Új privát üzeneted érkezett!

Orsi,
csak irígykedek :mrgreen: Szeretném, ha az én cickóim is így bírnák! :D
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
csak irígykedek :mrgreen: Szeretném, ha az én cickóim is így bírnák! :D

ha nekem a napi 2lről sikerült ide lecsökkenteni, akkor szerintem bárkinek sikerülhet. a lényeg a fokozatosság.
ne fejd üresre a melled, mert azzal csak fokozod a terjtermelést, majd folyamatosan csökkentsd a kifejt mennyiséget. nekem 3.5 hét alatt sikerült elhagyni a fejést.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
sosem fejtem :) Az elején kipróbáltam, és nagyon fájt, azóta meg örültem, hogy nem kell. Most viszont lehet, hogy nem úszom meg! :? :)
20140901102739
 
 

 
 

Hajni :D
persze, írtad is, hogy nem fejtél.
de most akkor te mit szeretnél??? :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
hogy hajnalban, amikor a gyerek alszik, ne szakadjon szét a mellem :)
20140901102739
 
 


Hajni :D
értem :) amikor a gyerek átalussza az éjszakát, akkor normális, hogy a ciciknek is kell 1-2-3 nap, hgy megszokják a helyzetet. 2 dolgot tehetsz, gyerekfüggő.
Vagy mellreteszed nagyon rövid időre a gyereket (vagyis felkelted), hogy kiszívjon annyit (30-50ml ált.) hogy már ne fájjon, vagy ennyi kifejsz, aztán másnap már csak 20-40 ml-t... stb... stb.
én 170 ml pluszról építettem le :)

amúgy nekem is van, hogy nagyon feszít, különösen a bal mellem (az a jobbik, folyósabb és több is benne a tej), de ált. azek átmenetiek csak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
értem, köszi! :D (Nekem is a bal a durvább! :D ) De akkor nem fog elapadni, ugye? És ha több kell neki, akkor lesz több is?
20140901102739
 
 


Hajni :D
nem fog elapadni :D így sem szopizza ki a többletet :wink:
amikor meg több kell akkor maximum sűrűbben mellre teszed.

amúgy azért van 1-2 tévhit. a tej csak úgy nem apad el, nincs olyan, hogy ma van, holnap meg huss nincs. olyan lehet, hogy átmenetileg kevesebb van, mert fáradt vagy, keveset iszol... stb. de sűrűbb mellretétellel mindig lehet tejet szaporítani.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
akkor jó! :D Én is mintha azt hallottam volna, hogy a tejelapadás időtartama kb.40 nap. Csak izgulok mindig a tejci miatt, hogy lesz, nem lesz, meddig lesz - majd kb. 5-6 hónapos korában nyugszom le szerintem! :D
20140901102739
 
 


Hajni! :lol: :lol: :lol: Mintha magamat hallanám tej - elapadás - aggódás ügyben... :lol: Képzeld, nekem 5 hónapos Bálint, és nem érzem, hogy kezdek megnyugodni! Ha majd nem a tej miatt, akkor majd másért aggódunk gyerek fronton. Ez már csak így marad, de ez nem baj!
Orsi, írok majd a nyaralásról, szuper volt! Megyek fürdetni.
Zsebi merre jár?! Olyan ritkán jön... :cry:

dkata
 
 


icsilya írta:Kata :D
látom te sem bírsz a seggeden ülni :D
(én is már elővettem az irodába a járókát :lol: :oops: :lol: :lol: )
hova mentek nyaralni?

Galyatetőn voltunk, wellness és bababarát szállodában. A kilátás a szobából:
Kép Kép
Az igazi bátorság az volt, hogy a két gyerekkel voltam. Igazán Ádám miatt akartam, mert tavaly se nyaraltunk, mert feküdtem a baba miatt, és mivel ő 14 éves, nem sokáig jön már velem... Szuper jó volt, bár Bálint megutálta a babakocsit rendesen. Amikor kajálni mentünk benne nem maradt volna nyugodtan, csak nyüszögött, bőgött, de mikor sétáltunk, óriásiakat aludt a parkban a fák alatt, én meg olvastam. :lol: Egyszer fürödtünk is a gyerekmedencében, nem lett semmi baja. Szombaton szeretném vinni babaúszásra először. :lol: Ádám is élvezte, mindenféle szuper gyerekprogram van, gyerekkuckó, kalandpark, mini vadaspark, x-box szoba stb.
Bálint közben megtanult négykézlábra "állni", hintázik és nagyokat kacag. Imádni való, be nem áll a szája, folyton beszélget. Ott is végigaludta az éjszakákat, annak ellenére, hogy alul-felül jön a foga és darálja a cicimet... Drágám 8 kiló, bár hétente már csak 10-12 dkg-t hízik, de 86-os ruhákban nyomjuk, olyan hosszú.
Wish! A kakival mi is úgy jártunk, mint ti! Hívogattam a doktornőt, mint a mérgezett egér, hogy mit csináljak a gyerekkel, mert nem tud kakilni. (Hőmérő, glicerines kúp nem használt.) Nekem egy szirupot mondott, vény nélküli (Laevolac laktulóz), másnapra tele lett a pelus! :lol:
Na, egy pár kép:
út közben:
Kép
A kedvenc kiskutya pozíció:
Kép Kép
Hason:
Kép

Szóval szerintem el lehet menni nyaralni nyugodtan, ott tényleg csak gyerekezik az ember, mert nem kell főzni, mosni, stb. Én mindenesetre jót pihentem, bár el is fáradtam a sok pakolásban (azért Ádám nagyon sokat segített, két kicsivel nehezebb lett volna!).

dkata
 
 


Ja, kérdezni akartam: mivel ilyen nehezen kakil a gyerek, a doktornő azt javasolta, kezdjük el a gyümölcsöket. :cry: De én még nem akarom! Akinek már nagyobbacska a gyereke, ti mikor kezdtétek? Én szeretném megvárni a 6 hónapos kort, még 3-4 hét...

dkata
 
 


Zsú:)
Gratulálok, nagyon szép Borka baba :)

Kata :)
Nekünk most kb 2-3 naponta van kaki. Azaz az ominózus eset óta úgy volt, hogy aznap (szerdán) volt, aztán szombaton, vasárnap és ma. Nekem azt mondta a doki, hogy én is olyan dolgokat egyek inkábba, amik nem fogják, hanem hajtják a székletet (barack, paradicsom, szilva, meggy).
Most azt csináltam, hogy mivel nem kakilt a 3. nap reggel langyos kamillateát adtam neki 25 milit, nem sokat. Aztán, hogy ez használt-e, vagy amúgy is kakilt volna, nem tudom. Engem zavar, hogy erülködik és nincs eredménye és ő is nyűgösebb, úgyhogy inkább adok neki és nem várok, hogy kakiljon majd valamikor.
Én most pürésítettem fincsi barackot és fagyasztottam le télire, adtam Balázsnak belőle egy kiskanállal és nagyon ízlett neki. Olyan lelkesen nyalogatta utána kanalat :) Sőt, volt, hogy hagytam neki nyalogatni a barackot és az is nagyon tetszett neki. Szóval én lehet, hogy elöbb elkezdek neki adni gyümölcsöt lassan. Ha attól jobban kakil, hát legyen. Hozzátáplálni akarok úgyis és nem elválasztani. De ezen még töprengek, hogy adjak-e neki vagy várjuk még (csak hogy ne unatkozzak, csinálok magamnak töprengenivalókat, aztán ha elég sokáig töprengek, eléri a hat hós kort :P )
Nagyon szép helyen voltatok nyaralni :) Bálint nagyon ügyesen tornázik már :)

wish
 
 


Kata!
Jól értem, párod nélük voltál a 2 gyerekkel nyaralni?
Érdekelne a hely, milyen medencék vannak (voltam a honlapjukon, de nem irja egyértelmüen). Ha jól látom, a kertben a játszótér alkalmas egy ilyen majdnem 2 évesnek is, mint az én perpeetum mobile-m. Van-e hinta és homokozó is?
kb 10 éve voltunk mi ebben a szállodában, de akkor még nagyon "szoci" volt, 1 db medencével.
Bálintod nagyon ügyes, és milyen korán kezdi ezt a kutyapózt! :)
Orsi!
Most azt nem tudom, hogy a kép amit feltettél, az a Te Lilid, vagy Zsu Borkája?
2 liter tejed volt? :shock: :shock: Nekem sajnos 2 deci se a kettőben összesen!
Sajnos az alvásra nem tudok tanácsot, nekem szerintem genetikailag kódolták mindegyiknek ezt. Lukács volt a legkitartóbb a 3 közül, és igazából egyiket sem "szoktattam", hanem maguktól aludtak reggelig, igaz, hogy az első kettőt megetettem 11-éjfél felé, és reggel 8-ig csönd volt. Lukut hiába etettem, felkelt 5 felé. Mióta meg nem etetem, azóta alszik.
Hajni!
Hát nem tudom, kinek lenne 40 nap, nekem ird és mondd, Emesével 3 nap alatt mult el nyomtalanul, Lukáccsal lehet hogy 2 nap is elég volt, és ugy hidd el, hogy nem fájt, nem feszitett és egyetlen csepp nem jött többet egyáltalán!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi1967 írta: vagy Zsu Borkája?

Zsu Borkája... nem voltam egyértelmű :oops: :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Wish,
még meg sem köszöntem a linket, na, nekem olyanom volt! :cry:

Kata,
tényleg nagyon jónak tűnik a hely, ahol voltatok! Gyönyörű a kilátás! Jól látom, Bálintnak göndörödik a haja? :D A visszanézős kép nagyon jó lett! :D

Melcsi,
már nem tudom, hol hallottam, de én mindig ezzel vigasztalom magam! :D Tegnap este is kevés volt a tejci, mert Olivér a torokfájása miatt az utóbbi napokban kevesebbet evett, de mindig azt mondogatom magamban, hogy nem baj, elvileg 40 napig nem apadhat el! :D

Amúgy a nyáladzást megkérdeztem a gyerekorvostól, és azt mondta, hogy ebben a korban kezdenek eltűnni a reflexek, és a tanult dolgok lépnek a helyükbe. Fejlődik a vegetatív idegrendszer. :D A nyáladzás is ennek köszönhető. Nem tudom, ismeritek-e a köv. oldalt, az unokatesóm találta, szerintem tök jó:
http://www.informed.hu/eletmod/care/dev ... _hid=71797

Képzeljétek, ma este szül a hugom, olyan izgi! :D
20140901102739
 
 


Hajni! Szorítok a húgodnak! Szerintem ha kevés a tejcsi (vagy amikor keveset eszik), akkor próbálj fejni! Nekem nem fájt, sokkal kellemetlenebb most, ahogy Bálint darálja a cicimet, mert alul-felül jön a foga.
Hátul elég hosszú a haja, és mindig felfelé áll neki, ha megizzad... Kis kócos! :lol:

Melcsi! Ide teszem a linket a medencékről:
http://www.hunguesthotels.com/hu/hotel/ ... _wellness/
3 medence van (itt a linken a pontos leírás), 1 gyerekmedence, egy élmény medence (pezsgő meg ilyenek) meg egy úszómedence. Mind beltéri, nem süti a gyerekeket a nap és télen is használható. A kertbe is ki lehet innen menni, és van hinta is meg homokozó is. Szerintem Pörinek maga a paradicsom lenne, nézhet őzikéket a parkban és van gyerekkuckó sok játékkal. Én télen, ha vége a félévnek szeretnék megint menni, hozzánk jó közel van, Ádám síelhetne, Bálint meg már élvezni fogja a vizet és a játékokat.

Wish! Értem ezt a hozzátáplálás dolgot... Csak nekem Ádámot már 3 hónaposan hozzá kellett táplálnom, pedig volt elég tejem. Csak akkor az volt a "szokás". És akkor megfogadtam, hogy ha lesz még babám, akkor 6 hónapos koráig nem adok neki mást a cicin kívül. A barátnőm kisfia meg 7 hónaposan abbahagyta a szopit teljesen, amit én nem akarok (ők is korán kezdték a hozzátáplálást). Én is fagyasztottam le neki barackot meg meggyet, de megvárom az augusztus végét (ha kakil rendesen). A szopi olyan rövid idő az életben, etetni meg még évtizedekig fogom, remélem. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Melcsi! Kihagytam: termál víz itt nincs, de este 10-ig van nyitva a vizes részleg. (Csak mert emlékszem, hogy Te is a meleg vizet szereted...) De kellemes hőmérsékletű a medencében a víz. :lol:

dkata
 
 


Melcsi! Kihagytam: termál víz itt nincs, de este 10-ig van nyitva a vizes részleg. (Csak mert emlékszem, hogy Te is a meleg vizet szereted...) De kellemes hőmérsékletű a medencében a víz. :lol:

dkata
 
 



Sziasztok Lányok!

Sokan nem ismertek, mert már nagyon régen voltam itt. De mivel végre, nagy sokára már van itthon netünk, szeretnék megint rendszeresen jönni.
Elolvastam ezt az utolsó oldalt, és a szopival kapcsolatban:
Nekem nem hogy elapadt a tejem meg sem jött, 3 hétig volt valamennyi, de kész ennyi. Úgy hogy az én drága danikám kis tápos baba. De egészségesen fejlődik. 7 hónapos, és már több mint 1 hónapja mászik és felül.4-5 hete feláll valamibe megkapaszkodva, van 6 fogunk. Rakok fel róla képet, hisz Ő az én büszkeségem:

Kép


Edina
doedina
 
 


Kata!
Köszi. Még 1 kérdés: milyen szobában voltatok, befért-e kényelmesen a kiságy, beférne-e kettő is? Mert ugy nézem, nekünk a superior szoba kellene, csak ott nem ir alapterületet.
A parkjában van őzike??? Egyre jobban érdekel, lehet hogy oda megyünk?
Hajni!
Drukkok a hugodnak! Honnan tudod hogy ma este szül? Programozott szülés?
Edina!
Én emlékszem Rád :) Édes a kicsi fiad! Gyere sürün hozzánk!
Orsi!
Azért gondoltam, csak nem volt egyéretelmü :D Különben a Te Lilidről egyáltalán nem láttunk még arcképet, és a fiukról se kényeztetsz minket! Van ennek valami oka?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kata, Edina: Szépségek!!

Lányok!

Nekem még mindig a kakival van probláma! Egész nap nyom a gyermek és mégis, Semmi!! Olvastam Wish problámájat is és próbáltam a tanácsokat megfogadni, de semmi! 2 nap után annyira nyom, hogy vagy a lázmérőt vagy a kupot használom. Ez az igazság! Annyira zavar vagyis azok a mellékhatások: a hozzászokás, a végbélgyulladás! Mégis mit tegyek! Tudom hogy Ő ilyen nehezen székelő baba, de mégis nincs valami megoldás???
A tornával a pukika már kijön!
MÁsik téma: Szeretnék kijönni a babaszobából, de úgy tud bukni a gyermek, hogy akár meg is fullad. A hasfájás miatt jár keze-lába és ezért jön vissza a tejcsi. A férjem azt mondta szó sem lehet, hogy éjszaka magára hagyjuk, de mégis, félek hogy hozzá fog szokni. És már én is észrevettem, hogy jobban alszik, hogy nincs a szobában senki. Az az Ő világa!!!

MÁr 2 napja csak este 10-kor és reggel 5 kor eszünk. Remélem rendeződünk!!!

Melcsi: GYönyörő Pöri és Luk!!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé!
Kaki ügyben nem tudok segíteni, de nem próbáltátok még a bukás ellen az oldalfekvést? Mi is így csináljuk és nyugodtak vagyunk a félrenyelés miatt.

Fejtem!!! Olivér annyira nem eszik, hogy rákényszerültem a fejésre az apadás miatt. Estére már így sem elég neki.

Kata, Orsi, Wish, ti mikor fejitek le az esti adagot, és miben adjátok oda a gyereknek?

Képzeljétek tegnap megszoptattam a hugom alig egynapos újszülöttjét.
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Kata, Orsi, Wish, ti mikor fejitek le az esti adagot, és miben adjátok oda a gyereknek?

hmmm??? nem fejek, és ciciből kapja. milyen esti adagra gondolsz?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


PéZsé :D
kaki ügyben nem tudok tanácsot adni, Lili sem kakilt már 2 napja, nyom is néha, de én ezzel nem foglalkozom.
bukás téma: szerintem nem azon múlik, hogy 1 szobában vagy-e vele vagy nem. Ha hallod hogy bukik a másik szobában is hallod, amíg el nem alszik, úgyis ránézel néha, hogy mit csinál. Én nyugodtan magára hagynám. Szerintem is neki is és Neked is kell, hogy pihentetően tudjatok aludni.

Hajni :D
milyen apadásról beszélsz? volt eddig tejed, nem kevés, ez nem apad el... igen, ha akarod el fogod tudni apasztani, de a gyereknek elég lenne, ha hagynád, hogy a maga ütemében menjen minden.
Miből gondolod, hogy nem elég neki este a tej? nem alszik el nyugodtan? tátog még a cici után? nyugtalan?

én tényleg nem beleszólni akarok, de szerintem rossz úton haladsz. Nem kell feltétlenül fejni, amikor majd több kell neki egyrészt ő többet ki is tud szívni, másrészt a sűrűbb melltretétellel simán növelhető a tej mennyisége, ha meg kevés neki, akkor úgyis sűrűbben fogja kérni.

az meg ha most elkezdesz fejni meg üvegből pótolni elég könnyen vezethet oda, hogy egyre több pótlásra lesz majd szüksége.

a méregetésnek sincs semmi értelme, mert nekem Lilinél jópárszor volt olyan, hogy este csak 80at szopott, de nem azért mert nem lett volna elég tej neki, hanem mert ennyit akart enni. Utána még 10 percet cumizott, és akkor is 80 volt benne... és mindezek után én még 40et 5 perc alatt lefejtem.

tehát én azt mondom, hogy ahol van tej - és ahol 1 hónapig van elég ha csak kizárólagosan szoptatott a baba, ott van - akkor felesleges grammokra menni, meg mindenen aggódni, mert ott elég lesz a tej 6 hónapig is. Ha a gyereknek kevesebb kell higyjük már el neki, hogy nem éhes, és nem azért nem eszik mindig 160at mert kevés lenne neki a tej, a hanem azért nem mert egyszerűen van, amikor a 80 is elég neki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Zsu híradó!

Ma hazamehettek!!!
Borka sárgasága miatt 1 nappal tovább kellett bent maradniuk, de végre ma együtt a Család!
Tejcsi van, Borka jó étvágyú, úgyhogy minden oké Velük!
Ha lesz net az új kéróban tuti jelentkezik majd!

Üdv mindenkinek!

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Köszöntem!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé!
Van légzésfigyelőtök? Esetleg bébiőrrel kombinálva (Angelcare)? Vagy csak magába bébiőr? Mert az jó megoldás lehetne, bekapcsolod és minden neszt hallasz. Én legalábbis ezt használom, ha a kiságyában alszik, mi meg kint vagyunk, muszáj rácsuknom az ajtót Emese miatt. Akkor Te visszaköltözhetsz az urad mellé és mindenki megnyugszik.
A kakiról nem tudok semmit, nekem egyikkel sem volt ilyen probléma.
Hajni,Orsi!
Minden rosszban van valami jó. Mióta egyáltalán nincs tejünk, egy aggódással kevesebb van a palettán :oops: Annál rosszabb nincs mikor az embernek azon kell agyalni, hogy legyen elég estére is a tejci.
Figyelem a tanácsokat (még 1x jól jöhetnek :wink: ), és a dolgok alakulását!

Tegnap beszéltem a Mágusunkkal. Nekem spec. problémám van: a szülés után egyáltalán semmi váladék nem jött. Viszont több mint 2 hete meg is jött, és azóta tart! Már 1 hete alig-alig, de még mindig. A dokim meg szabin van! Már olyan ideges voltam miatta, hogy tegnap muszáj volt felhivnom szegényt, persze nagyon türelmes és rendes volt, és megint megnyugtatott. Ugy tünik telefonon keresztül, hogy most jön ki ami nem jött eddig, sőt lehet hogy nem is mensi volt hanem a gyermekágyi folyás! Ha már beszéltem Vele, megkérdeztem azt is, kell-e nekem védekezni. Erre azt mondta, szereti a nagycsaládos meddőket, ugyhogy ha még akarunk babát, eszembe ne jusson. Szerinte ugyse maradok terhes kb 8 hónapig. Tehát a természetre bizzuk magunkat, és remélem, hogy azért 8 hónap eltelik, de sokkal több nem és ujra várandós lehetek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


én is akartam már kérdezni: mikortól várható újra a menzesz szülés után?

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:én is akartam már kérdezni: mikortól várható újra a menzesz szülés után?

ez iszonyú egyéni.
ha valaki szoptat akár az utolsó cseppig is késhet, ha nem, akkor viszonylag hamar visszatér.
nekem 10 hósan tért vissza, szabályosan.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok, hát én nem tudom, mikorra várható, de nálam már megérkezett... :cry: Meg is lepődtem kicsit, mert ugye szoptatok, de nálam kimarad éjszaka 10-12 óra, biztos azért jött meg.
Jelentem, a gyerekem már mászik is! Körbenjár a járókában meg a játszószőnyegen, irtó édes! És még mindig nincs korlátunk... :cry:

Melcsi! Superior szobában voltunk, az erkélyes, franciaágyas, kádas fürdőszobás változatban, az elég nagy volt nekünk. Szerintem is azt érdemes választani, de amikor foglalsz, mondd meg, hogy a szoba mérete fontos! Mini vadaspark van a kertben, én nem nagyon nézegettem az állatokat, mert ugye Bálintot még nem érdekli, de valami őz-féle vagy szarvas vagy valami hasonlók laknak ott. :lol: :lol: :lol: Priviben küldök képet a szobáról ha gondolod, mielőtt eljöttünk, lefényképeztem.

Hajni! Én amikor Bálint kisebb volt, majd' minden nap fejtem és elraktam a fagyasztóba. Onnan veszem ki a vacsit, de csak ha muszáj, azaz akkor, ahogy Orsi is írja, hogy nagy szemekkel néz és nem jön már a ciciből. Ha meg sír is, akkor tutira. De ha kevésnek érzem, de ő elalszik, akkor nem. Mikor felhasználok egy tejet másnap az első 2 evés után fejek, és azt berakom helyette. De pl. ma hajnalban is fejtem, mert bedurrant a cicim, nagyon fájt, muszáj volt... este biztos nem ette ki teljesen - ilyen is van.
A cumisüvegtől én is félek, de pl. nekem Ádám rendszeresen "üvegezett", amikor vizsgázni jártam, az kb. 18 óra távollét volt, azaz jó pár kaja, mégis rendesen szopott. Próbáltam kiskanállal, de nagyon sokat bukott, többet mint most, pedig ez is sok.

Kakilás: mi szirupot kaptunk rá, de szerintem se jó semmihez hozzászoktatni a gyereket, magától kell kakilni és aludni is!

dkata
 
 


Na, most már q....ra mérges vagyok, 2x szállt el eddig, most már inkább wordben írom röviden:

Orsi,
pontatlan voltam tényleg, arra voltam kíváncsi, hogy amit lefejtél abból adtál-e már Lilinek, és ha igen, mivel (miből )? Én pedig azért fejek, mert Olivér annyira keveseket eszik néhány napja (40-, 60-akat, max. 80-at, azt is 4-5 óránként ), hogy félek, ha visszatér a régi Olivér, akkor már nem lesz mit ennie!

Melcsi,
már nekem is az agyamra megy, hogy szopival kelek, szopival fekszem, de ha egyszer ez a legjobb az én szerelmemnek, akkor muszáj érte mindent megtennem! De tényleg nagyon nehéz – legalábbis nekem! A család gyarapodásához pedig sok sikert kívánok!:-)

Kata,
tényleg nagyon ügyes Bálintod van! Köszi a választ!
20140901102739
 
 


Hajni!
Megfogalmaztad az én gondomat: nagyon nehéz, nehéz annak, akiből nem dől... Már álmomban is méricskéltem, szóval az az igazság, hogy mióta csak a tápi van, visszanyertem minden önbizalmamat, és nem érzem magamat rosszabb anyának. Csak abból a szempontból, hogy Neki mégis az anyatej lett volna a legjobb.
Kata!
Igen, küldd el légyszi!
Már mászik? Jó gyorsan halad a legényke! :D
Pompika!
Hogy ez most mensi vagy nem, az még nem derült ki ezek szerint. Emesével ugy voltam, hogy teljesen elapadt a tej (az a kevés is, 8 hetesen) és rá 4-5 napra megjött. Most is az zavart be, hogy előtte pár nappal lett végleg vége a cicinek, és hát az eleje ugy is nézett ki. De már látom, hogy Krizsának igaza lesz, esetleg a kettő együtt boldogitja életemet :x

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hajni :D
Lili még nem kapott lefejt tejet, de a fiúk sem kaptak sosem, ezért sem tudott egyik sem cumisüvegből inni - Lili sem tud, Levi 1 éves elmúlt, amikor megtanult inni belőle -.

Olivérnél nem lehet valami oka annak, hogy ilyen keveset eszik? pl. szájpenész?
bár ha ezzel nyugodt, akkor én 1 hétig nem foglalkoznék vele, szerintem most már vissza kell állnia a normál mennyiségnek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi! Azért a mászást ne úgy képzeld, hogy kavar a gyerek négykézláb, mint egy 8 hónapos! :lol: Hanem kiskutya pózban ringatózva, orra bukva, evezve, de halad! És irányba áll, amerre menni szeretne, bár néha faltörő kost játszik, és arra megy, amerre már vége a szobának vagy a kanapénak... :lol:

Hajni! Miért nem eszik Olivér? Egy-egy nagyobbat sem? Dokit nem kérdezted? Nekem mikor szájpenésze volt, még többet bukott a szokásosnál, úgyhogy ilyesmitől simán lehet, nézdd meg a nyelvét, egy kis steril gézzel ha megtörlöd és barnás, akkor szájpenésze van, adnak rá ecsetelőt, de legjobb, ha letörölgeted.

dkata
 
 


Menzesz:
tesómnak 6 héttel szülés után - szoptatás mellett - elkezdődött, a babó 4 hónapos korában már terhes volt :D

Nekem most már csak nagyon kevés barna van, remélem pár nap és elmúlik

Volt 2 nagyon durva napunk, még az a szerencse, hogy az éjszaka nem borult, fél 10-től 2-3 ig alszik, majd kaja, és fél 6 kor és fél 10 kor kelés. Na de ezután!!! Tegnap a fél 10es szopitól este fél 10ig 5-10 perces alvások és közte nyöszörgés volt. Iszonyatos szelek jöttek-mentek a pociban. Nekünk az Infacol nem jött be (még jobban szenved, ha azt kap), vmi más ötlet?????

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata :D
azért Bálint nagyon ügyes már a kutyázással is, ez elég korainak számít. Ebből akármikor lehet mászás már, Levi 5.5 hósan kezdett mászni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
A múlt héten látta orvos, úgyhogy nagy baja - remélem - nem lehet! Elvileg nincs szájpenésze sem. De azt meg nem akarom elhinni, hogy egy ekkora (7060g ) gyereknek elég ennyire kevés kaja! :shock: 2-3 hetesen evett ennyiket! Amúgy kiegyensúlyozottnak tűnik, nem sírósabb, mint máskor, csak hihetetlen ez a nagyon kevés kaja, és ilyen régóta! Ho. azért felhívom az orvost, hogy mikor tudja megnézni, végülis még oltást se kapott, az is eléggé időszerű! Köszi a segítséget!
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Nehéz idejutni Szilárd mellől. :shock:

Zsu - nagy gratula a kis Borkához! Sok boldogságot Nektek és jó egészséget!

Pézsé - én is kétségbe voltam esve a kaki miatt mert eddig napi több is volt aztán tegnap előtt du-n fél 6 -tól egészen másnap este fél 10-ig semmi. :roll: előhalásztam az okos könyveket és keresgéltem. Dr Spock írta, hogy kb 1 és 3 hónap környékén ritkulhat a babák széklete, az is előfordulhat hogy 1-2 akár 3 napig sincs :shock: Viszont a kúpot nem ajánlja mert függőség alakulhat ki és egyébként sem jó. Ő egy-két kiskanál rostos szilvalevet ajánl. :shock: Más könyv is ellenzi a kúpozást.
Én egy kicsit várok, úgyis menni kell jövő héten tanácsadásra a dokihoz, akkor megkérdezem. Viszont mi adtuk a babateát, mert láthatóan görcsök kínozták a kis drágát. Talán ez segít a székletügyben is. :roll:

Lányok!!! - épp ezzel kapcsolatban akartam kérdezni, tudnátok segíteni? Szerintetek 1 hónapos korban adható a babamosoly édesköményes babatea? A drágámnak fájdogál a pocakja sikongatva purcizik szegénykém, láthatóan kínozza a görcsölés. Jó ha adom ezt a teát vagy baj lehet belőle? 3 hetesen már itattunk belőle, de félek kicsit nehogy valami bajt okozzak.
Még egy kérdés, aki cumisüveget... használ? Mennyire kell ezt a sterilizálást komolyan venni? Nekünk van ez a mikrós sterilizáló edény amibe belepaklolom az összes cuccot, de azt írja a használati útmutató hogy kinyitás nélkül 3 óráig tartja sterilen a dolgokat. Na most ha kinyitom és éppen csak egy cumisüveget használok belőle rögtön, akkor a többit sterilizálhatom újra? :roll:

Ja és a másik dolog a tápszeres vagy vegyesen etető anyukákhoz: Ti itattok vizet a babával? A jana babavíz azt írja forralás nélkül adható, de ha felbontod 24 óra múlva már forralgatni kell?! Hát egy litert nem iszik meg 24 óra alatt az ugyebár biztos. :lol: :shock: Akkor ezt a forralgatást halál komolyan kell venni?

Kép
potykamanó
 
 


potykamanó írta:Dr Spock írta, hogy kb 1 és 3 hónap környékén ritkulhat a babák széklete, az is előfordulhat hogy 1-2 akár 3 napig sincs :shock:

7-10 nap is normális, ha csak anyatejet kap a baba. Máté is hetente kakilt egy idő után, és ahogy látom Lili is ilyen lesz.
tápszeres babánál kell odafigyelni, hogy ott jobb, ha naponta van, mert a tápszeres széklet be tud sűrűsödni, az anyatejes nem igazán.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Manó,
mi hasfájás ellen az infacolt adjuk, el is tűnt a hasfájás. :D A Jana-nak van 2,5 decis sportkupakos Jana baby vize.
20140901102739
 
 


az infacol nálunk is bevált a 2 fiúval

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Hajni - köszönöm

Kép
potykamanó
 
 


potykaM,
én is a mikrós sterilizálót használom, és dehogy sterilezem újra, ha egyet kiveszek! Nem hinném, hogy kell. Sőt, én még így is nagyon rendinek érzem magam, hogy minden használat után sterilezem az üvegeket, mivel a kórházban a babák cumisüvegétnapi egyszer fertőtlenítették, utána már csak elöblítették, és így sem lett semmi bajuk. Még szájpenész sem volt.

Ivás: én forralt csapvízzel itatom őket, szőlőcukrot rakok bele egy keveset.
Az édesköményes teára nekem az van írva, hogy 4 hónapos kortól!

Szopi: most jöttem rá, hogy Bencsi néha lusta szopizni és nem szív ki mindent a ciciből. Ezek szerint minden szopiztatás után fejnem kéne, jaj! Amúgy már nem is nagyon mérem őket. Mondjuk Bencsi már alig fér el a mérklegen, ráadásul folyton rúgkapál.

Norina most hiszti-korszakot nyitott, alig lehet letenni, mert egyből elkezd nyekeregni. Főleg estefelé. El is kezdtem felhalmozni a "szakkönyveket", most folyton a gyereknevelésről olvasok. Ti miket olvastok?

Én meg csak hízok... :( Pedig milyen sovánka voltam a szülés után! Most meg úgy kívánom a kekszeket! Ráadásul sportolni sem merek a tejcsi miatt.

Voltunk múlt héten Szentendrén, Margitszigeten, meg Corában, Tesco-ban. Mondjuk Szentendre nem valami babakocsi-barát hely! Majd kitört a kocsi kereke a macskakövön!

KépKép
pompomlány
 
 


ja? elfelejtettem valamit... :oops:

melcsitől
akartam kérdezni, mert t'om, h ő tartja nagyon a kapcs.ot a Mágussal, de BÁRKI MÁS is válaszolhat:
ti küldtetek fényképet a Kaáliba? esetleg beviszitek a gyerkőcöt személyesen?
Én küldtem egy sms-t a Kr.nak a szülés után, de nem válaszolt, úgyhogy egyelőre csak tartogatom neki a fényképet, nemtom érdekli-e, örülne-e egyáltalán... :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
miért kéne mindig fejned? Lili sem szív mindig mindent ki - sőt, ált. nem szívja ki, de nem fejek. felesleges. Ha kifejed, azzal tejet szaporítasz, amire semmi szükség.

2 hósan még nem hiszti korszakról beszélünk :) anyásabb lehet, meg igényli a közelséged, de ez ebben a korban teljesen természetes. Estefelé meg normális, hogy nyűgösebbek, mert akkor fáradtabbak.

én nem olvasok könyvet, mert nem igazán hiszek a módszerekben, vagyis abban nem hogy úgy ahgy le van írva alkalmazni lehet őket. ha valami érdekel, utánanézek a neten, elolvasok 2-3-4 cikket, aztán leszűrök belőle valamit.

sportolás. meg kell próbálni, ha igényleg. A séta szuper zsíréget, nem ugrálós, és nem megterhelő, ugyanúgy figyelni kell a pulzusszámot, mint bármelyik kardió edzésnél.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


persze, hogy örülne :) mi múlt héten voltunk bent Lilivel Nála.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,
tegnap vhogy nem volt a gépen az írásod, de tényleg, csak most látom! :shock: 8) Elvileg nincs neki szájpenésze, de amit írtál tök jó ötlet, meg is nézem! Többet is bukik egyébként, mint szokott! :( A hülye gyerekorvosunktól már én is kérdeztem hogy vehetem észre, és ő azt mondta, hogy az ínyét kell nézni leghátul, hogy fehér-e! Nahát, én azt nemigen látom, ha meg véletlen igen, akkor se tudom eldönteni, hogy fehér-e vagy nem! :? :(

Pompi,
nekem is állandóan rúgkapál a gyerek, még a mérlegen is, hogy tutira rosszat mutasson! :roll: Mi a múlt héten mentünk el a Kaáliba a gyerekkel, vittünk 2 fotót, virágot és ajándékkosarat. Szerintem örült a doktornő, aranyos is volt, de egy kicsit mégis olyan kínos volt a dolog. De tényleg kedves volt mindenki, és örültek is! (lehet, hogy csak én éreztem furán magam :oops: )
20140901102739
 
 


Sziasztok :)

Manó :)
Az infacol neknk is bevált.

Kakilás: én most próbálok nem aggódni :roll: Ha 2 napja nincs kaki adok nek szopik között kb 20 mili kamilleteát. Most így 2-3 napot kakil. Legutóbb 2. napon jött valami, most 3. napja nem, és adtam neki regel kamillát. De kúpot szerintem csak 8-9 nap után adok majd neki, azért jobb ha magától nyomja ki.

wish
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: