se hiszem, hogy hatna. Ha nekem valami fáj, akkor olyanná válok, mint egy állat Kép
Lilianna
 


Nem kell minden nővérnek elmondanod, hogy mi a bajod, csak annak aki éppen aktuálisan ott lesz akkor amikor a beöntést kapod. Ha elmondod, hidd el úgy állnak majd hozzá. A szülésznők is emberek, át tudják érezni a gondodat. Kezdem azt hinni, hogy úgy gondolod, hogy a beöntés iszonyatos fájdalommal jár, legalább akkorával mint a szülés. Én már kaptam és azt nem mondom, hogy semmit sem éreztem, de a fájdalomtól messze volt az érzés. Ahogy H. Erika ítra, még humorosan is fel lehet fogni.
Névtelen
 


Nem is csak a fájdalom miatt parázok a beöntéstől, hanem az egész példátlanul megalázó szituáció miatt... Azt nem lehet, hogy elkérem a cuccost, és magamnak elintézem (ha már muszáj)?
Lilianna
 


Lilianna, a beöntést egy szülésznő csinálja "édeskettesben". Ez egyrészt jobb, mintha egy tucat orvos és egyéb személyzet előtt összesz...d magad (elnézést), másrészt ne feledd, hogy a szülés után a bélperisztartika renyhébb, vagyis vélhetően neked is majd nagyob nyomás szükségeltetik a produkcióhoz, ami gátsebbel vagy császár után egyaránt keserves dolog tud lenni. Hidd el, jobb a beöntés. És egyáltalán nem fáj.
Mazsola
 


Én is Péterfyben szeretném szülni a második babámat, de (mivel az elsőt a MÁV-ban szültem) nem is tudom, kihez menjek. Rácz doktor szimpatikus, de nem tudom az elérhetőségét. Valaki olyat keresek, aki nagyon alapos, nyított és nem a "mindenáron természetes szülés" híve mint Boross doktornő. Ajánlanátok valakit, névvel, elérhetőséggel? Előre is köszi.
Mazsola
 


szia!
ha írsz a mail címemre, megírom a rácz doki számát.
nekem is ő csinálta a császárt az ikreimmel.
anita
a címem: benced@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok! Mi most szeretnénk babátKép Nagyon sok ismerősöm javasolta a Péterffyben Dr. Anga Kiss Balást! Tudtok róla valamit információval szolgálni?
előre is köszönöm
rmona
 


Sziasztok lányok! Szűlt valaki a Péterfyben mostanság? Ha igen , meg tudnátok mondani milyen a szűleszete? rendes,tiszta stb???Valaki azt mondta hogy nagyon rosz hely, koszos ....Ezt szeretném meg tudni.... Köszi....Oti
Oti
 


Erika: telefonálj be a szülőszobára, ha 2003-ban szültél, a naplóból meg tudjuk mondani ki volt ott szülésnél
Lilianna: csatlakoznék az előttem szólókhoz, a beöntéssel sok kellemetlenséget meg tudsz előzni, de ha nem akarod, nem kapsz. Azért jó, ha ebben az esetben egy kis "természetes előkészületet" végzel az akció előtt, hogy ne érjenek a már szintén említett kellemetlenségek.
Oti:szerintem gyere be a kórházba, sétálj végig az osztályon, akár a szülőszobára is becsengethetsz, ha nincs nagy rumli kis bemutatót is tartunk, ja meg a mosdóba is nézz be! Aztán döntsd el magad, hogy igazat mondott-e az a valaki :-))
bentlakó
 


Köszönöm szépen bentlakó! Ezt nem tudtam , hogy be engednek körbe nézni de akkor azt hiszem ez fog következni. Az az igazság, hogy Serfőzö dokihoz járok és mivel nagyon szimpatikus, ezért nem szivesen mennék máshoz. Reméltem , hogy azért nem ugy van ahogy mesélték nekem. Köszönöm szépen !
Oti
 


Oti Kép

Január 3-án szültem a Péterfyben és csak jókat tudok mondani! Nagyon kellemes környezetben vajúdtam és szültem, ugyanabban a szobában. Pl. végig szólt a rádió, és a szoba kialakítása sem orvosi. A szülésznők szuperek és az orvosok is. Nincs min aggódnod!

Üdv
Noémi
noémi
 
 


Kedves bentlakó!

Nem szép dolog meghazuttolni a másikat, mellesleg kinek milyenek az igényei. Én szeretem a rendet a tisztaságot, a higiéniát, a tiszta lepedőt, és a fehér falakat, ami egy kórházban nem extra, hanem alapvető elvárás. Azt hogy a szülőszoba milyen azt nem tudom, mivel odáig nem jutottam már el. (viszont a szülészeti osztályról, ha átmegy az ember a nőgyógyászati osztályra a csapóajtón - pl. mikor viszi a levett vért a laborba - hát az igazán európai, csak épp a legkeletibb feléből!)
Persze ha arról van szó, hogy valaki az én családomról, vagy munkahelyemről valami rosszat mond (ami a saját vélemény, mert ahhoz ugye joga van mindenkinek), természetesen én is foggal, körömmel védelmezem...
goczane
 
 


Szia Mariann! Én a dec. 23-i kérdésedre szeretnék válaszolni! Én január 10én szültem a Boros doktornőnél! Nagyon rendes volt, fogtam a kezét a kitoláskor, és megengedte, hogy igyak amikor szomjas voltam! Nem kaptam beöntést, mert nem kértem! Megcsinálta a gátvédelmet, és türelmesen megvárta a placenta leválását és nem volt türelmetlen! Az ellenőrzésekre a terhességem alatt a magánrendelőjébe jártam 4000Ft/alkalomért! UH nincs a rendelőjében, de különben tök jól felszerelt barátságos rendelő! Sülés után is nagyon figyelt ránk, (alapítványi szobában voltunk a babával és a párommal!) Mielőtt hazajöttünk, még alaposan megvizsgált és azt mondta, hogy a 6 hetes ellenőrzésen találkozunk! A hálapénzre, NEM TÉRT KI!!!! Ennek ellenére mi adtunk Neki 100 ezer forintot! Akkor annyi dolga volt, hogy szrintem nem nézett a borítékba, de utána felhívott, hogy köszöni! ÉS! Üdvözli a babát!Azt hiszem a második babámat is nála fogom szülni! Szerintem fantasztikus orvos és nagyon jó EMBER!! Szerintem válaszdd Őt! Nem fogod megbánni! Szia!
Ági
 


Kedves Erika!
Érdeklődéssel olvastam el mégegyszer saját hozzászólásomat, hogy kit és hol hazudtoltam meg....... sajnos ilyesmit nem találtam.
Csak arra próbáltam utalni, hogy legjobb, ha az ember a saját tapasztalatai alapján formál véleményt.
üdv.
bentlakó
 


Oti!

Én fizetős szobát választottam és a tisztaságával meg voltam elégedve. Minden nap jött a takaritónéni. Ráadásul a mosdó és a WC is bent van, igy nem kell a közösbe menni.
Igy a többágyas szobákról véleményt nem tudok mondani, mert nem jártam ott. A közös WC-ben viszont voltam egyetlenegyszer és arról nem volt túl pozitiv a véleményem. Az tényleg igénytelen volt.....
De a legjobb tényleg az, ha saját magad nézel körbe és döntöd el az értékitéleted alapján, hogy milyen.
Bentlakó! Te ki vagy? Ott dolgozol a szülészeten? Ha igen, talán tudsz segiteni egy nővérkével kapcsolatban. csecsemős nővér! Erikának hivják és fekete hajú! A vezetéknevét nem tudom és az sem tutti, hogy Erika. Viszont ő egy tüneményes nővérke volt és örökre hálás leszek neki, mert ő volt az egyetlen, aki segitett, ha bármi gondom volt!

Sok sikert!
Giti
Giti
 


A beöntés para után még egy kérdésem lenne: a császárnál a katéter betevése lehetséges, hogy csak az EDA bekötése után történjék?

(Tudom, mindezt az orvosommal kellene megbeszélnem, tervezem is a jövő héten, amikor megyek hozzá, csak nem akarom túlnyaggatni a parázásommal.)
Lilianna
 


Giti:Van Erika nevű csecsemősünk, valószínűleg rá gondolsz. Majd megmutatjuk neki az üzenetedet, ok?
Lilianna:általában így szoktuk, de ha kéred, akkor biztosan így lesz. A szülésznőnek szólj aki előkészít meg persze az orvosoddal is megbeszélheted.
bentlakó
 


Oti Kép

Én is az egyágyasban voltam és nagyon szuper, tiszta és jól felszerelt (mikro, hűtő, szobából nyíló WC, zuhanyzó).
Csak egyetlen dolgot hiányoltam Bentlakó Kép esetleg tolmácsolhatod Kép, ha már annyira anyatejközpontú a KH, akkor egy sima műanyag karosszék kerülhetett volna be a szobába. Kép Persze tudom sokan nem tudnak ülni szülés után, nekem szerencsém volt a gátvédelemmel. KépKép

Üdv
Noémi
noémi
 
 


Noémi:azt hiszem igazad van :-)) megoldjuk, ahol elfér (mert sajnos hellyel nem állunk túl jól) beszerezzük a karosszékeket, olyasmiket amik a szülőszobán vannak.
üdv.
bentlakó
 


Kedves bentlakó,
köszönöm a válaszodat!
Arra esetleg tudsz valamit mondani, hogy egy programozott császárnál várhatóan mi lesz a legrosszabb (kellemetlenebb, fájdalmasabb)? Szeretnék lélekben felkészülni, mert úgy működöm, hogy ha váratlanul ér valami rémség, akkor iszonyú pánikba esem, és menekülni próbálok, kiabálok Kép
Akár még az se érdekel, ha csövek lógnak belőlem, és nagyon letolnak, ordítanak velem, egyszerűen elvesztem a fejemet Kép
És még azt is kérdezném, hogy ilyen pszichikai zűrzavar mellett nem lehetne mégis altatásban végezni a császárt?
Lilianna
 


Kedves Lilianna
Szerintem ha majd bent leszel a szülőszobán, nyugodtan mondd el nekünk, amiket korábban írtál az érzékenységedről, a szerinted túlzott reakcióidról, ugyanis nem csak Te fogod nagyobb biztonságban érezni magad ha rendelkezel a kellő információkkal, hanem mi is sokkal eredményesebb munkát tudunk végezni, azaz sokkal jobban együtt tudunk működni. A legrosszabb (és nem csak a császármetszésnél) az ismeretlentől való rettegés. Kérdezz nyugodtan, nem baj ha többször ugyanazt, hiszen az ember izgalmában sokszor alig hallja mit mondanak neki. Ha tudod hogy mi történik, akkor az egész már nem olyan rémes. Nagyobb fájdalomra, kellemetlenségre nem kell számíts, a beöntésről már volt szó, egy infúziót kötünk be az érzéstelenítés előtt, ill. a hátad bőrét érzéstelenítjük el egy injekcióval az epiduráláshoz. Ha tudod hogy mi következik, egyik sem borzasztó. Maga a műtét nem fáj, egyszer-egyszer az elején kevés hányinger előfordul. Az egész kb fél óra, de amikor a babát már megláttad, ami nagyjából az ötödik percben megtörténik, hidd el, ha a műtő kigyulladna (nem szokott) azzal sem törődnél. A műtét után 6-8 órával felkelhetsz, ehetsz (velős pacalt még azért ne).....
Szóval: KÉRDEZZ!!
A doktorodat is nyugodtan gyötörd, fog válaszolni mindenre.
Ja.... az altatás... természetesen, ha ragaszkodsz hozzá, elaltatunk. Nem javaslom. Többszörös az anyai és magzati kockázat, nem látod a babát megszületésekor, a műtét utáni állapotod is sokkal kellemetlenebb.
Még egy tanács. Biztos fogsz az osztály felé járni még a műtét előtt, mindíg vannak friss császárosok, kérdezd meg hogyan élték meg az egészet.
bentlakó
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: