Új privát üzeneted érkezett!

Móni!
Hát tény, hogy bennem is van némi feszültség, meg izgatott várakozás a szüléssel kapcsolatban, de akárhányszor ott voltam ezen az elõadáson, vagy a szülõszoba látogatáson, mindig kedvet kaptam az egészhez. Olyankor egyre türelmetlenebbé váltam, hogy ezt már én is át akarom élni!
Remélem tetszeni fog neked is!
Zafi
zafi (zafi)
 


Halihooo Mindenki!

Van olyan köztetek most aki jár a Máv kórházba tornázni. Megköszönöm ha leírnátok nekem a helyet az épületen belül, mindig eltévedek ezen a helyen. Szívesen megismerkednék olyanokkal is akik odajárnak, ne legyek olyan "egyedül" amikor megyek. Papás torna sajnos nincsen , bár a papák pocakjának sem ártana egy kis átmozgatás. Valószínû hétfõn tudok menni.
bubu
 
 


Halihooo Mindenki!

Van olyan köztetek most aki jár a Máv kórházba tornázni? Megköszönöm ha leírnátok nekem a helyet az épületen belül, mindig eltévedek ezen a helyen. Szívesen megismerkednék olyanokkal is akik odajárnak, ne legyek olyan "egyedül" amikor megyek. Papás torna sajnos nincsen , bár a papák pocakjának sem ártana egy kis átmozgatás. Valószínû hétfõn tudok menni.
bubu
 
 

 
 

Bocs, de biztos ami biztos kétszer is elment.
bubu
 
 


Szia Moni!
Akkor majd a MÁV-ban 12-én. Üdv. Chris (33+3)
Chris
 


Szia bubu!

Én már 3 hónapja rendszeresen járok tornázni! Szóval a Podmaniczky 111.-ben van a torna. A bejárat után balra kell menni és ott a folyosón az elsõ ajtó jobbra, még a csapóajtó elõtt. Ki is van írva, hogy GYÓGYTORNÁSZOK. Megint egy folyosón találod magad, itt a 4. ajtó jobbra az öltözõ, de ki is van írva. Tehát hétfõn és szerdán 14-tõl itt megtalálod a tornát.
Nem fogod egyedül érezni magad, szerintem nagyon jó a társaság, hamar össze lehet ismerkedni a "sorstársakkal". A gyógytornász is nagyon jó fej és szerintem jó szakember is.
Remélem hétfõn találkozunk!
Szia,
Zafi
zafi (zafi)
 


Szia Emmama!

ma voltam Szabó doktornál a MÁV-ban, ügyeletben fogadott, idõpontra mentem. Elsõre nagyon szimpi volt és tényleg mindent elmagyarázott. Azt hiszem, ha jelentkezik az újabb baba, hozzá fogok járni. Légyszi írd meg magánban a kilétedet, mert Rád hivatkoztam, de amikor a neved kérdezte, csak hümmögtemKépKép

E-mail:udvari@axelero.hu

Köszi:Pankamama
PM
 


Zafi!

Köszi a gyors választ. Megyek hétfõn. Ugye mindeki laza cuccban van nem amolyan fittneszesen? Rajtam már minden szûk cucc röhejesen áll, egy szokványos tornacuccban inkább csak egy krinolinra hasonlítok Kép. Mirõl ismerlek meg?
bubu
 
 


most lett vege a demonak
tigris
 


Szia bubu!
Persze, csak lazán. Melegítõnadrág, poló, zokni! Cipõ nem kell! Többen a nagyobb méretekkel rendelkezõ férjünk nadrágját használjuk erre a célra! Kép Nekem szõke, fül alá érõ hajam van, a nagyobb pocakosok közé tartozom és most már igen kerek a fejem. Kép De ha az öltözõben megkérdezed, hogy ki a Zafi, ígérem, jelentkezni fogok.
És mik a te ismertetõ jeleid?

Pussz,
Zafi
zafi (zafi)
 


Haho Zafi!

Én még csak félidõ körül járok, így még kevésbé nagy a pocakom. Barna rövid hajam van és talán lila nadrágban leszek. Köszi minden infot. Hétfõn találkozunk.
bubu
 
 


Haho Zafi!

Én még csak félidõ körül járok, így még kevésbé nagy a pocakom. Barna rövid hajam van és talán lila nadrágban leszek. Köszi minden infot. Hétfõn találkozunk.
Bubu
 


Tici!

A szoba nekem és a páromnak is nagyon tetszene igy, egy van belöle a gyerekágyas részen vagy több is?
Mert költözködni nem szeretnék, ha lehet.
Perzse még nagyon messze van...

Beszti
Beszti
 


Szia Beszti!
Azt hiszem, kettõ ilyen szoba van. De lehet, hogy három. Szerintem nagyon megéri, ha a párod is benne van.

Mikor esedékes? Nekem két héten belül derül ki, hogy megyek-e kilenc hónap múlva oda, vagy sem :-)))
Ki a dokid?

Tici
Tici
 


Akinek már van tapasztalata a Máv-os szülésekrõl jó lenne, ha leírná, hogy mennyi idõt töltött ott. Többfélét is hallottam átlag szülésnél 2-10 nap között. persze ha komlpikáció van az más. De inkább küldenének haza, mert kell a hely a következõknek, vagy átlag kórházi benttartózkodáshoz tartják magukat? Vagy orvosa válogatja? Lehet, hogy értlemetlen a kérdés, de nekem nagyon nem mindegy mire is számoljak.
bubu
 
 


Sziasztok!

Én 3 hete szültem a MÁV-ban, és a növérekkel kapcsolatban írnék egy-két dolgot (persze ez csak a saját véleményem).
A beosztott szülésznök (és a szülöszobán lévök is) tündéri aranyosak és segítökészek voltak. A növéreket szinte nem is láttuk, a csecsemösök általában kedvesek, de volt egy két iszonyú is közöttük. Volt olyan éjszaka,amikor azzal ijesztgettek,hogy a sárgaság miatt az intenzívre kell vinni a babát, ezzel szemben másnap a gyermekorvos közölte, hogy szinte tökéletes az eredménye.
Nekem az volt egy kicsit fura,hogy szinte semmiben sem segítettek az anyukáknak. Az elsö alkalommal úgy hozzák ki a babákat,hogy akkor tessék szoptatni.És ennyi. Ha nem jársz a nyakukra, semmit sem mondanak,segítenek. Ennek persze megvan az az elönye,hogy az ember a 4 nap alatt annyira önálló és gyakorlott lesz, hogy már nem okoz gondot a hazamenetel. Figyelni kell arra,hogy mikor ki van ügyeletben,mert van néhány nagyon segítökész csecsemös növér, akik sok mindenben tudnak tanácsot adni.

Eszter
eszter
 


Zafi!

Úgy néz ki annyira begfáztam, hogy most a hétfõt ki kell hagynom, talán jövõ héten tudok menni tornázni vagy januárban. Sajnálom a dolgot, de nagyon leengedtem hétvégén és még holnap se leszek sajnos elég használható. A minden jót a jövõbeli találkozásig, persze nem tudom, hogy te januárban még hol tartasz már. Kép
Bubu
 


Tici!

Még nagyon sokára esedékes (júl. elején), de az infókat igyekszem beszerezni, meg hát anyagilag is kell rá készülni. Férjem azt mondta, hogy szerinte nagyon jó lenne. (Bár ö napközben biztosan dolgozni fog, mert az elsö itthon töltött hetet akarja kivenni szabiként...)
Harsányi Lehelnél fogok szülni.

Eszter!

Azt gondolom, hogy még mindig jobb, mintha otthon szembesülnél elöször a dolgokkal.

Beszti
Beszti
 


Beszti!

Én is a H. Lehelnél szültem.
Jól teszed, ha minden infót begyûjtesz, mindenrõl, amirõl csak lehet. Mert bár a gyakorlati tudást nem pótolja (pl. szoptatásnál), de nagyon sokat jelent. Bár én is így tettem volna annak idején!! Mi most még csak "szeretnénk" a második babát, de már most minden szabadidõmet azzal töltöm, hogy olvasok, infókat gyûjtök. Szóval szerintem egyáltalán nincs korán, hogy már most készülõdsz!

Egy tanács a nõvérkékkel kapcsolatban: ne hallgass az olyanokra, hogy "ha nem tud fejni, fel kell vágni a mellét", meg hogy ez így van rendjén, hogy szenvedni kell a tejbelövellés meg a gátseb miatt stb. Amivel nem tudsz maximálisan, szívbõl egyetérteni, engedd el a füled mellett, mert nagyon sok baromságot össze tudnak hordani és nagyon meg tudják keseríteni az elsõ néhány hetedet.

Még egy megjegyzés: lehet, hogy én csak beképzeltem magamnak, de mintha egyes nõvérek a "fizetõsökkel" nem annyira törõdnének, nem szívesen mennek be, ha hívod õket. Viszont olyan is volt, aki behozta nekem a kaját tálcán a szobába. Ha valaki aranyos veled, kérdezd meg, hogy mikor lesz még ügyeletben, és inkább gyûjtsd a kérdéseidet, és tõle kérdezd meg. Ha a benntartózkodásod alatt többször is benn lesz, adj neki 1-2 ezer forintot, meglátod, megteszi a hatását.

Tici
Tici
 


Vannak már itt tapasztaltabbak nálam, tõlük is meg a most tervezgetõktõl is kérdezném, hogy hogyan oldottátok meg a kórházba bemenetelt? Nekem azért és fontos mert kb. 50 km-rõl kellene utaznmom és a férjem pedig napközben dolgozik így vagy villámgyorsan haza kellene jönnie, ami kb 1 óra vagy nekem kellene vezetni, ha egyáltalán lehet mondjuk 10 perces fájásokkal. Sajnos más segítségünk a közelben nincsen, mert most költöztünk ki és mindenki Bp-en él vagy dolgozik. Szóval mik a tapasztalataitok és mit tanácsoltok?

Bubu
Bubu
 


Szia Bubu !

én is 50km-rõl fogok bemenni szülni. ráadásul most évvégén várható Kisbence akár Karácsonykor akár a két ünnep között.
mivel semmi bajom így eszem ágában sincs befeküdni.abban maradtunk a Herczegh dokival hogy 10 percen belül 3 intenzív fájásom van vagy burokrepedés akkor indulok el otthonról a párommal vagy más családtaggal.elõbb feleslegesnek tartja.
kb 40 perc alatt beérek a kórházba és ha mázlim van pont a tolófájásokra be is kerülök. mentõt csak akkor hívok ha rosszul érzem majd magam vagy ha faros lesz a Kisbence az utolsó vizsgálaton. ami elég kizárt...
második szülés lesz így túl sok meglepetés nem várható.
Kisbence/38.hét/
Kisbence
 


Hahó Kisbence!

Biztos, ami biztos én egy kicsit izgulok, mert a napi bejutás is kicsit rizikós a 4-esen. De azóta olvastam, hogy a szülések jórésze éjszaka indul. A férjem kérte, ha lehet, hétvégére idõzítsünk Kép. Ahogy azt a kispapa képzeli, ha-ha! De az autóvezetés ugye szerintetek se reális a 10 perces fájások közben? A komplikációkra még nem gondoltam, de így elsõre a normál szülés is igen komlikáltnak tûnik. Na majd kiderül, mi lesz ha eljön az ideje.
Majd írd meg a tapasztalataidat, én még csak félidõnél tartok. Mindent bele!
Bubu
 


Szia bubu!

Sajnálom, hogy nem tudtál jönni Kép, remélem hamar meggyógyulsz.
A jövõ héten még lesz torna, utána már csak januárban, de már nélkülem, mert én jan.4-re vagyok kiírva. Még nem mondta biztosra a gyógytornász, de lehet, hogy jan.2-án még nem lesz, csak azutáni héten.
Ha velem már nem is fogsz találkozni ott, mindenképp javaslom, hogy járj, nekem nagyon sokat segít, hogy megoszthatom a gondjaimat, örömeimet a többi kismamával és a gyógytornász csaj is nagyon kedves és mindenben segít, amiben csak tud. És a szülés után is törõdik veled! Kép
Jobbulást!
Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Bubu!
Normál szülésnél 4 nap után hazaengednek (persze ha minden rendben van). Én szerdán szültem, éseléggé izgultam,nehogy csak hétfön mehessek haza, de szerencsére vasárnap is simán elengedtek. A doki többnyire nem akadály, de a gyerekorvosnak is bele kell egyeznie. Persze ha nincs gond...
Bocs, de mennem kell, mert ébredezik a picur.

Eszter
eszter
 


Szia Bubu!

természetesen leírom majd a tapasztalatokat. lehet hogy újságcikk lesz belõle...

Eszter !
saját felelõsségre akkor mégy haza a kórházból amikor akarsz. akár a szülés után 2 órával is.
a gyerekorovos engedélye nem szükséges ha a körzeti dokid vállalja a baba felügyeletét.Magyarországon azért tartják bent a babákat 4 napig mert a 4.napon veszik le a vért a PKU vizsgálathoz.de erre a vérvételre otthonról is vissza lehet menni. más oka nincs a kórházi tartózkodásnak, persze csak ha nem volt komplikáció. csak ez is hozzállás kérdése hogy melyik dokinak mi számít komplikációnak.
Kisbence
Kisbence
 


Zafi!

Köszi az infókat, igyekszem hétfõn összehozni, hogy még láthassalak benneteket Kép.

Eszter, Kisbence!

Köszi a gyors válaszokat, nagyon örültem neki. És mit gondoltok arról, hogy érdemes 4 napig maradni, ha rendben mennek a dolgok, vagy inkább jobb hazamenni? Persze biztos függ a fáradtságtól is. Nekem a védõnénim fiatal és nagyon tapintatos, de segíteni fog mindenben, amiben kell. Szívem szerint én inkább menekülök a kórházakból, de ha az a biztonságosabb persze maradok.


Egyébként tegnap jártam az orvosnál /20. hét/, de a picur most is csak a fenekét mutogatta, nagyon szégyenlõs a lelkem, biztosan kislány Kép. Lehet hogy ez végig így lesz és biztosat csak akkor tudunk, ha kibújik?
bubu
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit több, mint 2 hete, hogy megtudtam, hogy kisbabát várok. A nõgyógyász, akihez eddig jártam az Uzsokiban dolgozik, és még nem döntöttem el, hogy maradjak nála, vagy a MÁV-ba kezdjek-e járni. Nekem Kelemen doktort ajánlotta egy ismerõsöm, és eléggé megnyugtató, hogy csak jó véleményeket hallottam róla.
Végigolvasva a topicot viszont nem találtam információt arról, hogy mennyire van lehetõség arra a MÁV-ban, hogy valaki EDA-t kérjen,van-e gyakorlatuk benne, illetve, ha császárra kerülne a sor, azt az új technikával végzik-e, amely során nem vágják át a hasizmot (Stark-Cohen féle módszer)?

És még egy kérdés. A barátnõm is 8 hetes terhes, és szeretne a MÁV-ban szülni majd. Neki Szentirmai doktort ajánlották, aki az elsõ találkozásukkor elég unszimpi volt. Valaki ismeri õt?

Köszi a segítséget!

Éva
Éva
 
 


Szia Éva !
a MÁV-ban lehet EDA-t kérni sõt a császárt is EDA-val csinálják.én úgy tudom hogy az új technikával mûtenek és nem vágják át az izmokat. állítólag a legprofibbak a császárban a Péterfy kórházban vannak. nekem nagyon nem tetszett hogy kiszedték a babát az anyuka hasából és a doki a lábánál fogva lóbálta./ a Péterfyben/ a tv-ben mutatták.
a MÁV nagyon bababarát ebbõl a szempontból szerintem, nem macerálják az újszülötteket a szülõszobán. nem fürdetík, csak letörlik, mindjárt odaadják az anyukának aki azonnal mellre teheti.félhomályban lehet szülni hogy ne sokkolja a fény a babát, zene mellett. nem rakják be a csap alá és hideg mérlegre sem teszik õket, hanem meleg ruhában vizsgálja meg a doki. nekem ezek nagyon fontos szempontok.
ha mégis császárral fogok szülni és meglátom hogy a dokim lóbálja a fiam a mimimum az lesz hogy behúzok neki egyet.
de õ nem olyan./Herczegh doki/

Bubu !

hát szerintem egyéni alkati kérdés hogy ki meddig marad bent a kórházban. ha nincs semmi bajod se neked se a babának akkor teljesen felesleges. a PKU viszgálat miatt marasztalják bent a babákat 4 napig mert ehhez a vizsgálathoz a 4.napon lehet levenni a vért. nem igaz hogy a kórházban tudsz pihenni. mindenkihez alkalmazkodni kell.lehet hogy éjszaka alszol mert nincs melletted a baba de ez önbecsapás mert otthon úgyis melletted lesz és nem azon a 4 napon múlik hanem a segítõ családtagokon.
ha tudsz napközben aludni amikor a baba akkor az éjszakákat jobban fogod bírni. cak ehhez kell egy megértõ és támogató család. a dokim a erre a kérdésemre rögtön azt mondta hogy másnap mehetek haza. én inkább otthon szenvedek majd.
Kisbence
Kisbence
 


Sziasztok! Tici, Mimi, Chris - mégegyszer köszi a tanácsokat, tegnap elmentünk a szülõ-iskolára, és nagyon tetszett, fõleg a szülõszoba-látogatás az elõadás után. Nagyon szimpatikus volt az a középkorú, vörös hajú szülésznõ, aki a látogatást vezette és nagy megnyugtatásunkra csupa bababarát dolgot mondott (semmi nem kötelezõ, amíg nincs komplikáció, és a mama ill a baba igényeit helyezik messzemenõleg elõtérbe). A szülészet is kellemes, tetszik, ahogyan próbálják ellensúlyozni a kórházi légkört egy-egy képpel, hangulatlámpával. Jó a felszereltség is. Örülök, hogy a MÁV mellett döntöttünk. Mindenkinek melegen ajánlom a szülõ-iskolát, a következõ január 9-én lesz, 18 órakor.

Éva, EDA-ra van a MÁV-ban lehetõség, de csak a fekvõ-félére, nem a sétálósra, errõl pont tegnap volt szó az említett elõadáson. A császármetszés módszere valószínûleg az adott orvostól függ, kevésbé a kórháztól.

Nekem is van még egy kérdésem - este, éjaszaka vagy hétvégén hogyan kell a szülészetre felmenni? A Podmaniczky felõl? (Az oldal-bejárat tegnap 8-kor már zárva volt és egy biztonsági õr a baleseti sebészeten át küldött ki minket az épületbõl...)

Móni
sjmoni (sjmoni)
 


Moni!
Ejjel a Dozsa Gyorgy felol lehet bemenni a korhazba. Annak idejen ezt mi si alaposan megerdeklodtuk, de aztan nem volt ra szukseg.
Eva!
Az ismeroseimtol a Kelemenrol eddig csak jot hallottam es vizitdijai is egy kicsit szerenyebbek a tobbiekenel.Ugy tudom nala 3 ezer egy vizsgalat.
Mimi
Mimi
 


Kedves Kisbence!

Engem a Mávban császároztak, méghozzá Herczegh doki, és amikor kiemelte a lányomat, a lábánál fogva adta a nõvérnek. Nekem nem volt rossz érzésem tõle, lehet, hogy megvan az oka, hogy ezt teszik. Ezt csak azért írtam le, hogy ne lepõdjön meg rajta senki, ha császároznak lehet, hogy lóbálják a babát.
Gazella
 


Szia Éva!

Én is a Kelement választottam, mikor megtudtam, hogy babám lesz. (Holnap lesz 17 hetes.) Eddig háromszor voltam nála, mindig figyelmes volt, nem riogatott akkor sem amikor véreztem. Ultrahangot csinált mindig, és részletesen mutogatta a férjemnek is, mi micsoda. Jövô héten megyünk újra hozzá. Szóval eddig elégedettek vagyunk, igaz majdnem teljesen probléma mentes kismama vagyok, semmi rosszullét, minden lelet jó. Amikor vérezni kezdtem, nem mondott semmit még akkor sem amikor csinálta az uh-t, és nem látszódott a baba. Csinált gyorsan egy hüvelyi uh-t, és totális nagyra nagyította a képernyôn a pici szivét, hogy lássuk semmi baj. Van egy barátnôm, aki amikor hasonló helyzetben volt jól ráijesztettek. Azt mondta az orvos, hogy nem látja a magzatot, valószínìleg elment, és majd jövô héten ismételnek egy uh-t, és ha tényleg, akkor egy egészségügyi vár rá. A barátnôm egész éjjel sírt, másnap elment egy másik dokihoz (az is MÁVos, Harsányi Lehel) aki megnézte, és közölte, hogy ott a baba, semmi baj. Szóval én örülôk, ha nem próbálnak felkészíteni drasztikusan valami rosszra.
Szívesen olvasnék a te tapasztalataidról, és másokról is akik a Kelemenhez járnak!

Margaréta
margaréta (margar&
 


Éva!

Én EDA-val szültem a MÁV-ban (normál szülés), és maximálisan elégedett voltam vele.

Eszter
eszter
 


Eszter, mikor kérted az EDA-t, még a vajúdás alatt? Végig feküdnöd kellett? Az EDA végig bennmaradt, vagy a kitolásnál kiszedték? Mit éreztél a szülésbõl, az összehúzódáspkból az érzéstelenítés alatt? Az EDA-tû bevezetése fáj? (Õszintén szólva én nagyon félek a fájdalomtól és fontolgatom az EDA-t.)
Köszi a választ,
Móni
sjmoni (sjmoni)
 


Kedves Kisbence, Sjmoni, Mimi, Margaréta és Eszter!

Köszönöm a segítõkész válaszokat. Gondolom az, hogy mennyire akarnak lebeszélni az EDA-ról, az függ a választott orvostól is.

Margaréta!
Én még csak egyszer jártam Kelemen dokinál, mivel 7 hetes terhes (de utálatos szó!) vagyok. Reggel korán mentem, és elég sokan voltunk. Kedves volt, de azt kicsit furcsának találtam, hogy semmit nem kérdezett (hanyadik terhesség, dohányzom-e, van-e valami panaszom, stb. Lehet, hogy sietett, de akkor is meglepõdtem.
Az ismerõsöm, aki ajánlotta õt, az azt mondta, hogy nagyon vonakodva fogadja el a pénzt, de nálam ez nem volt így. Én nem kérdeztem meg, hogy mennyivel tartozom, mert a barátnõm azt mondta, hogy ettõl zavarba jön, ígyhát csak szimplán odaadtam a borítékot.

Ennyi volt az eddigi tapasztalatom. 1 hónap múlva kell majd újra mennem.

Éva
Névtelen
 


Éva!

Szerintem ezen ne akadj fel a dokikkal kapcsolatban.
Az ilyenfajta kérdéseket (kivéve a "van-e valami panaszod") a védönök teszik fel az elsö találkozáskor (meg késöbb is az aktuálisakat). Gondolom a doki is tudta ezt, és nem akarta az idöt húzni (aztán lehet, hogy más doki másképp csinálja). Ráadásul van aki kétfelé jár dokihoz, egyrészt a választotthoz, másrészt a terhesgondozást alapban végzöhöz. Ilyenkor sem a választott doki foglalkozik ezekkel.
Az én dokim megvizsgál, szivhang (majd...), esetleg UH, végül feltehetem a kérdéseimet. (Súly, vérnyomás stb. a védönöm dolga.) A vége felé a CTG-t is megcsinálja.

Tici!

Kösz a tanácsokat. Kép
Föleg a növérekkel kapcsolatban, mert velük nem volt tapasztalatom (a fiam sárga lett, ugyhogy a napom jó részét a gyerekosztályon tölöttem, és emiatt amúgysem törödtek velem (nem is vártam)).
Remélem a szoptatással nem lesz gondom. A fiamat a kezdeti nehézségek után 13 hónapig szoptattam, ebböl 5,5 hónapig kizárólag anyatejen élt. (Pedig a kórházban az eljövetelig sem sikerült közösen megtanulnunk a módját, otthon az elsö este a bömbölö gyereknek kiskanállal adtuk a lefejt tejemet. Én már nem akartam cumisüveggel megzavarni (a kórházban ugyis megtették), igy kénytelen volt megtanulni a módját a szopinak.)

Egyébként a fizetös szobában ugyanaz a rendszer, tehát pl. kivihetet a gyereket a közös örzöbe?

Beszti
Beszti
 


Szia Éva!

Nálam sem kérdezett ilyesmiket, ezeket a terhesgondozóba és a védônônél megteszik alapposan, ôk dokumentálják is a kiskönyvedbe. Gondolom ezért sem kérdez, mert úgyse tudná fejben tartani, a könyvedben meg minden ott lesz rólad. Én megkérdezem, mivel tartozom, nem jön zavarba, megmondja, én odaadom. Mint a fogorvosomnál, én nem is rakom borítékba. Viszont mielôtt eljövök pár tanácsot mindig kapok, ne nagyon ugráljak stb. Holnap megyek hozzá (negyedszer immáron) majd beszámolok arról is, ha érdekel. Ha van kedved, nézz át a friss kismamák topicba, ott nagyobb az élet.

Margaréta
margaréta (margar&
 


Szia Margaréta!

Természetesen nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a mai vizsgálat, úgyhogy mindenképpen írj róla, ha lesz idõd.
Ha nem gond, azt is megírhatnád, hogyha megkérdeztem volna, hogy mennyivel tartozom, akkor mit mondott volna.

Könyvem gondolom majd késõbb lesz. Január közepén megyek újra, azt mondta a doki, hogy az adminisztrációt majd akkor intézzük el.

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok ezzel, de borzasztóan lassan múlik az idõ mióta megtudtam, hogy babuci útban van.
Persze van egy csomó dolog, amitõl félek egy kicsit, és mégis annyira siettetném az idõt.

Beszti! Csak azért furcsáltam a kérdések, tanácsok hiányát, mert a korábbi nõgyógyászom (aki egyébként szuper, és csak a kórház miatt váltottam)már 1,5 évvel ezelõtt, mikor arról beszéltünk, hogy majd akarok gyereket, egy csomó dologról beszélgetett velem. Szóval ennyi, legközelebb már biztosan nem fog váratlanul érni a dolog.

Még egy technikai kérdés. Nem akarok névtelenül írni, de azt sem akarom, hogy kiírja a teljes nevemet! Mit tegyek?

Éva
Névtelen
 


Szia Éva! A terhesek kiskönyvét nem a doki adja, hanem a védõnõ. A védõnõk adott kerületre ki vannak jelölve, azaz mindenkinek van egy kinevezett, "kötelezõen használandó" védõnõje. Mielõbb tudd meg, hogy ez nálad ki és jelentkezz nála! A nevét vagy a körzeti SZTK-ban meg tudják mondani, vagy a körzeti gyermekorvosi rendelõben, ha tudod, hogy az utcátok melyikhez tartozik. A védõnõ állítja ki a kiskönyvet, elvégez egy-két apró vizsgálatot (súly, vérnyomás, stb.), ellát tanácsokkal, majd a babuci születése után rendszeresen meglátogat benneteket otthon. A kiskönyvbe tõle is kell gyûjteni a pecséteket - az enyém havonta várja el, hogy jelentkezzem.
Azért is intézd el mielõbb a könyvedet, mert egy csomó adat bekerül az elsõ vizsgálatokról (vércsoportod, stb.), ezen kívül kell bele pecsét a háziorvosodtól (akinél el kell majd végeztetned egy EKG-t) illetve a fogorvosodtól is, hogy legalább egyszer meglátogattad.
(Én sem tudtam, hogy a védõnõtõl kell könyvet kérni, így hosszú hetekig anélkül mentem mindenféle vizsgálatokra, melyek természetesen így be sem lettek jegyezve.)

A technikai kérdésedre - válassz egy azonosítót és egy jelszót - ezeket írd be a lenti mezõbe, és ha más még nem használja, elvileg ezzel az azonosítóval fog az üzeneted megjelenni a "névtelen" helyett.

Szia,
Móni (32 hét)
sjmoni (sjmoni)
 


Szia Móni,

Nagyjából tudom, hogy mi a menetrend, és azt is, hogy a védõnõ fog sok dolgot nyomon követni.

De mivel az orvos azt mondta, hogy minden ráér még egy hónapot, semmilyen vizsgálatot nem akar addig, ígyhát én sem sietek.

Remélem, hogy most nem bénázok majd. Egyébként korábban megadtam az azonosítót, jelszót és mail címet és kiírta a teljes nevemet. De most újra próbálkozom.

Mégegyszer köszönet a kedves válaszokért. Mivel holnaptól szabin vagyok, és otthon nincs internet, így most mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok.

Remélem az új évben megint "találkozom" veletek. Addig is vigyázzatok a picikre!

Éva (holnap már 8 hét)
Éva
 
 


Na tessék, már megint kiírt ez a gép, szóval maradok névtelen! Szerintem azért, mert a mail címemben szerepel a teljes nevem.

Éva
Névtelen
 


Móni!

Az EDA-t a vajúdás alatt kértem (illetve javasolta a doki - egyetértettünk), kb. 1,5-2 perces fájásoknál, amikor még csak 2 ujjnyira voltam nyitva (mert hogy nem tágultam). Ez a baba születése elött 4 órával volt. Nem szedték ki a kitoláshoz, csak csökkentették az adagot,hogy jobban érezzem a tolófájásokat. (Az anesztes doktornö szerint nem is lehet kiszedni a szülés végéig.) Azt azért nem mondanám, hogy tolási kényszert éreztem, inkább csak olyan nyomásfélét a gát környékén, egyáltalán nem volt fájdalmas, viszont tudtam jelezni a dokinak, hogy mikor kell nyomni. Szóval egy kicsit "parancsra" ment a dolog, nem annyira késztetésböl, mégis kijött pár nyomásra a babuci. A szúrás nem túl kellemes, de a fájdalomhoz képest,amit akkorra éreztem, kifejezetten kellemes volt. Ami még jó,hogy azonnal hat! A varrás alatt újra megemelték az adagot, ami kész áldás volt, mert egyrészt borzasztóan féltem a varrástól, másrészt nagyot vágtak és rengeteget repedtem, úgyhogy kb. 3/4 órán át tartott. De semmit nem éreztem belöle!
Nagyjából ennyi jutott eszembe, ha bármi más érdekel, szívesen írok még.
Szia,
Eszter
eszter
 


Kedves Kisbence,

Én is a MÁV-ban szeretnék szülni, de még nem választottam orvost. Herczegh dokiról azt hallottam, hogy rendes, és "hagyja szülni a nõket". Sajnos kevés dolognak tudok utána járni, mert egész terhességem alatt feküdnöm kell.
Kérlek írd meg a vele kapcsolatos tapasztalataidat, és azt is, hol érhetem el (magánrendelõ?).
Köszi.

Mia.
mia
 
 


Szia Mia !

eddigi tapasztalatom alapján meleg szívvel ajánlom neked a Herczegh dokit. remélem szülés után is így fogok nyilatkozni.nekem nagyon szimpatikus az a hozzállása hogy alapvetõen a terhesség egy normális élettani folyamat és nem pedig betegség.ezért békén hagy, nincsenek felesleges vizsgálatok,ijesztgetések.
miért kell feküdnöd, valami baj van?elsõ baba?
a doki elérhetõsége: a rendelõje: II.ker.Fény u 10.II.em.2.
lift van de csak kulccsal mûködik.kissé nehéz felgyalogolni mindenféleképpen kísérõvel menj ha veszélyeztetett terhes vagy. a rendelõ telefonszámai: 438-0622,438-0623
ezt rendelési ídõ alatt veszik fel, egyébként rögzítõn van, ami nagyon gyorsan betellik és akkor nem lehet üzenetet hagyni. be lehet jelentkezni az asszisztensénél is :Flórián Hajni 06-30-285-1049 fiatal kislány nyugodtan tegezd le.
a MÁV kórház telefonszámán is lehet próbálkozni 475-2600/219 mellék.
a Fény utcai rendelõ magánrendelõ, egy vizsgálat ára 5000.-ft amit az asszisztensnél kell kifizetni távozáskor.
idõpontot adnak, nekem még 10 percnél nagyobb csúszásom nem volt.nagyon pontosak.
a szülésért 40.000.-Ft-ot kell majd fizetnem.ezt a legelsõ alkalommal megmondta.a szülésznõnek 5-10e ft-ot ajánlott adni de ezt rám bízza.
kb. 5 hónapos koromtól járok hozzá. eddig háromszor vizsgált meg manuálisan és nem vadállat módon. az a fajta férfi nõgyógyász aki nem kezel le és "érzi" mit érezhet a nõ. remélem neked is szerencséd lesz vele.

Kisbence
Kisbence
 


sziasztok,
sajnos én csak infogyûjtés végett tudok egyelõre írni, nagyon megköszönném, ha leírnátok a véleményeteket.
A MÁV-ban fogok szülni én is, ma töltöttem be a 37. hetemem.
Csak 3 hete kerestem fel egy orvost, Dr. Kardos Zoltánt (ismeritek???????)
Elég nyugodt vagyok én is, nem izgatom magam feleslegesen, bízom a babában és magamban, de ez a doki még nyugodtabb, mint én, mert képzeljétek, még nem vizsgált meg, és nem is áll szándékában. Fogalmam sincs, és neki sem lehet, hogy nincs-e nyitva a méhszájam, vagy valami. Csak egy CTG-t és egy UH-t csinált, de a CTG sem ért sokat. Nekem kellett a hasamhoz fogni azt a régi ketyerét, ami volt ott, néha elment a hangja, néha nem, mert mozgott a kisfiam egyfolytában, magasabb is lett a pulzusszáma az átlagosnál (kb. 175, de ez sem ijesztette meg a fõorvos urat. Nem értem. És semmit nem kérdez, nem beszélt a szülésrõl sem velem egyáltalán. Ez így OK?
Azt sem tudom, mennyit kell adni egy orvosnak? Én úgy gondolom, sokat nem, hiszen csak a terhességem legvégétõl állok kapcsolatban vele, ügyeleti idejében fogad, és a minimálisnál is kevesebbet foglalkozik velem. Persze majd meglátjuk, hogy alakul a szülés, de én nem gondolom 10-15 ezernél többet adni (diák is vagyok, meg minden), meg inkább valami könyvet v. italt, vagy mittudomén.
Remélem, nem untattalak Titeket és tudtok valamit válaszolni kérdéseimre.
Köszi, mindenkinek boldog ünnnepeket és újévet,
Ágó
Névtelen
 


Köszi Kisbence,

Mindenképpen meg fogom keresni a dokidat.

Különben pont azert kell feküdnöm, mert masodik baba, es az elsõ szülesnel annyira szetrepedezett a mehszajam, hogy nem birja megtartani a baba sulyat. Plusz sokat kemenyedik a hasam, ami barmikor beindithatja a szulest. Nem tul biztato a helyzet, de elhataroztam, hogy optimista leszek, es mindenkeppen kihordom ezt a kolykocsket is.
Mia.
mia
 
 


Sziasztok!!
Én is a Mávban fogok szülni. Jan 19-re vagyok kiírva. Dr Szabó Györgynél. mFélidõsen kerestem meg, barátnõm ajánlotta. Azt szeretnám kérdezni tõletek, van-e valakinek valamilyen tapasztalata vele kapcsolatban? (Nekem eddig csak jó.)
Sziasztok
Hajni
0611viki
 
 


Mia!

Csatlakoznék Kisbencéhez én 10 napja szültem Herczegh dokinál és bár nagyon könnyû szülésem volt, nem volt velem sok dolga, de nagyon normális volt és maximálisan odafigyelt rám. Míg bent voltam a kórházban, minden nap megnézett és a varrat"nézésnél" is nagyon odafigylet, hogy minden kérdést tisztázzunk.
Ami kicsit beárnyékolja a MÁV kórházat a szememben, az a zsúfoltság. Annyira megtelt a szülészet, hogy más kórházakba küldtek át szülni kismamákat, a gyerekosztályra tették be õket egy szobába vajúdni.
Az én kislányom besárgult, így felkerült az intenzívre. A többi sorstársammal együtt felköltöztettek minekt a gyermekosztályra, mert a szülészeten kellett az ágyunk.
Na mindegy.
Szia,
Zafi
zafi
 
 


Szia Zafi,

Reszletezned, mit jelentett szamotokra, hogy besargult a babad? Mikor lathattad, szoptattad-e stb. Olyan helyet nem tudsz, ahol a kis sargak is egyutt maradhatnak az anyucikkal?
Az en nagy fiam is sarga volt, mint egy kinai, es rettenetesen nehez volt szoptatani az elso napokban. Szerencsre kekfenyezni csak ket napig kellett, mert nagyon erosen sutott a nap odakint, igy inkabb odaallitottak az inkubatort az ablak ala, es meztelenul napozott. Soha nem felejtem el ezt a kepet. Kar, hogy az apja nem lathatta.
Lehet, hogy a kovetkezo babam is sarga lesz, mert Rhnegativ vagyok, ezert nem nagyon tetszik, hogy elvalaszthatnak tole.
Udv. Mia.
mia
 
 


Szia Hajni!
Szeptemberben szültem Szabó dokinál és nagyon meg voltam vele elégedve. Korábban már másnak is ajánlottam. Jó hangulatú, korrekt szülés, és figyelmes gondozás. Kérdezz, ha valami érdekel!
Emmama
emmama
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: