Új privát üzeneted érkezett!

Judit :)
Igen, csak úgy elszaladtatok utána :) Honnan szúrtad ki, hogy én vagyok? Én tuti nem ismertelek volna meg.

Lányok, netezni azért tudok még ;) Éljen a mobilitás, vagy mi.

wish
 
 


wish
egyszer talán tettél fel képet , de szerinten nem itt és onnan ugrott be :lol:
pbj12
 
 


Judit, Wish
Jó lehetett a találkozásotok :D

Wish
most bentről írsz? Így akkor a Margit szülsz tuttira?

Judit
Elhiszem, hogy ezt ijesztő volt hallani, de arra gondolok, Orsi írta, hogy a 30. hét azért már nagy eredmény. Nagyon drukkolok, hogy még néhány hétig bent maradjanak?
Mi ez a probléma? a méhlepénnyel van vmi? uh-val vették észre?

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

Judit :D
drukkolok nagyon!
az áramláson a sote Ien iszonyú jól tudnak segíteni. Gyógyszeresen az pl. jól befolyásolható. Tehát, ha rossz is az áramlás, az nem jelent azonnali császárt. Infúzióval próbálják majd javítani a helyzetet.
A folyamatos ellenőrzés fontos... de tényleg: nincs automatikusan császár ilyenkor, OK?

van egy nagyon-nagyon kedves ismősöm, neki a 27. héten lett nagyon rossz az áramlás az egyik babánál és még 4 hétig tudták húzni a soten... szóval bízni kell!!!

Emma :D
az áramlást flowmetrián nézik, ez egy UHs mérés. A köldökzsinórban áramló vért és ereket vizsgálják... van egy arányszám hozzá.
jobban sajnos nem tudom elmagyarázni.
ha indokolt akkor küldik flowmtriára a kismamát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szerintetek nagyon korai most megvenni egy babakocsit ( már csak babonából is) ? Mert most van egy nagyon jó lehetőségünk és késöbb lehet,hogy már nem lesz ilyen!

Kép
andrea23
 
 


Sziasztok

Napszemcsi - Zseboroszlán
olyan jó ilyen jó dolgokat hallani a dokimról!

Pbj
áramlás vizsgálat: nekem olyan rossz volt hogy a dokim haza sem engedett a kórházból és az osztályos pedig úgy megilyedt (fiatal doki) hogy hiába adtak ágyat le kellett mennem 1 napra a vajúdóba 24 órás CTG megfigyelésre, de aztán végülis még 3 hétig egyben tudtak tartani igaz napi 1 infúzió Diaphylinnel (ha jól tudom értágító - hogy jobban tudjon áramolni a vér köztem és a baba között) + napi 1 áramlás vizsgálat + napi 3 CTG, igaz az én dokim a II-es klinikán dolgozok
én úgy tudom hogy Krizsa dr. nem igazán szereti az I-es klinikát, de a II-eset igen :lol: és a dokimat is, Napszemcsi már leírta hogy miért!
És itt is kiváló a koraszülött intenzív osztály, ugyanolyan jó mint az I-en!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Wish, Pbj: Nagyon szorítok nektek!!!!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Az áramlásvizsgálat úgy megy, h uh-on keres a doki egy jó eret a babánál, ahol megméri az áramlást majd a köldökzsinórban uígy. A két szám aránya 1 kell h legyen, v közel 1, akkor jó. Nekem a 32. héttől csinálták minden héten és 38-ra szültem. Lehet oka az érett méhlepény is!
Nekem is a Diaphilint mondták, de a keményedésekre... És a dokim azt mondta szintén, h ezt a sote-n nagyon jól tudják kezelni. Pbj! Úgyhogy csak biztatni tudlak, biztasd a babákat a bentmaradásra! A súlymérés meg csalóka, Bálintot ugyan nekem nagynak mérték, de nem 4,45-nek, hanem 3,5 kg körülinek... Úgyhogy a mérés semmit nem jelent, h nőnek az a lényeg!

dkata
 
 


dkata írta:Nekem is a Diaphilint mondták, de a keményedésekre...

azért adják keményedésekre, mert sűrű keményedésnél a köldökzsinórban a véráramlás eléggé tud romlani. Tehát magára a keményedésre nem jó - nem izomlazító -, de a keményedés miatti oxigénhiány megelőzésére is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szép jó reggelt

tegnap közösen elolvastuk a párommal amiket írtatok, és nagyon köszönjük a bíztatást, és a bátorítást :D
Most már sokkalta derülátóbbak vagyunk, hétfőn úgy is minden kiderül, de érzem hogy Ők még bent akarnak maradni :lol:

Kép

Judit
pbj12
 
 


Orsi

milyen esetekben indokolt a flowmetria? mert nem automatikus a vége felé ez a vizsgálat, ugye?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:milyen esetekben indokolt a flowmetria? mert nem automatikus a vége felé ez a vizsgálat, ugye?

nagyon-nagyon kórház, orvos és protokollfüggő.
Pl. a dokim automatikusan nézi.
Amikor indokolt, és meg KELL nézni, ha a magzat a korábbi UH leletekhez képest lassabban fejlődik (tehát nem akkor, ha korához képest kicsi, mert ez önmagában nem feltétlenül jelent rosszat, ha a terhesség alatt végig kisebb, akkor valószínűsíthetően semmi gond nincs), ha a méhlepény idő előtt el kezd öregedni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

én azt hittem,hogy ez a vizsgálat alapban benne van a 30-32.heti nagy Uh-ba :shock: :idea: :?:
Legalábbis úgyirja néhány terhessági protokoll itt a neten 8)

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi! Nekem nem volt benne! Egyszerű uh volt, a magzati növekedést megítélendő. (Soha többet nem mentem oda, se a 36, se a 38 hetesre, mert kiakasztottak, h túl nagy a gyerek, túl rossz a méhlepény, biztos dohányzom, de ha nem, hát tuti h cukorbeteg vagyok...) Flowmetria nekem a III érettségű méhlepény miatt volt, h a magzati növekedés megfelelő-e. És a kórházban mikor magzatvíz vizsgálatra mentem a szülés napján, nem is tudták megnézni, mert hétvégén nem volt rá eszköz!!! Ha akkor nem szülök, a dokim otthon nézte volna a magánrendelőben, ahogy mindig. :cry: De az már nem kellett... szerencsére. Nekem vagy4-5-ször nézték.

dkata
 
 


Napsütéses szép napot lányok!

Itt vagyok ragyogok...
Látom téma a méhszáj ellenőrizgetés... Háát nekem 2 hetente nézik ugye az előzmények miatt. Így én is sokkal nyugodtabb vagyok.

Judit!
Nagyon drukkolok hogy még egy jó darabig bent maradhassanak a lurkók :) . Azért elég megnyugtató amit a többiek írtak.

Zsuzsi !
Gratula a kis Olivérhez! Én is éreztem végig hogy kiscsaj forog odabent a pocakomban. Aztán meg nehogy pofára essek később hogy hoppá kinőtt a kukaca... :lol: Mert ugye "csak"99% hogy puncis...
Kiscsillag!
Hihetetlen hogy szalad a vonalzód... Ügyik vagytok:) . Miért érzem azt hogy az én vonalzóm a leglassabb??? :shock: :lol: :lol:
Melcsi!
Másik topicon meglestem Pörit! :lol: :lol: Csúcs vagány kiscsaj! Izgis lesz az élet ha megérkezik tesó:).
Wish!
Neked nem írok mást csak annyit hogy: Mindent bele! Nagyon izgi! A lkórházban legalább jó kezekben vagy. Annyira furi...Nemrég jelentetted be hogy sikerült. :lol:

És raknék föl egy-két elmaradt képet ha nem baj :oops: !
Kép
Kép

Ölelek mindenkit!
Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzska,

ez aztán a pocak!
a kislányod is aranyos nagon!
tényleg, én el is felejtettem Olivérről felrakni a képet.
Kecskeméten voltam én is 4D-n, de abba a rendelőbe soha többet!!!!

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok,

segítsetek léci! hogy kell lekicsinyíteni a képet, hogy fel tudjam rakni? elfelejtettem, pedig a múltkor már ment. úgy kezdtem, hogy jobb egér szerkesztés, és utána elfelejtettem, melyikkel tudom 600x600-ra kicsinyíteni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Szia Zsuzsi!

Melyik rendelőben voltál? Nemes doki vizsgált? Kíváncsi vagyok:)! Majdnem én is odamentem...
A kicsinyítéssel én is küszködtem... Addig jutottam pont mint te... Aztán jött a tesóm:). És még most sem tudom hogy kell de legalább ő megcsinálta nekem. :oops:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzska

igen, ő vizsgált. szerintem, ha magamra vettem volna, amiket mond, sírva jöttem volna ki. engem is le akartak róla beszélni, de akkor már be voltam jelentkezve. meg engem tényleg nem lehet olyan baromságokkal megijeszteni, amiket ő mondott, ezért nem léptem már vissza.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 



Kata,

köszi. átküldtem az emil címedre.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 



Judit!
Nagyon sok szerencsét kivánok a hátralevő időre, és ne ijedj meg! Biztos jó kezekben leszel! Tudsz majd jelentkezni, vagy üzensz valakivel, mi a helyzet? Remélem még jópár hétig sikerül növelni odabent a babákat! Ügyes légy!
Zsuska!
Látom már jobb a kedved! :D Gyönyörü a pocid, szép nagy!
Igen, Emese elég eleven nőcike, hát majd meglátjuk mit csinál. Mindenesetre egyik nap, mikor épp a babáról beszélgettem Vele, felhuzta a pólómat és odatette a cumisüvegét a hasamhoz, és hammogott (megetette a babát :lol: ). A bölcsőt meg ugy hintáztatja, hogy majd elrepül, mondtam is az apjának, hogy azt majd ki kell ékelni :shock:
Zsuzsi!
Neked tényleg tetszeni fog a könyv, sikerült kapnod?
Wish!
Figyelj, már csak 10 nap papiron, sok idő tehát nem lesz az a kórház. És minden rosszban van valami jó, legalább az ismert dokidnál szülhetsz :wink: (csak zárójelben: az is lehet, hogy igy tudott segiteni Rajtad...) Laptopod van, hogy tudsz irni? Boldog találkozást kivánok Nektek!
Napszemcsi!
Nekem a 35. hét körül csináltak flowmetriát Emesével, tájékozódás miatt, nem volt baj egyébként. De mikor lejárt az idő és befektettek, akkor az 1 hét alatt 3x megnézték.
Pompi!
Én is mostmár örülök, hogy Emese császár lett, és a mostani babám is az lesz. Mivel nem jött a lányka, na meg sarokülésben is volt, aztán a mütétnél derült ki, hogy a nyakán volt 2x a köldökzsinór. Erre mondta a dokim, hogy ő ezért nem forgat, mert nem véletlen, hogyha 1 baba nagyon nem akar befordulni...
Most is farfekvés áll fenn...

Az osztálytalálkozó nagyon jól sikerült. Kicsit érdekes gondolataim voltak, mert 26 éve nem láttuk egymást, de várakozáson felül jó volt a hangulat, midnenkinek eszébe jutott valami jó kis marhaság a 8 évből, ugyhogy annyit nevettünk, hogy már fájt a hasam. Nekem volt a jelenlévők közül a legidősebb, és a legfiatalabb gyereke, és senki nem tervez már babát :shock: Többen nagyon bátornak tituláltak, de mindenki gratulált, meg boldog szülést kivánt. 3 dohányos volt, akik udvariasan megkérdezték, nem zavar-e a füst, és ugy döntöttem, 1 este ki fogom birni, mert figyelmesek voltak. De elmentek az asztal végére bagózni. :D Megbeszéltük, hogy a következő talink nem 26 év mulva lesz :lol: 1 fiu sajnos már nem él közülünk, pedig csak 40 évesek vagyunk! :cry:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lányok én tiszta para vagyok....
Nagyon erős folyásom van. Nem csíp, nem viszket, negatív kenet de a bugyim állandóan nyirkos. Ez normális? Kaptam rá pár napja kúpot is de nem lett tőle jobb. Ugye nem magzatvíz???? Tudom hogy ilyenkor több a hüvelyi folyás de engem teljesen kiakaszt. Plíz!
Melcsi ha jól emlékszem neked volt hasonló ugye? Miből derítetted ki hogy pisi? Mondjuk szerintem az enyém nem az.
Bocsika már megint parázok... :oops: :oops: :roll:

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu!
Az, hogy magzatvíz vagy nem igazán csak teszttel dönthető el, gyógyszertárban lehet kapni magzatvíz tesztet, ez olyan, mint egy tisztasági betét.
DE! tuti nem az! Ne aggódj ezen! Minden rendben volt a dokinál, rendben van most is.

(egyébként az én bugyim is állanandóan nyirkos, még tisztasági betét mellett is)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsuzska,
ne aggódj, ez terhességi tünet. Nekem is kell a tisztasági betét, mert napi 1-2x egyszercsak megindul valami. Kérdeztem is a dokimat, hogy a vizelet- és egyéb leletek kiszűrik-e a fertőzést, mert ez van, de aszonta, ne aggódjak, ez természetes.

Édeklődéssel hallgattam az áramlás-vizsgálatot, nekem szerintem még nem nézték. Vagy azt minden UH-n azért látja a doki valamennyire? Vagy van valami konkrét jele, ha baj van?

KépKép
pompomlány
 
 


juj, egy hét múlva már belépünk a bűvös harmincba! :) De izgi!

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:Édeklődéssel hallgattam az áramlás-vizsgálatot, nekem szerintem még nem nézték. Vagy azt minden UH-n azért látja a doki valamennyire? Vagy van valami konkrét jele, ha baj van?

nem gondolom, hogy nézték, jól fejlődnek a babák, nem vagy a 30. héten túl ikerterhes, ilyenkor nem szokták még.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok :D

látom ahhoz képest,hogy vasárnap van jókorán kivetett az ágy benneteket is :P

Zsuzska,nagyon aranyos a babád :D :D :D
Ezektől a vizes folyásoktól én is megijedtem,de aztán a doki is meg a lányok is megnyugtattak,hogy ez a terhességel jár,nem magzatvíz :wink:
nyugi,de ha megnyugtat Téged,szerezz be olyan szettet,amit Orsi ajánlott:)

Áramlásvizsgálatról meg majd kiderül,12-én,hogy csinálják-e vagy sem a klinikán nekünk :roll: de remélem minden rendben lesz az Édikkel.

Hajni,milyen volt a tanfolyam? :D

Pomi,nem sok van már tényleg a 30.hétig,Neked sem és Nekem sem!
Én már nagyon várom az Uh-t,hogy láthassam Őket.
Akár 4D-re is mennék,csak nagy értelmét nem látom,mert biztosan nagyocskák,és csak karok,lábak,hátak látszódnának a képen :) :? :?
habár az Istenhegyin a doko azt mondta,hogy ha mozizni akarunk a 28.héten menjük Uh-ra.
24.héten készített képek közül is csak 2 volt olyan ami jól sikerült,a többi nem olyan tökéletes.

KépKép
napszemcsi
 
 


Köszi csajok! :lol:
Kezdek picit megnyugodni! Meg volt itthon olyan betét. Még ikrektől maradt. És negatívat jelez. De hogy én mindig ki tudok magamnak találni valamit... :lol: Meghát most egy kicsit labilisabb vagyok érzelmileg. Pedig eddig sem voltam kispiskóta :)!

Köszönöm mégegyszer:)!

Zsu!

Zsuzsi várom a képet:)!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


napszemcsi,
hát igen, mi lyól együtt-haladunk. :wink: Kíváncsi leszek az utsó napokra, kinél hogy zajlik majd a vége, ki lesz a befutó. Mert ennyi kis különbség szinte nem is számít - gondolom.
Én is nagy nosztalgiával gondolok vissza a 4D-s kukkolós napokra, dehát már nem sok látszik a mostani UH-kon, mikor végre havonta egyszer megejtik.

hajni,
tényleg milyen volt a tanfolyam? Végül is megvettem a Léghajós elsősegély-könyvet, de az újraélesztésről nem sok derül ki belőle. Mindenképpen ki kell próbálni személyesen is...

orsi,
köszi az infót.

zsuzska,
semmi baj, nekem is vannak ilyen aggódási hullámaim... aztán elül a vihar... egész a köv. hullámig! 8)

Most pl. az foglalkoztat, hogy szükség van-e szülés után ilyen fűzőkre meg mindenféle has-leszorítókra, attól tényleg jobban visszamegy a has? (A Brendonban láttam.) Egyáltalán egy császáros kismama el bírja viselni magán az ilyen nyomást? Azt hallottam, hogy a Rubint Réka valami liszteszsákokat pakolt magára vagy mit. :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Zsuzska

nekem is nagyon erős folyásom van, és elég vízszerű az állaga, hetek óta. ne aggódj!!! én már nem aggódok.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Zsuska! :D
Nekem is ilyen erös a folyásom ugy látom a 20-23-ik hét között felerösödik utána picit rendezödik de csak picit és a 30-ik hét után ujbol szépen elöjön!!!! :shock:
Én mindig kérem a dokit,hogy nézzen mindent baktérium,kenet,ph szoval tiszta para vagyok én is!
Gyönyörü nagy pocakod van!

Pbj! :D
Nagyon szoritok holnapra!!
De biztos minden rendben lesz és tényleg lehet ezt még kezelni pár hétig!!!!!

Melcsi! :D
Örülök,hogy jol sikerült a tali!
Nekem is irogatnak az osztálytársaim mert szervezik a találkozot!Azt hiszem valamikor nyáron lesz!Nekünk még egy sem volt! :(

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Lányok

haminden igaz, most fel tudom tenni Olivér képét, köszi Kata a segítséget!

Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok

haminden igaz, most fel tudom tenni Olivér képét, köszi Kata a segítséget!

Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi! Visszaküldtem a képet! Gyönyörűséges, és még integet is!!! :lol:

Napszemcsi! Teszek majd fel képet, de most az összes kezem a gyerekkel van tele, kb. minden 2. nap olyan, h le se tudom tenni, annyira fáj a hasa. És nem tudok segíteni rajta, annyira sír, h tépi rólam a ruhát, tiszta görcs az egész gyerek. Most is vizesre izzadta magát az erőlködésben... :cry: :cry: :cry: Annyira sajnálom... a tej meg jön ki belőle, sokszor úgy tűnik, több jön ki, mint amit szopizott...
Szóval most merő görcs az életünk, szó szerint...

Pbj! Nagyon sok sikert holnapra, a párod v te valahogy jelentkezz! sms-ben v valahogy!

Wish! Egyben? Hogy vagy?

Zsuska! Gyönyörű a kisbabád! És mekkora a pocakod!!! :lol: :lol: :lol: Máris irigykedem!

Pompi! Én akartam vanni haskötőt, 2x is. az első boltban (fehérneműbolt) azt mondta a csaj, majd a sszülés után jöjjel érte. Hát szülés után ki mászkál fehérneműboltba?! A másik gyógyászati segédeszköz bolt volt, ott azt mondta a csaj, ha szültem, hívjam fel, átjön a kórházba, és méretre alakítja.Szerintem ez jó lett volna, de elfelejtettem. Szülés után nekem elég nehéz volt pár napig a mászkálás, a hasam is jó nagy maradt... Szerintem ott az első napokban nagy segítség lehet. De a has alkatfüggő, h visszamegy-e. Ugye nekem elég nagy pocakom volt a 4,5 kg-os gyerek miatt, de már teljesen visszament, és egyetlen csík se lett rajta. Pedig a fenekemen, mellemen meg vannak terhességi csíkok ezer éve! A hasamon mégse. Ki érti ezt?

Szegény kis nyuszim elaludt a hasamon... :cry:

dkata
 
 


napszemcsi írta:sziasztok :D

látom ahhoz képest,hogy vasárnap van jókorán kivetett az ágy benneteket is :P

engem nem az ágy vetett ki... hanem Máté... f6kor felket, de még lehet, hogy korábban, mert éppen világosodott :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:Most pl. az foglalkoztat, hogy szükség van-e szülés után ilyen fűzőkre meg mindenféle has-leszorítókra, attól tényleg jobban visszamegy a has? (A Brendonban láttam.) Egyáltalán egy császáros kismama el bírja viselni magán az ilyen nyomást? Azt hallottam, hogy a Rubint Réka valami liszteszsákokat pakolt magára vagy mit. :roll:

Ikrekkel mindenképp, de 1 gyereknél is.
Császárnál meg triplán kell, és a 2. naptól hordható és nayon kényelmes.
A kinyúlt bőrt összefogja, ezért nem húzza a sebet!

Zsuzsi :D
jók a képek.

Kata :D
nekem az ikrekkel sem lett 1 db csíkom sem, 1 helyen repedt meg a bőr, és a köldököm körül még kicsit... de a mellem totál csíkos lett pl.
én sem értem :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuska
jó nagy pocakod van :D tök klassz :D
kislányodhoz gratulálok, tündérbogár :D

zsuzsi
te gyermeked is édes! :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata :)
Még egyben. Éjjel 2x felébredtem, hogy keményedek és fáj is, de ennyi. Meg néha érzem, hogy a fejét nekifeszíti a méhszájnak.

A meteorológia szerint szerdán jön egy hidegfront :)

Orsi :)
És milyen fajta hasleszorítót érdemes venni?

wish
 
 


wish írta:Orsi :)
És milyen fajta hasleszorítót érdemes venni?

nekem Anita volt/van. Ennek állítható kapcsokkal lehet a szorosságát szabályozni. bevált.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata: Sajnálom, hogy most nehezebbek a napok. Ilyenkor nem lehet valamit adni a babának?? Vagy ezek a dolgok nem segítenek, ha a baba annyira hasfájós?

Pbj: Szorítok holnapra.

Wish: Úgy gondolom, már csak napok kérdése és a kezedben tarthatod a babádat. Erőt kívánok neked!!

Zsuska: Tényleg szép méretes poci. Akkor én már nem is izgulok, hogy az enyém milyen "nagy". A folyással kapcsolatban én is csatlakoznék a társaság nagy részéhez. Én is csak remélem, hogy ezek a dolgok "természetesek".

Melcsi: Örülök, hogy jól sikerült az találkozás!

Zsuzsi: Nagyon szép baba, Olivér.

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


zsuska:)
Borka baba gyönyörű!!! :) És a hasad is szép nagy!! Nyugi a Te vonalzód is szépen halad!! :)

whis
:)
Most tényleg bent vagy a Margitban?? Tűzközelben mit tudsz, mondanak valamit?? Én most azt se tudom mit csináljak a dokinő most jött vissza 1 hétig szabin volt, nem tudom merjem -e egyátalán zavarni, hogy most mi lesz, hogyan tovább...

zsuzsi :)
Olivér baba is gyönyörű!!! :) Nagyon édes ez a kép!! :)

dkata :)
Én most olvastam a kisbabába vagy kismamába egy masszázs kenőcsről hasfájós babiknak. Utána néztem baba magazin. :) (masszázskrém a baba hasára babynos). Lehet, hogy már próbáltad akkor bocsi. :oops:

Lányok segítsetek már lécci!! Nem tudom, hogy érdemes -e most a géndiagnosztikára menni... Annyira tanácstalan vagyok!!! :(
A múlthéten nézték a babákat NT -t is ami jó volt. 30 éves vagyok. És ha a 16. héten leveszik az AFP-t abból ugyanezt látják nem?? Nem tudom... Most egy kicsit sajnálnám azt a 28 ezer Ft-ot, persze nem a gyerekeimtől, de valahogy egy kicsit feleslegesnek érzem... Adjatok tanácsot lécci!!! Ma mennénk délután, így elég sürgős!! :oops:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


zsuska:)
Borka baba gyönyörű!!! :) És a hasad is szép nagy!! Nyugi a Te vonalzód is szépen halad!! :)

whis
:)
Most tényleg bent vagy a Margitban?? Tűzközelben mit tudsz, mondanak valamit?? Én most azt se tudom mit csináljak a dokinő most jött vissza 1 hétig szabin volt, nem tudom merjem -e egyátalán zavarni, hogy most mi lesz, hogyan tovább...

zsuzsi :)
Olivér baba is gyönyörű!!! :) Nagyon édes ez a kép!! :)

dkata :)
Én most olvastam a kisbabába vagy kismamába egy masszázs kenőcsről hasfájós babiknak. Utána néztem baba magazin. :) (masszázskrém a baba hasára babynos). Lehet, hogy már próbáltad akkor bocsi. :oops:

Lányok segítsetek már lécci!! Nem tudom, hogy érdemes -e most a géndiagnosztikára menni... Annyira tanácstalan vagyok!!! :(
A múlthéten nézték a babákat NT -t is ami jó volt. 30 éves vagyok. És ha a 16. héten leveszik az AFP-t abból ugyanezt látják nem?? Nem tudom... Most egy kicsit sajnálnám azt a 28 ezer Ft-ot, persze nem a gyerekeimtől, de valahogy egy kicsit feleslegesnek érzem... Adjatok tanácsot lécci!!! Ma mennénk délután, így elég sürgős!! :oops:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Ja azt kihagytam ugye, hogy természetesen ikrek és , hogy inzulinfüggő cukorbeteg vagyok. Ezek meg lehet téves eredményt is adnának nem?? Az ikerterheseknek amúgy is más eredmény jön ki úgy hallottam.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


kiscsillag írta:És ha a 16. héten leveszik az AFP-t abból ugyanezt látják nem??

nem!
az afp egy elavult marker, összesen 1 dolog alapján számolják.
ez amire mennél egy összetett 4 markeres teszt, 4 faktort néznek a vérben, és jóval korszerűbb az afpnél.

neked kell eldöntened, hogy mész vagy nem, szerintem tanácsod adni ezügyben nem igazán lehet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


kiscsillag írta:JAz ikerterheseknek amúgy is más eredmény jön ki úgy hallottam.

az AFPnél értékelhetetlen ikreseknél az eredmény, mondhatnám azt is, hogy felesleges megcsináltatni.
Ezzel valós arányszámot kapsz a végén.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kiscsillag :D
Ha a nyaki redő rendben, én biztosan nem mennék.

Lányok ez a tavasz fantasztikus! Vettünk hintaágyat (Zalán napra :D ) és hétvégén alig voltunk a házon belül.

Még 16 napot dolgozom, aztán kezdődik a teljes ráhangolódás a babára :D nagyon fura :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


huhh ebben a napsütésben nincs kedvem dolgozni.... pedig lenne mit :oops: :oops: :oops:

de asszem ha 10kor beér a tnőnk, akkor én elhúzok :D kiveszek egy nap szabit :)
(a lomtalanítás miatt amúgy is át kellene még válogatni a kerti játékokat, mert arra már tegnap nem jutott idő)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

az előbb írtam egyet és jól elszállt :? :? :? :? :?

képzeljétek,megkaptam az első táppénzemet :idea: igaz,hogy január óta vagyok itthon,és most is csak jan.18-tól,febr.22-ig számolták el a pénzt,de hát beindult a magyar gépezet!
Hiányzott valmilyen formanyomtatványom,és nem tudták utalni a pínzt.
Mondjuk,azt nem értem,hogy miért csak ezt a 2 hetet számoltak el,amikor márc.közepéig van leadva a papírom :shock:
Azt mondták,hogy ahogyan beérkeznek a papírok,ők rögtön feldolgozzák és utalják a pénzt! :!: :!: :!: :!: hát mondjuk ebből én nem érzek semmit!!!

Lányok,a szülési szabi mikortól jár?
Előtte érdemes kivenni az éves szabadságot,vagy egyátalán kiadja a munkáltató az egész éveset?
Mert arra gomdoltam,hogy van 23 nap szabim,azt kivenném,és pont május elejére telne le,amikor kezdődne a szülési szabi.
Vagy inkább a 20 hét utánnra tegyem,amikor a gyed vagy gyest kell intézni?
Ezeknek az ügyeknek mennyi az átfutása időben?

Melcsi,örülök,hogy jólsikerült az osztlytalid
:D :D :D :D

Zsuzsi,nagyon ari Olivér :) és mi van a kép sarkába írva?
Olivér, király vagyok??? :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Kata,sajnálom,hogy Bálint hasfájós :( :( :( :( :( :( :( nem ajánlott az orvos valamilyen gyógyszert,cseppet,teát amivel tudod csillapítan a picike hasfájását?

Orsi,jó,hogy mondtad ezt a haskötő dolgot :)

KépKép
napszemcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: