Új privát üzeneted érkezett!

Atocha,

nem lehet semmi 3 gyerekkel :-) A férjemék is 3-an fiúk, ő nagyon élvezte, elég kicsi a korkülönbség, 2 év, szerinte nagyon jó volt nekik gyerekként!
Én a Milumil mellett Fitolac teát is ittam, állítólag jobb, mint a Laktoherb, meg homeos bogyókat is szedtem.
Csecsemősök: visszaemlékezve nekem ( és nem csak nekem) az egyik nem jött csak be, göndör hosszú hajú, fél napig könyörögtem hogy a gyerek feje alatti kis pelenkát cserélje ki ( nálam sajnos nem volt), a magzatvizet folyamatosan hányta ki... és a szobatársunkat, aki péntek éjjel szült, is mi, elsögyerekesek tanítottuk pelenkázni, meg a köldököt ellátni, mivel senki nem mutatta meg neki, lehet a hétvége miatt, de akkor is.. Nekem a doki ajánlotta, hogy menjünk különszobába, az nyugodtabb, de szerintem jobb volt a többiekkel, látni, hogy nem csak nekem vannak problémáim Kép Hozzátáplálás: elviekkel teljesen egyetértek, hogy nem szabad kapásból adni, küzdjön az a gyerek :-) viszont pár nap után, ha nincs semmi tej, és választanom kell, hogy a gyerek infúziót kap és kékfénybe megy, és akkor úgyis kap hozzátáplásást, vagy inkább hozzátáplálják,mielőtt kiszárad, én az utóbbit választom.
Amúgy nagyon rossz volt, hogy láttam, hogy a gyerek jól csinálja, meg küszködik is szegény, meg együtt szenvedünk :-(
kriszta
topszlix
 
 


Kriszta,

Nyilván első a gyerek érdeke és csak utána következik az én szoptatás utáni vágyam. Ha ez az első gyerekemmel történik biztos elfogadom a pótlást, de mivel ez már harmadszor történt velem, tudtam, illetve a frászt tudtam, csak reménykedtem hogy rendeződnek a dolgok.
Egyébként én is beszereztem homeós bogyót, laktoherbet csak azért nem mert egy héttel a tervezett császár előtt szültem.
Szerintem is jobb a közös szoba, most jó szobatársakat fogtam ki szerencsére.
Atocha
atocha
 
 


Sziasztok!

Atocha, Datolya, gratula a babákhoz és nagyon sok boldogságot hozzá!KépKépKép

Én úgy tudom, hogy a tejtermelés serkentésénél a folyadékon van a hangsúly elsősorban. Persze vannak, amik jobban serkentik, de ha megiszom 3 liter akármit- legjobb a szénsavmentes ásványvíz szerintem, akkor tuti, hogy több tej termelődik. Mondjuk én ittam a Laktoherbet (nem a kórházban, az eszembe sem jutott), de nekem ízlett, főleg azért.Kép Meg most másodszorra Petikének nehezen ment eleinte a kakilás, és gondoltam azzal segíthetek rajta. De egy idő után már csak édeskömény teát ittam és szépen rendeződött a kakiügy.Kép

Dóri! Üdv itthon! Nagyon jól hangzik ez a nyaralás!
Nekem a nagylányom csinálta anno, hogy pár hónapnyi éjszakaátalvás után egyszercsak leszokott.Kép nem tudom, mi lehet, talán fogzás, bár az még asszem korai lenne.
Az én dömper Petikém még csak próbálgat megfordulni, de nem bírja megemelni azt a nagy fenekét. 8,5kg!!! De ő is nyúl és fog, meg van egy maci, aminek a hasában van egy golyó és azt pörgeti.Kép Édes pofa, nagyon mosolygós, főleg a néniket szeretiKép

Zafi
zafi
 
 

 
 

szia eltűnt zafi Kép

őrületesen nagy lehet a gyerkőc! mivel eteted? Kép
fogzás is lehet, miért nem jutott eszembe? Kép pedig pankának is jön már a foga.. iszonyatosan nyálzik és teljesen be van durranva az ínye, már halvány fehérség is látszik. nálunk ez genetikai lehet, mert málnának is 4hónaposan kint volt az alsó két foga és 1évesen már az összes! (mármint a 20db) Kép ..ja és ezek ellenére utált rágni, az összes darabos(még az apró is)kaja egyben jött ki. pörgés, nyúlás, fogás nálunk is megy. főleg egy hosszulábú puha nyuszi a kedvenc, azt rágcsálja, gyűri egész nap Kép ...ja panka nagyon magyaráz, gügyög, na meg mosolyog és néha még kacagni is probál. nagyon jópofa Kép

beszti: köszi az infot! (kicsit meredek nekem a normál hűtőteres 8nap, de megprobálom Kép)

t.
panka1971
 
 


Sziasztok, megint itthon mi is. Mi anyáéknál voltunk, és nagyon kipihentem magam. Adélnak van egy 7 éves unokatesója, akit nagyon megszeretett. Tudjátok, én mindig kérdezgetem, hogyan lehet ellenni két-több gyerekel egyedül, és most nem kellett egyedül lennem ugyan, de nagyon megnyugodtam afelől, hogy a gyerekek el tudják foglalni egymást. Adél csüngött Marcin. Marci meg Adélon. Tény, hogy alább kell adni, egy barátnőm mondta, hogy lehet, hogy a háztartásról, meg az olvasgatásról le kell mondani olykor. Na ettől azért még majrézok.
Dóri, képzeld, két hete Adél is beiktatott egy plusz éjszakai evést. Egyszer amikor éjjel felkeltem fejni, ő is felébredt, és onnantól rendszeresen. Most visszatérni látszik a régi hosszú alváshoz. Ma csak fél hatkor és aztán de. 10-kor ébredt fel.
Adél is csinál mindenfélét. Egyedül játszik. Forogni azért még nem tud össze-vissza, de ha hasra tesszük, megfordul. És kacag, de rengeteget. Meg szövegel, továbbra is.
V.
kóci
 
 


<pre>

Név Kiírás napja A babáról Tesó Kismami életkora Mission completed
Atocha 2004.06.25. Dávid: 3. baba Márton - 6 és Balázs -2 és fél éves 39 2004.06.10.
Anikó 2004.08.15. Bence: 3. baba Gergő - 7 és Kata - 5 éves 33
Beja 2004.08.16. Eszter vagy Norbi: 2. baba Bálint - 2 éves 28
Noémi 2004.09.08. 1. baba nincs 28
Beszti 2004.09.15. ? vagy Hanna: 3. baba Beni - 5 és Nátán - 2 éves 29
</pre>
kóci
 
 


Ja, és még a szopihoz: engem és a húgomat anyukám is alig tudott szoptatni, mert mikor megszülettünk neki is belövellt a tej, de nem jött ki. Nem is értem, hogyan. De úgy látszik, ez nem egyedülálló jelenség és akkor tényleg foghatják a dokik a fejüket, hogy minek ivott annyi laktoherbet az anyuka, mert akkor van mire fogni.
És ez fontos. Mikor pl. megérkeztünk anyáékhoz, Adél nagyon jókedvű és beszédes volt. Késő este viszont sírdogálni kezdett, és egyre jobban belelovallta magát, aztán már sivított, és csak rövid időre tudtuk megnyugtatni, kezdte újból. Ez számunkra ismeretlen volt eddig, mert újszülött korában a szopi megnyugtatta, meg egyéb trükkök, most a karunkban is csak sírt. Megijedtünk, bevittük az ügyeletre 11 körül. Ott kiderült, hogy kemény a pocakja, az fáj neki. Gondoltuk is, és örültünk, hogy csak ennyi. Kiderült, hogy nem lett volna szabad epret ennem, mer' az tilos. Nem tudtam. A doktrnő teljesen leszidott. Nem elég, hogy szinte dadogtam ijedtemben, hogy jaj mi baja a gyereknek.
Éjszakai ébredés, nappali éberség téma: ez Adélra áll, már a szopinál sokkal érdekesebb a két keze, meg a játékok, meg a beszéd és az éneklés. Szopit félretéve is rámmosolyog, ha énekelek, néha akkor is, ha mosolygok. Ha férjem megszólal, abbahagyja a szopást. Néha nyöszörög, sír, szopi közben is! (Kaki előtt) Újra és újra kínálgatom, hogy rendesen szopjon. Ő, aki cicimániás volt.
(Most, hogy majd egy hétig nem írtam, összegyűlt Kép)
Vera
kóci
 
 


Vera,
ez hogy kevésbé érdekli a szopi, mint korábban teljesen normális. Gondolhatod, nekem milyen mostanában Abigélt szoptatni Dana mellett Kép
Volt egy hét, amikor Abigél kinyílt a világnak, hogy csak éjjel és hajnalban bírt normálisan enni Kép most már egy kicsit jobb a helyzet, újra csak hajnalban kel.
Nekünk Abigél majdnem a kezdetektől olyan, hogy időnként teljesen vigasztalhatatlanul sír, fogalmunk sincs miért, kicsit idegtépő. (Főleg, ha közben a másik is nyüszít).
Abigél még nem forog, nyúlkálni sem igazán nyúlkál, inkább bokszolgat, viszont egyfolytában föl akar ülni???
Na, ennyi volt a nyugodt pillanat.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


sziasztok!
koszonom a tanacsokat, most jobb a helyzet, hedi ma mar fel9-tol 5-ig aludt es egy ropke szopi utan visszaaludt 9-ig. mi megint egyedul vagyunk, apjuk elutazott, londonba egy hetre. Kép. misut, mivel mar vege van az ovinak, erre a hetre beirattam a mikkamakka jatekoviba, ma ment eloszor, majd megirom, hogy erezte magat. napkozben hedi nagyon rendes, sokat elvan magaban a jarokaban is. lehet, hogy a felso fogak jonnek hamarabb? ma reggel volt egy felvisitasa es amikor benyultam a szajaba, mintha fent.... de nem tudom bizotsan.
zafi, az nem semmi, 8,5 kg, hedi most lehet olyan hat korul, de majd jovo heten oltjak, akkor merik is. a 68-as ruhakat kezdte most hordani, kar, hogy mindegyik kanikula ruha. Kép
eleg furcsa ido van? szerintetek is?
zsuzso: hogy telnek a napok a picurkakkal?
vera: semmilyen apro magvasat nem szabad enni, sot nekem meg a cseresznyet sem ajanlottak sajnos Kép pedig az a kedvenc gyumolcsom.
tundiKép falatok?
jo lenne talakozni!
szep napot
d
idras
 
 


Dóri,
azért sztem tök jó Hédi ezzel a f9-5 időbeosztással. Egyébként Abisz is majdnem ilyen, és én ettől teljesen be vagyok ájulva Dana után. Azért nem szóltam hozzá a miért ébred témához, mert mi annyi mindent végigcsináltunk Danával, mindig próbáltunk vmi magyarázatot találni, na de inkáb nem is folytatom.
A mikkamakka ovi milyen, hogy működik?
Kitartás a szalmasághoz.
Abigél bő 5kg. Nálunk ez családi csúcs Kép
Mikor kezdtek forogni a gyerekek nálatok? Abigél totál oldalra dől, meg kinyomja magát hídba??? Nagyon vicces, ezzel hátrafelé halad (Dana ilyet sose csinált).
Fú, Zafi 8,5kg. Dana 18 hósan 8280g!
zsuzsó
zsuzso
 
 


sziasztok!

elkészült a fal Kép ..király lett, a szomszéd már panaszt is tett az önkormányzatnál(hogy leárnyékolja az 5 db szőlőtőkéjét -na persze csak délig, mert utána sz...rá égeti a nap) hát ezért húztunk oda falat.. mert ilyen a szomszéd Kép ..bocsi az offért Kép
zsuzso: nekem mindig akkor nyomja magát hídba panka, mikor tisztába teszem és ráhajtanám a pelust... na ezzel persze ő is hátrafele halad, igy kissé nehézkessé válik a pelenkázás Kép
vera: az epren nagyon meglepődtem... én azt hittem az allergia miatt nem lehet enni!! ..nem a puffadásért... bevallom nektek, én málna idején ettem néha(betege vagyok az epernek) és semmi baja nem volt, ezért ezen felbuzdulva idén is ettem már jó párszor, és hál'istennek semmi! egyik gyerek sem volt(van) hasfájós, puffadós... pedig én nagyon az voltam anyám elmondása szerint. hát velük szerencsém van Kép
pankuc is a 7kg fele húz(teszek fel új képet), de azért zafiéknál a 8,5 elég durva.. nem? Kép és hány centis a gyerek??
tegyen fel mindenki friss képeket! olyan kiváncsi vagyok mennyit változtak már a lurkók Kép

jó hetet! tali?? Kép

t
panka1971
 
 


...és ha már a fogaknál tartunk. sajnos le kell húznom a hazai patikák kínálatát. az egész országban csak egyféle fogzást könyítő csillapítót lehet kapni. (dentinox-vagy vmi hasonló nevű) 2 éve még volt callgél az elég jó volt(hatásilag), de ez az "utód" borzalmasan sz..r! az egy dolog, hogy újbeggyel kell vacakolnod és probálni kenegetni a csúszós gél állagú anyagot(a legtöbbnél ez a módszer) az amúgy is tök nyálas fájós ínyre... (nem könnyű mutatvány), de ráadásul az ízesítéssel sem bajlódtak sokat és a hatóanyag is gyengébb! szóval aki teheti ill. rokonai vannak tőlünk nyugatra Kép, kérjen feltétlen vmi normálisat. a legjobb amerikában kapható(nem rajongok az amerikanizálódásért...sőt!, de ez tényleg jó) sajnos a nevét nem tudom, de... egy kissebb műanyag üvegcse, aminek a kupakja olyan, mint a szivacsos-aplikátoros szájfény! ráadásul az állaga is hasonló, igy gondolhatjátok, hogy mennyivel könnyebb az adott fájós pontra vinni a "gyógyszert". ja és persze cukormentes, vmi gyümölcsös ízesítésű. ...miért nem tudnak máshol is ilyen formátumban gyártani???!!! gyógyszergyártó lobby... Kép Kép Kép az is röhej, hogy itthon is csak 1! féle kapható... nem?

ja.. állítólag nagyon elvétve, már van vmi másfajta is, de nálam 5 patikából, egyben sem hallottak róla!

t.
panka1971
 
 


úúú...lemaradt egy üzenetem, igy elég hülyén kezdődik az előző... Kép

szóval dórinak irtam: én úgy tudom, hogy a fogak kibújásának ideje változhat, de a sorrend az nem!! szóval csak az alsó középső 2 lehet(vagy 1)
t.
panka1971
 
 


Sziasztok,
nekünk is lassan aktuális lesz a fogzás, próbáltam utánanézni, de én is csak a dentinoxról hallottam, bár nem próbáltuk még, de ez nem túl biztató Kép
Fogak növekedési sorrendje: nekem a két felsö szemfogam nött ki elöször, volt is nagy riadalom Kép
topszlix
 
 


Képzeld Tünde, én is ettem már epret ezen a tavaszon, mert imádom, nekem ez a kedvenc. De hasfájás az csak éppen akkor tudott lenni, mikor anyáéknál voltunk, pedig már húsvétkor és pünkösdkor is ott aludtunk.
Időjárás: örülök is, hogy eddig ilyen enyhe a nyár, jobban elviselem és Adél is, úgy látom. Ma kapott szurit, kettőt. 5670 g, ma mérték őt. Van új kép róla fenn, van több is, majd sorban teszek fel újakat.
Fogzás: doktornéni bizonygatja, hogy ez még nem a fogzás, mikor mindenki látja alul a fehér pontokat. Picur mindent kóstolgat, hétvégén kiszívta a karom.
V.
kóci
 
 


Sziasztok!

Erről a mit szabad enni és mit nem dologról nekem az a tapasztalatom, hogy aki vállalja az esetleges kellemetlenségeket, az kísérletezzen, mert pl. Rékának semmi nem ártott meg, amit én ettem és eddig még Petikének sem (kopp-kopp-kopp). Epret is ettem már!Kép Eleinte persze nagyon figyeltem, hogy a nemszabad kajákat és italokat kerüljem, de most már egyre inkább nem figyelem, csak a gyereket, hogy van-e valami elváltozás, de szerencsére jól bírja. Talán ezért is hízik ilyen nagyon!Kép Egyébként 67cm, az sem kevés éppen! Nem néz ki dagadtnak, de szép nagy pocakja van! Mindjárt keresek képet és teszem a profilba.

Tünde! Nem lehet már Callgélt kapni? Épp egyik este gondolkodtam ezen, nekünk az nagyon bejött anno, jobban mint a Dentinox.

Én meg úgy tudom, hogy nem törvény a fogak sorrendje. Réka is felcserélte egy kicsit, de ismerek olyat is, akinél teljesen rapszódikusan bújnak elő.

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!
Bocs hogy ide szemtelenkedem, én is a Mávban fogok szülni szeptember elején, van a Mávban szülés felkészítő tanfolyam?
fantikbaba
 
 


jé, most megleptetek az össze-vissza kibujó fogakkal, idáig csak azt hallotam, hogy a sorrend adott ill. ezt olvastam a kismamák nagykönyvében(és máshol is)..

szóval callgel már nem kapható!.. nem tudom milyen a lejárati ideje, lehet, hogy vannak még patikák ahol van elfekvő készlet, de ahol én probálkoztam(nagyobb patikákban is, forgalmasabb helyeken) ott egyértelműen több helyen is azt mondták, hogy már megszűnt. (azaz nem szűnt meg, csak már nem hozzák be az országba!) helyette van a dentinox. (vicc! helyette..., mintha mindenre csak egyféle gyógyszert lehetne kapni. és a reklámok nem azzal tömnék a fejünket, vegyél minél több vénynélkül kapható ilyen olyan fájdalom,gomba,stressz és még mit tudom én milyen csillapítot Kép)

bocs, hogy már megint kitörtem, de ezek annyira tudnak bosszantani.. Kép

napsütéses napot mindenkinek! Kép
t
panka1971
 
 


Szia Fantikbaba,

ha visszaolvasol, van erröl a szülésfelkészítöröl egy csomó info ebben a topicban: egyébként minden hónap második szerdáján van, 18 órától, abban az épületben, amelynek a bejárata a podmaniczkyról van, és olyan tolókocsis feljárata is van Kép Szerintem érdemes elmenni, a szülöszobát a 34.héttöl lehet megnézni, de úgysem ellenörzik, betöltötted e!
topszlix
 
 


Topszlix kösziKép
fantikbaba
 
 


Kriszta (Topszlix) nagyon édesen nevet rád a kisfiad a profilodban lévő képen.
V.
kóci
 
 


sziasztok,
tettem fel egy uj kepet, most teljes alakos Kép sajnos nincs friss.
megint beiktatodott egy 3 korul eves. de ugy latom, hogy tenyleg ehes, lehet, hogy nalunk most van/lesz egy valtas. meglatjuk
napkozben hedi csodalatosan elvan magaban, tenyleg csak ha ehes akkor szol! jatszik a jarokaban, fogolodik, szopogatja a jatekokat, ragcsalja a pelusát, kacag.Kép annyira edes!!
fog meg nem jott ki, de nagyon csurog a nyala mar. ti hogyan tervezitek a szoptatas/mast adas ugyet? en szivem szerint kihuznam nyar vegeig...
a mikkamakka misunak tetszett, igy a nyar athidalasara tenyleg jo is. kevesen vannak, sokat foglalkoznak veluk, jarnak kirandulni, juliustol uszni is. misut csak erre a hetre irattam be, mert eleg huzos az ara, es hat megis csak jobb, ha egyutt vagyunk. van egy kis hazunk tahiban, oda fogunk jovo hettol kikoltozni.sziasztok
szep napot
d
idras
 
 


Kóci,

köszi :-) bár nem én vagyok vele, csak a képet csináltam én. Amúgy ott a kis kópé kb 1,5 hónapos volt, rengeteget változott azóta, szívesen tennék még fel képeket Képde elég nehéz. Lehet hogy az albumoknál kellene?!
kriszta
topszlix
 
 


dóri! tahiból hogy fogsz netezni? ott is van vonal, notebook, pda, mobil, vmi? Kép
..és embertelen sok a szúnyog Kép
de azért nagyon állat lehet elvonulni ebből a koszos városból Kép

őrület, hogy repül az idő! nagyon megnőttek a babák és tök édesek! vera, adél kire hasonlit? olyan kis cukimanó feje van Kép dóri, hédi viszont még mindig rád hasonlít! vagy vmelyik nagyszülőre? ja és zafi, peti nem semmi kis gombócka Kép panka is... most mértem és majd elájultam.. 7.8kg Kép
én minél tovább szeretnék szoptatni, ameddig csak lehet Kép hozzátáplálást(gyümik, főzelékek, húsok...satsatsat) csak kb7hónaptól tervezem és remélem megúszom a tápszerezést is.

jó hétvégét! Kép
t
panka1971
 
 


Sziastok!

Dóri, nagyon jó a kép!Kép Hihetetlen szép szemei vannak! Persze Réka azt mondta rá: "ott egy Petike"Kép Neki most minden picibaba Petike.
Apósomnak is Tahiban van háza, a tietek merre van? Szoktunk menni hozzá mostanában elég sokszor, hátha a közelben vagytok.

Zafi
zafi
 
 


Ja, a hozzátápról akartam még írni, hogy a drnőnk engem zaklat, hogy már most kezdjem el a gyümiket adni, de én annyira nem akarom. Egyrészt lusta is vagyok hozzá Kép másrészt meg olyan jól szopik Petike, hogy nem is tudom, hova lehetne beiktatni és szopit kiváltani meg végképp nem akarok vele. Úgyhogy magammal már megbeszéltem, hogy a 6 hónapot mindenképp kivárom.

Z.
zafi
 
 


sziasztok, akkor kajarol egyet gondolunk es varunk Kép
zafi: tahiban a domb u-ban van a hazunk, adjak tel szamot?
tunde: komolyan? majdnem 8 kg o is? hedi ma megmertuk es 6400, es hat o is nagyon gombocnak tunik, teszek most is fel egy masik kepet, amin kozelebb van hedike!
ja es tahibol is lehet netezni, telefonon keresztul es en amugy is notebookon dolgozom. de majd jovunk haza hetente ezt-azt intezni.
jo delutant
d
idras
 
 


Dóri, nyáron is "teljes gőzzel" dolgozol? Ez igen!
Szeretné én is fél éves koráig csak szoptatni. Adél is felébredt hajnali 3-kor, pedig előző éjjel meg fél 6-ig aludt. Egyértelműen evés céljából ébred ő is. Napközben ugyan hosszan eljátszik, de amikor elkezd fáradni, akkor nyöszörög és igényli, hogy foglalkozzam vele. Azt is szereti, ha verset olvasok fel (Bóbita).
Adél mindkettőnkre hasonlít, hol a férjemre, hol meg rám.
Tényleg aranyos duci babák Peti, Hédi, Panka is.
Zsuzsó, hogy vagytok?
Vera
kóci
 
 


Sziasztok Anyucik!

Lehet,hogy már volt róla szó,de nem emlékszem mikor,milyen régi házassági any.kiv.másolatot lehet vinni a kórházba? És hol kell beszerezni?
A mostani lakóhely szerinti okmányirodában,vagy ahol az esküvőnk volt.
Előre is köszi a választ!

Anikó
vakili
 
 


Sziasztok!
Nyaralni voltunk. Abigél éjaszakái hagytak némi kívánni valót, napközben is csak nagyon rövid ideig van el magában, egyébként meg arról szól az életem, hogy Dana aktív szeretetétől próbálom megóvni.
Szóval Dóri irigy-irigy. Ja és még nem forog, csak hátrafelé halad Kép, de a pelust ő is tömi a szájába.
Hozzátápit én sem szeretném 6 hónapos kor előtt elkezdeni, ha nem muszáj, tehát remélhetőleg a nyarat még kihúzzuk. Abigél még csak olyan 5,5kg lehet, de Danához képest ez is kánaán.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok,
Anikó,
az esküvö helyszínén lehet beszerezni a ház.ak.kiv.másolatát. Már nem olyan szigorú a szabály, hogy 1 évnél régebbi nem lehet, de sajna, pontosan nem tudom, mi a max Kép
topszlix
 
 


Topszlix!

Köszönöm! Kép

Anikó
vakili
 
 


Anikó!

300 napnál nem régebbi ház.ak.kiv. kell, a házasságkötés helyszínén ingyenesen kiállítanak egyet.
atocha
 
 


Atocha!
Neked is köszönöm! Minden rendben nálatok? Jól vagytok?

Anikó
vakili
 
 


Anikó, ahogy az előttem szólók, + annyi, hogy a MÁV-ban nem kérte senki, és amikor tukmáltam sem kellett, hanem jött a szülést követő napon egy hölgy, aki bemondás alapján felvette az adatokat, és később a papírok kiállításakor a férjem vitte el az anyakönyvi kivonatot a 6. kerületi intezménybe, ahol a születési anyakönyvet kiállítják. A kórházban enélkül is elfogadták, hogy házastársak vagyunk és debből következően a baba nevét is.
Anikó, egyébként mail ment.

Kérés mindenkihez: el szeretnénk adni ferencvárosi újonnan épített lakásunkat, keressük a vevőt. Ha tudtok olyat, aki itt szeretne venni lakást, akkor adjátok meg neki az emailemet, vagy szóljatok nekem, hogy elmondhassam neki a részleteket. Hatszor meghirdettük, interneten is hirdetjük, és három közvetítő is rjta van, szerintetek mit tehetünk még, hogy hamar elmenjen?
Vera
kóci
 
 


Vera!
Köszönöm szépen! Mail ment. Kép

Anikó
vakili
 
 


Vera, mióta hirdetitek? Csak ár kérdése, hogy milyen hamar megy el, szerintem.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Még csak két hete. Hirdessük tovább? És hol?
Zsuzsó, Abisz hogy tűri Dana aktív szeretetét? Tetszik neki?
V.
kóci
 
 


Vera,

mi anno az apronet.hu-n hirdettük és adtuk el a lakásunkat, de gondolom, azt ismeritek. Olyan utcai hirdetéseket csináltatok? Tudod, telefonszámmal, stb. Én személy szerint szoktam öket olvasni. Amúgy csak kitartás kérdése és el fogjátok adni Kép
mi is gondolkodunk a költözésen,de nehezen képzelem el, babával hogyan megoldható, mi mindig felújítandóba költöztünk eddig..
topszlix
 
 


Köszi, Kriszta, a biztatást, szeretném innen nézni az egészet (csak kitartás kérdése). Ma jött is nézni egy vevő-jelölt, és visszajött újra a férjével, ez is valami. Babával nekünk is nehéz lesz, de tán nem megoldhatatlan. Aztán majd azzal jövök, hogy tudtok-e Bp-en vagy Bp. környékén eladó, zöldövezeti lakást, házat. Pilisborosjenő, Üröm, Pomáz előnyben.
V.
kóci
 
 


Ürömön nagyon klassz házak vannak, bár nem olcsó ugye Kép a másik kettöt nem ismerem.
Nekem volt 8.ker-i lakásom, borzalomutcában, azt is el lehetett adni - idö kérdése volt csak.
Jó lenne nekünk is költözni, jelenleg 40 négyzetméteren osztozunk 1 gyerekkel meg a kutyával, próbálom úgy felfogni, hogy kalandos Kép- a fürdetés meg ilyenek
topszlix
 
 


Fú Vera,
mi azt a régiót tavaly nyáron/ősszel elég alaposan bejártunk, végül Pilisszentlászlón kötöttünk ki Kép , de most már örülök neki.
Tényleg egyrészt kitartás, másrészt ár kérdése, hogy mikor megy el.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Ja, egyébként mi is a belvárosból indultunk (Deák tér). De most már el sem tudom, képzelni, mit kezdenék ott két aprólékkal. Most "átmeneti szálláson" vagyunk Óbudán.
Zs.
zsuzso
 
 


sziasztok,
mi nagyon jol vagyunk, tahiban minden rendben, a gyerekek edesek, elvezik a kertet, ugyhogy vera, igaz a zoldovezet nagyon kenylemes, zsuzso, neked hajra az epitkezeshez. csak a szunyogokkal van kellemetlenseg, de az is elviselheto.
ma volt nekunk oltas, dupla, eleg jol viselte csak egy kicsi siras voltKép
teszek uj kepet hedirol! ti es a gyerekecskek, hogy birjatok a meleget?
d
idras
 
 


És Zsuzsó, Ti mikor értek az építkezés végére?
Pilidborosjenőn már laknak barátaink, azért vágyódunk oda, Tahin is, még ez is szóba jöhet.
A legmelegebb időszakban (déltől, 1-től) nem viszem ki Adélt a lakásból, hanem csak 3, 4 után, attól függően, mikor elviselhető. Én magam napallergiás szoktam lenni, ezért amúgy is bújok a nap elől 11-től 15-ig. a lalásban a kis szobák nem melegszenek fel nagyon (:.
Atocha, engem is érdekelne, hogy vagy, mint vagytok!
Zafi, most meg Ti nyaraltok?
Vera
kóci
 
 


Jaj, a kis ikon az így van: Kép
kóci
 
 


Készítettem közös táblázatot, az x-ek helyére várom a gondolataitokat, meg abban, és főleg abban, hogy milyen témák jöhetnének még szóba. Ha változás van az életkorokban, szóljatok. Ezt olyan táblázatnak tervezem, amiben gyakran lehet változásokat eszközölni, pl. a gyerekek jelllemzőjét akár hetente változtatni lehet, és akkor állandóan elől lesz a táblázat.

<pre>

Név anya életkora A gyerekek neve - életkora A gyerekek jellemzői Baba születik
Tünde 33 Málna- 2 éves Panka- 4 hónapos xxx xxx
Zafi 28 Réka- 2 éves Péter- 4 hónapos xxx xxx
Veronika 32 Adél- 4 hónapos izgő-mozgó tervek vannak
Dóri 30 Miksa - 4 éves Hédi- 4 hónapos xxx xxx
Zsuzsó 32 Dana 18 hónapos Abigél- 4 hónapos xxx xxx
Atocha 39 Márton- 6 Balázs- 2 és fél éves Dávid- 3 hetes xxx megszületett!
Anikó 33 Gergő - 7 Kata - 5 éves xxx Bence:2004.08.15.
Beja 28 Bálint - 2 éves xxx Eszter vagy Norbi:2004.08.16.
Noémi 28 xxx xxx 1. baba:2004.09.08.
Beszti 29 Beni- 5 Nátán- 2 éves xxx Hanna?:2004.09.15.
</pre>
kóci
 
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan orvost ajánlani a MÁV-ban, akihez nem csak magánrendelésen lehet menni, magyarán nem kell neki mindig fix összeget fizetni. Köszönöm előre is.
dkati
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, jól vagyunk. A baba édes, aranyos, bár ő is hasfájós mint a bátyjai voltak és egyszerre nagyon ritkán alszik 3 óránál többet. Szerencsére tej van, szépen gyarapszik. A gond inkább a nagyobbakkal van.
Hétfőtől dolgozik már a férjem, de a kert és udvar kész van (homokozó, fa mászóka, vár, hinta, gyűrű, kis ház), így csak elleszünk valahogy. A kert tele van magas fákkal, mindig mozog a levegő is, úgyhogy soha nincs nagyon meleg. A baba még a levegőn a legnyugodtabb. Bár a gyerekorvos szerint csak 3 hetesen vihettem volna ki levegőzni, én már 9 naposan megtettem. Azt is mondta hogy 6 hetes koráig csak hosszú ujjú, hosszú lábszárú ruhában vihetem ki. Hallottatok már ilyet? Nyilván nem akarom a 3 hetes gyerekemet napoztatni, de állítólag most már jön a meleg idő és semmi szellőssebb ruhát nem adhatok rá?

Veronika!
Mi decemberben adtuk el a panellakásunkat, és az összes ingyenes hirdetési oldalra feltettem a hirdetésünket (www.webmania.hu/ingatlanok). Emellett Express-ben is hirdettünk, és ragasztottam ki a környékre cetliket is. A végén persze kiderült hogy mindez felesleges volt mert az alattunk lakó ismerőse az első héten megvette a lakást. Sok sikert az eladáshoz! Vagy van már valami biztató jel hogy megveszi aki már megnézte?

Anikó!
Hogy vagy? Lábad? Gyerekeid élvezik a szünetet? Nekem szerencsére elmúlt a rondaság a lábamról, bár időnként még fájdogál, főleg esténként. És ami nagyon jó, nyoma sincs a vizesedésnek, látom a bokámat!

Dkati!
Sajnos nem tudok segíteni, én magánrendelésre jártam.

Mindenkinek szép hétvégét!
atocha
 
 


Atocha!

Köszönöm kérdésed,a lábam nagyon dagadt,időnként felszalad a vérnyomásom,de csak egy pár percre,utána megint vissza 100 köré.Kép
Folyamatosan mérem,és a védőnő is azt mondta,hogy menjek nyugodtan vizeletvizsgálatra is hozzá,ha úgy gondolom.
A gyerekek nagyon élvezik a szünetet,bár Gergő nagyon várja már a második osztályt.Kép
Voltunk egy hetet nyaralni is,akkor még jól voltam,úgyhogy jó programokat tudtunk csinálni nekik.Azóta sajnos háromszor lettem rosszul,így nem merek velük elindulni egyedül a nagy melegben.Többnyire itthon vagyunk,pedig annyi tervem volt.Azért elég jól viselik,és megértik a dolgot,már nagyon várják az öcsikét.Kép
Szerintem nem volt korai a levegőztetés nálatok,én úgy tudom,hogy saját kertbe,erkélyre ki lehet a babát rakni.9 naposan már én is szeretném vinni sétálni.Jó,hogy van kertetek,így a nagyobbak sokat lehetnek levegőn.Képirigyellek a kerti játékokért!
A doki szerint minek gyártanak a napozóból 56-os méretet,ha csak hosszú cuccot lehet rájuk adni?
Örülök,hogy a lábad jobban van,remélem,én is ilyen szerencsés leszek! Kép

Vera:Mi is ragasztgattunk ki az utcán hirdetéseket anno,de itt Újpesten most már komolyan büntetik ezt.Végül úgy kelt el,hogy a házunkban is tettünk ki a liftajtókra,és valaki jött megnézni egy másiklakást,aztán úgy gondolta,hogy ha már itt van,megnézi a miénket is.Meglátni és megszeretni,másnapra elkelt! Kép
Ha gondolod és van kedved,a legközelebbi táblázatban javíthatod,hogy a nagyfiam már 8 éves.Kép

Puszi:Anikó
vakili
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?