Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Semmi sem biztos, de úgy néz ki marad a Barnabás :lol:

Nem nagy hotel, de közvetlen vízparti, biztos ezért is van tele a nyárra.
Hévíz sem rossz, drukkolok h. jó időtök legyen, én akkor már lehet babázni fogok :)

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Barbi: Sajnálom én is ezt a ctg sztorit. Osztom az előttem szólóak véleményét, de szerencsére én sem tapasztaltam ilyesmit. Remélem most sem fogok. Érthető, hogy csúsznak, mert sokkal több lett a kismama, aki oda tartozik az új tv. miatt, de persze ez nem indokolja, hogy ne végezzék rendesen a munkájukat!
Kitartás a meleg miatt, én is többször fenn vagyok éjszakánkánt, és nappal is rendszeresen alszom 1-2 órát Levivel.

Judit: Irigykedek a nyaralásotok miatt :)

Mi is megyünk jövő héten 3 napra Makóra, szt hiszem kibéreljük a Fürdőt, bár én nem fogok belemenni a vízbe :( de legalább a fiúk jót lubickolhatnak és a párom keresztanyjánál lesz a szállás, így a finom kaja is biztosított lesz :)
Mi Nyíregyházára szerettünk volna menni, de persze későn kaptunk észbe és az a otel ami tetszett volna aug. közepéig foglalt, utána viszont én már nem nagyon merek elindulni nyaralni.
Lehet, hogy júl végén még a párom tud 1 hét szabira jönni és akkor az Őrségben kötünk ki, de semmi sem biztos.

Nekünk még nincs fix nevünk a babóra, most a Gábor név merült fel, Levinek is tetszik, de én valahogy még egyik felmerült nevet sem tudom elképőzelni a Babócának. Hallottatok már ilyet? A végén még név nélkül marad szegény :(

Mostanában sokszor álmodom a szülésről, szerencsére nem nagyon horror dolgokat, de azért megvisel. Többi kismamák, ti is vagytok így?

Puszi mindenkinek!
Kitartást a meleghez!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Most van két percem kb...megpróbálok sűríteni:
először is végigolvastam mindent,de előre is bocs ha valakit kihagyok.
Krisz: nekünk vége már az ovinak,bölcsinek is,most 1 hónapig próbáljuk a legésszerűbben megoldani a fiúk napjait,úgy hogy anyumat azért ne minden nap foglaljuk le.Gratula a bilihez,azóta is halad a dolog?
Vik is itthon már mindig pelo nélkül van és már mindig ráül a bilire...ha nincs rajta gatya.ha fel van öltözve,akkor mindig becsurog-ebből következik,hogy állandóan pucéran van itthon,de ebben az időben lehet is.
Barbi: velem mindig rendesek voltak,az eslő ctg-n elmagyarázták mit hogy kell,mi mit mutat.Te tényleg valami rossz napot fogtál ki.
remélem a következő rendben lesz.
Csaju: kellett is ez a kis pihi,nektek is szeptembertől elég mozgalmas életetek lesz.
Timi: legrosszabb esetben a szülőszobában találjátok ki a nevét...simán ráér ott is.lehet az kell,hogy meglásd hogy néz ki pocakon kívül a kis bébi.

velünk sajna nem sok jó van,de nem akarom hosszan taglalni.Mamikám temetése is elég szar volt,ráadásul előtte való nap papámat mentő vitte be az Uzsokiba,olyan rosszul lett nálunk,így a temetésen sem tudott ott lenni. Viktikémet pedig hétfőn lázasan adták ide a bölcsiből és azóta folyamatosan az ,délben ma 39,3 délután semmi,most meg megint kezdődik... a doki szerint szimpla megfázás,de ha még holnap is lázas lesz,akkor muszáj visszavinnem.Így csak a hétvégén megyek dolgozni,de legalább Márk is itthon marad és nem kell összevont csopiba mennie,úgysem bírta nagyon,plusz az óvinénijei pont nincsenek már a héten egyiken sem.

Szaladok,lefekszem,mert végre 8 nap után a drága férjem is itthon van,és így nem egyedül szívok éjszaka.
Hétfőn állítólag hidegfront: kismamákra veszélyes!!!!

Puszi mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Voltam ma a dokinál, most fejjel lefelé van a kiscsaj, remélem már nem forog vissza :D
Jövő hét csütörtökön megyek ctg-re, előtte megnézi Hábi uh-gal, hogy a kiscsaj nem vert-e át minket ideiglenes pozíciójával :D
Blaha környékén van a rendelője, befelé jó volt az utazás, volt ülőhelyem, ment a légkondi. Hazafelé meg tömve volt a busz és végig álltam az Örsig. Legközelebb bevitetem magam autóval a Blaháig, mert mégegyszer ennyit állni nem tudok, az tuti. Persze senki nem pattogott, hogy átadja a helyet.
Az összes leletem jó lett, tökre örültem neki :D

Csaju: Tök jó, hogy tudtál pihenni kicsit :D Én is úgy elmennék vízpartra, de már a kocsiút is kifárasztana úgy érzem....
Nem tudom hogy hívják, aki a ctg-n volt. Szőke hullámos hajú, olyan 35-40 körüli nő volt. Remélem jövő héten nem lesz mikor megyek. Nekem az se kell, hogy kedves legyen, csak ne legyen ilyen idegbeteg.

Tkrisz: Nagyon jó pihenést nektek, érezzétek jól magatokat! :D

Sweetlady1: Legyen jó időtök Makón, biztos szuper lesz egy kis kiruccanás. Én eddig egyszer álmodtam, hogy szültem, de nem volt előttem a baba arca. Csak az a pillanat volt, hogy túl vagyok rajta. Érdekes ez, agyal az ember aztán ki tudja mit hoznak az álmok. :wink:

Kismuki: Kitartást és sok erőt a gondok átvészeléséhez. Hétfőn meg akartam látogatni a barinőmet, ezer éve nem láttam.....féljek elindulni? Csak nem akar még kijönni a kiscsaj :wink:

Vigyázzatok magatokra
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Timi!
Jól hangzik nagyon az Őrség :)

Először én is így voltam, tetszettek nevek, de a gyerkőcnek egyiket sem tudtam elképzelni. Most a Barnit eltudom :wink: Biztos megtaláljátok előbb-utóbb a megfelelőt :)

Annamari!
Sajnálom, hogy most minden összejött nektek, mindig így van a baj csőstül jön :(
Viknek jobbulást, remélem már nincs láza!

Barbi!
Örülök, hogy a kiscsaj végre helyén van :lol:

Nyugi, fokozatosan fog hűlni a levegő, így sztem nem nagyon érint majd minket, legalábbis remélem :)

Engem mostanában újra meglátogat Vuk, már most is forog a gyomrom, szép kis utolsó hetek :o
Tegnap rájöttem, hogy lassítanom kell és alvásidőben most már én is szigorúan feküdni fogok, mert estére megmozdulni sincs erőm. És jövő hétvégén még festét, takarítás.

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Hellóka!

Lányok, vigyázzatok is magatokra ebben a melegben és így a terhesség utolsó részében!!!

Judit: azért tudtál te is fürödni, vagy csak nézted a fiúkat? :lol:

Annamari: sajnálom én is, hogy ennyire rossz időszakotok volt, jobbulást nagypapádnak és Viknek is!

Timi: jó Makózást, de jó nektek! Tavaly nyáron Máté is olyan jót pancsolt ott a strandon, de nem a gyerekmedencében (nem tetszett annyira a sötét vize :shock: ) hanem a csúszda mellettiben úszógumival. Naggyon élvezte!
Idén még el se jutottunk strandra, most is mire lenne időnk, jön a lehűlés hétvégén. Csak az erkélyen meg anyuéknál a kertben pancsolt kismedencében.
A Gábor nekem tetszik, majdcsak nem marad név nélkül a gyermek! :lol:

Barbi: sínen vagytok akkor, ha befordult már a baba! :wink:

Ma sikerült apartmant foglalnom a nyaralás második felére, igaz, ugyanúgy Hévízen, de úgyis ott lesz anyuék kocsija, így tudunk kiruccani, a Balcsihoz is. Most megnyugodtam kicsit. :)

Pussz mindenkinek, krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Helló,

Judit, hazaértetek tegnap időben? Micsoda hatalmas vihar jött... alig léptünk be a házba, kitört a vihar, úgyhogy mázlink volt és mintha a semmiből jött volna...

Puszi, krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Igen, hazaértünk, mi is éppen hogy :) Csalóka volt, mert a játszó melletti tízemeletes eltakarta a felhőket, amikor a házat elhagytuk már kapkodtuk a lábainkat hazafelé :lol:

Örülök, hogy ti is megúsztátok!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csaju: Sajnálom a Vuk-os dolgot, remélem nem fog végig tartani nálad. Nekem csak a gyomorsavam jön vissza, de az is ritkán. Tényleg pihenj többet, nekem agyamra ment már a pihenés, de muszáj, mert egyébként használhatatlan vagyok és rosszul érzem magam, szédelgek meg ilyenek. A fürdőszobát múltkor majdnem 1 hétig takarítottam, amúgy "normál" állapotban megvagyok vele 1.5 óra alatt. :)

Tkrisz: Klassz, jó lesz nektek is a pihi :) Nálunk fel kellett menni a felettünk lakóhoz a vihar miatt, mert az ablakát kicsit későn csukta be és csöpögött hozzánk a víz a plafonból. Nagyon nem zavart, mert ez a nagyszobánkban történt, ami elég gané, de ha a felújított kisszobában történt volna, biztos ideges lettem volna. Nem csináltunk balhét, de Zuramat felküldtem szóljon neki, hátha még be se csukta az ablakot aztán jól elázik ő is és észre sem veszi.

Felállítottuk a kiságyat, ami már 2 gyereket kiszolgált. Egyszerű volt összerakni, most olyan furi ránézni :D JÓ, hogy az ismerősünk ki tudott ezzel segíteni minket, legalább ezt nem kell megvenni.
Az egyik oldala olyan, hogy a rácsból két rudat ki lehet venni, mikor nagyobb a baba ki tudjon jönni magától is. Ahhoz tartozik 2 rugó, ami viszont elveszett. Tehát ott most hézag van. Azt a felét raktuk a fal felé. Nincs valami tippetek, mit rakjak a hézaghoz? Holnap lesz időm lefotózom és akkor talán könnyebben tudtok tippeket adni.....vagy hagyjam így, nem fog oda beszorulni a baba?
Na, majd holnap lefotózom....

Vigyázni magatokra, puszi
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok Lányok,
nagyon rég nem jelentkeztem :( , mert a két gyerek ha itthon van, akkor nem tudok feljönni az emeletre gépezni, mert egyébként ki tudja lent mi történik :roll:
Viktort nyárra kivettem az oviból, hogy együtt lehessünk hárman itthon, amit egyébként nagyon élvezek, ha nem kellene mellette fordítanom, és diplomamunkát írnom :(
Olyan jó együtt lenni a gyerekekkel, és úgy néz ki , ez az utolsó közös nyarunk, mert Marcellt is felvettéka bölcsibe szeptembertől, Újpalotára. Férjem is munkahelyet vált, úgyhogy nagy változások előtt állunk. Én pedig készülök vissza dolgozni ősztől, helyesebben keresek állást.
Harmadik babát is most már tervezünk, de szeretném, ha előtte meglenne a 180 nap munkaviszonyom, meg jót is tenne egy kis nyüzsgés felnőttek között :D
Krisz, jó volt nálatok találkozni!!! mi elmegyünk Balcsira nyaralni július 20-ig (én közben végig dolgozom délelőtt, a gyerkők anyuval és apukájukkal lesznek), utána nálunk lehetne egy találkozó, van már játszótér a kertünkben, imádják a gyerekek, igaz, közös a szomszédokkal, de úgysincsenek soha itthon.
Puszi mindenkinek
Dóri
Én szülhetek az Uzsokiban, ha csömöri vagyok ?????
Krisz, Annamari, kellett vinni lakcímkártyát a bölcsi-beiratkozáshoz?
tigris
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az aggódást,kicsit sokáig tartott,de péntekre rendbejött Viktorkám,nem tudom mi lehetett ez.

Dóri: na végre előkerültél,de ezek szerint már mész is tovább.
Nekünk nem kértek lakcímkártyát csak címet kellett beírni ,de egyszer eljöttek családlátogatásra.
irigyellek Balcsi miatt és nagyon sok kitartást kívánok neked a diplomaíráshoz.
Tényleg azóta sem írtál,hogy kell még HR-es hely,amiről írhatsz,vagy nem,mert én tudok bent szólni,tudod...és nálunk aztán van bőven mit tanulni tőlük,nagyon sokirányú a munkájuk.

Barbi: sztem nyugodtan hagyhatod így,főleg az első 3 hónapban,amíg csak nyugodtan fekszik majd a bébid.Aztán egy rácsvédő szivacs is elég lesz.
Csaju: te hogy bírod ezt a meleget ?
Krisz: nem is írtad,hogy mi van nálad munkaügyben,nem azt írtad,hogy voltál valahol állásügyben?Nálunk most szólt egy Group-cordinator csaj,hogy októbertől elmegy (szülni) és még senkit sem tudnak a helyére. :D Vicces lenne ha nálunk dolgoznál.

Képzeljétek Vikti már egész nap pelo nélkül van,még a játszóra is úgy megyünk.Csal alváshoz adom rá.Mindig ráül a bilire,olyan ügyes :D .De még mindig nem szól egy szót sem :x

És fütyitéma: Márkkal pénteken voltunk a Bethesdában,másfél óra várakozás után a főorvos megoldotta a problémát.Úgy tűnik a ftorocort segített,mert minden nélkül hátra tudta neki húzni a doki.Szegény eléggé sírt,igaz hamar megnyugodott,de
:arrow: Azóta minden este,mikor megcsinálom neki-utána 10 percig ordítja,hogy utál és minden miattam van és hagyjam békén...
Nagyon gáz,doki szerint 1 hét alatt rendbejön,de nem tudom utána mi lesz,Mostmár minden nap így fog utálni???

na megyek,mert holnap megint kelek :shock: már fáradok ettől az 5 órás keléstől....ráadásul ez a metropótló busz,majdnem 20 perccel később érek be.Szörnyű

Jó éjt nektek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Köszi, kb. két napig bírtam feküdni alvásidőben, azóta nem nagyon :) Ahogy kicsit hűvösebb lett, sokkal jobban lettem, úgy látszik a meleget terhesen se bírom (anélkül is utálom).

Egész jól haladok Máté mellett a nagytakarítással, a konyha van még hátra, a fürdő-wc csempéi és az ajtók. Egyébként mindent kipakoltam a lakásban, kiselejteztem, áttöröltem, lesúroltam :lol: Olyan klassz így kinyitni bármilyen szekrényt vagy bemenni pld. a spejzbe, mindenhol katonás rend uralkodik (nemtom meddig).

Hétvégéig jó lenne a konyhát is befejezni, aztán festünk, Csaba ablakot mos (és sztem az ajtókat is), én függönyt, aztán jöhet az étkező kialakítása, a gyerekszobába még szekrény és végreeeee a gyerekruhák rendezgetése :wink:

Dóri!
Örülök, hogy írtál és minden rendben veletek :) Kitartás a munkához, a kereséshez és a szakdoli íráshoz, ez utóbbit én még mindig a hátam közepére kívánom :lol:

Annamari!
Nagyon ügyes fiú Vik :)

Fütyi: én ezért nem értek azzal egyet, hogy hagyjuk 3 éves koráig a gyerek fütyijét. Máténál két és fél évesen szörnyű volt a pár nap, senkinek se kívánom, de most tudom, hogy sokkal rosszabbul viselné :(
Nyugi, pár nap és nem fog már neki fájni, akkor majd megnyugszik!

Krisz!
Hogy sikerült a strandolás?

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok lányok!

Barbi, nem tettél fel képet az ágyról, de biztos lehet pótolni vhogy a csavart, nem? Egy szakember v ügyes kezű gondolom meg tudná csinálni! Sztem jobb, ha megcsináltatjátok, nehogy beszoruljon a gyerek, el se tudod képzelni, milyen hamar vándorolni kezdenek a kiságyban is! :lol: (Legalábbis Máté már keresztben feküdt 2-3 hetesen, van is róla fényképünk :) )

Dóri: örülök, hogy benéztél, látom, zajlik nálatok az élet. Milyen munkára vált a férjed, és te mit keresel?
Szóval 3. baba is lesz? Hajrá!!! :lol:
Jó balcsizást nektek!
Ja, nekünk asszem kellett annak idején a lakcímkártya!

Annamari: örülök, hogy jobban vagytok!
Ami a munkát illeti, ezért v azért eddig nem jött össze egyik sem, így tovább keresek, pénteken is lesz egy interjúm.
Ari vagy, csak egy a gond, utálom a csoportokat! Nálunk is a kis szállodában, el tudom képzelni, mennyi gond lehet velük nálatok :lol:
Hű, hát a fütyitémát mi is nagyon elhanyagoltuk, nem mentünk vissza, bár a bölcsiben is nézték neki, egy darabig "gyakoroltunk" is vele, de aztán elmaradt, mindig hiszti volt belőle. :shock: Lassan lépni kell vmit.

Judit: hogy te milyen ügyi vagy, ilyen rendet csinálni nagy pocakkal! Eljöhetsz hozzánk is, ha van kedved! :lol:
A strand szuper volt, isteni idővel, ott a szél sem fújt annyira. Máté nagyon élvezte. Most a héten nem kell többet menni, úgy tűnik...

Tegnap Máté először szólt a kaki miatt, eddig ez nem nagyon akaródzott neki, de most bilibe kakilt, alakulunk! :) Azt mondta utána, "ez olyan, mint a fagyi" :lol: -jó kis hasonlat, nem??? Hogy jut ilyen eszébe? Amúgy a pisi tök rendben szinte a kezdettől fogva, és azt lehet mondani, hogy egyúttal éjszaka is szobatiszta már, sosem pisil be.

Na dolgozok tovább, sziasztok!Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz!

Gratula a kakihoz :lol:

Nekem már olyan messzinek tűnik ez a pelenka dolog és annyira furcsa, hogy újra kell heteken belül kezdeni :o De azért várom :wink:

Éppen Csaba mondta, hogy az unokahuga kisfiát (3 hónapos) fogta és olyan simán visszajöttek neki az emlékek, hogyan is kell tartani, pelenkázni, remélem én is így leszek, ha nem, majd ő csinál mindent :lol:

Klassz lehetett a strandolás, bár én a medencés strandokat eleve nem szeretem, de jobb híjján, hétközben elmennek azok is. Viszont ahogy írtam is neked, már Mátéval nem megyek ilyen helyre kettesbe. De jó lett volna beszélgetni :)

Máshol takarítást csak horribilis áron vállalok, így jobban jársz, ha te megcsinálod :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Tigris: A Balcsi a gyengém, egyszerűen imádom, gyerekkoromban minden évben ott nyaraltam és azóta is, ha tehetem. Remélem ha meglesz a baba ő is megszereti majd :)

Kismuki: Ez a rácsvédő szivacs nagyon jó ötlet! :D Azért mindjárt teszek fel képet, hogy lássátok, mire is gondolok. Ha mozgékony és nagyobb már, akkor nincs gond, mert egyszerűen megfordítjuk az ágyat és egyedül is ki tud majd mászni....csak a köztes idő a kérdéses :roll:
Ez a fütyi téma nem semmi, nagyon rossz lehet, mikor mondja a kicsi mennyire nem szeret......biztos hamar elfelejti majd az egész kellemetlenséget :roll:

Csaju: Én tegnap elég rosszul aludtam, hajnal 5-től fent voltam, de ma meg úgy aludtam mint a bunda, alig bírtam kikelni az ágyból :)
Éjjel fent vagyok 2-3 óránként, pisilés végett, szokom az elkövetkező heteket legalább ilyen téren :wink:

Holnap megyek az Uzsokiba, megnézi a doki is, épp hogy fekszik a kiscsaj, utána meg CTG. Remélem még fejjel lefelé van :) Múltkor azt mondta a doki, ha eljutok a 37. hétig, akkor hátradőlhetek, hogy megcsináltam a terhességet. Majdnem elnevettem magam és majdnem megkérdeztem tőle hogy megszülni ő fogja? De annyira aranyosan mondta, hogy csak mosolyogtam :D
Szeretném ha még jövő héten se szülnék, remélem így is lesz, bár nem én döntöm el, hanem őnagysága :lol:

Rakom a képet az ágyról, puszi mindenkinek
Barbi :) Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Judit: hát igen, jó lett volna dumcsizni, na majd hátha vmikor a játszón összefutunk! :)
Akkor a takarítást dolgot meggondolom! :lol:
Sztem tutira belejössz a pelenkázásba 1-2 nap alatt újra! :)
Akkor indul nálatok a festés is? Hajrá!

Barbi: sztem inkább csináltasd meg az ágyat! Minden oké veled, nincsenek még előjelek?
Ezek a gyerkőcök tutira élvezik a vizet, biztos a tiéd is imádni fogja, jövő nyáron már strandolhattok is vele! :)

Mi magányosak vagyunk már 2 napja, Máté tesóméknál van anyukámmal meg tesóm kisfiával, olyan üres nélküle a kéró! Hiányzik a nyavalygása is! :lol: Na de majd ma estétől újra hallgathatjuk!!! :lol:

Puszi mindenkinek!Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


BArbi!
Azt a két lécet tudjátok pótolni, nem?

Mi volt CTG-n? Remélem most kedvesebb szülésznő volt soron... és a kiscsaj még mindig jól fekszik?

KRisz!
Átérzem a hiányt, Anyu ma vitte el Mátét, még pityeregtem is, úgy hiányzik. Hiába, fél évig nem volt nélkülünk sehol, engem megvisel, őt hála Istennek nem :)

Apu fiúbuliban van, elmentek oda köszönni, azon kívül, hogy be nem állt a szája, megkínálták kólával, mire közölte, hogy "köszi nem kérek, Anya azt mondta egészségtelen" :lol: :lol: :lol:

Igen, már az előszobát és ahol a lakásban javítgatni kellett Csaba megcsinálta, a nappalit majd holnap, kíváncsi leszek milyen lesz :)

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Szia Judit,

na ez tényleg szenzációs beszólás,nem semmi a fiad! :lol:
Jó festést nektek!

Az én édes kisfiam tegnap, miután Zoli elment érte, közölte, hogy ő nem jön haza, hanem megy a mamival Soltra... Szóval mégsem láttam tegnap este, annyira akart menni... :shock: Ma du. utánukmegyek én is, aztán holnap hozom végre vissza! :wink:

Jó hétvégét!
Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Megvan az ágyhoz a két rúd, csak betenni nem tudjuk, mert kiesik, nincs meg hozzá a rugó, ami ott tartotta. Na, majd holnap azért megnézem tüzetesebben a dolgot, úgyse megyek sehova, nagy meleget jósolnak.

A ctg-n egy nagyon aranyos nővért fogtam ki, világosvörös rövid haja volt, fiatal, nagyon kedvesen beszélt velem. Kiscsajom persze most sem mozdult, bezzeg előtte meg utána igen :roll: Megnyugtatott a nővér, ez így szokott lenni, ne aggódjak. Próbálta kicsit nyomkodni a hasam hátha történik valami, de semmi. A múltkori banya az nagyon meglökdöste a hasamat, 2 napig fájt utána, de most nem, ez a lány nagyon ügyes volt :D
Ja, a bunkó szőke banya is bent volt, valamilyen Irénnek hívják, ennyit le tudtam nézni a névtáblájáról. Elég sokat ott voltam, várnom kellett a dokira akit a műtőbe hívtak, szóval ez az Irén banya ugyanilyen stílusban beszél a betegekkel, a kollégáival, kivéve az orvosokat, ahogy elnéztem. Förtelmes a modora. Csütörtökön megint megyek ctg-re, de ha ő lesz biztos nem engedem, hogy meglökdösse úgy a hasamat!

Egyébként semmit nem érzek, se jóslófájást, se méhösszehúzódást, semmit. Doki megnézett, most megint keresztbe feküdt a csajom, hogy másképp. Azóta megint sokat mozgott, biztos már másik pozícióban van. Egyáltalán nem mozog kevesebbet mint eddig, szerintem még nem akaródzik neki kijönni. Mondjuk egy hetet még mindenképp jó lenne, ha kibírna, meglátjuk.... :)

Kedden jön ki a védőnő, kíváncsi milyen lesz, most jön először házhoz.

Kitartás a holnapi melegben, utána megint kicsit jobb lesz :)
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Megérkeztetek? Gondolom jó volt kicsit otthon :)

Barbi!
Na, ez már jobban tetszik, mármint a szülésznő :wink: Mára kitartást a védőnőhöz :)

Engem hívott két hete, hogy elköltöztünk, vagy miért nem jelentkeztem?! Nem akartam mondani, hogy ez nem az ő feladata lenne???? Azt mondta múlt héten keres, na azóta is :) Engem nem érdekel, kérdésem úgy sincs, csak ő lesz kakiban, ha a kartonom nem lesz kitöltve.

Nálunk minden rendben, megvolt a festés szombaton, aztán vasárnap és tegnap is egész nap takarítottunk, most már készen van minden, ill. az ajtók lemosása maradt ki, de az már megvár, ma ugyanis utazom én is Gyöngyösre Máté után és csak hétvégén vagy jövő hét elején jövünk :)
Így most olyan a lakás, mintha új lenne, minden ncm át van mosva, kitörölve, lesubickolva :lol:

Szombaton dokinál is voltunk, ő is rendben talált mindent, jövő szombaton megyek újra, utána már kezdődik a ctg. Sajnos éppen most emelt árat, kibírhatta volna még egy hónapig :o

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok Lányok, Timiről tud valaki valamit? Megírná nekem valaki privátban a mailcímét?
Fejem felett nincs tető, most javítják, Kozmixot hallgatok a munkásokkal együtt, és káromkodásban csiszolom stilisztikai ismereteimet. :shock:
Gyerekek Balatonon, most voltam velük négy napot, de hazajöttem felügyelni a munkásokat, már csak a festés lesz hátra holnaptól, :D
Közben írom a diplomamunkám, még az interjúk hátravannak, de talán majd az is kész lesz egyszer.
Kismamik hajrá a finisben!
Kedves ismerősöm ikrei megszülettek az Uzsokiban, tündériek.
tigris
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben, a védőnő is aranyos volt, nekem nagyon szimpi volt eddig is.
A kiságy dolgot megoldottam, ragasztószallaggal jól odabigyesztettem a rudakat, arra a részre úgyis a matrac kerül, úgyhogy még jobban oda fogja fogni az egészet :D Persze drága Zuram mondta, hogy neki ez eszébe se jutott... :lol:

A babának még nem pakoltam cuccot, amiben hazahozzuk a kórházból.....tulajdonképpen azt se tudom, hogy kéne felöltöztetni. Pl. hosszú ujjú rugdalozó alá adhatok rövid ujjú bodyt? Nem gyűrödik fel az ujja? Hosszú ujjú bodyra tudom hogy rá lehet adni az ujjatlan rugdalózót....hogy praktikus, nálatok hogy van ez?

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Na megint itt vagyok. Jól átszerveződött a "nyaralásunk". Közbeszólt Tibi munkahelye és keresztanyja is elfelejtette, hogy mikor mennénk hozzá Makóra így a lányai már lementek mire mi indultunk volna. Így a múlthét hétfőtől szerdáig Keszthelyen voltunk a sógorasszonynál és most vasárnaptól keddig voltunk Makón, ahol nagyon szuper volt. Szerencsére hétfőn még jó idő volt így a strandon töltöttük a napot. Gyönyörűen megcsinálták az új rész, 2 gyerekmedencét is építettek csúszdával, spriccelős békával, vízeséssel, ágyúval, amiből lőhették a gyerekek a vizet. Nagyon szép lett. Krisz! Ha arra jártok feltétlen menjetek be!

Levinek egyre jobban megy a bilizés, a pisiért már mindig szól. A kertben meg mint a nagyok úgy pisil, locsolja a fűt vagy a bokrot. Annyira édes! És egyik nap ilyet mondott az apjának: "Apa, kivételesen te ülj hátra, mert most én vezetek!" Hát nem édes?

A dokinéni mindent rendben talált, a visszérre kaptam Venoruton kapszulát napi 2*1-et és megnyugtatott, hogy attól még nyugodtan szülhetek természetesen, mert ha kell gátmetszés, majd figyelnek, hogy ne az ér felé vágjanak. Tapintásra azt mondta, hogy a bab szépen fejlődik és igaz csak 7 kilkót vallottam be a 8 helyett, de arra szt mondta, hogy tökéletes. 17-én kell mennem UH-ra, remélem akkor is mindent rendben talál Szilvi. Már nagyon várom, hogy láthassam a képernyőn, és előben is, persze azért még maradjon bent szept. elejéig! :)

Dóri: Engem keresel vagy a másik Timit? Én megírom neked priviben a sajátomat. A Kozmix miatt nem irigyellek! Én egyszer a barátnőm kedvéért elmentem vele koncertre, de alig vártam, hogy vége legyen. Iszonyú volt! Persze ízlések és pofonok..... Én egyébként nagy Queen rajongó vagyok. A diplomaíráshoz hajrá! Az ikrek szüleinek gratula!
Köszi a meghívást, ha lesz konkrét dátum jelezd!

Barbi: Szerintem a hosszú ujjú body+rövid ujjú rugi a jobb megoldás, ha meleg lesz nem is kell rá más csak egy kis vékony sapka, ha hűvösebb lesz mondjuk 20 fok körül, akkor még egy vékony takaró. Lányok, szerintetek? Nagyon izgulok, lehet mire megyek 17-én UHra már bent lesztek? Ha tudlak, feltétlen megnézlek. Tényleg milyen csokit szeretsz?

Na megyek ebédelek valamit!

Puszi mindenkinek!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Barbi: ügyi vagy az ággyal kapcs.! :) Tényleg, neked már milyen közel van a szülés, izgalmas, nem? Öltöztetés: az elején vigyázz h ne legyen túl lengén öltözve, csak ha tényleg forróság van, mert még szoknia kell a kinti klímát, neki hűvösebb van, mint nekünk. Szóval az említett kombinációk sztem jók! A hosszúujjú alatt sem gyűrődik fel az ujja! Aztán majd ráérzel meg megfigyeled h fázósabb baba -e v nem! :D

Judit: jó lehet a megújult lakásban! :) Jó Gyöngyösözést nektek! Gondolom, lassan nem nagyon utazol már, ugye? Neked is nagyon közelít a dátum... :wink: Szóval elköltöztetek, jó viccei vannak K-nak! :lol:

Timi: örülök, hogy jól telt a nyaralás! Mi is megyünk jövő hétvégére Szegedre, lehet, h megnézzük majd a makói strandot, ha ilyen klasszul megújult, köszi a tippet! :D Ügyi Levi a szobatisztasággal!

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Barbi, nekem azt mondta a dokinéni (és nagyon bevált), hogy mindig egy vékony réteggel adjak többet a gyerekre, mint ami rajtam van. Ha nekem elég volt a rövidujjú póló rövid nadrággal, akkor egy vékony hosszú ujjú body-t és egy vékony ujjatlan rugit adtam rá.
Szerintem ez alapnak jó, és egy idő után tényleg megismered a babót, hogy mennyire fázós.
Pussz mindenkinek: Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Barbi, Sus: Hát igen, már megint előjött az örökös probléma, hogy ahány orvos, annyi félét mond. :) A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy 1 réteggel kevesebbet adjak a gyerekre, mint amiben én vagyok, mondván, hogy ők akkor is mozognak, ha még csak fekszenek, mert a kezük-lábuk mindig jár. Én egyébként általában ugyan olyan mennyiségű és vastagságú ruhát próbálok adni Levire , mint amiben én jól érzem magam és ez bejött. Ill. még az, hogy megnézem időnként a hátát és, ha nem izzad ill. nem hideg, nyirkos, akkor biztos se melege nincs se nem fázik.

Krisz: jó pihizést!

Pusz
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Hello-bello!

Sweetlady1: Remélem ez a kence-fice fog használni a visszeredre, elég sok gondot okoz ez neked, kívánom tényleg hogy jobb legyen :) Öltözködéssel legfőképp azért leszek gondban, mert mondjuk én meg a Zuram a két véglet vagyunk. Nekem állandóan meleg van, ő meg mindig fázik. Ez így volt a munkahelyeimen, nekem állandóan melegem volt, a kolléganőim megfagytak. Mindegy, szerintem nézni fogom a nyakánál izzad-e vagy ilyesmi, meg mindig lesz nálunk pótcucc is, hiszen olyan kiszámíthatatlan az időjárás.
Az jó lenne, ha be tudnál majd nézni a kórházba:D Privátba mindjárt elküldöm, milyen csokit nem szeretek, mert azt könnyebb összefoglalni meg a telószámomat is, így majd írok neked sms-t, ha többen lettünk és akkor ide a lányoknak is be tudod írni :D

Köszi mindenkinek az öltözködési tanácsokat :)

Voltam ma ctg-n, megint az aranyos lányt fogtam ki :D Most egyszerre ketten voltunk, egymással szemben, 2 gép volt, kicsit furi volt így. Aztán jött egy doki egy lánnyal, ott hátul ahol el lehet függönyözni azt a kis részt, ott szedett ki neki varratokat. Szegény, kicsit fájhatott neki, eléggé felssziszent. :roll:

MIndig szednek varratot? Úgy hallottam van feszívódós cérna is....nálatok szedtek varratokat?

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Öltöztetés: én is egy lenge réteggel többet javaslok-aztán pár hét és lehet már lazázni a bébinek is,de az első két hétben nem árt vigyázni.

Nekem először felszívódó varrattal csinálta a dokim,másodzsorra fele így-fele úgy.nem értem,de biztos van ennek valami szakmai oka.A laparoszkópiánál mondta,hogy direkt a kicsiket felszívódóval,a nagyobbik heget simával varrta,hogy azt ki tujda szedni hamarabb. remélem már többször nem lesz ilyen élményem.

hallottátok most megint feldobták ezt az "eldönthesse e az anya a 3. gyerek nemét" témát? Én sem vagyok a művi dolgok híve,de ha tutira tudnám,hogy kislányom lesz,simán szülnék még egy bébit pár év múlva. Persze nem jó beleszólni a természetbe,de én önző vagyok :?

Vörös hajú csaj a ctg-nél az tuti a Réka.Irtó aranyos,kedves,dumál,megnyugtat.bármi van.Velem mindig nagyon rendes volt,pedig sosem szültem nála.Ha lehetne őt választanám legközelebb.Bár a Magdi is aranyos volt.Dóri pedig ugye a Verát dícséri nagyon.Szerencsére sok jó szülésznő van bent.

Anyumék elviszik a fiúkat hétvégre Visegrádra,igaz végig dolgozunk, de azért pénteken hatalmas kerti partyra megyek...és nem kell rohannom haza,és nem kell másnap korán kelnem,és tök jó lesz!!!!

Márk 3 napja egyedül húzza a fütyijét a kádban és tök jól feljön neki.Megesküdtem magamnak,hogy egy estét sem engedek kihagyni neki,nehogy visszatapadjon.Végre rendeződik az életünk és végre hétvégén KImi nyert a Forma-1 -ben!!!

Puszi mindenkinek
Annamari
Dóri: jöhet a tali,csak szólj
kismuki
 
 


Kismuki: Gondoltam rád, mikor Kimi nyert a Forma 1-ben :D Van egy egri barátnőm, ő is nagy Kimi rajongó. Én mindig az arcán mosolygok, mint aki épp most kelt fel, olyan álmos feje szokott lenni.
Amit Alonso csinált, azt már nézni se nagyon tudtam, inkább mászkáltam, már nem az utolsó heteit rúgó állapotos anyának való :lol:

Tök jó, hogy tudsz egy kicsit partyzni, érezd nagyon jól magad, meg az időjárás is legyen kegyes hozzátok:)

Sweetlady: Nem tudom, te fent vagy-e az iwiw-en, előbb kicsit ott tekeregtem, nézelődtem. Megtaláltam a Szilvit is, aki a tornát tartotta. Hát jó nagy lányai vannak és nagyon szépek szerintem :D

Kellemes hétvégét Mindenkinek
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


sziasztok!

Barbi: feltétlen jelzek ide, ha jön Tőled az sms! :)
Nekem is felszívódó varrattal varrt a dokinéni, igaz csak 2 öltést kellett, viszont akkor egyúttal leszedett egy szemölcsöt is a gát közeléből, azt hagyományossal és az utolsó nap kiszedte. Nem fájt csak olyan volt mint egy tűszúrás a kiszedés, úgyhogy emiatt ne izgulj!
Igen fent vagyok az iwiwen és már be is jelöltem Dórit, meg Kriszt, mindjárt téged is megkereslek! :)

Annamari: Én nem értek egyet ezzel az "eldönthesse e az anya a 3. gyerek nemét" témával, mert szerintem nem jóhoz vezet, ha beleavatkozunk a természetbe. Nekem ilyenkor mindig a Frankeinstein jut eszembe, meg a génkezelés és a klónozás. Ki tudja mi lesz ezekből a gyerekekből. Ráadásul azt hallottam, hogy ennek csak kb. 70%-a sikerül, a többi kisérleti bébi meg meghal. Ez elég szomorú. Nem mondom én is szeretnék egy kislányt, de nem mindenáron. Persze én nem értek hozzá, így igazából nem tudom megállapítani, hogy ennek lesz-e káros következménye pl. a babára nézve.... ez is egy elég rázós téma asszem.
Irigyellek a kertiparty miatt! :) Jó mulatozást!

Pusz
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


sziasztok,

a kórházról szeretnék pár friss infot megtudni, ha segítenétek ebben. a mávban szültem volna, de mivel az most nincs, lehet, hogy a dokim ide szerződik.
prog. császáros leszek, tehát ha ezzel kapcs.ban van tapasztalatotok szívesen venném. menete? hova helyeznek utána? férj bent lehet-e vagy láthatja-e vmi módon? után velünk lehet-e? ?óra múlva keltenek fel? közben kihozzák-e a babát?
és ami nagyon fontos, a rooming-in elhelyezés... ez éjszakát is jelent? ill. ha nem, akkor ragaszkodhatok ahhoz, hogy éjjel is velem legyen? vagy legalább felébreszetenek és hozzák, ha a baba felébredne? van bármilyen pótlás ill. itatás a csecsemő részlegen?
bocs, hogy ennyi kérdésem van, de nincs sok időm hátra és ez már a 3. opcionális hely a máv után, ahol elvileg szülök, az első két lányom a mávban született, pont a bababarát cím miatt választottam, így elég rossz most barátkoznom egy tök más rendszerrel.... :roll: :( :(

köszönöm a válaszokat előre is :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Hello Lányok!

Sweetlady: Örülök, hogy megtaláltál az iwiw-en, én is kerestelek téged, de mikor beírtalak annyi nevet kidobott, hogy még mindig nézegethém szerintem :wink: Látom nálad a Szilvi ott van ismerősként, bejelölöm én is, remélem nem veszi tolakodásnak :)

Mütyürke: Egy-két dologra tudok neked válaszolni, bár kb. egyidős várandósak vagyunk és nekem ez az első. A lányok már tapasztaltabbak, majd kiegészítik vagy kijavítják amit én nem tudok :)
Császár után asszem az őrzőbe tesznek és először másnap viszik hozzád a babát szopizni. Úgy tudom van olyan szoba, ahol egész nap veled lehet a baba, csak éjszakára viszik el. Van olyan is, hogy csak szoptatásra viszik be hozzád. De valamelyikben éjszakára is veled lehet, bár szerintem akkor jobb pihenni :)
Papák bent lehetnek a szülésnél, papucs kell nekik mindenképp! Van olyan szoba, a fizetős azt hiszem, ahova bemehetnek a hozzátartozók, a nem fizetősbe nem mehetnek be. Szülés után 2 órát együtt lehet a mama, papa és a baba. A csecsemő részlegen úgy tudom cukros vizet olykor adnak nekik,de ne valami szirupos dolgot képzelj el :wink:
Én ennyit tudok, a többiek majd jönnek és kiegészítenek :)

Pusz Mindenkinek
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


barbi, köszi szépen az infokat... :wink:
ha az első babám lenne, még biztos nem tudnám(mint ahogy nem is tudtam anno) konkrétan, hogy mit hogy szeretnék, de ez a 3.ra már tökéletesen kialakul és elég elkeserítő, ha nem olyan szituációban szülök, mint az elképzelések... vagyis itt nem is a szülésen van a hangsúly -mert az adva van- , hanem az után lévő gyermekágyas időszakon... ami jó esetben csak pár nap, de ha besárgul a gyerek, akkor több is lehet... :(
igény szerint szoptattam, éjjel is, semmilyen pótlást nem kapott egyik lányom sem- max forralt vizet- nem cumisüvegeztettem jó sokáig... szóval ezt eléggé fel tudja borítani egy 1hetes(cumisüveges, cukrosvizes, 3óránként szoptatós) időszak... :?

bocs, hogy ezzel terheltelek... nyugodt, egészséges babavárást kívánok! :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke,
Én egyszer szültem eddig az Uzsokiban. Van olyan szoba, amiben 24 órában veled lehet a baba, de az fizetős. Úgy tudom, hogy császárnál nem lehet bent az apa, de nem tudom mikor kapod meg a babót, mert én nem így szültem.
Amióta én voltam bent sok minden változott (szerencsére), de azért nem irigyellek, hogy ilyen helyzetbe kerültél, és pont itt kell szülnöd :?
A csecsemősök és a neonatológus szerintem nem túl "baba és mama barátok", ami az igény szerinti anyatejes táplálást illeti. (Előszeretettel cukros vizeznek, meg tápoznak.)
Milyen más opcióid vannak?
Remélem azért ha itt szülsz, nem lesznek rossz tapasztalataid! A szülésznők pl. nagyon jók (az orvosok is, de úgy értem az a te eredeti orvosod lesz).
Sus
sus1
 
 


sus,

köszi az együttérzést és az infokat... sajnos nincs más opcióm, mert az orvoshoz ragaszkodom, így oda megyek ahova ő szerződik.. :roll: a szülésznő kérdés sajna nem érint a császár miatt... max. az előkészítésnél.. :wink:
amúgy a másik "befutó" a szabolcs u.... hát az sem egy leányálom.. :? :lol: abban bízom, hogy mihamarabb hazamehetek.. 8)

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke: Egyáltalán nem terheltél :) Én is mindenfélét szoktam kérdezni a lányoktól, ami épp eszembe jut és nagyon aranyosan válaszolnak :D A te eseted teljesen más, mint az enyém, hiszen a 3. babádat várod, amihez egészséget és kitartást kívánok :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Anyuéktól, nagyon szuper volt, asszem ez volt az uccsó kiruccanásom hozzájuk mielőtt nagycsalád (legalábbis négytagú) leszünk :lol:

Anyuval bevásároltunk Barninak, a Férjem pedig itthon tett-vett, így végre rendben van a szekrénykérdés a gyerekszobában és az étkezőrészünk is meglesz a héten :)

Timi!
Láttalak a múlt héten az egyik napilapban éppen az említett nemmeghatározás felvetésével kapcsolatban.

Azt hiszem én Annamarival értek együtt, ha később lesz lehetőségünk 3. babára, lehet jobban belevágnánk, ha 90% lehetne a kislány esélye.

Félre ne értsetek én tényleg nagyon örülök a két fiúnak, és az sem baj, ha ennyien maradunk, majd a menyeimen kiélem anyai vágyamat (és legalább babáznom sem kell), de a család és a Férjem miatt lehet belemennék egy 3. babába, ha meg lehetne választani a nemét.

Örülök, hogy mindenki jól van, Barbi hihetetlen, hogy te már a 39. heted végét taposod :lol: Küldesz vkinek sms-t, ha eljön a nagy nap?

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még új vagyok itt, a második babámat várom és kórházat váltanék. A dokim a MÁv-ban, már egy ideje nem voltam vele elégedett, a védőnőm Hábermajert javasolta.
Van valakinek róla infója? Esetleg meg tudja vki adni a magánrendelésének a telszámát?
Előre is köszi

Zsófia
giovi1
 
 


szisztok!
Segítséget szeretnék kérni. Két gyerekem a Schöpf -Méreiben született, bezárták. Átmentem a BM-be, bezárták, most itt állok egy harmadik gyerek- project előtt és nem tudom, hová menjek. Az Uzsoki szimpatikus, de senkit sem ismerek. Kit ajánlanátok?
ha valaki ráér válaszolni, megköszönöm :roll:
Vendég
 


barbara: köszi :) ...még az is lehet, hogy találkozunk bent... :wink:

okinava: a schöpfit nem zárták be, csak átvette pár ott dolgozó doki és magánban üzemeltetik... pl. 150eFt egy szülés.. :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!

Csaju: Igen, Sweetlady lesz a titkos ügynök, rá küldök majd üzit, sms-t és majd itt leírja nektek az infókat :wink:

Giovi: Üdv köztünk, én is Habermayerhez járok és eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve. Privátba elküldöm mindjárt a rendelése számát neked :)

Holnap megyek a dokihoz, aztán csütörtökön ctg. Még mindig nem érzek semmi különöset.......

Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Barbi, ne aggódj, még egy hidegfront, és jön a babó :lol:
Mütyürke, szerintem ha elég jó érdek érvényesítő vagy (mindenért szólsz, ha nem tetszik), akkor azért el lehet érni valamit (csak lehet, hogy nem fognak túlzottan kedvelni, de az meg szerintem nem számít). Remélem nem kell sokáig bent lennetek, és akkor kevesebb a probléma!
Kedves Névtelen, ha írsz konkrétabbat, hogy milyen dokit szeretnél, akkor biztos lesz aki ajánl egyet.
Sus
sus1
 
 


Sziasztok

Az én babóm márc. 17-én született az Uzsokiban. Csak Mütyürkének szeretnék írni róla.

Vannak fizetős szobák kb. 10-12e Ft./éj. A nem fizetősekben is veled lehet éjjel nappal a babó, ha így kéred. Császárról nem sokat tudok: az apa nem lehet bent, csak üveg mögül nézheti és spinális érzéstelenítést adnak.
Amikor én szültem epidurálisat is csak pénzért adtak (nem nekem). A cukros vizet meg kikerülheted, ha a baba veled van. Tápszert csak orvos javaslatára és szülői engedéllyel adnak elvileg, de nem tudom mi van a csecsemős szobában. Velem mindenki nagyon kedves volt és ugyan kapott cukros vizet Brigikém, de nem okozott szopigondot egy picit sem.

És ugyan most nincs szülésfelkészítő tudtommal, de a szülőszobára bejelentkezés alapján be lehet menni megnézni, és ott sokat elmondanak. Nálunk ez így volt. (Telefonszámot sajnos elvesztettem, de a központiról biztos kapcsolják a szülészetet.)

Amikor én voltam 5 napig kellett bentmaradni.
Lehet azóta sokminden változott, kiemelt kórház + hasonlók, de azárt remélem tudtam segíteni. Sok sikert a babákhoz!
lora7
 
 


lora: nagyon szépen köszi :D gratula a tündéri babódhoz!
úgy néz ki megoldódott a dokim helyzete és a szabolcsban leszek.. egyik szemem sír, másik nevet.. :( :lol:

jó egészséget kívánok mindenkinek!

KépKépKép
mütyürke
 
 


Voltam ma dokinál, holnap reggel megyek ctg-re.

Helyzet a következő:
Doki megvizsgált, kiscsaj seggel lefelé van és nem akaródzik neki kijönni. Hétfőn megyek uh-ra, megnézik milyen pózban van és kábé hány kilós a kicsi. 19-re vagyok kiírva, ha addig nem történik semmi, akkor 19-től mindennap kell mennem ctg-re, 23-án pedig motyóval bevonulni a kórházba.
Lényeg, nagyban kérdés az, hogy fog-e még fordulni, nagyon kicsi az esély rá, a másik kérdés az, hány kilós lehet. Mert mondjuk egy 3.5-4 kilós gyereket természetes úton megszülni nehézkes, ha még fejjel lefelé lenne akkor talán.....Tehát nagyon úgy néz ki eddig, hogy császármetszés lesz a dologból. Viszont mivel sejhajjal lefelé van, ezáltal ritkábban indul meg a szülés magától, mintha fordítva lenne, úgyhogy lehet hogy majd meg kell indítani.
Kicsit sok a "ha", de majd meglátjuk mi lesz, várni kell, nincs más megoldás.
Nem izgulok, a baba jól van egyenlőre és én is, más nem érdekel. Ennyi dióhéjban :)
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok,

Barbi, na akkor nálad van izgalom! Drukkolunk, hátha megfordul még a csajszi addig! Amúgy ha rendesen beáll, nagy eséllyel meg tudod szülni akár közel 4 kilósan is, Máté is 3,75-tel született sima úton. Ez sok mindentől függ, nem feltétlen a baba súlyától. Hát a sejhajjal lefelé az már neccesebb dolog sajnos, ott több esély van a császárra. Amúgy sztem első szülésnél sokszor azzal van a gond,h megindítják a szülést , nem várják ki h magától beinduljanak a fájások, és a végén sokszor császár lehet belőle, mert úgymond siettetik, nem úgy halad, ahogy az természetes lenne. Legalábbis én sok ilyet tapasztaltam már. Az azért jó, ha 23-ig adnak nektek időt, hátha kedve szottyan magától is elindulni a babónak! Én szerencsés voltam anno, mert jún.27-re voltam kiírva, de Hajdú csak júl.4-vel utalt be kh-ba, amikor még mindig semmi nem volt, és ott is várt még pár napot az indítással, végül Máté 9-én született, magától elindult a dolog, különben 10-én indították volna nekem is. :)
Egyébként a cukros víztől nekünk sem lett semmiféle szopi-problémánk, M. 14 hónapos koráig szopizott.

Hihetetlen, hogy telik az idő, Máté is betöltötte a 3-at hétfőn... Vas. ünnepeltünk tesómékkal, eddig ez sikerült a legjobban a szülinapjai közül, jól elvoltak Barnussal, ellufizgattak, meg hasonlók. :)

Judit, örülök, hogy jól telt a kikapcsolódásotok és hogy ennyire felkészültetek már mindennel. :)

Többiek hogy vagytok, mi újság?

Mi ma du megyünk Szegedre, lehet h csak hétfő reggel jövünk vissza, aztán szinte már csak 1 hét nyaralásig! Remélem, nem lesz ilyen fránya változékony idő, jó időt akarok! :evil: :lol:

Puszi mindnekinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Tkrisz: Csak az a rossz egy kicsit, hogy lélekben tényleg fel kell készülnöm mindkét eshetőségre, talán csak az egyikre könnyebb lenne :wink:
MOndta a doki, az hogy 23-án be kell mennem az még nem jelenti azt, hogy egyből nekem fognak esni, valószínűleg vár még pár napot. Gondolom ez nagyrészt majd a babától függ, hogy érzi magát odabent. Sokat mozog még mindig, de apróbbakat mint eddig. Szerintem tuti megérezném, ha megfordulna..... :roll:
Tegnap voltam ctg-n, velem szemben ült egy lány, kb. ott tartott a terhességben ahol én. Már egész lent volt a hasa meg jósló fájásai is voltak már....előrébb tart mint én :wink:
Na mindegy, majd meglátjuk, mindenesetre kíváncsi leszek, hétfőn megyek uh-ra, vajon éppen hogy fog helyezkedni a kiscsaj? :)
Jó utazást nektek Szegedre és jövő hétre jó időt mondanak :wink:

Kérdéseim megint lennének hozzátok tapasztalt mamákhoz :roll:
Hogyan fertőtlenítitek a babás cuccokat /cumisüveg, cümi vagy a mellszívó tartozékai/ ? Az egyik ismerősöm csak egy folyadékban áztatja míg a másik forralással csinálja.......
Ti vasaltátok a baba ruhákat? Valaki csak símán kimossa azt annyi. Mindenki mást mond, kíváncsi vagyok ti hogy csináljátok.
Előre is köszi a segítséget
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok,
Ha nem bánjátok kibicelnék néha egy kicsit. Olyan jó olvasni, hogy mennyire várjátok a babókat! :)

Barbi
Én forralok, méghozzá azért mert a folyadék is vegyszer és ráadásul drága. Ha raksz bele citromsavat (közértekben kapni) még vízköves sem lesz. Vasalni eleinte lelkesen vasaltam, most már lelkesen legtöbbször nem vasalok. :lol:
lora7
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk :)

Krisz!
Jó pihit nektek, vigyázzatok a meleggel!

Isten éltesse Mátét szülinapja alkalmából :D :lol: :D :lol:

Barbi!
Én először forraltam, a vegyszer nekem nem volt szimpi. Aztán vettünk egy mikrós fertőtlenítőt, az lett az igazi. Bár sokat nem használtam, mert szerencsére szopizott Máté, de azért jól jött és jön is majd :)

Jó éjt

Kép

Kép
csaju
 
 


Hello csajok!

Én is eltűntem,de nagyon sok bent a melo és mivel ovi sincs,így igazi szabadnapom sincs.Még ide írni sincs időm....szörnyű.
Barbi: én együtt szültem egy csajjal,aki első gyerekét fenékkel kifelé szülte,igaz,3 kilo alatt volt a bébi,de hamar megvolt,nem kellett császározni. Másodszorra egy másik lány,igaz 3.babája volt,de 4kilo10 volt a bébi és ő is popóval bújt ki.Tehát nem lehetetlen ez sem,de ha a doki úgy érzi,jobb a császár,tényleg csak az fontos,hogy a bébi rendben legyen.Neked meg vagy a gátad fáj napokig,vagy a hasad. :D Milyen biztatókat mondok!!!

Én még most is vasalok lelkesen,lehet néha mindenre nincs időm,de a bodykat sosem hagyom ki és a pólókat sem. Valahogy attól puhább lesz az anyag és ez jobb a kis érzékeny bőrüknek.

Nekem is kéne mennem dokihoz,de nincs kedvem 8-10 ezret fizetni . Így még várok. Gyógyszert viszont fel kell iratnom,azt bárkinél tudok vajon? A háziorvosom szokta írni,de ő potn szabin van.

Timi: én is olvastam a cikket,gondoltam is rád,hogy pont előző nap írtam erről a témáról.Én mindkét oldalt megértem,az anyósomék vallási okokból pl,sosem gondolnának erre,nem tudom mennyire értékelnék,ha tudnák a véleményemet erről,de ez van.Én is imádom a fiúkat,de még egy fiú,az már kicsit sok lenne.
Ez a tudomyány viszont manapság,annyi mindenben benne van,hogy nehéz elkerülni.És ha jó dolgokra is lehet használni,akkor én miért ne tenném,ha nekem ebből csak jó lehet.Persze ez még nem téma,ha esetleg bevezetnék és esetleg eldöntenénk,hogy kipróbáljuk,akkor tuti minden ezzel kapcsolatos infot elolvasnék,hogy a legkisebb kételyem sem legyen a döntésünk helyességéről.Na milyen szép mondta lett!!!! :)

megyek dolgozni,mert csak hátraszaladtam az irodába,de kint vár a sok vendég...

Pusz mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: