Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Annamari!
Szerintem is szép :)

Barbi!
Hm, ez jól hangzik, mármint a torna! Bár egy hete menni alig tudok, nemtom mi húzódik alul, de rossz érzés, amikor lépek. Sztakó pedig még két hétig nyaral, így ma elmentünk Mátéval Hajdúhoz, gondoltam ha baj van csináljon vmit, ha nincs nyugtasson meg!
Jó fej volt, mondta, hogy ha járás közben fáj, ne járjak :lol: De a lényeg, hogy a méhszáj zárt, méh puha, bár szerinte 2 héttel előrébb járok a méhem nagysága szerint :o

Majd írd meg hétfőn mekkora már Veronika :wink:

Puszi és kellemes hétvégét Mindenkinek, aki dolgozik, annak pedig repüljön el a holnapi nap gyorsan :)

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Még egyszer sajnálom,h nem jött össze a tali! Ötlet, h mikor kéne pótolni? A jövő hét azért nem jó, mert ovis nyílt napok, bölcsis szülői, közgyűlés a házban, várok már egy nyugis hetet.... utána pedig jön a hosszú hétvége, gondolom, mindenkinek akad programja május 1-re!

Annamari: voltunk mi is a Kántorné oviban, ellógtam munkából, találkoztam is anyukáddal! :) Persze ott mindenki előtt nem akartam mondani, h már találkoztunk nálad,nem ismert meg! :)Jövő héten megnézem a többit is, ami érdekes lehet!

Timi, neked is gratula a második fiúhoz, szép név mindkettő, de talán én is a Szabolcsra szavazok, ha lehet. :)

Amúgy én is tutira veszem h fiam lesz a második is majd! :lol: Milyen nehéz lesz nevet választani... Máséra könyű rámondani, h jó, de a sajátodat kinézni, hű!

Judit: jól hangzik a Bíró Patrik is! :) Hűha, akkor lehet h előbb jön a gyermek??? Vicces ez a Hajdu, ezek szerint humoránál lehetett... Azért pihenj amennyit tudsz!
És kösz, nekem még holnap is teljes nap munka, herótom van ettől a héttől... Péntek 13-a óta vhogy semmi nem jön össze.... :wink:
(Zárójelben: írtam neked ahogy megbesz, de tőled megint nincs válasz, gondolom, a szokásos furaság....)

Barbi, majd írj, mit mondott az uh! :wink:

Jó hétvégét mindenkinek!

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jókedvet okoztam Nektek a híremmel :) Próbálokhozzászokni a gondolathoz, de olyan furi. Míg Levinél éreztem, hogy nem lehet más csak fiú, most nem érzek ilyet. Lehet, hogy megint téved az UH? Kíváncsi vagyok a következőnél Szilvi mit lát majd? :)

Barbi: Örülök, hogy összefutottunk a tornán. Hogy tetszett a szülőszoba?

Judit: Ez a doki tényleg vicces. Mintha az ember tudna "nem járni", amikor van egy gyereke, aki után mindig mehet :) Ezek szerint a tornát egyenlőre halasztod?

Krisz: Tényleg jó lenne pótolni az elmaradt talit. Nekünk továbbra is a hétfő és szerda délután kivételével bármelyik nap jó előreláthatólag. Ill. május 2-5-ig Prágában leszünk, az nem jó.

Képzeljétek voltunk Párizsban most péntektől vasárnapig. Gyönyörű volt az idő és annyi szép dolgot láttunk. Tényleg csodálatos város. Csak az a rengeteg dohányos ne lenne!!! :(

Puszi mindenkinek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 

 
 

Hello Lányok!

Csaju: Szerintem ha nem érzed igazán jól magad, ne gondolkodj a tornán, inkább próbálj meg pihenni :) Biztos jobban leszel hamarosan.

Sweetlady1: Én is örülök, hogy összefutottunk! :D Később jutott eszembe, mi a fenének mutatkoztunk be egymásnak, hiszen a vásárban mi már találkoztunk. Mindegy, valahogy így hozta a helyzet, mikor később belegondoltam jót mosolyogtam :D
Jó volt most is a torna, bár én most eléggé elfáradtam, jobban mint egy héttel azelőtt.
A szülőszobától én dobtam egy hátast! Sokkal rosszabbra számítottam. Mikor Szilvi végigvezetett minket és mindent elmondott én egyből azt éreztem, már holnap is szülnék akár, megjött a kedvem hozzá. :lol: MOndjuk én a körülményektől tartottam, azt hittem ridegebb helység, de barátságosnak éreztem. A vajúdóban tv is van, tehát akár a Forma 1-es futam alatt is jöhet a baba :lol: Csak viccelek :lol:
Szóval nekem nagyon tetszett, nagyon kultúrált.....pláne hogy ennyi helység van, minden funkcióra más...azt hittem csak egy ágy van aztán kész, szüljön meg azon az ember.
Szóval nekem bejött :D

Kiscsaj a hasamban jól van egyébként, 1 kiló 6 deka, profilból mutatta magát, látszott az orra, a szája meg egy olyan mozdulat, mintha vakarná a fejét :lol: Ja, és éppen csuklott a drága :D
Klassz volt, most valahogy jobban ki tudtam venni a testrészeit mint a múltkor :)

Próbálok mindjárt pocakos képet feltenni magamról, ha elbénáznám bocsi érte :roll:

Barbara
Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Sweetlady1: gratulálok az újabb kisfiúhoz:)

Már tapasztalt és okosabb anyukák segítsetek nekem.
Ha Rolandka betölti a 2 évet és utána visszamegyek dolgozni a gyerek meg bölcsibe, tényleg jár 8 órás munka alatt is a gyes????

Aki tud segítsen..

Válaszotokat köszönöm

Timie

Kép
timie
 
 


Timie! Igen, jár a gyes a munka mellett is!
Sus
sus1
 
 


Sziasztok!

Sus: köszönöm a válaszodat:)

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok! Már kétszer írtam ide, de engem folyton szivat a babanet, és eltűnik a beírásom, van mikor be se enged:(((

Tkrisz, Ond Vezér Park:-)) Ha a sétányon lévő bölcsitől átmész a zebrán, akkor nálunk is vagy!

Sweetlady, gratula az újabb kiskukishoz! Hat hónapos terhes voltam, mire elneveztük a babánkat, van akinek pedig szülés közben jön az isteni szikra:-)) Hol voltatok uh-on?

Puszi mindenkinek, éljen a hosszú hétvége, mikor apukák is velünk lehetnek:-)))) :D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Én 19 hetes vagyok, most még a Shöpf-Merei-be járok, de most tudtam meg, hogy a 150e Ft-os magánkórházi díjon felül a dokik számítanak a szokásos 70-80e Ft-jukra is. Ráadásul a magánrendelésre járok, így elég drága lenne az egész szülés ott. Váltani szeretnék. Mivel zuglóban lakom, az Uzsokit néztem ki, olvasom a fórumot, csupa jót írtok a összes dokiról, így elég nehéz választani!
Nekem a rossz szemem miatt szinte biztos, hogy császár lesz, ezért ha van valakinek császáros tapasztalata vmelyik uzsokis dokinál, azzal sokat segítenétek!
Egyébként "aggódós" kismama vagyok, most vagyok túl a méhlepény biopszián, a kromoszómavizsgálat eredményére várok - ezt önszántamból vállaltam a sok (doki szerinte teljesen alaptalan) parázásunk miatt. Szóval olyan dokira lenne szükségem, aki jól kezeli az ilyen kismama-kispapa parákat, nyugisan válaszolgat a hülye kérdéseimre és támogatja (vagy legalább engedi) a plusz vizsgálatokat, ha a kismama ragaszkodik hozzá.

Előre is köszi a segítséget!

üdv:
Eszter
eszterrr
 
 


Sziasztok!

Eszter: én ugyan császáros voltam, de az én dokim nem olyan, hogy túléljen ennyi féle kismama-kispapa parát, lsd, méhlepény biopszia, sztem el is hajtott volna, hogy az felesleges.
Igaz aggódó, és ha gáz van akkor cselekszik, de sztem egyetlen egy orvos sem támogatja az ilyesfajta úgymond szerintük felesleges vizsgálatokat. Az orvos amúgy Dr. Hajdu Gábor, amúgy jó fej, van egy stílusa, de ilyen téren nem ajánlom.

Annamari: anyu nap mint nap teljesen odáig van érted meg vissza:)Milyen tünemény hölgy vagy, meg hogy mennyit dolgozol, holott nem kéne, meg ilyesmi, ott árad rólad vagy negyed órát, mondtam is neki, hogy már csak az a kár, hogy nem ismerlek.

Na röviden ennyi.

Pussz

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Timie: köszi anyukádnak...aranyos.Pont a múltkor beszélgettünk róla,hogy ha nekem nem lenne anyum,nem tudtam volna visszamenni,mert irtózatosan sokat segít.Már tisztára lelkiismeretfurdalásom van,hogy nem elég neki a 2 beteg nagyim,még én is rábízom a gyerekeket,minimum az egyik hétvégi délelőttön.
A személyes találkozásunk pedig remélem a Krisznél tartandó talin majd összejön.
Én is kapom a Gyest most. A törvény azt mondja,hogy:
" a gyermek 1 éves kora után az anya napi 8 órában visszamehet dolgozni,a gyedet meg kell szakítania és helyette a gyes-t kapja ugyanúgy 3 éves korig."
Eszter: én is ajánlhatom a dokim a Tiba főorvost,de ő sem ilyen túl aggódós fajta,persze én sem vagyok az,így lehet,hogy ha éppen olyan betege van,akkor ő mindenben segít.
A díjazásról,meg nem is értem: tényleg komoly,hogy milyen összegeket hagyunk ott egy szülésnél,de az jhogy ezen kívül még 200ezret(napidíj,vizitdíj,stb...) az már nagyon sok. Legalábbis nekünk...

Lányok,viszont most hallottam a játszótéren,hogy megint valami gáz lesz a bölcsikkel,állítólag 3 éves korig járhat csak oda a gyerek,aztán oviba kell adni,de ott meg nincs annyi hely évközben,úgyhogy érdekes lesz.Ráadásul valami új törvényt is ki akarnak találni,hogy a másik gyerekkel gyesen lévő anyukák,csak fél napra adhassák be a nagyot az oviba.Érdekes lesz!!!Még jó,hogy Vikti már bölcsis,így nem kell törnöm a fejem,hogy mi a frász lesz vele.

na jó sokat dumáltam,megyek,lelövöm Márkikát,mert nem nyugszik!!!
Krisz: anyum azt sem tudja hol áll a feje,ráadásul jön a beiratkozás,stb...amúgy biztosan megismert volna.

Jó éjt nektek
Annamari
kismuki
 
 


Eszterr!
A védőnőnk is császárral szülte mindkét babóját az Uzsokiban, és ő égre-földre esküszik Sztakó Péter doktor úrra, nekem is nagyon ajánlotta, de én már választottam addigra. A védőnő azt mondta, hogy nagyon lelkiismeretes, és olyan jó hangulatban telt a császár, végig nevettek, viccelődtek. A csecsemősfőnővér vagy a szülésznők vezetője a felesége a dokinak, ezt pletykálásból tudom:-)))
Ha gondolod, írj egy privit, és megadom a védőnő elérhetőségét és tudsz vele beszélni, hogy mik a tapasztalatai, jó?
:D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Barbara: olyan ismerős vagy, nem láthattalak esetleg akár a tavaszi cipő-ruha-vásáron? Amúgy nagyon csini pocakos vagy, én dupla ekkora bálnaféle voltam anno! :lol:

Timi: de jó nektek, hogy ennyit tudtok utazni! Autózni szoktatok v repülni? Olyan jó lenne egy autó is, de ez egyelőre még távlati terv a lakáshitel után... Könnyebb lenne mozdulni bárhová. Hát, én remélem, h legalább belföldre eljutunk majd vmikor. :roll:

Pelle: ó, hát akkor tényleg nem vagy messze! :) Gyere el te is a talira, ha újraszerveződik! :)

Annamari: hát ez tényleg érdekesen hangzik, nem tom, hogyan akarják megoldani....
Jaj, nem úgy értettem ám, hiszen csak futólag taliztunk anyukáddal nálatok, rég is volt, nem vártam el hogy megismerjen! :wink:
Amúgy nekem a Zöld Lurkók Ovi tetszett a legjobban, de gondolom, nem nagyon fogunk bejutni, nem oda tartozunk és sok lesz a jelentkező, ott is csak egy csopi indul, de azért megpróbáljuk a körzetesünk mellett. Nekem a Kántornénak olan picinek tűntek a termei annyi gyereknek, ott volt a legkisebb a hely, de persze amúgy biztos klassz ovi. :wink:
Sztem anyukád biztos nem bánja, hogy rábízod a gyerekeket, nálunk mindkét nagyszülő imádná, ha ez így lehetne, de mivel nem Pesten élnek, sajnos nem nagyon tudnak segíteni... :?

Talira most a köv.időpontok tűnnének jónak, szóljatok, h kinek melyik megfelelőbb: május 10. csütörtök vagy 15. kedd. De rossz, hogy egy hónapot is csúszik, ha egyáltalán most összejön!

Puszi mindenkinek, jó majálisozást! Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Pelle!

Közben tegnap ajánlott egy orvos ismerősöm egy Bajcsy-s orvost, akit ismer. Megnézem őt, és ha esetleg nem szimpi vagy nem tud bevállalni, akkor fogok neked írni Sztakó miatt!

Azért köszönöm a segítséget!

üdv:
Eszter
eszterrr
 
 


Hello Lányok!

Tkrisz: Az idei vásáron nem láthattál, nem voltam kint. Esetleg tavaly, akkor kint voltam a tavaszin és az őszin is. :) Sokan mondják, hogy kicsi a hasam, pedig én úgy érzem napról-napra nagyobb és nehezebb....érdekes. Bár gondolom ahány terhesség annyiféle pocak van. :) Cetnek még nem érzem magam, gondolom majd az utolsó hónapban jön ez a fázis :)

Lenne hozzátok egy kérdésem: a következő táppénzes papíromat be kell majd vinnem a Teve utcába az egészségpénztárba. Emellé még kérnek valamilyen papírt, vigyek még valamit magammal? A cégem szombathelyi székhelyű, eddig oda küldtem, de most ide kell bevinnem. Nálatok hogy volt?

Jövő héten lesz a születés hete. Múltkor a tornán volt egy lány aki mondta, hogy hétfő délután lesz egy előadás....vajon ott lesz ahol a torna, abban a teremben? A ti várandós időtökben volt ilyen?

Na, most már eleget kérdeztem, elég volt belőlem :D

Legyen szép napotok, pusz, Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Barbi: én sajna nem tudok segíteni mert az én munkahelyem TB kifizteő is egyben és nekem így szerencsére sehová sem kellett mennem a papírokért.

Eszter: a Bajcsyban szülő ismerőseim mondták,hogy ott 3 nap után kivágnak mindenkit.ha jól vagy,ha rosszul.Csak azt nem tudom,hogy a sarokvért,amit az 5.napon kell levenni ők előrébbhozzák akkor????

Krisz: melyik a zöld lurkók?Nem is tudom. Aránylag amúgy minden oviról tényleg csak jókat hallok,egyedül a narancs ovi az,ahonnan folyamatosan mennek át gyerekek másik ovikba,de az okát nem tudom.nem is ismerek senkit aki oda jár.
MI május20-23-ig nem vagyunk itthon a többi nap jó.
De a 10. és 15.-e is jónak tűnik.csak akkor döntsük el gyorsan. Drága kolléganőd meggyógyult azóta?

megyek hintázni....puszi mindenkinek
kismuki
 
 


Sziasztok!

Annamari: a ZL Ovi a Füredi parkban van, a troli 2. megállójánál lévő Plus és a Penny Market közt sétányok által övezve. :) Olyan szép tágas az udvara, mint anyukád ovijának, csak nagyobbak a termei. Van sószobája, állítólag sokat javít a gyakori megbetegedéseken. A héten már beiratkozások vannak, hihetetlen. A Narancs nekem sem tetszett, fejetlenség volt, semmi tájékoztatás, csak csődület, és nem tűnt patyolat tisztának, mint az összes többi....
Én most a május 15-re szavaznék a talit illetően, a többieknek is nyilatkozniuk kéne!
Hova utaztok?
Mi talán 17-én megyünk le 4 napra Szegedre végre, talán beköltöznek addigra anyósomék, nehezen megy a felújítás. Borfesztivál lesz, úgyhogy ajánlom nekik! :lol:
Puszi mindenkinek!
Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok Csajok!

Hát megdöbbenve olvasom, milyen rossz híre van a narancs ovinak. Én is odajártam ezer évvel ezelőtt és emlékszem milyen jól éreztem magam....

Már megint kérdezősködni szeretnék :)
Ti hány ml-s cumisüveget vettetek? Én arra gondoltam, hogy veszek egy 260 ml-st meg egy 330 ml-st. Szerintem ennél kisebbre nincs szükség, de cáfoljatok ha rosszul gondolom, ti gyakorlottabbak vagytok :)

Köszi előre is: Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Ma voltunk Anyukádnál beíratkozni, láttam Rólad és a fiúkról is képet, mosolyogtam magamban :)
Egyébként azt mondta sok körzetis íratkozott már ma be, pedig egész héten beíratkozás van, nem várt ennyit!
Én nem is íratom be máshova Mátét, mindegyik oviról hallottam jót is, rosszat is, itt legalább az óvónőkről is van tuti infóm :wink:

Barbi!
De fura, hogy cumisüvegekről beszélünk, főleg, hogy nekünk is kell majd :lol: Máténak volt pici cumisüvege is (nemtom hány ml-s), bár csak vizet itattam belőle vele, mivel szopis volt. Most se veszek, csak 1-1 db-t, főleg, hogy PAtrik majdnem az őszbe születik.

Én se tudok segíteni táppénz ügyben, az én mhelyem is TB kifizető.

Voltam én is dokinál a hétvégén, mindent rendben talált és rá akart beszélni egy 3. babára is, azt mondja nagyon jól áll nekem a terhesség és az anyaság :lol:

Teszek fel képet az én drága háromévesemről és egy oldalképet a kis Tökösről is :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


A kis trónörökösról nem sikerült, megpróbálom még egyszer!

Sajnos ez nem megy :(

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Most rohanok, csak beugrottam!

Nekünk a május 10 és 15 is jó előreláthatólag a talira.

Barbi: én azt hiszem 260-ast vettem, de lehet, hogy kisebbet, ami az Aventes mellszívóhoz volt 2 db, de Levi soha nem ivott belőle :) Remélem ma talizunk a tornán!

Majd még jövök bővebben!
Pusz
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Látom ti nagy óvoda keresésben vagytok, én meg bölcsi, de teljesen el vagyok kenődve, mert már május elején annyian jelentkeztek, hogy ki tudja hova lesz hely jövő jan-februárban.
Annamari: anyu holnap lehet meg fog téged keresni, hogy tudsz e esetleg vmi infot adni arról a bölcsiről ahova a fiad járt. Ami a 82 es troli második megállójánál van. Remélem egyről beszélünk, de ha neked is van vmi jó infód akkor azt itt is szeretettel várom.
Kicsit elcsüggedtem mikor közölte a nő, hogy tavaly az egyik csoportban 27 a másikban 25 gyerek volt és erre van két gondozónő délelőtt kettő délután. Most meg közölte, hogy már 70 jelentkező van és még csak május 7.-e van, mi lesz a hónap végén? Ha oda nem lesz hely akkor áttesznek máshova, pedig nekem az lenne szimpi csak nem ilyen nagy létszámra ilyen kevés gondozó.
Ha van esetleg bölcsi tipp ötletetek szívesen várom.
Jaahhh. az ond vezér útján meg közölték, hogy felesleges most beíratnom, elég majd januárban megkérdezni, hogy van e hely, hát Krisz pl. ezért nem nagyon szimpi nekem ez a bölcsi.

Na bocsi a kiborulásomért, de olyan tanácstalannak érzem magam.

Pussz mindenkinek

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok!
Barbi, szerintem ha azt tervezed, hogy szoptatni fogsz, akkor elég egy üveg, és ha kell még, akkor ráérsz venni többet. Nekem volt több, mert örököltem is újakat, meg egyet vettem is, de végül egyet sem használtunk, mert Misi ránézni sem volt hajlandó :lol:
Mi is ma voltunk beiratkozni az oviban. Reggel 8-kor érkeztünk, és már az ötödikek voltunk a sorban. Biztos most mindenhol ilyen tumultus van :roll:
Nekünk sajnos sem a 10, sem a 15-e nem jó, mert akkor délután órám van :cry:
Na pussz, megyek vacsit adni a családnak: Sus
sus1
 
 


Hahó,

na elszállt amit eddig írtam... :( Még 1x:

Judit: édes Máté, gondolom, jó volt a buli! Sztem is jó sokgyerekes anyuka lennél! :lol:
Remélem, azért bejuttok az oviba a sok jelentkező ellenére. Mi holnap megyünk a Citromba és Zöld lurkókba, ma dolgoztam egész nap, de hátha nem lesz akkora tömeg.
Neked talira jó a 15?
UPC-t nem interjúvoltad meg még véletlenül? Zoli írt nekik, de szerintük nem adtunk elég infót, nem tom mi kéne... Z szerint amúgy nálatok lehet gond, ha tőletek nem jön ki felénk a mail.

Sus : jó lenne pedig ha ti is tudnátok jönni! Nem tudod megoldani sehogy sem? :wink: Mi lenne jó neked, keressünk más időpontot?

Dórinak jó lenne amúgy a 15-e, csak Viktorral jönne, Marcell nem lesz itthon akkor.

Timie: sztem mindenképp írasd be most, ha akarsz egy kis esélyt az év közbeni bekerülésre...így szokták, ne hagyd h elhajtsanak, nálunk volt aki így kezdett a csoportban. Sztem félreértettél vmit a létszámmal kapcs, itt a bölcsiben 24 gyerek két alcsoportban van, összesen 4 gondozóval plusz egy kisegítővel, szóval nem vészes a helyzet! Még így is, h túl van töltve jócskán bölcsi! A gondozónők csak picit csúsztatva dolgoznak, nem jön mindegyik kora reggel és marad késő estig! :wink:

Na megyek, holnap meg azután is megyek egy-egy állásinterjúra, lehet, h váltok, ha jónak ígérkezik! :wink:

Pussz mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Jó reggelt!

Krisz!
Valszeg nálunk lehet a hiba, de érdekes, mert naponta több helyre is írok és mindenki megkapta még eddig az emaileket :o De majd rákérdezek, csak tudom mennyi szart kérnek, meg várakoztatnak, így erőt kell vennem magamon, hogy felhívjam őket :)

Kérdeztem egyébként Annamari anyukáját, hogy a biztonság kedvéért más oviba is beírassam-e azt mondta nem kell, mivel körzetesek vagyunk, köteles felvenni Mátét, így nem izgulok :)

A 15.-e nekem is jó egyébként, tegnap elfelejtettem írni!

Állásinterjú? Meséj!!!!!!

Most megyek, felkeltem Mátét, aztán megfőzök és megyek fodrászt keresni, mert katasztrófa már a hajam, Gyöngyösre pedig nem tudom mikor jutok el!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Na sorban próbálok írni:
Csaju: hát akkor nem kell protekció....a barinőm is folyamatosan aggódott,hogy oda kerüljön a kislánya,de mondtam neki,mivel pont az Ikea mögött laknak,teljesen körzetesek.A körzetest pedig tényleg minden óvoda köteles felvenni,ahová tartozik.
Timie: szerintem is irasd be,ne hagyd magad lebeszélni.legalább a várólistára tegyék fel.
Nálunk elég jó a bölcsi,itt is 4 gondozónő van,egy dadussal.Elvileg itt is 24 gyerek van,de ez két kis teremre oszlik el,csak reggeliig és uzsinál vannak megint együtt.A bölcsisnénik 7-től vannak,a másik 2 pedig 9-től azt hiszem.Szóval azért délelőtt ott vannak max 10 gyerekkel ketten.De ugye a bölcsiben sosincs olyan nap,hogy mindenki ott lenne,ált.2-3 gyerek úgyis beteg,ráadásul vannak olyanok is,hogy nem minden nap járnak be.Szóval az a 24 riasztónak tűnhet,de igazából nem az.
Leszámítva a felkelés utánt,amikor aki uzsizott megy is ki az udvarra az egyik nénivel,a többiek még bent vannak-na ha pl.ilyenkor kakil be Viktor,akkor ált nem tudják kicserélni a peloját,csak fél óra múlva.De ez érthető.
Barbi: én először egy kis műanyag teáscumisüveget vettem és egy kis 150ml-s tejeset.Mi vagy 4 hónapig Márknál csak ezt használtuk,mivel pótlás kellett neki.Viknél 6 hónapig nem is használtunk cumisüveget,aztán már rögtön a nagy jött.Most is a 260-asból issza a a kakaót.
Krisz: a változatosság kedvéért Bükfürdőre megyünk 4 napra(ott van a hotelben 4 medence és jó meleg vizes,Márk imádja,van nagy parkja,játszótere,csocsó,biliárd,bowling,squash,fitness,minden.Csúcsszupi.
Tali: Nekünk tényleg bármikor jó,amire a többség szavaz.
Új álllás? Gyere hozzánk....hehehheh,jó vicc lenne.
Dórival is jó lenne már talizni.
Sus: ha nem tudsz jönni,de van kedvetek találkozni,bármikor összehozhatunk egy sima játszóterezést is.
Megyek,lefekszem Márkkal,holnap pedig viszem Viktikét 18 hós oltásra(nem hiszem el,hogy már ennyi idős)-persze kicsit köhög,nem tudom megkapja-e???Majd írok

Jó éjt mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Nem kell protekció :) Azért is örülök ennek az ovinak, mert a játszótérről néhány gyerek is Máté csoportjába kerül és őket legalább már ismeri, együtt szoktak játszani.

Elárulnád a Bükfürdői hotel nevét? Vhova mi is akarunk menni pár napra még szülés előtt, a lényeg, hogy Máté élvezze (tudjon fürödni) és nekem ne kelljen főzni :wink: :lol:

Tényleg fura, hogy Vik már másfél éves :)

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Én tegnap nem tudtam belépni napközben, nem tom, mi lehetett a gond!

Annamari: de jó lesz nektek! Én is alig várom már h Zoli megkapja az üdülési csekkét, amit beígértek neki, mert abból legalább el tudnánk menni vmi hasonlatos jó helyre. Ti szállodaszövetségi kedvezménnyel mentek? Nem tudom, lehet -e kombinálni az 50 % kedvezményt üdülési csekk fizetéssel... szted?

Hát az új állással kapcsolatban egyelőre csak annyi (mivel semmi sem biztos még), h nem szállodában nézelődöm, megérlelődött eme döntés szép lassan... Én német szakon végeztem és alig tudom használni, angol mindenek felett... És mivel értékesítésre nem akarok menni, nem igazán látok most perspektívát a szállodában, jobban el tudom magam képzelni egy jó kis nemzetközi cégnél, sok év múlva is (itt már kiöregedőfélben vagyok :wink: ) ahol mindkét nyelv használható és változatos a munka, keresni is jobban lehet elvileg... Hát ez van.

Judit: tényleg furcsa h csak velünk nem megy az emailkapcsolat, próbáltál mostanában küldeni?
Örülök, ha mindenképp bejuttok az oviba! :)

Tali: sztem maradjunk egyelőre a 15-nél, bár sajnos Edinának sem jó egy szomorú évforduló miatt (azért még megpróbálom rábeszélni, ma találkozunk), mert aztán megint nehezen fogunk időpontot találni és lassan születnek az újabb csemeték, akkor meg azért nem jó! :lol: Nekem is kaotikus az elkövetkezendő időszak.

Puszi, megyek dolgozgatni, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bölcsis infókat. Szerintem akkor a vezető nő úgy értette, hogy összesen ugyan annyi gyerek jár bölcsibe, de ő nem mondta hogy mennyien vannak egy csoportban, csak azt hogy 2 délelőtt 2 délután. Igaz azt mondta, hogy volt olyan hogy 27en voltak egy csoportban. Na mindegy, beiratom, majd meglátjuk hova fognak helyezni.

Mi túl vagyunk a 15 hónapos oltáson, szegény gyerek mikor bementünk a rendelőbe végig ordított, szerintem nagyon megviselte amikor kb egy hónapja kivettek neki vagy 20 szemölcsöt. Szó szerint leizzadtam míg a doktornéni meg tudta vizsgálni:(Az injekciót már meg se érezte annyira ordított és csk hozzám akart jönni:(

Na röviden ennyi. Remélem mindenki jól van, pocakosok vigyázzatok magatokra.

Pussz Timi

Kép
timie
 
 


Helló lányok,

akkor várok mindenkit kedden fél 5-től, aki jönni tud! Edina sajnos nem jön, de ugye akkor Annamari, Dóri, Judit, Timi, ti tudtok? Többiek még esetleg?

Cím még 1x: Ond vezér út 43. 8/32. csngő a park felől, 32-es!

Puszi Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziaszto!

Krisz!
Azóta nem próbáltam küldeni, de van akinek tegnap is küldtem és már válaszolt is, ez a híres chello-rejtély :wink: :lol:

Igen, nekünk jó a kedd :D

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Krisz: Nekünk is jó a kedd, remélem odatalálok :)

Addig is pusz mindenkinek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Hello Lányok!

Köszi mindenkinek a cumisüveg infót, aranyosak vagytok :)

Csaju: Nagyon jók a képek, aranyos a babád nagyon :D
A tb ügy menetközben megoldódott, kiderült hogy minden táppénzes papíromat a cégemhez kell küldenem, ők meg küldik a tb-be. Hogy ennek mi értelme nem tudom, túl van bonyolítva ez is, mint minden ügyintézés ebben az országban.

Sweetlady1: A torna király volt! Mikor hanyatt kellett feküdni azt hittem ott maradok, úgy fájt a derekam. De a torna után jobb volt, alig éreztem a fájdalmat. Megyek hétfőn is, remélem te is jössz :D

Sus1: Igen, azt tervezem hogy szoptatni fogok, remélem úgy is lesz, köszi a segítséget neked is :)


Most anyósomat riasztottuk, mivel mi Nyíregyházán házasodtunk és a kórházban 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kérnek. Persze a miénk régebbi. Kíváncsi leszek anyós el tudja-e intézni vagy külön ezért el kell mennünk, nem tudom.....ezt is ki találta ki? :?
Túl vagyunk a lomtalanításon is, a kisszoba katasztrófa, épp a tapétának kéne magától lejönnie, de mivel ez így nem működik, ezért a Zuram kapirgálja. Elég hősiesen csinálja eddig :)
A sok portól meg kijött valami allergiám, állandóan folyt az orrom meg a szemem, már teljesen ki voltam ettől. El is terveztem, hogy ma tényleg nem csinálok semmit, ez be is vált, ma tök jól vagyok :)

Vigyázzatok magatokra és mindenkinek kellemes hétvégét :)
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Na, örülök, ha jöttök! :)

Szerdán aztán két állásinterjúm is lesz, mindkét helyről visszahívtak 2. körre, ahova jelentkeztem! Azért izgulok... :wink:

De most jól kipihenem magam előre, anyuéknál időzünk! :wink: Olyan jót aludtam ebéd után Mátéval, hogy az csak na!!!! :lol:

Puszi vidékről mindenkinek!

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Most úgy néz ki, hogy kedden mi is tudunk menni, remélem így is marad :)
Barbi, mióta kell friss házassági anyakönyvi? Ez tiszta hülyeség! Amikor én szültem, még nem kellett :shock: Mi ennek az értelme?
Sus
sus1
 
 


Sziasztok!:-)

Tkrisz, juj, nagyon kedves vagy! Egyelőre még elég kaotikus a keddi nap, jó lenne megismerni Benneteket :D

Ház.anyak.kivonat: való igaz, 300 napnál nem régebbi szükséges a jogszabály szerint. Ez az apasági vélelem miatt ennyi nap. Házassági anyakönyvi kivonat kikérése illetékköteles (2000 Ft), haz azonban kisbaba anyakönyvezéséhez kell, akkor illetékmentes (ezt jelezni kell előre), és ügyfélfogadási időben azonnal kiadják, nem kell várni. Postán is lehet kérni, akkor postán kiküldik, de ez 30 nap is lehet. Én írtam meghatalmazást apumnak, hogy kérje ki, de mivel személyesen ismerte az anyakönyvvezető, nem kérte el:-D

Szóval, amelyik kórház 30 napnál nem régebbi, ennyire friss kivonatot kér, azt nem kell komolyan venni. Nem szűkítheti/szigoríthatja a jogszabályi 300 napot, mert azt csak a jogalkotó testület teheti meg, nem a vezető szülésznő:-D

A születést követő napon (ha a szülés a kórházban történt), akkor a kórház küldi meg az ak kivonatot (+egyéb iratokat) az anyakönyvi hivatalnak.
Ha nem házasodtak össze a szülők, esetleg később kötöttek házasságot, mint ami a baba fogamzásának feltételezett ideje, akkor apasági nyilatkozatot kell vinni.

Bocs, kilométereket írok itt össze:-DDD


Cumisüveg: nekünk jó, hogy van a legkisebb cumisüveg is (125 ml), mert ebben viszek neki vizet, ha megyünk sétálni. Mikor kisebb volt, akkor is jó volt ez a pici Avent üveg, mert ebbe fejtem, ebből is adtam a lefejt tejet.

Mindenkinek további napsütéses vasárnapot!!!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Hellóka!

Sus: jaj de jó lenne! :D Maradjon így! :lol:

Pelle: tényleg nyugodtan gyere, ha van kedved és időd! :wink:
Hű, te aztán :wink: jólinformált vagy! :lol:

Timi: azt elfelejtettem írni, h szívsen segítek, hogy találsz ide a legjobban, ha megmondod, merről jönnél!

Puszi mindenkinek!

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Köszi a segítséget anyakönyvi kivonat és cumisüveg ügyben :)
Cumisüvegből akkor veszek szerintem egy legkisebbet 125 ml-st meg egy 260 ml-st, ez a biztos, egyszer biztos kell használnom mindkettőt. Anyósom még nem az anyakönyvi kivonat után, kíváncsi leszek, talán jövő héten lesz már rá ideje.

Elromlott a wc tartályunk, miért is ne hétvégén. Váratlan plusz kiadás...Uram megpróbálja megjavítani, kíváncsi vagyok mi lesz belőle, drukkolok neki :)

Na, késő van már nagyon, lelépek, jó éjt, szép álmokat mindenkinek :)
Barbi [/img]

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Krisz: úgy tervezem, hogy a 82-es trolival megyünk. Jó, ha az Örs előtt 1-el szállok le? Onnan kb. mennyi idő gyalog? Csak azért kérdem, hogy cipeljem-e a babakocsit vagy sem.

Köszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Kicsit kaotikusak voltak az elmúlt napjaink,de holnap tuti megyünk mi is. Először felveszem Viktit,aztán Márkot és akkor onnan már azOndon vagyunk
Nálunk is megvolt az oltás...de volt gond,majd mesélem,most rohanok,fiúk a kádban
puszi holnapig
A
kismuki
 
 


Hahó,

klassz, hogy ennyien leszünk! :wink:

Timi: inkább 2-vel az Örs előtt, a Füredi-Vezér találkozásánál! Az közelebb van, mivel fentebb lakunk az Ond vezéren! Szóval ha a Penny Market előtti sétányon végigsétálsz, ki az Ond vezérre, ott még balra kell felfelé jönni a Szentmihályi felé, azért eltart egy darabig gyalog, ha Levi nem nagy sétás v fáradt, inkább babakocsizzatok! Vagy ha elmész az Örsig és visszaszállsz a 81-es trolira, akkor kevesebb gyaloglás a 2.megállótól picit felfelé!

Szólj ha gond lenne: 70-220-40-86 a telcsiszámom!

Annamari, remélem azért jól vannak a fiúk!
Barbi, t enem jössz?

Várok mindenkit!

Pusszancs, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Jó volt Veletek, nagyon jól éreztük magunkat :wink:

Krisz!
Köszönjük szépen a vendéglátást, mára pedig megy a drukk, számolj majd be az eredményről :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is jól éreztük magunkat, jó, hogy ennyien összejöttünk! Remélem hamarosan újra találkozunk! :)

Krisz: Köszi még egyszer a vendéglátást!

Annamari: Köszi még egyszer, hogy hazahoztál. Azt hiszen nélküled bőrig áztunk volna és most itt feküdnénk mindketten megfázva :)

Sajnos Levi délelőtt belázasodott, 37,9. Szerintem a foga, mert más tünete nincs, csak állandóan a szájában nyúlkál és nagyon nyűgös. A játszóról is haza akart hamar jönni, és hazaérve nem akart kiszállni a babakocsiból. Amikor végre kiszedtem elkezdett sírni és nem mozdult. Úgy kellett felcipelnem a 2.-ra (nagyon jól esett :( ) és kb. fél órát sírt, csak úgy tudtam abbahagyatni vele, hogy beraktam a kedvenc meséjét, "Bob the builder" (egyébként ajánlom nektek fiús anyukáknak, nagyon jó egy ezermesterről szól, ő Bob és a segédeiről, mindenféle munkagép. És van benne egy madárijesztő, az Levi kedvence. Nagyon aranyos kis mese) Aztán kimentem neki csinálni egy kis szörpit és mire visszaértem elaludt. Ez volt 1/2 1-kor, még mindig alszik. Remélem nem megy feljebb a láza, ha igen irány a dokinéni. Nem tudom, hogy jutok így el ma a kozmetikushoz, ráadásul még közgyűlés is lesz 6-tól :(
Na megyek is összeszedem az anyagot és a gondolataimat, hogy kitől mennyi pénzt kell behajtani :)

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy jól sikerült a buli :D
Én sajnos nem tudtam volna menni, körzeti dokinál voltam a táppénzes papírért utána még a melóhelyemre is be kellett menni. Nem tudom, ha egy nap két helyre kell mennem, teljesen kipurcanok, nagyon elfáradtam. Nekem ez furcsak, mert mindig rohangálós voltam, az is elég volt olykor ha 4-5 órát aludtam. Még mindig nem tudom megszokni ezt a fáradtságérzetet, de gondolom lesz ez még másképp is majd a szülés utáni hetekben :)

Ma kint voltam a Hősök terén, onnan indult a Ferrari konvoj. Zuram nagy Ferrari fan, neki muszáj volt melóznia, úgyhogy kimentem neki fotókat készíteni. Jó, hogy korán odaértem, akkor még tudtam fotózni. Kicsit csalódás volt, inkább pofavizitnek tűnt az egész mintsem a bámészkodóknak csinálták volna a parádét. Rendesen le se lehetett fotózni a kocsikat, ez bosszantott, csak hátulról meg oldalról, elég hülyén voltak elhelyezve. Persze kint voltak a sztárok: Nyertes Zsuzsa, Koós János, Palik Laci és Győzike!!!!!!!
Jó kis négyes mi?
Na ennyit erről, kipanaszkodtam magam, kíváncsi vagyok, a tv-ben mit fognak mutatni mindebből, mert fotóssal és kamerással tele volt a lezárt terület.

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,

Kicsit megkésve, de itt vagyok én is :), és hát tényleg klassz volt a múlt heti buli, örülük, hogy eljöttetek! :) Máténak 5x meséltem el aznap este, hogy itt voltak a gyerekek (név szerint kellett mindenkit!). :lol:

Hát mi Szegedet igen rosszul fogtuk ki, a napfény városa ezúttal csak esőt ontott magából, úgyhogy nem igazán lehetett rendesen kimozdulni és a programokat élvezni, na majd legközelebb... :shock:

Remélem, mindenki jól van, most visszatérek a munkához sajnos.

Írjatok!Puszkó, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Vasárnap felpakoltam a Zuramat meg Anyumat, hogy kimenjünk a Kismamabörzére a BNV-re. Reggel 9-re ki is értünk, nem volt parkolóhely se belül se kívül! Ennyi autót én még láttam egy helyen! Belegondoltam hogy ennyi ember van egy pavilonban....na mondom menjünk innen. Nem mentünk be, én ekkora tömeget nem bírtam volna ki, az tuti. A másik meg az, hogy ott aztán igencsak be kellett volna vásárolni hogy megérje, hiszen a kocsiért 800 Ft-ot kellett fizetni, nekünk a belépő meg fejenként 900 Ft lett volna. Akkor biztos jó, ha valaki bent tud parkolni és jól bevásárol, mindig kihozza, berámolja a cuccokat.....hát mi ezt nem tudtuk megvalósítani. A legközelebbi parkolóhely az én tempómban fél óra séta lett volna, mire odaérek el is fáradok. A tavaszi Bababörze valahogy szimpibb volt, bár ott be is jutottunk :)
Mindegy, elmentünk helyette a Kikába, le volt árazva a fürdőlepedő meg a rövid ujjú body, rajunk kívül 4-en voltak az áruházban, kellemes hűs volt, úgyhogy megvettük ott azt, ami kellett és megérte :)
Így jártunk. Jó lett volna bejutni, de ilyen áron nem élveztem volna egy cseppet sem, az biztos. Nyűgből meg nem veszek a babának semmit, annak nincs értelme szerintem.

Tkrisz: Sajnálom hogy ilyen rossz időtök volt, tisztára mint a Londoni klíma. :?

Hirtelen ennyi, vigyázzatok magatokra ebben a furcsa időben :)
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Nagyon kiürült a fórum :o

Krisz!
Sajnálom, hogy nem volt jó időtök, pedig többször is gondoltam Rátok hétvégén, hogy milyen klassz lehet Nektek :wink: Na de majd legközelebb :)

Barbi!
Ne is sajnáld, hogy nem mentetek a börzére, voltak ismerőseim és mindenki kivétel nélkül csalódott volt, mert nagyon drága lett. :roll:

Mi jól vagyunk, sikerült a babakocsit beszereznünk (később akartuk még, de most volt jó ajánlat), így a Tesónak már csak apróságokat kell venni :)

Viszont kicsit megijedtem, mert annyi dolgunk van még (festét, nagytakarítás, nyaralás, stb.), remélem minden belefér majd az időnkbe :o

Múlt héten felmerült a Patrik mellett a Barnabás is mint név, mit szóltok? Krisz, tudom, nálatok van a családban :)

Puszi, hogy bírjátok ez a kánikulát? Én várom az enyhülést... ha majd nyaralunk tuti esni fog végig :evil:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,

Tényleg, mindenki nyaral már, vagy mi van? :lol:

Judit: nekem nagyon tetszik a Barnabás! :wink: Vicces lenne, ha egyszer később majd jönnétek hozzánk és mondanám Máténak, hogy jön a Judit, Máté, meg Barna, sztem teljesen bezavarodna,hehe (tudod, tesóm is Judit) :lol: . A Patrik is nagyon klassz, de nekem a B. picit jobban tetszik. Ki vetette fel?
Az jó, ha találtatok jó áron kocsit!
Nyaralást tervezgetitek már?

Hát igen, furcsa ez a meleg még, lassan strandra kéne menni!

Pünkösdkör kinek mi a progi, elutaztok? Mi még nem tudjuk, esetleg anyuékhoz, de lehet h maradunk, mert nem voltunk itt hétvégén 3 hete.

Képzeljétek, Máté cumiját elvitte a kukásautó vasárnap... már nem bírtam a szenvedést vele, annyira nyűglődött és az egyre kevesebb helyett egyre többet használta. Fogtam és kidobtam, lesz ami lesz. Az első este és utána reggel sírt, de szépen mondtuk neki, hogy a nagyfiúk nem cumiznak, aztán másnap már mesélte Barnusnak, h elvitte a kukásautó a cumiját. Egyelőre kicsit nehezebben alszik el, de nem keresi, nem emlegeti, jókedvű és "nagyfiúskodik". Nem gondoltam h ilyen könnyen fog menni, Zoli eleinte mérges is volt rám, hogy nem ilyen hirtelen kellene. De sztem amilyen akaratos M, könyöröghettünk volna neki a végtelenségig, h adja oda.... Szóval most elégedett vagyok magammal. :wink:

Tényleg, ovikról van már infótok? Én még nem tudom, hova vették fel Mátét.

Na húzok dolgozni, puszi. Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: