Új privát üzeneted érkezett!

Lanyok!

Legyszi irjatok le, hogy mibol mennyit adnak a korhazban, es mit kell bevinni.
Pelenka, betet, kencek, rucik a babanak, stb

Koszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kakukkfû!

Pelenka: napi 5 db, ez elég, sokszor nem is kell ennyi. Liberót kapnak, pici 5-ös csomagokban.
Betét: minden reggel hoznak a szobába, hogy mennyit, azt nem tudom, mert én sajátot vittem. Igaz, az elsõ szülésnél nem az enyémet használtam, és ha elfogyott a benti, adtak még.

Ruhák: benti cuccban vannak a babák. Vihetsz sajátot is, és átöltöztetheted, de az a lényeg, hogy este fürdéskor a kórházi legyen rajta, mert nem tudják garantálni, hogy visszakerül hozzád a sajátod. Szerintem jó a benti.

Kencék: van minden. Bár popsitörlõ nincs kitéve, de kapsz két ajándékcsomagot, azokban van. De nem árt vinni, mert ilyen csomagosztás nincs minden nap, így lehet, hogy popsitörlõ nélkül maradsz.

Más azt hiszem, nem is kell. Mikor szülsz?
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Andy,
én Ács doktornál szültem, igaz mint ügyeletesnél, mert expressz szülésem volt, így nem ért be a dokim.
Csak jót tudok róla mondani, bár nekem úgy tûnt, hogy a pénz miatt olyan jófej, de a lényeg, hogy a szülésem (a kitolási szakban volt csak jelen) rendben lezajlott, a kisfiam 10/10-es apgarral született minden gond nélkül, a gátmetszésemmel pedig 4 óra múlva simán ültem, bár ezen õ is meg volt picit lepve... Kép Az "eredményt" a profilomban megtekintheted.

Lola
lola
 
 

 
 

Sziasztok,

Szeptember 22-én szerencsésen megszületett a kisfiam. Gimes dr. és Margit, a szülésznõ tényleg szuperek!
Még frissek a kórházi élményeim, úgyhogy ha valakinek kérdése van, állok rendelkezésére.

Lola,
Én saját lábamon mentem le a szülõszobáról a gyermekágyra (áramszünet volt Kép ), és én is majdnem rögtön ültem a sebemmel.

Kakukkfû,
A pelus, amit bent adnak, a mintákkal együtt elég. A betét is használható, és mindig lehet kérni. A Tena hálós bugyi viszont jó bevinni, mert klasszul tartja a betétet! A benti babaruha korrekt, nem érdemes külön vinni. A törlõkendõ-minták, amiket kapsz, szintén elegendõek, de biztonságnak vigyél egy kicsi, amolyan "úti" dobozzal.
Textilpelust érdemes bevinni, mert abból idõnként hiány van. A Szilvia törlõkendõ szintén hasznos, mindenre. Poharat és eszcájgot is vigyél.

Zita
parazita
 


Lola!

köszike, hogy válaszoltál. Nagyon aranyos a picibabád gratulálok.
andy78
 
 


Zita

Gratulálok a babádhoz, remélem jól vagytok mind a ketten.
A kérdésem csak annyi, hogy a csecsemõsök és a nõvérek milyenek voltak? Segítettek?

Andy
andy78
 
 


Zita!

Gratulalok a babadhoz! Sajat labadon? Nem semmi! En ejjel fel 1-kor szultem, de 6-kor meg ajuldoztam, amikor ki akartam menni pisilni.
Mikor lathatunk kepeket es reszletes beszamolot? Kép

Annamari
muter
 
 


szia Kakukkfû!

mikor fogsz szülni?

Andy
andy78
 
 


Andy,

Karacsonykor, Jezuska hozza....

Koszi a valaszokat a korhazi cuccokkal kapcsolatban.
Puszi mindenkinek

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Zita!

Nagy-nagy gratula a kisfiadhoz!!! Méretek, beszámoló??? Örülök, hogy te is elégedett voltál a Gimes dr-Margit duóval!!! Sikerült "Ica-nõvéres" szobába kerülnöd...? Lányok, nem mindegy...!!!

Ildi
ildib
 
 


Mit jelent, hogy Ica nõvéres?
Én a 127-esben voltam, nagyon meg voltam elégedve veleKép
lola
 
 


Kakukkfu!

Szoktál jönni a szülésfelkészítõre?
Kinél fogsz szülni?

Andy
andy78
 
 


Lola, nem is tudtam! En is a 127-ben voltam! Te hanyas agyon?

Annamari
muter
 
 


Lola, van egy csecsemõs nõvér, Ica nõvér. 40 éve (!) a II-es Nõin "babázik", sok ezer baba "ment már át" a kezein. Az a hölgy egy CSODA.
Ha a 127-es az utolsó elõtti szoba a folyosó végén, akkor elvileg ti is hozzá tartoztatok. Legalábbis idén nyáron a 127-es és a 128-as volt az a mázlista szoba, amelyikek hozzá tartoznak, ezért pl. Margit, a szülésznõ, ha lehet, mindig igyekszik ezekbe a szobákba helyezni a nála szült anyukákat (én speckó a 128-asban voltam).

Ica nõvér minden egyes lánynak a szobában egyenként mutatott meg mindent. Babaápolás, mellretétel, fejés, prkatikák fiú/lány újszülöttek esetén, stb... Napjában többször bejött, akármikor volt is mûszakban, pedig közben ellátta a az újszülött osztályt és a PIC-et. Hiába, hogy általában 4-5 napig volt bent egy baba, MINDEGYIKNEK fejbõl tudta a nevét és azon is szólította õket.

Valahányszor bementem az újszülött o-ra valamiért, kifigyeltem, hogy mindig volt a kezében/ölében egy babuska, akit éppen vigasztalt, ha sírt. Hát ezért kérdeztem, és ezért mondtam, hogy nem mindegy, hogy összetalálkozik -e vele az ember lánya...:-)

ildi
ildib
 
 


Ildi, az a nover nem Ildiko?? En tudom, kire gondolsz, de en ugy tudtam, hogy Ildiko!

Annamari
muter
 
 


Jé, hogy mik vannak?! 2,5 éve, mikor a lányom született, a 127-esben voltam, sokszor találkoztam Ica nõvérrel. Még mondtam is neki, milyen jó lenne, ha õt is hazahozhatnám a babával, mert annyira jól bánt a gyerekekkel.
Most a 123-asban voltam, Ica néninek se híre, se hamva. Én meg azt hittem, szabin van. Nem gondoltam, hogy be vannak osztva a kórtermek. Ha így van, és tehetitek, tényleg érdemes abban lenni ahol õ van, nem bánjátok meg!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Na, ezek szerint Ica nover Kép Tenyleg egy angyal, az en bogomasina Balazsom is csak az o kezeben nyugodott meg Kép

Annamari
muter
 
 


Ugye, ugye..., panda:-)))? Amúgy bizti, hogy Ica-nõvér a neve a drágának.
A 128-asban júliusban ki volt téve a mosdókagylóra egy "Ica nõvér kézmosója" feliratú pumpás tartó. Õ töltögette nekünk, hogy mielõtt a babák köldökéhez nyúlunk, ne sima szappannal mossunk kezet, hanem evvel a sterilizálóssal. Most erre mit lehet mondani...?

Én együtt szültem 2 lánnyal a felkészítõrõl, akik viszont a folyosó másik végén voltak a "nem-Ica-nõvéres" szobák valamelyikében. Amikor bejött hozzánk Ica nõvér a napi okosításra, én küldtem az SMS-t a 2 lánynak és osontak át...:-)

Amúgy ha valakinek nem sikerül a 127-128-ba kerülni, "szolgálatban" megtalálja ám õt az újszülött o-n, BÁRKINEK segít!!!

Ja, és már készülõdik nyugdíjba. (Lehet, hogy gyorsabban kéne szülni a másodikat...?) De az évek során annyi helyet gyûjtött össze bébi - és gyerekszittelni, hogy nem számít túl nyugodt nyugdíjas korra... Azok a mázlisták...!!!

ildi
ildib
 
 


Andy, Orsoly!

Jovok holnap, vegre talalkozunk
udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kedves Anyukák, Kismamák!

Én is, én is nagyon szeretem Ica nõvért! Kisfiam tavaly nyáron született, most 15 hónapos. Én a 128-as szobában voltam, csupa-csupa szép emlékem van a Klinikáról, és persze Ica nõvérrõl, akinek annyira hálás voltam a segítségéért és figyelmességéért! Tényleg minden babát névrõl ismer, és olyan megnyugtató tud lenni a jelenléte az aggódó "bénázó" kezdõ anyukák számára. A szobában volt egy másik lány, akinek 2 évvel elõtte ugyanott született a kisfia és képzeljétek Ica nõvér emlékezett rá, még a kisfia nevére is!
Nálunk is lesz kistestvér, illetve már van itt a pocakomban, és január végén fog megszületni, természetesen ott a II. Nõi Klinikán. És nagyon remélem hogy Ica nõvér még nem fog addig nyugdíjba menni és ott lesz, szinte biztos vagyok benne hogy emlékezni fog az én Petyámra is, akinek 2 napos korában megmutatta az ablakon keresztül a kertben a cicákat mikor sírt, és Petya abbahagyta a sírást és a cicákat kezdte tanulmányozni (azóta is odavan értük) Kép

Nekem az egész Klinikával kapcsolatban csak szép emlékeim vannak, mindig meghatódva gondolok a kisfiam születésére és azokra a napokra amelyeket ott töltöttünk.
Az orvosom Dr. Várbíró Szabolcs Tamás volt, akit jó szívvel ajánlok mindenkinek.

Katus
Katus
 


Kakukkfu! Oksi, en is megyek ma, mirol ismerlek meg? Rajtam kantaros sotetkek nadrag van, es kek csikos felso. Negyed 3 korul az aulaban leszek.

orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly,

Jovok negyed 3ra, bordo rovid kantaros ruha
szia

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok Orsoly és Kakukkfu!


Én is megyek negyed 3körül akkor talizunk. Rajtam farmer kertésznadrág és bordó felsõ lesz.

sziasztok

Andy
andy78
 
 


Andy,

A nõvéreknek jobbára színét sem látni, nem nagyon erõlködnek.

Annamari,
Képeket majd a párom segítségével. A történetet alább közlöm...

Ezek szerint szerencsés vagyok: a 128-asban voltam, ami "Ica nõvéres": az a nõ tényleg egy angyal....

És a történet:
Csütörtökön CTG, OK, méhszáj továbbra is 1 ujjnyi, no fájás. A doki azt mondta, másnap reggel menjek be, megnéz, és valszleg befektet mindenféle vizsgálathoz. Így is történt: ottfogtak, betegfelvétel, átöltözés, minden. Ágy az nem volt, így 2 másik kismamával a vajúdóban helyeztek el minket Kép. Csináltak 2 CTG-t, egy amnioszkópiát (magzatvíz színének szemrevételezése), meg egy ultrahangos flowmetriát. Minden rendben volt, 3 körül mehettem haza.... Mondták, hogz szombaton és vasárnap is menjek be CTG-re, aztán majd meglátják. Szombaton cuccostul be CTG-re: minden OK, fájás semmi, gyerünk haza. A nõvérke azt mondta, mossak ablakot, hátha attól beindul... Mindenesetre sétáltunk egy hatalmasat a Ligetben.
Szombat éjjel iszonyú rémálmaim voltak, és hajnalban arra ébredtem, hogy jó kis gyomorgörcsöm van. Ki a WC-re, teljes siker, vissza az ágyba. Megint görcsöl. Mi a fene... 6 órára világossá vált, hogy a görcsök mensiszerûek és szabályosan ismétlõdnek. 6-kor elkezdtem mérni az idõt: a fájások kb. 5(!) percesek voltak, de rövidek, kb. 20-30 másodpercesek. 7-kor felhivtam a szülésznõt, hogy akkor most mi van, menjek be? Azt mondta, menjek, indul õ is. Nyugisan összeszedelõzködtem, a párom is, taxi hív, be a klinikára. Ott némi keresgélés - hol vannak a papírjaim, ilyesmi (hiszen elvileg már bent feküdtem), aztán vizsgálat: az ügyeletes azt mondta, ez hamar fog menni, már 2 ujjnyi. Beöntés (kérdezték, hogy lehet -e) - inkább csak kissé kellemetlen, de egy gonddal kevesebb késõbb... A borotválást szerencsére elõzõ reggel megejtettük otthon. Mire bekerültem a vajúdóba, a szülésznõm is megérkezett, rárakott a CTG-re. Egy idõ után meg is vizsgált kézzel - ekkor repedt el a magzatburok és elfolyt a víz: persze magzatszurkos... Rossz hír, de semmi pánik. A szülésznõ felhívta az orvosomat. A fájások kicsit ritkultak. Ez után sajnos nem szállhattam le a CTG-röl. Megjött a doki, az is megvizsgált (ez a legrosszabb, amikor fájás közben vizsgálnak). Azt mondták, még nem elég jók a fájások. Oxytocint nem kaphatok a magzat stresszes helyzete miatt.
Aztán kimehettem pisilni, és átmentünk a szülõszobára, ahol szerencsére állhattam a CTG-vel (állva sokkal elviselhetõbbek a fájások), és a szülésznõ adott jeget is, szopogatni, mert nagyon szomjas voltam. Aztán egy idõ után éreztem, hogy ájuldozom, és kénytelen voltam lefeküdni - ülni nagyon rossz... (Ja, és volt a kezembe szúrva egy infúziós tû, ún. branül, a biztonság kedvéért... Klassz volt arra támaszkodni...) Ekkor már nagyon erõsödtek a fájások, csak feküdtem összegörnyedve. Újabb vizsgálat - azt hittem, a bõrömbõl ugrok ki: nincs elég lent a feje... (Ezt nem nagyon értettem, de aztán kiderült, hogy azt jelenti: a legnagyobb fejkörfogatával állt be, nem pedig a legoptimálisabbal.) A doki gondterhelt arcokat vágott. A szülésznõ mondta, hogy szóljak, ha nyomási ingert érzek. Ekkor már hörögtem a fájásoknál rendesen....Hamarosan el is kezdtem érezni, hogy nyomni kell. Erre odajött mindenki. Nyomjak. Nyomtam, kiabáltam. "Ne ordítson, nyomjon!" Na jó, akkor nyomok. "K....va jól nyom!", jegyezte meg biztatólag a dokim. (Ezen majdnem röhögtem.) Néha azért kiabáltam is, szórakozásból. Aztán a doki szinte hitetlenkedve mondta, hogy már látszik a feje búbja... A gátmetszést egyáltalán nem lehetett érezni: nem is tudtam, mikor csinálta. Nyomtam. Kb. a negyedik után a szférák zenéje: "Kint van a feje!" Ez volt a legszebb pillanat. "Most pihenjen, amíg leszívjuk a tüdejét!" Nem haboztam: pihentem. Aztán vagy két-három további tolásra kicsusszant az egész gyerek... Nagy érzés. A párom elvágta a zsinórt, kicsit rendbehozták a babát, aztán odaadták egy pár percre, aztán gyerek el, a párom vele, én meg ottmaradtam varrni. Egész testemben reszkettem, mint a kocsonya. A varrás szar, de ki lehet bírni. Aztán gyerek vissza, és akkor már minden jó volt...
Szóval a dokim már fente a kést, mert a végén már esett a gyerek szívhangja, meg ez a fej-dolog (a zárójelentés szerint még a zsinór is a nyakára volt tekeredve), de végül is a gyorsaság megmentette a dolgot. A szülésznõ utóbb elmondta: õk csodálkoztak a legjobban, hogy fért át a gyerek feje a medencémen... Lett is baba fején egy pukli a nyomástól, de csak ödéma, és néhány hét alatt felszívódik. Hát ennyi. Aki ezt végig bírja olvasni... Kép

Üdv:
Zita
parazita
 


Zita, én nem csak végig bírtam olvasni, de ÉLVEZTEM MINDEN MONDATÁT!!!

Nagggyon ügyi voltál, büszke lehetsz magadra!

És annyira látom magam elõtt Gimest, ahogy leírtad...:-)))

Minden jót nektek és ne tûnj el...;-)

ildi
ildib
 
 


Kedves Ildi,

Köszi a biztatást! Csak jöjjünk egyenesbe a kis Andrissal, és jöhet a második!!! Kép

Zita
parazita
 


Zita,

Nagyon jo volt a tortenet!A K...va jol nyom cimu beszolas nagyon tetszett KépKép Nem tudom, mit leptem volna, ha egy ilyet benyog a Vermes doki szules kozben KépKépKép

Annamari
muter
 
 


Hát igen, a Gimes doki is elég disztingvált úriember ahhoz, hogy az ember értékeljen egy ilyen gyöngyszemet Kép
Amúgy a lényeget kihagytam: Andris 3480 gr volt, 58 cm, 10,5 fej, 10/10 Apgar...

Zita
parazita
 


Sziasztok!

Mindenki nagyon elvan tünve!
Kakukkfu, Orsoly: jöttök kedden a szülésfelkészítésre?

Andy
28+4
andy78
 
 


Zita!
Nagyon sok gratulacio! Kép

Szia Andi!
En jovok kedden, az elozo szerintem nem volt a legerdekesebb, nem mondtak tul sok ujat. Majd talan most.
Engem foleg a szuloszobalatogatas erdekel, szerinted kesz van mar az uj?


Udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Szia Kakukkfu!

Engem is az fog majd jobban érdekelni, de most a normálszülésrõl lesz szó talán jó lesz.
Az új szülõszobáról csak annyit, hogy már szeptemberben átkellett volna adni, és nem adták.
A védõnõ azt mondta, hogy nem nagyon lesz még átadva, pedig jó lenne, mert én is ott szeretnék már szülni.

Akkor holnap talizunk.

szia
Andy
28+6
andy78
 
 


Kakukkfu, Andy! En is jovok holnapKép Mondjuk nekem erdekes volt a mult heti is, bar en sem hallottam sok ujat, de ezeket elhallgatom tobbszor isKép

Holnap talalkozunkKép

orsoly 28+2
orsoly
 


Ha átadják végre az új szülõszobákat, és valakinek lesz szerencséje hozzá, írja meg!

Zita
parazita
 


Parazita,
szerinted ez még azalõtt megtörténik, hogy klimaxolánk? Kép Kép Kép
lola
 
 


Szeptemberbeeeen??? Nekem februart mondtak... Marmint EZEV februart Kép

Annamari
muter
 
 


sziasztok!

Igen rákérdeztem és azt mondták, hogy átlesz adva, de még nem lett. Remélem mire szülni fogok addigra átadják.

Andy
29+1
andy78
 
 


Nekem már 2000.-ben is azt ígérték,hogy 2001.februárban ott fogok szülni.
Nem jött össze,bár az adott pillanatban nem sokat foglalkoztam a helyiséggel.

Hédi
hedvig
 
 


Sziasztok!
Az Ica-néni témához írok:

A lánykám még 98. augusztusban született, a 128-asban voltunk. Mivel besárgult a csöppség, csak aludt, szopizni sem akart, amit ugyebár kõkemény mellekkel nem lehet kibírni. Jött az Ica néni, felkapta az alig két és fél kilós babámat, jól megrázogatta, felbosszantotta, fel is ébredt és szopizott szépen. Azután megmutatta, hogyan kell fürdetni a bébit, közben annyit nevettünk, hogy mindenki két kézzel szorította a varrást a testén, kinek hol volt, mert úgy éreztük, szétrepedünk a rázkódó nevetéstõl.
Idén márciusban született a kisfiam, most a 126-ban voltunk, Ildikó területe, de Ica néni is sokat járt be hozzánk, pl. õ adta be a BCG-t. A fiam is besárgult, még ment kékfényezni is sajnos, én meg persze bõgtem, hogy nem mhetünk haza, mindenféle összeférhetetlenség van a vércsoportjaink miatt, stb. Az Ica néni megint úgy megnevettetett, hogy elfelejtettem minden nyavalyánkat. Rám is emlékezett, pedig több, mint három év telt el, még azt is tudta, hogy mi voltunk a vihogós szoba. Érdekes, hogy a mostani szobatársaim nem kedvelték, mert olyanokat mondott a csecsemõszobában, hogy remélem, nem pesti vagy te gyerek, mert úgy ordítasz, hogy a szomszédok verni fogják a falat, stb. Ezen én jót nevettem, a többiek kiakadtak. Viszont közben felvette a babát, aki azonnal megnyugodott. Lehet tõle tanulni.
Különben az Ildikó is rendes volt, mindent elmagyarázott, még a legapróbb hülyeségünket is komolyan vette.
angi
 
 


Szia Angi

Kösziszépen az infót a szobáról. Remélem sikerül elintéznem, hogy Icanõvéres szobába kerüljek, vagy az Ildikóhoz, mert róla is csak jót lehet hallani.

Andy
29+6
andy78
 
 


Sziasztok!
Barátnõmmel akarunk ma menni felkészítõre meg tornára a II-es nõi klinikán, de nem tudjuk elérni, akit megadtak ez ügyben illetékesként.
Segítsetek, lesz ma, pontosan hánykor és hol elõadás ill. torna!
Köszi
Tutuja
tutuja
 
 


Szia,

14 30 - 16 ig tart. Ma azt hiszem relaxacios gyakorlatok lesznek.
Udv
Kakukkfu

Az eloterben van a talalkozo.
kakukkfu
 
 


Sziasztok,

Hírek szerint már takarítják az új szülõszobát.

Hédi
Hédi
 


Hédi,

Kösz az infót! Remélhetõleg a takarítás már nem fog további 1-2 évet igénybe venni Kép

Voltam 6 hetes kontrollon, minden rendben. A doki már kérdezte, hogy mikor jön a következõ... Mondtam neki, hogy majd meglátjuk, mennyire lesz eleven ez a gyerek. Kép

Zita
parazita
 


Sziasztok!

Gimes doki szerint atadjak dec 1-n. Az nekem jo lenne! Kép
Kepzeljetek voltunk szuloszoba latogatason es epp akkor szuletett egy kisbaba, lattuk ahogy kihoztak megmosni es lemerni.
Na, mar kozeleg az ido...
Udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kakukkfu,

Mikorra vagy kiirva? Drukkolni fogok neked...

Zita
parazita
 


Szia Zita!

Eredetileg dec 25 volt, de modositottunk jan 3 ra. Vegulis minden uh szerint egy hettel kisebb volt.
Jol is jon meg ez a kis ido, mert koltozkodni fogunk.
Kosz a drukkot, szia
KAkukkfu
kakukkfu
 
 


Kedves Kismamatársak!
Régebbi hozzászólásokban olvastam, hogy sokaknak nem teljesen egyértelmûek a MELLTARTÓMÉRET-jelölések. Az alábbi címen elérhetõ leírás segítség lehet a választáshoz:
[url=http://www.babapont.hu/mama/beauty/bra.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/mama/beauty/bra.html[/url]
Névtelen
 


Sziasztok!!

Csak neem???? átadják a szülõszobát??? Mik vannak, a kisfiam egy hónapja múlt egy éves, és amikor a 8 hetes terhességemet megállapította imádott orvosom (Dr. Bánhidy) azt mondta, lehet, hogy én már az új szülõszobán szülök. Aztán ahogy csak nem készült, csak nem készült, azon viccelõdtünk, na majd a következõt!! Mostanában akarunk lassan nekiállni a Lucának (vagy Bencének) úgyhogy nagyon örülök, mert akkor talán addigra csak kész lesz.
Bár ne bizakodjatok nagyon, mert amikor CTG-re jártam, már akkor a telefonokat kötötték be, én még akkor is reménykedtemKép

Puszi, és olyan kellemesen eltöltött egy hetet kívánok nektek, amilyen nekem votlKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Mármint a klinikán perszeKép
LadányiKata (ladán
 


Lányok, a szülõszobát szombaton adják át, ünnepélyesen!
A lányom 2002.11.14. én született a klinikán.
Hát talán csendben maradok a véleményem megtartom magamnak. a lányom még mindig bent de Hála Istennek holnap átviszik egy gyerek klinikára mert már nem kell Neki intenzív osztály. Kapott egy kis tüdõgyuszit a korházba.Már csak infúziót kap s ezért viszik át.
Annyit röviden, hogy lányok kitartást s Ica néni a legjobb nõvér, bár nem hozzá tartoztam, de hozzánk is bejárt s tényleg tartotta a lelket az emberben!! Nagyon csodálatos egy nõvér!!!
Picus
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: