Új privát üzeneted érkezett!

Hú, de hosszú ez a Dorka kislány. :) És szép súlya is van. :)
Abi egész picinek mutatna mellette.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Eszter:
a kedvenc gasztroblogomon volt almás pite recept is. :)
http://izbolygo.extra.hu/?p=664

bár én nem próbáltam, de bízom az oldal készítőjében, mert remek izlése van.

Írok majd neked, csak az hosszabb levél és ma zizi volt itthon.

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltunk a gaszroenterológusnál. Csinált vértesztet, átnézte Luca leleteit, jól megvizsgálta. Eredmény: decemberi betegsége ráment a bélrendszerére (a gyulladás már ekkor kezdődött), aztán februárban volt egy antibiotikumos betegsége is, ami mellé már hiába szedte a Protexint. A vastagbél gyulladás miatt vannak a mostani hasi fájdalmai, ami nem igazi hasfájás, hanem reflexes hasi összehúzódás. A gyulladásnak 2 hónap múlva már nem szabad nyomának sem lennie (ekkor kell egy újabb UH-t csináltatnunk), de ez a reflexes valami akár fél évig is eltarthat. 18-án még lesz valami hidrogén kilégzéses fruktóz vizsgálat, 25-én meg tejterhelés.
Luca egy hős, nagyon szépen viselkedett, még a vérvételnél sem sírt. :lol:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 

 
 

Linda köszi a receptet, kipróbálom!
Gratula Dorkának az álláshoz és a szép méretekhez!
Tündi - Luca valóban egy hős(nő) - számomra elképzelhetetlen, hogy egy gyermek ne sírjon a vérvételnél, tényleg nagyon ügyes volt, remélem hamar meggyógyul! Kell most még valamit szednie?

Kép
chesther
 
 


Sziasztok,

Hat szomoruan latom, hogy sokan betegskedunk. Nalunk a mult heten egy sima kis megfazas indult, aztan pentekre bekomolyodott: Adinak rament az izuleteire, Annanak meg tudogyulladasa van. Engem is kezd ledonteni a labamrol:(.

Annanak annyira nehezen tudom beadni a gyogyszereit, se cumisuveg, se kanal, se gyogyszeradagolo nem mukszik. Tegnap ota orrcsepentovel probalkozom es egyenlore ez bizonyult a leghatekonyabbnak, csak eleg hosszadalmas. De a lenyeg, hogy benne maradjon a gyogyszer.

Anna szepen forgolodik, rag ezerrel (sajna a cicimet is) es Adi is kezd lassan 1-2 szot mondani (illetve meg csak az elso szotagot).

Betegeskedoknek javulast,

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Kép Glória 8 hónapos :-)

Kép
chesther
 
 


Eszter!

nagyon aranyos Glória!

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Tündi, biztos nehéz lehetett Lucunak, de tényleg hős, mint Szandra. Remélem Anikó, veletek is már minden ok :)
Glória is nagyon cuki a képen! Kép Kép Kép Kép

Mi Alsópáhokon voltunk, a Kolpingban, kicsit pihenni. NAgyon jól éreztük magunkat :) Boti minden nap úszott, meg játszóházban voltunk, amíg délben aludt én úsztam, szaunáztam, szóval szuper volt.

Boti is már feláll, ül, mászik ezerrel, pakol, 6 foga van (alul és felül 3-3). Már eszünk darabosat is, és eddig még mindent megevett, amit adtam neki. Talán ezért is közelít a- súlya a 1okg-hoz :oops:

Csatolok képet!

Szép estét!

Melus

Kép
melus79
 
 


sziasztok!

Dorcikám nagyon szenved a fogával,éjjel szinte nem lehetett megnyugtatni. kivéve,mikor átjött a hálóba,és rakoncátlankodhatott az ágyon. persze akkor egyből fülig ért a szája. csak nekünk nem,mert hajnali 1 volt. chamomillával fogunk próbálkozni most. ti milyen adagokban szedettétek?
remélem,jön a jó idő.
sziasztok!

Kép
.ivett
 
 


sziasztok!

még mindig szenvedünk a foggal,csak nem akar előbújni.
a keletinél lévő használt gyerekruhaboltba voltatok már? milyen?
kintre a kertbe akarnék Dorkának nadrágot venni,amit nem baj,ha összepiszkít.
remélem mindenki jól van.

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Mi is szenvedünk az egyik felső foggal. Azt hittem pikk-pakk kijön, de nem. Viszont már vagy egy hete olyan nyűgös, hogy amikor lerakom, utánam mászik és rángatja a nadrágomat.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok

Melus: Boti nagyon cuki, és azt néztem, hogy olyan furi, mert a babzsákos képen, tiszta apukája, a járókás ülősben, meg tiszta anyukája. :) Kis kaméleon :)

A fogzás, betegség dömpingben sajnos mi rászoktunk a gyakori kelésre éjjel és csak cicin visszaalvásra. Így most tegnap már csak 4x keltünk, és én ettől boldog voltam. Remélem erről leszokunk, az éjszakát mi sosem aludtuk még át, de legalább csökkenjen vissza az ébredések száma. Mivel Levivel alszik egy szobában így a kisérletezgetésekkel várok amíg Levi a mamáéknál alszik.

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok Anyucikák!

Ezeréve nem jelentkeztem, mert alig van időm, de azért olvasni olvasom a topikot :-))

A betegeskedő babáknak jobbulást kívánok. A képeknek nagyon örülök, mert látom milyen gyönyörűek a picik. Akik már nem is olyan picik :-))))
Boti annyira nagy fiú már :-) 10 kiló? Atyagatya :-)) Nem semmi lehet cipelni. Blancikát a majdnem 8 kilójával alig bírom el. Bár mi nem vagyunk kézbenlevős fajták.

Eszter! Glória pedig imádnivaló és én teljesen elvoltam érzékenyülve amikor személyesen is újra találkoztam vele és nyújtotta a kezét, hogy jön hozzám. Ez nagy dolog, bizalma volt felém ... puszi neki!!!

Fogzással mi úgy állunk, hogy van 2 db csodás fogunk alul, de felül azon kívül semmi, a fenekünk néha tiszta piros és kiütéses. Ez is jele a fogzásnak, de aztán 1-2 nap és eltünik.
Mi 2 hónapig szedtük a Chamomillát, mindennap napi 1x4-5 szemet. Aztán egyik nap elfelejtettem beadni neki, és akkor sem volt semmi, sőt még az éjszakát is átaludta, így aztán azóta nem kap. Változás azóta sincs.
Mi 1x kelünk, de van, hogy egyszer sem. Ez nagyon változó, függ attól is, hogy mennyire van kifáradva az esti szopinál és mennyit képes enni. Ha nem sokat akkor éjfél és 1 óra körül kel és akár tetszik akár nem enni kell adnom.
Nem tudom, hogy ez az éjjeli szopi meddig fog tartani, sokan csodálkoznak hogy még szopizik, de azon mégjobban, hogy még éjjel is. :-) Állítólag elég lenne vizet adni neki, de ő nem fogadja el. Na de mindegy, mivel másképp ő sem alszik vissza, mint Vivi (tényleg Linda miért nem írod a blogotokat?), nekem is etetnem kell.
Annyi szerencsém van, hogy 10 perc alatt túl vagyunk az egészen és utána reggel 7-ig alszik. Ennyit meg kibírok ... :wink:

Blanka iszonyatos gyorsan mászik, minden megkaparint, a lakás bármely pontján ha tud feláll, és úgy lépeget kapaszkodva. (Néha kétemberes a csajszi) Nagyon ügyes, legalábbis én nagyon elfogult vagyok :-)

Tök szupi, hogy ilyen szép idő van, mert mindenfele járkálunk már, voltunk múlthéten a Margitszigeten, a Normafánál, játszótéren, előtte játszóházban ... szóval most már egy csomó helyre lehet vele menni.

Szerintem aktuális lenne már egy baba-mama találkozó valami szabadtéri helyen. Gondolom húsvét után ha az idő ilyen meleg marad akkor nem lenne akadálya. Már nagyon szeretném látni a babócákat és az anyucikákat :-))

Ja igen, jövőhéten lesz Blanka keresztelője, majd képeket teszek fel róla. Picit izgulok mert 20 vendég van meghívva a nem túl nagy lakásunkba, szép kis állófogadás lesz :lol:

Puszi mindenkinek, szép napot!

u.i.: És még valami, csak egy kicsit lyukas az agyam :-) mit szóltok hozzá, hogy pár hét múlva ünnepljük életünk "első" (bár itt van akinek nem :-)) anyáknapját, ahol mi leszünk az ünnepelt ANYUKÁK??? én tisztára libabőrös lettem mikor ebbe belegondoltam. Annyira szuper érzés, semmiért sem cserélnék egy singlivel :lol:

Timi

Kép
manati
 
 


Hát Timi, én egészen csodálom ezt a Blanka kislányt. Ilyen aranyos kis csajt, hogy elvan szépen, nyugodtan. Nálunk ez nincs így. Bár ezerszer nyugodtabb, mint ilyenkor a Lali. Viszont most az a hobbija, hogy beleharap a vállamba vagy a karomba. Olyankor sikítok egyet.

Én azt gondoltam, hogy a második gyerek nem lesz egy vad anyás tipus (Lali nem félt az idegenektől és most sem fél), de tévedtem. Abi még nagyszüleit sem viseli el. Mindjárt sír ha valaki meg akarja fogni.

Bizony nagyon szép ünnep ez az anyák napja. Én is amikor először átéltem, olyan fura volt és szép. A férjem hozott virágot a Lalival. El is sírtam magam.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!
fiúknak jó locsolást, lányoknak sok locsolót :lol:
Ivett, Dorka :wink:

Kép
.ivett
 
 


Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánunk!!!

Mi vasárnap keresztelőbe megyünk.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Én is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Nálunk 26-án lesz a keresztelő, de okulva Lucáéból, mi étterembe megyünk utána. Előre lesz menü rendelve, így nem kell várni és talán a gyerkőcök is kibírják.

Időközben Dalmának is kijött az első foga, sőt már fehéredik a második. :lol: A kisasszony még 6-7-szer szopcsizik, 3-szor eszik kanalast. A zöldségek sajna nem nagyon mennek, husit csak gyümölccsel hajlandó enni. Éjszaka éjfél és 1 között szopcsi, hajnal 5 körül megint (pedig 5 hónapos koráig áttaludta az éjszakát), aztán már nem is hajlandó visszaaludni, csak úgy 9 körül. :( Meg vagyok áldva a 2 rosszalvó lánykámmal.

Szerencsére Luca is jól van már, sajna Ő meg szinte teljesen leszokott a délutáni alvásról és így is bírja hajnal 5-től este 9-ig, pedig meg sem áll egész nap.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Hát mi nem mentünk a keresztelőbe. Lali belázasodott. Egész éjjel nem aludtam.
Én teljesen kivagyok, ha Lali nem alszik napközben. Bár ma ő sem aludt, ahhoz képest jól bírta. Abi tegnap felállt. Sajnos ő sem az a jó alvó. Én már azt sem tudom hányszor kel fel az éjjel.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Kép

Sziasztok!
Kellemes húsvétot kívánok Mindenkinek!
Megpróbálok mielőbb jönni, már olyan rég szeretnék reagálni, de mindig van mit csinálnom.
Szerencsére nálunk minden rendben.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Hű de eltűnt mindenki. :(

Megvolt Luca fruktóz vizsgálata: fruktóz érzékeny. :( 2 hónapig nem ehet semmilyen gyümölcsöt (csonthéjast sem), zöldséget, semmit amiben valamilyen cukor van (kivéve szőlőcukor), se mézet, se lekvárt és zsírral kell főzni. Utána hetente 1 valamit (először a zöldségeket) meg lehet próbálni visszavezetni. Hát eléggé el vagyok kenődve. Gőzöm nincs, hogy mit adjak neki. Húst hússal.
Jövő héten tejterhelés. Előre félek, hogy még mindig tejfehérje allergiás. Ha így folytatódik, nem mehet oviba.

Dalmának közben kibújt a 2. foga, felül, feltérdel és elkezdett mászni - bár még a kúszással gyorsabban halad, így egyelőre azt preferálja.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom Lucát. Szegénykém lassan semmit sem ehet. :(

Hát mi sajnos betegek vagyunk. Múlt vasárnap keresztelőbe készültünk, végül is semmi nem lett belőle, mert Lali belázasodott. Azóta is beteg. Három napig úgy folyt az orra, hogy alig bírtam szívni. Most meg Abi beteg, alig alszunk éjjel. Nem kap levegőt. Próbalom először befújni neki aztán kiszívni, de így is nagyon be van dugulva az orra. Lali meg most nagyon köhög. Nem tudom mikor jövünk rendbe.
Abinak közbe kijött a hetedik foga és most jön a nyolcadik is már.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!
Hajni, olvastam az üzit és nagyon sajnállak Benneteket. :cry:
Nálunk is lefutott a sok náthás időszak, ilyenkor mégsem jut eszem,be vmi jó "trükk", amivel javítani lehetne.
Reméljük mihamarabb átestek az egészen.

Tündi, Nektek is kitartás. Nagyon rosszul hangzik ez az allergia, tényleg semmi nem marad szegény Lucának.
Drukk a tejterhelésre, hátha csoda történik. :)

Szandra már sétálgat egyedül, de jobb szeret kapaszkodni. Kedvence a Roli bébitaxija, azzal nagyon szeret menni.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


sziasztok!

betegeknek gyógyulást.
Tündi! nagyon sajnálom ami Lucával történik. én is csak kitartást tudok kívánni.

nálunk az éjszakai többórás sírások egyenlőre megszűntek, kaját nem kap, így 4-5nap alatt lehet rájött nincs értelme. de lehet a foga miatt volt nyűgös,fent bal oldalon már picit áttört neki a foga.elfogyott a chamomillánk,ami néha segített néha nem,most vibrucol kúpot hozatok,mert éjszaka élmában hallom hogy felsírogat.
Dorka sokat áll,és már lápcsőfokot is mászik :shock:

szép napot!

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok Lányok!

Tündi!
Szomorúan olvasom, hogy mi van Lucával. Ez nagyon rossz lehet!
Nálunk, még így is, hogy semmi baja nincs Blankának egy agyrém néha kitalálni, hogy mi a fenét adjak neki enni.
Ti meg nem ehettek gyümit, se zöldséget. Ez borzasztó. Nagyon együttérzek veletek, tudom milyen elkeseredettnek lenni ilyen helyzetben. Főleg ha az embernek a gyerekéről van szó.

Én már nem is merem elmondani a mi problémánkat, mert ehhez képest semmi. :-)

Hála nálunk, vagyis Blankánál, minden rendben van, gyönyörűen eszik, kapaszkodva lépeget, egésznap áll, vagy mászik valahova :-)

Nagyon édes baba, úgy imádom!

Tegnap megtörtént a nagy keresztelő :-)) Jó volt, jó hangulatban telt a mise, a szertartás is szépen lement, bár voltak bakik, de nem érdekes :-)) Blanka az elejét végig aludta hordozóban, majd a mise közepén felébredt és dumált. De nem nyűgösködött, és nem is sírt. Ahhoz képest, hogy 22-en voltunk egy kecóban elég jól elfértünk, pedig izgultam rendesen. Én is legszívesebben étterembe mentem volna, de 22 embernek fizetni az éttermet, most nem fért bele a keretünkbe, válság van sajnos :-(

Anyucikák, Ti mind szopiztattok még??? Aki már nem, az hogy hagyta abba? Segítsetek, mert nekem s.o.s abba kellene hagynom, de fogalmam sincs miképpen álljak neki. A gyerek szeret szopizni, igaz már nem sokat. (reggel, este és néha éjjel eszik)
Mit adjak szopi helyett? Tápszert?
Köszi előre is!

Bocsi, hogy nem írok névreszólót most mindenkinek, de mennem kell, mert ebédelni fogunk és már nyűglődik a drágám :roll:
Puszi Nektek!

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk,Botinak is már 7 foga van.Állandóan mászik, feláll, pakol stb. és imád a játszótéren nézelődni,hintázni :)
Tündi,kitartást Luca miatt, én is nagyon sajnálom,hogy így alakultak a dolgok!!!

Ivett,nemsemmi Dorka, hogy már lépcsőzik :shock:

Hajni,nektek jobbulást!

Ma a játszótéren voltunk Anikóval, Rolival és Szandival. Nagyon édesek voltak :) Remélem legközelebb Hajni,már Ti is jöttök!

Timi,gratula a keresztelőhöz :) Szerintem adjál neki tápszert szopi helyett. Én még szoptatom Botit 2x, de vettem már Milupa Immunofortisos tápszert,mert fejni már nem akarok,és amikor színházba megyünk stb. azt fogok neki itthon hagyni. Most nagyon hígitva használomkrumplipüréhez, tejberizshez stb.

Mindenkinek szép napot!

Melus

Kép
melus79
 
 


Szia Melus!

Nekem is ilyen tápszerem van itthon. Tegnap este próbáltuk ezzel megetetni, nem sok sikerrel. 20 percig szórakoztunk, a cumit a szájába tömtük, ő kiköpte ... egyszerűen nem akarja elfogadni a cumisüveget. Igaz alig evett-ivott ebből. Már régóta csőrös itatóból és pohárból iszik.
Szóval a 20 perces próbálkozás alatt, eleinte azt hitte játszunk még nevetett is rajtunk, rágcsálta a gumit ... aztán egyszer csak megelégelte és "közölte" hogy add ide a didit :-))))))) vagyis sírás lett a vége, meg szopi.
Nem fog egyik napról a másikra menni. Akinek mondom, hülyén néz rám, mert nem is tudják elképzelni, hogy egy gyereket nem lehet leszoktatni a cicizésről. Pedig nehéz, minél tovább szopizik annál nehezebb leszoktatni.

Timi

Kép
manati
 
 


SZiasztok!

Én annak idején Lalit 21 hónapig szoptattam, és magam is meglepődtem, hogy milyen jól fogadta a hírt, hogy ennyi és többet nem. Persze fokozatosan, de azt hittem jobban fog hisztizni miatta.
Sajnos mi még mindig betegek vagyunk.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Elég futólag olvasok egy ideje, úgyhogy lehet lemaradtam, de Timi, miért is sürgős leszoktatnod?
Ha ennyire ragaszkodik biztos nehéz lesz.
Szandra sem ivott még meg semmilyen tápszert eddig (termékmintákat próbáltam végig). Ő is szeret cicizni, olyan boldog mikor látja, hogy kap. Kacag és jól rámveti magát.
Rolcsi 16 hónaposan magától hagyta abba. Akkorra már csak este cicizett és két nap hamarabb elaludt, mint kapott volna utána pedig már nem is kért. (igaz akkor már a 4. hónapban voltam Szandrával, lehet a hormonváltozás is besegített.)
Dorinánál 4 hónap telt el, míg sikerült megitatni vele a tápszert. kínáltuk-kihagytuk... Az nagyon nehéz volt. Folyton öklendezett, nem akarta lenyelni.

Szerencsétek volt a keresztelővel, ha ilyen jól bírta Blanka, mert anno az én keresztlányom, aki ennyi idős volt, gondolt egyet és menni akart mindenfelé.
A Rolcsit együtt keresztelték egy másik kislánnyal (kb. 5 éves volt),és ő például nem engedte,hogy a pap megérintse a homlokát. iszonyúan ordított, nem tudták megnyugtatni. Férjem mondta is, hogy ide lehet ördögűzés kellene előbb
:roll:

Felébredt a Szandra, rohanok tovább... Olyan szépen föl-le mászik az ágyakról, már nem kellett mindig őt néznem, hogy hol van épp. Erre a nagyok segítettek neki egy útvonalban, úgyhogy a szemem nem merem levenni róla. Most az ülőgarnitúra oldaltámláján át próbál lejönni. :x Ha egyszer sikerülne igencsak beverné a fejét. :cry:

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Timi: Szerintem nem lesz egyszerű Blankát leszoktatni a ciciről. Lucát anno én 1 éves koráig terveztem szoptatni, aztán 15 hónapos elmúlt mire sikerült. Dalmával meg úgy tűnik, hogy még nehezebb lesz majd - teljesen cici-függő lett, többször szopcsizik, mint mielőtt megkezdtem a hozzátáplálást (amivel teszem hozzá nagyon rosszul állunk, mostanában alig fogad el valamit és abból is nagyon keveset :cry: ). Egy ismerősöm tejapasztó homeós bogyót kezdett szedni és így választotta el a kisfiát. Pikk-pakkra. Ha gondolod, megkérdezem a nevét, mármint a bogyóét.

Hajni: Jobbulást nektek!

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok Anyukák!

Most OFF leszek!

Köszönöm a segítséget MINDENKINEK, Tündi a homeos bogyó nevét is megköszönném - bár van itthon nekem egy homeo bibliám :-) lehet abban is megnézem.

Az a helyzet, hogy most már lassan 19 hónapja küzdök a bőrproblémámmal. Persze kapom a jópofa tanácsokat, hogy majd ha megszülsz elmúlik, aztán megszültem, de nem tűnt el. Majd mondták, hogy ha abba hagyod a szopit akkor rendbe jön az arcod. A legtutibb vígasztalás az volt, amit tegnap kaptam: a szépség belülről fakad. :roll: Ok, persze szép gondolat. De rajtam ez nem segít. Ettől a sz..rtól az önbizalmam a padlóra került. Mikor bejött ez a nagyon meleg, hirtelen még rosszabb lett. Szinte belobbant az arcom. Így elmentem bőrgyőgyászhoz, és kiderült, hogy ez nem ilyen hormonpattanás, mint ahogy én azt hittem, (mellékesen ez alatt az idő alatt több 10ezer forintot költöttem a csodaszer krémekre, tonikokra, egyéb kozmetikumokra - hasztalan) hanem egy Rosacea nevű bőrbetegség. Hogy mitől lettek? Hát találgatni lehet - doktornő szerint - valami nincs rendben odabent (emésztőrendszer, gyomor, epe ... stb). De kialakulhat az ösztrogén hormonok mennyiségének változása miatt is. Nálam inkább ez lenne mert a terhesség elején jött elő. Hétfőn voltam hasi uh-n ahol kiderült nincs epekövem, de nincs is rendben az epém, mivel az uh-ra szinte koplalva mentem, még sem úgy vislekedett a szervem ahogy kellett volna, azt mondták: össze volt esve az epém. :shock: Jövőhéten még vár rám egy labor!

A vitamin háztartásom is nullán van, valószínűleg ezzel is gondok vannak, így vitamin tablettákat kell szednem. De ezt a bőrbetegséget állítólag soha sem lehet végleg gyógyítani, csak a tüneteit szüntetni. Így nem mehetek napra, nem ehetek forró ételt, italt, fűszerest. És ne stresszeljek (köszi), és egy korty alkoholt se igyak. Na az utóbbi megoldható :-) Ja és legjobb, teljes életmódváltás! :-)
Hatásosan kezelni azonban gyógyszerrel lehet ami mellett nem szabadna szoptatni, meg lézeres lehetőség van még. Így a dokinő nem írt nekem fel gyógyszert. Kaptam egy krémet rá, amit egynap egyszer lehet felkenni a képemre, de ezt sem szabadna elméletileg használni szoptatás alatt.

Szóval nagyon nehéz, mert látom Blankán, hogy szinte megreccsen azért a napi 2 szopiért, ahogy rámveti magát, a kezével szinte benyomja a szájába a cicit. Torokszorító érzés, ha belegondolok, hogy erről le kell szoktatni. De ha még menne ... de nem megy. Utálja a tápszert, nem tetszik neki az íze.
Viszont találtam ízesített tápszert, van banános ízben. Asszem veszek egy dobozzal és kipróbáljuk. Ha nem fogadja el akkor marad a szopi, nincs mit tenni. Másik részről meg azért is nehéz - tudom önzőség, hiúság - de volt nem rég egy időszak amikor sírva mentem este lefeküdni, annyira borzasztóan néztem ki.

Bocsi, hogy hosszú voltam.
Puszi mindenkinek!

Timi

Kép
manati
 
 


Timi, tudom, hogy ez nem vigasztal, de ugyanez van nálam tavaly aug. óta. Melusnak épp mutattam, hogy milyen a kezem, most az a soros. Engem is elküldött, hogy majd, ha nem szoptatok, akkor tud gyógyszert adni, addig semmi.
Várd meg a vizsgálatokat szerintem, és ha kiderül vmi ok, akkor célzottan hátha szopi mellett is lehetne kezelni.
Pillanatnyilag én is próbálok kivárni, bár többször érzem úgy, hogy megőrülök a sebektől.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó, Timi!

Kitartás a bőrbajjal szemben. nehéz lehet nektek.
úgy néz Dorcinak ismét egyszerre jönnek majd a fogai. az első 4 is 1,5 hónap alatt jött ki neki. most 3 helyen látom fehéredni az ínyét,az egyik már majdnem kibújt. nagyon sokára jönnek szegényemnek a fogai.
szép hétvégét mindenkinek!

Kép
.ivett
 
 


Ritkán tudok csak jönni. Nagyon megdöbbentett ez a bőrproblémás hír. nagyon sajnálom anikó, Timi! Rendkívül rossz érzés lehet! Remélem sikerül megoldani a problémát, és Blanka is köreműködő lesz. Szerintem lehet, hogy titokban érzi, hogy vége és ezért ragaszkodik ennyire :-(.
Én úgy vagyok vele, hogy ha eddig nem használtam tápszert, akkor már nem is akarok. Még sötét egy kicsit, hogy így aztán mikor sikerül leszoktatni a kisasszonyt a ciciről (mikor sikerül kiváltani az összes étkezést), ehhez persze elkelne több fog is (jelenleg 2 van), mert állandóan kézzel akar enni - és ugye a gyümölcspépet azt elég nehéz... Most ilyen kukorica meg rízsgolyókat dobálok neki bele, és akkor aztán belemarkol és úgy ahogy megeszi...Most próbálom az uzsit kiváltani - joghurtot és sajtot eszik már (utóbbit reszelve imádja a főzelékében).
Ti mit adtok a kicsiknek reggelire és mit uzsira?

Kép
chesther
 
 


Sziasztok!

Timi, most tuti nem vagy terhes?
Bocs, ha hülyéket kérdezek, de nem ismerem e betegséget pontosan, de értem, amit mondassz.
Csak vérvételre kell menned? Vagy a kérnek belgyógyász, fogorvos, fül-orr gégész, nőgyógyász szűrést is?
Vagy egyértelműen belgyógyászati hátteret keresnek?
Nekem legalább nem mindig ugyanott van problémám, bár az ujjaim tuti nem jönnek rendbe a lerohadás előtt. Borzasztóan viszket és rengeteg apró dudor jön ki azon a területen, majd elkezd minden pici dudor kifakadni és seb lesz belőle. Azok utána napokig csípnek, ha víz éri. El sem tudom képzelni az életet kesztyűben. Ha megnyugszik lehámlik és kezdődik előről. A bőröm pedig olyan ott, mintha 100 éves lennék.
Viszont, nekem azt monda egy dr. nő, hogy az egyetlen gócom (a mandulám) kivétlevél sem ígérheti, hogy véget érne bármelyik visszatérő problémám. Ez most állítólag allergia, de szépen terjed. Már 5 ujjamat érinti.
Sajnos neked a nap kihagyhatatlan, gondolom a nyár végképp kibírhatatlan lenne.
Remélem találtok megoldást mielőbb!

Eszter, jó hogy jöttél, el is felejtettem írni, hogy mennyire tetszik Glória! Nagyon aranyos a fenti kép.
:D

Hajni, jobban vagytok már?
Jó lenne a játszóterezést pótolni.
Boti nemcsak jóképű, hanem túl jó fiú is. Olyan hihetetlen látni, hogy van még jó gyerek...nálunk a családban már csak emlék ez.

Ivett, nekem bejött a kúp, remélem a Ti éjszakáitokon is segít.
lépcső? Jó sportba kezdtetek. :D

Tamara, Kriszti? Nálatok mi történt?

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok Anyukák!

Örülök Eszter, hogy Te is írtál. :-))

Hát igen, mostanság nagyon kevesen írnak a fórumon, de ezt nem csodálom, hiszen a jóidő beköszöntével mindenki kint van a szabadban. Mi is mindennap sétálunk, játszózunk ... nem ücsörgünk a lakásban. :-)

Remélem Hajni már jobban vagytok. Mi is betegek voltunk, vagy inkább taknyosak. Még mindig folyik az orrunk, de legalább nem vagyunk olyan levertek. Nekem még a torkom is fájt :-(

Anikó! Sajnálom, hogy Te is küzdesz bőrproblémákkal :( Ez nagyon rossz! Nem hinném, hogy terhes lennék, azt hétfőn látták volna a uh-n :-) meg fogamzásgátlót szedek kb. 7 hónapja, szóval kevés az esélye :roll: Egyébként nem egyforma a betegségünk, mert a rosacea csak arcon jön ki. A férfiaknál inkább orron (nagyon elhanyagolt esetben krumpli orra nő a férfiaknak - Antal Imrének is ilyen bőrbetegsége volt), a nőknél arcon, homlokon és állon ilyen pattanás szerű, göböcskék jelennek meg és nagyon piros az arc, mintha állandóan kipirult lenne. Mióta kenem ezzel a gyógyszerrel mondhatom sokkal jobb lett. De még mindig nem az igazi. Nem tudom mikor fog elmúlni, de nagyon várom már! Ja és egy picit odafigyelek az étkezésre, de napra megyek, jó nem napoztatom direkt az arcom, de nem is bújkálok a nap elől.

Blanka evése:

Nálunk úgy van, hogy reggel 7 körül van szopi, aztán 10 körül van a tízórai ami gyümölcs szokott lenni, vagy tejpépbe keverek gyümölcsöt almát, körtét, banán, vagy zsírszegény túróba ugyanúgy körtét, almát, banát. De szokott még ízesített tejpépet (stracsatellásat, erdeigyümölcsöset) is tízóraizni azt is nagyon szereti.
Ezután kb. 2 órát alszik, majd játék ... és olyan 1 és 2 között van az ebéd. Ebédre szinte már mindent eszik, általában valamilyen húsos főzeléket, vagy húsos tésztát. /reszelt sajtot már én is tettem neki főzelékbe/
Uzsonna 5 körül van, de volt már, hogy később, ekkor: joghurtot - danonino, pudingot - Nestlé babapuding, jóéjszakát tejpépet (gabonás, vaníliás, kakaós), krémtúrót (sima, banános), kenyérkét sonkával, sajtot, kiflit + nyers zöldség, túrórudi, vajas kalács (ami éppen a hűtőben/otthon van és ahol éppen vagyunk attól függ) van, hogy a játszón eszünk, egy kis sajtospogácsát!

Eszter, nekünk is 2 db fogunk van, de ez nem akadály, mert mindent szépen elrágcsál!

(Például pénteken lementünk a dunapartra a hekkeshez, és este 8-ig ott voltunk. Blanka gyönyörűen el volt hordozóban és ott kajált ő is. Kenyér héjját rágcsálta, kapott sült krumplit, és adtam neki még a pisztrángomból is. Persze szálkavizsgálat után :-) Van róla videó, olyan cuki volt, majd felteszem a blogjára is :wink: )

Na és a vacsi: nálunk este 1/2 8- 8 között van a fürdés, néha picit későbbre csúszik és este 8 - 8 után van az utolsó evés, ez a szopika, aztán alvás!

Napközben szoktam neki még adni, de nem mindig mert nem akarom, hogy egésznap rágcsáljon, nassoljon - állítólag az sem jó - kölesgolyót kistálba, csipegetni, vagy Hipp-es babakekszet.

Tegnap pedig voltunk Vácon a duna korzón sétálni, majd délután étteremben, és amit mi ettünk, abból ő is kapott enni. Pizzavéget rágcsált + a pizzáról sonkát.

Inni teát kap általában, vagy vizet adok neki, de nagyon keveset iszik, 30-40 ml egy nap (itatáskor csak 1-2 korty :roll: )

Remélem a többiek is jelentkeznek majd!

Bocsi, hogy hosszú voltam. Mindenkinek puszi, élvezzétek a szép időt. Aki nyaralni megy annak jó pihenést, nyaralást.

Tényleg ki hova megy a bébivel idén nyáron? Van aki külföldre megy? Esetleg repülőre is fel mer szállni?

Timi

Kép
manati
 
 


Timi!

elég sokmindent adsz már Blankának. én nemtudom miért,de még alig adok valamit. :(
lehet azért,mert félek nem eszi meg Dorka,nagyon válogatós volt. bár a hétvégén megette végre úgy a leveszöldséget+levest,hogy nem kellett neki bele gyümi :shock:
te milyen tésztát adsz? simát?
tényleg jól jönnerk nekem is az ötletek,hogy mit adjak Dorcinak,mert néha nagyon tanácstalan vagyok.
ő reggel és este tápszert kap. tízóraira gyümit. ebédre,és 1. uzsira főzi vagy husi rizzsel+gyümi. a 2.uzsira tejpépet.azért adok neki kettő uzsit,mert ezt is tanácsolták,mikor Dorka kelt éjjelente,hogy fürdés előtt még adjak neki valamit. így 6kor eszik tejpépet,és 1/2 8 fele meg a tápit.
egyenlőre úgy néz ki a viburcol használ. fogacska mg mindig elbújva :cry:
szép napot mindenkinek :!:

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Anikó, Timi! Jobbulást a bőrbpoblémához.

És végre egy jó hír! :lol: Luca tejterhelése NEGATÍV!!! Most itthon 2 hétig napi 1,5 deci tejet kellene meginnia (egyelőre nem hajlandó, sem magában, sem kakaónak) aztán utána még 2 hónapig 2,5 decinek megfelelő tej + tejtermék. Ha ezalatt semmi probléma, akkor kinőtte.

Ma volt Dalmus keresztelője. Nagyon jól sikerült, sokkal szebb volt, mint Lucáé anno.

Most mennem kell, mert megkopasztjuk Lucát, ugyanis tekeri a haját annyira, hogy a végén kitépi. Most levágjuk nagyon-nagyon rövidre, pedig eddig növesztettük.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Anikó: Már javulunk, de még mindig nem az igazi. Lali még köhög, de már nem folyik az orra. Abinak folyik. Most a férjem volt lázas beteg. Remélem én kihagyom.
Most nekünk is Abi nagyon nyűgös jön a foga, és kész van tőle teljesen.
Hát nekem sem Abi az az angyalka típus. Bár néha el van fél órát is szépen magában, de aztán egyszer csak gondol egyet, és mászik felém sírva. Nekem sincsenek az a vad nyugodt gyerekeim. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok,

Igazatok van, azert nem jovunk mert jo az ido es delelott delutan kinn vagyunk(most nem viszem ki oket, mert borzasztoan fuj a szel). Hat sajna Anna baba se egy tul jo alvo, napkozben 5 szor felorat alszik, es ejjel is 3 szor kel szopizni. Epp ma 6 honapos.
Elkeztunk jarni vele uszni, nagyon elvezi o is meg en is :)
Most kezdtem en is hozzataplalni, egyenlore 2-3 kanal almat es ma krumplit kapott.(vagyis kentuk szet a ruhan, hordozon) Latom, hogy nem izlik neki, de megeszi, mert latja Aditol, hogy az eszik(szedne ki az ebedjet a tanyerbol:)). En nagyon szigoruan veszem a mit-mikor-t, mert nagyon parazok az etelallergiatol.(es latva Luca esetet ez nem csak varosi legenda, hogy letezik :(). JO hir, hogy kinoheto, rossz, hogy ha hajlamos a gyerek ra hiaba nem adok neki allergent a levegotol is az lehet :(

Adi igazi kis csibesz, borzaszto huncut. Par szot mar mond, mind csupa fontosak, mint Auto, Atyam, Ocsem(ezt apukamtol tanulta, mert Ocsemnek szolitja es ha valami nevetsegeset csinal, akkor meg Atyam)....Most azon gondolkoztam, hogy beiratom oviba, hogy kezdjen jovo aprilistol, de mivel o lenne a legkisebb, inkabb marad meg 1 evet.

Na Anna villamalvasa ennyi volt. Nektek van otletetek miert alszik csak ilyen keveset egyszerre? Csak megebred es nem tud visszaaludni...lassan kezdem megszokni, bar irto jo lenne, ha inkabb 2* 2 orat aludna a sok kicsi helyett

Udv.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Szia Timi,

Most olastam a borproblemat. Borzaszto, sajnalom. Anna 3 hetes volt, mikor nekem is azt tanacsoltak, hogy valasszam el egy betegseg miatt. En akkor nem fogadtam meg, sikerult alternativ modszerekkel meggyogyulni, de tudom mit ereztem es teljesen egyutterzek.

Nyaralassal kapcs, nekunk nagyszulok videkiek es most azt tervezem, hogy az Adi-nagyszulo kapcsoltot erositem meg (sztem nem eleg mely a kotodes, mivel ritkan latjal egymast), ugyhogy mi sokat leszunk nalluk. Adi anno 7 honapos volt, mikor Tenerifen voltunk es allitom, hogy egy meg nem jaro gyerekkel sokkal konnyebb, mint egy nagyobbal.(mondjuk 5-6 oras utnal ne tobbet).
Ja es nekunk a pongyasz felet babakaja tette ki, mert ugye irjak a forumok, hogy mindenhol lehet venni, de ugye en alapbol bizalmatlan vagyok. ES nagyon jol tettem, mert csak 10-12 hos Nestle-t lehetett kapni mindenhol.

K.

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok

Hát ma voltunk megnézni a második ovit is. (Fráter György téri). ide szeretnénk majd beíratni Lalit, de a Szugló utcaiba tartozunk. Tetszett a hely.
Képzeljétek én már agyba-főbe dícsérem a Lalit, hogy már szobatiszta meg minden. erre ő két hete akár hol bepisil, és ma nagy nevetve elvonult és bele is kakilt a kis gatyába. :evil: Hát nem tudtam mit csináljak. Próbáltam neki magyarázni, de hát nem tudom mit fog legközelebb csinálni.

Kriszti:Utólagosan is Boldog Szülinapot Ádámnak, látom már betöltötte a második életévét. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Hajni: Ne aggódj Lali miatt, nálunk is volt hasonló. Luca kb. 1 hónapja már szobatiszta volt (baleset nélkül), amikor néha-néha elkezdett bepisilni, aztán volt egy nap, hogy háromszor bepisilt és egyszer bekakilt. Aztán azóta se semmi, még baleset sem, sőt most már éjszaka is felébred pisilni :lol: és reklamálja, hogy nem kell éjszakára sem pelus. Ma megrendeltem a mi ágyunka is a védőlepedőt, ugyanis szinte minden hajnalban bebújik közénk. Amint ez megérkezik, lekerül róla végleg a pelenka.

Nálunk: Luca ma urológián volt, ugyanis kb. 1 hete nagyon sűrűn (15-30 percenként) jár pisilni. Minden oké vele :lol: , állítólag előfordul ez 5 éves korig és néhány hét alatt elmúlik. Remélem gyorsan, mert így nem nagyon tudunk menni sehova.

Tündi
Kép Birkanyírás után Kép Keresztelés

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Szeretnék venni állatformás szilikon sütőformát. Most van nálam kölcsönbe 5 db, de a tulajdonosa is úgy kapta ajándékba és nem emlékszik, hogy kitől. Valaki nem tudja véletlenül, hogy hol kaphatók ilyenek? Neten semmit sem találok. :cry:

Ez pedig most történt:
Kép

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!
Tündi - örülök, hogy Luca allergiája rendbe jött! Dalma nagyon ügyes, hogy így felállt a járókában - gratula! Nagyon aranyosak a csajok a fotón!
Kriszti - nálunk is sokáig az volt, hogy 4x aludt 40 percet Glória, aztán valami hihetetlen gyorsasággal átállt a 3x-i, majd a 2x-i alvásra: most 11-től alszik 12.30-ig és 4-kor még 40 percet. általában. Én nem csináltam semmit, csak észrevettem, hogy reggel még nem fáradt, és így egyre később és később vittem el lefeküdni. Mondjuk ehhez az is kell, hogy éjszaka jól aludjon és ne keljen fel fél 7 előtt.
Hajni - jobbulást nektek!
Ivett - te mennyi tápit adsz Dorkának reggel-este?
Timi - Blanka tényleg sok mindent eszik már! Lehet nekem is kicsit bátrabbnak kell lennem.
Az allergiák amúgy hogy jönnek ki? Mert nekem ez se teljesen tiszta? Én 3 félét különböztetek meg: tej-, gyümölcs-,liszt-. Azonnal jönnek a reakciók vagy csak később? Szívem szerint mindig azt adok, amit szívesen megeszik Glória, de azért igencsak félek is, nehogy később problémája legyen!
Képzeljétek, mert nálunk meg nem megy a szopi. Éjjel egyszer szopizik Glória (3 körül), de reggel sehogy se tudom már rávenni. Ma is a hálóingemet, meg a gombokat nézegette csak rajta :oops: . Próbáltam félórával, órával később, de nem kellett. Aztán felöltöztünk, mondom megpróbálom, hátha iszik itatópohárból egy kis tápit. És ivott 100ml-t...Lehet, hogy nincs már elég tejem? Pedig soha sem nyűgösködik, hogy éhes lenne. Tanácstalan vagyok.
Mi ma kimentünk sétálni, de hihetetlen nagy szél van! Glóriának tetszett, csak úgy repült a hintában :-)

Kép
chesther
 
 


Sziasztok

örülök, hogy ilyen sokan bejelentkeztetek.
Blanka nagyon szépen eszik, ez nagyon hamar megkönnyíti a dolgotokat ( már most is ). Én is bátortalan vagyok, pedig nálam 2. gyerek, de én még csak pempőzök, még csak kicsit darabosabbat sem adok még. Most kezdtem el a kenyérből csipegetni, de csak hangyányi darabokat. Ízlelgeti, forgatja a szájában, de kicsit önkledezik amikor nyeli , ilyenkor kis pempővel vagy vizzel lecsúztatjuk.
Eszter: Reggeli, uzsi vacsi nálunk mindig gyümölcs és valamivel sűrítve ( rizs, köles, gabona ), reggel és néha este kerül bele egy kis joghurt is, vagy sajtot reszelek bele. Ebédre főzelék többnyire husival, vagy sajttal és MINDIG gyümölcspép van a kiskanál elején és a végén van a főzelék. Így a gyümölcs ízt érzi és szépen belapátoljuk az ebédet. Amúgy csak küszködés és elutasítás van. Uzsi gyömölcspép. A túrót korábban nem komálta most újra próbálkozok majd vele. Ja és egyszer véletlen neki kanalaztam be a Levi Danoniját ( csak 1 kanállal ) de szó nélkül vette, de még nem merek neki ilyeneket adni. ( Így jár aki 3 éhes szájat etet egyszerre, volt már olyan is, hogy a mézes kenyeret halásztam ki a szájából mert véletlenül oda raktam Levié helyett, miközben vele beszélgettem valamin ).
Tejpépet próbáltuk, nem volt sikere.

Vivi 4x kap szilárd ételt, a tízórai ami még a tejcsi mert az nálunk altató kellék. Ezen kívül szopizik még a délutáni alvás előtt, este alvás előtt és hajnalban nagyon sokszor, mert óránként kelünk. :(, és reggel ébredéskor . 4 foga van kint, helyezkedik a többi is, fehér az innye, és nagyon nyöszörög. Azt a Viburcolt minden este automaikusan adtátok neki?
Mi is voltunk Oviban nyílt napon, jövőhéten lesz a beiratás ( vagyis még csak előjeygyzés ) Én nagyon elégedett vagyok az itteni ovival, az óvónő is szerencsére családilag ( Apa, Levi, Anya ) mindenkinek arra esett a választása. Az ovi meg itt van az ablakunk alatt, tehát szó szerint 2 perc háztól házig. Most úgy érzem, hogy koönnyebben fog menni a beszokás, mintha januárban 3 évesen kezdte volna. Persze biztos lesznek sírós reggelek, de már érdeklődőbb, nagyobb, meg lehet vele beszélni mindnet stb.
Kriszti: Szóval Ádi esetén mivel nem rohansz vissza dolgozni csak javasolni tudom, hogy várjátok meg majd a szeptembert, mint ahogy tervezed is. Rengeteget számít pár hónap és tényleg megnehezítené a beilleszkedését, ( szerintem ) ha Ő lenne a legkisebb és úgy érkezik egy már összeszokott csoportba. Mi is ezért is vártunk most szeptemberig. Meg nem is volt még kész rá.

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok!

először is: MINDEN ANYUKÁNAK, BOLDOG ANYÁK NAPJÁT :!:

Eszter! 210 vízbe teszek 7 kanál tápit. mostanában reggel hagy meg belőle. pedig éjjel nem eszik.

Viburcolt nem használunk most, és azóta (hogy emiatt e vagy nem ki tudja) nem kel fel éjjel Dorka. igaz 2szer általába be kell menjek hozzá,de a hátsimi idáig elég volt. egyszer mindig áll az ágyában szegényem. azért sír. most éjjel picit nyűgösebb volt, lehet a foga miatt. azt beszéltük meg a férjemmel,akkor kap kúpot,ha éjjel nem tud visszaaludni. találtam mltkor egy homeos oldalt,és ott egy dokinő válaszol a kérdésekre, majd akarok írni, hogy mennyi idő múlva hat a kúp és mennyi ideig. remélem jó idő lesz a hétvégén.
és remélem Apa gondol rám,és Dorkával megköszöntenek :oops:

szép napot!

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Megvolt az ovi beiratás, de rosszabb mint egy rémálom. A Fráter György téribe szeretnénk ha járna, de oda nem biztos hogy felvesznek. Nagyon rendes volt az igazgatónő és öt perc volt az egész.
De a szugló utcai az maga volt a borzasztó. két órát vártunk és az igazgatónő sem volt szimpi.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!
Timi, utólag is boldog névnapot kívánok!

Ovi beíratást én is elintéztem. :D Már csak a bölcsin kell túlesni.

Képzeljétek, hétvégén egy kereszteződésben volt (szerencsére csak kisebb koccanás), mert az egyenesen érkező autó picit kisodródott és ott jött mellettem a füvön, kidöntve a kórházjelző kressz táblát, oly könnyedén, mintha ott sem lett volna. Egy karnyújtásnyira voltunk egymás mellett, mi a gyerekekkel és az autó. :roll:
Frászt kaptam és a gyerekek is megijedtek, azért van hangja egy ütközésnek...
Nem is tudom mi lett volna, jobban felszalad a járdára...
még jó, hogy azért az autósok nagy része egy kereszteződéshez lassan érkezik....

holnap megyünk súlymérésre, nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz a csajom. :D

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó!
Köszönöm szépen a köszöntést!
És gratula - neked is Hajni - az ovi és bölcsi beiratáshoz ... manapság ez sem olyan könnyű :roll:

Tündi!
Tök szuper, hogy Luca kinőtte a tejallergiáját! Ez nagyon jó hír! Gratula Dalma állásához. Nagyon ügyes!!!

Kriszti!
Örülök, hogy írtál, már nagyon régen nem jelentkeztél. De hát ez van mindenkivel. Itt a jó idő és megy mindenki amerre lát a gyerekkel :-)
Ne aggódj Anna sok kicsi alvása miatt, pár hónap és átáll. Nálunk ugyanez volt. Most napi kétszer alszik és kb. 1,5 órát mindkét alkalommal, de van hogy 2- 2,5 órát. Olyan jó, mert sokkal több időm jut másra.

Most mennem kell, mert ma annyi dolgom van ... :-))

Puszi anyukák

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Anikó: Ez elég kellemetlen élmény lehetett, még jó hogy nem lett baj.

Oviba jelentkezésen mi is túl vagyunk - a munkahelyem ovijába fog Lucu járni, ha felveszik.

Mi tegnap voltunk mérlegelésen: Dalmus szinte semmit sem hízott, ami nem csoda, mert 100 g-ot sem hajlandó megenni, így 8390 g. Úgy tűnik, hogy darabosat enne inkább, de még csak 2 foga van, így nem nagyon merek neki adni. (Banán, főtt alma és körte, kifli, buláta, kölesgolyó azért néha bejátszik)

Végre nyugdíjba megy a gyerekorvosunk! :lol: Szent Jánosból jön egy 42 éves dokinéni. Kíváncsi leszek. A mostaninál csak jobb lehet. Tegnap is kiakasztott: adjak Dalmának tejpépet, mondom nem lehet Luca miatt. Akkor adjak tejmentes tejpépet. :roll: A végén kiderült, hogy a Sinlacra gondol.

Mi most nem leszünk egy ideig. Luca vidékre vágyik a szüleimhez. Holnap reggel még urológus, aztán hétvégén elutazunk, határozatlan időre.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?