Új privát üzeneted érkezett!

Csajok :D
Titeket miért zavar, ha nem kakil minden nap a gyerek?
OK, azt a részét megértem, akinél tekereg miatta - vagy ne emiatt csak épp hasfájós, de ez ok lehet. No, de akinél semmi gond, ott miért nem tudjátok le a dolog azzal, hogy ilyen a gyerek?
Máté tényleg tök komolyan mondom, hogy 7-8 naponta kakilt, és semmi baja nem volt tőle, és anyatejes gyereknél normális is ez a dolog.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hahó lányok
nem igazán tudok jönni, mert kicsikénk 5 napja hasfájós ordításokkal van szinte egész nap :( Nálunk van napi 3-4 kaki, de előtte sokáig ordít, felveszem, és oltári gázok közepette nyomja ki. Szerintem még a szomszédban is hallani :shock: Nagyon sajnálom őt + férjem mától dolgozik, így egyedül maradtam, szóval a mai napom eddig a legeslegnehezebb. Védőnőt kihívtam, megnézte, dokival írat fel papaverini-t, reméljük az majd használ.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi :)
Mert nyom és ordít, hogy nem sikerül :( Közben meg vörösödik a kis feje. Gondolom ő is megszokja majd, hogy ritkábban van kaki, és melyik inger az az inger, de azért most ez így elég rossz.

wish
 
 

 
 

Emma! Azért vigyázz a gyógyszerrel, mert abban nyugtató van... Míg az infacol maradéktalanul, felszívódás nélkül kiürül... És csak estére adtam a nyugodt alvás kedvéért, nem 5x, ahogy rendelték, nap közben én Infacol-t használtam, aztán már estére semmit, mert nem kellett. Bocs, hogy belekotyogtam, csak jó, ha tudod. (Persze ellazítja a beleket, meg jobban alszik a baba, csak én nem akartam, hogy a pár hetes gyerekem egész nap be legyen lőve...)

dkata
 
 


:shock: Ez egy óriási zárójeles megjegyzés, de le kell írnom: Én azért nem értem ezt a tea + cukor adása a gyereknek... Nekem egyelőre szándékomban sem áll cukrot v teát adni neki... Vagy én vagyok a csodabogár?! :shock:

dkata
 
 


Pompika - köszi mindent. A "babamosoly" teán nincs feltüntetve hogy mikortol adható. Azért ez klassz! :roll: Remélem nem csináltam semmi bajt! A gyógynövényes csaj is azt mondta hogy biztos mehet, de én nem tudom kinek mit lehet már elhinni.

Wish - ez az infacol egyébként valami cseppek?

Látom sokmindenki küszködik ezzel a hasfájással. Annyira rossz nézni ahogy szenved szegény gyerek és az ember ott vergődik (olykor sír) :oops: vele tehetetlenül!

Kép
potykamanó
 
 


dkata írta::Vagy én vagyok a csodabogár?! :shock:

nem :) enyémek sosem kaptam semmi extra folyadékot a szopin kívül, Levi 10.5 hós koráig ugye még más kaját sem evett, de inni sem ivott semmit tejen kívül 1 éves koráig.
miért kellene? :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish :D
ha zavarja, akokr persze, hogy foglalkozni kell vele. OK, így érthető.

Emma :D
gyógyszer ügyben én is azt írtam volna, mint Kata. A gyógyszer előtt én azért rápróbálnék a semleges szerekre pl. infacol, espumisan (a kettőnek ugyanaz a hatóanyaga, de mégsem ugyanúgy hat minden gyerekreO, gripe water... ha ezek nem jönnek be csak akkor a gyógyszer.
Pocimasszázs, lábmozgatás, ezek általában azért elég jól segítenek.

az infacol egy szuszpenzió, amiből egy cseppentővel kell 0.5 ml-t a gyerek szájába juttatni, ez segít a pici gázbuborékok összeállásában, és így könnyebben távoznak a bélrendszerből.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata, Orsi
Infacol sajna nagyon nem jött be
3x1et írt a doki, annyit én sem akarok adni neki
Ma du - gyógyszermentesen - nagy nyugi van, mintha érezné, hogy kétségbe estem :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Pompomlány
én tavaly felhívtam a Mágust Ákos születésének másnapján telcsin, majd 1-2 hónap múlva küldtem neki levélben fotót is, majd pedig mikor mentünk kistesó ügyben akkor vittük őt is,
most is felfogom hívni másnap, küldök neki fotót, csak most hamarabb fogjuk meglátogatni testületileg :lol: !


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Pompomlány
én tavaly felhívtam a Mágust Ákos születésének másnapján telcsin, majd 1-2 hónap múlva küldtem neki levélben fotót is, majd pedig mikor mentünk kistesó ügyben akkor vittük őt is,
most is felfogom hívni másnap, küldök neki fotót, csak most hamarabb fogjuk meglátogatni testületileg :lol: !


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Azt hiszem igaza van Orsinak. Már 1 hete letettem az espumisant és csak a lábát mozgatom és a hasát masszírozom. Ha látom hogy nyom akkor kibontom és emelgetem a lábát és képzeljétek: Tegnap kakált magától (mármint ezzel a módszerrel). Persze azt azért hozzá kell tennem, hogy Petra nem ordít. Ő csendesen tűri a dolgokat! (persze volt már sírás ezért)

Az én gyermekem, igenis hogy szomjas. CSak forralt vízet kap! No cukor!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pézsé írta:Az én gyermekem, igenis hogy szomjas.

sosem mondtam, hogy az enyémek nem voltak azok :wink: viszont k akkor ciciznek :)

az szuper, hogy a lábmozgatással és pocaksimivel ennyire jól tudjátok a problémát kezelni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,
megnéztem a kis nyelvét, nem barna! :D A cukros pótlásokat én sem értem! :shock:

Volt tegnap kint a bunkó gyerekorvosunk, aki most inkább mézes-mázossá változott. Pedig a múltkor is kapott pénzt!:shock: Mikor ránézett a több, mint 7 kilós gyerekemre, nem tűnt nagyon aggódónak mikor mondtam, hogy milyen keveset eszik. Azt mondta, hogy biztos még a múlt heti vírusfertőzés miatt van. (Piros volt a torka. ) Úgyhogy megkapta az első kötelező szuriját! :cry: Majd ennek örömére megevett 200-at! :D Úgy örültem! :D
20140901102739
 
 


Hajni :D
örülök, hgy rendesen eszik a nagyfiú.
ezen a 7 kg-n mindig hüledezek. Lili sem kicsi, de ő csak 5 kg :)

friss kép a kisasszonyról:

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :D
örülök, hgy rendesen eszik a nagyfiú.
ezen a 7 kg-n mindig hüledezek. Lili sem kicsi, de ő csak 5 kg :)

friss kép a kisasszonyról:

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


bocs a duplázásért :? :? :? nem tudom, miért csinálta :? :shock: :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D ,
nagyon kis huncutka buksija van Lilidnek! Nagyon édes!:D Szerintem 1 hónap múlva ő is simán eléri a 7 kilót! :D
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Szerintem 1 hónap múlva ő is simán eléri a 7 kilót! :D

lehet :lol: bár most visszavetta hízásban, legutóbb már csak 280 ill. 240 grammot hízott 1 hét alatt :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni! Hány centi ez a "súlyos" csemete? Mert szerintem is nagy, megnéztem, Bálint csak 6 kg körül volt ilyen idősen, most 8 kg (és nagynak számít, állítólag). Csak azért kérdezem, mert ha nem lenne elég tejed, akkor nem lenne ekkora!!! Ja, és szerintem nyugodtan megpróbálhatod egyszerre 1 ciciből etetni, legfeljebb az elején gyakrabban eszik.
Egyébként ezt megfigyeltem (persze nem kellett hozzá sok ész :cry: ), hogy azok a babák, akik éjszaka is esznek, jobban gyarapodnak. Nekünk elég korán kimaradt az éjszakai szopi, nem is gyarapodott ilyen rohamosan Bálint. Az egyik szemem sír :cry: (mert folyton a tej mennyiségén aggódok én is), a másik meg nevet :lol: (mert alszunk agész éjjel).
Most meg, hogy Bálint forog, ha lehet, még több tej jön ki belőle. Most is a fél járóka olyan, a játszószőnyeget meg folyton mosom, mert kaja után már nem tudom sokáig háton tartanom, megy mint a lökös, hasra fordul, kiskutyázik és már jön is ki a tej. A héten már csak 80 grammot hízott, ez már nagyon kevés, nem? (Bár már csak 3 hét és kezdjük a gyümölcsöket!)

dkata
 
 


Bár nem tudom, a gyümölcslé mitől maradna benne? Most akkor miben is reménykedem?!

dkata
 
 


dkata írta: A héten már csak 80 grammot hízott, ez már nagyon kevés, nem? (Bár már csak 3 hét és kezdjük a gyümölcsöket!)

a gyümölcsöktől vársz hízást?? :wink:

5 hónaposan heti 80 gr??? miért lenne kevés? tök normális. Levi ennyi idősen volt hogy 1 hónap alatt hízott 150 grammot... szóval no para!!! :)
de abszolút értelemben sem kevés a 80 gr.4 hónapos korig van az a heti 150 gros "kívánt" hízás, vagy hogy 4 hóra megduplázza a súlyát... utána havi szintem 200-300 gr amit mondani szoktak.

de alapvetően annyi a lényeg, hogy gyarapodjon a gyerek, mind1 mennyit de hízzon, kiegyensúlyozott legyen és megfelelően fejlődjön a mozgása.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Nem a hízást várom a gyümölcsöktől, hanem hogy valahogy kevesebb cucc jöjjön ki belőle! Mert ha annyi tej maradna benne, amennyit megeszik, akkor már óriás lenne. Szóval igazán csak a szilárdabb kajában reménykedhetek...
Akkor a 80 nem kevés, oké. Csak Bálint még nem duplázta meg a születési súlyát, mivel 4450 gr-mal született, akkor az ugye 9 kiló lenne, ő meg 8. De nekem a kórházban a védőnő azt mondta, azon egy percig se aggódjak, ha egy éves korára nem háromszorozza meg a súlyát, mint más "normális" gyerek, mert akkor ő már 13,5 kiló kéne legyen... Próbálom a duplázásnál is ezt szem előtt tartani.

dkata
 
 


:D jó, hogy nem aggódsz a duplázáson mondjuk Lili 2.900 grját kicsit más megduplázni mint a 4.5 kg-t :)

esteleg szerintem megpróbálhatod azt nálatok, hogy a gyümccsel azonnal párhuzamosan bevezeted a rizst - az gluténmentes, allergia szempontjából teljesen jó - és azzal megpróbálod ezt a bukást visszafogni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: Nem neked szántam, csak jelezni akartam hogy néha még soknak is találom azt a vizet amit megiszik. Gyönyörűséges!!!

Kérdés: Probléma e? A gyermek most már 4 óránként eszik, igaz akkor 160-at, de így pont megvan az a mennyiség amit neki meg kell enni. És már 3 napja az éjszakai étkezés is kimaradt, hiszen 10-től reggel 5-6 ig alszik. Engem idegesít, vagyis zavar hogy így lecsökkentette az alkalmakat. Véleményt kérnék! Most 4,3kg. 2,6-al születtünk. Tegnap voltunk 6 hetesek!

Petra: Kép

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


PéZsé :D
mit szeretnél a helyzettel kezdeni?
ébresztgetni éjjel gondolom, nem akarod, nem is lenne értelme. Akkor meg ez van :)
Lili is 4 óránként eszik, sűrűbben nem tudom megetetni, mert ha nem éhes nem eszik.

ne aggódj, ha éhes szól :) hízik, kiegyensúlyozott, akkor minden OK :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ezt akartam hallani, köszöntem!!! :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Orsi,
csak 240-et hízott 1 hét alatt?! :lol: :lol: :lol: Most nézem, hogy Lilinek sincs még szemöldöke, Olivérnek se! :shock: Mikorra lesz szerinted?

Kata,
na megmértem pancsi előtt: 7200 gramm, 65 cm. Bálint milyen hosszú volt? Én meg úgy döntöttem, hogy inkább nem aggódom, hogy ilyen duckó, mindenki azt mondja, hogy anyatejes babánál nem gáz! :lol: Még a tuflák gyerekorvosunk se pampogott! :D Én is elgondolkodtam ezen az egy cicizésen... :roll: Szerintem se akarj duplázni, Bálint tényleg nagyon szép súllyal született! :D

Pézsé,
Petra már most nagyon nőcis! :D


Kép

Kép
20140901102739
 
 


potykamanó írta:Még egy kérdés, aki cumisüveget... használ? Mennyire kell ezt a sterilizálást komolyan venni? Nekünk van ez a mikrós sterilizáló edény amibe belepaklolom az összes cuccot, de azt írja a használati útmutató hogy kinyitás nélkül 3 óráig tartja sterilen a dolgokat. Na most ha kinyitom és éppen csak egy cumisüveget használok belőle rögtön, akkor a többit sterilizálhatom újra?


Én mindig sterilnek vettem, amit egyszer sterilizáltam. Annyi minden jut a szájába kezén, játékokon keresztül, hogy attól a kis kinyitástól nem lesz semmi baja.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Orsi, Pézsé, Hajni! Gyönyörűek a gyerkőcök!

Hajni! Így ránézésre nem duci Olivér (hanem nagyon édes kispofija van), és mivel anyatejes, szerintem sincs min aggódnod! És hosszú is, szerintem! Bálintot 1x mérte a doktornő hosszra, én most mértem valamelyik nap, 75 cm körül van, de persze pontosan nem tudom, mert izeg-mozog, lehet h ma megkérem, mérjék meg. Az tuti, hogy a 74-es ruha még rámegy de már alul nem gombolom be mindet. 80-as cuccunk nincs is, egyből 86-os kombikat vettem neki, az szuper, mert végre nem feszül.
Hajni, még mindig 2 ciciből eszik Olivér? Ezt azért kérdem, mert neked is könnyebb lenne, ha váltott ciciből enne, lassabban telődne fel és akkor éjszaka is jobban bírná (már a cicid). Mérdd meg, mennyit eszik 1 ciciből, szerintem beállna az neked, hosszabb ideje lenne a cicinek és több lenne benne 1-1 etetésre.

Tegnap délután itt volt a barátnőm, és mikor elment, mondta, hogy úgy örül, hogy a gyereknek ilyen jó periódusát sikerült kifogni (játszik, nevet, "szakért"). Ámult, mikor közöltem, hogy ez a gyerek 90%-ban ilyen, csak akkor ordít, ha fáj a pocak...
Képzeljétek, ma éjjel életében először felébredt a csemetém!!!! :shock: :shock: :shock: Arra ébredtem, hogy a gyerkőc beszélget és röhögcsél a kiságyban az éjszaka közepén. Nem tudom, mit kell ilyenkor csinálni, de én lapultam a szomszéd szobában, és visszaaludt (bár szerintem elég sokat dumált). És tegnap amikor délután elaludt a cicin, akkor is "beszélt" álmában. Ez érdekes...

dkata
 
 


potykamanó írta: Ti itattok vizet a babával? A jana babavíz azt írja forralás nélkül adható, de ha felbontod 24 óra múlva már forralgatni kell?! Hát egy litert nem iszik meg 24 óra alatt az ugyebár biztos. :lol: :shock: Akkor ezt a forralgatást halál komolyan kell venni?


Neked is kell inni vizet, nem? Idd meg te a maradékot. Nem jó minőségű a csapvíz nálatok, hogy nem azt forralod neki? Mert ha jó minőségű, akkor inkább azt add most, mert azért az ásványvizekre rámegy mindenetek. Amúgy meg a tápszert is csinálhatod ásványvízzel.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


dkata írta:Képzeljétek, ma éjjel életében először felébredt a csemetém!!!! :shock: :shock: :shock: Arra ébredtem, hogy a gyerkőc beszélget és röhögcsél a kiságyban az éjszaka közepén. Nem tudom, mit kell ilyenkor csinálni, de én lapultam a szomszéd szobában, és visszaaludt (bár szerintem elég sokat dumált).


Pont ezt kell csinálni. :D

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Kriszta :-) Mi is Zuglóban lakunk, a Bosnyák tértől nem messze. Lehet, hogy majd tudunk találkozni? Az egyik játszótéren?
Mikor költöztök?

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


A gyerekek csodaszépek, de sajnos szopizáshoz én nem tudok hozzászólni, csak olvasgatom itt a sok jótanácsot.

Nálunk most kukigond van. Az még nem lenne baj, hogy le van tapadva a fityma, csak a váladék nem ürül ki. Gyűlik és félek, hogy begyullad. Sajnos el kell mennünk majd sebészetre, hogy oldják a tapadást és megelőzzük a gyulladást. Most épp ezügyben keresgélek intézményt és sebészt, mert nem szeretném, ha érzéstelenítés nélkül rántanák fel neki. Hallottam valami golyós műszerről. Gondolom apró golyócska van a végén és azzal elég kíméletesen tudják szétválasztani. Tudtok róla valamit?

Na eldugulok, elég belőlem ennyi. :lol:

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


hajni, orsi, pézsé,
gratulálok mindenkinek az édi babákhoz! Egyik szebb, mint a másik! :D

orsi,
hát sajna, hogy pont ez az: kéne az a tejszaporítás! :cry:

cukor a vízbe: én is ódzkodtam tőle, de amikor rákérdeztem, a védőnő valami nagyon hatásosat mondott (de sajna már nem tudom pontosan visszaadni), amellett, h ugye az anyatej is tök édes, valami az idegekkel kapcs.os, meg azok fejlődésével, azért van rá szükség. Akkor egyből úgy döntöttem, h naná, h kell. Különben nem teszek sokat, egyébként is szőlőcukrot, és amúgy is leülepszik az üveg aljára - felrázni meg nem szoktam.

könyvek: abban még mindig jobban bízom, mint a netben, és egyébként se szentírásnak veszem, csak gondolat-ébresztőknek

KÉpzeljétek, a kicsi lányom olyan hiszti-miszti lett, hogy le sem lehet már tenni. Járkálni kell vele és folyton beszélni hozzá, különben visítás van. Kicsit szereti, ha foglalkoznak vele... 8) (Na most boldogok a nagymamák, h szükség van rájuk - mind2 nagydumás!) Lassan már aludni sem tud, felébreszti magát, amint elbóbiskolna. Úgyhogy tegnap muszáj voltunk venni neki egy kis hintát, ha már nem bír magával, beleültetjük, az elringatja a kis királylányt! :D

KépKép
pompomlány
 
 


fanni73 írta:Sziasztok!

Zsuzsi kisfia, Olivér ma reggel 4.45-kor megszületett!!!! 3250 g és 48 cm. Anya és gyermeke jól vannak! Ha kapok fotót, majd azt is felteszem!

További részleteket nem tudok sajnos, engem váratlanul ért, hiszen csak ma feküldt volna be a kórházba...

Fanni


Aki még nem olvasta a másik fórumon... :lol:

Annyi kiegészítés, hogy hajnalban, fél 3-kor mentek be, mert Zsuzsi vérezni kezdett, és 2 óra múlva már meg is érkezett Olivér. Anyukája szerint "kis husis és gyönyörű", de ezt a Fanni által feltett képen mi is láthatjuk! :lol:
Örülünk a jó hírnek!

dkata
 
 


hajni777 írta:Orsi,
csak 240-et hízott 1 hét alatt?! :lol: :lol: :lol: Most nézem, hogy Lilinek sincs még szemöldöke, Olivérnek se! :shock: Mikorra lesz szerinted?

tündéri a gyereked :D:D
Lilinek van szemöldöke, de szőke, de abszolút látszik közelről.
amúgy nem tudom, mert neki a szempillái elég hiányosak :D de nem emlékszem, hogy a fiúknak mikorra lett.
A két pasimnak totál süprű szempillái vannak, bízom benne, hogy az 1 szem lányomnak is olyan szép hosszú lesz :D

jah, 240et hízott :D mindjárt aggódom :D:D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


illusztráció! :D

Kép

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:orsi,
hát sajna, hogy pont ez az: kéne az a tejszaporítás! :cry:
D

ha szaporítani kell tényleg mert kevés, akkor nem marad más a fejésen kívül sajna, ha sűrűbben nem tudod őket mellre tenni.
tehát 2 óránként szoptatni.

nem belepof, csak egy vélemény. tuti az a jó ha egész nap rázzátok ennek a lánynak a seggét? én tudom, hogy a csönd mindennél többet ér, csak néha jó végiggondolni, hogy azzal, hogy most csöndet akarunk milyen kompromisszumokat kötünk.
csak gondolatébresztő volt, semmi más :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


most már nem mi rázzuk és úgy látom, h bejön! :D
abban bízunk, h "kinövi". addig meg hintázik és kész! 8)

"Egyszer majd ha-a felnövök,
visszajövök é-é-érted,
leveszlek a hintáról,
ne sírj addig, kérlek!
lá-lá-lá..." :roll:

ez jutott eszembe :D

KépKép
pompomlány
 
 


Hello! :D

Kata,
úristen, 86-os! :shock: :D Nem semmi! Mia 68-asokat hordjuk, de elég passzentosak, bár szerintem a 74-es még elég nagy lenne! Lassan szerintem ráveszem magam a váltott szopira, csak nem gyullad már be a mellem, nem? Legfejjebb fejek, már úgyis belejöttem - tényleg nem fáj! :D Legalábbis a kézi avent nekem nagyon bejött, tök kíméletes! ( Viszont a húgom medelájának már a hangjától is kiráz a hideg! :? ) Jó neked, hogy ilyen nyugodt, beszélgetős gyereked van! :D Mondjuk nyugodtnak az enyém is az, csak eléggé lefoglalja az embert! :roll: :D (Bár ne szóljak semmit, már vagy 1 órája alszik, még főzni is tudtam most mellette most először!!! :lol: )

Woody,
szegény kisfiad! Nekem is ez a rémálmom! A Kismamában van egy Veres dr. (asszem így hívják ), aki telefonos tanácsokat ad. Neki is van vagy 3 gyereke, fia is, akinek szintén le volt tapadva. Ő is kíméletes módszerrel oldotta fel neki, azt hiszem pont ezzel a fordított gombostű-félével. Meg is jegyeztem, hogy majd ha gáz lesz, tutira megkeresem!

Orsi,
megnéztem közelről, talán neki is van pár szál! :D

Pompi,
mintha csak magamat hallanám ringatás-ügyben! :lol: Nálunk is a hinta a mentsvár - most is abban alszik! :lol: Majd megpróbálok képet feltenni róla!
20140901102739
 
 


Kata :D
a fiaim 92es ruhát hordanak :D :D :D

Pompi:D
akkor tök jó, ha a hintával elvan :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Akkor egy hintás kép régebbről:
Kép

És köszönjük a dícséreteket! :D
20140901102739
 
 


Hello! :D

Kata,
úristen, 86-os! :shock: :D Nem semmi! Mia 68-asokat hordjuk, de elég passzentosak, bár szerintem a 74-es még elég nagy lenne! Lassan szerintem ráveszem magam a váltott szopira, csak nem gyullad már be a mellem, nem? Legfejjebb fejek, már úgyis belejöttem - tényleg nem fáj! :D Legalábbis a kézi avent nekem nagyon bejött, tök kíméletes! ( Viszont a húgom medelájának már a hangjától is kiráz a hideg! :? ) Jó neked, hogy ilyen nyugodt, beszélgetős gyereked van! :D Mondjuk nyugodtnak az enyém is az, csak eléggé lefoglalja az embert! :roll: :D (Bár ne szóljak semmit, már vagy 1 órája alszik, még főzni is tudtam most mellette most először!!! :lol: )

Woody,
szegény kisfiad! Nekem is ez a rémálmom! A Kismamában van egy Veres dr. (asszem így hívják ), aki telefonos tanácsokat ad. Neki is van vagy 3 gyereke, fia is, akinek szintén le volt tapadva. Ő is kíméletes módszerrel oldotta fel neki, azt hiszem pont ezzel a fordított gombostű-félével. Meg is jegyeztem, hogy majd ha gáz lesz, tutira megkeresem!

Orsi,
megnéztem közelről, talán neki is van pár szál! :D

Pompi,
mintha csak magamat hallanám ringatás-ügyben! :lol: Nálunk is a hinta a mentsvár - most is abban alszik! :lol: Majd megpróbálok képet feltenni róla!
20140901102739
 
 


fúúúúúú micsoda hinták :)
mi le vagyunk maradva :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én is le vagyok maradva... de Bálint méretei miatt már nem is tervezek, csak rendes hintát a kertbe. :lol:

Hajni, nekem van olyan 68as, ami még jó rá, mert ugye ezek is különbözőek, de a 74esek feszülnek, vagy amiben a 6-9 hó méretjelzés van. Spórolásból hagytam ki a 80ast, mert a 86 most laza rajta. A hossz miatt kell a nagyobb méret, nem a duciság miatt. :lol:

És képzeljétek, Bálintnak kijött az első foga!!!

dkata
 
 


Sziasztok :)

Jaj, nagyon szépek a babák :) a hintáktól meg le vagyok nyűgőzve. Nekünk csak pihenőszékünk van, amit lehet ringatni, de az nem hintázik magától.

Kata:)
Gratulálok az első fogacskához Bálintnak :)

Hajni :)
Nekem Balázs magától állt át az egy ciciből evésre, olyan egy hónapos kora körül valamikor egyszer csak elég volt neki az is. Szóval megvárhatod ezt is, de az is jó, ha egyszerűen nem adsz neki a másikból, tényleg legfeljebb hamarabb megéhezik.

Mi talán majd hat hóra duplázunk súlyt, ha így gyarapodik tovább Balázs. Most 6020 és 3500 született, de nem aggódóm, mert fejlődik szépen és formás is, nincs rajta sok hurka, de azért nem is csontsovány.

Örömhírek: Balázs négy napra végre kakilt tegnap és ma reggel is telerakta a pelust. Délelött meg megkapta három hós oltását és nem sírt egy cseppet se, végig rötyögte az egészet. Mondjuk a kedvenc dalát énekeltem közben, de örülök, hogy nem sírt :)

wish
 
 


Hoztam híreket Zsuról (Bzsuzska). Még nincs netje, de a héten már lehet, hogy bekötik nekik.
Borka keveset alszik, éjjel is nappal is, Zsunak sok teje van, ezzel is küzdenek kicsit...
de iszonyú boldog volt a hangja :) :) :) jó volt vele beszélni.

jah, és megbeszéltük, hogy voltak elvei... de most már neki is gyereke van :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni: Csodaszép! :lol:

Kata: Hurrá!

Wish: Örülök! Ma is magunktól kakáltunk, aminek nagyon-nagyon örültem. Csak ki kell bontani és felemelni a lábát. De már ez a legkevesebb!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé! :)

"ki kell bontani és felemelni a lábát" nálunk is pont így működik!!! :lol: :lol: :lol: (Szerintem azért csinálja így, mert nem akarja összekenni a fenekét :lol: ...)
És a nagy hír: a Mókuskánk tegnap este 11-től ma reggel 6:15-ig aludt! :lol: (Anyukája ugyan nem aludt ilyen sokat, mert állandóan nézegette, hogy miért nem kel... :? :roll: )

Kép Kép
kismokus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: