Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük szépen a jókívánságokat, ma ünnepeljük. (Az utónévkönyv szerint nincs is más Sebestyén, bezzeg Sebőből van vagy 5... ki érti?!)

Dorina
Jaj a vers is nagyon jó!!! Kép
De hogyhogy nem vagy suliban? Te is lebetegedtél? Remélem már jobban vagy!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen az infókat, lehet, hogy az oltásokat megvárjuk, azért még elég pici a gyerkőcöm.

Mindenkinek szép napot!

Erika

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cas! Kép
És Sebinek nagyon boldog névnapot! Lesz köszöntés, buli, meg ilyesmik?

Dorina! Nagyon jó kis mese ez, felolvastam Matyinak, kicsit furcsán nézett rám, de neki is biztos tetszett! Kép Köszi a verset is! Kép
aranyhold
 
 

 
 

!!! .:::. Boldog névnapot SEBInek! .:::. !!!
dr_dorina
 
 


Sebi!
boldog névnapot!Kép

Aranyhold!
egész nyugodtan Kép
én néhány hete akartam vinni oda babaúszásra, akkor azt mondták, hogy csak az 5. hós oltás után lehet (miért nincs szerinted 5.?)
az egyénileg menetelt nem is kérdeztem, mert ezt a kort egészségügyi okok miatt tartják. Így én sem vinném oda korábban.
szilvamag
 
 


Cas
Kedden kell mennem suliba. Hála a hörghurutomnak! Kép
Ja igen
Sebi köszöntéséről lefelejtettem, hogy: Kép
dr_dorina
 
 


Cas
Sebinek boldog névnapot! Egész de. szarakodott már megint a babanet.
A iwiwre kaptam már több embertől is meghívót (regisztráltam is), de fogalmam sincs hol lehet dumálni ott, segíts.

Boglárka
Köszi bele is nétem a fizetéspapíromba, de én nem értek ehhez. Pont ma voltam bent, rákérdezhettem volna.

Erika
Tök érdekes, óbudai vagy, ide jártár tornára mégsem itt szültél, doki vagy más miatt? Ha nem a doki miatt, akkor tökre érdekel miért?
Mi Kaszásra járunk, oda csakúgy oktatáson kívül biztos nem tudtok jönni, viszont Budakalászra igen! Myra feltette a honlapukat.
Szilvi, de Erikáék nem foglalkozásra akarnak menni, szerinted nem mehetnek a Cseppek házába? Ja esetleg a 10 hetesség miatt, tényleg nem. Kaszásra és máshova is általában 3 hónapos kortól ajánlják. (Előtte Budakeszire jártunk úszni kb. 3-szor voltunk.)
nikcsi
 
 


Szia Nikcsi,
nagyon jó orvost találtam 4 éve, akkor volt egy orvosváltásom. Próbálkoztam egy Margitos orvossal is, (már nem emlékszem a nevére, de a Szőlő utca végén volt a rendelője), de nem volt szimpi és akkor találtam rá Gajdos Editre és ő az Istvánban dolgozik. Az István amúgy is azok közé a kórházak közé tartozott, ahol szívesen szültem volna.
Az Amfi utcájában lakunk, így azért sokkal egyszerűbb volt a Margitba járni tornára, ami nagyon-nagyon jó volt.
Tulajdonképp azóta olvaslak Benneteket (július), nagyon jó kis csapat vagytok, be kell, hogy valljam, már sok hozzászólásotokat elmentettem, tuti hasznát fogom venni egyszer. (főleg etetésről, recepteket) Kép
Pancsival eldöntöttünk, várunk még picit, akkor úgyis jön már a jó idő és az oltások is meglesznek, de köszi mégegyszer az infókat!

Korival ti jártok/jártatok foglalkozásra is? Annyi pro és kontra van a babaúszásról, nem tudom szeretném-e, vagy sem.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Nikcsi
Itt elolvashatod, hogy mi változott a családtámogatásnál
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=20463
hmmc
 
 


Lányok!
ti mivel/hogyan tisztítjátok az orrszívó belső részét? Tegnap este beleszáradt a t., és most hiába áztatom, csurgatom bele a vizet, nem jött ki teljesen. Fogpiszkálóval nem érem el a kiöblösödő rész elejét, más meg nem megy bele.
szilvamag
 
 


Aranyhold
Mi holnap köszöntjük, együtt megyünk hármasban ajándékot venni, süti az nem nagyon lesz sajna (nincs miből csináljak), aztán anyuékkal vasárnap ünneplünk. Anyósék leléptek vidékre, így ők nemtom mikor köszöntik, mert a köv. hétvégén meg mi utazunk el.

Szilvi
Köszi, aranyos ez a kép! Kép

Dorina
Köszi Neked is, és jobbulást! Kép

Nikcsi
Köszi a köszöntést! Kép
A wiw-en a belső rendszerben lehet egymásnak üzenetet küldeni (az ismerősöknek), meg ott is van társalgó, mindenféle topikokhoz lehet hozzászólni. (Én ez utóbbiba nem írok sehová.)
Viszont ami jó, hogy rég elfeledett ismerősöket lehet újra fellelni, ha regisztrálva vannak, én is találtam pár olyat, akivel elvesztettük egymás minden elérhetőségét, de itt sikerült újra felvennünk a kapcsolatot.

Ilba
Mesélj légyszi az István kórházról kicsit! Neked mik voltak a tapasztalataid? (Kórház maga, csecsemősök, szülésznők, orvosok?)
Egy barátnőm orvost és kórházat keres (még csak próbálkoznak a babával, sajna túl van egy sikertelen terhességen), közel is lenne neki, hallottam már jót erről a kórházról, az Istvános topikot nem nagyon van időm olvasni, de jó lenne első kézből hallani pár infót!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi
Mi vettünk hozzá speckó kefét (olyan mint egy pici üvegmosó-kefe), azzal jól ki lehet súrolni. A Mária nagykerben vettük, de biztos van máshol is.
Megnézem neked holnap a Kenguruban is, ha nem felejtem el...

Ja, van egy teli DM-es füzetem, és még beragasztatlanul pár pontom, azt fel is tudom ajánlani vkinek. Hétfőn tervezem a beszerzést (v. a StopShopba v. az Eurocenterbe mennék). Ki jön?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas,
mindenkinek csak ajánlani tudom, mivel a szülészetet egy alapítvány (is) tartja fent, ezért szerintem elég jók a körülmények. A szülőszobák színesek, képekkel, nincsen kórház jellege. Teljesen baba barát, így a babók éjjel-nappal veled vannak, nekem 10 percet nem volt velem a fiam összesen! Kép
Egyetlen negatívum: igen népszerű kórház, van amikor túl sok baba születik egyszerre és esetleg várni kell a szülőszobára (5db van). Nekem szerencsém volt. Kép
6 alkalomból álló felkészítő van, ahol nagyon sok hasznos infó elhangzik, főleg első babásoknak, mint voltam én.
A csecsemősöknek nagyon sok dolguk van a nagy létszám miatt, de náluk a szoba szinte mindig üres, nincsenek ott a babók, inkább rohangálnak a kórtermek között. A fiamnak le volt tapadva a nyelve, amit később fel is kellett vágni, így mi a cicire tétellel ügyetlenkedtünk, ha szóltam, akkor az éjszaka kellős közepén is 10 percen belül ott volt valaki segíteni. Kérdezni kellett, segítséget kérni, de akkor jöttek szó nélkül.
Én fogadtam szülésznőt, de nagyon sokan azt mondták, hogy nem kell, mert mindegyik nagy tudású, mindenki a gátvédelemre törekszik.
Orvosok: hát a menők nagyon leterheltek, hallottam olyanról, hogy valaki éjfélkor került sorra a rendelésén, az én orvosom egy nagyon fiatal nő, én 2x vártam rá idáig 1 órát, de akkor is azért, mert éppen szült, egyébként mindig a megadott időpont körül be lehetett jutni hozzá.
Nem tudom mire vagy kíváncsi még, vagy a barátnőd, kérdezzetek nyugodtan.
Az biztos, hogy a következő babámat is itt szeretném, ennél az orvosnál megszülni.
És ő Benedek:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cas!
köszi, nézd meg. De csak akkor vedd meg, ha pár száz forint, egyébként olcsóbb újat venni. A DM-ből én most nem kérek semmit.
szilvamag
 
 


Cas,
mindenkinek csak ajánlani tudom, mivel a szülészetet egy alapítvány (is) tartja fent, ezért szerintem elég jók a körülmények. A szülőszobák színesek, képekkel, nincsen kórház jellege. Teljesen baba barát, így a babók éjjel-nappal veled vannak, nekem 10 percet nem volt velem a fiam összesen! Kép
Egyetlen negatívum: igen népszerű kórház, van amikor túl sok baba születik egyszerre és esetleg várni kell a szülőszobára (5db van). Nekem szerencsém volt. Kép
6 alkalomból álló felkészítő van, ahol nagyon sok hasznos infó elhangzik, főleg első babásoknak, mint voltam én.
A csecsemősöknek nagyon sok dolguk van a nagy létszám miatt, de náluk a szoba szinte mindig üres, nincsenek ott a babók, inkább rohangálnak a kórtermek között. A fiamnak le volt tapadva a nyelve, amit később fel is kellett vágni, így mi a cicire tétellel ügyetlenkedtünk, ha szóltam, akkor az éjszaka kellős közepén is 10 percen belül ott volt valaki segíteni. Kérdezni kellett, segítséget kérni, de akkor jöttek szó nélkül.
Én fogadtam szülésznőt, de nagyon sokan azt mondták, hogy nem kell, mert mindegyik nagy tudású, mindenki a gátvédelemre törekszik.
Orvosok: hát a menők nagyon leterheltek, hallottam olyanról, hogy valaki éjfélkor került sorra a rendelésén, az én orvosom egy nagyon fiatal nő, én 2x vártam rá idáig 1 órát, de akkor is azért, mert éppen szült, egyébként mindig a megadott időpont körül be lehetett jutni hozzá.
Nem tudom mire vagy kíváncsi még, vagy a barátnőd, kérdezzetek nyugodtan.
Az biztos, hogy a következő babámat is itt szeretném, ennél az orvosnál megszülni.
És ő Benedek:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Talán van, aki még emlékszik rám. Bár meglehetösen rég irtam ide.

Hirtelen ötlettöl vezérelve látogattam el újra ide.

Gondoltam, megosztom veletek a Gézengúzos tapasztalataimat, mivel mi is oda járunk. Valóban, az öt hónapos oltás után fogadnak. Én is szerettem volna elöbb menni, de nem lehetett. Nekem nagyon kedvemre van a hely. Tiszta, gyerekközpontú és nagyon kedvesek az ott dolgozók és szuper az úszást vezetö lány is. Egyetlen gondom az öltözö apró volta, melyben olykor-olykor 5-6 mama és baba zsúfolodik. Mindent egybe vetve mégis újra mellettük tenném le a voksot, ha
választanom kellene.

Boglárka
az én babám is május 23-án született, nem elképzelhetetlen, hogy össze is futottunk a kórházban.

Amúgy én is megtalálható vagyok az wiw-en és rengeteg rég látott ismeröst felleltem ott. Jópofa, csak nagyon bele lehet veszni, mármint nagyon eszi az idöt.

Üdv mindenkinek'

jano
jano74
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Sárának és Sebinek utólag is!

MINDEN "adakozónak" köszi nagyon a fotókat! Így teljesüljön minden rejtett kívánságom máskor is:-))
Nemtom észrevettétek-e, de szerintem csupa olyan képeket tesztek fel a topikba a gyerkőcökről, amikről nagyon "lejön" a kis személyiségük. Pl. Sebi legtöbbször matat-szerelget, Lilla fülig mosoly arcáról sugárzik a huncutos izgágaság, Kinga meg komolyan tanulmányozza és ki is próbálja vagy a babák vagy a felnőttek világát :-)) ANNYIRA JÓ így nyomon követni ezeknek az "ismerős" picuroknak a növekedését!

Szilvi,
Köszi az ötleteket ovizás ügyben! De már próbálkoztam a másik oviban, az is dugig gyerekekkel, pedig ott tesók járhatnak együtt vegyes csoportokban. Az biztos segítene Marcin, ha Hannával járhatna, mert akkor azzal foglalkozna, hogy Hanna jól érrezze magát és mindent megismerjen. Óvóbácsiként más lenne neki a helyzet, hiszen az úgy már munkahely, nem "uncsi" ovizás:-)
Viszont pénteken Hannát is be akartam iratni kiscsoportba (február elején tölti be a 3-at), mert ő meg azért nyikorog, ogy ovizhasson, de természetesen nem vették fel túlzsúfoltság miatt:-) Viszont Marci ovónénije beleegyezett (Marci miatt is), hogy Hanna néha hétfőnként mehessen Marciékhoz! Kiváncsi leszek, változtat-e haloványat Marci hozzáállásán...

Köszi, hogy nem túl babás sirámaimat is elviselitek (legalábbis nem kaptam fenyegető méleket innen, hogy kussolj szenilis banya:-))

Jöhet Laga Vilmosa is, hadd merítsen kis önbizalmat tőle! Vilmosnak tuti bőven van:-)

Cas,
Jaaaa, majd Sebit sem lehet ám hamarosan átverni ilyen nem működő gagyi klavival:-) Olivér is csak egyszer vette be, mert egyből rájött, ha ütögeti, nem történik semmi, nem lát képernyőt kriksz-krakszokkal villódzni. Szóval nem működő gépek, eszközök nem jönnek be nála:-)

Viki
ccviki
 
 


Helló!
Van egy jó meg egy rossz hírem! Kezdem a rosszal: ez az utolsó Boribonos mese! Kép
A jó: Itt a harmadik mese!...

Marék Veronika
Boribon és a 7 lufi

Boribon bánatosan nézi a felhős eget. Esőre áll az idő.
- Milyen szomorú nap van ma!
Hirtelen Annipanni toppan elébe.
- Szervusz Boribon! Téged kereslek, mert ajándékot hoztam neked: hét színes lufit. Tessék.
Boribon ámul-bámul örömében! Csodálatosan szép a piros, a narancssárga, a sárga, a zöld, a világos- és a sötétkék, no meg a lila lufi.
Elindul, hogy megmutassa a lufikat a barátainak. Először Sebihez, a kutyához megy.
- Idenézz, mennyi lufim van!
Csakhogy a sötétkék lufi beleakad a kerítésbe és BUMM kipukkad.
- Sebaj, - gondolja Boribon - sok van még!
Elsétál Sárához, a sünihez.
- Idenézz, mennyi lufim van!
Igenám, de a lila és a narancssárga lufi beleakad a vadrózsa tüskéjébe és BUMM, BUMM, mind a kettő kipukkad.
- Sebaj, - gondolja Boribon - maradt elég.
Elballag Korihoz, a békához.
- Idenézz, mennyi lufim van!
De nem néz a lába elé! Megbotlik, hasraesik és BUMM, BUMM, BUMM, most egyszerre pukkad ki a zöld, a sárga és a világoskék lufi.
Boribon elszontyolodik.
- Már csak egyetlen egy lufim van. Jó, hogy éppen ez a szép piros maradt meg. Erre nagyon fogok vigyázni.
Boldogan sétál a piros lufival. Nagyon vigyáz rá. Találkozik Lillával, a nyuszival.
- Ó, de szép lufid van! - sóhajt Lilla. - Mindig ilyenről álmodtam. Nekem még sosem volt lufim.
Boribon megsajnálja Lillát.
- Tudod mit? Neked adom. Tessék, itt van.
Lilla boldogan ugrál haza a piros lufival. Boribon hosszan néz utána. Azután hazamegy.
- Mi újság? - kérdezi Annipanni. - Hol vannak a lufik?
- Elfogytak - feleli Boribon.
- Sajnos a lufik hamar elfogynak - mondja Annipanni.
Elered az eső. Boribon bántosan kuporog az esernyő alatt.
- Egy lufim sincs, és az eső is eleredt! Mégiscsak szomorú ez a mai nap!
Amikor végre eláll az eső, Annipanni az égre mutat:
- Nézd, Boribon! A lufik elfogytak, de a hét szín ott ragyog a szivárvány színeiben. Ott a piros, a narancssárga, a sárga, a zöld, a világos- és a sötétkék, no meg a lila. Látod?
- Látom! - álmélkodva Boribon. - Mégiscsak szép lett ez a mai nap!


Remélem tetszett!

Dorina Kép
dr_dorina
 
 


Sziasztok!
Nekünk is van olyan kis mosókefe az orrszívóhoz, talán 150 Ft körüli áron vettük még tavaly.

Jano, szia! Én a táblázatból emlékszem a nevedre! Kép Mikor jártok úszni, kihez? Mi is járunk. Lehet, hogy már találkoztunk is, csak nem tudunk róla! Kép

Olvastátok! Megszült Szilpa! Gondolom még a saját dokijánál tudott akkor szülni! Kíváncsi vagyok nagyon hogy voltak a dolgok! Kép
aranyhold
 
 


Itt a vers!

Gazdag Erzsi
Hóember

Udvarunkon, ablak alatt
álldogál egy fura alak;
hóból van a keze, lába,
fehér hóból a ruhája,
hóból annak mindene,
szénből csupán a szeme.
Vesszőseprű hóna alatt,
feje búbján köcsögkalap.

Remélem ez is tetszett!

Dorina Kép
dr_dorina
 
 


Dorina!
köszönjük a mai kultúrát is Kép
ugye csak egész véletlenül hívják a kutyust, békát és barátaikat a gyerekeinkhez hasonló néven Kép
szilvamag
 
 


Szilvi
Nem volt olyan kefe sajna.

Dorina
Elismerésem, hogy ennyi türelmed van gépelni! Kép
Köszönjük szépen!

Ilba
Köszi a sok-sok információt, nagyon jól hangzik, továbbítom majd. A barátnőm megkereshetne esetleg e-mailben téged? A profilodban nem láttam címet, ha itt nem akarod közzétenni, írj nekem légyszi a calliope@index.hu címre. Köszi!
Benedek pedig nagyon aranyos babó! (Szép neve van, becézitek valahogy, vagy ilyen komoly kis legény, hogy illik is hozzá ez a név?) Majd máskor is tegyél fel képeket róla!!! Kép

Szia Janó!
Nálatok mizujs? Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ja, és megköszöntöttük Sebit, egy nagy zacsiba raktuk az ajándékait, és ő pakolhatott ki belőle (alvórongyit és olyan kockából összerakható képet kapott), de persze a zacskó, és a véletlenül bennefelejtett celluxok sokkal jobban érdekelték! Kép
Az apja viszont remekül eljátszott a kockákkal, mire kirakott volna 1 képet, addigra Sebi mindig szétrontotta... Kép

Mégegy ja, összefutottunk Lagával és Vilmossal az Eurocenterben. Laga örömmel mesélte, hogy mióta megvontak a kölöktől minden édességet egész nyugis az élet, illetve szentül megfogadta, hogy ma már benéz ide is, ha 1 mód van rá. És szívesen jönne talizni is...
Tényleg, azzal most mi lesz?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Tali:
ha szegény Móniék még betegeskednek, akkor jöhettek ide a jövő héten. Jó?
Kedd túl korai? legyen inkább csütörtök?
kinek mi jó?
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Aranyhold
Mi csütörtökönként a 10.15-ös csoportba járunk, Nellyhez. Vicces lenne, ha már ismeretlenül ismerösök lennénk.

Cas
Hétfön töltjük a nyolcadik hónapot. Nagyon kiegyensúlyozott gyermekem van. Csupa mosoly, jókedv. Úgy tünik végre az éjszakai rend is kezd beállni. Egyszer-kétszer biztosan felébred. Idönként lényegesen gyakrabban. Jól érzem magam itthon, vele. Végre saját kis fészkünket is birtokba vettük, úgyhogy minden jól alakul.

Üdv,

Jano
jano74
 
 


Cas,
persze, nyugodtan írhat a barátnőd, nem is tudom miért nincsen fent a címem: ilba76@freemail.hu
Benedeket Beninek, Bencsinek szoktuk becézni.

Sebi is írtó édes és utólag így ismeretlenül is boldog névnapot kívánunk neki.

Ezt ma csináltam az új szerkóban Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Viki
Hát igen, kb. negyedóráig volt érdekes csak úgy magában nyomkodni a gombokat, meg rágcsálni a csatlakozót, esetleg húzni maga után fel-alá a lakásban.
Aztán egy kicsit még be tudtam csapni, ölbe vettem, ő püfölte a saját billentyűzetét, én az enyémet, de aztán úgy lehajította a sajátját a földre, mikor rájött, hogy az semmit nem eredményez a képernyőn... Kép
És tényleg csak addig szeret játszani a cuccokkal, amíg be vannak dugva a 220-ba, amint kihúzom és nem csinál semmit már nem is érdekes. Kép Szereti a gyerek a feszültséget... KépKépKép

Janó
Lehet, hogy én vagyok szenilis, de kislányod van vagy kisfiad? És mi a neve?

Ilba
Köszi a mailcímet, majd továbbítom. Kép Meg a köszöntést is köszi!
Micsoda nagyfiús szerkója van Beninek! Én épp ma nézegettem nosztalgiával a rugikat, hogy Sebinek már nem vehetek többet olyanokat... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok,
itt, itt, itt - na végre!

Igen, taliztunk Casékkal. Amiért mentünk az Eurocenterbe, azt nem tudtuk elintézni (Elmu˝), de vettem 2 pólót magamnak és ez nagyon feldobott. Állatira be vagyok zárkózva. Tiszta élmény emberek közt lenni és csak úgy vásárolgatni. Nálatok ez nincs így?

Boglárka,
nem ismerem kis Nicholast. Mit kell tudni róla? Ja és köszi az eligazítást olaj ügyben.

Cas,
Szilvamag hívott, hogy van Békáson kung-fu már ilyen korúaknak is. Odamentünk.

Szilvamag,
elmentünk, de nem volt szerencsénk. Az edzô nem volt ott, csak helyettesek és ôk nem tudtak mit mondani. Viszont megvan a pali mobilszáma. Majd felhívom. Miért majd? Hát azért, mert az edzések 5 és 6 között vannak. Teus ekkor szopik. Férjem dolgozik. Vagyis a nagyira számítunk, de ôk meg éppen Thaiföldre készülnek 2 hétre. Kivárjuk.
Egyébként nagyon tetszett Vilmosnak az amit láttunk. Felrúgni lábbal a kézig!!! Húha! Remélem az oviban nem vadítja majd a többieket...

A mi ovinkban is volt olyan óriásos szórólap, de elvette a kedvem, hogy a XIII. kerületben van. Azért ha hallasz valami tapasztalatot, akkor írj lécci.

És tényleg igaz a hír: Vilmos határozottan együttmu˝ködôbb lett, hogy nincs édesség. Elpakol, belekezd az öltözkodésbe, sôt egyszer amikor valami fontos megbeszélnivalónk volt a férjemmel, Vilmos felajánlotta, hogy ..."addig én játszom a kiscsajjal." Ettôl lehidaltunk.

Myra,
Vilmos 1 évesen leszokott a délelôtti alvásról. Ettôl egy kicsit nagyobbanak aludt délután. Kb 1,5 órát vagy esetleg kettôt. Egész nap pörgött, minden nap mentünk játszóra és ez nagyon jó volt. Az amit te is írsz, hogy nem képes elmélyülten játszani valamivel, az nálunk is nagyon jellemzô volt. Erre volt jó a Tücsökzene és az úszás. Azt mesélte az úszásoktató (Matesz Csilla), hogy úszásnál igenis feladat van: a medence egyik végétôl el kell "úszni" a másik végéig. Eleinte ez elég fegyelmezetlenül ment, de késôbb már vette a nagy levegôt, elôre nézett és tudta, hogy a feladat a másig végéig ér. Koncentrált. Tücsökzenénél meg az volt, hogy 2x10 alkalmat jártunk végig. Az elsô kurzuson Vilmos össze-vissza rohangált. Beletúrt az anyukák táskájába, elvette a kicsiktôl a játékot, kapcsolgatta a CD-lejátszót, felmászott a radiátorra és látszólag egyáltalán nem figyelt. A második kurzuson egyszer csak leült az ölembe és úgy csinálta a feladatot, mint a többiek. Kérdezték is, hogy Vilmos beteg?
Nem, csak ráérzett az ízére. A legmegdöbbentôbb az volt, hogy tudta a dalokat és az ezekkel járó mozdulatokat! Szóval figyelt végig!
Szerintem ti is keressetek olyan foglalkozásokat, amelyek edzik Lillát a koncentrációra. Meg lehet tanulni figyelni. És inkább most, mint az iskolában. Addigra már tudni kell. Békáson a mu˝v házban van egy foglalkozás: Csiribiri. Ez kombinálja a verses-dalos dolgokat a mozgásos feladatokkkal. Lilla már jár: simán elkezdheti.

ja és még valami: Vilmost egy dolog tudta úgy igazán minden külön noszogatás nélkül lekötni: a könyvek. Ismered a Beszélni tanulok sorozatot? (Ezt mindenkinek ajánlom.) Állatképek vannak benne. Nálunk az volt a módi, hogy megnéztünk egy állatot, köszöntünk neki, megsimiztük és megkérdeztem hogy csinál az az állat. (Pl kutyus) És akkor vauvauztunk. Ez nagyon tetszett. Kis idô elteltével már ô adta ezeket a hangokat. Teus is imádja. Kedvence a méhecske (zümzüm) - ettôl fülig ér a szája.

Vagy próbáljatok meg rajzolni. Lehet kapni olyan ceruzákat, amelyek vastagabbak, hogy könnyebben meg tudják fogni a pici. A színeik is sokkal intenzívebbek. Egyesével is lehet kapni. Elôször csak az élvezi, hogy nyomot hagy a ceruza, aztán csak firkál, de egyre ügyesebb lesz. Azon röhögtem mindig, hogy Vilmost egyáltalán nem zavarta, hogy vége van a papírnak ha zajzolni akart valamit és nem fért rá a lapra. Simán folytatta az asztalon. Ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy lehet, hogy inkább az én korlátolt felnôtt agyammal van baj, amiért úgy gondolom, hogy a rajz a lap széléig tartson...
(Rajz után jól tedd el a cerkákat, mert ha levadássza, akkor jaj a lakásnak!)
A gyurmával vigyázz! Simán megeszi. Késôbb viszont nagyon jó lesz.

Még valami: nemtom mennyire vagy vevô a spirituális oldalra, de tudod hogy kik az indigó gyerekek? Vilmos az. (Ez persze nem jelenti azt, hogy minden hiper vagy hiper-gyanus gyerek az. És visszafelé is igaz: lehet valaki indigó anélkül, hogy próbára teszi a családját.)

Az viszont tuti bejött Vilmosnál, ha mindennek megvolt a rendje: ugyanakkor ettünk, aludtunk, játszottunk. Nálatok van egy bevált rendszer?

Laga
laga
 
 


Sajnos visszaolvasni nincs időm, de ma volt az első gyógyulós napunk. KépKép
Tegnap viszont a kisasszony olyat produkált, hogy majdnem szívrohamot kaptam. 2x kapott fulladós sírógörcsöt miközben fetrengett, és úgy nézett ki mind aki elvesztette az egyensúlyérzékét vagy félig megbénult. Ez vagy 10-15 percig tartott nála, és semmivel nem lehetett megnyugtatni, vagy kizökkenteni belőle. Én meg azt hittem valami iszonyú nagy baja van. Aztán este a fogmosásnál kiderült, hogy nem elég, hogy tök beteg (ami miatt vagy 4 napig alig aludt), de még fogzik is. Kép Így utólag gyanús lehetett volna, hogy 2 napig még a kaja látványától is sírógörcsöt kapott, de én betudtam a torokfájásnak... Aztán Anyu ma mondta, hogy előfordul, hogy ha annyira fáj a foguk "sokkot" kaphatnak. Nem tudom igaz-e, mindenesetre tényleg olyan volt.
Fúúú mi jöhet még...
De ma már mosolygós napja volt, pedig folyik még az orra, és fekve nagyon köhög. Én ezt javulásnak tudom be. KépKépKép
myra
 
 


Hmmc,
lenne néhány kérdesem dr Dorina iskolájával kapcsolatban. Nem baj ha felteszem ôket mailben?

Laga
laga
 
 


Myra
Jobbulást!

Ilba
Nagyon aranyos Bencsi! (Bocsi, hogy így hívom, de Beninek hívják a kutyusunkat is.Kép)
dr_dorina
 
 


Cas
Sebinek boldog névnapot! Kép
Én mennék a DM-be, és még nekem is van 9 pontom (ebből 4 a kuponfüzet)

Jano
Én este nyolckor szültem császárral, a szobám meg a folyosó végén volt balra.

Dorina
Nagyon jók a versek és a mesék is.

Laga
Kis Nicholas: egy kisiskolás és nagyon-nagyon jókat lehet rajtuk nevetni. Na majd ha lesz kis időm én is idézek belőle. Most jelent meg a Kis Nicholas kiadatlan kalandjai, vastag könyv, még nem olvastam, de már megszereztük.

Myra
Hogy mik vannak?! Szegény Lillus. Kép
Mikortól kell fogat mosni?
boglarka
 
 


Boglarka!
amikor már kint van egy foga, el lehet kezdeni "sikálni" a fogkefével, fogkrém nélkül

Laga!
a beszélni tanulok az Aranyhal kiadótól van?

Myra!
két napja mi is éjszakázunk, mert folyik Enikő orra. Napközben még jó, mert hamar le tudom szívni, meg kint a levegőn kitisztul, de éjszaka fulladozva ébredt. Ma elmentem a patikába a Sübába orrcseppért, mert nem bírtam tovább hallgatni és adtak egy homeós orrcseppet. Nem akarom elkiabálni, de eddig 2* fújtam be neki és már szinte semmi sem jön belőle, tisztán lélegzik. Euphorbium comp.-Heel a neve. Próbáljátok ki!
szilvamag
 
 


Laga
Mivel elköltöztünk megváltozott az e-mail címünk.
csipkay@mail.tvnet.hu

Bocsi, hogy nagyon szűkszavú vagyok mostanában, de Sára nagyon nyügi. Kihányja az orvosságot és éjszakánként üvölt, mint a sakál Kép Mostmár a hasmenése megállt csak köhög és folyik az orra. Hétfőn viszem vissza őket az orvoshoz, remélem legalább az egyiket gyógyultnak nyilvánítja.
hmmc
 
 


Jano! Mi is csütörtökön járunk, és mi is Nellyhez, de mi két csoporttal előttetek. Persze lehet, hogy volt már, hogy összefutottunk, mert a kis öltöző miatt lassan öltözünk, utána a fiatalúr szalad játszani a váró részbe, így elég későn sikerül felkerekedni.

Szilvi! Nekünk jó a jóvő hét kedd is meg csütörtök is. Mi is próbáltuk azt az orrsprayt, és tényleg szuper!

Cas, nekünk sem kell a DM-ből semmi!

Dorina! Jók ezek a Boribonos mesék! Kép Köszi!

Myra, szegény Lillus! Remélem most már hamar túl lesz a náthán. Próbáltál már adni neki valamit fogzásra? Azt mondják a chamomilla jó rá.

Laga! Jók az ötletek gyerekelfoglalásra. A könyv különösen érdekel. Köszi!
Tapasztalt anyukák írhatnának ötleteket, hogy mivel lehet lekötni egy 1-1,5 éves gyerkőt! Matyi annyira unatkozik napközben, én meg lassan kifogyok az ötleteimből!
aranyhold
 
 


Akkor most pótlom az elmaradásaimat.

Szilvi,
Ezt az orrcseppet kipróbálom. Én most éjjel is leszívom az orrát. Szerencsére tiszta légutakkal azonnal visszaalszik. A nagyobb gond, hogy vízszintesen folyamatosan köhög és fullad tőle. (Akárcsak az Anyja.)
Az orrszívót én úgy tisztítom, ha beleragad valami, hogy hagyom ázni forró vízben, és utána többször szájjal átfújom rajta a vizet. Így nagyobb erővel megy át rajta és egyszercsak leszedi. Egyszer előfordult, hogy nem jól ráztam ki a vizet ezért nem száradt ki teljesen, és a cső kicsit megpenészedett. Töltöttem bele Domestost, ami pár óra alatt mindent leszedett a faláról. Esetleg ezt is megpróbálhatod.
Mi inkább a csütörtökre szavazunk. Addig meggyógyulunk. Kép

Aranyhold,
Szoktam neki Chamomillat adni, de most nem vettem észre, hogy fogzik. Taknya-nyála egybefolyt, nem evett és nyűgös volt, de ezt mind a betegség számlájára írtam.
Nálunk is az a gond, hogy már nem tudom mivel Lillát lekötni. Iszonyúan unatkozik. Egyedül mindet szétdobálni, széthurcolni szeret. Kép Én meg nem győzőm a káoszt rendbe tenni.

Boglárka,
Valaki azt mondja már az első fogat is mosni kell, de találkoztam olyan dokival is aki azt mondta eleinte elég ha minden étkezés után kap tiszta vizet inni. Mi pár hete keztük csak el. Egy huszárvágással megfordítottuk az esti menetrendet (fürdés elött van vacsi), és fürcsi közben fogat is mosunk. Nagyon édesen tartja a száját. Ez ellen nem tiltakozik. KépKép

Viszont nekem is lenne kérdésem:
Reggel is kell fogat mosni, vagy azzal ráérünk még?
Mikortól kell fogkrémet is használni?

Dorina,
Köszönjük a jókívánságot, és a Lillás mesét!!! KépKép

Laga,
Én szegény gyereket most tesztelem. A doki néni azt modta, ha például a karika pakolóra legalább 3-at feltesz az már jó, mert akkor már koncentrál. Hát Lilla az összeset felteszi, akár többször is egymás után. Mese könyvet is imád nézegetni, és nem csak 2 állat erejéig. Az 5 különböző állatos könyvében simán ráismer egy csomó állatra ha rákérdezek, függetlenül attól, hogy az egy normális fénykép, vagy egy imitált piros színű víziló. Ceruzával is imád firkálgatni. Múltkor a festő "munkás" (az a széles, piros, csak nem tudom mi a szakneve) ceruzájára is azonnal lecsapott. KépKép Nagyon remélem, hogy a késöbbiekben nem lesz gond, és lenyugszik egy kicsit. Nagyjából azonos időben eszik-alszik, de ezt leginkább az határozza meg, hogy mikor megy először aludni (10.30 és 11.30 között valamikor), és akkor csak 1/2 órát vagy 2 órát alszik. Sajnos nála ez kiszámíthatatlan. Olvastam már cikkeket az indigó gyerekekről. Honnan tudod, hogy Vilmos az?
Vilmos éjszaka jó alvó volt?

Ilba,
Nagyon édes Benedek!!!! KépKép

Sebi,
Utólag is Boldog Névnapot!!! Kép

Jano,
Annak idején emlegettünk is, hogy nagyon eltüntél. Teszel fel fényképet a gyerkőcről? Kép

Cas,
A billentyűzet nálunk is nagy sláger. Egyik nap már nem bírtam hallgatni Lilla visítását, (ha leülök a gép elé addig ordít amíg az ölembe nem veszem, mert akkor tud itt matatni) ezért kiszedtem belőle az elemeket és inkább odaadtam neki. Hát ahogy azt védte. Gergővel együtt azzal "idegesítettük", hogy legalább a kisujjunk legvégét rátettük. Azonnal ellentmondást nem tűrve söpörte le róla, és közben fenhangon mondta a magáét. KépKép
myra
 
 


Myra
nekem anno azt tanácsolták, hogy amíg nem zárt a fogsora addig nem kell fogkrémet sem használni.
Az viszont jó, ha addig is ismerkedik és szokja a fogkefét és megtanulja, hogy alvás előtt fogmosás van.
Én a reggeli mosás helyett fontosabbnak tartom a napközbeni alvás előtti fogmosást. Főleg ilyen piciként...Aztán majd a reggelit is be lehet vezetni, de azt szerintem rá érsz akkor ha már fogkrémmel mossátok.
Azok közül pedig, a szakember véleménye szerint az Elmex gyerek fogkrém a legjobb.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


sccgbcgfzilkvcxc v aír seb irí aaí
Na ezt Sebi írta nektek. Kép

Minden kis- és nagybetegnek jobbulást!!! Kép

Boglárka
Akkor holnap rádcsörgök, megbeszéljük mikor menjünk, és elugrunk értetek.

Senki többet? Mindenki feltankolt DM-es cuccokból?

Fogmosás
Sebi reggel kapja meg a fogkeféjét amikor mi is fogat mosunk, én nem sikálgatom a fogait, ő nagyon lelkesen matat vele a szájában és rágcsálja a sörtéket, szerintem ez is elég hatékony.
Aztán ha napközben van még tennivalóm a fürdőben, akkor addig is oda szoktam neki adni.
Ja, és ha megtalálja a baba-hajkeféjét, akkor azzal is lelkesen fogat most (pedig az egy kicsit más méret...)! Kép

Myra
Hogyan tudtátok előre hozni a vacsit? És mit szólt Lilla? Fürdés után simán elment aludni?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hello!
Jön a negyedik mese!...

Uwe Müller
Foltos otthona

Ezt az aranyos kiskutyát Foltosnak hívják. Délutánonként mindig lustálkodik, és legszívesebben a kiscicák kosarában szundít.Foltos egy tanyán él, ahol rengeteg állat van és ő gyakran játszik velük. Nagyon szeret a réten szaladgálni barátjával, a tarka lovacskával.
Most is éppen versenyt futnak. Vajon melyikük a gyorsabb?
Az istállóhoz érve a lovacska lepihen, Foltos pedig meglátogatja a baromfiudvar lakóit. Éppen odaszalad a kiscsibékhez, amikor egy liba mérgesen rásziszeg - ksz, ksz!
A kutyus jobbnak látja, ha gyorsan elmenekül.
Futás közben eszébe jut, hogy a múltkor elásott a veteményeskertben egy jókora csülökcsontot. Nagy boldogan ki is kaparja.
- Kérsz belőle? - kérdezi az egérkét. Az egérke azonban inkább egy darab sajtot rágcsál.
A tavacskánál Foltos megplillantja a libát, aki elzavarta őt a baromfiudvarból.
- Most elkaplak, ta méregzsák! - kiáltja és vadul csaholva a vízbe ugrik. Ám a liba ismét haragosan sziszeg - ksz, ksz!
Foltos sietve visszaúszik a partra.
A kertben már várja őt a fürdővize. Vidáman lubickol sárga kiskacsájával, míg szép tiszta nem lesz. Ez bizony jólesik, különösen ilyen melegben.
- Milyen éhes vagyok! Hamarosan itt az ebédidő. - gondolja Foltos elégedetten.

Remélem tetszett!

DorinaKép
dr_dorina
 
 


Sziasztok,

Myra,
kineziológus mondta, de különben is nagyon illik rá a körülírás.
Ezt a jelenséget ami Lillánál volt, ezt hívják fogfrásznak asszem. És mit csináltál?
Fogmosás: van homeós gyerek fogkrém is.

Vilmos 2,5 éves volt, amikor átaludta az éjszakákat. Amikor megszületett a kistesó, volt hogy gyakrabban kellett felkelnem hozzá mint a hugihoz megint...

Egyébként éjjel iszik. Mármint vizet. Ott van az ágya sarkában egy csôrôs pohár és simán szlopál éjjel. Van hogy 3 dl-t is. Ha elfogy, akkor szól hogy töltsem újra a poharát. És nem pisil be!
Lilla mennyire alszik nyugodtan? Vilmos a mai napig dobálja magát éjjel. Ezért muszáj hálózsákban aludnia.

Amikor fogzik egy gyerek, akkor legyengül az immunrendszere és könnyebben lesz beteg. Szóval Lilla betegsége meg ez a kemény fogzás valszeg összefügg.

Ja és Teának 2 foga van!!! Másfél hónap kellett hogy az elsô után kibujjon a második.

Beszélni tanulok: Aranyhal Kiadó, igen.

Hmmc,
köszi , akkor majd kérdezek.

Laga
laga
 
 


Laga!
Kinga is sajtkukackodik éjjel, pedig ő igazán nem indigó Kép
(legalábbis remélem)

Saci!
melyik Dm-be mentek?
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Myra,
Én mindig kicsit megemelem a fejüket lapos, de azért magasításnak megfelelő kispárnával, ha náthásak. Akkor nem fulladoznak, köhögnek éjjel, mert jobban lecsurog a cucc a torkukon és nem lesz legalább ott dugó.

Mielőbbi javulást a betegeskedőknek!
Nekem is van vmi nyavalyám, tegnap este dobtam a taccsot, azóta egyfolytában émelygek. (Brrrr, de utáltam a terhesség első 20 hetét ezért :-( Szerencsére gyerkőcök csak szimplán náthásak picit.

Viki
ccviki
 
 


Mivel régen "képeltem fel" ide Olivért, íme 2 kedvenc foglalatossága a napokból:

A falfirkákat először papírra skicceli:-)
Kép

Nemtom látszik-e a fotón a kacsacsőre, miközben mondja , hogy dugggóó:-)
Kép
ccviki
 
 


Ez nem igazság!!!
Már Teusnak is van foga. Lassan Enikőnek is lesz, Sárának pedig még sehol semmi.
Meddig normális, hogy nincs foga?
hmmc
 
 


Hmmc,
Amíg nincs kint, nem romlik:-) Olivérnek asszem 11 hósan jött az első. Lassan 16 hónapos és 5 foga van csak, de azokat sokat sikálja:-) Sajna viszont megszenved a kibújkáláskor:-(

Viki
ccviki
 
 


Sziasztok!

Én 9 hetes terhes vagyok és valószínűleg Dr. Sárvári János lesz az orvosom. Ismeri őt valaki, vagy esetleg szültetek nála? Minden infó érdekelne! Köszönöm a segítséget!

Gabi
gabriella23
 
 


Én is teszek fel képet fogatlankáról Kép



Kép

Kép
hmmc
 
 


Cas
OK.
boglarka
 
 


Sziasztok!
Én úgy hallottam, akkor kell fogkrém, ha már ki is tudják köpni!
Én nem mosom a fogát, kap fogkefét este a fürdésnél és turkál a szájába, de nem mindig engedi, hogy megsikáljam. Kép A dokinéni azt mondta néha dörzsöljem le textilpelussal ha úgy látom és annyi elég is.

Voltunk ma a metroba és találtam olyan ceruzát, amit Laga ajánlott! Vettünk egy nagy tömb rajzlapot is hozzá, de eltettük névnapi ajándéknak! Kép

Anyu szerint egészen ovis korunkig én sem meg a tesóm sem aludtuk át az éjszakát, pedig akkoriban éjszaka nem volt kajálás, csak ivás, mégis.
aranyhold
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?